Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯
2012. marika9 (válaszként erre: 1988. - Ilcsimama)
2015. ápr. 26. 21:58
Koszonom szepen hogy valaszoltal draga ilcsi mama.bizony nem felejtettelek el sokszor eszembe voltal foleg hogy teljesen bejott amit mondtal. Emlekszem milyen aggodva irtad ne menjek kulfoldre elni halaleset volt 2013 ra a kepletemben. Hat igaz volt rohantam haza szerencsere el tudtam koszonni apukamtol. Lassan 3 eve kint elunk anglia, megélhetés miatt sokkal jobb es itt van jovoje a kislanyomnak. Ferjhez is mentem hosszu 10 ev egyedullet utan s remelem bovulhet a csalad egy kistesoval. Kerlek nezd meg nekem. 1974.julius 3 . reggel 6 ora.budapest.koszonom szepen izgatottan varom a kepletet mert tudom benned es a te tudasodban bizhatok. Puszim.
2011. Ilcsimama
2015. ápr. 26. 16:17

Kedves mindenki itt a fórumon!


Ma az-az április 26.-án a HOLD éppen növő-hold fázisban van és az Oroszlán jegyben a Nap uralma alatt halad éppen.

Szeretnék nektek egy idézetet küldeni a benned fénylő csillag üzenetéből!


„Induljunk el szívünk dzsungelében az embert megkeresni,

a jóságot még ma el kéne kezdeni.

Óh bennünk fénylő csillag,

merj már megszületni.


A szeretetből vállalt küzdelem szül meg bennünket.

Döntéseidnek súlya van,

És döntéseidből újabb döntések nyílnak meg előtted.

Ezekből a döntésekből születik a jó is, de a rossz is, ezen a világon.


A sötétség a világosság hiánya, nem is lehet összetörni és kilapátolni az ablakon.

Sokkal egyszerűbb, ha meggyújtunk egy gyertyát.

Tehát nem a rossz, a hiány ellen kell küzdeni,

hanem életre hívni a FÉNYT, a saját eletünkben, és másokéban egyaránt.


Lassú tánc!


Amikor fel kel a nap követed-e a lepke szabálytalan röptét.

Amikor a napnak vége van hallgatod-e az eső kopogás zaját.

Sokszor jobban tennéd, ha lassítanál!

Ne táncolj olyan gyorsan, az élet igencsak rövid,

aztán egyszer csak a zenének is vége.

Hiszen a folytonos munkával a napjaidon csak átrohansz.

Amikor kimondod, hogy vagy?

Vajon a választ is meghallgatod-e?


Jobban tennéd, ha lassítanál egy kicsit,

„Ne táncolj ilyen gyorsan!”


Mondtad-e már anyukádnak, a párodnak, vagy bár ki másnak, hogy

„majd holnap, most nem érek rá”, anélkül, hogy siettedben leültél volna velük beszélgetni.

Esetleg meghallgattad volna, mi is bánthatja az Ő lelküket.

Vagy mit is szeretnének neked elmondani.


Vesztettél már el úgy valakit

– visszavonhatatlanul-, azért mert nem volt rá esetleg időd, hogy

meglátogasd, vagy csak meghallgasd, vagy akár csak telefonon is, azt mond neki, hogy

SZIA! Itt vagyok!


Fogadd meg az intő szót, lassíts!

Ne táncolj az életszínpadán ilyen gyorsan, hiszen az élet nagyon rövid.

Ha ennyire rohansz, hogy elérj valahová, elveszítheted az életben való utazás örömét.


Hidd el nekem az élet nem egy versenyfutás!


Fogd még most a kezedbe a sorsod irányítását, és inkább lassan hallgasd meg az élet szívhez szóló muzsikáját!

2010. Averill (válaszként erre: 2009. - Perla del Mar)
2015. ápr. 26. 15:41

Ja, akiknek segítesz, emlékezni fognak rád... ha újra bajba kerülnek.

Nálam az a helyzet, hogy passzív vagyok kapcsolattartásból. Nem merek semmilyen módon kezdeményezni. Így sose tudtam vigyázni az alakuló barátságokra.

2009. Perla del Mar (válaszként erre: 2005. - Averill)
2015. ápr. 26. 15:31
A barátokkal így voltam mindig én is. Sose volt sok, de sose volt igazi barátom. Többnyire nem az én hibámból szakadtak meg, mert én mindig mindenkinek ott voltam, ha kellett nekik támasz, na fordítva már nem így volt. azért többnyire, mert mikor kirúgtak és idegileg teljesen összeomlottam, akkor egy-két emberrel én miattam szakadt meg a barátság.
2008. ab61752c45 (válaszként erre: 2002. - Ilcsimama)
2015. ápr. 26. 14:22
rólam mit tudsz írni?1952.lo.14-én születtem.
2007. Averill (válaszként erre: 2006. - Ilcsimama)
2015. ápr. 26. 13:53

Egy nagyon összetartó család vagyunk, de most lett végre saját véleményem, így talán ideje új, jobb alapokra helyezni a kapcsolataimat velük.

Női bajaim nem voltak szerencsére, de ha Vénusz, akkor talán a mandulaműtétemhez lehet köze, mondjuk amikor az történt, hat éves voltam.

Köszönöm a meghívást, még visszaolvasok (van mit) és hozzá fogok még szólni a témákhoz. :)

2006. Ilcsimama (válaszként erre: 2005. - Averill)
2015. ápr. 26. 13:25

Kedves Averill! Nagyon örömmel tölt el, hogy saját magad leltél rá arra, hogy mi is volt eddigi életed nagyhibája, amit meg kell javítanod!

Igen azt is, nagyon jól látod, hogy a testvéreidtől való eltávolodás is, nem inkább nekik, mint magadnak volt köszönhető. Kicsi terjedelemmel bír a 3.(testvérekháza) és IV. házad is, a képletedben, ez sok esetben jelezheti, ha valaki nem megfelelő módon közelít a saját családjához.

A képletedben az Uránuszi a Vénusszal szembeni 150°Nevelő, quincunx – fényszög, mely lassú állandó súrlódások között fejlesztő fényszög okozta nálad eddig a belső jellemi nehézségeket, ezért aztán a Vénuszhoz kapcsolható valamiféle női betegséget is okozhatott nálad.


Azonban mind ezeket már majd magad mögött hagyhatod, mivel felismered a saját békétlenséged mozgatórúgóját, vagyis kompromisszumos megállapodásra tudsz jutni a személyiséged más területével is. Sőt a X. házas MC-, pontosan a Nyilas jegy csúcsán a Szaturnusz sorsbolygó segítségével, jó kommunikációs közelítéssel egzisztenciális felemelkedéshez is erőt add neked, amely akár kedvező ingatlanügylettel és valamiféle költözést is behozhat számodra.


Maradj továbbra is közöttünk itt afórumon és osztd meg velünk a meglátásaidat.

2005. Averill
2015. ápr. 26. 12:22

Még valami eszembe jutott a mai nap. Az, hogy kezdek teljesen elhidegülni azoktól, akik régen olyan fontosak voltak nekem. Kevés barátom volt mindig, inkább csak felszínes kapcsolatok, de az a kevés régi barátság sem szól már semmiről sem.

De ami még furcsább, az a családom. Az utóbbi két-három évben egyre távolodok tőlük. Valamikor úgy gondolkodtam, mint ők (viszonylag egységes a véleményük a világ dolgairól), de azóta valami megváltozott. Mintha most lennék igazán az, aki vagyok, ez azonban kicsit sem hasonlít arra, akivé neveltek.

De még a szüleimmel vagyok a legjobb viszonyban, főleg édesanyámmal. Korábban nem álltunk olyan közel egymáshoz, de most jobban átérzem a problémáit. Mintha ő sem az lenne a családban, amit az eredeti természete diktálna.

Két idősebb testvérem van, az egyikkel sose álltunk nagyon közel egymáshoz, lelkizni sem tudtunk soha, de intellektuális témákról sokat tudtunk beszélgetni. De már ez sem érdekel nagyon. A másikkal végigveszekedtük a gyerekkorunkat, később sokszor meghallgattuk egymás örömét, bánatát, de amióta megházasodott, ő is nagyon eltávolodott.

Szerintem valójában én távolodtam el. Ez is lehet ennek az időszaknak a hatása?

2004. Averill (válaszként erre: 2003. - Ilcsimama)
2015. ápr. 25. 20:13

Kedves Ilcsimama!


Jó olvasni, hogy végre történik valami egy éven belül, ráadásul pozitív. Három évig jóformán nem történt semmi, csak vergődés.

Összegezve olvasva az életemről, azt hiszem kezdem sejteni, hogy mire kellettek ezek a szaturnuszi korlátok, amikről írtál. Tulajdonképpen egy csomó mindent a saját hülyeségemnek köszönhetek, de ebben az a jó, hogy tehetek is azért, hogy változzanak a dolgok,

Segítettél kicsit kimászni a depressziómból, úgyhogy nagyon köszönöm a részletes elemzést.

2003. Ilcsimama (válaszként erre: 2002. - Ilcsimama)
2015. ápr. 25. 18:52

U.I:

Még az Averilnek szóló üzenet végére azt is megjegyezhetem, hogy Tudod sokszor hangsúlyoztam már, hogy általában mindenkinél, amikor a Nap áthalad a saját NAP - jegyén, (nálad az ikreken), illetve, amikor valamely más bolygó (Nálad a Jupiter), áthalad éppen a képletszerinti Napjegyen, illetve az ASC jegyen, ez pedig ugye pontosan az előbb jelzett időkre tehető. Vagyis a Nap éppen a következő év elején éri el majd a te ASC jegyedet, akkor ott valamiféle változást hozhat be az életedbe, ezek pedig jó hatásokkal párosíthatók!

2002. Ilcsimama (válaszként erre: 1995. - Averill)
2015. ápr. 25. 18:35

Kedves Averill. Igen a születési időd alapján mivel a Szaturnusz Napkörüli keringési ideje 29 év és 167 nap és többször hátráló „Retrográd” állásban haladt, valóban egy párfokkal már elhagyta a Skorpió jegyet és 5° fokon áll már „Radix” szerinti Nyilasban, vagyis akkor most novemberben fogja elérni a „Radix” képletszerinti együttállást.

Annak pedig tényleg örülök, hogy a párkapcsolatod valóban rendben van, és ha ez rendben van, akkor az elkeseredettségre semmi ok se nincsen.

Hiszen ott vagytok egymásnak!

Vigasztaljon az, hogy a többi pedig már kifutóban van!!!!


Te pedig nyitott és széles látókörű vagy, ezért aztán kilábalsz mindenből, bár nem szeretheted a korlátokat, amiket mostanában a Szaturnusz dobot eléd, de hidd el ezekre szükségeded lehetett. Mivel azonban a Napod levegős Ikrekben áll, ezért mozgalmas intellektuális kapcsolatokra számíthatsz, ez pedig sorszerűen a munkádra is kihathat, mert a Szaturnusz „Retrográd” haladásokat is figyelembe véve egészen 2017 évvégéig a Nyilasban fog haladni a Jupiter uralkodó bolygó a fennhatósága alatt. Hiszen hatalmas I. házad van, melynek a fő ékköve a Halakban 21° fokon elhelyezkedő Jupiter bolygó, melynek egyben a Neptun mellett még szintén uralkodója is a Jupiter, ezért aztán Jupiter bolygó hatása fokozatosan érvényesülhet ebben, jegyben, pláne akkor, amikor a Tranzit Jupiter éve az Oroszlán és Szűz-jegyre tevődik, ezt pedig már akár ez év májusától érezheted majd.


Aztán majd november- decemberben, amikor nálad a Szaturnusz együttállása lesz a Nyilasban éppen azon ponton a képleted szerinti Halak 21° fokszámán fog áthaladni a jó hatásával a Jupiter is, ezért aztán évekre kiható, egzisztenciális emelkedést hozhat az életedben. Sőt a 2016-ik év eleje még a Nyilasban a 11. vágyak remények házában szintén Jupiteri ráhatással kellemességeket is tartogathat számodra, akár még gyermek téren is. Hiszen itt áll a polárisan szemben álló jegy- házadban, az ikrekben a Napod és az 5. Rák – jegy - házban/ Holdurával pedig a Holdad is. Érdekes módon még a Vízöntő ASC- pedig azt jelzi feléd, hogy lásd másszemmel az eljövendő világot, emellett pedig még a Rejtett ASC - jegyed is, Rák-jegyre tevődik, tehát a család és az otthon a lételemed lehet a következő években.

Melyhez még év végétől a „Megújító” Plútó is, jó fényszögeivel támogathat.

2001. Ilcsimama (válaszként erre: 1995. - Averill)
2015. ápr. 25. 12:43

Kedves”Averill”. Remélem, hogy megengeded, hogy én válaszoljak a Szaturnuszi cikluskérdésedre.


Azt nem írod, hogy I. vagy második Szaturnuszi ciklus évében jársz-e, de a jelzett hatás tekintetében én úgy gondolom, hogy ez neked a 29-30. éveidre esedékes I. Szaturnuszi ciklust adhatja.


Amennyiben pedig ez nálad így lehet, akkor, mint írod, hogy évvégére várható Szaturnusz Tranzit haladási együttállása a képleted szerinti Szaturnusz bolygó helyével. Akkor pedig a Te képletedben a lassúbolygók haladás elmélete szerint csak is az I. ciklusszerinti Skorpió jegyben állhat nálad a Szaturnusz bolygód. Ezért érezheted a hatását is, egy kicsikét nehezebbnek, pláne olyképen, ha az még esetleg a Skorpió jegy urának, a Marsnak és Plútónak a képletszerinti lokális= helyi jelenléte is e környéken hatással lehet rád.

Aztán, mivel ennek a születési időnek az idejére tevődhet az Ikrekben haladó Felszálló hold csomópont állásának a lehetősége is, ezért aztán sorszerűen az életútjának az alakulása elé gördítheti ebben az időszakban a Szaturnusz a bolygó hatásait.

Tehát itt nincs mit tenned, mint elemezni az életedben az eltelt közel 30 éves időszakot, és ami részedre nem volt jó, azt igyekezz megjavítani, hogy majd a Szaturnuszi II. ciklusban már jobb legyen neked.


Bár akár csak így látatlanban adataid nélkül is, is azt tudom neked mondani, hogy ebben a születési időszakban a Vénusz bolygóhaladásának az iránya is a Halakban volt: a melynek a Neptun mellett a Jupiter is az uralkodó bolygója, ezért aztán, ha még akkor a Vénusz esetleg a helyileg a IV. család és otthon házadban, vagy az akár 5. örömök házában helyezkedhetett el, igazán nem lehet panaszod. Mert ez azt jelezheti, hogy párkapcsolatodban szerencsés lehetsz, mert az 5. ház ura Mars és a VII. ház uralkodó bolygója ebben az esetben Vénusz lehet. Arról már nem is beszélve, ha esetleg a Mars bolygó még az I. házadra is tevődhet a „Radix” születési képletben, ahol a születésedkor a Szaturnusz bolygó is állt éppen.


Sőt még erre a KB. Születési időre, amely az ebben, időben születettek Szaturnuszi I. ciklusát adhatják, még az is jellemző lehet, hogy a Skorpió –Mérleg jegy érintetteknél éppen akkor bolygóhalmozódás lehetett. Még Pedig, mint jeleztem a Szaturnusz mellett még a Plútó - Mars bolygó mellett esetleg még a Hold is ott járhatott, akkor pedig ez a Női képletben az illetőt saját magát is, jelzi.


Egyébként a fórumon, több helyeken is olvashatsz a Szaturnuszi ciklusokról, és a képletben a bolygó halmozódásokról is, ahol a bolygók hatásai összeadódnak. Azonban eligazodást adhatnak arra, hogy hogyan milyen módon lehet ezt az időszakokat a legjobban túlvészelni. Hiszen ez mindenkinél bizonyos nehézségeket jelezhet. Hiszen azért rendelkezünk szabad akarattal, hogy ha mind ezeket, ismerjük az akadályokat (!!!) , hogyan tudjuk legyőzni és átvészelni.

Pláne mostanság, amikor a Szaturnusz bolygó Nyilas jegyben rója Tranzit körforgás szerinti körútját, a jó tevő Jupiter bolygó uralma alatt.

2000. Ilcsimama
2015. ápr. 25. 11:49
Az 1999. számú üzenetről lemaradt,hogy "Gizella11-nek szólt.
1999. Ilcsimama (válaszként erre: 1989. - Ilcsimama)
2015. ápr. 25. 11:47
Köszönöm a jeledet, de ha beleolvasol a fómba, akkor azt is láthatod, hogy itt mindenki ajándékkét és nem pénzért kaphatja az ismereteket és az elemzést is. Várjuk a Te bekapcsolódásod is, amennyiben érdekel téged ez a téma kör.
1998. Noémi2007 (válaszként erre: 1994. - Ilcsimama)
2015. ápr. 24. 15:40

Kedves Ilcsi mama!:-)


Köszönöm szépen a biztatást.:-) Igen, ez még nagyon friss, hiszen csak tegnap volt az interjú. Remélem, minél hamarabb döntenek ez ügyben, és már jövő héten megtudhatjuk döntésük eredményét.:-)


Mégegyszer köszönöm szépen.:-)


Millió puszi.:-)


Noémi

1997. Noémi2007 (válaszként erre: 1996. - Perla del Mar)
2015. ápr. 24. 15:37

Kedves Perla del Mar!:-)


Neked is köszönöm szépen a névnapi köszöntést, kedves Tőled.:-)


Köszönöm azt is próbálsz - tapasztalataidat illetően - segíteni és támpontot adni az állásinterjúk menetéről.:-) Csak csendben jegyezném meg, hogy ez a munkahely pont nem arról híres, hogy megígérnek valamit, aztán a "fülük botját" sem mozdítják. Itt ha megígérnek valamit, az úgy van.:-)Persze, nem mindegy, hogy igen vagy nem válasszal.:-)


Egyébként, ha bármiféle tapasztalatod van az állásinterjúkat illetően, szívesen veszem az ötleteidet, sőt meg is köszönöm.:-) Nyugodtan írhatsz priviben is, örülnék neki.:-)


Mégegyszer köszönöm szépen.:-)


Szép hétvégét kívánok Neked.:-)


Noémi

1996. Perla del Mar (válaszként erre: 1993. - Noémi2007)
2015. ápr. 24. 12:13

Boldog névnapot kicsit megkésve!

Mostanában be sem hívnak interjúra:(, de pár évvel ezelőttről van tapasztalatom sajnos. Sokszor van, hogy megígérik mindenképp hívnak aztán nem. Nálam is volt, hogy úgy éreztem jól ment aztán még sem hívtak. Tehát nézegess azért közben mást is, ne csak ennek eredményét várd.

1995. Averill
2015. ápr. 24. 11:56

Sziasztok!

Egy körkérdésem lenne hozzátok, ha megengeditek. A Szaturnusz első (vagy akár második) visszatérését hogy éltétek meg? Nekem év végére pontosul az állás és néha legszívesebben harakirit követnék el magamon.

Biztos van, aki meg se érzi. Hát én nem tartozom közéjük. Ilyenkor az egyetlen megoldás, hogy túl kell élni? Köszönöm a válaszokat. :)

1994. Ilcsimama (válaszként erre: 1993. - Noémi2007)
2015. ápr. 24. 11:45
Kedves Noémi! Nyugi-nyugi! Igen az állás interjúknak ez a menete, hiszen többieket is meg szeretnének hallgatni, de végül is, remélhetően részedre megfelelő módon döntenek majd!
2015. ápr. 24. 08:46

Kedves Ilcsi mama!:-)


Megígértem, hogy a tegnapi állásinterjú eredményét megírom.:-)


Nos, az a helyzet, hogy még nincs eredmény. Fel fognak még hívni telefonon, hogy igen vagy nem (mivel rajtam kívül még vannak emberkék, akiket interjúztatnak). Ha igen, akkor el kell mennem egy második fordulóra is, ahol már az interjúztatók főnöke is jelen lesz. Tehát - sajnos - még várni kell a döntésükre. Aztán majd meglátjuk.:-)


Egyébként... egy hölgy, illetve egy úr volt jelen az interjún. És... Ilcsi mama igazad volt!!! Az Úrból nagyobb empátiát lehetett érzékelni irányomba. Ez persze nem azt jelenti, hogy a hölgy rossz lett volna.:-)


Ha bármit is jelezni fognak, megírom ismét.:-)


Köszönöm Ilcsi mama a bíztatásod.:-) Az állásinterjúra tartva nagyon sokszor az eszembe jutottál és ez nyugalmat adott nekem.:-)


Millió puszi és ölelés.:-)


Szép hétvégét kívánok mindenkinek.:-)


Noémi

1992. Noémi2007 (válaszként erre: 1990. - HnéViktória)
2015. ápr. 24. 08:30

Kedves Viktória!:-)


Nagyon szépen köszönöm Neked a névnapi köszöntést.:-) Igazán megható számomra, hogy eszedbe jutottam.:-)


Fel a fejjel Viktória!:-) Ne feledd!Mi itt vagyunk melletted mindannyian, nem hagyunk el Téged.:-) Ha bármi van - és úgy érzed - nyugodtan oszd meg velünk.:-)


Szeretettel: Noémi

1991. HnéViktória (válaszként erre: 1988. - Ilcsimama)
2015. ápr. 23. 22:26

Drága Ilcsi Mama...


Írtál pár dolgot nekem a nem túl jó fényszögeimről,miszerint, 2-3-4 év most nem lesz nekem könnyű,szeretném,kérdezni tőled,vagy bárki mástól,hogy a szabad akaratommal,hogy tudom ezt jó irányba befolyásolni? ugyanis nagyon szeretném.


És még azt is szeretném tudni költözés llátható e nálam? :)


Köszööööööönööööm


És puszi mindenkinek

1990. HnéViktória (válaszként erre: 1982. - Noémi2007)
2015. ápr. 23. 22:20
Köszönöm,és utólag boldog névnapot neked :)
1989. Ilcsimama (válaszként erre: 1986. - Gizella11)
2015. ápr. 23. 13:24
Kedves „Gizella11”. Szeretettel üdvözöllek itt a fórumon körünkben. Amennyiben érdekel ez a témakör egy kis szorgalommal visszalapozva esetleg még a fórum elejére is nagyon sok mindent, megismerhetsz az asztrológiai alap dolgokról. Üdv. Ilcsimama
1988. Ilcsimama
2015. ápr. 23. 13:02

Kedves Marika! Köszönöm az üzeneted, azt nagyon sajnálom, hogy bekövetkezett az édesapád elvesztése, sajnos valószínű, hogy képleted ezt akkor mutatta, ugyan úgy, mint a külföldre kerülésed és az ottani új párkapcsolati lehetőséget is.

Mivel a privi üzenetedben nincs olyan, amely sértené a Te személyes életed, ezért engedelmeddel felraktam a fórumra, talán még régről valaki emlékszik rád és egy kicsit előbbre juthatnék az emlékek terén. Ugyan is közel 2000 bejegyzést takar már a fórum, így aztán nem tudok utánad nézni.

Ugyan is úgy történt, hogy a számítógépemről pár éve az összes anyag egy vírus következtében eltűnt, szinte semmit sem tudtak a szerelők, megmenti.

Aztán ezt még az is, tetézte, hogy itt Hoxán is „Ilcsi Mama Nick” névvel jegyzett előző bejegyzéseim a valamilyen ok következtében nem voltak mások és a saját számomra, sem elérhetők talán ezért nem tudtál elérni.


Bár köszönettel Hoxának, amikor ezt jeleztem neki, ekkor ugyan valamelyest meg kellett változtatnom a NICK nevemet (Ilcsimama névre”) és így aztán sikerült neki visszacsatolnia ide a régi rész bejegyzéseket is. Kérlek, hogy jelentkezz és legyél újra a fórumozó társunk.


Kitôl: marika9, 2015-04-22 21:10


Téma: koszonom hogy ismerhetlek

________________________________________

Üzenet: Draga ilcsi mama.nagyon reg beszeltunk bar lehet emlekszel ram ha vissza nezed az uzeneteket. En vagyok aki ki akart menni anno angliaba. Meg is tettem lassan 3 eve kint elek a kislányommal. Mikor megnezted a szuletesim lattad hogy halal eset lesz a csaladba igy is volt elveszitettuk apukamat 2013 szep 13.s13.sokszor eszembe jutottál .Mondhatom hogy jobb itt az eltunk bar anglia nem az en vilagom. De halas vagyok hogy van otthonunk es akislanyom boldog jo suliba van, es remelem jo jovoje is lesz. Azota tavaly ferjhezmentem ebben is igazad volt llattad hogy ez idore lesz komoly kapcsoLatom .nem szeretnek tolakodo lenni De nagyon szeretnenk kistesot megnezned nekem hogy a szuletesim mutatja e ez evben? ? Kerlek szepen tedd meg nekem hogy megnezed. Remelem te jol vagy es nagyon orulok hogy meg mindig rengetegen irnak neked. Millio puszim. Marika

1987. Mcsaba
2015. ápr. 22. 19:54

Kedves Ilcsimama!

Nagyon szépen köszönöm a terjedelmes választ. Nagyon jó. Sikerült ráéreznem az elemzéssel kapcolatosan. Az I.házas Skorpió urára nem gondoltam. Hiszen az is Mars. (Talán kissé még "kedvencemnek" is tekintem azt a bolygót.)

És minden olyan nagyon jó volt...

És kívánok Neked jó egészséget és békességet!


Tisztelettel, Csaba.

1986. Gizella11
2015. ápr. 22. 16:06
Én még csak most ismerkedem ezzel a témával de nagyon érdekesnek találom!
1985. Noémi2007 (válaszként erre: 1983. - Ilcsimama)
2015. ápr. 22. 15:56

Drága Ilcsi mama! :-)


Nagyon szépen köszönöm a névnapi köszöntést.:-)

Jól esett, hogy gondoltál Rám.:-)


Hné Viktóriát pedig maximálisan támogatjuk és együtt érzünk Vele. Igazad van Ilcsi mama. Viktória hamarosan boldog, vidám fórumozó társunk lesz újra.:-))))


Köszönöm, hogy a képletfejtésem II. részét is elkészíted, de csak ahogyan van időd és energiád Ilcsi mama.:-) Én türelmesen várok.:-)


Millió ölelés és puszi Neked.:-)


Noémi

1984. Ilcsimama (válaszként erre: 1970. - Mcsaba)
2015. ápr. 22. 14:36

Kedves Csaba! Hogyan is éreznéd a Szűz rendszerezési hajlamát, ha Te se nem Szűz Napjegyű, se nem Szűz ASC-jegyű vagy, hanem Ikrek „Levegős” Nap-jegy és Mérleg ASC. Attól, hogy a Szűz jegy uralkodója szintén a Merkúr bolygó, mint az Ikrek Napjegyednek, viszont a hatását tekintve inkább a gondolataidban lehetsz csapongó, hiszen képes lehetsz a véleményedet merőben ellentétes módon kinyilvánítani. Hiszen az Ikrek Napjegy legnagyobb gyengesége, a koncentrálóképesség hiánya. Itt inkább az információgyűjtés főleg a kíváncsiságnak köszönhető, melyet akár az apró részletek iránt is, képes vagy művelni. Azonban a mélyebb összefüggések már nem annyira kötik le figyelmedet.


Míg a Szűz ASC / Ikrek napjegy, pedig a Merkúri hatásra az elemzések terén lehet precízebb, azonban soha sem válik szőrszálhasogatóvá. A gondolataikat pedig olyan magatartásformák felé terelik, amelyek nagyobb nyugalmat garantálhatnak.


Az is könnyen meglehet, hogy az ASC jegyed nem egészen pontos, vagy pedig valóban a Bikában álló Merkúr bolygó adhatja számodra a gyakorlatias kommunikációra a hajlamot. Én ezt tartom a leginkább elfogadhatóbbnak, már amennyire az eddig a precíz kérdéseidből megismertelek. Azért mert a Bikában álló Merkúri hatás mindig azt adja, hogy jó koncentrációval módszeresen a részletekhez ragaszkodó gondolkodásmóddal, rendelkezel.

Sőt még azt a hatást is adhatja, itt a Merkúr, hogy nem vagy hajlandó változtatni a szilárd meggyőzésed szerinti szemléletmódján és a véleményeden. Talán nem is Mérleg ASC hatás miatt, hanem pontosan a Merkúri hatás következtében keresheted a konfliktus helyzeteket.


Arra kérdésedre, hogy” És nem tudom, hogy ez a kifejezett Kos jelleg a születési uralkodótól jön-e?”

A Mérleg ASC jegy ugyan békés jegy mégis van önző árnyoldala is, melyben ugyan csak felfedezhető a Kos bizonyos ellenszenves nyomai azzal, hogy sok esetben magába forduló, akaratos, éppen ezért sok esetben az egyik szélsőségből a másikba esik.


Aztán mivel az ASC-el kezdődő I. ház még a Skorpióban is folytatódik, ezért mivel a Skorpiónak a Mars bolygó és annak a magasabb oktávjaként működő Plútó is az uralkodó bolygója, ezért valóban a személyi bolygóhatás következtében a hatás is lehet Marsikus jellegű, pláne itt a jegy első dekanátusában.


Azt viszont csak valószínű elnézted, vagy elíratd hogy „Vagy az aszcendensem a Vízöntő dekanátusba esik?”,

Mert ez úgy pontos, hogy Skorpió Vízjegy I. dekanátushoz tartozik!


Arra kérdésedre pedig, hogy "Kos jelleget a sárkányfarok adhatja-e?"


A leszálló holdcsomópontja, vagyis a sárkányfarok a Szaturnusz bolygó megfelelője is, ezért inkább jellemzi a karmánkat, az előző életeinkben megszerzett viselkedés mintákat, mint a jelen leszületésben nálad a Kos jegyet. Pláne úgy, hogy a leszálló holdcsomópont már a Kos-jegy végénél 29°30’ foknál helyezkedik el nálad. Itt pedig a hatása már igen csak gyenge!

Viszont érdekes módon itt is, elmondható, hogy az ezen a helyen álló leszálló holdcsomópont hatása szintén az, hogy elsődlegesen a Marsikus hatás a jellemző, ezért ez a hatás türelmetlenül új irányok felé űzik a szülöttet, és itt jön be a Mérleg hatása, mert sok esetben rá kell, jönni, hogy a hajszolt cél nem is az igazi cél.


Azt írtad egyik alkalommal, hogy "a társ kapcsolatodban inkább te nem vagy annyira megértő".


Akkor most e helyen a Karma asztrológiai értelmezésében elmondhatom neked, hogy a leszálló holdcsomópont hatására Karmikusan nagyon nehéz helyrehozni az egyensúlyt a Kos/ Mars uralkodó hatással és a Mérleg/ Vénuszi hatás között. Azért, mert a Kosban álló leszálló holdcsomópont következtében Te a saját kívánalmaidat akarod megtartani. Ez – az, amit múltból hoztál, tehát a leszálló hold csomópont jelzi, ahonnan jövünk, és van ennek a poláris ellentéte, ahová tartunk. Ez lesz a leszálló és felszálló Holdcsomó tengelye.

Nevezhetjük még sárkányfarok és sárkányfej tengelyének is. Mindenképpen két házat összekötő tengelyről van szó, ami életterületeket köt össze. A sárkányfarok pozíciójánál negatív energiamintát valósítunk meg ösztönünk szerint.


A sárkányfej jegye ahol a Felszálló holdcsomópont jele van nálad a Mérlegben ezt az életterületet testesíti meg vagyis azt a minőséget, amely az életfeladatunk. Nálad pedig a Mérlegben a szemben álló Felszálló holdcsomópontod hatását tekintve csak a mások iránti szeretet kiélését sugallja feléd Vénuszon keresztül. Ezeket az ellentétes hatásokat a régi éltedből hozott „narcisztikus” maradványok okozhatják a társkapcsolatban, azért mert ebben a leszületésben a másik irányában érzett szeretet és az „EGÓ” kívánalmai vívják egymással a harcukat.

Miért? Mert amíg a leszálló holdcsomópont adottságaival igyekszel megbirkózni, addig a legnagyobb csalódásaidat az is okozhatja, hogy azt kell látnod, hogy mások megkaphatják mindazt, amit Te csak állandóan szeretnél megkapni.


Hogyan tudod mindezeket ebben az életedben ellensúlyozni? Meg kell kísérelned, hogy ellen tudj állni a korábbi életedből hozott ingatagságodból.

Azt is írod, hogy "keresed a konfliktusokat!"


Nagyon is ráhibáztál, mert nem a konfliktust keresed, hanem inkább az emberek közötti egyenetlenségeknél inkább a döntő bírói szerepet szereted felvállalni, melyben nem kell, hogy valakinek is pártjára állj.


Végül is a Mérlegben álló Felszálló Holdcsomópontod a legnehezebben elérhető csomópontokhoz tartozik, mert a Kos Önszeretete nagy akadályként tornyosul a Mérlegi hatás elérése elé. Bár ezt enyhítheti az, hogy a Kos jegyvégénél a Leszálló holdcsomópont hatása már gyenge. Sőt mivel a Vénusz is ott van közvetlen a mellette és még a következő jegy eleje is Bika jegyre, tevődik/Vénusz urával, ezért aztán itt megnézhetjük a Leszálló házhelyzetét is.


Ez pedig azt adhatja, hogy elsősorban az új leszületés tapasztalatait kell megszerezned, azzal, hogy Ön magad a legjobban megismerd és találd meg itt a földi életben Önmagad. Hiszen bármennyire hihetetlen is, a képleted alapján itt a lehetőséged, hogy a fejlődésed érdekében tegyél is valamit. Ahhoz, hogy igazán boldog legyél, meg kell tanulnod egyensúlyba hozni a saját igényeidet a másokéval. Erre pedig a VII. házas Kos jegy mutathatja meg módot, hogy ne húzódj a háttérbe, mint azt az előző életedben tetted, a felszálló holdcsomópont helye pedig az I. házas Mérlegben pedig megmutathatja, hogy most miként tudod megteremteni a saját személyiséged, amellyel a teljes lelki beteljesülés felé vezető utat végig járhatod.


Kedves Csaba ismét csak érdekes dolgokat feszegetsz a "feketehold témakör kapcsán".


A Fekete Hold témája más néven a „Lilith legendája” a mai napig megosztja az asztrológusokat. Fontos lehet az asztrológus belső motivációja, azaz, hogy hogyan adjuk meg a választ erre a kérdésre.

Annyit már tudunk, hogy egy saját tömeggel nem rendelkező égitest, vagy porfelhő/ szatelit, ami Földünk kísérőjeként háromszor távolabb kering tőle, mint a Hold. Minden 6. hónapban válik láthatóvá, mikor áthalad a Napkorong előtt.

A Fekete Hold asztronómiai alapjai

a Hold ellipszis pályán mozog a Föld körül, melynek egyik gyújtópontja maga a Föld a másik gyújtóbonban nincsen égitest. Ez a pont felel meg annak, amit Fekete Holdnak vagy Lilith - nek nevezünk abban az értelemben, hogy ez egy olyan pont, amely a Föld kiegészítője, és aminek szimbolikus minőségei vannak.


A Hold által leírt elliptikus pálya egyik gyújtópontja a Nap körül a Föld, a vele ellentétes póluson azonban nincs semmi, illetve a Fekete Hold van. Lilith pályája nagyon hasonlít a Holdcsomópontéhoz, sőt a Holdcsomópont tengelye és a Lilith tengelye pontosan 6 évenként fedik is egymást.


Akit esetleg ez a témakör esetleg bővebben is érdekelhet, olvassátok el Hannerole Traugott Lilith a fekete Hold Erósza könyvét. Amelyben az író azt fejtegeti, hogy „Mi magunk akkor válunk áldozattá, ha nem fogunk fel egy tanulási helyzetet, ahol megtagadjuk az áldozatot, ott megtagadjuk az életet is.”


Vagy egy 2009-es kiadványban, megjelenő könyvben is, nagyon érdekes és olvasmányos, témaként van feldolgozva. Talán antikváriumokban még kapható: Birtalan Eszter: Lilith, Istennő vagy démon?

A könyvben a párkapcsolati hatalmi játszmák típusait jellemzi a Fekete Hold jegyekben elfoglalt helyei alapján. Már aki hisz ezekben a dolgokban egyszerűen segít tájékozódni, és eligazolást adni a kapcsolatok útvesztőjében.

„Az írónő felfogásában kibontakozik Lilith a női lélek szabadságának védnökének a jelenléte nyíltan vagy alattomosan, kiharcolja, hogy a női energia megjelenjen a Földön, és elnyerje méltó helyét a világban.”

Ugyan is az egyik legenda szerint Lilith volt Ádám első felesége, az első teremtett nő, aki egyenrangúságra vágyott. A férfi viszont nem fogadta el a nő álláspontját, és érvényesíteni akarta felsőbbségét. Az asszony ennek ellenállt, aztán el is hagyta társát.


Mindkét könyvben érdekes történetet ismerhetünk meg a Héber mítoszról vagyis „Amikor Isten megteremtette az első embert, Ádámot, így szólt: Nem jó az embernek egyedül és teremtett neki egy nőt, és Lilith- nek nevezte el. A kabalisztikus hagyományban a Lilith annak a nőnek a neve, akit Isten Éva előtt, Ádámmal együtt a földből teremtett. Ők azonban hamarosan veszekedni kezdtek, ( milyen érdekes, hogy milyen ős gyökerekből eredő ma is az általunk művelt viszály forrás), mert Ádám nem fogadta el Lilith érvelését, miszerint a Nő és férfi egyforma, és egyenlő, de mert Ádám ezt nem így gondolta, ezért elhagyta Ádámot. Az Isten pedig megharagudott Lilith-re, mert kérésére sem tért vissza, ezért ezzel magára vonta az Isteni átkot és elkergette a paradicsomból, így lett Lilith a kiátkozott a sötétség úrnője.


Aztán olyan legenda is ismeretes, miszerint az asztrológiában háromféle Lilith különböztethető meg, és ez a hármas felosztás Lilith mítoszában gyökerezik. Ami azért fontos, mert az Isten nőnek mindig három megjelenési formájaként a három arcának felel meg.

Az egyik legenda szerint Lilith volt Ádám első felesége, az első teremtett nő, aki egyenrangú szeretett volna lenni a párjával. Azonban a teremtője nem engedte, és engedelmességre akarta kényszeríteni Lilithet. Az asszony ellenállt neki, sőt merészen kimondta a teremtője titkos nevét, ami azt bizonyította, hogy birtokolja a titkos ősi női tudást. Ezért aztán az Úr kiűzte a Paradicsomból, és szörnyű átokkal sújtotta.


Szintén egy másik legenda szerint a száműzött Lilith volt az a Kígyó, aki megkísértette Évát az almafánál ezért aztán Ő lett a Föld árnyéka, az elnyomott belső démon.

Eszerint a mítosz három szakaszra bontható Lilith lázadása, száműzetése, magára találása. Ennek a három szakasznak felel meg a háromféle asztrológiai Lilith.


Az első szakasz az Aszteroida Lilith: ez a pont mutatja meg a horoszkópban azt a területet, ahol el vagyunk nyomva, ezért kénytelenek vagyunk fellázadni és a veszélyeket is vállalni saját szabadságunk és saját igazságunk megteremtése érdekében.


A második szakasz megfelelője a Sötét Hold Lilith, a száműzetés szimbóluma, ahol Lilith otthontalanul, démonként bolyong, és gyűlik benne a keserűség és a bosszúvágy. Ebbe a szakaszba tartozik a Kígyó képe is, amelyben a tehetetlen dühében pusztítani akar.

Amennyiben a mítoszokat úgy értelmezzük, mint belső világunk élő képeit, és azt elfogadjuk, akkor már jó úton vagyunk a valódi változás felé.


A Fekete Hold aktualitását az adja, hogy mindent, amit elnyomtunk, elfojtottunk magunkban azon változtatni szeretnénk. Ehhez pedig önvizsgálatra van szükség, hogy feltárjuk valódi belső késztetéseinket, és ezáltal törekedjünk a lelkünk tisztaságra és az állandó fejlődésre. Azért mert a leglényegesebb rongáltságot az ember a feketehold=Lilith helyén követi el, ez - az a pont ahol jól elrejti az ember maga elől a gyarlóságait.

A születési képletben egyértelműen kiszámítható a feketehold helye, nálad a születési időd alapján pontosan a Kos jegyben található, (mert akik 1958. 02. 24- 1958. 11. 23.-ig születtek náluk a Fekete hold helye a képletben Kos- jegyre, tevődik. ), ha pedig a Kosban van a Fekete Hold, akkor azokat a témákat is kiválóan kell ismerni, amelyek a Mérleghez tartoznak, mert ugye ez az ASC-DSC tengelyt jelenti.


Amennyiben pedig valakinek a Fekete Holdja a IV. házban van akkor ismerős lesz számára a X. ház témaköre is, mert a IV./ IC/Ház és a vele szemben lévő MC/ tengely. Lehet, hogy akár a családi kapcsolataira e tengely mozgástörvényei lesznek jellemzőek, természetesen kiemelt jelentőséggel bír, ha tengelyekkel, vagy fontosabb bolygóval áll együtt.

A VII. házas házhelyzet, és az I. házas ASC tengely nálad is, nagy segítség lehet az integritás= teljesség kibontakozatása irányába. A VII. házas Kos Fekete Hold szempontjából különösen kiemelt jelentőségű a partnerkapcsolati vonulat. A másik nemmel való egyesülés fontossága sokszor kozmikus erejű feloldódási vágyként jelenik meg.

A Holdcsomópont tengelye és a Lilith tengelye pontosan 6 évenként fedik egymást. Utoljára 2000 szeptemberében volt Fekete Hold.


A ház által jelölt életterület eszközt jelent a Fekete Hold megtapasztalásához. Itt éljük meg azt a hatást, amely Lilith jegyhelyzetének megfelelő viselkedésformára ösztönöz minket. E hatás során átélt irritáció=ingerlés, ébreszt rá arra, hogy e magatartás esetleg zsákutca lehet számunkra, és ahhoz, hogy tovább tudjunk lépni, szembe kell néznünk Fekete Holdunk korlátaival és a rossz beidegződéseivel.


A Horoszkópban ahol a Lilith van, vagyis ahol a Fekete Holdunk áll a „Radix horoszkópban, ott sokszor nem vagyunk megelégedve magunkkal, még talán azt is sokesetben kimondjuk, hogy miért is születtem én a világra, ha……STB-STB, ezzel aztán megbántunk magunkban valamit. Vagyis elnyomunk, elfojtunk magunkban valami fontosat, ami pedig részünk lehet, és nem csak ott ahol áll éppen a Lilith, hanem azon a tengelyen ahol elhelyezkedik.


Lilith mindig, a saját árnyékunkra figyelmeztet, a belső, elfojtott, meg nem élt személyiség részünkre, a kitagadott, szabadságra, vágyó énünkre, akinek sokszor még a létezéséről sem szeretnénk tudni. Ebben az értelemben szoros párhuzamot mutat a Plútóval, hiszen az asztrológiában a Plútónak is, ugyanezeket az analógiákat tulajdonítjuk, csak míg a Plútó általában egy sorseseményben, élethelyzetben mutatkozik meg, úgy a Fekete Hold a saját belsőnkben teszi a dolgát, leggyakrabban a szoros emberi kapcsolatokban jelenhet meg a problematikája, elsősorban a szülő-gyermek, vagy társkapcsolati téren.

A Plútó pedig konkrétan megmutatja hol, és miben vannak a szent és sérthetetlen, tilos, témáink.


A Neptun bolygó pedig a rejtett, eltitkolt dolgainkról ad felvilágosítást.

Az Uránusz pedig utalhat arra, hogy mely területeken és miben leszünk képesek megváltozni.


Első lépésként azonban azt kell feltárnunk, hogy mit száműztünk magunkból, mi vár elfogadásra, megértésre, szeretetre. Ehhez jó adag önismeret és önszeretet szükségeltetik, de már az is elég, ha őszinték vagyunk magunkhoz és megkeressük azt a bizonyos helyet, amelyet esetleg a feketehold helye adott számunkra.

"A SORSUNK MI MAGUNK VAGYUNK", ha el hisszük, ha nem és a megoldáshoz csakis az önismereten keresztül juthatunk el. Ebben nyújthat esetleg segítséget a Fekete Hold asztrológiai képlete, ami szinte mindent elárul érzelmi életünkről, és a szerelmi vagy a szexuális viselkedésünkről. Feltárhatja tudatalattinkban a legrejtettebb eldugott bugyrait, amelyben megtalálhatjuk érthetetlen tetteink magyarázatát.


A tizenkét különböző asztrológiai jegyben álló Fekete Hold tizenkét féle viselkedésmintát vált ki belőlünk, de értelmezését tovább színezheti az egyéni horoszkópban az elfoglalt jegy – helye, házhelyzete és bolygók fényszögei. Ez viszont már úgy, mint a képletfejtés részletes, személyre szóló elemzést igényelhet.


Végkövetkeztetésként elmondhatjuk, hogy a Fekete Holdunknak akkor is van hatalma felettünk, ha mi nem veszünk róla tudomást, még is más megvilágításba, és új értelmezésbe helyezi „Radix” képletünk elemeit.

Azonban ma már az emberek életébe sajnos nem fér bele a valóság rendjének megismerése és elfogadása.

1983. Ilcsimama (válaszként erre: 1979. - Noémi2007)
2015. ápr. 22. 14:07

Kedves Noémi! Először is Sok Boldogságot Kívánok neked Névnapod alkalmából!


Azt pedig nagy szeretettel vettem és megköszönöm neked és Mcsabának is, hogy együttérzésetekkel bátorítottátok Hné Viktóriát. Hiszen nagyon rá fér mostanában, hogy érezze a szeretetünket. Azonban én biztos vagyok benne, hogy elmennek a feje felül ezek a csúnya vészt hozó fellegek és a Tranzit bolygók, meghozzák számára a megoldást és ismét a régi kedves, boldog, vidám fórumozó társunk lesz Viktória.


Természetesen az itt várt kérdéseidre is, mindre megkapod a választ már nem sokára a képletfejtésed II. részében.

❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook