Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯
2042. Mcsaba
2015. máj. 5. 19:00

Köszönöm szépen a választ kedves Ilcsimama!


Kívánok Neked Békét, Elégedettséget és nem utolsó sorban Jó Egészséget!


Szeretettel, Csaba.

2041. Ilcsimama (válaszként erre: 2021. - Mcsaba)
2015. máj. 5. 13:24

Kedves Csaba a sok bejegyzés következtében átsiklottam a 2021. számon írt kérdésed tekintetében, ahol a menyednek a gyermekkorában átélt apai agressziója kapcsán tettél fel kérdést.

Azonban ezt szeretnéd össze kapcsolni az ASC pontosítás helyzetével.


Az apai agresszió főleg ott látható a képletben, hogy az 5. házban vagy kártékony bolygó áll, azért, mert a kártékony és diszharmonikus sugárzások töretlenül jutnak érvényre.

(Például, mint a Szaturnusz, vagy a Skorpió jegy uraként maga Mars pláne, ha diszharmonikus fényt kap még a Naptól is, vagy Kos-Mars pedig akár a holdtól is, és vagy az Uránusz együttállás fényszögben, amely két elv együtthatását adhatja még a Mars magasabb oktávján működő Plútó bolygóval is, amely szintén kártékony, ártalmas hatású planétának tekinthető). Itt még szeretném meg jegyezni azt is, hogy bár az Uránusz bolygó a Merkúr felsőbb fokú megjelenésének is számítható, azonban az Uránuszban a Merkúr- Szaturnusz és Mars jellege is, összevegyülhet. Ekkor pedig, ha itt esetleg az Uránusznak, mint a Vízöntő- jegy urának a szerepe fejtheti ki a legjobban a hatását. Ebben az esetben mindig nézni kell a „Felsőbb fokú bolygók kártékony zavaró hatást is. Aztán még azért is, mert, ugye, ha mint érintett házhelyzet IV. X. ház, ahol éppen az apa is megjelenhet, akkor ott az Uránuszi hatás összefügghet - általában mindennel-, de e kérdés terén azzal, ami hírtelen, meggondolatlan, rossz értelemben pedig katasztrofális hatással rendelkező jellem.


(A Te menyed pedig a Skorpiós Napjával, a gyermekkori kudarcai dacára is, tovább léphet, ha inkább az életbeli feladataira összpontosít. Ezt pedig leginkább a X. házban keresd és a Felszálló holdcsomópont helyzetében, vagyis a Jupiter bolygó megfelelőjében, mely azt a pontot jelképezi, mely a legnyomasztóbb feszültséget hozza az Ő múltjára. Viszont pont ennek a segítségével tudja legyőzni a mostani életének mélységbeli kudarcait. Mivel pedig ezek általában maradandó Karmikus* nehézséget, problémát jelenthetnek neki. Abban legyél inkább a segítségére, hogy hogyan és miképpen tudja megvalósítani a mostani életfeladatát, mert hiszen a Felszálló holdcsomópont a jelenlegi élet céljait jelenti és a teljes lelki beteljesülés felé vezető utat is, megmutathatja számára. )


Az ASC pontosítást pedig ne ebben keresd!


Ezért erre vonatkozóan neked és másoknak, akiket az ASC pontosítás téma érdekelhet, szeretném jelezni, hogy a horoszkóp általános egységként kezelt kifejezésén túl az élet különböző területeire csak is konkrét részletkérdéseket lehet figyelembe venni.

Mégpedig első sorban az életképesség az első lépés, ennek jelölője pedig a horoszkóp képletben a Nap a Hold és természetesen legalább a napszak alapján figyelembe vehető ASC. helye.


Az életképességet - már többször is jeleztem, - hogy leginkább a nagyéleterőt a KOS -Oroszlán - Mérleg és Nyilas jegyek adhatják.

A közepes életerőt pedig: Bika- Ikrek- Szűz- és Skorpió jegyekben kell keresni.

Viszont a viszonylag gyenge csökkent életerőt leginkább: Rák- Bak - Vízöntő és a Halak jegy adhatja.


Azért, mert a Nap az alapvető a szervezeti alkat jelölője a HOLD pedig inkább a szervezet működésére lehet jellemző. Amennyiben pedig a Nap jó helyen áll képletben akkor még az erős szívós szervezet is leküzdheti a zavarokat.


Aztán a kártékony bolygók ártó fényszögeinek a hatását is kell vizsgálni, és nézni kell, hogy melyik házakat érinti, mert ha 8. IV. és 6. házak csúcsaihoz kapacsolódnak, akkor ezeket a rosszabb hatásként kell értékelni. Viszont a képletben az életerő támogatók közül a Jupiter bolygó és Vénusz bolygó szerepét pláne, ha azok jó fényszöget vetnek, fokozzák akár még az életerő képességet is.


Aztán az ASC pontosításnál a konkrét megtörtén dolgok hatásai mellett még a megjelölt ASC felkelő-jegy és maga az ASC fokszáma szerint a közel álló és felkelő planéta is adhat eligazodást.

No már most, mint írod a SKORPIÓ/NAP- ról és BAK/ASC-ről van szó. Itt elsősorban a jellem mellett még akár lelkiséget is lehet vizsgálni.

Még pedig oly módon, hogy a Fő jegyekkel (Kos- Rák- Mérleg- Bak), a tevékenység, a törtetés az akarat, vagyis a nyughatatlanságot is lehet nézni. A képlet szilád jegyei pedig a szívósságra, kitartásra, ragaszkodásra és még a változásokkal szemben kifejtett ellenálló képességre is adhatnak utalást, (Bika- Oroszlán- Skorpió).

Viszont ebből a nézetből pedig a tüzes jegyeket, (mint a Kos – Oroszlán - és a Nyilas), inkább a határozottság, a lelkesedés, az értelmesség adhat eligazodást az életerő vizsgálatánál.


Mindezek alapján pedig a minőségi elemek révén nyert körvonalakat értékelve a konkrét megtörtén események hatás vizsgálata révén a Felkelőjegy= Aszcendens - jegy és annak az uralkodó bolygója valamint az ebben jegy-házban felkelő születési bolygó összességével lehet a végleges jellem alapján is az ASC pontosítást elvégezni.

2040. Noémi2007 (válaszként erre: 2039. - Ilcsimama)
2015. máj. 5. 09:22

Kedves Ilcsi mama! :-)


Köszönöm szépen a válaszod. Ezt többször át kell még olvasnom, de már így első olvasásra is picivel jobban értem az egészet.


Még egyszer köszönöm szépen a segítséged. :-)


Nagyon szép napot kívánokNeked :-)


Szeretettel: Noémi

2039. Ilcsimama (válaszként erre: 2038. - Noémi2007)
2015. máj. 4. 20:24

Kedves Noémi! Jó a kérdésed érdemes tanulás téren tisztába tenni.


Arra vonatkozóan, hogy maga X. ház mit is takarhat ház értelmezés terén?

Mind azt, amire az életünkben törekszünk! Az „ÉN” világi érvényesülésének azon területét, amely a számunkra adottságunknak megfelelően elérhető, és itt nagyon fontos lehet a képlet más értelmezésével az, hogy ki-ki milyen adottságokkal jön erre, a világra, mert hogy nem lesz mindenkiből kutató sem, biológus sem orvos STB.

Nem véletlenül nevezzük a VII.9.X. és 11. házakat világos házaknak, mert jelentősség tartalmuk elsősorban előmozdító és beteljesítő is lehet. Főleg akkor, ha ezek valamelyikében benne áll születésileg is a NAP vagy Hold, vagy esetleg mindkettő.


Aztán itt lép be a te kérdésed, hogy attól is függhet, hogy a bolygók egymástól milyen fok tartományban helyezkednek el, mert ha csupa rossz, akkor a hatásaik sem lehetnek jók.


Azonban ha csak az együttállás fényszögeket nézzük, akkor az szinte mindig NAP jelleggel hozható össze. Az egymástól 120° fokra lévő jegyek tökéletesen harmonizálnak egymással, akkor bizony mindegyik jegy a maga eleméhez tartozó jeggyel kerülhet kapcsolatba, vagyis Tűz a tűzzel, föld a földdel Stb. hiszen ezek lehetnek a leg hatékonyabb és kedvezőbb fényszög hatások. Ezek közül is, (mint nálad is), 60° fokos szextil és 120° Trigon mindig a jó Vénusz jelleggel hozható össze, mert szelíden előmozdító, jótékony.

A harmonikus 120° Trigon pedig inkább a nagy jótevőnek a Jupiteri hatásnak tudható be. Míg csak a nagyobb fényszögeket nézve a 90° Qvadrát pedig inkább Szaturnusz jellegű, amely inkább a gátlásokat, az összeütközéseket hozhatja be.


A 180° szemben állás fényszög inkább a negatív hold jelleggel hozható összefüggésbe, de akár a 45° fokos Jupiteri jelleg is lehet diszharmonikus, ha Marssal alkot fényszöget, mert ez feszültséget generálhat.


A X. ház egyértelműen arra adhat lehetőséget, hogy mit szeretnénk elérni és nem csak az anyagi világban, ha nem a kézzel nem fogható területeken is. A X. házra lehet egyértelműen ki mondani, hogy itt a „”Törekvés és az Ambíció” kéz a kézben jár.


A házban álló bolygók pedig valamint a Csúcson álló „Jegyhatás” is jelzik magát a motivációt, hogy sikeresek legyünk.

Ez pedig még attól is függhet, hogy melyik bolygó áll itt a X. házban, mert ez a ház egyértelműen a karrierről, a hivatásról, az állás lehetőségről, az életútjának az alakulásáról add felénk jelzéseket. Azonban más értelmezést is kaphat maga X. ház, még pedig a célok teljesítésnek a módját is láthatjuk, de még a IV. házzal összefüggésben a szülőket is. Ugyan is egyrészről a szülőkre való utalásokat itt a X. házban és a IV. család és otthonházában kell keresni. Azt, hogy melyik szülőt tehetjük ide, vagy oda, - azt pedig leginkább abból látható, hogy a képlet más vonatkozásában is, - melyik szülőnek van nagyobb befolyása főleg a karrier választás terén, illetve, hogy ki sarkalhatja a szülöttet legjobban a legjobb eredmény eléérésben-. Aztán még itt található meg a kötelesség tudat is, vagyis a család és az otthon körén kívül eső ügyek, mint például a társ is, akivel el tudjuk érni a céljainkat.


Amennyiben pedig még személyi bolygó is áll itt a X. házban, ( a Nap, Hold mellett az ASC jegyének az uralkodó bolygója és az I. házban álló bolygó(k), ha az, személyi bolygóként figyelembe vehető), akkor esetleg a szülött még hajlamos azonosulni is a karrierjével.


Ugyan is, ha például a Nap áll itt a X. házban, akkor fent ragyog az ég tetején, hiszen az vagyok „ÉN”szinte biztos, minden törekvésünkben segítséggel szolgálhat. Ha pedig X./MC/ házban a Szaturnusz áll, akkor a haladás lehet folyamatos de, lassúbb e téren.

Ha pedig a gyors Mars foglal helyet a X. házban, akkor Ő a cselekvést ösztönző akarata által azt követeli tőlünk, hogy törekedjünk e téren a „Csúcsra.


Kezdjük akkor az alapfogalmakkal. Amennyiben a 360° fokos kört nézzük a 12 jegy-ház szempontjából, akkor azok a jegyek, amelyek egymástól 60°foknyi távolságra, tehát kétjegynyire vannak egymástól azokban álló bolygók jó harmonikus szextil fényszögben, vannak egymáshoz

Amely jegyek 3x30°ra vannak egymástól, (mert ugye egy jegy 30°foknak felel meg), akkor az 90° fokos diszharmonikus fényszögnek felel meg.


Amit Te kérdezel a 120° fokos Trigon fényszög 4x30° foknak meglelő jegyben lévő bolygók csak is 120° fokos Trigonban lehetnek a körben egymástól.


Magát az Orbisz hatásokat pedig bolygónként és a megfelelő elhelyezkedésük szerint kell vizsgálni.


Amit Te kérdezel az 5. házadban álló Neptun és Jupiter bolygók valóban – a „Radix”kör alatti "EKL" táblázat alapján-, ami születésileg a felkelő bolygók állását jelzi mivel a Jupiter 4° fokon a Neptun 2° fokon áll nálad, tehát orbiszon belül található, és azért mert magának az együttállás fényszögnek a hivatalos Orbisz értéke a Neptun esetében 3° a Jupiteré pedig:

4° fok lehet. (Erről már többször töltöttem fel leírást, hogy melyik bolygónak hány fokos az Orbisz hatása, vagyis mennyi fok jellegű sugárzást vehetünk figyelembe bolygónkét. Talán nem sokan vettétek akkor figyelembe, ezért most megismétlem majd a bejegyzésem végénél, de most a folyamatosságért tovább vezetem a dolgokat. )


No, már most, amit pedig arról kérdezel, hogy


„Vénuszom X. házban, 10 fokon a Kosban. Ez már nem trigon? Igaz, hogy 6 fok eltéréssel Vénuszt és Jupitert illetően. Szintén, ha a Holdamat nézzük az Oroszlánban 11 fokon.”


Ezt pedig már nem így kell értelmezni, hogy az "EKL" táblában bolygókat csak a fokszámuk alapján vessük össze egymással.

Hanem olyképen, hogy ha megnézed a X./ házadban álló Vénuszt, a Kos jegy 10° foknál, akkor a látens körforgás szerinti Tranzit külső fényszög jelzésnél láthatod, amikor a megfelelő bolygó oda ér és bekapcsolja hatásával a Vénuszt a sugárzás alapján együttállás fényszögbe kerül, mert annak ugye pontosan 3° 30’ az Orbisz értéke.


A Hold esetében pedig 120° Trigonban fényszögben található hatás értelmében, azért mert a Holdnak 120° fokos Trigon fényszög esetében 4° fokos az Orbisz értéke.

De akár úgy, ahogyan a bejegyzésem elején is, leírtam úgy is megnézheted, hogy mivel a bolygók ugye előrehaladnak a körben, ha megnézed a X. házban álló Vénuszt 10° fokon, akkor a Bika 10° fok= 30°-al, Ikrek 10° lesz = 60° szextil fényszöggel, a Rák 10° nál lesz a = 90 Qvadrát fényszöggel.

Az Oroszlánban álló HOLD - Vénusz, a maga 11° fokán állva, pedig akkor nem lehet más csakis Orbisz határon belül álló 120° fokos Trigon fényszög, mert 4 jeggyel odébb 4 x30°-ra állnak egymástól a körben.


No, már most a Tranzit módon visszatérő fényszög hatásokat is, ugyan ilyen módon lehet és kell egymáshoz viszonyított értékként vizsgálni a megfelelő Orbisz határon belül a jegyeknél.


Akkor vegyük sorra az Orbisz hatásokat bolygónként és nagyobb hatást adó fényszög tulajdonságai szerint:


Együttállásban/ Nap – Holdnál = 5°, Merkúr-Vénusz Mars= 3°30’, Szaturnusz-Jupiter = 4°, Uránusz – Neptun - és Plútó= 3°.


A 30°-os szemi szextil fejlesztő fényszög/ a megtanult a megélt karma jelölőjeként átl./1.5°


60° fokos szextil fényszögnél/ Nap - Hold= 3°, Merkúr-Vénusz- Mars= 2°30’, Jupiter-Szaturnusz= 3°, Uránusz- Plútó Neptun= 2°.


90° Qvadrát/ Nap - Hold= 4°, Merkúr- Vénusz- Mars= 3°, Szaturnusz-Jupiter= 3°30’, Uránusz- Neptun - Plútó= 2°30’.


120° legharmonikusabb fényszög/ Nap - Hold=4°, Merkúr - Vénusz-Mars= 3°,

Jupiter- Szaturnusz= 3°30’, Uránusz – Neptun -Plútó=2°30’.


150° nevelő quincunx – fényszög/ Nap - Hold= 1°45’, Merkúr - Vénusz - Mars= 1°30’, Uránusz – Neptun - Plútó =1°.


180° hátrányos szemben állás fényszög/ Nap - Hold= 5°, Merkúr - Vénusz- Mars=3°30’,

Uránusz- Neptun - Plútó= 3°.


Aztán még esetleg azt is érdemes figyelembe venni, fényszög erő tekintetében, hogy ha a két bolygó távolsága az Orbisznak: 1/10-e= 99%-al, 1/5-e= 95%, ¼-e= 91%,1/3-a=84%,

2/5-e=81%. –al. ½-e= 71%, 3/5-e=59%, ¾-e= 38%,4/5-e=31%,9/10-e pedig= 16%-nak felehet meg.


A hold fényszögei szolgáltatják a személyiség az ösztönös magatartás, a szokások és az eredendő gondolkodást.


A Nap a tudatos ÉNT” jelöli, és fényszögeivel belső törekvésekre az egyéniség érvényesüléseinek az irányára mutat rá.

2038. Noémi2007 (válaszként erre: 2022. - Ilcsimama)
2015. máj. 4. 12:00

Drága Ilcsi mama! :-)


Még egyszer nagyon szépen köszönöm ezt az elemzést is Tőled. :-) Érdekesnek tartom, és elég pozitívnak tűnik, aminek nagyon örülök.:-)


Írtad, hogy „az MC/X. házam eseményeinél lesznek most jó előrelépések. Ez pedig a társat, a karriert, hivatást, állás-változás stb. lehetőségét hozhatja magával”. Kérdésem az lenne Ilcsi mama, hogy a MC/X. ház nem csak a karriert, hivatást jelentheti, hanem a társat is? Én azt hittem, az inkább a VII-es ház. Most újat tanultam. :-) Sőt a X. házat illetően olyanokat is olvastam, hogy vannak asztrológusok, akik tényleg csak a hivatást, karriert teszik ebbe a házba, viszont hallottam olyat is, hogy szinte bármit lehetne ide sorolni, mivel ez inkább az életben elért célokat tükrözi. Tegyük fel van olyan ember, akinek az életcélja az, hogy szeretne megházasodni, vagy gyerekeket szülni vagy bármi hasonló az életcélt tekintve. Ez igaz lehet?


A másik kérdésem a születési horoszkópomat illetően lenne. :-) Ilcsi mama, ha a fényszögeket nézzük az Én esetemben, hány fokon belül (úgy tudom, ezt „Orbisznak” nevezik) lehet még trigon például? Mondok egy példát: a Neptun/Jupiter együttállásom a Nyilasban 2-4 fokon látható az 5-ös házamban, a Vénuszom X. házban, 10 fokon a Kosban. Ez már nem trigon? Igaz, hogy 6 fok eltéréssel Vénuszt és Jupitert illetően. Szintén, ha a Holdamat nézzük az Oroszlánban 11 fokon.


Köszönöm szépen Ilcsi mama. :-)


További szép napot kívánok Neked. :-)


Noémi

2015. máj. 4. 11:09

Drága Ilcsi mama! :-)


Szeretnélek Téged is köszönteni itt a fórumon Anyák és Nagymamák napja alkalmából. :-)


Köszönöm, hogy vagy Nekünk. :-))))))


Millió ölelés! :-)


Noémi

2036. Ilcsimama
2015. máj. 3. 21:15

/Szabó Lőrinc/KÖSZÖNTJÜK A NAGYMAMÁKAT IS!


Gyermekszívemet hála járja át,

és köszöntök ma minden nagymamát,

Akik szeretve szolgálnak nekünk,

megértő szívvel, örülnek velünk.

Minden örömünk megtízszerezik,

s a bánatunkat mind megfelezik.

Áldja meg az Úr nemes szívüket,

és jutalmazza szeretetüket!


Pákolitz István: Anyámnak.


„Hogyha virág lennék,

ölelnélek jó illattal,

hogyha madár lennék,

dicsérnélek zengő dallal,

hogyha mennybolt lennék,

aranynappal, ezüst holddal,

beragyognám életedet csillagokkal.

Virág vagyok: ékes,

piros szirmú, gyönge rózsád,

madár vagyok:

Fényes dalt fütyülő csöpp rigócskád,

eged is: szépséges

aranynappal, ezüstholddal,

beragyogom életedet csillagokkal.”


„Áldás a szülőkre.


Van hely, hol minden kicsi széken

Nevetve ültem egykoron.

S tipegő léptem, gügyögésem

Mosolyt rajzolt az arcokon.

Van ház, ahova tartozom,

Más otthonba sohse térek,

Bármely családhoz, minden házba

Csak, mint idegen, úgy lépek.


Valakiket: a szüleimet

Eléggé meg nem áldhatom,

Valakinek, ha százszor élek

Adósságom le nem róhatom.


Jó anyámnak.

Áldd az Isten, amíg él,

Jó anyámnak két kezét,

Álld meg Isten jó szívét,

Két kezét, jó szívét,

Áldd meg Isten, amíg él,

Amíg él.

Ez a két kéz estenként

Hogyha gond, bú, baj elér,

Elsimítja homlokodról

A búbánat fellegét.


Jó anyámnak két kezét,

Áldd meg Isten jó szívét.

Két kezét, jó szívét,

Álld meg Isten, amíg él,

Amíg él.”


* /Vedo/ Anyámnak.


Ma este, ha felnézek az égre, rá gondolok

ANYÁMRA, ki oly régen itt hagyott.

Kiválasztok egy CSILLAGOT, mert tudom, hogy azzá válnak!

CSILLAGGÁ! Hogy még most is beragyogják nekünk a fekete éjszakát...

Itt lent neveltek, szerettek, dolgoztak értünk.

OTT fenn világítanak, hogy mindig hazaérjünk.

Felsuttogom hát az égre neked, köszönöm, ezt az örömökkel, fájdalmakkal, érzésekkel teli síró, nevető, könnyekkel teli, „ÉLETET „.

2035. Ilcsimama
2015. máj. 3. 21:05

Kedves édesanyák nagymamák itt a fórumon.

Anyák napja alkalmából hoztam neketek egy kis köszöntőt.


Édesanyánk az a személy, akivel születésünkkor először kapcsolatba kerülünk, és akivel ez a láthatatlan kötelék meg marad egész életünkben.


Horoszkópunkban Őt is, jelöli a HOLD, X. vagy a IV. Ház. Jelzi az anyát és a nagymamát is. Jelenléte, a gondoskodása életünk része.

Ő az, akihez örömünkkel, bánatunkkal mindig fordulhatunk.

Ő az egyetlen, aki mindvégig feltétel nélkül szeret, aki számára mindig mi, a gyerekei vagyunk a legfontosabbak, akárhány évesek legyünk is.


Ő tartotta, és tartja ma is össze a családot.

Ő az, aki aggódik miattunk, aki őszintén örül sikereinknek, akihez mindig visszatérhetünk, és aki mindent megbocsát.


Május első vasárnapján köszöntsük tehát az édesanyákat és a nagy mamákat..


Ilyenkor illik legalább pár szál virággal a kezünkben odaállni anyánk, nagymamánk elé, és megölelni, és akár egy szép verssel, vagy pár szívből jövő szóval felköszönteni.

Tedd, azt Te is, addig, míg teheted!!!!


Kibédi Ervin: Ahogy a napok rövidülnek…


Ahogy a napok rövidülnek, úgy érzem, mintha köd borulna rám.

Ahogy az éjjelek lehűlnek, mind gyakrabban, jut eszembe anyám.

Mit oly sokszor elhalasztottam, elmondanám, mert úgy érzem, hogy vár.

Jóvátenném, mit mulasztottam, de nem lehet, mert Ő már messze jár….

Ó mennyi mindent nem tettem meg!

Még nem késő,

Te még meg teheted!


Megőszülve is maradj gyermek, mondd, meg neki mennyire szereted!

Két keze érted dolgozott csak, mindennél jobban szeretett,

Az éjjelt is nappallá téve óvott téged, és vezetett,

Míg lehetett, míg lehetett.

Amit akkor elfelejtettél, talán még jóváteheted.

Hát menj, rohanj és simogasd meg a téged, védő kezet.

Amíg lelet, amíg lehet!


Olykor nagyon elfáradtál,

Ő hozta vissza kedvedet,

Ő tanított beszélni téged, nyitogatta a szemedet.

Mert szeretett, úgy szeretett!


Most vár valahol, megfáradtan, nem kér sokat, csak keveset.

Hát szaladj hozzá, mondj egy jó szót, egy vigasztaló, kedveset!

Tán még lehet!

Tán még lehet!


A szíve érted dobogott csak, amíg bele betegedett,

Ő titkolta, nem mutatta, nem mondta el,

Hogy szenvedett, csak mosolygott és nevetett.


Bárhol is vagy, hát fordulj vissza, az EMBER másként nem tehet.

És csókold meg, míg nem késő, azt az áldott édes szívet!

Ha még lehet!

Ha még lehet!

2034. Ilcsimama (válaszként erre: 2033. - Renci1989)
2015. máj. 3. 19:12

Kedves „Renci1989” Köszönöm a megerősítést, hogy csak a születési időd alapján is mennyire rád illik a rövid jellemzésem. Pontosan ez a lényege ennek a fórumnak, hogy aki szeretné saját maga is, meg tudja ezeket állapítani akár saját maga részére is, aki egy kicsikét is belemélyed az alapismeretbe. Nagyon örülök, hogy Te már az alapokat régebbről is imered.


Valóban a női képletben a Mars csak azt jelzi, hogy az elképzelésed szerint milyen férfit tartanál hozzád valónak?”


Azonban már maga az a tény, hogy valóban kivel lehet majd a legjobban az életet kivitelezni, azt már képletben bővebb értelmezéssel lehet látni.


Mint ahogyan te is írod, hogy nálad, idősebb férfiben találtad meg a boldogságod, ezt pedig csak, mint tanulási jelleggel is írom, hogy akinek a Napja az 5. házban áll azok általában sokoldalúbb gondolkodásnak köszönhetően, (mivel esetleg a Merkúr bolygóik, mint nálad is, a Szűzben/ Merkúr uralmával találhatók), képesek kritikusabban felmérni az ehhez kapcsolód problémáikat.

Ugyan akkor, ha a VII. ház Bakra tevődik, sok esetben késői párkapcsolatot, vagy idősebb párt jelezhet a kapcsolatban. Vagy akinek éppen a VII. házában, még lokálisan is benn áll az Uránusz (mint neked is) akkor az, bizony nem, vagy nehezen tudja meg találni a párját és az előző kapcsoltodban talán, mint írod Te, sem leltél rá az igazira, még ha fiatalabb is volt nálad.


Aztán meg a Nap 5. házban mindig ragyogóbban süthet, természetes csak átvitt értelemben. Mivel ez - az általános M/ képletben ugye 5. Oroszlán jegyházát adja/ a NAP URALMA alatt.

Ezt az általános M/ képletet (Kostól-Halakig), tölts le esetleg az adatlapomró!


Az érzelmi megnyilvánulás terén pedig a szerelem és maga szexuális élet összhangba kell, hogy kerüljön, itt az 5. házban pedig mind a ház és a jegy is a szerelemmel állhat kapcsolatban. Hiszen nálad még a Mérlegjegynek az uralkodó bolygója is, a Vénusz a szerelem istennője uralma alatt található.


Aztán már az előző bejegyzésemben is, írtam, hogy „Azért mert az 5. házas Plútó házhelyzete befolyásolhatja a szerelmi életet is,” ezért a megújítást szorgalmazó Plútó pláne most a Tranzitkor a Bakjegyben haladva is erős lehet nálad.

Aztán azt is visszaigazolod, hogy az első gyermeked „Ikrek -Nap Rák Aszcendenssel” született.


Igen ez – itt látható, visszavezetve a Te ASC jegyedre. Mint írtam, mert az 5. ház az első gyermek háza, tehát az Ikrek - Rák jellegűség is benne van a gyermekben, ugyan úgy, mint a szülejében, mert ez attól is függ, hogy milyen bolygó áll ebben a házban és mekkora ez ház. Mert ugye nálad, az 5. ház igen csak nagyház a Mérleg 4° foknál kezdődik és még a Skorpió jegy 20° fokáig is, elér. Aztán, meg mert itt van a Nap mellett a HOLD is.

Tehát ez az első gyermek, az anya ASC. jegy tulajdonságait is magával hozza erre a világra, vagyis ezt a jelleget is, magában hordozhatja. .


Aztán majd a következő gyermek már nálad - és mindenki másnál is a VII. Házban keresendő, hatások ott lesznek adottak-, nálad pedig majd a VII. ház jellegességeit is kaphatja, mivel azonban itt a VII. házas Deszcendens pontosan a Nyilas és a Bak jegy határán áll, ezért e két kevert jegy adottságait bizonyosan fel lehet majd fedezni a 2. gyermekben is.


Alapjaiban véve itt figyelembe kell venni az egy tőről fakadást is! Az anyuka életében pedig nagyvalószínűséggel az első gyermek nagyobb teret foglalhat majd el. Ezt ugye abból látjuk, hogy milyen hatalmas is az 5. házad, amely két jegyet is felölel. A VII. ház csúcsa pedig bár Bakra tevődik, de ugye pontosan a határon van az Nyilas és a Bak között, tehát ez a 2. gyermek pedig elsősorban a Bak, de akár mindkét jegynek aspektusokat is hordozhatja majd magával, és ez nagyon jó hatásokat jelent. Hiszen itt a Bak a stabilitást, az állandóságot, a BAK/ Szaturnuszi bolygó uralmára való tekintettel pedig a Szaturnuszi fegyelmet, és a vezetői képességeket is magával hozhatja. Ami ebben még erősítőbb lehet, hogy a Nyilas jegynek a hatására sok szabadság vággyal és, magának a Jupiteri uralmi helyzet miatt is, a műveltségből és az eszességből is, valamint a Nyilas uralkodó bolygója miatt akár az igazság és titkok iránt való érdeklődésből is, rápakolhat egy keveset az ilyen VII. háznál keresendő 2. gyermekre.


Aztán szintén csak tanulási jelleggel írom, mert talán ezekről még nem volt itt a fórumon esetleg szó, hogy harmadik gyermeket meg mindig a 9. házból láthatjuk, (és így tovább5-VII-9-11. STB, mert a helyzet keresés egyéb hatások terén is keresendő. Csak megjegyzem, és ez nem rád vonatkozik, hogyha valakinél közben volt születésileg életképes gyermek elvetélése, akkor esetleg már ők is ide sorolandók a gyermekeket kereső házaknál, azonban itt 8. ház hatást is nézni kell, mivel az - az elvesztésről is szólhat. ).

Tehát nálad, mivel a 9. házad a Vízöntő jegyre tevődik, ezért akkor az esetleges 3. gyermekre már ez a jelleg vonatkozhat.


Ugyan csak nem volt még esetleg erről sem itt a fórumon szó, hogy mint tudjuk, a VII. Ház a párkapcsolatok háza is.

Itt pedig általában a VII. házban az első házasságot kereshetjük,(és így tovább a másodikat a 9. házban STB). A mennyiben pedig valakinél például a VII. ház a Vízöntőre esik (ez a legerősebb hatás), annak az uralkodó bolygója az Uránusz, és ha még esetleg valakinek az Uránusz bolygó lokálisan= helyileg is az 5. házában is, áll, akkor azt diszharmonikus fényszöggel letámadja a bolygó, ha éppen a születési képletben qvadrát *fényszög hatást jelez a születési adat. Ugyan is mivel a Vízöntőnek nem csak az Uránusz az uralkodó bolygója, hanem a Szaturnusz is, akkor nagy az esély arra, hogy sorszerűen felrobbanhat a házasság.


Azonban ez minden házasság házat jelző házvonatkozásban is megtörténhet, mert amikor aktiválódik a rendszer. 9. házban a 2. házasság alapjaiban is rossz lehet az 5-VII rendszer, következtében. A 9. ház pedig valamilyen jegyben, és annak az uralkodója az előbbi rendszert esetleg Trigonálja,* akkor átmenetileg a 2. házasság jó is lehet.

Mivel a 9. ház 2. házasságot jelöli, a 11. ház a 3. házasság vonatkozásait is, ilyen alapon kell megvizsgálni minden ház alap fényszög helyzetét is. Természetesen azt is tudni kell, hogy a VII. ház a hivatali- üzleti partnereket stb, is jelölik, tehát ez vonatkozhat minden más kapcsolatra is. Más tekintetben pedig akár még a Neptun helyzetét is vizsgálhatjuk az 5. házvonatkozásban, mert az 5. ház csúcsán a Neptun szerelmi ügyekben hozhatja esetleg be a káoszt, a titkokat, az átláthatatlanságot. Ugyan akkor a VII. házban álló Uránusz is szétcincálhatja a kapcsolatokat, ha nincs ott mellette másik jó bolygó vagy esetleg jó fényszög hatás.

2033. renci1989
2015. máj. 3. 11:35

Kedves Ilcsimama.Nagyon szèpen köszönöm ezt a rèszletes nagyon az èletemre illö jellemzèst. :)


Aszcendensem szerintem inkább a Rák lesz bár kaptam kicsit az Ikrek nyugtalanságából is.Tènyleg nagyon nehèz gyerekkorom volt ès önbizalmam is kevès.Ha a Mars szerint Mèrleg fèrfi való hozzám a vonzódàs tènyleg azonnali de gyorsan kudarcba fullad már próbáltam.Egy 11 èvvel idösebb Vízöntö fèrfi mellett találtam meg a boldogságot aki nem Magyarországon született.Igen, jól látod Ilcsimama van egy kisfiam aki tènyleg kicsi mèg 2 èves lesz.Ikrek nap Rák aszcendensel.6.házamban is igazad van Drága Ilcsimama munkahelyem szempontjából is jobb lenne mèg itthon maradnom ès mivel mindig is legalább 2 gyermeket szerettünk volna kis korkülönbsèggel ideális lenne ha anyagilag is biztositva lennèk.Lehetett volna felsöfokú vègzettsègem de abban az idöben az újdonság ès az utazás hajszolása töltötte ki az èletemet.Nyelvèrzèkem tènyleg jó.


Drága Ilcsimama nagyon sok dologra rávilágitottál köszönöm szèpen :)

2032. Ilcsimama (válaszként erre: 2019. - Renci1989)
2015. máj. 2. 20:21

Kedves „renci1989”. Köszöntelek a fórumon, ha meg engeded, akkor én válaszolnék "soronkivül" a kérdésedre. Már csak azért is, mert talán ebből mások tanulhatnak asztrológiai szempontból is, és ennek a fórumnak az elsődleges célja inkább az lehet, hogy mindenki, akit ez érdekelhet ismeretanyagot, kaphasson az őt érdeklő dolgok terén. Ilyen módon, pedig ha már úgy is ránéztem a képletedre, akkor egy kicsikét bővebben is leírnám, hogy nagyvonalakban mit láthatok belőle.


Először is azt szeretném neked jelezni, hogy a születési idődet soha ne rakd ki nyilvános fórumra. Aztán meg azt, hogy nagyon érdekes a képleted, mert tűzdelve van csupa –csupa Qvadrát fényszöggel és szemben állás fényszögekkel, amik ugye nem a legjobb fényszögek.


Ez egyrészről nagyon sok feladatot adhatott neked már az eddigi életedben is. Ez pedig abból is látható, hogy a képletedben a születési bolygóid nagy része a horoszkóp kör alsórészén helyezkednek el. Aztán az ASC is érdekes nálad, mert ha pontos a születési időd, akkor pontosan az Ikrek és a Rák jegy határon helyezkedik el.

Már pedig akár ha 10 perccel előbb 21 órakor lehetett volna a születési időd, akkor az ASC jegy egyértelműen Ikrekre tevődne. Az ikrek ASC-el rendelkező emberek pedig eredendően kettős személyiséggel is rendelkezhetnek örökmozgók, állandó belső feszültségben élnek, még ha a Mérleg Napjegyük esetleg ezt valamiként oldhatja is, azzal, hogy mérleg serpenyőjét igyekszik harmonikus nyugalomba tartani.


A megadott születési időd alapján pedig az ASC jegy már a RÁK- jegy0°51’ fokára tevődik, mellyel kijelöli a horoszkóp kör többi jegyét és házát még akkor is, ha hajszálnyi a két jegy határa.


Én úgy látom a képlet más értelmezésében is, hogy inkább ez a RÁK-ASC lehet a Te valódi jegyed és egyben az I. házad is, melyben születésileg benne áll a Jupiter bolygó is.

Ez pedig azt adhatta neked születésileg, hogy az Mérleg Nap – RÁK- ASC jegypárosról elmondható, hogy Ők az állatöv legszolgálatkészebb gondoskodó anyái. Aztán még az is jellemző a Rák gondoskodó természetére, hogy pusztán figyelmességből, segítőkészségből, önzetlenül tudsz megvendégelni szinte mindenkit, a barátaidat is mindig terített asztallal várhatod az otthonodban. Mások gondjaival szemben is megértő és segítőkész lehetsz.

Majd Te mivel ismered saját magad eldöntheted melyik jegy leginkább inkább jellemző rád, bár ilyen közeli jegyhelyzetnél mindkét jegyből adott lehet valami átfedés.

Van azonban általánosságban a Mérleg /Rák konstellációnak árny oldala is még pedig az, hogy időként képtelenek arra, hogy az érzelmeiken túli világra is rálássanak.


Miért is? Nézzük meg nálad csupán a születési adataid alapján:


No, már most, ha jó ez - az általad megadott 21.10-es születési idő, akkor pedig itt a Nap 6°39’ fokon áll Mérleg- jegyben az 5. házban, ami ugye tudható, hogy ez a szerelem és gyermek ház, és itt a NAP együtt állásban van két fontos bolygóval mégpedig a HOLDDAL és Mars bolygóval. Tehát akkor itt Te magad vagy a HOLD a Nő és az anya is.

A Mars pedig azt a férfit is, jelezheti, aki az elképzelésed szerint hozzád való.

Mivel azonban az ASC-I. Házzal szemben található a VII. párkapcsolatok háza, - mely ugye akkor a Rákkal szemben csak is a Bak jegy lehet-, itt található nálad a Szaturnusz sorsbolygód, a Neptunusz és még az Uránusz bolygó is. Ezek a lassúbolygó hatások pedig itt csoportosulva hatásaik tekintetében összeadódnak. Mégpedig olymódon, pláne a Szaturnusz esetében, hogy a Bak- jegynek még a Szaturnusz uralkodó bolygója is. Ez pedig azt adhatja, neked, hogy túl sok áldozatot hozol magáért a családért, folyamatosan vállalod a nehéz munkát is, mert a párod, ha sokat is dolgozik, még is rád maradhat a dolgok nagy része. Mert ez így összefügghet a gyermek házzal is, ami azt jelzi nekem, hogy van már legalább egy gyermeked. Mivel pedig a „Radix” képletben ott vannak a sorozatos diszharmonikus fényszögek, ezért bizony akár összeszorított foggal is, de mindig jól végezted és végzed a munkádat.

Talán ez a három bolygó állás még azt is jelezheti, hogy a Te szüleid már korai gyermekkorodban majd később is egy kicsit szigorú konvencionális szokás szerinti nevelésben részesíthettek, amellyel a jó magatartást követelhették meg tőled, ez pedig nálad valami féle önbizalom hiányt is eredményezhetett.


Itt pedig a Szaturnusz a VII. házban arra is kötelez téged, hogy nagyon komolyan vedd a tartós párkapcsolatodat, még azzal is igyekszel akár még a következő gyermekvállalásra is.

Persze itt feltétlenül vedd figyelembe, hogy párod is ezt szeretné?


Viszont az I. házban álló Jupiter (mert ugye a Nap és Hold mellett a Jupiter még személyi bolygód is,) a Szaturnusz szemben állás fényszög nálad, sok esetben (már életed kezdettől fogva), belső elégedetlenségre akaraterő és a magbiztosság hiányára is visszavezethető.

Miként adhatná neked vissza a sors mostanság azt bizonyos teljes önbizalmat?

Talán azzal, hogy majd Te a saját családodban azt szeretnéd elérni, hogy az otthon centrikusságoddal, a jó tyúkanyói mivoltoddal, egy olyan otthont tudj teremteni, amellyel a legjobb családi életet tudd megélni. Tudod, ez – az a bizonyos szabad akarati tényező, ami minden ember életében adott, de sokan nem tudnak vele élni, míg Te ezt akár véghez is, tudod, majd vinni, ha úgy szeretnéd.

Itt jön mostanság be nálad az I. házadban álló jóságos Jupiteri hatás kapcsolódása a VII. házbeli Neptuni hatással együtt, mert itt a VII. házban, mint a Vénusz felsőbb rezgés fokát nyújtó jó bolygó állást is jelenthet, még pedig a vágyak és a remények terén,

5:11.Házvonatkozásban.

Valamint a Holdnak a Jupiterrel való Qvadrát fényszöge, mint egy feladatot adhat neked, az életcélod eléréséhez, azzal, hogy fontos döntést hozzál a második gyermekvállalásban.

Ehhez társulhat még a Nap és holdszületési együttállás fényszög hatás is, mely erősítheti benned a szép és boldogsággal teli családalapítást.


Ehhez pedig, most amikor a Jupiter éppen a Tranzit haladás következtében ez év augusztusáig az Oroszlánban, majd azt követő egy éven keresztül pedig a SZŰZ jegyben fog haladni, lehetőséget is adhat neked a célod eléréséhez.


Nézzük meg, hogy miért is? Neked a IV. család és az Otthonházad pontosan a SZŰZ jegyre tevődik/ Merkúr bolygó uralmával. A Merkúrodnak pedig csupán az Uránusszal van születésileg Qvadrát megoldást adó fényszöge, ezért aztán, mivel az Uránusz a képletedben a VII. házas Tranzit haladás szerinti látens módon az Uránusszal éppen együttállás fényszöget képez, itt nem gördít akadályt a gyermekvállalási elhatározásodnak.

Csupán arra kellene figyelned, hogy csak is 2015. szeptember és október tájékára eső időben kezdjetek bele a baba projektbe, mert ekkorra már a Hold is Bakban halad a Plútóval, a Mars és Vénusz is, ekkor már az oroszlánban halad/ nap uralma alatt, és a Szaturnusz is ugye Nyilas-jegyben járva/ Jupiter uralkodás alatt jó állásokat adhat neked.

Hiszen én úgy látom, hogy szeptemberig érdemes egy kis pihenőt adnod magadnak, mert valamilyen e térre visszavezethető nőgyógyászati gondod is lehetet talán mostanában.

Aztán ha ez a baba projekt szépen összejön, akkor esetleg 2016 nyaráig a család is ki bővülhet.


Szeretném viszont figyelmedet felhívni a 6. házas (egészségház hatás szempontjából), a Vénusz bolygódra, mivel az Exil állásban van képletedben, vagyis vese és belső nemi betegséghajlam tekintetében odafigyelésre adhat okot. Pláne, a második gyermeked születését követően olyan 2017 nyara környékén. Addig is, célszerű orvoshoz fordulnod már a legkisebb előjelekre is.


A Plútód szintén az 5. házadban/ Mars és annak a magasabb oktávszámon működő Plútó uralmával foglal helyet, ez pedig azt adhatja számodra, hogy nagy határozottsággal igyekszel élni az életed, még ha sok akadályt is kell esetleg meglépned, akkor is az akaraterőd az eltökéltséged a RÁK- ASC- től kapott érzelmi energiád végül is győzelemre viheti az elhatározásod. Azért mert az 5. házas Plútó házhelyzete befolyásolhatja a szerelmi életet is. Már csak azért is, mert jelenleg a Plútó Tranzit módon a Bak jegyben/ Szaturnusz bolygó uralmával halad, tehát még Ő is a jó Tranzit szextil fényszögével támogathat téged a 5:7. ház gyermek vállalás terén. Amennyiben még ehhez azt is, hozzá veszem, hogy az alap”Radix” képletedben a Plútónak a Jupiterrel nagyon jó harmonikus Trigon fényszöge van, akkor, most amikor az I. Házas Jupitered Tranzit korforgás szerint is, jókat hozhat be neked, akkor a Plútó is csak jó változásokra ösztökélhet téged a Plútó megújító hatalmával.


Gyermek témában érdekes dolgot is felfedezni vélek a képletedben, - hiszen a szülők képletéből sok esetben a gyermekek jegyére, illetve azok uralkodó bolygóikra is, lehet következtetést levonni. Még pedig azt, hogy főleg az első gyermek általában a szülők ASC jegyében vagy ahhoz közeli jegyben és hasonló uralkodó bolygó hatás alatt születik, vagy éppen a szülők IV-5. házának a jegye lehet a gyermeknek akár Napjegye vagy az ASC jegye, vagy az uralkodó bolygóik lehetnek egyezőek. Nálad pedig talán az is lehet, hogy a már meglévő gyermeked (ha én erre jól következtetek), még elég kicsi lehet és talán a vele való otthonlét kitolása talán még a munkatéren is előnyt, jelenthetne neked. Hiszen a 6. ház egyben munkaházként is értékelhető, már pedig a 6. házadnál a külsőkörön a Tranzit látens fényszögek azt adhatják, hogy a munkalehetőséged szempontjából is, előnyös lehetne számodra a gyermekkel töltött idővel járó anyagi biztonság.


Hiszen a 9. házad a Vízöntőben kezdődik, míg a X/MC házad a pontosan a Vízöntő és a Halak jegy határon található. Ebből lehet arra is következtetni, hogy nincs felsőfokú végzettséged, bár a 9. ház esetleg idegen-nyelv érzéket is adhatott neked. Mert a 3. és 9. házból lehet következtetést levonni a külfölddel, nyelvérzékkel, kapcsolatos bármilyen hatásra.

Viszont mindkét jegy- ház helyzete üres nem tartalmaz születésileg bolygóállást, és az MC- pontosan a Vízöntő és a Halak jegy határon található. Ebből lehet arra is következtetni, hogy bár középfokon tanulhattál, de nincs esetleg felsőfokú végzettséged, ami a mai világban pedig már sajnos elengedhetetlenül szükséges lehet, ezért talán a gyermekekkel töltött idő még a tovább képzésre is adhatna neked lehetőséget.


A költözéssel kapcsolatosan pedig csak olyan 2016 februárjától számított egy éven belül mutatja képleted ingatlan ügyben a változás lehetőségét.

2031. Ilcsimama (válaszként erre: 2029. - HnéViktória)
2015. máj. 2. 20:05
Köszönöm nektek Viktóri és Perla Der Mar a köszöntést, mindenki másnak a sok-sok jelet is.
2030. Perla del Mar (válaszként erre: 2026. - Ilcsimama)
2015. máj. 2. 16:38
Nagyon Boldog szülinapot kívánok Ilcsi mama! Milló ölelést Neked!
2015. máj. 2. 16:16

Drága Ilcsi Mama


Boldog Születésnapot!!!!


"amikor egyedül érzed magad,kívánom,hogy talááljon rád a boldogság,amikor úgy érzed,hogy elfáradtál és elfogyott az erőd,legyen melletted valaki aki segít és támogat,és mindig legyen egészséged.... "

2028. Ilcsimama (válaszként erre: 2027. - Renci1989)
2015. máj. 2. 13:43
Kedves "renci1989" köszönöm szépen.
2027. renci1989 (válaszként erre: 2026. - Ilcsimama)
2015. máj. 1. 20:15
Jó Istenke Èltessen Ilcsimama :)
2026. Ilcsimama (válaszként erre: 2023. - Noémi2007)
2015. máj. 1. 19:59
Kedves Noémi, köszönöm szépen én is, a köszöntést, éppen ma május 1-én van a sokadik születés napom.
2025. Noémi2007 (válaszként erre: 2024. - Perla del Mar)
2015. máj. 1. 15:40

Drága Perla del Mar! :-)


Nagyon szépen köszönöm. :-)


Millió ölelés Neked! :-)


Szeretettel: Noémi

2024. Perla del Mar (válaszként erre: 2023. - Noémi2007)
2015. máj. 1. 12:53
Kedves Noémi! Boldog szülinapot kívánok!!!!!
2023. Noémi2007 (válaszként erre: 2022. - Ilcsimama)
2015. máj. 1. 11:48

Drága Ilcsi mama!<3


Nagyon szépen köszönöm a születésnapi jó kívánságaidat. :-)))) Nagyon jól esett! :-))))


Ha megengeded - mivel úgy tudom, hogy Te is "Bika" napjegyű vagy, de pontos napot nem ismerek - hadd köszöntselek Én is szülinapod alkalmából. A Jó Istenke éltessen Téged is Ilcsi mama szeretetben, boldogságban, egészségben és minden szépben és jóban. <3 <3 <3 Nagyon szeretünk Téged!!!!!! :-)))))))


Az elemzést nagyon szépen köszönöm. Köszönöm, hogy energiát és időt fektettél bele. :-) Szép születésnapi ajándék Tőled. :-) Ráadásul, elég jónak ígérkeznek a mostani bolygóállások, ahogyan látom. :-) A sok-sok kudarc és várakozás után, bizony boldogságra és felszabadultságra ad okot nekem. Talán a Sors a "türelemre" szeretett volna megtanítani engem.


Még egyszer köszönök szépen mindent.:-))))


Én ezt az elemzést - mint ahogyan írtam - szeretném mélyebben átolvasni és értelmezni. Ugye, nem baj, ha esetleg lesznek további kérdéseim (az értelmezését illetően)? :-)


Millió szülinapi puszi és ölelés. <3 <3 <3


Szeretettel: Noémi

2022. Ilcsimama (válaszként erre: 1985. - Noémi2007)
2015. máj. 1. 06:39

Kedves „Noémi2007”!!. Először is a Jó Istenke éltessen a születésnapodon! ♥


Ugyan is a mostani születési évedre – még szintén ajándékként- elkészített Naphoroszkópod alapján, ahol NAP ugyan azon 11°15’37” fokszámon áll éppen, mint amikor a születésed idejében volt található, tehát most MÁJUS 1.-e 23 óra 08 percre tevődik ez a NAP állás.


Ez pedig azért van így mert a SZOLÁR, vagy NAP- HOROSZKÓP, ha a egy tényleges születési év függvényében kerül elemzésre, - vagyis itt nem a másodlagos irányítás alapelv szerepel, hanem - a születési évben a valóságos Nap álláskori fokszám. Ez pedig nem mindenkor esik egybe a születéskori időnek a napállásával, lehet egy nappal előbb vagy akár egy nappal utóbb is.


Az ilyen módon elkészített Nap-horoszkóp képleted eseményei a bolygók fényszögei mutatnak analógiát a születési képlet szerinti jegy és házállások jelentés tartalmaihoz.

Ez pedig azt jelzi, (Te is nyomon követheted, ha küldesz priviben E- mail címet), hogy most a SZOLÁR 18°fokos MC/X. ház eseményeinél vannak-lesznek nálad jó előrelépések, még pedig az eredeti születési képlet 20°27’ percen a Halakban álló X. házas MC jelentés tartalmánál.


► Ez pedig ugye most egyrészről a társat, a „Karriert”, a hívatást, az érvényesülést, az állás-változás lehetőségét, a jövőútjának, az alakulásának a lehetőségét hozhatja magával.


♥ Továbbá a NAP- horoszkópban a Jupiternek az Oroszlánban való haladás 13° fokával való összeegyeztetés pedig a születési „Radix” képletnél a Nyilas jegy 4° fokánál található külső Tranzit Vénusz Hold - és még jó változást jelző - Uránuszi fényszögek is jelzik a harmonikus támogató fényszögeket.


♥ Aztán tovább nézve: VÉNUSZ bolygónak a Nap –Szolár-horoszkópszerinti Ikrek 23°-nak az összehasonlítása a születési „Radix” 10° fok szerinti KOS jegyével, jelezheti leginkább az Új társ bejövetelét az életedben. Azért, mert a születési képletben a Vénusz a Holddal tehát saját magaddal egy nagyon jó Trigon fényszöget alkot. Az ikreknél pedig a születési „Radix”-ban a külső körön éppen most láthatod a Nap-szolár- horoszkóp fényszög hatására a „Radix” Kos 10° foknál a Vénusz - Hold és még a változást hozó Uránuszi szintén harmonikus fényszögeket.


♥ Nézzük meg még a Szaturnuszt is, amely a Szolárban a Nyilas 3° fokával adja a „Radix” Bika jegy 24° szerinti külső körön elhelyezkedő 11. házbeli Tranzit ASC* (zöld - szextil) - MC* Mars annak felsőbb rezgésfokán működő Plútói zöld- Trigon fényszögeit.


♥ Aztán még érdekesség képen a Mars bolygót is megvizsgálhatjuk. A Szolárban a Bika 23°-ra tevődik, tehát akkor, ha megnézzük a „Radix” szerinti Bak- 29°5-nál kapott látens fényszög jeleket, akkor azt láthatjuk, hogy ott van a VII. házban egy szintén jó Mars együttállás fényszöggel együtt a Szaturnusz sorsbolygónak és még a Mars bolygónak a magasabb oktáv számán működő - megújulást hozó – Plútónak is zöld Trigon fényszögei.


♥ Végül nézzük még meg magát a Holdat is, mivel ez jelzi saját magadat! A mostani szolár 16° fokos Mérleg jegyszerinti állását kell rávetíteni a „Radix” –ban lévő Hold-állásra, vagyis a 11° fok szerinti Oroszlán jegyre. Ott pedig azt láthatjuk a külső körön lévő fényszögeknél, hogy a Neptunusz- Jupiter- Vénusz a nagyon jó harmonikus 120° fokos Trigon fényszögei mellett ott sorakoznak még a Hold együttállás mellett a jó zöld szextil Uránusz bolygó tranzit hatásai is. Hát ettől jobb bolygó állás fényszögek, kevés embernél adódnak.


A sort nem folytatom tovább, majd ebből Noémi is és Ti is, mindannyian kedvet kaphattatok arra, hogy készítsétek el a saját SZOLÁR horoszkópotokat egy bizonyos évre, amire szeretnétek, illetve amire előre kíváncsiak vagytok.


Az elkészítésnek a folyamatában először is az a lényeg, hogy elkészítitek Placidius programban a születési radix -ot és onnan tovább haladva a fent a progresszióra kattintva a kapott táblán jelöljétek ki a SZOLÁRT.

Majd a lépegetővel tovább haladva ahhoz az élet- évhez, amelyiknek a Nap állását szeretnétek összevetni a születési radix – al. Pontosan óraperc másodpercet kell léptetni.


Majd töröljétek a kinyomtatás előtt a program által behozott összevetésnél a „Radix” kört, mert különben csak egy összevetést kaptok.


Ezzel megkapjátok a pontos Szolár képlet nap - óra - percét, amelyet majd kerekített fokszám szerint kell értékelni. Vagyis írjátok ki egy külön lapra sorban: ASC, MC, Nap, Hold, Merkúr, Vénusz, Mars, Jupiter, Szaturnusz, Uránusz, Neptun és Plútó kerekített fokszámát és a Szolár szerinti jegy helyzetét. Majd ezeket, a fokpontokat jelöljétek be a Radix megfelelő jegy és ház helyeire. Ott pedig a külsőkörön található látens fényszögek jelzik, hogy milyen jegy-ház- és fényszög - hatásokat várhattok a kérdéses megfelelő életévre.


Végezetül, pedig amik jók azt fejlesszétek még jobbra, amik pedig nem jót jeleznek ott elsősorban a „szabad akarat is működik”, hogy igyekezettek elébe menni a dolgok menetének, ha már egyszer van róla tudomásotok, hogy mit kell jobbítani és átvészelni.


Ahol pedig a „Radix” fényszög jelzéseknél bizonyos hézagokat találtok ott aztán tényleg a szabad akarati hatás a döntő, hogy hogyan alakítsátok az életeteket, hogy az a legjobb lehessen számotokra.


Ezzel kívánok neked Noémi még egyszer Boldog, szüli Napot!

Valamint mindenki másnak is, szép Május elsejét, és Boldog Anyák Napját.


Szeretettel: Ilcsi mama.

2021. Mcsaba
2015. ápr. 30. 18:20

Kedves Ilcsimama!


A menyem horoszkójában a gyerekkorában átélt apai agressziót próbálom kihámozni.

A négyes házcsúcsa a Bikában áll.

Az 5. házas Ikrek/Hold szoros trigonban áll a Vénusz, Plútó konjunkcióval.

Viszont a Vénusz-Plútó konjunkció kvadrátban áll az Aszcendenssel.

Azt kérdezném, hogy ez mennyire erősítené meg az Aszcendens pontosított helyzetét?


- Mellékelve még lejegyezném, hogy

Skorpió/Nap

Bak/ASC

Ikrek/Hold

Mérleg/Vénusz, Plútó

Hold kvinkunx Merkúr

Nap szoros trigon Jupiter


Tisztelettel, Csaba.

2020. Averill (válaszként erre: 2018. - Ilcsimama)
2015. ápr. 30. 11:41

Köszönöm az elemzést.

A kereskedelmen és az üzletkötésen kívül megfontolok minden javaslatot. :)

2019. renci1989
2015. ápr. 28. 18:05
Sziasztok! Gyerekvállást ès költözèst lát valaki a kèpletemben?? 1989.09.29 21:10 Debrecen köszönöm :)
2018. Ilcsimama (válaszként erre: 2004. - Averill)
2015. ápr. 28. 16:55

Kedves Averill, nem tudom, hogy kivel és milyen asztrológussal sikerült összekerülnöd, akitől a pályaválasztás témakörben kaptál tanácsot. Azt sem tudom, hogy minek alapján teljes képletfejtés szerint, vagy csak úgy általánosságban adta-e neked a tanácsot, hogy szociális vagy előadói pályát válassz. Tehát ehhez nem tudok hozzászólni. Azt hiszem, hogy pontosan Te magad adtad meg erre választ, hogy „túl introvertált vagyok ilyen területekhez.”.


Kedves Averill! Nagyon örülök annak, hogy lassan körvonalazódnak számodra, amit a fórumon írtam neked, és a munkaterén már május közepére ajánlatot is kaptál.

Annak meg különösen örülök, hogy a családdal, a barátokkal is, rendeződnek a dolgaid pláne a testvéreddel.

Azt kérdezed, hogy a „X. karrierházban álló bolygók mennyire befolyásolják, hogy milyen hívatás ideális számodra?” Valamint, hogy „honnan lehet megállapítani egy horoszkópból, milyen hivatás az ideális? „


Egyébként jó a kérdésed! Bizonyosan sokakat, érintő kérdést tettél fel!


Nézzük akkor meg ezeket, a kérdéseket, mert talán ez másoknak eligazodást adhat a karrier és munkaterén is. Tudod azért, szeretem az ilyen és hasonló kérdéseket, mert hogy ennek a fórumnak leginkább az acélja, hogy ne csak egyénileg, ha nem úgy általában mindenkinek a számára lehetőséget adjon az asztrológiai ismeretek elsajátítására.


A X. házas /MC valóban jelzi az ambíció jellegét, de a Napjegy (nálad az Ikrek) adhatja meg a kulcsot ahhoz, hogy örömödet találod-e munkádban, és ez dönti el azt is, hogy jó –e a hivatást választás.

A „Radix” horoszkópban pedig a Hold mutathatja meg, hogy miként viszonyul valaki a munkatársaihoz, mennyire tud valaki megállni a saját lábán, hogyan reagál az esetleges ügyfelek viselkedésére STB. A hold helye mutathatja meg azt is, hogy miként lehet és tudjuk elviselni a körülöttünk lévő nyüzsgést, vagy inkább a csendre van-e szükségünk?


Mivel megadtad a születési idődet, ezért elsősorban a Vízöntő- ASC-ded, amely eligazodást adhat pályaválasztás terén. Hiszen csak ennek ismeretében láthatjuk a motivációdat.


Vagyis a konkrét egyéni horoszkóp minden elemének a figyelembevétele alapján lehet ezt is és minden mást is megállapítani. Még pedig azért, mert az ambíció feltétlen szükséges ahhoz, hogy ki-ki milyen hívatást választ, illetve abban hogyan érezheti magát. Mert karriert is abban lehet jól megteremteni, ha valaki szereti azt, amit tanul (t), és igaz a munkavégzést is.


Mivel maga a pénz mindannyiunk számára fontos lehet, akár ezt az életpályával kapcsolatos választás is döntővé teheti.

Viszont az életkor fontossága sem utolsó szempont, az életkornak különösen akkor van jelentősége, ha valaki (mint írod Te is), hosszabb szünet után térsz vissza a tanuláshoz, mert ez nagyban befolyásolhatja, és főleg megmutathatja, hogy milyen eséllyel találhatsz azon a területen munka lehetőséget.


Amennyiben megvizsgáljuk a horoszkóp elemeit, ebből a szempontból elsősorban azt nézzük meg, az I. és hogy 12 ház kapcsán, hogy milyen bolygó állások vannak ebben, két házban, illetve még a 6. munkaházban is, mert ez árulja el, hogy hogyan tűri el az illető a másokkal való együttműködést.

No, itt térek ki konkrétan arra, hogy azt kérdezted, hogy a X. ház bolygói miként hatnak az előadói, (eladói) és tanári pályákra?


Amennyiben erős bolygók, (mint nálad a Szaturnusz, Uránusz,) állnak a MC/X. házban, de ide sorolható esetleg mások esetében is, a Mars és még a Nap is, akkor ezek valóban befolyásolhatják magát a pályaválasztást, hiszen ezek adhatják az illetőnek a fizikai igénybevételt az idegi megterhelés állapotának a lehetőségeit.

Ugyan akkor még esetleg azt is érdemes megnézni, hogy itt érintett lehet-e maga személyi bolygó?


Ugyan akkor még itt annak is nagy lehet a jelentősége, hogy ezeknek, a bolygóknak milyen fényszög kapcsolódásai vannak a „Radix”-ban főleg az ASC-hez, de a Naphoz is és még szerencsetéren a Vénuszhoz, de főleg még a Jupiterhez is. Ugyan is, némelyik fényszög utalhat a különleges képességekre, a gyors felfogásra Nyilas/ harmonikus jó fényszögben a Jupiterrel: Mint például a mesterembereknek (építészeknek szerelőknek) jó üzleti képességekkel is kell, hogy rendelkezzenek. Ezeknél, a pályáknál főleg a földjegy felelhet meg, azért mert ebben a jegyekben a gyakorlatiasság is, erős. A Szaturnuszi jó fényszög is utalhat a jó gyakorlati érzékre és türelemre, valamint még a Nap - Hold Szaturnusz közötti harmonikus jó fényszögek azt jelezhetik, hogy az illető fegyelmezett, és rendszerető.


A Humanitárius területre, vonatkozó hivatásra és munkára főleg a víz - jegyek, ebből a Rák és a Halak jegyben születettek lehetnek alkalmasak, de erre adhat utalást az is, ha valamelyik személyi bolygó vagy esetleg maga a NAP tartózkodik a Radix képlet” 12. házában.

Ugyan akkor még az Uránusz Napjegyűek is az Uránusz uralkodó által vagy esetleg, ha az Uránusz a Vízöntőben is áll lokálisan ők rájuk van a legnagyobb hatással, a humanitárius jótékonysággal összefüggő munkavégzés. Ugyan is ezek lehetnek a jelölők arra, hogy mélyen együtt érezhetnek, és örömüket lelhetik a másoknak adott segítségben.


Viszont e szakma, vagy munka terén azt is vizsgálni kell, hogy lassúbolygók közül (Szaturnusz- Uránusz- Plútó, vagy esetleg a NAP az Oroszlánban áll-e, mert ezek erős bolygók befolyással lehetnek a szülöttnél a hatalmaskodásra, ezért ez pálya nem igazán a nekik való.


Aztán a pályaválasztásnál vizsgálni kell még azt is, hogy kinek milyen a szervezőkészsége, mert ugye, mondjuk valamilyen ügynöki tevékenységet ellátóknak egy kicsit rámenősnek is, kell lenniük, ezeket, a tulajdonságokat főleg a Kos jegyben fedezhetjük fel.

A horoszkóp körben főleg az Oroszlán jegy és Bakjegy képviseli például, ha valakinek holdja éppen a tüzes Oroszlánjegyben található ott fent az „ÉG tetején a X./MC tájékán, ez azt jelezheti, hogy az illető képes akár főnök is lenni, illetve kisebb nagyobb csoportfőnökségig eljutni.


Míg a Szűzjegy és Skorpió jegy szülöttjei bár meghatározó egyéniségek ezen a téren még alaposak is, de az apró részletek megszállottjaivá válhatnak.


Nézzük akkor még meg úgy általánosságban azt is, hogy mik lehetnek a válaszok a sikerhez elengedhetetlen pozitív (negatív), jellemvonásokra és tulajdonságokra és főleg a „kapcsolatteremtésre”?


Azt hogy képletben erre milyen jelek utalhatnak?


Amennyiben a Szaturnusz vagy a Plútó Qvadrát fényszögben található a „Radix”-ban az „ÉSZ” istenével, a Merkúrral, vagy esetleg a Merkúr 12. házban található lokálisan, akkor az ilyen ember esetleg nehézségekkel küszködhet e téren. Tehát itt a kapcsolatteremtés terén főleg az Ikrek, vagy Szűz-jegyben születtek/ Merkúr bolygó uralmával, vagy azok tudnak jobban boldogulni, akiknek képleteikben jó fényszögek futnak a Merkúr bolygóhoz.


A „megértéshez” pedig - szinte minden téren - a HOLD-VÉNUSZ jó fényszögek adhatják a lehetőséget, főleg a levegős Mérleg jegy esetében.


Amennyiben a „türelmet” kérdezitek, akkor arra a földjegyű Bika és Bak jegy szülöttjei, vagy a Szaturnusszal, Nappal, holddal kapcsoló jó fényszög adhat eligazodást.


A jó „szervezőkészség” legjobban az Oroszlánokra és Bakjegyben születettekre jellemző.


„Találékonyság” leginkább a Vízöntőkre, egyrészről az Uránusz uralkodó bolygóik miatt és az Uránusz Nap, Hold, Merkúr, Vénusz harmonikus fényszögei adhatnak eligazodást.


„Ambícióra” pedig a X. házban álló Mars és Szaturnusz, vagy a 2. házas Bikajegy is utalhat.


„Magabiztos” személyiséget képletben a Jupiterrel fényszögben álló Kos, az erős Mars, vagy ha a NAP vagy a Hold tűzjegyben található adhatja.


Ha valaki” széles látókörrel „rendelkezik, azt abból láthatjuk, képletben, ha megnézzük a levegős jegyeket (Vízöntő, Ikrek, Mérleg), hogy itt vannak-e jó fényszögek a Merkúr és a Jupiter irányában (ból).


Nézzük akkor meg nálad ezeket a fentiek tükrében!

Aszcendens jegyed: Vízöntő. Uralkodó bolygója / Uránusz és Szaturnusz bolygók.

Személyi bolygóid: a Nap és Hold mellett még a Jupiter bolygó is.

Részedre javasolt életpályák: Mivel az Ikrek Nap jegyednek a jellemzője beszédesség és a nyughatatlan sokoldalúság, az Ikrek uralkodó bolygó hatására pedig az éles eszűség és a széles látókörűség is, jellemezhet. Ezért aztán a Vízöntő ASC következtében, a szabadtér ahol új vívmányokat lehet a változatossággal megteremteni, a szellemi ösztönzés, kereskedelmi forgalom kiépítése, közlekedésszervezés, és a mozgás érdekében, inkább az eladói munka (tehát nem előadói) jöhetne számba. Minden olyan szakma, vagy munkaalkalmas lehet számodra, ahol egyszerre több mindent tudsz végezni, ezek között valóban ott van a tanítás is, de ez nem gyermekek tanításával kapcsolható össze!

Egészséggel kapcsolatosan sportok terén pedig a fizikoterapeuta, navigátorként, üzletszerzőként, vagy ilyen téren üzleti asszisztensként is megállhatod a helyed.

2017. Ilcsimama (válaszként erre: 2012. - Marika9)
2015. ápr. 28. 12:49

Kedves Marika! Igen megnéztem a képleted, és nagyon jó idő lehet ez - az év és még a 2016. év első fele is gyermekvállalásra. Különösen, most hiszen a Jupiter bolygód, mely a „Radix” képletedben a 9. Halak-jegy/ házadban a külföldi boldogulásod is segítette, most pedig Tranzit az Oroszlánban haladva éppen áthalad az ASC jegyeden.

Arról már nem is beszélve, hogy a Halak- jegynek nem csak a Jupiter az uralkodó bolygója, hanem még a Neptunusz is, már pedig jó, ha azt is, tudjátok, hogy mielőtt a Neptunuszt felfedezték addig csak is Jupitert, tartották a Halak-jegy urának. Ezért aztán mivel nálad a Neptunuszod is az 5. házban/ Nyilas- jegyben található, a hatása is fokozatosan érvényesülhet, mert igazán otthon érzi a bolygó itt magát.

Aztán e mellett még az is adott nálad, hogy a 9. házas Jupiter itt nagyon erős, mert az általános /M/ képletben, (ahol a kezdő jegyház Kos I. házzal kezdődik), a 9. ház adja Nyilassal a Jupiter házát. Itt pedig behozhatja neked a Vénuszi 11. házas vágyad a gyermek - áldást is. Vagyis ebben az évben május 22. - től a jövő év első feléig van lehetőség a családban a Jupiteri kiterjeszkedésre.


Arról már nem is beszélve, hogy a Te holdad a Nyilas-jegyben az 5. gyermek házban foglal helyet a születési képletedben Jupiter uralmával. Már pedig akinek itt áll a Hold mind azoknak a szülővé válás nagy örömet jelent. Ezért aztán nálad az előre jutás terén (legyen az családi növekedés is), a remény és optimizmus magasan szárnyal, és ha meg van most az életedben a kiegyensúlyozottság, akkor az égiek is segítségedre lehetnek. Viszont itt a Nyilasban álló hold arra is figyelmeztethet, hogy figyelj oda az étkezésedre, főleg a gyomor és májproblémákra.

2015. ápr. 27. 22:49
Kedves Ilcsi Mama!Nagyon érdekes ez a tenyér elemzésed!És nagyon szépen köszönöm a válaszod!♥♥♥Ma ismét kicsit pityergős napom volt a faceebokon beletaláltam egy édesapás idézetbe és eltörött a mécses.4-től indul az új melóm amit meg is írtál nekem remélem a 11gondozottat eltudom látni rendesen mert itt sajnos nem sok időm lesz rájuk eddig itt azért több jutott belölem nekik.de róbálok megfelelni!Millió puszit küldök és jó egészséget kíváno! Kriszti
2015. Mcsaba
2015. ápr. 27. 19:03
A kedves "tumbo" olykor kopogtathatna egy kis tisztelet-tanulásért is!
2014. Ilcsimama
2015. ápr. 27. 16:04

No, elszabadítottam felém a privi üzenetek áradatát, azzal, hogy itt fórumon a 2002. számú bejegyzéshez elég rövid időn belül válaszoltam is,a 2013. számon „tumbo” –nak. Hiszen nagyon sokan várakoznak a priviben feltett kérdéseikkel arra, hogy sorra kerüljenek.


Nem csupán magyarázatként mondom, de „tumbo” bejegyzéséből azt olvastam ki, hogy Ő ezt a bejegyzést főleg azért írta, mert hogy esetleg „Szkeptikus” az asztrológiával kapcsolatosan.


Aztán, azt is szeretném elmondani, hogy elsősorban azokat részesítem előnybe, akik itt a fórum keretei között teszik meg a bejegyzéseiket, (de természetesen nem a születési személyes adataik kiírásával).


Úgy gondoltam, hogy „tumbo” azért fogalmazhatott úgy, hogy "no, itt a születési időm, erre mit tudsz írni?"


Remélhetőleg, ha elolvassa majd „tumbo” a válaszom bizonyos fokig érteni, fogja, hogy már maga a születési év-hó nap is, milyen sok mindent elárulhat magáról az emberről. Bár ugye azt is tudni kell, hogy ezek csak is általános megállapítások lehetnek, mert hiszen ugyan azon év- hónap - napján milyen sok ember láthatta meg a napvilágot.


► Ezért is írom mindig, hogy a születési idők mellett az óra-perc (mint ASC- jegy – I. házas-hely megjelölő), és az illető születési helye is mennyire fontos ahhoz, hogy valakinek sajátjaként lehessen értékelni a születési horoszkóp képletét.

Azért, mert, mint tudjuk az ASC adja meg a 360° fokos horoszkóp-képletben a többi jegyházakat és azok minőségét is a jegyek uralkodói által. Valamint az által is, hogy a születés idejében a felkelő bolygók éppen milyen jegyben foglaltak helyet, illetve ezek a bolygók a pontos születés idejének a függvényében milyen házakra tevődnek.


Olyan ez, mint amikor a kriminalisztikában az újlenyomatokat vizsgálják, hiszen az is egyedi, olyan ez, mint az asztrológiai értelemben a jegyek a bolygók azok fényszögeinek, valamint a házhatások értelmezése.


Bizonyosan láttatok már a kéz sorselemzésről képet, amit én szintén nem „jóslásnak tekintek”, ha nem egy olyan egyes emberi jellemre utaló meghatározásnak, ami csak arra az emberre lehet bizonyos fokig jellemző, mert ez lehet a KÉZ-TÉRKÉPE!

Ennek pedig nagyon is nagy kapcsolat van asztrológiához!


► Hiszen az emberi kéz magyarázata is arra épül, hogy tenyéren milyen dombok vannak, illetve milyen vonalakkal lehet beazonosítani az emberi élet lehetőségeit, valamint, hogy melyik új mely bolygóval társítható: Itt fontos, az elemzés során azt tudni, hogy a:

▪ Nap, vagyis az Apolló bolygó vidám, derűs azonban érzéseiben ingadozó ember típust jelez, éppen úgy, mint az asztrológiai értelemben.

▪ A Hold: flegmatikus, közönyös álmodozó, de főleg érzékeny emberre jellemző.

▪ A Merkúr: ügyes, intelligens, kitartó, optimista, azonban ideges lobbanékony ember típust jelez.

▪ A Vénusz: Szenvedélyes, olykor szerelmes, erotikus emberre jellemző.

▪ A Mars: energetikus, főleg bátor, harcias, ugyanakkor akaratos és ingerlékeny, dühös embert is, takarhatja. Bár, ha a tenyéren a dombok eltolódnak valamely domb irányába, akkor inkább annak a dombnak hatása lesz erősebb az illetőnél, amely felé az eltolódás látszik. Ez a Mars esetében az ösztönökkel szembeni józanság is felül kerekedhet.

▪ A Jupiter: inkább a temperamentumos, vérmes- társaságkedvelő, barátságos embereket jelzi.

▪ Szaturnusz: a komoly céltudatos, körültekintő, törekvő, de bizalmatlan emberre lehet jellemző. Ugyan akkor a jól fejlett Jupiteri és a Vénuszi dombok együtt a sikeres életet és még a jó házasságot is jelezhetik. Végeredményben pedig inkább az a legelőnyösebb, ha a dombok a tenyéren a jelzett helyükön fejtik érvényesülésüket. Ugyan is ezek nagy általánosságban a sikerre, a jólétre, a boldogulásra engednek következtetni.


Azért mert a tenyérre ható kozmikus erők a bolygók két csoport szerinti hatásaként értékelhetők: I. / A Merkúr – Nap – Szaturnusz - adják a nemes, tiszta, józan érzések iránti fogékonyságot, II./ a HOLD —Vénusz –Mars bolygókkal, melyek inkább az anyagiasságot, a gyarlóságot, sok esetben még a durvaságot is,, de akár még a bűnös indulatokra is, visszaeredeztethetők.

Addig míg az I. / három bolygót a SZÍV- VONAL mentén találjuk meg, addig a II./ -ot, pedig a FEJ-VONAL határolja be.

E kettő között pedig mindig a Jupiter tarthatja az egyensúlyt! Azért, mert a Jupiter bolygó erői adhatnak kisugárzást, energiát, minden jónak a befogadására, a józanságra, a bölcsességre, és főleg az igazságosságra. Itt pedig, ha tenyéren, a Jupiter dombon lezárt kereszt található, akkor a Jupiteri erők akadályoztatva vannak.


►Mindezek ilyen módon kerülhettek kapcsolatba a Napkörül keringő bolygókkal. Mint tudjuk a

▪ Nap szimbolizálhatja a tudományokat a művészi hajlamot a Vénusszal együtt hiszen a Vénusz az emberek legnagyobb gyönyörűségét az örömöket és szerelmet szimbolizálja.

▪ A Mars a harciasságot, az ellenálló képességet,

a jóságos Jupiter pedig bölcsességet és ezzel együtt az ambíciót is jelképezi.

Ne feledjem el a ▪ Merkúrt sem, hiszen Ő a tudást, az értelmet, az intelligenciát, az „ÉSZ” Istenét jelöli. Aztán a

▪ Hold ebben az értelemben a tudat alatti fantáziára, a biológiai érésre, a termékenységre, és a jegyekben haladva pedig az emberi test bizonyos részeinek az egészséghez fűződő viszonyait is, megmutathatja.


►Aztán még az is érdekes és megjegyzendő, hogy egészségi szempontból szintén a kéz és láb térképen alapul a „REFLEXOLÓGIA” is. Hiszen a test zónáinak akár az akupunktúrás, akár akupresszúrás pontjain keresztül történő a gyógyítással, már nem csak a természetgyógyászatban, hanem a mai világ orvosai is egyetértenek.


Már az ókorban is, úgy vélték, hogy az emberi testbe az ujjakon keresztül áramlik be a láthatatlan „Kozmikus” energia.


▪ Hiszen a hüvelyk új a leglényegesebb rész, mert a felsőperce az akaraterőt, az alsó perc pedig a logikus gondolkodást is jelképezheti.

▪ Aztán a mutatóujjon helyezkedik el a perc helyein: a hit-a törekvés-sőt még a szexualitás is.

▪ A középső ujjon található az emberi előrelátás- a koncentráló képesség - sőt még a kísérletező hajlam is.

▪ A gyűrűsujj pedig a jelezheti a művészi tehetséget - a kritikai készséget, és még várható sikereket is.

▪ Végül pedig a kisujj mutatja meg a tanulási hajlandóságot és utalhat az észbeli kvalitásra is.

Összességében pedig: valamennyi ujjunk felső perce árulkodhat az értelemről, középsőperce a tanulékonyságról adhat eligazodást, az alsó percek pedig az ösztönösségről árulkodhatnak.


►Amennyiben még részletesebben belemélyedünk ebbe a témakörbe, akkor azt is láthatjuk az ujjakon, hogy a zodiákus jegyek miként olvashatók ki mindezekből: például a középső ujjon, találhatjuk meg a Bak- a Vízöntő és Halak jegyeket.


A tenyérnek 7 dombja ismert, minden domb szimbolikusan „HÉT” különböző ember típust jelez! Viszont azt jó tudni, hogy a dombok jó és a rossz tulajdonságokat egyaránt jelezheti.


A tenyéren az ujjak alatt elhelyezkedő dombok jelzik bolygókat: hüvelykujj alatti párna adja Vénusz dombot, a vele szemközt lévő domb pedig a HOLD dombnak felelhet meg, melyen a RÁK és a Vízöntő jegyet találhatjuk meg.

A mutatóujj alatt található a Jupiter domb, ezen pedig a Bika és a Mérlegjegy uralkodói hatást érthetjük.

A középső ujj párnáját SZATURNUSZ - dombnak, nevezzük és a Bak és a Vízöntő jegyek ott találhatók.

A gyűrűs ujj alatti dombot pedig Apolló dombnak, vagy más szóval Napdombnak nevezzük és az Oroszlán jegy, tartozik ide.

A kisujj dombja pedig adja a Merkúr dombot, és ide társíthatjuk a Kos és a Skorpió jegyeket.


►A tenyér dombokon uralkodó bolygók alapján pedig a következő állatövjegyek találhatók:


▪ Nagyujjnál a Vénusz dombon a Bika és a Mérlegjegy.

▪ Mutató ujjon, a Jupiter dombon a Nyilas és a Halak jegyek.

▪ Középső ujjon, a Szaturnusz dombon a Bak és Vízöntő jegyek.

▪ Gyűrűs ujjon, a Nap vagy Apolló dombon az Oroszlán.

▪ Kisujjon az Ikrek és Szűz-jegyek.

▪ A Merkúr domb alatti Mars dombnál pedig a KOS és a Skorpiójegyeket találhatjuk.

▪ A csukló feletti tenyér belsőnél pedig a Hold dombon találhatók a Rák jegy.


► Ha pedig a kéz és ujjak után megnézitek a képeken fő és mellékvonalakat, akkor abból azt láthatjuk, mint mikor a képletelemzésnél a fényszög hatásokat veszzük vizsgálat tárgyává.


▪ Vagyis a FŐVONALAK: Legtöbb kézen a tenyér közepe táján két egymásfölötti keresztbe futó hosszabb vonat láthatunk, a felső vonal a

▪ SZÍV- vonal,

az alsó pedig ▪ FEJ - vonal.

Ebből ágazik le a csukó irányában - a mutatódomb alatt - a mutató és a hüvelykujj hajlatánál, vagyis a hüvelykujjat veszi körül

az ▪ ÉLET- vonal. Ez a vonal a tenyér leglényegesebb vonala. Ezen a vonalon találjuk mellékvonalként a vitalitást, az érvényesülést és az egészséget is, (ezt leginkább a bal kézen látható, mint akár testileg öröklött egészségi- bajokként is.), ugyan akkor itt láthatók a betegeskedések és az esetleges kudarcok is. Az életvonal hosszából pedig nem inkább, mint az élethosszára, hanem inkább az illető szívósságáról szerezhetünk információt. Amennyiben a két kézen nem egyforma hosszúságú az élet vonal, akkor abból arra lehet következtetni, hogy az illető labilis alkatot és kiforratlan jellemet viselheet magán.


▪ A SORS- vonalat pedig a középső ujj, vagyis a Szaturnusz gyűrűjénél kezdődően szintén a csuklóirányába futó vonal jelzi. Az itt megjelzett vonalak mellett természetesen még több mellékvonalak, és a kisebb jelentőséggel bíró vonalakat is találhatunk tenyerünkben, de nekem most nem inkább, mint a tenyér térképe, hanem mint annak az asztrológiai hatásokkal összefüggő jelentés tartalmainak az egyezőségére való felhívás volt a célom.


►Ennek kapcsán még talán azt is megjegyezhetem, hogy a kézen is megtalálhatóak azok a bizonyos Qvadrát- ok, mint a horoszkópban a bolygók fényszögi esetében.

Mire is gondolok én itt?


Ha megnézitek a tenyeretekben a Szív - Fej- és Merkúr vonal közé zárt esetleges négyszöget, akkor ez adhatja kézen Qvadrát négyzetet. Akiknél pedig ez a jel szabályos és a tenyér közepén rajzolódik, ki azokra szokták mondani, hogy ez - az ÉLETMÓD jele, vagyis biztos anyagi hátteret, és népszerűséget jelent, ez a személy pedig becsületesnek, egyenes –nemes lelkületűnek, és főleg jó egészségben örvendő embernek könyvelhető el.


Amennyiben pedig a Fej és Szívvonal nagyon közel állnak egymáshoz, az elhatározó képesség csökkenését és bizonytalan jelemet is, félénkséget is, kevés önbizalmat jelezhet, bár kitűnő képességeik lehetnek, de pontosan ezek miatt nem tudják azokat kamatoztatni.

Itt jöhet be a szabad akarat kérdése!


Ide sorolhatók még a tenyérben látszó nagy, vagy kis háromszögek is, melyet az asztrológiában jó Trigon fényszögeknek szoktunk nevezni. Ezek főleg a Fej é az Élet és Merkúr vonalak között a májvonal által határolt terültre esik. Ez pedig főleg a BIKA állatövjegyű emberekre lehet jellemző, mert szívósságra, szeretetre és szenvedélyességre utalhat.

Nem mindenkinek a kezében látható a kisháromszög, azonban akiknél ez fellelhető náluk ez a sebezhető pontjaikat is jelzhetik.


Tehát ezek lennének úgy nagyvonalakban az összefüggőségek, akiket pedig ez is bővebben érdekelhet, érdemes ilyen tartalmú ismeretek is, olvasgatni.

Nagyon érdekes ismeretszerzésnek és olvasmánynak minősülhetnek az ilyen tartalommal rendelkező könyvek, hiszen az emberi kéz már csak ránézéssel is beszél, csak tudni kell belőle olvasni!


Már pedig ugyan úgy, mint az asztrológiai ismeret által, ebből a szempontból is elmondható, hogy „ISMERD MEG ÖNMAGAD, hogy mennél jobb életet élhess.

Hiszen nem szökhetünk el a sorsunk elől, csupán ha annak buktatóit ismerjük a szabad akarat által jobbítani, tudjuk azt!”


Egy bibliai idézettel szeretném ezt a bejegyzésemet zárni!

” Mert szoros a kapu és keskeny az út, amely az életre visz,

és kevesen vannak, akik megtalálják azt” /Máté 7.14/

2013. Ilcsimama (válaszként erre: 2008. - Ab61752c45)
2015. ápr. 26. 22:39

„Kedves tumbo’. Mivel a 2002. számhoz írtál bejegyzést itt pontosan a Szaturnuszi időkről volt éppen szó, talán ez érdekelhet téged?


Legelőször is azt, szeretném jelezni, hogy nyilvános fórumra soha ne rakd ki a születési időd.

Hogy mit lehet csupán ebből az adatból megtudni rólad asztrológiai szempontból?


A „radix” születési képletedből lehet csak látni, a főbb konkrét dolgokat, ahhoz pedig a pontos születési óra-perc és a születési hely is, szükséges. A megadott születési idő alapján

csak a Mérleg jegyedre lehet következtetéseket leírni. Ugyan is a pontos születési óra-perc adhatja csak meg az I. házzal az ASC jegyét, amely kijelöli képletben a többi jegy házakat is.


Azonban amennyiben csak a bolygómozgásokat vesszük figyelembe, egy adott időpontban, és a fizikai térben, akkor is sok minden kiszámítható. Azért mert a Naprendszerünk középpontjában a Nap áll, a bolygók pedig a földdel együtt a Nap körül óramű pontossággal keringenek.

A Nap körüli mozgásuk következtében továbbhaladnak az állatövi jegyeken keresztül. Emiatt később időről-időre eredeti helyzetükkel más és más fényszög kapcsolatba kerülnek. Ezt átvonulásnak, vagy tranzitoknak nevezzük.


Amennyiben nem ismerjük a pontos születési időt akkor csak is LASSÚ BOLYGÓK helyzetét, lehet úgy nagyjából meg állapítani.


Tehát ebből a születési adatból csak az, tudható meg, hogy Mérleg a Nap jegyed.

Éveid alapján pedig azt is tudni lehet, hogy a II. Szaturnuszi ciklusodban jársz, ami pedig most éppen összekapcsolódik Jupiteri 5. ciklusoddal, azért mert a Jupiter a nagy jótevő bolygó 12 évenként tér vissza a saját " Radix" születési helyére, a Jupiter pedig a születésed idejében, a Bikajegyben haladt éppen.


Asztrológiai szempontból azt is lehet tudni, hogy a születésed évében a lassúbolygók közül a Szaturnusz is, éppen a Mérlegjegyben haladt. Vagyis sorszerűen a Szaturnusz összekapcsolódhat magával a Nappal. A Mérleg típusú emberek pedig úgy működnek, mint maga mérlegserpenyője. Hiszen a lelki egyensúlyodat már a legkisebb diszharmónia is kiboríthatja. Neked pedig a béketűrő képességed igen magas fokon áll.

Akkor van harmónia a lelkedben, ha környezetben béke és nyugalom uralkodik, hiszen nem szereted a vitát és veszekedést sem. A nap jegyednek, a Mérlegnek az uralkodó bolygója Vénusz bolygó a szeretet bolygója. Ezért aztán a Mérlegek társaság orientáltak. Jelszavad lehet, hogy „nem akarok egyedül lenni”. Örömödet lelheted abban, hogy foglalkozhass a környezetedben élőkkel.


Mit is adhatott neked a Szaturnusz „Karmikus” sorsbolygó a Mérlegben?

Alkalmazkodóképességet, tudsz az emberekkel bánni, ezért aztán a céljaidért nem kell másokkal megharcolnod, mert a legmélyebb megérzéseid sok esetben megsúgják, hogy miként tudj hatni az emberekre, illetve miként szerezd meg a barátságukat, vagy éppen a bizalmukat. Tehát sorszerűen: a Szaturnusz –pozíciója az életed egyik legnagyobb biztosítékával ruházott fel.


Amennyiben pedig a lassú bolygók közül a körforgásszerinti Tranzit Szaturnuszt nézzük, akkor az életedben az első Szaturnusz oppozíció, amikor a Szaturnusz pontosan szembe került a Mérlegjegyeddel, vagyis éppen a Kos-jegyben haladt olyan 1967-es évek környékén, itt jelentkezett az életben a kamaszkori lázadás: úgy is fogalmazhatnánk, hogy „engem bántanak” érzés!


Az Első Qvadrát a Szaturnusznak 21 éves korod környékére tehető, amikor a munka, valaminek megtanulása, a megpróbáltatás és ezek összeütközései jöttek be az életedbe.


Aztán a Szaturnusz első visszatérése 29-30. éveiben 1981-82-es éveid körül lehetett.


A második Qvadrát állással tapasztaltad meg az igazi felnőtté válást, hogy ott a felelősség és vége a fiatalságnak.

A harmadik Szaturnuszi Qvadrát olyan 35-37 éves korod, akár már a családban, halálesetet is behozhatott.

Aztán a Szaturnusz második oppozíciója olyan 44-46 éves korod környékén rád kényszeríthette a mások akaratát, itt esetleg a munkádban is, és kapcsolatodban is, lehetett valamilyen féle változás, amely változtatásra kényszeríttet. Ez aztán talán még valamilyen betegséget is behozhatott neked.

A II. Szaturnusz visszatérés, amelyben most jársz ez - az 58 -63. éveket öleli fel, amely az öregkort segíti elfogadni, egyben rákényszeríthet a lelassulásra. Amennyiben ehhez pozitívan állsz hozzá, akkor egy új életlehetőség is kinyílhat számodra, ekkortól előre kell nézni és az életedben a kreativitásnak, kell teret engedni.


A Plútó pedig akkor a születésed évében az égi vándor útján az Oroszlán-jegyben/ Napuralkodóval haladt. Jelenleg pedig a Plútó nagyon sokáig (2024. évvégéig) a Bakjegyben fog haladni. Míg az Oroszlánban azt adhatta, neked, hogy megértsd, hogy hogyan old fel az „EGÓD” határait, hogy vissza tudd tartani magad a konkrét cselekedetektől. Itt pedig a Tranzit Plútótól azt várhatod, hogy meg szeretnéd védeni magad az öregkori elszigetelődéstől. Ehhez pedig az szükséges, hogy arra törekedj, hogy a biztonság attitűdjét mennél jobban fejleszt ki magadban. Hiszen a Szaturnusz jelenleg a Nyilas jegyben/ Jupiter urával a Nyilas Tranzit fényszöge által –majd tovább is a Bakjegyben fog a Szaturnusz /urával haladni, ahol kitűnő lehetőséget adhat neked arra, hogy megértsd, hogy az életed arra való, hogy az elzárkózás helyett inkább azt fejleszd ki magadban, hogy megvalósítsd tettekben mind azokat, amiket szeretnél még az életedben megélni.


A nagybolygó tranzitok hozzák be az emberek életében a változásokat, éppen ezért az életciklusok és fényszögeik tartoznak ide

Hiszen a jó fényszögek, mindig lendületet, energiát jelölnek, vagyis, hogy van iránya az akaratnak, és tudjuk is azt érvényesíteni.


Talán még a felszálló és a leszálló holdcsomópontjainak a helyét is be lehet a születési év alapján határolni, mivel a keringési ideje nagyjából 18 év. Ezért aztán olyan 9 évenként lehet egy új „Karmikus lépcsőre lépni.


A leszálló holdcsomópont az előző életünk eseményeit, míg a Felszálló holdcsomópont pedig a jelenlegi életünk céljait magát a tökéletességhez vezető utat jelölheti ki számunkra.

Azt viszont, hogy melyik jegyre és házra tevődik a 180° fokra egymástól elhelyezkedő holdcsomópont annak, pedig már a születési pontos idő behatárolásának is van jelentősége.

Ebben pedig szinte minden nap egy tanítás, ha az a szeretetről szól, akkor azt meg kell tenni. Hiszen ez - az ok és okozati össze-függés lényege, egy szóval ez a KARMA, tehát a Holdcsomópont mutat rá az ok és okozat közötti kapcsolatra.


Talán másoknak is lehet e két jegyben a holdcsomópontja, ezért erről is, írhatok pársort.


Akik 1952. 03. 06- és 1953. 09. 23.-i időközben a születtek azoknál a Felszálló Holdcsomópont „vagyis a sárkányfej”, mely a Jupiter bolygó megfelelője lehet, a Vízöntő- jegyre tevődik, míg a polárisan vele szemben álló Oroszlánjegyben található a Leszálló Holdcsomópont „vagyis a sárkány farok”, mely a Szaturnusz bolygó megfelelőjeként is értékelhető.


Ez a holdcsomópont állás a belsőküzdelmet mutatja, a személyes és a személytelen életről szóló odaadást jelzi. Itt az Oroszlánban álló leszálló szimbolizálhatja a korábbi életeket, amelyben az illetőnek a gondolatai leginkább az illető saját „ÉNJE” között foroghat.

A Vízöntő felszállónál pedig azt találjuk, amely a jövőbe mutat.


E két jegy „Karmája”megtanulni miként lehet könnyedén a csúf régi „ÉNT” hátra hagyni, hogy az újban a megüdvözülés kaphasson teret. Az is jellemző lehet erre, holdcsomópont párosra, hogy a kapcsolatokban, de főleg a párkapcsolatban nehézségeket okozhat, azért mert az illető hajlamos a hozzá közelállókon való uralkodásra.

Meg kell tehát tanulni a múltból hozott „EGÓT” levetni! Olyan életet élni, hogy a hozzá közel állókat inkább oltalmazza. Bár a rendeltetése inkább az, hogy az élete nagy részét egyedül töltse, mert a lelke még túlságosan is emlékszik a múltbéli büszkeség érzésére.

Ezt pedig csak is a Vízöntő felszálló csomópont révén tudja megtanulni, hogy legyőzze a régi hatalmi törekvést. Hiszen a lelki üdv csak akkor jöhet el, ha képes az illető a saját kívánságait félretenni.

A felszálló ház helyzet értelmezése mutathatja meg, hogy mely az a terület, ami személyes élet utáni vággyal terhelt, illetve azt is, hogy hogyan tudja azt a küldetést felismerni, amelyre rendeltetett.

❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook