Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯
2192. Noémi2007 (válaszként erre: 2186. - Ilcsimama)
2015. szept. 27. 14:08

Drága Ilcsi mamma!


Ez tényleg gyönyörű egy vers volt. Én is köszönöm szépen Neked! :-)


u.i.: Erről a megoldandó feladatról beszéltél nekem, ami most történik Velem és, ami - ha jól emlékszem - október 23-ig rendeződni is fog?


Millió puszika. :-)


Szeretettel: Noémi

2191. Pepsi01
2015. szept. 27. 08:53

Sziasztok! Én nem értek ugyanaz asztrológiához de mi den nap megkérdetem az angyalokat h mit üzennek nekem...a boszi barátnőm szokott kártyából jósolni nekem ....

Igyekszem pozitívan állni az élethez

2190. HnéViktória (válaszként erre: 2183. - Ilcsimama)
2015. szept. 27. 07:49

Szép jóreggelt!!!

Tehàt , csak pozitivan hiszen hajnalba lesz a szuperhold ,nagyon szeretném ha az életem vegre elérkezne egy harmonikusabb boldogabb szakaszàhoz.!


Ilcsi mama még ezerszer is megköszönöm ,hogy vagy nekem/nekünk,;)

2189. 4b6a2525df (válaszként erre: 2180. - Ilcsimama)
2015. szept. 26. 07:06
Köszönöm, akkor csakis pozitivan gondolkodok
2188. Mcsaba
2015. szept. 25. 17:31

Kedves Ilcsi mama!

Köszönöm szépen a válaszodat, a tanításaidat!

A napokban egy olyan (62 éves) férfi horoszkópjával találkoztam, akinek 24 éves korában ki kellett operálni az egyik veséjét.

Halak Nap... de Kos Mars. Kemény ember.

...És mivel elégé jól ismerem, hát Skorpió Aszcendensre tippeltem.

Viszont a képletből nem tudom kibogozni a 24 éves korban elvesztett vesét.


Mivel a "Gyógyulás szelencéje"-ből is olvasgattam, hát a kérdésem az lenne, hogy egy ilyen fontos műtét mindenkinek a képletéből valamiként ki kellene, hogy látszoljon???


Szeretettel, Csaba.

2187. gigi> (válaszként erre: 2186. - Ilcsimama)
2015. szept. 25. 14:57

Drága Ilcsimama!

Nagyon szépen köszönöm amit kaptam tőled.

Ezek csodálatos versek,s az egyik épp a kedvencem.

Nekem is vannak saját verseim amiket én írtam.

Köszönöm,amit levélben írtál ,és igen megpróbálok oda figyelni.Jó hogy itt vagy,jó hogy vagy nekünk!

Puszi

2186. Ilcsimama
2015. szept. 24. 16:10

Kitôl: gigi>, 2015-09-24 10:37 Privi üzenetre,


Kedves "gigi" neked is szól a következő verses üzenetem.


„Soha ne légy szomorú, ha a valóság túl rideg,

s ne keseredj el, ha nem találod helyed.

A valós élet olyan, mint a csörgedező patak,

előfordul néha, hogy nehezebben halad.


Ha nem találod céljaid, ne gyötörd magad,

idővel majd alakul, mi e percben csak gondolat.

Kérdezhetnéd, miért élünk, de senki nincs, ki választ ad,

minden napunk küzdelem, mely mindhalálig megmarad.

Ha csalódott vagy, s úgy érzed, hogy minden hullám összecsap,

gondolj bele, mennyi ember vállalná sorsodat.


Mindig csak a jóra figyelj, s hibáidat elfeledd,

ha önmagadat elfogadod, könnyebb lesz az életed.

Ha nem látod a Napot, a fényt, nyisd ki jobban a szemed,

gondjaid közt tartogat még csodákat az életed…..”.


Tiéd a nap!

Nem tudom nektek adni a napot,

De tudok adni egy pillanatot.

Mikor megállíthatod a rohanó időt

Kiszakítva belőle minden erőt.


Nem tudom a napot nektek adni

Sugarával meleget árasztani.

De elküldöm nektek szívem melegét,

Áldásként küldöm, legyen a tiéd- tiéd.


Nem tudom a napot nektek adni,

De adom a szeretetemet.

Ha fontos nektek, akkor a kezedbe veheted,

Ha megérintett, magaddal viheted.


A napot nektek adni nem tudom,

Hiszen nincs is saját napom.

De van egy kis lángom, csak nektek,

Amely tudásszomjért a szeretetért, tőlem egy köszönet.


Sok minden van, amit szívesen adnék Nektek. . .

Szeretnék Nektek bölcsességet adni,

de azt csak a múló évek hozhatják meg.

Szeretnék Nektek sikert adni,

de annak csak akkor van értéke, ha megdolgozunk érte.

Szeretnék Nektek boldogságot adni,

de az oda vezető utat mindenkinek magának kell megtalálnia.

De van olyan ajándék, amit adhatok Nektek,

amely mindig veletek lesz és az nem más,

mint a barátság és a szeretet!"./anonim/

2185. Ilcsimama (válaszként erre: 2184. - HnéViktória)
2015. szept. 24. 15:04

Mesélek a csillagokról. Idézet /Dáma Lovag Erdős Anna./"Rendületlen hittel" c, kötetéből.


Mesélek a csillagokról,

Forró nyári- őszi ég alatt,

Göncöl szekéren ülve,

Száll, repül a gondolat.


Hullócsillag augusztusban,

Szikrázik a fény szerteszét,

De örök csillag csak egy van,

Szíved érzi erejét.


"Örök "csillag jászol fölött,

Mely kisdedre ragyogott,

Szeretetet küldött tova,

Aranyozta az égboltot.


Hulló csillag, üstökös fény,

Elég, mire földet ér,

Megpihen az ember szeme,

Lenn a földnek peremén.


Halvány csillag messze, távol,

Boldog hírt hoz teneked,

Mily parányok, mily porszemek,

Az itt élő emberek.


Ezért aztán gondolatban,

Száguldok a Göncöl szekerén,

Ne tudja meg soha senki,

Milyen porszem voltam én.

E szomorú nagy földtekén!

2184. HnéViktória (válaszként erre: 2183. - Ilcsimama)
2015. szept. 22. 19:40
Naaagyooon nagyon szépen köszönöm neked !!!
2183. Ilcsimama (válaszként erre: 2182. - HnéViktória)
2015. szept. 22. 12:58

Kedves Viktória! Neked valóban a születési „Radix” horoszkópodban a Nyilasban áll a holdad mégpedig éppen Telihold idejében, mert a Napod az Ikrekben található ( ott, akkor a hold éppen együttállás fényszöget képezett), ezért tehát az Ikrekkel szemben álló jegyben vagyis a Nyilasban csak is Teliholdfázis lehet.


Azonban azt is, nézd meg a képletedben, hogy Hold és a Mars, szemben állás fényszögben vannak a születési képletedben, ez pedig a mindenkori Tranzit ilyen állásokra is rányomhatja bélyegét.

Lásd az eddigi életedben a férfi kapcsolatokat.

Valamint a Hold - Vénusz bolygó is, 150°Nevelő, quincunx – fényszögben található, amely lassú állandó súrlódások között fejlesztő fényszög, amellyel belső jellemi nehézségeket lehet megoldani.


No, akkor mivel Te az egyike vagy azok közül, akik legrégebbi fórumlátogatóm, ezért készítsünk most közösen egy kis képletelemzést. Kövesd a horoszkópban a leírást, és érteni fogod magát az elkövetkező időkre szóló elemzést is.


A Vénusz bolygó is, a képletedben, a Rákjegyben van, ezért a Rákjegy/ HOLD uralkodó mostanság még a kérdésed tekintetében is segítségedre lehet.


Pláne ha akár már mostantól a növő- hold időben és majd a szeptember 28.-i ”SZUPER” „Telihold” időben a saját jó gondolataidat erre fókuszálod. Hiszen saját magad is tudod irányítani az - ez irányú törekvéseidet!


Mivel pedig szeptember 23.-tól a Nap is átlép majd a Mérlegjegyben így a Nap is, és a Merkúr bolygó is itt a Mérleg jegyben a Vénusz bolygó uralma alatt halad.

Neked pedig az Ikrek Napjegy következtében a Merkúr az uralkodó bolygód, illetve a SZŰZ-MERKÚR - ASC következtében a NAP – Hold - Merkúr és Jupiter és még a Szaturnusz is a személyi bolygóid közzé sorolható.


Sőt még mivel az Oroszlán jegyben/ Nap uralma alatt található nálad, a képletedben még a Felszálló Holdcsomópont is, amely a Jupiter bolygó megfelelőjének is tekinthető, mivel itt a hatás tekintetében 528. HR C- rezgésfoknak felel meg tehát, azt a pontot jelképezi, mely a legnyomasztóbb feszültséget hozza a múltra. Viszont segítségével kell legyőznöd mind azokat a dolgokat, amely az e-világi életed mélységbeli fejlődéséért felelős. Hiszen eddig csak is Karmikus* nehézséget és, problémákat kellett megoldanod az életedben.

Mivel pedig a Felszálló holdcsomópont a jelenlegi életünk céljait, az előttünk álló jövőt is jelképezi, a teljes lelki beteljesülés felé vezető utat jelezheti abban a jegyben ahol éppen születésedkor volt.

A tökéletesedéshez vezető utat mutathatja meg és egyben arra is, utalhat, hogy bármennyit is értél már meg saját akaratoddal tovább tudsz haladni.


Itt lényeg a mostani képleted megértésében! Hiszen neked az ASC jegyed a SZŰZ jegy legvégén található, tehát erős Mérleg jegyhatás hozható már ide.

Vagyis az I. házad (SZŰZ- Mérleg).

Ami pedig a legjelentősebb, amit tudni kell, hogy a bolygók, akkor hozzák be az életünkben a legészrevehetőbb hatásaikat, amikor azok éppen a Nap vagy éppen az ASC jegyünkön haladnak éppen át.

Tehát akkor Nálad a Tranzit Nap - hatás éppen 120° Trigon nagyon jó segítő fényszöget adhat, most az ASC-re.

Mivel pedig itt az I. házadban egész pontosan a Mérleg 1° án, áll Jupiter bolygó együttállásban a Szaturnusszal, bekapcsolja teljes erejével az ASC hatást, mivel itt a Szűz is orbiszon belül értendő. Mivel pedig a Jupiter bolygó egy teljes éven keresztül a SZŰZ jegybe fog haladni, és Tranzit módon most is éppen jó szextil fényszöget vet az ASC jegyedre, bizonyos hogy ebben az időben és majd az elkövetkező Mérlegjegyben való haladásakor is a kérdésedre vonatkozóan adhatja neked a jó hatásait.


Nézzük, akkor meg a mostani szeptember 22.-i Tranzit bolygó haladásokat. Amit visszatudunk vezetni az előzőekre, hogy a Mars bolygó, amely képletedben a Holdaddal szemben állás fényszögben van, amely a mai napon, Tranzit módon az Oroszlán jegynek a 28°22’ fokán halad, tehát hamarosan átfog lépni a SZŰZ jegybe, ami neked ugye nagyon jó hatásokat adhat, mint azt már fentebb kielemeztük.

A Jupiter, ami lényeges nálad az ASC- I. Ház miatt, most 9° 03’ fokon halad éppen a Szűzben, mivel pedig a Jupiter együttállásban van képletedben a Szaturnusz bolygóval az I. házadban, ez is nagyon fontos, mert a Tranzit Szaturnusz éppen a Nyilasban halad, mégpedig a Nyilas jegy leg elején, a mai napon éppen 0°19’ foknál. Mivel pedig a Nyilas-jegynek éppen a Jupiter bolygó az uralkodója, ezért itt pontosan akár még a Szaturnuszra vonatkozóan is, a jóságos Jupiteri uralkodó hatásokat várhatod a két bolygó esetében.


Még akkor is, ha a Szaturnuszról azt mondjuk, hogy gáncsokat dob elénk és feladataival tanítgat az élet dolgaira, de pontosan azért teszi ezt, mert hiszen „Karmikus” bolygó, tehát a múlt dolgainak a ledolgozását is feladatul adja.

Amikor pedig a bolygók a Tranzit haladásuk során éppen a születési képletük szerint saját magukkal találkoznak, ekkor kerülnek egymással együttállás fényszögbe, akkor fejthetik ki leginkább a hatásaikat.


Már pedig nálad ez a pontos fokszám szerinti áthaladás a Szaturnusz bolygó esetében 2015. október 22-én fog bekövetkezni, mert a „Radixban” a Szaturnusz 3°06’ fokon áll és ezen a napon a Szaturnusz bolygó pontosan a Mérlegjegynek 3°06" fokszámához fog érkezni.


Persze a Szaturnuszi hatások és ezzel együtt már a képletszerinti együttállás következtében a Jupiteri jó együtthatások, már ezt megelőzően is fenn állhatnak.


Mivel azonban a Mérlegjeggyel polárisan szemben a Kos jegy található/ Mars urával és itt inkább a VII. ház vonatkozásában a szemben állás fényszögnek hatalma van, így majd a párkapcsolat teremtés lehetőségére inkább akkor lesz lehetőség, amikor túl leszel már az eddigi megpróbáltatásaidon, és a Jupiter bolygó is már Tranzit módon elérkezik 2016. 09. 09-től a Mérlegjegybe. Itt a Vénusz mivel a Mérleg jegy ura és a képleted szerinti helyzetében is, a Rákjegyben a Hold urával felerősítheti benned az amúgy nagyon is megtépázott női „Önbizalmad” képes leszel újra nőiességed megélésre, ezzel aztán be is, vonzhatod a megfelelő partneri kapcsolatot is.

Hiszen a képletedben a Marsnak van egy nagyon jó Trigon fényszöge, és egy Jupiteri együttállás fényszöge is, ami talán mostanság a Tranzitok során tud majd nálad kiteljesedni.

Aztán talán még azt is ide vehetnénk, hogy Szaturnusz bolygó is éppen 2017. 12. 19.-ig a Nyilas- jegyben Jupiter uralma alatt fog haladni, tehát úgy a Trigon, mint az együttállás jó fényszögei is jól érvényesülhetnek nálad. Hiszen a Jupiter majd a Mérlegben haladva az öröm forrásaként lehet rád hatással, míg a Szaturnusz pedig itt a Nyilasban járva talán az önbecsülésed is visszahozhatja.


Mivel pedig a Plútód is „ a megújító hatásával ” a "radix" születési képletedben, a Mérlegjegyben/Vénusz urával pontosan a 2. anyagi házad csúcsán a Nappal Trigonban van, így akár anyagiakban is és mindenfajta kapcsolataidban hozhatja az előre lépést. Már csak azért is, mert a Plútó még nagyon sokáig a Bak- jegyben/ Szaturnusz bolygó uralkodásával fog haladni, ami ugye neked a IV. család és otthonházadnak a nagy részét jelenti.


Tehát akkor mi most a dolgod!


Használd ki ezt a nagyon nagy lehetőséget, hogy most szeptember 28.-án, amikor 30 év után (mert leg közelebb csak ismét 20 év elteltével lesz ilyen hold állá- hatás), elérkezik a „Szuperhold állás”. Főleg hajnal tájt, ( 4 óra 51’), amikor láthatóvá válik maga a „Vérhold”, akkor a jó gondolataidat fókuszáld arra, hogy mind ezeket, a jó dolgokat, miként tudod a gondolataid révén bevonzani és főleg majd megvalósítani.

2182. HnéViktória (válaszként erre: 2180. - Ilcsimama)
2015. szept. 21. 18:21

Kedves Ilcsi Mama! Elolvastam,a holdam a nyilasban van,tényleg illik rám,mértéktelenül eszem...:(


Kérdeznék,mivel nálam az életemben hatalmas helyzet változás alakult ki,hogy tudom,megnézni,értelmezni a képletemben,hogy lesz e mellettem mögöttem az életemben férfi?!

Most foglalkoztat ez a kérdés:)

pusziiiiii köszönöm

2181. Ilcsimama (válaszként erre: 2175. - HnéViktória)
2015. szept. 21. 13:16
Kedves Viki! Olvasd el a mostanság feltöltött bejegyzéseket is. Puszika Ilcsi mama.
2180. Ilcsimama
2015. szept. 21. 13:11

Kedves Fórumlátogatók!


Mi nap a 2171. számon írtam arról, hogy szeptember 28-án a Hold a Földárnyékába kerül és a nap vörös árnyalatát, rávetíti a holdra, ezért ilyenkor - ami nagyon ritka alkalom, mert csupán 20-30 évenként ismétlődik meg-, ezt a jelenséget „Vörös holdnak” nevezzük.


Mivel - a legutóbbi Csabának adott válaszaimban szintén - a holddal foglalkozunk, ide kell még e- kapcsán hoznom ismét a szeptember 28.-i Telihold időt.


Nem véletlenül szoktam volt mindig hivatkozni a Holdnak az Új hold és a Telihold időknek a gondolat teremtő erejének hatásával.

Most pedig a szeptember 28-i Telihold ideje még nagyobb erővel természetesen a pozitív és negatív módon is lehet ránk hatással.


Sokszor láthatjuk a képletben, hogy valakiknek úgynevezett „Spirituális” titokzatos személyisége van, mint például a Skorpió jegy szülöttjeinek. Talán azért, mert az összes jegyközül talán Ők azok, akik nem csak, hogy okosak, de előre látók is és azért, mert a logikájukat a megérzéseikkel kötik össze, úgy is szoktuk Őket jellemezni, hogy az éles elméjével „szinte az emberek veséjébe is képes belelátni.”


No, már most a „Spirituális’ teremtő világot mi mindannyian a magunk a belső világunkkal a gondolatokon keresztül vagyunk képesek megteremteni, és erre most szeptember 28.-án a legnagyobb lehetőség nyílik meg.


Ne feledjük, hogy csak a jó gondolatokra összpontosítsunk, mert, ha közben a hátsó gondolatunkban, már mindjárt ott munkálkodik az is, hogy „úgy sem sikerül”, akkor bizony a negatív gondolatok még a jó gondolatot is felül írhatják.


Azt se feledjük el, hogy ekkor a telihold a Kos- jegyben a MARS uralma alatt fog haladni, már pedig ez pusztán az akarat és az előretörést töltheti ki, vagyis újszerűen belekezdeni valamibe, ami az „első lépést megtenni” akaratot a jó gondolat által testesítheti meg.


Hiszen a jövő útjának az alakítása mindenki számára azt a megteendő dolgot jelentheti, ami az életben a korlátozó aggályoskodást szeretné megszüntetni és a célt akár még a „mágikus vonzerő” által is elérni.


Azt is tudni kell, hogy a Hold a Kosban haladva az érzelmi világot erős temperamentummal fűszerezheti, eközben pedig maga a telihold hatása hatalmas lelkesedést adhat, amely bizony az optimizmust is képes vezérelni, amelyen keresztül a jó gondolatok általi elképzelések elérhetőségeit lehetségesnek és megvalósíthatónak képesek átalakítani a saját akarat által.


Akik most éppen abban az időszakjukban vannak, hogy az életük szinte egy gödörben haladt, amiből nem voltak semmiképpen sem kikapaszkodni, nekik is, itt a legjobb alkalom ahhoz, hogy a sorsukat saját maguk kezébe vegyék, hiszen ilyen alkalom csak legközelebb 20 év elmúltával fog csak adódni.


Töretlenül higgyen azonban mindenki önmagába, hogy a kudarcok és a vereségek után újból képesek lehetünk erőre kapni és valami nagyon jó „ÚJBA”is, bele kezdeni.


Mivel pedig az asztrológiában a horoszkóp kezdő jegye a Kos –jegy úgy is mondhatnánk, hogy innen indul ki az I. jegy- házból az „iránytó fej”, az egyéniség és vonul végig a születési „Radix” képlet összes többi jegyén és házain is.


Már pedig most bármilyen jeggyel is, kezdődjön a radix születési képletében, bárkinek is az I. ASC- jegyháza, a testi-lelki fejlődésének a folyamatában fontos lehet, hogy a mostani NEM MINDENNAPI LEHETŐSÉGET, mindenki a maga jó céljainak az elérése érdekében a leg jobban használja ki.


Azt is tudjuk ugye, hogy az asztrológiai hagyományok szerint minden egyes állatövi jegyhez egy meghatározott testrészt vagy szervet rendelnek, ezzel utalunk arra a funkcióra, amellyel az a jegy rendelkezik.


Mivel pedig a mostani szeptember 28.-i „Újhold”álláshoz a KOS jegy rendeltetik, ezért itt elsősorban a FEJ testrész lesz adott. Már pedig azt is tudjuk, hogy minden a fejben dőlhet el!

Kosnak pedig az akarata igen csak erős, mert mint tudjuk még a betegséget is, szinte az akarata által szeretné legyőzni, és főleg azért, mert magát a betegséget a gyengeség jeleként értelmezi.


Visszatérve pedig a mostani szeptember 28.-i rendkívüli Telihold napra ezt úgy is felfoghatjuk, hogy a Kos- jegyben haladó holdon keresztül a saját jól átgondolt és megoldásra váró feladatainkat, és fejlődési lehetőségeinket a „JÓ GONDOLATOKON KERESZTÜL” szeretnénk megvalósítani!

Ez pedig már akár kiindulási pontnak is, nagyon jó lehet, hogy higgyen mindenki a saját jó képességeiben, amelynek a kiterjesztésével a megvalósulás érdekében most a belső indítatását, vagyis a saját jó gondolatit is, képes felhasználni.


Visszatérve pedig magára HOLDRA azt is idehozhatnám, hogy míg a NAP a „szoláris” részünket a teremtő erőt testesíti meg, már pedig a Nap most éppen a SZŰZ- jegyben a MEKÚR urával az „ÉSZ ISTENÉVEL halad.


A HOLD pedig a legmélyebb lelki rétegünkért felelős. Vagyis a Hold már önmagában véve is, a lelkünk reagálási készségét és választási lehetőségeinket is megmutathatja.

Hiszen a Hold hatása lássa el bennünk az emlékezet raktározó funkcióját is, ezzel együtt pedig a holdhatása nyitja meg számunkra a tudatos viselkedés formáját is, amellyel a bennünk rejlő alkotói lehetőségeket összeköthetjük a megvalósítási szándékunkkal.


Azt is jó ha tudjuk, hogy ez folyamat már a héten a Növőholdfázis időben elkezdődött, és HOLD előre haladtával majd szeptember 28.- hétfői napon teljesedik ki igazából.


Használja tehát ki mindenki a mostani HOLDHATÁSNAK a jó gondolatteremtő erejét!

2179. Ilcsimama (válaszként erre: 2174. - Mcsaba)
2015. szept. 20. 15:11

2174. Mcsaba kérdésére II. rész-válasz.


Kedves Csaba és mindenki más is!


A 2178. számon az I. részben jegyenként már olvashattátok a „radix”születési képletben elfoglalt hold helyének a jelent tartalmait.


Nézzük akkor most Csabának a következő kérdését, hogy mennyire van hatással ránk a Tranzit holdhatás bizonyos holdfázisok idejében?

Ezen belül pedig, hogy a radix állandó növő hold idő alapján vagy a Tranzitkor épül-e be táplálék a szervezetben?


Először is abból kell kiindulni, hogy lényeges, hogyha ismerjük a születésünk szerinti holdfázist, ugyan is akkor, amikor a HOLD a földkörüli forgása során 2-3 naponként áthalad az összes állatöv jegyeken akkor kinek - kinek szinte más - más és nagyobb hatás -impulzusként sugározhatja az energiáit, abban a holdfázis időben, amikor a Hold éppen születésekor állt éppen.

(Ami ugye nagyon gyakorta bekövetkezik, mert a Hold a leg sebesen keringő bolygó az égitestek között, csak éppen a Hold nem direkt módon kering a Napkörül, mint a többi általunk ismert bolygó, hanem mint a Naprendszerben a Naptól számítottan a 3. bolygóval, a Földdel együtt járja körbe a nappályáját.)


Itt pedig ebből a szempontból ez a lényeg, vagyis a nagyon gyakori ritmus - ismétlődés!


A Nap- hold és a csillagok a melyek a természetüknél fogva a keringésük szerinti módokon a Tranzitok során adják felénk a ritmus lényegét.


A Nap ugye egy év alatt járja végig a 12 állatövi jegyet, míg a Hold ugyanezt 28 illetve Újholdtól - Újholdig 29.5 nap alatt teszi meg ugyan azt.


Éppen ezért az is ismert, hogy a múltban nagyon sok naptár a hold járásához igazodott, hiszen saját magunkon is érezhetjük, hogy ezek a gyakori hold impulzushatások milyen módokon tudják befolyásolni a hétköznapi életünket. Gondoljunk csak a napi bioritmusunkra, hogy szinte nap-nap, mint nap másként érezzük magunkat, hol fent vagyunk a toppon, hol meg nagyon lent a béka …… alatt érezzük magunkat.


Ehhez pedig magának a Hold hatásának nagyon is sok köze van, még pedig pontosan a 4

(● Újhold- Ď Növő hold- O Telihold- és a © Fogyó hold Holdfázis hatás következtében, amit 7-8 naponként más-más módon élhetünk meg.


Gondoljunk csak bele abba, hogy a Telihold milyen nagymértékben befolyásolhatja a lelki állapotot, szoktuk mondani, hogy Telihold időben van a legtöbb gyilkosság öngyilkosság. Vagy éppen ehhez a holdfázishoz kapcsolható tengereken az árapály jelenség is.


Miért?

Fontos előzetesként azt is ismerni, hogy az ● Újhold időkben 2-3 éjszakán át ugyan azon csillagképi háttér előtt, vagyis ugyanabban az állatövi jegyben áll a Hold, mint a NAP.

Azért, mivel a Hold éppen a Földdel együtt forog, tehát a- Földről nézve - a Hold a Föld és NAP között áll, tehát ilyenkor van legközelebb a naphoz. Ilyenkor pedig éjsötét hátoldalát fordítja felénk, ezért nem látható az éjszakai égbolton az Új hold.


A Születési „Radix” képletben pedig ezt nevezzük NAP - Hold együttállásnak, ahol két elv együtthatása, összeolvadása érvényesülhet.

Egészségi szempontból pedig ilyenkor a legnagyobb a testméregtelenítési készsége.


Ezt követően pedig, akár már néhány órával is, amikor a Hold már növő holdfázisba indul, láthatóvá válik a holdnak a nap felé fordított oldala és balról –jobbra megjelenik a növő hold sarló és lassan növekedve elérkezik a Ď növő holdfázisban az I. negyedhez, ilyenkor minden tevékenységünk sikeresebb lehet, valamit azokban a szervekben amiket éppen átszel a hold a felépítő anyagok is jobbhatást adhatnak, mint fogyó hold idejében.


Tovább haladva O Telihold időhöz, az eddig való növekedés úgy nagyjából 13 -14 nap alatt következik be a II. negyed, itt ér a földkörül keringő hold az útja feléhez. Vagyis mint egy fénylő korongot láthatunk az éjjeli égbolton, azért is szoktuk mondani, hogy a Hold a második „FŐ”világosítónk. NAP felől nézve a HOLD most a FÖLD mögött található!


A születési „Radix” képletben pedig pontosan a Napjeggyel szembeni jegyben található Telihold.

A tizenkét különböző erő, amelyben a HOLD az állatövben való állásához társul itt érezhető minden más jegyhatásnál a leg közvetetlenebbül, még pedig azért, mert a testnek szinte minden zónáját egy bizonyos állatövjegy uralja.


(Erről találhattok az adatlapomon a feltöltött képet, ebből pedig látható, hogy minden, amit az ember annak testi tájéknak a jólétéért tesz, amelyet az a jegy irányít, amit éppen születési hold éppen átszel, hatékonyabb, kivéve a műtéteket.)


Egészségi szempontból, pedig ami csak erősítheti az emberi szervezetet ilyenkor ebben, a kéthétben bírhat a legerősebb hatással.

Azonban az is igaz, hogy ilyenkor ezek az időszakok nem kedveznek az ebben az időkben elvégzett műtéteknek sem az ezek utáni seb gyógyulásoknak sem.

Viszont az is megfigyelhető, hogy azoknál a terhes-mamáknál, akiknek a születési idejükben a hold éppen Telihold időre esett a közelgő telihold idő előbbre hozhatja magát a szülés időpontját is. Erőteljesebben érezhetjük ezt a hatást, mint más holdhatásoknál, mégpedig azért, mert ekkortájt érhet bennünket a legtöbb baleset is, pláne ha a Hold a születési képletben a 6: 8: 12. házakban érintettek.


Innen kezdve aztán a holdimpulzusok irányváltása a növekvőből a fogyó felé irányulnak, miközben a HOLD lassan tovább vándorol jobbról - balra elkezd fogyni a hold is, majd az újabb 13-14. napos szakasz elérkezik a © Csökkenő holdfázishoz innen, ez adja III. és majd IV. negyedet. Ezt a két a fázis időt kell kihasználni a műtétek idejére, mert ekkor minden szúrt és vágott seb könnyebben gyógyul és még akár többet is, lehet enni ilyen tájékon, mert ezekben, a fázis időkben fogyasztott étkek kevésbé lesznek hizlalóak.

2178. Ilcsimama (válaszként erre: 2174. - Mcsaba)
2015. szept. 19. 13:40

Kedves Csaba, már nagyon hiányoltam a nagyon jól megfogalmazott asztrológiai értelemben izgalmas kérdéseidet.

Lássuk akkor, egy kicsit bővebben, hogy miként értendő a „Radix”horoszkópban álló Holdhatás, illetve amikor a nagyon gyorsan áthaladó Hold Tranzitban halad éppen?


Mivel azonban ez a témakör szinte kifogyhatatlan üzeneteket kínál mindazoknak, akik bővebben szeretnék a Holdhatásokat megismerni, ezért úgy gondoltam, hogy jobb érthetőség és követhetőség érdekében nem egy bejegyzésként, ha nem folyatásban írnám le a válaszomat Csabának és mindenki másnak is, akit ez érdekelhet.


Az előző bejegyzésemben és a fórumon is, már több alkalommal, leírtam, hogy ki hogyan tudja megnézni a képletében, a „Naphelyzetéből”, hogy milyen holdfázisban haladt éppen a hold a születésekor.


Ez pedig nagyon lényeges dologként vehető figyelembe, mert már maga az a tény is, hogy HOLD éppen milyen jegyben volt található a születéskor, igencsak érdekes lehet akár jegyhatásként is, de főleg a Holdfázisok tekintetében.


No, lássuk ezeket, a HOLD hatásokat abban az értelemben is, hogy a HOLD a Napsugárzás legfőbb közvetítője, tehát a második „FŐ” világosítónk. Mivel pedig a HOLD változó hatású és egyben semleges is, az Újholdtól a Növekvő, a Telihold át a Csökkenő holdig szinte naponként más –más képét rajzolja fel az éjjeli égboltra.


A Kosban álló Hold következében az ilyen szülött még érzelmileg még makacsabb, sokszor önmagába mélyedő, ugyan akkor bátor szeretetre méltó érzékeny ember. Az e jegyben született azonnali visszaigazolást igényel szinte mindenben, mert vágyik a csodálatra. A reagálása is, rendkívül gyors, de gyakorta indulatos is, sok esetben az ösztönös vágyai hajtják. Ilyenkor pedig vigyáznia kell a baleset veszélyes helyzetek elkerülése érdekében tett dolgaiban.

Mivel egyébként is, a Kosok a Nap jegyük alapján is, szenvedélyesek, még is a legnagyobb hibaként róható fel nekik az önzés, sőt még a türelem sem a Kosok legnagyobb erősségei.

Ezeket, a jellemvonásokat viszont a horoszkópban az Aszcendens jegyek átszínezhetik.



A Bikában: A Hold a Bikajegyben azt adhatja, hogy valaki igyekszik elrejteni az érzelmeit. Hűséges és az élet sok területén birtokolni vágyó, azonban mivel földhöz ragadt, hatalmas az anyai ösztöne is. Mivel pedig állandóan biztonságra vágyik, ezért szinte irtózik minden változástól.

Mivel pedig akár már Napjegye alapján is, jellemző lehet rá a célra törő határozott gondolkodás, ezért a Hold adta érzelmi biztonság létfontosságú számára. Mivel a Hold valamiféle anyagi dolgokban is hatással van a jegy szülöttjeire, ezért leginkább a pénzzel foglalkozó pályák ideálisak számukra. Valamint e-téren a Bika szülött a kényelmes szép és biztonságos jól berendezett otthont is, szereti ki alakítani, ehhez pedig a Bikajegyben álló hold nyújthatja az anyagi és biztonságos segítséget is, mert mint tudjuk a Hold, egyébként adhatja a belső intuíciót is, és ezzel az önmegvalósításra sarkalhat, már pedig akkor az anyagi sikereket is jobban ellehet érni. Azt is tudjuk, hogy a Hold 2-es száma a Hold energiáját hordozza magában, ezért is, tekinthető a Hold számának már pedig itt a Bikában adhatja leginkább az érzelmi gazdagságot is és az anyagi jólétet is. Arról már nem is beszélve, hogy itt Bikában a Hold a Vénusz bolygó uralma alatt halad, tehát mivel pedig a Bika-jegy Földjegy, ezért maga a takarékosság is lét eleme lehet a Bikában álló HOLD szülöttnek.


Ikrekben álló Hold: Érzelmileg, de olykor felületes és főleg ingadozó, szeszélyes, de intuitív, azért mert a Hold az Ikrekben racionalizálja az érzelmeket, mivel nem kedveli a megszokást. Ezért aztán egyszerre több dolgot is képes végezni. Jellemző Holdhatással bír az Ikrekre a rendkívüli gyors szóbeli reagálás, azért mert a veleszületett közlési vágya igen erős, ami már megmutatkozik kora gyermekkorban is. A Hold erősen befolyásolja az érzelmi reakcióját is.

Az Ikrekben álló holdhatás következében mind testi, mind lelki vonatkozásban jó egészségnek örvendenek, fiatalos külsővel rendelkezik, és ezt még idős korukban is megtarthatják.


A Rákban álló Hold – hatás „Fő vonásnak” tekinthető, hiszen a Rákjegynek maga HOLD az uralkodó bolygója. Amit pedig a holdhatástól kap a szülött, hogy ösztönösen védekező magatartást tanúsít, azt érdemes hasznosítania. Mivel érzelmileg fogékony, ezért az ösztönös megérzések mindennél jobban jellemzik a Rák szülötteket, ezt még erősítheti például az, ha Nap a Föld jegyben áll a „Radix” képletben.

Ugyan is ekkor még együtt érzőbb lehet, de mivel úgy általában is, szeszélyes a hangulatváltozásával sokszor zavarba ejti még a szeretteit is. Aztán meg birtokolni vágyó is, éppen ezért ebben található a sebezhetősége is. Azt is mondhatnánk, hogy már kisgyermekkorában erősen apás és anyás. Ezért aztán nagy biztonságot érez a családban, de a biztonságra törekszik későbbi életében is, mert nehezen engedi el mind azokat, akit szeret.



Az Oroszlán jegyben álló HOLD hatás következtében az ilyen szülött érzelmileg nagyon büszke, ösztönösen elsőségre tör. Magabiztos, domináns, játékos és főleg önmagával engedékeny.

A Nap jegy általi és pláne, ha a Hold éppen a X. Házban, vagyis az MC, közelében található, akkor a képességeit siker koronázza, ezért a szülőknek már gyermekkorban sokszor csillapítani kell, az érzelmek túláradását, ami ellen esetleg a gyermek lázadással fog reagálni. Azért mert arra van szüksége, hogy különlegesnek érezze magát, mert nem szereti, ha elnyomják, vagy elhanyagolják, hiszen minden áron jó benyomást akar kelteni magában és mindenki másban is.



A Szűzben álló holdhatás azt adja, hogy az illető érzelmileg kifinomult jó az írás és szóbeli készsége. A szégyellős Szűz hatásra még rányomja bélyegét a Hold is, azzal, hogy önzetlen és híján van az önbizalomnak. Már gyermekkorban is igen szorgalmas, viszont mivel fejlett a kritika érzéke, sokszor beszéddel leplezi le az idegességét, ilyenkor a szülők jól teszik, - ha gyermekük holdja Szűz-jegyre tevődik - igyekeznek erősíteni az önbizalmukat.

Ugyan is az idegesség és az önbizalom hiánya fokozottan jelentkezik nála még felnőtt korában is ez gyakorta okoz esetleg gyomor és emésztőszervi problémákat.

A Szűz szülötteknek mindig szükségük lesz arra, hogy a nagyobb teljesítmény elérésben mások irányítsák őket. Az érzések tekintetében pedig szinte mindent felnagyítanak, mivel ők maguk szinte feddhetetlen, ezért arra van szükségük, hogy értékeljék a szolgálataikat.

A Hold pedig azt adja a Szűz szülöttnek már a Merkúr hatás következtében is, hogy alapvetően racionális, gyakorlatias legyen az életfelfogása, amely a Holdtól kapott ösztöneivel nem mindenkor fér meg. Ilyenkor fordulhat elő, hogy a személyes problémák többnyire az aggodalomban a gyökeredznek.



A Mérlegben a Hold szinte érzelmileg alárendelt, békés és udvarias egyént takar. Akik kiváló taktikai és veleszületett diplomáciai érzékkel vannak megáldva. Viszont a jellembeli gyengeségeik közzé tartozhat, hogy érzelmileg megbízhatatlanok és főleg kritikusok. Mivel pedig nem szeretnek semmilyen összetűzést szinte senkivel sem, - e helyett inkább/ a Vénusz bolygónak, mint uralkodónak a hatására inkább örömet szeretnek szerezni mindenkinek.

Mérleg - Hold jegyű egyén az egyensúly és a harmóniakeresésben szinte verhetetlen és mindig a nyugalmat sugározza magából. Éppen ezért lehet nagyon fontos, hogy jó társra leljen. Itt pedig szükséges, hogy a képlete szerinti VII. házban a társkapcsolatok házában az érzelmek mélysége bensőséges stabil és boldog kapcsolatban tudjon kiteljesedni. A mérleg a holdhatás következtében gyakori, hogy igen korán köthet tartós kapcsolatot, főleg olyan valakivel, aki kedveli az utazásokat. Viszont, ha képletben a VII. ház vagy maga a Hold gyengén fényszögelt, akkor főleg, ha ezt a Mars bolygó idézi elő akkor a diszharmonikus hatás következtében a korai nem meggondolt kapcsolatot viszálykodás is, jellemezheti.



A Skorpióban álló HOLD következtében az érzelmi energiaforrások a Nap vagy ASC, tekintetében érvényesülnek úgy igazából, mert maga a Skorpióhatás még bizonyos tekintetben hatalmasabb. Tehát nem igaz az, hogy a skorpió jegy a legrosszabb jegy. Ugyan is ez legtöbbször abból adódik, hogy a Skorpió jegyű személy energiailag túl fűtött, ha pedig még a Hold is itt található, akkor pedig mély érzelmi életet él. Mivel a Skorpió éles eszű, nagy hatással van szinte mindenkire, mivel pedig jellegzetesen titokzatos sok esetben haragtartó és féltékeny is lehet. Viszont mivel mindig képes az átalakulásra még akkor is, ha esetleg fél attól, hogy valamiért visszautasítják, vagy úgy véli, hogy elhagyhatják, ezért az érzelmeit szinte mindig beleadja kapcsolataiba.

Érdekes megfigyelés lehet az is, ha nincs rendben valami a családban a Skorpió szülött gyermek a hold hatására feltűnően csendesé, válik, Ő úgy viselkedik, mint egy antenna, aki felfogja az esetleges rossz dolgokat is. Amennyiben ezt tapasztaljuk a gyermeknél igyekezni, kell feloldani, mert felnőtt korban, ez a zárkózottság komoly bajokat okozhat a lelki életében, viszont azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy ilyen egyénnek, akinek a holdja Skorpióban található bizonyos fokig mindig szüksége lehet a magányra is, ahol van neki egy kis saját kuckója, ahol csak ő saját belátása szerint rendezheti be az életét.



A Nyilasban lévő Holdhatás pozitívan és derűlátó gondolkodást kölcsönöz a szülöttnek. Viszont mivel érzelmileg nagyon nyughatatlan, ezért erős kényszer hajtja a fizikai és intellektuális értelembe vett előre jutásra. Mivel szereti a függetlenséget is, így a rákényszerített változtatásoknak mindenek felett ellenszegül. Egyenesen szókimondó, nem szereti magát elkötelezni senkinek sem, ezért aztán gyakori hibája, hogy félvállról veszi a dolgokat.

Az általános /M képlet szerint a Nyilas-jegy a 9. jegy, de legyen is a Radixban a 9. ház bármelyik jegyben, és ha még a HOLD is, itt található, akkor az illető mindig élvezheti az utazás örömét, mivel kalandvágyó, és lendületes életet szeretne élni. Azért, mert teljes szívéből vágyik a szabadságra, de mivel az érzelmi nélkülözést nem bírja el, a Hold hatása következtében a Nyilas jegyű ember hajlamos arra, hogy ételek, és italok terén elnéző legyen önmagával szemben. Vagyis a mértéktartás nem könnyű számára, ezért aztán elhízásra is hajlamos lehet, gyomor és máj panaszokkal kell szembe néznie, főleg azért, mert olyan ételeket fogyaszt, amelyeket nehezen tud megemészteni.



A Bakban álló Hold még azt is erősítheti, hogy mivel a Bak az ellentétek jegye, ezért az érzelmeiben irányított. Ebben a jegyben csak egyes szülöttek magabiztosak, ambiciózusak, becsvágyók, szorgalmasak, kötelességtudóak és sikerre visznek mindent mások, pedig pontosan a Hold hatására ingadozó tapasztalatokra számíthat. Mindig azt szeretnék, ha Ők irányítanák úgy a családjukat, mint a környezetükben élőket. Másfelől pedig egyesekben csak a szándék van meg, de a gátlásaik, és kishitűségük visszatartja őket. Az ilyen Bak szülött gyermeknek,- ha jól megszervezett családi légkörre van-, akkor felnőtt korban is, ha ő maga, ha bele is veti magát a munkába és a pénzkeresésbe, és nem marad szinte semmi ideje a családjára akkor is, a hold adta biztonság is segíthet neki. Pláne abban, hogy amikor bizonytalannak érzi magát és így nem áll távol tőle még az önkényeskedés sem, akkor egy kicsit helyre tudja magát tenni, ha figyel saját magára a Hold, nyújtotta biztonság érzete által. Ezért aztán sok esetben az ilyen szülött a társválasztásnál is a szülőt, helyettesítő társban találhatja meg boldogságát.



Vízöntőben álló Hold esetében maga módján akar megfelelni a szülött az elvárásoknak, mivel pedig a Vízöntő függetlensége nagyon erős, ezért aztán érzelmileg is, kiszámíthatatlan, ez lehet az egyik legnagyobb hibája.

A Hold hatására mágnesként vonzza az embereket, viselkedése még is hűvösséget, és tartózkodást sugall. Sok esetben zárkózott és azt sem szereti, ha a magánéletébe beleavatkoznak.

Ezért aztán rendhagyó, elszigetelt és elkötelezett életmódot szeret élni, ezért aztán csak nagyon kevés igazi jó barátra tesz szert. Mivel pedig itt a Hold ösztönös megérzést ad neki, - különösen, ha „radix”-ban a Hold Vízjegyhez társul”, akkor segítségre lehet szüksége ahhoz, hogy vágyai és az álmai ki tudjanak teljesülni.

Ez pedig már kora gyermekkorában érezhető, mert erős vágy él benne, hogy mindenkor a saját útját járja. A Vízöntő jegy HOLD hatása, az is, hogy legnehezebb neki a tartós kapcsolatot meg teremtenie és főleg azt működőképes állapotban tartani, mivel erős törekvése van az önállóságra.

Egészségi szempontból pedig a vérkeringése sebezhető, ezért arra érdemes nagyobb figyelmet fordítani.



Elérkezve a Horoszkóp kör utolsó jegyéhez a Halakhoz és benne álló holdhoz elsősorban azt fontos megjegyezni, hogy ez a jegyhelyzet két nagyfeszültségű találkozást mutat. Nem véletlen, hogy a Halak jegy szimbóluma is két egymással szemben úszó hal, amiket egy szalag köt össze. Vagyis érzelmileg nagyon érzékeny, ezért sokszor a kedvessége az együttérzéssel is párosul, ezért az önbizalmát mindig erősíteni kell.

A Hold a Halakban esetleg gyengítheti is, Halak jellemet, ez esetleg hamisságot is adhat egyes Halak jegyben született egyénnek, azonban még ők is könyörületesek, együtt érzőek, fantáziadúsak, de néha megbízhatatlanok lehetnek, nem csak magukat, de sok esetben másokat is, hajlamosak becsapni, míg saját magukkal szemben pedig sokszor elnézőek.

Mivel könnyen rászedhető mindenre, mert hajlamosak elmenekülni a valóság elől, már csak azért is mert, ha a Hold a születési képletben, a Halakban tartózkodik az egyén minden tette, megnyilvánulása, érzelmi töltésű. Az is igaz lehet, hogy mivel ez a jegy horoszkópkörnek a 12. jegy-háza itt szinte minden bolygónak hatásköre kiterjedhet az elzártság érzésének a növelésre, ezzel együtt pedig a tudatalatti motivációkra. Persze ez is nagyban függhet a” Radix” képlet aspektusainak a függvényétől. Pláne, ha 12. jegy- ház már a korai gyermekkorban is anyai szinten érintett.



Akkor most itt az I. részben Csabának ( és másoknak is), a válaszom befejezem és majd a következő II. részben a Hold fázisokkal foglalkoznánk főleg az egészség tekintetében.

Természetesen majd a III. részben nagy hangsúlyt fektetve a holdfázisoknak az egészségi összefüggéseire, illetve a táplálék bevitel hangsúlyosságára.

2177. Ilcsimama
2015. szept. 19. 13:02

Kedves „inkognitó”!


Meghatódva olvastam a hozzám küldött üzeneted, (engedélyeddel a leveledből - nem csak szó szerint idézve, - de mert nagyon érdekesnek tartom a fórum olvasóit is, szeretném tájékoztatni. . . . .

Azt írtad, hogy nemrégen mentél nyugdíjba és a sok-sok dolgos munkába járó napok után, nehezen tudtál magadra találni a „úgymond” csak az otthoni munkában sok lett a szabadidőd, amiben nem igen találtad fel magad. Mivel pedig az eddigi munkádban használtál számítógépet, jártas vagy a kezelésében, így a netten rá találtál a Hoxa portálra.


Itt azonban nem a kommenteléssel, hanem inkább bizonyos –téged érdeklő- témák olvasgatásával töltött az idődet.


Míg nem egyszer csak ráakadtál az „Aki szereti az asztrológiát” fórumra, amelybe beleolvasva igen sok olyan dologra találtál rá, ami annyira lekötötte a figyelmedet, hogy meglepődve tapasztaltad, hogy eddig az asztrológiát soha nem szeretted, mert abban jegyek szerint csak olyan szinte mindenkire érvényes semmit nem mondó dolgokat olvastál.


„ Egyszer aztán rátaláltam az egyik bejegyzésedre, ahol azt olvastam, hogy akik nem tudják a pontos születési idejűket csak úgy a körülbelüli napszakban, azoknak is van lehetőségük az aszcendens jegyük valamiféle megállapítására, ennek alapján pedig már tudom, hogy a hajnali születésemmel az aszcendens jegyem szűzjegyű, mert egyébként szeptemberben születtem.

Nekem is vannak a családban és az ismerőskörömben is olyanok, akik már az idősebb koruknál fogva, mert valamikor még csak az otthonszülésre volt lehetőség bába néni segítségével. Ezek az időpontok pedig az idők során a feledésbe merültek, aztán meg már sajnos sokunknak az édesanyáink, sincsenek közöttünk, akik pedig még élnek csak arra emlékeznek, hogy valamikor délkörül, vagy éppen este születhettek.”


Most pedig az adta az indítatást arra, hogy levelet írj nekem, hogy a mi nap azt is láttad az egyik leírásomban, hogy Napjegyből még azt is meg lehet állapítani, hogy kinek hol állhatott a képletében a Hold a születésekor. Így aztán a rád oly jellemző SZŰZ precizitásoddal, nem csak magadnak, ha nem a környezetedben lévőknek is meg tudtad állapítani a hold jegyüket.


Már pedig ha meg ismerjük a Napjegy, Holdjegy hatásokat és még az ASC- és ezzel együtt már a DSC jegy hatását is, már csak akkor is nagyon sok mindent megismerhetünk saját magunkról. Arról már nem is beszélve, hogy a IV.- IC és a X.- MC- tengely következtében is, már közelebb juthatunk elsősorban a IV. család –otthoni kezdetekhez, aztán a X.- MC-nél pedig még a jövőútjának az alakulására is lehet ráhatásunk.


Amikor pedig Te a barátaidnak is, kiszámoltad a holdjegyüket, amit még azzal is kiegészítettél, hogy a fórumról a megfelelő Napjegyekre vonatkozó értelmezésekkel is kiegészítve lefénymásoltad és a barátaidnak nagy örömére oda adtad, mert nekik nincs számítógépük és nincs is ezekhez ismereteik, ezzel aztán nagyon jó dolgot tettél nem csak magaddal, hanem másokkal is.

Valóban az idősebbeknek nem igen van igénye és lehetősége arra, hogy érdeklődjenek a felgyorsult technikai dolgok iránt.

Azt is, írod, hogy ne haragudjak, hogy sok mindent kimásoltál már a fórumról.


Nem hogy nem haragszom, hanem pontosan díjazom ezt nálad is, hiszen ezek a dolgok itt fórumon nyilvánosak és főleg, hogy - ajándékként adom- mindenki számára, csupán a saját szorgalmán múlik mindenkinél, hogy mennyit tudnak elsajátítani az ilyen egyszerű módon megfogalmazott leírásokból.


Nálad pedig még különösen értékelendő lehet, hogy vetted a fáradságot, hogy másoknak is, segíts abban, hogy akik eddig nem ismerték ezeket, a dolgokat, a Te segítségeddel egy kicsit közelebb jutottak a saját maguk jobb megismerésében.


Azt is tudnod kell, hogy engem is ez vezérelt, amikor jó pár évvel ezelőtt, elindítottam ezt a fórumot. Azóta pedig már nagyon sokan vannak, akik a saját maguk képleteik alapján sok minden ismeretet megszereztek, amellyel elsősorban jobban megismerték saját magukat, másodsorban pedig a Tranzit bolygók figyelemmel kisérése által talán még bele is láthatnak akár még a várható események formálásába is.


Ezt pedig elsősorban Hoxának is, köszönhetjük, hogy lehetőséget és teret biztosított, hogy ilyen nagy terjedelemben megjelenhetnek a leírásaim az „Aki szereti az asztrológiát” fórumon.


Éppen ezért szeretném felhívni a figyelmedet az adat lapomon a képeknél megtalálható általános (Kostól a Halak -ig) M/ horoszkóp körre, amit onnan szintén kimásolhatsz, amiből nagyon sok ismeretanyagot meg lehet szerezni.

Főleg azoknak lehet ez hasznos, akiknek a pontos” Radix” születési képleteiket azért nem lehet elkészíteni, mert nem ismerik a pontos születési idejüket.


Aztán arra is gondoltam, hogy még e mellé feltöltöm neked - és másoknak is, akiket esetleg ez érdekelhet, szintén az adatlapomra a képekhez, egy olyan „Horoszkóp kör mintát”, amelybe mindenki saját maga is be tudja jegyezni a megfelelő helyre, a saját Napjegyét, Holdjegyét és még a négy legfontosabb „Kentra” tengelyét is, ahol a legfőbb kardinális jegyek, jellegek megjelenhetnek. Ezek mutatják meg az ASC-DSC, IC. MC jegyek szerinti helyeket, már pedig ha figyelemmel tudjátok kísérni a keringésszerinti= Tranzitbolygó haladásokat már ezek alapján is, nagyon sok mindent, akár előre is láthatóvá válik.

Pláne a lassú bolygók esetében (Jupiter-Szaturnusz- Uránusz – Neptunusz- Plútó), hiszen ezeknél, a bolygóknál a hosszú napkörüli keringési idők miatt egy-egy jegyben való tartózkodás is számottevő, tehát elég sok ideig adhatják a bolygók a jegyekre való hatásukat.


Arról már ne is beszüljünk, hogy például a Szaturnusz sors - bolygó – ami ugye éppen most 09. 18-val - lépett át a Skorpió jegyből a Nyilas jegybe/ Jupiter bolygó uralkodásával, ahol majd nagyjából 2017. –év végig fog haladni és úgy általában véve is, elmondható, hogy a Nyilasban haladva valóban a felsőbbrendűségi tudat jelenlétére utalhat.

Vagyis a Szaturnusz Jupiteri segítséggel az anyagi gyarapodást is ki egyensúlyozhatja.


Talán még az is, lehetne még ennek az időszaknak a jelszava, hogy: a szellemi tudat intelligenciájával meglehet teremteni még a valódi sikereket, értékeket is, mely akár még az anyagi jóléthez is elvezethet.


Tehát köszönöm a leveled és kívánok neked, hogy sok örömödet leld az új ismeretanyag megszerzésben.

Szeretettel Üdvözöllek téged és barátaidat is:

8. X-es Ilcsi mama.

2176. Ilcsimama (válaszként erre: 2172. - Alfahold)
2015. szept. 18. 11:32

Kedves „alfahold”! A jó kérdésedre nagyon egyszerű is lehetne válaszom, azonban mivel ez egy asztrológiai fórum, ahol a tanulás az elsődleges, ezért egy kicsit bővebben szeretném kifejteni a válaszom, hogy az mások számára is érthető legyen.


Először is azt tudni kell, hogy a Szaturnusz bolygó 2012. októberben váltott jegyet a Mérlegből a Skorpió jegybe. Majd 2013.–ban egész évben, a Skorpió jegyben haladt azonban márciusban „retrográd” hátráló állásban kezdet a saját Skorpió jegyében, és majd csak októberben kezdett ismét ebben, jegyben előrehaladni. Ekkor pedig úgy hátra lépéskor és majd az előre haladások során is jól megmozgatta fokszámonként szinte mindenkinél azokat a területeket, amelyeket a saját „Radix” horoszkópban érintett lehetett.


Ezt követően 2014-ben áprilistól a saját haladása szerinti Skorpióban szintén „R” =retrográd állásban haladt szeptemberig, majd ismét megindult előre haladva.

Aztán 2014. decemberben pedig átlépett a Nyilas jegybe, ahol 2015.-ben áprilisig csak 5° ig jutott el.

Amikor ismét hátrálni kezdett még a Nyilas jegyben: áprilisban 4°-nál, május elején 3° fok körül haladt majd júniusban és július első dekádjában a Nyilas 0° hoz érve „R” módon visszalépett a Skorpió jegybe és még itt is tovább hátrált a Skorpió 28° fokáig.


Ezekben, az időkben pedig szintén megmozgatta, mindazoknál a jegy és házhatásokat, akiknek a képletében itt a Nyilasban és a Skorpióban található a Szaturnusz bolygó.


Most pedig elérkeztünk a mai szeptember 18-i naphoz, amikor a Szaturnusz bolygó ismét a Nyilas jegy 0° fokánál jár.

Aztán majd innen tovább 2015. évvégéig már folyamatosan 10° fokig ér majd el, és ezzel folytatja a Nyilas- jegyben is, a rá kirótt 2.5 éves napkörüli útját.


A következő 2016. évben végig a Nyilasban fog tartózkodni a Szaturnusz bolygó, de májusban 14° foknál és júniusban 13°, 12° július- augusztusban 11-10°-nál, szeptember közepéig a saját Nyilasban hátráló, majd szeptember végétől 11° foknál már előre haladó állásban fog haladni. Majd 2016. november közepére ér el oda a 15° fokhoz ahol már ezt megelőzően 2016 május közepénél is haladt.


Innen aztán 2016 évvégéig elérkezik majd a Szaturnusz bolygó a Nyilas jegyben egészen 20-21° -ig.


Tehát akiknél ezeken, a fokszámokon található a képleteikben a Szaturnusz bolygó, vagy akár uralkodó bolygóként vagy egyéb módon is, valamiként érintett lehet, számíthatnak ilyen-olyan fényszög hatásokra, amelyeket a köralatti „EKL”táblában, a Szaturnusz sorában látható. Valamint a körszélén található jegyházaknál is nyomon követhető a Tarnzit fényszög hatás.


Most akkor nézzük a konkrétan „ alfahold „ kérdését, hogy „Szaturnusz 18-ai jegyváltása megkönnyebbülést és szerencsés fordulatot jelent-e a skorpiók és bikák életében?


A kérdésed tehát nem annyira egyértelmű lehet, ha arra gondolunk, hogy vannak, akik a Bika NAP- jegyben, illetve a Skorpió Nap-jegyben látták meg a napvilágot. Itt pedig ha csak az állatövjegyeket nézzük, akkor ide azok a Bikajegyben születettek tartozhatnak, akik 04. 21- és május 21-i napok közötti időkben születtek.

A Skorpiójegyhez pedig akkor tartozik valaki, ha 10 hó 24 - 11. hó 22.-ig született.


Ez azért ilyen formában érinti a két jegyet, mert ugye a Skorpió jegynek a polárisan szemben álló jegye a Bika jegy. Tehát ha az általános / M - horoszkópot nézzük, (Kostól a Halakig), akkor a Skorpió jegy a 8. jegy – ház, míg a Bika jegy pedig a (Kos után) 2. jegyháznak számít. Itt pedig a 2. jegyház a pénzügyekkel és a személyes anyagi erőforrásokkal kapcsolatos tevékenységeket mozgósítanak meg. A 8. jegy- házban, mint szemben álló jegyben, a Skorpióban pedig egyesítettek lehetnek a pénzügyi erőforrások.


Amennyiben pedig mint jegyhatást nézzük, akkor a Bikáknál a pénz és az anyagi dolgok terén a Bikák az anyagi biztonságot igénylik, míg a Skorpió jegyűeknél pedig az lesz a jellemző, hogy szinte mesterfokon képesek a mások pénzét a saját vagyonukba beépíteni.


Peresze ez a születési „ radix ” képletben már nem ilyen egy értelmű a házhatás jelentés tartalom szempontjából, még pedig azért nem, mert ugyan a 2. jegy-házhatás ide is értelmezhető, de a 2. és 8. ház természetesen nem mindenkor esik a Bika, illetve a 8. Skorpiójegyre.


Nézzük meg akkor azt is, hogy mit is jelent a „Radix” születési képletben a 2. és 8. ház?


A 2. jegy-ház adja az egyén önállóságának az eszközeit, amelyet a saját tehetség és képesség által, főleg a 6. ház 9. és X. ház, mint képpesség és lehetőség szempont alapján, a munkaház összefüggésben a saját keresetáltali pénz lehetőségével szerzünk meg, de ide sorolhatók az ingó ás ingatlan vagyonok is.


A 8. jegyházhoz pedig, inkább az örökségből a vagy a partner vagyonának a kezelésből, vagyis a mások általi vagyonból származó jövedelmeket értjük, de akár ide tartozhatnak a pénzügyi veszteségek is.


No, már most akkor csak is pontos „Radix” helyzetét értékelhetjük leginkább meg könnyebbülésnek, vagy esetleg szerencsés fordulatnak, amikor a Szaturnusz most 2015. 09.18.-tól már a továbbiakban a Nyilas jegyben a Jupiter uralma alatt fog haladni. Még akkor is, ha egyébként a Jupiter bolygót a = „Fortuna maior”a nagy szerencse bolygójaként tarjuk számon.


Amennyiben ehhez még azt is hozzávesszük, hogy maga a Jupiter uralkodó is, 2015. augusztus második felétől már a Mérlegből átlépett a Szűzjegyben, ahol egy éven keresztül adhatja az áldásos hatásait, itt pedig a Merkúr az uralkodó bolygó, tehát a gyarapodást a szellemi termelékenység által hozhatja be.

Vagyis egyértelműen mondhatjuk, hogy a Jupiter a Szűzjegyben csendesen ambiciózus hatásokat adhat.


Tehát itt is az a lényeg, hogy képletben maga a Jupiter milyen jegy és ház helyzetben található. Mert például, ha éppen az ASC en vagy annak a közében áll éppen, vagy abban a jegyben ahol a Nap is található, akkor mivel minden bolygó főleg akkor fejti ki a rá jellemző legjobb hatásait, amikor a Napjegyen az ASC jegyen, vagy épen a Tranzit haladás során találkozik a képletszerinti saját jegyében Ön magával, mert a Tranzit körforgásnak a következtében a saját „Radix” horoszkópszerinti fényszög pontjait bekapcsolja.


A Tranzit átvonulás érvényesülése már akár előbb és még később is érzékelhető lehet, ( pláne a lassú bolygóknál), mielőtt a horoszkópbeli helyzetpontját érintené. Persze a legerősebb hatás akkor teljesülhet, amikor a jegyben - házban pontosan ugyan ugyanazon fokszámon halad éppen át a bolygó. Persze még itt is, másképpen értelmezendő a közeledő és távolodó hatás is.


Akkor, pedig ha a képletben az adottságok jók és a fényszög hatások is kedvezőek, akkor megteszi majd a Jupiter a jó hatásait.


Leginkább pedig akkor, amikor a Nap is Nyilasban halad majd november 23. -tól december 21.-ig, mert a Nap a Nyilasban megóvhat a kudarcoktól. A Szaturnusz pedig a Nyilasban azt a feladatot is, adhatja, hogy tanulás terén fejlesszük magunkat, hogy esetleges jó vállalkozásokba is, belekezdhessünk illetve a munkánkban megálljuk a helyünket.


Arra a kérdésedre pedig, hogy az elkövetkező Szaturnuszi időben mire is számíthatnak a Kos- jegyben születettek, mint Te is? Azt mondhatom, hogy elsősorban a „Radix” képlet mutathatja meg leginkább mindenkinek a személyes lehetőségeit.


Azonban általánosságba nézve, mivel maga a Kos – jegy, aki a magbiztosságával, a kezdeményezőképessége által, lendületes vállalkozó kedve alapján, mindenáron a győztesek csoportjához szeretne tartozni, éppen ezért meg tud birkózni az esetleges nehézségekkel is, amiket esetleg a Szaturnusz, mint a nagy tanítómester akadályként gördítene elénk. Csupán arra kell ügyelni, hogy ne essen a Kos- jegy szülöttje az „Önzőség hálójába”, és ne kapja el a kockázatvállalás heve sem.


Aztán itt is megemlíthetem a polárisan szemben álló Mérlegjegy hatását, ahol jegy szembenállás itt, inkább az ingadozó hajlamot erősítheti, amit a felfogásként érdemes figyelembe venni. Pláne pénzügyek terén, mert a KOS gyakorta szinte gondolkodás nélkül költheti a megszerzett pénzét, sőt még akár szerencsejátékokba is belemerülhet, ami aztán balul is elsülhet.


Mivel a „Vesta” kisbolygó is jelenleg a Kos-jegynek a 15°58” fokánál található, ezért

Vesta aszteroida a naphoz közel állva nagyban tudja segíteni a szellemi koncentrációs készséget.

A Pallas athene aszteroida is jelenleg a Nyilas jegynek a 19° án található, tehát ez is arra adhat utalást, hogy azzal érhetsz el Te is ás mások is, sikereket, ha megtestesíted a harcos Marsnak, mint a Kos- jegy az uralkodójának a modern önállóan is boldoguló női -férfi archetípusát. Továbbá a Pallas is, amely az értelem és a bölcsesség útmutatója jelentés tartalommal is, bír, a Merkúr bolygóhoz az ÉSZ” Istenéhez is köthető.


A távlatban pedig, amikor már majd a Szaturnusz a Bakjegybe lép 2017.12. 20.-tól, éppen a Szaturnusz bolygó uralma alatt fog haladni, 2018- 2020.-ig ban a Chiron is átlép majd a Kos- jegybe. ( jelenleg a Halak jegy 19°41’ foknál tart), Ez pedig a Kos- jegyben születetteknek a magasabb tudás által és főleg a szabad akarati tényező figyelembevételével, azt adhatja, hogy sikerülhet legyőzni minden válság helyzetet.


Hiszen a képletben mindig akadnak olyan jó konstellációk, amelyeket ha felismerünk és kihasználjuk a lehetőségeket, segíthetnek a felmerülő problémák megoldásában.


A Chiron esetében pedig „Az ellipszis pályája miatt” kiterjesztésben van, amikor éppen a Jupiter pályájához közelebb kerül.

2175. HnéViktória (válaszként erre: 2171. - Ilcsimama)
2015. szept. 18. 08:44
:) izgalmas
2174. Mcsaba
2015. szept. 17. 19:22

Kedves Ilcsimama!

Köszönjük a Holdról való tanítást.

Elégé kiemeltnek érzem a holdfázisok követését.

Igaz, hogy nem mindig könnyű következtetni. Sőt, még az utólagosan vissza-elemezni a hangulati elemeket sem.

- Azzal nem vagyok tisztában, hogy mennyire kell figyelembe venni a radix helyzet szerint való (tranzit)növőholdat, vagy fogyóholdat.

- Arra lennék kíváncsi, hogy amikor a raidx Nap szerint növőben van a Hold, akkor a táplálék épp olyan jól beépül-e e szervezetbe, mint a tranzit növőhold esetében?

- Vagyis mi a különbség a kettő között? (a radix és a tranzit értelemben)


Tisztelettel és köszönettel, Csaba.

2173. Ilcsimama
2015. szept. 17. 16:51

Kedves Linda! Először is abban kérek tőled elnézést, hogy a válaszom nem privátként adom meg. Nem tudom, hogyan jutottál el az e-mail címemhez?

Más részt pedig mivel azt írod, hogy a fórumon olvasgatod az asztrológiai ismeretek bejegyzéseimet és a legutóbbi 2171. számon írt bejegyzésemhez lett volna kérdésed.


Csak összefoglalóan idézlek ” …nekem is van placidus programom, melyet a netről ingyenes programként töltöttem le, azonban olyan aszcendens jegyet kapok, amikor a születési időmet berakom, hogy úgy érzem egyáltalán nem illik rám. Viszont az is igaz, hogy a születési időmet nem ismerem pontosan, ezért azt nem tudom beírni, így aztán azt sem tudom, hogy a holdam hol állhat a horoszkóp körömben, milyen jegyben és milyen hatást adhat nekem. ….STB.”


Mivel a pontos a születési időd nem tudod, anyukádtól csak azt hallottad, hogy délkörüli időben születtél. Ezért csak is a napszak alapján lehet így behatárolni az ASC jegyedet is.


(Egyébként erről Te és mindenki más is, mindenjegyre vonatkozóan olvashat leírást a fórumon, mert ha valaki nem ismerheti a pontos óraperces születés idejét, akár már ez is nagyban elősegítheti, hogy a legfőbb dolgokat megismerhesse magáról. Nap-jegy, KB -ASC- jegy, Hold helye és nem utolsó sorban a bolygóknak a jegyekbenben illetve a házakban való elhelyezkedésének a helyét is. Persze, mint mondottam ezek csak is körülbelüli és nem pontos fokszám adatokat adhatnak. )


Mivel a kérdésed mások számára is érdekes lehet, most itt a fórum keretei közt szeretnék válaszolni a kérdésedre. Viszont szeretnélek kérni, és nagyon örülnék neki pontosan, azért hogy a válaszból mások ismerete anyagot szerezhessenek, hogy legközelebb a kérdésed itt a fórum kereti között tennéd fel, a személyes adatok megadásához pedig ott van lehetőség a Hoxa privi által.

Természetesen a fórumon a válaszomban én nem adok meg olyan adatot senkiről sem, ami esetlegesen a személyi dolgaiban valakit is, sérthetne.


Kezdjük akkor az elején, amikor a Placidius programon a megadjuk a születési évet - hónapot és napot (Ez adja meg ugye elsősorban a „Radixban” a Napjegyet), meg kell adni még a születési helyet is, ugyan is az országon belüli elhelyezkedés következtében némi ASC fokszám eltérést adhat. Mivel pedig maga az ASC jelöli ki a körben a felkelő- jegyet, vagyis az Aszcendens jegyét és ezzel együtt az I. ház kezdetét is,

(majd a többi jegy házakat is), ugyan is az ASC attól függ, hogy mikor hány óra - perckor születtünk.


Írod, hogy most lesz szeptemberben a születésnapod (08. 24- 09. 22.-ig Szűz jegy, és 09. 23-10. 23.-ig Mérlegjegy), ennek alapján a Napjegyed is éppen 3 nappal tér el a SZŰZ jegy végétől, illetve a Mérlegjegy elejétől, ezért aztán már Nap jegy hatás szempontjából is lehet benned egy kis Szűzjegyre utaló a tökéletességre, lelkiismeretességre, szerénységre való törekvést elősegítő Naphatás is.


(Azt is tudni kell azonban még, hogy a Nap haladás eltérés következtében a jegyek kezdő és végződő időpontjai eltérhetnek, ezért ismertek olyan jelzések is Napjegyre vonatkozóan, hogy a Szűz-jegy 08.24 – 09.23-ig tart, így a Mérleg-jegy csak szeptember 23.val kezdődik és – október 23-ig tart.)


A Napjegy hatás tekintetében inkább a Mérleg jegy a dominánsabb nálad, már csak azért is, mert itt a Vénusz uralkodó hatása mérvadó lehet. Ugyan is a Mérleg az élet minden területén a harmóniára és szépségre törekszik, nem szereti a veszekedést, ezért aztán megpróbálja az ellentéteket, úgy mond kiegyenlíteni, még akkor is, ha saját érdekeit fel is kell általa adnia.

E szerint pedig a kapcsolataidban is, törekszel a harmóniára, az együttműködésre, a kompromisszumkeresésre, vagyis ez a jegy a zodiákus legkiegyensúlyozottabb jegyének mondható.

Továbbiakban az is jellemző lehet rád, hogy éppen, hogy egyik szélsőségből a másikba ese.

Bár képes vagy az alkalmazkodásra, úgy mond mindent elsimítani, - ha éppen gond van -, vagyis kompromisszumot kötni azért, hogy Te magad is, és mindenki más is, boldog legyen a környezetedben. A tevékeny elméd - már csak azért is, mert van benned némi Szűz- Napjegy is -, képessé tesz arra, hogy az elvont gondolkodást és a józan ítéletalkotást is, jó stratégiai érzékkel tudd kezelni. Azonban azt sem szabad itt még figyelmen kívül hagyni, hogy a Mérleg „Nap” jeggyel szemben lévő Kos,- jegy ellenszenves nyomai, mint önző árnyoldalként is megjelenhetnek benned.


Azt viszont tudni kell, úgy általánosságban minden egyes Napjegynél, aki hajnaltájt születik, nekik nagy valószínűséggel a Napjegyük meg fog egyezni az ugyan olyan jegyű ASC jeggyel!


Tovább menve akkor a „Mérleg Napjegyben délkörüli időben született „Aszcendens jegyre” vonatkozóan, itt pedig azt láthatjuk, hogy a reggel született Mérlegek, akik olyan Kb. 11. -ig születhettek nekik az ASC jegyük, ekkor a Skorpiójegyre tevődik.

Aztán innen tovább már a délelőtti Mérlegek 13 óra 20-ig születetteknél már a Nyilas jegy lehet az ASC jegy. Azért mert délkörüli 13.óra 21-től születettek már a Bak - felkelő ASC jegyhez fognak tartozni és így tovább-tovább, a fórumon általam leírtak szerint, de ezek sajnos csak is, KB-i, adatok lehetnek.


Viszont mivel az ASC jegy kezdete nagyon sok esetben valamelyik jegynek a 30° fokszámán belüli helyen jelzi magát az ASC-t, ezért maga az I. ház már eleve kétjegyes is, lehet, mint nálad is, mivel a délkörüli születési idővel az Nyilas ASC jegy KB. 20° környékére tevődik.

Ezért aztán maga az „első ház, amely igen nagyméretű, még szinte az egész Bak jegyet is magába foglalja.


Mit is jelenthet ez?


Mivel maga az ASC - jegy az egyéni kifejezésmód az első házban alakul ki, ezért ez mutathatja meg a közvetlenül a személyiség lényegét. Aztán ennek az ASC- jegynek az uralkodó bolygója, mely egyben személyi bolygóként is figyelembe vehető és főleg az I. házban álló bolygó (k) amelyek meghatározzák a személyiséget. Viszont, ha két jegy esik az I. házba, és ott esetleg olyan bolygó áll, mint például a Mars, akkor itt a második jegy hatásában akár agresszív természetet is jelezhet. Azért, mert az I. házban található jegyek és bolygók szinte az egész életet áthatják.


Itt pedig nálad, mint második I. házas a Bak jegymagával a Szaturnusz urával, fárasztó korai életet jelenthet. Bár neked a születésedkor nincs bolygó az I. házadban, de még is itt a Nyilas jegynek a Jupiter uralkodóját és a Bakjegynek a Szaturnusz bolygót, mint a Bakjegy uralkodót is figyelembe kell venni. (Hiszen a bolygóhaladásokat is megállapíthatjuk, a szerint is, hogy melyik bolygó éppen mikor melyik évben milyen jegyekben haladt éppen).


Amennyiben pedig azt vesszük, hogy a Nyilasban kezdődik az ASC, akkor azt is tudni kell róla


(lásd az adatlapomon az általános horoszkópkört, mely az I. házas Kostól a 12. Halak jegyig tart),


hogy a Nyilas jegy az állatövjegyek között a 9. jegy, tehát tüzes és változó minőségű jegyek közzé sorolandó. Ezért aztán a fő jellegzetessége, hogy az ilyen ASC jegyben születet egyén optimista, és főleg a jövő útja érdekli úgy igazából, ezért a felfogó képessége is igen magas lehet. A Nyilas jegy, mint tűz jegy pedig azt is adhatja, hogy nem fél semmitől sem és mindent nagy lelkesedéssel tud végezni.


Térjünk akkor vissza még a Holdra, vonatkozó kérdésedre is, még pedig arra, hogy, amikor a nappal egy jegyben található a Hold akkor éppen együttállásban vannak egymással, ekkor pedig Újhold ideje van. STB?


Tehát két értéket már akkor ismerünk még, pedig azt hogy a Napjegyben Nap és Hold együttállásban csak is, Új hold idejében lehet a Nappal szemben álló jegyben csak is Holdtölte fázis idő, lehet. Vagyis amíg el nem éri a Hold a Nappal szemben lévő jegyet, akkor csak is az Új holdat követően Növő hold fázisban haladhat a Hold.


Aztán már azt is tudjuk, hogy a szemben lévő jegyben van a Telihold időszak, ezért innen már csak is csökkenő holdfázisra eshet a születési idő.


Azt is ismerjük, hogy a horoszkóp körben 12 jegy van, tehát az újholdkor ahol éppen a Nap is, együtt állásban tartózkodik a holddal és a Nappal szemben lévő jegyben a Telihold - állás között 6 jegynyi távolság van. Tehát a köztes 3-3 jegyekben, amikor a hold növekszik, illetve csökkenő holdként halad az adja, hogy a hold úgy nagyjából 2 - 3 naponként vált jegyet.


Azt is ismerjük, hogy a HOLD minden bolygónál sebesebben kering, napi átlagos haladása 13°58’ perc, és a földkörüli keringése során ugyanazokat az állatövi jegyeket járja be. Mint egy huszonnyolc nap leforgása alatt vonul át a zodiákuson, és két –három napot tölt el az egyes állatöv- jegyekben. Amennyiben a Hold mozgását, az állócsillaghoz viszonyítjuk, s azt figyeljük, hogy, mennyi idő alatt ér el a Hold egy állócsillagtól megint ugyanahhoz az állócsillaghoz, akkor a „sziderikus” Holdhónapot mértük, meg amely 27. 32166 nap, körül - belül 28 napot tesz ki.

A HOLD járása az állatövjegyben egy óramutató járásához hasonlítható, amely Két-, háromnapos időközökben váltakozó. „Hold naptár” szerint az állatövjegyek uralják a jegyeket, ahol épen a hold áthalad! Persze az események természete attól is függ, hogy kinek-kinek milyen jegyben és házban helyezkedik el a hold a születési képletben.

Ezért nem árt megismernünk a születési képletre gyakorolt hold hatását, illetve Holdnak a 2-3 naponként változó állatöv jegyben való tartózkodási idejüket és hatásukat.


Azt is érdemes azonban megjegyezni, hogy a 28 napos holdciklus mellett ismeretes a újholdtól- újholdig holdfázisokban meg tett időpont is, amely 29. 5. napnak felel meg.

Ez azért van így, mert a Hold egyszeri körútjának ideje alatt a Nap is tovább halad az útján, kb. 27 fokkal, s a Holdnak, ezt az idő különbséget is be kell hoznia, ezt nevezzük „Szinódikus” holdhónapnak.


A hold pedig a legfontosabb tényező az emberi kapcsolatokban, mert a személyiség mellett jellemformáló hatása is, van. Ezt pedig még a holdfázis hatása is erősítheti. Tehát ha ismerjük, hogy a születésünkkor a Hold éppen milyen holdfázisban haladt, akkor az által még több jelentés tartalmat ismerhetünk meg.


Nálad Linda, az is érdekes lehet még, hogy a születési idődben minden bolygó az ASC- DSC tengely feletti részen fent helyezkedik el. Ez pedig azt jelzi, hogy a bolygók dominanciája révén nyíltan mutatkoznak meg az élet eseményeid nem igen marad rejtve szinte semmi sem. Hiszen itt bolygók a tudatos gondolkodással állnak összefüggésben, vagyis itt vannak jelezve nálad a fejlődésed minden fontos lépcsőfokai.


Nap a 9. házban a Mérlegjegy elején, a Hold pedig VII. házadban az Ikrek és Rák jegyben, vagyis Rák jegy legvégén, még pedig csökkenő hold fázis állásában van. (Azért mert a napod a Mérlegben van, akkor vele szemben a Kos jegyben található a Telihold ideje, innen pedig csökkeni, kezd a hold ezért a Kos jegytől az Ikreken és a Rák jegyen halad át éppen csökkenő hold fázis időben a születésedkor).


A Rák jegy pedig Vízjegynek tekinthető, ezért bizonyosan érzelmes és családközpontú lehetsz, viszont a víz jegyhatás következtében a hangulatod igen csak változó. Viszont a már csak a Szűzjegy végi és az Ikrek erkúri hatással és a Napjegy hatására is, szeretsz kommunikálni, tanítani a tudásod átadni másoknak is. A két jegy (Ikrek és Rák) hatása révén pedig ösztönös és távolba tekintő talán még egy kicsit misztikus „karma” hatás is, érvényes lehet rád nézve. Pláne úgy, hogy még a Felszálló holdcsomópontod is Szűz-jegyre tevődik.


Mivel azonban a csökkenő Rákjegy hatás következtében ez nagyban kihathat a kapcsolataidra is, ezért lehet fontos nálad az I. házas Nyilas ASC- el szemben álló Ikrekben álló DSC VII. ház. Azért mert a Napjegyed és annak a 9. házas SZŰZ- Mérleg jellegzetességei a magasabb gondolkodás révén, elsősorban a Napjegy és ház jellegzetességeit erősítheti, illetve tárja fel nálad az ASC és DSC vagyis külvilág felé mutatott arcodat.


Erről nem régen írtam a fórumon érdemes talán neked is elolvasnod, hogy a „Radix” horoszkóp körünk ismeretében az ASC-től előrehaladó házak tükrében haladunk az életünkben a tökéletesség felé. Mire minden jegy lépcsőfokáig eljutunk, szinte meg is tanuljuk az élet leckéinket.


Általában pedig olyan 3 esetleg 4 házra van esélyünk az életünk során, hogy progresszióba kerüljünk a nappal. Persze ez attól függhet, hogy milyen szélesek (nagyok) a házaink, vagyis ez nem jegyre, hanem a házra vonatkozik, hogy hány fokot add egy ház, mivel egy fok egy évnek tekinthető.


Neked pedig jó nagy házaid vannak, még pedig már az I. házad, is mint írtam fentebb a Nyilas jegyben 10° fokot és Bak jegyben pedig teljes 30° add ki. Ebből pedig már az is következik, hogy a polárisan szemben álló jegyekben (az Ikrekben és a Rák-jegyben) ugyan ilyen fokszámú házakat találhatunk, mellesleg itt áll a Holdad is.


Aztán még a 2. házad is a igen nagy terjedelemmel bír, mert a Vízöntő- jegy elején kezdődik és Halak-jegyben 15° foknál fejeződik be. Tehát itt is a szemben lévő 8. házad, amely az Oroszlánra tevődik és a Szűz jegyben szintén 15° foknál ér véget ez is nagy terjedelmű jegy-ház.


Érdekes lehet nem csak nálad másoknál is, amikor a Nap éppen átmegy a következő jegyházba, mint a Te esetedben a Mérlegből a Skorpióban, mivel az –az általános M/ képletnek a 8. házát jelenti és itt a Mars mellett a Plútó az uralkodó bolygó, ezért ennek többféle megnyilvánulása is lehet. Valakit esetleg elveszthetünk, aki közel állt hozzánk, de ugyan akkor esetleg 8. ház - hatás következtében örökölhetünk is, de akár ez itt egy altatásban végzett műtétre is utalhat.


Mivel pedig nálad a 9. házadban van a NAP ez esetleg arra is jelzéssel lehet, hogy utazásaid során lehet, hogy éppen külföldön találhatod

(találhattad) meg a párodat. Mivel pedig a 9. házat úgy is jellemezhetjük, hogy az általad megálmodott dolgokat szeretnéd megvalósítani, így ez a Nyilas ASC-en keresztül/ Jupiter bolygó urával, inkább szellemi síkon tudod megvalósítani és meg élni, mert a Nyilas I. ház a jövőtervezésében és egyben az EGÓ kiterjesztésében is élenjárhat.


Érdekes lehet még nálad az is, hogy a Szaturnusz sors bolygód is a Szűzjegyben található a születésed évében és a képletedben csupán egyetlen 60° fokos fényszöggel kapcsolódik a Marshoz, (más bolygókkal nincs semilyen kapcsolata sem), viszont a Mars bolygó a Jupiterrel Qvadrát fényszögben van, tehát a Szaturnusz első 28-30. éves ciklusod 2008 -ra tehető, vagyis ekkor sok nehézségeid lehettek talán még párkapcsolat téren is. A jupiteri 3 szor 12 éves ciklusában pedig pontosan múlt évben a 8. házadban hozhatot be éppen marsikus módon magoldandó feladatokat.


Noha neked és talán másoknak is felkeltettem az érdeklődést az asztrológiai ismeretek iránt, olvassatok mennél többet a fórumon e tárgykörben és meglátjátok, hogy nem elvesztegetett idő lesz az itt eltöltött idő, és a megszerzett ismeretanyag sem.

2172. alfahold
2015. szept. 17. 08:52

Kedves Ilcsimama,

Nagyon sok oldalon olvastam, hogy a Szaturnusz 18-ai jegyváltása megkönnyebbülést és szerencsés fordulatot jelent a skorpiók és bikák életében. MI erről a véleményed? És mi többiek - például én, mint kos - mire számíthatok/tunk, mire figyeljek/jünk az elkövetkező két évben.

Szeretettel, Alfahold

2171. Ilcsimama
2015. szept. 16. 18:48

Kedves Fórum látogatók!


2015. szeptember 28.-án egy nagyon ritka csillagászati égi eseménynek lehetünk most mi Magyarországon is, a szemtanúi, ugyan is ez a jelenség legközelebb csak 20 év elteltével ismétlődik meg.

Most lesz ennek a ciklusnak a szeptember 28.-án a 4. VÉRHOLD ideje, mert két év alatt 4 vérhold látható. A legutóbbi 30 éve volt ilyen teljes „szuper hold”, amely ezért ritka jelenség. Most Magyarországról is megfigyelhetővé válik, érdemes lesz tehát ekkor /hajnalt tájt a Földünk kísérőjét, a holdat megfigyelni. 2014. 04.14-én volt, majd 2014. 10. 8.-án de azt csak É - Amerikában és 2015. 04. 04-én pedig É - Amerikában, Ázsiában és Ausztráliában volt látható.


Ekkor a HOLD a Földárnyékába kerül és a Nap vörös árnyalata, rávetíti a fényét, amelynek következtében a Föld atmoszférája elnyeli a kékfényt és a narancsvörös árnyalat miatt a földi légkörön szóródó fény vöröses derengésbe, vonja a holdkorongot. Ezt aztán szinte misztikus eseményként, tartják számon, mert a nap elsötétül, azonban van tudományos magyarázata is. Még pedig az, hogy a Hold akkor válik vörössé, amikor a naplemente és a holdfelkelte egyszerre megy végbe.


Nem szabad ezt a jelenséget összetéveszteni, a havonta megismétlődő hold csökkenéssel sem, amikor a telihold fázis után éjszakáról-éjszakára keskenyebb lesz a hold korong. Ugyan is Teliholdkor a Hold mindig a földnek a Nappal ellentétes oldalán halad, - ezért is láthatjuk az egész napsütötte oldalát-, míg újhold fázis idejében, ugyanazon oldalon vannak, ezért a földről nem is láthatjuk az újholdat. Vagyis a föld úgy viszi magával a holdpályáját, mint a Szaturnusz a gyűrűjét, vagyis ferdén. Ezért aztán az esetek többségében a Hold kikerül a Föld árnyékából alatta, vagy éppen fölötte halad el. Azért, mert holdfogyatkozás, akkor lehetséges, amikor a két pályasík metszésvonala a Nap felé mutat.


A Radix” horoszkópban, pedig 12. jegyvonatkozásban, amelyik jegyben áll NAP, akkor együttállásban tehát újhold idejében található a Holddal, ekkor pedig a horoszkópszerinti Nap - jeggyel szemben álló jegyben éppen Telihold idejének a fázisában halad a Hold.


(Így is ki tudjuk számítani egyébként, hogy a Napjegy szerinti születésünk idejében a Hold éppen milyen jegyben állt, mert a Naphelyzete utáni jegyekben növő- hold időben van a születési hold fázis idő, míg el nem éri a Telihold szerinti Nappal szembeni jegy helyzetét.

Aztán innen további jegyekben már a Teliholdat követően pedig a hold is csökkeni, kezd, tehát akik ezekben, a jegyekben születtek, akkor pedig egészen a nap jegyig csökkenő hold fázis időre tevődik a születés ideje. )



A megfigyelések szerint ilyenkor teljes holdfogyatkozás idejében Hold közelebb kerül a Földhöz, amely esetlegesen negatív folyamatokat is generálhat, lehetnek ilyenkor esetleg földrengések, vagy vulkánkitörések és egyéb katasztrófák is.

Mivel a jelenség asztrológiai szempontból is érdekes lehet, ezért sokan „égi üzenetként” is számon tartják ezeket, az eseményeket.

Hiszen amikor a hold egyébként is, áthalad a saját”Radix” születéskori jegyén szinte mindenkinél az a jegy is meghatározza az érzelemmel kapcsolatos személyiségét. Mivel pedig most szeptember 28.-án egyébként is nagyhatással, járó holdhatással lehet számolni, ezért akiknek a születési Holdjuk éppen a Kosban áll, Ők az érzelmeikben is tüzesebbek, szenvedélyesebbek, sőt még azt is mondhatnánk, hogy önfejűek, ezért nekik érdemes most jobban odafigyelni saját magukra, ne hogy a meggondolatlanságuk baleseti lehetőségeket idézzen elő számunkra. Pláne, ha még a képletben 6. ház is, valamilyen módon érintett, illetve a fényszögek tekintettében pedig diszharmonikus fényszög van a Hold és a Mars bolygó között, vagy esetleg a Hold Vízjegyben található, ez a hangulatváltozást is nagyban befolyásolhatja.


Sőt még számmisztika szerint is érdekes dolgokat társíthatnak hozzá: 2015.09.28= 27=9, itt a 9. hónap is= 9. mely szám egyébként a Mars bolygó száma, már pedig szeptember 28-án a Hold a Kos-jegyen halad éppen keresztül, melynek az uralkodó bolygója éppen Mars bolygó.

28=10=1, mely a NAP száma illetve az élet eszenciája és az energiájának a manifesztációja.

2015. év= 8-al, mely a Szaturnusz sorsbolygó száma. Ezek közül a 9-es szám a cselekvés számjegye, de a többi szám is azt jelzi, hogy miként tudunk magasabb szintre emelkedni.

Mivel pedig ezen a szeptember 28-i napon egyébként is Telihold ideje van, ezért mindenkinek célszerű elgondolkoznia, azon hogy a saját jó gondolatai révén miként szeretné javítani az életminőségét. Ugyan is ekkor a régi rossz energiák lezárulhatnak és kifinomult energiákkal akár még változásokat is, behozhatunk az életünkbe. Engedjük el mindazon rossz dolgokat az életünkből, amik esetlegesen eddig megkeseríthették az életünket. Igyekezzünk a képletünk szerinti 11. házunk életmegoldás házának az iránymutatásait követni, hogy a reményeink megvalósulhassanak.

2170. Noémi2007 (válaszként erre: 2165. - Ilcsimama)
2015. szept. 11. 11:49

Drága Ilcsi mama! :-)


Köszönöm szépen, amit leírtál a kis bolygókkal kapcsolatban. Nagyon érdekesnek tartom és többször is el fogom olvasni. Természetesen értelmeznem is kell, úgyhogy biztos vagyok abban, hogy lesznek kérdéseim még ezzel a témával kapcsolatban. :-)


Mégegyszer nagyon szépen köszönöm. :-)


Nagyon szép hétvégét kívánok Neked és millió puszika. :-)


Szeretettel: Noémi

2169. MentsVár
2015. szept. 10. 20:51

"ha meg valamit nem igazán tudsz értelmezni, akkor tedd fel itt a fórumon kérdésed, és akkor igyekszem majd rá a megfelelő választ is megadni."

Köszönöm.

Én egy másik csatornán dolgozom.

Megpróbálom megfejteni az Embert.

2168. Ilcsimama (válaszként erre: 2166. - MentsVár)
2015. szept. 10. 16:32
Kedves „MentsVár” Örülök, hogy rá találtál az asztrológiai fórumra. Amennyiben jobban meg szeretnéd ismerni Önmagad és azt esetleg még a saját programod alapján is, ki tudod majd fejteni és értelmezni bizonyosan nagy segítségedre, lehet az életviteled szempontjából. Olvasgass itt az asztrológiai fórumon olyan leírásokat, amik esetleg érdekelhetnek, ha meg valamit nem igazán tudsz értelmezni, akkor tedd fel itt a fórumon kérdésed, és akkor igyekszem majd rá a megfelelő választ is megadni.
2167. Ilcsimama (válaszként erre: 2153. - Mcsaba)
2015. szept. 10. 15:59

Kedves Csaba! Nagyon örülök, hogy a nyári szünet után ismét jelentkeztél a briliáns kérdéseiddel, hiszen az elmúlt időkben is mindig azt éreztem, hogy olyan kérdéseket tettél fel nekem, amiknek a megválaszolása másoknak régieknek és újaknak is érdekes lehet.

Aztán azoknak is, akik csak még ez után találhatnak rá az asztrológiai fórumra, hogy az asztrológiai ismereteket talán ilyen egyszerűsített formában ismerhessék meg.


Hiszen a régieknek sem árt az ismétlés, aztán meg, ha többször és más-más aspektusban kell megfogalmaznom a válaszokat azok is nagy segítséget, adhatnak mindazok számára is, akik a saját horoszkópjukat szeretnék jobban meg ismerni abból az okból, hogy még jobban megismerhessék általa saját magukat és főleg azért, hogy a Tranzit bolygók haladásából adódó feladataikat is jobban ki tudják értékelni, illetve fel tudjanak készülni a várható eseményekre.

Mint tetted most Te is Csaba.


Maradjunk akkor itt TRANZITOK –nál, ahol is Te leírod a mostanság szerzett Tranzit Szaturnuszhoz fűződő tapasztalatodat, illetve a képletben álló Szaturnusz bolygó elhelyezkedést is.


Vegyük akkor ezeket sorra, mert gondolom, hogy a mostani Szaturnuszi haladásszerinti Tranzit összefüggésekben szeretnéd értelmezni a saját képleted állásait?


Azért, hogy másoknak is jobban érthető legyen, ezért kezdjük azzal, hogy a Szaturnusz nagyon sokszor kerül „Retrográd” állásba.


Nagyon sokaknak magában a születési „RADIX” horoszkóp körében is, FŐLEG A LASSÚ BOLYGÓK „R” jelezett retrográd jelzéssel szerepelnek. Ezek pedig azt jelzik, hogy amikor ezek bolygók hátráló majd ismét előre haladó helyzetükben mozognak, akkor ott azon a területen, ahol éppen a bolygók jegy és ház tekintetében találhatók, ott bizony többször is, megmozgatja azokat az életterületek.


Nálad Csaba a képletedben a Szaturnusz- és a Neptunusz bolygók ilyen „R”-el- jelzett bolygók! A Szaturnusz a Nyilas 23°31’ foknál a Neptun pedig Skorpióban 2°31’ foknál található.


Vagyis neked a Szaturnusz sorsbolygó Tranzit módon majd csak 2017. október 19.-től fog a saját Nyilas szerinti jegy- ház helyére kerülni, de ekkor a Nappal és a Vénusszal is együttállásban fog kerülni, amit akkor akár jól is kihasználhatsz, hiszen a Nap és Vénusz is a segítségedre lehet.

A 3. ház egyébként az önkifejezés kezdetét is, jelenti, a 3. házban álló bolygó (k), vagy könnyítik, de nehezíthetik is, az itt zajló folyamatokat. Az itt helyet foglaló Szaturnusz egyben azt is jelezheti, hogy az élet korai szakaszában a kommunikációs dolgaid nehézségekbe ütköztek, ez pedig az önbecsülésed egy kicsit befolyásolhatta. Ugyan akkor itt a Szaturnusz még olyan testvérre is utalhat, aki esetleg a szülőt helyettesítőként volt-van jelen az életedben.

Akkor kell majd jobban odafigyelned a jegy és házbeli hatásaira, amikor a Szaturnusz épen a Nyilas- jegynek a 23° körüli határához érkezik, vagyis 2017. október 20. idő környékén.


Ugyan is 2017. december 21.-től már a Szaturnusz a Bakjegybe fog lépni. A Bakjegy pedig neked még szintén a 3. házadat adja, azonban itt a Szaturnusz, mint Bakjegy uralkodójaként is adja majd a kapcsolódások tekintetében, a testvérek és a mindennapi racionális dolgok feladataiban megoldandó faladatokat, illetve a leckéket.


Mostanában pedig, amikor ugye 2014. decemberébe a Szaturnusz átlépett a Nyilas jegybe, elment egészen a Nyilas jegy 5°-ig, majd elkezdett hátrálni még a Nyilas jegyben, április közepénél 4° fok körül haladt, májusban már a nyilas 3°-nál járt, majd 2° -hoz hátrált vissza és júniusban a Nyilas jegy 0°fokán haladt egészen július első 10 napjáig. Innen aztán már a Skorpiójegy 30-29° ot érintve lassan haladt hátrafelé.

Tehát Július második felétől a hátrálása a Skorpió jegyben történik, ahol már ezt megelőzően is 2012. októbertől is haladt, mivel a Szaturnusz bolygó egy-egy jegyben 2 és fél éveket tartózkodik.


Aztán 2013.-ban egész évben, 2014.-ben pedig egészen decemberig haladt a Skorpióban. Persze itt is, a saját Skorpió jegy Tranzit haladásában is, többször is hátra lépett majd pedig ismét előre haladva, akiknek pedig a képletében azok a fokszámok voltak ott azon a területen hozhatott be valamilyen megoldandó feladatokat, még pedig oly módokon, ahogyan a köralatti táblában azt a fényszögek jelzik.


Most pedig majd 2015. szeptember 18-án lép ismét vissza a Szaturnusz a Nyilas jegybe, ahol a hónap végéig O° fokot érinti, majd szépen lassan innen aztán halad előre évvégéig elérkezik egészen a Nyilas jegy 10° fokáig. 2016.-ban is még előre halad egészen április végéig elérkezik a Nyilas jegy 16°-hoz.

Aztán majd innen 2016. májusban -ban a Nyilas jegyben 16°-ról a Nyilasban is, belekezd a lassan haladva visszafelé a hátrálásba. 2016. Május végénél 14°.-nál jár, június végéig elmegy 12°.-ig. Július 2. dekádjáig 11° nál halad, majd július utolsó dekádjától már 10° környékén haladva - augusztusban és szeptember közepéig a 10°-os értékeket van hívatva hatásával meg célozni.

Aztán majd csak 2016. szeptember utolsó dekádjában kezd ismét lassan előre haladni a 11°.-tól, hogy az évvégéig elérhessen a Nyilas jegynek a 20-21° fokáig.


Tehát akiknek a képletében ezek a Szaturnuszi fokszámok vannak jelezve, nekik kell ezekben, az időkben a Szaturnuszi sors feladatokat kellőképpen figyelemmel kísérni.


Vegyük akkor sorra nálad a kérdésként fel tett adatok szerint.


Igen mostanság a Szaturnusz 29°30’ foknál halad a Skorpióban, tehát itt neked ez a képleted szerinti Skorpiójegyet és egyben 2. ház kezdetét is jelenti, vagyis a kérdésedre válaszom, hogy a Szaturnusz a 2. házadban a Skorpiójegy uralkodó bolygót aktiválja.


Mégpedig azért, mert itt nálad, a képletedben a 2. házadban nem áll bolygó, ezért itt az uralkodó bolygó szerepét kell nézni. (Mars és annak magasabb fokán működő Plútót). A Mars bolygó lokálisan a képletedben az 5. házadban, a halakban található, Neptun és a másodlagos Jupiter uralmával. Mivel a Te képletedben a Mars saját magadat is jelzi, ezért itt ez is érdekes lehet. Mégpedig azért, mert Marsnak az MC-hez, egy jó Trigon fényszöge van a Radixban, tehát az érvényesülésedben a jövőd útjának az érvényesülésében, mostanság a 2. házas vonatkozásban, mely ugye az anyagi eszközökre ad utalást, a képességek terén kaphatsz jó hatásokat. Amelyhez még a Szaturnusz-Vénusz jó Trigon fényszögével is hozzájárulhat.


No már most a Tranzit Merkúrt mivel gyors bolygó, ezért a hatásait ugyan sok esetben, de nagyon rövid időkeretben adja, ezért ebből a Tranzithatás szempontból nem érdemes vizsgálni.

Inkább Merkúr szerepét a lokális állása szerinti VII. házas Bika szempontjából kell nézni. Merthogy mit is jelent a”Radixban” a Merkúr bolygó jelentése, ha a Bikában található?


Mivel a Merkúrod a Bika-jegy 17° fokán van, ezért a 8. házad csúcsán áll, itt a legerősebb házhatás szempontjából. Tehát a 8. ház hatása kiterjedhet a közös pénzügyi forrásokra, pénzügyi nyereségekre, de akár még örökségre is. Viszont azt is tudni kell, hogy a 8. ház jelzi azt is, hogy hogyan osztozunk a javainkon másokkal.


A Merkúr szerepe pedig a Bikában a gyakorlatias kommunikációt, jó koncentrációval a részletekhez is ragaszkodó gondolkodásmóddal alakítja ki a véleményt. Viszont a Bikajegy hatás makacssága miatt azt is adhatja neked, hogy nem vagy hajlandó bizonyos esetekben a véleményeden változtatni.

2166. MentsVár
2015. szept. 9. 23:07

Hű, itt teljes sorselemzés van?

Nekem is van egy számítógépes progim, az is kb. ilyen terjedelmű elemzést hoz ki.

De ez nem az, gondolom - csak hasonlít arra.

2165. Ilcsimama (válaszként erre: 2160. - Noémi2007)
2015. szept. 9. 22:59

Kedves Noémi! A Júnó itt nem mást jelent nálad, mint azt, hogy VII. házban álló Mars bolygó, amely férfit is jelez a képletedben egy kis bíztatást vár és nem visszahúzódó tartózkodó magatartást. Hiszen a Neptun a Vénusz felsőbb fokú oktávján működve és a Jupiteri jó fényszögével támogatást is adhat neked, persze ha csak nyitott vagy rá és nem bújsz be a 12. csigaházadba.


Pláne úgy, hogy a Júnó egyébként a szerelmi életre és a házasságra is hatással van.


Mivel érdekes dolgot vetettél fel, ezért szeretnék nektek egy tanulmányra hivatkozni.


A kisbolygókról volt már nem régen szó itt a fórumon is, de talán érdekes lehet még az is, hogy bizonyos asztrológusok HIPOTETIKUS PLANÉTÁKAT is számon tartanak. Ezek ugyan a naprendszerben csak feltételezett égitestek, de hatásaikkal együtt minden bizonnyal az ábrándok, a feltételezések, a képzelet világába tartozhatnak. De gondoljunk csak arra, amikor az ismert bolygókat és főleg a kisbolygók közül 1930.-ban a Plútót felfedezték a csillagászok, milyen nehezen fogadta el a világ és főleg a csillagászattal foglalkozó asztrológusok is.


A feltételezett bolygók közül talán egyik-másik valóban létező égi objektum és valamikor majd a csillagászok is megtalálják és meghatározzák, és elfogadják az alábbi jelentés tartalmakat.


Persze az is igaz lehet, hogy a képletfejtés során nem érdemes ilyen kiterjedten foglalkozni jelentés tartalmakkal, de azért érdekesség képen igyekszem ezek jelentés tartalmait összevetni az általunk ismert asztrológia ismérvekkel.


Remélem, hogy érdekesnek tartod Te is és mások is, ezt a leírásomat is.


Német asztrológusok által ismertetett, feltételezett bolygókról a tanulmányaiban írtak már olyan kisbolygókról, amelyről tudhatók, melyik jegyhez lehet őket kapcsolni az ismert 12. jegyvonatkozásban.


Ilyen többek között a THANATOS, mely a Kosban uralkodik és 3. oktávja ként a Szaturnusz bolygóhoz kapcsolható. Ide tartozik a túlélés a hosszú élet, de a halál is, de ide sorolható a SYRINX is, mely 3. oktávja a Merkúrnak, és azt adhatja, hogy hatalma van pánik hangulat felett. Azonban ide sorolható a fenyegetés, és az erőszak is.


A mi képletfejtésünkben pedig a Kos utal arra, hogy aki e jegyben született akadályok estén olykor fejjel megy a falnak. A Kos magabiztossága, kezdeményezőkészsége, főleg a Mars bolygó adta bátorsága következtében szinte vakmerővé válhat.


Miként kapcsolható ide a Szaturnusz bolygó? Talán a Kosok gyengesége alapján, miszerint a Kos hajlamos a manipulációra is, mint azt a Szaturnusz esetében, amikor az a Kos jegyben áll, ahol a Szaturnusz, mint sors bolygó tartja sakkban a lendületességét, hogy ne fulladjon frusztrációba lendületessége. Mivel pedig igen csak nyughatatlan jegy a Kos, de sok esetben hiányzik belőlük a kitartás, ezért aztán önző módon, ha elkapja a kockázatvállalás heve, nem érez semmilyen lelki ismeret – furdalást mások biztonságának a veszélyeztetése miatt sem.


A következő jegy a Bika- jegy, ahol az ISIS és a TRANSPLUTÓ van jelen, de itt található a Jupiter felsőbb oktávjaként a X. bolygó a Plútó is, amelyet 2008.-ban már kisbolygónak minősítettek vissza.


A következő a JANUS, melyet a Szaturnusz oktávjaként lehetne figyelembe venni, mivel az Ikrek-jegyhez kapcsolható, ezért a mozgás és főleg a kezek uralma alatt lehetne. Érdekes lehet itt még az is, hogy nyugati asztrológia szerint is, egészségügyi szempontból az Ikrekhez tartoznak: Kéz karok, ás a vállak.


Az Uránusz második oktávjához kapcsolható a Rák jegyen uralkodó LANA, melyet a Merkúr 2. oktávjaként is leírnak. Ide sorolható e szerint a válás a hatalomvágy. Itt is található bizonyos összefüggés ugyan is az Uránusz a”Radix” képletben pláne az I. és VII. házban, bizony szétcincáló hatásáról ismert.


Az Oroszlánjegyhez kapcsolható ezen elmélet szerint az OKEANOS, amelyet a Neptun első oktávjaként a tengerek feletti uralkodás téren tartanak számon. Érdekes lehet itt is az - az asztrológiai képletfejtési összevetés, hogy Neptunusz a nagy látnok, a feltétlen szeretet terén a Vénusz felsőbb fokú oktávjaként is működik.

A Neptuni hatást pedig sokszor úgy is értékeljük, hogy a kuszasága miatt az illúzió fátyla lengi körül, az energiája pedig feneketlenül áramlik szét a tenger mélységeiben. Az oroszlánjegyben való Neptuni hatásainál pedig általában azt hozhatja be, hogy az illető ötletei ködösek, és nem is praktikusak. A Önkifejezés módja dramatikus az „Énképe” pedig általában csak az illúzió szintjén működik.

Aztán ugyan csak a Vénusznak a 2. oktávja ként= felsőbb fokú megjelenéseként jelölik meg az OKEANOS, feltételezett bolygót. Itt is található érdekes összefüggés, miszerint, ha IV. házhoz tartozik a képletben az Oroszlán, akkor a mostoha szülőket van hívatva jelezni, ha pedig az 5. házra tevődik az Oroszlán –jegy a Nap uralma alatt, akkor pedig akár az örökbe fogadott gyermek lehetősége is számba vehető általa.


Következő feltételezett kisbolygó: a CHARON. Érdekes, hogy a Plútónak is van hasonló nevű holdja, azonban ez nem tévesztendő azzal össze, pláne nem a Chiron kisbolygóval.


A CHARON is az Ikrek- jegyben uralkodik, és első oktávjaként a Plútót jelölik meg és a második oktávjaként a Mars bolygóhoz, társítják. Jelentése szerint a halálba való alagutat értelmezik, aztán ide hozható a gondozó és az ápolói munkaterület is.


Érdekes lehet az is, ha tovább gondoljuk ezeket, a megállapításokat. Miért is?

A Mars bolygó ugye társ-uralkodóként van jelen a Skorpió jegyben a Plútóval. Az általános horoszkóp értelmezésében pedig a Skorpió jegy 8. házat adja. Ez pedig a nyugati asztrológiai értelemben jelentés tartalma szerint az „Elhalás”, a visszafejlődés, valaminek az elvesztéséről szól. Egyben „okkult” házat is jelenti ahol születés és halál szinte egy cipőben, jár.


Következő az ÁMOR, amely Mérleg jegyen uralkodik, illetve transz Plútónak az első és a Jupiternek a 2. oktávja. A tanulmány szerint befolyásolhatja az emberi kapcsolatokat, a vonzerőt, és mélyíti az egyén személyes varázsát, melyhez még a jó szexuális kapcsolati tényező hozzá kapcsolható.


Gondoljunk csak arra a mondásra, hogy „megérintette <Ámor> nyila”. A Mérlegnek pedig a Vénusz bolygó az uralkodója, mely a szerelem istennőjének a jelképét adja és az általános horoszkópnak a Mérlegjegy az ASC-el szembeni DSC Mérleg jegye a VII. házas párkapcsolatok háza. Hiszen mindenki ezen a területen keresi az örömöket, az elégedettséget, a boldogságot, itt tudja feloldani a saját „ÉNJÉT” másokban. Aztán itt tudja kifejezni leginkább a szeretetét, és itt tudja érzékelni azt is, hogy Őt mások miként és milyen módon szeretik.


Következező a sorban a „JUNO”, de ez sem azonos a már előzőekben jellemzett Júnó kisbolygóval.


A feljegyzés szerint a Skorpió-jegyben uralkodik, és a Szaturnusz 2. oktávjaként jelölik meg. Azt jelenti, hogy a Nő, aki a családban vagy egyéb nagyobb közösségen uralkodik! Egyben a magasabb szellemiségre a pénzzel való bánásmódra gyakorolja a hatását.


Vessük akkor ezt is, össze az általunk ismert Skorpió-jegy - hatással, mint személyiséggel.

Azt tudjuk róla, hogy a karizmatikus Skorpiót nehéz kiismerni, mivel titokzatosság lengi körül. Meglehetőség szerint intuitív személyiség lakozik a Skorpióban. Mivel azonban nagy lehet a hatalom vágya ezért képes másokat is manipulálni a saját érdekében. Az e jegyben született egyének elmennek oda, ahová a másjegyűek még csak belépni sem mernek. Mivel pedig a Skorpiók szeretnek irányítani, ezért az a mottójuk, hogy” ami az enyém az - az enyém” felfogással áll hozzá a pénzkérdéshez is. Szereti szórni a pénzt, élvezi a pénz kockázatokat, de a jó üzletet is érti.


Következő jegyben, a Nyilasban uralkodik a VESTALIS és az Uránusz 2. oktávjaként tartják számon, illetve még a Merkúrhoz is 3. oktávként is, csatolják. A sikert és hírnevet adhat itt az erkölcsös életmód által.


Nos, ezt talán azzal lehetne összehozni, hogy az Uránusz a vibráció és találékonyság ősi mítoszával tarthatja az egyensúlyt. Vagyis minden olyant ide sorolhatunk, ami új és forradalmi kihívást jelent, az mind-mind Uránuszi tulajdonság. Ide tartoznak az állandó lázadó emberek, egy lépéssel mindig előbbre jár, mint mások. Ugyan akkor úgy kapcsolható össze a Nyilassal, hogy a jegynek az uralkodója a Jupiter bolygó, mely az igazságérzetet van hívatva erősíteni, ezért aztán az ilyen személy mindig talál rá módot, hogy szembe szálljon az igazságtalansággal.


Nézzük akkor meg Bakjegyet is, ahol az OLYMP az uralkodó, itt pedig a Neptunusz 2. oktávjaként és érdekes módon a 3. oktávjaként jelölik meg a Vénusz bolygónak is.

Miben segíthet? Abban, hogy egy adott területen a MESTERI szintet tudja el érni valaki, egyben hajlamot adhat a versenyszellemhez és a becsvágyat is, ösztönzi.


Mivel hozható ez össze, a mi ismert Bak –jegy jellemzésünk kapcsán?

Mit is adhat maga Bak jegy a szülöttjének?


Talán elsősorban a stabilitásra való törekvést, mivel pedig az általános horoszkópban az M.C X. házhoz kapcsolható a hivatás és karrier dolgai, ezért a Bakban szülött ember sokszor elvesztheti a spontaneitását és az életörömét, és helyette a kötelesség és a felelősséget maximálisan „Mesteri fokon” szinte érzelem nélkül szeretné művelni. Hiszen a sikert mindig az anyagi világban elért eredménnyel méri. Viszont mivel a Neptun mint a Vénusz felsőbb fokú megjelenéseként csak az ihletet szeretné itt formálni, a csalódás és a mindenáron való siker keresése szinte isteni imádatként jelenhet meg, amelyen keresztül szeretné szentesíteni a célt, mint eszközt.


A 12. jegyként a Halakhoz tartozik a HYPNOS, 3. oktávja Jupiternek. A nyugalom és a hipnózis valamint az önszuggesztió tartozik ide, ugyan akkor hatása lehet a mások meggyőzésére való hajlamnak is, de a meg nem valósuló ábrándok is ide sorolandók.


A mi értelmezésünkben pedig a Halak jegyben is megjelenik a bizonytalan személyiség, szinte kétfelé húzza őket valamilyen ismeretlen erő. Érdekes az is, hogy a Halak elméje képes mások elméjével egyesülni, így aztán képben van azzal, hogy milyen érzés mások helyében lenni. Mivel azonban az érzelem mindennek az alapja náluk, ezért az érzelmek belső áramlásai ide-oda rángatják a Halak- jegyben szülötteket.

Mivel pedig a Halak jegy „Karmája az áldozat, hajszolja a vezeklést és a megbékélést, hogy ez által tanuljon meg együtt érezni másokkal, úgy hogy a fájdalmukat ne vegye magára.


A Jupiter szerepe talán, mint a nagy „MÁGUS” kapcsolható ide, hiszen a Halaknak, mint 2. uralkodójaként a Jupiter az erkölcsöt és a hitrendszert segítheti elő a szélesebb látókör tekintetében az erkölcs és a törvény betartása terén.

2164. Ilcsimama (válaszként erre: 2157. - Alfahold)
2015. szept. 9. 18:41

Kedves „Alfahold”-Gabi! Te ismered magad a leg jobban, tehát bizonyosan felfedeztél magadban Kos-jegyhatásokat. Viszont mivel a Kos jegy végénél születtél ezért Napjegy hatás következtébe nagy befolyása, lehet rád a Kos és a Bika jegynek is, úgy Napjegy, mint ASC, vonatkozásban is.


Azt is írtam neked, hogy a Kos ASC jegy hajnali születést takar, mert 05-órától már a Bika ASC jegy eleje van. Te pedig azt írod, hogy a reggeli órákban születtél, tehát ha pontos képletet szeretnél, akkor úgy, ahogyan jeleztem neked érdemes, lenne megérdeklődnöd a kórházban a pontos születési időt. Hiszen addig mind ezek csak találgatásokon alapulhatnak, hiszen akár már 5-10 perces eltérés is más ASC jegyet adhat, pláne, ha az jegyhatárra tevődik.


Nem írod ugyan a születési helyed, de az ország Bp-i középérték alapján megnéztem e szerint a horoszkóp köröd és 6 óra 13-’ percig tart a Bika ASC jegy. Amennyiben pedig itt e tájon és időben születtél, akkor vannak benned Kos hatások, de inkább a Bika öntudatosság, ami fejlettebb lehet nálad.

Írok pár dolgot, ha ezek közül is érzel magadban hasonlóságot, akkor bizonyos, hogy a Bika jegye is benned van, a törekvő Bikajegy hatásával. Bár ha már az I. ház hatása az Ikrekre is, esik, ami pedig azt is, jelzi, hogy szinte az egész világgal szeretnél kommunikálni és izgő – mozgó lét miatt szinte egyidejűleg több dolgot is, képes vagy végezni. Ezzel aztán jobban kifejezésre tudod juttatni a Bika/ Vénusz uralkodó bolygó adta nagylelkűségedet. Minden munkádban az örömödet leled és a lelkiismeretes munka elégedettség érzésben, részesít. A család és annak az összetartása, az anyagi biztonság, ami a lételemedhez tartozhat.


Míg, ha Kos az ASC jegy kezdete, akkor szinte meg szeretnéd hódítani a világot, mivel pedig az I. ház része Bikajegy természetre vonatkozhat, csak is a tapasztalások által gyűjtesz ismeretanyagot az érzékeid felhasználásával. A Kos ASC viszont szereti, ha nála van gyeplő, és magához ragadja az irányítást minden téren. Hiszen a Nap a Merkúr és az ASC is Tűz jegyben van. Tele vannak az ilyen szülöttek kalandvággyal, szeretik a függetlenséget. Ezért aztán le kell küzdeni a Kos jegy türelmetlenségét, ami nem megy oly könnyen.


Amit kérdezel, hogy mit is jelez az, hogy a „Lassúbolygók közül a Jupiter az Uránusz és a Plútó is képletednek a nyugati féltekéjén az ASC- Deszcendens tengely alatt helyezkednek el?”

Ez csak akkor van így nálad, ha későbbi órában tehát Bika-jegy végénél és Ikrek ASC-ben vagy érintett. Mert itt már a Nyugati féltekén álló bolygók közül a Jupiter a DSC tengely fölött áll.


Azért mert az ASC jelöli ki a házakat és az ASC a kezdő I. házat adja és ezzel szemben található VII. DSC háza. Mivel azonban akár még 5-10 perces eltérés is módosíthatja az ASC fokszámával az ASC illetve az I. házat, ezért csak is pontos születési idő alapján lehet pontos értékeket adni a horoszkópról.


Nos, akkor arra a kérdésedre, hogy mit jelent az, hogy a horoszkópban a bolygók a melyik féltekén helyezkednek el ez talán másokat is, érdekelhet, ezért írom le itt is, de a fórumon már több esetben foglalkoztam ezzel a témával.

Megjegyzem, hogy ezt egy kicsit bővebben kell kifejtenem, hogy mennél érthetőbbé váljék.


Ugyan is a bolygó mindig annak a jegynek a jellegzetességeit viselik, amelyik házban állnak. Aztán itt az is nagyon fontos lehet még, hogy a jelentékeny ember horoszkópjában az erőteljesen álló bolygók többsége a házcsúcsok közelében találhatók.


Az ASC a fizikai testünk az I. ház pedig az életutunkat adja. Vagyis az ASC jelöli ki a további 11 házat, és ez a lényeg, hogy kinél - kinél a megfelelő jegyben értendő.


A 12 jegyház pedig a maga helyén megmutatja a minőséget, a benne álló bolygók pedig adják részünkre feladatokat. A két sors bolygó a Szaturnusz például a feladat irányát, mutatja, a Jupiter pedig megmutatja az odavezető utat.


Persze mivel a „Radix” is mindenkinél különböző lehet, ezért sok más tényező fogja befolyásolni mindenkinek lehetőségeit. Azonban a végcél mindenkinél azonos a legtöbbet és a legjobbat ki hozni magunkból, pláne, ha ismerjük a „Radix” képlet adta lehetőségeinket. „Vagyis ismerd meg Ön magad, és tudni fogod a sors adta lehetőségeidet is, amit aztán akár saját akarat által is tudod, majd irányítani.” /C.G Jung/


Azonban ezt leg egyszerűbben az M/ általános horoszkóp (Kostól a Halakig), alapján lehet értelmezni. (Az M horoszkóp képet megtalálhatjátok az adatlapomon)


Az ASC a felkelő jegyével a „Keleti féltekén” a külső viselkedési formát határozza meg, így lesz a személyiségünk része, mely igazából csak az életünk fejlődési szakaszaiban válik azzá. Mert, ha azt vesszük alapul, hogy a jegyházak folyamatában az I. ház a Kos háza adja kezdetet és azon tengelyen VII. DSC ház jelzi majd a korai serdülőkort és VII. háztól felfelé az ASC - DSC tengely vonal feletti Nyugati és keleti féltekéhez kapcsolhatók a későbbi évek.


Ezért kell elsősorban a képletben a négyességet vizsgálni, hogy ki is, az egyén: ASC-I. ház,

IV. IC. honnan jött, VII. – DSC- ház kivel akar tovább menni és X. MC- hová szeretne valaki elérni, ez a négy a KENTRA tengely lényege. Ez a Kentra tengely, vagy úgy is nevezhetjük, hogy „Meridián” tengely pedig azt jelenti, hogy egy vízszintes és egy függőleges tengely metszi középen egymást a horoszkóp körben.


Itt pedig vízszintes tengely két részre nappali és éjszakai szakaszra osztja a horoszkóp ábrát, vagyis ez már megmutatja, hogy a horizonton melyik jegy van éppen felkelőben.


A függőleges vonal pedig azt mutatja, hogy balról van a keleti és jobbról van a nyugati félteke. Úgy is mondhatnánk, hogy ez vonal köti össze az Északi sarkot ez lesz a képletben az M.C a Déli sarokkal ez pedig az I.C tengelyt adja.


A vízszintes ASC- vonalnál lesznek a keleti emelkedő bolygók, akiknek az alaptulajdonságuk lehet, hogy nagyobb szabadságra vágynak, és bizony nem tűrik kötöttségeket sem.


A DSC nyugati résznél, pedig a le nyugvópontnál azokat találhatjuk, meg akik rugalmasabban látják a dolgokat.

Tehát amennyiben a születéskori bolygók többsége a horizont ASC-DSC tengely feletti részben helyezkednek el, azok lesznek a nappali bolygók, nem szeretem ezt a szót használni, de rájuk szoktuk mondani, hogy „extrovertált” típusúak.


Ide tartoznak, akik könnyen kötnek barátságot nyitottak, és inkább a külvilág felé forduló egyéniségek. Objektív látásmóddal rendelkeznek, igyekeznek a feszültségeiket inkább célratörőbben, racionális módon gondolatközlés által megoldani.


Míg a horizont alatti bolygók pedig az éjjeli bolygók. Akiknek pedig az éjjeli féltekén állnak többségében a bolygóik, Ők rájuk szoktuk mondani, hogy az „introvertált” típushoz tartoznak, inkább szubjektívek, vagyis ösztönszerű a viselkedési formájuk. Sok esetben az is jellemző rájuk, hogy egy kicsit visszafogottabbak és egy bizonyos belső hang alapján végzik cselekedeteiket. Nyugodt békés helyre vágynak, ahol szeretnek feltöltődni és ahol a lelkükben is megnyugvást, kaphatnak.

Persze az is igaz lehet, hogy kifejezetten a fent jelzett típust takarja a horoszkóp, inkább az lehet jellemzőbb, hogy kétirányúság keveredhet a személyiségben. Ezt a horoszkópban a bolygók el helyezkedésénél ott fedezhetjük fel, ha a két féltekén nagyjából azonos számú bolygó található.


Aztán van még egy fontos jelzés értékkel bíró megállapítása is bolygók elhelyezkedésének, még pedig, ha az É-ki térfelén álló bolygók a 8. és 12. házakra esnek, akkor Ők nem igazán tudják kifejteni a „extrovertáltságukat”, mert az itt álló bolygók inkább kifelé való hatásukat adják, mint a horizont alatti déli féltekére eső bolygók inkább a befelé forduló hatást erősíthetik.


Mit jelenthet ez a bolygók szempontjából?

Például a Vénusz esetében, ha a képletben a horizont alatt található, akkor inkább azt a hatást erősítheti bennünk, hogy az érzéseinket magunkba zárjuk és ne adjuk ki magunkat másoknak.

Amennyiben pedig a VÉNUSZ a horizont felett található „Radix” képletben (természetesen ez alól kivételt képez a 8. és 12. ház), akkor könnyebben tudjuk kifejezni az érzelmeinket.


Persze a NAP helyzete a képletben nagyon is mérvadó, hiszen a Nap hatása nagyban hozzájárul ahhoz, hogy milyen módokon tudjuk kibontakozatni a személyiségünket. Amelyik házban a NAP áll, azon a területen találhatjuk meg a legközvetlenebb „ÉNÜNKET”, és a kreativitásunk lényegét, és ez a terület az, amelyik fel tölt bennünket energiával.


Aztán nagyon fontos lehet még az is a „Radix” képletben elhelyezkedő bolygók értelmezésénél, hogy a kör alatti „EKL”hosszúság táblának a „Mélt” sorában a bolygók milyen jelzéssel szerepelnek. (Ezeknek, a hatásoknak bővebb kifejtését konkrétan felsorolva fórum keretei között is, megtalálhatjátok.)


Ugyan is az „URALMI”= Domicil, helyzetben a bolygók a saját jegyükben vannak uralmi helyzetben. Az ilyen bolygó a saját házában, mint például a Nap az 5. Oroszlánban olyan hatást, tud kifejteni, mint aki saját otthonában –házában, portáján érzi úrnak magát. (Persze a radix horoszkópban az Oroszlán jegy természetesen nem mindig az 5. házra tevődik, de hatás tekintetében így érthető, csupán hozzá kell még venni a jegy uralkodói hatást is.)


A HOLD esetében a Rákjegy adja az uralmi jelzést.

Merkúr esetében: az Ikrek és a Szűzjegy, Vénusz bolygónál: Bika és a Mérleg—jegy,

Mars bolygónál: Kos és a Skorpió-jegy, Jupiternél: Nyilas és a Halak-jegy.

Szaturnusz bolygónál: Bak-jegy. Ezek azok, ahol a bolygók egyedileg uralkodnak, mert ugye vannak olyan jegyek is, ahol a bolygók párban uralkodnak: Vízöntőben az Uránusz és a Szaturnusz, Halakban: Neptun és a Jupiter, Skorpióban: Plútó és a Mars bolygó, itt más értelmezést vehet a képletfejtés.


Ahol pedig „EMELT” jelzést találunk ott a bolygó olyan hatást fejt ki, mint amikor a vendég egy jó ismerős házában bizonyos keretek között csk is vendégként cselekszik.


A következő, amikor a bolygók az uralmi helyzetükkel szemben álló jegyekben „EXILIUMBAN, vagyis száműzetésben vannak, vannak, itt nem tudják a hatásukat kinyilvánítani. Az előző példánál maradva az általános M/ horoszkóp szerinti 5. házas Nap esetében, amikor az Oroszlánnal szemben álló 11. Vízöntő- jegyházban található a nap.

Vagy a Rákjeggyel szemben álló Bakban található a Hold STB. Ez olyan hatás jelenthet, mint amikor valakit a saját otthonából elűznek.


A következő, amikor a bolygók „ESÉSBEN”, jelzéssel vannak: ezek a bolygók is, amikor saját jegyük szerinti szemközti jegyben vannak, akkor azt jelzik, hogy az egyén elégedetlen saját magával.


Ennek alapján a „Radix” képletet vizsgálva I. házas- ASC adja csecsemőkor első felét, a 2. Bikajegy-ház első hányada a csecsemőkor további része lesz, 3. ház olyan 2-3 kort öleli fel, a IV. ház 4 éveskor tájékra tehető, 5. házhoz kell érteni a gyermekkornak az óvodás korszakát. 6. házhoz már a szellemi előre látás idejét, VII. DSC fogja adni a 8. Skorpió házas serdülőkort, ezért annyira bonyolult ekkor az élet. 9. házban jelenik meg a felnőtt fiatalkor, X. háznál található az emberi kor olyan 29- 42 éves kora. 11. házhoz tartozhat a 43-72 éves korhatár. A 12. házhoz pedig ebben az értelemben már nagyon idős kort érthetjük.


Míg ha más értelmezésben vizsgáljuk meg a „Radix” születési horoszkóp kört, (pontos születési idővel), akkor pedig az ASC-től ellenkező irányban nézzük a horoszkópunkat, azt láthatjuk, hogy 12.- ház adja gyermekkort, a X - MC. a 25. éves kort a VII. - DSC háznál van az élet 50. éves kor és lent a horoszkóp alján az IV. - IC. házánál, pedig a 75. év található és majd visszaérve ismét az ASC-hez érhetjük meg esetleg a 100. évünket. Ezt nevezzük az életkornak GLAHN általi számítási módszerének, amellyel az ASC-től visszafelé haladva minden egyes házat fok és perchosszúságra történő felosztásával 4 részre osztjuk és akkor mindegyik ilyen beosztás 2 évnek és a 1 hónapnak fog megfelelni. Itt aztán figyelembe vesszük az akkori bolygó állásokat és akkor az egyes helyeken a mutatkozó hatások is szemléltetővé, válhatnak részünkre.

2015. szept. 9. 12:29
Az öcséim mindketto akiket felneveltem,a nagyot 5evig a kicsit 15, eldobtak. Es ugye a szuleim is,parjaim szinten mindent tobbre ertekeltek. Hazam a bankke,a fizetesem emiatt levonas terheli,munkam nem szeeretem,jobb kezem felig bena...a ket gyereket egyedül nevelem. Van még innen felfelé? :)
❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook