Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯
2282. júliusi (válaszként erre: 2281. - Ilcsimama)
2015. nov. 20. 16:39

Ilcsimama,a ferjem asc.- e az oroszlan,nekem a Rak az is,hajnal 3.30 korul szulettem...o meg 6.30..


Viszont minden mas stimmel,a multhoz valo ragaszkodas,hangulatingadozas,huseg,stb.

2281. Ilcsimama (válaszként erre: 2276. - Júliusi)
2015. nov. 20. 13:14

Kedves "Júliusi” Bocs, hogy reagálok a 2276. számú bejegyzésedre, de emlékékezetem szerint, Te valóban Rák Napjegyben születtél, de már Oroszlán ASC jeggyel. Még akkor is, ha közel van a jegy fokszám egymáshoz, bizony itt az I. házhatás már inkább az Oroszlánt adhatja. Ebben az értelemben pedig maga a Rák ASC főleg a jegy végénél azt adja, hogy védelmezed a világot és a családot, de az Oroszlán már csak az érzelmi lojalitást kéri tőled, hiszen az ilyen közeli ASC határon való állásnál a Hold, ha netán még jó fényszöget is kap, akkor is pontosan az érzelmekre lehet hatással egy esetleges Hold- Vénusz Qvadrát fényszög esetében.

Miért? Mert a Vénusz Oroszlán fényszög kapcsolat inkább már a sajátjai mellett a maga imádatát helyezheti előtérbe, lehet az illető akár melegszívű, nagylelkű is, de már megjelenhet benne valamilyen féle oroszláni hiúság is.

2280. Perla del Mar (válaszként erre: 2279. - Júliusi)
2015. nov. 20. 13:14
Igen van!
2279. júliusi (válaszként erre: 2277. - Perla del Mar)
2015. nov. 20. 13:07

:) Férfiban is van ilyen?Még nem találkoztam vele..:)

Ezek szerint a Skorpiókra is jellemző,nem lehet csak a Rákot ilyennek elkönyvelni, kivételek vannak mindig...

Én amúgy az idegen gyerekekért se vagyok oda, nem gügyögök ,olvadok el, és nem puszilgatom más gyerekét, mint némelyik nő...a sajátjaimat persze, nagyon is.De mikor azt mondták,anya ne fogd már a kezem, nagy vagyok, vagy ne vegyél fel, hasonló,én nem erőltettem...elfogadtam, hogy nem igénylik,megnőttek...bár hiányzott..

2278. Perla del Mar (válaszként erre: 2274. - Ilcsimama)
2015. nov. 19. 23:57
A Halak jellemzés tökéletesen rám illik :)
2277. Perla del Mar (válaszként erre: 2276. - Júliusi)
2015. nov. 19. 23:54
Nekem az apám ilyen, nem igazán fogja fel, hogy már nem vagyok gyerek. Mindentől félt, ez nagyon nem jó. Csibikézik ettől a falra tudnék mászni. Ő skorpió az ascendensét nem tudom. A bátyám is mikor jön hétvégére ő az aki kaját csomagol neki stb nem az anyám.
2276. júliusi (válaszként erre: 2267. - Perla del Mar)
2015. nov. 19. 13:20

Ami azt illeti,én se vagyok az,pedig állítólag az asc. em is az...Szeretem én a családom, a gyerekeim, de nem majomszeretttel...

Viszont van egy ikrek kolleganőm, azon csüngnek még a 30 éves "gyerekek" is, mindenért felhívják,kíséri őket az orvoshoz,35 évesen, pedig van felesége, de ő is megy..:)Nekem meg már ez túlzás,én nem vagyok ilyen magamhoz kötő-nem elengedő típus.bele is bolondulnék, mert a lányom már 3 éve pesten él...én meg Borsodban...

2275. andus40
2015. nov. 19. 12:02

Drága Ilcsimama!


Köszönöm válaszát, nagyon hasznos információkkal gazdagodom Ön által és azt szeretném megkérdezni, hogy hol sajátította el tudását? Engem is foglalkoztat az asztrológia és a pszichológia. Szeretném mindkét tudományt elsajátítani.


Tisztelettel

Andus

2274. Ilcsimama (válaszként erre: 2263. - IzaHold)
2015. nov. 18. 15:49

„IzaHold” 2263. számon megfogalmazott kérdésének az I. rész folytatásaként a további 6 jegyre vonatkozó válaszom.

II. Rész.

♥ Mérleg: Azt egyértelműen megállapíthatjuk, hogy a Mérleg jegy szülöttjei elbűvölők, és mindig örülnek, ha mások kedvére tehetnek valamit. Azonban a szülőknek fel kell készíteniük a gyermeküket arra, hogy döntéshozatalukban legyenek tárgyilagosak. Érdemes felismerni a gyermekben a kreativitást és bátorítani, hogy a tehetségét tudja kamatoztatni. Ezt főleg azoknál a szülötteknél célszerű alkalmazni, akiknél megjelenik a Napjegy vagy az ASC- I. háznál a kétjegyűség a Skorpió irányában. Ugyan is itt maga Skorpiójegy növelheti a határozottságot, az érzelmei pedig intenzívebbé válhat, ez által a Mérleg, még jobban erőre kaphat.


♥ Skorpió jegy szülöttjei: Erről nem árt egy kicsit bővebben fogalmazni, mert elég sok rosszat tételeznek fel a Skorpió szülöttekről, pedig ez nem így van!

Amikor valami nincs rendben nála, akkor lecsendesedik, legyen ez egy figyelemkeltő jel az ilyen jegyben született egyéneknél. Ilyenkor kell őket bátorítani, hogy öntse ki a szívét, mert egyébként magára a jegyre a zárkózottság lesz a jellemző. Ugyan is, ha ezt gyermekkorban a szülök, nem ismerik fel, akkor felnőtt korban a maga érdekében esetleg a mások manipulálása sem áll majd tőle távol. A hasznos időtöltésre kell nevelni a gyermeket, ugyan is, ha ez rögzül benne, akkor majdan a saját gyermekét is ilyen formán neveli majd, hogy a fia vagy a lánya az Ő sikere is lehet, hiszen ilyennek nevelte. Hiszen a Skorpiók mélyen eltitkolt érzelmeik rendkívül intenzívek akár a szerelemben akár a féltékenységi téren is. Hiszen a Skorpiók éles elméje által képesek az emberek veséjébe látni, ezért aztán sok esetben sebezhetőek is lehetnek. Mint skorpiószülő, mindig komolyan veszi a szülői felelősséget, bár fegyelem párti, határozott elképzelési is vannak, de inkább a természet világa iránti érdeklődést igyekszik a gyermekében felkelteni, ahol a szellemi kihívást biztosító környezetben a világ egyetemműködését szeretné meglátatni.


♥ Nyilas jegy: Ez az – az a jegy, ahol a lelkesedés szinte túlzott mértéket is ölthet, és ez nem véletlen, hiszen a jegynek az uralkodó bolygója a jóságos JUPITER bolygó. Jupiternek is vannak 12 éves ciklusai, hiszen egy –egy jegyben egy évet tartózkodik és ilyenkor, vagyis 12 évenként a Jupiteri hatásokat még erőteljesebben fejti ki főleg a saját jegyére, mint a Nyilasra és még talán a Halakra is, mert annak is másodlagos uralkodója Jupiter bolygó.


Ezért talán egy jegynél sem, nincs nagyobb szükség arra, hogy a szülők megfelelő mederbe tereljék a féktelenségét. Mivel pedig e jegyben született egyénekben óriási lehetőségek rejtőznek, így az elért eredményeik még jobban táplálják a lelkesedésüket akár gyermekként akár már felnőtt korukban is, amikor már szülőként is, könnyen megtalálja a jó kapcsolatot a gyermekükkel és másokkal is.

Bár a Nyilas nőkre az is jellemző lehet, hogy a családban nem igazán tudja lekötni csak a gyermekkel való gondoskodás és foglalatosság, rendszerint utána néz még – akár otthon is végezhető- valamilyen elfoglaltságnak. Ez főleg azoknál érezhető, akiknél a Nap vagy I. házas ASC kétjegyes a Szaturnusz uralta Bakkal, ahol az ambíció a munka kerülhet az előtérbe. Ez hozhatja ki belőle esetleg a diákévekből visszamaradt lezserséget is, ez főleg a 28-30. életéve tájékán a Szaturnuszi I. ciklus idejében szokott előfordulni. Ez a szakasz viszont nagyon fontos változásokat hozhat be a fejlődése érdekében.

Ez a Konjukció= együtt állás, amikor a Tranzit Szaturnusz visszatér a „Radix” képletben, felkelő jegyszerinti - jegynek a születés idejében adott fokszámához, de ezt megelőzően és még egy kicsikével utána is érezhető a Szaturnuszi ciklus hatása.

(Egyébként a Szaturnusz bolygónak a Napkörüli keringési ideje: 29. év és 167 nap és egy-egy jegyben átlagosan olyan 2 és féléveket tartózkodik).

Ilyenkor (és majd a Szaturnuszi II. és III. ciklus idejében is), érdemes elgondolkodni, hogy telt el az eddigi életünk és miken szeretnénk esetleg változtatni. Hiszen a Szaturnusz, mint sorsbolygó főleg ebben az időben adhatja, azt az érzést, hogy valaki szorong, vagy azért mert még erre az időre nem ért révbe, vagy nem alapított még családot, főleg a nőknél ez - az időpont, amikor attól félve, hogy kifuthatnak a gyermekvállalási időből pánikszerűen, keresik azt a férfit, akitől gyermeket vállalhatnak. Persze ma napság, amikor már kitolódott a gyermekvállas ideje, alaptalan és szükségtelen az ebből fakadó depressziós szorongás és félelem. Hiszen maga Szaturnusz, mint jó tanító bácsi bíztat ebben az I. ciklusában a nagyobb felelősség vállalásra a családalapítás vonatkozásban is. Ilyenkor már a Nyilas jegy szélsőséges hatásai megszelídülhetnek, az egyén megfontoltabbá válhat, sokkal inkább képessé válik a fontos ügyek jelentőségének a megértésére. Hiszen előtérbe léphet ekkora már a türelem, amely bizonyosan enyhíti majd a belső nyugtatanságot is. Ekkora érik be talán az a megfontoltsági érzés is, hogy az elvégzendő feladatokat vagy a kitűzött célokat a fontossági sorrend döntse el.


♥ Bak jegy: Mivel a Bakjegyű gyermekre szoktuk azt mondani, hogy rendkívül lojális, aki büszke a szüleire is, mert ezt hozhatta a IV. szülői házból is, ahol a szülői légkör szeretetteljes, megszervezett és biztonságos volt. Hiszen a Bakszülő, hogy a gyermekétől mindig sikert vár el, ezért hajlamos a szigorra is, bár a szeretetét és az elismerését soha sem felejti el kimutatni, a sok együtt töltött idővel is ösztönözi a gyermekét az ambícióra. Bár ez sok esetben akár a visszájára is fordulhat, mert úgy belevetheti a Bak szülött gyermek a munkájába, hogy neki a saját családjára már semmi ideje sem marad. Ekkor szokott előfordulni, hogy az ilyen szülő gyermeke lázadással válaszol még a jóra is. Ez pedig akár áthidalhatatlan generációs problémákhoz is elvezethet. Ezt kell a Bakjegy uralkodójával a Szaturnusz által megtanulni, hogy miként lehet ezt az eltérő véleményt - az önbizalom fejlesztése révén - túllépni. Vagyis a Bakokban rejtőzködő és oly jellemző zsarnoki elemet kell kiiktatni az életükből. Főleg akiknek a Bakjegy adott az ASC- ben, akkor lehet hullámzó az önbizalom kérdése, mert egyik pillanatban a világot is ki tudná mozdítani a sarkából, míg a következőkben kételkedik már saját magában is, és ez többnyire az Önismeret hiányából fakadhat. Mit kell tennie, hogy erre ne menjen rá esetleg az egészsége? Mert rendszerint gyomor panaszokat okozhat az aggodalom a belső feszültség? Úgy kell megszervezni a napjait, hogy maradjon kellő idő a családra szabadidő legjobb eltöltésére és esetleg még a sportra is. Ezzel maradhat idő a testi a szellemi mind az anyagi örömök megszerzésére is.


♥ Vízöntő jegy: Az Intuíció és a született intelligencia keveredik ebben a jegyben. Az eredetiség és a különbözőség vágya megnyilvánul az e jegyben született gyermeknél. Nagyon jellemző, rá, hogy a nyughatatlan jelleme miatt már kora ifjúságától a maga útját szeretné járni. Éppen ezért csak azzal lehet az ilyen gyermeket eltéríteni a makacsságától, hogy a szülők pont az ellenkezőjét javasolják neki, mint amit el szeretnének nála érni, így a lehető legtöbbet lehet kihozni szülöttből. Vízöntő a jellemében nagyon is racionális, eredeti és idealista, ezért mindig a tökéletességre törekszik. Mivel pedig a levegős jegyhez tartozik, ezért a lételeme hogy magabiztosan és derűlátóan élje az életét. Viszont mivel a Vízöntő jegy ura az Uránusz bolygó, ezért a tartóskapcsolatában, sok esetben beleszólhat az önállóságra való törekvés, pláne ha még esetleg az Napjegy mellett az ASC -jegy is, Vízöntő.


♥ Halak jegy: Az e jegyben született egyénnek nagyon nehezére esik szembe nézni a valóssággal, ezt pedig főleg annak köszönheti, hogy az uralkodó bolygója a Neptunusz.

Ebből fakad az is, hogy már kora gyermekkorában is dús fantáziával áldja meg a sors. A szülőknek a viselkedése a gyermek nevelésében nagyon fontos lehet, hogy az őszinteségre neveljék, dicsérjék és jutalmazzák esetlegesen az elfoglaltságát, mert ezzel erősíthetik benne, hogy az elképzeléseit alkotó módon valósítsa meg. Minden egyes jól elvégzett feladattal nőhet az „Önbizalma”. Ideális foglalkozást főleg ott találhatja, meg igazán, amely kihozza belőle a gondoskodási képességét, hiszen az érzelmen alapul az élete. Amikor pedig esetleg a Halak Napjegyhez még Halak ASC jegy is társulhat, akkor főleg azt kell magában erősítenie, hogy ne becsülje alá Önmagát, arra is oda kell figyelnie, hogy egészségi szempontból felerősödhet nála a hipochondriára való hajlama, betegség hajlamok közül a lábak betegségére érzékeny lehet.

2273. Ilcsimama (válaszként erre: 2271. - Andus40)
2015. nov. 18. 15:38
Kedves „andus40”. Nagyon örülök, hogy rátaláltál a fórumra, a Parker asztrológiai könyvről pedig az a véleményem, hogy nagyon jó iskolai tankönyvnek tartom. Szinte mindenre kiterjedő érthető tartalommal rendelkezik, ezért én magam is nagyon szeretem.
2272. Perla del Mar (válaszként erre: 2269. - Ilcsimama)
2015. nov. 18. 12:16

Kedves Ilcsi mama! Igen én is szeretnék többet megtudni :) Amikor jövök Hoxáőra mindig elolvasom, amiket írtok :)

Anyámnál nem tudjuk az időt sajnos, tehát az ascendensét nem lehet tudni.

2271. andus40
2015. nov. 18. 11:45

Kedves Ilcsimama!


Most találtam erre a fórumra és nagyon hasznos dolgokat oszt meg, köszönöm. Én azt szeretném megkérdezni, mivel még mindent nem tudtam elolvasni, hogy a Parker asztrológia könyvről mi a véleménye? Válaszát előre köszönöm :)


Tisztelettel

Andus

2270. Ilcsimama
2015. nov. 18. 07:51

Kedves régi és újabb fórumlátogatók!


Mielőtt folytatnám a „IzaHold” által 2263. számom feltett nagyon jó kérdésére a II. részfolytatás válaszomat szeretnék, válaszolni mindazoknak is, akik privát módon és a fórumon is, kérdést tettek fel az I. rész kapcsán.

Röviden azt kérdezik, hogy miért van az, hogy az egyes jegyhatásoknál, ha a Nap jegy, vagy az ASC jegy két jegyre tevődik, akkor más értelmet kaphat magában a személyiségben, az egyéniségben még a családhoz való viszonya is valakinek?


Érdekes a kérdésfeltevés! Ezért főleg az új fórum látogatók kedvéért, - de akár a régebbiek számára is ismétlésként - valóban nem árt egy kis időt szentelni ennek a kérdésnek is.


Hiszen tudjuk, hogy a NAP= életerő, a tudatos „ÉN” az „EGÓ”- Önképe. Azt viszont soha sem szabad elfeledni, hogy az EGÓ az a csúf kis manó, mely az eszünk és szívünk közötti híd alatt, lakozik.

Aztán maga az ASC és akár még a „Rejtett ASC-is nagyon fontos tényező lehet a személyiség megítélésben: Ugyan is a rejtett aszcendens mutatja meg az utat a külvilág felé, azt mutatja, ahogy bennünket más miként lát. A rejtett aszcendens pedig abból tevődik össze, hogy melyik bolygó hol áll melyik jegyházban található a születési képletben.


Azzal kezdeném, hogy ez a fórum valamikor a kezdettekkor pontosan azért indult, hogy aki szeretne egy kicsikét belelátni és megismerni - szinte ilyen egyszerű módon - az asztrológiai ismeretekbe azoknak a HOXA PORTÁL „Aki szereti az asztrológiát” fóromon lehetőséget biztosított, hogy általam a bejegyzéseimmel ezt az ismeretet bár ki, akiket ez érdekelhet

- ajándékként – megkaphassa. Tehát akik a fórum elejére lapoznak, megtalálhatnak minden olyan alapismereteket, amivel már a saját horoszkópjukba is beleláthatnak, és saját magukat még jobban meg ismerhetik.


Aztán még talán akik, ha szorgalmasak és ki is másolják mappába az alapismereti dolgokat, akkor talán még arra van lehetőségük, hogy a Tranzit = körforgás szerinti bolygók haladását feljegyezve a saját „Radix” horoszkópjukra az esetleges rosszabb egyéni hatásoknak is, elébe menjenek.


Hiszen ebben a sokrétű virtuális nett világában, a modern technika nyújtotta lehetőség által, már megtalálható szintén ingyenesen, ha úgy tetszik

–ajándékként -, hogy a Placidus programot letöltsétek.

Amennyiben pedig valaki ismeri a pontos születési óra-perces idejét, akkor elkészítheti saját magának a horoszkóp kör ábráját és akkor már nincs más hátra, mint –egy kis szorgalommal-, megismerkedi azokkal az ismeretekkel, amikkel meg tanulhatunk olvasni a saját horoszkópunkban.


Hangsúlyozom, viszont, hogy csak is akkor lehet jó a „Radix” születési horoszkóp képlet fejtése, ha pontos a születési idő és hely, valamint az óra perces születési idő!

Mert ugye ez adja meg „Radix” születési képletnek a kezdő fokszám pontját, vagyis az Aszcendens=ASC jegyét és ezzel együtt az I. ház kezdetét is.

Ezzel együtt kerül aztán kijelölésre a körben a ZODIÁKUS többi jegy háza is, vagyis 12. állatöv jegyház is.


Mivel pedig a jegyek az ősi civilizációkban kapták a nevüket ezzel együtt az alap/ M/ horoszkópszerinti (tavaszi napegyenlőséggel kezdődő) Kostól a Halakig tartó elnevezésüket, ezért asztrológiai szempontból igen fontos emberi tulajdonságokat tudunk - már csak ezek ismeretében is -, a hozzájuk fűződő emberi tulajdonságainkból felfedezni saját magunkról és esetleg másokról is.


Nos, ekkor elérkeztünk a feltett kérdéshez, amikor láthatóvá válik, hogy akár a NAP- jegy, akár az ASC- jegy akár egy jegyre tevődik, akár kétjegyes, akkor már ebből is érezhetővé válhat, hogy minden egyes jegy alapvető személyiségtípust jelölhet.


A 2260 számon Mcsaba kérdésére válaszolva írtam le részletesen az M/ horoszkóp tükrében Kostól a Halakig, hogy a jegyek a horoszkóp körben egymást pozitív és negatív jelzéssel egymást követik. A + jelű jegy általában mindenkinél az alkotó oldalt takarja, míg a – jel inkább az emberi természetnek a sötétebbik oldalát tükrözheti. A polárisan szemben álló jegyek pedig, mint egy árnyék tulajdonságokat takarhatnak.


Példaként említve meg a Bika - Skorpió jegy ellenpárosnál: megjelenhet a féltékenység, a haragtartás, vagy például az Ikrek – Nyilas- szemben állásnál, a tulajdonságához hozzá tartozhat az is, hogy esetleg szeretik megkerülni az igazságot, ez ugye a Nyilas jegynek a tisztességtelen árnyék tulajdonsága is lehet.


Amennyiben pedig ezeket, a nézeteket elfogadjuk, akkor esetleg a saját horoszkóp ábrában felfedezhetjük az alkotó személyes fejlődésre való hajlamaink alapján a jóra való törekvést is.


Hiszen a Nap-jegy adja az „ÉNT” az „EGÓT” az életerőt, a tudatosságot a lehetőségét annak, hogy az egyéni önkifejezésünk milyen, az ASC jegyháza pedig meg mutathatja, az öntudatosság és az egyéniségünk miként tud alkalmazkodni a kifelé való hatás révén másokhoz. Hiszen ezzel az arcunkkal tudjuk megvédeni a saját Napjegyünket.


Ezeknek és az ehhez kapcsolódó jegyeknek, házaknak, a bolygóknak azoknak a fényszög hatásaiknak, STB-nek az ismereteiket, jelentéseit-, jelentőségeit, mind-mind megtalálhatjátok bővebben leírva főleg a fórum lején.


Most, hogy ez itt szóba került - több kérdésre szeretném szintén jelezni -, hogy valamikor 2013—ban nálam egy vírus következtében szinte minden eltűnt a gépemről. Ezért a HOXA Portálon is az „Ilcsi Mama” néven kapott „Nick” nevemet sajnos módosítani kellett a mostani

” Ilcsimama” névre, így aztán, <ezt ezúton is megköszönve Hoxának> Ő igyekezett e két bejegyzést a kezdettektől (2010-től), úgy nagyjából összevonni.


Azonban ez nem teljes körű, ezért, ha a fórum elején megtaláljátok „Nick” névként az

„Ilcsi Mama” nevet, ha arra rákattintotok, akkor az akkori adatlapomon felül az INTERAKTIVITÁSRA szintén rá kattintva előjönnek az eredeti „Aki szereti az asztrológiát” bejegyzések is. Itt pedig már az előzmény asztrológiai alapismereteket is megtalálhatjátok, és esetleg szintén ki másolhatjátok, ha szeretnétek a saját mappátokba.


Még egy dolog, amit szintén ezúton szeretnék jelezni, hogy most nem régen a 2232. 2241 számú bejegyzésemben, amikor az „akupresszúrás” dolgokkal foglalkoztam, hogy a képeket fel tudjam tölteni (a 12. kép lehetőség miatt), az előző képeket törölnöm kellett.


Vannak, akik hiányolják - főleg az újabb fórumlátogatók-, hogy az M/ általános horoszkópot is, amelyből nagyon sok ismeretanyag látható volt töröltem.

Most pedig, mivel ehhez a mostani „IzaHold” által feltett kérdéshez valóban nagyon sok mindent le lehet olvasni az M/ alaphoroszkópból, ezért most visszaraktam az adatlapomon a képek közzé.

Majd ha már eltelt egy kis idő és az akupresszúrás képekre már nem lesz érdeklődés, lassan visszahozom, mind azokat a képeket is, amik esetlegesen segítségül szolgálhatnak az asztrológia ismeretek még jobb elsajátításához.


Végezetül pedig szeretném még azt is itt megjegyezni, hogy egyáltalán nem neheztelek, mindazokra, akik a fórum kereti között –valamilyen okból-, nem szeretnének bejegyzéseket írni. Bár tudomásom van róla, hogy nagyon sokaknak már egy jelentős tárhelynyi anyaga van kimásolva fórumon megjelent asztrológiai ismeretanyagból.

A cél az, hogy legyen esetleg mindenki „a saját életének a kovácsa” és az új -ajándékként kapott-és megszerezett ismereteket fordítsa saját hasznára, hogy mennél jobban megismerje saját magát, másokat és azokat a lehetőségeket, amikkel esetleg jobbítani tudja a saját életvitelét.


Hiszen a Hindu és az Indiai bölcsek úgy tartják, hogy a jövőjét születésével, mindenki magával hozza. A Nyugati asztrológia szerint is, a „Radix” születési Horoszkópban benne van az egész sors minden, aminek a megismerése által javítani tudjuk az élet minőségünket.


Azzal, hogy a sorsát mindenki akár a saját kezébe is veheti, mindenki maga döntheti el, hogy hogyan tudja javítani az élet minőségét, ezt nevezzük SAJÁT AKARATNAK.

Hiszen vannak, akiket a sors irányítja és vannak olyanok is, akiket sors csak taszigálja jó felé.


A Nyugati horoszkóp, vagyis a születési „Radix” képlet, mindennél nagyobb segítségünkre lehet a legfontosabb feladatok megoldásában, hogy még jobban megismerhessük Önmagunkat. Őszinte tükröt tartva elénk, hogy az által az igazi értékeinket világosan megmutassa, azért, mert megismerhetjük belőle sorsunk fő irányvonalait.

Öntudatunk erősítésére használható információival, megmutatja nekünk a jellemünket, a bennünk rejlő értékeket, az elkövethető hibáinkat, rámutat a lehetőségekre, hogy milyen jó útválasztással találhatunk rá az életünk jobbítására.

Vannak emberek, akiknek hiába súgnak a csillagok, vagy hiába tereli Őket a sors az életfeladatuk teljesítésének útjára, sajnos vagy nem tudják, vagy nem is, figyelnek rá, vagy ne is akarják elfogadni.

Ők azok, akiknek meg kell élniük, és el kell szenvedni a rosszat, mert csak ez után válnak éretté, hogy teljesíteni tudják mindazt, amiért ismét leszülettek erre a Földi világra.

2269. Ilcsimama (válaszként erre: 2267. - Perla del Mar)
2015. nov. 18. 07:36

Kedves „Perla Del Mar”. Az lehet, hogy a Te édesanyád ugyan Rák Napjegyben született, de ha nem hajnaltájékon volt a pontos születési ideje, akkor az ASC jegye sem lehet szintén Rák-jegy, így pedig egyértelmű, hogy nála nem a Rák jegy - hatás vonatkozhat a Tyúkanyó szerepkörre. Tehát, ha valamilyen más jegyre tevődhet az ASC jegye, sőt még a „Rejtett aszcendens -jegy” is más, akkor bizony átszínezheti a jegyhatárokat, ezzel pedig a tulajdonságokat is.

Nem véletlenül hangsúlyozom mindig, hogy mindenkép a saját pontos egyéni horoszkóp adottságai azok, amelyek az egyénre vonatkozhatnak.

Vagyis csak is általánosságban lehet magukról a jegyhatásokról következtetéseket levonni, mint ahogyan ezt én e helyen is írom. Hiszen a saját horoszkóp egyéb fontos jelzései, mint például a Hold helye képletben, nagyban befolyásolhatja az anyai érzéshatásokat, az pedig csak is a pontos születési „Radix” képletben látható úgy igazából.


Ha ehhez még azt is figyelembe vesszük, hogy a magának HOLD- nak a képletben való elhelyezkedése által, annak jegynek az ura is, amelyben éppen Hold állt a születéskor, az lehet az illető személyi bolygója is, akkor már ennek értelmében is, még érthetőbbé válhat, hogy kinek-kinek miként érződhet ki az anyai érzése. Hogyan tudja ezeket, az érzéseket megélni és kimatatni a külvilág felé.

Nos hát pontosan ezért kell-kellene bővebben belemélyedni, - már akit ez érdekelhet-, és nagyobb asztrológiai ismereteket szerezni, hiszen egy – egy kiragadott példa, vagy egy-egy általánosságban megfogalmazott jegyre vonatkozó jelentés tartalom ilyen hasonló nézeteket-, érzeteket adhat, mint amit Te is most éppen megfogalmaztál. Vagyis a saját horoszkóp elemzés

tárhatja fel úgy igazából még akár az anyai érzés világot is.

Remélem, hogy Te is, azok közzé tartozol, akik többet szeretnének magukról és másokról megtudni és ennek érdekében - akár ilyen egyszerű módon is, - mint amiket a fórumon tőlem olvashatsz a legtöbbet és a legjobbakat szeretnéd elsajátítani.

2268. Ilcsimama (válaszként erre: 2266. - IzaHold)
2015. nov. 18. 06:55
Kedves IzaHold! Igen nagyon jól gondolod, de erről majd bővebben az előző kérdésedre is, válaszolva a III. részben bővebben is fogok írni.
2267. Perla del Mar (válaszként erre: 2264. - Ilcsimama)
2015. nov. 18. 01:24

Visszaolvastam mindent :) Sokig nem voltam megint.

Érdekes dolgokról volt szó most is.


Érdekes, amit a Rákról írsz, ez az ami az én anyámra soha nem volt igaz. Ő sosem volt tyúkanyó típus :(

2266. IzaHold
2015. nov. 17. 15:54
A Hold jelzi az anyát, a Nap az apát az azt jelenti, hogy egy nőnél, anyaság szempontjából a Holdat kell figyelembe venni, férfinál, az apaság szempontjából a Napot?
2265. IzaHold
2015. nov. 17. 15:52
Nagyon köszönöm, ezekre a hatásokra gondoltam elsősorban, mert ez mindenkit érdekelhet, illetve arra, hogy hogyan harmonizálódunk össze a gyermekünkkel. Honnan jön az, hogy más anyának érzi magát az ember az egyik gyermekkel, és másnak a másikkal. Vagy ez csak nálam jellemző? Bár nem gondolom, bizonyosan van valami a háttérben.:)
2264. Ilcsimama (válaszként erre: 2263. - IzaHold)
2015. nov. 17. 15:38

Kedves IzaHold!

Nagyon fenséges és az érzelmekre ható kérdést tettél fel, ezért igazán szívesen válaszolok a kérdésedre egy kicsit bővebben is kifejtve, talán másokat érdekelhet az - ez rányú fejtegetésed.


Azonban már az elején úgy érzem, hogy egy bejegyzésként nem is tudom elkészíteni, ezért ezt III. részben való feltöltésnek szánom. Aztán majd a III. részben térnék rá a Te fejtegetésedre,


„A gyermekek születésével (vagy akár már a fogantatásával-én inkább erre szavazok) mások, többek leszünk. Vajon ez igaz asztrológiai szempontból is? Más dolgok erősödnek fel? Más bolygók lesznek ránk hatással? Vagy csupán a gyermekkel harmonizálunk össze és majdan az elszakadással, visszaállnak a dolgok szinte teljesen, amikor a gyermekek felnőnek”


Hiszen ezek is nagyon érdekes megállapításokat takarhatnak akár már „KARMIKUS” szempontból is.


Amint írod, hogy is lehetnének mind azok titkok, vagy épen butaságok egy nő egy anya, egy család életében, amik szinte megváltoztatják a család életét és ezzel együtt az egész világot!


Lássuk akkor most az I. részben a Horoszkóp körben az elsők között 6 jegynek az elemzését e tárgykörben, majd a következő 6 jegyről pedig a II. részben írok majd.


Az asztrológiában leginkább, a NAP jelzi az APÁT, a Hold jelzi a NŐT, az ANYÁT és mind azt ami a család összetartásával együtt járhat. Főleg a Rák (06.22- 07.22.-ig) és s Szűz (08. 24- 09. 22) jegy szülötteire szoktuk azt a szót használni, hogy „Olyan, mint a tyúkanyó” Ők azok leginkább, (természetesen nem csak Ők), akik igyekeznek összetartani a családot.


♥ A Rák már Önmagában is családjának a védelmét jelenti, hiszen a Rák-jegy meglehetősen rejtélyes jegynek tekinthető, mert odaadó, és mert általában is, mérhetetlen szeretet lakozik benne. Akár már kisgyermekkorban jellemző rá, hogy félénken bizalmatlanul kezdi el az iskolát, éppen ezért fejlődik ki benne leginkább a „védekező csigahéj komplexus”. Amennyiben felnőtt korában a tartós kapcsolata jónak bizonyul, azonnal a családot és gyermeket szeretne.


A 360° körábrában pedig a IV. ház= IC adja a család –otthont a szülők házát, az otthon biztonságát és a leszármazási tradíciókat, a veleszületett és az átöröklött tulajdonságokat, az ASC függvényében az életkezdetet és az életvéget, mint az „Alsó láthatár alatti metszéspontot az: I.C -t. Legtöbb horoszkópban itt található meg az anyai szerep.

Ezzel szemben pedig az IV.- IC – MC - X. házas tengelyen találhatjuk meg fent az „ÉG” tetején általában az apát. Azonban egyes esetekben az dönti el, a szülök helyét, hogy ki a támogatóbb, gondosabb, inspirálóbb szülő, ezt pedig nem szabad összekeverni a gondoskodó szülővel, mert az általánosságban inkább az anya lehet.


♥ A Szűz jegynél pedig: inkább a szerénység a szorgalom az a jelölő, amely már korai gyermekkorban megnyilvánulhat. Általában Ők azok, akik a későbbi életükben hajnaltól késő estig képesek szorgalmasan dolgozni mindazért, ami a családi otthon megteremtése érdekében jó életkörülményeket biztosításért tehetnek.

Amikor pedig a képlet- szerint a Szűz átvált a kétjegyes SZŰZ- Mérlegbe, akkor Ők képesek magukban is tisztázni az érzelmi igényeiket. Könnyebben ki tudják mutatni a szerelmi és vonzódási igényeiket, és itt nyilvánulhat meg igazán a nyugalom a harmóniára való törekvés lehetősége. Ugyan is, itt már érződhet a racionalitás mellett a Mérlegjegy uraként a Vénuszi hatás is.


Azért, hogy a családvállalás dolgában a többi jegyet sem helyezzük hátrányba, nézzük meg Őket is a család vonatkozásában:


♥ Kos: Az állatöv- jegy többi „TŰZ” jegynek a szülöttéhez hasonlóan a Kos gyermek lelkes, eleven, szinte mindennek örül, de hamar is lelohadhat az érdeklődése. Hiszen a türelem nem a Kosok erőssége, ez pedig akár már az iskolás korban is megnyilvánulhat olyan módon, hogy az előre jutás nem zökkenőmentes. A felnőtt életében még is nagyszerű szülők válhatnak belőlük, ha rá tudnak hangolódni a gyermek érzelmeire. Azonban a kos- jegy szülöttje bizonyos fokú önzéssel születik, ezért aztán azt teszi, amit Ő maga akar és nem mindig azt amit esetleg a gyermeke is szeretne.


♥ Bikáknál: Már a kiságyból ránk mosolygó gyermekről láthatjuk, hogy Ők a Bika jegy szülöttjei, ezért a szülőknek is nagy örömet okoz a gondozásuk és a gondoskodásuk. Éppen ezért alakulhat ki bennük az a vágy, hogy a családalapításhoz kényelmes szerető- otthont biztosítsanak a családjuk számára.


♥ Ikrek szülöttek: Úgy is fogalmazhatnánk, hogy Ők olyanok, mint maga körhinta, hol lent-hol fent, hol nő az érdeklődése valami iránt, hol meg éppen apad, akkor érzik igazán jól magukat, ha egyik feladatról a másikra ugrálhatnak. Éles ésszel áldja meg őket sor, - ugyan úgy, mint a Szűz jegyben születetteket, - mert hiszen az „ÉSZ ISTENE” a Merkúr az uralkodó bolygóik.

Mivel azonban sok esetben, a születési „Radix” képletben akár a Napjegy, vagy, mint az Ikrek ASC jegy az I. házban lehet akár kétjegyes is és átvált az Ikrek ez által a RÁK -ba, érdekes szentimentalizmus=érzelgősség - érzelmesség jelentkezhet. Ilyenkor az Ikrek- jegy szülött jobban odafigyel a mások érzelmeire is, és ezért több időt szentel a családjára, a gyermekeire is.


♥ Oroszlán-jegy szülöttjei: Ők azok, akik mindig derűsek és mindig szeretettel igénylik és várják a kis testvér érkezését is, akit szintén szeretettel vesznek körül, úgy, mint később a saját családjukban is nagyon gondoskodó és szeretetet adó szülőké válnak.

Szeretik kibontani és fejleszteni a gyermekeik képességeit. A saját szüleikről való gondoskodásuk pedig felülmúlhatatlan, mert szeretnék részükre is megteremteni, mind azt a jó létet, gondoskodást és pompát, amit saját maguknak is a szorgalmukkal, a szervezőkészségükkel képesek biztosítani.


A II. rész következik majd a Skorpió jeggyel.

2263. IzaHold
2015. nov. 16. 20:17

Kedves Ilcsimama!


Újra lenne egy kérdésem. A gyermekek születésével (vagy akár már a fogantatásával-én inkább erre szavazok) másak, többek leszünk. Vajon ez igaz asztrológiai szempontból is? Más dolgok erősödnek fel? Más bolygók lesznek ránk hatással? Vagy csupán a gyermekkel harmonizálunk össze és majdan az elszakadással visszaállnak a dolgok szinte teljesen, amikor felnőnek? Vagy ezek olyan titkok, amelyekről nem lehet beszélni? Vagy az egész butaság?:))))))

Köszönöm szépen előre is, ha válaszolsz!!:)

2262. HnéViktória (válaszként erre: 2261. - Ilcsimama)
2015. nov. 16. 20:02
NAGYOON NAGYON KÖSZÖNÖM!!!!!!
2261. Ilcsimama (válaszként erre: 2259. - HnéViktória)
2015. nov. 16. 16:05

Kedves Viktória és mind azok, akiket a Viktória 2259. számon írt bejegyzése érdekelhet!


Mivel Viktória az egyik legrégebbi fórumlátogatók közzé tartozik, akik a kezdetektől itt van velünk, és igyekszik elsajátítani az asztrológiai ismereteket, ezért a kérdése valóban érdekes lehet mások számára is.

Azonban azt soha nem szabad elfelejteni, hogy ezek általános szinte mindenkire vonatkozó dolgokat takarhatnak, pláne, ha a fényszögekről beszélünk. Nem szabad ezért ilyen tragikus módon felfogni az egyes helyeken megjelenő riogatásokat.


Éppen ezért a válaszomban szintén asztrológiai ismeretanyag bővítés módon szeretnék válaszolni!


Mindig figyelembe kell venni a saját születési „Radix” horoszkóp jelentés tartalmait is, amikor ezeknek, a dolgoknak a hatásait magunkra vonatkoztathatnánk.


Kezdjük azzal, hogy a horoszkópban megtörténhető dolgok nagy részében is, a szabad akarati tényezőnek nagyon nagy része lehet. Már pedig, ha ismerjük a saját születési képletünk adottságait, akkor a Tranzit= bolygók körforgásszerinti hatások megjelenésének a lehetőségeit is, láthatjuk az életünk során.


Általánosságban valóban a mostani állás szerint ez évben és még a jövő év elején is, is a Plútó és a Neptunusz kapcsolódása más lassú bolygókhoz rosszak lehetnek. Ugyan is a gyors bolygók kapcsolatainak hatása rövid életű, és főleg a saját születési képlet adottságait érdemes e téren nézni, mert ezek nagyban mérsékelhetik a hatásokat.


Vegyük akkor sorra a Viktória által leírtakat: A Szaturnusz –Neptunusz Qvadrát állás pedig már október 27.-től folyamatosan fenn áll és 2016. január 11. -ig fenn is marad. Azonban azt sem szabad elfelejteni, hogy a Neptun bolygó a Vénusz felsőbb rezgés fokán is működhet, ezért kinek-kinek a képletében a Vénuszi hatást is jó értelemben is modifikálhatja.


Azonban azt nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a Szaturnusz jelenleg a Nyilasban/ Jupiteri fennhatóság alatt halad éppen, már pedig a Jupiternek mostanság nincs egyetlen lassú bolygóval sem kapcsolata, majd csak 2016. II. 20-án lesz a Szaturnusszal Qvadrát állásban, de akkor is inkább főleg a saját képletben meglévő feladatok megoldásának a lehetőségeire figyelmeztet majd.

A Mars amely főleg a balesetekért felelős ebben a téli időszakban a Neptunnal Qvadrát fényszögben november 21-27-ig, majd 11. hó 29-től pedig az Uránuszhoz is nem jó fényszöggel kapcsolódva és Plútóval való szintén káros fényszögével felelős lehet a rossz dolgok bekövetkeztéért.


A Plútót pedig, ha azt vesszük, akkor úgy értékelhetjük, hogy romba dönti a régit, és majd ujjat épít –átalakít és megújít. Bár az is igaz, hogy a Plútó ugye most a Bakban még sokáig halad így inkább felelős lehet nemzedéki hatás téren a népek kultúrák, és az egész bolygót befolyásoló tényezőkért. Amikor pedig a Plútó a gyorsabban haladó bolygókkal létesít fényszög kapcsolatokat, akkor pedig a Plútó, mint a Mars felsőbb fokú oktávjaként felerősítheti az energiákat.

Azonban ezek nem mindenkinél egyforma hatásként jelentkezhetnek!


A személyes „Radix” képletben is inkább akkor bír a Plútó személyes befolyással, ha az erőteljes állásban található az illető képletében például az I. házában az ASC vonatkozásban és mennél közelebb áll az ASC-hez annál erősebb lehet a hatása, és azért mert az érzelmek felerősödhetnek. Akkor a Plútó hatásait a válságos egészségi állapot, pénzügyi – házassági – válási – szakmai – válság STB eredményezheti oly módon, ahogyan képletben is jegy/ ház és a fényszög hatásban adott.

Általánosságban pedig az Uránusz Plútó rossz –diszharmonikus fényszög kapcsolódások pedig elősegíthetik a konfliktus helyzeteket, amelyeket általában mindenki feszültséggel élhet meg. Azonban ezeket, a feszültségeket mostanában a Szaturnuszi jó állások, enyhíthetik.


Az Uránuszi rossz fényszög hatásokat pedig úgy is felfoghatjuk, hogy nem mindig drasztikusan hat az életünkre, vagy az életmódunkra, de hathat főleg akkor, ha az Uránusznak fél visszatérése esedékes. Ezért is, fontos itt is saját képletben a hatás ismerete. Még, pedig azért mert ilyenkor az Uránusz Tranzit állása szemben állás fényszögbe kerül a képletszerinti saját helyével. Ez pedig úgy általában az emberek életében a 40. év környékén szokott bekövetkezni. Itt élhetjük meg azt az Uránuszi hatást, mint a változás, és az újrakezdés érzését erősítheti fel.


Mivel pedig az Uránusz Tranzitjai előre nem látható eseményekkel dúsíthatják az életet, ezért fontos, hogy saját képlet ismerétében készüljünk fel a váratlanra is. Ugyan is az Uránuszi tranzitok, mindig megújult reményekkel kecsegtethetnek bennünket, amit úgy is felfoghatunk, hogy képesek lehetünk megbirkózni még az új helyzetekkel is, itt pedig a Neptunusz akár ködösíthet is a meglátások terén. Most pedig mivel az Uránusz a Kosban/ Mars uralma alatt halad még egyfolytában 2017. év végéig, majd pedig 2018-2019.-ben „Retrográd” módokon a Bika jeggyel / Vénusz uralma alatt vált át 7 évre a Bikára, e szerint vegyük gór cső alá az életünket.


Viktória bejegyzéséből pedig idézve” Az ilyen helyzetekből akkor hozhatjuk ki a legtöbbet, ha a Nyilas stellium által inspiráltan feltesszük magunknak a kérdést: vajon mégis mi ennek az értelme, miért pont én élem át ezeket, az élményeket?"


Válaszom, inkább a fentebb leírtakban a saját képlet ismeretében rejlik! Ugyan is Stellium akkor van, amikor egy képletben, egy jegyben 3 vagy több bolygó foglal helyet, ilyenkor pedig a bolygók hatásai összeadódnak, már pedig úgy általánosságban is, mostanság a Nyilasban járó Szaturnusz mellett igen rövid ideig (november 23.-tól november végéig) csak a Nap és a Merkúr bolygó lehet Stelliumban.

Majd 2015. 12. 11-től szintén a Nap – Hold- és a Szaturnusz bolygó állnak Stelliumban rövid időn át. Aztán majd 2016.-ban pedig szintén a Szaturnusz mellett a Nap és Hold lehet Stelliumban igen csak rövid időn belül, mert a hold csak 1-2 napokat tartózkodik egy-egy jegyben.


A Plútónak pedig a Bakban eltöltött idejében, még ha rossz fényszögekkel kapcsolódna is más bolygókhoz, arra kell inkább törekedni, hogy az egyéni lehetőségben a biztonság attitűdjét erősítsük meg magunkba, azzal pedig az elzárkózás helyett inkább az összetartást fejlesszük ki magunkba.

Végül pedig mivel a Neptunusz is nagyon lassú bolygó és mostanság, amikor 2011- 2025.-ig a Halakban rója a napköri körútját, lehetőség nyílik rá, hogy akár a magán életben, akár társadalmi életben a jólétért munkálkodjunk.


Fontos lehet ebből a szempontból az Önmagunkra való odafigyelés, hogy ne kerekedjenek felül az érzéseinken víziók, ha nem inkább a saját képleteink szerint a jövőre nézve építsük fel az élettervünket.

2260. Ilcsimama (válaszként erre: 2233. - Mcsaba)
2015. nov. 14. 19:09

Kedves Csaba! A fényszögek közül a legerőteljesebb hatással a 90°-os Qvadrát és a 180°-ban szembenállás vagyis az "Erősen rossz", ártó hátrányos, kártékony, szemben állás= Két elv szemben állását jelzi, amely nagy feszültséggel és energiafecsérlést jelent, mivel ezek a energia lehetőségeinek forrásait gátolják.


Amennyiben jól értem Te arra gondolsz, hogy a „meg nem élt tulajdonságok (jellemvonások) milyen formában vetítődnek ki arra a másik személyre, akiket nem akarunk elfogadni, akiket elutasítunk.”


Mivel általánosságban kérded, ezért most csak is általánosságban az M/ alaphoroszkóp értelemben tudom a választ is megadni.


Ezt leginkább azzal lehetne magyarázni, hogy maga a Napjegy, vagyis az”ÉN” az egyéniség nagyban függ attól a polaritástól és az elem minőségtől ahol a képletben a NAP tartózkodik, mert az befolyással bír az önkifejezés módjára.


Negatív jegyben pedig az önkifejezés tartózkodó és elnyomott lehet.

A pozitív-jegyben pedig viszont pontosan az ellentétje túlcsorduló az önkifejezés, vagyis szinte természetes.

Vagyis ha az M/ horoszkópnál maradva a Kos I. házból indulunk ki akkor ez ugye pozitív, míg a következő jegy a Bika negatív hatással rendelkezik és STB így tovább követi a + jegyeket a – hatás. (Ez a „Radix” esetében is, így értendő).


No már most, ha ezt még az elemek alapján is nézzük, akkor a Vizes jegyeknek nehézséget okoz pl. az agresszió kifejezése, valamint még a vezető szerep átvétele is, míg a tüzes jegyek szülötteinek ez szinte veleszületett tulajdonság is lehet.


Ehhez társul még a saját ASC szerinti jegy alapján, - ami egyben ugye az I. házat is adja- az „Öntudatosság”, az alkalmazkodási készség, vagyis ez mutathatja meg, hogy miként is működhetnek valakinél a személyes határok.


A Kos azt mondja, hogy „Ez vagyok ÉN” a 180°-ra szemben lévő Mérleg pedig azt mondja „Ez vagyok ÉN, és az vagy Te”, amellyel egyben azt is mondja, hogy hogyan is keveredhetnénk mi kölcsönhatásban egymással.

Itt is a Negatív jegyek általában gyengébb határokkal rendelkeznek, mint a pozitív jegyek.


No, már most, ha ezt a 180° -al szemben álló jegyként nézzük, vagy éppen I-VII. Tengelyen a Kos - Mérleg szemben lévő jegyhatás függvényében (Radixban is ezt értelemszerűen a szemben álló jegyházra kell érteni), akkor a VII. ház= Deszcendens a külvilág a kifelé való hatást fogja adni, mint a párkapcsolat STB.


Ez pedig a kapcsolati kölcsönhatásban azt mutathatja meg, hogy hogyan lehet együttműködni egymással. Hogyan - miképpen tudjuk, kivetíteti egymás elfogadásával, vagy elutasítással, az pedig már valóban függ attól is, hogy annak a jegynek az uralkodói milyen képen támogatnak jó fényszögek által, (Trigon - szextil), vagy éppen a korlátózó Qvadrát- ként, vagy szembenállás hatásként adhatják a hatásokat. Vagyis itt a Deszcendens pontja mutathatja meg, hogy valaki a kapcsolatteremtésre törekszik-e, mennyire egyszerű valakihez viszonyulni és mennyire sikerülhet a másik nézőpontját is figyelembe venni.

Ezt úgy kell érteni, hogy ha valaki egy olyan jegyben született, amelyiknek szinte természetes, hogy a másik felé valamiképpen nyisson, Ő könnyebben tud alkalmazkodni is, mint egy „ÉN központú jegyben született egyén. Egyszóval fogalmazva: a párkapcsolatnak részévé kell válnia, hogy összeegyeztethető legyen az „Én” igényem a „Te „igényeddel”.


Mivel azonban tulajdonságainkat is kivetítjük a társunkra, ez lehet a személyiségünknek az része amit a társon, a baráton, akár a munkatárson, - tehát minden kifelé való hatásban- élünk meg ez az amit nem Önmagunkban élünk meg.


Talán erre gondolsz Te is, amikor így írod, hogy „, akiket nem akarunk elfogadni, akiket elutasítunk.”

Ez hogyan kapcsolódik a házhatáshoz? Attól is függ, hogy ki és milyen módon kapcsolható össze abban a bizonyos külvilágban. Amennyiben felismeri valaki a kapcsolatában a számára elfogadhatatlan tulajdonságait, amelyektől legszívesebben megszabadulna, ezt a horoszkópban főleg a deszcendenshez „lokálisan= helyileg, közel álló bolygók, ezek- közül is leginkább a külsőbolygók befolyásolhatják.


Ugyan is ezek úgymond átszínezhetik a másokkal szembeni viselkedési módokat.

Ilyen lehet például a Neptunusz bolygó, amely az illúziókat képes előtérbe helyezni, főleg a kiábrándulást és a csalódást képes erősíteni.

Vagy a Plútó, aki inkább erős energiát sugallva manipulációra ösztönöz és inkább a kapcsolatban az uralkodói hatást, erősítheti.

Amennyiben pedig az Uránusz található a Deszcendens közelében, akkor pedig az intimitást gyengíti, és sok esetben inkább a hirtelen és váratlan dolgokat hozhatja be a kapcsolatba.


Konkrétan azt is kérded, hogy a „ Jupiter és a Vénusz energiái, hogyan hatnak egymásra, amikor szemben állnak egymással”

Itt is egy kicsit érdemes - ismereti szempontból- egy kicsit előbbre kitekinteni:

Még pedig oly módon, hogy ha a Jupiter harmonikus fényszöget kap a képletben Naptól –Holdtól - Marstól, vagy, mint külső bolygótól akár a Szaturnusztól ez kedvezően befolyásolhatja a SZEMÉLYISÉGET.

Viszont amennyiben az illető horoszkópjában ezek nem személyi jellegűek, akkor a hatásuk a Jupiterre sokkal általánosabb lehet, mint például a Nap - Hold –Merkúr- Mars vagy éppenséggel a Vénusz bolygó esetében. Ugyan is szemben állásban e két bolygó (Vénusz-Jupiter), diszharmonikus fényszögben, bár mindkét bolygót egyaránt jótékony bolygóként ismerhetjük, még is ugyan csekély mértékben, de feszültséget hozhat be.

Ez pedig inkább abban nyilvánulhat meg, hogy az illető életében időről –időre valamiféle nyughatatlanság, főleg elégedetlenség jelenhet meg. Ez pedig a kapcsolatokban úgy is megnyilvánulhat, hogy - mivel a Vénuszt a szerencse csillagaként is ismerhetjük-, valaki képes a meggondolatlanul akár nagyobb összeget is elveszíteni, ezzel aztán bumm be is csapott a feszültség forrása.

Érdekes módon e két bolygó szemben állás fényszögével erősítheti a türelmetlenséget, téves ítéletalkotásra ösztönöz, amikor ez a pénzről, vagy netán a szerelemről szól. Amennyiben pedig, még ha a Jupiter esetleg a gyorsan keringő Holdtól is, netán 180° fokos nem jó fényszöget kap, akkor pedig akár abban az egy évben, amikor a Jupiter, amelyik jegyben és házban halad éppen, ott felnagyíthatják az illető ez irányú jellem hibáit is.


Ugyan is a bolygók kétféleképen kerülhetnek kapcsolatba a házakkal és jegyekkel. Elsősorban: a leg kiemelkedőbb szerepe ott van, ahol, a „Radix” horoszkópban, amelyik jegyben és házban állt a születéskor.

Másodsorban pedig: úgy lépnek kapcsolatba, hogy milyen fényszöget vetnek az egyes jegyekben és házakban egymásra.

Mivel pedig a 90°- és a 180° fokra lévő jegyek főleg ellentéteket és ütközéseket mutatnak,

így aztán az elemi beosztás alapját nézve erősen diszharmonikus hatásokat adnak egymásnak.

Még akkor is, ha az egymással szemben álló jegyek az elemi hovatartozásuk alapján rokonszenvezhetnek is egymással, azonban még is a „poláris”elhelyezkedésük inkább feszültségeket, ellentéteket idézhetnek elő.

Ezért mondható ki, hogy a 180° fokos „Oppozicó” fényszögnek minden esetben diszharmonikus –ártó –rossz a fényszög-sugárzása.

2015. nov. 9. 16:28

Kedves Ilcsi Mama és Kedves Mindenki!


Nagyon sok asztrólógiai oldalon olvassható a novemberi előrejelzésben,hogy a hónap közepétől,nagyon rossz bolygóhatások várhatóak sőt ijesztő dolgokat .

Mennyire ,és kiknek kell ettől tartani?!


Kimásolok egy részt!

" a Neptunusz- Szaturnusz kvadrát meg a többi diszharmonikus fényszög- például az Uránusz -Plútó kvadrát és a következő hetekben hozzájuk kapcsolódó Vénusz és Mars nehéz fényszögei hatalmas pusztítást is véghez vihetnek életünkben. Hatásukra fontos emberi kapcsolataink szaladhatnak meg, jelentős anyagi veszteségek érhetnek, összetörhetnek legszebb álmaink, a sok szörnyűség pedig elapaszthatja hitünket. Az ilyen helyzetekből akkor hozhatjuk ki a legtöbbet, ha a Nyilas stellium által inspiráltan feltesszük magunknak a kérdést: vajon mégis mi ennek az értelme, miért pont én élem át ezeket az élményeket?"

2258. Ilcsimama
2015. nov. 7. 17:09

Kedves Csaba és mindenki más is, akit érdekelhetnek az akupresszúrás nyomás pont képei.


Az adatlapomon megtalálhatjátok a képeknél feltöltve. A többi képet most töröltem, majd ha letöltitek, akkor ezeket törlöm és vissza rakom az eddig fent lévő képeket.

Sajnos segítséget kellett kérnem mert összességében nem fért volna fel a feltölthető képek számában. Így egy kicsit össze lett csoportosítva, de remélem a leírással együtt érthető lesz.

2257. Ilcsimama (válaszként erre: 2246. - Mcsaba)
2015. nov. 6. 18:41

Kedves Csaba! Sajnos még mindig nem tudtam szert tenni arra, hogy hogyan tudnám feltölteni a képeket is az „akupresszúrás” kezelési leíráshoz, mely a 2241. számon található meg a fórumon.


Fontos lehet még ismételten szólni - mivel többen rákérzetek arra-, hogy kik ne használják az akupresszúrás nyomás pont masszás kezelést: akik: súlyos szervi szívbaj miatt keringési betegségben szenvednek, vagy a kezelési pont tájékon bőrelváltozás pl. övsömör, gyulladás STB, található.

Evés közben sem közvetlen utána sem ajánlott a kezelés!


Valamint, nem ajánlott azoknál, sem akik várandósak!!!!!


Célszerű házi orvossal, vagy szakorvossal ebben az esetben az akupresszúrás kezelésről konzultálni!!!!!!!


Egyébként ezt a 2232 számon is jeleztem már ahol az akupresszúrás kezelés I. részét írtam!

2256. IzaHold (válaszként erre: 2255. - Ilcsimama)
2015. nov. 5. 13:42

Ilcsimama! Éreztem, hogy érezni, tudni fogod, hogy mire/mikre gondolok. Bár teljesen amatőr vagyok, pár éve foglalkoztatnak ezek a dolgok, és sok-sok összefüggést látok, de tényleg nem értek az asztrológiához, csupán minimális szinten.

Köszönöm a részletes okfejtést, fantasztikus vagy, nagyszerű tudással!

Most nagyon megnyugodtam, felemelő érzés volt olvasni, amiket írtál.

Én is ebben bízom, hogy a Szaturnusz jót akar, és mindezt a tanulásért teszi. Egyébként valóban látni vélem a fényt az alagút végén a dolgok változásában, illetve az emberek mentalitásában. Bár néha olyan pofonokat kapok, hogy kell egy kis idő, míg kiheverem..:) De hiszem, hogy mindennek oka van, méghozzá jó értelemben, és a sok jótett végül elnyeri jutalmát, viszont néha kell egy kis határozottság, és erő is, hogy túl tudjunk lépni dolgokon. Az energiákat nem szabad magunkban tartani, ha túlcsordulnak már? Jól sejtem? Tehát, ha valamilyen viselkedéssel találkozunk, azt valamilyen formában tovább kell -e adnunk? Azért talál meg minket mindig? :) Persze a megfelelő személynek. Akár saját magunknak.

Köszönöm még egyszer!! :)

2255. Ilcsimama (válaszként erre: 2251. - IzaHold)
2015. nov. 5. 13:22

Kedves „ IzaHold”. Nagyon jó a kérdésed!

Azt ugye tudható, hogy a Szaturnusz a lassú bolygók közzé sorolandó, tehát a Napkörüli keringési ideje is 29 év és 167 napot tesz ki és nagyjából olyan 2 és féléveket időzik egy-egy állatövjegyben. Amikor pedig „Retrográd”= „R” hátra majd előre haladó helyzetben halad, akkor pedig ugyanazokat a területeket többször is érintheti hatásával.

Ez történt 2009-ben is, amikor 10.31.-től 2010. 04. 06.-ig a Szűzből már a Mérlegben rótta a Szaturnusz a körútját, aztán majd „R” módon 2010. 04. 07.- 07. 21.-ig még hátra lépett ismét a Szűzjegybe, tehát itt behozta mindazokat, dolgokat, amiket a Szűzben a pénzügyi válság idejében elkezdődött. Ezt követően pedig, majd 2010. 07. 22.-től - 2012. 10. 05.-ig haladt tovább a Mérleg jegyben. Ahol is az emberekre való hatása tényleg Mérlegelő módon volt érezhető. Hiszen már akár az anyagi, akár az egyéni válságból kilábalás során az emberek igyekezetek egymás közt a legalkalmazkodóbb módok viselkedni. Hiszen a Mérlegben a Szaturnusz hatás mindig azt hozza be, hogy az emberek figyelmét igyekezzen elterelni önmagukról, és a figyelmet inkább a külvilág irányába terelje.

Viszont mivel legtöbb ember inkább kifelé forduló személyiség- típushoz tartozik, igy azt hihették, hogy kevesebbet kell majd küzdeniük azért, hogy megkaphassák, amit szeretnének.

Aztán jött a csalódás része, ahol a Szaturnusz nagyon sokak elé olyan gáncsokat, dobot, amellyel - úgy ahogyan Te is írod - vizsga elé kényszeríthette az embereket. Még pedig az által, hogy azt hihették, hogy a céljaikéért nem is kell megküzdeni és megharcolni, hanem majd valakik megmondják, hogy miként szerezze meg mind azt, amire szüksége lehet.

Aztán ez okozott némi kudarc élményt sokak számára, így inkább a passzív befelé fordulással reagált sokak élete a változásokra.

Aztán ezt még tetőzte is az, hogy ezt követően 2012.10. 06.-tól 2014. 12. 24-ig a Szaturnusz bolygó a Mérlegből átlépve a Skorpió jegybe/ Mars és annak magasabb rezgés fokon működő Plútó uralma alá, ahol is szintén a legtöbb embernek a személyisége inkább a védelmi mechanizmus és primitív ösztönök irányába terelhette őket. Ahol is az emberek tetei, gondolatai, szavai, cselekedetei, lelki világa inkább nem jó irányba terelődhetett. Hiszen az állandó küzdelem a létben való fennmaradás érdekében bizony kikezdhette sokak életét, lásd a sok- bedőlt hitelek formáját. Így aztán az állandó küzdelem a létért sok esetben kimeríthette az önfeláldozásban, vetet hitet is.


Bízzunk benne, hogy a Szaturnusz mindig értünk dolgozik és nem ellenünk, még akkor is, ha olykor nagy leckéket add nekünk. Ezt is azért teszi, mert arra szeretne figyelmeztetni bennünket, hogy jobban gondoljuk át a cselekedeteinket, ne menjünk bele meggondolatlan dolgokba, mert ebből csak is hátránnyal tudunk ki kerülni. Éppen ezért amikor a Szaturnusz bolygó 2014 12. 25.-től már Nyilas jegyben / a Jóságos Jupiter uralma alatt halad majd egészen 2017. 12. 19.-ig. Ebben az időben pedig a Jupiter jó hatásával talán kárpótolni szeretne mindannyinkat az eddigi rosszért. A Nyilasban mind azokat a hatásokat felerősítheti, amelyek önigazolást adhatnak arra, hogy ne az absztrakciókon keresztül = elvontan és különállóan, keressük az életben az életfilozófia lényégét. Ugyan is a Szaturnusz a Nyilasban Jupiter uralkodás alatt pontosan a szellemi, fizikai mozgásteret már nem szeretné korlátozni. Itt a Nyilasban 2015. 09. 18.-tól a Szaturnusz mindenkinek azt sugallhatja, hogy felsőbbrendű tudatot igyekezzünk magunkba erősíteni, melyben a saját képességei alapján mindenki tudd majd boldogulni. Igyekezni kell mindenkinek a saját intelligenciájával, illetve valódi értékével sikereket elérni. Végezzen bármilyen munkát is, mentális vagy szellemi téren találja meg az önigazolást a saját boldogulása érdekében.


Bár nagyon sokan érezhették, pláne akiknek a”Radix” képletében a Szaturnusz érintett volt, hogy az idén nyáron még 2015. 06.04—től - 2015. 09. 17.-ig a Szaturnusz „Retrográd módon visszahátrált ismét a Skorpiójegybe, ahol bizony még úgy alaposan felrázta mindazokat, akiknek a sorsát valamilyen jegyhatásaként érintette.


Aztán azt se feledjük el úgy általánosságban mindenkire vonatkoztatva, hogy maga a Jupiter bolygó is, a körforgása szerinti állapotában,

- hiszen a Jupiter éves bolygó és egy-egy éveket tartózkodik minden jegyben,- így 12 év alatt kerüli meg Naprendszert, vagyis a születéstől kezdődően 12 évenként ciklikus hatása lehet mindenre, abban az évben a képletszerinti fényszög hatással lehet számolni.


Tehát most 2015. 08 11.-ig az Oroszlánban járt egy éven keresztül és most pedig egy éven át 2015. 08. 12.-től 2016. 09. 08.-ig a Szűzjegyben/ a Merkúr bolygó uralma alatt, aki az „Ész Istenének” is tekinthető, rója áldásos körútját és adhatja kinek - kinek mid azt jót amit szeretnénk magunknak a jó gondolatok árán megvalósítani. Hiszen amikor a Jupiter a Szűz- jegybe érkezik képes rá, hogy a legszerényebb ígéret által is lehetőséget biztosítson a siker elérése érdekében.

Mostantól talán az üzleti erőfeszítéseink is ambiciózusabbnak és sikeresebben bizonyulhat, és biztonságosabban gazdálkodva az anyagi dolgainkban is, a gyarapodás által talán messzebbre juthatunk. Pláne, ha valakinél a Jupiter a „Radix” születési horoszkópjában, erős pozícióban található és megfelelő jó fényszög kapcsolattal rendelkezik más bolygók irányában is, akkor az illető szinte mindig tovább tud lépni, még ha eddig oly mélyen is érezhette magát.

Azért mert a Jupiter a bőség jelképe és soha sem fél kihasználni a kínálkozó lehetőségek felismerését ezért, aztán ha bízzunk saját magunkban, akkor a Jupiter is és Szaturnusz is, most ezekben, az időkben segíthetnek a legjobbakat kihozni még a nehéz helyzetekből is.

2254. Barát.Á. (válaszként erre: 2253. - Barát.Á.)
2015. nov. 5. 11:43
Majd a picivel újra kérdezek. ;)
2253. Barát.Á. (válaszként erre: 2252. - Ilcsimama)
2015. nov. 5. 11:42

Nagyinál meg van a babanapló abban benne van, sőt még pontosították is, mert tíz percre kerekítve volt.

Itt felfogják írni, mert az a szokás. Osztrák német precizitás.

Amúgy sajátom és pároméból, ez így megnyugtató volt és elégséges számomra.

Szívből köszönöm!


PS: Még a végén túl bonyolítom, és mindet erre vezetnék vissza. ;)

❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook