Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯
2312. 1e53ba4657 (válaszként erre: 2311. - 123e772adb)
2015. nov. 29. 13:59
Most csak ezt latom,de igaz hogy alkalmazkodik gyorsan a helyzetekhez.
2311. 123e772adb (válaszként erre: 2309. - 1e53ba4657)
2015. nov. 29. 13:58
Nem. A skorpió nem az a kényes fajta. Ő a szívós fajta! Elpusztíthatatlan! Majd figyeld meg a lányodon. A jég hátán is meg fog élni, mert MINDENT túlél és rengeteget megtapasztal az életben! Az összes skorpió akit ismerek, ilyen. :)
2310. 123e772adb (válaszként erre: 2304. - Perla del Mar)
2015. nov. 29. 13:57

Én skorpió vagyok, jókat írsz, igen. ;)


Én 1985. 11. 17-én születtem, kb este 8 körül. Nem tudom mi lehet az aszcendensem és az mire jó. :)

2309. 1e53ba4657 (válaszként erre: 2308. - 1e53ba4657)
2015. nov. 29. 13:48
Vagy inkabb kenyesek.:D
2308. 1e53ba4657 (válaszként erre: 2307. - Ilcsimama)
2015. nov. 29. 13:46

Pontositottam az idot,en ugy emlekeztem del. Hat majdnem.

Egy netes ismerosom mondta,hogy skorpio,en nem voltam ebben biztos.Rendszervaltaskor szulettem.:)


Nagyon koszonom,hogy ilyen reszletesen foglalkoztal ezzel a kerdessel.


Vegul nem tudom akkor mi az Aszcendensem,de a lenyeg nem valtozik.:)


Latszik,hogy ertesz ehhez,minden elismeresem.De igy nyilvan megerted miert mondtam,hogy nehez nekem ez a jegy.:) Az hogy erzekeny vagyok nem ugy ,hogy mondanak valamit es en elsirom magam.:D Inkabb helyzetekre vagyok erzekeny,minden apro dolgot eszreveszek,van olyan,hogy a szivemre is.


Mas rak jegyu ismeroseim,sot anyu is az. O is rak.Mi ilyen kis elcseszett erzelmi vilaggal vagyunk megaldva.A pancel is igaz,mutatjuk a sebezhetetlenseget,ez ved,mar amennyire.


A csalad nagyon fontos, ezt az eletem is mutatja,koran szultem,kitartok mellette mindenaron.


Itt irtak a skorpio nem erzekeny,vagy valami ilyesmi,tegnap csak atfutottam.De erzekeny,majdnem annyira,mint mi rakok.Ezt tapasztalatbol mondom.

2307. Ilcsimama (válaszként erre: 2303. - 1e53ba4657)
2015. nov. 29. 13:10

Kedves „Namilesz~Teosztasz”! Azt írod, hogy állítólag az ASC Skorpió nálad.


Tudod az asztrológiában, vannak igazságok, még pedig, hogy minden összefügghet mindennel!


Nem írtál évszámot és helyet sem, ami pedig a pontos képlet alapadatainak elengedetlen kelléke. Azonban jól tetted! Mert itt a fórumon nem célszerű megírni a személyes adatokat csak is priviben.


Azonban nincs is részemről jelentősége, és nincs is szükségem rá, mert ezeknek, az adatoknak az ismeretében is már, - mert nagyon szeretem a „Rébuszokat”- asztrológiailag is igyekszem megbirkózni vele!


Aztán meg ezek mind-mind olyan képletfejtésre rá mutató dolgok, amiket, akik az asztrológiai alaptéziseket már valamennyire ismerik, sokat tanulhatnak belőle, ezért szívesen válaszolok most is itt a fórumon a felvetésedre.


Az előző bejegyzésemben ahol a kislányodnak a Skorpiósság kapcsán már írtam, (ha a saját szülött gyermekedről van szó), akkor mind abból már jegyhatás szempontjából rád az „ANYÁRA” is lehet következtetéseket levonni.

Ebből a megadott adatból pedig már az is látható, hogy a 07.16-i születési nap a RÁK jegy harmadik dekádjába tartozik, tehát akkor az általad írt 12 órás születési idővel nem lehet az ASC jegyed Skorpió. Ugyan is az ASC jegy olyan 2-3 órás idővel vált jegyet a horoszkóp körben.


Tehát vagy a születés pontos óra-perce nem lehet jó? Vagy az általad jelzett Skorpió ASC!


Még, pedig azért mert az előző bejegyzésemben nem véletlenül írtam neked a Szaturnusz dolgairól, akkor pedig Te olyan a’80-as évek közepétől kezdődő évben születhettél, mert ekkor járt a Szaturnusz bolygó Skorpió jegyben. Amennyiben ez igaz, akkor a Skorpió ASC jegyű egyéneknél csak is a délutáni órákban 14 órától tevődne az ASC- jegye a SKORPIÓRA.


Vagyis ha Skorpió gyermekedre vetítjük vissza a Nap és az ASC jegyedet, ha a 07. 16-i születéskor a 12 órás időpont megfelel a valóságnak, akkor abban az esetben nálad csak is MÉRLEG jegyre tevődhet az ASC jegy.


Miért is?


Mert ebben az esetben a gyermeked uralkodó bolygói közül a Plútó nálad éppen a Skorpió-jegy elején, de még az I. házban fog megjelenni. Mivel pedig neked az I. házad, ebben az esetben Plútó által Skorpió-jegy módon vezérelt, így a 2. házas „Karmádat”, vagyis a leszálló holdcsomópontodat is Skorpió módon hozhattad magaddal ebbe az életedbe.


Tehát egyszóval az ASC jegyed (ha jó az általad jelzett születési óra-perc), akkor a Mérlegben kezdődik és még az ASC által kijelölt I. ház a SKORPIÓ jegyben is folytatódik.


Miért érezheted még is úgy, hogy nem szereted RÁK - NAP jegyedet?


Ez pedig azért lehetséges, mert ( Perla der Mar a 2304. számon nagyon jól megfogalmazta lényeget, és ezt ez úton is köszönöm neki), hogy a RÁK ollói ugyan a jegy természetét szimbolizálják, de a Hold, mint az uralkodónak az érzelem a védekező ösztön sebezhetősége miatt nehezen törhet elő a Rák páncélja alól.

Mivel pedig a Rák Napjegy mindig tartozni szeretne valahová részévé, szeretne válni a családnak úgy, mint minden más közösségnek is, ezért mivel ezt nem igazán tudja megélni ezért az amúgy kedves együtt érző RÁK - könnyen válik keménnyé, ingerlékennyé, és ebben lehet egy jó adag Ön sajnálat is. Ez a bizonytalan árnyoldal pedig egyrészről a veled született bizonytalanságra is visszavezethető.


Már pedig, ha jó a 12 órás születési időd? Akkor a Mérleg ASC kezdőjegy jelöli ki nálad a „Radix” horoszkóp körben az I. házat és azzal együtt a többit is. Így pedig az I. ház, mint már mondottam kétjegyes lesz. Vagyis a RÁK - Napjegy mellé Mérleg ASC és átfedésben egy kis SKORPIÓ értékeket is kaphattál a születésedkor.


Nézzük akkor, hogy a Mérleg ASC jegy mit is adhatott neked?


Elsősorban az első, ami nagyon lényeges lehet, hogy az „igazságos természet” életelemed lehet a Mérleg ASC- jegyednek. Viszont a tökéletességre való törekvésed a határozatlanság, a kompromisszum őszintétlenség, elsimítása az alkalmazkodás során két hatásként jelenhet meg nálad. Sokszor habozhatsz és egyik szélsőségből a másikba, zuhanhatsz, ez pedig abból adódhat, hogy döntés sürgetését, esetleg mindig stresszként tudod megélni. Ezért aztán igyekszel egy kicsit távol tartani magad az érzelmektől, ezt inkább azzal kompenzálod, hogy örömödet leled a természet szépségében, ahol a gondolataidat szárnyára tudod engedni.


Éppen ezért mivel van egy kis Skorpió beütés is ASC miatt, ami ugye az öntudatosságodat, az egyéniségedet és az alkalmazkodási készségedet is meghatározza, ez nagyban befolyásolhatja a belső „ÉNED”, amit a külvilág felé kimutatsz. Ez pedig azt is jelzi, hogy a horoszkópkörben a Mérleggel ASC- el, szemben (a benne álló Plútóval, mint a Skorpió másodlagos uralkodójával) a DSC jegy a KOSRA/ Mars uralkodása alá tevődik!


Itt pedig azt láthatjuk, hogy a kölcsön hatás másokkal, vagyis, hogy mennyire vagy képes együttműködni másokkal, bizonyos fokú nehézséget jelenthet. Ezt pedig csak úgy tudod javítani, és megélni, hogy a „külső kapcsolati TE” igényeidet közelebb kell hoznod az „ÉN” belső igényéhez. Vagyis ne akard a mások feletti irányítást a Te saját birtoklási vágyadban megélni.


Ehhez pedig az I. házadban található Plútótól kapott romantikus illúziót megkaphattad már akár a születésedkor is, még pedig úgy, hogy a Plútó a nagy megújító az I. házban minden olyant is jelképez, amit ki kell küszöbölni az életedből úgy, mint azt a bizonyos sértődöttséget is és az esetleges féltékenységet is, mely ott lakozhat legbelül a lelked mélyén. Már pedig amikor a Plútó a Skorpióban található a születési képletben, akkor ezeket felszínre hozhatja.


Viszont az is igaz lehet, hogy pszichológiai értelemben pontosan ez adja, azt, hogy mind ezek a viselkedésében meg is változtathatók és átalakíthatók.

Ez pedig pontosan azért lehetséges, mert a PLÚTÓ a harcos MARS bolygónak a magasabb rezgésfokán működik, éppen ezért mivel Te egy kicsit Plútó személyiség is vagy képes lehetsz szembe nézni a saját mélységeidben elrejtett nem elfogadható tulajdonságaiddal is.


Hiszen ez által tanulhatsz meg ragyogni a tudat fényében!


Remélem, hogy ha elolvasod e sorokat - és még sorok közzé is bele tudsz látni, és nem vonzod be magadnak mind azt, ami nem jó számodra - hiszen a Bakban/ Szaturnusz urával található Neptun bolygó is a magasabb Vénuszi rezgés fokon működő a nagy látnoki tehetség hatásával a feltétlen szeretet érzést erősítheti benned. Ezzel pedig a túl csipkelődős érzékenységedet (főleg értelmi sikereken keresztül keresed), akkor józanul tudod hasznosítani a kapcsolataidban és az élet minden más területén is.

2015. nov. 29. 13:05
En ehhez nem ertek,csak azt tudom hogy nem szeretem ,lehetnek masabb,kevesbe idegesito ,nem masok miatt,magam miatt.:)
2015. nov. 29. 13:03
11:35-kor szulettem.Most mondta anyam..:D
2304. Perla del Mar (válaszként erre: 2300. - 1e53ba4657)
2015. nov. 29. 02:49

A Skorpiók nem szoktak annyira érzékenyek lenni. Ők nem is teljesen vizes jegyűek, hanem félig meddig tüzes. Ha az ascendensed Skorpió és Rák a napjegyed, akkor erősíti azt, hisz vizes jegyek. Én Halak nvagyok Skorpió ascendenssel. Én is nagyon érzékeny vagyok amúgy. Van egy dupla Skorpió na ő aztán igazi Skorpió. Vele nem lehet vitatkozni, neki mindig igaza van, és egyszerűen túl ordítja a másikat meg sem hagyja szólalni. Makacs, ha valamit a fejébe vesz ki nem vered onnan. Párkapcsolati problémái egy része (ami általa volt) abból adódott, hogy féltékeny volt állandóan, még a barátaival sem akart engedni, hogy eljárjon a párja. Amúgy segítőkész ,empatikus is, azért nem rossz ember ő.

Az hogy milyen valaki az összes bolygótól függ, de a napjegy és az ascendentől függ leginkább , az ascendenns gyengítheti vagy erősítheti a napjegyet. Tehát mondjuk egy Nyilas ascendems (ami tüzes jegy) gyengíti a Rák napjegyet, legalábbis én így tudom.

2303. 1e53ba4657 (válaszként erre: 2301. - Ilcsimama)
2015. nov. 28. 22:28

skorpio aszcendensem van allitolag.

07.16 12 ora.Hetfo

Egyszer valaki mondta,persze nem biztos hogy az.

2302. 1e53ba4657 (válaszként erre: 2301. - Ilcsimama)
2015. nov. 28. 21:36

Koszonom ezt a szep valaszt! :) Csak az uzeneted utan vettem eszre.


En rak vagyok,gondolom nem kell ecsetelni ,hogy milyen kiakaszto ,erzekeny,ember,ami inkabb sajat maga szamara nyomaszto. Sosem hittem ezekben,de most h idosebb leszek rajovok,h lehet ebben valami.Foleg ahogy magam is megismerem.Erre celoztam a hozzaszolassal,ugy hirtelen.:)

2301. Ilcsimama (válaszként erre: 2300. - 1e53ba4657)
2015. nov. 28. 21:21

Kedves „Namilesz ~ teosztasz”. Nem tudom, mit szerettél volna ezzel a bejegyzéseddel közölni?


Mivel azonban érdekes maga a felvetésed és megfogalmazásod is, ezért, ha nem bánod, mert ez a fórum főleg azért van és létezik, mert az asztrológiai alapismereteket itt is meglehet tanulni, talán neked és másoknak is, érdekes lehet a bejegyzésedre adott válaszom is.


Azért, mert az állatöv jegy lehet Nap jegy is, amelyik napon születtél és lehet aszcendens – jegy=ASC is, amikor éppen azon a születési napon a napszaknak mely órájában és percében jöttél a világra. Azonban a kettő együtthatása már egy egészen más embert jelölhet, és ha ehhez még a HOLD jegyet is hozzá vesszük, már nem is olyan nehéz megérteni, hogy ki miért éppen nem szeretheti a jegyhatását, vagy egyszerűen esetleg saját magát sem.


Ez pedig olyankor szokott előfordulni, mikor valaki a 28-30 évei felé haladva, vagy azt esetleg nem túl régen elhagyva az eltelt időt nem kellően értékelheti át. Ugyan is ez - az időpont a Szaturnuszi I. ciklus ideje egyszóval fogalmazva, esetleg nem jól ismeri fel valaki az adottságait, ezzel együtt a lehetőségeit sem, hiszen mindenki a saját Napjegyében tud úgy igazán kiteljesedni, mert a Napjegy az „ÉN” kifejezésének a vágyát jelenti. Itt jelenik meg az életerő a vitalitás, amely összetartja a személyiség minden részét. Arról már nem is beszélve, hogy ahol, amelyik jegyben a NAP tartózkodik az uralkodó bolygó hatására, nagy befolyása lehet az Önkifejezés módjára. A Negatív jegyben, mint a Skorpió is, és még a: (Bika, Rák, Szűz, Bak, és halak), az önkifejezés tartózkodóbb és elnyomottabb, de nem elnyomott lehet, itt a vitalitás is, állandóan és lágyabban áramlik, de nagy érzelmi energia használódhat fel.


Viszont azokban a jegyekben, amelyekben a NAP pozitív jegyre tevődik, az életerő is erősen és bőségesen áramlik, de amikor az energia tartalékok kimerülnek, azokat bizony felkel újra tölteni: (Kos, Ikrek, Oroszlán, Mérleg, Nyilas, és Vízöntő), itt az önkifejezés is sokkal túlcsordultabb és természetesebb lehet.

Ez pedig azért lehet így, mert a jellem szempontjából, ha Napkedvező helyzetben áll, akkor a jellem nagylelkű humánus, és még ellenségként is nemes jellegűnek bizonyulhat.


Azonban ha még egy kicsit visszatérhetek a Szaturnusznak, mint sorsbolygónak az I. Ciklus idejére, mert bizonyos, hogy Te is még talán ebben az időszakban élhetsz.


Akkor azt is láthatjuk, hogy a kötelességeinket, terheinket és a kényszerű vállalásainkat is a Szaturnusz adja, és a Szaturnusz gyűrűi is a korlátainkat mutatják, de mint nagy a tanítómester mindig tudja, merre visz a helyes út és igyekszik arra terelni bennünket.


Aztán lehet, hogy ez nem mindig kellemes, szenvedéssel is jár, de tisztán és okosabban jövünk ki belőle, sokszor ezzel segítve bennünket, amivel esetleg még ledolgozhatjuk az előző életbeli karmánkat is.


A Szaturnusz egyre inkább a külső keretektől a belső tartás felé tolódik el. Ma már a belső hangunk (főleg a felnőtt korban), határozza meg, hogy mit tehetünk, mit nem szeretünk és ez a folyamat már akár születés után az élet első heteiben elkezdődik, ezt mutatja az is, hogy fizikailag addig van szüksége a gyermeknek a szülő támogatására, amíg pár hónaposan már fel tud állni.

Aztán meg tanul járni, a további élete folyamán pedig igyekszik a gyermek önállósulni, majd akár teljesen leválni a szüleiről.


A lelki folyamat is, hasonlóan zajlik, csak sokkal lassabban. Hiszen a gyermekkor során fokozatosan egyre több felelősséget vállal a kisember palánta a saját életéért. A Szaturnusz hatására struktúrákat alakít ki és célokat tűz ki, saját képességeit egyre jobban fejleszti, és egyre kevesebb segítséget vár már el a szüleitől. Tehát: a Szaturnusz külső előírásainak a jelentősége csökken, helyette a belsőé fejlődik ki már gyorsabban.


Következésképpen a Szaturnusz gyermekkorban is, nagyon fontos kelléke a horoszkópnak, azonban a születéstől az első 28-30 években szakaszonként máshova kerülnek házak jelentés tartalmai szerint a súlypontok.

30 éves korunk tájékán, az első Szaturnusz visszatérés után, meg tanulunk vele együtt élni, hiszen amikről fiatal korban azt gondoltuk, hogy korlátozzák a szabadságunkat, ezért aztán lázadozunk is ellene, főleg a kamaszkorban, később elfogadjuk alapoknak.

Szilárd bázisnak használjuk fel, amire biztosan tudunk majd építeni.


A Szaturnusz sorsbolygó pontosan 29 év és 167 nap alatt tesz meg egy teljes kört a Nappálya körén és két, és fél éveket tölt el minden egyes állatövi jegyben.

Mivel pedig a Szaturnusz „Karmikus” bolygó is személyre szóló jelentőséggel bír, mert megmutatja az áthaladásokkor azt az életterületet, amely érintett lesz az élet folyamán.

A Szaturnusz a legfontosabb hétköznapi eseményeket kiváltó sorsbolygó. Vagyis, hogy mi teljesíti be a sorsunkat. Kronosz az idő, vagyis ha a három Szaturnuszi revolúció ciklus: Ha eljön az idő, akár jó, akár rossz, bizony el is jön.


Ugyanis a Szaturnusz mindig ebben a helyzetben valamilyen keménységet, nehézséget is hoz magával, de egyben a Szaturnusz a legjobb nevelő is. A Szaturnusz I. ciklusa 28-30. életév környékén következik be, de minden további szaturnuszi ciklus is nagyon érdekes lehet az emberek életében.


Azt írod, hogy a „skorpiok erzekenyebbek,mint ahogy a lanyomon is latszik” .


Az igaz, hogy a Skorpió szülöttek ellentmondásos egyéniségek lehetnek, némely Skorpiónak felróható, az is, hogy magának való, heves természetű, de ugyanakkor kiváló értelmi képességgel rendelkezhetnek, éppen ezért fel vannak vértezve az élet küzdelmeire. Az is tény, hogy a Skorpiót a titokzatosság lengi körül, azonban intuitív alkat, egyénisége is, kiteljesedett egyéniség lehet még akkor is, ha lelkizős - érzékeny típus és gazdag belső élet és szenvedélyes érdeklődési kör lengi körül.


Aztán még ehhez az is hozzá adja a magáét, hogy a titoktatos Skorpiók figyelmét szinte semmi sem kerülheti el, emiatt sokszor a titokzatosság homályába burkolják magukat.

Ezért mondjuk rájuk, hogy kiismerhetetlenek, és uralni akarják a környezetüket.


Azonban Skorpió lányokra még jellemzőbb, hogy a titokzatosság, amely körbelengi őket, csak növeli veszélyes bájukat, éppen ezért meglehetősen intuitív személyiségek lehetnek, és ösztönösen érzékelik a rejtegetett érzéseiket.


Az ilyen gyermeknek már korai gyermek korában saját vélemény alkot, érzelmeinek intenzitása és mélysége sokszor dühkitörésekben nyilvánulhat meg, ha éppen valami nem úgy történik, ahogyan azt Ő elképzelte. A szülők sokszor nehezen értik meg viselik el ezeket, hatásokat. Pedig csak arra van a Skorpió gyermeknek szüksége, hogy saját életteret, egy kis kuckót tudjon magának kialakítani, hogy ott a saját dolgait maga módján tudja megélni. Még is mivel a megérzése fejlett, azért mert a belső érzéke szinte sugárzik belőle felnőtt korában kiváló munkaerő dolgos, és fáradhatatlan lehet.


Pedig a Skorpiókat sokan, akik nem igazán értékelik az adottságaikat nem jó állatöv- jegynek, tartanak. Itt is lényeges maga az ASC- jegyhatás is, amely bizonyosan enyhítheti a Skorpió jegyhatás esetleges negatívumait is.


Aztán mivel a Skorpió jegynek a Mars és annak a magasabb oktávján működő Plútó az uralkodó bolygója, valamint a felkelő bolygók hatásaiknak az erénye vagy éppen gyengéi a jegyekben, illetve a házakban való elhelyezkedésükkel, azok fényszög hatásaikkal nagyban tudják befolyásolni az illető élet minőségét, és milyenségét.


Arról már nem is beszélve, hogy a Mars adja a dinamikus kifejezésmódot a cselekvéshez, egyben jelképezi az egyéniség kialakulásának a folyamatát. Éppen ezért egy valódi egyéniség, mint a Skorpió és még a Kos is, mert a Mars uralom mindkét esetben adott, folyton a saját határait próbálgatja és nem hajlandók feladni a saját integritásukat= teljességüket, a mások elképzeléseiknek.


Amennyiben pedig a Skorpióknál még a Plútó felsőbb oktáv hatása is érvényesülhet, akkor messzire nyúló és átalakító hatást kaphat maga a jegy hatása. Hiszen a Plútó által betekintést nyerhetünk saját „ÉNÜNKNEK”valami nagyobb hatást adó dolgaiba, pláne ha olyan jegy- házban található lokálisan= helyileg a Plútó képletben, ahol az egész horoszkópra kihatással lehet, mint például az ASC jegyben és egyben az I. házban.

Pontosan azért, mert a Plútó az I. házban, azt jelzi, hogy a felszín alatt nagyon sok miden történik és itt intenzív életre, lehet számítani.


Ugyan akkor bármelyik jegyben is tartózkodjon a „Radix” születési képletben a PLÚTÓ a felkelő jegy hatása a jegyhatást érzelmileg még feszültebbé teheti. Tehát a Plútó adja az érzelmi hatás lényegét, ezért az energiák levezetése céljából célszerű a kemény csapatjátékba való belevonás, mint például a vízi sportokba való közreműködés elősegítése.

Plútó harmonikus fényszögeivel pedig az illető jobban meg tud békélni minden az életben fellépő fontos változásokkal. Amikor pedig a Plútó az ASC-el kerül fényszögbe, akkor a változásoknak mindig belső indítékai vannak.

2015. nov. 28. 16:06

Utalom a jegyem.

Ennel mar csak a skorpiok erzekenyebbek,mint ahogy a lanyomon is latszik.

2299. Ilcsimama (válaszként erre: 2192. - Noémi2007)
2015. nov. 28. 14:42

Kedves Noémi! Nagyon régi a kérdésed, de nem felejtkeztem meg rólad, csak hidd el mostanában nem tudtam még veled foglalkozni. Viszont Te is igen csak régen jártál a fórumon? A priviben pedig ilyen nagyobb lélegzetű kifejtést - már csak karakterszámok miatt sem - nem lehet írni.


Igen nagyon is jól fogalmazod meg a privi kérdésed, hogy „nem kellene kiemelni egy-egy tranzit fényszöget, inkább összességében kellene nézni a dolgokat.”

Mintsem csak azt nézném, hogy ” decemberben a tranzit Szaturnusz el kezd trigont adni a Vénuszomnak. Ez mit jelent? Segíthet valamit?

Utána pedig a tranzit Szaturnusz már a Holdamnak is trigont fog adni. Ez most jó vagy rossz dolog?


Tehát ebből a szempontból is, még ha jó harmonikus fényszögeket is kapunk, akkor is a jegyben-házban és az uralkodó bolygók uralmának hatásait is, és jelentéstartalmaikat is, figyelembe kell venni.


Mire is gondolok én itt a Te esetedben: A VII. házad Bak- jegyre tevődik/ Szaturnusz uralkodás alatt adja az ASC-el szembeni jegyben az „ÉN” kiegészítésénél, a „nem ÉNNEL való kapcsolatba lépés lehetőségeit és a hatását. Mivel pedig maga az ASC - jegy a RÁK- ban/ Hold urával áll, ezért a HOLD, mint egyben a saját női mivoltod jelölője is, így a Szaturnusz - gátlásaival, leckét adó hatásaival bizony sokszor szemben találhatod magad.

Pláne úgy, hogy neked még itt a VII. házban található a képletedben a Mars bolygó is, ami ugye egy női képletben a párkapcsolati férfire is jelentés tartalommal bírhat.


Ebből a Tranzit hatás szempontból pedig inkább a lassú bolygóknak a lassúbolygókkal való kapcsolásból keletkező fényszög hatásai lehetnek mérvadóak. Azért, mert a gyors bolygók, mint a hold is csupán 1-1 napra állnak fényszög kapcsolatba más bolygókkal, mert gyorsan továbblépnek akár a jegyből akár házból, amelyben éppen akkor halad.


A Szaturnusz - Vénusz Trigon hatásnak azért lehet egy kicsivel nagyobb a Tranzit hatása, mert ugye a Vénusznak a jegyekben való tartózkodása is változó időket jelent általában olyan 4 hétig tartózkodhat a Vénusz egy-egy jegyben, de amikor éppen „Retrográd” módon halad, akkor akár 6 heteket is eltölthet egy-egy jegyben.


Amennyiben a Te által kérdezett Szaturnusz –Vénusz fényszög kapcsolódást nézzük, akkor decemberben a Szaturnusznak nincs harmonikus fényszög kapcsolódása a Vénusszal, (de megjegyzem, hogy káros fényszögei sem nincsenek csupán csak 1-2 napig tartó nagyon gyenge akadályozó fényszöge lesz.)


Aztán majd 2016. januárban 4. -től a Nyilas- jegyben fog haladni a Vénusz is, - úgy mint, ahogyan a Szaturnusz is mostanság a Nyilasban halad-, ezért itt 01. 15.-ig, együttállás fényszögben lesznek egymással. Ez pedig, mint tudjuk Önmagában sem, nem jó sem nem rossz hatás, az eredmény mindig a bolygók jelentéseinek a kapcsolatától függ.


Mivel pedig nálad, a képletedben, a Kosban / Mars uralma alatt található Vénusz bolygó és a Mérlegben álló Uránusszal nem jó a fényszög kapcsolódása, ezért vannak nálad e téren gondok, mert az Uránusz szinte mindent szeret szét cincálni, ami az útjába kerül, vagy úgy is fogalmazhatnánk, amit esetleg a Szaturnusz, mint sorsbolygó megenged neki.

Vagyis ezek az átmeneti jó Trigon fényszög hatások csak is átmeneti jelleggel hozhatják, be a jó hatást.

Annyiban érezheted ekkor ebben, rövid időben, a Nyilasban járó Szaturnuszi jó hatást, hogy neked a képletedben a Jupiter bolygód ugye a Nyilasban 4° -nál található együttállásban a Neptunnal, (azt is tudjuk, hogy a Neptun inkább ködösít, mint, hogy a tisztánlátást erősítheti), és a Szaturnusz jelenleg orbiszon belüli fényszögben halad éppen, így egy átmeneti jobb hatást eredményezhetnek ezek a hatások.

Mint már jóval előbb már itt a fórumon is, volt erről szó nálad, igazából ezek a dolgaid csak akkor kaphatnak véglegesen jó eredményt, amikor az Uránusz bolygó már 2017 után elszakad a Mars fennhatósága alól és át fog lépni 2018-ban már véglegesen a Bikában/ Vénusz urával, (ahol ismét 7 éven át fog haladni), és elhozhatja neked a végleges és jó párkapcsolati lehetőséget is.


Azt neked és mindenki másnak is, jó tudni, hogy amikor az Uránusz éppen a Bikajegyben halad, (vagy a képletben is valamilyen módon a jó fényszögek által ott érintett lehet), akkor ez az állás belső ragyogást ad, olyan erős belső tüzet, amely az emberekből előcsalhatja azt a szeretetet, amely akkor támad, ha a melegszívű „BIKA” az Uránusz ragyogásában fürödhet.


Ehhez pedig még nálad a Szaturnuszod a jó tanító bácsi is, éppen, a Nappal együtt a Bikajegyet foglalja el a képletedben a 11. vágyak és remények házában, a Plútóval és VII- házas Marssal a Bakban/ Szaturnusz uralkodása alatt is, igen csak jó Trigon fényszöget, alkot.


Amennyiben pedig meg nézed a horoszkóp körödben a Bika- jegynél a külső látens fényszögeket, azt láthatod, hogy szinte minden téren a hézagos jó zöld jellel jelzett hatások engedik neked a jó kiteljesedést.

Mivel a Plútó is még nagyon sokáig a Bakban fog haladni, ahol a Szaturnusz az „ÚR”, neked pedig az 5. szerelem házadban, a Mérlegben a Vénusz az uralkodó bolygó, valamint a Tranzit Jupiter is, aki most még ugyan a Szűzben jár, de 2016. végétől már a Mérlegbe fog érkezni.


Itt pedig a Te IV. család és otthonházadba kaphatod meg azt, amire már most nagyon is vágyódhatsz.

Még egy jelző adat, hogy a Szaturnusz bolygó a mostani Nyilas- jegyben való haladásából 2017 év végén át fog lépni a Bakjegybe ahol, mint már tudjuk ismét csak a Szaturnuszi fennhatóság fog előtérbe kerülni, abban is, hogy a beteljesülés nagyobb örömet okozhasson. Addig pedig légy türelmes és tápláld magadba azt az érzést, hogy amit sorsod még nem szeretné, hogy megkapd nem is érdemes siettetni.

2298. IzaHold
2015. nov. 27. 22:21

Kedves Ilcsimama!


Olvasgatlak és közben megint felmerült egy kérdés bennem, ami szintúgy régóta foglalkoztat. Miért van az , hogy amikor épp a születési képletünk szerinti hold van, akkor valahogy sokszor mindenki megtalál minket. Nem csak magamon, a szeretteimen is ezt vettem észre. Mintha nem az illető lenne érzékenyebb, hanem mindenki őt találná meg. Mi ennek az oka?

2297. hajadon81
2015. nov. 27. 19:49

Kedves Ilusi Mama!

Nagyon szépen köszönöm a választ is örök hálám érte. Természetesen most már tudom, hogy nem jó az időpont, de ezzel már nem tudok mit kezdeni. A Placidus programban nem vagyok járatos a barátnőm, vagy ismerősöm írta le, hogy kérdezzem meg, hogy nem-e változott a program az óta és, hogy jók –ezen az orbisok. A bolygókat is elküldte nekem, mert mi csak telefonon tudunk beszélni a távolság miatt. Nagyon érdekel az asztrológia, de nem könnyű azt látom és érzem, talán egyszer majd megtanulom. A numerológia az számomra sokkal érthetőbb, de most nincs időm tanulni. Kártyázni viszont tudok, de az asztrológia az pontosabb mindennél. Majd jelentkezem, megbeszélem a barátnőmmel, vagy ismerősömmel és jelentkezem mi hamarabb.

Addig is köszönöm szépen az asztrológia kört és, hogy ismét meg tetszet nekem nézni ezt a fránya rossz döntésemet a munkahelyel.

Jó hétvégét,szép estét

Millió puszi Ílcsi Mamának

Köszönettel

Erika

2296. Ilcsimama (válaszként erre: 2295. - Hajadon81)
2015. nov. 27. 15:04

Kedves” hajadon81”. Nagyon örülök, hogy rád illenek a jellemzéseim, és hogy jó talajra találtak az intelmeim is. Pláne úgy, hogy még a Placidus program tekintetében is van jártasságod.


Persze mivel a képleted ilyen sok Stellium állást tartalmaz, és hogy ilyen sok együttállás fényszögekkel rendelkezel ezért a mindenkori együtthatások miatt bizony nem a legjobb alkalom volt most a munkahely váltás terén belekezdened a változtatásba.


Nézd csak meg a 6. munkaházadat, hogy ott a Rák jegynél a külső körön milyen sok „látens” pirossal jelzett rossz fényszög hatások sorakoznak. Aztán az is érdekes lehet még nálad, hogy a Mérlegben lévő Plútó a Jupiter és a Merkúr is, már csak jegyhatás szempontjából is 3 jegynyire Qvadrátba állásban vannak egymástól a képletedben.

Mivel pedig mostanság a Plútó a Bakban pontosan szemben állás jegyben halad, így még jobban akadályoztatva lehetnek nálad főleg Merkúri kommunikáció tekintetében, mostani munkahely változtatás dolgai. Mivel pedig a Merkúr ugye gyorsbolygó révén hamar tovább fog állni a jelenlegi Nyilas jegyből, akkor a Neptun általi nehezített fényszög is oldódni fog a tisztán látás érdekében. Ne feledd, hogy a Neptun jelenleg a Halakban halad, neked pedig a Nyilasban / Jupiter uralkodás alatt van érdekeltsége a Neptun bolygónak.


A bolygók többsége pedig nálad, „Kardinális” pozitív levegős-jegyben a Mérlegben 4 bolygó található (Merkúr- Jupiter- Szaturnusz- és Plútó), és változó tüzes jegyben 2 bolygó

(Vénusz- Neptunusz), található, a szintén pozitív Nyilas-jegyben pedig, amely egyben a karrier és a hivatás szerinti MC.-t is, adja nálad, így nagyon jelentősek ezek a bolygó hatások rád nézve a munkaterén.

Nem véletlenül lesz a „Rejtett aszcendensed „is, Skorpiójegy, hiszen a rejtett aszcendens mutatja meg az utat a külvilág felé, azt jelzi, ahogy bennünket más miként lát. A rejtett aszcendens pedig abból tevődik össze, hogy melyik bolygó éppen hol milyen pontértékkel helyezkedik el a képletben, mert ennek alapján lehet a számításnál figyelembe venni.

Neked pedig a Merkúr – Jupiter - Szaturnusz és Plútó 7/4 pont értékkel, valamint a Nap - Hold és az Uránusz bolygók állnak negatív jegyben 7/6 pont értékben és itt található még maga az ASC is. Vagyis ahogyan e két bolygó értékek egymáshoz viszonyulnak, 7/4: 7/6, pontértékben, vagyis nálad a „Szilárd Víz jegyben” a Skorpióban adja ki a rejtett ASC jegyet.

Ezért vagy dupla Skorpió.


Amiket leírtál adatokat képletből nem is azok a legfontosabba ebből a szempontból, hanem inkább az, hogy a kör alatti „Ekl”táblában a 13°29’ fokos születési ASC idővel a felkelő bolygók milyen jegyben és hány fokon állnak. Ugyan is, ha a nettről időnként letöltöd a Tranzit bolygó haladásokat, akkor azoknak a” Radix” megfelelő jegy helyekhez fokszám szerinti feljegyzésével a külső körön láthatóvá válnak a Tranzit és a saját helyzetű bolygóknak az együtthatás fényszögei. Ebből aztán már akár jó előre figyelmeztető fényszög hatásokat lehet kiolvasni.


Éppen ezért leírom most neked, hogy a Te bolygóid a pontos születési időd szerint a „Radix”-ban hol állnak: Nap Skorpió 4°. Hold: 0°26’ Uránusz: 28°48’aSkorpió jegyben.

Merkúr: 18°15’ Jupiter: 23°39’. Plútó: 24°39’és a Szaturnusz: 15°26’ a Mérlegben.

Vénusz: 20°28’ és Neptun: 22°52’ a Nyilasban.

Mars pedig: 3°45’ a Szűzben.

2295. hajadon81 (válaszként erre: 2294. - Ilcsimama)
2015. nov. 26. 15:54

Kedves, Aranyos, Segítőkész Ilcsi -Mama!

Nagyon szépen köszönnöm, hogy válaszolt a kérdésemre örök hálával tartozom Önnek, és hogy véletlenül erre az oldalra tévedtem. De, mint tudjuk nincsenek véletlenek, és még biztos vagyok benne, hogy sokat fogok a fórumon nézelődni.


A kérdésemre tökéletes választ kaptam és a személyiségem is pontosan letetszet írni. Sajnos nem vagyok magamra mindig büszke, de már sokat változtam, de úgy látom, érzem, hogy még mindig formálni kel a személyiségemen. Egy idős asztrológus ismerősöm, barátnőm segített nekem 1-2 évvel ez előtt, de már rég nem foglalkozik ezzel a tudománnyal. Sajnos ő sem ajánlotta az új munkahelyváltást, de látott lehetőséget, de biztosra nem mondta, és a szerződéskötést látta jónak. A Placidus 4,1+Nostradamus programja is nagyon régi és nem biztos, hogy ezek az orbisok, de lehet, hogy nem jól írom be pontosak. Elküldöm, de csak az együtthálást, mert mindet nem írtam le, hogy jól vannak-e beállítva.


A Semisextíl-nél a Naptól a Plutóig végig 1.00

Együttállás Asz 010. MC 010

Nap 4.00,

Hold,4,00

Merkúr 3.00

Vénusz3.00

Mars.3.00

Jupiter.3.00

Szaturnusz 3.00

Uránusz. 3.00

Neptunusz,2.50

Plútó 2.50


Holdcsomópont.0.50 Házsarkok 0.10


Szorzószám összevetésnél:0.33


Max. Távolság korrekciós események:0.25

Házak hatásköre a sarok előtt:


Asc-Desc:2.00 MC-IC 2.00 Közbeeső. 2.00


Köszönettel

Erika

2294. Ilcsimama (válaszként erre: 2293. - Hajadon81)
2015. nov. 25. 22:05

Kedves „hajadon81”Erika”! Először is azt szeretném neked mondani, hogy a nyílt fórumra semmilyen körülmények között sem szabad –soha sem- ki írni a születési időt, pláne még névvel is!


Másod sorban ugyan örülök, hogy rá akadtál erre a fórumra, csak az a baj, hogy mi itt nem jóslással foglalkozunk, hanem azt szeretném én magam részéről, (mint: Ilcsimama) elősegíteni, hogy aki szeretne az asztrológiai ismeretekbe, akár ilyen – alapszinten - is belelátni, mennél több ismeretanyagot tudjon megtanulni, és használni a saját „Radix” születési képletének a figyelembe vételével. Ehhez pedig bizony lényeges Ön ismeret és főleg szorgalom is kell.


Arról már nem is beszélve, hogy ilyen és hasonló kérdések sorozata, garmadában áll sorban nálam, azonban nem tartanám helyesnek és főleg nem etikusnak, hogy bár kit is mások elé helyezve tanácsokat osztogassak, ha csak nem olyan életmegoldáshoz kell valakinél egy kis előmozdító segítség, amellyel talán már akkor akár saját maga is jobban meg tud majd birkózni a feladattal. Hiszen mindenki saját magát ismeri a legjobban, saját maga életvitelén tud javítani, ha ismeri a horoszkópja alapján a saját magát és az életbeli lehetőségeit is.


Ne gondold, hogy én, most neked, csak osztogatni akarom az észt, erről szó sem nincs, talán ezt itt a fórumon pontosan azért tartom jónak leírni, hogy talán ebből mások is tanulhatnak valami nagyon fontosat.

Még pedig azt, hogy a cselekedeteknek sajnos ára van!


Amennyiben pedig jól átgondolod, amit szeretnék neked ezzel itt az elején mondani, akkor rá jöhetsz arra, is talán van benne valami igazság, és talán ez rá vezethet arra, hogy a cselekedeteidet ne mindig Skorpió módon old meg.


Elsődleges tanácsként- csak azért, hogy ne engedjelek el Téged sem üres kézzel - azt javasolhatom, hogy ebben a nehéz világban nem szabad addig egy meglévő munkahelyet „felmondani”, elhagyni, míg egy másik jobbnak tűnőnek nincs meg a biztos lehetősége, mert ez sajnos könnyelműséghez vezethet, és sajnos az élet ezért meg is bosszulhatja magát.


Másod sorban pedig azt is ismerd el, hogy a főnök asszonyod nagyon korrekten fogalmazott, mert hiszen nem Ő küldött el téged, még akkor is, ha Te ezért most esetleg neheztelsz is rá!


Az asztrológiában erre szoktuk azt mondani, hogy ezek a Szaturnusz leckéi, pontosan azért, hogy rá neveljék az egyént arra, hogy csak is tudatosan cselekedjen, hogy más alkalommal, sokkal meggondoltabb legyen.

Ismered azt a közmondást, hogy „ A járt utat ne hagyd el az ismeretlen ösvényért”!


Talán ezt lehetne javasolnom a második kérdésedre is. Hiszen nem másokban lehet a baj, hanem pontosan nálad lehet a források gyökere, hiszen a születési adataid alapján látható, hogy Skorpió Napjegyben születtél, tehát ösztönösen is rendíthetetlen lehetsz.


Miért is, teszek még is most veled kivétel, hogy kiemellek a sok várakozók sorából, azért mert közben rá néztem a képletedre és tanulási szempontból igen csak érdekes dolgokat találtam benne, ami talán a saját magadnak, de talán mások számára is érdekes lehet. Még az is lehet, hogy neked is fel lehet kelteni az érdeklődésed az asztrológiának a más módon való megismerésében, mint sem hogy csupán jóslásként fogjuk fel azt.


Remélem Kedves Erika, nem bánod, hogy a fórum kereti között- tanulási célzattal-, neked pedig ezzel egy - ajándékként - átnyújtom a „Radix” születési képletfejtésed jelentőség tartalmát. Talán hasznát veheted a további életed során, már csak azért is, mert a mostani munkára való kérdésed a december 1-i idővel nagyon szűkhatáridőben van behatárolva, tehát nem is ez itt a lényeges, hanem inkább 6. munkaházának a X. hivatás és a jövőútjának az érvényesülésének a függvénye.


(Vagyis így működik a mi asztrológiai fórumunk! Persze nem a személyes jellegű dolgok kiteregetésével, hanem inkább maguknak a képletben fellelhető dolgainak a még jobb meg ismerésében, való segítségnyújtásban, illetve az adottságok és lehetőségek fel térképezésében, ami mindenkinek iránymutatást adhat. )

Mivel pedig szeretnélek egy kicsit jobban megismerni, ezért egy kis jellemzést adnék, talán sok mindenben magadra ismerhetsz, és én is ebből tudok ki indulni.


Maga a Skorpió Napjegyben való születés azt adja a tulajdonosának, hogy érdeklődő - kíváncsi természettel rendelkezik, szenvedélyes, erős akaratú, már-már „Egoista” és gyanakvással és titkolódzással van telítve, éppen ezért olyan szakmákban jeleskedhetnek ahol mind ezeket, tudják érvényesíteni. Mivel pedig a Mars az uralkodó bolygója, mint a Kos- jegyben születetnek szinte semmitől sem fél. A logikáját szinte a megérzéseivel köti össze, éppen ezért kivételesen „intuitív”alkat, a belső érzéke kisugárzik belőle, már-már látnoki képességgel is rendelkezhet. Kiváló munkaerő, mert fáradhatatlan, és zseniális stratéga, sokoldalú és szorgalmas és igyekvő, nagy a tudásszomja, de anyaként is megállja a helyét. Kora gyermekkorától saját útját szeretné járni. Mivel pedig mérhetetlen becsvágya rugalmatlanná teheti, ezért a Skorpió jegyűeket sokan ellenszenvesnek ítélik meg. Azonban ez nem mindig van így, hiszen maga személyiség és az ASC jegy modifikálhatja a szülöttet.

A szerelemben pedig egyetlen más jegy sem visz annyi nyers, de szenvedélyes erőt egy kapcsolatba, mint a Skorpió szülött, ezért aztán nehéz hozzá alkalmazkodni.


A Vízöntő ASC jegy pedig a Skorpió jegyhez azt adja + ként, hogy a gyanakvó természetét az intuíciója óvatosságra inti. Ezzel együtt a Skorpiókiváló felderítő képességét a Vízöntő ASC komputerizált széles látókörűséggel teszi tudatossá. E kettő együtt objektivitás és a közösség iránti elkötelezettség birtokában pedig megfelelő egységet alkothat. Vagyis minden azon múlhat, hogy sikerül-e a megérzéseiket pozitív módon alkalmazni, mert ez lehet a kulcs mások irányába, hogy kellőképpen fogadják el őket.


No, már most ezekből kell kiindulni a képlet fejtés során, azonban a tanulás érdekében kénytelen leszek úgy is fogalmazni, hogy mások számára is, érthető legyen más hasonló képletfejtés érdekében is.


Megjegyzem, hogy tanulási szempontból régen láttam ilyen érdekes horoszkópot! Miért is?


Sokszor szoktam mondani itt a fórumon is, hogy szinte semmi sem történik véletlenül!

Tehát az sem lehet csak a véletlen műve, hogy Te éppen most keveredtél ide fórumra és raktad fel a teljes születési adataidat, ráadásul nagyon pontos születési óra - perces születési idővel, (bár helytelenül, mint előbb is jeleztem, mert ezt csak priviben szabad közölni).

Azonban, ha ezt nem így tetted volna saját magad akaratából, akkor nekem most nem volna szabad a képleted a fórum kereti között kielemezni.

Ez is az ok és okozat törvény keretei közzé sorolható, mint minden más is, ami nagyban befolyásolhatja az emberek életét. Talán az sem lehet véletlen, hogy pontosan most a közeli időkben foglakoztunk itt a fórumon a „Karmával”összefüggő dolgaival.

Persze olyan személyes jelleggel összefüggő dolgot, ami esetleg csak is rád tartozhat, - amit itt e keretek között nem lehet megbeszélni -, azt úgyis privátban írom meg majd.


Lássuk akkor az elejénél, még pedig, hogyha rá nézünk egy horoszkóp körre, most jelen esetben a te horoszkóp körödre, akkor mit is láthatunk a „Radix” születési horoszkópban.


Mivel 10. 24 –11. 22.-e közé esik a születés napja, ezért SKORPIÓRA tevődik a NAP -jegy.


Aztán első sorban látható, hogy a „Bolygók” mindegyike tehát mind a 10 bolygó fent van a horizont felett, tehát a ASC-DESC tengely felett van a dominancia: nyílt megnyilatkozást takar az illetőnél, az életeseményekben, így aztán egy - egy látható esemény is, minden fontosabb mérföldkövet befolyásolhat a képletben. Ebből már az is kikövetkeztethető, hogy az illető széles látókörrel rendelkezhet, aktív, e mellett ugyan nem igen érti meg a környezetét, mert saját maga is nehezen viseli el a korlátokat.


Ez pedig nálad azt mutatja, hogy a 10 bolygó közül 8 az MC-IC tengelynek a nyugati, tehát a jobboldalra eső felsőfelén található. Még pedig két jegyben is STELLIUM állás van.


Az is látható képletedben, hogy a Skorpió Napjegyedhez Vízöntő ASC jegy társul/ Uránusz uralkodással.


A 8. Skorpió Napjegyben jelen van mindkét Fővilágosító, mert a Nap mellett itt található nálad a 8. házban a Hold is, és még az - Uránusz is, éppen hogy a Skorpió jegy legvégénél, de már helyileg a 9. házban. Vagyis ezek és itt a lényeg, hogy a Skorpió –jegyben van itt 3 bolygó Stelliumban, tehát akkor itt a hatásaik is összeadódnak.


Arról pedig már nem is beszélek, hogy miért éppen itt tartasz, most ahol tartsz, hiszen az URÁNUSZT fizikai analógiával lehet felül írni, azonban ezt soha sem lehet irányítani.

Ez pedig azért van így mert a MERKÚR* magasabb számú oktávjának tekinthető. Ezt úgy is lehet jellemezni, hogy én nem ezt akartam, ez - az URÁNUSZ hatás. Pláne, most amikor a Tranzit körforgás szerinti az Uránusz/ Mars bolygó uralma alatt halad éppen 2017-ig a Kos- jegyben, ahol bizony a magányos farkas független érzés szellemét növelheti benned.


A másik jegy Stellium pedig a Mérlegben van mégpedig: Merkúr- Jupiter- és a Plútó következtében, ezek pedig mind a 8. házában találhatók. Mivel azonban a Nap és Hold is a 8. házhoz tartozik, itt van az egyéniségednek a lényege.

Hiszen a Skorpió jegyhez / Mars és Plútó uralma alatt összességében ugyan 3 bolygó tartozik, viszont lényegében az a tény, hogy magában a 8. házban 6 bolygó kapcsolódik ház- hatás tekintetében egymáshoz már ön magában is jelentős, lehet.

Arról már nem is beszélve, (ez is igen ritka jelenség), hogy a „Radix”-ban összesen 7. bolygó együttállását kell figyelembe venni: Nap - Hold, Merkúr-Jupiter, Hold-Jupiter, Merkúr-Szaturnusz, Vénusz- Neptunusz, és Jupiter- Plútó.


Az együttállások ugyan jelentés tartalmaik szerint két elv együtthatását, összeolvadását jelzik, önmagában sem, nem jó sem nem rossz fényszögeknek tekinthetők, azonban mivel az eredmény a bolygók jelentéseinek kapcsolatától függ, ezért itt nálad bizony a jelentőség nem elhanyagolható.


Ehhez még azt is érdemes tudni, hogy ez eddig 6+3= 9 bolygó állást jelezz, viszont egyáltalán nem lényegtelen, hogy a 10. bolygó hol van a képletben.

Erikánál a 10. bolygó, vagyis a Mars pontosan a VII. házában, a Szűzben/ Merkúr fennhatóság alatt található.

Mit is tudunk arról, hogy ha Mars egy női képletben a VII. házban ilyen uralom alatt található?

Azt, amit már a leírásom elején is írtam neki, hogy ne másokban keresse a hibát a párkapcsolat terén, hanem inkább saját magában való hozzáállás terén kell megtalálni a változtatásra vonatkozó lehetőségeket, még pedig ez a másokkal való jó kommunikációban keresendő.


Mivel pedig a 8. ház ennyire zsúfolt a bolygó a hatások terén, ezért vizsgáljuk meg, hogy mit is jelez a képletben a 8. ösztönök háza, először:

a./ általánosságban, majd abból a nézetből is, hogy milyen:

b./ sok bolygó található a Te 8. házadban?


a./ Itt derülnek ki a 8. házvonatkozásban az univerzum titkai, és pedig azért, mert mint minden más „Radix” esetében is az úgynevezett M/ horoszkópértelmezést is ide kell hozni, mert ugye az I. házat adó Kostól a 12. Halakig tartó M/ Horoszkópban ez lesz a Skorpió- jegyháza, vagyis a sorrendben a 8. jegy- ház.

Ezért itt ennek a jelenlegi „Radix” helyzetét e szerint kell összetett értelemben is meg kell vizsgálni.


Még pediglen azért, mert a 8. ház jelentése is sokrétű lehet:


Úgy, mint valaminek, az elhalásának, a veszteségeknek a háza, de egyben áldozatot is jelent, valamiről való lemondás dolgait is itt kell keresni, de az átalakulás is itt mehet végbe, mert a 8. ház eseményei érzelmi töltéssel bírnak, itt látható az illetőnél a mindenfajta növekedés, a terjeszkedés, és a tapasztalatszerzés belső energia általi lehetőségei is. Aztán itt találhatók meg a szexuális dolgok is.

2: 8. ház „polárisan” szemben álló jegy/ház/ hatás tekintetében pedig itt lesz látható az örökség is, de akár még a partner vagyona is. Azért, mert itt jelenhetnek meg a közös anyagi jelegű pénzügyi források, nyereségek és ezzel együtt bármi nemű örökségből származó anyagi dolgok is, melyek lehetnek pénzzel összekapcsolhatók, de akár ingó és ingatlan vagyonok is.


Már pedig ha a 2. jegy/ház pontosan a két jegy csúcsára esik a „Radix”-ban, mint Erikánál is, akkor ez azt jelzi már, hogy valaki mennyire képes, vagy hajlandó-e önzetlenül megosztani az anyagi eszközeit. Mivel pedig nála 2. ház egyértelműen már a Mars uralta Kos elejére mutat, és a 2. házában nem állt a születésekor bolygó, így bizonyos, hogy nálad, ez a hatás azt is behozhatta, hogy e téren az anyagi dolgaid is függhetnek mindenkor a 6. házbeli munkaházzal összefüggésben a saját kereset mellett a 8. házas mások általi anyagi javaktól, illetve az örökség is innen származhat majd.


(Mivel itt esett szó a 6. házról, ez nem csak munkaházat, hanem az egészségházat is jelenti, ezért e téren: mivel a Rákban kezdődik, így a betegség hajlamok terén a női betegségekre, főleg a méh és a hólyag betegségeire kellene oda figyelned. Napjegy hatás tekintetében, pedig: a Mérleghez tartozó deréktájék és vese betegség hajalmai azok, amik nagyobb odafigyelést érdemelhetnek.)


Mivel a Mérlegjegynél a külső „Látens” fényszögeknél a külső körön az ASC, az MC és még az Uránusznak is jó fényszögei vannak a jövőre nézve, ezért bizonyos, hogy nem kell a szomszédba menned, hogy pénzt tudj szerezni magadnak. Mert az egyéni hajlamaid lásd a Nyilasban/ Jupiter urával az MC-vel, mindenkor jó irányba terelhetik az egyéni törekvéseid is e téren, a X. ház egyfajta elhívatottságot jelez a pénzkeresetre és azon túl is, jelzi, hogy hogyan lehet fejlődni az egyéni életben spirituális és mentális síkon is. Aztán, mert lokálisan is a Jupiter bolygó a 8. házban található tehát a mások által is, megszerezhető jövedelmek terén is a jó lehetőséget biztosíthatja számodra.


A Skorpió jegyhez még a 8. házból majd nem 10°-nyi rész is tartozik, de többségében a Skorpiót a 9. házvonatkozás adja, ezért a szellemi élet és a lelki behatások a belsőfejlődés érdekében éppen ezért nem hanyagolhatók el.


Ugyan is itt a Skorpió - Nap - jegy - uraként a Mars, mint uralkodó és annak magasabb oktávján működő Plútó nagyban befolyásolja a negatív Skorpió- jegyben álló Naphatását és a Hold hatását is, mert a Hold, itt saját magadat is jelzi a képletben.

Éppen ezért fontos azt tudnod, hogy a személyi bolygóid a NAP - Hold mellett még a Mars bolygó is.

Ezért aztán azt jelzik a hatások terén, hogy nagy lendületre, előre törő akarat látható szellemi és az értelmi törekvési képességed érzelmi intenzitását és az intuitív = szemlélődő, megsejtő, ihletszerű képességeidet kordába tudd tartani. Ezért feltétlen fontosnak tartanám saját magában az ÉN”hatás kutatását! Hiszen az”ÉN”kifejezésének a vágya adja az életerőt, a vitalitást, az energiát, amelyik összetartja személyiséged külön álló részeit is, már pedig ezek még nem értek, meg ahogy egy egészet alkossanak. Azért mert az önkifejezés vágya magának a Skorpió jegynek és a 8. háznak a tükrében mutatkoznak meg nálad a külvilág felé. Mivel pedig polaritás szempontjából a Skorpió jegy negatív jegyek sorába sorolandó, ezért az Ön kifejezésed is inkább tartózkodó, azonban nem akadályozott. Ezt még ugyan itt a Hold is csak erősítheti, és még + ként a Skorpió/ Vizes nap jelleg is gátolhatja, ezért egyensúlyba kell hoznod a negatív hatást mely a Víz-jegy következtében azt az erőt, erősítheti nálad, hogy és érzésekkel és érzelmileg fejezd ki magad. Mivel csak ez által tudod a vitalitásod mértékét, mely egyébként a személyiséged rendelkezésére áll, egy befogadó még is, negatív jegy hatáskövetkeztében is, lágyan áramoltatni mások irányában is. Így érheted el, hogy az igazi jellemed nemes, nagylelkű és humánus legyen. Mert, ha a Skorpiósságodat, nem tudod, úgy igazából helyre tenni magadban, akkor inkább a hiúság és a hencegő arrogáns nagyképű hajlam kaphat teret nálad.


Valamint a személyiség fejlődése érdekében az Önismeret fejlesztést is célszerű alkalmazni. Erre, pedig azért lenne nagy szükséged, mert amikor a Nap is és a Hold is egy jegyben, egyházban található, és pláne, amikor - Hold éppen még Új hold fázis időben is haladt a születéskor-, ezért itt a Nap határozta meg a tulajdonságok ösztönös és intuitív jellegzetességét is. Ez pedig inkább azt hozhatja be, hogy a Nap- jegy szerint, vagyis SKORPIÓ módon viszonyulhatsz szinte minden helyzethez.


A párkapcsolati téren pedig itt a Nap hajtó ereje révén időnként minden a szexualitásra irányulhat másszor, pedig inkább a pénz hajszolása kerülhet inkább előtérbe.

Mivel pedig a Vénusz a Nyilasban a 11. házban a Neptunusszal van együttállás fényszögben, ez szinte elködösíti az érzelmeket, amiket másokra vetíthetsz inkább ki, mint inkább magadban keresnéd a kapcsolaterősítésnek a lehetőségeit.


Aztán mert a Napnak is a Vénusszal és a Merkúrnak is, mint a kommunikációért felelős bolygónak a Marssal, ugyan gyenge jellegű, de diszharmonikus fényszögei vannak a képletben, ezért érzelmi téren a kapcsolatokban ezzel is, számolni lehet. Mivel pedig a Neptun egyben a Vénusz felsőbb fokú oktávjaként is működhet, ezért itt a 11. házban lévő együtt- állásban, azt a feladatot adhatja neked, hogy „Tűzz ki célokat magadnak, keresd meg hozzá a megfelelő társakat és pártfogókat, ez lehet a sikeres navigációnak a titka az életmegoldások és remények megvalósulásnak a házában.


Párkapcsolat terén pedig, mivel egyébként a Nyilasban álló Vénusz inkább a függetlenségre való törekvést erősítheti benned, és nem inkább azt, hogy egy személyhez tartozzál, ne az legyen a jelszavad egyébként is, de főleg nem szerelmi téren, hogy „ami könnyen jön az, könnyen is megy”. Hiszen ha azt veszed figyelembe, hogy a Skorpió jegy szenvedélyessége az intellektus kapcsolat igényével itt a Nyilasban álló Vénusz által csillapulhat és Nyilas/ Jupiteri uralom miatt akár érzelmileg gazdagodhatsz is. Ne csak várd a szerelmet, igyekezz adni is és akkor a megfelelő jó párkapcsolat is rád, találhat.


Hiszen a jövő év szeptemberétől a Jupiter is belelép nálad a saját képlet szerinti jegyébe, a a pozitív hatással rendelkező Mérlegbe ahol a Vénusz az uralkodó. Ezért aztán 2016 végén és 2017 elején Tranzit hatásban találkozik a Jupiter saját állása szerinti 24°fokszámával, ez pedig behozhatja nálad azt a belső indíttatást a megértés terén, hogy szinte minden dologban – anyagiakban, szerelemben STB-, sikereket érhess el. Mivel pedig a Jupiternek lokálisan a Mérlegben olyan ereje is van, hogy az igazság érzeteted, erősítse és segíthet abban is, hogy kiterjesztése által a partnerkapcsolaton keresztül teljesedhet ki igazán az életed. Azt is itt és ekkor kaphatod meg mert pontosan 2017.- ben lesz nálad a 3. ( 12 éves) Jupiteri ciklus idő is, és ugyan úgy, mint a Szaturnuszi ciklusok idejében is, mert ekkor hozzák be egyéni téren a legészrevehetőbb hétköznapi hatásokat. (A Jupiter éves bolygónak számít, mert egy-egy jegyben 1 évet tartózkodik, így 12 év alatt járja körül a Nappályakörét, ez pedig itt a Te életedben most 3. alkalommal fog majd bekövetkezni.)


Ezt pedig jó lenne megszívlelned, mert egyébként is hajlamos lehetsz a nehezen oldható belső nyugtalanságra és az elégedetlenségre is, - pláne még a gyakori hangulatváltozásaiddal is-, bizony nehézséget okozhatsz mindenfajta kapcsolat terén, de főleg a párkapcsolatban. Azért, mert a Skorpió jegy bizonyos tekintetben ezek Nap - Hold együttállási erők azonnal a felszínre törhetnek, amint a kapcsolódások terén kihívások érnek.


Ezért aztán különböző helyzetekben tanúsított reakciók során az érzelmeid - akár még egy enyhe provokálás során is -, túlzott hevességgel törhetnek elő. Azonban, ha ezt jó megfontolod, és figyelembe veszed a hatásokat, akkor mivel egyébként az érzéseid szívből jövők is lehetnek, nem lesz nehéz e téren, féken tartani magad, ha pedig ezt sikerül megvalósítanod, akkor hatalmas érzelmi és intuitív energiaforrásaid komoly belső tartást és erőt tudnak neked biztosítani.


Talán még az is megfordulhat a fejében, hogy a képességeidet a munkaterén külföldön szeretnéd kamatoztatni. Hiszen a 9. ház egyben a nagy utazások háza is.

Viszont mivel a Napod együttállásban található a Holddal is és a Nap pedig az ASC-el Qvadrát fényszöget képez, ezért valamilyen akadálya lehet (lesz) ezeknek a véghez vitelében, Ez előnytelen változásokat idézhet elő a Mars miatt, pedig azt is jelezheti, hogy ez - az elhamarkodott cselekedet esetleg az utazás vagy a külföldön töltött időben kellemetlenséget, vagy esetleg baleset veszélyes helyzetet - betegséget is, elő idézhet.


Nem esett még szó képletfejtés során magáról a Szaturnusz sorsbolygó szerepéről.

Nálad a Mérlegben „Stagnáló „állásban található, mit is jelez ez?


Amikor egy bolygó „S” jelet kap a „Radix”-ban akkor az „S”= stagnáló jelű bolygó a legerősebben fejti ki ott a hatását. Magyarul be van betonozva, és szinte egyhelyben toporog.


Ez pedig a Szaturnusz esetében még figyelemre méltóbb lehet, mért is?

Már a születésed előtt a Szaturnusz bolygó 1980. év szeptembertől a Mérlegben haladt, mivel a bolygó a lassú bolygók sorába tartozik, ezért a Nap- körüli keringési ideje is igen hosszú 29 év és 167 nap, és egy-egy állatöv-jegyben nagyjából olyan 2 és fél éveket tartózkodik.

Tehát nálad a Szaturnuszi I. ciklus idő 2010. évben volt. Jó lenne, ha elgondolkodnál azon, hogy mi is történhetett veled akkor tájt. Ugyan is az eltelt idő tanulságait nem árt megfontolni, hogy a 2. ciklusban már azokat a hibákat, amiket eddig 28-30 éves korodig elkövettél, ne kövesd el újra.


A Szaturnusz mivel sorsbolygó, ezért, most amikor Tranzit módon éppen a Nyilas-jegyben Jupiter uralkodás alatt halad még 2017 év végéig, és mert eddig a „Stagnáló” hatását nagyban tudta érvényesíteni eddig nálad. Különösen párkapcsolati téren mivel elég gyanakvó és bizalmatlan lehetsz - ez ugye Skorpiói adottság is-, pont azzal, hogy mivel elnyomtad vágyaid, most majd lesz időd az eddigi hibáidból tanulni és megfogalmazni a II. Szaturnuszi ciklusra a feladataidat e téren is. Mivel pedig ugye a Skorpió jegy uralkodói szempontból egyben a Plútó háza is, ezért mivel a Víz elemhez tartozó jegy a Skorpió, melynek a másodlagos ura a Plútó. A 8. ház pedig, ahol nálad a Plútó lokálisan is áll, ezért nagyban befolyásolhatta eddig a nemi életedet is, inkább a pénz hajszolását segítette előtérbe kerülni. Így majd most 2017-ben már, - mivel még nagyon sokáig (2024.-ig) a Bakjegyben / Szaturnusz uralma alatt fog haladni a Plútó-, ezért ha Te is, úgy gondolod, akkor Új érdeklődési körök alakulhatnak ki körülötted. Új terveket kovácsolhatsz magadnak, amiben a párkapcsolat és jó munka és más is jobb irányt kaphat.


Ez itt jelezheti nálad karrier és hívatás szinten a változtatást is. Már pedig amikor majd a Szaturnusz is a 2020-ban a Vízöntő ASC jegyeden halad éppen át ott hozhatja be nálad minden téren a teljes magadra találás idejét. Addig pedig a Jupiter is inkább segít, mint akadályozna a céljaid elérésében. Hiszen főleg a lassú bolygók, akkor hozzák be az élet dolgaiba legnagyobb hatásokat, amikor a Napjegyen vagy az ASC jegyen haladnak át éppen.


Már pedig nálad Jupiter bolygó most még ebben az évben is, és még 2016. szeptemberig a SZŰZ- ben jár, ami neked ugye nagyobb részt a VII. kapcsolatok házát adja. (mert ugyan az Oroszlánban kezdődik a VII. ház, de átnyúlik a Szűzjegy egészére is).

Majd pedig a 2016. 09. 09.-től a Jupiter belép saját Mérleg jegyébe, ráadásul, mivel a Jupiternek ez a lokális helye is nálad tehát Tranzit együttállás fényszögbe is kerül majd saját magával is. Egy szó, mint száz itt hozhatja be nálad, jó értelemben azokat, amiket már fentebb is jó értelemben meg fogalmaztam.


Aztán még folyamatosan a Skorpió jegyben is érintett lehetsz a Jupiteri segítő hatás téren, mert ott pedig a saját Napjegyed van, tehát ott is érezheted majd 2017. 10. 10-től - 2018. 11.07.-ig a Naphatás kapcsán, majd 2018. 11.08.-tól még tovább is, amikor a Jupiter a saját másodlagos uralkodása alatt 2019. 12.01.-ig a Nyilasban fog Tranzit módon haladni.


E-mellé még megkaphatod, még ha szeretnéd a Szaturnusztól is, majd amikor a Vízöntőbe ér 2020.—ban az ASC által nyújtott jókat is, hiszen a Vízöntő- jegynek a másodlagos uralkodója szintén a Szaturnusz bolygó. Ez pedig még kitarthat nálad akár olyan 2025-26.-ig is, mivel az I: házad igen nagy ház és ezért két jegyet is felölel úgy, mint a Vízöntő és a Halak-jegyet, aminek szintén a másodlagos uralkodója a jóságos Jupiter bolygó.

Ezért a szemben álló VII. DSC ház is Oroszlán/ Nap uralmával és Szűzjegyre/ Merkúr uralkodás alatt hozhatja be férfit az életedbe, amit az itt álló Mars is jelez.


Végezetül: Nos, én úgy gondolom, hogy ezzel a fejtéssel a fórumlátogatók is jobban jártak, mert egyrészről ízelítőt kaphattak abból, hogy hogyan kell hozzá állni a képletfejtés levezéséhez, illetve miként célszerű összefüggéseket keresni a kölcsön hatások terén.

Azonban főleg Te kaphattál egy - előzetes karácsonyi ajándékként- egy átfogó értelmezést a születési „Radix” képletedről.

Azt hiszem ez pár soros jóslásnál, többet érhet, mintha csak a konkrét kérdésedre válaszoltam volna. Bár igyekeztem e két témakör köré csoportosítani nagyjából a válaszaimat is. Azonban még nagyon sok mindent ki lehetne bogozni a képletből, ha valaki tud olvasni a sorok között, ezért ezt már rád hagyom, meglásd milyen sok minden más dolgot, megismerhetsz képleted tükrében magadról.

Azért, hogy jobban tudd, értelmezi a fent leírtakat, nagyon szívesen elküldöm neked a „Radix” horoszkóp körödet, ha küldesz (priviben) E-mail elérhetőséget.

Várom a fórumon a válaszod, hogy mennyire ismerhetsz magadra a jellemzésből, illetve képletfejtésből.


Amennyiben pedig ezek után igyekszel bele venni magad az asztrológiai ismeretekbe, hiszen ott van a képletedben az erre való hajlam, mégpedig a pontosan, ha az Uránusz a Nyilasban található, vagy ha a Skorpió jegy végénél orbiszon belül található itt a 8. 9. házhatás is érintett lehet, ezért a spiritualitás terén az egyéniség érdeklődést mutathat az asztrológia irányába.

2293. hajadon81
2015. nov. 24. 20:22

Kedves Ircsi Mama!

Elnézést kérek, most látom, hogy nem jó helyre küldtem, írtam a kérésemet ezért most megismétlem.


1981:10:27 13:32 Zalaegerszeg

Az első kérdésem most a legfontosabb munkával kapcsolatos lenne. Októberben kaptam egy állás ajánlatot december 1-én mennék dolgozni egy másik munkahelyre. Sajnos most ez a munkahely nem biztos, de régi munkahelyemen már felmondtam és a főnök asszonyom azt mondta, hogy nem vesz vissza, ha a másik munkahelyemre nem vesznek fel. A kérdésem az lenne, hogy sikerül-e az új munkahely vagy sem? Ha nem sikrűl, akkor találok-e másik munkahelyet?


A másik kérdésem a párkapcsolat: mikor várható párkapcsolat, mert eddig mindig olyan férfiakkal találkoztam, akikkel nem tudtam csak rövid kapcsolatot létesíteni.

Válaszát előre is köszönöm

Üdvözlettel

Erika

2292. Ilcsimama (válaszként erre: 2291. - Mcsaba)
2015. nov. 24. 17:08
Kedves Csaba! Nagy örömömre szolgál, ha segíthetek nektek!
2291. Mcsaba
2015. nov. 24. 15:42

Köszönjük szépen Kedves Ilcsimama ezt a kimagaslóan hasznos tanítást!!!

Szeretettel, Csaba.

2290. Ilcsimama
2015. nov. 24. 13:12

Kedves Fórum látogatók!


Nem régiben úgy emlékszem, hogy ” BarátA” fórumozó társunk érdekes dolgot vetett fel nekem a „Kristály gyermekek” témakörben, akkor jeleztem, hogy majd esetleg visszatérhetünk erre is, talán mások számára is, érdekes lehet ennek kérdés csoportnak a boncolgatása értelmezése is.


Azonban úgy gondolom, hogy nagyon mélyre, pszichológiai fejtegetésekre vezethetnek mind azon a dolgok, amiknek kapcsán eljuthatunk a tudatunkon keresztül az elvont dolgoknak a megértéshez.


Amennyiben pedig abból indulok ki, hogy az asztrológiát milyen sokan szkeptikusan fogadják, akkor mit is mondhatnánk olyan dolgokról, mint a természetfeletti erők hatalma, vagy esetleg mit gondolunk arról is, hogy a „Karma asztrológia” tézisei is csak a témakör falai közt jelennek meg.

Miszerint, elfogadjuk azt a tézis=tételt, hogy a lélek választja ki az anyát, a családját és a saját családi karmáját is, ezzel pedig nem csak testi, hanem lélektörténeti örökséget is átvesz tőlük. Azt ugye már jobban elfogadhatjuk, hogy belsőleg talán mindenki erősen kötődhet a családjához, akkor pedig ezzel együtt az inkarnáció= új leszületés minden alapfeltételét is, elfogadhatjuk, mert a lelkünk mélyén pontosan tudjuk, hogy mit szeretnénk megtanulni, tovább fejleszteni, és mitől szeretnénk leginkább megszabadulni, pláne ha valaki ismeri a saját születési „Radix „képletét is.


Akkor ezt tovább vezetve talán azt is elfogadhatjuk, hogy a gyermekek átveszik az energiákat, és továbbviszik, akár jók és erőt adók, akár rosszak, és akár még szerencsétlenséget hozók is. Így már születéskor akkor mindenki magával hozza a reinkarnációs elmélet alapján a „Karmáját” is.

Akkor pedig hogy is mondjam csak egy kicsit mélyebbről, kell kiindulnunk a „Kristály gyermek” értelmezés témakörben, mert ha már asztrológiailag el is fogadjuk, hogy a kozmikus erőközpontunk a Nap és annak az áramközvetítői a bolygók árasztják és közvetítik felénk azokat a hatásokat, amelyeken keresztül a Földünkön felépítik és fenntartják az életet.

Azért mert az óramű pontossággal a Napkörül vég nélkül keringő bolygó hatásoknak köszönhetjük, illetve mivel az állatövjegyek összetettebb hatásúak, mint maguk a bolygók, így a jelentés tartalmuk is, szorosan összefügghet a horoszkópban, a jegyekben uralkodó bolygókkal. Éppen ezért összességében elmondhatjuk, hogy a NAP központi szétáradó erőinek a módosulásait fejezik ki illetve: az állatöv- jegyek hatásszögei is a Nap módosuló erőinek felelnek meg. Ez alatt azt értjük, hogy magában a horoszkóp körben a jegyek hány fokra állnak egymáshoz mérten. ( 30°-60°-90°-120° vagy éppen 180° fokra). Az egymástól 90° és 180°-ra lévő jegyek ellentéteket, összeütközéséket mutatnak jellegük tartalma szerint. Ugyan így az egymástól 60° 120°-ralévő jegyek között pedig harmonikus viszony állhat fenn.


E szerint pedig ismerünk ugye a jótékony és az ártalmas bolygókat, ezért az asztrológiában is, a bolygókat a fényszög hatásaik alapján is pontosan ilyeneknek jóknak, vagy éppen rosszaknak ítéljük meg, mert hiszen magában az M/ horoszkóp körben – a saját horoszkópban is- ezek az építő sugárzások és a fékező erők jelennek meg.

Hiszen, ezek a fékek és ellenható erők nélkül a „létezés” tökéletes köre nem is létezhetne, mert akkor felborulna rend. Mivel azonban vannak ebben fékező – gátló Qvadrát és szembenállás jelleggel bíró nem jó hatások, amelyek álltalába véve hátrányosak, amik esetleg visszahúznak bennünket, akkor ennek függvényében a jókat a vágyaknak a beteljesülését talán jobban tudjuk magunkban értékelni.


Éppen ezért kimondhatjuk, hogy olyan horoszkóp nincs is, amelyben csak jók vagy csak rossz helyzetben álló konstellációk jelenhetnek meg.


Már pedig ha mélyebb ismeretekből lassan haladunk felfelé, akkor elérkezhetünk az „emberi sorsok” határtalan sokféleségéihez. A hindu bölcselet ezt „a KARMA” törvényének ismeri, amely tettet és cselekvést jelent. Amelyek a gondolatok révén áramoltatja a hatás és az ellenhatás elméletét. Vagyis, hogy léleknek vállalnia kell mindenért a következményeket, és az akciók, és az ellen reakciók útvesztőin keresztül vezethet a kiút az életkör forgásából.


Egyszóval fogalmazva: a Földi életünkben nem kaphatunk mást csak is azt, amit kiérdemlünk.

A karma asztrológia szerint pedig ezek mind-mind csak is figyelmeztetések, útmutatások, a kártékony fényszögek általi sok esetben a múltból eredő hibáink miatt is hozhattuk magunkkal, amit itt a földi élet kereti között kell megoldanunk, pontosan azért, hogy jobbakká válhassunk.


Amikor mi a születés időpontjában ezeket, konstellációkat= helyzet csoportulásokat hozzuk magunkkal akkor egy tükörképet, kaphatunk magunkról, hogy az elemek miként munkálkodnak bennünk. Tehát amikor a Nap központi erejét közvetíti felénk a sugárzás aspektusai= fényszögei dönthetik el, hogy miként tudjuk azokat az életünk folyamán hasznosítani.


Ezt akár már, ha rá nézünk egy horoszkópra, azonnal feltűnhet, hogy kinél-kinél a 360° -os horoszkóp körben a felkelő bolygók hogyan helyezkednek el?

A keleti-nyugati, láthatár fölötti és alatti házakban, található-e meg bolygók többsége?

Ugyan is, ha a láthatár alatti házakban helyezkednek el főleg a bolygók, akkor az illető belülről önmagából fakadó problémákkal küszködhet az életében.


A keleti tehát az ASC oldalán megjelenő bolygók többsége viszont arra utalhat, hogy az illető a képességeinek túlnyomó részét kézben tudja ugyan tartani, de ha az I. házban nem áll bolygó, akkor az illető a sorsát nem képes közvetlenül kézbe venni és irányítani ezt csupán a tehetségén és a gondolkozás módján keresztül tudja majd megvalósítani. Viszont az is biztos, ha valakinek a tíz bolygóból nyolc legalább tűz jegyben található az minden bizonnyal kifogyhatatlan energiával rendelkezik és általában maga kezdeményezi az életében történéseket. Akiknél pedig a bolygók többsége inkább levegős jegyekben találhatók, akkor elsősorban mentálisan közelítenek az élet dolgaihoz.


Az is nagyon fontos jelölő lehet, hogy az életházaiban (I: 5: 9.) az „ÉN” vágyai az életörömök, és az életdolgaiba való belehelyezkedést miként tudja valaki megoldani. A cselekvési, képességek, vagy éppen a munka vagy a karrierházain keresztül (2: 6: X. házak). Ez pedig nagyban függhet attól is, sugárzási szempontból is, hogy melyik bolygó milyen házakban dominál, illetve hol található a súlypont.


No, már most a „Kristálygyerekek”re azt szokás mondani, hogy Ők elsősorban szellemi lények, de a testükkel is feladatunk van, mivel az anyagi világba születtek le. Ezért a gyógyítás alapját képezik azok a speciális gyakorlatok, amelyek segítségével először a sejtek szintjén, majd utána a legfőbb szerveinken külön is átáramoltatják a fényt, illetve az oxigént, hogy megtisztuljon a test. (A magyar nyelvben az oxigén kódja: OKS, azaz igent mondani a Teremtőre.) Így a helyes lélegzetvétel következtében a helytelen gondolatok és negatív érzelmek káros energiái eltávozhatnak, valamint a test szennyeződései is oldódni kezdenek.


Amennyiben ezt még tovább gondoljuk, hogy a NAP a tavaszpont precessziós útján 72 év alatt tesz meg egy fokot, akkor 2160 év alatt halad át egy csillagászati állatövi szakaszon, ami úgy szintén 30° nak felelhet meg, ( 72x 30= 2160), akkor 2160 év alatt halad át a Nap a csillagok világában egy állatövi szakaszon. (azonban ez értelemszerűen a csillagrendszerrel van kapcsolatban és nem azonos a horoszkóp szerinti jegyek 30°-val).

Amennyiben pedig ezt bebizonyított tudományos tényként fogadjuk el, akkor a Nap az egész PRECESSZIÓS ciklust 2160x12= 25920 év alatt meg tett idejét NAGY NAPÉV -nek fogadhatjuk el. Ebből pedig a 2160 éves szakaszok a nagy Napév hónapjainak tekintendők, mert így jut egy fokra 72 esztendős út, amely pedig VILÁGNAPNAK felel meg.

Amennyiben pedig ezekbe mélyebben is belegondolunk, akkor a tézisekben az időegységnek a nagyjelentőségét fedezhetjük fel, a FÖLD és az emberiség életében.


Ezt még tovább gondolva eljuthatunk ahhoz is, hogy egy egészséges ember átlagos életkora 72 évnek felelhet meg, (ez pedig a Precessziós Nap 1°-nyi útját jelenti), az ember normális test hőmérséklete pedig ennek pontosan a fele, vagyis 36° fok, vagyis a 72-nek a fele.

Aztán az egészséges ember érverés percenkénti átlaga szintén 72, azt is tudjuk, hogy percenként 18x veszünk lélegzetet, 18x4= 72, vagyis 4 percenként akkor ez= 72-vel.


Akkor, ha visszatérünk a fejtegetésünk elejére, hogy - a Naprendszerben a csillagok világát tekintve – a forgó FÖLD –KB, 4 perc alatt fordul el 1° fokot. Vagyis akkor már azt is megérthetjük és elfogadhatjuk, hogy a FÖLD 1°-nyi elmozdulása 72 lélegzetvételnek felel meg, ha pedig az ember 1 perc alatt 18 lélegzetet vesz, akkor 60 perc alatt 60x 18= 1080 a lélegzetek száma, akkor pedig az 1 nap alatt, vagyis 24 óra alatt bevett lélegzetek száma megegyezik a 25920-al, mert 1080x 24= 25920.

Ami végül is megegyezik a NAGY- NAP évben lepergő FÖLDI évek számával, ahol kaphatjuk a levegőt és az „Oxigént”mint a létünk éltető erejét”.


Ezek a számok pedig igen mélyen gyökereznek a „az emberi "LÉT”törvényében és lehet, hogy rejtelmes, de igaz összefüggésekről ránthatják le a leplet.

Akkor pedig megállapíthatjuk, hogy e témakörben a fejtegetésünk milyen mély gyökerekre vezető vissza.


Mivel pedig az asztrológiai horoszkóp körben a 12. Ház, a megélt „Karmikus” múlt tárháza is, a tudás, mely ebben az új leszületett inkarnációban felhasználható, legfőbbként a Szaturnuszon és annak és fényszögein, valamint a Holdcsomópontok szerepében valósulhat meg képletben.


E szerint pedig a „Kristály gyerekek” elsődleges küldetése az, hogy elősegítsék az emberiség evolúcióját a felemelkedési folyamaton keresztül.

Úgy is mondhatnánk, hogy azért vannak itt, hogy felébresszenek minket, és megmutassák, hogyan élhetünk egy teljesen új és másfajta módon. Már azáltal, hogy „Kristály energiákat” hordozzák, segítenek abban, hogy előmozdítsanak egy változást az energiákban. Amennyiben elfogadjuk ezt, mint tézist, akkor Ők lehetnek a béke követei, áldottak, a különlegesek. Ebben pedig szinte semmi misztikus nincs, hiszen inkább a világ tudatossága változhat általa, mert – ők hozták be ezt az új világosságot a Földre.


Az is a küldetésük része lehet, hogy megtanítsanak minket a multidimenzionális létezésre.

Nincsenek lekorlátozva semmilyen módon a harmadik dimenziós világra, bár van testük és még is a harmadik dimenziós méretű valóságban működnek. Elsősorban a hatodik dimenzióra vannak hangolva, és ezt az energiát tartják a bolygó számára, ezt az energiát hozzák a Földre.


Ez ugyan egy lassabb energia szint, mint amihez mi hozzá vagyunk szokva, azonban a „Kristály” gyermekek csak akkor válnak „hiper- aktívvá”, ha nem tudják kezelni a magasabb energiák áramlását. Hiszen azt mindenki érzi már saját magán is, hogy általánosságban véve minél magasabb frekvenciájú energiákkal rendelkezik valaki, annál lassabbá és békésebbé válik. Ez a kulcs a magasabb frekvenciájú energiák kezeléséhez. Megérteni, hogy nem kell siettetni a dolgokat, megpróbálva irányítani a valóságot külső cselekvések által a materiális világban, abból a szándékból, hogy a manifesztáció= kijelentés folyamatai egységet képezzenek a magasabb akarattal.


Akik ezekben a Karmikus kérdésekben jobban belemélyedtek, ( mint Mary Devlin: az előző életek titkai, Edgard Cayce: előző életek és az inkarnáció, vagy Martin Schulman: a Karmikus asztrológia lényege, Grant Lewi: csak is a saját hibáinkból tanulhatunk igazán. ) azt állítják, hogy a „Kristály” gyermekek így majdnem mindig rá fognak kényszeríteni minket, „másokat”arra, hogy lassítsunk, ne égessük a gyertyát két végről és kezdjük el az energiát úgy áramoltatni, ahogy ők maguk teszik. Azért, hogy felfogjuk, hogy rengeteg időnk lenne arra, hogy felfedezzük a világot és igyekezzünk megtapasztalni, hogy ha a magasabb energiák áramlásait meg tapasztaljuk, akkor egy új és más területeire vezethetne el bennünket a világ, és ennek az örömforrásnak a megtapasztalásával egy egészen más energiafolyamot tudnánk megélni, ami elhozhatná számunkra az igazi életörömöt.


Sajnos a „Kristály gyermekek” létezést még maguk a szülök többsége, sem érti meg úgy igazán és elvárják tőlük, hogy ne másmódon viselkedjenek, mint más gyermekek.

Még az a szerencse, hogy legtöbb „Kristály gyermek” olyan szülőket választ magának, akik elég bölcsek ahhoz, hogy tisztában legyenek már ezekkel, az elvekkel, ezeket, a szülőket szokás”Indigó” szülötteknek nevezni. Ők lehetnek azok, akik a tudatosságot egységben képzelik el, ezért érzik a más emberek energiáit is. Éppen ezért mivel tudják és érzik, hogy a mérgeket az étkeinkkel és bizonyos italokkal visszük be a testünkbe, ezért igyekeznek a táplálékukat úgy megválasztani, hogy mennél kevesebb méreg anyag halmozódhasson fel a szervezetünkben.


Miről is lehet felismerni a „Kristály gyermekeket”?


Elsősorban az aurájukról, de akkor már találkozhatunk a másik szkeptikus problémával is, hogy mi is az - az AURA?


Az aura angyal fényt jelent! Vagyis amikor egy fénykör látható az embereknél főleg a fej fölött, de egyeseknél az égész fizikai testet körbe, lengi egy bizonyos szivárványhoz hasonlítható tünemény, amit az emberi háromdimenziós energia térnek nevezhetjük.

Minél egészségesebb az emberi test és lélek, annál erősebb az aurának a rezgése is.


Akinek pedig gyengébb az aurája Ők nagyobb valószínűséggel ütköznek össze a mindennapjaikban a külső hatásokkal, ez pedig leginkább azoknál ismerhetők fel, akiknél a horoszkópjukban az ASC-el szembeni VII. házuk - vagyis külvilág házuk, valamiképpen gátló tényezőkkel vannak ellátva, akár jegy, akár kártékony - ártalmas bolygók által, vagy éppen azok rossz diszharmonikus fényszögeivel. Mivel gyenge aurával és életerővel rendelkeznek egyrészről fáradékonyabbak, másrészről pedig az ilyen emberek mások által is jobban manipulálhatók. Már pedig a legyengült aura-terek a kudarcérzéseket is és a 6-12. házakkal kapcsolatos egészségügyi megbetegedéseket is jobban behozhatják.


Talán erre a VII. házas külvilág kifelé hatására vezethető vissza az is, hogy akiknek az aurafrekvenciái közel állnak egymáshoz ők természetes összhangot képesek egymással alkalmazni. Ezt úgy is szoktuk mondani, hogy egymáshoz illenek!


Akiknek pedig az aurafrekvenciájuk erősen különbözik a másiktól (ez nem csak párkapcsolatra értendő, hanem minden más emberi kapcsolódásra is), szinte azonnal ellenszenvet ébreszthet két ember között még akkor is, ha talán az életben egy szót sem váltottak egymással, de mert az aura- energia terükbe érve ez bizonyos nyugtalanságot okozhat számukra, ez válthatja ki náluk az ellenszenvet is. Ez pedig abban nyilvánulhat meg, hogy érzelmi reakciónk változást hozz létre az auránk színében és alakjában is.


Mit is jelenthetnek az aura színei?


A Vörös az idegi állapotot jelenti ők azok, akik a veszélyt nem igen tudják felmérni. A vörös szín összefügg az akaraterővel, a szimpatikus idegrendszer állapotával, és a szexuális összhanggal is, jelenti a vágyat, kívánságot és sóvárgást is. Fontos lehet itt még a vörösnek bizonyos árnyalatai, azért mert ha például az aura színében sok a bíborvörös ez erős ÉN” hatást jelezhet, túlságosan önző és ráadásul érzelmileg is bizonytalan lehet valaki, a vörösnek halványabb árnyalatai is ugyan energikus személyre utalhatnak, akik már képesek lehetnek az érzelmi egyensúly a megteremtésére.

Ha csak magát a piros színt nézzük, akkor náluk materialista gondolatok, a fizikai erő igen magas szinten van jelen, viszont ha ez keveredik vörös árnyalattal, akkor ez a haragot, a dühöt, gyűlöletet is táplálhatja.


Azonban ha a piros a zöldszínnel kevert, akkor az illetőre inkább a nyíltság, mások tisztelete lehet a jellemző.


Nem véletlenül öltöztetjük a kislány gyermekeket a piros szín világosabb árnyalatába, vagyis rózsaszínbe ez még a korai gyermekkorra és az éretlenségre adhat utalást. Világos piros a piros és a rózsaszín az éretlenség jele. Bár az is igaz lehet, hogy amikor az ember szerelmes akkor rózsaszínben látja világot, azért mert a gyöngyházfényű, szivárványszínekben játszó rózsaszín gyakran a szerelmes emberek auraszínét jellemzi.


Mivel pedig a Napszíne narancssárga ez adhatja az igazi energiaszintet ők sokkal kreatívabbak az aranyba hajló narancssárga szín életerős személyt, mutat, aki jó önkontrollal rendelkezik, aki mindig elvégzi kitűzött feladatait.


A sárga színről legtöbb pszichológiai forrás úgy vélekedik, hogy ez - az értelem színe, egyben a jó egészségi állapot, a kiegyensúlyozottság jellemző rájuk.


A halványabb citromsárga szín főleg a koragyermekkori gondolkodást jellemezheti, vagyis amikor elindul az értelmi fejlődés, ez olyan 6-7 éves gyermekek aura színeiben található meg, de érdekes módon ez a szín a kristály gyermekekben is fellelhető.

Ezért a pszichológiai úgy vélekedik, hogy a sárga aura színe - a tisztánlátókkal lehet – kapcsolatban.

Mintahogyan az sem lehet véletlen, hogy az orvosok és a nővérek legtöbbjének az aurájában a zöldszín jelenik meg. Azért, mert a zöld szín elsősorban a gyógyítás színe?


Érdekes lehet az a tézis is, hogy ha valaki általában nem szeret zöld ruhát viselni, mégis ezt kell viselnie, akkor az annak jele, hogy szeretne mások egészségi állapotán javítani.

Ma napság viszont ebben a körben a kék szín viselete is előteret kapott még pedig azért, mert nagy valószínűséggel az aurájukban ez adott és a másokon való segítésnek a belső szükségszerűsége tölti el őket, az aurájában, pedig inkább kék sugárkitörések lesznek megfigyelhetők.


Érdekes lehet az a megvilágítás is, hogy ezek az emberek a valláshoz is jobban kapcsolhatók, és ezért érzik szükségességnek a másokon való segítségnek. Sokak úgy vélekednek, hogy a kékszínű aura összekapcsolható az úgynevezett harmadik szemmel is, az agyalapi mirigyben. A harmadik szem pedig, vagyis a szemöldök vagy homlok csakra színe, az ibolyakékszín, mely a fej belsejében található, és a két szemöldök közötti energiacentrumnak felel meg. Ez pedig talán azzal magyarázható, hogy az ibolyakék- szín kapcsolatban áll a szervezet mirigyeinek működésével is. Ez a csakra felel a tisztánlátásért, vagy azért a képességért, mely az energiát, a látomásokat vagy szellemeket érzékeli, ezért az „Indigó szülöttek” nagy része rendelkezhet ezzel a képességgel.


Az is érdekes lehet még e téren, hogy a barnaszín árnyalatai egyfajta bizonytalanságérzet hatást kelt, gyakorta nyilvánul meg náluk az érzelmek elfojtása, ez pedig azt is jelezheti, hogy a szervezet érzékelő funkciói rossz alacsony hatásfokkal működnek.


Viszont a föld színe már nagyobb belső biztonságot a másokhoz való tartozást, hogy vágyódunk egy alapjaiban biztonságos otthonhoz és a biztonsághoz, egy helyhez, ahová mi tartozni szeretnénk.

Ez pedig nem keverhető össze a szürkeszínnel, mert a szürkeszín inkább az - az életenergia hiányát jelzi, és egyben a rossz egészségi állapotot tükrözi.

Nem véletlenül szoktuk valakire azt mondani olyan, mint egy szürke kis egér, vagy olyan szürke az arca, mint, ha már nem is élne!


Ezek pedig sokban összefügghetnek azzal, hogy ki milyen színt szeret viselni, illetve mindez igazolni látszik egy széles körben elterjedt pszichológiai elképzelést is, miszerint, azok, akik bizonyos színeket előnybe részesítenek a viseletükbe, azoknál ezek a hatások a jellemükben és viselkedésükben, az érzelmeikben is, megnyilvánulhatnak.


Végezetül nem hagyhatom ki még felsorolásból a fekete színt sem: érdekes megállapítás lehet, hogy üres területek jelzik az aurában a fekete színt, amely sok esetben, összhangban lehet a fiziológiai működéssel.


Mivel pedig nálunk, a nyugati kultúrákban inkább a fekete szín a fizikai halál és a gyász színeként van jelen, még is inkább a szélsőséges természet lehet a jellemző ránézve.

Általában az ilyen aurával rendelkező személy lázad a sorsa ellen, más szavakkal fogalmazva a fekete szín viselet is akár, a különösen erős negatívumot jelenti nála, és mivel általában sötét kilátásait a megtagadott életére vetítheti, rá ezért válhat életunttá és az életből kiábrándulttá.

Nem véletlenül mondták a régi öregek, hogy a gyászt és a fekete ruhában való járást maximum egy éven átszabad viselni, mert különben az illetőt a fekete szín lehúzza a mélybe, a rá jellemző betegséghajlamokat felerősítheti, ez pedig az egészségét konkrétan is kikezdheti, vagyis a betegséget bevonzza saját magának.


Más kultúrákban érdekes módon spirituálisan a fehér szín a gyász színe, mert az aurájukon keresztül fogják fel az érzéken túli magasabb a tudatosságot, az átszellemültséget.

Ezért aztán a fehérszín az aurában és a ruha szín- viseletben is, egy tökéletes egyensúlyban levő lélek színe lehet, egy olyan állapoté, melyre valamennyien törekszünk, és ha ezt még egy kis aranyszín is áthatja, akkor az áhítat, a magasabb rendű energiák törhetnek fel általa.


Akkor pedig, amikor mind ezek után visszatérünk a kristálytiszta, gyönyörű, sokszínű, átlátszó-opálos szinte ezernyi pasztellszínben pompázó aurák árnyalataihoz, akkor felfedezhetjük benne a kozmoszból kapott magas rezgésfokon működő jó érzésvilágot, mindent a mit csak az élettől, kaphat az ember.


Érdekes lehet az is, hogy a korona – csakrában, mindig dominánsabbak a fehérrel kevert színek, mert tiszta aurajellemző rájuk éppen ezért a „Kristály gyermekek” auráiban is, felfedezhetők a multidimenzionális énjükhöz való auraszínhatás.


Persze én is, ezeket, az ismereteket csak is, különböző pszichológiával is foglalkozó olvasmányaim alapján, mint forrásanyagként tudtam összeállítani, amelyekben az is ki olvasható, hogy a „Kristály gyermekek” olyan 1995 körüli és azt követő években születhettek le a földre, Ők azok, akik a legbátrabb lelkek lehetnek ebben a cudar világban.


Azt is olvastam ilyen témakörű könyvekben és megjelent cikkekben, hogy a szülők által nem szeretettel várt nem elfogadott gyermekek között soha sem születhet kristály gyermek. Mert a „Kristály gyermek” majdnem mindig olyan családba születik, ahol a szülők nagyon akarták és várták őket, és biztosak voltak abban, hogy becsülni és szeretni fogják őket.


Érdekes és olyan megfogalmazást is olvastam e téren, hogy leggyakrabban az úgynevezett „ „Indigó szülők”-nek lesznek kristály gyermekeik, illetve többi gyermek esetében pedig gyakori, hogy csak is „Indigó” testvér után érkezik meg a „Kristály gyermek”. Ilyen esetben pedig pontosan a szülőkkel együtt az „Indigó testvér” segít megtartani a megfelelő energiaszintet. Hogy ez igaz, vagy sem, sajnos én magam sem tudom úgy igazából felfogni, de, ha bizonyos gyermekek horoszkópjait mélyebben megnézem érdekes dolgokat, fedezhet fel benne az ember lánya.

Már csak abban, vonatkozásban is, hogy régen ez nem volt így, amikor egy gyermeket hipper- aktívnak vagy „csak” figyelemzavarral küszködő gyerekekként kezeltek, kirekesztettek, hanem igyekeztek a családba, az iskolába beilleszteni, és sok esetben ki is nőtte a gyermek magán az izgő-mozgósságát és érdekes, hogy milyen sok ilyen gyermekből vált felnőtt korában igen képzett - értékes ember. Sőt nagyon sok tudósnak, zenésznek és művészetekben is jeleskedő egyéneknek a horoszkópjaikban, vagy a saját életleírásaikban is megtalálhatók, hogy gyermekkorban szétszórtabban fogták fel az élet.


Legtöbben, akik mélyebben foglalkoznak ezekkel, a dolgokkal azt vallják, hogy a „Kristály gyermekek” küldetése az, hogy befejezzék az „Indigók” által elkezdett munkát, így aztán a „Kristály gyermek” a már megtisztított ösvényen, egy már biztonságosabb és békésebb világba érkezhet ide az „inkarnációja” során a földre. A Kristályok nemzedéke pedig pontosan az "Indigók" által vágott ösvényen járhatnak. Arról ismerhetők fel az „Indigó szülöttek”, hogy az aurájukban nagyon sok kékszín és annak keveréke található.


Végezetül, hogy kik is lehetnek az "Indigó" szülöttek?


Amennyibe ezt is a születési „Radix” tükrében szeretnénk megvizsgálni, akkor azt fedezhetjük fel, hogy amikor a Plútó 1983-1995-ig a Skorpió jegyben haladt, éppen amelynek a Mars is az uralkodó bolygója, és itt a Plútó, mint a magasabb rezgésfokon működő bolygóként volt hatással a Skorpió jegy szülöttjeire, akkor a Plútó egy ideig a Neptunusz pályáján belül haladt éppen,

(éppen ezért itt ebben, síkban a Neptunuszi rejtett titkok kerülhettek a felszínre), és itt fejtette ki a Plútó a legerősebb hatását a szülöttekre. Vagyis a pszichoterápia is egyre több követőre talált, akik a Plútói mélységekbe hatoltak le, hogy ragyogjanak a tudat fényében.

Ekkor pedig az emberiség új kihívások elé nézett. Vagyis mint generációs bolygó nagyobb felelősséget is rótt ki, azért, hogy a társadalmi jólét iránti buzgóság közben ne vesszen el az emberekben az egymás iránti tisztelet sem.

Éppen ezért az „Indigó szülöttek” harcos lelkűek, mivel kollektív céljuk az, hogy eltöröljék azokat a régi szemléletmódokat, amelyekből többé már nem lehet profitálni


Az „Indigó szülöttek” kollektív célja egy új, becsületes világ alapjainak a megteremtése, mivel pedig a belső detektoraik, melyek a hazugságot felismerik és jelzik, ezért veleszületett tehetségként szeretnének – és akarnak munkálkodni. Ráadásul, még ha azt is, elfogadjuk, hogy az „Indigó szülöttek" képtelenek alkalmazkodni a nem teljesen jól működő helyzetekhez otthon, az iskolában vagy a munkahelyen, azért mert nincs meg bennük az a képesség, hogy elvonatkoztassanak az érzelmeiktől, és megjátsszák azt, hogy minden rendben van, hol ott nincs rendben semmi sem, hacsak nem kezelik, vagy gyógyszerezik be őket.


Mivel pedig az ilyen személyek nagyon érzékenyek, szenzitívek, intuitívak, szellemi beállítottságúak, gyorsak, és hamar elunnak dolgokat, éppen ezért sikerül is őket besorolni valamilyen pszichiátriai rendellenesség keretei közzé. Pedig nagyon is különleges képességeik vannak, és fontos életcélokkal is, rendelkezhetnek.


Nagy valószínűleg ők azok, akik le szerették volna rombolni a régit és helyette egy újat, felépíteni, vagyis azért lehettek itt a világon, hogy lebontsák és eltávolítsák a régit és a korlátozott gondolkodásmódokat, megváltoztassák.


A „Kristály gyermekek” pedig már a 1995-és 2008. közötti időben azért is követik őket, mert rájuk várhat a megújítás és az újjáépítés folyamatának a véghezvitele. Ekkor a Plútó, mint a nagy megújító a megújulás iránti vágyat táplálhatta bele a Nyilas jegy szülöttjeibe, ahol éppen ez idő tájt bandukolt a Plútó bolygó. Pontosan azért, mert Ők képviselhetik itt a földi világunkban az emberi evolúció következő lépcsőfokát, amire”Karmikus” úton fel kellene, hogy lépjünk.


Miért éppen a Plútó?


Azért mert a Plútó „Karmikusan „képviseli az életkörforgását, mert kapcsolatot teremt a születéssel és halál utáni újjászületéssel is, azért, hogy a benne lévő nagy energia folyamatosan újjászülethessen. A hatalom, mint fogalom pedig azért jelenhet meg a Plútó vonatkozásban, mert a Plútónál a hatalom a kifinomultabb, mint amit a Mars energiái tudnak biztosítani. A Plútó jelenléte az egyéni képletben bárhol álljon is, mindig a hatalmat jelképezi, pláne, ha még az I. ASC/jegy/házban van. Amikor az illető valamilyen hatalomba kerül, akkor itt a Plútó pozitív irányban segíthet, viszont, ha a Plútó negatív irányt kap képletben, akkor pedig megjelenhet a tudatalatti szinten a kényszer az erőszak, a manipuláció minden formája.


Ezzel pedig a „Kristály gyermekek” legfontosabb küldetése és feladata az lehet, hogy megtanítsanak bennünket az élet létezésére, annak is harmóniában, békében és szeretetben való megélésében, de főleg arra, hogy Ők lehetnek a megmentőink, mint a FÖLD -re születtek új és nemes nemzedékei.


Mindig is, voltak kiválasztottak, csak ebben az időszakban sokkal többen vannak, mert a Földi otthonunk mostanra érett meg, hogy változzon, és ne pusztuljon el az élet menthetetlenül. Mert az ember sajnos olyan, hogy időnként kipusztítja még önmagát is.


Mert, ha úgy igazából belegondolunk olyan időket élünk manapság, amikor a földi élet egyre inkább kibillen az egyensúlyából, ami inkább előnyben részesíti a hatalmat, a pénzt a szeretettel és az elégedettséggel szemben.


A szellemi világ segítségét szinte nem is vesszük igénybe, mert már nem is hiszünk a létezésében sem. Két végről égetjük a gyertyát azzal, hogy csak a munkát hajszoljuk azért, hogy még több anyagi dolgot és pénzt tudjunk megszerezni. Aztán egyszer csak arra ébredhetünk, hogy az egészségünk is, megromlott esetleg a nagy „mókuskerék- hajszában” a család is esetleg széthullott a nagy betűs „ÉLET”keresése közben.


Itt a legvégén pedig elmondhatom, hogy nagyon örültem „BarátÁ” által felvetett kérdésnek, mert én magam is sok mindenen elgondolkoztam, míg e sorokat leírtam nektek.

Érdekes, hogy olyan sok minden gyülemlett fel bennem e leírás kapcsán, hogy ha, ezt esetleg érdekesnek és olvasmányosnak tartottátok, akkor még ennek a kiegészítése képen írhatok folytatást. Hiszen most nem régiben pontosan a természetes gyógymódokról, kéz- mudrákról -* akupresszúrás kezelési formákról* írtam nektek gyógyító módszereket.


Éppen ezért talán ehhez a jelenlegi leíráshoz is kapcsolható lehetne, amiről szintén nagyon sokat olvastam, és szívesen megosztom veletek azoknak a jó hatásait is. Ezek pedig szintén a „Karma dolgaihoz is kapcsolhatók a gyógyítás szintjén, még pedig, hogy: A Karma sohasem büntet, vagy jutalmaz, csak éppen a törvényei szerint működik!


A Karma sohasem felejt, ami valaha megtörtént az kitörölhetetlenül belevésődött a kozmikus intellektus emlékezetébe.

A sors tehát minden esetben TANÍT, ezzel segíti a fejlődésünket, a tudásunk kibontakozását, és ha ezt mind a saját magunk gyógyítása terén is elsajátítjuk, akkor már sokat tehetünk saját magunkért az egészségünk megtartása és a testünk gyógyítása érdekében.


Ez a témakör, pedig amit még meg szeretnék veletek osztani pontosan a sejt energiájának a fotóenergiával való gyógyítása „meditáción” keresztül, pontosan lélegzeten alapulhat. Azért, mert a lélegzet a szignál sejt gyógymód legfontosabb része a foton a fény, amely egy gyújtóponttá fókuszálja a részecskék együtthatását.


Gondoljunk csak bele, ha valaki rosszul lesz, mit mondanak neki először: Lélegezz lassan és mélyen!


Mario Benedetti szavaival élve, miszerint soha: „Ne add fel, míg lelkedben van még tűz, álmaidban van még élet, mert minden nap egy új kezdet lehet, és ez hozhatja el számodra a legjobb és legújabb pillanatot”.


Mivel pedig már közeleg a karácsony a SZERETET nagybetűs Ünnepe jó, lenne, ha mennél többeken megfogadnánk azt a tézist, hogy ne csak a munka, hanem család is kerüljön be abba bizonyos határidő noteszba. Amit már szinte csak mindenki „Nettbookon” vagy éppen telefonban rögzítve virtuálisan vagyunk képesek beprogramozni és nem is, szeretnénk attól már eltérni, mert azt hisszük, hogy a számítógép az „édes élet” a munka és pénz hajszolása, mindenért kárpótolhat bennünket, még a családtól elvett időért is.


Fogadjátok el tőlem ajándékként Pearl Coopertől egy nagyon szép verset.


" Itt a Karácsony!

Angyalok táncolnak az éjben, a karácsony fénye lebben az égen.

Szerteszét szórja sugarát a Hold, s a csillagok, legyetek mindannyian,

e csodás ünnepen nagyon Boldogok.


Felejtsétek el, ha fájt valaha is, a múlt, s örüljetek annak, hogy a fény kigyúlt.

Kigyúlt a karácsonyfa minden csillagszórója, amely megvilágítja mosolyotokat,

újra, meg újra.


Örüljetek egymásnak, míg az élet együtt tart, mert az elmúlás utána már csak fogva tart.

Szeressétek egymást, amíg lehet, mert ha elmúlik a szeretet,

nincs mi, visszahozza a szép emlékeket."


Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek, akinek szívében ott pislákol örökké a

a nagybetűs SZERETET!

2289. Ilcsimama (válaszként erre: 2286. - IzaHold)
2015. nov. 22. 15:44

Kedves „ IzaHold”. Nagyon köszönöm az elismerésed és hogy ezzel azt is visszaigazoltad, hogyha jó és pontos a születési idő, akkor nagy bizonyossággal lehet hagyatkozni mind arra, amit a képletfejtés megmutat számunkra. Már pedig, ha fel tudunk készülni bizonyos előjelekre, akkor arra is, van lehetőségünk, hogy esetlegesen elébe menjünk a dolgok menetének. Ehhez pedig az szükséges, hogy a netten kísérjük figyelemmel az óramű pontossággal keringő bolygó haladásokat. Amennyiben ezeket feljegyezzük, pontos fokszámmal a saját „Radix” születési képletnek a megfelelő jegy/ház, bolygók lokális helyeihez, akkor azok értelmezésével (melyeket a fórum elején - akiket ez érdekel – megtalálhatjátok) + még a külső körön megjelenő éppen adott fényszög hatások alapján elénk tárulhat, hogy mire számíthatunk, hol, és milyen módokon érdemes felkészülni a várható hatásokra.


(Mivel pedig már régen töltöttem fel az aktuális bolygóhaladásokat ezért, most akiket ez érdekelhet, most majd láthatjátok).


Arról már nem is beszélve, hogy ha ismerjük a pontos születési képletünket, és letöltöttétek magatoknak akár a nettről is a Placidus, Nostradamus - rendszert vagy más olyan rendszert, amivel ellehet készíteni a saját születési pontos idővel a „Radix” képletet, akkor készíthettek magatoknak a születésnaptól a következő születési napig egy évre szóló „SZOLÁR” - Nap horoszkópot is. Itt az a lényeg, hogy mindig a NAP azon fokszámát (teljes perc és másodperc pontossággal) kell a léptetővel megkeresni, ami éppen a születési képletben is adott volt, ez eshet akár a születésnapra, de kevéssel el is térhet a születés napjától, azért mert a Nap évről-évre a tavaszponttól ismét a tavaszpontig KB 50” –cel hátrafelé tolódik az ekliptikán= Nappályán.

Így ennyivel rövidebb utat kell megtennie Napnak 360°helyett.

Ebben a Szolár képletben pedig, ha összevetjük a „Radix” kör alatti fényszögek helyét, fokszámát a szolár adataival, akkor még pontosabban kilehet számítani a várható jó, vagy netán rossz ránk váró eseményeket is.

Ilyenkor pedig már csak azt lehet a dolgunk, hogy a jobbakat fejlesszük még nagyobb fokra, a rosszak elé pedig igyekezzünk valamiképpen elébe menni, azzal, hogy esetleg jobban odafigyelünk az egészségünkre a táplálkozásunka, és netán még a balesetveszélyes időszakokra is, ha éppen a 6. vagy 12. házvonatkozásban a Mars bolygó, ezt esetleg jelzi.

A VII. házvonatkozásban pedig akár párkapcsolatunk milyenségére is jobban oda figyelhetünk, ha tudjuk, hogy érdemes egy kicsit valamiben visszafogunk magunkat, hogy ne növeljük túl a feszültséget.


Lássuk akkor a mai napi 11.hó 22-i bolygó állásokat a jegyben való haladás és a fokszámuk alapján:


» NAP ugye a Skorpió jegyből éppen most ma vasárnap lép át 16 óra 14 perckor a Nyilas-jegybe és itt fog haladni egészen 2015. 12. 20.-ig,

( majd 12. hónap 20.-án 23 óra 55 perckor lép át a NAP a BAK- jegybe.)

Itt és most szeretném megjegyezni, hogy amikor a Nap együtt halad egy jegyben más bolygókkal, akkor azoknak a bolygóknak a hatásait felerősíti, már pedig most a Nap mivel a » Szaturnusz bolygó is éppen a Nyilas jegyben 6°34’ foknál halad / Jupiter bolygó fennhatósága alatt, így a Nappal a Merkúrral is együttállás fényszöget alkot. Ez a hatás pedig összességében: két elv együtthatását – összeolvadását adja, önmagában sem, nem jó sem nem rossz fényszög hatást eredményezhet, vagyis az eredmény mindig általánosságban a többi bolygók fényszög hatásaiktól függhet a „Radix” képletben pedig az ott látható jelentések kapcsolatáról szól.


» Merkúr bolygó is szintén a Nyilas-jegyben halad 2°35’ –nál együttállásban Nappal, a Marssal 60° jó szextil fényszögben, azonban az Uránusz bolygóval már nem annyira jó a fényszög kapcsolata, mert 135° -os Rossz, diszharmonikus fényszögben találhatók, mely = a Qvadrát jelleggel, csak valamivel gyengébb annál, de ez is akadályozó fényszög hatást jelent váratlan módon a kommunikációkban. Aztán a Merkúr a Neptunusz bolygóval is, 90° qvadrát fényszögben áll, amely ezt az előbbi kommunikációs hatást még árnyalhatja - ködösítheti is, mert két elv együtthatását adja.


» Vénusz bolygó: A Mérlegben halad éppen szemben állás fényszögben a Holddal. Azonban ez csak a mai napon jelenthet egészségi szempontból szívműködéssel kapcsolatos zavarokat.


» Mars bolygó pedig a Mérlegjegyben halad éppen 5°43’ percfoknál és a Holddal erősen rossz, ártó hátrányos, szemben állás fényszöget képez, mely két elv szemben állását adhatja.


» Jupiter bolygó pedig jelenleg a Szűz-jegynek a 19°59’ fokán halad éppen. Most a Jupiter fényszög nélküli bolygóként nem kapcsolódik egyik bolygóhoz sem.


» Uránusz bolygó a KOS- jegyben jár éppen a 17°01’ foknál, jelenleg a Holddal együttállásban és a Merkúrral 135° -os rossz, diszharmonikus fényszögben van éppen, a Vénusz bolygóval pedig pontosan szemben állás fényszöget alkot, ez is erősítheti a Vénusznak a Holddal való szembenállás kapcsolódás tekintetében a hirtelen –vártalan hatását.


» Neptunusz bolygó: 7°01’ foknál halad éppen a Halak- jegyben, mint már jeleztem a Merkúrral, a Marssal és Szaturnusszal is rossz fényszögben található éppen.


» Plútó pedig: még nagyon sokáig a Bak jegyben rója hosszú körútját. Most éppen a Nappal- Holddal is, a Vénusszal is és az Uránusszal is igen csak nem jó fényszögekkel kapcsolódik össze.


Nézzük akkor még meg a Földünket kísérő bolygónak a HOLD- nak a haladását is:


Ma 2015.11. 22-23.-án a Kosban halad, 24-25*.-én már a Bikába jár, amikor is éjjel 23 óra 45 perckor Teli-hold idejében lép át az Ikrekbe. (Ne feledjétek ekkor a 100.000 szeres jó gondolat teremtő Hold hatását), még 26-27.-én is az Ikrek jegyben halad a hold.


28-29.-én a Rákban halad, majd 30.-án és december 1.-én is, már az Oroszlán jegyben jár.

December 2-4.-ig a Szűzben, 5-7.-ig Mérlegben, 8-9.-én a Skorpióban, 10-11.-ig Nyilasban, halad és itt is, érvényes lehet a 100.000 szeres jó gondolat teremtő napi adottság, mert 12. hónap 11.-én* 11 óra 29 perctől a Hold már Új hold- fázisban halad éppen.

12-14.-ig a Bakban, 15-16.-án a Vízöntőben, 17-18.-ig Halakban, 19-20.-án Kosban, 21-22.-ig Bikában, 23-24.-ig az Ikrekben, halad éppen.


Itt is egy érdekes és fontos jelentésre szeretném felhívni a figyelmeteket, mert december 25.-én, amikor a Hold a saját RÁK jegyében haladva pontosan éjféli időben 12 óra 12 perckor KARÁCSONY napján Teli - Hold****fázisban halad éppen, még 26.-án is a Rákban jár és 27- 29-ig az Oroszlán jegyben jár.

30-31.-ig, pedig majd a Szűzjegyben rója az évnek a 365. napján a Földkörüli körútját.

2288. Ilcsimama (válaszként erre: 2287. - Skorpio88)
2015. nov. 22. 11:56
Kedves "Skorpio88" nagyon örülök neki, hogy ezt az ősi módszer használatát a mai kor gyermekei is magukénak tudhatják. Bizonyos, hogy a gyógyszerek mellék hatásaitól is megvédhetjük magunkat az alkalmazásával. Azok a képek amik az adatlapomon a képekhez fel vannak töltve az akupresszúrás pontok kezelésére is, már több mint 50 éve megjelent könyvből származik. Remélem letöltötted magadnak azokat is, hiszen a leírással együtt talán jobban érthetővé válhat annak az alkalmazása is.
2287. Skorpio88
2015. nov. 22. 03:24

Kedves Ilcsimama!


Sajnos előbb nem volt lehetőségem a fórumra látogatni hosszabb időre, de kimásoltam a Mudrákkal kapcsolatos dolgokat. Csak annyit tudok mondani, hogy hihetetlenül hálás vagyok a leírásainak, mert nagyon sokat segítenek nekem. Az ember nem is tudja, hogy mi mindenre képes saját maga is.


Hálás köszönetem !

Millió puszi és további jó egészséget kívnok!

Szeretettel,

Skorpio88

2286. IzaHold
2015. nov. 21. 20:04

Kedves Ilcsimama!


Döbbenetesen jó jellemzést kaptam, és a múltbéli dolgok is nagyon igazak. A múlt év végi nőgyógyászati műtét is igaz! Akkor császároztak meg a picivel. Tényleg volt egy időszak, amikor nagyon rosszul álltam anyagilag, és bizony nagyon nehéz volt. Az is igaz, hogy az ici-picit a pocakomban nem mostanra terveztük, bár terveztük, jövő évben fogantatását.:)

A jellemzésem is nagyon-nagyon jó!!!


Még inkább megbizonyosodtam abban, általad, kedves Ilcsi mama, hogy bizony érdemes, nem is kicsit ezzel a dologgal foglalkozni, és bizony-bizony nagyon sok minden benne van az asztrológiában, és sokkal több, mint sejtettem. Eddig emberek jellemzésére használtam, próbáltam, és sokszor nagyon is bevált. Ügyfelekkel foglalkozom egyébként, és velük kapcsolatban is próbáltam kitalálni sokszor, milyen lehet a csillagjegye, aszcendense, holdja, vénusza, marsa. Ezeket néha el is találtam, illetve ismerősökét, barátokét.

Bejött az is, hogy te vagy az az ember, akitől nagyon is érdemes tanulni, mert érthetően, és bőven leírod a dolgokat.

Biztos, hogy nagy feladat ennek a megtanulása.


Köszönöm mégegyszer. Még majd lesznek kérdéseim is, de most egyenlőre döbbenten olvastam a leveledet!:)


Üdvözlettel: IzaHold

2285. Ilcsimama (válaszként erre: 2275. - Andus40)
2015. nov. 21. 19:06

Kedves „ andus40”. Nagyon értékelem, hogy szeretnél jobban belelátni az asztrológiai értelmezésekbe, és ezt szeretnéd összekapcsolni a pszichológiai tudományokkal is.


Bizony nagyon sokan vannak, akik az asztrológiát nem ismerik el, mint tudományt, ha nem inkább, mint áltudományként vélekednek róla. Pláne a mostani világban, amikor maga az asztrológiai szó kifejezés sajnos a sok „bulvárosodás” következtében devalválódik= az értéke csökken.


Pedig az asztrológia már olyan 6000 éves múltra tekinthet vissza az emberiség asztrológiai ismeretanyagai között.

Nézzünk akkor bele ebbe, mint tudományba:


Az asztrológia térhódítása már az 1272-es években is, nagyon sikeres volt, amikor a hét bolygóról II. frigyes idejében a császári udvari asztrológus SCOTUS megalkotta a asztrológiai filozófia összképét. Aztán (csak, hogy a legnevesebbek említsem), amikor BONÁTI és BACON kiváló filozófus és természettudósosok korrekciós módszerrel megalkották az asztrológia elméletét, hogy az emberek életében milyen nagy szerepet kaphatnak azok a sorsot is befolyásoló erők, amelyeket a csillagok közvetíthetnek felénk.


Ezt követően terjedt el az a nézet is, hogy egészségi hatás tekintetében minden testrészt egy –egy állatövjegyhez kell rendelni e szerint pedig: ” nem szabad azt a testrészt gyógykezelni, főként operálni, (ha csak nem életmentő műtétről lenne szó), amelynek a megfelelő zodiákus jelében éppen a HOLD áll, illetve műtétekre a legalkalmasabb időpont, amikor hold éppen csökkenő holdfázisban halad éppen.


Említést érdemelhet még ebben, sorban az újkor legnagyobb asztrológusának MORINNAK a korszakalkotó munkája is, amikor kifejtette nézetét a bolygóknak a horoszkópkörben való „lokális= helyileg történő elhelyezkedéséről.

Ez a szabály jelenti ma is a lokális determináció tanát, melynek a jelentése, hogy: minden horoszkópban az egyes bolygók csak annyiban jelentenek életsors vonatkozásokat amennyiben a pozíció és az aspektusok= fényszögek által a megfelelő házakra, vannak determinálva= maghatározva, megszabva. Ennek kapcsán aztán a lokális determináció tette lehetővé, hogy a részletes és alapos asztrológiai kifejtést a MORIN elmélet szerint kerüljenek meghatározásra.


A XIX. Században aztán a nyugati országok irodalmában is már értékes művek között jelentek meg az asztrológiai ismeretek úgy, mint Franz BOLL és Carl BEZOLD már 1917-ben „Csillaghit és csillagfejtés” címen publikált kiadványaiban. Ahol már megtalálható volt, hogy a napévet 12 hónapra és 365 napra és a csillaggömböt 360° -ban egységesen 12 csillagképben= állatövnek = zodiákusnak nevezték el, ebben pedig mindegyik szakasz 30-30°-ot tartalmaz. A horoszkóp pedig= óra- kép jelentés tartalma pedig az ekliptikán= Nap körpályájának a képzelt síkjában helyezkedik el. Így aztán a Nap évi mozgásának irányában számítjuk a csillagjegyek sorrendjét.


Majd a XX. Század első éveiben német asztrológusoknak, valamit különböző országok komoly és neves asztrológusainak is köszönhető, hogy tudományos alapokra igyekeztek helyezni az asztrológiai ismereteket.


Magyarországon is már a 1935.-ben Győrffí László tollából és majd Baktay Ervinnek 1940 -es évben kiadott csillagfejtés kézikönyve, (ami eddig már több kiadásban is megjelent), alapján nagyon is jó és érthető asztrológiai ismeretekre vonatkozó kiadványok jelentek meg.


Ezek között lehetne megemlíteni az általad is jelzett PARKER asztrológiai elméleteket is, amely nagyban hozzájárult az útmutató-átfogó hiteles asztrológia tudományhoz.

Vagy a Robert J. Siegelnek, akinek nagyon jó tanulmányos könyvei jelentek meg egyrészről

„ Karmikus „ asztrológiával kapcsolatosan a holdcsomópontok aspektusai vonatkozásban, másrészről pedig a Martin Schulmannak aki, úgyszintén a Karmikus asztrológiában is jeleskedett, de legfőbbként a Vénusz bolygónak, mint a – a szeretet ajándéka a tudat ébredése, az inkonjukció tükrében írott tankönyvével nyerte el nagyon sok asztrológus figyelmét.


Aztán nem hagyhatom ki a sorból még a Grant Lewinek az asztrológia úttörőjének az asztrológia mindenkinek címmel írt kiadványát sem.


Azonban ezek a sok- sok manapság is megtalálható asztrológiai könyvek közül, csak is kiragadott példákat soroltam fel, én jó magam is sokat merítek ezeknek és más általam jónak tartott asztrológiával kapcsolatos fejtegetésekből.


Ezek alapján pedig egyértelműen kimondható, hogy minden ember a születése pillanatában a kozmikus erőhatás alapján bizonyos testi-lelki tulajdonságokra, egészségi vonatkozásokban pedig betegséghajlamokra, eshetőségekre kaphat beállítottságot.

A „Radix” születési képletben pedig ezek mind-mind megtalálhatóak.


Ezek az adottságok pedig végig kísérik az egyént az egész életén át, és ebben segíthet a saját születési horoszkóp ismerete, amikor is az adottságokat felismerjük, hogy milyen irányban - szellemi, vagy akár lelki síkon-, milyen célokért érdemes élni, dolgozni és tenni is valamit.


Hiszen amennyiben ismerjük a horoszkópszerinti adottságainkat, akkor a Tranzit hatások figyelembevételével, megfelelő életmóddal esetleg - a szabd akarat által- meg is tudjuk előzni a jelzett bajok bekövetkezését.

Aztán saját magunknak az önfegyelmével főleg az önneveléssel, akár még a jellembeli temperamentum hibáinkat is le tudjuk esetleg küzdeni.


Ne feledjük azt a Paracelsusi mondást Szt. Tamástól, hogy „a bölcs ember uralkodik a csillagzatán, a balga pedig csak engedelmeskedik a hatásainak.”


No, már most amennyiben Te még a pszichológiát is szeretnéd az asztrológia mellett megtanulni az által, pedig már nagyon jó kölcsönhatást is elsajátíthatsz majd. Erről pedig Fritz Riemann könyve a pszichológiai ismeretek terén is, nagyon jó tankönyvnek tekinthető.

Hiszen ez a könyv rámutat arra, hogy az asztrológia iránt érdeklődők előítéletek nélkül tudják elfogadni a csillagászati asztrológiai ismereteket a Naprendszerünk tükrében.


Már pedig itt a HOXA fórumon pontosan azért biztosított részemre ilyen nagy terjedelemben lehetőséget azok számára, akik ilyen egyszerű módszer segítségével – ajándékként -, el tudjanak sajátítani asztrológiai ismereteket, hogy ezzel is elejét lehessen venni, mind azoknak a bulvárban és Tv-ben futó - sokszor csak pénz lenyúló- dolgoknak, amik csak is mellékvágányra terelhetik az embereket az asztrológia vonatkozásában.

2284. Ilcsimama (válaszként erre: 2263. - IzaHold)
2015. nov. 21. 14:11

„IzaHold” által a 2263. számon feltett kérdés sorozatnak most a III. része egyben a befejező része következik. Akik figyelemmel kísérték az I. részt a 2264.számon, a II. részt a 2274 számon azoknak és talán másoknak hasznos és érdekes lehet ez a következő III. rész is.


Mivel a két részben már kitekintetünk sok kapcsolódó témára is, most elsőként azzal a magasztos dologgal kezdeném, amit „IzaHold”a 2263 számú kérdésében ilyenképpen fogalmazott meg


„ A gyermekek születésével (vagy akár már a fogantatásával-én inkább erre szavazok) mások, többek leszünk. Vajon ez igaz asztrológiai szempontból is?

Más dolgok erősödnek fel? Más bolygók lesznek ránk hatással? Vagy csupán a gyermekkel harmonizálunk össze és majdan az elszakadással, visszaállnak a dolgok szinte teljesen, amikor felnőnek?”


Kezdjük akkor ennek is a leg elejénél! Mégpedig a „Radix” születési horoszkópban megjelenő Holdcsomópontokkal, amelyek hozzátartoznak a térbeli pontokhoz.


A karma asztrológia tanítása szerint a két pont mindig 180 foknyira áll egymástól, ezáltal egy vákuum folyosót hoz létre a megélt múlt, vagyis a „KARMA” és a születéskor az ismeretlen jelen „INKARNÁCIÓ „között. Mivel pedig a Felszálló holdcsomópont a Jupiteri hatáshoz hasonlítható, vagyis harmonikus, jótékony és támogató. A leszálló holdcsomópont viszont Szaturnuszi jelleggel bír, az- az olykor hátráltat, nehezít, visszahúz, bonyolítja az élet menetét.


Tisztázzuk akkor elsődlegesen azt is, hogy mit is nevezzünk Holdcsomópontnak?


Azokat a szögeket, vagy fokokat, ahol a Hold pályája metszi, vagy keresztezi az ekliptikát a FÖLD, NAP körüli pályáján itt pedig a Holdcsomó pontok az emberi kapcsolatokra utalnak. Ezzel aztán szimbolizálja a karmánkat. Vagyis az ösztönös és automatikus viselkedésmódot mutatja meg, észjárásunkról és spontán fellépő motivációs mintákról árulkodik, az előző életeinkben és mélyen elrejtett viselkedésmintáinkat és gondolatokat jelzik. Ezáltal pedig a legyőzendő előítéleteink megjelölésével az életünk azon területeire engednek betekintést, melyektől fejlődésünk érdekében meg kellene szabadulni.


Bár mennyire sokan nem hisznek ebben, még is szinte minden horoszkópban kimutatható, hogy a Holdcsomópontok kötik össze a lélek előző megjelenési formáit a jelenlegivel.


Ezek közül is a Felszálló holdcsomópont jelöli azokat az embereket, akikhez általában vonzódunk. „Felszálló holdcsomópont, vagyis a sárkány fej, mely Jupiteri jelleggel bír összekapcsoló, míg a Leszálló holdcsomópont, sárkány farok, melyet a Szaturnusz bolygó megfelelőjeként is szoktunk nevezni, elválasztó tulajdonságokkal bír.


A Felszálló holdcsomópont: Maradandó Karmikus* nehézséget, problémát jelenthet az illető életében, amit itt a földi életében még meg kell oldania. Egyben kijelöli a jelenlegi életünk céljait, az előttünk álló jövőt, egyben megmutatja a teljes lelki beteljesülés és a tökéletesedéshez vezető utat, abban a jegyben és házban ahol éppen a születés idejében tartózkodik. Itt pedig a jegyuralkodók mindig nagyhatással lehetnek magára a Holdcsomópontokra is.


Sokan azonban a kétkedők közül ezekben, a dolgokban nem hisznek. Pedig amennyiben ismerjük a saját horoszkópunkban a holdcsomópontok tükrében, hogy miként függ össze jelenlegi inkarnációnk a sorsunk és az előző életünk már nagyon sok dolgot, megtudhatunk saját magunk életútjáról is.


Kezdjük már csak azzal, - és ez már sokak által is elfogadott tény lehet – hogy az újszülöttek már bizonyos személyiséget hordozva jönnek a világra. Ezek a dolgok pedig elsősorban oda vezethetők vissza, hogy ezekért, az adottságainkért már a jelenlegi leszületésünk előtt is, vagyis az előző életünkben (életeinkben is) munkálkodhattunk. Mivel pedig az előző életben jelentkező megoldatlan problémák nyomaszthatják a lelket ezért ezek a jelenlegi életünkben megoldási faladatokat, jelölnek ki számunkra. Ezt nevezzük a KARMA törvényének, vagy, ha úgy jobban tetszik, akkor ok-okozat törvényének, amely szerint minden akciót azonos értékű ellenreakció követ egyszer fent másszor lent, minden akciót azonos értékű ellenreakció követ, ahol Jin és Jang az úr.


Ezért szokás azt mondani, hogy az ismételtfizikai testet öltés előtt a lélek kiválasztja azokat a lelkeket, akik majd szülei lehetnek.


Mivel azonban a lélek folytonosan a hazafelé vezető utat keresi és boldogságának a mértékét is maga, határozza meg, bárhová is tart mindig a hazafelé úton találja magát, mert a ”Karmikus térképe erre az útra tereli”, ahol aztán hol akadályokat kell legyőznie, hol pedig a régmúlt dolgait kell rendbe hoznia. Erre talán az lehet a bizonyság, hogy valamennyien alá vagyunk vetve a „Karmikus” törvénynek még is a tökéletesedéshez vezető lépcső különböző fokain állunk.


Mivel pedig a Szaturnusz a Karma bolygója, az élet könyvében pedig mindenkinek meg van írva a sorsa (ha hisz benne valaki, ha nem), ezért nem árt, ha tudatában vagyunk a mostani életünk titkaival is.


„Születésed az időfa törzse.

Jövőd a koronája.

A múltad a gyökere.

A múlt tettei így hatnak a mára, az élet útján feljutni a legfelső ágra.

De, hogy melyik ágra juss fel, azt Te választhatod ki.

Te döntheted el napról-napra haladva előre.

Még, ha olykor nem is láthatod, hogy mi jön jövőre.

Néha-néha visszatérsz az előző ágra, hogy utad mégis felvezessen a koronára.

Tetteid a gyökerekre hullnak, ahogy nő a fa, sokasodik az ága.

Sorsod szabad akaratoddal irányíthatod, ha a múltad tévedésit megváltoztatod.


Mivel pedig az új élet tapasztalatai növelik a lélek tudását egyszer aztán már nem lesz szükség arra, hogy a lélek újból és újból leszülessen a Földre azért, hogy a haza vezető utat keresse.


Visszatérve „ IzaHold” megfogalmazásához, ha ebbe belegondolunk, akkor azt is elfogadhatjuk, hogy akár már a fogantatáskor eldőlhet a sorsunk. Még akkor is, ha a horoszkópunk kiindulópontjának természetesen a születés pillanatában rögzített időt vesszük figyelembe.

Amikor pedig azt firtatjuk, hogy ebben a napkörül keringő bolygóknak milyen szerepe lehet, akkor már megint egy magasabb tudatrend szerint kell a gondolatainkat beprogramozni.


Ekkor kell azt is figyelembe venni, hogy a 360° horoszkóp körben, mely 12 állatövjegyre van beosztva a születésünk napja, fogja adni a NAP –jegyet.

Ez pedig szinte mindenki által ismert, hogy a tavaszi napegyenlősség idejében 03. 21- vel kezdődig az általános M/ horoszkópban - szerinti KOS - jegy és 04. 20.-ig tart, és így tovább minden hónapnak a közép tájt idejében következnek be a jegyváltások, és Halak jeggyel fejeződik be.


Viszont azt is el kell fogadnunk pontosan a fentiek tükrében, hogy senkire sem illik rá teljes mértékben a Nap-jegye, de még a HOLD- jegye sem. Azért mert pontosan a születés pillanatát jelző aszcendens=ASC és az akkor felkelő bolygók és a fényszögeik ezeket módosíthatják. Amennyiben pedig ezeket is figyelembe vesszük, akkor jegy/házak jelentéstartalmaik alapján, megvilágítva láthatjuk a saját életutunkon azokat az ösvényeket, amelyek az életünk során végig kell járnunk.


Hiszen maga a”Radix” születési képlet soha sem változik, csupán a Napkörül óraműpontossággal keringő bolygók a TRANZIT korforgásuk következtében fényszög hatásaikkal modifikálhatják a dolgainkat, ott abban a jegyházban, ahol éppen haladnak.


Mivel pedig magából a „Radix” születési képletünkből megismerhetjük a hajlamainkat, a különleges képességeinket, az előttünk álló kihívásokat, főleg az égtetején a X. – házas MC keresztül, vagy az I. házas ASC -én, mely kijelöli számunkra az összes jegy/ ház hatását is, vagy a VII. házbeli külsőkapcsolatainkon keresztül a másokhoz való kapcsolódásainkat is.

Akkor kénytelenek vagyunk elfogadni, hogy a születési képletünk, mint a lélek szándékának az ujjlenyomata rányomhatja bélyegét a saját életünk lehetőségeinek a megvalósítására, melyhez a szabad akarat, mint tényező mindig is, a rendelkezésünkre fog állni. Azért, mert maga a születési képlet az öntudatunk erősítését szolgálhatja, – már aki hisz ebben-, ezért rávezethet bennünket arra, hogy a sajátkezünkbe vehetjük a sorsunkat is, ha ismerjük az életfeladatainkat.


Mint azt már az elején is jeleztem, hogy maga a Nap - Hold- a holdcsomópontok és az ASC- által kijelölt jegy/házak és a DSC- helyzeteinek az ismerete is akár már rávezethetnek bennünket a teljes életutunk megismerésébe, ezek ismerétében pedig már bepillantást kaphatunk a megoldási lehetőségekbe is.


Aki pedig nem ismeri a pontos születési idejét, érdemes a kórházból megkérnie –az óra perces születési anyakönyvet-, és annak alapján akár már ingyenesen is letöltő programokkal ellehet készíteni a”Radix” születési horoszkópot.


Akik pedig ezzel nem szeretnének bíbelődni, azok számára is, már a csak a Nap-jegy személyiség ismerete is, megmutathatja az „EGÓJÁT”. Mivel sokkal több rejtőzik talán már csak ebben is, mint azt gondolnánk. Éppen azért, mivel a Nap az „EGÓT” és annak kifejezés módját adja, ezért már ez által is befolyásolni lehet a választott célokat, és azok megvalósításainak lehetőségeit is, pláne ha figyelembe vesszük még azt is, hogy akik éppen a jegyhatáron születnek, nekik akár mind két jegyhatás adhat némi személyiségbeli hovatartozást. Már csak azért is, mert a horoszkóp körben az állatövjegyek egymást a föld- levegő-tűz- és víz - négyes egységen belüli hatás szerint követik egymást.

Ezek pedig akár már a jegyek adta tulajdonságokat is átrajzolhatják.


Aztán ha az „IzaHold” kérdését még mélyebben is megvizsgáljuk abban a vonatkozásban, hogy mennyire lehet akár az anyának akár az apának a születendő gyermekével összehangolódni, majd felnőtt korban pedig a gyermeket a saját útjára bocsátani, akkor e szerint is, érdekes dolgokat láthatunk akár a sajáthoroszkópunk meg ismerésben is.


Ez pedig elsősorban abból derülhet ki legjobban, hogy ki milyen jegyhez tartozik, milyen bolygó uralma alatt áll az illető az összeférhetőségi képessége szerint, illetve milyen mintát kap és hozz a képleteszerinti IV család és otthonházából. Valamint abból is, hogy a belső „ÉN” és az intuíció a holdon keresztül miként jelenik meg valakiben.


Amikor pedig a nőknél, mint az anya szerepként a „JIN” elvére épül fel, amely = a befogadó női principiummal, akkor a Nappal együtt és az ASC-el együtt a Hold a születési képletben elengedhetetlen elemmel fog megnyilvánulni.


Azért, mert adott helyzetben adott érzelmi reakciókat, vagyis rajtunk átáramló érzéseket hozhatnak be, melyek korlátozhatnak, visszavethetnek, vagy éppen nagyban motiválhatnak tovább, lendíthetnek bennünket. Hiszen azt mindenki tudja, hogy a HOLD jelképezi az anyát és az anya gyermekkapcsolatot.


Mivel pedig a JANG dinamikus erőt, a férfias tevékenységgel a tűzzel a nappal társítjuk,

a férfiak esetében pedig a Hold azt a társat- feleséget is jelöli, aki a gyermekének a legjobb anyja is lehetne.

Az anya pedig, mint a család „Tyúkanyója „nagyban tudja befolyásolni a családi életet.


Mivel pedig a JIN és JANG az univerzumot egyensúlyba tartó -egymást kiegészítő- dinamikus erőként ismert így lehet a férfi és nő a család összetartó erejének a képviselője.

2283. Ilcsimama (válaszként erre: 2282. - Júliusi)
2015. nov. 21. 13:37

Kedves "Júliusi" Az rendben van, hogy hajnalban születtél, de mivel az ASC 2-3 óránkét vált jegyet így nézd csak meg a képleted, hogy már 0°39 ' fokkal az az Oroszlánra tevődik az ASC. Illetve szinte még a Rák végére is hatással van ugyan az ASC, ezért add neked a Rák olyan jó érzelmi -érzéki - érzékeny hatást, de azt Orosszláni módon is megtudod élni. Ez pedig koránt sem baj sőt! Ezért él benned olyan megbocsátási érzelemi hajlam, amilyent Te megélsz.


A férjedé pedig mivel a napjegye neki is Rák, akkor már az ASC az Oroszlánnak a magasabb fokszámára tevődhet.

❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook