Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
2462. Ilcsimama
2016. febr. 24. 12:53

Kitől: 2016-02-21 13:35.


Kedves Borbála, valóban jól tudod, hogy egyébként a naptár szerint Mátyás nap február 24-én van, ettől csak a szökőévekben van kivétel, mégpedig azért, mert február 24-e szökőnapnak tekintendő és azokban az években, amikor szökőévek vannak Mátyás napja február 25.-re tevődik.


Mit is jelent a szökőév?

A szökőév olyan év, mint amilyen a más évek, azonban ezekben, az években több nap van, mint a kalandáruimban. Ezért ezek évek napjait szinkronba kell hozni a csillagászati évvel.


Mivel pedig a polgári napot 1925.-től éjféltől- éjfélig számítjuk, (mert ezt megelőzően az volt a szokás, hogy a csillagászai nap déltől a következő délig volt számítandó-), mégpedig azért, mert a csillag nap KB. 4perccel (3m56.55s) rövidebb, mint a középnap, így a csillagidő naponta eltér a középidőtől, ez a különbség viszont pontosan 24 órát, vagyis egy teljes napot tesz ki.

Mivel pedig a csillagévet és a trópikus középévet is a Tavaszponttól szokás számítani, ez az eltérés különbség a 4 évenkénti szökőnapon kerül korrigálásra. Még akkor is, ha a tavasznap ugye csak március 21-én kezdődik ekkor a középidő és a csillagidő ugyan még nem tér el egymástól, de egy év alatt a csillagnapok száma eggyel több lesz, mint a középnapok száma.


Az évszakok és a csillagászati események nem egész számú napok szerint ismétlődnek, ezért a naptár, ami ugyanannyi napot tartalmaz, minden évben elcsúszik a világ eseményeihez képest. Ha időnként beillesztünk egy plusz napot az évbe

– vagy egyéb módon időnként módosítunk az év hosszán – akkor ez a csúszás korrigálható. Ezért a szökőnapok azok amelyek a naptárt összehangolják a csillagászati év hosszával.


Szökőév szempontjából pedig azok az évek vehetők figyelembe, amelyek 4-el oszthatók,

A közelmúlt éveik közül tehát: 1988, 1992, 1996, 2000, 2004, 2008, 2012, és a mostani 2016-os év.


A Gergely-naptárszerinti évekre így minden 400 évre 97 szökőév jut, mert a Gergely naptár az év átlagos hossza 365,2425/ nap. A csillagászati év hossza pedig KB, 365,2422/nap.

Ennek a kettő közötti különbségének az eltérése alig tesz ki ugyan 0,0001/ nap különbséget, de még is a Gergely naptár KB. 3000 évente marad el 1 nappal a csillagászati naptár mögött.


Kérésedre szívesen írok még - csupán csak nagyvonalakban és vázlatosan, Mátyás életéről is, ebben csak a legfőbb pillanatokat felvillantva.


A 2458. számú bejegyzésem kiegészítéseként néhány gondolatot érdemes még megjegyezni főleg Mátyás király édesapjának, illetve Mátyás király életében lezajló történésekről, amiket a krónikákban is, feljegyeztek.


A keresztneved érintettsége kapcsán örülök, hogy érdekelnek téged a rég múltban történtek, azon belül is I. Mátyás király élettörténete.


I. Mátyás király édesapja Hunyadi János kisnemesi származású ifjúként előbb apród, majd a nagyúri famíliák belső tisztjeként ifjúságának legelső idejétől kezdődően hadimunkát végzett.

Az 1430-as években Zsigmond király segítségével ismerkedett meg Itáliában a hadvezetés fejlett módszereivel. Csehországban tanulta ki a huszita zsoldosok szervezeti felépítését, és hadirendjét. Az 1440-es években már a törökveszély miatt helytállt a Déli határszéleken.

Ezt követően Zsigmond király erdélyi vajdának, Temesi ispánnak, Nádor fehérvári főkapitánynak nevezi ki Hunyadi Jánost. Majd az 1446-os Országgyűlésben kormányzóvá választották.

1448.-ban a balkánon Szkanderbég albán szabadságharcosaival összefogva végleg kiverték a törököt a balkánról. A Rigómezei csatánál azonban vereséget szenvedtek.

1456.-ban a török csapat Magyarország meghódítására indulva ostromba fogra Nádor fehérvárt is.

Ekkor Hunyadi János saját seregével és Kapísztrán János kereszteseivel ragyogó győzelmet aratott a szultán többszörös túlerőben lévő serege ellen, azonban ezt a győzelmet már nem sokáig élvezhette, mert áldozatul esett a táborában kitört pestisjárványnak.

Gyulafehérvárott a székesegyházban temették el.


Ezt követően 1458- 1490.-ig uralkodott fia Mátyás, ami I. Mátyás királyunk.


Hunyadi Mátyást 1458. január 24.-én 15 évesen a Duna jegén kiáltották ki királlyá, azonban maga a koronázás csak 6 éve elmúltával a Székesfehérvári országgyűlésben 1464. március 29.-én történt meg.

Ugyan is Vitéz János, - aki nem csak Hunyadi Mátyás nevelője volt, hanem egyben édesapjának Hunyadi Jánosnak is, a jó barátja,

- kezdeményezte Frigyes Német- római császárnál a nála jogtalanul őrzött kora visszaadását, viszont a császárral csak olyan módon tudott megállapodásra jutni, hogy kikényszeríttették még tőle azt is, hogy a 80.000 ezer arany forint megfizetés mellett aláírnak egy külön szerződést is.

Ez a szerződés pedig azt tartalmazta, hogy amennyiben Mátyás király törvényes fiú utód nélkül halna, meg akkor visszakerül Frigyeshez a korona és az ország is.


1463.-ban Mátyás Király feleségül vette a cseh király lányát Podjebrád Katalint, aki 1464 februárjában, fiúgyermeket szült, (ismét egy újabb tavaszi hónap, Mátyás életében, mint azt az előző bejegyzésemben is felsoroltam), azonban a szülést követően Katalin gyermekágyi lázban majd a csecsemő is meghalt.

Ezért aztán a királyné halálára való tekintettel, kisebb pompával tartották meg 1464. március 29.-én a Székesfehérvári Országgyűlésben a koronázási ünnepséget.


III. Frigyes a ravasz Habsburg nagyon ügyelt arra, hogy Mátyásnak ne lehessen törvényes utódja, ezért mindent meg is, tett azért, hogy a környező országokban Mátyás leánykérései rendre visszautasításra kerüljenek.

Ezért aztán Mátyás király szerelmi élete igencsak szerencsétlenül alakult.

Az eleső igazi, mély szerelmi kapcsolata a cseh országi Boroszló városában élő Edelpeck Borbálához fűződik. A finom lelkű (Barbara) Borbála Mátyás király kedvese lesz. Ebből a szerelemből pedig 1473.-ban Mátyás királynak törvénytelen fia születik, - őt ismerhetjük a történelemből Corvin Jánosként -. Barbara nem igen tudott a nagy lelki nyomásnak megfelelni, ezért - fogadalmához híven-örökre eltűnt Mátyás király életéből.


Mátyás Rómából Budára hívatta, Hess András nevű nyomdászt, így 1473. június 5.-én megjelent az első nyomtatott könyv a Budai Krónika eredeti címén Crónika Hugarorum.

Világhírű könyvtárat is alapított az úgy nevezett Corvinákat.


Mátyás királyra az irodalom és a művészek igen csak nagy hatással voltak, az volt a kedvenc mondása, hogy „a művészet örömből születik és örömet adhat”, nagy szeretettel viseltetet a könyvek szeretetének.

Mátyás király főleg az édesapjától és Vitéz Jánostól tanulta a jó ízlést és a műveltséget.

Alapelvként adta, hogy mindenki önfeledten és bölcsen örüljön az életnek, hiszen az örömteli élettel minden sikerülhet és minden elérhető!


Ezt követően 1474. október 30.-án Mátyás király eljegyezte az Itáliai aragóniai Beatrixet, aki Ferdinánd nápolyi király leánya volt, majd 1476. –ban feleségül vette.

Beatrix 1476. december 10.-én érkezik Székesfehérvárra, ahol Mátyás édesanyja Szilágyi Erzsébet fényes pompával fogadja őt, majd 1476. december 12.-én magyar királynévá koronázzák.


Mátyás király legfőbb hibájául talán azt róhaták fel, hogy nem körültekintően választotta meg a jövendőbeli királyné személyét. Már csak azért is, mert Beatrix jóval fiatalabb még csak 19-éves volt, és főleg azért, mert Itáliából egészen másfajta erkölcsi szabályokat hozott magával. Aztán a legfőbb hibát akkor követte el, amikor nem vett tudomást arról, hogy a Beatrix királyné meddő volt, tehát nem szülhetett neki utódot. A királyné kiválasztásban Frigyesnek is, nagy része volt és igen jól jött neki, hogyha a királynénak Mátyástól nem lehet törvényes gyermeke, akkor ezzel – a megkötött szerződés alapján-, a korona visszakerülhet hozzá.


Az 1471 törvény szerint, majd az 1486-os évi törvénynek első paragrafusa szerint is: Mátyásnak Isten kegyelméből kiterjedt hatalma van: Magyarország, Csehország, Dalmácia, Horvátország, Róma, Szerbia, Galícia, Lodoméria, Kunország, és Bulgári királya lesz. Szilézia, és Luxemburg hercege valamint Morvaország és Lurítza őrgrófja címet is megkapja.


Mátyás király a Magyarnyelven kívül jól beszélt: Latinul, Görögül, Németül, Csehül, Olaszul és többé-kevésbé értett és járatos volt még több más nyelvekben is.


Mátyás életének utolsó esztendejét még az is beárnyékolta, hogy Beatrix is ellene szövetkezett. 1490-ben Mátyás király halálát követően, olyan hírek keltek szárnyra, hogy Rómában a Magyar királyt megmérgezték.

A Krónikákban I. Mátyást, mint az „igazságost” tartják számon.


Mátyás halálát követően nem sokára Beatrix szinte erőszakkal kényszeríttette Ulászlót a lengyel király idősebb fiát, hogy vegye Őt feleségül.


Ismert még ma is az a közmondás, hogy” Meghalt Mátyás a király oda az igazság!”


Mátyás király a legendás fekete seregéről is híres!

Hunyadi Mátyás Európában elsőként tartott fönn állandó hadsereget ez volt az un: fekete sereg, amely Mátyás király állandó zsoldos hadseregének volt a magja. Viszont csak később már Mátyás király halálát követően 1459-től nevezték egyértelműen „Fekete seregnek”.

II. Ulászló az 1491-es Pozsonyi béke után a cseh hadsereg kapitánya volt, aki Szapolyai János főkapitánnyal együtt 1492. január 1.-én kiverték az országból az utolsó trónkövetelőt János Albert Lengyel herceget azzal, hogy az eperjesi csatában felette fényes győzelmet arattak.


A krónikákban olyan elmélet is található a fekete seregről, hogy Mátyás halálakor a katonák vállukra fekete szalagot raktak és fekete páncélt viseltek, valamint tudva levő volt, hogy Mátyásnak a címerállata a holló volt és erről a fekete színről kaphatta a „Fekete sereg” nevet az állandó hadsereg. (Ehhez kapcsolódva nézzétek meg a naplómban a I. Mátyáshoz kapcsolódó képeket).

2461. Ilcsimama (válaszként erre: 2460. - Mcsaba)
2016. febr. 24. 12:40

Kedves Csaba nagyon örülök, hogy jelentkeztél, igen csak aggódtam érted a baleseted következte miatt.

A Te gépeden gondolom már az 1 órás földrajzi hely idő, jelenik meg ezt én Magyarországra vonatkozóan, tüntettem fel, azért, mert akik itt született nekik a születési idejükben is, a házhelyzetük is ennek alapján van meghatározva. Tehát, ha feljegyzik a saját képleteik külsőkörére ezeket a Tranzit bolygó haladásokat, akkor a jegy mellett a házhatás értelmezése szempontjából is van jelentősége. Bár abban viszont feltétlen igazad lehet, hogy ennek a jelzett napnak fényszög hatások tekintetében, az energiáknak is jelentősége lehet, gondolj csak bele a közeledő és távolodó fényszög hatásokra.

2460. Mcsaba (válaszként erre: 2459. - Ilcsimama)
2016. febr. 23. 16:03

Kedves Ilcsimama!

Az adott tranzit állást a Magyarországi 12:00 re számoltam. (Nálunk 13:00)

- Viszont nem értem, hogy miért kell erre az időpontra számolni. Úgy értve, hogy a 2016.02.22 nap tranzit állását. (Hiszen a házhelyzetek kb. 2 órát tartanak.)

Vagy ez az állás megmutatja az egész napi energiák minőségét?

2459. Ilcsimama
2016. febr. 22. 13:27

Kedves Fórumozók! Ne feledjétek, hogy a mai napon február22.-én a Hold az Oroszlán jegyben halad így Nap uralma van.


Ma este pedig 19 –óra 21 perckor pedig, amikor a HOLD a Telehold fázisban lép, már a Szűz-jegyben folytatja a körútját.

Itt tehát a „Telihold időnek” a 100.000 szeres jó gondolat teremtő erejét is felhasználhatjuk, illetve mivel ma éppen még 10 millószoros nap is van, ezért az életterünk jobbítása érdekében sokat tehetünk. Egyébként ezen a napon a bioritmusunk úgy fizikai, érzéki, és szellemi téren is 49%-ban működhet, és ez akár pénzügyi vonatkozásban akár a jó tárgyalásokra is remek napnak minősülhet.

Mivel pedig a Jupiter bolygó is itt a Szűzjegyben járja éves körútját (2016. szeptember 8.-ig), ezért arra számíthatunk, hogy képesek lehetünk arra, hogy akár Jupiteri segítséggel a jó gondolataink révén, az erőfeszítéseinket megsokszorozva csupa jó dolgokat tudjunk bevonzani az életünkbe.


Ebben az időszakban - úgy általánosságban is,- az üzleti tevékenységeink javarésze gyümölcsözőnek minősülhet, hátha még az egyéni születési „Radix” képletünkben is esetleg meg vannak jó fényszögek által annak lehetőségei is.


A mai napi M/ általános horoszkópot, úgy is értékelhetnénk, hogy ennek a február 22-i napnak a felkelő jegye a Rák-jegyre/ Holduralkodóra esik, és így a Naphoz egy nagyon jó Trigon fényszöget add ezt a hatást, pedig úgy is vehetjük, hogy amit a mai napon jó gondolatok árán el szeretnénk érni abban az égiek, mellettünk állhatnak. Amennyiben pedig úgy vesszük, akkor az „Univerzum” egy hatalmas energia tenger, melyet gondolatok alkotnak. Minden egyes gondolat olyan energia impulzussá válik, amelynek konkrét eredménye van, a pozitív gondolatok teremtő erejűek, de ne feledjük azt sem, hogy a negatív gondolatok viszont rombolhatnak.

Hiszen még a Kosban járó Uránusz bolygónak is, a Szaturnusszal is, jó Trigon segítő fényszöge van, aztán a Szaturnusz - Merkúr szextil fényszöge is csak a lehetőségeinket adja, még pedig a munkavonatkozásban, mert most éppen a Szaturnusz a Nyilas- jegyben és a 6. munkaházában, halad éppen. Itt pedig teret adhat a bölcs megismerésnek és a dolgok értelmének megtalálásához, éppen ezért érdemes a külső, de főleg benső lelki utazásainkat is szorgalmazni és a jó felé terelgetni. Általánosságképpen a Szaturnusz hatását bár gátlásként éljük meg, még is, terápiás hatású is lehet, mivel visszavezetheti az embert önmagához ezzel, pedig adhat számára egy olyan belső erőt is, mely az illető legmélyebb forrásaiból táplálkozik.


Amennyiben hajlandók vagyunk a jelzett területeken egy új és jobb struktúrát és magatartást kialakítani, akkor a Szaturnusz helyzete megmutathatja, hol találhatjuk meg életünkben a lehetőségeinket.

Sőt még azt is idevehetjük, hogy a Bakban haladó Plútó – a megújító -, is a Jupiterhez szintén jó Trigon fényszöget sugározz, a harmonikus Jupiter fényszögek pedig azért jók, mert mind az önbizalmat, mind az életben adódó szerencsés lehetőségeket növelik.


Nézzük meg akkor még a mai (02.22-i) napi Tranzit bolygó haladásokat is, amelyeket a saját születési képlet megfelelő helyeihez feljegyezhettek, és ez által látható válnak majd a saját képletszerinti jegy- ház és bolygók adta lehetőségek is.


Nap 3°15’ halad a Halak jegy elején.

Hold: 29°47’- nál, még az Oroszlánban jár.

Merkúr: 11°30’ Vízönt-jegyben, és Vénusz bolygó szintén a Vízöntő- jegyben: 6°32’ foknál halad.

Mars: 24°56’ Skorpiójegyben saját jegyuralkodója és a Mars magasabb oktávszámát adó Plútó hatása alatt halad.

Jupiter: 20°12’ Szűzjegyben,

Szaturnusz: 15°34’ Nyilas-jegyben halad.

Uránusz: Kos 17°57’-nál hald.

Neptunusz: a Halak jegy 9°15’ jár.

Plútó: Bakjegy 16°43’ rója még nagyon hosszú (2024.-ig tartó) körútját.


Visszatérve még a februárban hátra lévő és a március hónap hold napjaira illetve fázisokra is:

02.23-24.-ig a Hold még mindig a Szűzjegyen halad éppen keresztül.

02. 25-27.-ig már a Mérlegben jár.

02. 28-29-én pedig már a Skorpió jegyben halad.


Március hónapban pedig:


1-2.-án a Nyilasban halad a Hold és 2.-án 16 óra 54 perckor „Csökkenő holdállásba” kerül.

3-5.-ig a Bakjegyben,

6-7. én pedig a Vízöntő jegyben halad már.

8-9.- ig a Halakban járva 9-én 02 óra 54 perckor „Újhold” fázisba lép. Ez szintén egy 100.000 szeres jó gondolatteremtő napnak számít.

10-11-ig a Kos jegyben halad a hold.

12-13-ig a Bikában,

14-15-ig már az Ikrek jegyen halad keresztül és 15.-én 18 óra 04 perckor lép be a hold a növő fázis idejébe.

16-17.-ig a Rákjegyben,

18-20.-ig pedig az Oroszlánjegyben halad a Hold, itt pedig a NAP 05 óra 19 perckor jegyet vált a Halakból a KOS jegybe és itt tartózkodik majd a NAP április 20.-ig.

Március 21-22.-ig a Hold a Szűz jegyben halad,

23-25.-ig már a Mérlegjegyen halad keresztül itt pedig 03. 23.-án 13 óra 02 perckor már ismét jó gondolat teremtő „Telihold fázisba” lép.

26-27.-ig a Skorpió jegyen halad keresztül a hold.

28-30.-ig pedig Nyilas jegyet érinti.

Március 31.-én, amikor a Hold már Bakjegyben halad 17 óra 18 perctől ismét csökkeni kezd és így lép át a Hold a Bakjegyben és ezzel az április hónapba.

2458. Ilcsimama
2016. febr. 19. 12:26

Kedves Fórumozók, akik nagyon várjátok már a tavaszi szép időket, következzék egy kis tavaszt váró "Regula"!

Február 16-a Julianna napja volt, a népi hagyomány szerint Julianna napjától melegebbre fordulhat az időjárás, pláne, amikor olyan hold fázis időre esik Julianna napja, mint most ebben az évében is, hogy akkor éppen növő hold fázis idejében járt a hold.


A Nap pedig ugye már a mai naptól (02. 19.), 6 óra 22 perctől belépett a Halak csillagjegybe és: február 19.-től – március 20.-ig, a Halak- jegyben rója körútját.

A második Fővilágosítónk a HOLD pedig a mai napon (02. 19.-én) még a Rák jegyben halad.


A Halak jegy állatövi jegyek, közöl a 12. jel, így az általános M/ Horoszkóp körben a HALAK –jegy 330-360 fokára tevődik, ezzel ez a hónap „Tavaszelő Havának" tekinthető.


A Halak-jegy alapeleme a Víz, a Halak- jegy uralkodó bolygói a Neptunusz bolygó a tengerek istene és a Jupiter aki a nagyszerencse bolygójának tekinthető.

A Halak jegy szimbóluma: két egymással szemben úszó hal, amiket egy szalag köt össze.


A halak jegyben születetteknek a szerencsekövük a tengeri kagylókból származó igazgyöngy.


Minden Halak- jegyben született egyénben szinte két jellem lakozik, így a Halak jegyben születetteknek az ASC és Rejtett ASC jegyük is, add egy kettősséget. Éppen ezért a lelkiállapotuk is igen csak hullámzó, intenzív lelkiéletet élnek, elsősorban érzelmi és csak másodjára értelmi indíttatásúak a cselekedeteikben, azonban a Halak az állatövi jegy - a nyugati asztrológia szerint - a legönzetlenebb jele a horoszkópkörnek.

Az állatövi jegyek, ismeretében viszont azt is megtudhatjuk, hogy a Nap mely hónap mely napján lépett oda be és meddig időzik benne. Fontos megjegyezni, hogy azoknak kik a csillagkép időszak elején, vagy a vége felé születtek jellemvonásaikat, főbb személyiségjegyeiket a közvetlenül előtte, illetve mögötte álló állatövi jegyek is formálhatják és befolyásolhatják.


Február 19.-én, amikor a Zsuzsannák ünneplik a nevük napját, ez a nap is, jeles időjárást előre jelző napnak számít:


"Zsuzsanna neves napja,

A tél havát felolvasztja,

A mezőn a friss füveket feltámasztja,

A pacsirtákat e nap már dalra fakasztja".


A természetben mindennek ideje van,

Ideje a tavasznak, nyárnak, ősznek és télnek.

Megvan ideje a születésnek, és meg van az ideje a meghalásnak is.

Megvan az ideje sírásnak, megvan ideje a szeretésnek.

Megvan az ideje a megkeresésnek, de meg van az ideje a elvesztésnek is.


A Nap éltető ereje felszárítja a talajról a párát,

Eljön az ideje az ültetésnek is.

Mikor kibújnak a földből a gyönge hajtások,

Meglesz az ideje a virágzásnak, a termésnek és a betakarításnak is.


Amikor pedig Zsuzsanna nem vinné el jeget-havat, az bizony „jégtörő Mátyásra” vár.


Az idei évben nem volt sem sok hó, sem sok jég, éppen ezért a február a 25.-i Mátyás nap a népi jóslás regulájához tartozik az is, hogy, ha február 25.-én hideg és jég van Mátyás, azt megolvasztja, ha viszont meleg van, akkor Mátyás bátyám jeget csinál.

Amennyiben pedig ezen a napon eső esik, nyáron a jég a termést mind elveri.


Amennyiben már a Mátyás napi reguláknál tartunk, akkor álljon itt még ehhez a naphoz társulóan Mátyás királyról szóló monda is.


Mátyás király 1443. február 23.-án született Kolozsváron. Édesanyja: Szilágyi Erzsébet. Édesapja: Hunyadi János volt, felesége: Kunigunda-Katalin.

Mátyást a Duna jegén választották „kiáltották” királlyá 1458. január. 24.-én, ekkor még nem töltötte be a tizenötödik életévét sem.


„Az 1486.-os évi törvénynek első paragrafusa szerint: Mátyás Istenkegyelméből: Magyarország, Csehország Dalmácia, Horvátország, Ráma, Szerbia, Galícia, Lodoméria, Kun ország, és Bulgária, királya. Szilézia, és Luxemburg hercege, Morvaország, és Lurítza őrgrófja.”


Mátyás már hat éve volt király, de István király koronája még nem érintette a fejét így Vitéz János (aki Hunyadi János barátja, illetve a kis Mátyás nevelője is volt) tárgyalásokat kezdeményezett Frigyes Német-római császárral a nála jogtalanul őrzött korona visszaadása ügyében.

Frigyes nagyon sok pénzért (80 ezer arany forintért) végre visszaadta a koronát.

1464. március 29.-én a Székesfehérvári országgyűlésben zajlott le a koronázási ceremónia.

Háromszor kérdezte meg a nádor az összegyűltektől „Akarjátok- e királyotoknak Mátyást”? Az országgyűlés résztvevői háromszor kiáltották, akarjuk!

Majd az agg Szécsi Dénes érsek teszi a koronát Hunyadi Mátyás fejére.


Mi volt a titka Mátyás népszerűségének?

(1458-1490) összesen 32-évig tartó uralkodása idején: a bekövetkezett haláláig erős birodalmat hozott létre, s kora jelentős reneszánsz hatalmává fejlesztette országát.

A köznemességet fölemelte, támogatta a polgárosodást, az ipart, a kereskedelmet, a művészeteket, jó pénzt veretett, és keménykezű uralkodó volt.

Ez volt a legnagyobb titka a jégen választott „Jégtörő Mátyásnak.


Azt mondhatjuk, hogy Mátyás életében szinte minden fontos dolog, a téli és a tavaszi időszakban esett meg vele:

Februárban született.

Januárban választották királlyá.

Márciusban koronázták meg.

1490. Április hó 6.-án halt meg Bécsben 47 évesen.


A népmondás szerint: „Meghalt Mátyás a király, oda veszett vele az igazság”.


A legutóbbi időkben, 2008-ban és 2012.-ben volt szökőév és most a 2016. év is szökőévnek számít!


Tehát ez az év abból a szempontból is érdekes, hogy február 24.-e szökőnapnapnak számít, így a február hónap 29 napos lesz, tehát akiknek ekkor van a születésnapjuk, most boldogan ünnepelhetnek, hiszen erre csak 4 évenként van igazi lehetőségük.

A szökőév miatt február a 29.-én született embereknek megrövidülnek abban, hogy a születésnapjukat csak négyévenként ünnepelhetik meg. Ugyanakkor minden ezt követő szökőévekben a (népi legendák szerint) szerencsések lesznek.

Az sem lehet utolsó szempont, hogy a sors egészséggel, és hosszú élettel ajándékozza meg őket.


Akiknek pedig éppen erre a napra esik a névnapjuk, és azt nem tartják meg az év más napjain, akkor ezt a napot szerencsés napnak könyvelhetik el.

Isten életese az Eleméreket, az Oszvaldokat!


Az idei évben nem volt sem sok hó, sem sok jég, éppen ezért a február a 25.-i Mátyás napnak nem lesz sok dolga.

Hold állás szempontjából: a Hold éppen február 25.-én a Mérleg jegyen halad majd keresztül.

2457. Ilcsimama (válaszként erre: 2445. - Cassy21)
2016. febr. 18. 12:52

Kedves Cassy21.


Először is szeretnék visszatérni a múlt év végi és az ez évi elejei ígéretemhez, hogy az általad feltett nagyon jó kérdéseidre még majd visszatérünk, mert ezek sok mindenki másnak is eligazodást adhatnak a saját képletük értelmezésében is.

Bár a 2388. 2431, 2442, 2444. számon már több kérdésre adtam választ neked, azonban még több olyan nyitott kérdés maradt, ami feltétlenül érdemes lehet arra, hogy itt a fórum keretei között válaszoljak rá.


Elsősorban szeretnélek megnyugtatni, mert úgy gondolom, hogy félre érthetted a „alfahold”-nak a 2394. számon a Te 2382-ess számra írt válaszát. Ugyan is Ő csupán jó indulatú segítséggel válaszolt neked, olvasd csak el még egyszer az ő többi egyéb bejegyzéseit is, érezni fogod részéről a jó szándékot feléd és mindenki más irányában is. Ez a fórum pedig talán azért ért meg már ilyen sokszámú bejegyzést, mert a fórumozók – akiket érdekel az asztrológia - igyekeznek egymásnak a saját gondjuk-bajuk megismerése - megértése által is segítséget nyújtani.


Én pedig ennek nagyon örülök, hiszen a fórumon való „Radix” születési képlet boncolgatás értelmezése adhat még több ismeretet mindenkinek a lényeg megértéshez.


Vegyük akkor sorra a kérdéseidet, kezdjük a Karma fényszögekkel és a Leszálló és Felszálló holdcsomóponthoz tartozó kérdés sorral.


Amennyiben a horoszkópképletben bolygó (k) található a jegyházban, akkor a lélek Karmikusan kényszerítve van, hogy teljesítse a bolygók diktálta feladatát, ha pedig üres a ház, akkor az azt jelzi, hogy az illető átlépheti a hatásokat, és ő dönthet esetlegesen a sorsáról is. Természetesen nem olyan hatékony a jegyházban álló bolygók mozgása, mintha direktben Tranzit módon működnének, ami ott van a képletben, nem tud olyan eredményes lenni, mint az aktív bolygók esetében.

Amikor pedig itt együttállásban vannak a bolygók, vagy a jó fényszögeket zárnak be, az azt jelzi, hogy a lélek azért hozta ezt magával, hogy felvértezze magát energiával és annak a segítséggel az inkarnációs útját, ne bízza csak a véletlenre, ha nem a szabad akarata is tudjon érvényesülni.

Maguk a fényszögek pedig mindenképpen csak ösztönöznek, és legtöbbször a Karmára is utalnak, tehát nagyon hasznosak lehetnek, még akkor is, ha azok inkább a negatívtartományhoz tartoznak, mert hiszen ezeknek is tanító jellegűk van. Gondoljunk csak bele, hogy a Szaturnusz, mint a „Karma ura” a sötét felebarátunk, mert még a Qvadrát fényszögei által akár még szenvedéseken keresztül is, segít eljutni a FÉNY-be a jó felé.


Aztán ott van még egy nagyon érdekes dolog, amelyet nagyon sokan nem fogadnak el, vagy éppen vitatják, hogy ha valaki úgy születik le ismét a Földre, hogy a Napja éppen a jegyhatár, vagy a ház határ közelében van (29°, 30°- vagy a következő jegy 0° fok környékén). Akkor abból azt is láthatjuk, hogy a lélek nem akart már újra Inkarnálódni - leszületni, azonban a felettes „ÉNJE”szinte belöki az inkarnációba.

Az ilyen lélek azért nem akar visszajönni, mert úgy érzi, már minden feladatát teljesítette.


Nálad például a Napod/Mars uralom alatt a VII. ház csúcshoz és még a Halak-jegyhez is, közel van, de már a Kos jegy 0°28’ fokán áll és együttállásban van a Merkúrral, tehát itt ők azok, akik döntően befolyásolják a két- jegy diktálta cselekedeteidet. Az uralkodó bolygókról már nem is beszélve, hiszen a 6. házadban, vagyis a Halakban, a Mars együttállásban található a Leszálló Holdcsomóponttal. Ez pedig leginkább a szemben lévő 12. házas Felszálló és a 6. házas Leszálló holdcsomópontban nyilvánul meg nálad főleg lelki vonatkozásban.


Nem tudom észre vetted- e, - illetve mindenki más is, megnézte-e már a saját képletében- az alábbi fényszög állásokat? Ugyan is, ha a Radixban megtalálható az a bizonyos három fényszög által bezárt „aszimmetrikus” háromszög, hogy annak a bolygó kapcsolódások tekintetében milyen jelentősége van? Az is fontos lehet, hogy ez a „aszimmetrikus”háromszög a kör melyrészén található meg, a felkelő ASC térfélen, vagy az MC ég feletti tartományban, vagy inkább az ASC-DSC alatti IC részen.


Ez a Te képletedben olyképen található meg, hogy az ASC-DSC alatti területére esik még pedig oly módon, hogy az IC. Közelében található a Neptunusz bolygó és ez jelenti a háromszög csúcsot. Vagyis egy Mars - Plútó quincunx – fényszög adja háromszög egyik szárát, ami ugye pontosan már az I. ház végénél a 2. ház csúcson áll. Innen a Plútótól a Neptunusz felé jön egy harmonikus fényszög, majd egy Mars - Neptunusz Qvadrát zárja be illetve alkotja az „aszimmetrikus” háromszöget.

Ezek így együtt rendkívül kényszerítő energiákat egyesítenek!


Karmikus tapasztalatokat, vagyis a 150° fokos quincunx – fényszög az illetőnek cselekvési kényszert adja a Qvadrát a feladatokat, jelöl ki és az ott található még a könnyű, áldásos, maguktól teljesülő dolgok ígéretét elhozó * fényszög is.

A 30° és a 150° quincunx – fényszög / a Karma fényszögei, közé tartozik, minthogy előző életeinkre sincs rálátásunk, ezért mivel itt a földön szabad akarattal rendelkezünk, ezért lehetőségünk van többféleképpen dönteni, a kulcs mindig a lélek kezében van.


Nálad pedig érdekes módon még ebben a háromszögben egy a Marstól és Leszállótól kiinduló és a 3. ház csúcson álló Uránuszhoz futó Trigon fényszög is található. Ez pedig azt jelzi, hogy az életed második felétől váratlanul, de ígéretes módon jelenhet meg az életed jobbra fordulásának a megváltozási lehetősége. Hiszen a 3. ház egyben kapcsolódások házát és gondolatközlés kiterjesztését jelzi, már pedig itt a 3. ház csúcson álló Uránusz bolygó a Merkúr bolygó felsőbb fokú megjelenéseként működhet.


(Továbbvezetve az asztrológiai értelmezési gondolat mentet a Nap, mint az életed legfőbb eleme együtt áll a képletedben a VII. Házban, a Kosban / Mars uralkodás alatt a Merkúr bolygóval. A Mars és a Nap is, bizonyos fokig a férfit jelzi a női horoszkópban STB-STB).


Azt is kérdezted, hogy miért éppen 2018.- tól, várható csak a külföldi munka lehetősége?

Itt van képletedben a magyarázat! Még, pedig azért mert az Uránusz jelenleg a Kosban halad már régóta. Neked pedig a Mars bolygód pontosan a 6. munkaházadban található, egyben a KOS a Napjegyed, ami VII. párkapcsolat házadat adja, tehát nagy valószínűséggel a párkapcsolatod is pontosan a külföldi munka révén találhatod majd meg. Még pedig azért, mert az Uránusz, - amely hirtelen váratlan dolgokat hozhatja be,

mindenkinél jó akár rossz módon is - 2018.-ban át fog lépni Vénusz bolygó uralkodása alá a Bika jegybe. Neked pedig a Bika jegyben kezdődik éppen a 9. házad, amely ugye jelzi a képletben a külfölddel való utazási kapcsolatokat.

Ezzel pedig talán még az IC. - közelében álló „S” =Stagnáló Neptunuszi hatásokra is magyarázatot kaphatsz, ahol már nem a Neptuni visszahúzó, egy helyben toporgó ködösítés kaphat teret, hanem inkább a Neptunusznak a Vénusz bolygó felsőbb fokú erőkénti megjelenését hozhatja be a további életedben.


Akiknél pedig a képletében megjelenik, a „Mozdony háromszög” az olyan húzóerővel rendelkezik, mint a mozdony, innen ered az asztrológiai név elnevezés is, még pedig azért, mert egymást ötvözik a fényszögek hatásai, és a fényszögek által jelölt területeken ezek az emberek, ha maguk is úgy AKARJÁK, akkor jól meg megállhatják és megtalálhatják a helyüket.


No már most az előző 2442. számú bejegyzésemben már írtam a Plútó hatásáról, de itt már csak meg tudom ismételni, hogy a Plútó az I. házban vagy annak közvetlen közelében állva „ÉN” az állandó megújulását és az átalakulási képességet fejlesztheti. Aztán mivel Plútó, amely a Marsnak a magasabb rezgésfokán is működik, most éppen még nagyon sokáig 2024.-ig a Bak jegyen/Szaturnusz / sorsbolygó/ uralkodása alatt halad éppen keresztül, ez pedig neked a IV. család és az otthon házadat adja. Tehát itt a Tranzit= körforgásból eredő hatás is, arra ösztökélhet, hogy változtass az élet meneteleden.

(Ehhez kapcsolódva ajánlom, hogy Te is és mások is olvassátok el figyelmesen a 2444. számon megjelent az „Én” kiterjesztése a VII. - ra a külvilági kapcsolatokra, illetve a partner és párkapcsolatra vonatkozó leírásom.)


Azt hiszem jól kitárgyaltuk a lehetőségeidet, most más csak rajtad múlhat, hogy jól átgondold, amiket írtam neked, és főleg bízz magadban!


A késői jó párkapcsolat terén pedig azt kívánom neked, hogy olyan társra lelj, akivel jól összefér a lelketek is, és aki jó lelki társad lehet a további életed során.

2456. Ilcsimama (válaszként erre: 2455. - Ilcsimama)
2016. febr. 16. 15:53

Skorpió88- nak, azt hiszem még bizonyos mértékig adós, vagyok a kérdése megválaszolásában, de gondolom, hogy másokat is, érdekelhet házhatás szempontjából is, amikor a Mars a születési horoszkópban az I. házban található.


Elsődlegesen az is fontos lehet, hogy az ASC jeggyel egy jegyben van –e Mars lokális helye, mert akkor az ASC-t uraló bolygó (k) hatása alatt van a Mars bolygó is. Amikor pedig az ASC még esetleg Halakra esik és a Mars már a következő jegyben, de az I. házas a Kosban van – ebből a szempontból- az I. háznak az a része, ahol a Mars bolygó tartózkodik, személyi szempontból bizonyosan nagyobb jelentőséggel bírhat, mert ott bizony a Mars az ÚR.


Aki pedig ismeri a házak jelentés tartalmát, azoknak már sokat mondhat az is, hogy amennyiben egy háznak személyes tartalma van, azt a házat tekinthetjük az adott személy I. személyes házának.

Amennyiben pedig ez így van, akkor már talán azt is láthatjuk, hogy ha valaki, nagyon szeretné, hogy párja legyen, vagy éppen legyen jó munkája, akkor itt az EGÓ adhatja azt, hogy „ÉN” ezt így szeretném, így akarom és így teszem, vagyis minden porcikámmal arra fogok koncentrálni, hogy amit szeretnék, azt a Mars ereje által is, meg tudjam valósítani.


Milyen áron? No ez jó kérdés!

Először is meg kell találni azt a lehetőséget, azt az utat, ami elvezethet a kitűzött célok eléréséhez, vagyis nem elég csak otthon várni a csodát, hogy majd történni fog valami.

Mivel pedig itt a jelen estben a Halakra esik az ASC, így az EGÓ is nálad, a Halakban Neptunusz és Jupiter uralkodás által vezérelt. Tehát a párkapcsolati cél eléréshez bizony szükséges az is, hogy olyan körökbe, kellene megfordulni, ahol a másik félnek is, hasonló igényei lehetnek a saját párkapcsolat megtalálásra.


Már pedig itt nagy szerepet kaphat a képlet szerint a Te saját 6: X. házad, ami ugye egyben a munkaház mellett a karrier házát is jelzi, benne a Szaturnusz és a Neptunusz bolygóval. Ami lehet egyben a Neptunusz bolygó csapdája is, amely még a 8. házas Napra is visszavezethető, bár már a Nyilas jegy elejére tevődik a NAP fokszáma, de ugyan úgy, mint a Skorpiós/ Merkúr hatást is, egy kicsit az ASC miatt is elködösítheti.

Vagyis nehezen találod meg magadban azt a képességet, ami elvezethet akár a munkaterén, akár párkapcsolati téren a megvalósítás felé való út megtalálásában. Még pedig azért, mert a Nyilas Naphatás és a Neptun összezavarhatja a párkapcsolati értelmezésed és ez által a Merkúri gondolataid is akadályoztatva, lehetnek.

Gondolj meg minden kimondott szót, mielőtt cselekednél, mert a Plútó is a 8. házadban Mars és a saját uralma alatt arra tereli a gondolataid, hogy miről is kell lemondanom, ha saját megszokott szabadságom feladom egy párkapcsolatért. Mivel pedig a Vénusz is a VII. házadban foglal helyet így, ez még azt az érzést is, erősítheti, illetve folyton arra gondolhatsz, hogy vajon miben kellene alárendelődnöm egy új párkapcsolatban, vagy éppen az új munkában?


Már pedig mivel az 5. szerelem házad a Rákra tevődik/ Holduralkodás alatt, ezért erre kaphatsz is ilyen jellegű indíttatást és még azért is, mert maga a Vénuszi hatás pláne a VII. házban a nőiesség és az anyagi téren is behozhatja a kétségeidet.


Miért is? Mert a Holdad helyileg a 2. anyagiak házadban áll, tehát úgy gondolod, hogy a saját anyagi függetlenséged nem szívesen adnád fel.

Ezért is lehet fontos nálad az „Egó” szempontjából is a Te hozzáállásod, és ha el tudod fogadni,hogy eddig a sorsod nem engedte, hogy mind ezek bekövetkezzenek annak az oka, hogy még nem jött el az ideje sem, a jó párkapcsolatnak sem nem a munkahelyváltásnak.

Ez pedig pontosan Nyilas Napnak, mint az „Egó” részének az analógiáján alapulhat nálad, még pedig a Jupiter hatásvonatkozásban, amely a képletedben pontosan szemben áll a saját Napoddal és Merkúrral is.


Azonban ne feledd, hogy most közeleg már feléd 2017. év végén a Szaturnuszi első 28-30. éves ciklus időd is!

Aztán mert amikor egy bolygó a saját napjegyen, vagy az ASC jegyen halad éppen át, ott hozhatja be a legészrevehetőbb hatásait. Most pedig e hónap 20.-tól a Nap éppen a saját Halak ASC jegyeden fog keresztül haladni.


Tehát, ha úgy szeretnéd, megváltoztathatod az eddig eltelt életed hibáit és célul tűzheted ki magad elé mind azt, amit szeretnél megvalósítani az életed jobbítása érdekében.


Amennyiben megnézed, hogy már a születésedkor a Jupiter is, csupán csak pár napot tartózkodott az Ikrekben, mert éppen „Retrográd” módon haladt és a születésed előtt is pár hónappal még a Bika jegyben rótta körútját és majd a születésed utáni pár nappal is visszahátrált a Bika jegyben, és ott folytatta az éves körútját. Ezért a 2. házas Bika anyagiak háza is, nagy hatást adott neked arra vonatkozóan is, hogy saját jól megalapozott anyagiakkal töltsd ki majd az életed.

No, már most, amikor a Jupiter most 2016.-ban pontosan a Te 6. munka-házad szerinti Szűzben jár, meghozhatja számodra a jó X. házas állás lehetőséget is, hogy biztonságosan gazdálkodva messzebbre és előbbre tudj jutni. 2016. Szeptembertől pedig már a Mérlegben halad majd a Jupiter és a Vénusz uralkodó hatásával a VII. Házadban a párkapcsolati lehetőséget is megtalálhatd, talán pontosan a munkád által.


Azonban ehhez az kell, hogy meg tudd szilárdítanod a céljaidat, és meg kell tanulnod, hogy az elérendő céljaira tudj összpontosítani, mint sem arra törekedj, hogy az EGÓDAT a mások elvárásának rendeld alá. Ugyan is, ha abból nem tudsz kilépni, akkor a céljaid is megfeneklenek mert a céljaid irányát nem a saját szíved szerint éled meg.


Aztán még egy sorsszerű dátum, amire jó, ha odafigyelsz, hogy mivel nagyjából egy évig tartózkodik egy jegyben a Jupiter bolygó, így 2017. 10. 17.-vel már a Skorpióban fog haladni, ahol nálad a Plútó is itt a 8. házadban tartózkodik és igen gyakorta fog szembe állás fényszöget alkotni itt a Hold a Plútóval, ezért a mostani vágyaidat még ez is esetleg hátráltathatja. Azonban, ha odafigyelsz saját magadra és az életcélod megvalósítására, törekszel, akkor itt a lélek szűrője kizárhatja mind azokat a dolgokat, amelyek esetleg boldogtalanná tehetnének téged. Hiszen itt a Mars uralkodó által is, megtalálhatod az egyéb pénzszerzési lehetőségeket is, vagyis olyan munkát végezhetsz, amely a mágikus képességeiddel hatékonyan tudsz végezni. Aztán a Skorpiójegy végénél, amikor még szinte mind két 8. és 9. - házhatás is érvényes lehet rád nézve, amikor már a Jupiter is, 2018. 11. 08.-tól a Nyilasban saját uralma alatt, fog haladni és a Nap is a saját Nyilas jegyében halad, ekkor be fogja végérvényesen vonzani főleg a tudáson keresztül a lehetőségeidet, hogy a sikereidhez és a boldogságodhoz is, tudj kapcsolatot teremteni.


Amikor pedig eljön hozzád 2017. 12. 20-tól a Szaturnuszi első ciklusod a Bakjegy elején járva, akkor kellene úgy igazából arra törekedned, hogy fedezd fel a saját kifinomultabb erőforrásaidat, amelyeket a magad hasznára tudod majd a továbbiakban fordítani. Itt majd tovább a Szaturnuszi II. ciklus idődben járva már, - ha kellően tudsz tanulni az addig eltelt idő hibáiból-, akkor nyitva állhat előtted a további életed megvalósításának az útja. Itt pedig arra kellene törekedned, hogy mások szolgálata is helyet kapjon az életedben, ehhez pedig a Bakjegy urától, a Szaturnusztól is, minden segítséget megkaphatsz, ami az életed főbb céljainak az eléérésében és a megvalósulásának beteljesülésben nagy örömet jelenthet neked.

2455. Ilcsimama
2016. febr. 16. 06:16

Kedves Skorpió 88. Nem kell ennyire elkeseredni, lesznek még neked is, és másoknak is, a munka téren is, és párkapcsolati dolgokban is, jobb csillagállások is, mint az eltelt időkben voltak.

Mint tudjuk véletlenek, nincsenek és amit a sors, nem szeretne, hogy beteljesüljön akkor az általában nem is, jön be számunkra.

Ez pedig nem csak nálad, ha nem mindenki más számára is igaz lehet.

2016. február - március a Szaturnusz – Jupiter kvadrát fényszög állás nem kedvez a munkahelyváltásnak, de majd ezt követően április

- május már hozhat némi javulást és lehetőséget a munkatéren.

Február közepétől a Merkúr is a Vízöntőbe lépett és itt a kommunikációs dolgok is jobb lehetőségeket hozhatnak be akár a munkaterén, de a személyes ismeretségben is, mert február utolsó dekádjától már a Vénusz is itt halad majd a vízöntőben március közepéig és ez kedvezhet az új párkapcsolati dolgoknak, ha mi magunk is úgy szeretnénk.

Ne feledjük azonban, hogy a Nap is február 20.-tól jegyet vált a Halakba itt pedig a Neptunusz és Jupiter bolygók uralma alatt halad majd a Nap március hó 20-ig, és ha nem figyelünk oda jobban az érzelmi dolgainkra és a megérzéseinkre, azokat a Neptun igyekszik majd még jobban összezavarni, azzal, hogy a racionális érvekkel igyekezzünk elfojtani magunkba az érzelmi törekvéseinket.

Pedig itt a Vénusznak a felsőbb oktávján működő Neptunusz hatásával is, lehetne erősíteni az érzelmeinket már azzal is, hogy a mások irányában egy kicsit nyitottabban legyünk, illetve a halaknak a másodlagos uralkodójától, a Jupitertől is, kaphatnánk mostanság nagyobb segítséget pláne, ha ezt még a személyes képlet adottságai is, jelzi egy Mars szextil fényszöggel, mint például nálad is.


Tehát sok minden múlhat azon, hogy mi magunk hogyan állunk a dolgok mellé, hiszen mostanság

- úgy álltalába véve is-, amikor a Nap együttállásba kerül a Neptunusszal és még a Nyilasba járó Szaturnusz 90°-os Qvadrát fényszöge is, akadályokat gördíthet elénk még márciusban is, nagyon fontos lehet, hogy tegyünk saját magunkért egy keveset, már csak azzal is, hogy mozduljunk ki a saját magunk bezárt kuckójából.


Miképpen? A saját gondolatainkkal sokat tehetünk azért, hogy az életünket a felé tereljük, hogy a saját világunkban jobban érezzük magunkat.

Aki szerelemre vágyik, vagy éppen új munkahelyet szeretne magának érdemes megfogalmaznia magában, hogy pontosan milyen kapcsolat tenné boldoggá, illetve milyen munkahelyen érezné a legjobban magát.

A személyes világunk a gondolkodásunkat tükrözi vissza, ezért ha érzelemben gazdagnak érezzük magunkat, valóban el is érhetjük, mind azt, amit szeretnénk.

Fontos, hogy hinni tudjunk a lehetőségeinkben, de ha mindig csak a kétségek között élünk, akkor azt sajnos be is vonzzuk magunknak.

2454. Ilcsimama (válaszként erre: 2453. - Mcsaba)
2016. febr. 9. 14:30

Kedves Csaba! A diurnálisnak is ugyan az a lényege, mint Szolárnak, hogy a Földforgás következtében a NAP “ugyanott álljon”, mint a születéskor volt. Ennek alapján pedig, ha csak a lépetetővel a dátumot változtatjuk, időzónát és a helyet nem, akkor ugyanabban a helyzetében lesz a Föld, mint a születési képletben volt. Ilyenkor a Szolár alapján, amelyik évet éppen vizsgáljuk a születésnapjától a születésig az ASC egy év alatt, szépen körbemegy az Ekliptikán. Ehhez képest nézzük az adott baleseti esemény időbeli helyét is. No, bár meglehet, hogy ez ugyan azt fogja jelezni, mintha az ugyan azon nap-helyre a baleset időpont időt állítanánk be radix - ként. Azonban nálad azt a különleges dolgot is figyelembe kell venni, hogy a Te születési évedben nem volt óraátállítás, csak az azt megelőző évben és majd csak később 1980-tól.

Tehát itt a baleseti 12 órás idő ZN- ként és GMT-ként is a 12 órát fogja adni. Míg, ha csak baleseti 02.05.12 órára készíted el akkor itt már az 1 órás eltérés is adott lesz.

Ennek bolygó állásait, de különösen a Mars- bolygó állást, pedig ugyan csak rá kell vetíteni a születési radixra, mint ahogyan a Szolár képletnél is, minden Tranzit bolygó haladást is.


Ez pedig nálad akkor a Skorpió 18° fokot jelzi ide, pedig a Te 6. Kos- házad 150° quincunx – fényszöget, fog vetíteni, tehát jelzi a betegséget. Azzal szemben a külsőkörön az ASC nél is láthatod a Mars quincunx látens fényszöget. Ráadásul ugye az Uránusznak is a Kos- jegyben van egy Tranzit látens Qvadrát fényszöge is I. házadnál. Egyébként megnéztem az előző éves Szolár képleted és abban is benne van ennek a baleseti betegségnek a lehetősége.

2453. Mcsaba (válaszként erre: 2451. - Ilcsimama)
2016. febr. 7. 12:43

Kedves Ilcsimama!


Nem értek egy dolgot.

Tulajdonképpen miért kell a születési időpont (14:44), amikor a tranzitot amúgy is a történés időpontjára (12:00) kell állítani?

Miért diurnális a tranzit, ha nem a születési idő szerint való (tranzit)Aszcendens a lényeges?


És a szolár horoszkópot is szokták összetenni a tranzit állással?

2452. Ilcsimama (válaszként erre: 2449. - Ilcsimama)
2016. febr. 6. 17:49

A 2449 számhoz írt kérdésekre mindenkinek azt tudom válaszolni, hogy meg kell nyitni a PLACIDUS horoszkópkészítő programot, beírni a személy adatokat, amit a rublikák kitöltéséhez kell. Majd a helységnév rendben- re kattintani - itt látható lesz alul: „ÚJ” erre kattintva megjelenik a HUNGRY „Új”, és mellette a „Módosít”, jelzés, majd erre is rákattintva G ZN 1:00 alatt láthatóvá válnak sorban a programban szereplő óraátállítási idők.

Amnnyiben ebben nem jelenik meg a mostani évig a beírás akkor kell pótolni mindazokat az éveket, amit a program esetleg nem tartalmaz.

(Amennyiben nem jól vinnétek fel az időpontot akkor a törlés gombbal, lehet módosítani és újra beírni a jó időpontot.)

Tehát a táblázatban szereplő dátum szerint márciusban 2-ről 3 órára előre állítani és szeptemberben pedig 3-2-re vissza kell állítani az időpontokat.

2451. Ilcsimama (válaszként erre: 2450. - Mcsaba)
2016. febr. 6. 17:41

Kedves Csaba! Remélem, hogy nem történt semmi nagyobb sérülés sem?

Igen jól gondolod a diurnális horoszkóp módszerét, kell itt használni, ugyan úgy, mint a szolár Nap-horoszkópnál a „Szolár” képlet kialakulásának az analógiájára egy adott napnak az eseményeire kell alapozni. ( A szolárt leginkább a születés napra állítjuk fel). Csak éppen itt a születési adatok bevitele után a léptetővel 2016.02. 05-i 12- órás időt kell megkeresni.

A „Radix” születési képletet pedig összevetjük ezzel a Tranzit hatással, oly módon, hogy az adott napi baleseti idő pillanata lesz a kiindulási pont.

Amennyiben a diurnális tranzit időpontja 2016. 02. 05. 12 óra, akkor itt ezt követően ugyan úgy járunk el, mint amikor szolár képletet nézzünk tehát a Nap fokszáma most ezen a napon 16°07’. Tehát a diurnális tranzit időpontjánál ugyan úgy kell eljárni, mint nap szolár horoszkópnál, és amikor a történés időpontja volt.


No, már most a csomópontok nálad a képletedben valóban szemben állnak a 6. ház végénél a Kos jegyben, amely nek az ura Mars, de most nem ez itt legfontosabb állás, bár a Mars az okozója általában baleseti forrásoknak. A Mars pedig jelenleg a Skorpióban halad/ Mars és Plútó uralom alatt, már pedig itt az intuíció figyelmeztethet olyan baleseti veszélyekre, amelyek az alapképletben is látszódhatnak. Ráadásul a Kosban/ Mars uralkodás alatt járó Tranzit Uránusszal is, igen csak rossz ártó fényszöggel kapcsolódik ezen a napon. Itt az Uránusz behozhatja a váratlan rossz hatással járó baleseteket is, ráadásul úgy, hogy a Mars a Skorpióban /Kosuralom alatt - egyben az Uránusz pedig Mars uralkodás alatt a Kosban, most éppen 17° -on pontosul be. Ez lehetetett a baleseti forrás okozója.

Amikor 6. Házvonatkozásban pláne baleseti forrást (vagy betegséget, műtétet), keresünk, mindig fontos meg nézni, hogy e két bolygó hogyan pontosul a jegyben, amelyben születésileg is érintett, pláne, ha még jegy uralkodói hatás is adott lehet.

Mivel pedig az alapképlet szerinti Szaturnusznak is a Marssal Qvadrát rossz fényszöge van, a Szaturnusz az 5.-i napi képlet szerint 12 órakor szintén a 6. házban van, és még a Mars a Nappal is Qvadrát fényszöget alkot bizony ez a nap nem a legjobbakat, hozhatta be nálad. Aztán az Uránusz, Plútó Qvadrát fényszöge is, most inkább a teljes és váratlan, látszólag minden előzmény nélküli hatását a Bak -ból érvényesíteni tudja a Mars irányában és érdekes, hogy képletedben pontosan a látens Kos 6. ház csúcson Neptun és Plútó pontosul be, mert itt éppen 2 DRB 150° quincunx – fényszög van, amely betegségre utaló fényszög.


Aztán az is milyen találó lehet, hogy a Bakban halad 5.-én a Hold, Merkúr, Vénusz, és a Plútó is, és nagyjából a VII. ház csúcson állnak szinte együttállásban, itt pedig a hatások bizony egymásra rakódhatnak.

Azonban túl kell ezen is jutnod, próbáld úgy felfogni, hogy Hál Istennek nem történ nagyobb baj és remélhetően Február 8.-tól kezdődő Új hold időszak és azt követő 10 napkedvező változást hozhat neked a gyógyulásban.

2450. Mcsaba
2016. febr. 5. 18:30

Kedves Ilcsimama!


Köszönöm szépen a megnyugtató választ.

És elnézést ezért a gyors-talpalással született kérdésért, de épp, mai napon úgy adódott, hogy egy fajta szerencsétlenségből kényszerülök valami építő jelleget kifejteni.


Ugyanis ma (2016.02.05. kb. 12 óra) egy munkabalesetem volt. Egy körülbelül 1 méter magasságból való teljesen vízszintes esés. (Elég kemény a helyzet.)

A napi tranzit időpontot az én születési időmre és földrajzi koordinátáira állítottam be. Ezt én Diurnális Tranzitként értelmezem, de nem tudom pontosan, hogy tényleg így van-e.


Amit megfigyeltem:

Elsősorban a Tranzit Holdcsomópontokat, mert egy az egyben együtt/szemben állnak a radix Marsommal a 6. házamban.


Aztán még úgy a tranzitban, mint az összetevésben is akadnak diszharmonikus fényszög állások, de pontosan nem tudom, hogy miként kell vizsgálni ezt a balesetet.


Ha az időd úgy engedi, nagyon szépen megköszönném az útmutatást.

De mindent leszámítva sokat köszönök Neked kedves Ilcsimama.


Szeretettel, Csaba.

2449. Ilcsimama (válaszként erre: 2443. - Mcsaba)
2016. febr. 5. 16:20

Kedves MCsaba!


Örülök, hogy ez a kérdés felszínre került, mert már másoktól kaptam olyan jelzést, hogy az általuk használt horoszkóp programban a gép nem jelzi csak az 1 órás ZN születési idő és a MGT közötti különbséget. Ez valószínű, azért lehet, mert a nyári időszámítás utolsó módosított ideje nem lett folyamatosan átírva a programban.


Tehát szeretném neked és mindenki másnak is jelezni, hogy, aki PLACUDUS 4. 0 / 1994. 1995 1996 programot használja, nézzétek meg, hogy a Nyári óra átállítási idő folyamatosan lett-e módosítva a programban.

Ugyan is ez az alap programban csak 2010. év 10. 30.-ig volt beprogramozva, amikor is 2.00 óráról át lett állítva az óra állás 3.00 órára.

Tehát innen mindenkinek saját magának kellett beprogramozni az óraátállítási időket, mert különben ezt, amikor egy születési ZN időt beírunk, akkor nem biztos, hogy abban az időben jelzi a gép.

(Nálad ez Románia esetében az előzőekben nézett születési időre vonatkoztatva a 19: 15 ZN időt és a 17: 15 GMT időben a LONG: 26°11’ E- és Lat 45° 51’N értéket fog jelenteni, vagyis itt 2 órás az eltérési idő a ZN és GMT között, mert az illető nyári időszámítási időben született.)


Vagyis, általánosságban, ha valakinek a születési ideje az októbert, követő téli időre való átszámítás miatt az óraátállítást követő időre esik akkor a „Radix”-nál a ZN és a GMT idő között 1 órás eltérésnek kell lennie.


Míg ha valakinek a születési ideje nyári időszámítási időben volt, akkor, pedig amikor a pontos születési időt beírjuk, akkor ez adja a ZN időt és a GMT időnek 2 órás eltérést, kell mutatnia.


A Földrajzi helyzet az más kérdés, mert azt a program felismeri és ezt is jelzi is, amikor egy születési helyet beírunk. (természetesen csak a nagyobb ismertebb települések vannak benne a programba, ha ezt a program nem találja, akkor térkép alapján kell megkeresni a legközelebbi viszonylag nagyobb települést. ) Például Budapest estében ez: LONG: 19°.03 E. : LAT: 47°.30 N-t fogja jelenteni.

Vagy csak hogy a HUNGARY nagyobb településeket jelezzem:

Székesfehérvár: Long: 18°.24 E- LAT: 47°.12 N,

Hatvan: Long: 19°.43’. E- Lat 47.39 N,

Győr: Long: 17°38’ E- LAT: 47°40 N,

Zalaegerszeg: Long: 16°47’ E – LAT: 46°50’ N,

Siófok: Long: 18°04’- LAT: 46°54’ N,

Eger: Long: 20°23’ E - Lat: 47°54’ N, STB.


(A 0-8-10 Km-re lévő helységnév, még csak olyan max 1° foknyi eltérést adhat az ASC és az MC vonatkozásban.

Aki például, a NOSTRADAMUS korrigáló programnak a 1995, 1996. programját használja a „Radix „születési képlet elkészítéséhez, ott 2005. év volt az utolsó beprogramozott nyári időpont átállítási időpont.)


A PLACIUDUS programnak a 4.1 változata már fejlett program és ott az óra átállítási idők is, több évvel előre be vannak programozva. Azonban érdemes ZN és GMT időket a horoszkóp- kör elkészítésekor mindig figyelemmel kísérni.


Ezzel az óraátállítással kapcsolatosan egy kis visszanézés a múltban.


Benjamin Franklin és a George Vernon Hudson ötlete alapján az energia költségek kímélése érdekében először Újzélandon, majd az angol Williem Willet 1905-ös ötlete alapján, Európában is figyelembe vették, hogy állítsák előre az órát. Így Magyarországon is már a 1941-es évben kísérletként bevezették, majd a háborús években már nem mindenévben volt óra átállítás, majd felfüggesztésre is, került.

(Az alábbi táblázatban szerint lehet ezt figyelembe venni.)


Ezt követően 1955. ben, 1956.-ban és 1957 06.02-tól 09. 29-ig volt csak óraátállítás.

Majd innen csak 1980. 04.06-tól Közép Európai időben már folyamatosan történ Magyaroszágon a nyári és téli időszámítás szerinti óraátállítás, ez pedig 1995.-ig még szeptember utolsó vasárnapját jelentette.

1996. ban pedig az Unió egységesítette, hogy március utolsó vasárnapján az órát előre, majd október utolsó vasárnapján pedig az órát vissza kell egy órával állítani.


Az alábbi táblázatban vannak a pontos év- idők jelezve.


év hónaptól naptól órától - hónapig napig óráig

1916. április 30. 23 hoktóber 1. 0 h

1917. április 16. 3 h június 17. 2 h

1918. április 15. 3 h- szeptember 16.2 h

1919. április 15. 3 h-november 24.2 h

1941. április 7. 23 h-december 31.24 h

1942. január 1. 0 h- november 2.2 h

1943. március 29. 2 h- október 4.2 h

1944. április 3. 2 h- október 2. 2 h

1945. május 1. 23 h- november 1.0 h

1946. március 31. 2 h -október 6. 0 h

1947. április 6. 2 h -október 5. 3 h

1948. április 4. 2 h - október3. 3 h

1949. április 10. 2 h -október 2. 3 h

1954. május 23. 0 h - október 2. 2 h

1955. május 22. 2 h - október 2. 2 h

1956. június 3. 2 h - szeptember 30.3 h

1957. június 2. 2 h - szeptember 29.3 h

1980. április 6. 0 h - szeptember 28.0 h

1981. március 29. 0 h - szeptember 27.1 h

1982. március 28. 0 h - szeptember 26.1 h

1983. március 27. 0 h - szeptember 25.1 h

1984. március 25. 2 h - szeptember 30.3 h

1985. március 31. 2 h - szeptember 29.3 h

1986. március 30. 2 h - szeptember 28.3 h

1987. március 29. 2 h - szeptember 27.3 h

1988. március 27. 2 h - szeptember 25.3 h

1989. március 26. 2 h - szeptember 24.3 h

1990. március 25. 2 h - szeptember 30.3 h

1991. március 31. 2 h - szeptember 29.3 h

1992. március 29. 2 h - szeptember 27.3 h

1993. március 28. 2 h - szeptember 26.3 h

1994. március 27. 2 h - szeptember 25.3 h

1995. március 26. 2 h - szeptember 24.3 h

1996. március 31. 2 h - október 27.3 h

1997. március 30. 2 h - október 26.3 h

1998. március 29. 2 h - október 25.3 h

1999. március 28. 2 h - október 31.3 h

2000. március 26. 2 h - október 29.3 h

2001. március 25. 2 h - október 28.3 h

2002. március 31. 2 h - október 27.3 h

2003. március 30. 2 h - október 26.3 h

2004. március 28. 2 h - október 31.3 h

2005. március 27. 2 h - október 30.3 h

2006. március 26. 2 h - október 29.3 h

2007. március 25. 2 h - október 28.3 h

2008. március 30. 2 h - október 26.3 h

2009. március 29. 2 h - október 25.3 h

2010. március 28. 2 h - október 31.3 h

2011. március 27. 2 h - október 30.3 h

2012. március 25. 2 h - október 28.3 h

2013. március '31. 2 h - október 27.3 h

2014. március 30. 2 h - október 26.3 h

2015. március 29. 2 h - október 25.3 h

2015. október 25.-én 03-ról 02-re vált a téli időszámítás óra átállítás ideje.

2016. március 27- től 02-ról 03-ra történik majd a nyári óra átállítási idő.

2016. október 30.-án pedig 03-ról 02- ra, állítják át a téli időszámításban az óra állást.

2448. cassy21 (válaszként erre: 2446. - Alfahold)
2016. febr. 4. 16:26

Szia!értem a célzást, köszi:)nem sajnáltatni szeretném magam és a középpontba kerülni, csak kaptam egy horoszkópot, amiből nem sokat értek, meg hozzá egy elemzést, amit próbálok megérteni. bocs, ha valakit is zavartam és lefárasztottam:)


akinek meg szép, boldog gyerekkora volt, az örüljön neki, szerencsés az életben, ennyi.

sajnos ez nem mindenkinek adatik meg.


mindenkinek további szép napot!

2447. 891542758c (válaszként erre: 2441. - Ilcsimama)
2016. febr. 4. 14:08
Kössz az értelmes megnyilvánulásod. Érdekes, más meg tudta nyitni, na ennyit erről.
2446. alfahold
2016. febr. 4. 13:51

Sziasztok,

Olvastam ma egy cikket, bemásolom a linket. Érdemes elolvasni. Főleg cassy21-nek.



[link]

2445. cassy21
2016. febr. 3. 16:22

Kedves Ilcsimama!


koszonom a reszletes valaszadast es a viragos kepet is!

igyekszem majd jo iranyba forditani a dolgokat:)

Csak annyit szeretnek mondani, hogy bar az elso haz nalam kettos hatasu-az eleje a szuzben van meg, a tobbi a merlegben s az asztrologus Szuz aszcendenst allapitott meg, s a rejtett aszcendens pedig Bak, ezekhez pedig a horoszkop szerint illik a Bika, Szuz, Bak es Skorpio jegyek.Tovabba azt olvastam, hogy az idealis tars mindenkinel az olyan jegyu szemely, ahol a deszcendensunk van, tehat meg a Halak is.


Vagy mert nekem az elso haz merleg is, ezert meg a Merleg, Nyilas, Vizonto is?


Melyik jegyhez melyik masik jegy illik? Mert errol is mindenki mast ir.


Kivanok Neked is es mindenkinek oromteli bekes hetet!

2444. Ilcsimama (válaszként erre: 2442. - Ilcsimama)
2016. febr. 3. 13:38

Cassy21- nek még + ként szeretném jelezni, hogy a belső „ÉN” fejlesztéséről már az előzőekben volt szó, arról viszont nem, hogy kapcsolataiban és főleg a párkapcsolatban az lenne a legfontosabb az ASC-el szemben lévő VII. ház a „TE” tükörképnek a kiterjesztését adja. Itt jelenhet meg az, hogy az „ÉN” találkozik másokkal. Itt fedezhetjük fel a mindazon igényünket, amiket másokban keresünk. Nálad pedig a VII. házban elhelyezkedő Merkúr azt kívánja tőled, hogy a partneri kapcsolataidban is teremtsd meg a mentális, szellemi összhangot.

Hogy milyen jegyű személyben találhatod meg a megfelelő partner kapcsolatot az, pedig abban nyilvánulhat meg, hogy az ideális partnerbelső képe mit mutat feléd.

Ideális partnerek lehetnek számodra a Mérleg- Nyilas és Vízöntő- jegyben születettek.


Az alábbiak pedig talán mások számára is érdekes lehet.


Már csak a Napjegyek összevetésével is, megismerhetjük másokban a párkapcsolati lehetőségeinket is, ha pedig ismerjük valakinek a születési képletét is, akkor a házak is, nagyon sok ismerettel láthatnak el bennünket.


A partner I. Háza és az ASC-el kijelölt többi házak és abban helyet foglaló bolygók is eligazodást adhatnak főleg azokra az életterületekre, amelyek serkenthetik, erősíthetik, vagy éppen korlátozhatják, visszahúzhatják a párkapcsolatban a lehetőségeinket.


Nézzük akkor meg, hogy a partner házaiban mik lehetnek ezek a jelzések?


I. Ház: Serkenti az Önkifejezést, és azt is, hogy hogyan képes a külvilággal kapcsolatba lépni.


2. Ház: azt is jelezheti, hogy vele együtt járhat a közös pénzügyi helyzet és a biztonság is.


3. Ház: Arra adhat utalást, hogy milyen a partner kommunikációs készsége, szeret-e kimozdulni a lakásból utazgatni, világot látni, vagy éppen otthonülő személyiség lakik-e benne.


IV. Ház: Milyen, lehet az illetőnél a családi gyökerek, milyen a szülőkhöz való viszonya, hiszen ez nagyban rányomhatja a bélyegét a saját család és az otthonának a kialakítására is.


5. Ház: Itt találhatjuk, meg partnervonatkozásban, hogy mennyire képes az örömszerzésre, derűs képpel képzeli-e el a közös életet és ebbe milyen módon tudja belevinni még a szabadidős tevékenységeket is.


6. Ház: Elsődlegesen a házcsúcson található jegyekre, vonatkozó betegséghajlamokra adhat utalást, ebben a házban elhelyezkedő bolygók is jelezhetik, hogy milyen típusú betegséghajlamokra lehet nála számítani. Mivel pedig a 6. ház egyben munkaháza is, ezért a munkafeltételek is behozhatják a betegségeket, ezért, ha a születési képletében itt található esetleg a Szaturnusz bolygó, akkor esetleg még a betegség forrása lehet akár krónikus jellegű is. Ez főleg a csontokra és bőrre lehet jellemző, ugyan akkor mivel a Szaturnusz Karmikus bolygó is, ezért e házban a bolygó jelenléte még arra is adhat utalást, hogy betegesen aggódó személyiség lehet az illető, sok esetben a 6. házban álló Szaturnusz utalhat arra is, hogy valaki mennyire válik „hipochonderré”, vagyis a beképzelt a betegségei a bevésődött érzelmi felfogás következményeként alakul ki nála.

Itt látható az is, hogy mennyire érzi magát otthon valaki a saját egészséges testében, de azt is jelezheti, hogy mennyire képes a mások egészség viszonyait, a belső harmóniát esetleg a saját szolgálatába helyezni.


VII. Ház: Főleg ebben, házban látható a kapcsolatokban főleg a párkapcsolatra jellemző „ÉN” találkozása másokkal. Itt található meg minden olyan jegy és házra jellemző tulajdonság is, amit másokban kereshetünk, és kihez vonzódhatunk. Akiknél például a VII. házban áll a Mars bolygó, arról azt lehet tudni, hogy az illető rámenős társra vágyik, tehát a párválasztásnál fontos lehet számára, hogy milyen a társának az egyéni adottságai, ugyan is sok esetben olyan párkapcsolatot fog magához bevonzani, akinek agresszív a jelleme.


Aztán a VII. Ház csúcson álló Nap és Hold arra is jelzést adhat, hogy az illető a párkapcsolatban apa vagy anya pótlékot keresi-e leginkább. A Hold mutathatja, hogy valaki mennyire lehet alkalmazkodó, és milyen szoros érzelmi kapcsolat alakulhat ki a párkapcsolatba. Ugyan is társ igény vetheti fel, hogy tükrözi-e társkapcsolati igénye az apa tulajdonságait, mert ez őt magát is sarkalhatja az apai vagy az anyai szerepvállalásra.


Ugyan akkor a VII. házban álló bolygók arra is jelezhetnek, hogy létfenntartó lehet-e egy kapcsolat, mennyire tudnak egymáshoz alkalmazkodni, mennyire tudnak egymásért küzdeni a közös életsorán. Erre pedig a VII. házban található bolygók jelentései adhatják a legfőbb információkat. A két fővilágosító, mint a Nap és Hold jelenléte a VII. házban, nagyban megmutathatja az alkalmazkodó készséget. Amennyiben Nap van itt a társképletében a VII. házban, akkor az „ÉN” gyarapodik az által, hogy milyen társat szeretne magának az illető választani.


Amennyiben pedig azt is módunkban van megvizsgálni, hogy az összevetésnél a házak hogyan kapcsolódnak a saját horoszkóp óra-képéhez, akkor azt is felfedezhetjük, hogy a születési bolygók hogyan kapcsolódnak egymáshoz.


8. Ház: Egyébként a külvilágra is rámutathat, főleg a 2:8. házak anyagi dolgok vonatkozásában, mert itt jelenhetnek meg a partner vagyoni dolgai is. Tehát az összevetésnél itt lehet vizsgálni a közös vagyoni lehetőségeket és még az örökség dolgait is.


9. Ház: abba helyezheti a partner nézőpontját, hogy mennyire lehet közös náluk a filozófiai nézőpont, itt főleg arra kell gondolni, hogy a társ vallásos nézetei milyen módon egyeztethetők össze a saját nézeteivel és ez a nézet elengedhetetlenül fontos-e számára vagy tud-e azonosulni a partner más irányú nézeteivel is.


Aztán a 9. házban álló partner bolygói arra is rámutathatnak, hogy az illető mennyire tud belehelyezkedni a nagy összefüggések világába, és, hogy a belsőfejlődés által mennyire képes akár saját magát is esetleg megváltoztatni. Mert, ha valakinél például itt található az Uránusz bolygó, akkor arról egyébként tudható, hogy nem a legjobb alkalmazkodás az erőssége, mert számára a szabadság érzése a leg fontosabb helyen szerepel. Nála pedig inkább kerülhet előtérbe, hogy a VII. házas párkapcsolatban is a saját” ÉNJÉT” engedje fejlődni és kibontakozni. Éppen ezért sok esetben fordul elő, hogy akinek itt a VII. házban van valamilyen Uránuszi érdekeltsége (jegyura-lokális házhelyzet, Napjegy ura, ASC ura STB), akkor sok esetben a partnert egy idő után hátra hagyja az illető.


X. Ház: szerinti partneri hatás, mivel a X. ház a karrier és munkalehetőség házát is adja, de leginkább a VII. házas párkapcsolati életút vonatkozásban az itt jelenlévő bolygók is jelzést adhatnak, különösen a Vénusz bolygó fejlesztheti, hogy valaki mennyire képes könnyeden társalogni, hiszen a Vénusz jelenléte a VII. és X. Házban, elsősorban azt is adhatja, hogy megfelelő társasági partnert találjon valaki magának.


11. Házban lévő bolygói hatás a partner házában azt is jelzi, hogy milyen szinten, milyen ambícióval képes valaki a közös munkára, az együttélésre, az életmegoldásoknak a leg harmonikásabb véghez vitelére. Az általános M/ horoszkóp szerint a levegős jegyben található Vízöntő-jegy adja a remények megvalósulásnak a 11. házát.

Itt pedig az Uránusz bolygó mellett a Szaturnusz bolygó is másodlagos uralkodói szerepet kaphat. Már pedig a Szaturnusz bolygó a stabilitás utáni mély vágyat is, jelezheti, akire lehet mindentéren támaszkodni a párkapcsolati téren. Ugyan akkor sok esetben az idősebb partner kapcsolatban találhatók meg mindezek a lehetőségek.


12. Ház: Itt a kapcsolati rejtett tényezők jelenhetnek meg leginkább, ez pedig sok esetben „Karmikus”természetűek is lehetnek még pedig oly módon, hogy valakinek a múltbéli életében már volt valamilyen kapcsolata az illető jelenlegi életével. Ide pedig, mivel a 12. ház általánosságban a Halak jegy házát adja uralkodói szempontból, pedig a Neptunusz bolygói hatást lehetne ide hozni. Ugyan is a 12. ház-hatása leginkább a bezártságra, a tudatalatti motivációkra terjedhet ki, itt azonban a bolygók aspektusainak= fényszögeinek is nagy hatásai lehetnek.

Különösen a Neptun és a Vénusz fényszög kapcsolata, mert ez rámutathat akár arra is, hogy a kétfél lelki kapcsolatban is állhat egymással. Aztán a Vénusz és Holdcsomópont jó fényszög kapcsolatai is adhat utalást magára lelki társkapcsolatra. Itt azonban a Déli „Leszálló holdcsomópont”, mely kaput jelez a múltba, visszarángathatja az illetőt egy égi kapcsolatába.

Amennyiben pedig itt a Chiron kerül kapcsolatba a Vénusszal, akkor az érzelmi múltbéli sebek is felszínre kerülhetnek.


A Neptunusz egyébként a másik fél horoszkópjának a 12. házában is adhat alkalmazkodó hatást főleg a kapcsolat elején, azonban a később felszínre kerülő jellemhibák esetlegesen az addig bálványozott partnert már egészen más színben tüntetheti fel.

2443. Mcsaba
2016. febr. 2. 19:57

Kedves Ilcsimama!


Valami mégsem egészen tiszta az Aszcendens helyzetét illetően.

Több programon is elkészítettem (többek közt a Netten lévő szolgáltatásokon is) és a nyári időszámításnak az EET +2 höz hozzá számítja azt az óra eltolódást.

Tehát Románia EET +2 és ezt automatikusan a programok átszámolják. Csak a Placidus nem számolja át.


Kérlek nézz utána, mert ha nem így van, akkor rengeteg horoszkóp számításom téves.


Szeretettel, Csaba.

2442. Ilcsimama (válaszként erre: 2436. - Cassy21)
2016. febr. 2. 18:30

Kedves bánatos cassy21!


Elsősorban itt is a szeretet témakörre térnék ki, mert azt írod, hogy nem tudsz igazán szeretni, pedig ez sem igaz ilyen megfogalmazásban, mert a Vénusz bolygó nálad, a Vízöntőben, levegős jegyben van és Napod, pedig a Kosban, tüzes jegyben található. Tehát a Vízöntő Vénuszi hatás a távoltartást szeretné nálad elfojtani, ugyan akkor a Kos nap pedig pontosan a Kos- jegyre, jellemző függetlenségre való igényedet szeretné benned táplálni. Ezért aztán az állandó pár- kapcsolat iránti vágyad ellentétbe kerülhet a függetlenség iránti vágyaddal.

Tehát olyan hasonló érdekeltségi körben mozgó személynek tudod a szeretetedet adni, és viszont megkapni, akinél megtalálod a kölcsönös vonzást a szerelmi életben és családi vonatkozásban is.


Vegyük akkor sorra az előző 2429-2430-as számokon feltett kérdéseidet is?

A gyerekkort, nem jó élted meg azt elsősorban a csökkenő holdállás a Radix”-ban a bakban, illetve a IV. házban csúcsához közel lévő Neptun hatás adhatta, ugyan akkor ezt még az is jelzi, hogy az Uránusz is rajta csücsül Skorpióban a 3. házcsúcsán ezt pedig tudjuk, hogy egyébként a gyermekkori környezetre, a rokonságra, a testvérekre is, is rá irányíthatja a figyelmet. Nálad azonban az Uránuszi hatás (mint Merkúri felsőbb oktávszámú hatás), inkább, abban gátolhat, hogy nehezen viseled a hagyományos gondolkodási módot e téren, mert a szellemi felépítettséged egy kicsit különc módon éled meg, mint a Neptuni „S” stagnáló hatást is, mint azt is, hogy talán már az édesapádat és a testvéred is elveszíthetted?


A Bak/ hold inkább erre adhat utalást, mert talán az édesanyád az, ki még veled van, de a saját zárkózottságoddal a befelé forduló hajlamod miatt, talán távol szeretnéd tartani magadtól.

Mivel pedig itt a IC-IV. ház csúcson a Hold szemben áll az MC-vel, mikor a Tranzit haladás során gyakorta együttállásba és szembeállásba kerül az IC-vel, akkor nehezebben tudod a törekvéseidet az ambícióddal összeegyeztetni, ez pedig azt a látszatot keltheti benned, hogy nem tudod megfogalmazni magadban, hogy mit is szeretnél valóban elérni az életedben.

Ebben látom én annak a jelentőségét, hogy igen is bíztatásra van szükséged, ahhoz, hogy e negatív tulajdonságod le tudod küzdeni.


Az, hogy a 2. és a szemben álló 8. házban, a képletedben nem volt bolygó állás a születésedkor azt csak arra vonatkozhat, hogy saját kereseted mellett nem igen számíthatsz mások általi anyagi javakra. Mivel azonban a 8. ház a Kos jegyet és még a Bikajegyet/ Vénusz uralkodóval is érinti, nem is igen leszel rászorulva a mások vagyonára. Mert amikor a szemben álló jegyeknek egy ugyanazon uralkodói vannak ott a jó hatások is anyagiak terén, bejöhetnek. Pláne, ha ez még Vénuszi „kisszerencse”érdekeltségi körbe is tartozik. Ne feledd, hogy ott található nálad az I. ház végénél, de már a 2. ház csúcsúhoz nagyon is közel a Plútó.

Míg az I. házban lévő bolygók az önértékelésre és kétség kérdésköreit feszegeti úgy 2, ház már akár a megoldási lehetőségeit is megmutathatja.

(Olvasd csak el az előző 2439. számon írt Plútóra vonatkozó bejegyzés válaszomat.)


Aztán miről is beszélünk, a Holdnak nálad, csupán csak a Merkúrral van Qvadrát fényszöge! Ez ugyan akadályoz, és csak későn nagy erőkifejtés esetén enged teljesülést, azonban jól látod, hogy csak is Te rajtad múlhat, hogyan éled meg. A Merkúr nagyon sokszor halad Retrográd állásban, ilyenkor csak érezhetjük, hogy azokat, területeket többször bekapcsolja, amik a képletben adottak, de nagyon gyorsan túl is jutunk ezeken, a hatásokon, mert gyorsan tovahalad a Merkúr a jegyeken. Mivel pedig neked az ASC- jegy ura is Merkúr így személyi bolygód is, és amikor a Szűz és az Ikreken halad éppen keresztül, akkor érezheted nagyobb mértékben a Merkúri hatásokat.


A Plútó az I. házban adhatja az erőt, a lehetőségeket, az (mint mindenki másnak is, akinek a saját képletében a Plútó főleg az I. házban, de akár ha a X. házban található). Az „ÉN” az állandó megújulást és az átalakulási képességet fejlesztheti.


Mivel pedig nálad a 2. ház csúcsához nagyon is közel található a Plútó a Mérlegben, így a pénzügyekkel és a személyes anyagi forrásokhoz is kulcsot adhat a hatásával pláne úgy, hogy még a Vénusszal is jó Trigon fényszögben van. Ugyan akkor magától a Mérlegjegy hatásától kaphatod azt, hogy olykor –olykor vitát és kellemetlen helyezetek, teremts.

A Plútó Mars quincunx – fényszög, pedig, inkább belső jellemi nehézségeket jelöli, mint például az önbizalom hiánya. Aztán mivel Plútó, amely a Marsnak a magasabb rezgésfokán működik, a Bak jegyben halad éppen keresztül, ez neked a IV. házadat adja, tehát itt a Tranzit hatás is arra ösztökélhet, hogy változtass a dolgok menetén.

Erre sarkalhat téged akár még a BAK Rejtett ASC- jegyed is a Szaturnusz bolygó uralma alatt!


Mostanság pedig, amikor a Jupiter - mint éves bolygó éppen Szűz – jegyben/ Merkúr uralkodás alatt halad, hogy jobban oda kellene figyelni a kommunikációs dolgaidra.

Amikor pedig majd ez év szeptemberétől a Jupiter a saját Mérleg ASC jegyeden fog egy éven keresztül haladni, akkor bizonyosan sok minden jó hatás is érhet téged.


Aztán, mivel a Szaturnusz bolygó is, amely neked szintén a Szűzben/ Merkúr uralkodás alatt található a képletedben, most éppen Tranzit módon a Nyilas- jegyben Jupiter uralkodás alatt halad. Ezért aztán, mivel már elhagyta a képleted szerinti fokszámát és innen már folyamatosan csak is előre fog haladni a Nyilasban, - neked pedig pontosan a Nyilasra tevődik a IV. család és az otthon házad, - most eljöhet az - az idő, amikor a Szaturnusz 12. házbeli gátlásaival, bezártságra utaló hajlamokkal már nem kell számolnod. Nagyon fontos lehetőséget kínál neked itt fel ez - az időszak, mert most a Szaturnuszi Tranzit idejében el tudod határozni, hogy mit is szeretnél megvalósítani.

Munkatéren a külföldi munkavállalási lehetőség, olyan 2018 körüli időben látható nálad, de ez behozhatja, akár a partner dologban is, a jó megoldási lehetőséget is.

Fel a fejjel és légy kreatív és igyekezz változtatni magadon, mintsem hogy ilyen buta dolgokkal foglalkozol, mint amit 2429 számú bejegyzésed végén leírtál.


Előtted az élet!


Ezt pedig a Felszálló csomópontod is, mely a Jupiter bolygó megfelelője is, a 12. házban bezártságra utaló nyomasztóbb feszültséget hozza nálad a múltra vonatkozóan, azonban a jó Tranzit bolygó hatások segítségével le tudod győzni a fejlődésed érdekében nehézségeket, csak akarnod kell, és megváltoztathatod az életed olyanná, amilyenné szeretnéd.

2441. Ilcsimama (válaszként erre: 2440. - 891542758c)
2016. febr. 2. 18:15

Kedves "Ranocchia" mit szertnél?

Amit a 2427. számra felraktál http.....STB netthelyet az zárt titkos bejegyzést takar. Tehát nem lehet bárkinek megnyitni.

Amennyiben bele olvastál már a fórumba, akkor láthatod, hogy ez a fórum inkább azok számára adhat bővebb ismeret anyagot, akik asztrológia témakörben többet szeretnének tanulni.

2016. febr. 2. 14:55
úgy látszik itt levegőnek nézik az embert
2439. Ilcsimama (válaszként erre: 2426. - Mcsaba)
2016. febr. 2. 14:02

Kedves Csaba! Itt a fórum kell, hogy válaszoljak, mert priviben egyes jelek átkonvertálódnak és így nem olvasható rendesen.

Tehát csak a 2 órával kell számolni, tehát 19. 15 a ZN idő és 17.15 GMT.

Eszerint pedig az ASC Vízöntő 27°18’ itt kezdődik az I. ház is, amelyben a közbezárt jegy is, van, ugyan úgy, mint a VII. házban is.

2. ház Kos 19°20’, a 3. ház Bika 21°37’, X. ház Nyilas 13°58’, 11. ház 3°28’ Bak, 12. ház 25°01’ Bak. Fel és Leszálló Halak - Szűz 7°26’nál található. Növő Hold 12.° 21’Skorpiójegyben haladt a születéskor.

Nap Oroszlán végénél 26°21’, Vénusz úgy szintén itt 23°50’ áll itt a Szaturnusz pedig 28°14’ fokon, vagyis 3. bolygó is található az Oroszlánban és a VII. házban STELLIUMBAN itt pedig a bolygóhatásaik összeadódnak, de a ház- hatásaik tekintetében már inkább lecsengő helyzetben.

Merkúr pedig a VII. ház elejére is hatással van, mert a Szűzjegy elejére 0°21’ fokra tevődik, mivel pedig ez itt közbezárt jegy, ezért csak is jó gondolkodásmód és a jó kommunikációs akarat érvényesülhet majd a későbbiekben is.

7°55’ Mars pedig az Ikrekben/ Merkúr uralkodás alatt található. Jupiter10°10’ és Plútó is 26°23’ fokon a Nyilasban a MC-X. Házban áll, már pedig ez a ház jelzi leginkább a jövőben való érvényesülés lehetőségét is.


Az édesanyai Hold - Neptun szemben állás talán azt hozhatta az édesanyának, hogy a gyermekkorában nem jól bánhattak vele, ez adhatta ennek a „Radix”” horoszkóp tulajdonosának is a Karmikus I. házas közbezárt jegyre vonatkozó hatásai is.


Érdekes és hidd el nekem, hogy akiknél ez jelenik meg közbezárt jegyként az I. házban és itt a Jupiteri hatás még uralkodói szinten is hatással lehet, akkor a Jupiternek egy-egy 12 éves haladási szakaszaiban 3X3 éves időszakai utáni korban már ki tud lépni az illető a magával hozott Karmikus dolgokból, mert a Jupiter kinyit egy új ajtót a továbblépéshez. Mire pedig eljön az I. 12 éves Jupiteri ciklus, akkor az életében belépnek a X. házhoz kapcsolható sikerek is. Ez pedig a további 12-12 és további Jupiteri ciklusokra is jó hatással lehet. Pláne, ha ezt még a Plútó is jó fényszögekkel támogatja.


Miért is? Mert ebben az esetben itt a Neptun az ura a közbezárt Halak jegyeknek és a másodlagos Jupiteri uralkodói hatás is, csak a későbbiekben tud érvényesülni, a külvilági kapcsolatoknál is a VII. házvonatkozásban is.


Ezért tehát a párkapcsolatban valóban az ASC urának, az Uránusznak lehet ráhatása, de ne feledd, hogy az ASC uraként a Vízöntő jegy végénél az Uránusz, már nem tudja olyan erősen érvényesíteni a hatását a szemben lévő VII. házra. Inkább ott majd Merkúri észbeli dolgoknál a Szűz jegyhatások léphetnek előtérbe, már pedig itt a párkapcsolatok terén, de minden más kapcsolatban is, mint a másokhoz fűződő partneri viszonykérdésben csak is együttműködő módon tudja majd elérni és elsajátítani az együttműködéshez szükséges életminőséget.


Mivel pedig maga az Oroszlán Nap egy nagylelkű, melegszívű egyént takar, ezért talán a jó kommunikációs készsége által itt is érvényre tudja majd juttatni a céljait. Abban viszont a Szaturnusz gátolhatja, hogy később tud megállapodni a párkapcsolatában, és talán nála, idősebb személyben találhatja meg az ideális társat is.


Úgy, mint a X. házvonatkozásban is, itt a Jupiter jelenléte az ég tetején azokat vonzza maga köré, akik szeretik, elismerik és megbecsülik. Itt még a Plútónak szerepe is, csak is, mint előmozdító és előre vivő szerepet hozhat be, pláne, ha oda figyel és megtanulja Plútó és a Szaturnusz leckéit is. Már pedig a „Radix” szerinti Nap – Merkúr - Szaturnusz nagyon jó Trigon és az ASC szextil Plútó fényszög hatásokkal a későbbiekben is, a Tranzitok során is, jókat kaphat, még akár a Szaturnusztól is.


Amikor a Plútó a Nappal kapcsolódik főleg Trigon fényszöggel ebben az esetben, látszódik az okos, értelemmel és tudással rendelkező hatalom, amit az oroszlán jegy is, sugallhat, ez adja a személyes jelleget.( Nap személyi bolygó).


A Tranzitok során pedig Plútónál nem mindig a jegyekben való haladás jelenti a változásban a mérföldkövet, ha nem inkább a radix születési horoszkóp energiákra vetett esetleges Tranzit fényszöge (i) hatnak majd elsődlegesen. Itt meg kell nézni a Szaturnuszi fékeket is, mert ezek le tudnák törni az önbizalmat, amely az egészet táplálja azonban jelen esetben a Szaturnusznak, mint a Karma ura a mindenkori jó Trigon fényszögeivel csak is a segítségre lehet.


Azt sem, kell elfelejteni senkinek sem, hogy Jupiter hozza a lehetőségeket, a Szaturnusz pedig a felelősségvállalást.


Itt is, mint minden másban is a saját képlet szerinti érintettségen van a hangsúly, és ki-kihasználja a neki tetsző dolgokat, ha a Plútó valamely személyes „Radix” bolygót érint, akkor elengedésről és egy egészen új felépítéséről lehet szó.

Nézzük meg, tehát, hogy a Plútót a képletünkben, melyik házban van, milyen erős a saját házában, és a kör alatti „EKL”táblázatban, milyen fényszögei vannak. Ezek a saját, született adottságok, ahogy az ember a Plútó energiáit önmagában megélheti. Amennyiben szellemi szinten igyekszünk megélni a személyes életfeladatainkat, akkor mindig valami nagyon jó eredmény jöhet ki belőle következményként.


Amikor pedig, - mint jelen vizsgált horoszkóp esetében is- még a Vénusz-Plútó ugyanezekkel a jó konstellációkkal szerepel, akkor a hatalom mellé sok pénzt adhat. Ezek az emberek általában részesei nagy üzleti vállalkozásoknak, itt pedig a hatalom és a pénz is összefonódhat.

Tehát elkeseredettségre semmi ok sem lehet!

2438. Ilcsimama (válaszként erre: 2435. - Andus40)
2016. febr. 2. 11:35

Kedves "andus40" köszönöm a megerősítést, minden szavaddal egyetértek én is, ehhez külök neked és mindenki másnak is, egy szép verset a szeretet téma körben, el gondolkodtató?


Tudod-e mi a szeretet? Zsidi Sándor verse.


"Ha megkérdeznék tőled, mondd, szeretnek téged!

Tudnál-e választ, vagy lenne benned kétely?

Ha megkérdeznék tőled, mondd mi a szeretet?

Mi lenne a válasz? Hogy mi a szeretet?


Mi a szeretet? Tán érzés, vagy hangulat?

Talán egy pillantás, mosoly, vagy szép szavak?

Vagy aggódó féltés, vagy önzetlen áldozat?

Vagy egy kis melegség, mely óvón befogad?


Szeretet az ahogy, az anya magzatát neveli,

Tudván a kínokról, mellyel majd megszüli:

Vágyakozva a fájdalmas pillanatra,

Mikor majd gyermekét a világra hozza.


Szeretet az, az életnyi teher,

Amivel a szülő gyermeket vele,

Átélve annak minden fájdalmát,

Szelíden viselve esetleg a hálátlanságát.


A szeretet az féltés, mely belülről fakad:

Szinte fáj már, s a szív, majd megszakad:

Oda adna mindent, hogy megóvhassa,

Azt, kiért szorong, reszket aggodalma.


Szeretet az a tengernyi kitartás,

Ami együtt tart egy emberpárt,

Egymást támogatva, egymást megbecsülve,

Sírig tartó nehéz hűségben.


Szeretet az a munka, mely örömet okozva,

Tökéletességre törekedve alkot naponta.

Újra és Újra, kezdve elölről:

Nem mond le a napi sikerről.


Szeretet az a harmónia, mely az univerzumot összetartja,

A létezésnek keretet adva, biztosítja,

Hogy a mindenség, legfőbb egység,

Önmagában az Istent is megmutathassa!

2437. 891542758c (válaszként erre: 2427. - 891542758c)
2016. febr. 2. 10:07
tehát senki???
2436. cassy21
2016. febr. 1. 17:06

Kedves Ilcsimama!


Köszönöm szépen a gyönyörű virágokat!

És azt is, amit írtál a szeretetről!

Persze, ezt én agyilag felfogom, de sajnos a gyakorlat már más dolog, úgy érzem és ez nekem nagyon nehezen megy. Ahogy az előttem szóló is írta, amiket írt, rám minden igaz, a gyerekkor, nem tudom, mihez kezdjek, milyen pozitív tulajdonságaim vannak, miben lennék jó?

Nekem ez így mind kimaradt az életemből.

És most érzem a hatását felnőtt fejjel, egyre jobban, egyre nehezebben.


A horoszkópom szerint is le kellene győznöm a félelmeket, hiszékenységet stb. mert az előző életeimben sokat szenvedtem mások miatt, mert mindig segíteni akartam és ezt kihasználták.

Ez ebben az életben is így volt eddig, sajnos nagyon rossz tapasztalataim voltak eddig, ezért sem tudok senkiben megbízni, odaadni magam, szeretni senkit, bízni magamban sem.


Mert, ugyan a horoszkóp szerint, ha azokat a tulajdonságokat magam mögött is hagyom, amik gátolnak a szeretetben s szeretni tudnék, akkor ugyanúgy vissza tudnak élni vele megint és megint ...tehát akkor ez nem ellentmondás?


Ugyanis nekem ez van a képletemben és hát te is, meg aki csinálta is, elmondta, hogy mit kellene tenni, amit agyilag értek is, csak én ezt ugyanakkor értelmileg / érzelmileg hatalmas ellentmondásnak élem meg, úgy érzem, szinte összeegyezthetetelen.


Jó lenne egyszer eljutni oda, hogy érezzem, miről van szó ne csak értsem a leírt szavakat...


Majd privátban még írok, mert olyan, amit nem szeretném, ha mindenki olvasna.


Még egyszer köszönöm a szívet melengető soraidat, üdvözlettel, Cassy

2435. andus40
2016. febr. 1. 14:03

Kedves Ilcsimama˘


Nagyon megérintett amit írtál cassy21-nek a szeretettről. Megható és szavakban leírva nem is tűnik elérhetetlennek, viszont amikor gyermek korban nem kapsz egy ölelést, nem kapsz szeretettet, nem tapasztalod meg, hogy ez milyen jó érzés....elgondolkoztató, hogy vajon milyen felnőtt válik belőled....


Hisz a gyermek korból hozott érzések, neveltetések befolyásolják az életünket....nem tudunk szeretni ( mert nem tapasztalhattuk); nem tudunk sokszor az életünkkel mit kezdeni ( mert nem tanítottak rá); nem tudjuk mivel szeretnénk foglalkozni nagy korunkban ( mert a képességeinket nem erősítették pozitív gondolatokkal) és még sorolhatnám .......


Viszont azt gondolom, hogy akármi mi is történik az ember életébe és akár milyen körülmény között nevelkedik vagy él, a szeretet mindenkibe ott van csak ki kell tárnunk a lelkünket és áramoltatni a SZERETETET....


Azt kívánom tiszta szívemből, hogy mindenki élhesse meg ezt a csodát, hisz mindent legyőz a SZERETET :)


"Ne feledd, hogy a szeretet: világháló. Mindenhová elér, mindenhol van, időt és távolságot nem ismer. Érzékenyebb, mint testben az idegpályák hálózata, egyetlen érintésre összerándul az egész."

Müller Péter

2434. IzaHold (válaszként erre: 2432. - Ilcsimama)
2016. febr. 1. 13:38
Köszönjük ezt a jó leírást! Fel kell kötni a nadrágot úgy érzem. :)))
2433. júliusi
2016. febr. 1. 13:14
Haha,en egy 68 as Majom vagyok!:))
❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook