Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
2552. Ilcsimama (válaszként erre: 2551. - Fibi1981)
2016. aug. 18. 20:40
Kedves "Fibi1981". Miután megnéztem a képleted küldök majd neked egy nagyon jó módszerről szóló "Oginó és Knausz" módszerről való téjékoztatót. Eddig még akinek elküldtem és követte a ciklus rendszert sikeres volt a babavárás is. Privát üzenetben írj majd E-mail elérhetőséget.
2551. Fibi1981
2016. aug. 18. 17:57
Kedves Ilcsimama! Segitseget szeretnek kerni, hogy tisztan lassam magam es az utam. 2 eve probalkozunk a ferjemmel csaladalapitas teren,de nem jon ossze a baba. Hormonbol 1 alacsonyabb,bar ebben a honapban az is jo lett es azon kivul mas szervi bajom/bajunk nincsen. Ugy erzem lesz gyerekunk,akar 2 is,de vmit meg kell tanulnom vagy elengedni,hogy ez megtortenjen? Minden honapban belehalok,mikor megjon a menstruaciom. Lelkileg a blokkjaimat feloldottam kineziologia es termeszetgyogyaszat segitsegevel. Testileg a bio,a gyogynoveny,a vitamin es a gyogyszer mind volt mar a hazink tajan. Ferjem szinten vitaminozik,kivizsgaltatta magat,Neki lelki gatjai nincsenek. Mit kellene megtanulnom es fejlodnom? Egy helyben toporgunk sajnos es mindenki ertetlenul all a helyzetunk elott. Nagyon megkoszonnem a valaszt. A szuletesi adataimat elkuldom privatban,ha lenne ido ram. Koszonom!
2550. renci1989 (válaszként erre: 2548. - Ilcsimama)
2016. aug. 18. 14:32

Drága Ilcsimama :)


Nagyon szèpen köszönöm hogy megnèzted.


Nagyon èrdekesnek találom hogy ö is jegyhatár aszcendens alatt született :)

2549. Ilcsimama
2016. aug. 18. 13:55
Minden kedves Fórumlátogatómnak köszönöm az értem való aggódást és a mai névnapi köszöntő üzeneteteket és jeleket is. Viszonzásul a kapcsolódás az asztrológiai naplómban küldök nektek egy szép virág csokrot : Ilcsi mama
2548. Ilcsimama (válaszként erre: 2546. - Renci1989)
2016. aug. 18. 13:35

Kedves „Renci1989”. Nap jegye a kislányodnak: Kos és valóban a Kos-jegy végénél 29°55 fokon van az ASC jegye is, de ez már úgy nagyjából a Bika Föld – jegy tulajdonságait is magával hordozza, mivel pontosan a jegyhatáron áll az ASC. Ez viszont nálatok adott, hiszen neked is pontosan az Ikrek és Rák –jegy határon áll az ASC jegyed és főleg a Rák – vizes – jegy, ami benned már nagy vonalakban érvényesülhet.


Nem véletlenül jött már a kisfiad is, az Ikrek Napjegyét erősítve a második Fő világosítónk a Hold uralma alatt álló Rák – ASC -el a világra.


A kislányodnál pedig Kos- Nap adja elsősorban az életerőt, a Mars bolygó pedig a Nyilas jegyben/ Jupiter bolygó uralkodás alatt, nagyon jól jelzi az energiát és a fizikai életerőt.

Pláne úgy, hogy 120° Igen jó Trigon= Legharmonikusabb, előnyös teljesülést ígérő sugárzás van a Mars és Nap között.


Itt most nem írok többet, mert a kislányod személyiségi jogait is, szem előtt kell tartani de, majd ahogyan ígértem szeptemberben bővebben is kifejtem majd - privát üzenetben*- a megállapításaimat, amelyeknek remélem majd hasznát is, veszed

2547. juhasznoemi (válaszként erre: 2545. - Ilcsimama)
2016. aug. 17. 10:20

kedves Ilcsimama!

Köszönöm a kedves szavaidat igazán jól esett. Sokszor találkoztam már olyan kéréssel, hogy nézze már meg a horoszkópot de nem tudja a születési óra percet. Így meg nincs is értelme elemezni mivel nem az illetőről lesz szó.Bonyolult dolog az asztrológia és valóban nem jóslás. Csak lehetőségek amiket az egyén saját maga dönt el, hogy merre induljon.Persze úgy gondolom, hogy nem lehet semmit sem elkerülni az életben, hiszen minden tanítás amit meg kell élni.

2546. renci1989 (válaszként erre: 2541. - Ilcsimama)
2016. aug. 16. 19:09

Drága Ilcsimama!


Örülök hogy jól vagy aggódtam èrted privit is küldtem.Sejtettem hogy unokázol.Nincs is attól szebb mint szeretni ès szeretve lenni. <3


Köszönöm szèpen.


Kislányom Kos Nap-Kos Aszcendens.Kicsit èrdekes is hogy ilyen "tüzes" lèlek èrkezett egy nagyon levegö jegyes családba.Emlèkszem pont nekem irtad hogy a 2.gyermekem a 7.házam jellemzöit hozza magával ami nekem Bak-Nyilas.


Próbálok jönni a fórumra de Ilcsimama nèlkül a fórum olyan mint a kalács mazsola nèlkül.Tudunk igyis tanulni egymástól de a lènyegre törö dolgokhoz a te tapasztalatod ès hozzáèrtèsed szügsèges.

2545. Ilcsimama (válaszként erre: 2535. - Juhasznoemi)
2016. aug. 16. 15:24

Kedves "juhasznoemi".

Nagyon igazad van! Csak is pontos születési időre készített horoszkópból lehet és érdemes tanulságokat levonni. Hiszen csak is pontos születési időre készített horoszkópból lehet csak erre vonatkozó dolgokat is látni.

Még pedig azért, mert a születés időpontjában az asztrológiai égitestek együttállásának konstellációinak grafikai ábrázolása a Horoszkóp, magyarul” óra- képlet” jelzi azokakat a csillagállásokat, amelyek a születés idejében a Földnek egy meghatározott pontjához viszonyítva a felkelő jegyben jelen vannak. A horoszkópban pedig ezek a kisebb égi központok a Nap által beléjük áradt erőket továbbítják felénk.

Főleg a NAP jelképezi az egyéni kreavítást, de maga a jegyhatás is, utalhat az asztrológia utáni érzékelésre.

Ugyan akkor a napon és többi bolygókon kívül nagy jelentősége és kihatása van még a Földkörül keringő HOLDNAK is, mivel a második fővilágosítónk és a HOLD a napsugárzás legfőbb közvetítőjeként nagyban tudja befolyásolni az érzésvilágunkat, és az intuíciónkat is.


Hindu és az Indiai bölcsek úgy tartják, hogy a jövőjét születésével, mindenki magával hozza. A Nyugati asztrológia szerint is, a „Radix” születési Horoszkópban benne van az egész sors minden, aminek a megismerése által javítani tudjuk az élet minőségünket.


Ahogy már J. Kepler is nagyon szemléletesen megállapította, a horoszkóp azt mutatja meg, hogy születésükkel, mit hoztunk magunkkal ebbe, a Földi életbe, tehát a képletfejtés nem fogható fel jóslásként, csak is azt tudjuk kiolvasni belőle, amit csillagállások jelentés tartalmai megadnak számunkra. Hiszen nem sötét erők irányítják a sorsunkat, hanem mi saját magunk az által, hogy ismerjük meg a lehetőségeinket a „Radix” születési horoszkópban foglaltak alapján.


Tehát csak is a pontos születési-óra*perc időpontjával kijelölt Aszcendens= ASC, adhatja meg a szülött horoszkóp körében az életéhez hozzá tartozó alapismérveket. Figyelmeztet a jó képességeinkre és a hibáinkra, a jó és rossz hajlamainkra egyaránt. Az egymást követő és egymásra épülő állatövi jegyek, főleg az ASC –jegy által kijelölt házak jelentés tartamaival megmutatja a tendenciánkat, hogy lássuk, hogy milyen módokon tudjuk ki választani a legjobb lehetőségeinket.

Az önmegismerés és Önfejlesztés útján aztán valóban ki-ki a maga sorsának a kovácsává válhat. Amennyiben a jó képességeink megismerése által, igyekszünk azokat fokozni, azzal a lehetőségeink erejét is növelhetjük.

Azzal, hogy a sorsát mindenki saját kezébe is veheti, mindenki maga döntheti el, hogy hogyan tudja javítani az élet minőségét, ezt nevezzük SAJÁT AKARATNAK.

Hiszen vannak, akiket a sors irányítja és vannak olyanok is, akiket sors csak taszigálja jó felé.


A Nyugati horoszkóp, vagyis a születési „Radix” képlet, mindennél nagyobb segítségünkre lehet a legfontosabb feladatok megoldásában, hogy megismerhessük Önmagunkat. Őszinte tükröt tartva elénk, hogy az által az igazi értékeinket világosan megmutassa, azért, mert megismerhetjük belőle sorsunk fő irányvonalait. Öntudatunk erősítésére használható információival, megmutatja nekünk a jellemünket, a bennünk rejlő értékeket, az elkövethető hibáinkat, rámutat a lehetőségekre, hogy milyen jó útválasztással találhatunk rá az életünk jobbítására.


Kepler nem szószerinti leírása, hogy „minden csillagnak megvan a maga démona.” Némelyikben jó is van, rossz is van. Ők formálják, személyiségünket, abban a pillanatban, amikor életet és lelket kapunk. Valamint akkor is, amikor ezek a bolygók életünk során folyamatosan át - áthaladnak az állatövi jegyünkön.

Amelyik bolygó a legerősebb a születésünkkor, és amelyet a csillagok állása is meghatároz az lesz az erősebb a jellemünkben.


Amennyiben igyekszünk meg ismerni a saját állatövi jegyünket és az ASC jegyünket, és annak értelmezést, az uralkodó bolygónkat és mellette más bolygó hatásokat is, amelyeknek fényszögei kihatással vannak ránk, még arra is van lehetőségünk, hogy a megtörténéseken szabad akarat által tudjunk változtatni. Pláne amikor a bolygók a körforgás következtében a Tranzit fényszög hatásoknál előre jeleznek felénk. Az életünk során gyakran kísértetiesen ismétlődnek bizonyos helyzetek, hogy ne lépjünk bele ugyanabba, folyóba, ha tanulunk, hibáinkból bölcsebben és okosabban cselekedhetünk.


Amennyiben esetleg nagyobb érdeklődést tanúsítunk az asztrológiai ismeretek iránt (mert a tudásvágy és a képzelő erőhatalmas lehet) és bizonyos affinitás is van az asztrológiai ismeretek irányban, akkor esetleg érteni fogjuk és hasznát is, vehetjük az e téren szerezett tudásnak is.

2544. Ilcsimama (válaszként erre: 2539. - Tavasz007)
2016. aug. 16. 14:31
Nagyon igazad van! Csak is a pontos születési idő adhat eligazodást a személyes dolgok terén.
2543. Ilcsimama
2016. aug. 16. 14:21

Kitôl: Kata óvónéni, 2016-07-12 01:00

Kedves "Kata óvőnéni" Nagyon aranyos vagy, hogy szintén aggódtál értem! Nagyon régen hallottam rólad, gyere a fórumra gyakrabban, talán én is többet itt tudok majd lenni veletek.

Sok puszika mindenkinek.


Hasznosítsátok a tőlem kapott ismereteket egymás közöttt is. Ilcsi mama

2542. Ilcsimama
2016. aug. 16. 14:13
Kitôl: HnéViktória! Kedves Viktória köszönöm az értem való aggódást. Szeptemberben talán többet tudok már itt a fórumon veletek lenni, gyere Te is, gyakrabban régen hallottam rólad. Üdv Ilcsi mama
2541. Ilcsimama (válaszként erre: 2536. - Renci1989)
2016. aug. 16. 14:04

Kedves „Renci1989”. Sajnos mostanság már nem tudok olyan sokat fent lenni a fórumon, mint régebben, az idő sajnos már eljárt felettem is, hiszen a 8. X-ben járok. Nyáron meg főleg már az unokáimé vagyok leginkább, az egyik 28 a másik meg 21 éves, úgy ahogy a 2 gyermekem is, az unokák is nagyon szeretnek engem és még most is igénylik a közelségem, ez pedig engem igen csak nagy boldogsággal tölt el.

Gratulálok a kislányod születéséhez! Nagyon szívesen megnézem a horoszkópját is, ha még esetleg nem ismered az ASC jegyét, akkor arról is,írok majd és hogy a felkelő bolygóiktól milyen segítségre számíthat. Igyekszem majd szeptemberben egy kicsit belenézni a képletébe. Gyere azért a fórumra is, hiszen egymástól is tanulhattok, pláne ha követitek az asztrológiai útmutatásaimat. Sok szeretettel üdvözöllek: Ilcsi mama.

2540. juhasznoemi (válaszként erre: 2538. - Renci1989)
2016. aug. 2. 11:26

Szia!

Szerintem ennyire nem lehet leáltalánosítani mert én nekem halak az aszcendensem de nem vagyok se szőke se alacsony se világos szemű. Viszont a halakra jellemző a testalkatom.

2539. tavasz007 (válaszként erre: 2538. - Renci1989)
2016. aug. 2. 09:04
Szerintem a kulso jegyekre nem lehet altalanositani, mert mi van azokkal, akik Indiaban, Afrikban szuletnek?
2538. renci1989
2016. aug. 2. 07:28

Kedves Ilcsimama :)


Mèg egy kèrdès van amben nem látok tisztán.


Ha jól tudom a külsö jegyekèrt az aszcendens a felelös fökèpp vagy egyes egyedül?

Kifejtem mire gondolok.Tegyük fel aszcendens Halak.Ami általában szökès hajat világos szemeket alacsony termetet jelöl.Változik-e akkor ha pl egy skorpió vènusztól fènyszöget kap?Ami alapjáraton sötèt szineket ad? A külsö tulajdonságokèrt az aszcendens ès ami ráhat bolygó vagy csak ès kizárólag az aszcendens a felös?



Saját pèldám.


Mèrleg vagyok Ikrek/Rák jegyhatár aszcendensel.Skorpió Vènusszal.


Kinèzetre inkább Ikrek.Hosszú vègtagok.Államon merkúrgödör hosszúkásabb fej magas termet viszont sötètebb szinek.Göndör haj.

2537. tavasz007 (válaszként erre: 2528. - Perla del Mar)
2016. júl. 26. 23:23

atya eg!!! :DD

jot nevetek ezen, h tudja mikor fog meghalni.

2536. renci1989
2016. júl. 25. 06:13

Drága Ilcsimama :)


Hosszú ideje nem irtam már ide csak csendben olvasgatok.Mèg igy is sokat tanulok a fórumböl ès legfökèpp töled.


Kèrèsemre elkèszitetted kisfiam jellemzèsèt ami nagyon sokat könnyitett az èletünkön jobban megtudtam èrteni a kis lelkivilágát ami kicsit bonyolult.(Ikrek/Rák)


Azóta született egy pici lányom aki pont ma 4hónapos :) Szeretnèk ha idöd engedi neki is kèrni egy hasonló jellemzèst persze csak olyan formában amiböl mások is tanulhatnak.Hiszem hogy a gyermeknevelès a szülöktöl függ ès a mutatott tanitott pèldákon ugyanakkor abban is biztos vagyok hogy "a KÓDOK" benne vannak a gyermek kèpletèben :)

Privátban elküldöm az adatokat :)


Ha idöt szánsz rám Kedves Ilcsimama elöre is köszönöm.

2535. juhasznoemi (válaszként erre: 2534. - Tavasz007)
2016. júl. 19. 11:08

Szia!

Látható ha van hozzá érzéked. Pl. skorpió, halak, rákok mindenképp de összglobál az egész horoszkópot kell nézni.

2534. tavasz007
2016. júl. 17. 17:07

Sziasztok,

engem az érdekelne, hogy hogyan látszik az asztrológiai képletből, ha valakit érdekel az asztrológia és foglalkozna vele ÉS jó asztrológus válna belőle.

Köszönöm :)

2533. andus40
2016. júl. 8. 17:08

Drága Ilcsimama!


Remélem csak a nyári pihenését tölti és ezért nincs mostanában a fórumon. Nagyon hiányzik és kívánom, hogy pihentem térjen vissza hozzánk.


Gyönyörű nyarat kívánok mindenkinek :)


Puszi andus :)

2532. andus40
2016. jún. 9. 18:33

Drága Ilcsimama!


Nagyon szépen köszönöm soraidat, tanulságos és egyben elgondolkodtató. Az én életemben, közgazdász diplomával 35 évesen rájöttem, nem jó úton járok. A spiritualitás, az okkult dolgok mindig is érdekeltek, de vajon merre induljak? És elindultam a saját utamon amit úgy neveztem Önmagam megismerése. Sok mindennel szembesültem, viszont nagyon sok mindent másként láttok már az életemben. Az én hitem is azt valja hogy a gondolataink által éljük meg az érzéseinket és a tetteinket.


Most 40 évesen teljesen feladtam a pénzügyi területtel való foglalkozást és a szellemi utamat járom. Tanulok, fejlődöm és azzal foglalkozom ami egyben a szenvedélyem is.


Az egyik kedvenc idézetem:


"Hagyd hogy a mosolyod megváltoztassa a világot, de ne hagyd, hogy a világ megváltoztassa a mosolyod. " Buddha

2531. Ilcsimama (válaszként erre: 2529. - Andus40)
2016. jún. 8. 20:58

Kedves „andus40”

Neked a képletedben a szerencsepontod a Szűz jegy 25°27’ foknál az okkult pontod a közbezárt „Halak” jegynek a 18°54’ fokánál és a lélek pontod pedig a Skorpiójegy 24° fokánál található. Még pedig azért, mert a mostani életedben a szellemiséget az anyagi érdekek, elé kell helyezned, meg kell tanulnod együtt élni minden változással azért, hogy az előző életéből hozott kitartás és teremtő erő átsegítsen a nehéz helyzeteken.


Mivel pedig a szerencse pontod a 8. házban található így az érdeklődésed az okkult dolgok irányában bizonyosan erős lehet, ezzel pedig egy reményteli fejlődés előtt állhatsz. Hidd el és bízz benne, hogy láthatatlan pozitív erők is bátorságot adhatnak neked és segítenek téged.


Én úgy gondolom, hogy ezek a dolgok nem csak téged foglalkoztathatnak, hanem talán más a fórumot, látogató társaidat is, éppen ezért szeretném e pontoknak az értelmezését egy kicsikét jobban meg világítani. Persze első sorban ezt csak azok érthetik meg úgy igazából, akik hisznek is ezekben, a dolgokban.


Amennyiben azt nézzük, hogy az egész „Radix” születési horoszkóp az emberi lélek térképének is tekintendő, akkor egyértelmű, hogy a jegyek a házak a bolygók is hozzátartoznak az életünkhöz, és a lelkünk egy-egy aspektusát mutatják meg számunkra. Még pedig az által, hogy egyrészről rámutatnak a hibáinkra, a kötelességeinkre és a földi életben a fejlődésünk lényegére.


Amennyiben el tudjuk fogadni a keleti vallásban rejlő lélekvándorláson alapuló tanokat, miszerint a lélek halhatatlan és a földön a folyamatos leszületés által a lélek is csak tovább fejlődik és az által, hogy mi spirituális úton önvizsgálatok során igyekszünk kijavítani a hibáinkat és meghatározni mind azokat a jó feladatainkat, amikkel javítani tudjuk az élet minőségünket. A spirituális fejlődés során jobban meg tudjuk élni a karmánkat, és ki tudjuk hozni belőle legjobbakat. Mivel az élet egy folytonos tanulást jelent, a már megismert dolgokat mindig egy magasabb szintre tudjuk emelni.


Mivel pedig a lélek már esetleg több inkarnáción keresztül haladva fejlődhetett, így az előző életből hozott és a jelenlegi élettel kapott és végrehajtandó feladatokkal felvértezve szeretne bennünket az életfeladatainkkal megismertetni.


Ezért az életünk során a lélek látja el azt a közvetítő feladatot a test és szellem között, amit véghez kell vinnünk, még pedig azzal, hogy a születésünkkor a lélek eltervezi és megtanít bennünket is, arra, hogy hogyan építsük fel az életünket, utat mutathat arra, hogy miként viselkedjünk és szabaduljunk meg a szorongástól és a stresszes helyzetektől.

Első sorban már azzal, hogy az ember a gondolatai, által el tudja fogadni az élet jobbításra való lehetőségeket, akkor ezzel már azt is tudomásul vesszük, hogy a stresszes élettel saját magunkat blokkolhatjuk le, amivel pedig betegségeket idézhetünk elő a testünkben.

Vessük ki magunkból a gyűlölet érzését is, hiszen a lelkünkben táplált harag szinte biztos, hogy beteggé tehet bennünket.


A „Radix” képlet jegyei és házai és házakban található felkelő bolygók mutathatják meg számunkra mind azokat az érzékeny pontokat, amelyek az életünk során majd ránk várhatnak.


Nem véletlen az sem, hogy a 6. 12. házvonatkozásban a jegy vagy a bolygók szerinti betegség hajlamok is rávilágíthatnak mind azon területekre, amit érdemes figyelemmel kísérnünk, hogy a betegség hajlamokból ne alakuljanak ki konkrét megbetegedések.


Aki hisz ezekben, a keleti tanokban akkor azt is elfogadja, hogy a kulcs mindig a lélek kezében van. Ugyan akkor a szabad akarat által mi magunk is részesei lehetünk a cselekvéseinkkel, hogy a döntés jogát hogyan tudjuk a saját kezünkbe tartani. Ehhez pedig mindig a Nap közelében haladó Merkúr bolygó és a Hold igen nagy segítséget adhat, mert a HOLD az ösztönös lélek részének tekintendő.


Amennyiben jól kiismerjük magunkat a saját születési képletünkben, akkor a jegyek megmutatják számunkra a hogyant a házak jelentés tartalmainak az ismeretei, pedig arra is rávilágíthatnak, hogy a sors feladatainkat a bolygók, és azok fényszög kapcsolatain keresztül miként van módunkban megvalósítani. Hiszen a SORS mindig több utat is ki jelöl számunkra, és sok esetben csak is, rajtunk múlhat, hogy melyik úton indulunk el, és azzal hová érkezünk meg. Ehhez pedig talán az is szükséges, hogy figyeljünk arra bizonyos belső lélek hangunkra, amely megsúgja nekünk helyes utat, csak sokszor nem figyelünk kellően ezekre, a belső érzésekre. Pedig, ha elsajátítjuk az ismereteket, akkor képesek lehetünk arra, is, hogy az értelem és az érzelmi reakcióinkat, magunk irányítsuk.


Sokszor szoktam itt nektek írni, hogy a Szaturnusz sors bolygó hatásaitól sem kell félni, hiszen Ő csak a Qvadrát jellegű gátlásaival is, csak arra szeretne figyelmeztetni – tanítani bennünket, hogy miként éljük meg a feladatokat, hogy azzal az élethelyzetünket javítani tudjuk.


Azt is tudjuk ugye, hogy a Szaturnusz bolygó a Karma bolygója, vagyis az ok-okozati összefüggést a döntéseinknél nagyon is tudja befolyásolni, még pedig azért, mert a nevelő hatásával rákényszeríthet a jó döntések meghozatalára. Amennyiben jó helyen áll képletben, akkor sikeresen tudjuk venni az élet által fel állított akadályokat is, pláne ha figyelembe vesszük az életszabályokhoz való alkalmazkodást is.


Arra is biztatlak mindig benneteket, hogy a képlet értelmezés során az alap/M/ képlet (kostól a halakig), jelentés tartalmakat is érdemes figyelemmel kísérni, mivel például nálad is maga közbezárt halak jegy az I. házadban érdekes módon hathat rád, már csak azért is, mert a házban nincs felkelő bolygó, így főleg az uralkodó bolygók szerepét kell értékelni. Már csak azért is, mert a halak jegy ugye 12. házat adja, vagyis itt jelennek meg a titkok, a korlátozások, az akadályok az életpróbák is. Nálad pedig maga a közbezárt jegy „felfüggesztett Karmát” jelöl: mivel az adott jegy nem jelenik meg a megfelelő I. ház /ASC csúcsán, ha nem belefoglaltatik az I. házba. Tehát a közbezárt jegy uralkodója a Neptunusz nem egy értelmű, vagyis problémát jelezhet és ezzel együtt magának az egész háznak hatása is erőteljesebbé, válhat az egész horoszkópra nézve. Még akkor is, ha Halak- jegy másik uralkodója a Jupiter bolygó a Halak jegyben otthon van, és egyben a bolygók közül a Szaturnusszal együtt „Karmikus „sorsbolygóként is figyelembe vehetjük, még pedig azért, mert a Jupiter úgynevezett pozitív karmát jelenthet, ami egyenlő lehet a szerencsével. Amikor pedig a két sorsbolygó Retrográd jelzéssel található a képletben, akkor a hatások tekintetében felerősíti a Karmikus vonatkozásokat is.


Nálad pedig a képletedben a Jupiter lokálisan igen csak jó helyzetben, erőben található, a Kos jegyben a 2. anyagiak házában, és a Vénusszal, a kisszerencse bolygójával is nagyon jó Trigon fényszöget alkot, ez pedig megteremtheti nálad a szerencsés ki kiteljesedés lehetőségét és annak feltételeit is.


Ez úgy értendő, nem csak nálad, de másoknál is azt jelenti, a Jupiter vonatkozásában, hogy a szerencse melyik életterületen mutatkozhat, meg attól függ, hogy melyik házban áll a felkelő bolygó, illetve melyik házat uralja és hova vetül ki a jó fényszöge. Tehát több terület is érintet, lehet a Jupiteri hatás tekintetében, egyrészről a Nyilas jegy egyedüli uralkodója, valamint a Jupiter a Halak-jegy másodlagos uraként is.


A személyes horoszkópunkban a felszálló holdcsomópont jelzi „Karmikus sorsfeladatot.


Nálad pedig a Skorpióban található felszálló holdcsomópont a Plútó uralma alatt jelzi magának a Plútónak, mint erőteljes bolygónak a személyiségre adott lelki hatását. Amit a reinkarnáció során spirituális szinten a fejlődésed érdekében a Plútó feladatot ró ki rád, a Plútói hatás átalakít és megváltoztat.


A közbezárt I. házas Halak –jegy helyzete pedig megmutatja, hogy milyen tulajdonságokat kell ebben az inkarnációban elsajátítani, illetve, hogy mivel a Halak jegy ura a Neptunusz lokálisan a Nyilas jegyben a X. házban, található ebben az életedben milyen tudást kellene elmélyítened, hogy magasabb színtere tudd emelni a tudásod általi lehetőségeidet. Itt ez a misztikus Neptunusz arra is utalhat, hogy valamiféle egyedülálló teljesítmény révén a tudásod felsőbb énjéből származhat. Meg kell tanulni, és határozott döntéseket kell hoznod ahol az érzelmi szempontokat és a stabil lelki értékek fontosságát is, a szeretet erejével vedd figyelembe.

A Neptun egyben elfogadást, együttérzést, bizalmat, inspirációt, érzékenységet, és főleg szeretetet ajándékoz neked és a melletted állóknak is.


Mi következeik mind ebből kedves fórumolvasó?

Mi tartja össze a testet - lelket, ha nem a SZERETET érzése!

Mi a magunk és a mások szeretetére is számító érzés megteremtésében vagyunk érdekeltek, ebben a földi életünkben!


Tedd fel magadnak a kérdést, Tudod-e mi a szeretet? /Zsidi Sándor verse./


Ha megkérdeznék tőled, mondd, szeretnek téged!

Tudnál-e választ, vagy lenne benned kétely?

Ha megkérdeznék tőled, mondd mi a szeretet?

Mi lenne a válasz? Hogy mi a szeretet?


Mi a szeretet? Tán érzés, vagy hangulat?

Talán egy pillantás, mosoly, vagy szép szavak?

Vagy aggódó féltés, vagy önzetlen áldozat?

Vagy egy kis melegség, mely óvón befogad?


Szeretet az ahogy, az anya magzatát neveli,

Tudván a kínokról, mellyel majd megszüli:

Vágyakozva a fájdalmas pillanatra,

Mikor majd gyermekét a világra hozza.


Szeretet az, az életnyi teher,

Amivel a szülő gyermeket nevel,

Átélve annak minden fájdalmát,

Szelíden viselve esetleg a hálátlanságát.


A szeretet az féltés, mely belülről fakad:

Szinte fáj már, s a szív, majd megszakad:

Oda adna mindent, hogy megóvhassa,

Azt, kiért szorong, reszket aggodalma.


Szeretet az a tengernyi kitartás,

Ami együtt tart egy emberpárt,

Egymást támogatva, egymást megbecsülve,

Sírig tartó nehéz hűségben.


Szeretet az a munka, mely örömet okozva,

Tökéletességre törekedve alkot naponta.

Újra és Újra, kezdve elölről:

Nem mondj le a napi sikerről.


Szeretet az a harmónia, mely az univerzumot összetartja,

A létezésnek keretet adva, biztosítja,

Hogy a mindenség, legfőbb egység,

Önmagában az Istent is megmutathassa!

2530. Ilcsimama (válaszként erre: 2528. - Perla del Mar)
2016. jún. 7. 19:44
Kedves „Perla del Mar”. Nagyon örülök a sikerednek drukkoltam neked! A bejegyzéseddel kapcsolatban pedig csak azt szeretném mondani, hogy egy magára adó asztrológusnak soha nem szabad foglalkoznia a halál időpontjával, nem tartom helyesnek és etikusnak sem, mert az illetőt belekergetheti egy stresszes helyzetbe.
2529. andus40
2016. jún. 7. 14:09

Drága Ilcsimama!


Olvasom a fórumot és felkeltette az érdeklődésemet egy bejegyzés, lélekpont és szerencsepont? Pontosan ez a két fogalam mit jelent egy képletbe? Hogyan kell értelmeznünk? Ha nem Placidus programmal nézem a képletemet akkor ezt ki lehet számolni? Amit írtál hajadon81-nek, számomra nagyon érdekes, hisz nekem is Vizöntő ASC van, a Halak közbezárt az I házamban, a 8 házban található a Pluto, Merkúr a Mérlegben és az Uránusz a Skorpióban. Vajon nekem hol lehet a szerencsepontom és a lélekpontom?


Ilcsi mama győnyörű napot kívánok :)

Előre köszönöm válaszodat :)

Andus40

2528. Perla del Mar (válaszként erre: 2508. - Ilcsimama)
2016. jún. 4. 23:43

Itt vagyok kedves Ilcsi mama! Túl vagyok rajta. Az írásbelit nem éreztem annyira jónak. A szóbeli jobban sikerült , mit számítottam a tétel kihúzás után. Velem nagyon rendesek és kedvesek voltak. Még nem tudom, hogy mennyi az annyi. Nekem a % számít nem a jegy. Mivel emelt ezért 60%-tól már 5 , de

nekem az kevés lenne.

A kilépési pontos kérdésem pedig arról jutott eszembe, hogy meghalt az egyik általánis iskolai osztálytársam. Rákos volt. 6 éve küzdött a betegséggel, tehát 26 éveswn jött elő neki. Egy okos, teherséges , jó lelkű ember volt. Mégis ilyen fiatalon m2nt el.


Közösségi oldalon belefutottam egy csoportba, ahol az egyik tag védikus aszrológiával foglalkozik. Szerete a halálra készülni kell stb. Írta, hogy ő megmézte magának 64 évig él majd elvileg. Szerinte ez jó , hogy tudja, mert így nem kell a nyugdíjon aggódnia. Ez volt a konkrét pl-ja. Na de mi lesz , ha betölti a 60-t a 63-t . Majd azon fog agonizálni, hogy na nem sokára meghalok. Szerintem sem jó, ha az ember előre tudja. Meg plusz nyilván nincs kőbe vésve.

2527. Mcsaba (válaszként erre: 2525. - Ilcsimama)
2016. jún. 2. 19:28

Kedves Ilcsimama!


A retrográd bolygók hatásairól informálódva felmerült bennem az a kérdés, hogy amikor a bolygó már "véglegesen elhagyta" a bizonyos jegy és házterületet, akkor már meg is szűntek azok a lehetőségek amiket a visszatérései során "felajánl" nekünk?


Pontosabban:

Tranzit Plútó sokáig tartózkodott az én Radix IC-m körül. És persze több rendben is érintette.

- Azt szeretném tudni, hogy mivel már továbbhaladt, hát akkor számomra lejárt a belső minőségek átalakulásának lehetősége???


Tisztelettel és köszönettel,

Csaba

2526. alfahold
2016. jún. 2. 14:14

Kedves Ilcsimama, köszönöm a válaszodat. Soat foglalkoztatott mostanában a retrográd Vénusz, rájöttem ugyanis, hogy életem fontos férfialakjai mind retrográd Vénuszú férfiak voltak. Annak is örülnék, ha a fórumozó férfiak közül írja nekem az, akinek R-betűs a Vénusza.

Ölellek

2525. Ilcsimama (válaszként erre: 2524. - Alfahold)
2016. jún. 2. 09:45

Kedves Csaba, remélem, hogy az "alfahold" kérdésére adott válaszom is el nyeri majd a tetszésed neked és másoknak is, nagyon régen hallottam rólad!


Kedves „alfahold”! Mivel tudom, hogy tanulod az asztrológiai ismereteket, (és talán a kérdésre adott válaszom másokat érdekelhet), ezért úgy gondolom, hogy elsősorban asztrológiai értelmezésben kellene megvilágítani magát Vénusz bolygót csillagászati értelemben.


Azt ugye tudjuk, hogyha a Naprendszer bolygóit nézzük, akkor a Vénusz bolygó kering 2. helyen legközelebb a Naphoz a Naprendszerben, mivel a naprendszerünk középpontjában a NAP áll és a bolygók a Napkörül Keringenek. Mivel azonban a bolygók pályája nem szabályos kör, hanem ELLIPSZIS, így a fókuszban a Nap áll. A bolygókat pedig a Naptól való távolságuk sorrendjében tartjuk számon, illetve - csak szemléltető módon – a közös középpont miatt nevezzük csak köröknek. Még pedig azért, mert a bolygó pályák –ellipszis - különbözőségük következtében a bolygók a Naptól és egymástól is, igen nagy távolságban haladnak, illetve a különböző bolygó- haladósebesség folytán hol közelebb, hol távolabb kerülnek a Naphoz.

(E szerint sorrendben: Naphoz legközelebb halad a Merkúr majd a VÉNUSZ, a FÖLD (és vele együtt a föld körül kering a hold), következő a MARS (melynek az ellipszise a legelnyúltabb), majd következik a JUPITER, SZATURNUSZ, URÁNUSZ, NEPTUNUSZ,

(érdekes módon a Neptunusz pályája hasonlít leginkább a körhöz), és végül a 9. kis bolygó a PLÚTÓ. Amikor pedig az ismeretes HOROSZKÓP kör szerint vizsgáljuk a bolygókat, akkor ezeknek, a bolygóknak az adott időpontban – a Földről nézve – való fokszám szerinti tartózkodási helyüket értjük.)


Akkor pedig már el is érkeztünk ahhoz a kérdéssel összefüggő ponthoz ahol a bolygók a FÖLD keringése folytán olykor-olykor „Retrográd= ®”állásba kerülnek, vagyis a körútjuk során bizonyos fok- pontokhoz érve, mi a földről úgy látjuk, mintha megfordulnának és visszafelé haladnak a valóságos mozgás- irányukkal ellentételesen.


Akkor pedig azt is tudnunk kell, hogy a bolygók, <a Nap és Hold kivételével> esetenként úgynevezett „® retrográd= hátráló mozgást végeznek, e „®” jelenség a Földről szemlélt helyzet következtében áll elő, mert változik a Föld és az adott bolygó relatív sebesség különbsége.

Ez a csalóka állapot pedig magában a horoszkópszerinti helyzetében a „Retrográd” hátrálás, szinte leállíthatja azokat a dolgokat, amelyek a „Radix” születési horoszkóp megfelelő jegy-ház helyeire irányt mutathat. Majd a hátrálást követően pedig a bolygók az „S”= stagnáló, helyzetbe kerülnek, már pedig a születési képletben az ilyen jelben lévő bolygó a saját életterület helyén a legerősebben fejti ki a hatását. Az asztrológiában ezt az állapotot „S”= stacioner állapotnak nevezzük, magyarul a helyzetében be van betonozva, mert a bolygó egy darabig egyhelyben toporog, míg ismét előre haladó helyzetbe nem kerül, innen aztán már ismét előre haladó „direkt” állapotban folytatja a körútját.


Éppen ezért lehet nagy jelentősége a születési „Radix” képlet értelmezése során, úgy a „®”mint a „S” jelel jelölt felkelő bolygóknak.


Amennyiben pedig ismerjük a saját születési horoszkópunkat és ez által ezeknek a hatásait is, akkor azt is jobban megérthetjük majd főleg a Tranzitok során is, hogy mire és mikor kell jobban odafigyelni és, számba venni a ránk váró hatásokat. Mivel ezeknek több funkciója is van, egyrészről a képletben „®” jellel jelölt bolygó (k) sok esetben rámutathat arra is, bizony helyzetekben legyünk egy kicsikét rugalmasabbak és türelmesebbek, ne rohanjunk az életben, és ne lépjük túl a saját árnyékunkat is, mert esetleg hajszoljuk a lehetőségeinket.


Itt pedig az „®” jelenségnek abban is nagy jelentősége lehet, hogy éppen a bolygó csak a saját jegyében kerül retrográd állásba, vagy éppen a bolygó jegyet is vált a hátrálás következtében.

Vagyis ha saját jegyében halad majd megtorpan, és hátrálni kezd az előző jegybe, ha pedig ez többször is előfordul, akkor azon a fokszám területeken, többszörösen is ki fejti a hatásait.

A gyors és lassú bolygóknál- főleg a - Tranzitok során - ezeknek más-más a hatása és a lehetőségei is, azért mert nem mindegy, hogy egyszer vagy többször és mennyi időn átérintkezik a bolygóhatása a képletszerinti érzékeny ponttal. Ugyan is lassú bolygók esetében ezek a hatások akár több hónapokig is eltarthatnak.


Amennyiben a bolygók szemszögéből vizsgáljuk meg magát a „Retrográd” hatásokat, akkor azt is felfedezhetjük, hogy egyes bolygók miként fejthetik ki ránk nézve a hatásaikat.


A Merkúr, mint gyors belső bolygónál igen csak érdekes dolgokat tapasztalhatunk, amikor éppen „®” állásban halad éppen. Azt tudjuk, hogy a Merkúr 88. nap alatt tesz meg egy kört a napkörüli pályája a során, mivel pedig a valóságban minden bolygó mozgása „direkt” ám ha azt vesszük, akkor a relatív mozgásuk már nem az. Azt is tudjuk, hogy a Merkúr bolygó főleg a kommunikációs dolgokban fejti ki leginkább a hatásait, éppen ezért elsősorban „®”állás következtében ezeken, a területeken és főleg az utazások terén hiúsulhatnak meg dolgok menetei, de a Merkúr „®” haladási során jó, ha szerződéskötésekkel is csínján bánunk.


Ugyan is az „®”mozgás során a bolygók tulajdonságai főleg feszültségeket, és stresszes állapotot okozhatnak, ez pedig főleg a másokkal való kapcsolatban a kommunikáció terén jelentkezik a leglátványosabban. Persze nagyban függhet a bolygók ereje és gyengéje is a horoszkóp jegyben és házában való elhelyezkedésétől is, a képletszerinti retrográd hatás azon a területen is érzékelhető lesz, ahol éppen az a bolygó éppen uralkodik.

A Merkúrnál ez a „®”állás általában évente 3 alkalommal következik be és egyenként 3 héten, áttarthat, és függhet a fényszög hatásától is, de jegy uralkodói hatástól is, mint például az Ikrek és a Szűz jegyeknél, ahol a Merkúrt, mint uralkodót is számba vesszük. Ugyan is a legfontosabb bolygók a születési képletben Nap és Hold mellett azok a bolygók, amelyek az ASC-t, uralják.


Más a helyzet a Vénusz bolygó esetében bár ő is belső és gyors bolygónak tekinthető és szintén két jegynek Bika és a Mérlegjegy uralkodójaként is jelen van képletben, és ugyan csak lehet a személyes bolygónk is, éppen ezért a saját öntudatunk kialakulásban játszhat nagy szerepet.


A külső lassú bolygók inkább a külvilághoz kapcsolhatók, így például a Jupiter „®”állása következtében a jótékony hatása is csökkenhet. A


Vénusz bolygó esetében a „®” jelenség KB, 1 és félévenként jelentkezhet és olyan 44 napig is, eltarthat.

Mivel pedig főleg a Vénusz határozza meg a másokhoz való spontán összeférhetőségi vonzalmunkat, így nagy jelentősége lehet az önkifejeződés során a személyes kapcsolatainkra.

225. nap kerüli meg a Vénusz a napot és egy-egy jegyben általában a direkt mozgása során 4 hetet, tölt el ugyan akkor, amikor „Retrográd” mozgásba kerül akár 6 hetet is, eltölthet ilyen irányban.

Ilyen esetben bizony nagy jelentősége lehet az „®” jelenségnek is.

Miért is e két bolygót (Merkúr- Vénusz) emeltem ki a bolygók sorából érdekes megnézni a képletben a szimbolikus jelüket. A Merkúr a hírnök, az értelem diadalát jelképezi az anyag fölött, az anyagot e jelben a szellem köre alatt elhelyezkedő kereszt képviseli, a kör felett pedig, - mint egy szavacska- a lélek félholdja található meg. Ez pedig a Merkúr hatása révén

- mivel mindig a Nap közelében tartózkodik – és a Nap és Merkúr tánca folytán alulról és felülről nézve is, képes a szülöttnek a megfelelő ingereket közvetíteni.


A Vénusznál, jelképénél pedig szintén a szellem köre látható az anyag keresztje fölött, amely sugározza magából szeretet egységét. Utal a kapcsolatok terén körkörös harmóniára, a vágyra, az egymás iránti vonzalomra, és az erotikára is.


Éppen ezért a horoszkópban a Vénusznak férfi és női jelképe is van. Még pedig oly képen, hogy férfi horoszkópjában a Vénusz azt jelzi, hogy mihez is vonzódik, és milyen tulajdonságokat keres a partnerben, egyszerre lehet a lelke számára az ideális nő képe.


A Női horoszkópban pedig az érzéki Vénusz szoros kapcsolatot teremthet azzal, hogy a NŐ miként látja és érzékeli saját magában a nőiességét. Hiszen itt is Vénusz jelképezheti a vágyat arra, hogy jól nézzen ki, és jól érezze magát a bőrében.


Meg kell azonban jegyezni, amit sokan nem vesznek számba, hogy a 9 bolygó közül a VÉNUSZ az egyetlen bolygó, amely úgy nevezett retrográd forgású bolygó, vagyis látszatra pontosan ellentétes irányba forog, mint a többi bolygó. Ennek következtében pedig a képlet értelmezés során is, éppen csak hogy a forgás irányt is, fordítottan kell értelmezni, mint például a Merkúr esetében, amikor a Merkúr jele a naptól kifelé mutat, még pedig azért, mert a pólusok fel cserélődnek, vagyis ez által lesz balos Vénusz női típusú bolygó. Ez pedig a utalhat arra, hogy rá kell találnunk önmagunkra és külvilághoz való kapcsolatainkra.


Amikor pedig a Vénusz „®”állásban halad, akkor a kedvezőtlen pozíciójában hajlamosíthat arra, hogy vonzó külső alatt felszínre hozza a Vénusz sötét manipuláló oldalát is,

és hogy melyik oldal kerülhet leginkább kedvező helyzetbe ez attól is, függhet, hogy a külső bolygók milyen fényszögeltséggel kerülnek kapcsolatba a „Radix” képletben.


Lényegét tekintve pedig mikor egy bolygó átvonul esetleg többször is egy-*egy érzékeny pont fölött, akkor bizonyos, hogy az adott feladatnak nagyobb lehet személyes jelentősége is a születési képletben.


Amennyiben érdekesnek találtátok e bejegyzésemet, akkor esetleg a többi bolygók „Retrográd” hatásainak értelmezéséről is írhatok majd nektek.

2524. alfahold
2016. máj. 30. 13:40

Kedves Ilcsimama

Mondd, mi a te tapasztalatod a retrográd Vénusszal rendelkező férfiakkal kapcsolatban?

Üdvözöllek,

Alfahold

2523. Mcsaba (válaszként erre: 2522. - Ilcsimama)
2016. máj. 29. 13:10
Köszönjük szépen ezeket a szép, lelket érintő és simogató sorokat Kedves Ilcsimama!!!
❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook