Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
2582. Ilcsimama (válaszként erre: 2580. - Andus40)
2016. szept. 14. 13:29

Igen! Kedves „andus40” jól értelmezed Rák jegy 3°-nál lévő fényszögeket kell nézni.

Tehát az általad kérdezett 150°-os fényszög hatás „Lassú állandó súrlódások között fejlesztő fényszög, belső jellemi nehézségeket jelöl, mint például az önbizalom hiánya, ugyan akkor mivel a 6. ház is a Rákra esik a Radix -ban így ez olykor betegséget is okozhat. Hangsúlyozom, hogy okozhat!!!!Tehát meg kell nézni, mi lehet a betegség kiváltó oka? Betegséghajlam? Főleg az uralkodó Hold betegség hajlamait hozhatja be, ugyan akkor mivel a X. házas MC-ben áll még a Neptunusz bolygó is, így 6. ház inkább az elmúló betegségekre utalhat.


- Vagyis mindig a várható szolár szerint kell értelmezni a „Radix” szerinti jegy és ház jellegét!


-A Szolár esetében a Szaturnusz pedig azt jelzi, hogy a 2016-17-es évben a Szaturnusz a Nyilasban halad, de természetesen a mindenkori adott fényszögek szerint változnak majd a fényszögek is, hogy mely bolygókkal lép ebben az időszakban a Szaturnusz, kapcsolatba.


A „Radix” Szaturnusznak is, van Qvadrát jelzése az Uránusszal, ami hirtelenjövő váratlan eseményre adhat előre jelzést.

No, ezeknek lehet esetleg elébe menni, ha egyszer már van róla tudomásunk a szolár szerint.

- A rejtett ASC viszont sohasem változik éppen úgy, mint ahogyan a születési Radix sem!

- Ezt a „Radix” jelek pont értéke adja meg, vagyis nálad ahol a NAP Merkúr és Plútó foglal helyet, vagyis a Mérlegben/Vénusz uralkodás alatt, ne feledd azonban, hogy Mérleg uralkodója a Vénusz, tehát a betegséghajlam tekintetében a Vénuszt is figyelembe kell venni.

Azonban azt sem hagyd figyelmen kívül, hogy a Vénusznak csupa jó fényszögei vannak, a Radix -ban is és az összevetés szolár kis táblákban is! Tehát itt az előre jelzésben van lényeg!!!


A Plútó ugye jelenleg a Bakban halad még nagyon sokáig, (2024-ig), ebben a jegyben pedig arra figyelmeztet, hogy minden szerencsétlenségtől szeretne megvédeni, arra sarkal, hogy az oltalom és a biztonság attitűdjét fejleszd ki magadban.

A Radix -ban nálad a Plútó a 8. házadban áll, de ne feledd, hogy jó fényszöget képez az ASC- el és a Neptun bolygóval is.

Tehát csupán arra figyelmeztet, hogy bármilyen jelét is érzed esetlegesen valamilyen betegségnek, időben kell orvoshoz fordulni.


Nem véletlenül készítettem el neked még a következő évet is, ahol már a szolár Hold 13°-ja a Radix /Skorpiónál üres területet érint, aztán meg az Uránusznak is már akkor lecsengése van,mert éppen Retográd módon a Bikában fog haladni éppen, tehát megvan a lehetőséged arra, hogy elébe menj még az előző évben az esetleges váratlan dolgoknak.

2581. jakee84
2016. szept. 13. 13:47

Draga Ilcsimama!

Kedves baratnom, Renci ajanlott Teged es a forumot a figyelmembe. Elismero szavakkal illette tudasod, munkassagod es segitokeszseged.

Szeretnem most en is a segitsegedet kerni, ha nem vagyok tul tolakodo.

Nagyon erdekel az asztrologia, de sajnos nem ertek hozza olyan jol, mint ti a csoportban.

Gyermeket szeretnenk a parommal immar 2 eve. Miutan tavaly osszel kiderult a sikertelensegunk oka, iden auagusztusban nagy remenyekkel vagtunk bele augusztusban a lombik embrio beultetesnek. Minden idealis volt, megsem jartunk sikerrel.

Mondanom sem kell, mennyire le vagyok torve, nem latom ertelmet semminek, nem erdekel semmi.

Szeretnek kilabalni ebbol az allapotbol, ujra hinni es bizni... De nagyon nehez.

Megkerhetnelek arra, hogy segits nekem ebben? Meg tudnad esetleg nezni a horoszkopomban, hogy mit szant nekem a sors? Lesz nekem valaha gyermekem?

1984.02.07-én 19:25-kor születtem Székesfehérváron.

Elore is nagyon koszonom a megtisztelo valaszod.

Szep delutant es jo egeszseget kivanva,

Jakee

2580. andus40
2016. szept. 13. 13:18

Kedves Ilcsi mama!


Köszönöm a képleteket amit átküldtél és mivel egyben el is kezdtem tanulmányozni a 2016 -os szolár évemet, már kérdezni is szeretnénk. Ahol egy kicsit elakadtam, hogy a szolárba a fok,a jegyés a bolygó teljesen érthető viszont a radixba nem minden egyértelmű. A radix képletbe pl. a hold 3 fok a rákba, ilyenkor a radixba a rákba kezdődő ház 3fokát kell nézni a fényszögeket? Nem értem mit jelent a fejlesztő nevelő qiuncunx? Gondolom a szabad akarati tényező azt jelenti, hogy ott nincs semmi ?! Ahol vannak fényszögek arra kell figyelni az adott ével kapcsolatba? Amit megkaptam képletet a 2016-os évre itt nem kell ugyanúgy értelmezni mint egy radix képletet pl. ASC Bak uralkodó bolygó Szaturnusz ami a 11 házba van Nyilasba, Szaturnusz quadrát fényszögbe a Neptunuszal és a Vénuszal. Ha jól számolom ebben az évben a rejtett ascendensem is Bak? Vajon mit szeretne mutatni nekem itt az első házas Pluto? Gondolom ennek a telejes összevetéséből áll össze a 2016-os év.


Előre is köszönöm a segítség nyújtásodat :)


Ölellek

andus40

2579. Ilcsimama (válaszként erre: 2578. - Andus40)
2016. szept. 13. 10:27
Oké! Lehet, hogy valóban olyan programot használsz, amit valahonét ingyenes programként töltöttél le. Ezért nem érdemes a drága programot megvásárolnod, ha egyébként a Radix+-ban tudsz műveleteket látni. Küldöm a kért kört. Alul az összevetés táblát pedig a leírtak szerint tudod majd értelmezi, ha a szolár ( következő éves)kerekített adatokat ki írod és értelmezed a megfelelő ház és jegy helyeknél.
2578. andus40
2016. szept. 12. 09:45

Kedves Ilcsi mama!


Hálás szívvel köszönöm, hogy ilyen részletesen elküldted nekem a szolár leírást, de sajnos a Placidus programot hiába töltöttem le a Progresszió felsorolás alatt a Revolució nem engedélyezett a megnyitásra. Gondolom meg kell vennem a programot ahhoz, hogy zudjam teljes körűen használni. A radix képletet meg tudom jeleníteni, de sajnos a szolár nem meggy. Nagyon szépen megköszönném, ha valahogy át tudnád nekem küldeni email-be. Szeretném ezt végig vezetni a leírtakat a képleten, hisz úgy érteném meg a legjobban :)


Csodás napot kívánok :)

andus40

2577. Ilcsimama
2016. szept. 11. 07:19

/Any Brandt/


Én mit kívánok nektek az élét minden napjára?

Azt, hogy lássál.

Hogy a sötétben is lásd a fényt,

Hogy a háborgó világ ellenére is,

Szívedben, békességben élj.


Hogy egyedül se legyél magányos,

Hogy örülni tudj mind annak, amid van.

Ismerd meg Ön magad!

Ne hazudj magadnak hamis örömöket,

Hogy megtaláld a kezdet tisztaságát,


Hogy ne sirasd az elmúlt időt,

Hogy meglásd benne a végtelen lehetőségét,

Hogy csendben meghalljad benne a lelked szavát.

Bölcsességet kívánok!

Sok-sok bölcsességet,

Hogy felismerd,

Hogyan helyes lépned,


Mit érdemes meglátnod,

Mit kell megtenned,

Mit kell szólnod,

Hova kell eljutnod.

Hogy soha semmit ne kelljen megbánnod.


Gondolkodtam rajta, hogy még,

mit is adhatnék......

Mi volna számotokra még,

a legméltóbb ajándék?


Ha őszinte szívemből

szeretnék választani,

nem tudnám a sok –sok CSILLAGOT

az égről lehordani.


Valami kedveset és szépet.

Egy tárgyat a polcodra?

Lehetne........ De minek?

Hiszen azokkal nem mész sokra és messzire,

De, ha hiszel benne az asztrológiai tudásod gyarapításával,

Ön magad értékét is, meg növelheted!


Ha sivatag lennél,

esővel öntöznélek.

Ha rád sötétség borulna,

Én égi fénnyel ölelnélek.


De mit is, ér az ábránd?

Hisz emberek vagyunk!

Nem hozunk záport,

és nem is, ragyogunk.


De az, ami bennem él,

azt mindet átadom.

Hogy Nektek ez mennyit ér?

Remélek, de nem tudom.


Mint az eső, pár könnycseppje,

néha ha megbántanak, legördül arcomon.

Emlékeitek szenvedem,

hiányotok sokszor fáj nagyon.


Mint fény tüzes lángja izzik véremben.

Átadom, hát ajándékom.

Tessék, ha itt keresgélsz, akkor kincsre lelsz.

Tiéd vidd el, ha szeretnéd!


Titkom feltárom és elárulom.

A szeretetem felétek örök,

Amit elrejt a fórumon e- pár sorom........

Sok szeretettel köszöntlek téged, e szép őszi napon!

2576. renci1989 (válaszként erre: 2575. - Ilcsimama)
2016. szept. 10. 19:30
:)
2575. Ilcsimama (válaszként erre: 2573. - Renci1989)
2016. szept. 10. 19:13
Igen azt szoktuk mondani, ha gyermek szeretettel választotta meg a szüleit, akkor a Nap és az ASC jegyüket jön kiteljesíten itt a Földön.
2574. renci1989 (válaszként erre: 2573. - Renci1989)
2016. szept. 10. 15:05
A kisfiam hozza az Ikrek ès a Kos jellemzöit is a kislányom Kos szülött.Van nèhány egybeesès.
2573. renci1989
2016. szept. 10. 15:02
Ilcsimama nem tudom hogy vèletlen-e vagy sem de a 2gyermekem horoszkópján visszatükrözödik a sajátom.Kicsit jobban kifejtem.Kisfiam Ikrek/Rák nekem az Aszcendensem Ikrek-Rák jegyhatár.Rejtett Aszcendensünk Rák.Kislányom megkapta a Mèrleg Holdamat.Nekem a horoszkóp alsó rèszèn vannak a bolygóim nekik felette
2572. Ilcsimama (válaszként erre: 2571. - Renci1989)
2016. szept. 10. 14:58

Igen ez nagy vonalakban a fiadnál a Kos hold jellemzői amit leírtál. Azért választottam az e-mail küldés lehetőséget, mert mint látod, a privi üzenet több betűt átkonvertál és nem igazán érhető.

Kérek visszajelzést és fogadd szeretettel a kislányod részére az ajándék képletfejtésem és a horoszkóp kört is.

Tanulj szorgalmasan, mert abból sok mindent Te saját magad is ki következtethetsz majd.

2571. renci1989 (válaszként erre: 2570. - Ilcsimama)
2016. szept. 10. 14:44

Köszönöm szèpen Drága Ilcsimama :)


Sejtettem hogy mozgèkony lesz most is nagyon ügyes már.Minden èrdekli csak hamar mèregbe gurul.Viszont enni szeret ès a kènyelmet is talán itt jön az aszcendens hatás ami kicsit Bika.



Nagyon èrdekesnek találom amit irtàl.Szerinted egy Kos Hold hozhatja ezeket a tulajdonságokat egy fiú gyermeknèl?Mert ez a fejen sèrül szinte csak ott megsem áll kalandor nagyon illik a fiamra mèg egyenlöre a lányról nem tudok ilyenröl nyilatkozni.

2570. Ilcsimama (válaszként erre: 2546. - Renci1989)
2016. szept. 10. 14:23

Kedves „Renci1989”. Sokat vártál a következő válaszra is, akkor lássuk a kislányod horoszkópjának főbb jellemzőit.

Mivel pedig ez a jegy másokat is érdekelhet, így a Kos- jegy jellemzést inkább itt a fórumon írnám le, mert a küldemény priviben behatárolt.


Tehát a kislányod Napjegye szerint a KOS állatövjegy: 0-30 fokára esik így a Napjegye.

Alapeleme: a Tűz (a Tűzön a Mars uralkodik)

Uralkodó bolygója MARS (a hadisten).

Alaptulajdonsága: Kardinális.

Szimbóluma a kos feje.

Védőkövei: Gyémánt, Karneol, Jáspis.

Szerencse kövei: Ametiszt, indiai Karneol, Rubin, Gránát.


KOS jegy március 21.- április 20.-ig tart. Ugyan is ekkor lép be a Nap a Kos csillagképbe.

A Kos jegy uralma alatt áll: Fej, hajlam a fejfájásra és a depresszióra, koponya, arc, agy, epehólyag, és a mellékvese.

Betegségre való hajlamai: Fogínygyulladás, fejsérülés, kimerültség, alvásprobléma, fejfájás, magas vérnyomás, idősebb korban emlékezetzavarok, fül és szembajok, szénanátha és vesekő.

Gyógynövény: Macskagyökér, borsmenta.


Kos jegyben születetteknek: általában az anyagcseréje gyors, és érzékenyek lehetnek a fejfájásra, ide sorolandók még az óvatlanságból bekövetkezendő úgynevezett házi balesetek is, gyermekkorban pedig a gyermek balesetek többsége is. Fej, hajlam a fejfájásra és a depresszióra, koponya, arc, agy, epehólyag, és a mellékvese.


Ahogyan az állatöv-jegy kezdőpontja a KOS, ugyan úgy az emberi élet kisebb körének a kezdőpontja lehet az aszcendens.

A kislányod ASC jegye: érdekes, mert 29°55’ fokon még Kosban van, de mivel ennyire a 30° fokos jegy határon van így nagy bizonyossággal a Bika ASC jegy is jellemző lehet rá, hiszen, ha nem egészen pontos az a születési időpont, amit megadtál, akkor is mindkét jegyben érintett lehet.


Itt a Kos- jegyben indul el a földi élet köre, hogy végig járva a maga ciklusát, megint visszatérjen a kiinduláshoz. Ezért aztán a legnyilvánvalóbb tulajdonságunkat a „Felekelő-jegy, vagyis az Aszcendens - jegy határozza meg.

Ebből aztán már következtetni lehet a veleszületett hajlamokra, amiket már fentebb jelöltem.


Valamint már Nap és az Aszcendens - jegy alapján látható a személyisége mellett még a fizikai felépítése is. Mert az Aszcendens jegy befolyásolja, hogy az illető személyiség milyen mértékben mutatkozik meg a belső „ÉN” és külvilág felé.

Az aszcendens –jegy által, következtetni lehet az alkalmazkodó készségére is.


Nézzük akkor meg magát a Kos jegy jellemzését és e mellett a Bika jegyet is.


A KOS jegy: a zodiákus élenjáró jegye. Éppen ezért nincs mit csodálkozni azon, hogy az ilyen Nap és ASC jeggyel rendelkezők, bármihez is fogjanak hozzá, mindig nyerni akarnak. Mindenkinél a legjobbnak lenni, és természetesen elsőként a célba érni.

Ezért mondjuk a Kos jegyű emberekről, hogy bátrak, energikusak, magabiztosak, és merészek. A kosok valódi kalandorok is, akik a tartalmas és rohanó életet kedvelik.

Általános Kos-jegyű jellemzés.


A mottójellemző egész „Énjükre”. Túláradó temperamentum, lobbanékonyság, a dinamizmus uralja az egész lényüket.

A Kos jegy szülött gyermekkorában is már eleven, és pajkos, túlzottan is vakmerő, mivel hiányzik belőle a félelemérzet, ezért különös gondosságot igényel - a szülők részéről - a rájuk való odafigyelés. Fáradhatatlanok, optimisták, nem ismerik a lehetetlent. Hiányzik azonban belőlük az igazi kitartás.

Temperamentumosak, energikusak, lelkesek.

Kapcsolataikban toleránsak és őszinte társak lesznek.

Hatalmas vonzereje, meg tudja babonázni a többieket. Mindig vevők a meglepetésekre.


Aki Kos jegyben született igazán érti a módját, annak, hogyan lehet másokat megértéssel és melegséggel levenni a lábukról. Fantáziájukkal, eredetiségükkel kitűnnek a többiek közül.


Társaságban, kellemes, vidám partnerek, segítőkészek, és nagyvonalúak.

Barátságosak, megbízhatóak. Dinamikus megjelenésük mögé rejtik sokszor érzékenységüket, ezáltal rettenetesen erősnek, és magabiztosnak tűnnek. Energiája imponáló, hatalmas önbizalommal küzdenek céljaikért.


Vállalkozó szelleműek, nem tudnak, és nem szeretnek veszíteni.

Alaposan megfontolják a döntéseiket,azt a szót, hogy lehetetlen nem igen ismerik.

Nehezen viselik az alárendeltséget.

Kitűnő vezetők és szervezők, fizikailag és szellemileg is a tettek emberei. Szeretik maguk körül a rendet és tisztaságot, és ezt másoktól is megkövetelik. Nem bírják ugyan a kötöttségeket, de könnyen kötnek ismeretséget, a kos jegyű, mint mindenben a szerelemi életében is egyenesen tör előre.

Rájuk illik a legjobban, hogy „szerelem első látásra”.


Jó tulajdonságaik mellett természetesen rosszak is akadnak. A kos a szerelemben is irányítani akar, ezért igen nehezen találja meg az igazi társát. Elvárja, hogy barátai és partnerei is ugyanolyan ritmusban éljenek, mint Ő maga. Mivel nagyon határozottak a partnerviszonyról elképzelései, módfelett önálló, ugyanakkor szinte csillapíthatatlanul vágynak a változatosságra.

Partnerükkel azonban a tartós jó kapcsolatuk megmarad, hiszen általában nem a társukban van a hiba, hanem a zsarnokságuk miatt ők maguknak kellene meg változniuk.

Legnagyobb hibájuk, hogy nincs bennük elég kitartás.

Többségük csak idősebb korában találja meg az igazi társát.

Legtöbb bajt konokságuk, türelmetlenségük okozza életükben. Kapcsolataikban, ezért célszerű lenne elgondolkodni azon, hogy miként adják lejjebb a rossz tulajdonságaikat. Hogyan kössenek kompromisszumot azért, hogy kölcsönös egyezményekkel, megegyezésre jussanak.

A rossz tulajdonságaikról való lemondásért cserében a sors jó egészséggel és hosszú élettel ajándékozza meg őket.


Párválasztásnál: Főleg a más tűz jegyűekkel, mint a Nyilas és Mérleg Nap-jegy, vagy aszcendens jegyben az Oroszlán, Vízöntő és a Nyilas jegyűekkel értik leginkább meg magukat.

Jó társat találhatnak a - horoszkóp körben közvetlen mellettük álló - Bika és Halak - jegytípusú emberekkel is.

Szerencsés napjuk: a kedd. Mars-nap, a Mars bolygó a 9. számmal áll kapcsolatban, a 9. szám, pedig a számok közül egyik „Mester” szám. <Kaput nyit a jövő felé.>

Nagy, szellemi teljesítményekre add képességet.


A Kosok őrangyalának Malchidiel a neve. A név jelentése: Isten teljessége. Malchidielnek megvan a hatalma ahhoz, hogy elhozza számára azt az embert, akit szeretni fog, és akivel együtt szeretné majd leélni az életét.

A többi személyes dolgokat priviben írom le.

2569. Ilcsimama
2016. szept. 10. 10:47

Amikor már elmúlik a fiatalság!


"Amikor elmúlik a fiatalság, az életbe gyönyörű időszak köszönt be - nyugodt és mély, mint a napsugaras ősz. Ebben az időszakban érik meg az élet vetése és a kertben a gyümölcs. Az ifjúság tavaszi szertelensége akkor már nem helyénvaló. Mintha földi hajlékunk épületét most tetőzné be az élet. Ebben az időszakban minden, amit átélünk - jó és rossz is, az örömteli és a szomorú is -, megváltoztatja tudatunkat. Lemondunk arról, hogy az ábrándozás elvarázsolt világában tévelyegjünk, és úgy rendezzük be az életet, ahogyan azt korlátozott lehetőségeink megengedik. Az ifjúság frissessége akkor már elhalványodik, és az ember nem öregedő lelke a hosszú közös élet után mind világosabban ül ki az arc, a szem kifejezésében. A hang, a mosoly, a tekintet - minden összhangba kerül az ember belső világával.

Nem reménykedünk többé az elérhetetlenben, nem kesergünk többé a hűtlen szerető miatt, és megbocsátunk azoknak, akik megcsalnak bennünket. S akkor odaadjuk a szívünket annak, aki mellettünk állt, aki megszeretett bennünket, aki hűséges maradt hozzánk az élet minden vihara és minden keserű elválása után. S érezzük az elégedettséget és nyugalmat a kipróbált, hű barátok kedves körében. Keserű azok sorsa, akik az élet lágy alkonyán új vonzalmakat, új sikereket vonszolnak hasztalanul, akikre nem vár a meghitt otthon, amelyben megpihenhetnek, s akiket nem üdvözöl a lámpa meleg fénye, ha este hazatérnek./Rabindranath Tagore/

2568. Ilcsimama
2016. szept. 9. 13:23

A 2567. számú bejegyzés folytatása:

Kedves „andus40”.


Amennyiben elkészítetted (Te és esetleg mások is), a Szolár horoszkópot egy évre előre, akkor lássuk, hogy hogyan kell értékelni az összevetést konkrétan is.


Veszel egy sima lapot, ahova feljegyzed a Szolár képletnek a köralatti "EKL hosszúság" adatait, ahol megjelennek a bolygók fokszámokkal és azokban a jegyekben ahol ebben az egy évben

(születés naptól születés napig), jelzik a fényszög hatásokat a „Radix” alaphoroszkóp szerint.

Levezetés pedig a következés képen tedd/ tegyétek: (ha más is szeretné a szolár képletét végig vezetni a saját „Radix horoszkópján.)


Tehát kezdjük azzal, hogy nálad a NAP 2016.09.23.-án 13óra 48 perckor áll ugyanazon a fokon ahol a születésedkor a Radix-odban” is, állt. (Ezt ugye úgy vezettük vissza, ahogyan az előző bejegyzésemben is, írtam, hogy elkészítetted a pontos születési idővel a "Radix" képleted és a léptetővel:

(vagy beírtad keret időben dátumot), és így eljutottál a 2016. évhez, mert erre a következő egy évre szeretnéd elkészíteni a Szolár horoszkópot.)


No már most akkor kinyomtattad a szolár horoszkópot: ahol nálad a Nap 0°55’28” mutat most, pedig kerekített fokszámokat kell nézni majd a Radix”-ban megjelenő jegyek fényszögeinél.


1./ Akkor 1° Mérleg kerül a külön papírra: most megnézed a saját „Radix”-ban, hogy Mérleg 1°-nál mit jeleznek a képletedben fényszög jelek?= Ott látható a Nap és Szaturnusz együttállásban Szaturnusz 60°-kos szextil fényszöggel, ez ugye nagyon jó hatás.


2./ Nézzük tovább sorban: ASC a szolárban (mindig kerekített) 8° a Bakjegynél= ez a Radix Bak 8°-nál= csupa szabad területet mutat, (tehát itt működik a szabad akarati tényező nálad a leginkább! Hiszen ez adja neked a Nyilassal együtt a 11. vágyak és remények házát is!


3./ MC a szolárban 9°Skorpió (megnézzük, mit jelez a Skorpió 9°-nál a Radix?= Szintén szabad akarati tényezőt mutat.

4. szolár Hold 3° Rákban= ez a Radix Rák 3°-nál?= egésze szintén szabad akarati üres helyet jelöl és ott sorakoznak, majd a fejlesztő nevelő quincunx – fényszögek.


5./ Merkúr a szolárban: 15° a szűzben?= Radix Szűz 15°-nál pedig ott van a HOLD nagyon jó Trigon fényszöge, előtte utána szabad akarati tényezővel.


6./ Vénusz szolár Mérleg 30°= a radix Mérleg 30°-nál?= Vénusz jó szextil után szabad lehetőség a választásra.

7./ Mars a szolárban28°a Nyilasban= ez egyenlő a radix Nyilas 28°-nál a Jupiter –Vénusz

Trigon és Merkúr szextil fényszögekkel, valamint sok - sok szabad akarati továbbiak.


8./ Jupiter a szolárban 3° Mérleg= radix Mérleg3°?= szabad és M/ jó fényszög hatás.


9./ Szaturnusz a szolárban11°Nyilasban?= Ez a radix -ban? Fejlesztő nevelő quincunx – fényszöget jelez, valamint előtte utána sok szabad választási lehetőséget.


10./ Uránusz a szolárban? Kos 23°-nál?= ez a Kos Radix 23° foknál?= Mars szextil- Jupiter együttállással- Vénusz Trigon nagyon jó fényszöggel hozhatja be az anyagi dolgok terén a jó lehetőségeket. (Mert azt mondanom sem kell, hogy mindenhol a Radix szerinti házhatásokat is mindig értelmezni kell!)

11./ Neptun a szolárban Halak10°= a radix Halak 10°-nál lévő Hold szextil és előtte utána sok-sok szabad akarati tényező.

12./ Végül a Plútó a szolárban? 15° Bak?= mit is mutat a Radix Bak 15° fok?= Hold nagyon jó Trigon fényszög előtte utána sok szabad választási lehetőséggel.


Nahát, ezért is jeleztem neked az előzőekben a várható jó dolgokat!Van lehetőséged úgy alakítani dolgokat, hogy az neked a legjobb legyen!


Amennyiben ehhez még azt is figyelembe vehetjük, hogy a Szaturnusz bolygó jelenleg a Nyilasban halad,(Jupter bolygó uralma alatt), 2017.12.19-ig majd onnét átlép a Bakba- 2020. 12. 16-ig, majd 2020 12.17-től 2023. 03.07-ig a Vízöntőben halad majd.

Akkor azt is tudjuk, hogy minden bolygó, de leginkább a lassú bolygók akkor fejtik ki ránk a legnagyobb hatásaikat, amikor Nap-jegyünkön és az ASC jegyünkön haladnak éppen át.


Amennyiben pedig a Jupiter bolygót nézzük, amit a kérdésedben felvetettél, akkor ugye most 2016.09. 09-én lépett a Mérlegbe, ahol egy évig tartózkodik, majd azt követően 2017.10.10-től a Skorpión halad majd keresztül szintén egy éven át, ez pedig neked a Radix szerinti belső fejlődési lehetőségeidet adhatja 9. házban, valamint még a Nyilasban is, mert ott van az MC pontod.

Aztán még tovább is nézhetjük a Jupitert, amikor éppen 2018. 11.08.-tól – 2019. 12.01-ig éppen a saját jegyében halad a nyilasban, hogy 2019. 12.02.-től 2020. 12.18.-ig a Bak jegyben is letöltse a saját keringési egy éves idejét.


Majd pedig 2020. 12.19-én belelép a Te ASC jegyedbe, vagyis a Vízöntőbe, ahol már a Halakkal „Retrográd” módokon halad tovább, vagyis itt többször kaphatod a Jupiteri jó hatásokat. Hiszen Te tudod, hogy neked az I. házad 3 jegyet is felölel (Vízöntő- Halak és Kos) tehát ez itt közbezárt jegy a Halak szempontjából, mivel pedig a halaknak is a másodlagos uralkodója a Jupiter ezért aztán ezek az időszakok, ha te is úgy szeretnéd sok jóval, kecsegtethetnek téged.


Ezt pedig Te is (és mások is, ha elkészítik a szolár képleteiket is), ugyan úgy kiolvashatod a saját „Radix” képletedből, min én.


Nagyon örülök, hogy igyekszel mennél többet megtudni az asztrológia rejtelmeiről, hiszen akik ebben hisznek, tudhatják, hogy a születési képletünkben minden benne van, csak éppen tudni kell benne olvasni.


Végezetül elárulom nektek, hogy a 2016. évi Jupiter bolygó haladása, mivel a Mérlegben a Vénusz bolygó uralma alatt adhatja jó lehetőségeket, így a lélek szűrőjének az erejével működik, hiszen jelenleg a Vénusz bolygó is Mérlegben halad éppen 09.23.-ig, majd 10. 17.-ig a Skorpióban halad, (ahol pénzkereseti lehetőségeket segítheti elő), 11.11.-ig pedig a Bakban jár és 2017. 01.02.-ig pedig a Vízöntőben, majd ezt követően pedig 2017. 01.03.-tól 02.03.-ig már a Halakban halad majd tovább-tovább egy-egy jegyben eltöltve 4-6 heteket.


Akik figyelemmel kísérik a bejegyzéseimet, többször is jeleztem már, hogy a Vénusz bolygó jele () a szellem köre, mert alul az anyag keresztje és a felett az egységet és a világba áramló szeretet jelképezi.

2567. Ilcsimama (válaszként erre: 2566. - Andus40)
2016. szept. 8. 15:06

Kedves „Andus40”.

Kezdjük akkor az utolsó kérdéseddel, talán másokat is érdekelhet ez a Szolár képletkészítés!


Amennyiben van „Placidus” programod, akkor nagyon egyszerűen tudsz „Szolár” képletet készíteni Te és bár ki, aki szintén szeretne egy évvel előbbre látni a képletében a jegyekben * házakban haladó bolygók és azok fényszög hatásaik szerint.


Első lépés: Elkészíted a saját pontos születési idődre a „Radix” képleted.

Majd fent az első sorban: (Horoszkóp»táblázat»elemzés »progresszió» spec » majd a következő ) Opciókra kattintva itt pedig fent a megjelenítés I-re kattintani.

Itt megjelenik egy tábla annak a kördiagram sorában jelennek meg (bolygók» tengelyek stb - ahol egy-egy pipajelzéssel van jelölve a körábra szerinti kívánt megjelenítés) itt sorban a <kivetített> fényszögnél ki kell venni a pipát, hogy a saját radix és szolár képletet egymásra lehessen, vetíteti. (Vigyázat nem az első kivetített összekötött szimbolumnál kell kivenni a pipát!!!!)

Majd ezt követően a felső sorban a (Progressziókra kattintva) a Revolúciókat kell kiválasztani! Erre kattintva feljön a mostani kezdő dátum, vagyis nálad 2016. 09.24 oké és jelzi a következő 2017-re egy évre eső időt amikor a nap ugyan azon a fokszámon fog éppen haladni, mint mikor a születésed idejében volt. Ezt az összevetést így kinyomtathatod.

Majd pedig, ha a Szolár külső fényszög hatásokra is kíváncsi vagy akkor visszaállítod az Opcióknál a megjelenés I-nél a <kivett fényszög> jelzést pipára akkor láthatók lesznek a szolárrevben is jegyek- házak bolygók és fényszög hatásaik.


Mivel ugye a Nap haladása az évek során késésben van, most 2016. szeptember 23.-.án 13 óra 48 perckor halad éppen a Mérleg jegynek azon a fokán ahol éppen a te születésed idejében haladt éppen. Ezt szolárnál figyelembe kell venni. (Azért mert amikor a Tranzit –körforgás szerinti bolygó haladásokat szeretnénk horoszkóp alapján megnézni, akkor általában a (ASC-ZN) a déli 12 –órát szoktuk használni. Miért is, mert a horoszkóp azon az elven alapul, hogy a bolygók állása tükrözi a földi élet folyását, és a bolygók helyzetéből tudjuk a következtetéseket levonni.)

A napi bolygóhelyzeteknek az előre jelzéseit az éves előrejelzéseknél úgy tudjuk figyelembe venni, hiszen abból látható, hogy az eseménynek a bekövetkeztére hol és mikor látható lehetséges időpont. Erre pedig leginkább a bekövetkezésekre irányuló „direkciós” számításokkal elvégzett horoszkóp a legalkalmasabb, amikor a bolygókat a haladásuknak megfelelően tovább vezetjük a nappályamentén, és itt a saját ”Radix” fényszög- és ház csúcs - pontoknál láthatjuk, hogy milyen hatások válthatják ki a bekövetkezendő eseményeket.


Mivel a bolygók a születéskori helyzetükből kiindulva haladtak tovább a pályájukon és sorra találkoztak a „Radix” szerinti házakkal és fényszög pontokkal, egy élet során attól függően, hogy lassú vagy gyors bolygók helyzetét vizsgáljuk-e, azt is láthatjuk, hogy még a gyors bolygók sem akár 70 év alatt sem tesznek meg három-jegynyi távolságot, a lassan mozgó bolygó pedig még ennél jóval kevesebb utat hagynak hátra.

Éppen ezért itt ennél a módszernél mindig a déli időtől eltelt 24-24 órás időt kell használni, mert csak is ez felehet meg egy-egy életévnek.


A Szoláris, vagyis Naphoroszkóp módszer, amikor a „Radix” szerinti pontos fokszám szerinti Naphelyezte alapján, nézzük meg e bekövetkezendő eseményeket, (ez eshet a születés napjára, de attól el is térhet), itt a házaknál a „Radix „szerinti házhatásokat vehetjük figyelembe, függetlenül attól, hogy Naphoroszkóp adott időpontjában a házak hol állnak éppen.


Mivel pedig a Tranzitok során a bolygók végig haladva nappályakörén mindig átvonulnak az eredeti”Radix” horoszkópszerinti helyükön és fényszög pontjain is, mindig főleg az ott lévő hatásokat válthatja ki, ezért akár már előtte és utána is érezhetővé válhatnak a hatások, de a leg nagyobb hatást azon a fokszámokon érezhetjük, ahol a bolygó a képletben található.


Viszont, ha valamely napi Tranzit bolygó haladásokat szeretnéd összevetni a saját”Radix” horoszkóppal, akkor mivel például a „Szolár” - Naphoroszkópnál is megkeressük azt a Nap fokszámot, amelyhez viszonyítunk, akkor itt ebben az esetben is veheted a születési idő „ZN” idejének a saját születési időt. Hiszen ez fogja megadni a (ASC születési jegy) EKL hosszúság szerinti fok-perc idejét is.


Mivel pedig a bolygók csak jelzik az idő minőségét, tehát nem az életünk eseményeinek az okozói, hanem csupán jeleznek felénk valamilyen eseményt.

Amennyiben pedig ismerjük az idő minőségét, akkor az adott időpontban azt láthatjuk, ha összevetjük a saját „Radix” horoszkóppal, hogy az adott időszak lehetőségei kedvezőek-e vagy sem számunkra, mert maga a „Radix” mutathatja meg csak a bennünk rejlő lehetőségeinket, mert csakis olyan események következhetnek be az életünkben, amelyek a „Radix”ban is jelzettek.


Még pedig azért, mert az életünkben felbukkanó dolgokat a születési dátumunk idejére és helyére felállított „Radix” egyéni képlet mutathatja meg, még pedig azért, mert e képlet helyezi a felkelő bolygókat zodiákus meghatározott jegyeibe és a horoszkóp 12 ház valamelyikébe.

Azonban azt se feledjük, hogy magából az összevetésből adódó lehetőségeket mi magunk a szabad akarat által akár tudjuk irányítani, vagy megvalósítani.


Visszatérve a bejegyzésedben leírtakra, hogy a Jupiter bolygó éppen most vált jegyet. Egészen pontosan 2016. szeptember 9-én 14 órakor a Mérlegjegynek a 0°00” 53”fokánál halad éppen és egy éven át a Mérleg jegy add neki oztthont.


Neked a "Radix" képletedben ez valóban VII. házadat adja és úgy, ahogyan leírod, vannak a bolygó állások és fényszög jelzések is.


Viszont az a jó hírem van számodra, hogy a Jupiter-Szaturnusz Qvadrát hatáson már túl jutottál, de ugye tudod, hogy Qvadrát fényszögek feladatokat adnak, amiket meg kell oldani!

Most a Jupiter a Vénusszal kerül jótékony kapcsolatban egyrészről a Mérleg jegy uraként is, de fényszög tekintetében is, mivel még a szűzben haladó Merkúrral is együttállást képez így a kommunikácó dolgaidban, érezheted majd a jó hatásokat.

Ez pedig a partnerkapcsolatban és munkában is egzisztenciális előre haladást eredményezhet majd nálad. Sőt valamilyen ingatlannal kapcsolatos jó megoldási lehetőségre is számíthatsz majd.


Mivel pedig a Szaturnusz bolygó is 2017. december végéig a Nyilasban halad majd Jupiter fennhatóság alatt, neked pedig a 11. házad a vágyak és remények háza is a Nyilas jegyre tevődik, sőt még a Bakban/ Szaturnusz uralkodás alatt is van, ezért nagyvalószínűséggel megtudod majd valósítani, amit nagyon szeretnél elérni az életedben.

Ne feled, hogy az alap radix képletedben ott van az a bizonyos kis zöld háromszög fényszög jel, még pedig az ASC- és a megújító Plútó – Trigon fényszögével.

Sőt van még egy zöld kis háromszög fényszöged a VII. házas Vénusz – Mars - Jupiter kapcsolódásban is.

2566. andus40
2016. szept. 8. 08:34

Kedves Ilcsi mama!


Gyönyörű versekkel köszönti az őszt, ami megérinti a szívem. Örülök, hogy ismételten jó egészségben, itt van köztünk és tanulhatunk Tőled. Én a nyár során nagyon sok anyagot átnéztem és sok mindent megértettem és megtanultam. Olyan kérdéssel fordulok hozzád, hogy most 2016.09.09-én a Jupiter átlép a Mérleg jegyben és nekem a képletemben Nap Mérleg (VII ház), Jupiter Kosban ( 2 ház) és emellett a következő fényszögeim vannak a radixba: Jupiter kvadrát Szaturnusz, Jupiter szembeállás Uránusz, Mars szextil Jupiter, Vénusz trigon Jupiter, Merkur szembeállás Jupiter. Gondolom ezek az állások befolyásolják a Jupiter érkezését a Mérlegben főleg úgy hogy a Merkur, Pluto és a Nap a Mérlegben van. A Szaturnusz kvadrát tudom hogy nehéz fényszög ez mire figyelmeztetett?


Még egy olyan kérésem lenne, hogy a szolár horoszkópot szeretném megérteni, hisz most szeptemberben lesz a szülinapom és kíváncsi vagyok, milyen év vár rám? Sajnos nem találtam olyan programot ahol ezt meg tudnám csinálni vagy szabályosan nem tudom, hogy hogyan álljak neki egy ilyen szolárnak ?


Áldás Áldás Áldás Ilcsi mama a segítségedért


Ölellek

Andus40

2565. Ilcsimama
2016. szept. 7. 13:04
Naplómban vannak hozzá képek is
2564. Ilcsimama
2016. szept. 7. 12:45

/Schvalm Rózsa/ Szeretem az őszt!


Szeretem az őszt, színeit és fényeit.

Magukban az elmúlás titkát rejtik.

Élet és halál örök körforgását,

elmúlásban, az új tavasz varázsát.


Szeretem az őszi ég ragyogását,

hófehér bárányfelhők száguldását.

Sárgult levelek zizzenő hullását,

lombjukat vesztő fák, csöndes sírását.


Szeretem az őszi erdő illatát,

fáiról hulló makkok koppanását.

Az erdő lelkének néma sóhaját,

ágak közt átvillanó, napsugarát.


Szeretem az őszi szél fuvallatát,

fuvallatának, rejtett sugallatát.

Csodálva nézem szabad suhanását,

hallgatom szelíd, néha vad zúgását.


Ernest Hemingway: Soha ne légy szomorú!


Soha ne légy szomorú, ha a valóság túl rideg,

s ne keseredj el, ha nem találod helyed.

A valós élet olyan, mint a csörgedező patak,

előfordul néha, hogy nehezebben halad.


Ha nem találod céljaid, ne gyötörd magad,

idővel majd alakul, mi e percben csak gondolat.

Kérdezhetnéd, miért élünk, de senki nincs, ki választ ad,

minden napunk küzdelem, mely mindhalálig megmarad.

Ha csalódott vagy, s úgy érzed, hogy minden hullám összecsap,

gondolj bele, mennyi ember vállalná sorsodat.

Mindig csak a jóra figyelj, s hibáidat elfeledd,

ha önmagadat elfogadod, könnyebb lesz az életed.

Ha nem látod a fényt, a Napot, nyisd ki jobban a szemed,

gondjaid közt tartogat még csodákat az életed.

Mindig csak a mának élj, s az örök szabályt ne feledd:


Tatiosz: Hinni kell.

Hinned kell a boldogság lehetőségében,

hogy csakugyan boldog légy.

Az vagy,amit gondolsz, és csak azt tudod el-

gondolni, amiben hiszel.

Ne gondolj a hanyatlásodra, mert bekövetkezik.

Ne gondolj a veszteségre, mert veszteségek

érnek.

Ne gondolj a szomorúságra, mert

lelked sötétségbe borul.

Ne gondolj a rosszra, mert a mélybe taszít.

A jó gondolat: ajándék, szárnyalás, magasba

vágyódás, felemelkedés.


Élni csupán a Iegtisztább vágyak

szerint érdemes. Attól függően, hogy

vágyaink keserűek vagy édesek, fanyar

vagy boldog lesz az életünk. Képzeld el,

amit kívánsz, és kívánd, amit elképzeltél.

A boldogság vágy, a képzelet, hit, a

cselekedet megvalósulás.


"Te magad vagy az az erő,

amely életre hívja a történéseket

- a jót, a rosszat egyaránt.

Rajtad áll, melyikre tartod magad érdemesnek:

helyes gondolkodással a szerencsét idézed meg,

vagy gondolkodás nélkül cselekszel,

és bajokat zúdítasz az életedre.

Rajtad múlik, bearanyozod-e napjaidat vagy feketére fested magad körül a világot."

(Tatiosz)

2563. Ilcsimama (válaszként erre: 2553. - Skorpio88)
2016. szept. 3. 14:13

Kedves " Skorpió88". A privi kérdésedre adott válaszom itt a fórumom is szeretném kiegészíteni, és megismételni az előzetes feltöltést, talán másokat is érdekelheti a gyógyító energia kérdésköre. Egyébként az adatlapomon az "interaktivitásra" kattintva az asztrológiához kapcsolódó "naplómban" megtalálhatjátok és onnan le is tölthető a MUDRA kéz jelek.


Én magam is, úgy hiszem, hogy a MUDRÁK- kal amelyekkel, kezünkben tarthatjuk az egészségűnket érdemes foglalkozni.

Mik is azok a MUDRÁK? = GYÓGYÍTÓ ENERGETIKAI KEZELÉSEK.


„Hiszen, ha testi, lelki és szellemi szinten kiegyensúlyozottan élünk, akkor az energia akadálytalanul áramlik a testünkben.

Ha azonban bármelyik szinten problémánk van, az energiák megakadnak, beszűkülnek vagy elzáródnak.

Energetikai blokkok jönnek létre, amelyek a kiváltó ok tartós fennállása esetén idővel betegséghez vezetnek.

( Egyébként a saját "Radix" horoszkópban a 6. és 12. házak jegy uralkodó hatásai is rálátást adhatnak a betegség hajlamokra.)


Ezek a blokkok gátolják az energia szabad áramlását, így bizonyos szervekben energiahiány, míg máshol energiatöbblet alakul ki.


Az energetikai kezelés során felszabadulnak a blokkok, ezzel szabad áramlást biztosítva pedig elérhető, hogy az éltető erő a beteg testének összes sejtjéhez újra eljusson, és ezzel szervezetének öngyógyító folyamatai felgyorsulhassanak.

Így az egész szervezet energiaharmonizációja elérhető vele.

Már a konkrét betegségtünetek megjelenése előtt hatékonyan kezelhető a kialakult energetikai zavar, bármi okozta is azt.

Mindez azt jelenti, hogy nemcsak gyógyításra, hanem megelőzésre, az egészség fenntartására is alkalmas lehet - már aki hisz is benne. – Hiszen ezzel a testi, lelki és érzelmi problémák leküzdését is elősegíthetjük. Az amúgy is stresszes élethelyzeteket lehet általa oldani, sőt még akár fájdalomcsillapítás gyanánt is alkalmazhatjuk. Nagy hasznát vehetjük például, ha műtét utáni kezelésre van szüksége az embernek.


A legújabb kutatások is, alátámasztják, hogy ennek az egyszerű és mindenkinek maga által használt energiakezeléssel számos olyan egészségi problémán lehet segíteni, amellyel kapcsolatban a korszerű nyugati orvoslás vagy tehetetlen, vagy nem képes számottevő javulást elérni. Mégis azonban ki kell hangsúlyozni, hogy az energetikai kezelés semmilyen esetben sem helyettesíti a hagyományos orvosi kezelést.


Gondoljunk csak bele, hogy a boldogságunk útjában leginkább saját magunk állunk, pedig a változtatás lehetősége a saját kezünkben van, ám ezt felismerni, döntéseket hozni és új magatartást alkalmazni sajnos nem egy könnyű feladat.

Hiszen mindenki szeretne kiegyensúlyozottan, egészségesen, boldogan, egy teljesebb életet leélni, melyben a munka a kapcsolatok és az önmegvalósítás örömet jelentenek számunkra.

Sokszor azonban tévútra jutunk az élet némely területén, bizonytalannak és tehetetlennek érezzük magunkat, mert az Önbizalmunkban akadályoztatva érezhetjük magunkat, tudjuk, hogy lépni kellene, de a kétségek és a régi beidegződések sok esetben megakadályoznak bennünket.


Aki pedig ebben esetleg hisz akkor az úgy nevezett kezünkön lévő pontok összeérintése általi "MUDRÁK módszerrel" kialakítjuk a testünkben azokat a lépéseket melyek szükségesek ahhoz, hogy, hogyan váltsuk fel a feszített élettempót örömteli mindennapokká.


Mi az a „MUDRA”? Szanszkrit eredet van még pedig póz/pecsét a jelentése érdekes, hogy a keleti kultúrákban főleg Indiában már évezredek óta használják. Tudományos megközelítésben úgy tartják, hogy a "MUDRÁK" eszközök, amelyek befolyásolhatják a tudatalatti reflexeket és az ösztönös szokásmintákat, amelyek az agytörzs környékéről erednek.


Minden egyes kéz és új állás "MUDRA" eltérő kapcsolatot létesít és éppen ezért különbözőképpen is, hat a testre, a tudatra és az életenergiára.

Éppen ezért vannak olyan mudrák, amelyek a spirituális fejlődést segítik elő és vannak olyanok, melyek igen jelentős gyógyító terápiás értékkel bírnak.


Az ősi kozmológiai elmélet szerint – melyen az ájurvéda (India klasszikus orvostudománya) is alapszik - az Univerzum öt elemből épül fel, hasonlóan a testünkhöz, melyet az öt ujjunk jelképez az alábbiak szerint:


Hüvelykujj, mely a Mars bolygó megfelelője - Tűz (agni).

Mutatóujj, Jupiter bolygó megfelelője, a - Levegő (vayu).

A középső, Szaturnusz ujj - (akash).

A gyűrűsujj, a Vénusz bolygó megfelelője,- Föld (prithvi).

A kisujj pedig a Plútó bolygóval a - Víz (jal).


Ujjaink összeérintésével, keresztezésével, begörbítésével hatékonyan befolyásolhatjuk testünket és szellemünket.

Akár Ujjaink jógájának is nevezhetjük ezeket, a gyakorlatokat.


A kéz "MUDRÁK" megerősítik akaratunkat, mert befolyással vannak a testre, szellemre és lélekre. Ezek a MUDRÁK hatékonyak segítőek lehetnek, hisz segédeszköz nélkül, szinte bármikor és bárhol végezhetőek.


Hogyan hatnak a MUDRÁK?

Testi síkon, melyhez az egészség és még az anyagi energiák is, tartoznak.

Mivel a kéz minden részén vannak reflexzónák ezért ezek a test és az agy megfelelő részéhez kapcsolódnak.


Amikor pedig a gyakorláskor, ezeket a MUDRA gyakorlatokat elvégezzük, akkor mintha 2 mágnes tartaná össze az ujjakat, pláne ha vigyázunk arra, hogy az ujjak egymásra ható nyomása finom legyen, ezzel egy ellazult állapotot tudunk magunkban létre hozni.


Fáradság érzetekor, javasolt a rövid szünet, - leengedett kezekkel. Majd folytassuk a gyakorlatot.

Legyen a MUDRA gyakorlata számunkra szinte egy gyógyerejű szertartás, melyet az egészségünkért teszünk a betegségek ellen.


Az is talán mindenki előtt ismeretes, hogy a reflex zónák nem csak a lábakon, a talpon, hanem kezünkön is meg vannak. Minden ujjbegyünkön, ujjpercünkön, ujjunkon, az egész kezünkön ott található az egész testünk, a lelkünk, a szellemünk. Tehát ujjaink és kezünk révén, testünk minden részére tudunk hatni.


• Mivel a kéz, közvetlenül a nyakra van hatással, ezért a kéz mozgékonysága összefügg a nyak mozgékonyságával. A kézgyakorlatok oldják a nyaki feszültséget!

• A szétterpesztett tíz ujj, viszont tágítja a mellkasi csigolyákat, így több levegőt tudunk felvenni!

• Ha viszont nem tudjuk teljesen ujjainkat kinyújtani, az a szívkörnyéki feszültségre utalhat, de akár szívbetegség és csontritkulás előhírnökeként is érzékelhetjük.


• A kéz könnyed begörbülése jelzi, hogy a tüdőbe, nem jut elég mennyiségű levegő, így a salakanyagok lerakodása könnyebbé válik.


Ezért is ajánlatos, hogy fordítsuk figyelmünket a kéztartásunkra és a légzésre majd olyan 10 - 15 lélegzetvétel után rátérhetünk a pozitív megerősítésre.

Mindig pozitívan gondoljunk az aktuális témára, akár finom Relax zenehallgatással is.


Mivel az ujjhegyeken sok idegvégződés található, ezért a tudósok megerősítik, hogy minden egyes ujjhegy körül szabad elektronok koncentrálódnak.


Amikor pedig az ujjhegyeket összeérintjük vagy a tenyér egy bizonyos részéhez, tesszük, egy pszichoneurális ujjzár, kör jön létre, ezáltal a szabad energia visszafelé áramlik a test irányába egészen az agyig, kiegyensúlyozva az öt alapelemet a testben érzékszervekre, érrendszerre, inakra is hatással van.


Számos ősi gyógyító rendszer is az öt elem egyensúlyára épül, ezáltal segítve az egészség visszaszerzését.


Néhány "MUDRA" gyakorlat, akár már pár másodpercen belül egyensúlyba tudja hozni a test elemeit, de vannak olyanok, amelyeknél 40-60 perce is szükség lehet. Kezdetben gyakoroljuk legalább 10 percig, majd később ezt az időtartamot akár növelhetjük is.


Mivel azonban a MUDRÁKAT bármikor, bárhol, ülés, állás, sétálás akár utazás közben is végezhetjük, mikor van egy kis szabad időnk, akkor mire várunk, itt a lehetőség, hogy akár ez által is, jobbítani tudjuk a saját életvitelünket.


Vegyük akkor sorra ezeket a MUDRÁKAT, remélem érthetően, írom le nektek! Lásd az adatlapom naplójában a képeket is!


I./ Én szerintem ezt a kézmozdulatot, hogy „OKÉ” mindenki ismeri. Ekkor összeérintsük a hüvelyk újunk és mutató új hegyét és egy szép gömbölyű nulla jelet, képzünk, a többi ujjunkat pedig az ég felé, tartjuk. Ez nagyban növeli a koncentrációt, hatásos álmatlanság, fejfájás esetén, javítja a memóriát, segít érzelmi instabilitás esetén, csökkenti a negatív gondolatokat, és feszültségoldó hatással is rendelkezik.


II./ Amennyiben behajlítjuk a mutató ujjunkat, és azzal megérintjük a hüvelykujj tövét arra hüvelyk ujjal még egy kis gyenge nyomást fejtünk ki, a többi ujj pedig egyenesen az ég felé mutasson, az segíthet az emésztési problémák terén, csökkentheti a nyaki és a hát izom fájdalmakat.


III./ Hajlítsuk be a gyűrűs ujjunkat, érintsük az új hegyét a hüvelykujj tövéhez, és szintén a hüvelyk ujjal enyhe nyomást gyakoroljunk a gyűrűsujjra, a kisujj a középsőujj és mutatóujj pedig egyenesen felfelé mutasson. Fül fájdalmak esetén, de még halláskárosodás jobbítására is használható. Szájban erősíti az ínyt, de jó irányban befolyásolja a pajzsmirigyműködést is. Egyetlen kitétele van, hogy ezt a MUDRÁT étkezés közben nem szabad alkalmazni.


• Ugyan csak jó hatással lehet a fülbetegségekre, ha mindkét kézen behajlítjuk a középső ujjat és a hüvelykujjal enyhe nyomást fejtünk ki rá, a többi ujjak, pedig egyenesen az ég felé nézzenek.


Érdekes legenda is fűződik ehhez a MUDRÁHOZ: A hallási problémák alapja mindig az, hogy valamit már nem akarunk, vagy valamilyen betegség következtében nem vagyunk képesek meghallani, ezt akár áldásként, de csapásként felfoghatjuk.

Mivel a középső ujj a SZATURNUSZ ujj az éghez tartozik. Itt van a magasabb dimenziókba vezető sors kapu. Régi mítoszok szerint, ha valaki oda akar jutni, annak alaposan meg kell tisztulnia ezért aztán nagyon jó, ha befelé fordulunk, és jóváteszünk minden régi tévedésünket.


IV./ Hajlítsuk be a mutató újunkat, szintén a hüvelykujj tövéhez, majd ezt követően érintsük össze még a középső és gyűrűs új hegyét is a hüvelykujj hegyével. Ezzel a mutatóujjat bezárjuk egy hármas újbegy összeérintésébe. Amennyiben tudjuk a kisujjat, tartsuk egyenesen felfelé. Ez a kéztartás főleg szívtájéki fájdalmak esetén hozhat enyhülést, pláne szívinfarktus esetén egy alternatív, gyors segítség lehet, azért mert a szapora szívverés, szív eredetű mellkasi fájdalom esetén jótékony hatású lehet.


• Szintén mindkét kézzel végezhetjük az alábbi MUDRÁT is. Mutatóujjat hajlítsuk be úgy, hogy a hegye a hüvelyujj párnájára érjen. Eközben a középső és gyűrűsujj hegyét is érintsük össze a hüvelykujjéval a kisujjat hagyjuk kinyújtott állapotban.

Gyakorlat ideje: Szükség szerint, amíg a hatás beindul, vagy kúraként is alkalmazhatjuk, akár naponta 3 x 15 percig. Vészhelyzetben még gyorsabban hat, mint a nyelv alá helyezett elsősegély-tabletta.

Ezt a mudrát használhatjuk a szív általános gyógyítására és erősítésére azért, mert általában a szívbetegségek mindig arra utalhatnak, hogy életünket újra kellene gondolnunk, és át kell alakítanunk a fel fogásunkat az életünkkel kapcsolatosan is.


V./ Először mindkét kezünket szorítsuk ökölbe, úgy, hogy az ujjak hegyét mélyesszük a tenyerekbe. Majd lassan nyissuk ki először a mutatóujjat, ezt követően a kisujjat és a hüvelykujjat is. Ekkor csak a gyűrűs ujj és a középső ujj marad becsukva a tenyerünkben.

Ezzel akár még a vérnyomásunkat is jó irányba be tudjuk szabályozni.


VI./ Most pedig a gyűrűs ujjat hajlítsuk be oly módon, hogy enyhe nyomást gyakorolunk rá a hüvelyk ujjal, és többi újjak az ég felé néznek. Ezzel tudjuk fokozni a testhőmérsékletet, ha valaki fázós természetű, azonban nyáron a nagy melegben nem célszerű alkalmazni. Jó hatással lehet az emésztésre, csökkenti a testben felhalmozódott zsírt és a vér koleszterin szintjét. Ezért cukorbetegség és májproblémák esetén is jó hatással lehet alkalmazni.


• Ugyan csak ide hozható az ököl MUDRA, vagy emésztés mudra néven ismert gyakorlat is.

Mindkét kezünkre szükségünk van. Az ujjainkat jó szorosan hajlítsuk ökölbe, a hüvelykujjunkat pedig tegyük rá a gyűrűs ujjra.

Ez aktiválja a máj, és a gyomor energiáját, serkenti az emésztést, segít a székrekedésben. A májgyengeség, emésztési problémák, székrekedés, feszültségek, szívpanaszok oka az elnyomott agresszió. A legtöbb agresszió oka, hogy nem tud az illető nemet mondani, nem tudja lehatárolni magát, engedi sarokba szorítani magát, stb. Ha az agresszió jelentkezik, akkor minél hamarabb ki kell engedni: lehet párnát püfölni, kocogni, ugrálni, nagytakarítást végezni. Ezután ki kell kutatni a valódi okot, és ki kell fejleszteni egy stratégiát az ok feloldására, ebben csak az adhat még nagyobb segítséget, ha ki tudjuk valakivel beszélni a gondjainkat, bajainkat.

Amennyiben tisztázzuk magunkban és másokkal is, a feszültségünk okát, akkor már egy lépést tettünk magunkért és mások irányában is.


• Mondogatjuk magunkban, hogy „minden körülmények között igyekszem nyugodt maradni, minden bennem rejlő erőforrást igyekszem felhasználni a fontos dolgokhoz. Mozgásba hozom és használom az eszemet és az akaratomat. ”


VII. Méregtelenítő MUDRÁKAT végezhetünk, ha a tenyerünkben a 4 ujjakat kettesével szétválasztjuk a hüvelykujj által. Jó, ha ekkor lepihenünk és gondolati megerősítéssel is, elősegítjük a méregtelenítő hatást. Naponta akár 3X 10 percidőtartamban is lehet használni.


VIII. / Stressz oldására pedig akár 5-7 perc is elegendő lehet, ha mindkét kezünkön az újakat egészen a csuklónk irányába toljuk és kifordítjuk a kezünket oly módon, hogy a kéz bütykeinket egymásba helyezzük. (Tudjátok azokat a bütyköket, ahol a hosszú és rövid hónapokat is tudjuk kiszámolni.) Ekkor pedig a két kézen a hüvelykujjak új begyét érintsük össze. Lélegezzünk szabályosan, nagyokat, és ritmikusan, a be és kilégzések közötti szünet időket igyekezzünk megnyújtani.

Ez a MUDRA akár a pajzsmirigy működés szabályzására is, alkalmazható. Ugyan is, ha a pajzsmirigy alul működik, akkor sokkal kedvtelenek lehetünk, ezzel gátoljuk a belső hajtó erőnket.

Meglátjátok, hogy ez után már minden megy, mint a karikacsapás, pláne ha még gondolatban ki is színezzük a szabadidős elképzeléseinket, hiszen minden pozitív megerősítés a lelket is táplálhatja.


• Ezért használjuk sokszor az úgynevezett lazító MUDRÁT is. Ehhez nem kell mást tennünk, mint dörzsöljük össze a kézhátakat, majd lefelé tartva rázogassuk meg a kezeket, majd kapcsoljuk össze a két kezünket oly módon, hogy az ujjhegyeket érezzük az ellenkező kézháton. Így pedig a bal mutatóujj a jobb kézen a hüvelykujj és a mutatóujj közötti hajlatba fog esni és fordítva.


Arra kell csupán ügyelni, hogy ez esetben a két hüvelykujj ne érjen össze. Amennyiben ezt a gyakorlatot ülőhelyzetben végezzük, akkor a tenyerek felfelé nézzenek, és lazán pihenjenek meg a combokon.

Amennyiben ezt a MUDRÁT fekvő helyzetben szeretnénk végezni, akkor lefelé nőző tenyérrel tegyük a hasunkra a kezünket, ez segíti az energia áramlását és akár 10-20 perc alatt is segít a gondtalan kikapcsolódban és az ellazulásban. Itt fontos lehet a mély és a lassú ritmikus légzés gyakorlása.


• Nyirokrendszer javításra pedig ülve a test előtt tartsuk a kezeinket, vagy állva tegyük a fejtetőre, mert itt a fejtető csakrán keresztül kaphatjuk a jó hatást, oly módon, hogy tárjuk szét az ujjainkat, és a hüvelykujjunkat fűzzük egymásba, hogy a két kezünk legyező formát alkosson.


Remélem, hogy hasznotokra és egészségetekre válhatnak a "MUDRA" kézgyakorlatok.

2562. Ilcsimama
2016. aug. 22. 13:38

Többen jeleztétek, hogy nem találtátok meg az adatlapomon „az Ilcsi Mama Nick” néven írt régebbi bejegyzéseket?


Úgy is rá találhattok az előző bejegyzésekre, ahol az asztrológiai tanulással kapcsolatos leírások szerepelnek, hogy az „ Akit érdekel az asztrológia ” fórum oldalszámozásnál a végére (2010-2013-ig évekre kattintva) hátulról visszafelé haladtok előre a sorszámokon.


Első lépésként talán a jegyek a házak a fényszögek ismerete lenne a legfontosabb.


Amennyiben megismerkedtek a házak jelentés tartamaival, a jegyek leírásaival és főleg a fényszögek jelentőségeivel, meglátjátok, hogy milyen egyszerűen tudjátok majd követni a többi leírást is.

Esetleg ha még ki is másoljátok magatoknak külön könnyen elérhető saját mappába, ezeket, a részeket és összevetve a saját horoszkóppal amit - ajándékként kaptatok tőlem- meglátjátok, hogy mi mindent fel tudtok fedezni Ti saját magatok is benne.


Ezzel még érthetőbb lesz a horoszkóp kör külső körén az a sok színes jel is, ami tulajdonképp, azt mutatja, hogy a Tranzit bolygók (vagyis a bolygók a körforgásuk következtében, mikor milyen jegyben és milyen fényszög hatásokkal érintik az alap születéskori képletet), mikor és hol járnak mostanság a bolygók, és milyen hatással lesznek rátok nézve a fényszög hatások.


Azt is írod, kedves fórumozó, hogy „Érdekel az asztrológia, de sajnos soha nem volt időm elmélyülni benne,” hogy eddig nem foglalkoztál ezekkel, a dolgokkal, pedig a képleted azt mutatja, hogy az IC. Tengelyen, áll nálad Neptunusz ráadásul még a Skorpióban, és együtt állásban a Leszálló holdcsomóponttal, ami meg arra add utalást, hogy egyáltalán nem állnak távol tőled ezek a dolgok. Csak felszínre kell hozni mélyen tudatalattidban rejtőző tudást.

Ezért azt javaslom, először is, hogy ismerd meg a saját Oroszlán Nap jegyed általi jellemzésed. Megtalálod itt a fórumon, mint jeleztem a 11. és 94. számokon.


Szeretném neked és a többi kedves fórumlátogatóknak is, itt a Hoxa portálon ajánlani az" Akit érdekel az asztrológia" fórumot. Meglátjátok, hogy az asztrológiai ismeretek is milyen nagy segítséget adhatnak a saját horoszkóp adatoknak a megismerésében, valamint a test karbantartásában is.

Különös tekintettel ajánlom:

„Hold járása a születési hold jegyekben feltöltött részeket.”

Megtalálhatjátok az oldalon a Kos jegytől a Halak jegyig: 2011. 09. 26-tól folyamatosan: 78. szám: Kos jegy, 79: Bika, 85: Ikrek, 87: Rák, 93: Oroszlán, 94: Szűz, 97: Mérleg - Skorpió, 98: Nyilas - Bak, 101. számon a Vízöntő és a Halak jegyek is.


Valamint: 84. számon található asztrológiai sorozat VIII. részét „gondolatok a Holdról”, 87. számon: a IX. részben a „Legyünk testünk őrei”, 92. számon a X. részben: „az emberi szervezet hatása az életerőre”, 95. számnál: „Víz hatása keringésre” részeket. De talán a többi feltöltött részek is érdekelhetnek, és segítségül szolgálhatnak számotokra.


Ezen kívül itt is jelzem, hogy a sorozat, mikor milyen számon jelent meg: Első asztrológiai sorozat I. rész /2011. 09. 22/. 54. számon. Mit jelent a Hold, egy nagyon fontos mutató a horoszkópban ez egyes jegyekben címmel.

II. rész 58. szám: Honnan jöttünk hová tartunk az életünk folyamán. A 4 „KENTRA „tengely, vagyis a horoszkóp kör legfontosabb mutatói. IV. ház/IC. X. ház/MC. I. ház Aszcendens és vele szemben lévő VII. Ház Deszcendens. A bolygók, a jegyek és azok időpontjainak összefüggései.

III rész: /09. 23./ 68. szám. Az Aszcendens, mint az I. ház kezdete, a többi házak jelentései és összefüggései.

IV. rész: /09. 24/ 70. szám: A házakban álló bolygók jelentőségei. Lassú és gyors bolygók, valamint, mit is jelent a STELLIUM állás, vagyis, mikor egy jegyben legalább három bolygó állás is, található. A bolygók keringési ideje.

V. rész /09. 24/ 73. szám. VI. rész / 09. 26/ 74. szám: A Karmikus Szaturnusz bolygóról, Uránusz, Neptunusz, Plútó lassú bolygókról, amit tudni kell.

VII. rész: / 09. 27/ 80. szám: Leszálló és Felszálló holdcsomópontok és ezeknek a Karmikus összefüggései.

VIII. rész: /09. 30./ 84. szám: Hold helyzete és összefüggése a jegyekre vonatkozó betegséghajlamok tekintetében.

IX. rész: / 10. 01. / 87. szám: Újholdról és a Telihold hatásairól, ezeknek összefüggései a Karmával, - valamit a jegyek alapján - a testünkre való holdhatások jelentőségei. Tudatosan legyünk a testünk őrei címmel.

X. rész: / 10. 02./ 92. szám: Kínai orvoslás az asztrológiában. Az életerő áramlás, valamint a keringéssel összefüggő vízhiány.

XI. rész:/ 10. 03./ 95. szám: Az arcon is látható betegségek ismérvei.

És az első rész vége: XII. rész / 10. 04./ 97. számon olvasható: Étkeink az egészséges táplálkozásért.


A 12 állatöv Nap jegy jellemzése pedig megtalálható:

Kos.1. szám. Bika jegy: 72. szám. Ikrek jegy: 19. szám. Rák jegy 23. szám. Oroszlán 11. szám. Szűz jegy: 27. szám. Mérleg jegy: 28. szám. Skorpió jegy:10. sorszám. Nyilas jegy: 71. sorszám. Bak jegy: 14. sorszám. Vízöntő: 17. szám és Halak jegy: 20. számon olvasható.

14. 155. számokon.

Persze még nagyon sok minden mást is olvashattok itt a fórumon, ha van egy kicsike időtök, amit jó és hasznos időtöltésre szeretnétek felhasználni.


Amennyiben felkeltettem az új fórumlátogatóknak is az érdeklődését az asztrológiai ismereteknek ilyen egyszerű módon való megismeréséhez, akkor jó böngészést és jó tanulást kíván nektek a 8.X-es Ilcsimama.

2561. Ilcsimama (válaszként erre: 2556. - Fibi1981)
2016. aug. 21. 08:46

Kedves Fibi1981, de mindenki másnak is szeretném jelezni, akit érdekelhet az asztrológiának e „Karmára”vonatkozó része is. Akiknek már elkészítettem a születési horoszkópjaikat könnyen kiszámíthatják azokat az időket, amiket én most itt „Fibi1981” időkre írok le.


A pontos „radix” születési képleted alapján mit is adhatott neked a Szaturnusz „Karmikus” sorsbolygó a Mérlegben? Főleg úgy, hogy együttállás fényszögben található a Jupiter bolygóval: Alkalmazkodóképességet, tudsz az emberekkel bánni, ezért aztán a céljaidért a nem kell másokkal megharcolnod, mert a legmélyebb megérzéseid sok esetben megsúgják, hogy miként tudj hatni az emberekre, illetve miként szerezd meg a barátságukat, vagy éppen a bizalmukat. Tehát sorszerűen: a Szaturnusz –pozíciója az életed egyik legnagyobb biztosítékával ruházott fel.

Amennyiben pedig a lassú bolygók közül a körforgásszerinti Tranzit Szaturnuszt nézzük, akkor azt is tudhatjuk, hogy a Szaturnusz már a születésed előtt 1980. szeptembertől a Mérleg jegyben rótta a 2 és féléves körútját. E szerint pedig, akkor az életedben az első Szaturnusz oppozíció=szembenállás, amikor a Szaturnusz pontosan szembe került a Mérlegjegyeddel, vagyis éppen a Kos-jegyben haladt olyan 1996-1999. évig volt. Itt jelentkezett az életben a kamaszkori lázadás: úgy is fogalmazhatnánk, hogy „engem bántanak” érzés!


Aztán az első faladatot adó Qvadrát a Szaturnusznak 21 – 23. éves korod környékére tehető, amikor a munka, valaminek megtanulása, a megpróbáltatás és ezek összeütközései jöttek be az életedbe. Ekkor a Szaturnusz bolygó az Ikrek és Rák jegyekben haladt éppen, hiszen ez neked képletedben az 5. 6. és VII. házaidat jelzi.

Aztán a Szaturnuszi ciklus I. ciklus idődben, amikor a Szaturnusz bolygó a saját születési képletedben a saját Mérleg 9°32’ fokán haladt éppen keresztül a 28-30. éveidben járva 2009-2012.-ig körül volt, érdemes lenne meg nézni ezeket, az időket, vajon mik történtek ekkor?


Aztán mostanság a harmadik Szaturnuszi Qvadrát idejében, olyan 34-37 éves korod idejében, egy újabb faladatot kaphatsz az élettől, amit jól kell megoldanod, erről írtam az előző bejegyzésembe már. Ekkor 2014-2015.-ben a Szaturnusz sorsbolygó éppen még a Skorpióba is „Retrográd” módon visszahátrált és itt behozhatott az M/ képletszerinti 8. Házas/ Skorpió jegyhatással járó/ bizonyos veszteségeket is.

Neked pedig itt van a 8. házadban a Szűz közbezárt „Karmikus jegy”, amiből most talán már kiléphetsz. Már csak azért is, mert a Szaturnusz bolygó 2016-tól már Nyilas jegyben a jóságos Jupiter bolygó uralma alatt halad majd 2017. 12. 19.-ig, így aztán megkaphatod az élettől azt, amit éppen nagyon szeretnél.


{Jelzem még, hogy a továbbiakban: 2017. 12. 20- 2020. 12. 16.-ig a Bakjegyben, halad a Szaturnusz bolygó, de itt már a Vízöntővel „Retrográd” haladásban lesz, és ahol éppen „Radix” képletszerinti pontokon éppen áthalad ott többször is, megmozgathatja dolgok menetét olyan módokon amilyent éppen a kör szélén látható „Látens” fényszög jelzések azon helyeken jeleznek éppen. Ezt követően pedig már ismét két és féléven keresztül a 2020. 12. 17.-tól 2023. 03. 07.-ig a Vízöntőben haladva várhatjuk a sorsbolygónktól az áldásos tanításait, vagy éppen az útmutató jelzéseit. Ezért lehet fontos mindenkinek egy élettervet készíteni a rossz dolgokon igyekezni, kell –saját akarattal-, javítani a jó dolgokat, pedig még jobbá kell varázsolni. A Szaturnusz pedig, amelyik sorsházban mozog éppen, ott valamiféle dolog bekövetkeztével lehet számolni. Ezért fontos, hogy a Szaturnuszi revolúciós időkben fokozottan oda kell figyelni az egészségre is, pláne már a III. Szaturnuszi ciklus idejében, mint azt már többször jeleztem már a leírásaimban is, mert „Retrográd” bolygók halmozottan fejtik ki a hatásukat.}


Pláne úgy, hogy a Jupiter bolygó is 2016. 09. 09.-től 2017. 10. 09.-ig először a Mérleg jegyben, majd 2017. 10. 10- 2018. 11.07.-ig a Skorpióban és ezt követően pedig újabb egy –egy éven át a 2018. 11. 08- 2019. 12. 01.-ig a Nyilasban, 2019. 12. 02- 2020. 12.18.-ig a Bakjegyben, majd 2020. 12. 19.-től (a halakkal többször is „Retrográd módon”) 2021. 12. 28.-ig a Vízöntőben fog éppen haladni.


Ekkor pedig, amikor a saját Bak/ASC és a Vízöntő/ Nap jegyeden halad majd keresztül ahol behozhatja majd a Szaturnuszra oly jellemző feladatot adó, tanító és a sorsunkat, elrendező életút- terveket. Szaturnusz sors - bolygó a „Karma ura”, aki igenis kézben tartja a dolgokat, inkább tanít, figyelmeztet, mint büntet bennünket az életünk során, még a feladatokat adó Qvadrát fényszögeivel is. Kapcsolódva a Szaturnusz bolygóhoz, mint a Karma urához, a karma törvényhez, valamint Felszálló és a Leszálló Holdcsomópontokhoz, amelyek jelzik az „egyszer fent egyszer lent”, állapotát, ahol „Jin és Jang az úr”.


A kötelességeinket, terheinket és a kényszerű vállalásainkat is a Szaturnusz adja, és a Szaturnusz gyűrűi is a korlátainkat mutatják, de mint nagy a tanítómester mindig tudja, merre visz a helyes út, és igyekszik is arra ráterelni bennünket, már aki hagyja magát irányítani. Mert soha sem feledjétek, hogy a sorsát mindenki saját kezébe is veheti, mindenki maga döntheti el, hogy hogyan tudja javítani az élet minőségét, ezt nevezzük SAJÁT AKARATNAK. „Hiszen vannak, akiket a sors irányítja és vannak olyanok is, akiket sors csak taszigálja jó felé”.


Vannak emberek, akiknek hiába súgnak a csillagok, vagy hiába tereli őket a sors az életfeladatuk teljesítésének az útjára, nem figyelnek rá. Ők azok, akiknek meg kell élniük a rosszat, elszenvedni a „Karma” hatalmát, mert csak ez után válnak éretté, hogy teljesíteni tudják mindazt, amiért leszülettek a földre.

Nem a halál az, amitől az embereknek félniük kellene, hanem az, hogyha soha nem kezd el jól élni. Hiszen az életet, azért kaptuk, hogy meg éljük minden percét és örüljünk minden pillanatának.


Az asztrológia talán azért olyan népszerű ma naposág, mert magunkra ismerhetünk a csillagjegyünk leírásában, pláne a pontos születési idő függvényében elkészített „Radix” horoszkóp adottságai révén látjuk, miként működik a SAJÁT FÖLDI világunk. (Persze itt azt is meg kell jegyeznem, hogy nem a különböző bulvárokban közölt és elhangzó pénz lehúzó úgy nevezett asztrológiáról beszélek).


(Jelzed, hogy nem ismered a Szűz jegy tulajdonságait, akkor most elmondom neked és másoknak is, hogy a 2010-2011. években a fórum bejegyzéseim között az elejére visszalapozva minden jegyről az ismeretanyag többször is fel van rakva és onnét az asztrológiai ismeretekkel együtt mindenki, letöltheti és ezekkel még nagyobb ismeretet, szerezhet az asztrológia rejtelmeiből.

Az adatlapomon az „Interaktivitásra kattintva” elérhetők az „Ilcsi Mama Nick” névvel feltöltött előzmények is. Ugyan is egy gép vírushiba miatt mindenem elveszett a saját gépemről és újként kellett regiszrálnom ide a Hoxára. Viszont Hoxának köszönhetően, - aki nagy örömömre-, összevonta a mostani "Ilcsimama" Nick néven megjeleő leírásaimat a régebben feltöltöttekkel is.


Nem árt vissza lapozni, mert ezekből sok mindent meg lehet tanulni. Hiszen tudjuk, hogy a NAP= életerő, a tudatos „ÉN” az „EGÓ”- Önképe. Azt viszont soha sem szabad elfeledni, hogy az EGÓ az a csúf kis manó, mely az eszünk és szívünk közötti híd alatt, lakozik. Aztán maga az ASC és akár még a „Rejtett ASC- is, nagyon fontos tényező lehet a személyiség megítélésben: Ugyan is a rejtett aszcendens mutatja meg az utat a külvilág felé, azt mutatja, ahogy bennünket más miként lát. A rejtett aszcendens pedig abból tevődik össze, hogy melyik bolygó hol áll melyik jegyházban található a születési „Radix” képletben, ezekről pedig ott minden kiolvashat és letölthető.).


Az önismeret elsődleges célja feltérképezni, hogy ki vagyok „ÉN”, rálátni arra, hogyan működöm, miért kerülök ismétlődő helyzetekbe. A harmonikus változás alapfeltétele önmagunk megértése, a különböző életterületeken való megnyilvánulásaink elfogadása.

Ez által javulni fognak az emberi kapcsolataink is, párkapcsolatunk, kiegyensúlyozottabb életet élhetünk, s a kihívásoknak egészséges módon tudunk megfelelni!

Látni fogjuk már előre a tetteink következményét.


A születési horoszkóp sorsunk és személyiségünk térképe egyszerre, amely természetesen magában foglalja a „Karmánkat”, vagyis megoldandó feladatainkat az életben.

A karma azt is, jelenti, hogy fejlődni akarunk.

Jó és rossz egyaránt érhet bennünket, azért mert mindkettő emberi.


„Karmikus” múlt, az előző életekben felgyülemlett tapasztalatokat, nehézségeket, problémákat, feladatokat, a jó és rossz pontokat jelzi. Azonban ez a FÖLDI életünk a mi választásunk. Hiszen még a szüleinket is mi választjuk ki, és ha megtanuljuk, hogy hogyan lehet fejlődni, akkor már azt is megérthetjük, hogy az „INKARNÁCIÓ”egy tanulási folyamat.

Hiszen mindenki lélek általi „Karmával” érkezik a földre, és több testben is inkarnálódik.


Az életünk nagyjából már eldőlhet magával a fogantatással, mert a fogantatástól a 9 hónapnyi édesanya testében eltöltött idő dönti el a gyermek és az anya közötti viszonyt, már abban az időben is, amikor az anya a magzatát szeretettel fogadja el és várja. A gyermek már ebben az időszakban is szintén szeretettel visszajelez az őt ért hatásokra.

Simogatásra, kis testrészeivel, való mozgolódással válaszol. Sokat kell az anyukának, (apukának) a még meg sem született gyermekével beszélgetnie. Érdekes az is, hogy a hozzá intézett becézgetés, dalolgatás milyen megnyugtatóan hat a fejlődő gyermekre.


A születés utáni első ”aranyóra” pedig eldönti a baba és a mama közötti bensőséges viszony kialakulásának a milyenségét.

Kezdődik ez azzal, hogy amikor az újszülött babát, a születést követően – az édesanya emlőire fektetik -, hogy egymástól átvegyék testük melegét.


Hiszen amikor megszületünk egy nagy, és ismeretlen világba csöppenünk.

Igazán biztonságban csak akkor érezhetjük magunkat, ha megtaláljuk a helyünket, és eligazodjunk ebben a bonyolult világban.

Életünk végéig pedig arra törekedjünk, hogy az aszcendens jegyünk által kijelölt születési uralkodónk által meghatározott úton tudjunk haladni. Azonban azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy Földön minden lélek csupán csak átutazó.


Az asztrológia ismeretek legfőbb célja az lehet, hogy a konkrét horoszkóp alapján megismerhessük, hogy lelkünkben milyen tudattalanul működő energiák blokkjai okozhatnak problémákat. Amennyiben a lelki gátakat sikerül önmagunkban feloldanunk és azokat jó értelemben átültetjük a konkrét cselekedeteinkbe, akkor minden rossz blokk egy megnyilvánulási forma által kiváltódhat.


Nem győzöm hangsúlyozni, itt az asztrológiai fórumon is, hogy ebben nyújt segítséget a „Radix”, a születési horoszkópunk megismerése.


A szegények azok, akik nem értek rá örvendezni a napfénynek, a víznek és levegőnek, a FÖLD szépségének és az egész világnak, és nem gyönyörködtek még a HOLD ezüstösen csillogó éjszakai sugarában, mint amilyen éppen most van az augusztusi teli hold idejében.


Álljon itt /Müller Péter/ megszívelendő gondolati:


"Azt mondod, látod, és azt mondod, érted.

De azt, hogy miért van, mégis újra kérded.

Kerestél, kutattál, s feltártál sok csodát,

De nem találtál többet, mint lábnyomaid porát.


Mert szemeddel mindig a távolt kutattad,

És a célokat mindig másoknak mutattad.

Nem vetted észre, hogy a véletlen csodája,

Benned van elrejtve, s nem a nagyvilágban.


Nem- Nem! Nincs az útnak vége, csak a tükrön át kell lépni,

Meg kell tanulnod most önmagadra nézni.

Te magad változz, hogy a titok örök fénye,

Felragyogjon Benned és felébredjél végre.


Légy a csend mestere, bírd a tudatod szóra,

És a legmerészebb álmaid válnak majd valóra.”

2560. Fibi1981 (válaszként erre: 2558. - Ilcsimama)
2016. aug. 21. 08:38
Köszönöm a csodás ajándékot! :)
2559. Fibi1981 (válaszként erre: 2557. - Ilcsimama)
2016. aug. 21. 08:37
Kedves Ilcsimama! ez mit jelent? Meg tudom oldani? Mi lehet ez a karma? Köszönöm
2558. Ilcsimama (válaszként erre: 2556. - Fibi1981)
2016. aug. 21. 05:30
Kedves Fibi1981./ Megjött az E-mail cím, küldtem az ígért ajándékot, remélem mind a 3 küldemény rendben megérkezett? Sok sikert kívánok nektek: Üdv Ilcsi mama
2557. Ilcsimama (válaszként erre: 2556. - Fibi1981)
2016. aug. 21. 05:01
Kedves Fibi1981. Ha hiszed, ha nem a családi karma bizony nagyon is összefüggésben van egymással!
2556. Fibi1981 (válaszként erre: 2555. - Ilcsimama)
2016. aug. 20. 09:50

Drága Ilcsi mama! Nagyon hálás vagyok az elemzésért,Köszönöm szépen!!!!

Ez a Szűz rejtett karma érdekes dolog. Nagymamám ugyan Szűz jegyű, de szinte semmit nem is tudok erről a jegyről. Köszönöm szépen még egyszer! Még párszor atolvasom és elemzem! :)

Mindenképp jelentkezem!

2555. Ilcsimama (válaszként erre: 2551. - Fibi1981)
2016. aug. 20. 08:13

Kedves "Fibi1981"!

Csak szeptember közepétől tudok nagyvalószínűséggel jönni hozzátok ide a fórumra, ezért mivel sürgős az idő már is válaszolok neked, és küldj legalább Gmail MB. tartalommal bíró e-mailt és küldöm a babaprojekt táblázatot.


A megadott adataid alapján a Napjegyed a Vízöntő- jegy 15°16’ fokra esik. E szerint az ASC jegyed: Bak 5°58’fokkal indul az I. házad, melynek az uralkodó bolygója a Szaturnusz bolygó. Az I. házad elég nagy terjedelemmel bír, mert két jegyet is felölel, még pedig egyrészről a Bak jegyet majd ezt követően még a Vízöntő jegynek a 22° - át is. Itt pedig vagyis - egyben a Napjegyedben-, a Nap mellett még + a másik fővilágosító a Hold és a Mars bolygó is felkelő bolygóként "STELLIUMBAN" megtalálható, itt a hatások összeadódnak. Van még további érdekessége is, a képletednek, hogy a VÉNUSZ bolygó a Bak-jegy végénél 29°54’ foknál áll, ezért aztán nagy hatással van már a Vízöntő-jegyedre is. Még pedig azért, mert egyébként a Bakokra jellemző világi ambíciók nem könnyen férnek össze a Vénusz kapcsolatteremtési és szeretetigényével. Azonban amikor már ennyire a Bak-jegy végén találtható a Vénusz, akkor a Vízöntő hatást is értékelni kell e téren, olyan módon, hogy a Nap a Vízöntőben meglehetősen független élet- stílust add, e miatt a romantikus hajlam egy kicsit gyengítve van, ezért olykor hűvös távolságtartó munkamániás benyomást kelthetsz. A Vénusz bolygó közelsége viszont a Vízöntő jegyhez, átszínezi a függetlenségre való törekvésed oly módon, hogy felerősíti benned a szerelem és az anyai rajongási vágyat. Aztán talán még az is csak enyhíthet a dolgokon, hogy a Merkúrod a halak-jegy 3°17’ fokánál állva, a hűvös Vízöntő vonásokat szintén jó irányba terelheti, azzal, hogy a Halak humánus tulajdonságai felerősödnek általa, így aztán a gondolkodásodat inkább a rugalmasság jellemezheti. Ezzel pedig az érzelem szinted is, magasabb fokon működhet, mint, hogy egyébként a vízöntő különcsége nyomná rá a bélyegét a viselkedésedre. Egyszóval e Halak- 2. házas Merkúri hatás adhat neked lehetőséget arra, hogy a mások érzelmeit is, jobban meg tudd érteni. Mivel ez viszont a 2. házas anyagi dolgokat is érintheti nálad vigyáznod, kell arra, hogy ellent tudj állni a drága holmik vásárlási szokásaidnak, hiszen jellemző lehet rád az is, hogy hol jól, hol meg rosszabbul tudsz bánni a pénzügyi dolgaiddal, fontos, hogy találd meg a megfelelő egyensúlyt.

Ennek talán még azért is lehet nagyobb jelentősége nálad, mert a 2. házad bizony „közbezárt jegynek” minősül (ugyan úgy, mint a szemben álló 8. ház is), mert a 2. ház a Vízöntőben kezdődik és csak a 3. jegyként a Kosban ér végett.

Vagyis a teljes HALAK 30° -át magába zárja.

Közbezárt jegy pedig „felfüggesztett Karmát” jelöl, tehát itt a közbezárt jegy uralkodója a Neptun és másodlagosan még a Jupiter bolygó is, problémát jelezhet és ezzel együtt magának az egész 2. és a szemben álló 8. háznak hatása is erőteljesebbé, válhat.

Ehhez még társulhat az is, hogy a 2. ház egy része mivel a Kosban ér végett, és mert a Kos- jegy ura Mars bolygó, és mert a Merkúr bolygóval együttállás fényszöget képez, így a Mars energiái vonzódást adhatnak neked a vagyon és a gazdagság megszerzéshez, ehhez pedig eddig a munka hajszolása volt rád a jellemző. Ezt aztán még Marsnak az Uránuszi diszharmonikus fényszög hatás következtében az önfejűség és a különcködés vonásai is felerősödhetnek benned, hiszen a Vízöntő-jegynek az Uránusz az uralkodó bolygója.


Mivel pedig a Hold a születésedkor szintén a Vízöntő- jegyben haladt éppen – új-hold idejében- ilyenkor a legerősebb a Nap és a Hold együttes hatása, mert a Vízöntő- jegy bizonyos fokú tartózkodását a hold hatása érzelmi szinten még visszafogottabbá teheti.

Talán erre vezethető vissza a bizonyos fokú zárkózottságod is!


Mivel azonban a képletedben, a Hold együttállásban van a Vénusszal és így ez a házasságodban, vagy a tartós kapcsolatodban is, boldogságot hozhat. Azért mert a Hold egyben az anyaság jelképe is, és mert a Holdnak a képletedben a Jupiterrel

- a nagy jót tevővel - és a Szaturnusz sorsbolygóval is igen jó Trigon fényszög kapcsolata van, így amikor a Jupiter bolygónak a Tranzit= körforgás következtében jó fényszögei vetülnek rád, akkor a családi életedben is, jó dolgokra számíthatsz.


Ezt pedig még csak erősítheti az is, hogy a Jupiter és a Szaturnusz bolygóid a 9. házadban – a belehelyezkedés házában-, a Mérlegjegyben/ Vénusz bolygó uralkodás alatt találhatók.


Jelenleg pedig a Jupiter bolygó, amely eddig a Szűzben haladt, (ami neked a 8. házadat jelenti és mivel eddig szintén közbezárt Karmikus jegyként volt rád hatással a Szűz jegy, így bizony akadályoztatva voltál a babaprojekt terén is.)


Viszont ezt követően 2016. szeptember 10.-től egy éven keresztül (2017. október 10.-ig), a Mérlegjegyben/ Vénusz uralkodás alatt fog haladni a Jupiter-bolygó és a Szaturnusz bolygó is most még a Nyilasban jár/ Jupiter uralkodás alatt egészen 2017. év végéig. Ez után pedig majd a Te BAK-ASC jegyeden fog éppen áthaladni 2 és féléven keresztül.

No! Ez az - az időpont, amikor a babvárás is jó irányt hozhat majd az életedben!


Amikor pedig a Szaturnusz majd a saját Vízöntő Napjegyeden fog majd tovább haladni egészen 2023.-ig már boldog kis családként élhetitek a további életeteket.


Itt hozzák be a képleted szerinti a Tranzit bolygó haladás (Nap – Hold – Jupiter- Szaturnusz-Vénusz-), a jó hatásaikat. Ugyan is bolygók Tranzit módokon főleg akkor adják a legjobban érezhető (ilyen-olyan) hatásaikat, amikor a Napjegyen, az ASC jegyen valamint, amikor saját horoszkópszerinti fokszámukon haladnak éppen keresztül.

Igyekezz követni az Ogino - Knaus féle módszer leírást és akkor megtalálhatod a legkedvezőbb időt a babaváráshoz. Sok sikert kívánok neked, és majd értesíts, hogy veled együtt tudjak örülni a boldogságtokban.


Amit pedig priviben írtál az a 12. házas Neptuni hatás, tehát vigyázz az egészségedre, igyál sok vizet, hogy a folyadék háztartásoddal rendbe tartsd a hormonjaidat.

2554. Ilcsimama (válaszként erre: 2553. - Skorpio88)
2016. aug. 20. 07:55
Örülök, hogy hallottam rólad, küldöm a kért anyagot.
2553. Skorpio88
2016. aug. 19. 09:45

Drága Ilcsimama,


Örülök, hogy ismét itt van velünk a fórumon :-)

Engem is érdekelne az "Oginó és Knausz" módszer.

Priviben elküldöm elérhetősem.


Millió puszi

❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook