Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
2612. cassy21 (válaszként erre: 2610. - Ilcsimama)
2016. okt. 2. 17:28

Kedves Ilcsimama!


köszönöm a választ, még azt szeretném megkérdezni, hogy jövő évben esetleg lesz-e párkapcsolatom, ill. az a késői szerelem, amit egyszer jeleztél, mikor érkezik és hogy az milyen lesz, jó, tartós, kitart-e életem végéig, vagy egy idő után megszakad?


Gyerekem lesz-e még ebben az életben (ezt azért kérdem, mert már nem vagyok olyan fiatal)?


Üdvözlettel és köszönettel, Cassy


szül idő: 1979 márc.21. 17:31 ZN vagy 16:31 GMT

Veszprém

2611. Ilcsimama (válaszként erre: 2609. - 4705d7a6b8)
2016. okt. 2. 15:24

Kedves „dinoszaurusz” Igen neked is jók a meglátásaid! Ne feledd október 1.-én volt az Új hold ideje, a hold újholdkor (jele: ●) van legközelebb a Naphoz abban a pár napban hatás tekintetében is.


A Mars bolygó pedig a Nyilas- jegyből szeptember 27.-én átlépett a Bak- jegybe, ezzel a Nappal Qvadrát fényszögbe került. A qvadrát ugye, mint tudjuk feszültséget is jelent a Mars szemszögéből nézve, viszont ugyanekkor a NAP a Jupiterrel is Qvadrát állásba van.

Szeptember 30-án már Nap - Hold és Jupiter együttállás is volt.


A mai napon pedig 10.2. -án a Hold- Uránusz szemben állás fényszög is, van, és a Mars a Jupiterrel van Qvadrát fényszögben. Azt is tudjuk, hogy a Nyilas-jegy uralkodó bolygója a Jupiter/ ebben az értelemben pedig a független szellem nem tűri a személyes szabadságát, érintő korlátozásokat.

Aztán a Plútó ugye Bakban jár mostanság, és egy pár napon keresztül a Merkúrral és a Marssal is Qvadrát fényszöge van. A Mars bolygó mivel a Merkúrral is Qvadrát fényszögbe került befolyásolhatja a beszéddel kapcsolatos viselkedésünket is, éppen ezért tartózkodjunk a nem kellően meggondolt kifejezésmódok használatától.


Plútó, aki éppen a Marsnak a magasabb rezgésfokán működik és szintén a Bak jegyben halad, és a Nappal a hónap közepéig Qvadrát fényszöge van ezért nyugtalanító hatásokat, válhat ki, az Uránuszi nehéz fényszög miatt hirtelen váratlan eseményekre is, számíthatunk.


Az is tudható, hogy 2015. a Jupiter éve volt a mostani 2016. év pedig a MARS évére tevődik, még pedig azért, mert 7 évente egymást váltják a bolygók soros évei. 2009. után most következik 2016-ban a következő 7 éves soros időszaka a Marsnak. Mivel pedig asztrológiai értelemben a Mars energiái - szinte mindenkinél általánosságban is-, lehetnek építő jellegűek, ugyanakkor rombolóak is. Ugyanakkor mivel az Uránusz bolygó, - aki a hirtelen váratlan dolgokat is behozhatja, - éppen most a Kos jegy 23°01” foknál halad, Kos- jegynek pedig az uralkodója Mars bolygó. Éppen ezért különös figyelmet szenteljünk a baleseti veszélyek elkerülésére az Uránuszi hatásnál, pedig a hirtelen váratlan eseményeket is igyekezzünk elkerülni.

2610. Ilcsimama (válaszként erre: 2608. - Cassy21)
2016. okt. 2. 13:57

Kedves „cassy21”, Jó a kérdésed! Nálad ez - az Orbisz határon van éppen, mert ez a Nap és Hold esetében pontosan az együtt állási határt jelzi, ugyan is itt az együttállási Orbisz 5°.


Ugyan csak Nap - Hold esetében a 180°-os szemben állásnál is 5° az Orbisz határ.

120° Trigon legharmonikusabb fényszögnél, vagy ha Qvadrát fényszöget nézzünk, akkor már csak 4° fokos Orbisz amivel, számolhatunk.

A 60° szextil fényszögnél pedig már 3° Orbisz vehető figyelembe.


A többi bolygóknál pedig: Vénusz- Vénusz és Vénusz –Mars/ együttállás=3°30’ az oppozíciós szembenállás fényszögnél is: 3°30’

Szextil= 2°30’,

Qvadrát és Trigon= 3°-3°.


Jupiter - Szaturnusz bolygóknál: együttállás 4°, szembenállásnál= 4°. Fok.

Szextil =3°. Fok.

Qvadrát és Trigon esetében pedig 3°30’-3°30’ fok.


Uránusz - Neptunusz és Plútó esetében pedig: együttállás és szemben állásnál is 3°-3°fok.

Szextil =2°fok.

90° Qvadrát és 120° Trigon pedig= 2°30’-2°30’fokok.

2016. okt. 2. 13:28
nem értek hozzá ,de érdekel. múlt héten végig olyan voltam mint akit megnyúztak energiám a nulla alatt és erre több kolléganőm is panaszkodott. volt valami múlt héten a bolygókkal hogy mindenki lyen volt?
2608. cassy21
2016. okt. 1. 17:37

Kedves Ilcsimama!


Azt szeretném megkérdezni, hogy a 7. házban, Kos jegyben levő Nap 0fok 28'-on és az 5 fok 44'-en levő Merkúr szoros együttállásnak felel-e meg? Vagy hány fokig mondhatjuk azt két planétára, hogy együttáll?

2607. Ilcsimama (válaszként erre: 2605. - Andus40)
2016. szept. 28. 07:52
Kedves" andus40". Nagyon örülök, hogy ilyen kis ügyes vagy! Meglásd, hogy nem vesznek kárba azok az idők amiket ezzel töltesz el. Tanulj mennél több asztrológiai ismeretet meglásd nagy hasznát veszed majd a későbbi életedben is.
2606. Ilcsimama (válaszként erre: 2604. - MZsanett)
2016. szept. 28. 07:48
Kedves "MZsanett" csak a jegyek függvényében nem szabad általánosítani, hiszen ezek tévútra vihetnek bennünket. Meg kell vizsgálni azt is, hogy "MI" magunk hogyan viszonyultuk azokhoz az EMBEREKHEZ.
2605. andus40
2016. szept. 27. 09:16

Drága Ilcsi mama!


Mély tiszteletemet és Hálámat fejezném ki a munkádért és mind azért amit értünk teszel ezen a fórumon. Nagyon szépen köszönöm válaszodat, át néztem és a helyére tettem mindent.


Gyönyörű napot kívánok!


Ölellek

andus40

2604. MZsanett (válaszként erre: 2603. - MZsanett)
2016. szept. 26. 17:15

A magányról még annyit, hogy annyiban igaz, hogy inkább egyedül vagyok, mint rossz társaságban, habár nagyon hiányzik a társasági élet, és mindig is nagyon vágytam rá, de sose sikerült elérni ilyen-olyan okok miatt. Vagy velem volt a baj, közben volt rá lehetőség, vagy egyáltalán nem volt rá lehetőség. Mindig így hozta az élet. Amit viszont nem bírok elviselni, az az, ha irányítani akarnak. Inkább leélem remeteként az életemet, minthogy valakihez folyton alkalmazkodni kelljen.


A szüleimmel se jövök ki, ez is igaz. Anyám halak-rák. Ezt a kombinációt nagyon nem csípem. Apám viszont még rosszabb, ő szűz-rák. Számomra ennél rosszabb kombó nem is létezik.


Volt egy rák barátnőm, neki az aszcendense és a holdjegye is rák volt. Nagyon rossz hatással volt rám az a csaj, csak a rosszat sikerült belőlem kihoznia, amíg vele barátkoztam. Még most is sokszor eszembe jut, pedig 6 éve nem kerestem. Volt egy bika jegyű barátnőm is, gyerekkori barát, akivel szintén megszakadt a kapcsolat. Ő is rossz hatással volt rám, nagyon lehúzott. A volt párom szűz jegyű volt, ő meg no comment, az egész kapcsolatunk csak veszekedésből állt. Ezekkel a jegyekkel voltak eddig a legrosszabb élményeim.

2603. MZsanett (válaszként erre: 2602. - Ilcsimama)
2016. szept. 26. 16:50

Kedves Ilcsimama!


Köszönöm ezt a sokoldalú leírást, eddig teli találat:) Kivéve a magány rész. Szeretek egyedül is lenni, de ha olyan emberekkel vagyok, akik mellett szabadnak érezhetem magam, akkor nem zavar a társaság, sőt. Mindig is szerettem társaságban lenni, de úgy hozta az élet, hogy mindig egyedül maradtam.


A párkapcsolattal is hadilábon állok, ez is nagyon igaz, különösen a föld jegyűekkel. Volt föld jegyű párom, őt pont azért dobtam ki, mert folyton irányítani akart. Mindig a túl domináns embereket vonzom be, akik elől menekülök, mert nem bírom őket elviselni. A rákokkal és a szűzzel nagyon nem jövök ki. De a bikával is csak a problémák vannak. És a halakkal is. A bakokat viszont kedvelem.


Érdekes, mert eddig akárhány bikával, vagy bika aszcendensűvel volt dolgom, mindig az lett a vége, hogy összevesztünk. Egy darabig jól kijövünk, de csak egy darabig.


Ezt az antiszociális részt nem értem. Ez az akaratosságra vonatkozik pozitív értelemben?


Egyelőre sajnos csak a blokkoló hatását érzékelem...De ezt azért jó hallani:)


Küldök privátot és köszönöm:)

2602. Ilcsimama (válaszként erre: 2600. - MZsanett)
2016. szept. 26. 14:25

Kedves „ MZsanett”. Válasz mindkét bejegyzésedre!


Így csak kiemelve egy – egy részletet a horoszkópodból és az sem biztos, hogy úgy van igen csak nehéz a képletedet elemezni, de megpróbálhatjuk, talán, egy kicsit magadra ismerhetsz - mert természetesen én nem ismerhetlek téged -, csak amiket leírtál a képletedben szereplő adatokról abból a következők láthatók.


No, már most, ha leírásod szerint neked a Napjegyed Ikrek és az ASC- jegyed, pedig Skorpió, akkor a –délutáni órákban való születéseddel – Az Ikrek Napjegy mellé Skorpió ASC-el egy különleges kombinációt hozott létre az élet.


Ugyan is maga az Ikrek – Nap - jegy miatt (melynek ugye a Merkúr az „Ész Istene” az uralkodó bolygója), már csak az alaptermészeted következtében is, jellemző lehet rád az állandó változás és az átalakulás a mozgás. Szeretsz sokat beszélni, a tudás szomjad és az akaratod és olyan lehetsz, mint a higany, mert mindig szeretnél elmenni otthonról a barátokhoz, de még sincsenek úgy igazából barátaid, mert úgy gondolod, hogy egyedül is jobb, mint esetleg egy rossz társaságban. Ennek az alapvető oka is lehet, hogy talán gyermekkorodban sokat lehettél egyedül, vagy nem értettek meg a szüleid, és így a saját magányodba, burkolóztál. Még, pedig azért mert az ASC jegyed hatására inkább a magányt kedveled. Ez a kettősség egyrészről már magában az Ikrek mivoltodban is meglehet, mert egyrészről lehetsz haladó, de ugyan akkor maradi is.


Azonban a Skorpió felkelő ASC- jegy / Mars és annak a magasabb fokán rezgő Plútó uralkodásával a mélyben egy titokzatos mindent tudni akaró valaki lehetsz. A Skorpió jegy diktálta „Éned” következtében mindig szereted a mércét magad és mások elé magasra állítani, talán ezért is nem tudsz, és nem találsz megfelelő barátokra szert tenni. Sőt még azt is megkockáztatom, hogy a partner kapcsolatodban is, pontosan ezért hadilábon állhatsz!


Ugyan is a horoszkóp körben a I. házas Skorpió- jeggyel polárisan szemben álló VII. kapcsolatok, és a párkapcsolatok háza egy része Föld jegyre mutathat, azért mert az I. házad is, kettős jegy (Skorpió és Nyilas), így a VII. ház is kétjegyű lehet, vagyis a Bikában kezdődik és még az Ikrekben is, tarthat. Éppen ezért neked pontosan a „Föld-jegyű” személyekkel (Szűz –Bak) és „Vízjegyben” lévőkkel (különösen a Rákokkal), lehetnek a kapcsolatok terén a legnagyobb gondjaid, mert nem igen tudod elfogadni, hogy uralkodjanak rajtad, és meg mondják, hogy mit és hogyan tegyél. E téren bizonyosan elsősorban: a levegős Ikrek- Nap- jegyed miatt is Tűz jegyűekkel, (például Nyilas) vagy a saját „Levegős jegyben” születettekben kellene keresned kapcsolatokat, mert a levegő táplálja tüzet, neked viszont valószínűleg több Tűzjegyű bolygód lehet vízjegyben.

ASC vonatkozásban pedig: Talán a Bika jegyű személy is, számításba jöhetne nálad.


Amennyiben viszont már itt tartunk, akkor tudnod kell azt is, hogy horoszkóp körben a polárisan szemben álló jegyek nem azonosak a bolygó fényszög szemben álláshatásokkal.


Ehhez kapcsolódva még azt is szeretném neked jelezni, hogy a Mars a Női képletben azt jelezheti neked, hogy milyen férfit szeretnél magadhoz vonzani. Kár, hogy nem írtad le, hogy a Hold a születésedkor, hol állt éppen a képletedben, ugyan is abból sok mindent ki lehetne következtetni.


Amennyiben az I. házad Skorpióban kezdődik és még a Nyilasban is, folytatódik, akkor Rák jegy egy része benne a Mars bolygóval a 9. házat adja az oroszlánnal együtt. Itt pedig megjelenhet nálad a Marstól kapott akarat, mégpedig a felsőbb fokú tanulás terén, tehát vagy most még tanulsz vagy bizonyos, hogy felsőfokú végzettséggel már rendelkezel. Ez pedig azért lehetséges, mert az akaratos Mars annyira elfoglalja nálad a saját személyes igényeidet, hogy szinte már antiszociálisnak is tűnhetsz. (Nem bántó szándékkal írom, hanem inkább erényként!)

Azt, hogy a Szaturnuszod már eleve a Mars akaratod blokkolná, azt nem hiszem, mert azt írod, hogy a 2. házadban áll a Szaturnusz, az pedig akkor csak is Nyilas vagy a Bakjegyben állhat, akkor pedig mivel a Nyilasnak a Jupiter az uralkodója és Ő is sorsbolygó, a Baknak pedig maga Szaturnusz az ura, így biztos, hogy ezt nem jól érzékelheted.


A Mars is „Vízjegyben” áll képletedben, és mint írod a Plútó is szintén Vízjegyben az I. házas Skorpióban található, ez pedig erősítheti a jellemed pláne mostanság, amikor a Plútó még nagyon sokáig 2024.-ig a Bakban fog haladni, még ha Te nem is így érzed sokszor, ez sarkalhat az állandó megújulás irányába. Egyben azt is, jelzi, hogy a felszín alatt még nagyon sok minden történhet veled, annak érdekében, hogy a tudat fényébe tudj ragyogni, csak most valamiért nem találod a helyed a világban.


Amennyiben úgy gondolod, írd meg priviben a pontos óra-perces és születési helyedet is, tartalmazó adataidat, akkor pontosabban lehetne ezeket az általad jelezett „zűrös” fényszög dolgokat látni a képletedben, mert mint látod, így mivel eleve kétjegyes az I. házas /ASC jegy a többi jegyek is valószínűleg a jegyekben megosztottak, mert ugye lehetnek kisebb és nagyobb terjedelemmel rendelkező házak is.

2601. MZsanett (válaszként erre: 2600. - MZsanett)
2016. szept. 25. 21:29
Ja, elfelejtettem. Aki megnézte, szerinte van egy Mars-Uránusz szembenállásom is, úgyhogy rosszul írtam.
2600. MZsanett (válaszként erre: 2597. - Ilcsimama)
2016. szept. 25. 21:08

Igen, ismerem, viszont az asztrológiába nem mélyedtem bele. Csak próbálok néhány összefüggést megfejteni. Nem terveztem komolyabban foglalkozni az asztrológiával, mert nagyon bonyolult és csak a saját képletemet szeretném megismerni. Persze így elkerülhetetlen, hogy ne tanuljak valamit:)


Ikrek a napjegyem, skorpió az aszcendensem, a Marsom a rákban van, a Szaturnuszom pedig a bakban, ami nagyon vicces, mert a Marsom így is rangvesztett...Ráadásul a bak és a rák alapból nem jönnek ki egymással, ha még az alaphoroszkópban is szemben állnak. A Mars a 9 házban, a Szaturnusz pedig a 2 házban van.


Hogy hány fokos szögben állnak, azt fogalmam sincs, hogy kell megnézni. Egy hozzáértő ránézett, és azt mondta, szembenállás.


Az 1. házban csak a Plútó van, a nyilast és a skorpiót foglalja magában. A Szaturnuszhoz több bolygó is kapcsolódik: a Plútó, uránusz, Neptunusz, meg a Mars. A Marshoz csak a Szaturnusz.


A problémám pont ez, emiatt idegesít ez a fényszög. Nem vagyok valami törekvő, sőt, kifejezetten lusta vagyok. Legalábbis most annak érzem magam. Meg olyan langyos víz természetűnek. Pedig vannak bennem indulatok, de mindenki azt mondja, olyan nyugodtnak látszok. Nem tudom kifejezni azt, ami bennem van. És nem értem, hogy azért lettem ilyen, mert sok rossz élmény ért, vagy pedig alapból ilyen vagyok? Mert én alapból nem érzem magamat ilyennek. Tehát a Szaturnusz valamilyen szinten blokkolja a Marsot, ettől félek...

2599. júliusi (válaszként erre: 2591. - 563b626108)
2016. szept. 25. 18:11

Nemtudom te irtal ki egy hasonlo kerdest,egy masik oldalon?

Mert ott en valaszoltam,de semmi reakcio nem volt ra...

2016. szept. 25. 15:12
engem érdekel. ikrek vagyok ikrek ascendenssel. mintha rólam írták volna az ikrek horoszkópot. Biztos sok minden van ebben a tudományágban ami reális
2597. Ilcsimama (válaszként erre: 2593. - MZsanett)
2016. szept. 25. 15:06

Kedves „MZsanett”. Jól fogalmaztál a 2593. számú bejegyzésed utolsó sorában, ugyan is valóban a saját pontos születési időre készített „Radix” horoszkóp adhatja meg a kellő választ erre a kérdésre.

Ezek szerint Te ismered a saját születési képleted adatait? Valamint akkor azt is tudod, hogy Mars bolygó milyen jegyház, vagy fényszög helyzetből áll szembe a Szaturnusz bolygóval!


Mivel itt a fórumon inkább olyanok vannak, akik minden kérdésből inkább –asztrológiai értelemben- tanulni szeretnének, ezért ennek függvényében szeretném a kérdésed megválaszolni.

Amennyiben téged is érdekelnek ezek a dolgok, olvass bele főleg a fórum elején található értelmező leírásokba, akkor talán Te is más szemmel állsz majd a horoszkóp köröd értelmezéséhez.


Azt tudjuk ugye, hogy a Mars tevékenység kihat a tetterőre, a törekvésre, az elszántságra, a küzdelmekre, az indulatok kezelésre, mindig az dönti el az értelmezést, hogy milyen a jegyhatásban, milyen házhatásban és milyen fényszögekkel kell értelmezni. Illetve, hogy csak a legfontosabbakat emeljem ki, hogy a fényszögek harmonikusak-e (60° szextil – 120°Trigon), vagy éppen Diszharmonikusak (45° 90° fokos Qvadrát és a 180° erősen hátrányos szemben állás fényszög), vagy sem, nem jó sem nem rossz, mint például az együttállás fényszög?


Hiszen ahhoz, hogy a horoszkóp egészének minden lényeges elemét a Mars –Szaturnusz szemben állás (oppozíció) szemszögéből értelmezhessük ahhoz sok egyéb más dolgot is meg kell vizsgálni képletben.


Első sorban a Napjegyet kiegészítő ASC -t, mert főleg ez döntheti el a horoszkóp alapjellegét. Aztán az is nagyon fontos lehet, ennek következtében milyen bolygókat tekinthetjük személyi bolygóknak, vagy hogy az ASC- hez tartozó I. házban, (amely kihat az egész horoszkópra), milyen bolygók találhatók lokálisan= helyileg.

Amennyiben itt a Szaturnusz esetleg, - mint külső bolygóként -, valamilyen módon érdekelt az illető személyiségében, akkor a Mars szerepét is ennek függvényében lehet vizsgálni.


Még pedig azért, mert elsősorban azt, hogy a Szaturnusz, mint felkelő bolygó hol áll (milyen jegyben –házban) a születési képletben, mivel a Szaturnusz sorsbolygó a szilárdságot, az állandóságot, a meggondoltságot, a kitartás kifejezője így Marsikus hatás is, más megvilágításban kerülhet a személyiség megjelenéseként.


Mint tudjuk a Szaturnusztól, kapjuk életünk során az akadályokat, a gátlásokat, és mint a jó tanítómester igyekszik ezekkel is, a jó útra terelni bennünket. Pontosan azért, mert a Szaturnusznak jellemformáló hatása is ismert, akár harmonikus, akár diszharmonikus hatásértelmezésben.

- Tehát ezért lehet fontos, hogy milyen más bolygók fényszögeivel kapcsolódott a két bolygó a Radix”- ban, hiszen mint tudjuk a születési „radix” horoszkóp soha sem változik az élet során, csupán a körforgások következtében előállott „Tranzit fényszögek” ilyen –olyan módokon módosíthatják a születéskori helyzetet.


-Aztán mivel a Szaturnusz bolygó „a küszöb őre” általában próbára teszi az embereket, és csak azt engedi tovább jutni az életlehetőségeken, aki kellően tanult még a problémás helyzetekből is.


- Azt is tudjuk, hogy az ASC által meghatározott I. házzal kijelölt többi jegyeknek és házaknak milyen kapcsolata és összefüggése kell, hogy legyen a fejlődési egymásra épülés következtében. Ezt főleg abból láthatjuk, (nézd meg az adatlapomon az M/ általános horoszkópban), hogy az egymást követő jegyek - már alapesetben is- mindig ellentétben állnak egymással, gondolok itt a + és negatív jegyhatásokra. Vagyis már eleve többé - kevésbé belső ellentétekre és összeütközésekre lehet már csak ebből is következtetni. Ehhez aztán feltétlen szükséges, hogy ismerjük a születéskor felkelő bolygóinak a jegy- uralkodói bolygók hatásait is.


- Az is nagyon fontos lehet ebből a szempontból, hogy az ASC I. ház egy jegyes vagy több jegyet ölel át. Ugyan is ezekben, az esetekben azoknak a jegyeknek az uralkodói társ uralkodói szerepet kaphatnak, (a Közbezárt „Karmikus” jegyről már nem is beszélve).


- Az is nagyon fontos lehet házhatás szempontjából, hogy az egymásra épülő házak az életkorokkal- az élet bizonyos szakaszaival is, összefüggésben vannak. Gondold csak végig a Szaturnuszi 28-30. éves I. Szaturnuszi ciklus időszakát, vagy a további Szaturnuszi II. III. Szaturnuszi életciklus hatásokat.


- Láthatjuk tehát, hogy mennyire nem mindegy, hogy az általad idézett Mars-Szaturnusz oppozíciót milyen módon vizsgáljuk és értelmezzük.


- Azt is láthatjuk ennek következtében, hogy hogyan nyer minden horoszkóp elem „Új színt és jelentést” azok szerint, hogy milyen szempontból hozzuk kapcsolatba magát a Mars és Szaturnusz bolygó szemben állás helyzetét.


- Mert például, ha valamely jegyházban több felkelő bolygó is van STELLIUBAN, akkor a hatások is összeadódnak és ezek „Orbiszon belül” erősíthetik, vagy éppen gyengíthetik az oppozíció hatását is, ha már csak arra gondolunk, hogy szemben lévő jegyházak mindig szemben állnak egymással, tehát a hatásaikat ellenkező módon is, adhatják a szülöttnek. Erre egy - két példa: A tüzes Kos jegy uralkodója a + Mars és szemben állásban található a képletben, levegős jegyben álló + Mérleggel, vagy a negatív Bak /Földjegy/ Szaturnusz uralkodóval, szintén polárisan szemben áll a negatív/ Rák-víz- jeggyel Stb.


- Ugyan akkor a Te általad felvetett Mars- Szaturnusz oppozíció, ha valóban fényszög szempontjából áll egymással szemben, akkor - a fentieken túl is vizsgálva-, a Marstól kaphat a szülött lendületes előre törést, mert a Szaturnusz egyébként is a terveket szövögeti az illető életében pontosan azért, hogy az együttműködési szellem még több inkább pozitív segítséget váltson ki belőle, mint negatívumot.

2596. Ilcsimama (válaszként erre: 2588. - Andus40)
2016. szept. 25. 06:41

Kedves „ Andus40”. A 2586. és 2588. számokon nagyon szépen pontonként összeszedted a Szolárral kapcsolatos kérdésed, ezért én is ennek sorrendjében szeretnék válaszolni neked, és talán másoknak is (akiket érdekelhet az asztrológiai előre látás), és hasznára válhat.

1./ Igen! Amikor szolár horoszkópot készítünk arra az évre, amelyikre éppen kíváncsiak vagyunk – amely a születésnaptól a következő születésnapig tart -, akkor mindig meg kell keresni azt a NAP fokszámot, ami az eredeti születési „Radix” képletben található.

Így tehát jól értelmezed, hogy nálad a Szolár szerinti - MÉRLEG 1°-nál kell megnézni, hogy a „Radix”- Mérleg 1° foknál milyen fényszögek láthatók= vagyis nálad ez Nap együttállás-Szaturnusz jó szextil fényszöggel!

No, már most maga a 6. ház ugye az egészségháza is, tehát Mérleg /uralkodót, a Vénuszt betegséghajlam tekintetében (vesék deréktájék, nyirokmirigyek STB, erre add jelzést a Neptun is, amelyet olykor Stb, ahogyan írtad ), kell figyelembe venni. A fejtegetésed csak ott tér el, hogy nem a Vénusz fényszögeit kell itt figyelembe venni, hanem a 6. ház és Neptun miatt a betegséghajlamot, illetve a 8. házas szolár és „Radix” értelmezésben is mit jelent a 8. ház? Illetve, ahogyan írod „a szolárba a Hold a 6-os házban van, qvadrát a Nappal”. Vagyis itt a diszharmonikus fényszögön van a hangsúly Hold – Nap/ értelmezésben, és még a Radix -ban álló Uránusz értelmezésben is, hogy hirtelen és váratlan eseményeket hozhat be a 8. házban. Azonban itt nálad nem 90° Qvadrát, hanem annál gyengébb jelleggel bíró 150°-os quincunx – fényszög van, amely betegséget is okozhat. Itt az okozhat szón, van a lényeg!!!!


2./ Nagyon jó az értelmezésed és a lényeg, hogy a Szolár mutatót kell értelmezni a „radix” helynél ilyenkor mivel ott a Radixban üres hely van, ezért a Bak- Szaturnusznál van az értelmezési hely.

3./ A radix-ban a Neptun a jó Nyilas- jegyben van!

4./ Nagyon pontos meg fogalmazásod, hogy a „A betegség hajlam innen adódhat?” Igen mert ugye a Bika jegy ura a Vénusz bolygó, tehát a hold mellett a Vénuszt is figyelembe kell venni e téren az első pontnál már erről volt szó.

5./ Szolárban Merkúr /a Radix - ban a Szűz 15°-nál üres járat található, ne menj tovább, mert itt a 8. ház - értelmezést kell csak venni és az összevetésben a Merkúr pedig, nem kapcsolódik fényszöggel.


A Merkúr által elfoglalt „Radix” jegy azt mutatja, hogy hogyan fejezzük ki a mentális szokásainkat, hogyan kommunikáljunk a gondolatainkkal. Mivel pedig a Merkúr mindig a Nap közelében tartózkodik, ezért nagyvonalakban az értelmezése is, összekapcsolható a Nap jegyértelmezéssel.

Nálad a radix -ban a Merkúr a levegős/ Mérlegjegyben található, akkor a veleszületett megérzések jobban racionálisan érvényesülhetnek, mert a 8. ház /vonatkozásban az univerzum titkai derülhetnek ki, az erős a fantázia révén. Azért mert aki például hajlamos a hipochondriára, másként láthatja a 8. ház - értelmezést is, vagyis itt a fényszögeket kell inkább vizsgálni főleg a Hold és Neptun estében és leginkább, ha diszharmonikus fényszög áll fenn. Nálad pedig a radix -ban jó fényszög található még a Neptun –Plútó esetében is.

Mivel pedig a 2016. évi Szolár - Radix / összevetésben nagyon sok a cselekvési szabad terület, ezért inkább arra tereld a gondolataidat, hogy hogyan tudod jól kordába tartani dolgok menetét. Az értelmezésben úgy a Jupiter, mint a Szaturnusz bolygók, mint a két sors - bolygó, fényszög helyzetei a Vénusz és még a Mars és annak magasabb fokán működő Plútó estében is jók, tehát ilyen képen fogd fel az értelmezésüket is, például a 6. pontszerinti Vénuszi párkapcsolat szempontjából is.


Vagy a 7. pont szerint is, a Mars estében is külső körön Merkúr uralom alatt csupa jó fényszögeid vannak. Akár csak 8. pontod szerinti Jupiter esetében a Vénusz Jupiteri jó fényszögeket kell magadban erősítened, természetesen a 2:8 ház összefüggés értelmezésben is.

Aztán a 9. pont szerinti Szaturnusz sorsbolygó a radix 6. ház miatt arra figyelmeztet, hogy figyelj oda betegséghajlamaidra!!!

A 10. pont szerinti Uránusznak főleg abban van jelentősége, hogy behozhatja a hirtelen nem várt dolgokat, ugyan ez vonatkozik a 11. pontod szerinti Neptunra is. Viszont nálad a Radix -ban a Szaturnusznak van 8. házzal kapcsolatos feladatot adó fényszöge erről már fentebb volt szó, mint arról is, hogy a radix Neptunusz sorban csak nagyon gyenge hatással járó fényszög van a Nappal, ez pedig nagyon rövid ideig érzékelhető csak, mert Nap ugye gyorsan tovább halad erről a pontról. Illetve az ASC vonatkozásban pedig jó hatásként kell értelmezni.

A 12. pontszerinti Plútót, mint már előzőekben is írtam az ASC vonatkozású jó Trigon szerint kell nálad értelmezni, pláne úgy, hogy egyébként is az M/képletszerinti 8. ház a Skorpió jegyházának fele meg /Mars és Plútó uralkodással, nálad pedig azt hozhatja be, hogy logikával tudod párosítani a megérzéseidet, pláne olyankor, amikor a Szolár szerinti I. házban Tranzit fényszög aktiválja éppen.


Lényeg, hogy a szolár mutatókat mindig az eredeti Radix szerinti értelmezésben kell figyelembe venni!

Úgy látom, hogy érted a szolár lényegét, de arra is intelek, hogy ennyire részletekre menő legyen az értelmezésed, inkább arra figyelj oda, ahol a Radix képlet jegy-házjelentés problémás szinten jeleznek feléd, azért hogy elébe menj azoknak a dolgoknak, amik hatás szempontjából nem lennének jók számodra.

Erre jó talán a Nap-horoszkópnak a szolárszerinti "Radix" értelmezés!


Azonban a radix horoszkópot más ennél talán pontosabb segéd horoszkópokkal, mint az úgynevezett elsődleges direkciós irányítással készített horoszkóp adhat, ahol 1°= egy évvel, vagy a másodlagos irányítású direkciós eljárás, ahol egy nap= egy évvel. Itt ugyan is a születés utáni minden nap egy-egy életévnek felelhet meg. Ezeket viszont csak nagyon pontos (óra-perc) születési időre elkészített „Radix” esetén lehet alkalmazni, és sokkal bonyolultabb és nagyobb figyelmet is igényelhet az elkészítése.


Mivel pedig a bolygók folyton mozgásban vannak, ezért ismételten Tranzit módokon a megfelelő fényszögeikkel aktiválják az alap „Radix” horoszkópot. Itt pedig főleg a lassú bolygók (Jupiter - Szaturnusz- Uránusz- Neptunusz- Plútó), amelyek az eseményeket a jó vagy netán rosszabb hatásaikkal jelezhetik felénk, ezért talán érdemes figyelemmel kísérni a jegyeken - házakon való bolygó átvonulásokat.

2595. jakee84 (válaszként erre: 2592. - Ilcsimama)
2016. szept. 24. 22:04

Draga Ilcsimama!

Elnezest kerek, hogy csak most valaszolok, uzleti uton voltam.

Megkaptam a kedves ajandekod, halasan koszonom a biztato szavakkal egyutt!

Igyekszem ertelmezni az elemzest es megfogadom a jotanacsaidat.

Jelentkezem hamarosan, hogy elmeseljem, mire is jutottam.

Jo egeszseget kivanok neked addig is.

Szep estet mindenkinek,

Jakee

2594. MZsanett (válaszként erre: 2593. - MZsanett)
2016. szept. 24. 12:29
Az érdekelne leginkább, hogy a Szaturnusz milyen hatást fejt ki a Marsra, gátló, vagy inkább felerősíti a Mars negatív tulajdonságait? Vagy mindkettő?
2593. MZsanett
2016. szept. 24. 12:28

Kedves Ilcsimama!


Olyan kérdéssel fordulok hozzád, amit nem tudok megfejteni. Az a helyzet, hogy a Mars bolygóm szembenáll a Szaturnuszommal. Ami leírást találtam róla, az elég borzalmas. Belinkelem:


"Mars Szaturnusz oppozícíó: Ez a szembenállás bosszantó, zsarnoki természetet kölcsönöz neked. Gyakran érzed magad hátrányosan megkülönböztetve, ezért hősiességedet és fölényességedet valamilyen erőszakos, agresszív cselekedettel akarod demonstrálni, hogy kisebbrendűségi érzésedet kompenzáld. A kísérletet azonban mások meghiúsíthatják. Szakmai ambícióid szerencsétlen külső tényezők, vagy nagy hatalmú emberek meghiúsíthatják. Kapcsolataid a szülőkkel nem a legjobb lehet. Nem kívánatos és destruktív módon törhetsz a céljaid felé. Akadályokba, ellenállásokba ütközhetsz. Vagy te magad lehetsz hasonló manipulációk áldozata. Ha közös pénzügyeid vannak valakivel, akkor nagy nehézségek adódhatnak, amiből aztán nagyon feszült viszonyok lesznek az eredményei. Ez az oppozíció olyanra is képes, hogy kimondottan barátságtalan leszel tőle, és semmiképp sem segítesz másoknak. És fordítva is, mások sem akarnak segíteni neked. Extrém esetekben kriminális tendenciák és kimondottan kegyetlen események kerülhetnek napirendre. És akkor finoman fogalmaztam."


Forrás: [link]


Tudom, hogy nem ilyen egyszerű az asztrológia, viszont engem érdekelne ez a szembenállás.

2592. Ilcsimama (válaszként erre: 2581. - Jakee84)
2016. szept. 24. 12:20
Kedves "jakee84". Tegnap - ajándékklnt- elküldtem számodra a kért babaprojektet, válaszolj, hogy rendben megérkezett-e? Ezen kívül aképltefejtésed olvasd el a fórumon a 2590. számon: Ilcsi mama
2016. szept. 23. 21:50

Szép estét!


Tudna nekem valaki tartalmas leírást adni (tudom, a személyt kellene alapul venni, nem pedig a jegyét)

rák jegyben született férfiakról? Hogyan lehetne őket megérteni, elfogadni és szeretni őket?

Köszönöm, aki válaszol.

2590. Ilcsimama (válaszként erre: 2581. - Jakee84)
2016. szept. 23. 16:10

Kedves „jakee84” Mivel a fórumon írtad meg a kérdésed, aminek nagyon örülök, mert mások is tanulhatnak a leírt dolgokból, (azonban arra figyelmeztetlek téged és másokat is, hogy a születési adatokat soha nem szabad nyilvános fórumon közölni), éppen ezért itt szeretném neked a válaszomat is megadni.

Én szerintem nincs ok a nagy elkeseredésre!

Ugyan is horoszkópodban bizony benne van a gyermek a családban, még pedig azért, mert a IV. család és az 5. gyermekházad csúcsán ott áll erőben a Vénusz bolygó.

Mivel azonban Te a horoszkópod alapján zárkózott vagy és szigorú bírája Önmagadnak is, így érthető nálad, amit leírtál a fórumon. Azonban mivel a Te Vízöntő- jegyedhez egy Szűz ASC társul, így mindig készen állsz arra, hogy figyelembe vedd a mások helyzetét is, vagyis azt szeretnéd, ha a kapcsolatotokat egy gyermeki szeretet is kiegészíthetné. Amennyiben le tudsz számolni azzal, hogy e téren folyton csak az aggályoskodás, az alaptalan félelem a gyermektelenség miatt fészkeljen be gondolatidba, és inkább pozitív gondolattokkal segíted azt, hogy a gyermeketek kiválasszon titeket a szüleinek, akkor meglásd sikerülni fog ez - az álmod is.

Hiszen a IV. család és otthon házában, amely a Nyilas jegyben/ a jóságos Jupiter bolygó uralma alatt van 3 bolygó is együtt áll STELLIUMBAN. Arról már nem is beszélve, hogy + ként még a jegyhatáron a Bakjegyben/ a Szaturnusz sors bolygód uralma alatt a Vénusz is, a segítségedre lehet e vágyad kiterjesztésében.


Pláne mostanság, amikor a Jupiter bolygó/ éppen Vénusz uralkodás alatt szeptember közepétől a Mérlegjegyben halad egy teljes éven keresztül.


Az eddigi sikertelenségeknek pontosan az is lehetett az oka, hogy a Jupiter bolygó helyileg a IV. házban, együttállásban van a Neptunusz bolygóval, a Neptunusz pedig a Te életedben a képzeletbeli”ÉNT” adhatja, amely stimulálhatja a képzeleteket nálad. Mivel pedig a Neptunusz bolygó a Vénusz magasabb fokán is működik, így ha arra az álláspontra tudsz helyezkedni, hogy türelmesen kivárod a gyermek - fogantatásra a legmegfelelőbb időpontokat akkor meglásd, hogy az álmaid vágyaid hamarosan természetes módon is, teljesülni is fognak.

Ebben pedig még a Neptun - Plútó jó fényszöge is segítségül szolgálhat, mert a megújító Plútó 30. életév után átalakíthatja az életed, pontosan a családi életeden belül.

(Ehhez elküldöm neked az Ogino - Knaus féle fogamzási módszer leírást.)


Mivel pedig az Uránusz is itt áll a IV. házadban, amely egyébként a hirtelen és váratlan dolgokat hozza be az életünkbe, mivel nincs neki a képletedben rossz fényszöge, így inkább abban segíthet neked, hogy robbanásszerű helyet teremtsen nálad az új és jobb lehetőségeknek.


A Mars jelzi képletedben a férfit is, és egyben azt is, hogy Skorpióban állva, van erős akaratod, ahhoz, hogy megvalósítsd a családbővítési terveidet, hiszen a Jupiter a Bakban/ Szaturnusz urával is azt támogatja, hogy át tudd törni mind azokat, gátlásokat, amelyek a gyermekvállalási sikertelenségeket jelentette eddig számodra.

Hiszen maga a Vízöntő Napod is azt adta neked, hogy a kudarcokon igyekezz átlépni, és légy kitartó az elképzeléseidben.


A képletedben a HOLD a születésedkor éppen a Kos jegyben, növő-holdfázis időben haladt, így aztán sok esetben az ösztönös vágyaid hajthatnak téged, és épen a 8. házas holdhatás következtében lehettek eddig a sikertelen gyermekvállalási problémáid is. Mivel viszont az ASC jegyed a Szűzre tevődik/ Merkúr urával, így Te saját magad tudod a gondolkodásmódod átprogramozni. Hiszen Merkúr társaságában az 5. gyermek házban, BAK/ Föld jegyben található még nálad a Vénusz a szerelem a szeretet bolygója mellett, a Jupiter a terjeszkedés bolygója és Neptunusz is, amelyet itt ebben, kérdésben a Vénusz felsőbb oktávjaként, inkább segítő hatásként értékelhetjük.

Éppen ezért ez év novemberétől, ha Ti is mindent megtesztek a gyermek vállalás érdekében, akkor a lehetőség adott lesz a gyermeki örömök elé nézésének.

Azonban vigyáznod kell az egészségedre, mert a nőgyógyászati gondokat sajnos a Hold állása jelzi nálad, valamint a 6. Bika - egészségház uraként a Vénusz betegséghajlami is arra intenek, hogy vigyázz a felfázásra a vesék állapotára, igyál sok folyadékot, főleg gyümölcsleveket és vizet.

Amennyiben kellően odafigyelsz az egészségedre, akkor 2017 őszére teljesülhetnek a gyermekvállalási álmaid is. Ehhez pedig a „Radix” születési képletedre ráépített fogantatási időket igyekezz hasznosítani, melyet most megküldök a horoszkóp köröddel együtt a megadott e-mai címedre.

Arra kérlek, hogy a fórumon igyekezz mennél több asztrológiai ismeretanyagot elsajátítani,

(főleg a STELLIUM bolygók jelentéseit nézd át), mert akkor Te saját magad is, nyomon tudod, majd követni az életed folyását, ha feljegyzed a külső körhöz a haladó Tranzit bolygó állásokat és megfelelő módon össze, egyezteted a jegyházak jelentés tartalmait az adott élet- lehetőségeket jelző fényszög hatásokkal.

2589. Ilcsimama (válaszként erre: 2581. - Jakee84)
2016. szept. 20. 14:29

Kedves "Jakee84". Hamarosan várhatod a kérdésedre Te is tőlem a horoszkópod értelmében a választ.


Most pedig mivel többeken vagytok itt a fórumon akik ilyen és hasonló kérdéssel fordultatok az elmúlt időkben hozzám, ide szeretném feltölteni az Ogino- Knaus -féle számításimódhoz kapcsolódó értelmező leírást.


Kedves Kisgyermekre vágyó Nők!


Ez az általam megküldött „Ogino - Knaus féle” fogamzási időt mutató számítási módszer tábla, már igen régi több mint 50 éve kiadott könyvből készült. Abban az időben a nagyon jó hírű Dr Kovács Lajos Szülész nőgyógyász által írt könyvben található meg.

Lényeges, hogy a menz időt célszerű feljegyezni már előre!

Az is fontos, hogy az előre várható menz időből kell visszafelé számolni azt a bizonyos 15 napot! (A/4-es lapra nyomtatva össze kell ragasztani a megküldött sémát, vagy eleve A/3-as lapra kell kinyomtatni!

Tehát az eljövendő menz idő ELSŐ napjára kell rátenni a bekerített kockát, és akkor láthatóvá válik az – az 5 nap, amely fogamzás idejének a legvalószínűbb ideje lehet.

Ehhez aztán én még – ajándékként – mellékelem a pontos születési időre elkészített „Radix” horoszkópra kiszámított - a gyermek nemére való számítási időt is-, ezt kell össze egyeztetni a megfelelő hónapra jelzett „Ogino - Knaus féle” fogamzási idővel.


Természetesen nem is az a lényeg, - hogy kislány vagy fiú e-e születendő gyermek -, csupán az a fő szempont, hogy egészséges baba születhessék, le erre a földi világra, hiszen ne feledjétek, - akár hisztek benne akár nem – hogy Karmikusan a gyermek választja ki a szüleit, és tanítani jön hozzánk erre a földi világra! Ki- ki döntse el, hogy mit tud tanulni ebből az időszakból, amikor felneveli a gyermekét, szeretetet tud-e adni, <akár, már a 9 hónapnyi várakozási időben is>, s aztán majd a gyermekkor minden eljövendő fázisaiban is.

Éppen ezért tegyél meg mindent azért, hogy egészségesen élj és adjál, meg mindent már a megszületendő gyermekednek is.

Amikor pedig világra jön a szerelmetek gyümölcse, akkor pedig tegyetek meg mindent, hogy a legjobb körülményeket tudjátok biztosítani a gyermek számára, hogy szerető családban tudjon, felnevelkedni! Akkor Ti is, számíthattok arra, hogy a gyermek is szeretettel fog gondoskodni majd rólatok, akkor, amikor már nektek lesz szükségetek a szeretetteljes- gondoskodásra.

Ezen az egyszerű dolgon múlik minden!

A Szaturnusz sors - bolygó a „Karma ura”, aki igenis kézben tartja a dolgokat, inkább tanít, figyelmeztet, mint büntet bennünket az életünk során, még a feladatokat adó Qvadrát fényszögeivel is. A kötelességeinket, terheinket és a kényszerű vállalásainkat is a Szaturnusz adja, és a Szaturnusz gyűrűi is a korlátainkat mutatják, de mint nagy a tanítómester mindig tudja, merre visz a helyes út, és igyekszik is arra ráterelni bennünket.

Mivel a Szaturnusz a karma bolygója is: a „Karma”, akkor sem változna, ha azt szeretnénk.


„Születésed az időfa törzse.

Jövőd a koronája.

A múltad a gyökere.

A múlt tettei így hatnak a mára, az élet útján feljutni a legfelső ágra.

De, hogy melyik ágra juss fel, azt Te választod ki.

Te döntheted el napról-napra haladva előre.

Nem láthatod, hogy mi jön jövőre,(vagy még is),

Néha-néha visszatérsz az előző ágra, hogy utad mégis felvezessen a koronára.

Tetteid a gyökerekre hullnak.

Ahogy nő a fa, sokasodik az ága.

Sorsod ez által mégis (szabad akarattal) irányíthatod, ha a múltad tévedésit megváltoztatod!”


Sok szerencsét kívánok minden olyan főleg 30-on túli nőnek, akik mostanában fordultak hozzám ilyen és ehhez hasonló kérdéseikkel és kéréseikkel.

2588. andus40
2016. szept. 19. 16:24

Kedves Ilcsi mama!


6. Vénusz 30 fok a Mérlegbe. A mérleg 30 fokon üres járat van, viszont a Vénusz a Radixba szextil a Marssal, ami jó fényszög ( gondolom ez a párkapcsolatra is befolyással van) viszont a szolárba Vénusz trigon Mars fényszög szerepel, ami jó fényszögnek számít.

- A radixba a Vénusz VII házban van és a szolárba pedi a Mérlagbe. ( ez mennyire befolyásolja a párkapcsolatot vagy esetleg mást?)


7. Mars 28 fok Nyilasba. A radixba 28 fokon üres járat van, viszont Vénusz szextil Merkur és Vénusz trigon Jupiter.A szolárba Mars trigon Vénusz? Ezek mind jó fényszögek, de valójában mit jelentenek? Hogyan kell ilyenkor értelmezni?

- Mars a Radixba IV házban van, a Szolárba viszont a 12 házban. Ez vajon mit jelent? ( négyes ház otthon, apa; a 12 ház a nagy áldozat háza, az ÉN elszigetelőzése, befele fordulás, krónikus betegségek; akkor most ebből mit kell megtanulnom?


8. Jupiter 3 fokon Mérleg. A radix Mérleg 3 fokon üres járat. Ilyenkor a Jupiter fényszögei itt nincs semmilyen hatással, mivel nincs 3 fokon semmilyen bolygó a radixba?

- Jupiter a szolárba együttállás a Nappal ez jó fényszög csak vajon mit jelent?

- Jupiter a Radixba 2 házban található, a szolárba 8 házban található? Vajon ez mit hoz? ( a 2 ház a pénz háza és a 8 ház a műtét, vesztesség, a párom vagyona, örökség; vajon ebből most mit kell kiértelmezzek, főleg a nagy szerencse bolygótól :) )


9. Szaturnusz 11 fokon Nyilasba. A radixba a Nyilas 11 fokán nincs semmi, viszont a Neptunusz megtalálható és pont a Nyilasba, ez vajon hogy lehet értelmezni? A szolárba a Szaturnusz együttállás a Neptunuszal? Ez biztos valami tanításra ösztökél?

- Szaturnusz a Radix képletemben a 6 házban van, viszont a Szolárba X házban van. Gondolom itt a betegségre figyelmeztet?


10. Uránusz 23 fokon Kosban. A Kos 23 fokán a Jupiter ami jó fényszöggel van van a Marssal és trigon Vénuszal. Biztos anyagi javak gyarapodása (remélem)

- Uránusz a Radix képletbe a 8 házban van, a szolárba viszont a 3 házban. Itt mosz melyik ház jelentőségét kell néznem?


11. Neptunusz 10 fokon a Halakban. A radix Halakban 10 fokon üres járat, Viszont a Neptunusz a Radixba majdnem ez a fokon áll? Ennek mi a mondanivalója?


12. Plutó 15 fokon a Bakban. A radixba 15 fokon üres járat viszont a hold jó fényszöggel rendelkezik.

- Pluto a radixba 8 házban, a szolárba viszont I házban van. Ez vajon a személyiségemre hogy fog hatni?


A végére értem, nagyon nagy izgalommal csináltam végig a 2016-os szolár évemet. Remélem meg fogom értem a logikáját.


Köszönöm Ilcsi mama és várom jelzésedet :)


Ölellek

andus40

2587. Ilcsimama (válaszként erre: 2585. - Kata óvónéni)
2016. szept. 19. 15:48

Kedves" Kata Óvónéni". Nagyon örülök, hogy jelentkeztél a fórumon is.


Ez valóban így van, ahogyan írod, és hidd el a születési képletben minden benne van, mint nálatok is benne volt a gyermekek érkezése, hiszen Ők a legtöbb esetben tanítani jönnek ide hozzánk, csak akkor 2012-ben nem hitettek benne.


Aztán nagyon megörültem, amikor jelezted, hogy természetes úton sikerült a gyermekvárás.


Nagyon sok 30-on túli elkeseredett nőnek megküldtem az óta is a Radix horoszkópra ráépítve

- ajándékként- a több mint 60 éve megjelent „Ogino –Knaus - féle fogantatási módszer leírást, amelynek a visszajelzések alapján sok esetben bizony volt is foganatja.


Most is vár rám több elkeseredett kismama, hasonló kérdésekkel.


Most már ismét itt vagyok köztetek, és őket szeretném az elsők között előre venni, a sok váró listából, hamarosan - szintén ajándékként – küldöm a kért anyagot.


Tehát igen is bízni kell benne, hogy amit nagyon szeretnénk azt el is, lehet érni és ha sorsunkba benne van, a család megteremtése, akkor azt meg is kaphatjuk az élettől.


Nagyon sok örömet és boldogságot kívánok nektek szerető gyermekeitekkel együtt a szép kis családodban.



„Mélységes mély a múltnak kútja”, vize a telihold fényében dupla tükör.

Ki mit lát benne, azt hozza föl belőle?

Törékeny álom, a fölszálló pára, mégis az égen, mégis a mélyben ott tündököl a fénye”.


„A család olyan szó, amelynek a jelentésében benne van a biztonság, a sziklaszilárd alap, az a hely, ahová hazamehetünk, amelyben felnőhetünk. Amelyből kirepülhetünk, de mégis emlékszünk rá és belekapaszkodhatunk, mert amit ott hallottunk, örökre megmarad a fülünkben és a szívünkben.

Az emlékek színes szoborként egy életre belénk vésődnek, apró, csillogó színű szilánkokból, amelyek némelyike ugyan haloványabb, sőt néha egészen elhalványul, olyannyira, hogy már-már elfelejtjük. Ám, teljesen sohasem merülnek feledésbe.

Ez az a hely, ahol elkezdődik az életünk, és ott szeretnénk, ha véget is, érne.

Mi magunk is ilyen családot szeretnénk teremteni magunknak és a gyermekeink számára is. ”

2586. andus40
2016. szept. 19. 12:55

Kedves Ilcsi mama!


Köszönöm a válaszát, viszont még mindig merültek fel kérdések, hisz lehet, hogy már a nagy áttekintésbe és megértésbe egy kicsit összezavarodtam.


Amit kérdezni szeretnénk:


1. Mérleg 1 fok áll a Nap a szolárba. Itt megnézzük a Nap milyen bolygóval van fényszög kapcsolata a Radixba?

- Nap szextil Szaturnusz ami jó fényszög viszont a radixba a 6-os házamba áll, a szolárba a X házba ( ahol a Neptunusz bolygó is). Mivel jó fényszög akkor, a betegség hajlam honnan látszik? ( talán azért mert a szolárba a Hold a 6-os házban van, qvadrát a Nappal?)

- a Nap uralkodó bolygója a Vénusz, ebben az esetben a Vénusz fényszögeit is figyelembe kell venni?

- mivel a Radixba a Mérleg Nap a VII házban van, a szolárba a Mérleg Nap a 8 házban ilyenkor ez milyen hatással lesz rám? mit kell nézni a VII házat a szolárba vagy a VIII házat a radixba?


2. ASC 8 FOK Bak-ban.Mivel a Bak 8 fokon a Radixba nem található semmi, aakor az uralkodó bolygót kell vizsgálni?

- a Szaturnusz qvadrát Uránusz és egy Szaturnusz qvadrát Jupiter a Radixba a fényszögek milyen hatással vannak a szolárba? mikor kell figyelembe venni a szolár képletbe, ha a Szaturnusz a szolárba valamilyen fényszöget képez ezekkel a bolygókkal? Váratlan esemény gondolom a Neptunusz okozza a X házban ahol áll a radixba? De vajon milyen váratlan eseményre számíthatok, ezt honnan látszik a szolárba?

- ASC a Vizöntőbe a Radixba aminek az uralkodója bolygója az Uránusz és Szaturnusz, a Szolárba viszont a Bakba uralkodó bolygója Szaturnusz, ilyenkor mit kell figyelembe venni?

- a Radixba az ASC qvadrátba van a Holddal, Asc trigon Mars és Plutoval. A szolárba Asc nincs fényszög ha jól értelmezem. Ilyenkor az ASC nincs további teendő, mivel a szolárba nincs fényszög?


3. MC 9 fok Skorpióba, a Radixba nincs a Skorpió 9 fokán semmi, tehát szabad akarat, viszont itt nem kell figyelembe venni hogy a Radixba a 9 fokon van bolygó méghozzá a Neptunusz amely trigonba van a Szaturnuszal. Ilyenkor mit kell figyelembe venni a szabad akaratot vagy a 9 foknál álló bolygót a Radixba?

- a Skorpió jegy a 9 házba áll a Radixba, a Szolárba a X házba, ezt hogyan értelmezzük?


4. Hold 3 fok Rákba a szolárba, viszont a Radixba a 16 fok Bikába. A Radixba a Rák 3 fokán üres helyet jelöl viszont a Hold a Radixba van egy qvadrát fényszög az ASC-re? Ezt mennyire kell figyelembe venni?

- A Radixba a a Hold 3 házban áll a Bikában, a szolárba a 6 házban Rákban uralmi cserébe? Ez mit jelent? A betegség hajlam innen adódhat. A hold betegségei: kedély állapot változó, depresszió, a szervezet folyadék háztartása, a gyomor, anyaméh, tüdő, máj, epe, mellkas.


5. Merkúr 15 fok Szűzben. A Radixba a Szűz 15 foknál üres járat található, viszont a Hold 15 fokon van és qvadrátba a ASC? Viszont a szolárba pedig Hold trigon Vénusz, Hold szembeállás Mars, Hold qvadrát Jupiter? Ezt hogyan értelmezzük?

- A Radixba a Merkúr 8 házba van, a Szolárba ugyancsak a 8 házban, ilyenkor a Merkúr mirre tanit? A fényszögeket kell figyelembe vennem? hisz a szolárba van egy qvadrát a Szaturnusz, egy szembeállás Neptunuszal és egy trigon Plutoval. A radixba is van egy Merkúr qvadrát Szaturnusz és van egy szembeállás a Jupiterrel? Gondolom ezek mind mind mondanak valamit a 2016-os évemről?

- A kommunikáció mire kell megtanítson a 8 házban ( merkúr qvadrát szaturnusz?)

- A kommunikáció "a sok beszédnek híg a leve" oldalra esik át ( merkúr szembeállás Neptunusz)

Folytatom


Most tartok egy kis szünetet mert reggel 8 óra óta próbálok rájönni, hogy vajon jól értelmezzem-e a dolgokat.


Előre is köszönöm Ilcsi mama a válaszodat.


Ölellek

andus40

2016. szept. 19. 00:43

Kedves Ilcsi mama és kedves Fórumozók!


Ilcsi mama pár éve már elkészítette a férjem és az én horoszkópomat és most kaptuk meg ajándékát:két kisfiúnk horoszkópját!Hálásan köszönjük!

Sokan küszködtünk és küszködünk nőként a gyermekvállalással kapcsolatos problémákkal,sikertelenséggel.Én is sorstárs vagyok.Annak ellenére,hogy lényegében mindkettőnkkel minden rendben volt,mégsem jött a várva várt gyermekáldás.Majd a tudományhoz fordulva belevágtunk a mesterséges megtermékenyítésbe.Elsőre sikerült,de 10 hetesen elvesztettük a magzatot,babánkat.Ilcsi mama már akkor mondtad,hogy a gyermekek választanak minket.Persze könnyű mondani nekem,mondhatjátok,mert nekem már van gyermekem,de valóban igaz az,hogy lazulj,kapcsold ki azt a görcsös akarást.Amikor nekem mondták ezt,mérges voltam,hogy erre nem lehet nem gondolni.De lehet!Akkor,amikor kicsit ellazultam és azt mondtam két sikertelen inszemináció után,hogy elég és pihenjünk,akkor,amikor sok év után azt mondtam,pihenjünk,és megengedtem magamnak egy pohár pezsgőt is,na akkor választott minket a "nagy" fiam.és amikor azt mondtam,hogy nevetnék,ha most terhes lennék,akkor jött a "kis"fiam.Talán értitek mit is szeretnék Nektek sugallni.Próbáljatok meg egy kicsit "élni" ,hátradőlni és akkor megadatik az ,ami minden nő álma:hogy anyává váljunk!

Még egyszer szeretném megköszönni fáradtságos és szeretettel elkészített munkádat Ilcsi mama!

2584. júliusi
2016. szept. 17. 06:54
Kedves Ilcsi mama!Én is elvagyok megint keseredve a fiam miatt, írtam neked privit.
2583. Ilcsimama (válaszként erre: 2581. - Jakee84)
2016. szept. 14. 13:35
Kedes "jakee84". Persze ilyen esetben, amikor gyors segítségre van szükség, mindig igyekszem előre venni a kérdést, azt viszont nem tetted jól, hogy a születési adataidat ide a fórumra és nem privi üzenetben írtad meg. Kérek priviben-email címet is, de legalább gmail cagy hasonló terjedelemmel bírjon, mert a küldemény például a freeamil 2/ MB tartalma nem veszi fel.
❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook