Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
2672. Ilcsimama
2016. nov. 2. 13:26

Kedves Fórumlátogatók!

No, mára még a halottak napjának a tiszteletére hoztam nektek két verset.

Aztán holnaptól már - a bánatunkat egy kicsit félre téve, - foglalkozhatunk az asztrológiai ismeretekkel is.


/Kun Magdolna/ Halottak napján.


Ma halk sóhajú imák szállnak fel az égbe.

Ma fehér hópihét old a könnyek melegsége,

mert ma, fenn és lenn, minden nemes lélek

szabad utat tör a szív szeretetének.

Ma nincs határ mely a messzeséget zárja,

hiszen ma kinyitódik előttünk a szívek palotája,

hogy a réges-régen látottaknak egy percnyi ölelés

felmagasztalhassa az emlék erejét.


Török Elemér: Csillag mese!


„Anyám, édesanyám

Már hetvenhét éve,

hogy fiad kerestet

és cipeli árván

a földi keresztet.


Azt mondtad fűért, mégy

az égi mezőre,

hogy éhes bocimnak

tej legyen belőle.


És hogy majd estére,

a Göncöl-szekéren

visszajössz mesélni

csillagokról nekem.


Hiába vártalak,

Istenem, hány este!

Te nem jöttél soha

mesélni egyszer sem.


Mondd, miért nem jöttél,

Anyám, Édesanyám,

mert az égi mezőn

eltévedtél talán?


Bár lelkemben lassan

kihunynak a fények,

én hetven éven túl

is, még várlak Téged.


Anyám, Édesanyám,

fáj, hogy nekem már csak

vissza, visszatérő

szép metaforám vagy.


Aki a hadak útján,

fényévekkel messze,

égi unokákkal

sétálsz beszélgetve.


Üzenj: földieknek is

valami szépet,

mit nekem ígértél,

a Csillag-mesédet.”

2671. MZsanett (válaszként erre: 2668. - Ilcsimama)
2016. nov. 1. 14:46
Akkor karmikusan okai vannak, hogy rossz az apámmal a kapcsolatom. Ráadásul halmozottan jelenik meg a képletben.
2670. Mcsaba
2016. okt. 31. 19:20

Kedves Ilcsimama!

Olvastam, hogy a közbezárt jegyek a radix horoszkópban arra utalnak, hogy a szülöttnek valamiképpen problémái adódnak azzal a bizonyos házterülettel, amely bezárja a jegyet.

Azt kérdezném, hogy abban az esetben amikor a Leszálló Holdcsomó épp a bizonyos közbezárt jegyben van, akkor a szülött miként élte meg a jegy analógiáit ? Hogyan szerzett tapasztalatokat arról a területről ?

Vagyis hogyan kapcsolódnak a problémák a megélt tapasztalatokkal ?

2669. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 2667. - Ilcsimama)
2016. okt. 31. 18:13
köszönöm, nagyon hasznos volt hogy elolvastam
2668. Ilcsimama (válaszként erre: 2666. - MZsanett)
2016. okt. 31. 15:06

A válaszom egyértelmű, hiszen neked a X. házas MC az oroszlánba mutat.

A X. ház úgy, mint a Nap is, főleg az apát jelzi.

Ezt aztán még tetézi nálad az is, hogy a Mars a női képletben férfi jelölő is, tehát nálad a Mars erejének a hatása a Ráktól- kezdve az Oroszlán jegyig tart, mert a Mars is a 9. házban található, és - vízszintesen- fényszög nélküliként áll.

Tehát mivel itt még Mars - Szaturnusz szemben állással is számolni lehet, így ez sorszerűen az apai kapcsolatban is, megjelenik.

2667. Ilcsimama (válaszként erre: 2660. - 4705d7a6b8)
2016. okt. 31. 14:47

Kedves „dinoszaurusz”! Kívánom, hogy minden jó és szépgondolatod valóra váljék, ne feledd, hogy november 14.-én 14 óra 50 perces kezdéssel lesz a Bika jegyen áthaladó Holdnak a Telihold fázis ideje. Itt is a jó gondolat teremtésének nagyon jó sokszoros erővel ható hatása van. Pláne ha valakinek a Napjegye esetleg kétjegyes és még az Ikrekre is átterjed/ mert itt pedig a gondolat ura Merkúr hatás is teret kaphat.

Természetesen mivel ekkor a Hold a Bikajegyen/ Vénusz uralkodás alatt vonul éppen át, így a szeretet következtében nem csak magunknak, de a saját szeretteinknek kérhetünk jó teremtő dolgokat.

Pláne, ha valaki még esetleg születésileg, valamilyen módon érintett lehet a Mérleg- Skorpió- jeggyel, a Nyilassal, (Napjegy- ASC- jegy, vagy holdállás vonatkozásban,) vagy ha maga a hold esetleg Nap uralta Oroszlán jegyben található, esetleg még a Halakban, vagy a Rákban is állhat a hold, mert ugye a halaknak a Jupiter a nagy jó tevő az egyik uralkodó bolygója, a Ráknak pedig maga Hold az ura.

Tehát –akár hisz benne valaki, akár nem -, használjunk ki mindent, amivel jobbá tehetjük a magunk és szeretteink életét.

2666. MZsanett (válaszként erre: 2665. - Ilcsimama)
2016. okt. 31. 13:07

Elég rosszul élem meg...Nagyon zavar.


Figyelni fogok az újholdra:) Most kb úgy érzem magam, hogy percenként hullámzok. A skorpió hold nálam mindig durva. Vagyis eddig csak a teliholdat figyeltem meg. Skorpió újholdat még nem. De érdekes volt a tegnap estém, és a ma délelőttöm is, úgyhogy ez nem egy átlagos nap.


Azt még nem kérdeztem meg, hogy a mars-szaturnusz szembenállás vonatkozhat az apámmal való kapcsolatra is?

2665. Ilcsimama (válaszként erre: 2663. - MZsanett)
2016. okt. 31. 12:47

Igen a Nap fényszögeltség hiánya inkább az apára a Holdé pedig - főleg érzelmi szinten - az anyához kapcsolható.

Azért érzed az Ikrekben álló Nap hatását, ilyent módon, mert az I. házzal polárisan pontosan szemben lévő VII. kapcsolatok házában található, ráadásul pontosan mellette itt áll a Merkúrod is. Vagyis a kommunikációs dolgaid a kifelé hatás terén a nehezítettek.

Ne feledd, hogy az Új hold midig újat teremt!


Már pedig neked a holdad Halak- jegy végénél járt éppen a születésedkor éppen csökkenő holdfázis idejében, tehát, akkor, mivel a nappal pontosan szemben lévő időben van a Telihold fázis ideje, akkor ez neked ugye Skorpió I. házhelyedet jelenti. Mikor máskor, ha nem az ASC szerinti jegy hatásában kell bevonzanod az új dolgokat.


Azt sem feledd el, hogy itt az ideje változtatásnak, nem véletlenül vagy itt éppen!

2664. Ilcsimama
2016. okt. 31. 12:31

Feltöltöttem a naplómban egy pár képet, akit esetleg érdekel látogassatok el oda is és a képek mellé választ is írhattok ott is.


/Mukli Ágnes/ Krizantémok.


Csendre vágytam, a hársfák zizzenő felalélt neszére.

Kószáltam, a virágos sírhalmok között,

- névtelenül, mint egy földi – ki élve az égbe költözött.

Habfodros virágok, sárgák és fehérek,

mint az örökigéjű emlékezet, mozdulatlanok.

A meghalt gyönyörök és a meghalt szavak fölött,

könnyek hullnak, - mint egy megkésett számvetés-

és csupasz kövekké nehezednek.

2663. MZsanett (válaszként erre: 2659. - Ilcsimama)
2016. okt. 31. 12:27

Köszönöm a választ:)


A fényszög nélküli napnak még lehet olyan jelentése, hogy az illető magányos? Ugyanakkor szabad is.

Ezt onnan gondolom, hogy volt egy ismerősöm, akinek megnéztem a horoszkópját, és neki a nap és a hold is fényszög nélküli vol, mindkettő a kosban. Őt nagyon irigyeltem. Laikusként annyi jött le nekem a horoszkópjából, hogy egész életében el volt hanyagolva, a szülei nem foglalkoztak vele, de azt csinált, amit akart. Magára volt utalva, viszont nem cseszegette senki. Oda költözött, akihez akart, ráadásul pénze is volt mindig. Tudom, hogy az egész horoszkóp számít, és hogy ez nem teljes információ, csak a fényszög nélküli nap és hold miatt írtam le. Hogy szerintem ez azt jelenti, hogy se az anyjához, se az apjához nem kötődik igazán. Mint ahogy én se kötődök az apámhoz a legminimálisabb szinten se, sőt. Jól gondolom?


A mars jelképezheti az apát? Apámmal elég rossz a kapcsolatom, mit láttál vele kapcsolatban a horoszkópomban? Jelenleg függő helyzetben vagyok tőle, amiből eddig még nem sikerült kitörni, ettől pedig szenvedek. Akár azt is mondhatnám, hogy az apám a legnagyobb csapás az életemben.


Az Én kifejezése és a vitalitás nálam mindig is kényes téma volt. Egész iskolaidő alatt alig tudok olyan időszakot mondani, amikor jó volt a közérzetem. Legtöbbször álmos voltam és levert. A többiek még ki is röhögtek, hogy én mindig fáradt vagyok. Nemhogy megkérdezték volna, hogy van-e valami problémám, mert elég sok volt.


Írtad még, hogy mivel a napom az ikrekben van és nincs fényszöge, ezért nem veszem észre a környezetem reakcióit, mintha be lenne dugva a fülem. Ez igaz is volt, de már régóta odafigyelek erre. Viszont én ezt néha pont hogy visszafelé érzékelem. Mintha egyáltalán nem akarna megérteni senki, elaglábbis a hozzám közel álló emberek. És ilyenkor nem tudom, hogy velem van a baj, vagy hiányzik a ráhangolódás? Tehát ez visszafelé is működik? Mintha lenne köztem és a külvilág között egy fal.


Ezen vagyok:)


Remélem, ebben az Újhold időszakban sikerül valami mást is teremteni, mert legtöbbször csak kötekedőket és provokátorokat vonzok be, ezért se szeretem az újholdat.


A tízmilliószoros nap az más, az magától kihozza belőlem a pozitív érzelmeket, de újholdkor inkább felkavarodik minden.

2662. Ilcsimama
2016. okt. 31. 11:35

„ A bölcsőtől a sírig tartó út, sima, vagy göröngyös,

Végül a temetőbe vezet!”


/Weöres Sándor/ Boleró!


Mind elmegyünk, a ringatózó fák alól mind elmegyünk,

a párás ég alatt mind indulunk a pusztaságon át a száraz ég alá,

Ahányan, így együtt vagyunk, olyik még visszanéz, s a holdsugár a lábnyomunkba lép.

Végül mind elmegyünk, a napsütés is elmarad,

és lépdelünk a csillagok mögött a menny abroncsain.

Tornyok fölé, olyik még visszanéz és látni vágy,

hullott almát a kertben, vagy egy bölcsőt talán,

Ajtó mellett, piros ernyő alatt, de késő már, gyerünk, ahogy a harangok konganak, mind ballagunk, s elmegyünk,

mindig másként a csillagok mögött, a puszta körfalán,

ahányan végre itt együtt vagyunk, mind –mind elmegyünk.


/Ady Endre/ Halottak napja.


Halottja van mindannyinknak,

Kik percről –percre temetünk,

Vesztett remény mindenik percünk,

Egy gyászmenet az életünk.


Sírhantolunk – gyászolunk mindig,

Ma gyásznap van, ma sírhatunk!

Óh hányszor kell a sírra néznünk, hogy

Vigasztaljuk önmagunk!

2661. Ilcsimama
2016. okt. 31. 11:12

Kedves Fórumlátogatók!

Ezek a napok az elhunyt szeretteinkről szólnak, fogadjátok tőlem a következő vereset, képeket pedig a naplómban találhattok hozzájuk.


/Kölcsey Ferenc/ Ne fájjon nektek.


Ne fájjon nektek, hogy már nem vagyok.

Hisz Napként az égen nektek, ragyogok.

Ha szép idő van és kék az ég,

Jusson eszetekbe sok szép emlék!

Ha rám gondoltok, soha ne sírjatok!

Inkább a szép dolgokon kacagjatok!

Ha telihold van, az értetek ragyog.

S azt jelenti, hogy boldog vagyok.


Ha hullócsillag száll az éjféli égen,

Akkor mondjatok egy imát értem!

Én is imát mondok majd értetek,

Hogy boldog lehessen a szívetek.

Ha rám gondoltok, soha ne sírjatok!

Hiszen szívetekben jó helyen vagyok.

2660. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 2658. - Ilcsimama)
2016. okt. 30. 20:02
jköszi, hogy ezt írtad, fogok figyelni, hogy minél több pozitív gondolatom legyen.
2659. Ilcsimama (válaszként erre: 2657. - MZsanett)
2016. okt. 30. 19:49

Kedves „MZsanett” és mindenki más is, akit érdekelhet, hogy mit jelezhet, ha a születési képletben a NAP fényszög nélküliként jelenik meg.


A felkelő bolygóknak nagy szerepe van abban, hogy az illető milyen NAP- jegyben születik, valamint, hogy az ASC által kijelölt jegy-ház –házhatások milyen jellemző adottságokkal ruházzák fel a szülöttet.

A többi bolygóknak is abban van nagy szerepe, hogy melyik házból, melyik más jegy- házba milyen bolygókkal alkotnak fényszögeket. Ugyan, akkor lényeges szempont, hogy az ASC- nek és az MC-, nek is, mely bolygókkal van fényszög kapcsolódási pontjai. Bár mivel itt nem azok a sugárzó erők hatnak, mint a bolygók esetében, hanem inkább a (I. X.) házcsúcsokra vetülő bolygók hatáskörét vehetjük figyelembe, olyan módon, amilyen bolygó fényszög, hatásról van éppen szó.

FÉNYSZÖG nélküli bolygóként, ez végül is nem azt jelenti, hogy hiányozhat a bolygó energiája, hanem inkább azt jelzi, hogy az ilyen bolygó nem tud csatlakozni a többi megnyilvánulásaihoz. Vagyis a fényszög nélküli bolygók szinte mindig „rejtett hatást” képviselhetnek a horoszkópban.

Pláne igaz lehet ez a Nap esetében, ahol személyiségen belül működnek a hatások, mivel a NAP adja a szülöttnek az „ÉN kifejezésének a vágyát” a teremtő alapelvet, a vitalitást és még bizonyos fokig a jellemet is, ezért, ha a NAP fényszög nélkül, akkor a szegényes „ÉN KÉPET” az önbizalom hiányát és az illető „EGOIZMUSÁT” igyekszik leplezni.


A fényszög nélküli bolygóknak tulajdonképpen csak a mindenkor aktuális, mindennapi dolgoknál - tehát a Tranzit* hatásoknál - van nagyobb jelentősége. Tranzit= bolygók mindenkori állásai közötti aspektusokat jelenti.


Ez pedig nagyjából azt is, adhatja, hogy a Tranzit* hatásoknál sokkal intenzívebb a hatás, mint egyébként lenne, mert saját részről való érzésvilággal szembesülve - a magatehetetlenül álló fényszög nélküli bolygó azt adja, hogy - önhibámon kívül nem tudom - befolyásolni az engem ért hatásokat.


Vagyis, ha a Nap a születéskor nem kapott fényszöget, vagyis a fényszög nélkül bolygó szinte tehetetlenül bolyong. Igazából alapszinten a szülött nem kapott eligazítást arra vonatkozóan, hogy hogyan nézzen fel például (női horoszkóp esetén) a férfi nemre, az apjára, vagy a párkapcsolatára.


Amikor bolygók vannak a jegyházakban, akkor a lélek kényszerítve, van, hogy teljesítse a bolygók diktálta feladatát, ha pedig üres a jegyház, akkor ezt átlépheti, mert ő tud dönteni.

Természetesen nem olyan hatékony a bolygók mozgása, mintha direktben működnének, ami ott van, nem tud olyan eredményes lenni, mint az aktív fényszöggel rendelkező bolygók.

A Nap különösen megsínyli ezt, mert ebben az esetben a „hős útja” nehezített.


Amikor pedig a Tranzitok során együttállás, vagy a „jó harmonikus fényszögek érkeznek hozzánk akkor a lélek, felvértezi magát energiával, tehát a fényszögek mindenképpen ösztönöznek.


„MZsanettnek” a horoszkópjában Marsnak sincs vízszintesen fényszög kapcsolódásai, a függőleges sorban is csak a Szaturnusszal van fényszög, de az is szemben állás. Tehát a Mars esetében ez úgy jelenik meg az életében, hogy sok esetben megrendül a magabiztossága.

Életharcát ilyen esetekben inkább belül folytatja, sőt a haragját is magába fojtja, ezzel palástolva csüggedtségét.

Ahol pedig a Szaturnusz bolygó áll, ott mindig nagyobb felelősséget ró szülöttjére, és keményen leckéztet is.

Tehát nem véletlenül írtam neked, „MZsanett”, hogy mostanság a Tranzitok idején kell jó irányba terelni a dolgaidat, mert jelenleg a Szaturnusz bolygó a Nyilasban halad éppen (2017. december végéig, majd innen átlép a Bak jegybe), most még a Jupiteri jó uralkodói hatások a segítségedre lehetnek. Már csak azért is, mert a Jupiter bolygó is a Mérlegjegyben Vénusz uralma alatt jár (a jövő év szeptember –9. –ig), itt pedig a születési Vénusz is a jó fényszög hatásait, jól tudja nálad érvényesíteni.

Aztán mivel neked a horoszkópodban a Szaturnusz bolygó a Bakjegyben található, így amikor a saját horoszkópszerinti helyével találkozik majd (12°52’-nál ) 2019.-ben, addigra a Szaturnuszi I. Ciklus idődre meg kell alapoznod azokat a dolgokat, amik eddig visszahúztak az eddigi életedben.

Ebben pedig még a Jupiter bolygó továbbiakban is segítségedre lesz majd, mert mivel a Skorpió jegy az ASC jegyed 2017. 10.10-től 2018. 11.07.-ig a Jupiter az ASC jegyedben fog haladni, már pedig, amikor egy bolygó a Napjegyen vagy éppen az ASC jegyen halad keresztül ott igyekszik a jót adni. Erre pedig neked igen csak nagy szükséged lehet, mert ugye a képletedben a Jupitered is fényszög nélküli bolygó.

Amikor pedig a Jupiter Skorpiójegyben halad, akkor a lélek szűrője kizárja mindazokat a dolgokat, amelyek boldogtalanná tennének. Ez pedig pontosan a munkaáltali pénzszerzés lehetőségét kínálja fel neked. (Mert a 2. házad a Nyilas jegyben/ Jupiter urával találhtó).

Bár a radix egy életre szól, és kijelöli az utunkat, lehet, hogy meg kell rá érnünk, hogy az adott szituációt megértsük.


Tehát igyekezz megragadni a jó lehetőségeket és alakítsd az életutad úgy, hogy neked a legjobb legyen.

Neked is figyelmedben ajánlom az előző számon feltöltött „ÚJ hold” időnek a jó gondolatteremtő erejét!

2658. Ilcsimama
2016. okt. 30. 19:38

Kedves Fórumlátogatók!

Ne feledjétek, hogy ma 18 óra 40-perctől a Nap együttállásba került a Skorpió jegyben a Holddal. A Nap és Hold pontosan a Skorpió jegy 7°44” fokán áll.

Mit jelent ez, hát azt, hogy éppen „ÚJHOLD ideje kezdődött el. „

Ilyenkor pedig a jó gondolatokkal sok mindent be tudunk vonzani az életünkbe!

A pozitív gondolatoknak megfelelő jó irányba való terelésével mély és belső átalakuláson mehetünk keresztül.

2657. MZsanett (válaszként erre: 2656. - Ilcsimama)
2016. okt. 28. 20:22

Még nem kezdtem el, egy kicsit csúszott a dolog, de a lényeg, hogy már megvan:) Remélem, ebben tényleg jól fogom érezni magam.


Oké, várom:)


Amúgy érdekes, hogy a fényszög nélküli bolygókról sehol nem találtam leírást, még könyvekben sem. Csak annyit írtak róluk, hogy még a rossz fényszög is jobb, mintha egyáltalán nem lenne fényszöge. Nem értem, miért nem írtak ezekről, pedig elég nyomós jelentése van, egy egész életet meghatároz. Vagy ennyiféleképpen lehet értelmezni őket, hogy regényt lehetne ebből írni?

2656. Ilcsimama (válaszként erre: 2655. - MZsanett)
2016. okt. 28. 10:53

Kedves "Mzsanett". Nagyon örülök, hogy van már olyan munkád, amelyben jól érzed magad!

A további kérdéseid is nagyok jók, igyekszem majd bővebben kifejteni, hogy esetleg másoknak is érdekes legyen.

2655. MZsanett (válaszként erre: 2654. - Ilcsimama)
2016. okt. 27. 20:28

Kedves Ilcsimama!


Köszönöm a válaszod:) Akkor a fényszög nélküli uránusz nem is olyan aggasztó, csak tudni kell kezelni szabad akarattal.


Ez igaz. Volt olyan munkám, amit szerettem, de azzal nem kerestem sokat. Amit meg nem szerettem, arra érdekes módon mindig volt lehetőség. Akkor lett minden jobb, amikor olyan irányba mentem, amilyenbe én szerettem volna, nem mindig mások véleményét helyeztem a sajátom elé.


Amúgy már sikerült elhelyezkednem, végre:) Már csak az első időszakot kell túlélni.


Igazából amiket leírtál, az még tetszik is, sokkal pozitívabb a fényszög nélküli napomnál.


A fényszög nélküli napommal kapcsolatban lenne még kérdésem. Vannak olyan dolgaim, hogy ha valakivel beszélgetek, akkor teljesen átveszem a személyiségét, mint egy kaméleon. Ha suttogva beszél, akkor én is, ha kiabál, akkor én is. Eléggé kiborított, amikor felfedeztem magamban ezt a tulajdonságot. Ez is a fényszög nélküli napomnak köszönhető? Ezen is segít a szabad akarat?


Írtad, hogy a napom teljesen átveszi a tranzitok minőségét. Ez azt is jelenti, hogy amelyik jegyben halad a nap, olyan tulajdonságaim leszek? Pl ha bikában halad, akkor bika. Remélem, ezt rosszul értelmezem.

2654. Ilcsimama (válaszként erre: 2647. - MZsanett)
2016. okt. 27. 14:55

Kedves „MZsanett”. Sajnos az Uránusznak a hatása nem olyan, mintha nem is létezne, pontosan azért, mert az Uránusz potenciális forrása a feszültségeknek és általában hirtelen változásokat hozhat be az életünkbe, azonban ezek lehetnek jók és rosszak is.


Pláne olyankor érezhetők ezek a hatások, amikor a „Radixban” fényszög nélküli, vagyis a Te esetedben egyetlen egy bolygóhoz sincsen fényszög kapcsolata sem vízszintesen, (ASC-MC- Nap - Hold- Merkúr- Vénusz- Mars- Szaturnusz) - sem, függőlegesen (Neptunusz- Plútó), sem. Saját magára van utalva, mert tehetetlenül mozog.


Maga az, hogy az Uránusz a Bakjegyben áll, ettől, pedig azt a hatást kaptad, hogy kissé tartózkodó és nyughatatlan vagy, gondot jelent az is, hogy nehezen lelsz rá a megfelelő munkádra, amit szívesen tudnál végezni, sokszor kerülhetsz olyan helyzetekbe, ahol is, összeütközések keletkezhetnek. (Itt csupán csak a 2. házas munka és az anyagi összefüggésekre gondolok).


Maga 2. házhatás, mely az anyagiakat jelenti pontosan ezeknek, az előbbi jelentéseknek a hatásait is magával hordozhatja. Mégpedig oly módokon, hogy ingadozó vagy- sok benned a bizonytalanság, éppen ezért egy kicsikét excentrikus a felfogásod (= különc- szertelen), más egyéb hajlamok folytán is.

Mivel pedig az Uránuszi hatást más kapcsolódó bolygó fényszög - hatások nem tudnak átszínezni és befolyásolni, így egy kicsit nagyobb szabad akaratra van (lenne) szükséged, hogy a mindenkori Tranzit hatásokat jól tudd felhasználni.


Jelenleg az Uránusz Kos- jegyben halad, neked pedig a 6. munkaházad még a Kos- jegyben kezdődik, tehát 2:6 házak vonatkozásban pontosan ez hozhatja el számodra a megoldást, ha a munkádban megtalálnád az örömödet, illetve annak az anyagi vonzatát is, amivel tudnál függetlenedni másoktól, és sajátlábra tudnál állni.


Erre pedig meg van a lehetőséged, mert a 6. munkaházad még a Bikajegyben is folytatódik/ Vénusz bolygó uralma alatt, azt is tudjuk ugye, hogy az általános M/ Képlet szerint a Bikajegy/ Vénusz uralkodás alatt (a Kos utáni) 2. házat, az anyagi házat jelenti.


Tehát, ha megnézed a „Radix” horoszkóp körödnek a külső részén a 6. háznál a Kos és a Bikajegyeknél találhat”Látens” fényszög jeleket, látható, hogy a színes fényszög jeleknél az üres helyek szabad akarati tényezőt kínál fel neked. Vagyis ott van a Vénuszi a 60°=jótékony, jó= Harmonikus sugárzás, de az embernek magának is, hozzá kell tennie valamit, hogy jó hatást el hessen elérni, pontosan ott van mellette az MC/, (ami ugye a karrier és a hivatásban az életalakulást jelenti) a 120° Igen jó Trigon= Legharmonikusabb, előnyös teljesülést ígérő sugárzás is. Amely mostanság súrlódásmentes, és feszültségnélküli fényszöget jelez, tehát a sorsod rád bízza megoldási lehetőségeket.

Magánál a Bika jegynél pedig láthatod azt is, hogy ebben még az Uránuszi Tranzit fényszöge is szintén 120° Igen jó Trigon fényszöggel támogat.


Még pedig azért, mert a képletedben az Uránusz bolygó helyéhez képest a 6. házas Bika jegy pontosan 4 jeggyel, vagyis 120° távolságra segítő és támogató hatással található.


Aztán azt sem szabadna elfelejtened, hogy a Szaturnusz sorsbolygód, amely szintén a Bakban/ Szaturnusz uralkodás alatt található együttállás fényszöget képez a Neptunusz bolygóval, amely ugye sok esetben ködösít és igyekszik homályba rejteni akár még a jó dolgokat is, de ugyan akkor, amikor a Neptunusz bolygó a Vénusz magasabb oktávján jelenik meg, akkor lehet számítani a segítéségére.

Ezt is láthatod a horoszkóp köröd külső „Látens” jel pontjánál, ahol pontosan Bikajegyben/ Vénusz uralkodás alatt a Szaturnusz és a Neptun bolygóidnak szintén 120° Igen jó Trigon= Legharmonikusabb jelzése van.


Tehát fel a fejjel és a saját- akaratodat most kell, hogy jól érvényesítsd, hogy az életed a megfelelő kerékvágásba tudjon kerülni.

2653. Ilcsimama
2016. okt. 27. 13:12

/Dsida Jenő fordításában/: A tegnapokkal fogy az élet!

A tegnapokkal fogy az élet,

A holnapokkal egyre nő,

S szemedben mégis mindörökké

A mának arca tűn elő.

Ha ember távozik a földről,

Helyére nyomban más hatol,

S az esti nap mikor lenyugszik,

Egyúttal fölkel valahol.

Úgy látod: mindig egy a gázló,

Csak rajta más hullám suhan;

Úgy látod: mindig, minden ősz más,

Egy lomb hull, mégis lassulhat.

Vak éj nyomán a drága reggel,

A szép királyasszony libeg -

Még a halál is csalfa látszat,

Új életünket őrzi meg.

Egy ősigazságról beszélnek

Parányi percek, nagy korok:

Halhatatlan az Univerzum,

S a végtelen körül forog.

Ezért, ha illan ez az év is,

S a múltba mállva szétomolt,

Lelkedben ott a kincs örökre,

Amely valaha benne volt

.

A tegnapokkal fogy az élet,

A holnapokkal egyre nő,

Szemedben mégis folyva - folyvást

A mának arca tűn elő.

A csillogó s a változó táj,

Az elszáguldó földkerék:

A Gondolat fényzáporában

Örök-egyformán szendereg.


/Szabó Lőrinc/ fordításában/ Táncoló tűzliliomok!

Sétáltam, mint felhő, melyet

szél hajt, céltalan, könnyedén,

s egyszer csak egy sor, egy sereg

aranyliliom tűnt elém,

a tó partján, a fák alatt

ringtak, táncoltak álmatag.

Ahogy csillaggal a tejút

ragyog s hunyorog mindenütt,

a szikrázó kis öblöt úgy

körüllobogta ünnepük;

lángszirom, táncos, büszke fej

hintázott ott vagy tízezer.

Tűztánc volt a tó is, de ők

túltündökölték a vizet, -

költő ily társaság előtt

csak boldog s vidám lehetett!

Néztem, - néztem, - nem tudva még,

hogy mily gazdaggá tett a kép;

mert ha merengő éjeken

lelkem most önmagába néz,

gyakran kigyúl belső szemem,

mely a magány áldása, és

megint veletek lobogok,

táncoló tűzliliomok.

/Várnai Zseni/Öreg nő sóhajt!

Csak addig fájt, amíg harcoltam érte,

amíg a lelkem égőn rátapadt,

s egy reggelen rájöttem, hogy hiába:

az ifjúság már tőlem elszaladt.

Lemostam minden kendőzést magamról,

hajamat sem festettem újra már,

mint vert vezér, a fegyverem leraktam,

s olyan vagyok most, mint egy téli táj.

Mint a felhőkbe nyúló hegytetőkön,

fejemen, ím, örökös hó ragyog,

így hordozom ezüstös koronámat,

és hófehéren újra szép vagyok.

E szépség más, mint volt az ifjúságé,

nincs benne tűz, és nincsen küzdelem,

magas hegycsúcsra nem csap lenti lárma,

és ez a szépség nem lesz hűtlen.

Olvasgatok, sétálok, eltűnődöm

az életen, mely szép és változó,

hullámok jönnek, mennek, elsimulnak,

így hömpölyög a nagy és mély folyó.

Lassúdan járok, fűszálat se sértsek,

mert minden élet mérhetetlen kincs,

napnyugtát, holdat, csillagokat nézek,

ó, mennyi nagyság, s vége soha sincs!


/Reményik Sándor/ Viszontlátásra

Viszontlátásra, - mondom, és megyek.

Robognak vonatok és életek -

Bennem, legbelül valami remeg.

Mert nem tudom,

Sohasem tudhatom:

Szoríthatom -e még?

Azt a kezet, amit elengedek.

Viszontlátásra: mondom mégis, mégis.

Viszontlátásra - holnap.

Vagy ha nem holnap, - hát holnapután.

Vagy ha nem akkor - hát majd azután.

És ha aztán sem - talán egy év múlva.

S ha még akkor sem - hát ezer év múlva.

Viszontlátásra a földnek porában,

Viszontlátásra az égi sugarában.

Viszontlátásra a hold udvarán,

Vagy a Tejút valamely csillagán -

"Vidám viszontlátásra" mégis, mégis!

2652. Ilcsimama
2016. okt. 27. 13:02

Még egy elgondolkodtató verset is hozok ma nektek.


"Halottak napjához közeledvén,

gondolkozz el, kérlek!

Mennyire fontosak

azok, akik élnek?

Milyen gyakran gondolsz

rájuk szeretettel?

Jelenthet-e annyit,

mint ki régen ment el?

Ilyenkor az ember

temetőbe jár ki,

Elmúlt szeretteit

véli megtalálni.


Közben annyin élnek

magányosan, távol,

kire nem jut idő,

kit a szív nem ápol.

A halottjaink is,

a szívünkben élnek.

A hétköznapjainkban is,

bőven beleférnek.


Mért nincs az élőkért

ugyanilyen ünnep,

ami lángra gyújthatna

apró mécseseket.

Akik elmentek, már jól vannak,

egy más világon,

s nem tud már örvendezni a

levágott virágon.


Földdé porladt testet

látogatsz a sírnál.

Élőkért is, tehetnél,

ahelyett, hogy sírnál!

Oly sok a magányos, ebben a világban,

Kinek nem jut semmi.

Ki nagyon tudna örülni,

ha tudnák szeretni.


Vársz, amíg késő lesz,

mikor már nem bánthat,

akkor száll szívedre,

majd a gyász s a bánat.

S jön halottak napja,

s mész a temetőbe,

bocsánatot kérni,

s elbúcsúzni tőle...

2651. Ilcsimama
2016. okt. 27. 12:58

AKINEK ANYJA VAN! / idézet ismeretlen szerzőtől/


Óh, gyermekek, akinek anyja van,

Vígan, dalolhat, élhet boldogan.

Áldva ejtse ki mindig a nevét,

És csókolja meg áldott jó kezét.


Ha felzokogsz szomorú éjjelen,

Ő rád hajol: miért sírsz gyermekem?

Könnyezik, ha könnyes a szemed,

S ha öröm ér Ő is örül veled.


De az árvára vajon ki vigyáz?

Ha téli estén üres lesz a ház,

És ha beteg, kis ágyánál ki van?

Ki kérdi tőle: Hol fáj lányom, kisfiam?


Kitől kérdezze, ha itt a tél,

Édesanyám, ma mért nincs kenyér?

Ki marad velem itthon délután?

Ki varrja be, ha rongyos a ruhám?


Az árva vajon kinek kesereg?

Ma bántottak rossz utcagyerekek,

Bármit kérdez rá senki, se felel.

Jaj Istenem: Anyám miért vitted el?


Oh gyermekek, akinek anyja van,

Mindig dalolhat, élhet boldogan,

Áldva ejtse ki mindig a nevét,

És csókolja meg mig lehet áldott jó kezét!

2650. Ilcsimama
2016. okt. 26. 13:58

Kedves Fórum látogatók ma egy verset hoztam nektek:


/Daniel Christian/ Álmodj szépeket!


A nap elbújt, messze jár már régen

Helyébe Hold kel fel megint

S millió csillag gyúlik az égen

Némelyik némán-nevetve megérint

Fejedre furcsa-csillagos álmot hint.


Képzeld, hogy egy álmot álmodsz ébren

Minden és minden valóra válik

Amit csak szíved kér éppen

Amire régóta várva vágyik:

Egy álomban bármit lehet látni!


Mert egy mesés álomban minden lehet

Álmaid határa: a képzeleted!

Álmodban másnak láthatod magad

Álmodban máshogy szólnak a szavak

Ott olyan vagy mint egy kismadár: szabad!


Elrepülhetsz merre csak szeretnél

Messzebre akár a messzinél.

El ne feledd viszont: itt várnak este

S egyvalaki most is itt van veled.

Egy kicsit távol, de álomban közel...

2649. Ilcsimama (válaszként erre: 2648. - Szuszmusz)
2016. okt. 25. 20:02

Így igaz kedves "Szuszmusz" az asztológiai ismeretek tanulmányozásával nagyon sok mindenre rátalálhatsz a képleted elemzése során.

Persze fontos, hogy előtted legyen a saját "Radix" születési horoszkóp köröd, mert jegyeknél jelzett fokszámoknál, nem csak a születési képletben a házhatások elemzésére, hanem a Tranzit hatások előre vetítésével is, eligazodást kaphatunk.

2648. Szuszmusz (válaszként erre: 2646. - Ilcsimama)
2016. okt. 25. 19:39

Kedves Ilcsimama!

Köszönöm szépen, biztosan rengeteg munkád volt benne.


Húha, ezt még nagyon nagyon sokáig kell emésztgetnem. A leírásod legnagyobb része további tanulmányozást igényel a részemről, jól sejtem, ugye, hogy minden tudományos ténynek, amivel jellemeztél, érdemes utánajárnom? Fényszögek, házak...Az életfeladatomat nem találtam meg a sorok között sem, meglelem, ha jobban belemélyedek az asztrológiai tanulmányaimba?

2647. MZsanett
2016. okt. 25. 15:16

Kedves Ilcsimama!


Sok mindenre választ kaptam tőled, viszont a fényszög nélküli Uránuszommal kapcsolatban még lenne egy kérdésem, ami a bakban van a második házban. Akkor az most olyan, mintha nem is létezne? Ennek a bolygónak lehet olyan hatása a személyiségemre, hogy szétszórtabb leszek? A bak és a második ház miatt gondolom ezt.

2646. Ilcsimama (válaszként erre: 2641. - Szuszmusz)
2016. okt. 25. 14:51

Kedves „Szuszmusz”.

A Vízöntő Napjegyed következtében a jellemed olyan erősnek és szívósnak látszik, mint maga a sudár égbe nyúló jegenyefa. Ez azonban sokszor csak a látszat. Tulajdonképpen olyan vagy, mint a mimóza, ha megérint valami, akkor összehúzódsz és a védelmet, az elismerést a harmonikus környezetedben keresnéd.

Már kis gyermekkorodban is inkább a korai érettség volt rajtad látható mivel azonban ezt a környezeted nem igen támogatta így a gátlásaid miatt félénk és a bátortalan viselkedés nyert nagyobb teret, az életkörülményeidet is szinte mindig nehéznek érezheted. Később aztán már egyre magabiztosabb lettél, igyekeztél tanulni (talán még nyelveket is ismerhetsz).

Azonban az élethez, való boldogulásodhoz sok segítő jóindulatra és kellemes környezetre lenne szükséged ahhoz, hogy jó legyen a közérzeted.

Ezt pedig sajnos a közvetlen környezetedben nem igen találhatod meg sem a szüleid, de a saját családi és rokoni környezetben sem. Mivel pedig a Vízöntő Napjegy mellé Bika ASC jegyet kaptál, ezért saját részedről igyekszel a dolgok mellé pozitíven hozzáállni, mivel azonban csökönyös és szinte meggyőzhetetlen vagy, így sokszor olyan attitűdöt veszel fel, hogy „vagy úgy lesz, ahogyan én akarom, vagy sehogyan sem” ez pedig sok konfliktus forrásává válhat.


Ez a hajlam főleg annak tudható be, hogy a Vízöntő – Napjegy és úgy, mint a Bika - ASC jegy is a hozzájuk tartozó elem felosztás szerint a „Szilárd-jegy” minőséghez tartozik, és mivel a Vízöntőben még maga Naphatás a Merkúr által is erősített, ezért a Bika ASC- jegynek az uralkodója bolygója Vénusz már nem kaphat elég megerősítést. Pláne úgy, hogy még a Rejtett ASC jegyed is Vízöntő.

A képletedben a Vénusznak a Holddal még nehezített fényszög kapcsolatban is van, így aztán, mivel még az I. házad bolygó nélküli is, (csak a Leszálló holdcsomópont található itt), így főleg a Vízöntő Napjegy adottságai vannak rád nagyobb hatással. Arról már nem is beszélve, hogy a Mars bolygódnak a Szaturnusz sorsbolygóval szemben állás fényszöge van, illetve még a Plútóval is Qvadrát fényszöget képez. Aztán az is fontos lehet ebből a szempontból, hogy képletedben a Szaturnusz bolygó „EXIL” ben áll, vagyis akkor lenne uralomban, ha Bakjegyben állna, (mert a Szaturnusz a Bakjegy ura) így inkább csak Napjegyed miatt a Vízöntőben tudja a hatását érvényesíteni rád nézve, mert ott a Szaturnusz nálad másoduralkodói szerepben van. Ez az érvényesülés még azért is fontos lehet, mert a Szaturnusz bolygó a képletedben a Rák/ jegyben Holduralkodóval található, tehát az érzelmi dolgaidra is kihatással lehet.

Ennek is meg lehet azonban a jelentősége, ugyan is Bak-jegy nálad a X. házas MC-t, adja, amely egyben a karrier és hivatásra van a hatással, itt található nálad a 9. ház is a magasabb gondolkodás és tanulás háza is. Ami megmutatkozott nálad már a tanulás téren is, mert szinte bizonyos, hogy diplomát is szerezhettél és még talán nyelveket is, ismerhetsz, ez pedig egyben előrejelzi a jövőd életútjának az alakulását is.

Mivel pedig a Hold által ami ugye Te magad vagy képleted szerinti 6. házban a Mérlegjegyben, ezért érzelmileg alárendelt helyzetben vagy. Bár békés és udvarias, és kiváló taktikai veleszületett diplomáciai érzékkel rendelkezel, ezzel a jellembeli gyengeséggel főleg kritikusi szemléletmód következtében nehezen tudsz meg birkózni. Mivel pedig a Hold erősíti az intuíciót, jól működhetnek a megérzéseid is, és főleg, amikor a hold a saját jegyedben halad éppen rálátsz arra az életterületre, meglátásokra, amiben Jin energiák bevonzásra kerülhetnek nálad, ugyan is a női teremtés energiái ekkor a legmagasabb hatékonysággal rezeghetnek nálad.


Mivel azonban jó lehet a forma- és színérzéked talán a művészet szinte minden ága is, érdekelhet, sőt még a zenéhez vonzódhatsz, így erős vágy él benne a harmonikus otthoni légkör és család iránt. A társas kapcsolataidban is, megbízható és lelkiismeretes barát és munkatárs lehetsz, de ugyanakkor jó lenne, ha bizalmatlanságodból lejjebb tudnál adni valamicskét első látásra ne csak a rosszat, vedd észre. Ne félj a jövőtől sem, mert akkor magányos lehetsz, a gondolataidat és az érzelmeidet igyekezz megosztani másokkal is. Hiszen mivel empatikus vagy és az intuícióid is kiválók használd ki ezeket, a jó adottságaidat.


A szerelmi élet terén is látható a képletedből, hogy félsz elkötelezni magad, mivel magasak az elvárásaid és szomorú is, lehetsz, hogy úgy igazán senki nem tud megfelelni igényeidnek. Éppen ezért bár (lehet gyermeked is) talán pontosan ezért is, az igazán komoly kapcsolat csak az életed második felében jön el, majd számodra. Ez pedig ott látható a képletedben, hogy a Neptun bolygó a VII. kapcsolatok házában (idetartozik a párkapcsolat is), együttállásban található a Felszálló Holdcsomópontoddal.

A VII. házban álló a Neptunusz bolygó, pedig arra is utalhat, hogy nem vagy képes észre venni a saját hibáid, és mások szembesítésével is igen csak hadilábon állhatsz.


Mivel pedig a 6. házad nagyháznak tekinthető (erről már a fórumon az előző válaszomban bővebben is írtam), mert a Szűzjegyben kezdődik és csak a Skorpióban, fejeződik be, így a teljes Mérleg jegy/ Vénusz urával „Karmikus” jegyként működik nálad. Vagyis Közbezárt jegyként „felfüggesztett Karmát” jelöl. Tehát a közbezárt jegy uralkodói problémája az egész 6. háznak a hatását erőteljesebbé teszi. Ez pedig mostanság az életviteledben egészen más jelleggel való áttérést szeretne belőlünk kikényszeríteni.

Ennek még ott is látszik a jelzés értéke, hogy a polárisan szemben lévő 12. ház is, szintén nagyháznak tekinthető. Itt pedig ugye a Kos- jegy/ Mars bolygó uralkodással működik közbezárt jegyként. Mivel pedig a VII. házban, vagyis Skorpióban a Mars és annak a magasabb oktávján működő Plútó az uralkodó, így most kellene kihasználnod a Nap-Plútó nagyon jó Trigon fényszög hatásokat pláne a Tranzitoknál (a bolygó körforgások) idejében.

Tanulás szempontjából ugye az is tudható, hogy a 12. ház az M/ általános képlet szerint a Halak- jegyházat adja, melynek az uralkodói a Neptun mellett a jóságos Jupiter bolygó is.

A Karmikus” hatások egy képletben pedig, akkor a leg szemben tűnőbbek, amikor a Szűz- Halak- és Skorpió jegyeknél, a házaknál pedig a 6. 12. ház, amelyben megtalálhatók a lélek legmélyebb dolgai. Pláne, ha ezekben még a Hold is benne ál, mint nálad is.


Nálad ugye a IV. ház a Rákjegyet adja/ Hold-uralkodóval, ez a család és az otthonházát jelenti, ami utal a származára az eredetre, vagyis a lelki személyiségedet innen eredeztetheted, ez pedig a tudatalatti lényedben is megjelenik. Az egész „Radix” születési horoszkóp egészét nézve pedig a Holdhoz is, kapcsolható, vagyis itt van a múlt is, amit ebben a leszületésben a Vízöntő- NAP- jegy jelenít meg.


Az ASC-el kijelölt - egymásra épülő házak feladatai- szerint pedig, (mivel az alap/M/ képletben a VII. Mérlegjegy- ház kapcsolatok házát adja) itt a Felszálló holdcsomópont, a jövőt jelöli ki számodra és a hatásait is, a Felszálló Hold- csomópont által, mint a könnyebbik aspektus, vagyis a Jupiter megfelelőjeként az előrelépésekhez adhatja neked is a szabad akarati lehetőséget.


Mivel a Jupitert és a Szaturnuszt is, a „Karma” bolygóinak is nevezzük, a Jupiter jelenti nálad az úgynevezett pozitív karmát, vagyis tőle várhatod, így a Szaturnuszi II. Ciklus idődben a szerencsédet is.


Még pedig azért mert a horoszkópodban a Jupiter bolygó uralomban található, mégpedig a 11. vágyak és remények házában, a Halakban és ott bizony a Jupiter is, uralkodik, aztán a Neptunusz uralkodó pedig mostanság a Vénusz Felsőbb oktávján is adhatja neked a segítséget. Mert a képletedben a Vénusznak az Uránusszal is nagyon jó Trigon fényszöge van, így mivel az Uránusz jelenleg a Tranzit módon a Kosban halad felerősítheti benned a tenni akarást. Aztán az sem elhanyagolható szempont, hogy jelenleg a Jupiter ez év szeptember közepétől (egy teljes éven keresztül), a Mérlegjegyben/ Vénusz uralkodás alatt halad majd.

Amikor pedig, most ez év decemberben a Tranzit Jupiter bolygó eléri a Mérlegjegyben a Te képleted szerinti 19° fokát, akkor a jó fényszögei által szerencsés lehetőséget hozhat be számodra, mert segíthet neked, hogy meg tudd teremteni a kiteljesedés feltételeit. (Nem véletlenül éppen most találtál rá erre a fórumra).


Azt, hogy a szerencse melyik életterületen mutatkozik meg nálad leginkább, függhet attól, hogy melyik házban áll a bolygó, hova veti jelen esetben nálad a Tranzit fényszögét, sőt az is, hogy most éppen majd Mérlegjegy-házadat fogja uralni, de képletedben is lokálisan a Halakban/ Jupiter uralkodás alatt található. Éppen ezért nagyon fontos lehet, hogy használd az erős akaratodat, az energiádat, amit a 9. Bak-jegyházadban / Szaturnusz uralkodással is a jó helyen álló Mars bolygó, biztosíthat számodra. Kaphatod mostanság a jó megérzéseidet, amivel meg tudod valósítani az ötleteidet, hiszen a Neptun is Halakban halad mostanság, a Merkúrtól pedig a Nap ereje által megkaphatod a kitartást. Aztán most a II. Szaturnuszi ciklus idődben, ha jól felismered az I. Szaturnuszi ciklus időben elkövetett hibáidat, akkor azokat is mind-mind ki tudod javítani, mert a Szaturnusz bolygód is, aki szintén Tranzit módon még 2019. év végéig a Nyilas jegyben / Jupiter uralkodás alatt halad gyakorlatilag bármiben a segítségedre lehet, ami a horoszkópodban lévő lehetőségek szempontjából megtalálhatók.


Mivel azonban a Szaturnuszt általában korlátozó, de főleg nevelő hatásai miatt hozható összefüggésbe a karmával, így nálad ugye Mérlegben, mint felfüggesztett „Karmaként jelenhet meg.


Azt, hogy a Szaturnusz ”leckét” mennyire tudod elsajátítani, függ a bolygók helyzetétől is, ha fényszögek, rosszul állnak, akkor a tanulási folyamat fájdalmas is, lehet, viszont a mostani jó Tranzit fényszögeknél illetve, amikor a bolygók is segíthetnek, akkor sikeresebben tudsz alkalmazkodni az élet által fel állított korlátokhoz is.

Általában a Szaturnusz azt is tanítja, hogy nem érhetünk el mindent, amit szeretnénk, de meg taníthatja a szabályokhoz való alkalmazkodás lehetőségét, és ebben „Karmikusan” még a Nyilasban álló/ Jupiteri uralkodás alatt található holdcsomópont is, segítségedre lehet.


Miért? Mert fontos, hogy az asztrológiai jegyek sorrendje, a horoszkóp ábrában levő felépítettség, életünk minden területén megfigyelhető fejlődési folyamatot ír le számunkra, mely ciklikus formában visszatér hozzánk, és „Karmikus”tanulásra ösztönöz bennünket.

2645. Ilcsimama (válaszként erre: 2640. - Mcsaba)
2016. okt. 24. 13:22

Kedves Csaba! Igen nagyon sok horoszkópban megjelenik „közbezárt”jegy, de hogy mit is jelent ez? Azt tudjuk ugye, hogy az általános M/ Horoszkópban a Kostól- a Halakig jegy mindegyike 30-30°-t tartalmaz és egy –egy ház csúcsa mindig a jegyhatáron áll.

Míg a születési pontos időre készített „Radix” horoszkóp annak a jegyháznak a csúcsát jelzik ahova a felkelő jegye, besorolja. Vagyis az ASC jelöli ki az I. házat ezzel pedig adottak lesznek a következő jegyházak is. Ekkor pedig az ASC nem csak egy jegyre terjedhet ki, hanem akár 3 jegyet is felölelhet. (Persze ez bármely jegyháznál lehetséges).

Ezek közül a középső jegy lesz a közbezárt jegy, amely Közbezárt jegyként „felfüggesztett Karmát” jelöl: Ami azt jelenti, hogy egy adott jegy nem jelenik meg a megfelelő ház csúcsán, de teljesen belefoglaltatik az adott házba. Tehát a közbezárt jegy uralkodója problémát jelezhet és ezzel együtt magának az egész háznak hatása is erőteljesebbé, válhat. Ami pedig az életvitelben egészen más jelleggel való áttérést szeretne belőlünk kikényszeríteni. Ezek az úgynevezett „Nagyházak” amelyek a 360° körben a szemben lévő jegyházakban is adottak lesznek.


A közbezárt jegyek tehát a felfüggesztett "Karma" jelölőjeként az álló csillagok és születés előtti Nap és Holdfogyatkozásokra is utalhat az asztrológiáról sokan tévesen, azt hihetik, hogy ez egy jóslás. Véleményem szerint pedig a csillagfejtés jelentősége nem csupán az előre jelzésben lehetséges, hanem önmagunk teljesebb megismerésében. Amennyiben jobban megismerjük a „Radix” –által a képességeinket, az erősségeinket, esetleg még szemben is nézzünk a hibáinkkal, ezzel elfogadjuk azokat, gyengeségeket, amelyeket mások látnak ugyan, de mi nem igen érzékeljük.

Akkor szinte semmi sem jöhet az életben, ami ellen ne tudnánk védekezni is ellene.


Amikor a születés pontos órapercében -* amikor ide a Földre újra leszületünk-, akkor az ASC által kaphatunk egy olyan új erőt, melyet a jegy uralkodóbolygója és a saját egyéni személyes bolygóinkkal karöltve kaphatunk egy új lehetőséget, hogy az életünket tudjuk tovább fejleszteni.

Hiszen a saját képletünk meg ismerésével azt is megtanulhatjuk, hogy az önismertünk fejlődni tudjon. Amikor azt nézzük a saját születési képletünkben, hogy mely jegyek és házak utalnak leginkább a „Karmikus” hatásokra, akkor ez a leg szemben tűnőbb a Szűz- Halak- és Skorpió jegyeknél, a házaknál pedig általában mindenkinél a IV. 8. és 12. házak azok, amelyekben megtalálhatók a lélek legmélyebb dolgai. Pláne, ha ezekben még a Hold is benne állhat.

Miért is?

Mert az általános M/ képlet szerint is a IV. ház a Rákjegyet adja/ Hold-uralkodóval, ez pedig utal a származára az eredetre, vagyis a lelki személyiségünket adja, amely a tudatalatti lényünkbe is behatol. Az egész „Radix” születési horoszkópot vizsgálva pedig a Holdhoz kapcsolható a múlt is, amit ebben a leszületésben a NAP- jegy is meg jelenít, illetve még idetartozik a jövőszempontjából az ASC-el kijölt egymásra épülő házak feladatai, valamint a Felszálló holdcsomópont, mint a jövőt ki jelölő hatása is, valamit a Leszálló holdcsomópont is, amely a Karmikus múltra utal.


Egyszóval a múlt inkább Szaturnuszi jelleggel bír, a jövő útja amit a Felszálló Holdcsomópont mint a könnyebbik aspektus, a Jupiter megfelelőjeként mivel 528. HR C-NEK felel meg inkább az előrelépéshez adhatja a szabad akarati lehetőségeket. Hiszen ezek a tényezők általunk választható hozzáállási erőket adhatják számunkra.


Amikor például valakinek a „Radix”-ban az I. és az 5. házában vagy a VII. házban áll a Neptunusz bolygó, akkor az arra is utalhat, hogy az illető nem képes észre venni a saját hibáit. Mert a Neptunusz bolygó sok esetben ködösíthet. Az 5. házban még a lokalitás mellett a jegyuralkodó szinten is, mivel az - az életöröm háza sok esetben kiábrándulást, szerelem terén zavaros, vagy titkos kapcsolatokat is jelenthet. Míg a VII. házban pedig mivel az a külvilág és nyilvánosság háza, hamis „Én” képet is adhat a szülöttnek, azon a téren, ahogyan az illető a párkapcsolatát elképzeli.


Érdekes megállapítás lehet az is, hogy a Neptunusz, mivel a Halak-jegynek az egyik uralkodó bolygója és társuralkodással együtt a Jupiterrel, a plátói, nem beteljesülő szerelem hatásra nem találja meg az igazi kiteljesedett szerelmet. Pláne ez a hatás nagyon erős is lehet akkor, amikor a Neptunusz a Naprendszer leglassabban keringő bolygója, amely 164. és 280 nap alatt kerüli meg naprendszert, ezért aztán bizonyos években születetteknél még”R” „Retrográd= hátráló mozgást is, végez. Vagyis amelyik jegyben haladt éppen a születés évében® "Retográd" módon hátralép és ismét előre haladva, még jobban megmozgatja jegyhatását, és ezzel bizonytalanságot, labilitást, ködösítést, hiszékenységet, a problémák elől való elmenekülési hajlamot tovább fokozza az amúgy sem könnyű időszakokban. Már csak azért is mert a „Retográd” haladás során semmi sem tud kibontakozni úgy, mint amikor a bolygók simán csak előre haladva „Direktben” járják az útjukat.

Sajnos akár úgy is fogalmazhatnék, hogy a Neptunusz készíti elő a Plútó útján, tekintve, hogy már ott liheg a nyakában. Ezzel aztán fogékonyabbá teszi az embereket a tudattalan belső értékekkel szemben, mint valaha és nem az „Egót „érintő értékeket helyezi leg inkább az előtérbe.


Ezeket, Neptunuszi hatásokat többek közt és főleg az 1942 - 1943-as évben születettek képletében fedezhető fel, és a SZŰZ- Mérleg jegyeket érinthetik leginkább.

Majd az 1970. évben a Skorpió - Nyilas jegyben és az 1984 évbeliek közül a Nyilas - Bak jegyekben álló bolygó hatásokat érezhetik, és az 1998 évben pedig Bak- Vízöntő jegyekben végez a Neptunusz hátráló mozgást. Vagyis a Neptunusz ezekben, a jegyekben található a”Radix” képletben.


Mostanában Neptunusz „Retrográd= hátráló mozgása a 2011. évben születettek képletébe a Vízöntő és Halak jegyben fordulhat elő. Mivel pedig jelenleg a Neptunusz a Halak jegyben halad a hosszú körútja során majd csak a 2025. évben születettek lesznek érintettek, amikor a bolygó a Halak - jegyből átlépve megkezdi körforgását a Kos jegyben és itt már egy egészen más hatást, adhat a szülöttjének és mást a „Retrográd= hátráló mozgást követően is.


Mit is jelent maga a „KARMA” hiszen ez az emberi lélek kérdéseit van hívatva vizsgálni. Még pedig azért, mert a fejlődésünk érdekében nagyon sok esetben a próbatételeinknek kell megfelelni, ebben pedig a szabad akarati tényezőnek nagy jelentőség tulajdonítható. Gondoljunk csak a Szaturnuszi ok- és okozati cselekvés törvényére, ahol azt kapjuk vissza, amit megérdemlünk.


A múlt és a jelen az ujjá születés során az „INKARNÁCIÓBAN” összefonódik, ezt pedig a „Radix” horoszkópunkban felfedezhetjük, már az által is, hogy ha megjelenik a képletünkben Közbezárt jegyként „felfüggesztett Karma”, mert annak a segítségével talán megérthetjük, a magunkkal hozott örökségünket és a mostani életünkben való feladataink elrendelésének a lehetőségeit is.

2644. Ilcsimama (válaszként erre: 2642. - Szuszmusz)
2016. okt. 22. 14:41

Kedves " Szuszmusz". Az általános horoszkóp - jellemzés több helyre is feltöltésre került,már az idők során: többek között megtalálható még a: Kos. 18. szám. Bika jegy: 39, 72. szám. Ikrek jegy: 657. szám. Rák jegy 24. szám. Oroszlán 11. szám. Szűz jegy: 585.. szám. Mérleg jegy: 623. szám. Skorpió jegy: 651. sorszám. Nyilas jegy: 38, 657. sorszám. Bak jegy: 17. sorszám. Vízöntő: 655. szám és Halak jegy: 655. számon is, olvasható


▪ Vízöntőn két bolygó uralkodik/ az Uránusz és másodlagosan a Szaturnusz sors bolygó.


Egyébként ez alap értelmezése a Vízöntő jegynek: Ezt pedig még a „Radix” saját horoszkóp átszínezheti.


VÍZÖNTŐ.

Róluk szoktuk mondani, hogy valóban ők a legeredetibb és legtalálékonyabb emberek.

Szinte mindegyikük hajlik arra, hogy felrúgja a szabályokat, hogy kimozdítsa az embereket a langyos állóvízből. Erősen lázadó természetűek. Mindazonáltal a távlati gondolkodás képességével megáldott Vízöntőket rendkívüli emberbaráti hév fűti.


Alapeleme: LEVEGŐ.

Uralkodó bolygólya: URÁNUSZ (az idő istene) és a Szaturnusz (a kötelességtudó)

Alaptulajdonsága: állandó

Szimbóluma: A Vízöntő korsójából kifolyó víz.

Mottója: " Én tudom "

A Vízöntők általános jellemzése.


A Vízöntők igen jóérzésűek, melegszívűek, idealisták, lelkesek, türelmesek, megbízhatóak. Általában is, magasabb rendű embertípusnak is tartják őket. Legszívesebben az egész emberiség problémáját vállukra vennék. Optimista alkat, bár van hajlamuk egy kis melankóliára is. Sóvárgás, nosztalgia valami más után, amit nem sikerül elérniük. Romantikusak és idealisták, még is első sorban az ész, az értelem és gyakorlatiasság irányítja tetteiket.

Nagy akaraterő, szívósság, türelem és kitartás, jellemző rájuk.

Munkájukban elmerültek, olyan munkakörre, hívatásra van szükségük, amelyben örömüket lelik, ha azt megtalálják, azt nagy kedvvel, és szorgalommal, is végzik.

Fogékonyak mindenre, élen járnak a tudományok művelésében.

Megnyerő modorukkal, kellemes stílussukkal igen alkalmasak akár diplomatáknak is. Emlékezőtehetségük nagyon jó, felfogó képességük átlagon felüli határozottak, következetesek, Többnyire vezető szerepet játszanak, s adottságaiknál fogva jelentős eredményeket érhetnek el.

Jó modorukkal, megnyerő, kellemes stílusukkal könnyen magukkal ragadják társaikat, barátaikat.

Beleérző képességük rendkívüli, önzetlenül, lehet rájuk mindig számítani. Mások gondjait megértik, szívesen és ellenszolgáltatás nélkül is segítenek a bajba jutottakon.

Általában szeretetre méltó és társaságkedvelő emberek, jó és szívélyes házigazdák.


A jegy szülöttjeinek - a Szaturnusz sors- bolygó hatására – kiszámíthatatlan tulajdonságaik is vannak, sokszor utópiákat is hajszolnak, ez némelyüket különccé is teheti.

Társaságban, néha még a munkahelyükön is, ha úgy érzik, hogy nincsenek azonos hullámhosszon a társasággal akkor kissé visszahúzódók, zárkózottak lesznek.

A vízöntő jegyű nő érdekes színes egyéniség, kifejezetten csinos, gyakran megakad rajtuk a másik nem tagjainak a szeme. Ízlésesen, öltözködik, vonzódik a nem mindennapi tárgyakhoz és az érdekes emberekhez egyaránt

A Vízöntő meglehetősen független típus, szerelmi kapcsolataiban is mindig őszinte és hűséges, még a házasságában is szükség van bizonyos fokú szabadságra,

A jegy szülöttjeire a hűség, a jóban-rosszban való kitartás a jellemző, ezért ezt a szabadságot meg is érdemlik. Ha a Vízöntő partnere megértő és bizonyos fokú szabadságot biztosít számára, általában stabil jó házasságban élnek.

Életük végéig választott társuk mellett ki is tartanak.

Társválasztásnál az Ikrek, és a saját a Vízöntő-jegyűek illenek hozzájuk. Jó választás még részükre,

- a horoszkóp körben velük szemben álló - Oroszlán jegyűek, akik erős szenvedélyességükkel lenyűgözik, a Vízöntő jegyűeket, ezért cserében az Oroszlánok, anyagi biztonságot, kellemes szép otthont, jóléttel teli családi életet biztosítanak számukra. Valamint egyéb feltételek mellett még a Skorpiók és a Nyilasok is számba vehetők.

Szerencsés napjuk: a szombat, Szaturnusz nap, a 8-as szám kapcsolódik a Szaturnuszhoz.


A "Radix" szerinti Karmánk mindig ad lehetőséget arra, hogy a tanulási feladataink során, valamiképpen akár segítséggel is, de megéljük a pozitívumokat.

Amennyiben megtanuljuk a saját képletünk szerinti YOD szeretet leckéit, akkor e rövid „FÖLDI” életünkben meg tanulunk a megfelelő energiai szinten rezegni.


Hiszen írtam róla már előzőleg is a fórumon, hogy „VÉNUSZI YOD” háromszög által közbezárt jegyek, azok, amelyek a felfüggesztett karmát jelölik.

A 7 évenkénti megújulás idejében, mindenki egy változáson megy keresztül.

Nem mindegy, hogy a ki hogyan és miként éli meg a változás lehetőségét, valamint hogyan folytathatja, és miként éli meg a további életét.

2643. Ilcsimama
2016. okt. 22. 13:27

Ebben az évben ez a mai 22-i nap az utolsó TIZMILLIÓS nap.

Azonban csak azoknak érdemes a hatásokra ráhangolódni, akik hisznek is benne.


A teremtő energiákban megmutatkozik, hogy nincsenek véletlenek se, Égen se Földön, minden a kozmikus rendben zajlik, mozog és változik. Hiszen ennyi impulzus, ennyi támogatás egyszerre egy kitüntetett időben ér el egy minőséget! Harmónia megteremtésének szintjén. Harmónia – amelyet a Vénusz a szeretet által képvisel. Egy magas spirituális szinten azt jelenti, hogy érzékelem a kozmoszt, érzékelem az Isteni teremtés békéjét, egységét, és azt meg is valósítom az anyag szintjén. Bármi, amire valójában szükségem van, az bőségesen a rendelkezésemre áll. Így erre érdemes most ráhangolódni, hogy mire van valójában szükségem.

A gondolat gyógyító erejének a Maya és a tibeti naptárban a hold járására épülő az ún. „Tízmilliószoros napokat,” vagyis a 4 legjelesebb buddhista ünnepnapokat.

TÍZMILLIÓSZOROS teremtő napokat nem véletlenül hívjuk Dharmacsakra napoknak.

A tibeti és a maya kultúrában is megemlítik már ezeknek, a napoknak a jelentőségét. Ezeken, a napokon érdemes megtennünk mindent, amiről szeretnénk, ha elementáris erővel hatna.


Ez segíti a Földön a gondolatok, érzelmek, tettek, szándékok és cselekedetek megsokszorozódását! Ugyan is egy pulzáló energiasugár érkezik egy másik dimenzióból, ami körbeveszi a Földet.


Így erre érdemes most ráhangolódni, hogy mire van valójában szükségem.


Ezeken, a napokon (már, aki hisz is benne) minden teremtés 10 milliószoros erővel hat.

Fontos, hogy arra gondolj, amit teremteni szeretnél az életedben.


A nagy terheid feloldását érdemes erre a napra időzíteni.

Tegyél meg mindent, amit szeretnél, 10 milliószoros erővel fog hatni!

Minden gondolat, minden érzelem, minden szándék, minden akarat – függetlenül attól, hogy jó, rossz, beteges, pozitív vagy negatív – tízmilliószor erősebb lesz.


Mit jelent ez?

A valóságunkat gondolatainkkal teremtjük meg. Valóságunkat, tehát az határozza meg, mire irányítjuk a fókuszunkat, mire összpontosítunk.


Minden anyag gondolataink eredményeképpen manifesztálódik. Ez az UV sugár felgyorsítja ezeket, a gondolatokat, és gyorsabb ütemben szilárdítja meg őket. Így tízmilliószor gyorsabban jelennek meg az anyagi világban, mint egyébként.


Nagyon fontos, hogy ezeken, a napokon tudatos legyél, mert ez a gyorsulás veszélyes is lehet, ha olyan gondolatokra fókuszálsz, amelyek számodra nem tetsző dolgokról szólnak, hiszen azok is gyorsabban jelennek meg a valóságodban. Ugyanakkor ez az UV sugár ajándékká is válhat, ha úgy döntesz. Viszont a negatív érzelmeid, gondolataid merülnek fel, nyilvánítsd ki, hogy elengeded őket.

Te határozod meg gondolataid természetét, de ne feledd: bármire is fókuszálsz, az, gyorsabban fog megvalósulni, mint egyébként.

Fontos, hogy csak építő, pozitív gondolatokra összpontosíts ebben az időszakban.


A tízmilliószoros napokon nemcsak teremteni tudsz, hanem fogadalmakat is tehetsz: ilyenkor határozd el például, hogy megszabadulsz a rossz szokásaidtól, és hidd el, nagyobb eséllyel sikerül majd azt megvalósítanod.


Újhold és Telehold napokat is vegyétek figyelemben, mert amit akkor, <akár jó akár rossz értelemben> gondolunk és teszünk százszoros erőhatással, lesz ránk. Október hónapban 30-án lesz az Új Hold napja, és novemberben 14.-én lesz a következő Telihold időszak.


Újhold ●= Újhold napja eleve „Karmikusan”, százszoros erővel bír. Ilyenkor sokkal érzékenyebbek vagyunk. Újhold és telihold napján egy jó szó is százszorosan hat, de egy negatív gondolat is úgyszintén, csak ellenkező előjel.


(Azt is érzékelhetjük, hogy a Telihold idejében, általában több a bűnözés, a baleset, a szülés, a műtéti komplikáció, stb. ) Miért hat ránk ilyen nagy erővel a Hold?

Mert a Hold a Földön lévő vizeket uralja (ld. ár-apály), és az emberi test több mint 70%-a is víz. Minden, amit teszünk, visszaszáll ránk. Ez a "Karma". Azt kapjuk vissza, amit adunk, olyan rezgések jönnek vissza hozzánk, amilyeneket kibocsátunk. Ez a vonzás törvénye. Fontos, hogy arra gondolj, amit az életedben teremteni szeretnél. Fontos, hogy csak építő, pozitív gondolatokra összpontosíts ebben az időszakban: a szeretetre, a sikerre, a gyógyulásra, a gazdagságra, a kedvességre.


Gondolataidat összpontosítsd bármire, amire vágysz csak szeretetteljes, pozitív gondolatokat táplálj, mert a negatív gondolatok ereje is többszörösen visszaszáll. Te határozod meg gondolataid természetét, de ne feledd: bármire is fókuszálsz, gyorsabban fog megvalósulni, mint egyébként! Rajtatok múlik, hogy ezeket, a napokat, mire használjátok és hogy részt vesztek-e benne vagy sem, a döntés mindenkinek a saját kezében van. Természetesen csak azok tudnak e napokon jó dolgokat teremteni, akik hisznek is benne.


Mint tudjuk, a Hold mindig csak ugyanazt az oldalát fordítja a Föld felé, a másik oldal örök sötétségbe borul, soha nem éri a Nap fénye. A Hold majdnem 28 napig (valamint a 29.5 napig) tartó keringése közben a Földről nézve egyszer pontosan a Nap és a Föld között áll: a sötét oldalát fordítja felénk, tehát semmit sem látunk belőle. Ezért is nevezték a régi időkben az újholdat, halott holdnak „Újholdkor kezd el a Föld, belélegezni”, vagyis intenzíven energiát felvenni. Ekkor érdemes a gondolatainkban, akár az életünkből, de az otthonunkban is, a felesleges dolgoktól is megszabadulni.

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook