Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
2702. Ilcsimama (válaszként erre: 2698. - Mcsaba)
2016. dec. 20. 15:31
Kedves Csaba! Kellem Karácsonyt és Boldog Új évet neked is.
2701. Ilcsimama
2016. dec. 20. 15:27
Kedves "tavasz007". A 12.11-i Privát kérdésedre már 12. 12-én válaszoltam és elkészítettem a kérdésedhez a küldeményt is, nem reagáltál? Nézd meg a Prvi. üzenetet válaszolj és küldöm e-mailben a válaszom.
2700. tavasz007 (válaszként erre: 2695. - Zilia7)
2016. dec. 16. 19:55
Neptunusz Venusz egyuttallas az szupererzekennyye, nagylelkuve, idealistava tesz. Ascendensen bearanyozza eletedet :))
2699. globus
2016. dec. 16. 17:29
2698. Mcsaba
2016. dec. 16. 17:25

Üdvözlök Mindenkit itt a fórumon !

És a közelgő ünnep alkalmából egy videót ajánlok szeretettel.


[link]

2697. Ilcsimama (válaszként erre: 2695. - Zilia7)
2016. dec. 11. 13:56

Kedves „Zilia7”. Üdvözöllek a fórumon, ha megengeded, akkor én szeretnék neked válaszolni a kérdésedre. Ezek szerint van neked és ismered a születési „Radix” képleted?


Ennek nagyon örülök, mert, ha ismered, akkor jobban meg tudod ismerni akár saját magad és az életben való lehetőségeidet is. Amennyiben szeretnél többet is ismerni az asztrológiai ismeretekről, akkor lapozz előre ezen a fórumon és főleg az elején még több olyan asztrológiai ismereteket, találhatsz, amit elolvasva, - vagy esetleg letöltve saját mappába-, rá tudod azonosítani a saját születési képletedben a jegyekre, házakra és bolygók jelentéstartalmaira is.


Térjünk akkor rá kérdésfeltevésedre (talán másokat is érdekelhet): Azt ugye tudjuk, hogy az ASC- jegyet egyben az I. házat is, a pontos születési idő jelöli ki, az akkor felkelő bolygók pedig helyet foglalnak annak jegynek a fokszámán, ahol a keringésük során éppen akkor haladtak. Ez a radix -ban soha sem fog megváltozni, vagyis akkor ezek a bolygók az I. házzal kijelölt, valamelyik további jegyházakra esnek. (Itt fontos a jegy és házhatások ismerete.)


Azt írod, hogy neked az ASC-I. Házadban, az ASC -en áll a Neptun és Vénusz bolygó és együttállásban, található, ha jól értem, akkor a Nyilas-jegyben?


Az is biztos, hogy a Tranzit körforgások során, amikor egy-egy bolygó éppen áthalad a Nap, illetve az ASC jegyen, akkor hozhatják be a legnagyobb hatásaikat az illetőre nézve.


Valóban és általában véve is a gyors bolygók (NAP -HOLD, Merkúr, Vénusz Mars) hatásai sokkal kevesebb ideig érezhetők, mint a Lassú (Jupiter- Szaturnusz- Uránusz- Neptunusz- Plútó) bolygóké.

No, már most itt még az is nagyon fontos lehet, hogy a Nyilas- jegyben hány fokon áll nálad a Neptunusz és Vénusz?


Mostanság a Nap Nyilas –jegy 21° fokánál halad éppen, ugyan akkor a Szaturnusz bolygó is szintén a Nyilas-jegyben 19°06’ foknál jár éppen a körforgásszerinti „Tranzit útja során” egészen 2017. 12.19.-ig, mert ezt követően átlép majd a Bak - jegybe ahol a Szaturnusz a saját uralkodása alatt szintén eltölti majd a maga 2.és féléves idejét.


Először is maga Szaturnusz egyáltalán nem „vergődik” a Nyilas-jegyben, mert hiszen itt a jóságos Jupiter az „Úr”, arról már nem is beszélve, hogy a Halak- jegynek is szintén, másod uralkodója a Jupiter bolygó, márpedig, akkor ebből már nálad arra is következtethetünk, hogy a NEPTUNUSZ is Tranzithatásként éppen Halak-jegy 9°23’ fokánál halad éppen Jupiter és a saját Neptunusz bolygói uralkodása alatt.


Itt jegyezném meg azt is, hogy mostanság a Nap- Szaturnusz együttállási idő 2016. 12. 18-ig fog tartani. Valamint még azt is, hogy Neptunusz bolygónak december 18.-ig nincs egyetlen bolygóhoz sem semmilyen fényszög kapcsolata, még a gyors bolygókhoz sem, a Vénusszal pedig csak a jövő év 01. 07. - 01. 19.-ig kerül majd egy rövid ideig együttállás fényszög kapcsolatba. Az együttállás fsz - pedig önmagában se nem jó, de nem is rossz, ez csupán a saját radix szerinti ASC-MC- helyzettől függhet.

Egyszóval jellemezve a Neptunusz bolygó lassú bolygók közül is, hiszen ezeknek van a legnagyobb érzékelhető hatásuk, csak a 2017. 09. 19- 2017. 10. 06-ig képez 135° fényszöget majd a Jupiter bolygóval. Ez pedig inkább gyengébb Qvadrát akadályozó jellegnek felel meg.

Tehát a Neptun a gyors bolygók közül is csak 2016. 12. 19.-e után 12. 25.-én, kerül együttállás fényszögbe a Mars bolygóval, mely 2017. január 9.-ig fog tartani.


Ezt követően pedig a lassú bolygók közül is, 2017. 11.11.-től – 2018. 09. 15-ig csak a Jupiter bolygóval lesz nagyon jó „Tranzit” Trigon fényszöge. Ugyan ebben az időben a Szaturnusznak is jó Trigon fényszög kapcsolati lesznek.

(Érdemes elolvasnod a nem régiben feltöltött 2016. év Mars éve témakörben írott bejegyzéseimet is.)


Nézzük, akkor ezeket, a hatásokat sorjában nézve: Fontos még az is, hogy a Nyilasban (esetleg fényszög- orbiszon belül) hány fokon található nálad az ASC- en a Neptun - Vénusz együttállás? Ugyan is, a fényszög ereje attól is függhet, hogy milyen a hatótávolsága, Neptunusz esetében az együttállásnál 3°, míg a Vénusz esetében pedig 3°30’ fok lehet.


Amikor pedig a Szaturnusz bolygó éppen a Nyilasban halad, akkor alapvetően ellentétes jelleggel bírhat, a Nyilas a gyarapodást a Szaturnusz pedig inkább a korlátozást adhatja. Még is inkább főleg a Tranzitok során inkább a jó forrásokat kell ide vonatkoztatni. Pláne ha a saját „Radix” képletben a Szaturnusz és a Jupiter is megfelelően jó lokális helyzetben található.


Hiszen a Szaturnusz általában növeli az összpontosítási képességet, esetleg a még tanulás révén is, pontosan azért, hogy az akadályt, melyet elébünk gördít könnyebben, le lehessen győzni. Arról már nem is beszélve, amikor a Szaturnusz a Vízöntőben vagy a Bakban van, mert ez a legerősebb hatásnak számít, mert ott uralkodói hatás is érvényesül, sőt még a Mérlegben/ Vénusz uralkodással is, mert ott meg a Szaturnusz „Erőben „található.


Tehát a Tranzit hatások mellett, nagyon fontos lehet még az egyéni horoszkóp szerint - a kör alatt található - fényszög kapcsolati rendszerhatás is.


Arról már nem is beszélve, hogy az átvonulásoknál= Tranzitok során is, a Neptunusz esetében a Vénuszi felsőbb fokú megjelenés következtében jó hatásokkal is lehet számolni, mert hiszen a Neptunusz bolygó a Vénusz felsőbb fokú oktávjaként is, adhatja a jó hatásit.


A Szaturnusz esetében pedig maga a „radix” helyéhez való visszatérés a 28-30 éves időszakaiban, mindig komoly változásokat generálhat. Az első ciklus időben ez a felnőtté válás időszaka, és akár 1 évig is eltarthat ez az időszak. Ám ez mindenkinél másképp bomlik ki. Fontos, hogy ilyenkor érdemes körültekintőbbnek lenni, mert van, akit támogat ebben a folyamatban, pláne a jó jegy és házhelyzetben, és van akinek segít meglátni és megtalálni az életében a helyes irányt.

Aztán az is fontos lehet, hogy 4X7 évre bontva nézzük meg az élet folyását.

Ekkor ugyan is rálelhetünk, hogy min kellene változtatni? Vagyis minden 7. évben a Szaturnusz felteszi nekünk a nagy feladat kérdést: Így szeretnéd élni az életed, vagy itt az idő változtatni?

Ha igen, akkor újra kell gondolni eddigi életünket, céljainkat, alapelveinket, és tovább lépni a kívánt irányban.


Végezetül pedig kedves „Zilia7”, mivel nem ismerem a születési idődet, így a képleted sem, a fentiek alapján igazán nincs mitől tartanod a kérdésed kapcsán. Már pedig nagyon sok mindent figyelembe kell venni ahhoz, hogy teljes mértékben át tudjuk tekinteni a ránk váró feladatokat a Tranzit fényszög hatások tekintetében is.

2696. Ilcsimama (válaszként erre: 2694. - 743a7abbe6)
2016. dec. 11. 09:50

Kedves "alext31"Ebben az esetben én kérek elnézést!

Nekem nem mondott semmit ez név, ha neki szántad talán neki kellett volna leírni.

Gondolom, hogy azért tetted, hogy mások nedőljenek be az ilyen hasonló ajánlatoknak.


Éppen ezért van ez a fórum is.

Gyere máskor is szeretettel várunk a körünkben és remélem nincs harag, de félre érthető volt a bejegyzésed. ÜDv. Ilcsimama

2695. Zilia7
2016. dec. 11. 01:35
Sziasztok, ki ért itt annyira az asztrológiához, hogy mondjon pár szót egy születési képletben aszcendensen álló neptun-vénusz együttállásról nyilasban, melyre most szép lassan rákúszott egy nap-szaturnusz együttállás (ugye a tranzitban) oké a nap gyorsan továbbáll de a szaturnusz még ott vergődik egy ideig.
2694. 743a7abbe6 (válaszként erre: 2693. - Ilcsimama)
2016. dec. 10. 18:09

Nem Önnek szántam.

Kiírtam az illető nő nevét, aki miatt írtam.

2693. Ilcsimama (válaszként erre: 2691. - 743a7abbe6)
2016. dec. 10. 08:51

Kedves „atex31”! Tudod az ilyen felelőtlenül leírt dolgok bizony hitelrontásként is felfoghatók. Pláne úgy, hogy én senkinek sem, készítek pénzért semmit sem, itt a fórumon pedig - csak is kérésre és ajándékként- nézem meg a pontos születési időre szóló „Radix” horoszkópot, és arról írok csak véleményt, amit számomra a születési képlet a kérdésfeltevésre jelez.

Mivel pedig ez a fórum arról szól, hogy - akiket ez érdekelhet, ilyen egyszerű módszer segítségével is –, el tudják sajátítani a legalapvetőbb asztrológiai ismereteket, és ez által jobban megismerhessék saját magukat, és az életben való lehetőségeiket, pontosan azért, hogy ne dőljenek be, a nettről, illetve bulvároktól kapott ilyen –olyan pénz lehúzó ajánlatoknak.

2692. Ilcsimama (válaszként erre: 2691. - 743a7abbe6)
2016. dec. 10. 07:57

Kedves „alext31”! Biztos, hogy jó helyre címezted hozzám a bejegyzésedet én, úgy tudom, hogy semmilyen módon nem foglalkoztam a te dolgaiddal, akkor pedig semmit nem mondhattam neked, ami nem jött be.

Nem is, értem a bejegyzésed?

Jó lenne, ha esetleg helyesbítenél!

Üdv. 8.X-es Ilcsimama

2016. dec. 8. 19:57

Arra lennék kíváncsi, hogy itt másnak is készített előre jelzést 5 évre előre abisz csillagvarázs?

A leírtakban minden bejött?


Nekem nagy csalódás volt, semmi nem jött be, sem párkapcsolatra sem munkára, átverve érzem magam.

Úgy érzem csak hitegetett, közben meg jót nevetett rajtam.

Pedig jó embernek mutatja magát, de közben meg nem az.

2690. Ilcsimama (válaszként erre: 2684. - F8486d92e5)
2016. dec. 8. 14:38

Kedves "miss.mulder". Valóban a Jónás módszerhez is kell a kismama születési adatai főleg a hold állása a képlet szerint, illetve a képletszerinti IV. és 5. ház jelentés tartalma is, de még az is nagyon fontos lehet, hogy milyen holdfázisban született az illető, illetve, hogy fogantatás milyen fázisra van tervezve.

Én ugyan ezt a módszert nem ismerem annyira, de az „Ogino - Knaus féle” természetes fogamzási időt mutató számítási módszert igen.


Itt a fórumon már nagyon sok elkeseredett kismamának elküldetem, és visszaigazolták, hogy teljesen reménytelen várakozás után igen csak eredményes volt a fogantatási módszer használata. (Ezt bizonyosan többeken vissza is igazolják majd)

Ezt a módszert én egy igen csak régebbi több mint 50 éve kiadott könyvből ismerem.

Abban az időben egy igen csak jó hírnevű Dr Kovács Lajos Szülész nőgyógyász által írt könyvben található meg ez a módszer.

Ennek a lényege, hogy a menz 28-30 napos ciklus időket célszerű már jól előre feljegyezni!


Azonban „tavasz007-*-„nek is igaza van abban, hogy természetesen csak akkor működhet, minden ilyen dolog, ha - nincs az Ő általa is említett- egészségi akadálya a természetes teherbe esésnek.


Aztán az is fontos, hogy az előre várható menz időből kell visszafelé számolni azt a bizonyos 15 napot és ebben a táblában, amit én ismerek A/4-es lapra nyomtatva össze kell ragasztani azt a sémát, vagy eleve A/3-as lapra kell kinyomtatni, ami azt a bizonyos 5 nap biztos fogamzási időt jelzi.

Tehát az eljövendő menz idő ELSŐ napjára kell rátenni a bekerített kockát, és akkor láthatóvá válik az – az 5 nap, amely fogamzás idejének a legvalószínűbb ideje lehet.


Ehhez aztán még szükséges lehet az is, hogy a kismama pontos születési idejére készített

– „Radix” horoszkópban a gyermek nemére való számítási időt is, ellehet készíteni. -, ezt kell össze egyeztetni a megfelelő hónapra jelzett „Ogino - Knaus féle” fogamzási idővel, aztán itt is, nagyon fontos maga HOLD hatás is, hiszen a hold jelzi az asztrológiában a nőt az anyát STB.

Mivel én itt ezen a fórumon csak is - ajándékként - szoktam horoszkópelemzést készíteni, azoknak, akik szeretnének ilyen egyszerű módszerrel is többet megismerni saját magukról és az asztrológiai ismeretekről, illetve ez esetben, a babavárás dologban pedig főleg azoknak segítek leginkább, akiknél látom a képletéből, hogy nagy szükségük lehet egy kis segítő szóra.


Természetesen nem is az a lényeg, - hogy kislány vagy fiú e-e születendő gyermek -, csupán az a fő szempont, hogy egészséges baba születhessék, le erre a földi világra, hiszen ne feledjétek, - akár hisztek benne akár nem – hogy a gyermek választja ki a szüleit, és tanítani jön hozzánk erre a földi világra! Ki- ki döntse el, hogy mit tud tanulni ebből az időszakból, amikor felneveli a gyermekét, szeretetet tud-e adni, <akár, már a 9 hónapnyi várakozási időben is>, s aztán majd a gyermekkor minden eljövendő fázisaiban is.


Éppen ezért ez úton is, csak azt tudom nektek tanácsolni, tegyetek meg mindent azért, hogy egészségesen éljetek és adjatok, meg mindent már a megszületendő gyermekek is.

Amikor pedig világra jön a szerelmetek gyümölcse, akkor pedig tegyetek meg mindent, hogy a legjobb körülményeket tudjátok biztosítani a gyermek számára, hogy szerető családban tudjon, felnevelkedni! Akkor Ti is, számíthattok arra, hogy a gyermek is szeretettel fog gondoskodni majd rólatok, akkor is, amikor már nektek lesz szükségetek a szeretetteljes- gondoskodásra.


Higgyétek el nekem a 8.X.-ben járó Ilcsimamának, hogy ezen az egyszerű dolgon múlik szinte minden!

2689. tavasz007 (válaszként erre: 2688. - F8486d92e5)
2016. dec. 3. 20:38
nem mindenki gondolja igy.:)
2688. f8486d92e5 (válaszként erre: 2687. - Tavasz007)
2016. dec. 3. 19:21

igen azt gondoltam :) de pl egy egeszseges par eseteben?

Azert krtam ide, mert Ilcsi mama ahogy olvastam, jartas az asztrologiaban és arra lennek kivancsi, ilyen hozzaerto szemmel nezve milyen ez a modszer :)

2687. tavasz007 (válaszként erre: 2684. - F8486d92e5)
2016. dec. 2. 20:42

ki kell probalni aztan meglassa az ember.

ha vannak testi problemak, pl elzart petevezetek, akkor nem mukodik...

2686. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2683. - Ilcsimama)
2016. dec. 2. 18:48
köszönöm a választ
2685. f8486d92e5 (válaszként erre: 2684. - F8486d92e5)
2016. dec. 1. 21:19
bocsánat, lehagytam, hogy ehhez a leendő kismama születési dátuma kell, és hogy akkor milyen jegy volt az uralkodo.
2016. dec. 1. 21:17

Kedves Ilcsimama!

Az lenne a kérdésem, hogy mi a véleménye a Jónás-módszerről? Amikor a Hold állásaiból mondják meg a teherbe esni vágyóknak a fogantatásra alkalmas napot? Bizonyított tény, hogy 85%ban működött :) Egy Csehszlovák nőgyógyász alkalmazta, róla nevezték el.

2683. Ilcsimama (válaszként erre: 2678. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 30. 20:29

Kedves „mazsumazsu” sajnos mivel nem ismerem a képleted, nem igen tudok rád vonatkozóan erre a kérdésedre konkrétan válaszolni.

Ami pedig az általános dolgokat jelenti, valóban az emberek életében a 7 éves Szaturnuszi ciklus behoz ilyen –olyan változásokat, attól függően, hogy milyen területen van a bolygónak jelentés tartalma az illető „Radix” képletében.


Az egészségi dologra pedig mivel múló betegségről lehet szó a 6. házat kell megnézni, együtt a Napjegyed betegség hajlamainak a vizsgálatával. Nagy valószínűséggel az lehet nálad, hogy a felező időben jó fényszögeket kaphattál, ami az egészségszempontjából behozhatta neked a javulást.

Egészségi szempontból pedig nagyon fontos, hogy a pozitív fényszögek növelik a hitet és a meggyőződést a gyógyulás terén is, így behozhatja az egészség helyre állítását is.

Hiszen azt is tudjuk, hogy gondolatteremtéssel a kimondott szónak milyen nagy a hatása, és milyen erőket tud mozgósítani a testben. A kimondott jó szó pláne jó újhold és telihold időkben képes csodákat is tenni és elűzheti a rosszat, és az univerzum összes erőit képes felsorakoztatni, hogy a gyógyulás bekövetkezhessen.


Még maga a stresszes állapot is képes

felébreszteni a tudatunkat, hogy cselekedjünk, és szembe tudjunk fordulni problémáinkkal, azért, hogy igyekezzünk azokat megoldani, mert lelki dolog az sajnos megbetegíti az ember testét.

Tehát még maga stressz is arra késztethet, hogy elszámoljunk önmagunkkal, hogy mit nem tettünk jól és figyelmeztet bennünket változtatásra.


Hiszen érdekes momentum, hogy még a Stressz is adhat egy pozitív lehetőséget, hogy kitörjünk onnan ahol valamiért bent ragadtunk.

Ehhez pedig a szeretet energiáit nagyon jól fel lehet használni, - még úgy is, hogy magunkat szeretjük - , ugyan is maga a lelkesedés a változtatásra olyan energiákat képes megmozgatni, amelyeknek segítségével szinte bármit a beteljesedés forrásává tudunk átalakítani.


Tudjuk, azt is, hogy véletlenek nincsenek, mert mindennek oka van!

Tehát ilyen lehet az egészségben beállott krízis is, mert azért állt be, mert, hogy változtatásra sarkalja az embert.

Az önmagunk elfogadása egyet jelent a saját magunk szeretetének az elfogadásával, ha el tudjuk dönteni, hogy milyen szándék vezérelhet bennünket a kitűzött cél elérésében, akkor egy idő után felfedezhetjük, hogy a jó gondolat ereje gyógyítóan hat ránk.


Amennyiben elfogadjuk azt a tényt is, hogy mindannyian a saját sorsunk kovácsai lehetünk, akkor a gondolatink által meg is tudjuk a jókat valósítani.

Míg nem tanuljuk meg a Szaturnuszi leckéket, addig le tudunk ragadni a megoldatlannak hitt dolgokban.

Ezért aztán tőlünk is függ, hogy megkapjuk a megérdemelt jutalmat, azért, ha a lelkünk mélyén belátjuk a hibáinkat, és igyekszünk azokat kijavítani.


Azok az emberek, akik hasznosnak érzik magukat, és tudják, hogy fontos szerepük van a saját és a családjuk életben is, ők jobban meg tudják őrizni a jó szellemi állapotukat, akkor pedig, ha ez így van, akkor rendben lesz az egészségünk is.

2682. Ilcsimama (válaszként erre: 2676. - Noémi2007)
2016. nov. 30. 19:34

Kedves Noémi! Sajnos nem értem a kérdésed, mert abban az időben, amit jelzel 2017. áprilisban nincs a Vénusznak szemben állása a radix Plútóval, sem a Plútó nem kerül kapcsolatba a Marssal.

Ugyan is ekkor a hónap végétől lesz a Vénusznak a Szaturnusz bolygóval Qvadrát fényszöge, valamint a Plútó a Bakból fog a Nappal és Jupiterrel Qvadrát fényszögbe kerülni.

Én azt hiszem, hogy nem kellően nézted meg ezeket, a Tranzit állásokat. Annál is inkább, mert neked a Radixban is, csak a Vénusznak az Uránusszal van szemben állás fényszöge. Már pedig a jelzett időszakban a Tranzit Vénusz a Halak-jegy végénél halad éppen, ami neked a X. házadat adja, Tehát a 11. Bikajegy házadra vet majd jó szextil fényszöget.

Aztán abban jelzett időben a Plútónak is csak egy rövid ideig tartó 60 fokos fényszöge van a holddal.

Tehát nézzük akkor a lehetőségeidet? Jövő év elején a Szaturnusz ugye Nyilasban fog még mindig haladni, tehát neked a képletedben, a Bikában található a Szaturnusz így vágyak terén hozhat számodra jó lehetőségeket. Ugyan is áprilisban a Tranzit bolygók új barátság kezdetét jelzik, és kedvező változást a költözésben, innen pedig folymatosan egészen 2018-2019-ben pedig lehetőség adódhat jó értelemben a változtatásra.

Egyébként nem értem, hogy mi bajod van a Plútóval, hiszen 2024-ig még a Bakban fog haladni nálad pedig a Szűzben áll a Radix képletedben, így a Merkúr segítségével van lehetőséged a megújításra és a változtatásra, hiszen az alapképletben is Marssal és a Szaturnusszal is nagyon jó Trigon fényszögben van.

Arról már nem is beszélve, hogy mostanság is a tranzit Vénusz a Bakban halad, majd december elején a Vízöntőben és a 2017. január 3.-tól pedig a Halakban Jupiter uralkodás alatt halad majd, és a Szaturnusz is a Nyilasban marad még Jupiter uralkodás alatt egészen 2017 év végéig. Mi utáb pedig majd a bakban hald 2.5 évig, ami ugye neked a VII. házadat adja Szaturnusz uralkodás alatt.

Csupa jó látens fényszögekkel.

2681. Ilcsimama
2016. nov. 25. 14:44

Kedves Fórumlátogatók.

A hold harmadik negyede, vagyis a csökkenőhold fázis idő (jele: ©), november 21.-én 9 óra 35 perckor kezdődött és november 29-ig tart.

Ekkortól kezdődik az ● Újhold fázis ideje: vagyis 29-én 13 óra 09 perctől.


November 23.-án a NAP is belépett a Nyilas jegybe, amely december 21.-ig fog tartani, így a tél kezdete december 21.-én 11 óra 45 perctől kezdődik majd.


A mai november 25.-én KATALIN nap a jeles napokhoz tartozik, ezért időjárás szempontjából a régi öregek a meg figyeléseikből arra következtettek, hogy amennyiben ezen a napon eső esik, ha „Katalin napján locsog, akkor karácsony napján kopog”.


A novemberi jeles napok részben időjóslók – melyek már a télre, és a következő esztendőre is ráutalnak-, így azt is jelzi, hogy a január közepétől havas idő várható.


Bizonyosan így is lesz!


Régen nem voltam nálatok itt a fórumon és így egy - két kérdéssel adós vagyok nektek többek között 2679. számon „Segítőkésznek” is.

Először is Boldog Név napot kívánok neked és fogadd tőlem a képletfejtésed Névnapi ajándékként a naplómban, pedig küldök neked virágcsokrot is.


Tehát a születési időd szerint a Nap jegyed SZŰZ jegyben a 6. munkaházában van / Merkúr uralkodóval, mely egyben már ránézésre is azt sugallja, hogy okos és eszes személyiség lehetsz, a szellemi összhang elmélyülésével erősek az érzelmeid is. Pláne úgy, hogy a 6. házad igen csak nagy ház, mert az Oroszlánban/Nap urával kezdődik és csak a Mérleg – jegyben/ Vénusz uralkodással fejeződik be, tehát itt a teljes Szűz jegy/ Merkúr uralom alatt közbezárt „KARMIKUS” jegyként működik.

A Szűz egyéniségre vonatkozik egyébként az éleslátás a jó megérzési képesség, sőt még spirituálisan a jövőbe való látási képesség is.

(Nem régen töltöttem fel a „közbezárt jegyhatásokról” több leírást is, a fórumra olvasd el azokat is).

Aztán az is érdekes jelzés a horoszkópodban, hogy a 6. nagyházadban a NAP mellett a Merkúr, VÉNUSZ- Uránusz- és a Plútó is lokálisan STELLIUMBAN benne áll a 6. házban. Ebből pedig 3 bolygó a NAP- Plútó- Uránusz a Szűz-jegyben található, a Vénusz bolygó az Oroszlánjegyben a Merkúr pedig a Mérlegben áll, tehát itt van egy fontos hatás, amit te úgy fogalmazol, hogy „valami nagyon jó közeledik az életemben.


Valóban jól érzed! Nézzük, meg, hogy miért is?

Először is bolygóhalmozódás STELLIUM akkor jön létre, a „radix” születési képletben, ha három vagy több bolygó áll egy jegy vagy egy házban. Ez viszont hatalmas erőkoncentrációt eredményez, mivel a bolygók energiái ugyanabban a jegyben, vagyis egyazon (Szűz-jegy)„szűrőn” keresztül nyilvánulnak meg. Itt azt is kaphattad a napodtól, hogy egy életre szóló elkötelezettséget vállaltál fel a férjeddel kapcsolatban, aki sajnos már nincs itt az élők sorában, de míg élt –talán nem megérdemelten is-, de önzetlenül kitartottál mellette a haláláig.

Nálad még ez azért is fontos lehet, mert ugye Merkúr bolygó a gondolatokért felelős bolygó (az Ész ura), és nálad a Szűz NAP- jegyednek az uralkodó bolygója, aztán meg azért is, mert a megújító Plútó is a Szűzben a Nappal együttállás fényszöget képez, sőt a Plútó az Uránusszal is szintén együttállás fényszögben található.


Mivel pedig a Plútó jelenleg Tranzit módon a Bakjegyben/Szaturnusz urával halad, neked pedig a szerencsepontod pontosan a Bakjegy 21° fokán található a X. karrier és munkaházadban. A Szaturnusznak pedig a „Radix” képletedben a saját magadat jelző holddal nagyon jó Tranzit fényszöge van, szintén együttállás fényszöget képez a Nyilasban lévő Mars bolygóval is, ezért találhatott rád a régi szerelmed a jó párkapcsolattal.


Mivel pedig a képletedben, az Oroszlán jegyben /Napuralkodás alatt található a JUPITER és a Vénusz bolygó is, jelenleg pedig a Jupiter - a nagy jótevőbolygó-a Mérlegben halad/ Vénusznak szintén a szerencse bolygójának az uralkodás alatt, így mindkét bolygónak a segítségét érezheted majd a szerencse téren mostantól kezdve még 2018-19-ben is, hiszen a munkában, anyagiakban is, emelkedésre számíthatsz aztán még valamilyen ingatlan dologban is kedvező fordulat, állhat be.

Mégpedig azért mert, a Te horoszkópodban maga Vénusz bolygó az 5. ház végénél orbiszon belül (az életörömök házában) és a Szűz jegy határon áll képletedben, ahol a jóságos Jupiter is megtalálható, itt Mars is, jelzi a képletben a férfit. Mégpedig a Nyilas jegyben/ melynek az ura a Jupiter bolygó, amely szintén jelzi nálad is szexuális milyenség fontosságát, hiszen ez egy nagyon jó párkapcsolati együtttartó erőnek számíthat.

Ugyan csak a Nyilas-jegyben még benne áll a Mars mellett még a téged jelző Hold is- növő-hold fázis idejében -, ami a jó hatást adhat a kapcsolatnak.


A VÉNUSZ elsőleges értelmében túlnyomóan „jótékony” asztrológiai hagyomány szerint a „Fortuna minor” a kis szerencse” bolygója. Az emberi kapcsolatok, terén az érintkezések hangoltságának mutatója lehet. A Vénusz bolygón a külvilágból érzelmi benyomások érkeznek hozzánk, szintén, minden állatövjegyen gyorsan átvonul, tehát a hatásait sokszor fejti ki a jegyeken történő átvonulásokkor.


Mivel pedig neked a Vénusz a Mérlegjegyben a Deszcendens jegy uraként hat rád, így (bár ezt nem kérdezted, de) a párkapcsolatodban is jó hatást kaphatsz általa.


A Jupiter bolygó most Tranzit haladás során a 4X 12 éves/ciklus idejében haladva csak is legjobbakat hozhatja be neked, azért, mert megláthatod az életednek a csúcsra vezető lehetőségeit.

Ez pedig azért is lehetséges, mert ugye a 6. nagyházadnak van egy polárisan szemben álló nagyház párja is (Vízöntő- Halak - Kos) még pedig a 12. házban ahol a Kos-jegyben a Szaturnusz sorsbolygód is megtalálható. A Szaturnusz bolygó is a Tranzit haladás során most éppen 2017. 12.19.-ig még a Nyilas- jegyben /Jupiter uralkodás alatt halad, majd 2017-től- 2020.-ig pedig a Bak- jegyben/ Szaturnusz uralkodás alatt fog haladni, ez pedig ugye neked az MC. X. házadat a hivatás a társ, a jövőútjának az érvényesülésének a házát adja az „ÉG” tetején. Azt se feledd el, hogy neked a Rejtett ASC jegyed is, pontosan a Kos jegyben van ahol a KOS - aszcendens jegyed is kezdődik mégpedig az I. házban benne a Felszálló Holdcsomóponttal, a Felszálló csomópont a Jupiter megfelelője is, amely a jelenlegi életünk céljait, az előttünk álló jövőt jelképezi, a teljes lelki beteljesülés felé vezető utat jelzi. A tökéletesedéshez vezető utat mutatja, meg és arra utal, hogy bármennyit is értünk már el, mindig tovább tudunk haladni a Jupiter és a Szaturnusz sorsbolygónk segítsége által.


Végül pedig, hogy az anyagiakra, vonatkozó kérdésedre is kitérjek, neked a 2. anyagiak háza pontosan a Bikában Vénusz uralkodással kezdődik és az Ikrek- jegyben/ Merkúr uralom alatt ér véget. Már pedig a 2:6: 8. házak tekintetében is az anyagi jólét nem csak a saját munkából szerzett pénzből jöhet, hanem, akár valamilyen örökség és más egyéb vagyona által is.

2680. Ilcsimama
2016. nov. 19. 18:01

Kedves Fórum látogatók, akiknek ma van nevük napja a naplómban küldök nekik egy virág csoktot!


Erzsébet Napra:

„E szép Napon Neked kel fel majd a nap,

Felhőkön is simogatja arcodat.

Csak neked nyújtja sugarát,

Velem együtt BOLDOG NÉVNAPOT kíván!


Omoljanak eléd szép virágok,

Gondtalan legyen egész világod!

Ne árnyékolja be életedet bú,

És kedved ne szegje soha ború!

Vidám, és Boldog legyen életed!

Névnapod alkalmából kívánom Neked!

Aranyozza be életed, a barátság!

Pontosan tudd, hogy ez nem kiváltság!

Olyan Ember vagy, ki nagyon értékes!

Tartson sokáig az Isten, jó egészségben!

Névnapodra írom e sorokat,

azt kívánom, élj meg még sok-sok Boldog Napokat.

Legyen életed a virágok gyöngye,

Azt kívánom légy boldog örökre.

Mindig reménnyel gondolj a jövőre, így kívánok:

Erzsébetek- Erzsikék – Zsókák,

BOLDOG NÉVNAPOT néktek!

2016. nov. 18. 12:08

Kedves Ilcsimama!

Gondolom sok fórumozó nevében mondhatom,hogy hasznos és értékes tanácsaiddal,tudásoddal sok ember életét tetted szebbé.Én köszönöm szívből eddigi segítségedet,mert tanácsaidat megfogadva,jó döntéseket hoztam.Most is a segítségedet szeretném kérni egy fontos ügyben.Nagyon jó munkahelyem van,a kapcsolataim kiegyensúlyozottak,viszont szeretnék még valami pluszt,hogy az anyagi helyzetem végre rendeződjön.2 éve meghalt a férjem és azóta nem tudok helyrejönni anyagilag.Mivel sok mindent előre "megérzek"/így voltam a férjem halálával is/most azt érzem,hogy valami nagyon jó közeledik az életemben.Tudom,hogy nem hullanak a dolgok az ölünkbe és tenni kell valamit érte, ezért azt szeretném tudni,hogy asztrológiai szempontból mit jelent ez nálam?Vagyis mivel kellene próbálkoznom?mikor?és miben lehetnék sikeres?Vagy esetleg a szerencse fog hozzásegíteni?Nagyon megtisztelnél a válaszoddal.Köszönettel.Kata.1967.09.10.-én születtem 19 után pár perccel Tabon.

2016. nov. 16. 19:08
kedves Ilcsi mama! Nem pont asztrológia de hátha tud rá választ, nekem volt 3 évem amikor leromlott az egészségem (vitaminhiány, allergiák) és most kezdek helyreállni. Olvastam a 7 éves váltást de lehetséges, hogy most ez nekem 3 év alatt lezajlott és jobb periódusba kerülök?
2677. Ilcsimama
2016. nov. 16. 14:47

Kedves Fórulátogatók!

Többen jeleztétek, hogy a saját PLACIDUS programban egyes horoszkópoknál nem stimmelnek az ASC jegyek fokszámai. Ez pedig azért lehetséges, mert nagyvalószínűséggel a program régi és így a Nyári időszámítási óra átállítás a programban nem lett átvezetve.

Szeretném nektek jelezni, hogy, aki PLACUDUS 4. 0 / 1994. 1995 - 1996 programot használja, nézzétek meg, hogy a Nyári óra átállítási idő folyamatosan lett-e módosítva a programban.


Ugyan is ez az alap programban csak 2010. év 10. 30.-ig volt beprogramozva, amikor is 2.00 óráról át lett állítva az óra állás 3.00 órára.

Tehát innen mindenkinek saját magának kellett beprogramozni az óraátállítási időket, mert különben ezt, amikor egy születési ZN időt beírunk, akkor nem biztos, hogy abban az időben jelzi a gép.

Vagyis a pontos születési időpontok beírásnál ZN idő és a GMT idő így a nem megfelelő óra eltérést jelzi, vagyis így a Radixban a az ASC fokszáma sem lehet helyes.


Amikor a születési idő októbert, követő téli időben történt akkor az óraátállítás miatt, akkor a ZN és a GMT idő között 1 órás eltérésnek kell lennie.

Míg ha valakinek a születési ideje nyári időszámítási időben volt, vagyis (márciustól októberig) akkor, pedig amikor a pontos születési időt beírjuk, akkor ez adja a ZN időt és a GMT időnek 2 órás eltérést, kell mutatnia.


Arra vonatkozóan is érkezett kérés hozzám, hogy nem ismeritek a Magyar Országi óra átállási időpontokat, ezért a naplómban 2. Db, képen feltöltöttem az időpntokat.(1919- 1941 ig nem volt óra átállítás) 1941- 2016. 10.30.-i óra átállítási idők.

Ebben az időszak ban is: 1957.09.29-től - 1980. 04.06.-ig szintén nem volt óra átállítás.


Hogyan tudod megnézni?

Készíts egy bizonyos időre szóló Radixot, majd Hungary jelzést írj be a helységhez, itt megjelenik az ablakban az "ÚJ" és a"módosít" és "törlés" jelzés.Itt látható lesz meddig volt benne az óra átállás folyamtosan jelezve.

Ami nem felel meg az általam közölt időknek ott a "módosítással" kell bevinni az "Új" időket, 003-ról 002-re, vagy 002-003-ra.

2016. nov. 15. 12:05

Drága Ilcsimama! :-)


Jövő év áprilisában - szinte egész hónapban - a tranzit Vénusz szembenállásban lesz a radix Plútómmal, egyben szextilt fog adni a Marsomnak. Ez mit jelenthet az Én esetemben? Nem tűnik biztatónak - értem ez alatt, hogy a Plútó is képben van. Vagy rosszul gondolom?


Válaszodat előre is nagyon köszönöm.


Szeretettel: Noémi

2675. Ilcsimama (válaszként erre: 2674. - Mcsaba)
2016. nov. 14. 14:56

Kedves Csaba! Ne feledd azt sem, hogy a felszálló holdcsomópontod a Mérleg ASC jegyedben található a képletedben. Akkor neked a „Karmád” a polárisan szemben álló jegyben, Kos-jegyben a párkapcsolatok házában van. Vagyis a sorsfeladatod a társkapcsolatban (ide érteve párkapcsolatot is,) élni és megérteni, hogy nem vagy egyedül és együtt kell jóban - rosszban dolgoznod azért, hogy még jobban meg tudd élni a Karmikus feladat teljesítését. Hiszen a múltban a nyugtalanság űzött hajtott, egyik kapcsolatból a másikba. Így aztán, most kell beteljesítened a karmád itt a jelenben. Hagynod kell, hogy mások is tudjanak a kapcsolatban érvényesülni. Azért, mert a Kosban álló Leszálló holdcsomópont jelzi azokat a megoldatlan feladatokat, amik akadályozhatják a Karmikus feladat teljesítését.


Mivel azonban a tökéletességhez vivő lépcsőn az életkorunk szerint a lépcső különböző fokain állunk, ne feledd, hogy neked a Felszálló holdcsomópontod Mérleg jegy végénél áll képletedben, és úgy szintén a leszálló, is Kos végénél helyezkedik el. Tehát itt neked pontosan a jó párkapcsolat kell ahhoz, hogy el tudj szakadni a múltbéli dolgaidtól. Fel kell adnod azon negatív tulajdonságaidat, amelyek a múltba megtörtént eseményekre emlékeztetnek vissza, hiszen ezeknek most a jelenlegi életedben már nincs jelentősége, mert a Mérleg felszálló pláne az I. házban, meg tudja neked mutatni a legtökéletesebb formákat, ahhoz, hogy hogyan ismerd meg a mások kívánságait is, pontosan azért, hogy meg tudd zabolázni a saját önzésedet és a hiúságodat.

Azt kell első sorban figyelembe venned, hogy a Kos energiáit felhasználva inkább a jót tudd adni, mint sem, hogy csak mástól várd el, amit ők tudnak neked adni. Még akkor is, ha nem könnyű a Kos urának, a Marsnak és Mérleg uralkodójának, a Vénusznak a hatás egyensúlyát megtalálni.


Mert ugye a Kosban álló leszálló hatás miatt a saját kívánságaidat szeretnéd előtérbe helyezni, ugyan akkor a Mérlegben álló felszálló pedig arra szeretne kényszeríteni, hogy a mások szeretetét helyezd az előtérbe. Egyszóval fogalmazva: talán a saját EGÓDBÓL fel kellene adnod egy keveset, hogy a mások igényeit is fel tudd mérni és az igényeiket teljesíteni.

Csak is ezzel tudsz egy új ciklusba jutni.


Mivel pedig az I. házas Mérleg felszálló megmutathatja neked a szeretetteljeses önfeláldozás révén a megnyugvást, pláne úgy, hogy a Vénusz magasabb fokán rezgő Neptun is az I. házban már nem ködösít, hanem segíthet a külvilág felé való nyitás érdekében, hogy mennél jobban fel tudd ismerni saját magadban a külvilág felé való alkalmazkodásban a szeretetteljes érzéseidet.


A Mottód is lehetne talán, hogy „ ha boldog szeretnél lenni ebben az életedben, akkor meg kell tanulnod egyensúlyba hozni a saját igényeidet a másokéval”!

2674. Mcsaba
2016. nov. 11. 18:56

Köszönöm szépen kedves Ilcsimama, hogy példával magyaráztad. Ugyanis elégé összetett az egész. Én érzem magamon azt a Kos jelleget a Sárkányfaroktól. Csak az a zavaró az egészben, hogy a Mérleg Aszcendens végett "felcserélődnek" a Holdcsomópontok.

1. ház Felszálló a Mérlegben,

7. ház Leszálló a Kosban.

És tényleg a negatív jelleg elégé kitűnik!

2673. Ilcsimama (válaszként erre: 2670. - Mcsaba)
2016. nov. 10. 13:58

Kedves Csaba! Nagyon jó a kérdésed! Talán csak egy kis hosszabb fejtegetéssel tudnám érzékeltetni a lényeget!


Azt ugye tudjuk, hogy a születési „Radix” képletbe az ASC jelöli ki az I. házat, ezzel pedig adottak lesznek a következő jegyházak is. Abban a házban, ahol megjelenik a közbezárt-jegy hatás nem csak egy jegyre, terjedhet ki, hanem akár 3 jegyet felölelő házra is.


Az adott házban a középső jegy lesz a közbezárt jegy, amely Közbezárt jegyként „felfüggesztett Karmát” jelöl. Ami azt jelenti, hogy egy adott jegy nem jelenik meg a megfelelő ház csúcsán, de teljesen belefoglaltatik az adott házba. Tehát a közbezárt jegy uralkodója jelezhet problémát és ezzel együtt magának az egész háznak hatása is erőteljesebbé, válhat az értelmezés során.

Nézzük akkor, hogy miért is?


Az asztrológiai házak, mind életterületeket jeleznek és ezt akár pszichológiai szinten is, nézhetjük, mert itt is megjelenhet az egyéni temperamentum és motiváció annak a háznak az életterületein. Tehát a házon belüli dinamikus energia a közbezárt jegyek jelentőségén nagyban múlik.

Pláne olyképpen, - ahogy a kérdésedben is megfogalmazod -, hogy a Leszálló Holdcsomópont is ott jelenik meg.


A Holdcsomó pontok az emberi kapcsolatokra utalnak, egyben szimbolizálja a karmánkat is, mivel az ösztönös és automatikus viselkedésmódot mutatják meg. Egyben az észjárásunkról és spontán fellépő motivációs mintáinkról is, árulkodik, maga a Leszálló Holdcsomópont pedig az előző életeinkben a mélyen elrejtett viselkedésmintáinkat és gondolatokat hozhatja a felszínre, mert a legnyomasztóbb feszültséget hozza a múltra.

Az új inkarnációban a legyőzendő előítéleteket jelöli, életünk azon területein, melyektől fejlődésünk érdekében meg kellene szabadulni.

Ugyan is a Karmikus feladatok a jelen életünknek lehetnek az elősegítői, de egyben gátlói is.

Egyszóval úgy is mondhatnánk, hogy a múlt és jelen megértése egy tudatos felkészülés lehet a jövőre nézve. A Karmikus jelleg pedig itt akár „sorsirányításként is felfogható.


Mivel pedig a 360°-os körben a jegyházak egymással polárisan is szemben állnak, ezért a szemben álló jegyházban is a 3 jegy közül a középső jegy szintén Közbezárt jegyként „felfüggesztett Karmát” jelöl. Már pedig ez a tengely mindig problémát jelez, amin tudatosan dolgoznunk kell. Már csak azért, mert a szemközti jegyek, - mint tudjuk - egymásnak az ellentétei is egyben, azonban ki is egészíthetik egymást.


Arra a kérdésedre, hogy valaki „miként élte meg a jegy analógiáit? Illetve, hogyan szerezhet valaki tapasztalatokat arról a területről?

A válaszom minta példával szeretném érzékeltetni, először általánosságba, majd olyan módon is, amikor a” Közbezárt” jegyben benne található a leszálló holdcsomópont, mivel a leszálló holdcsomópont Szaturnuszi jelleggel bír, azaz hátráltat, nehezít, visszahúz, bonyolítja az életet.


1./ Lássuk akkor, ha valakinek például az 5. szerelem háza 3 jegyes, vagyis a Mérlegben kezdődik az 5. ház és a Skorpiójegyet közrevéve a Nyilasban fejeződik be. Akkor ugye itt a Skorpiójegy lesz a Közbezárt jegy, ami a „felfüggesztett Karmát” jelöli. Vagyis kapcsolatai pláne párkapcsolati szempontból (mert ugye az 5. ház a VII. ház előszobájának is, tekintendő), akkor a Skorpió jegy uralkodói a Mars és annak a magasabb oktávján működő Plútó is belejátszik a Karmikus dolgok megélésében. Pláne úgy, ha ott még esetleg a Neptunusznak is van esetleg valamilyen behatása, hiszen akkor egy kicsit még ködösítve láttatja meg a dolgok menetét.

Főleg azért, mert a Közbezárt jegy tengelyen lévő jegyházak jelen esetben a Skorpió - Bika, tengely az enyém és Tiéd adás és az elfogadását jelzi, ahol az anyagi értékek mellett a lelki értékek is hangsúlyt kapnak.

Mi ilyen esetben a megoldási lehetőség, talán hogy igyekezni kell odafigyeléssel az egyensúlyt helyre állítani, mert anyagi szempontokért nem lehet szerelmet sem szeretetet vásárolni. Ugyan akkor mivel a Skorpió jegynek a Mars és a magasabb rezgésfokon működő Plútói is az uralkodói így „Közbezárt jegy” miatt a „felfüggesztett Karma” éppen lecsengeni látszik, vagyis az egész 5. házvonatkozásban, amit eddig igyekezett az illető magába zárni, elrejteni annak most lehet itt az ideje megváltoztatni. Mert az 5. ház a Mérlegben/ Vénusz urával és a Nyilas- jegyben/Jupiter uralkodás alatt ér véget, tehát itt akár a teljes házértelmezésben a jegyuralkodók segítségre is, lehet számítani.


2./ Mi van akkor, ha a jegyházban a Közbezárt jegyben esetleg még a leszálló holdcsomópont is, benne található?

Másik példa: Azt tudjuk ugye, hogy a Leszálló és Felszálló holdcsomópontok a térbeli pontokhoz taroznak, vagyis „Karma asztrológia” tanítása szerint a két pont mindig 180° foknyira áll egymástól, ezáltal egy vákuum folyosót hoznak létre a megélt múlt, vagyis Karma és az ismeretlen jelen inkarnáció között. Itt pedig a Holdcsomópontok kötik össze a lélek előző megjelenési formáit a jelenlegivel, a Holdcsomó pontok főleg az emberi kapcsolatokra utalnak, de „Szimbolizálja” a Karmánkat is. Egyszóval az ösztönös és automatikus viselkedésmódot is, meg mutatja, az észjárásunkról és spontán fellépő motivációs mintáinkról is, árulkodik, valamint az előző életeinkben mélyen elrejtett viselkedésmintáinkat és gondolatokat is előhívja. Ezzel pedig a legyőzendő előítéleteket jelöli meg számunkra, mégpedig az életünk azon területein, melyektől fejlődésünk érdekében meg kellene szabadulni.


Felszálló holdcsomópont (a sárkány fej), a könnyebbik aspektus, amely egyben a Jupiter megfelelőjének is tekinthető és azt a pontot jelképezi, mely a legnyomasztóbb feszültséget hozza a múltra. Vagyis maradandó „Karmikus” nehézséget, problémát jelenthet az illető életében, amit itt a földi életében meg kell oldania. Egyben a Felszálló holdcsomópont jelzi a jelenlegi életünk céljait, az előttünk álló jövőt és a teljes lelki beteljesülés felé vezető utat is, kijelöli és megmutatja.


Leszálló holdcsomópont: pedig (a sárkányfarok) a Szaturnusz bolygó megfelelője, amely által jelképezi a „Karmánkat” az előző életeinkben megszerzett viselkedés mintákat, az előző életünk eseményeit, tapasztalásait és főleg megoldatlan feladatokat jelzi. Vagyis mindazokat a hibákat, hiányosságokat, amelyek itt a földön akadályozzák a „Karmikus” feladat teljesítését.


Tehát Csaba kérdése arra vonatkozott, hogy a Leszállón keresztül milyen tapasztalatokat lehet megszerezni és megélni?


Itt elsősorban az ember múltjába lehet visszatekinteni, még pedig a Leszálló Holdcsomópont jelzi az előző életekben történteket a Felszálló, pedig azt mutatja, hogy ebből mi raktározódott el a tudatalattiban, ebből mit tudunk leginkább megtanulni, amellyel a fejlődésünket, előre tudjuk mozdítani.


A jövőépítés viszont csak akkor sikerülhet, ha már a múltbéli adóságokat sikerül ledolgozni.

Ez pedig nem is olyan egyszerű, mint azt gondolhatnánk: hiszen ami már elmúlt az abbéli cselekedetek is a „Karmánkat” építi, tehát a mostani életünkben főleg a jegyuralkodói hatásokkal tudunk tenni valamit, hogy a cselekedeteinkért fel tudjuk vállalni a felelősséget, legyen az elmúlt élethez, vagy a jelenlegi életben történt eseményekhez pozitíven, vagy akár negatívan kapcsolhatók. Hiszen amikor újjászületünk, akkor egy új célfeladattal érkezünk erre a világra, főként azért, hogy a Nap és az ASC jegyhatásainkat tudjuk be teljesíteni ezzel, pedig főleg arra kell törekednünk, hogy a Karmikus terheinket ne tetézzük még újabbakkal is.


Mivel pedig az újjá születés az élet és a halál, vagyis az élet körforgásából eredeztethető vissza, így akkor itt áll a kérdés, hogy mi is az a Karma?

A szó maga „Szanszkrit eredetből” származik, amely megtapasztalást, tanulást jelent, mind abban az értelemben, ami a Karma szempontjából az életkörforgását biztosítja a lélek számára a jelenlegi életünkben, pedig a lélekszámára a fejlődést van hívatva szolgálni.


Amennyiben az előző 1./ példánál maradnánk, (ahol az 5. szerelem háza 3 jegyes, vagyis a Mérlegben/ Vénusz bolygó urával kezdődik az 5. ház és a teljes 30° fokos Skorpiójegyet közrevéve a Nyilasban fejeződik be), akkor úgy is fogalmazhatnék, hogy a szerelem a Karmában is benne rejtőzhet. Még pedig oly módon, hogy van, aki első látásra szerelembe esik esetleg valakivel és nem is, érti, hogy mi is történik vele. Pedig nem történt más, mint az illetőnek talán már az előző életében is lehetett valamilyen kapcsolata másikkal, ebben az esetben a be nem teljesült szerelemi kapcsolat talán itt az új életben is folytatódhat. Ez úgy is értendő, hogy maga „Reinkarnáció” során egy elintézetlen dolognak a befejezése válhat esetleg valóra.

Azt is tudjuk, azonban, hogy az általános M/ horoszkópban a 8. jegyház Skorpió, tehát akkor azt is érzékelhetjük, hogy idetartoznak a szex vágyak is, hiszen a Skorpió jegyét a leg szexuálisabb és a legmélyebb érzelmekkel rendelkező jegynek tekinthetjük, azért, mert a Skorpió a mélyen eltitkolt érzelmei miatt szerelmi téren rendkívül intenzív. Aztán az is tudott, hogy a Skorpió személyiségtípus”Karmája” főleg a saját hatalmával való visszaélés, viszont az is adott, hogy Karmikus küldetése felfedezni a múlt traumatikus eseményeiben rejlő dolgokat, ahol az univerzum titkai kiderülhetnek.

Tehát akkor ebben az első példa horoszkópban a Felszálló holdcsomópont a 8. házban, de Vízöntő-jegyben található, akkor a Leszálló holdcsomópont pedig pontosan szemben az Oroszlánjegyben lesz.

No ez az egybeesés a két általam felhozott minta példa között!


Amikor ezekről, a dolgokról gondolkodunk, akkor vannak sokan, akik bizonyos „Dezsavű” érzést éreznek a másik emberrel szemben, náluk is az lehet, hogy az előző életeikben valamilyen módon kötődhettek egymáshoz, ez pedig lehet pozitív és negatív jelleggel bíró is.


Persze a szkeptikusok, most mondhatnák azt is, hogy ez csak egy babla - babla !


Azonban, ha jobban megvizsgáljuk ezeknek, az embereknek a horoszkópját, akkor esetleg érdekes összetartozásokat fedezhetünk fel bennük. Ezt pedig a horoszkópban főleg a Holdcsomópontok jelzik a legjobban, főleg a leszálló jelzi a kibontakoztatási lehetőségeket, és még a Szaturnusz bolygó a „Karma ura” és a megújító Plútó is. A Chiron kozmikus jegyház helyzete (Karmikus sebek jelölője), a fényszög nélküli bolygók, is eligazodást adhatnak, ebben a kérdésben, valamint az „Retrográd” bolygók és a 30 ° Nevelő fejlesztő fényszög is, mely a belső jellemi nehézségeket segít megoldani. Aztán fontos jelölő lehet még a 150°Nevelő, quincunx – fényszög is, amely szintén fejlesztő fényszög és a belső jellemi nehézségek, megoldásában adhat segítséget. Továbbá eligazodást adhat még a 12. ház is, mivel ez a megélt „Karmikus” múltból eredő képességeket is fel tárhatja számunkra.

Összességében pedig megállapíthatjuk, hogy a „Karma” azt a célt szolgálhatja, hogy - a megélt tapasztalatainkon keresztül - fejlődésünket fejlesszük, és a lélek elérje a teljesség állapotát. Azt is ki mondhatjuk, hogy addig kerül a lélek az inkarnáció által új leszületésre, míg minden feladatát nem sikerül teljesítenie.

Azt viszont nem szabad elfeledni, hogy a cselekedeteinek a következményét akár jó akár rossz mindenkinek viselnie kell! Ez a „Karma törvénye!


Végezetül akkor még nézzük meg 2. példában, ahol a Közbezárt jegyben található a Leszálló holdcsomópont.

Ebben a horoszkópban a pontos születi óraperccel, vagyis az ASC- I. házzal- el kijelölt 9. ház a Rákjegyben kezdődik, ahol a teljes Oroszlán 30° fokos jegyet magába foglalva csak a Szűz-jegyben ér véget a 9. ház. Vagyis itt az Oroszlán jegy/ Nap - uralkodóval lesz a Közbezárt jegy, ami itt a „felfüggesztett Karmát” jelöli.

A 180° -ra polárisan szemben lévő 3. házban, (mely a Bak-jegyben kezdődik és a teljes 30°-os Vízöntő- jegy lesz a Közbezárt jegy) a Vízöntőben található a Felszálló holdcsomópont és a 3. ház csak a Halak-jegyben ér véget. Tehát a 3. házas Vízöntő Közbezárt jegynek az uralkodó bolygói a Szaturnusz és az Uránusz bolygók.

Ebben az esetben, mikor a Vízöntőben található a felszálló akkor a belsőküzdelem megjelenik a személyes és a személytelen életben is, ahol szinte leereszkedően viszonyulhat a másik fél gondolataihoz. Hiszen a saját életét úgy szeretné élni, hogy különös emberek társaságában legyen, másokban pedig csak is keserűséget látja, hiszen a múlt terheit cipeli magával. Ezért aztán a kapcsolataiban nehézségek keletkeznek, képes a meglévő életét feladni, amiben ugye még az Uránusz is a hirtelen váratlan eseményeivel is beleviszi. Ezzel aztán gyakorta esetleg a magányba találhatja magát, mert az uralkodni vágyó természetét az „Egóját” mások nehezen tudják elfogadni.

A 9. házban a "középső közbezárt jegyben" az Oroszlán-jegyben található leszálló Holdcsomópont és ez adja a korábbi életeket, ahol a saját gondolatai mindig csak a saját énje körül forogtak, ezért itt a karma azt jelenti, hogy ezt fel kell számolni. A mostani inkarnációban pontosan ezért a Vízöntő felszálló jelölheti ki számára a jövő útját, hogy hogyan kell viselkedni főleg a kapcsolatok terén.

Mert amikor a Felszálló Hold-csomópont 3. házban van akkor az-az ember fontosnak, tartja a maga szabadságát, szeret utazgatni, és ezt fontosabbnak tartja, mint az érzelmi kötelékeket.


Vagyis a konfliktusai is az általa elképzelt világból adódnak. Meg kell tehát tanulni, hogy amit Nap - Hold, valamint az ASC –el magával hozott erre a világra azt harmonikusan igyekezzen megélni. Akkor ki tudd tartani majd a mellett, hogy akit társként választ magának a szerelemben akkor lesz boldog, ha a kapcsolata megújul.


A leszálló holdcsomópont, vagyis a sárkányfarok, azokat a megkövesedett személyiségjegyeket, a legtöbbször tudattalan késztetéseket, magatartás és világlátás mintákat öleli fel amelyeket, főképpen az anyai ágon felmenő, női elődei rosszul értelmeztek és ennek következtében rosszul éltek meg, hosszú évtizedeken keresztül feloldatlan problémát jelentve a számukra.


A Sárkányfarok tulajdonképpen megmutatja melyik az - az életterület, ahol a legtöbb a megoldatlan kérdés, ahol felhalmozódhattak az anya, vagy anyai ágon tudat alattiban a problémák. Tehát itt a 9. házhelyzete adhat útmutatást arra, hogy milyen személyes élet utáni vággyal megterhelt az illető élete.

Vagyis mivel ez - az élet nagy kérdéseinek a háza, hogyan lehet megszabadulni a régi „Éntől, így mivel a spiritualitás is a 9. házhoz tartozik, ezért a múlt dolgainak felszámolása legyen a legfőbb cél ebben az életben.


Már pedig mivel a közbezárt jegy az egészházra is érvényes, így a Felszálló által főleg a Szaturnusz bolygón keresztül valósítható meg, mert a Szaturnusz bolygó a nagy tanítómester képes az előre tervezésben is segítséget nyújtani, hiszen az élet nem véletlenszerű folyamat, hanem a korábbi cselekedeteknek a következménye.

Vagyis a lélek utazásának az érdemein és a veszteségein alapszik!

❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook