Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
2732. HnéViktória (válaszként erre: 2728. - Ilcsimama)
2017. jan. 28. 17:52

Végig futott rajtam a borzongás ;)


Jó érzessel töltött el amit írtál

2731. HnéViktória (válaszként erre: 2728. - Ilcsimama)
2017. jan. 28. 17:49

Nagyon szépen köszönöm , igen így már értem :)


Ezért szeretlek olvasni mert számomra is érthető és nagyon sokat tanultam így már.

2017. jan. 28. 17:10
Kedves Ilcsi mama! Nem tudom lehet e ilyet kérdezni de én az ascendensemre lennék kíváncsi 67.06.04. születtem csak azt nem tudom, hogy hajnali 1/4 kettőkor vagy 1/4 3-kor (volt a közelben víz illetve a Duna-parthoz közeli kórház úgy tudom ez is sokat számít). Ha nem tudom a percre pontos időt már nem lehet meghatározni az ascendensemet?
2729. Ilcsimama (válaszként erre: 2726. - Mcsaba)
2017. jan. 28. 15:14
Köszönjük Csaba az információt, reméljük, hogy ezzel másoknak is segítettél.
2728. Ilcsimama (válaszként erre: 2727. - HnéViktória)
2017. jan. 28. 15:12

Kedves Viktória! Nem tudom, mire gondolsz, a Szaturnusszal kapcsolatosan, amikor azt írod, 01. 27.—én, hogy a tegnapi jegyváltás mely jegy szülötteket érinti?


Ugyan is neked mostanság nem kell a Szaturnuszi korlátozásoktól tartanod. Hiszen a képletedben, a Szaturnusz együttállásban található Jupiterrel a Mérleg-jegyben.


A Szaturnusz most nem váltott jegyet hiszen, 2015-ben "Retrográd módon" lépett be a Nyilas jegybe és most is, még változatlanul a Nyilas 24°17’ fokán jár. Csak majd ez év december 20.—án fog átlépni a Bak jegybe/ ahol pedig a saját uralkodása alatt fog haladni 2020.12.16.-ig.


Aztán majd a Bak-jegy időnek a végénél 2020. 03. 23- 2020.06.29.-ig szintén „Retográd” állásban előre lép a Vízöntőbe, majd még egy kis időre 2020.06.30- 2020.12.16-ig majd visszalép a Szaturnusz a Bakjegybe. Maj a továbbiakban ismét KB, 2 és fél éven keresztül a 2023. 03.07.-ig pedig már a Vízöntő- jegy lesz a haladási helye.


A mai nappal (2017.01.28), a Hold is 0 óra 06 perckor „Újhold fázisba” lépett, ahol ugye együttállásba van a Nappal, tudod az Új hold idők százszoros jó gondolatteremtő idők közzé, tartozik) és a Hold a Bakból átlépett a mai napon a Vízöntő jegybe és majd 2017. 01. 30-31.-én a Halakban halad tovább a Kos felé, mert 2-3 naponként ugye jegyet vált a Hold.


Te pedig, mivel Ikrek Napjegyhez tartozol így az Újhold idő, inspirálhat téged, hogy nagyra törő terveket – vágyakat, terveket szövögess. Mivel neked a Marsod a képletedben, az Ikrekben van ott ahol a napod is állt a születésedkor. Most pedig a Mars bolygó is, éppen a Kos-jegybe lépett saját / Mars uralkodás alá, így erőt kaphatsz általa, hogy igyekezz esetleg valamiben képezni magad, hogy előbbre tudj jutni.


Azt is tudod ugye, hogy 2017. 03. 21-től kezdődig majd a NAP éve. A Nap évében, pedig a sors az utadba hozhatja azt a személyt, akivel tökéletesen kiegészíthetitek egymást, akivel tökéletes harmóniában élhetnél. Ez évben a gondviselés számodra, sok mindent valóra válthat.


Mivel Kínai horoszkóp szerint 2017. 01.28. -tól - 2018.02.15.-ig tart a Kakas éve ahol az elnyomottak hallathatják a hangjukat. Inkább arra koncentrálj mostanság, hogy a Nyugati asztrológia szerinti Ikrek születési idővel a Kínai sebes Ló hava egyezik meg, amely ugye 2014. évben volt. Mivel a „Kakas évekhez tartozó évben”születtél most rád, csak e vonatkozásban terjed ki a hatása.


Kínai horoszkóp szerint: 2017. év elejétől a Szaturnusz bolygó a Patkány havában és /a Nyugati Nyilas jegyben jár/ Jupiter uralkodóval. Ebben az állásban a hatalom a jó lét a szellemi és fizikai fellendülés elérésében lehet a segítségünkre.

2017. jan. 27. 09:48

Mindenkinek szép napot !

Én ismét a szaturnuszi félelmem miatt érdeklődőm a tegnapi jegyvaltasa mely jegy szülötteit érinti?


Puszi Drága Ilcsi mama:*

2726. Mcsaba (válaszként erre: 2721. - Ilcsimama)
2017. jan. 26. 20:08

Mondhatom azt is, hogy ajándékba kaptam egy jó ismerősömtől. Nagyon örvendek neki. A pontos megnevezése: Placidus Plus 4.5

(Úgy tudom, hogy az AstroSky után ez a legjobb magyar program. A profik is ezt használják)


Nagyon komplex program. Sok táblázat van benne részletes fényszög adatokkal, egész aprólékosan feltünteti a bolygók méltóságait a Radixban és a direkciókban is.

Az aszteroidák és az állócsillagok pozícióit is megadja. Állócsillag együttállásokat, bolygó felezőpontokat...


Természetesen Tranzitok, szekunder, Primer direkciók, még Glahn direkciók is vannak. De a legérdekesebb az, hogy meg van az úgynevezett Dubravszky-féle pontosítási módszer is. Csak a használata valamiként nem jött be nekem. Hanem inkább a szekunder és a Primer direkciók szerint való táblázatokat használom pontosítani. De van automatikus korrekció is, csak az mégsem olyan pontos. Életeseményeket rögzít és azokat használja.


Sikerült valamennyire felfognom a születési idő pontosítási módszerét. Csak abban akadozok, hogy melyik az épp megfelelő tengely direkció. Mert olykor több is előkerül...


A saját képletem pontosításánál 14 óra 32 percet állítottam be. Viszont nem egészen vagyok biztos ebben.


Megjegyzem azt, hogy nem talál a Morinus programon lévő direkciókkal. Érdeklődtem is efelől és azt a választ kaptam, hogy ez az asztrológusoknak is gondot okoz.


A Morinus program is nagyon jó. Sok hasznos dolog van benne, ami nincs meg a Placidusban. Megtalálható a Netten és ingyenesen letölthető. És magyar nyelvre állítható !


[link]

2725. Ilcsimama (válaszként erre: 2724. - Napocska913)
2017. jan. 26. 15:42

Kedves "napocska913". Válaszom a bejegyzésedre az, hogy igen! Azt ajánlom, hogy lapozz vissza fórum legelejére olyan 2011-12-es évekre. Ott „akit érdekel az asztrológia" oldalon megtalálhatod azokat az alapismereteket, ahol a jegyek – házak - bolygók és azok fényszögeiről STB. -ról írok:

A 2723 sz. bejegyzésedre pedig a válaszom, hogy priben írd meg a pontos születési időt, a születési hellyel együtt, mert akkor jobban érthető lesz számomra az itt fel tett kérdésed, persze az is jó lenne, ha kifejtenéd, hogy miért éppen ezek érdekelnek most téged, vagyis mire vagy leginkább kivácsi? Mert ugye a X. ház a karrier háza, ugyanakkor a Vízöntő ASC-nek a Szaturnusz az uralkodó bolygója, itt pedig azokat a részeket keresd meg a fórumon, ahol az I.II.III. Szaturnuszi ciklushatásokról írok.


Első lépésként pedig az Általános M/ horoszkóp kört töltésétek le saját mappába, mert az - azon jelzett jegyház jelzéseket a „Radix” születési képletértelmezésre is (természetesen a megfelelő saját helyeken) kell alkalmazni.


Sok minden mást is találhatsz (találhattok) itt, például a Nagy Nap évvel kapcsolatos leírásomat is, mely elvezethet az „Égi csillagok világának” a megértéséhez is. Ezen belül pedig a "Rege a csodaszarvasról" sorozatot is, megtalálhatjátok a: I/175. II/178. III/180. IV/181. V/182. VI/186. VII. 187. VIII/188. IX-X/ 201 számokon és a vége a XI/205. számokon van feltöltve.


Ehhez kapcsolódva megtalálható Arany János két verse is: 162. 163. 164. 168. 171 és a 174. számokon.

Kedves Fórumlátogató jó szórakozást és vidd magaddal – ajándékomat - , ha tetszik neked!


Itt is jelzem, talán csak a legfontosabbakat: mert talán neked és másoknak is a segítségére lehet, a sorozat, hogy, mikor milyen számokon jelentek meg a leírásaim: Első asztrológiai sorozat I. rész /2011. 09. 22/. 54. számon. Mit jelent a Hold, egy nagyon fontos mutató a horoszkópban ez egyes jegyekben címmel.

II. rész 58. szám: Honnan jöttünk hová tartunk az életünk folyamán. A 4 „KENTRA „tengely, vagyis a horoszkóp kör legfontosabb sarokház mutatói. IV. ház/IC. X. ház/MC. I. ház Aszcendens és vele szemben lévő VII. Ház Deszcendens. A bolygók, a jegyek és azok időpontjainak összefüggései.

III rész: /09. 23./ 68. szám. Az Aszcendens, mint az I. ház kezdete, a többi házak jelentései és összefüggései.

IV. rész: /09. 24/ 70. szám: A házakban álló bolygók jelentőségei. Lassú és gyors bolygók, valamint, mit is jelent a STELLIUM állás, vagyis, mikor egy jegyházban legalább három bolygó állás is, található. A bolygók keringési ideje. V. rész /09. 24/ 73. szám. VI. rész / 09. 26/ 74. szám: A Karmikus Szaturnusz bolygóról, Uránusz, Neptunusz, Plútó lassú bolygókról, amit tudni kell.


VII. rész: / 09. 27/ 80. szám: Leszálló és Felszálló holdcsomópontok és ezeknek a Karmikus összefüggései.

VIII. rész: /09. 30./ 84. szám: Hold helyzete és összefüggése a jegyekre vonatkozó betegséghajlamok tekintetében.

IX. rész: / 10. 01. / 87. szám: Újholdról és a Telihold hatásairól, ezeknek összefüggései a Karmával, - valamit a jegyek alapján - a testünkre való holdhatások jelentőségei. Tudatosan legyünk a testünk őrei címmel.

X. rész: / 10. 02./ 92. szám: Kínai orvoslás az asztrológiában. Az életerő áramlás, valamint a keringéssel összefüggő vízhiány.

XI. rész:/ 10. 03./ 95. szám: Az arcon is látható betegségek ismérvei.

És az első rész vége: XII. rész / 10. 04./ 97. számon olvasható: Étkeink az egészséges táplálkozásért.


A 12 állatöv jegy általános- jellemzése pedig megtalálható:

Kos.1. szám. Bika jegy: 72. szám. Ikrek jegy: 19. szám. Rák jegy 23. szám. Oroszlán 11. szám.

Szűz jegy: 27. szám. Mérleg jegy: 28. szám. Skorpió jegy:10. sorszám. Nyilas jegy: 71. sorszám. Bak jegy: 14. sorszám. Vízöntő: 17. szám és Halak jegy: 14. 20. számon olvasható.

A 155. számo: A Nagy Precessziós Napciklus, a 2012. évi mendemondákkal összefüggésben. Benne, NOSTRADAMUS jövendölések is.

Majd ezt követi a 163. 169.172. 175. 176.179.180.181.182.183.186.187.188.195.201. és a 205. számokon: Arany János két verse, valamint a „ Csodaszarvasról” szóló mesém leírása.


Közben a „Nick” nevemben –sajnos géphiba következtében/ Ilcsi Mama névről – névváltás következett be „NICK”Ilcsimama névre. Azonban köszönet Hoxának, mert igyekezett a régi és az új bejegyzéseket, összefésülni, azonban még is előfordulhat, hogy egyes számok esetleg megváltozhattak.


Jó böngészést és jó tanulást a régieknek és az újaknak is, vagyis mindenkinek azt kívánom, hogy egy kis szorgalommal, mennél több ismeretanyagot tudjon, - akár ilyen egyszerű módszer segítségével is - elsajátítani az asztrológiai ismeretekről!

Töltsétek le az ingyenes Placidus programot, mert azzal szinte mindent jobban megérthettek majd.


Kukkantsatok be az adatlapomon a Naplómba is, ott is sok hasznos dolgokat tudhattok, meg a feltöltött mellékelt képek segítségével.

2017. jan. 25. 17:30
még azt szeretném kérdezni, hogy a fórum bejegyzéséiből meg tudod-e tanulni az asztrológiai alapismereteket és ha igen melyik bejegyzéstől kezdjem.
2017. jan. 25. 17:27
Kedves Ilcsimama!segítségedet szeretném kérni,10 házas nap 21' trigont alkot a 2 házas tranzit uránusszal , de ne felejtsük el hogy a Szaturnusz is ott jár és a 8 házból a Vénusz sexilt alkot. ennek a megfejtésében segítenél? egyébként Vízöntő aszcendens vagyok radix Szaturnusz vízöntő 29' fokán áll. Nekem ez a Szaturnusz 2. visszatérése a 10 házba. előre is köszönöm.
2722. Ilcsimama
2017. jan. 22. 14:38

Mostanában sok új látogatója van a fórumnak, most nekik, de természetesen a régieknek is, szánom a következő írásom, melyhez a naplómban képet is mellékelek, hogy még jobb eligazítást kapjatok az asztrológia világában.

Általában a Napjegyét mindenki ismeri, amely az adatlapomon és naplómban feltöltött M/ horoszkópban jó látható, minden egyéb jelentésével együtt.

A NAP= életerő, a tudatos „ÉN” az „EGÓ”- Önképe. Azt viszont soha sem szabad elfeledni, hogy az EGÓ az a csúf kis manó, mely az eszünk és szívünk közötti híd alatt, lakozik.


Aztán maga az ASC és akár még a „Rejtett ASC- is nagyon fontos tényező lehet a személyiség megítélésben, ehhez viszont szükséges a pontos születési óra-perc ismerete. Aztán még a rejtett aszcendens is, ebből látható, mert megmutatja az utat a külvilág felé, azt mutatja, ahogy bennünket más miként lát. A rejtett aszcendens pedig abból tevődik össze, hogy melyik bolygó hol állt melyik jegy- házban, a születés pillanatában és az, milyen pontértékkel vehető figyelembe.


Mivel pedig a nyugati asztrológiai jegyek is, az ősi civilizációkban kapták a nevüket ezzel együtt az alap/ M/ horoszkópszerinti (tavaszi napegyenlőséggel március 21.-vel kezdődő) Kostól a Halakig tartó elnevezésüket, ezért asztrológiai szempontból igen fontos emberi tulajdonságokat tudunk - már csak a Napjegyek ismeretében is -, a hozzájuk fűződő emberi tulajdonságainkból felfedezni saját magunkról.

Az M/ horoszkóp tükrében Kostól a Halakig, a jegyek a horoszkóp körben egymást pozitív és negatív jelzéssel egymást követik. A + jelű jegy általában mindenkinél az alkotó oldalt takarja, míg a – negatív jel inkább az emberi természetnek a sötétebbik oldalát tükrözheti. Viszont az is boztos, hogy ezek a jegyek egymásra épülnek.

A polárisan szemben álló jegyek pedig, mint egy árnyék tulajdonságokat takarhatnak.


A Nap-jegy adja az „ÉNT” az „EGÓT” az életerőt, a tudatosságot a lehetőségét annak, hogy az egyéni önkifejezésünk milyen, az ASC jegyháza pedig meg mutathatja, az öntudatosság és az egyéniségünk miként tud alkalmazkodni a kifelé való hatás révén másokhoz. Hiszen ezzel az arcunkkal tudjuk megvédeni a saját Napjegyünket.


Példaként említeném meg, hogy például a Bika - Skorpió jegy szemben lévő ellenpárosnál: megjelenhet a féltékenység, a haragtartás, vagy például az Ikrek – Nyilas- szemben állásnál, a tulajdonságához hozzá tartozhat az is, hogy esetleg szeretik megkerülni az igazságot, ez ugye a Nyilas jegynek (a sok jó mellett) a tisztességtelen árnyék tulajdonsága is lehet.

Amennyiben pedig ezeket, a nézeteket elfogadjuk, akkor esetleg a saját horoszkóp ábrában felfedezhetjük az alkotó személyes fejlődésre való hajlamaink alapján a jóra való törekvést is.


A Hindu és az Indiai bölcsek úgy tartják, hogy a jövőjét születésével, mindenki magával hozza. A Nyugati asztrológia szerint is, a „Radix” születési Horoszkópban benne van az egész sors minden, aminek a megismerése által javítani tudjuk az élet minőségünket.

Azzal, hogy a sorsát mindenki akár a saját kezébe is veheti, mindenki maga döntheti el, hogy hogyan tudja javítani az élet minőségét, ezt nevezzük SAJÁT AKARATNAK.

Hiszen vannak, akiket a sors irányítja és vannak olyanok is, akiket sors csak taszigálja jó felé.


A Nyugati horoszkóp, vagyis a születési „Radix” képlet, mindennél nagyobb segítségünkre lehet a legfontosabb feladatok megoldásában, hogy még jobban megismerhessük Önmagunkat. Őszinte tükröt tartva elénk, hogy az által az igazi értékeinket világosan megmutassa, azért, mert megismerhetjük belőle sorsunk legfőbb irányvonalait.


Egyszóval mondva az Öntudatunk erősítésére használható információival, a horoszkóp ismerete, megmutathatja nekünk a jellemünket, a bennünk rejlő értékeket, az elkövethető hibáinkat, rámutat a lehetőségekre, hogy milyen jó útválasztással találhatunk rá az életünk jobbítására.

Vannak emberek, akiknek hiába súgnak a csillagok, vagy hiába tereli Őket a sors az életfeladatuk teljesítésének útjára, sajnos vagy nem tudják, mert nem foglalkoznak az asztrológia tanulási folyamatával, vagy leginkább nem is, figyelnek oda ezekre, a dolgokra.


Ők azok, akiknek meg kell élniük, és el kell szenvedniük a rosszat, mert csak ez után válnak éretté, hogy teljesíteni tudják mindazt, amiért ismét leszülettek erre a Földi világra.


Érdekes lehet még az is, hogy a Neptun bolygó, mostanság a Halak 10° fokánál haladva adhatná a másod uralkodójának, a Jupiternek a jó hatásait is, valamint mivel a Vénusz felsőbb oktávjának is tekinthető a Neptun bolygó így fontos lehet mostanság a kimondott szó és az ígéret. Mivel azonban a Hold éppen ma a Nyilas jegybe lép, ahol a Jupiter az úr, és itt halad még körforgás szerint Tranzit módon a Szaturnusz bolygó is 23° foknál, így a kapcsolatok a családi élet és a párkapcsolatok terén kellene erősíteni az összetartozást. Főleg azért, mert a Mars bolygó is a Halak 23°fokánál jár, és mint már említettem a Jupiter és Szaturnuszi nem jó fényszögeltség következtében igyekszik a Mars a rosszabb dolgokat is behozni az életünkbe.


Hiszen a Neptunusz forrása a szeretetnek és az együttérzésnek is, mert mind kettő meg tudja úgymond világítani az emberi lényt a spirituális igazságokkal, azonban ezek vezethetnek illúziókba, a fantázia világába is, de ugyan akkor elhozhatja számunkra a legnagyobb boldogságot is, ha úgy szeretnénk. Mindenki számára az a legfontosabb, hogy az életünkben megtaláljuk a helyes utat és az egyensúlyt a Neptunusz és a többi bolygó igényei között. A Neptunusztól nagyon sokan akár gyógyításra való hajlamot is kaphatnak, ugyan akkor képletben a lokális helye kijelölheti a betegség hajlamok mellett a műtétek és a kórházi kezelések lehetőségeit is.


Pláne úgy, hogy most a felszálló holdcsomópont is, mely a jövőútjának az alakulását jelzi a Szűzben, főleg arra sarkalhat bennünket, hogy nézzünk körül az életünkben, hogy mik azok a dolgok, amelyeket szeretnénk elkerülni, mik azok, amik folyton meggátolnak bennünket, abban, hogy az előre jutásunk érdekében elérhessük a céljainkat.

Hiszen nem sokára január 21.-vel a Nap is belelép Vízöntő jegybe, ahol az új irányba hatással lehet az önkifejezésünkre, éppen ezért itt a Nap hatása is rendíthetetlenül érvényesülhet.

Mivel pedig a Szaturnusz bolygó is éppen a Nyilasban halad (itt magyar országra, mint aki a Nyilas jegyhez van rendleve), különösen fontos lehet, hogy mindenki igyekezzék konstruktívan levezetni az energiáit, át kell most értékelni szinte mindenkinek a saját életét és megfogalmazni, mind azokat a jó célokat, amelyeket szeretne elérni ebben a 2017-es évben.


Az Uránusz bolygó is, - aki a hirtelen váratlan dolgokat hozhatja be- most még a Kos jegyben 20°45’ foknál halad, amelynek az uralkodó bolygója a MARS, ezért ez még megerősítheti, hogy a figyelmünk ne lankadjon az elővigyázatosság terén sem. Különösen az egészségünk védelme és a baleseti veszélyek elkerülésére fordítsunk mostanság nagyobb figyelmet.


Amikor pedig majd letelik a Mars év 2017. 03. 20.-án, akkor Mars a Bika-jegy 7°30’ fokánál fog haladni éppen. (Akik ismerik a saját „Radix” képleteiket, ezeket a jelzett jegy fokszámokat vegyék figyelembe a jegy és házhatások tekintetében).


A PLÚTÓ a törpe bolygó, még mindig és nagyon sokáig 2024.-ig a Bak-jegyben fog haladni (jelenleg a Bak-jegy 17°35’-nál halad), az univerzális életerőt képviseli, hiszen a MARS felsőbb megjelenéseként működik. Ezért aztán ösztönözi bennünk a fejlődés lehetőségét és mind azt az átalakulást, amelyet a napkörül keringő kicsi bolygó csak képviselhet. Mivel a Plútó általában a hatalmat képviseli, pláne maikor olyan bolygóval hoz létre nem jó fényszög kapcsolatot, mely esetleg a szélsőségek felé, a hatalmi harcok irányába terelheti az embert, nagyon oda kell figyelni, hogy ne kerítsenek bennünket olyan gyilkos erők a hatalmukba, amelyek a hatalmaskodás felé terelnének bennünket!


2017. március 21.-től kezdődik majd a következő 7 éves ciklusonkénti aktuális NAP éve.


Eddigi napévek voltak: 1940. 1947. 1954. 1961. 1968. 1975. 1982. 1989. 1996. 2003. 2010 és majd most ismét a 2017. –év. NAP évét az életerő, az EGO” az önkép a +Jang adja és ezekben, az években számíthatunk a szerencsére a váratlan sikerekre és még esetlegesen valamiféle örökség lehetőségeire is. (Érdemes ezeket az eltelt éveket mindenkinek visszanézni, hogy miket hozott be a Nap éve.)


A Horoszkóp körben a NAP - háza 5. Oroszlán-jegy –háza, de a „Radix” születési képletben is az 5. ház bármely jegyre tevődjön is, az életörömök az élvezetek házát jelenti, ahol megjelenik az életvágy, a kedvtelés a szórakozás, de ide sorolhatjuk a gyermekek általi örömöket is. Főleg az 5. Házban vagy a NAP házában találhatjuk meg vérszerinti apát is, de akár még az elsőszülött gyermeket is.

► A NAP megközelítőleg egy hónapot tölt el minden egyes állatövjegyben.

A Kínai asztrológiában, a 2017-ik év január28 -2018. február 15.-ig a Kakas jegyében fog el telni, Tűz elem és a negatív JIN jelleg társul majd hozzá. A megfigyelések alapján a kakas évek politikai téren az elnyomottak részéről megmozdulásokat hozhatnak.

A párkapcsolatok terén is a már meglévő ellentétek még jobban kiéleződhetnek.


Amennyiben felismerjük magunkban mindazokat a lehetőségeket, amelyek a céljaink elérésben gátolhatnak, saját jó megfontolt akaratunkkal le tudjuk győzni az utunkba kerülő akadályokat is. Hagyatkozzunk a jó érzésvilágunkra, főleg a szeretetre, a megértésre, a békességre, akkor ebből táplálkozva talán jóra is tudjuk fordítani a dolgok menetét.

2721. Ilcsimama (válaszként erre: 2720. - Mcsaba)
2017. jan. 18. 13:30
Nagyon örülök neki! Jó lenne ha leírnád ide, melyik váltzatot, talán másokat is érdekelhet. Számolj majd be az új szerzemény jó és hasznos dolgairól is.
2720. Mcsaba
2017. jan. 17. 17:28

Köszönöm szépen kedves Ilcsimama.


Sikerült beszereznem a Placidus Plus program új változatát és abban egész pontosan jelöli a bolygó órákat. És aztán még a születési idő pontosítást is lehet csinálni.


Jó Egészséget kívánok !

Szeretettel,

Csaba

2719. Ilcsimama (válaszként erre: 2715. - Mcsaba)
2017. jan. 17. 13:20

Kedves Csaba és mindenki más is akit érdekelhet a 2715. számon feltett kérdésre adott válaszom.


Induljunk ki abból a tényből, hogy HOLD a földkörüli keringése során, azokon az ismert állatövi jegyeken halad éppen keresztül, amiket a Nap is bejár az égi pályáján.

Ebben csak annyi eltérés van, hogy a Hold mivel a fölkörül kering az összes bolygók közül a leggyorsabban haladó bolygók közzé, tartozik.

Az erők hatásai az emberre bizonyos fokig a jegyektől is függhetnek. Gondoljunk csak bele, hogy Telihold ideje milyen erőteljesen és mennyire befolyásolja testet és lelket is.

Ugyanakkor az Újhold napok impulzusai már nem annyira válnak érzékelhetővé. Ez pedig azért van így, mert a holdimpulzusok irányváltásai a növekvőből a fogyóba erőteljesebben válik érezhetővé, mint amikor az Új hold idején bekövetkező erőváltás van.


A HOLD pedig, mint a második Fő világosítónk visszatükrözi a NAP fényét, ezért a napsugárzás legfőbb közvetítője itt a Földi életben. A Hold járása az állatövben pedig egy óramutató járásához hasonlítható, mert a földkörüli keringése során ugyanazokat az állatövi jegyeket járja be, de mivel minden bolygónál sebesebben kering, ezért, mint egy huszonnyolc nap leforgása alatt vonul át a zodiákuson, és két –három napokat tölt el az egyes állatövi - jegyekben.


Vagyis HOLD, mint a FÖLD bolygója, a csillagos égen való konstellációja= helyzete közvetlen befolyást gyakorol ránk, emberekre, állatokra és minden földi életre egyaránt. Az embereknél a hold mindenkori állása az állatövben különböző hatásokat fejt ki a testi és szervi területekre egyaránt.


Éppen ezért, mikor a Tranzit hold éppen az adott szervvel analóg jegyben jár, akkor a hatása is a legerősebb.


Így tehát, ha azon a területen kerül sor az akupunktúrás kezelésre, akkor bizonyos, hogy az a gyógyító hatásban is érezhetőbb lesz.

Ha pedig a bolygóórákkal arra gondolsz, hogy mely órák a szervek órái, akkor arra is van feltöltésem a fórumon.

Illetve a Kínai asztrológia szerint is figyelembe lehet venni az állat jegyek óráit, vagyis a

születés -* órájában uralkodó állatövjegy. A 24. órát kell felosztani, úgy hogy a napok azon időszakában egy - egy állatjegy hatásának 2-2. óra érvényesüljön.

Ehhez azonban ismerni kell a keleti és nyugati jegyek meg egyezéseit.


A fórumon AKUPRESSZÚRÁS pontokról is, írok a 2232 számon, illetve a naplómban is, van feltöltve erről kép.

Érdekes lehet ebből a szempontból még az is, hogy a hétfői nap a Hold energiái köré összpontosul, mivel pedig a HOLD a második fővilágosító ez által a Hold a napsugárzás legfőbb közvetítője.

A hold száma 2. Amely az érzelmi képességeket, a találékonyságot, az ügyességet jelöli.

Ilyenkor legfontosabb a lelki élet, az egészség és annak a karbantartása és a biztonság, a háztartás ügyei és a családi dolgok gondozása, mert a Hold Reakció, tudat alatti hajlamok, az én átérzése, feltételes reflexek.

Késztetés a belső támaszkeresésre, késztetés az otthon melegének és biztonságának kialakítására Igény a biztos érzelmi háttérre és a kötődés érzésére, igény arra, hogy jól kijöjjünk önmagunkkal.

Ez a változások világa - ahogy a Hold változik: beköti az embert a látszatvilágba.

Ezt csinálja a Hold is: elfogy, megtelik, éppen hogy elfogy, már növekszik: megfoghatatlan és szinte kiismerhetetlen.

Az én az Hold-énem: az, hogyan érzem magam. Ez már nem látszik. De legbelül van a Nap, ami a cél: eljutni az igazi énhez. Nap - ÉN: az -* ember, aki azt várja, hogy valaki, vagy valami megtalálja. De mivel a Hold kifelé húz, a Napnak van egyedül fénye: az alsóbb világok alatta, a felsőbb világok felette helyezkednek el.


Az alsó világ azt jelenti, hogy az érzékszervek számára adottak (látjuk – megfogjuk - érezzük: öt érzékszerv), a felsőbb világ a transzcendens szféra, mellyel akkor tudunk kapcsolatba kerülni, ha a Nap fénye (tudatosság) megvilágítja őket.

Amikor az ember nincs tudatában magával, akkor a Hold állapotában van és a változások világát valóságnak, fogja fel.

Telihold idején gyakorta tör fel bennünk a vágy a visszahúzódó védettségre és a külső vagy benső otthonosságra


Újhold idején a Nap és a Hold együtt állnak az égen, vagyis azonos csillagkép azonos fokán helyezkednek el, természetesen a Földről szemlélve. A Nap és a Föld közé kerül a Hold, ez által a Nap sugarai nem világítják meg azt az oldalát, mely a Földről nézve látszik. Ezt nevezzük a Hold sötét oldalának.


Mivel azonban a Hold nagyon gyors mozgású égitest, ezért már pár órával a pontos Újhold után látható lesz a vékony sarló, mely a növő hold szakasz kezdete is egyben.

A dinamika napja, az éppen növésnek induló Hold fénye erősödik, és új, kreatív energiával tölt fel bennünket.


Egészségünk szempontjából minden sokszoros erővel hat, amit a test regenerálásáért teszünk, ilyen lehet az akupunktúra és az AKUPRESSZÚRÁS kezelési módszer is.

Aztán ezzel együtt Újhold napjain érdemes folyadéknapot is, beiktatni, mert a szervezet méregtelenítése többszörösen hatékony ennek az égi jelenségnek a hatása alatt, mert mindennemű egészségügyi beavatkozás csak a testi és lelki erősödést szolgálhatja, még a műtéti beavatkozások is könnyebb felépüléssel járnak, ha Újhold napjaira időzítjük.


A Hold aktuális fázisán túl, a jegybeli elhelyezkedésére is oda kell figyelni, főleg egészségügyi vonatkozásban. Sőt még a Radix szerinti 6-12-es házakra és annak uralkodóira is. 6. Házban van a Hold az - azt jelenti, hogy az illető az átlagnál gyorsabban kigyógyulhat a betegségekből.


Amikor viszont a Vénusz szemben áll a Holddal, olyankor a szülött nem érzi jól magát a bőrében. Amikor a Nap a Kosban, a Hold pedig a Mérlegben van, olyankor egyensúly áll fenn a férfi- jellegű előretörő erők, és a női jellegű kapcsolatteremtő energiák között.


Egészségünk szempontjából minden sokszoros erővel hat, amit a test regenerálásáért teszünk.


Ide szeretnék adni még nektek az egészségre alkalmas módszert is, talán nem mindenki ismeri, hogy mennyi mindenre képes főleg ilyenkor télen a fahéjas Méz?


Krónikus fáradtság ellen: A testi erőt legjobban, a mézben lévő cukor regenerálja. Mézet és fahéjat fogyasztó idős emberek erősebbek és mozgékonyabbak. Ha délután három óra körül fogyasztunk el ilyen italt, egy héten belül helyreáll a szervezet vitalitása.


Koleszterinszint: Két kanál mézet és három teáskanál törött fa-héjat keverj össze 2 dl forró vízzel, 10 százalékkal csökkenti a koleszterinszintet. Ha naponta háromszor alkalmazzuk a krónikus magas koleszterinszint is, lecsökkenhet. Ha naponta fogyasztunk mézet, megakadályozhatjuk a koleszterinszint emelkedését.


Fogyásra is alkalmas: Reggel éhgyomorra fél órával a reggeli előtt, este pedig lefekvés előtt igyál meg egy mézes fahéjas italt. Rendszeres fogyasztása csökkenti a súlyt még a rendkívül kövérek esetében is. Azzal, hogy megakadályozza a zsír lerakódását, ha nagyon zsíros ételeket fogyasztottunk.


Megfázásra: megöli a nátha baktériumtörzseit, ha három napon keresztül naponta háromszor egy kanál mézet és negyed kanál törött fahéjat fogyasztunk, a krónikus köhögést is enyhíti és megtisztítja a légcsövet.


Szívbetegségre: A mézet keverjük össze törött fahéjjal, és lekvár helyett, kenjük kenyérre. Rendszeres fogyasztás mellett csökkenti a koleszterinszintet, és véd az infarktus ellen. Ezen kívül könnyíti légzést és erősíti a szív munkáját.

A méz és a fahéj visszaadja az erek rugalmasságát is.


Az ízületi kopásban szenvedő betegek reggel, délben és este egy pohár meleg vízbe tegyenek két kanál mézet és egy kanál törött fahéjat, ez a bél működést is szabályozza.


Jó fogfájás esetén is, mézet összekeverve egy k/kanál törött fahéjjal a fájós fogra téve a fájdalom elmúlik.


Akik gyakorta felfáznak a hólyagfertőzésre is, egy pohár langyos vízbe tegyen két kanál mézet és egy kanál törött fahéjat, megszünteti a húgyhólyag és a húgy utak fertőzését.


Gyomorpanaszok eseténél is a méz és a törött fahéj keveréke gyógyítja a gyomor fájdalmat és megakadályozza a gyomorfekély kialakulását. A fahéj mézzel elkeverve megakadályozza a gyomorsav túlzott termelődését is.


Arról már nem is beszélve, hogy az immunrendszer erősítése milyen fontos: a méz és a fahéj rendszeres fogyasztása erősíti az immunrendszert, védi a szervezetet a vírusok, baktériumok ellen. Mivel a mézben nagyon sok vitamin és vas van a rendszeres használata, erősíti a fehér vérsejteket a baktériumokkal és a vírusokkal folytatott harcában.

2718. Ilcsimama
2017. jan. 17. 13:03

A 2716. számon elkezdett „Regula gyűjteményemből” készült bejegyzést, most folytatom még a Január hó végi napokra eső névnapokkal.


Január 25-e PÁL napja: Ez a nap a népi megfigyelések szerint jósló napnak, ha úgy tetszik természetvarázsló napnak is tekinthető. Ugyan is e nappala a tél pontosan az ellenkezőjére fordul, mint közvetlen előtte volt.

Vagy jégtörő, vagy éppen jégcsinálóvá, változik az időjárás.

Érdemes tehát e napot megfigyelni!


Bár talán tegnap még hó hullt, az idő vált, ahogyan PÁL fordult.

A szép derült idő azt jelzi, hogy még hosszantartó hidegre lehet számítani.

Amennyiben az ember meglátja az árnyékét, akkor, hosszútélre lehet még számítani.

Ha ezen a napon eső vagy hó esik, úgy az évben nem lesz jó termés.

PÁL fordulás köddel, az bizony nem várt állat betegségeket hozhat.


Január 26-a VANDA és PAULA napja:

E- nappal már túl jutottunk a hónap közepén,

Kevés tél van már hátra pláne, ha az ember az új tavaszt nagyon várja.

Nincs már a tél oldalán a fölény,

Szép idő jön, de van, ki tudja,

Tavasszal lesz csak sok munka!


Január 29-e ADÉL napja:

Nem barátja neki a TÉL.

Ezért jó, ha eljön Adél.

El is jön ma és űzi - vágja,

Hiszen Adél senkinek sem a barátja.


Január 30-a MARTINA és GERDA napja:

Lám januárnak mindjárt vége,

Ha ma csillagok szállnak az égre,

Már várhatjuk, hogy hamarosan itt a tavasz,

Csupán a február lehet még egy kicsit ravasz!


Január 31-e MARCELLA napja:

Mivel Marcella a telet nagyon utálja,

Ezért aztán átvezet bennünket,

Februárba!

Február jön a tél is, lassan elmegy,

Február – a Jégbontó hava lehet,

Türelemmel száll felettünk ekkor a sok felleg.

2717. Ilcsimama
2017. jan. 13. 12:39

Szintén a 2709. sz.- hoz /kapcsolódva jelzem nektek a 2017. évi Telihold és az Újhold teremtő napokat: Telihold: I/ 12, II/11. III/12. IV/ 11. V/ 10. VI/ 9. VII/ 9. VIII/7. IX/6. X/ 5. XI/ 4. XII/ 3.

Újhold:I/ 28. II/ 26. III/28. IV/26.V/ 25. VI/ 24. VII/23.VIII/ 21. IX/ 20. X/ 19. XI/18. XII/18.


Naplómban képet is találhatok!

2716. Ilcsimama
2017. jan. 13. 12:29

Kedves Fórumlátogatók! A 2709. számhoz kapcsólódva:

Néhányan (a régiek közül), talán még emlékezhettek rá, hogy jó tíz évvel ezelőtt elkészítettem nektek: „Ilcsi Mama Népi megfigyelések, Népi bölcsességek, hagyományok alapján a névnapokhoz kapcsolódó kalendáriumot”. Amelynek az alapja – a HOLD állások mellett-, főleg abból eredt, hogy az ősök még az 1800-as évekből rám hagytak egy olyan kalendáriumot, amelyben szép gyöngybetűkkel, kézzel írva minden hónapban feljegyezték az- aznapi időjárást.


Úgy gondoltam, hogy - most így az év elején -, ebből a gyűjteményemből is, szemezgetek számotokra egy-két érdekességet!


Január 18.-án PIROSKA napján, ha fagy,

Negyven napig el nem hagy.

Ha nem megy a fagy, hát maradjon,

Csak tavasszal aztán, hamar elszaladjon.


Január 19.-e SÁRA napja:

Hosszú sűrű fellegek,

Borítják ekkor az eget.

Mit jelent ez? Mi ebből a jó?

Bizony esni fog megint a hó!


Január 20-án FÁBIÁN és SEBESTYÉN napján,

A hagyomány úgy tartja, hogy ez - az első tavaszébresztő nap,

Ekkortájt kezdenek a fák mézgásodni, nedvet szívni.


Ekkor a NAP is, már a VÍZÖNTŐ havába lép,

Január 21.-én lesz ÁGNES napja: mely varázsló napnak számít!

Ha ezen a napon derült az idő,

Akkor ez évben jó termés várható!

Sőt ezen a napon a lányok megálmodhatják,

A későbbi jövendőbelijüket is.


Január 22.-e VINCE napja:

Vince a borok szentje!

A telet tanítja a rendre.

Mint a jó borok a hideget,

Vince úgy győzi le telet!

Ha ekkor az eresz csorog, a jégolvadásával,

Jó bortermésre lehet számítani.


A középkori szőlősgazdák egyik védőszentje volt VINCE, „a szőlővesszők átfordulásának, megújhodásának is nevezték e napot!”


Január 23-a RAJMUND napja:

Hogyha szépen fénylett Vince,

Tele lesz borral, ősszel a pince.

Hogyha esik Rajmund napján,

Sok sár lesz nyáron a cipőd talpán.


Amennyiben tetszett nektek, akkor esetleg majd folytatom!

2715. Mcsaba
2017. jan. 8. 18:34

Köszönöm szépen a jókívánságodat kedves Ilcsimama és kívánok Neked Jó Egészséget, Elégedettséget !


A napokban egy olyan kérdés fogalmazódott meg bennem, hogy a különféle energia-kezelések, házi praktikák, akkupunktúra stb. - ezek vajon hatásosabbak-e abban az esetben, amikor a Tranzit Hold épp az adott szervvel analóg jegyben jár ?

- És aztán még a planetáris órák mennyire számítanak ilyen esetben a gyógykezeléseknél ?

2017. jan. 5. 22:33
Drága Ilcsi Mamám látod megjöttünk én már tanulmányoztam az időjárás előre jelzésed!Puszim!
2713. HnéViktória (válaszként erre: 2712. - Ilcsimama)
2017. jan. 5. 18:48

DRÁGA Ilcsi Mama a 2016 os évem olyan volt mint egy gyorsvonat le fel szálltam rá, azt se,tudtam hova utazok kivel és meddiig ,az év vége felé kezdett körvonalazódni ,hogy ki tart velem és merre megyünk,.bár még mindig nem teljesen tiszta a kép :)

Ez a legjobb hasonlat,,,,,:)

Most már több időm lesz jönni fogok.

Mint privát üzenetben is irtam,nem múlt el nap hogy ne gondoljak rád. <3

Amúgy nekem a 2017es évem jónak igérkezik az asztrólógia szerint.

MOST HISZEK BENNE

2712. Ilcsimama (válaszként erre: 2711. - HnéViktória)
2017. jan. 5. 14:10
Kedves Viki, mit ne mondjak nagyon hiányoltalak!!!!!
2711. HnéViktória (válaszként erre: 2710. - Ilcsimama)
2017. jan. 4. 19:03

Ezer éve nem voltam 😙😙😙😙😙

<3

2710. Ilcsimama (válaszként erre: 2708. - Mcsaba)
2017. jan. 4. 17:11

Köszönöm, hogy bejelentkeztél Kedves Csaba.

Boldog tanulásban tartalmas 2017-es évet kívánok neked, mint a fórum legjobb tanulójának.

Üdv. Ilcsimama

2709. Ilcsimama
2017. jan. 4. 17:07

A naplómban feltöltött életfához szóló verssel: Kívánok mindenkinek Boldog szép új Évet!


Az élet könyvében pedig a

Születésed az időfa törzse.

Jövőd a koronája.

A múltad a gyökere.

A múlt tettei így hatnak a mára, az élet útján feljutni a legfelső ágra.

De, hogy melyik ágra juss fel, azt Te választod ki.

Te döntheted el napról-napra haladva előre.

Nem láthatod, hogy mi jön jövőre.

Néha-néha visszatérsz az előző ágra, hogy utad mégis felvezessen a koronára.

Tetteid a gyökerekre hullnak.

Ahogy nő a fa, sokasodik az ága.

Sorsod ez által mégis (szabad akarattal) irányíthatod, ha a múltad tévedésit megváltoztatod.


A régiek közül talán többeken emlékeztetek még rá, hogy ilyenkor az év elején az időjárással kapcsolatos előrejelzésemet is, le szoktam nektek írni egészen 2013.-ig. Azonban elég sok bántást kaptam, ha az nem úgy jött be, ahogyan azt én jeleztem, hiszen az időjárás nem mindenhol egyformán érvényesülhet, ezért talán mindenki csak a saját lakóhelyén érzékelte, azt, hogy nem az van, ami itt írva van. Tehát most is jelzem, hogy ez általánosan az egész ország területére vonatkozik, a szerint értékeljétek, de talán a nyaraláshoz is segítséggel szolgálhat nektek.


2017.év időjárás előrejelzése és a Népi bölcsességek.


A Vízöntő logóját meg nézhetitek a naplómban.


Mivel pedig a hónapok a Napjárásához kapcsolhatók, ezért előzetesben egy kis bevezetővel kezdeném.

Kozmikus erőközpontunk a Nap és a Naprendszer planétái, - de, ha úgy jobb a hangzása, akkor Naprendszer bolygói - uralják az állatövi jeleket.

Ezek sorrendben kifelé haladva Naptól: Merkúr, Vénusz, Föld (a Földkörül kering a HOLD, melynek szintén nagy szerepe van, mivel a HOLD a napsugárzás legfőbb közvetítője, és második Fő világosítónk), Mars, Jupiter, Szaturnusz, Uránusz, Neptunusz és a Plútó. A bolygók ellipszis pályán mozognak és a Naphoz hol közelebb, hol távolabb kerülnek.

Az állatövi - jegyekről és azok sorrendjéről, melyeket ugye mindig Napjárása alapján számítunk, az előzőekben a fórumon már bőven volt szó.


A jegyek uralkodó bolygói sorrendben: Kos/ Mars (a hadistene), Bika uralkodó bolygója, Vénusz (a szerelem istene). Ikrek/ Merkúr (az Ész istene), Rák/Hold (az éjszaka királynője).

Oroszlán/ Nap (napisten), Szűz/ Merkúr (az Ész Istene), Mérleg/Vénusz, Skorpió/Mars-Plútó.

Nyilas/ Jupiter (mennydörgés istene), Bak/ Szaturnusz (az időistene), Vízöntő / Uránusz-Szaturnusz, Halak/ Neptunusz (a tenger istene) és másodlagos uralkodója a Jupiter bolygó is.


Ide hozhatnék azonban egy „Aforizmát” Rácz Aladár -tol „Nem fontos, hogy a Csillagok nevét tudjátok, csak az, fontos, hogy felnézzetek rájuk.”


Azonban, hogy sokak kérésének is, eleget tehessek, most álljon itt egy kis „Regula” és időjárásra vonatkozó előrejelzés is. Ebből talán mindenkor, mindenki saját magának is el tudja majd készíteni egészévre szólóan az időjárás előre jelzést.


Naptár szerint ugye most Január hónap van az egykori népies nevén:Tél hó a pihenés hava vagy, ha úgy tetszik, akkor a Vízöntő hava. (Maga a Vízöntő jegy január 21.-vel kezdődik és február 19.-ig tart.


„Mormolnak szelei a fagyos évszaknak,

A zsindelyre vastag jégcsapokat raknak:

Ellepik a földet sűrű fergeteggel,

A folyóvizeket megkötik hideggel.

Melyeket őszítenek a havak és derek,

Az öreg tél fején villogó púdereket rakva….


Azt is tudjuk, hogy Január hó 1-vel csak 1691.-évtől kezdődik az újesztendő!


Január 6.-án pedig már a vízkereszt ünnepe van. Néphit szerint: e-napnak zimankója, hosszú telet, derült ege pedig rövid telet jósol. (Ez talán ebben az évben be is jöhet!)

Viszont a népi mondás szerint az is igaz szokott lenni, hogy: „Ha nincs fagy januárban, meghozza azt majd március és április.”

Az én időjárás előrejelzésemben (40 éven keresztül), mindig a HOLD fázisokra támaszkodva számoltam ki az előrejelzést egész évre szólóan, ugyan is a Hold fázisok nagyban befolyásolnak mindent, az egészséget, de főleg az időjárás változásokat.


Holdfázis idők jelmagyarázata:

● = Újhold,

Ď első negyed (növekvő hold)

O holdtölte (telihold)

© utolsó negyed (csökkenő hold).

Mivel a Hold szabályos időközökben változik, más és más alakot mutat, látható, hogy a holdnaptár szerint: most január hónap 5.-én a HOLD /Ď= első negyed (növekvő hold) fázissal kezdődik a 2017-es év. Így lesz, ez egészen Július végéig, mert július 30-ától már a Ď növő hold fázis idők átkerülnek a hónapvégi napokra.


Augusztus első 6 napjában még a növő holdfázisnak van az uralkodó szerepe, de 7-én már a HOLD Teleholdra növekszik.


Ettől kezdve aztán szeptembertől első 5 napjában még szintén a Ď növő holdfázis uralkodik, de szeptember 5.-re ismét megnő Hold és O Telihold teljes pompájával, világít majd ránk.


Ugyan ez lesz majd októberben is, amikor 5.-én teljesedik be O/ Teli hold ideje.

November hónapban és decemberben is: 4.-én lesz O/ Telihold ideje.


Miért lehetnek fontosak a fázisidőket figyelni, mert a holdváltozás ideje előtti az utáni két –két/ napban nagyvalószínűséggel, hogy szeles időre, néhol csapadékra lehet számítani.

Főleg O/ Teliholdat követő napokban, de nagy általánosságban a HOLD © utolsó negyedében a csökkenő hold időkben várható leginkább, valamilyen csapadék, ekkor főleg a téli időszakban, már hűvösebb mínusz hőmérsékletekre számíthatunk. Sőt amikor az ● / Újhold idők vannak, akkor lehetnek a ködös reggelek idején zúzmara a fákon. Napközben pedig helyenként borús esős idő is várható.


Általában a Ď/ Növő- hold és O /Telihold előtti napban lehetnek ilyen tájt talaj menti fagyok.

Akkor most mindezek alapján én a 2017-es évben, úgy gondolom, hogy: mostanság olyan mínusz 15-22° foknál nem lesznek hidegebb napok.


A holdállásokat nézve pedig havazás januárban: 4-6. -ig 11-13.-ig, 17-21.-ig, várható, de 26-tól, már a csapadék minden formában megnyilvánulhat majd.

Aztán februárban még az első kéthétben lehet hasonló idő, mint januárban, de hónap második felétől már enyhülhet az idő.


Márciusnak is az első kéthétében lehet hűvösebb idő, ekkor még fagyok lehetnek, de március 15.-től már jobb tavaszt váró időkre számíthatunk.

Aztán április második felében válthat egy kicsit hűvösebbre és csapadékosabbra az idő.


Május viszont már az elején szép napos idővel indulhat, de a második felében többször is, lehetnek csapadékos napok, de hát a mondás úgy tartja, hogy a májusi eső aranyat ér!

Aztán jönnek a nyári hónapok: amikor is nagyrészt nagyon meleg időre lehet számítani, - de ide is érvényesek az előzőekben leírtak, - hogy a fázisok körüli napokban bizony nagyvalószínűséggel ki alakulnak helyenként záporok-zivatarokkal tarkított napok. Ekkor a levegő is egy kicsit lehűlhet, de még is, talán a legjobb nyaraló időkre: Június első fele, júliusnak is az első fele, és augusztusnak is szintén az első fele lehet a legalkalmasabb.


Aztán beköszönt az ősz minden pompájával, azonban a szeptemberi O /Telihold idejében olyan 5-7.-ig bizony az addigi nagy meleget követően, sajnos lehűlésre, akár még fagyokra is számíthatunk, de azért még ezt követően is, visszatérhet majd a meleg szép őszelejei idő.


Az október is szép őszi vénasszonyok nyarával kecsegtethet bennünket, mely megérleli majd a gyümölcsöket a fákon, a szőlőt a tőkén, már amik megmaradnak, mert bizony március elejei és az április végi fagyok megtépázhatják a rügyeket.


Majd november elején bár a napos idő ellenére - olyan mindenszentek környékén - már hűvös fagypont körüli napok is eljöhetnek, ezt követően pedig jönnek a borongós, nyirkos, ködös, esővel, csúszós utakkal, hódarával tarkított napok.

Decemberben pedig főleg a hónap elejétől napos, de hidegebb napokkal, telik az idő, a hónap közép időben lehet kisebb hószállingózás, egyes helyeken főleg a hegy közeli helyeken esetleg kisebb havazás. Talán a decemberi karácsonyi időszak, meghozhatja nekünk 2017.-ben már a szép havas karácsonyt is, amely a hidegidő következtében, kitarthat akár még a következő újévben is.


Térjünk vissza akkor még a január 6.-i Vízkereszt napjához:

Január 6.-a „vízkereszt ünnepe”. Vagy a karácsonyi háromkirályok napja, a karácsonyi ünnepek záró napja. Általában ekkor szokás lebontani a szépen feldíszített karácsonyfát.

Van ennek a napnak egy valláshoz kapcsolódó története is. Szerencsésebb vidékeken még jól emlékeznek, mit is jelent Vízkeresztkor (január 6.-án) a vidéki házak ajtaján lévő krétával írt három betű. Manapság is sokhelyütt az országban a pap megszenteli a házat és három betűt ír az ajtóra, a három napkeleti bölcs nevének kezdő betűjét. G. M.B.

GÁSPÁR, MENYHÉRT, BOLDIZSÁR.

E nevekre emlékezve, ugyan is Ők a három királyok, akik elindultak és követték az égen a fényes csillagot, így jutottak el Betlehembe, az újszülött Jézus jászlához, és lerótták tiszteletüket, s letették az ajándékaikat.

Mi ebből a tanulság: Szerencse csillaga mindenkinek van, az mindig velünk van – csak sajnos többnyire a hátunk mögött – Néha észre kellene venni a három betűt. G. M. B, és annak az állandó szeretetre vonatkozó jelentés tartalmát, a karácsonyi ünnepeket követően is.

Ettől a naptól kezdve van viszont a farsang kezdete: amikor is, ránk férne már egy kis vígasság, egy jó kis farsangi fánk.

Boldogok lehetnénk, ha akarnánk!


Eljöhetne hozzánk a három közül legalább, egy bölcs király, persze nem csak látogatóba.


Amikor „Vízkereszttel” kezdődik a farsang, ami a fiatalok és az idősek részére egyaránt a vidám összejövetelek, a tréfás játékok időszaka lehet.


A következő jeles nap Január 7.-e, ekkor van ATTILA napja: Neve eleinkhez kapcsolódik.

A mostani hazánkat, a szép Magyarországot sok száz évvel ezelőtt újból elfoglalta egy rettenthetetlen, bátor nép kiknek a vezérét ATTILÁT- a történet leírás szerint a hunok királyát – Isten ostorának- nevezték. A nagy római birodalom is szövetségese volt Attilának. Azt tartották róla, hogy kardját egyenesen a nagy hadúrtól, az Istentől kapta.

Attila palotája Pannóniában volt, ez valószínűleg a ma is ismert Jászberény környékén lehetett.


Említést érdemelhet még időjárási szempontból is a Január 25.-e PÁL napja: erre azt mondták a régi öregek, hogy a Pál forduló napja, természetvarázsló, jósló nap, mert e nappal a tél pontosan az ellenkezőjére fordulhat. Vagy jégtörő, vagy jégcsináló, idő lehet.

A szép derült idő azt jelenti, hogy még hosszantartó hidegre lehet számítani.


A régi regula szerint a juhászok úgy tartották, hogy:

„Talán tegnap még hó hullt, az idő vált, ahogy Pál fordul,

Kevés tél van most már hátra, örül ki a tavaszt, várja.

Pálfordulás-télfordulás és ködösre fordul az idő.

Ha Pál fordul köddel, ember, s állat meghalhat dögével.

Ezen a napon eső vagy hó esik,- úgy az évben rossz termés várható.

Ha az ember e napon meglátja az árnyékát, hosszútélre kell még számítania.”


Azt sem feledjétek, hogy minden Új hold idő és a Telihold ideje „Sokszoros” jó gondolat teremtő idővel bír, ezért azokon, napokon érdemes oda figyelni ezekre a napokra is.


Leírom még nektek az úgynevezett Tibeti hagyományokon alapuló 2017. évi Tízmilliószoros Dharmacsakra napokat is, ezeken, a különleges napokon nemcsak a pozitív gondolatok hatnak tízmilliószoros erővel, hanem a negatív gondolatok is, ezért figyelj még a gondolatidra is.

Éppen ezért a változásért lépj túl a visszahúzó vagy idejétmúlt gondolatokon.

Teremts a rossz dolgok helyet új, boldog, szeretettel teli világot magadnak, a 10 milliószoros napok erejével kívánhatsz, teremthetsz –tízmilliószoros erővel, minden jót magadnak.


•Június -9-e Péntek az Újra teremtés letétének a napja. A csodák ünnepe.

•Július 27-e Csütörtökön, van az igazság és megértés idejének a napja.

•Augusztus 12-e szombat. A megvilágosodás napja.

•November 10-én pénteken pedig a hála és felszabadulás ideje jöhet el.

2708. Mcsaba
2017. jan. 4. 16:32

Tényleg nagyon hasznos dolog az ismétlés !


Köszönöm szépen kedves Ilcsimama és kívánok Boldog Újévet ! Neked és a többi fórumlátogatónak egyaránt !


Szeretettel,

Csaba

2707. Ilcsimama
2017. jan. 4. 16:06

2706.számon leírtak folytatása:

III. rész:

A Bolygók szerinti értelmezésben: Lényeges, hogy milyen késztetést jelez, illetve, hogy milyen igényt jelképez a bolygó. A feladatot a 12 állatövi jegy mutatja, mert ezek képviselik elsősorban a horoszkópban a minőséget, akár a mondatban a melléknevek. A Szaturnusz helye mutatja a feladat irányát, a Jupiter állása pedig az oda vezető utat jelöli ki.

Mivel lassú bolygókról beszélünk, sokan születnek ugyan azzal a feladattal, ami nem jelenti, hogy egyenlő feltételekkel, és módon kell elérni a kitűzött célt. Sok-sok egyéb tényező befolyásolhatja még lehetőségeinket, de a végcél nem változik, csak a magvalósítás módja lehet egyéni.

Nap az „Életerő”, egyéniség-tudat, kreatív energia, kisugárzó belső „ÉN” a késztetés - létezni és alkotni. Igény az elismertségre és az önkifejezésre.

A Napjegy alapján látható, hogy milyen az igény a biztos érzelmi háttérre és a kötődés érzésére, igény arra is, hogy az ember jól kijöjjön elsősorban önmagával.


A Hold a reakció, tudat alatti hajlamok, az „ÉN” átérzése, feltételes reflexekre is utal, egyben késztet a belső támaszkeresésre, késztetés az otthon melegének és biztonságának kialakítására Főleg a IV. ház - vonatkozásban, ahol a HOLD az uralkodó. Igény a biztos érzelmi háttérre és a kötődés érzésére, igény arra, hogy az illető jól kijöjjön elsősorban saját önmagával ebben, pedig a Merkúr Kommunikáció bolygója segítségre lehet, mert Ő, képviseli a tudatot és a logikai késztetés kifejezését, élményeit a gondolat által.


Vénusz bolygó pedig az érzelmi alapú állásfoglalások, értékek, energiacsere másokkal, önátadás és mások elfogadása révén adja z együttérzést.

Késztetés kapunk általa főleg a VII. ház dolgaiban, amely utal a kapcsolatokra, a szeretetre, de késztetést adhat a vonzalom kifejezésére.


Mars: a vágy, tettvágy, kezdeményezés, testi energia, ösztönösség, az önérvényesítésre, de akár az agresszióra, szexuális ösztönök, késztetésére, vagyis a határozott cselekvésre is, utalhat. Azért, mert a Mars az akarat a cselekvés, a követelés, a férfiasság és az önfenntartás bolygója. De általa akár a düh a harag, türelmetlenség is megjelenhet valaki jellemében. Pláne akkor, ha a Mars bolygó helyzete a horoszkópban, arra ad utalást, hogy az illető követelőző és öntudatos egyéniség. Amennyiben a Mars kedvező pozíciót kap a horoszkópban, akkor az illetőképes is, lesz véghez vinni a dolgait még az esetleges akadályok ellenére is. Vigyázni kell azonban mindazoknak, akiknek a lokális Mars erős Marsikus hatás alatt van, vagy éppen Tüzes jegyben található, mert akkor könnyebben elveszíthetik a türelmüket és olykor-olykor még a fejüket is. Szokás – mondani, hogy a Kosok, - akiknek a Mars az uralkodó bolygója - „Fejjel mennek a falnak”.


Jupiter: Törekvést adhat egy nagyobb rendbe való beilleszkedésre, késztetés add, és segít kapcsolatba kerülni egy magasabb erővel. Erősítheti az önmagunkba vetett hit igényét, Ön magunk jobbítására, a Jupiter a növekedést és kiterjedést szimbolizálja, viszont a „sokat akarás” is, tipikusan a Jupiter jellemzője lehet. Viszont a Jupiter az ajándékait, - mint a Napkörül keringő legnagyobb külső bolygó - a magas fokú rezgéseivel pozitív formában fejti ki, mivel a Jupiter hatása mindig kézzel fogható eredményeket hoz, mint nagy sikerben, mint nagy kudarcban, mivel Ő, ha úgy vesszük mindkettő hatás bolygója, lehet. Amikor alacsony rezgésfoknál (nem jó fényszögek esetén) a szülött nem tud élni az adott lehetőséggel, még akkor sem, ha az élet esetleg tálcán kínálja fel neki a szerencséjét, Ők azok, akik mindenki mást okolnak a kudarcaik miatt, holott csak nem ismerték fel és nem tudtak élni a Jupiter adta lehetőségekkel.


A Szaturnusz: Uralja az időt, a rendet Ő okozza az esetleges félelmeinket is, de egyben Ő nagy tanító mesterünk is, és az útmutatónk is, mert egyben arra is, késztet, hogy több bizalmat tudjunk ki fejleszteni magunkban, hogy az élet lépcsőfokain jól tudjuk járni – kelni. Az akadályokkal teletűzdelt szakmai sikereket és az élet minden területén előálló feladatokat is jól tudjuk általa megoldani azért, hogy ezek vigyenek előbbre bennünket. Amennyiben a Szaturnusszal képesek leszünk együtt működni, mivel Ő útmutatóként jelzi felénk, hogy hol éljen a bennünk a lélek a belső céljaival és a sorsunkkal összefüggésben tudjuk ezeket hozni.

Amennyiben sikerül a Szaturnuszi törvényt és a rendet bennünk megtestesíteni, „Karmikus” és kozmikus szinten is, akkor az előző életbeli akadályokat is leküzdve nem a lázadáskezdeményezésben, ha nem az új élet jobbításával tudunk az utunkon tovább haladni.

Ezeket, az erőkifejtéseket hozhatja ki belőlünk a Szaturnusz, egyben késztetve a cselekvésre a saját biztonságunk érdekében. Olykor gáncsokat is dobhat elénk, de ezek által is csak erősebbek lehetünk, mert tanulunk a saját hibáinkból is.


Az Uránusz egyéni szabadság, az én szabadságának jelképe. Késztet ugyan az egyéniességre, a találékonyságra, az eredetiségre, az elszakadásra és a megszokottól való igénnyel a változatosságra, a változtatásra, még akkor is, ha a meg szokottat esetleg fel kell rúgni. Azonban, ha képesek leszünk az Uránuszi dolgokat nem a káoszra és a különcködésre elpazarolni, hanem a kedvező pozíciót látunk az élet feladatokban, akkor az Uránuszi kreativitás már a következő szezon új divatját adja meg számunkra.


Neptunusz a „Nagy látnok” maga a „Transzcendens szabadság”, feloldódás a többiekben, megszabadulás az „ÉN”- től, egyben késztetés a valamitől, való meneküléstől. A Neptunusz bolygó olyan a határok átlépésének a vágyát is képviselheti, - amelyek esetleg a rossz függőségek következtében-, a szélsőségek között mozognak.

Viszont mivel a Neptunusz bolygó a Vénusz magasabb fokán is rezeghet, így igényt adhat a szeretet ajándékára, az embernek önmagával az élettel, teljesen egybe olvadni a mindenségben. Vagyis a Neptunusz bolygó képes pozitív irányban is hatni az emberekre, oly módon, hogy felruházza őket azzal a képességgel, hogy a rosszból is, jó irányba terelje őket.

Hiszen ekkor a Neptunusz magába hordozza az igazi feltételnélküli szeretet lehetőségét, amelyen keresztül az illető úgy fogadja el máik embert amilyen, nem csak arra törekszik, hogy mindenáron változtassa meg a maga képére.


Plútó megújító „Transzformáció”, átalakulás, megsemmisülés bolygója, egyben késztetést is, adhat az újra megérteni a lét végső lényegét, amellyel elérhetjük a megújulás lényegét, késztetési igényt arra, hogy minden fájdalom ellenére megszabadulhassunk minden régi rossztól. Plútónak van egy nagyon pozitív tulajdonsága is még pedig, ha az I. személyes házban található, ugyan is itt az egész horoszkópra hatása lehet, folyamatos átalakulásra kényszerít. Általa nagyon jól ki lehet használni a kimeríthetetlen lelki energiákat is, amellyel szinte mindent le lehet győzni, amit csak az életben el szeretnénk érni. Persze ebben az is benne lehet, hogy valaki szélsőségesen önfejű, aki képtelen engedni, és ezek a tulajdonságok idővel kényszeressé is válhatnak nála. Fontos tehát szem előtt tartani, hogy fontos a jó gondolat, utána a környezet kitakarítása és nyitottság megteremtése az újra.

Mivel pedig a Plútó nemesítheti lelket, ezért képes az embert átalakítani, hogy kreatív energiákat szabadítson fel bennünk, az új élet befogadására. Mivel pedig a Plútó kapcsolatba hozható a születés és a halál – és az újjászületés körforgásával, így a Plútói energia újra és újra születik bennünk, ahol az „EGO” a Mars magasabb rezgésfokának hatására képes lesz a meg újulásra is.


Remélem, nem untattalak benneteket! Egy nagyon szép Szepesi Mária idézettel szeretném befejezni e témakört:


„Már a születéskor minden emberben benne van az Isteni szikra! Csak a lelki érettség foka döntheti el, hogy mikor és hogyan kezdünk el kutatni a rejtett”ÉNÜNK” után. Erre pedig azért van szükség, mert aki nem a saját útját járja, előbb- utóbb sajnos megbetegszik, mert a fizikai fájdalom egyben a rossz érzésvilág üzenete a lelkünktől. (Ehhez mellékeltem a naplómban

egy széplélek faképet is.)

Tanulság, hogy azzal foglalkozz, ami Te vagy, találd meg az életedben a megfelelő segítőtársakat, és a legfontosabb, hogy teremtsd meg a belső harmóniádat, hiszen csak ez számít és semmi más!

Ezért tanácsos, hogy ismerd meg a horoszkópod alapján is, önmagad, és tudni fogod a sorsod is, mert a sorsod Te magad vagy. Hiszen nem csak a külső erők uralkodnak rajtad, az „Isteni Szikra” benned van, és a jellemed, személyiséged alakítja, formálja a jövődet.

Ehhez mit kell tenned, mennél jobban meg kell ismerned saját magad, változtass magadon, és változni fog sorsod is.

Fogadd el magad, és el tudod fogadni majd a sorsodat és másokat is.”


Még egy idézet is idekívánkozik C. G. JUNG- tol: „A személyes akarat szabadsága az a képesség, hogy tiszta szívvel azt tegyük, amit tennünk kell.”

Vége a 3. résznek használja mindenki az itt olvasottakat a saját életének a jobbítására.

2706. Ilcsimama
2017. jan. 4. 16:00

A 2706. számú bejegyzés folytatása.


II. rész: a Kos után a következő jegy az M/ általános horoszkópban 2. Bikajegy-ház, mely a 30-60°on található, és mint az anyagi dolgok jelzőjének a jellegzetessége, és kulcsmondata: hogy „birtoklok” valamit. Erőssége a „Teremtő erő”, gyengéje pedig a túlzott anyagiasság.

Itt a Vénusz a Bika és a Mérleg-jegy ura is, a Bikában inkább még ösztönös a keresett harmonikus kapcsolat, inkább érzéki benyomásokat követ (a Föld jegy miatt), a Bika a Vénuszon keresztül próbál harmóniát és egyetértést teremteni az életben.


Ezután következik a 3. Ikrek a kapcsolódások jegy-ház, melynek az uralkodója a Merkúr bolygó az „ÉSZ Istene”, itt a késői tavasz és a nyár eleje van és a körben a 60-90°-nál található. Az emberi tudatot szimbolizálja, a gondolkodás kettőssége jellemző rájuk, reakcióik lehetnek jók és rosszak is, eleme a levegő, minősége változó, jellegzetessége, hogy a jelenben gondolkodom, ide sorolhatók a helyváltoztatások, mert szükségük van a változásra, a belföldi kisebb utazások is ide tartoznak. Akiknek például Ikrek a Napjegyük a tetteik kettősek, mert a fényt és az árnyékot is képviselik.


IV. jegyház a RÁK/a kör 90-120°-nál, uralkodó bolygója a HOLD, idetartozik a család az otthon a gyökerek, vizes jegy lévén, jellegzetessége az „érzelem”, alapelve a gondoskodás az anyáskodás, az otthon és a család szeretete. Erőssége a másokkal való törődés, gyengéje viszont bizonytalanság, és főleg az érzelmi instabilitás. Azt szoktuk, mondani, hogy ez - az a jegyház, - Rák csillagkép az a kapu, - melyen a lélek az inkarnációba belép. Itt az éjszaka királynője a HOLD uralja az alvás birodalmát, a vegetatív életet, az álmok a képzelet, a fantázia és az ösztönök világát. Ő az egyéniség legbensőbb, legősibb, legintimebb és legszeszélyesebb része a horoszkópnak. Ahogyan a Víz mindig keresi a saját útját, a medret ahol megpihenhet, a RÁK ember vágya is az, hogy megtermékenyüljön, új életet adva családot teremtsen. Ő a női képletben az anyaság eszményi megtestesítője a férfi horoszkópban pedig, mindig az anyáskodó édesapa válik belőle.


5. jegyház az Oroszlán/ a kör 120-150° fokánál, ez az életörömök háza, az Oroszlán/ a NAP urával, tüzes, fix, pozitív jegy. Jellegzetessége: „megmutatom, hogy mit tudok Én” - nagy az önbizalom, alapelve a kreativitás, a vakmerőség, és hogy legyen a társa különleges.

A jegy erőssége: a szeretet, mely uralja a szívet, és azt, hogy nagyon tud küzdeni, nem megalkuvó. Éppen ezért a gyengéje: a büszkeség, hiúság, és hogy szinte mindenki fölött uralkodni akar. (Női „Radix” képletben az 5. ház jelezheti az apát, a férjet is.)

Az 5. jegyház az Oroszlánjegyben a fény, a fénykoszorú, az oroszlán ereje szimbolizálja a hatalmat, ragyogást és az uralmat, de a bölcsességet, de ugyanakkor az igazságosságot is.

Mivel általánosságban is a Nap-jegyünket egész életünkben építjük, ez különösen igaz az Oroszlán-jegyre. Az Oroszlán-jegy „Királyi jegy”, mindig van benne valami parancsolni tudó tekintély és fejedelmi önérzet, ugyan akkor igazságos, a külsejére nagyon igényes. Viszont itt jelenhet meg negatív módon az elbizakodottság, az egocentrikusság és a gőgösség és az ingerlékenység és a hatalomra vágyó hiúság is.


6. jegyház a SZŰZ/ a kör 150-180 fokánál, ez egyrészt a szolgálat a munkaháza is, és az egészség - jegy háza is, szintén a Merkúr bolygó az uralkodója, mint az Ikrek- jegy - háznak.

Azonban ez már nem a levegős-könnyed, nyitott Ikrek-Merkúr, mert a SZŰZ/ földjegy és a Föld-Merkúr, szimbóluma a gyakorlatiasan gondolkodó, az adottságokat kihasználó és a realitásokhoz ragaszkodó oldal.

Az alapelvek közzé sorolandók: hogy kategorizál, ez egyben az erőssége is a tiszta értékrend, a pontosság, a gondosság az alkalmazkodó és praktikus és a józanság.

Sok ilyen szülött tisztaságmániás szokott lenni, a Szűz- jegy-házban születetteknek a gyengéje még a kritikusság, szinte mindig megfontolás nélkül kimondja, amit éppen gondol.

Akinek a Radix képletében a Merkúr bolygó még lokálisan= helyileg is a Szűz jegyében van, sok esetben elviselhetetlenül kritikus, megkeserítheti a család és a partnere életét a szőrszálhasogatással, és ezzel akár a saját életét is, rossz irányba tudja terelni, ezért dolgozni kell azon, hogy ezt a rossz tulajdonságát valamelyest a helyén tudja kezelni.

Fontos számára a visszajelzés a szeretetről, csak akkor tudja elkötelezni magát, ha a partnere is viszont elkötelezett. Nem megy bele könnyű kalandokba, tiszta helyzetekre van szüksége, nem tűri a zűrzavart maga körül.


Következő jegy-ház a Mérleg/ a kör180-210° fokánál található, egyben ez a külvilág szempontjából a VII. kapcsolatok háza és idetartozik a párkapcsolat is, vagyis maikor a saját „Én” találkozik másokkal. A kölcsönösen jó párkapcsolatban a lélek képes kitárulkozni a másik lélek irányába. Maga a VII. Ház azokat a tulajdonságokat is felfedi, amelyeket a partnerben keresünk, ezért van az, hogy, ha nincs meg a kémiai vonzás, akkor a jó párkapcsolat sem alakulhat ki, de igaz lehet ez akár egy munkakapcsolatra is. Amennyiben valakinél itt található a Mars bolygó, akkor az illető inkább a rámenős, de nem agresszív társat keresi. Amennyiben itt áll a születési képletben a HOLD akkor nagy valószínűséggel az illető apai, vagy anyai pótlékot is kereshet a párkapcsolatban. Az Uránusz jelenléte akár helyileg akár uralkodói szinten sajnos azt is jelezheti, hogy az illető nem tud alkalmazkodni másokhoz, és ezért valamilyen formában keresi a kiutat a kapcsolatból. A VII. házban Plútó jelenléte is, hatalmi játékokra és érzelmi visszaélésekre utalhat.

Nagyon fontos lehet mérlegre tenni azt a kérdést is, hogy ki-ki mennyire képes alkalmazkodni egy kapcsolatban.


A Kör 210-240° fokánál van a 8. Skorpiójegy-ház, ez egyébként a visszafejlődés házának is tekinthető, de ide sorolhatók a súlyos betegségek, az operációk, az örökségek, de a vesztességek is. A Skorpió- jegy uralkodó bolygója egyrészről a MARS a had Istene és másrészről pedig a Mars magasabb oktávján működő Plútó kisbolygó is. A 8. házhoz kapcsolhatók a közös anyagi források is, ezek lehetnek pénzügyi nyereségek és az örökségből származó javak is.

A 8. ház jellemzi a szexualitást, az intimitást, és, hogy milyen az elvárás e-téren a másikkal szemben.


Következő 9. jegyházban található a Nyilas-jegy/ a körben a 240-270° foknál/ a jóságos Jupiter bolygónak az uralkodása alatt. Asztrológiai értelemben a Jupiter a „Fortuna maior”a nagy szerencse bolygójának tekinthető. Ez egyébként a belehelyezkedés háza, ide sorolható a tanulással elérhető magasabb gondolkodás, az ambíció, a nagy összefüggések, a belsőfejlődésen keresztül, és ide tartoznak a külföldi utazások is. Valamint itt található meg a vallással kapcsolatos beállítottság is, itt például az Uránusz jelenléte a spiritualitás folytán új hit rendszert, behozhat az illetőéletébe.


A X./ MC háza, vagyis a BAK- jegy fent van az”ÉG” tetején/ 270-300° fok magasságában és a Szaturnusz sorsbolygó uralkodik felette. Ide tartozik a karrier, a hívatás, az érvényesülés, vagyis a jövőútjának az alakulása, illetve, amire az életünkben törekszünk. Ebben a házban elhelyezkedő bolygóknak nagy jelentősége lehet, pláne, ha a bolygó a jegy csúcson, vagy annak közelében állt a születési „Radix” képletben. Amennyiben a Mars bolygó található a X. házban, akkor az illető képes csúcsra törni, ha pedig a Nap található itt, akkor pedig az illető képes az „Ég” tején ragyogni. Amennyiben itt található helyileg a Bakban esetleg még a Szaturnusz is, akkor pedig az illető tanítani képes másokat is és éppen a törvény védelmezőjeként találhatja meg a hivatását is. Amennyiben a születési „Radix”-ban a X. házas/ MC- re tevődik az Ikrek- jegy/ Merkúr urával, akkor pedig a szülöttnek a karrierje az írásban is ki teljesedhet.

A X. házban egyébként itt lehet akár az anya, de főleg az apa háza is, vagyis, aki kettőjük közül a legnagyobb segítséget képes nyújtani a szülöttnek a tanulásban és a karrierépítésben.


11. Vízöntő- jegy-ház az életmegoldások házának tekinthető, 300-330° fok a jegy helyzete a körön belül. Idetartoznak a barátok, a pártfogók, vagyis mind azok a segítő erők, amelyek segítségül szolgálhatnak a vágyak és remények megvalósuláshoz. Szintén két uralkodó bolygója van a Vízöntő - jegynek egyik az Uránusz és a másik a Szaturnusz bolygó. A 11. házban található bolygó (k), azt jelzik, hogy mennyire képes az illető beleilleszkedni a társadalomba, elszigetelt befelé forduló-e valaki, vagy éppen nyitott a világ új dolgaira.


Végül a 12. jegy-ház jelzi a visszatérést az egészhez, vagyis horoszkóp körnek végénél 330-360°-nál van jelen a HALAK –jegy / Neptunusz és a Jupiter bolygónak a másodlagos uralma alatt. Ide tartoznak általában az életben a csapások, a korlátozások, az akadályok, a gondok a bajok, de az életpróbák is. Ide sorolhatók a krónikus betegség hajlamok is, amelyek főleg a befelé fordulással, az elszigetelődés kapcsán ölthetnek fizikailag is betegségeket. Ide sorolható asztrológiailag a 12. házhoz a „KARMA” is, amely az elmúlt életekből magunkkal hozott problémák, megoldását adja feladatul a szülöttnek. Itt a 12. Halak- jegyben található NAP jelzi apai karmát, a Hold pedig az anyai ágon ránk nehezedő Karmikus nehézségeket.

Amennyiben a „Radix”-ban itt helyezkedik el lokálisan Mars-bolygó, akkor az illetőnél a feladatok megoldásában agresszió is, helyet kaphat, pláne ha a 12. ház esetleg a hatalmat szimbolizáló Plútó uralma alá esik. Amennyiben a Szaturnusz bolygó kapcsolódik a 12. jegy-házhoz, akkor pedig az, nehéz „Karmikus” terhet jelez a szülöttnek. Ugyan akkor mivel a jóságos Jupiter is itt uralkodói hatásként van jelen, így a 12. jegy-ház nehézségei is, jobban megoldódhatnak, mert a bőség nem maradhat el és az önpusztító erők is, háttérbe szorulhatnak általa.

Vége a II. résznek.

2705. Ilcsimama
2017. jan. 4. 15:54

Köszönöm az ünnepekben küldök sok szép jelet mindenkinek.

Kedves Fórumlátogatók újak és régiek, az ismétlés soha sem árt!

Az új fórumlátogatók az M/ általános horoszkóp kört letölthetik az adatlapmról.


Többen kértétek priviben főleg az új fórumlátogatók, akik csak nem régen kapcsolódtak be fórum dolgaiba, hogy írjak részükre is rövidebb ismeretanyagot.

Viszont elégé hosszadalmasra sikeredett a fejtegetésem, ezért csak 3 részre bontva tudom feltölteni számotokra.


Főleg a Szaturnuszi ciklusok azon belül is a 7-7 éves idők váltakozásaira, illetve a horoszkóp körnek a betegségre, utaló jelzéseire volt a legtöbb kérdés.


I. Rész: Ami az általános dolgokat jelenti, valóban az emberek életében a 7-8. éves Szaturnuszi ciklus behozhat ilyen –olyan változásokat, attól függően, hogy milyen területen van a bolygónak jelentés tartalma az illető „Radix” képletében. Jelenleg a „Tranzit= körforgásból eredő haladás során a Szaturnusz a Nyilas-jegyben halad/ Jupiter uralkodás alatt, 2015. – 2017. 12. 19.-ig. Mivel azonban ezt követően a Szaturnusz bolygó a saját Bak jegyébe lép és ott is eltölti a rá kiszabott nagyjából 2 és félévet, így mivel a Bak jegyben uralkodó szerepet is betölt a Szaturnusz bolygó, így a hatásait érezhetjük, még 2020. 12. 16.-ig is.


Egészségi dologra, pedig ha múló betegségről van szó, akkor a 6. házat kell megnézni, krónikus betegségeknél pedig a 12. házat kell megvizsgálni, természetesen együtt a Napjegy és a 6. és 12. ház uralkodójának a betegség hajlamainak a vizsgálatával.

Viszont az is biztosra vehető, hogy azok az emberek, akik hasznosnak érzik magukat, és tudják, hogy fontos szerepük van a saját és a családjuk életben is, ők jobban meg tudják őrizni a jó szellemi képességeiket, akkor pedig, ha ez így van, akkor rendben lesz az egészségünk is.

(A naplómban képen mellékelem az emberi testen lévő jegyeknek a betegséghajlamokra való jelzéseit.)


Jegy-házak jelentés tartalmai, nem csak az M/ horoszkópban, hanem ezek a „Radix” személyes születési horoszkópelemzésre is érvényesek lehetnek.

A 12 asztrológiai jegy, az „Inkarnálódó lélek” egy-egy fejlődési állomását jelenti.

Nézzük akkor elsősorban az M/ általános horoszkópszerinti jegyhatásokat, amelyek a képletben a „hogyan” kérdésre felelnek, és egyben átszínezik, a bennünk a születéskor „lokálisan”elhelyezkedő és későbbiekben a Tranzit áthaladásoknál is, a bolygó hatásokat.


Az M/ általános horoszkóp a tavaszi napéjegyenlőséggel, a tavaszponttal indul, mely március21.-re esik. Ekkor lép a Nap KOS jegy 0 fokába, ugyanez van a többi évszakkezdő jegynél is a Rákban, a Mérlegben és a Bak-jegy esetében is. Vagyis ezek a jegyek a 4 Kardinális „KENTRA” pontokat jelzik (vagyis az évszakindító hónapokat) az M/ horoszkópban, de az I. IV. VII. és X. házak a saját születési „Radixban” is. Egyszóval kimondhatjuk, hogy nincs jó, vagy rossz horoszkóp, csak olyan feladatok vannak, amelyeket az adottságaink szerint könnyebben, vagy nehezebben tudunk megoldani az életünkben.


Ezeket pedig még a sarokházakon kívül a többi 8. jegyben is meg találhatjuk, vagyis az M/ általános horoszkópban minden jegy egyenként 30°-nak felel meg. Az I. Kos-jegyház a zodiákuson 0-30 fokig terjed, uralkodó bolygója MARS, éppen ezért a jegybe be van építve a Mars uralkodó következtében azok jegy akadályok, amelyek a legfontosabbak lehetnek az előbbre jutásban. Ugyan akkor a horoszkópban való elhelyezkedése megmutatja azt is, hogy hogyan vagyunk képesek energia tartalékainkat mozgósítani, ha arra éppen szükség van.


(Itt szeretném megjegyezni, hogy a személyes „Radix” horoszkópban is az I. jegyház az aszcendens=ASC, amelynek az uralkodója és mellette még a jegyuralkodóval együtt 5 db. Személyes bolygónk is, van: a Nap, a Hold, a Merkúr, a Vénusz és a Mars, valamit az a bolygó is, amelyik az I. házban külső személyi bolygóként dominál, illetve annak a jegynek az uralkodója is, ahol éppen a HOLD található képletben.)

Vége az I. résznek

2704. Ilcsimama
2016. dec. 29. 18:43

Mindenkinek Kellemes vidám szilvesztert és Boldog Új évet kívánok.

Képeket lásd a naplómban.


Álmodtál egy boldog évről

Reménykedtél, igaz szívből.

A remény mára tovaszállt,

Az álmod is már messzejárt,

de vár az Újév ismét téged,

Reményt hoz és büszkeséget.

Vágyat ébreszt, s újra éltet,

Boldogabbá tehet téged.

Életed, még meseszép lehet

Boldog Újévet kívánok neked!

Szeretettel: Ilcsimama

2703. Ilcsimama
2016. dec. 20. 15:38
Mindenkinek Boldog Karácsonyt Kívánok sok szeretettel: képet lásd a naplómban. Ilcsimama
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook