Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
2912. Ilcsimama
2017. jún. 5. 12:43

Szerző: Bagdy Emőke.

Prof. Dr. Bagdy Emőke előadása: Túlélni az érzelmi analfabéták világában.


Okosnak, intelligensnek, felvilágosultnak, mondhatni mindentudónak gondoljuk magunkat, de tény: nincs olyan iskola jelenleg, ami nemcsak az értelmi tudásunkat biztosítja, hanem az érzelmit is.

Belegondoltunk már abba, hogy tele vagyunk érzelmi analfabétákkal?

Tudjuk vajon, hogy a ki nem mondott haragtól akár rákosak is lehetünk? Hogyan kell legyőzni a sértettséget és megbocsátani?


Nemcsak a lélek, hanem a test is “mérges”

Bár már a Biblia is ír a megbocsátás fontosságáról, a téma valamiért elfelejtődött az idők során, és csak az ezredforduló környékén kapott újra nagy jelentőséget a sérelmek, a harag nélküli élet és az ehhez vezető út. A tudomány 3 szegmense, a pszichiátria, az egészségpszichológia és a transzperszonális pszichológia összefogásával vált – és válik napjainkban is – egyre központibb témává maga a megbocsátás. De vajon mit okoz a ki nem mondott harag? Hogyan tudunk túllépni rajta? Miért fontos ez?


Bagdy Emőke szerint a “mérges” szóban már eleve megtaláljuk a dolog kulcsát, hiszen nemcsak átvitt, lelki értelemben kell tekintenünk e szóra, hanem szó szerint is. Mert aki mérges, annak nemcsak a lelke, hanem a teste is meg van “mérgezve”. Ha én nem bocsátottam meg magamnak vagy valaki másnak, esetleg tőlem nem kértek valamiért elnézést, akkor a testünkben destruktív folyamatok indulnak el. Ha hihetetlenül kifinomultan működő agyunk úgy “dönt” és úgy “érzi”, hogy az adott sérelem nekem fontos és negatív, akkor arról bizony az egész testem értesülni fog, és döbbenetes, de egy negatív hormonkoktél áramlik ilyenkor a testembe, az összes sejtembe, és szó szerint lerakódik a méreg.

Ha szorongok, ha szomorú vagyok, vagy megbántott valaki, akkor az egész lényem éli ezt meg, és nemcsak a testem vagy a lelkem egy kicsiny része. A sejtjeimre folyamatosan lerakódó stressz pedig egyszer csak elkezdi nem bírni a nyomást, és összeomlik a nagy egész. Ekkor lehet, hogy csak azt tapasztalom, hogy hullik a hajam, de legbelül tudom: valami nagyon nincs rendben. A dolog nem áll meg itt, és ha nem sikerül megtalálni a megoldást a mentális higiéniára, akár keringési panaszok, vagy rákos folyamatok is elindulhatnak bennem. Félelmetesnek hangzik, nem? Az volt az érzésem a lendületes professzor asszony magával ragadó stílusban előadott elméleteitől, hogy a közönség nagy része ekkor kezdett el igazán bepánikolni. Pedig még csak 15 perc telt el, de máris sokak szemét sikerült felnyitni.


A racionális bal, kontra az időtlen jobb agyfélteke.

Nos, hölgyekurak, pánikra természetesen semmi ok, mert igaz, hogy nagyon el vagyunk rontva, viszont ha akarjuk, megtisztíthatjuk lényünket a méregtől. Általában két dolog tűnik elsőre nehéznek az előző mondatból: akarni és megtisztítani. Nem könnyítjük meg ugyanis saját dolgunkat, mert a racionális bal agyféltekénk sérelem esetén azt mondja: felejtsd már el! Ekkor azt hisszük, hogy ha nem gondolunk rá, nem beszélünk róla, akkor megoldottuk, elfelejtettük, jó munkát végeztünk, készen is volnánk. De valójában az történik, hogy egyrészt homokba dugjuk a fejünket, másrészt pedig – és ez a nagyobb probléma – , áttessékeljük sérelmeinket a jobb agyféltekébe, vagyis az érzelmi agyba. Ami sajnos időtlen, nem érzékel időt, így a sérelmek beszorulnak oda örök időre, és bár nem tudunk róla, de testi problémákat okoz egészen addig, amíg ki nem mozdítjuk onnan valahogy. Adott tehát a feladat: fel kell szabadítani a traumákat, vissza kell vezetnünk őket az érzelmi tudatból a tudatos tudatba, hogy végül a beszédközponton keresztül a felszínre törhessenek és kiszakadjanak belőlünk. Ezt akár takarító folyamatnak is hívhatnánk.


Bagdy Emőke szerint elsősorban emlékezési folyamatokkal segíthetjük elő a valódi ok tudatosítását, mivel a jobb agyfélteke, ahova a trauma beszorult, relaxált állapotban szeret működni, és képek formájában “gondolkodik”, mint például az emlékképek. Ez esett meg a pszichiáter asszony egy pánciensével, akit kiskora óta pszichoszomatikus tünetek gyötörtek, és az okát nem sikerült kideríteni.

A relaxációs, emlékképekkel dolgozó terápia során aztán a hölgynek váratlanul egy réges régi emlék jutott eszébe: Még egészen kicsi gyermek volt, amikor születésnapjára kapott egy babát. Kistestvére elkérte tőle, de Ő nem adta oda. Ekkor a testvére a házból kifutott az útra, elütötte egy autó és meghalt. Ő pedig -most már- emlékezett rá, hogy akkor zokogva mondta: “én öltem meg a testvérem, amiért nem adtam oda a babát!”. Hirtelen előjöttek a régi érzések, újra feltépődtek a sebek, átélte a bűntudatot, elkezdett emlékezni a rég eltemetett (érzelmi agyba zárt) traumáira, és elképesztő, de megszűntek a testi tünetei.


Fél óra kell a boldogsághoz?

Ha a haragunk tudatos, de nem tudunk elbánni vele, akkor sem szabad a szemet szemért, fogat fogért elvben gondolkodni, mert ez egy olyan kóros folyamatot indít el, ami többet árt, mint használ. Ehelyett inkább rá kell vennünk magunkat arra, hogy a másik szemszögén keresztül vizsgáljuk az esetet (és így saját magunkat is), hátha találunk a másik álláspontjában olyat, amit egy kicsit el tudunk fogadni, és elindulhatunk a megbocsátás felé vezető úton.

Ha belépünk a sértő fél helyébe, döbbenetes felismerések tanúi lehetünk. Nehéz az “ellenfél” objektívén keresztül kémlelni egy olyan helyzetet, amiben saját magunkat érezzük sértettnek, de akármennyire rossz ötletnek tűnik is, a végén rájövünk, hogy megérte.


Meg kell, hogy értsük: a cél nem az, hogy jóban legyünk azzal, aki megbántott, hanem az, hogy felülemelkedjünk a sértettségünkön, hogy még véletlenül se indulhassanak el a fent leírt megbetegítő folyamatok a testünkben. Nem kell, hogy jogosnak találjuk a sértést, a lényeg az, hogy átéljük, megértsük annak valódi okát! Nem gondolnánk, de az is tökéletes megoldás lehet, ha a másik féllel leülünk beszélgetni, és mindketten fél-fél órát kapunk, amikor a másik hallgat, mi pedig elmondhatjuk neki, mi az, ami rosszul esett. Banális megoldás, gondolhatjuk, de ki az, aki ezt már kipróbálta? Tessék megtenni, és a végeredmény jobb lesz, mint vártuk. De tényleg csak fél-fél órát, mert ha tovább csináljuk, annyira begerjedünk, hogy abba sem tudjuk hagyni! Mondta a nem kevés humorérzékkel megáldott professzor asszony.


Ölelj át valakit, és egészségesek lesznek az ereid!

Főleg karácsony előtt húsvétkor, mindenki takarít, a lakásnak tiptopnak kell lennie, ragyognia kell, sütünk, főzünk, minden tökéletes, na de ki foglalkozik azzal, hogy mi van benned?


Pedig csak akkor vagyunk képesek örömre, ha először kitakarítunk valami negatívat! Ha a fent említett módszerekre nincs szükség, a takarítást megoldhatjuk a család, barátok szeretetével is.


A szeretet, amellett, hogy jó érzés, olyan gyógyító erővel rendelkezik, hogy képes elindítani az öröm folyamatát. A szeretet jótékony hatással van a testünkre is, ugyanis tágítja az ereket, megakadályozza a mérgek lerakódását és harmóniát teremt.


Ma, amikor tele vagyunk értelmi tudást biztosító iskolákkal, nincs lehetőségünk arra, hogy megtanítsák nekünk az érzelmi tudást. Rengeteg az érzelmi analfabéta, és mára elfelejtettük, hogy kik vagyunk, mik vagyunk, miért vagyunk itt, ezen a földön, és mi a dolgunk egymással.


Elfelejtettük, hogy kölcsönös egymásrautaltságban se élni, se halni nem tudunk mi emberek egymás nélkül.

Elmegyünk egy földön fekvő ember mellett az utcán, és hagyjuk a földön megpusztulni.

Mi történt velünk?


Miért nem tudjuk észrevenni, hogy ha szeretetet adunk, akkor mi magunk is jól járunk? Aki felsegíti azt a földön fekvő embert, szól hozzá két jó szót, abban endorfin, hétköznapi nevén boldogsághormon termelődik, ettől az immunrendszeren át egy csomó minden más erősödik. Ez az evolúciós ajándékunk azért, hogy egymásra odafigyelve, szeretetben élünk, illetve ez lenne.....

2911. Ilcsimama
2017. jún. 5. 12:17

/Veöres Sándor/ A vágyak idomítása!


Ne mondj le semmiröl: mert ki, amiröl lemondott, abban elszáradt. De kivánságaid rabja se legyél! Visszafolytott szenvedélyekkel vánszorogni éppoly keserves, mint szabadjára eresztett szenvedélyek közt morzsolódni.Ha vágyaidat kényezteted: párzanak és fiadzanak.Ha vágyaidat megölöd: kisértetként visszajárnak.Ha vágyaidat megszelidited: igába foghatod öket és sárkányokkal szánthatsz és vethetsz, mint a tökéletes hatalom maga.

Legtöbb ember, ha véletlenül megpillantja saját mélységének valamely szörnyetegét, irtózattal visszalöki a homályba: ezentúl a szörny még nyugtalanabb és lassanként megrepeszti a falat. Ha meglátod egyik-másik szörnyedet, ne irtózz és ne ijedj és ne hazudj önmagadnak, inkább örülj, hogy felismerted: gondozd, mert könnyen szelidül és derék háziállat lesz belöle.

Jó és rossz tulajdonságaid alapjában véve nincsenek.

Àpolt tulajdonságaid jók, becézett vagy elhanyagolt tulajdonságaid pedig rosszak.

2910. Ilcsimama (válaszként erre: 2885. - 35d45e2ed1)
2017. jún. 5. 11:31

Kedves „mazsumazsu. A kérdésedre vonatkozóan, kezdjük azzal, hogy Szaturnusz bolygó napkörüli keringési ideje: 29.év.167 nap. Tehát neked a II. Szaturnuszi ciklusod 2026. 05.11.-én 22 óra 26’ kor tetőzik majd Halak- jegyben.

Amennyiben 7-7 évekre szeretnéd a szétbontani a Szaturnuszi időket, akkor a múlt évben töltötted júniusban 49.- évedet, tehát akkor volt 7X7= 49. év.

A II. ciklus idejének a felező ideje ugye már elmúlt, mert 2012-ben volt a Mérlegjegyben, ekkor a Szaturnusznak felező idejében szemben állás fényszöged volt, mégpedig a VII. házban, tehát itt hozhatott neked a párkapcsolat terén bizonyos nehézségeket, pláne úgy, hogy a Mars bolygód is Mérlegben van a „Radix” képletedben.

Mivel pedig a Szaturnusz együttállás fényszöget képez az KOS-ASC jegyházaddal, vagyis rajta áll a Szaturnusz az ASC-sen, agy az általad is jelzett hatásokat bizonyosan nagyban érezhetted.


Én viszont azt mondom neked, hogy ne a múlton rágódj, és ne a 7 éves Szaturnusz időkre fókuszál, ha nem inkább tekints előre, hiszen még ez évben 12.19.-ig a Szaturnusz bolygó a Nyilas jegyben halad, vagyis a Jupiteri jó hatásokat még be tudod zsebelni. Annál is inkább, mert az alapképletedben a Nyilas jegy20°-tól nincs a képletedben zavaró fényszög hatás, rajtad áll, hogy hogyan alakítod az életed, mert ezt még a Jupiter bolygó is támogathatja. Hiszen most a Jupiter bolygó éppen a VII. házadban jár éppen 13°25’ foknál, ahol Nappal és a Marssal is mostanság jó fényszögben van.


Aztán a következő Szolár évedben ( 2017. 06.04.-től -2018. 06.03-ig 08óra 06’ ig ) a Jupiter elérkezik a Skorpiójegy 13°-ig, amely neked még mindig a „radix” szerinti VII. házat jelzi, amikor pedig a Jupiter a Skorpióban halad, akkor az akaraterőd és az elszántságod révén szinte minden akadályt le tudsz győzni. Ebben a Szolár évben lesz egy nagyon jó Tranzitokból összetevődő, zöld háromszöged, még pedig a Rákban haladó Vénusz a Halakban járó Neptun és a Skorpiójegyben elérkező Jupiter bolygók között. Mivel azonban a Nappal és a Szaturnusszal is, van egy 150°Nevelő, quincunx – fényszög is, amely ugyan lassú súrlódások közötti fényszög, de a belső jellemedben fejleszthet téged.


Figyelj oda, viszont az egészségedre! Főleg a Plútó és a Hold betegséghajlamok tekintetében: nyirok rendszer, méh, és gyomor.


A Szaturnusz bolygó pedig a decembertől a Bakjegyben fog haladni, tehát a következő Szolár évedben, mivel a Szaturnusz a Bakjegy ura így főleg X-es házzal összefüggésben: munka és azzal összekapcsolható anyagi dolgok terén hozhat be neked esetleg jó dolgokat.

2909. Ilcsimama (válaszként erre: 2885. - 35d45e2ed1)
2017. jún. 5. 11:21
Kedves „mazsumazsu”. Először is a születésnapodon szeretettel köszöntlek, kívánok neked minden szépet és jót, amit csak el tudsz képzelni magadnak. Kukkants be az adatlapomra, küldök neked is, „Születés napi köszöntő JPG-t”, és válaszolok a fórumon a kérdésedre is. Szeretettel : Ilcsimama
2908. Ilcsimama
2017. jún. 3. 11:18

AZ ÉLET!


Az élet olyan, mint egy séta az erdőben.


Ösvényen jársz, fákat hagysz magad mögött.

Ez az út, melyen végighaladtál: a Te múltad.


Erre néha visszanézel és elgondolkodsz vajon a jó ösvényt választottad-e?

Az elhagyott fák, és bokrok azokat az embereket jelképezi, akikkel eddigi utad során megismerkedtél.

Néha letépsz pár szál virágot, magaddal viszed őket, végigkísérik utad: ők a Te szeretteid.


Haladsz előre, látod az út végét, célod beteljesedését, de mi lesz veled, ha az elkanyarodik és már csak egy pár métert, ismersz belőle?

Ne aggódj!

Az út folytatódik, ott van, csak várnod kell, míg meglátod.

Ehhez viszont le kell győznöd félelmed, amit az ismeretlenség, idegen környezet miatt érzel és haladnod, lépned kell tovább! Addig is: képzeld el, találgass vizsgáld a képleted, milyen, lehet a folytatás, és így nem érhetnek meglepetések.


Utad során beesteledik. Olykor sötétség borul az erdőre. Mi lesz veled most?

Az orrodig se látsz el, az előtted álló utat - a célt - nem ismered, félő hogy elbuksz és megütöd magad, de ne torpanj meg!

Miként szemed megszokja a sötétséget, már tudni fogod, merre haladj!

Amennyiben pedig útkereszteződéshez érnél: ne habozz!


Válassz egyet bátran, hisz egyedül neked kell döntened! Hiszen ez a Te utad!

Akkor, pedig ha már egyszer döntöttél, ne nézz vissza, ne bánj meg semmit, hanem próbáld meg azt az utat szeretni, szebbé tenni, amit TE MAGAD választottál!


/Eötvös József/Holdvilág.


Ha a nap leszállva eltűnt,

Mint egy fényes képzelet,

S a sötét éj fátyolával,

Elterül a föld felett:

Szívesen andalgok akkor

A harmattelt réteken,

És a hallgató természet

Nyugodalmat ad nekem.

Mint ha aggnak homlokára

Hint ezüstöt az idő,

S nyugodalmat nyer végtére

A sokáig szenvedő:

Úgy talál e föld nyugalmat,

Ha a nap lement,

És a holdvilág magasról

Rá ezüstöt önt.

2907. Ilcsimama
2017. jún. 3. 10:13

Kedves Fórum látogatók. Pünkösd hosszú hétvége napján, jó pihenést kívánok nektek!


SZABÓ PACSIRTA ÉVA...verse...címe

A természet lágy ölén.


Erdők,mezők,zöld ligetek

Örülök,hogy köztetek lehetek

A természet lágy ölén

Oly nagyon boldog vagyok én.

Hallgatom a madarak énekét

A virágok rezdülését

Mikor kezem hozzájuk ér

Szinte roppannak szirmaik felém.

Én vagyok maga a természet

Növényt és állatot egyaránt védek

Ha tudom meggyógyítom őket

Úgy szép ha ők is velünk élnek.

Így igazán kerek a világ

Ez az igazi önfeledt szabadság

Mikor mindenki él és örül

A természet megtartja örök emlékül.

Nem is hagyom a természetet

Minden hegyet,völgyet szeretek

Hisz olyan csodás azt látni

Mikor a nap kezd a hegyek közt kibújni.

Jöjj te is!Sétálj én velem

Nézzük melyik fán milyen gyümölcs terem

Olyan mintha a hegy az égre nézne

És minden felhő a szívéhez érne.

2906. Ilcsimama (válaszként erre: 2905. - Mcsaba)
2017. jún. 3. 10:11
Kedves Csaba! Csak előzetesként mindkettővel, de később visszatérek majd "válasszal" e- bejegyzésedre.
2905. Mcsaba
2017. jún. 2. 16:58

Kedves Ilcsimama !

Köszönöm a választ ! Nagyon kezdett érdekelni mostanában a Szolár.

Ugyanis az utóbbi időben talán a Szaturnusz visszatérés végett elégé nehezítő körülményeket éltem meg. Főképp munkahellyel kapcsolatos problémákat. Így aztán a 2017-18 évi Szolárban leginkább a 6. házat próbáltam elemezni. (A Nap éppen a 6. házban van).

Előre nagyon sok nehézséget ígérőnek találtam a Szolár képletet, de aztán a magam módján (persze nem biztos, hogy jól) kissé átformáltam az értelmezést. És bátorkodom, hogy megkérjelek, hogy esetlegesen kijavítsd a tévedéseket.


ASC - Szaturnusz - önnevelési kereteket kell magamnak állítanom és betartanom azokat.


Nyilas ASC - Jupiter - Hitet, Ősbizalmat ad


Mars - kihívást a Cél eléréséhez


Hold Plútó - Lehetőség egy belső átformálódásra


Az ön-átformáláshoz segítséget adna a Merkúr - Neptun(6.ház ura), a racionálisan igazolható értékekre való ráérzésben.


És végül még megkérdezném, hogy ebben az esetben (a Szolár év vizsgálásánál) a Tranzitokat melyik képlettel vessük össze ? A Radixal, vagy a Szolárral ?

2904. Ilcsimama
2017. jún. 1. 13:31

Május 31-én este a Hold és a Regulus együttállása

Az Oroszlán csillagkép legfényesebb csillaga, a Regulus, a sötétedő esti égen hamar feltűnik akkor is, ha a Hold nincs mellette útmutatónak.

A hónap utolsó estéjén viszont ott lesz - így akkor is megfigyelhetjük, ha egyébként nem vagyunk igazán járatosak a csillagképek felismerésében. Az első negyedhez közeledve már hízó Holdtól napnyugtakor még csak egy, majd később másfél fok távolságban, a Hold megvilágított oldalától jobbra látjuk a fényes csillagot. Éjjel egy felé nyugszanak le, ekkor már 3 foknál is több választja majd el egymástól a két égitestet.


Búcsúzunk az alkonyi Marstól.

A hónap közepén még majdnem két órával a Nap után nyugszik a vörös bolygó, azonban egyre közelebb látszik a Naphoz, így hamarosan elveszítjük szem elől, amint belevész az alkonypírba. A hónap legvégén már alig egy óra választja el a napnyugtát a Mars lenyugvásától, és legközelebb majd az ősz elején láthatjuk viszont, ám akkor már hajnalban, így érdemes búcsúpillantást vetni rá.

2903. Ilcsimama
2017. máj. 31. 05:57

/Aranyosi Ervin/ Éld a napod.


Minden egyes kornak van valami bája,

- és az embernek is számtalan hibája, -

ám ha minden korod tiszta szívvel éled,...

minden pillanatban újabb vágyad-éled.

Mire nem volt időd, azt most váltsd valóra!

Mától érted ketyeg, múlik minden óra.

Vedd a szépet észre, mi mellett elmentél,

lassíts, – éld a napot – végre szabad lettél!

Kicsit lassúbb lettél? Fájhat egy-két szerved?

A betegség jelzés, könnyebb elviselned,

ha megérted azt, mit lelked üzen véle:

- csökken a fájdalom, legyen bármiféle!

Életedben biztos, sok volt, aki bántott.

Bántásért a lelked, vajon megbocsátott?

Elengedted-e már a haragos múltat?

Jó diákhoz méltón, leckéd-megtanultad?

S volt-e olyan ember, akit te bántottál?

Önmagadnak ezért meg is bocsátottál?

Patyolat tiszta már lelkiismereted?

Ha ez így van, tested nem is lehet beteg.

Ha van egy kis időd, szíved nyisd meg bátran,

szereteted szórd szét, szerte a világban,

szíved tiszta fénye, szálljon fűre, fára,

napfényre mosolygó, gyenge kis virágra.

Vizek csobogása vidámítsa lelked,

szeretet szikrája gyúljon lángra benned!


Szájad szélén mindig lágy mosoly ragyogjon,

szépségből a lelked, soha ki ne fogyjon!

És az emberekkel légy megértő, kérlek!

Mindegyik másképpen keresi a szépet.

Az sem tehet róla, aki még nem érti,

hogy a gondolata, a másikat sérti.

Mindig azt keresik, ami jónak látszik,

ám az élet néha “délibábot” játszik.

Engedd el, mi bántott, csituljon a lelked,

a nyugalom leljen otthonára benned!

Élvezd ki a világ millió csodáját,

és ne keresd többé a mások hibáját.

Legyél újra tiszta, könnyű lelkű gyermek,

akit az emberek, s angyalok szeretnek!

2902. Ilcsimama (válaszként erre: 2884. - Mcsaba)
2017. máj. 29. 23:01

Kedves Csaba Először is szeretnék neked születésed napján nagyon sok jót, boldogságot, és jó egészséget kívánni.


Tudom, hogy elég sokat vártál a kérdésed válaszára, viszont mivel most aktuális, hogy a 2016-2017-ig születési időre készített „Szolár horoszkópod” éppen a tegnapi napon lecsengett, mert a Nap május 28-án 19 óra 01’ kor haladt éppen a „Radix”szerinti 7°38’ fokon az Ikrek- jegy7°38’ fokánál. Tehát mostantól egy új Szolár éved kezdődik a 2017-2018-as következő születésnapodig, vagyis 2018. 05.29 0 óra 50percig.

(Ezt csak azért jegyzem meg itt, hogy mások is értsék, a Szolár horoszkópot, mindig az eredeti „Radix” szerinti Napjegy fokszámához kell igazítani. Mivel azonban a Nap 50” késéssel halad, így a következő születésnapi Nap - állás mindig egy kicsivel eltér az „Radix” szerinti születés dátumától, illetve a pontos születési időtől. )


A kérdésedre pedig a válaszom, hogy a Radixban a Mars bolygód a Halak- jegyben áll, tehát a 2017-ig szóló szolárban mivel most a Mars éppen az Ikrekben halad, így a jegyszempontjából áll fenn diszharmonikus fényszög, mivel azonban a Tranzit Mars gyorsan tovább halad, ezért ennek szinte nincs is jelentősége. Hiszen a 2018-as Szolárban is, már Marsnak nincs rossz hatása rád nézve.


Nézzük a Szaturnusz bolygót?

A Radixban a Szaturnusz a Nyilas-jegyben van a Holddal és a Vénusszal is jó fényszögben a Marssal, viszont a Qvadrát fényszöget képez. Gondolom éppen, ezért kérded, hogy a Szolár helyzet felerősíti-e „Radix”- hatást?


Mivel a Mars keringési ide igen rövid, mert csupán 6-8 heteket tölt el egy-egy jegyben, viszont 38’ perc a napi átlagos haladása, így a Szaturnusszal alkotott Qvadrát fényszöge is csak átmeneti jelleggel hozhatna be olyan megoldandó feladatot, amit a Szaturnusz , mint sors bolygó akadályként eléd vihet. A Szaturnusz Mars szemben állásnak pedig, ugye már a mai nappal lecsengett az ideje. A 2018-as Szolár- évben pedig a Mars nem kapcsolódik semmilyen fényszöggel sem egyik bolygóhoz sem csupán a Felszállóhoz vannak 135°-os gyenge akadályozó, de feltöltő fényszög kapcsolat az I. ház vonatkozásban. Ugyan is a Felszállód 2018- és még a 2019-es évben is, a Mérlegjegy végén halad majd. Viszont mivel ekkor éppen ott halad az I. házban a Mérlegben a Jupiter is, és mivel a Felszálló hatása is, Jupiter jellegű, ezért nincs okod az aggódásra.


Más a helyzet az Uránusz esetében ugyan is, mivel a „Radix”-ban „Exilben” van az Oroszlánban, mert ugye itt rangvesztett helyzetben van, mert a Vízöntőben lenne uralomban, illetve a Skorpióban állhatna „Erőben”.

Ezért a „Radix” Marssal illetve a Szaturnusszal meg lévő 135°-os gyenge rossz fényszög hatás a 2018-as Szolárban okozhat, majd esetleg vajmi gondot, főleg a Neptun és felszálló szembenállás vonatkozásban, mert az Uránusz ugyan még 2018 -ban a Kosban halad, (ami ugye neked ez adja a párkapcsolati VII. házadat). Mivel azonban a 2018-as Szolárban a megújító Plútóval nagyon jó Trigon fényszöge lesz, ezért a hatás is mérsékelt lehet.

Aztán a Szaturnusz esetében pedig azért is lehet a 3. házban a szemben állás kevésbé rossz, mert 2017. december20-ától a Szaturnusz már a saját uralkodása alatt a (2. és fél éven át )Bak- jegyben fog Tranzit módon haladni, és ekkor éppen a Tranzit Vénusz is éppen ott jár majd és 120°-os , Trigon fényszögével enyhítheti a szembenálláshatást.


A további 2019-évi Szolárban is a Jupiternek lesz egy Qvadrát fényszöge a Szaturnusszal, azonban ott is, lesz egy ments vár, mert a Tranzit /Jupiter szinte egész 2019-es évben a Nyilas- jegyben saját Jupiteri uralkodás alatt fog majd haladni. Itt pedig mivel a két bolygó Orbiszon belül fényszögben képez majd együttállást, átsegíthet minden nehézségen, ha Te is úgy szeretnéd.


Egyébként mivel Te nagyon jól érted már, és tudod is, használni a „Progressziókat” (Szoláron belüli direkció, mely azonos a primer direkcióval, ahol a teljes körforgás= 1év, vagyis 1° = 1 nappal, vagy a másodlagos irányítás secundaer direkció= előrehaladó progresszió= egy nap = egy év elv szerint, mely a megfelelő évet mutatja meg. Vagyis nem a születés napját, hanem a keresett életévnek a megfelelő napot vesszük figyelembe. Természetesen itt a progresszív horoszkópban a házak állásai is eltérnek majd a születési „Radix”képlet házaitól, de az előre haladó bolygók egymással alkotott fényszögeit egybe tudjuk vetni a „Radix” születési horoszkóppal. Itt pedig a Progressziós horoszkóp azt a kérdéses időévet jellemzi, és rámutathatnak a bekövetkezendő tényekre is, ha egybe vetjük az alap horoszkóppal. Ugyan is nem kell az eredeti helyzeteinek megismétlődnie, azonban ha analógiát látunk a „Radix”horoszkóp egymással fényszögben álló két bolygó egyikével az előre haladás folytán el fogja érni a másik bolygó „Radix” helyzetét és ezzel kiválthatja az eredeti hatásokat is. )


Ezért a Szoláron belül is, ha kíváncsi vagy nagy vonalakban a várható eseményekre, akkor mivel maga progressziós képlet a születési horoszkópnak a naprakész változatát is képes jelezni, így a kettő együttes értelmezése bővebb felvilágosítást is adhat a közeledő és távolodó fényszög hatások értelmezésben. Amennyiben megnézed a látens fényszög pontokat, akkor láthatóvá válik az is, hogy áll –e más bolygó is hatókörbe, illetve azok közelegnek vagy éppen már távolodnak a vizsgált időpontban. Még pedig azért, mert a Szolár képlet fényszögek mennyire ismétlik abban az évben a „ születési Radix”képlet helyzeteit.

Ugyan akkor a Születési képlet házhatásait is figyelembe lehet venni a „Szolár horoszkóp” jelentéstartalmainál is.


Mivel már jelezted, hogy nem tudsz bemenni az adatlapomhoz tartózó napló képeihez, ezért az adatlapomon küldök neked egy születésnapi JPG. Képet.

2901. Ilcsimama (válaszként erre: 2900. - Angyal48)
2017. máj. 29. 12:22

Kedves „angyal48”. Kérlek, hogy olvass bele a fórumon általam feltöltött leírtakba, abból látni fogod, hogy képletelemzést főleg azok számára készítek, akik valamilyen módon többet szeretnének megismerni az asztrológiai ismeretekről, ugyan is a képletelemzésnek csak akkor van értelme, ha valaki legalább az alapdolgokban érti is azt, amit a képlete mutat.


Ekkor ugyan is, több lehetőség van arra, hogy az illető sajátmagát és másokat is jobban megismerje, illetve követni tudja az életeseményeit, azért, hogy elébe tudjon menni akár még az esetleges rossz dolgoknak is.


Amennyiben ismered a pontos születési óra-perces idődet és helyet is ahol születtél, (priviben írd meg esetleg, ha úgy gondolod), akkor lehetőség van arra, hogy közösen rá nézzünk azokra, kérdésekre, amik mostanában foglalkoztatnak téged.


Főleg a fórum elejéhez visszalapozva, igyekezz legalább az alapdolgokkal megismerkedni, mint jegyek- házak bolygók fényszögek,STB, jelentéstartalmai, illetve, hogy érdekel-e annyira az asztrológiai ismeret, hogy le tudd tölteni a nettről az „ingyenes Placidus” programot, hogy mindenkor nyomon tudd követni a dolgok menetét.

Amennyiben a kérdésed - nem csak személyes jellegű,- és mások is tudjanak tanulni a képletfejtésből, akkor, ha úgy gondolod a fórum keretei között, kit tudjuk értékelni a „Radix” születési képleted.

Csak egy kis türelemre van szükség, mert elég sokan várnak előtted a sorukra, hiszen a fórumon a tanulási lehetőség is ingyenes és képletfejtést is ajándékként adom mindenkinek. Pontosan azért, hogy mennél többeken és mennél jobban megismerhessék a saját képletük alapján a Napjegyük, az ASC jegyük a bolygók és azok fényszögei által a rájuk váró élet feladataikat. Szeretettel Üdvözöllek: 8.X-es Ilcsimama

2900. angyal48
2017. máj. 29. 11:45

Kedves Ilcsimama!

Azt szeretném kérdezni,hogy lehet-e itt kérni egy születési képlet elemzést?

2899. Ilcsimama (válaszként erre: 2897. - 563b626108)
2017. máj. 28. 16:43

Kedves”maryjane89”. Bár személy szerint nem hozzám intézted a kérésed, de talán nem is hiszed, hogy a Számmisztikát mennyire össze lehet hozni az asztrológiai ismeretekkel.

Nem csak téged, talán másokat érdekelhet ez a dolog.

Aztán a mai május 28-i nap ugye a gyermeknap, mely azt üzenheti nekünk, hogy igyekezzünk törekedni az egyensúlyra, ha egyszer leszületünk erre a földi világra.

Hiszen a világ telis-teli van csodákkal, amit az asztrológia világában fel tudunk fedezni, az által, hogy új információkat ismerhetünk meg, illetve mind ezekkel, az ismeretekkel csak gazdagodhatunk az életutunkon haladva.


Közben megtanulhatjuk a „Radix” születési horoszkópunkból az I- VII. ház - hatás következtében a külvilág milyen hatással lehet ránk. Mert, ha oda figyelünk saját magunkra és másokra is, akkor akármilyen jegyben születik is, valaki, mindenkor magabiztos, bölcs lehet, ha megismeri sajátmagát és odafigyel magára és másokra is.

Ehhez pedig nagyon fontos lehet, - aki hisz benne, aki nem, - hogy az angyalok milyen rejtett üzeneteket továbbítanak felénk.


„ Angyali üzenet: Nem tudjuk a nektek szánt üzeneteket felírni az égre”, de mindenkor ott lehet egy figyelmeztető jel szám, ami érdekes módokon megjelenhet az életünkben, akár még olyan formában is, hogy többször látunk szám ismétlődéseket.

Például ilyen lehet az 1. 111-es szám is, ami arra figyelmeztet, hogy figyeljünk oda jobban gondolatinkra, vagy 2-es szám többszöröse is, a jó ötleteket is behozhatja számunkra, vagy a 277 és a 3-as szám ismétlődéseknél, mert ez bizonyos mesterszámnak is tekinthetők,

A 4-es többszöröse pedig mindig a szeretetről szólhat, az 5-ös többszörös pedig a változásra hívhatja fel a figyelmet.

6-osnál pedig például 666 azt sugallhatja, hogy figyelj oda szellemi dolgokra is.

777 pedig a vágyak valóra váltásának száma lehet.

888. pedig azt is tudatja velünk, hogy valamely életszakaszban valami véget érhet, gondoljunk csak az M/ általános horoszkóp 8. Skorpió-jegyház hatására. Tehát valaminek a végével egy új dolog kezdődhet el, ugyan csak a 889 és a 899. számok pedig azt is tudtunkra adhatják, hogy szükséges az előrelépés, egy új kezdet az univerzum ereje által.

999 ez is azt tudatja, hogy valamilyen életszakaszban a beteljesüléssel egy új ajtó nyílhat meg, ha egy régi valamiért bezáródik. Vagyis egy jobbra cserélhetjük fel, ha el tudjuk engedni a régit, ami nem volt jó számunkra, tehát itt is érvénes lehet a 778 és a 788. –as 822,882-es angyali szám, hogy a meglévő gond megtestesítheti a jobb lehetőségét is.


Aztán a 1, 9,119,199, is a 28,4,9, 669, is azt hozhatja be, hogy el kell engedni a régi rosszat és az új lehetőség irányába, kell nyitni.


Aztán a végtelen jele a 000= egy teljes kör összekapcsolódásával, gondoljunk csak bele, hogy 360° horoszkóp kör is, mint egy végtelen ismétlődés a Kosból előre továbbhaladva, majd a Halakba érve ismét az új felé veszi az útját a tavaszkezdetén ismét a Kos-jegyben.


Kedves „maríjane89” a kérdésed úgy teszed fel, hogy” van, akinek 11-es lélekszáma?


Talán téged és másokat érdekelhet, hogy mit is jelent maga a „lélekszám”, valamint a számmisztikában jelzett 11-22, vagy netán az oly ritka 33. szám.


Amikor „Numerológia” szempontból vizsgáljuk a számokat, akkor 1-9-ig minden számnak megvan a maga jelentősége. Viszont elsődleges értelemben a „Numerológia analízis” két jelentős alapvető számának felehet meg: a születés, illetve névszámának kiszámítását, oly módon, hogy a nevekben a betűket egy bizonyos séma szerint számmá konvertáljuk át.


Mivel pedig a születési szám minden ember életében adott és az soha sem változik, ez a szám jelzi azt a karaktert, amelyet a születésünkkor nyerünk, épen ezért ezt nevezzük: SZEMÉLYISÉG számnak, vagy ha úgy jobban teszik, akkor ez- az ÉLETÚT számnak fele meg. Ezt pedig akár minden évre is kiszámíthatjuk, ha a személyiség számunkhoz (év, hó nap,) hozzá adjuk annak az évnek, az átkonvertált számát, amelyre éppen kíváncsiak vagyunk, akkor megkapjuk annak a SZEMÉLYES ÉVNEK a számát, illetve az ahhoz tartozó jelentés tartalom birtokában az évnek a lehetőségeit is.


Amikor összeadjuk a születési időben található év, hó, nap számait és azt egyjegyűvé alakítjuk át, és ehhez még hozzá képezzük a nevünkben szereplő, és a betűkből átkonvertált egyjegyű NÉVSZÁMOT is, akkor, kapjuk meg a belső és külső személyiségszámunkat. Ahol is, a névben szereplő magánhangzók mindig a BELSŐ Személyiséget jelölik, amely kulcs lehet a belső világunknak.


A mássalhangzókból képzett szám pedig a külső személyiséget adja meg, vagyis azt, hogy mások hogyan látnak minket, ha pedig a BELSŐ+KÜLSŐ tulajdonság számokat még szintén egyjegyűvé tesszük, akkor kapunk egy bizonyos SORSZÁMOT, összességében, ha ezeknek, a számoknak a jelentés tartalmait megnézzük magunkra nézve sok mindent, láthatunk és megismerhetünk. Ugyan akkor jelentése, lehet még az is, hogy az illető veleszületett tulajdonsággal, és vezetői képességgel bír, illetve azt is megmutathatja, hogy mit nem teszel, jól min kellene változtatni, tehát az alkalmazkodó képesség jelölője is lehet. Ebben pedig maga a magánhangzót jelölő szám mivel az érzelmi életet jelzi, de ugyanakkor a nehézségeket és félelmeket is megjelenítheti, mert ez egyben a „Szív szám is”= amely tükröt tart elénk, hogy még jobban megismerhessük saját magunkat. A sorszámban a mássalhangzó száma pedig főleg a külsőségre mutathat rá!


Aztán ennek a másik változata lehet 11 után a 22 szám, ami ugyan több örömöt és több bánatot is jelezhet, de ugyanakkor több a feladat és lehetőség is.

11 mesterszámnál 1+1=2 szám jelentését is ki lehet használni, mint alaplehetőséget, a 22 nél pedig=2+2=4 nek fejlesztő gondolkodás módját kell ki használni, mert ez esetleg elvezethet a harmonikus élethez.


No, már akkor kimondhatjuk, hogy a SZÁMMISZTIKA a Számelmélet= NUMEROLÓGIA egy lépcsőfokot jelent az önmagunk megismerésben is. Akár régmúlt korokban nézzük ( i.e 580-500-ban élt )PÜTHAGORASZ -i számiskolában, ahol a össze függésben vizsgálták a számokat a görög ábc -vel és annak értelmezésével, és megállapították, hogy minden számban több rejlik, mint annak a számnak az értéke. Vagy a Cherió- i tanok, alapján + még azt is felfedezték, hogy a 10-es számrendszer, vagyis a híres „Kabbalisták” életfája maga a teremtés és az életútját tárhatja fel számunkra.


Aztán érdekes módon van magyar vonatkozása is ezeknek, az ismereteknek, mert Hamvas Béla, akit szintén a számok atyjának tekintettek híres idézete: „Számokon nyugszik az emberi sors, a gondolkodás a szépség, az igazság, a jólét, az egészség, és a tudás”.


Tehát a saját csak ránk vonatkozó számaink pedig bizonyos üzenetként rezegnek az univerzumban és az életünkben, amelynek segítségével esetleg útmutatást kaphatunk az életfeladataink megvalósításához, az egészségünk megőrzéséhez, vagy az emberi kapcsolataink működtetéséhez. Vagyis az ASZTROLÓGIAI ismeretek világába a születési horoszkóp sorsunk és személyiségünk térképe egyszerre, amely természetesen magában foglalja a „Karmánkat”, vagyis megoldandó feladatainkat az életben.


A karma azt is, jelenti, hogy fejlődni akarunk!


Jó és rossz egyaránt érhet bennünket, azért mert mindkettő emberi a FÖLDI életünk a mi választásunk, hiszen még a szüleinket is mi választjuk ki, és ha megtanuljuk, hogy hogyan lehet fejlődni, akkor már azt is megérthetjük, hogy az „INKARNÁCIÓ”egy tanulási folyamat. Hiszen mindenki a lélek általi „Karmával” érkezik a földre, és több testben is „Inkarnálódik”, mert azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy Földön minden lélek csupán csak egy átutazó.


No, akkor már el is érkeztünk „maryjane89” által feltett kérdéshez. Azt viszont tudni kell, hogy az Ő általa feltett kérdésben, mely a LÉLEK számra vonatkozik, ugyan is „LÉLEKSZÁM” összefüggésbe hozható a szerelem a szenvedéllyel, melyet főleg az angyalok közvetítenek felénk, ha figyelünk rájuk. Itt pedig a „Numerológia” szempontjából mindig a szívügyek kerülnek előtérbe, és azon belül is a legtöbben a lelki társunkat szeretnénk megtalálni.


A személyes Horoszkópban a I. ASC- jegy-ház és a vele pontosan szemben található VII. jegyház jelzi, hogy milyen társa vágyunk, ahhoz, hogy lelkünket jól ki tudjuk elégíteni, úgy szokás mondani, hogy ”amilyen a lélekszámod, olyan lehet a szerelmed is”. Ezért lehet fontos, hogy mennél jobban megismerjük önmagunkat, és annak függvényében fejlesszük akár a lelki világunkat is, mert ez által jobb emberekké válhatunk. „ Mindig hallgass a szívedre mert az biztosan nem vihet a tévútra”


A lélekszám tehát megmutathatja azokat az ember típusokat is, akikre szükségünk van ahhoz, hogy meg tudjuk találni a titkos”Énünket”, mert a titkos „ÉN” mindig az érzelemre épül, vagyis ha megtaláljuk a hozzánk illő társat, akkor azzal ki tudjuk egészíteni a „FELKELŐJEGY” vagyis az ASC által kapott személyiség erejét.


A lélekszámot pedig mindig a születési nevünkben szereplő magánhangzók átkonvertálására révén tudjuk megkapni!

Éppen ezért nagyon fontos lehet, hogy milyen néven lépünk ebbe a földi világba.


Természetesen a vezetéknév ugye adott lehet, de akár ki is egészülhet bizonyos „Ősi” tradíciók általi megtartott ragadvány betűkkel vagy többszörös vezeték nevekkel is.


Aztán a keresztnevekről már ne is beszéljünk, hiszen ma napság olyan új eddig nem használt neveket is anyakönyvezhetnek, amik, szinte felforgatják a modernkor névadási szokásait.


Aztán a keresztnevek is tartalmazhatnak akár több nevet is, amit éppen a szülő kiválaszt a gyermeke számára. Talán ez csak arra lehet jó, hogy mivel szabad akarattal rendelkezünk, így felnőtt korban a névválasztást is, ki - ki tetszése szerint használhatja.

Persze ez a születési névben szereplő magánhangzókat soha sem módosíthatja!


Amennyiben a jelentés tartalmakat nézzük, akkor az 1-es számra átszámított szám azt jelezheti, ha az életutad száma, akkor a lelki szabadság és a célok megvalósítása iránti igény motivál. Az elsődleges célod az, hogy megtanuld, hogyan lehetsz minden tekintetben, de főleg anyagilag és érzelmileg független másoktól, esetleg vezető egyénre lehet esetleg szüksége ahhoz, hogy a magbiztosságát még jobban erősíteni tudja. Az 1-es életútszámmal rendelkező emberek általában erős motivációval, lelkesedéssel, kreativitással és inspirációval vannak megáldva. A legtöbbjük fizikailag egészségesebb és lelkileg erősebb, mint az emberek többsége.

A 2-es mivel ez a Bika-és Mérleg- jegyszáma is, és Vénusz az uralkodó bolygója, így a szerelemben is a gyengédséget és az együtt érző képességet kell keresni.

3-as számmal rendelkező egyén általában precíz és gondoskodó-együttérző, ide sorolható még a 6-os és a7-es szám is, akik szeretik a gyermekeket is.

4-es szám, nem véletlenül a IV. ház a „Radix”-ban az otthon és családházának felel meg, a stabilitást, a kitartást helyezi az előtérbe.

5. szám, mint a horoszkópban az örömöket és a szexualitást helyezheti az előtérbe.

7-es szám: a szerelemben keresi és szereti a rejtélyes dolgokat.

8-as inkább a befolyásos emberek társaságát keresi, mert attól várja el az anyagi biztonságot.

Végül a 9-es szám: Kifinomult a bölcsesség árad belőle, ezért azt keresi a másikban is.


Akkor most elérkeztünk a 11-es számhoz, is, mely elragadó és vonzó szám lehet, nagy valószínűséggel csak azoknak nevében jelenik meg, akiknek sok magánhangzó található nevükben, ugyan is a 11. szám a 9-es után az első nagy mesterszám. Így aztán a 11-es szám a mennyekkel van vibrációs kapcsolatban. Ehhez viszont az illetőnek sokat kell az életben tanulniuk, illetve a folytonos éltük során a bölcsesség legmagasabb szintéjére kell eljutni, ahol béke a szeretet, a harmónia által vannak vezéreltetve.

Azt sem szabad azonban elfelejteni, hogy akiknek a 11-es szám megjelenik főleg a nevük magánhangzóinak az átszámításában, sokszor próbára teheti az élet az elszántságát. Mivel az 1-es szám egyébként is Nap száma a hatalmat és az erőt is képviseli, ugyan akkor a függetlenségiránti vágyat képviselheti, ezért főleg az Oroszlán jegyre és a Vízöntőkre lehet jellemző. Amikor pedig a 1+1-et összeadjuk, akkor a 2-es lesz az eredmény, ez pedig, mivel a HOLD száma így finomságot, a művészi értékeket és fantázia gazdagságot is képviseli.


Éppen ezért egy más nézetben, amit egyébként a héber-kaldeus szisztémában található meg maga a névben szereplő magánhangzók vonatkozásban a 11-es szám egyben figyelmeztető számként is megjelenhet, mert rejtélyeket és veszélyeket, nehézségeket, próbatételeket is magával hozhat.

11-es életútszámúak gyakran nagyon későn érnek, és csak a 40-es éveikben kezdenek el azzal foglalkozni, amit igazán szeretnek.


A 22-es számú élet utat, követőket nagymestereknek, tanítóknak is szokták hívni, megannyi képesség társul hozzá, itt a gondolat erejének is, nagy a szerepe, mert sok minden megvalósulhat a gondolatik által, ezért aztán könnyebben elérhetnek mindent, amire csak vágynak. Azonban akiknek a születési dátumukban vagy nevükben hordják a 22-es számot, a legfontosabb az, hogy megtanulják, miként használhatják jó célra a hatalmukat, az erejüket, ugyanis a 22-es rombolásra is képes, mert az Uránusz bolygóhoz kapcsolható.


Aztán itt van még és nagyon ritka szám a születési dátumban vagy a névszámban a 33. szám, ez általában a spirituális vezetőknél jelenhet meg, és ezzel szinte át tudják formálni az egész világot.


A végén pedig szeretném még azt is jelezni, hogy igazán biztonságban csak akkor érezhetjük magunkat, ha megtaláljuk a helyünket, és el tudunk igazodni ebben a bonyolult világban.

Életünk végéig törekedjünk arra, hogy a Napjegyünk, a Holdjegyünk és az Aszcendens jegyünk által kijelölt születési uralkodónk és személyes bolygóink hatása által meghatározott úton tudjunk haladni. Életünk végéig törekedjünk arra, hogy az aszcendens jegyünk által kijelölt és egymásra épülő jegyházak hatásait ismerve tudjunk fejlődni. Ugyan is a születésünkkor felkelő bolygók, és azok egymással kapcsolód fényszögei által nagyon is befolyásolják az életünket. Éppen ezért fontos lehet olykor-olykor a Tranzit bolygóhaladásokat is figyelemmel kísérni, hogy időben fel tudjunk készülni minden adandó lehetőségekre.


A lélek kiáltása /Szabó Lőrinc fordításában/.


Midőn a föld felett zúgó isteni szellő

Lelkembe tér, amely a szélbe tárva ki,

S megborzongatja, mint hullámot, és a rezgő

Gyűrű hattyút ölel, verdesnek szárnyai!


Midőn tekintetem fénylő mélybe merítem,

Ahol a gazdag ég aranya tündököl:

Szellőben remegő ezernyi éji gyöngyszem,

Isten ösvényein számtalan drágakő!


Midőn a hajnal a tavasz-égből zuhogva

Megtörik, s hány, de hány hősugár fut tovább,

Szikrát görget a lég minden egyes atomja,

Lábam amerre lép, fény sarjad vagy virág!


Midőn minden dalol, csivog, zümmög, burukkol,

Öröklét árama táplál mindeneket,

És elkáprázik az ember a ragyogástól,

Azt hívén, e napon meghalni sem lehet!


/Ernest Hemingway/ Soha ne légy szomorú!


Soha ne légy szomorú, ha a valóság túl rideg,

s ne keseredj el, ha nem találod helyed.

A valós élet olyan, mint a csörgedező patak,

előfordul néha, hogy nehezebben halad.

Ha nem találod céljaid, ne gyötörd magad,

idővel majd alakul, mi e percben csak gondolat.

Kérdezhetnéd, miért élünk, de senki nincs, ki választ ad,

minden napunk küzdelem, mely mindhalálig megmarad.

Ha csalódott vagy, s úgy érzed, hogy minden hullám összecsap,

gondolj bele, mennyi ember vállalná sorsodat.

Mindig csak a jóra figyelj, s hibáidat elfeledd,

ha önmagadat elfogadod, könnyebb lesz az életed.

Ha nem látod a fényt, a Napot, nyisd ki jobban a szemed,

gondjaid közt tartogat még csodákat az életed.

Mindig csak a mának élj, s az örök szabályt ne feledd!

2898. babi09
2017. máj. 24. 22:22

Kedves Ilcsimama!


Elölről elolvastam majd minden bejegyzést és a szabad akaraton kezdtem gondolkodni. Azt írtad, hogy ennek feltétele, hogy tisztában legyünk a radixunkkal, hogy ki tudjuk hozni a legjobbat.

Tudom hogy elfoglalt vagy így a következő kérdésekkel csak a "várólistára" szeretnék felkerülni :)

A legtöbb ház jelentéstartalma világos számomra, kivéve a 8, 11 és 12. házak.

8. ház: veszteségek, stb háza azonban valahol írod, hogy mivel a Mundán szerint a skorpió megfelelője, ezért a tudatalatti háza is.

Emiatt érdekes számomra, hogy akkor pl. a meditáció, jóga stb gyakorlása lehet "feladat" itt lévő felszállóval?

11. ház: a barátokon kívül írtad, hogy "életmegoldások" háza. Pontosan mit értesz ezalatt?

12. ház: szintén tudatalatti és a hosszabb betegségek, rosszabb dolgok háza, ugyanakkor a gyermekkor háza is (a kettő együtt nekem nem érthető pontosan, hol van az összefügés?)

Mit jelent itt (én esetemben) a Jupiter ami szintén karma bolygó?


Azért kérdem ezeket a dolgokat mert meggyőződésem, hogy azok a "rossz" dolgok amiket ezek a házak jelenthetnek csak akkor következnek be ha nem élünk a szabad akarat adta jó választási lehetőségekkel.

Ha interneten olvasgat az ember akkor általánosságban elmondható, hogy a 8. és 12. háztól mindenki tart egy kicsit.

Te mit gondolsz erről? Tudnál nekünk arról mesélni miként lehet a jó dolgokat kiaknázni ezekben a házakban?

(Személyes ismerősöm pl. hangsúlyos 8. és 12. házzal nagyon szép eredményeket ér el a meditációban és rendkívül kellemes, intelligens személynek tartom, emiatt is érdekel a téma)


Köszönöm szépen.


Szép estét,

Babi

2017. máj. 24. 21:36
Sziasztok, van akinek 11es a lélekszáma?:)
2896. Ilcsimama
2017. máj. 23. 18:42

/SZABÓ PACSIRTA ÉVA/

Ha szabad lennék mint a madár.


Ha szabad lennék mint a madár

Mely fáról-fára röppenve száll

Boldogan élném az életem

Mindent látnék földön és hegyeken.

Szálldogálnék örökkön-örökké

Látnám a természet minden szépségét

Egy világot hol mindenki boldog

Ahol az ember mindig csak mosolyog.

Szárnyalnék,messzi útra kelnék

Ahol még nem jártam oda is elmennék

Mert akkor igazán szabad lennék

Talán vissza onnan sohasem jönnék.

Szállnék tovább fel a fellegekbe

Szellő szárnyán néha megpihenve

Valamelyik felhő talán elmondaná nékem

Mikor lesz eső ezen a vidéken.

De jó is lenne,csak szállni boldogan

Nem lenne más csak végtelen utam

Mert szabadnak lenni csodás dolog

Felettünk semmi más csak fénylő csillagok.

2895. Ilcsimama
2017. máj. 23. 10:50

A naplómban feltöltöltöttem pár képet nézzétek meg.


/Nyiraty Gábor/Vedd észre!


Ha nem lehet tied az, amit szeretnél,

Szeresd azt, ami a tied még!

Csak bolyongunk a Föld kerekén,

Tekerjük, míg bírjuk, az élet kerekét,

S közben elsiklunk sok apró dolog felett,

mely mindvégig a lábunk előtt hevert,

az egyszerű szépség, mely boldoggá is tehet,

de szemünk előtt csak a nagyzoló cél lebeg.

Nem kell a rohanás, hisz rövid az élet,

Kár siettetni, ugyanaz lesz a vége.

Álljunk meg néha, s vegyük észre a csodát,

Vigyük magunkkal nehéz utunk során,

mert egy mosoly, egy ölelés, egy szál virág,

mind-mind maga lehet a boldogság.


/Vecsey Mária/ Látni.


Látni nemcsak mindig szemmel,

látni szívvel, szerelemmel,

az - az igazi, a belső,

szerelmes a leges- legelső.


Látni ne csak a szemeddel,

inkább a szíveddel vedd el!

Mert azt úgyis megtalálod,

amikor már nem is látod.


Látni így kell: szerelemmel,

ha látni akar az ember,

és, ha így lesz a sajátod,

akkor mindörökre Te látod.

2894. Ilcsimama
2017. máj. 23. 10:20

8 jótékony hatása a meditációnak!


Feltehetjük magunkban a kérdést, hogy miért nem szentelünk időt, akár csak 5 percet, hogy csendben, önmagunk gondolataiba mélyedve meditáljunk, rendszerezzük az elménkben zajló folyamatokat, megnyugtassuk a ziháló lelkünket, a feszült testünket.

Naponta csupán 5-10 perc.

Most következzen a csendes meditáció 8 jótékony hatása, amelyet érdemes a hétköznapok részévé tenni!

1. Csend, nyugalom!


A meditáció során megtanuljuk uralni a gondolatainkat, az elménk működését, így elkerülhetjük az úgynevezett “majom agy” kialakulását, amely arra utal, hogy életünk legnagyobb része azzal telik el, hogy a múlt és jövő problémáinak megoldásán agyalunk. Ezt szinte lehetetlen elkerülni, mégis meg kell próbálni, minél többet gyakorolunk, annál kevésbé lesz zavaró ez az állandó gondolati káosz, zűrzavar.


2. Erősödő koncentrációképesség!


A meditáció segít abban, hogy önmagunkra figyeljünk, ami könnyűnek tűnik, de próbáljuk ki, hogy hány másodpercig tudunk úgy nyugton ülni, hogy gondolataink ne kalandozzanak el másfele, csak arra a pillanatra összpontosítsunk amelyben éppen akkor vagyunk. Nem olyan egyszerű. Ez a módszer azért is hasznos, mert így képesek leszünk meggátolni a negatív gondolatok kialakulását, hatását, de a pozitívokat viszont meg tudjuk őrizni.


3. Javul az érzelmi állapotunk!


A csend hatására az agyban olyan folyamatok indulnak be, amelyek jótékonyan hatnak a testünkre, érzelmi állapotunkra. Fontos, hogy odafigyeljünk a légzésünkre, zárjuk ki a hanghatásokat, a negatív érzelmi hatásokat. Ez a módszer a kezdő és a haladó meditálóknak is remek praktika, hogy érzelmileg egyensúlyba kerüljenek önmagukkal.


4. Megszabadulunk a méreganyagoktól!


Mikor elmélyülünk a csendben, megindul a lelkünk és a testünk tisztulási folyamata is. Minél mélyebb gondolati rétegekbe jutunk be, annál erőteljesebb a méregtelenítés, annál hatékonyabban szabadulunk meg az ártó gondolatoktól.


5. Boldogságot okoz!


Minél többször sikerül meditálnunk, annál nagyobb az esélye annak, hogy csodás dolgok következnek be az életünkben, mert egyszerűen megváltozik a látásmódunk, olyan szép, csodás dolgokat is észreveszünk, amelyek mellett korábban elmentünk. Jobban fogjuk értékelni emberi kapcsolatainkat, ami örömet, boldogságot okoz.


6. Rugalmasabbak leszünk!


Az első törökülés nem biztos, hogy jól fog esni, de már a negyedik, ötödik ilyen pozitúra, valamint a nyugtató meditációnak köszönhetően sokkal jobban fog menni, mozgékonyabbnak, rugalmasabbnak fogjuk érezni magunkat.


7. Javul a memória!


A Proceeding of the National Academy of Science szaklapban megjelent 2011-es tanulmány szerint, azok a felnőttek, akik hetente háromszor, 40 percet meditáltak, jelentősen javítottak a memóriájukon, és sokkal jobban tudtak összpontosítani különböző dolgokra.


8. Elmúlik az álmatlanság!


Már napi pár perc meditáció javítja az alvás minőségét, és ezáltal megszüntethető az álmatlanság és az azzal járó kellemetlen tünetek, amilyen a kimerültség, nyugtalanság, stressz. Ahogy a meditációban mindig, a légzésre való odafigyelés most is nagyon fontos

2893. Ilcsimama
2017. máj. 23. 10:11

Gyermeknapi előzetes.


/Weöres Sándor/ Mi volnék?


Tűzben fa parazsa volnék,

vízben puha moha volnék,

légben jegenyefa volnék,

földön anyám fia volnék.


Szélben libapihe volnék,

kasban puha csibe volnék,

erdőn galagonya volnék,

otthon apám fia volnék.


/Szabó Lőrinc/ Sokat tud az én kezem!


Sokat tud az én kezem,

sokat tud az ujjam,

benne mindenféle régi,

s mindenféle új van.


A régi a lecke

s én gyártom az újat,

hogy megnőve, szép hazámnak

segíteni tudjak.


Festek, írok, építek

tornyot, hidat, embert,

papíromon sok a ház,

és csak úgy nyit a sok kert.


Betű gurul, neve "Ó"

arca, mint a Holdé,

szeme nő és farkat ereszt:

most úgy hívják, hogy „Gé” betű.


Rajz, betű és száz tudás

van az én ujjamban,

bennem is nő, szépül, épül

ami odakinn van.


Jó szerszám az én kezem,

az eszem se rosszabb,

gyönyörű ma a világ, de

gyönyörűbb lesz holnap.



Szabó Lőrinc: Kicsi vagyok én


Kicsi vagyok én,

majd megnövök én,

mint a tüdő a fazékból

kidagadok én.


Kicsi vagyok én,

majd megnövök én,

apámnál is, anyámnál is

nagyobb leszek én.


Kicsi vagyok én,

erős leszek én,

világ minden óriását

földhöz vágom én.


Kicsi vagyok én,

bátor leszek én!

Óriások palotáit

elfoglalom én.


Kicsi vagyok én,

nagy úr leszek én!

Aranyszobát adok minden

testvéremnek én.


Kicsi vagyok én,

boldog leszek én,

én leszek a legjobb ember

a föld kerekén!

2892. Ilcsimama
2017. máj. 22. 14:13

Kedves Fórumozók! Érdemes az égen ma nézelődni!


Holdsarló és Vénusz 22-én hajnalban

Mintegy 7 fok távolságban jelenik meg a keleti horizonton 22-én hajnalban a Vénusz és a 19 százalékos megvilágítású holdsarló. Az ország keleti szélén 03:10, Budapesten 03:20, nyugati határunk közelében 03:30 a két égitest felbukkanásának ideje, másfél órával napkelte előtt. Ekkor már pirkad, a horizont vöröses árnyalatokat kezd ölteni, de még kivehető a Tejút szalagja is, a kelő bolygó és a Hold is vöröses színben ragyog. Mivel a Vénusz igen fényes, így később is megfigyelhető az együttállás, fél órával napkelte előtt 10 fok magasságban látszik majd a két égitest, de száraz, tiszta időben akár napkelte után is láthatjuk még a szépséges Vénuszt.

2891. Ilcsimama (válaszként erre: 2890. - Pannacotta29)
2017. máj. 22. 14:10

A Morinus programmal és a 4.5 Placidus programmal is kirajzolhatók az éves szolárban a fényszögek.

Ezen kivül van még egy manuális nézési lehetőség is, amikor az éves Szolár jegy (kerekített) fokszámát és a fényszög jelzését feljegyezzük a Radix megfelelő jegy-ház helyeihez a kölső fényszögjezések függvényében láthatók a hatások. Ahol a külső fényszög jelzéseknél üres terület (hézag) van, ott a szabadakarati tényezőt érdemes kihasználni.

2017. máj. 21. 17:15

Köszönöm szépen a válaszod Ilcsimama,


Nagyon várom minden hozzászolásod, válaszod a lenti témához. Igazán érdekességképpen osztottam meg az oldalon a szekunder direkciós irányváltásokat retrográd bolygók esetén, alapvetően a Szolár horoszkópot én is izgalmasabbnak, információ dúsabbnak találom az adott évre. Felkeltetted az érdeklődésem a SzolárTranzit kifejezés iránt, dátumokkal alátámasztva. Eddig a szolár horoszkóp és radix horoszkóp bolygóállásaiból és fényszögkapcsolataiból és Morinus programban az összevetéskor egymás házhelyzeteiből igyekeztem levonni következtetéseket, ezért is új számomra ez a kifejezés..mindig tanul az ember...:)


Elemzéseidet a versek megtöltik extra tartalommal.

Szép vasárnapot!

2889. babi09
2017. máj. 21. 15:13

Köszönöm, drága Ilcsimama...

...vagy inkább: Tündérmama :)

2888. Ilcsimama
2017. máj. 21. 14:17

(Rhonda Byrne)

Nagyon fontos, hogy szeresd önmagad, mert e- nélkül nem lehetsz boldog.

Ha nem vagy kibékülve azzal, aki vagy, blokkolod mindazt a jót, mindazt a szeretetet, amely (...) feléd áramlik.


/Alkina/ Csillagsors.


A hold felkel, a nap lenyugszik,

A szó elhal, egy csillag hullik.

Kicsi szárnyán lefele,

Így halad a föld fele.

Fényes csíkot hagy mögötte,

De bánatunkra: nem örökre.

Csak egy pillanat, míg látszik,

Tán másnak nem hiányzik.

Nem látták a régi korok,

Nem látják a nagy utódok.

Van csillag, mi fennmaradt,

S az évezredek alatt

Hol nem látták, hol fényt hozott,

Vagy örökre eltávozott.

Ha van nekünk is csillagunk,

Ha van, hová tartozzunk,

Vajon fönn ragyog-e,

Mint a Göncöl szekere,

Vagy távoli galaxis gyűrűjében,

Az örök feledés sűrűjében,

Egymaga van és sír.

Nincs jövője, csak borús múltja.

Hogy került oda? Nem tudja.

Bárcsak lenne kiút!

Vissza, hol ragyog a tejút!

Mit rejt a világ? Csak hallgat?

Segítséget nincs, ki adhat?

És a remény bágyadt fénye

Utat törve száll feléje.

Ne sírj, Csillag, így nincs menekvés,

A megoldás: hit, és cselekvés.


/Szerző ismeretlen/.


„Meglásd azt, ami szép, hogy boldog legyél, mert élsz!


Mikor felébredsz reggel,

Napod ne bosszankodva kezdd el,

húzd el a függönyt, tárd ki az ablakod,

Hallgasd a madarakat.

Engedd szívedbe a napot!


Vedd észre, hogy az élet csupa csoda,

Gondolkodj el rajta, hogy mi micsoda,

Az élet szép, s már az is érdekes,

Miként jut fel a csapba egy vízcsepp.


Nem kell mosolyognod, ha nem szeretnél,

Ne magazinok s elcsépelt közhelyek szerint élj.

Tedd azt, amit tenni akarsz,

Csak mindig önmagad maradj.


Ha rohannod kell, sétálj,

S tegyél néhány csodát!

Vegyél néhány szál virágot annak, kit szeretsz,

Nézz velük csillagokat, nem kell sok erő, hogy meglepd.


Nem kérem, hogy egyik napról a másikra élj,

Szeress!

Tedd, mit szeretnél,

csak ez kell, hogy boldog légy!”

2887. babi09
2017. máj. 20. 22:32

Kedves Ilcsimama!


Nagyon szép verseket írtál Anyák napjára, olvasgattam őket.

A minap olvastam azt is, hogy a tranzit holdcsomók átváltottak oroszlánba és vízöntőbe. Írtad nekem régebben, hogy nekem ezek a házak (3., 9.) "felfüggesztett karmát" jelölnek, így szeretném kérdezni, hogy erről mit lehet többet tudni? Jelenthet több felelősség vállalást a vízöntő házban (3.ház és erre tippelek) de mit jelent a 9. házra? Pontosan mi a "felfüggesztett karma"? Miért van?

Köszönöm szépen az idődet.


Szép estét,

Babi

2886. Ilcsimama (válaszként erre: 2883. - Pannacotta29)
2017. máj. 20. 14:37

Kedves „Pannacotta29”. Priviben azt írod, hogy felruháztalak olyan dolgokkal, amiket Te nem úgy érzel, ez pedig főleg abból adódhat, hogy a belső érzéseid vezérelnek, illetve mély érzésű és kedves lehetsz, mivel a Halak - Jupitered elmélkedő és intellektuális tulajdonsággal ruházott fel a születésedkor. Már pedig a 9. házban álló Jupiteri hatás a holddaal együtt nagyon erős, hiszen valamikor régen még csak a Jupiter volt az egyedi uralkodója (a Neptun felfedezése előtt) a Halak-jegynek, talán ezért lehet neked ilyen jó életszemléleted, és széles látóköröd, amivel én felruháztalak.

Az sem lehet véletlen, hogy éppen most találtál rá a fórumra.


Mivel az előzőekben, csak egyes bolygók helyeit adtad meg, így azoknak Tranzit haladás helyeivel tudtam következtetni a születési idődre.


Viszont érdekes az is, hogy a Jupiter az előző fejtegetésemhez képest + egy 12 éves ciklus idővel áll mostanság ott a Mérlegjegyben és a múltév októbervégén haladt át éppen a te „radix” képleted szerinti 10°-nál.

Az Uránusznak pedig valóban most van nálad a 42. éves fél- vissza térés ideje, pontosabban 05. 27-én lesz az egzat jegy szembenállása. A Jupiterrel pedig a Mérlegben, a Szolárban 27°-nál szeptember végén fog szembeállás fényszögbe kerülni.

Aztán a Neptun is az idén márciusban haladt a halak 12° környékén így a „Szolár Tranzitban”a Marssal és a Vénusszal is akkor volt szembenállás fényszögben. Tehát mondhatjuk úgy, hogy már túl haladott az aggódásod, mert a többi bolygókkal a szolárban nincsenek csak jó fényszög kapcsolatok, még a Szaturnusz is hozza mostanság a Nyilasban az Uránusszal és a Felszállóval is jó fényszög kapcsolódásokat.


Örömmel vettem a fórum bejegyzésedet a „Retrográd bolygók irányváltásairól”, ezzel kapcsolatosan, egy - két dologról a fórumon szeretnék majd válaszként én is szólni. Ugyan is a „Radix”-ban egymással fényszögben álló bolygó egyike, ha az előrehaladás során eléri a másik bolygó radix helyzetét, ezzel fokozatosan kiválthatja az eredeti hatásokat is.


Ezért is, szeretem én a Szolár horoszkópot, mert hiszen a tényleges életévre tudjuk rávetíteni a várható Tranzit eseményeket, és nem csak a másodlagos irányítás kaphat hangsúlyos szerepet.


Ekkor láthatjuk főleg, hogy a vizsgált évben a benne mutatkozó bolygó helyzetek mennyire ismétlik meg a „Radix” születési képletben rögzített helyzeteket. Hiszen itt nem a Szolár szerinti házakat nézzük, hanem a születéskori házállás hatásait vizsgáljuk.


Mivel a bolygók ugye folytonosan egy megadott rendszerint a Nappályán mozgásban vannak, és amikor újra és újra átvonulnak a saját „Radix” fényszög- pontokon láthatóvá válhatnak, hogy mennyiben váltanak ki új önálló Tranzit hatásokat. Amikor pedig „Retrográd” módon többször is érintik a bolygók a megfelelő fényszög pontokat, ott a hatások is, többszörösen és nagyobb hatásként érezhetők, pláne a lassú bolygóknál.


A bolygó átvonulás ideje úgy nagyjából 3° , ezért a kérdéses időpont előtt és utáni 1°30’ –nyi időre fel lehet készülni. A legerősebb hatás természetesen a pontos átvonulási időben van, de attól számítottan már csökkenő mértékben érezhető a hatás, amint távolodik a bolygó a kérdéses fényszög ponttól, pláne amikor a bolygók éppen direktbe, vagyis előrehaladó állapotban haladnak éppen.

2017. máj. 19. 18:48
Kedves Ilcsi mama! Múltkor írtad, hogy a 7 év és a Szaturnusz nagyon erősen hat velem kapcsolatban és pár hét múlva átlépem az újabb 7 évet. Van egy problémám amit mindenféleképp próbáltam megoldani sikertelenül és ennek érdekében mindent megtettem ami ezzel kapcsolatos lehet, de a problémámat nem sikerült megoldani. Viszont egy valami van ami ezzel egyáltalán nem függ össze de kifejezetten negatív dolog. Szerinted lehetséges e az hogy bár összefüggésben nincs a problémámmal de ha ezen a negatív dolgon változtatok a következő 7 év már problémamentes lesz? Illetve napra pontosan a születésnapomig ezt tanácsos "rendezni" hogy az új elkövetkezendő 7 évem jól sikerüljön? Ha kissé érthetetlen voltam ne haragudj de remélem azért tudsz válaszolni amit előre is köszönök. Szép napot kívánok Neked mazsu.
2884. Mcsaba
2017. máj. 19. 18:31

Kedves Ilcsimama !


Köszönöm az elismerő szavakat és a biztatást ! Valamennyire én is érzek haladást, de azért mégis csak bukdácsolok. A 2017 évi Szolár képletemet nézegetve arra lennék kíváncsi, hogy a Mars-Szaturnusz-Uránusz kapcsolatok miként vonatkoznak a Radix-beli Mars-Szaturnusz-Uránusz kapcsolatok jelentőségeihez ?

- A Szolár helyzetük felerősíti-e mindazt amit a Radixban mutatnak ?

2017. máj. 16. 14:21

Kedves Ilcsimama és Fórumozók,

Engedjétek meg, hogy tanfolyami anyagból idemásoljak egy részletet, melynek megfigyelése a családtagok és saját képletemben is élénken megfigyelhető. Remélem hasznát veszitek :) Számomra újabb érdekesség az asztrológia izgalmas világában.


A retrográd bolygók irányváltása.

Retrográd bolygók, szekunder direkció (és karma)

Az asztrológiában, és különösen a karmikus szemléletű képlet elemzésben kitüntetett szerepet kapnak a retrográd mozgású égitestek. Maga a retrográd mozgás, hiszen az a földről nézve úgy mutatja a számunkra a bolygót, mintha hátrafelé mozogna az égbolton, hozza kapcsolatba a bolygót a karmikus múlttal. Az ilyen égitestre szokták azt mondani, hogy olyan tulajdonságokat és képességeket jelölnek a születési képletben, amelyeket a szülött fiatal korában nehezen tud csak érvényesíteni és kiteljesíteni. Annak megítéléséhez pedig, hogy az adott bolygó által képviselt tulajdonságokat mikortól tudja az ember érvényre juttatni, a szekunder direkció módszerét hívhatjuk segítségül.


Példának hozzuk fel a Retrográd Marsot:


Retrográd Mars:

Koncentráljunk most a Retrográd Marsra. A Mars az energia, erő, agresszió, cselekvő aktivitás, a fizikai szintű cselekvés bolygója. Ha retrográd fázisban van a születési képletben, akkor az gátoltságot, visszafogottságot, belül halmozódó agressziót és hasonló nehézséget jelöl általában. Ha a születés a Mars retrográd fázisának olyan időszakában történik, amikor a bolygó már jó ideje retrográd mozgású az égbolton, akkor viszont várható lesz, hogy az élet folyamán a szekunder direkcióban megfordul a születést követő adott napon, és ez fordulatot, változást hoz a szülött életében. Ha egy bolygó retrográdból fordul direkt irányba a szekunder direkcióban, akkor az adott életév ilyen értelemben fordulópontot jelent majd a szülött életében, hiszen ekkortól szűnnek meg azok a gátló, akadályozó tényezők, amelyek a bolygóhoz és az által uralt életterületekhez kötődtek. De épp ellenkezőleg történik a dolog, ha egy direkt mozgású bolygó a szekunder direkcióban retrográd irányba fordul a szekunder direkcióban. Ilyenkor az addig könnyedén vitt dolgok megakadnak, akadályok és nehézségek lépnek fel azokban a dolgokban, amiket a bolygó jelöl.

Ha a radix retrográd Mars a szekunder direkcióban direktbe fordul, akkor a szülött jobban tudja majd használni az erejét, cselekvőképesebb, az akaratát jobban képviselni tudó tulajdonságokat tud majd felmutatni az életében. Viszont, ha a radixbeli direkt Mars a szekunder direkcióban retrográd fázisba fordul, akkor a szülött az addigi cselekvőképességét, akaratát nehezebben fogja tudni érvényesíteni. Természetesen mindezt a radix képlet adta keretek és jelzések kölcsönhatásának tekintetében kell megítélni.

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook