Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Akit érdekel az asztrológia (21. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Egyéb témák » Csevegős témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

2121. Noémi20072015-08-10 12:04
Kedves Ilcsi mama! :-)

Nagyon örülök, hogy ismét írtál a fórumra és hallunk felőled. :-)

Az írásoddal kapcsolatban lenne egy kérdésem. Csak az Oroszlánok a 2015. év "Szerencse szülöttei"? Ha pl. valakinek a születési uralkodója az Oroszlán jegyben van, mint nekem (Hold), az esetleg nem tartozik ide?

Köszönöm válaszod. :-)

Millió puszika. :-) További jó pihenést! :-)

Noémi
(válasz Ilcsimama 2120. hozzászólására)

2120. Ilcsimama2015-08-08 18:42
Kedves Fórumlátogatók! Csak egy rövidke időre kukkantottam be hozzátok, mert nem tudtam kihagyni ennek a mai napnak és MÉG A TOVÁBBI IDŐNEK IS, a számmisztikai jelentés értelmében milyen nagy hatása lehet.
Persze, mindenki mondhatja, hogy ezt hiszi a pici, de meglátjátok, hogy vannak dolgok, amelyek bizony az emberek életére fontos jelentőséggel lehetnek.
Ilyen lesz például a 08.15.-i nap is, amikor a Hold az Oroszlán jegyen halad éppen keresztül és ekkor Új Hold fázis ideje lesz, ezért ez a nap és az augusztus 29-i Telihold idejének a napja is, 100.000 szeres jó gondolat teremtő napnak számíthat.

Más tekintetben ugyan, de ilyen ez a mai nap is, vagyis 2015. 08. 08-i nap is, a nyugati általános M/ horoszkópban egyébként az Oroszlán jegy az 5. jegynek felel „a szerencse” jelének felel meg és az év 8. hónapját adja:
Mért is lehet ez a 2015. év SZERENCSÉS ÉV? Aztán még a további 365+365+ 158 napon keresztül is= 888, ez nagyjából két és félévnek fele meg. Vagyis egészen pontosan 888 napon keresztül, mert ez - az év 2015= 8. Azért mert maga már a 2015, év is, = 8-al, aztán a hónap is 8.-nak és a nap is 8-nak felel meg. Vagyis itt van három 8-as számnak, a 888-nak a jelentősége. Ami nagyon ritkán fordul csak elő!

Aztán meg mert az ugyan csak az általános horoszkópban a Bika-jegy a 2. jegy, ami az anyagi dolgok a pénz jelölője lehet, aztán a Bikával szemben álló 8 házas Skorpió jegy pedig az adományokról, a pénzről, az örökségről és a partner vagyonáról is szól.

A 3-as szám, mely a Jupiter bolygó száma és Jupiter most ez évben (2014 július végétől – 2015. augusztus hó 11.-ig ), az Oroszlánjegyben halad éppen. Ezért a mostani három 8-as, vagyis a 888-as a „bőségszaru” jelentés tartalmát adja már 2015-ben is.
(Nézzétek meg az adatlapomon feltöltöttem nektek a 3 bőségszarú képét.)

Ti pedig mind, akik Oroszlánok vagytok e 2015. évnek a „Szerencse szülöttei” vagytok: 2015= 8. Sőt még azok is a 2015. év szerencse szülöttjei, akik még ettől későbbi napon, de augusztus hónapban születtek, vagy már a születésnapjuk 08. 23-a utánra tevődik, de ők már a Szűz-jegyhez tartoznak. Vagy a születési évükben valamely módon jelen van a harmadik 8-as szám is.
Ugyan is itt a Jupiteri 888 –as számsor a szerencsére helyezendő és ez a szerencsés év lényege. Úgy is fogalmazhatnék, hogy most „Mindenki a maga szerencséjének a kovácsa lehet”. Még akkor is, ha már a Jupiter, mint éves bolygó a Szűz jegyben, majd a Mérlegben és így tovább, rója éves körútját a napkörül. Aztán azt se feledjük, el, hogy a Szaturnusz sorbolygó is, most NYILAS jegyben halad két és féléven keresztül, melynek szintén a jóságos Jupiter bolygó az uralkodója.

Jupiter ad – és igen, ő mindig ad – de az, hogy elfogadjuk-e az ajándékát az már rajtunk áll, vagy egyszerűen elsétálunk mellette. Hajlamosak vagyunk vakon elsétálni a legnagyobb szerencsénk mellett. A Jupiter sokszor érdemeink alapján is jutalmazhat (a Jupiter különösen „érzékeny” a jóra és rosszra is), tehát várhatjuk a nagy szerencsét, még akkor is, ha nem teszünk érte talán semmit sem. Viszont, aki keményen dolgozott és kiérdemelte, annak egy kis extra szerencse is juthat. A Jupiter trükkje az, hogy nem feltétlenül látjuk meg, hogy mekkora lehetőséggel találkozunk életünk során. A Jupiteri ciklus leckéjének tekinthetjük azt, hogy tanuljuk meg értékelni azt, amink van, amit kapunk. Érjük be kevesebbel is, és értékeljük a kevesebbet is, mert utólag kiderülhet, hogy a kevesebb valójában sokkal több. Miért is? Mert a Jupiter évenkénti jegyváltásai során elég gyakran kerül a „Radix” születési horoszkóp egy-egy érzékeny pontjára, ami azt is jelenti, hogy elég sokszor kapunk Jupiteri lehetőségeket. Érdemes lehet azon is elgondolkodni, hogy valójában milyen sokszor sétálunk el a szerencsénk mellett. A Jupiter bolygót az asztrológusok a jólét és a nagy szerencse bolygójának is tartják. Főleg, ha az még a képletben a 2. anyagi - javak házához, vagy a szemben lévő 8. házhoz valamilyen módon kapcsolódik a „Radix” képletben, főleg, ha még jó fényszög állásban is található.
Mert így a Jupiter a körforgása során jó fényszög kapcsolatba kerül mindennel, ami az illető életében jónak tekinthető, mert ha még a Jupiter a Szaturnusz sorsbolygóval, a Vénusszal, vagy más bolygókkal is, 120°, igen jó Trigon legharmonikusabb, előnyös teljesülést ígérő sugárzásban, súrlódásmentes, feszültségnélküli fényszöget ígérő kapcsolatban is van, akkor hatás sem maradhat el. Azért mert a Vénusz=”Fortuna minor”, a kis szerencse bolygója.
A Jupiter= „Fortuna maior”a nagy szerencse, bolygója.
(Persze a jegy szülöttjének is hozzá kell tennie valamit, hogy a jó hatás érvényesüljön, most pedig ez esetleg adott lehet nektek is).

Aztán talán ez is játéknak tekinthető, de minden évben, az augusztus hónap közepétől van a Perseidák rajnak = a „Csillaghullásoknak” az időpontjai is.
A Peseidák meteorrajt „ Szent Lőrinc könnyeinek” is szokták nevezni. Most éppen 08. 11.-től figyelhető meg a legtöbb csillag - hullás, amikor azt szoktuk mondani, hogy „csillaghullást láttam szerencsém lesz”. Mivel az Új hold soha sem látható az égbolton, ezért szinte zavartalan lehet a meteorraj megfigyelése is.

No, akkor jó szórakozást nektek!!!! Szeretettel: Ilcsi mama.

2119. júliusi2015-07-18 19:15
Nekem is a kezemmmel van baj, pontosabban, a hüvelykujjam ízülete begyulladt, fáj,már lassan 2 hónapja.A kézsebész műtétet javasolt,pattanó ujj diagnózissal....:((

Sajnálom, jobbulást neked!
(válasz HnéViktória 2102. hozzászólására)

2118. júliusi2015-07-18 19:13
Drága Ilcsi mama,örülök hogy minden rendben veled!!!

2117. Mcsaba2015-07-14 17:22
Nagyon örvendek, hogy jól vagy kedves Ilcsimama!!!
Jó pihenést, jó időtöltést kívánok!
Szeretettel, Csaba.

2116. renci19892015-07-12 12:03
Örülök hogy jól vagy Ilcsimama :)

2115. Noémi20072015-07-11 12:21
Drága Ilcsi mama! :-)

Köszönjük szépen, hogy jeleztél "hogyléted" felől. Azt hiszem, így már mindannyian megnyugodtunk, hogy Veled rendben van minden Hála Istennek! :-)

Jó pihenést és unokázást kívánok Neked! :-)

Millió puszika és ölelés Neked és a családodnak is. :-)

Szeretettel: Noémi
(válasz Ilcsimama 2113. hozzászólására)

2114. Perla del Mar2015-07-10 22:22
Kedves Ilcsi mama!
Örülök, hogy minden rendben veled! :) Jó pihenést és jó unokázást Neked :):)
(válasz Ilcsimama 2113. hozzászólására)

2113. Ilcsimama2015-07-10 21:22
Kedves Annanna és minden kedves fórumlátogató!

Nagyon szépen köszönöm az érdeklődést és hogy rá találtál a fórumra!
Hál Istennek nincs semmi baj sem, csak ez*- az időszak - kicsi koruktól kezdve, az unokákkal telik el. Ilyenkor csak ő velük és semmi mással nem foglalkozom.
Bár már felnőttek lettek, de még most is ragaszkodnak a mamihoz, és az együtt eltöltött idő nagyon jó, és ez "nagy szó" manapság.
Még egy kis ideig nem tudok rendszerességgel jönni hozzátok, most is, csak, azért mert Hoxa írt nekem, E-mailben, hogy nagyon sok üzenet várakozik rám, így néztem rá az üzenetekre és fórumra is, de még rendszerességgel nem vagyok gép közelben.
Addig is olvasgassatok a fórumon és tanuljátok az asztrológiai ismereteket, hogy legyen majd mit megbeszélni veletek.

Szeretettel Üdvözöllek benneteket, és szép nyári napokat kívánok mindenkinek!!!

Hné Viktória,
Perla del Mar,
noémi2007,
Mcsaba és másoknak is: köszönöm az értem való aggódást, az érdeklődést és a jeleket.

Nekem is nagyon hiányoztok! Szeretet teljes Üdvözlettel: Ilcsi mama.
(válasz Annanna 2111. hozzászólására)

2112. HnéViktória2015-07-10 20:24
Minden rendben Ilcsi mamával!!!!!! családdal van,puszit küld!

2111. Annanna2015-07-07 10:13
Kedves Ilcsi mama!
Köszönöm a meghívásod, örömmel tettem eleget.Végtelenül kedves vagy! Most igyekszem szétnézni ezen a fórumon.
Látom máris, hogy sokan keresnek, remélem, hogy csak pihensz ebben a hőségben és nincs semmi baj.
Szeretettel üdvözöllek és a fórum Tagjainak is üdvözletem. Anna

2110. HnéViktória2015-07-06 13:23
15 én irtam neki emailt,és semmi válasz......
(válasz Noémi2007 2101. hozzászólására)

2109. Perla del Mar2015-07-05 16:35
Köszi :)
(válasz Noémi2007 2108. hozzászólására)

2108. Noémi20072015-07-05 15:22
Már írtam Ilcsi Mamának. Azonnal jelzem, ha válaszolni fog. :-)
(válasz Perla del Mar 2107. hozzászólására)

2107. Perla del Mar2015-07-05 12:56
Rendben :) Azért kérdeztem, hogy nem bombázzuk azért emailekkel! Majd írd meg nekünk, hogy mi a helyzet! Persze csak publikus infot!
(válasz Noémi2007 2106. hozzászólására)

2106. Noémi20072015-07-05 12:38
Én még nem írtam Ilcsi Mamának, de megteszem.

Puszika: Noémi
(válasz Perla del Mar 2105. hozzászólására)

2105. Perla del Mar2015-07-05 12:09
Én is aggódom most már! E-mailt írtatok neki?
(válasz Noémi2007 2103. hozzászólására)

2104. Perla del Mar2015-07-05 12:08
Meg fogsz gyógyulni :)

2103. Noémi20072015-06-30 07:40
Most már is kezdek aggódni Ilcsi Mamáért ... :-(

Mi lehet Vele? Nagyon hiányzik!!!!

Édes Viktória! Ne keseredj el kérlek! :-) Meg fog gyógyulni a kezed! Nem lesz semmi baj. :-)))))

Puszika: Noémi

2102. HnéViktória2015-06-29 18:46
Aggódom érte......

ráadásul tegnap összetörtem magam,kezem gipszbe....

nem tudom mire tanít ez megint.....

nagyon elkeseredtem most

2101. Noémi20072015-06-27 10:45
Sziasztok :-)

Nekem is nagyon hiányzik Ilcsi Mama. :-)

Nagyon várom, hogy visszatérjen és újra Velünk legyen!!! :-)
(válasz HnéViktória 2099. hozzászólására)

2100. Mcsaba2015-06-27 09:12
Ezt én is remélem! ...Mert szomorú Nélküle.
Szívből kívánom, hogy minél előbb újból "találkozhassunk"!

Üdvözlök mindenkit a fórumon!
(válasz HnéViktória 2099. hozzászólására)

2099. HnéViktória2015-06-25 20:11
sziasztok :) Mi lehet Ilcsi Mamával? REmélem csak pihen!

2098. HnéViktória2015-06-15 19:12
Kedves Ilcsi Mama és Kedves Olvasók,bemásolom,mert olyan érdekes kis cikknek találom :)

Az év egyik legfontosabb bolygómozgásához érkeztünk. Ma hajnalban (2 óra 35 perckor) a Szaturnusz visszalépett a Skorpió jegyébe.

Jegyváltása 4 jegyet érint, várhatóan minden korábbinál erősebb hatások kíséretében.

Ha az Aszcendensed, a Napod vagy a Holdad a következő jegyek valamelyikében áll, akkor kérlek most nagyon figyelj!

======
IKREK - NYILAS
======

Most, hogy a Szaturnusz kilépett a Nyilas jegyéből, érezhetően és látványosan könnyebb lesz az életed! Vagyis az elmúlt hónapok nehézségei után egy fellélegzés vár rád. Fogalmazzunk úgy, hogy a Szaturnusz visszalépésével a vizsgáztatásod félbeszakadt, ami egyben óriási lehetőség arra, hogy a feladataid megoldva - lehetőségekhez juss!

Ha az elmúlt hónapokban a Szaturnusztól leckéket kaptál, akkor szeptember 18-ig minden segítséget megkapsz tőle, hogy a feladataid megold és azokat lehetőségekre cseréld. Nem akarlak becsapni, nem lesz könnyű…

Ugyanis a Szaturnusz mindent megtesz majd, hogy az elmúlt hónapokban kapott leckéidből ne érzékelj semmit. Azaz elhiteti veled, hogy már nincsenek is leckéid, hiszen megszűnt a rád nehezedő Szaturnuszi nyomás. Ezt érezvén az érintettek többsége, már megoldani sem próbálja a sorsfeladatát. Pedig a Szaturnusz pont ilyenkor adna meg minden segítséget azok végleges megoldásához.

Te döntesz!

Ha a megkönnyebbülés mámorító érzése helyett, a feladatod megoldod - akkor szeptember 18-tól a vizsgád nem leckékkel fogod folytatni, hanem lehetőségekkel. Olyan lehetőségekkel, amelyek az életszínvonalad egy szinttel magasabbra emelik.

Ha úgy döntesz, hogy a sorsfeladataid inkább nem oldod meg, akkor az elmúlt időszakod feladatait tekintsd bemelegítésnek. Ahhoz képest, ami szeptembertől vár rád…

ui:
Érintettként nem tudod, hogy milyen leckéket kaptál a Szaturnusztól? Ez jó! Ugyanis ez azt jelenti, hogy nem kaptál tőle semmilyen megoldandó feladatot. A sorsfeladatod pontosan érezned kéne.
Ha kaptál volna, akkor az elmúlt fél évben nem lett volna nap, hogy ne érezted volna a semmi mással össze nem téveszthető nyomasztó hatását.
.
.
.
======
BIKA - SKORPIÓ
======

2014. december előtt - amikor a Szaturnusz a Skorpió jegyében járt! - szerencsés voltál, hiszen az uralmi csere miatt, egy lényegesebben enyhébb vizsgán mentél keresztül. Ebből eredően a Szaturnusz mai visszalépését akár tekintheted egyfajta revansnak is, valójában nem erről van szó! A helyzet ennél sokkal kacifántosabb…

Ugyanis az uralmi csere a mai nappal újra életbe lépett! Vagyis a Szaturnusz a Plútó jegyében (a Skorpióban), Plútó pedig a Szaturnusz jegyében (a Bakban) áll. Gyakorlatilag ez azt jelenti, hogy a Szaturnusz nem igen vizsgáztathatja a Bikákat és a Skorpiókat, mert a Plútó azonnal nekiesne a Szaturnusz gyermekeinek - a Bakoknak…

A mostani helyzetben nem a Szaturnusz fog vizsgáztatni, ő csupán csak eszköz lesz a Plútó kezében…

Az elmúlt években a Plútó nagyon erős lett, és bizony komoly tervei is vannak a saját gyermekeivel kapcsolatban. Az igazság az, hogy a Szaturnusz visszalépése kapóra jött neki, hogy a saját gyermekei (Skorpiók és Bikák) közül kiválassza az ajándékaira méltókat.

Akik átmennek a vizsgáján, azokat szeptember 18-tól az egekig emeli. Akik viszont méltatlanok a szeretetére - azaz megbuknak a mostani vizsgán, azoktól mindent elvesz. A tét óriási, ráadásul lehetőség sem lesz a javításra.

A vizsga tárgya: az alázat lesz.

Ha érintve vagy, azaz vizsgára lettél jelölve, akkor az elkövetkező hónapokban egy olyan élethelyzettel találkozol majd, ahol vizsgafeladatként alázatot kell majd tanúsítanod. Nem áltatlak, nem lesz könnyű.

Az adott helyzetben ugyanis azt fogod érezni, ha nem veszed fel a kesztyűt, akkor “belehalsz”. Ezzel szemben a valóság az, hogy abba “halnál” bele, ha visszacsapnál…

A lényeg: az elkövetkező 3 hónapban, ha egy olyan helyzettel találkoznál, ahol szinte már fizikai fájdalmat éreznél akkor ha alázatosnak kell lenned, akkor a fogaid összeszorítva legyél az! - és nyeld le a békát. Ha nem teszed meg, akkor a béka fog lenyelni téged. Viszont ha megteszed,
akkor szeptember 18. után olyan ajándékok várnak rád, amiről most még álmodni sem mernél.

Ha nem találkozol ilyen élethelyzettel, akkor az azt jelenti, hogy a Plútó vizsga nélkül is méltónak tart az ajándékaira! wink hangulatjel

2097. Noémi20072015-06-15 13:31
Kedves Ilcsi mama! :-)

Már régóta foglalkoztat egy kérdés, méghozzá a párkapcsolattal, ill. a házasságkötéssel kapcsolatban.

Melyek lehetnek azok a bolygók, házak, tranzitok, fényszögek, amelyek egy komoly kapcsolat, ill. házasságkötés eljövetelét jelezhetik?

Előre is köszönöm szépen válaszod. :-)

Millió puszika. :-)

Noémi

2096. Mcsaba2015-06-06 20:18
Ilcsimama olyan Jó Vagy!!!
Köszönjük a tanításaidat!
Szeretettel, Csaba.

2095. Ilcsimama2015-06-06 13:19
Kedves Csaba és mindenki más is, akiket ez érdekelhet!
A gyermek horoszkóp esetében: mivel a NAP a látszólagos égi pályáján bejárja az eget és azon a körön, amelyet pályája leír az égbolton a pontos év hónap és napszakot jelölve azt a jellegzetes állatövi jegyet, adja, amelyik a zodiákus 12 csillagképének éppen ott azon helyen megfelelhet.
A kis gyermek még pontosan az élettapasztalat hiánya miatt még nem rendelkezhet minden olyan a fejlődési folyamat adta tudással, amely a felnőtteknél már adott lehet.
A születési bolygók is még a gyermekkorban a korai fejlődés mintákat adhatják. Mivel pedig az előrehaladó horoszkóp szerint a jegyek alapján a Kostól- a Halak - jegyekig, amelyet a születési horoszkópban az ASC- jegyszerinti I. ház adja a házak alapján egymásra, épülnek, ezért a fejlődési szakaszokat majd a későbbiekben főleg itt láthatjuk a képletfejtés során, ahol a horoszkóp egyéb adatai, majd az önismeret és az önfejlesztés eszköze lehet.

Ezért a gyermek horoszkóp legfontosabb eleme, leginkább a Nap az „Egó” fejlődés választott iránya, valamint Nap-jegy mellett a HOLD lehet.

Vagy, ha nagyon precíz szeretnék lenni a gyermekhoroszkópnál is, még figyelembe, lehet venni a Felszálló és a Leszálló holdcsomópontok helyzetét is: mivel a horoszkópunkban a holdcsomópontok mutatják meg „Karmikus feladatainkat”, azt az utat, amit be kell járnunk az életünk során, hogy ezt az új inkarnációs utazást miképpen bonyolítjuk le az életünkben.
Azért mert a 180°ra egymástól elhelyezkedő holdcsomópontok mutatják meg az életben a „Karmikus” feladatainkat, vagyis azt az utat, amit mindenkinek be kell járnia. Ezt akár már a gyermek horoszkópban irányként is figyelembe lehet venni, míg majd a horoszkóp többi adatait pedig csak, mint kiegészítő tényezőként vehetjük figyelembe.
Ezek akár már a szülők számára is meg adhatják azt az irányt, amit a horoszkóp többi adataiban majd csak kiegészítő tájékoztatásként kaphatnak.

Vagyis lehet akár ez is Nap és Hold hatás figyelembevétele mellett a viselkedés térképe is.

Mivel azonban a születési képletben ismeretes a pontos születési idővel maga az ASC jegye/annak az uralkodó bolygója is, és azzal együtt az I. ház is, illetve a házakban álló felkelő bolygók is, és azoknak a fényszögeltségei is, már ezek is, adhatnak bizonyos ismereteket a gyermekhoroszkópban is. Azért, mert ha például egy bolygónak nincs fényszöge, (főleg a Napnak), akkor az már azt, jelzést nyújthatja felénk, hogy nehezen hozzáférhető energia miatt különösen oda kell figyelni a személyiség kialakulás során a nevelési módokra. Ez pedig leginkább a személyes bolygóknál lehetnek a legfontosabbak, azért mert a személyes bolygók fényszög kapcsolataiknak a hiánya az Önismereti defektusokban játszhatnak nagy szerepet.
Ezek pedig akár holdcsomópontok elhelyezkedésnek a helyzetéből is kiolvashatók úgy, mint a családi karmával hozott genetikai vagy örökölt minták, beidegződések, amelyek szinte végig vonulhatnak az egész családon.
Szoktuk is, mondani, hogy a képletszerinti holdcsomópont mutathat rá az ok és az okozat közötti kapcsolatra. Ennek tükrében kaphatunk akár még felvilágosítást abban is, hogy a jelenlegi életszakaszban milyen szenvedésekkel, vagy megpróbáltatásokkal kell esetleg szembe néznünk. Persze ez leginkább a hit kérdése is, mert aki nem hisz magában a „Karma” elrendeltetésében, akkor annak nem is tudja alávetni Ő magát sem és gyermekét sem.

Itt csak egy a 12 jegyek közüli a Felszálló Mérleg- Leszálló Kosra nézve hoznék ide egy minta példát, pontosan azért, hogy akár nevelési szempontból milyen érdekes megállapítást jelezhet számunkra a holdcsomópont értelmezése.

A mérleg - felszállóval rendelkező gyermek általában maga biztos és önérzetes, de ugyanakkor akaratos.
Amelyik gyermek ezzel a holdcsomópont párossal születik az önfeláldozást és az együttműködést kell elsősorban megtanulnia előbb a szüleivel, majd a másokkal való kapcsolataiban is. Azért, mert az előző életében makacs volt, tehát arra kell őt sarkalni, hogy igyekezzék inkább adni akár a szeretetből, akár minden másból, mint hogy mindig csak kapjon, de azt nem szeretné viszonozni. Aztán idővel úgyis rájön, majd arra, hogy mennél jobban együtt tud működni másokkal, a mások szemével is látni tudja a világot, azzal neki is jobb lehet az élete, akár gyermekkorban, akár még a felnőtt korában is.
Vagyis ezzel a cselekedetével az együttműködést tudja megtanulni! Nekünk pedig az a feladatunk, hogy bátorítsuk a másokkal való jó együttműködésre. A gyermek fiatal korában főleg a saját biztonságát tarthatja fontosnak, ezért csupán csak a saját előnyeit szeretné maga javára fordítani.

Hiszen maga a Mérlegjegy adottságai közzé tartozik már az is, hogy ragaszkodik a saját függetlenségéhez, és ezért nehezebben tud megalkudni másokkal, tehát ez az elsődleges feladata, hogy meg tanuljon harmonikus szoros kapcsolatot teremteni. Hiszen, ha nem ezt teszi, akkor az élete dereka tájékán a sors úgy is rákényszerítheti, arra, hogy lemondjon minden csak a maga számára oly fontos birtoklási dolgairól. Ez főleg a „Karma” urának a Szaturnusz bolygónak hatására a I. Szaturnuszi ciklust követő 37-40. évidőkre tehető.
Ez pedig még arra is visszavezethető, hogy az ilyen Mérleg „karmás” szülötteknek esetleg nehézségei lesznek a szerelmi és majd a párkapcsolati boldogság elérésében is. Azért, mert ha nem kap egyértelmű visszajelzést, akkor elveszítheti a belső egyensúlyát és ezzel az Önbizalma is csorbulhat. Ez pedig azért lehet, mert nem veszi esetleg észre, hogy valójában neki kellene a kapcsolatiban a viszonyulását megváltoztatni.

Tehát mi itt a szülőknek a gyermekkel kapcsolatos horoszkópértelmezésnek a lényege: Tudatosítani és kifejleszteni a gyermekben, hogy ne legyen belsőbizonytalanság érzete és ránevelni az oda adási képességre. A későbbi párkapcsolatban pedig a felelősségérzetre való ráneveléssel a partnerre való odafigyelés és a jó harmonikus kapcsolatért tevő erőfeszítés fejlesztésének a megtanítása.
Más szóval fogalmazva, mivel itt a 180°ra szemben lévő jegyre, a Kosra esik a Leszálló holdcsomópontja, vagyis a sárkány farok, ezért inkább a „Sárkányfarkat” harmonizálva kell meghaladni az egész élet kibontakoztatását. Vagyis figyelembe kell venni a Nap - Hold és az ASC jegyek, valamint a bolygók esetleges negatív fényszögeinek a harmonizálást is.
(válasz Mcsaba 2094. hozzászólására)

2094. Mcsaba2015-06-05 21:28
Kedves Ilcsimama!
Ismét egymással ellentétes információkkal találkoztam.
A gyerekek esetében az Aszcendens vagy a Nap jegye a meghatározottabb? Vagyis kihangsúlyozottabb karakter jelleg.

2093. HnéViktória2015-06-05 16:21
Köszönjük.--ezért is írtam be igy máris jobban érteni :)))
(válasz Ilcsimama 2092. hozzászólására)

2092. Ilcsimama2015-06-05 15:15
Kedves Vikória. Nagyon örülök a bejegyzésednek, látom, hogy mint legrégebbi fórum látogató igen csak bele tudsz mélyedni a dolgok menetébe, hiszen ezekről a Jupiteri jó hatásokról írok már én is nektek rég óta.

Azért meg különösösen örülök, hogy kimozdítottak a holtpontról téged a jó bolygó állások, de csak módjával kell az általánosan olvasott dolgokat mindenkinek magára vonatkoztatni, mert a hatások tekintetében ugye nem lehet mindenkire csupa jó, vagy csupa rossz dolgokat azokból leszűrni. Ezt pedig mind azok, akik az asztrológiai ismereteket tanulják tudniuk, kell, hogy olyan, hogy minden hatás mindenkire egyformán vonatkozhat olyan szinte nincs!
Tehát, csak is pontos születési „Radix” képlet adhatja azokat a hatásokat biztosan a Tranzitok során is, mint amelyek a születési képletben adottak!!!!!

Tanulási szempontból csak annyiban szeretnék pontosítani a bejegyzésedre, hogy valóban ebből a szempontból jelentős állomás, hogy a két szerencsebolygó egy jegyben a TŰZES Oroszlánban fog haladni (Vénusz esetében: 2015.06.05-től 2015. 07. 19.-i), mert hogy a Vénusz bolygó valóban a mai napon RÁK jegyből át fog lépni az Oroszlán jegybe.
Aztán majd maga a Jóságos Jupiter bolygó is, 2015. 08. 11-én 11 óra 29 perckor elhagyja az Oroszlán jegyet és átlép 0° fokkal SZŰZ - jegybe/ itt pedig a Merkúr uralkodása alatt mindazokat tovább is támogathatja kiknek az uralkodó bolygója a Merkúr (Ikrek- Szűz).Vagy éppen az ASC révén vagy a személyi bolygóik által érintettek lehetnek.

Annyi csekély pontosítást szeretnék azonban nektek jelezni, hogy mivel a VÉNUSZ a gyorsbolygókhoz tartozik, ezért 17 óra 32 perckor már az Oroszlánba járva 0° 02’34” másodpercfoknál halad. Vagyis ez azt jelenti, hogy mai napon már 16 óra 28’ 51” másodperc időben 0°0’ 00” fokszámmal lép át a Vénusz az Oroszlán jegyben.

Aztán majd 2015. 07.19.-én éjjel 0 óra 32 perc 51” másodperc időben, már a SZÜZ jegy 0°0’ 00” fokára lép át, hogy ott is eltöltse a Merkúr bolygó uralma alatt a rá vonatkozó kozmikus keringési idejét és így tovább - tovább, halad a Napkörüli pályáján, a többi jegyeken is.
Ugyan úgy, mint a Vénusz bolygó is, a Merkúr is gyorsbolygó ezért változó időket töltenek el egy-egy jegyben. Míg a Vénusz bolygó általában olyan 4-6 heteket tölt el egy-egy jegyben addig a Merkúr bolygó csupán 1 hónapnyi időket, tartózkodik egy-egy állatöv jegyben.

Tehát ennek a Vénuszi - Jupiteri egy jegyben való haladásnak csupán akkor van nagyobb jelentősége, amikor valakinél a konkrét „Radix” horoszkópban, a képletelemzésben betöltött szerepét szeretnénk meg vizsgálni.

Vagyis ilyen mindenkire általánosságban vonatkozó hatás szempontjából a jelentőség is csak általánosságban értendő!

Persze az is, biztos, hogy mostanában, amikor Jóságos Jupiter, (a „Fortuna maior”a nagy szerencse bolygója), NAP uralma alatt halad éppen az Oroszlán jegyben, akkor kiemelkedő szerepként értékelhetjük általánosságban is jó hatásokat.

Amennyiben pedig mindenkinél való hatásként vizsgáljuk meg, amikor itt az Oroszlán jegyben együtt halad a Jupiter a Vénusszal (a ”Fortuna minor”, a kis szerencse bolygójával), és itt még Jupiter bolygónak, másbolygókkal alkotott fényszögei is jók az szinte mindenkire nagyon jó hatással lehet. Leginkább a Jupiter adhatja a jó hatásokat, és még a Szaturnusz sorsbolygó is, mert éppen a Nyilasban járva/ Jupiteri fennhatóság alatt halad éppen és a Vénusszal jó fényszögben van.

Viszont az egyéni „Radix” horoszkópokban már másként értékelendők ezek a személyre szóló hatások, attól függően, hogy a képletben például milyen jegyben és házban található maga a VÉNUSZ bolygó, Hold vagy akár NAP, STB.

A mai napon a NAP / Mars is, együttállás fényszöget képez, Jupiter - Nap –Jupiter – Mars/Szextil fényszögben, sőt még a Nyilasban/ Jupiter urával/ haladó Szaturnusz bolygó is harmonikus Trigon fényszögben található a Vénusszal.

Ez pedig azért lehet jó „általánosságban”, mert, hogy a mai napon a 0° fokkal átlépő Vénusz fényszögeltsége a Nappal nem a legjobb, (bár nem nagy hatóerővel, de még is), 45° fokos közepes Qvadrát- nak megfelelő akadályozó fényszögben van és majd csak 2015.06. 29.-én fog ez a 45° akadályozó fényszög eltűnni a Vénusz látóköréből, amikor már a NAP az Ikrek jegyből átlép majd a RÁK jegybe. Ez pedig főleg azoknak, akiknek Ikrek jegy a Nap jegyük, (mert hogy éppen most az Ikrekben halad Nap és a Mars is/ párkapcsolati téren és szerelem terén kissé akadályozó hatást adhat.

Azt is, szeretném jelezni a Viktória által beírtakhoz, hogy, hogy Vénusz ebben helyzetében
- természetesen általánosságban - a Vízöntőkre miért is lehet jó hatással? A vízöntők uralkodó bolygója az Uránusz bolygó, amit egyébként „ártó” bolygóként szoktuk jelezni, még is most ebben az állásában, hogy éppen a Tüzes Kosban halad az Uránusz, a Vénusszal és a Jupiterrel is nagyon jó Trigon fényszögben van!

A Mérlegjegyűeknél ugye uralkodó bolygó a Vénusz, de leginkább itt is, csak általánosságban akkor érzethető a jó hatás, ha a Hold is adja a jó fényszöget. Azonban ez nagyon rövid időhatás, mert Hold hamar tovasurran egy –egy ilyen jó hatás ponton, mert 2-3 naponként jegyet vált.

Kos jegyűek/ Mars uralkodóval, pedig azért kaphatnak a jó hatásból, mert mint jeleztem az Uránusz, nem akadályozza - gátolja őket, hanem inkább segítségükre van a jó Mars - Nap együttállás révén.

Viszont egy kicsit általánosságban is tovább nézve, lesz egy nagyon jó hatás szinte mindenkire nézve 2015. 06. 30.-án, amikor egyébként a HOLD a Nyilas jegyen robog éppen át: Ekkor a HOLD/együttállásban lesz a Vénusszal, Mars pedig a NAPPAL.
A Jupiter a Holddal és az Uránusszal nagyon jó harmonikus Trigon fényszögbe kerül.
Aztán az Uránusznak még a Merkúrral is jó szextil fényszöge lesz és a Vénusszal, pedig szintén jó Trigonban lesz.
Sőt még itt a Neptun, is, mint a Vénusz felsőbb fokú megjelenésével a Nappal Trigonban igen csak jó hatásokat adhat.

Egyet értek abban is Viktóriával, hogy mindenki igyekezzék az életét boldogabban élni, és ragadjatok meg minden lehetőséget, hogy az életeteket jobbítani tudjátok.

Nézzük, akkor meg még a (2015. 06. 05-i 16 óra 28’ 51” időben lévő), mai képlet szerinti bolygóállásokat, hogy a Tranzitokat esetleg fel tudjátok jegyezni a saját a”Radix kör külső felére eső jegyekhez, házakhoz és ott a fokszámoknál jelezett látens fényszögeknél értékeljétek rátok nézve a fényszög hatásokat.

NAP /Ikrek-jegy: 14°40’ 03”
HOLD /Bak-jegy: 22°07’31”
Merkúr/ Ikrek-jegyben: 5°55’26”
Vénusz/ Oroszlán-jegyben: 0°00’00”
Mars/ Ikrek-jegyben: 17°07’21”
Jupiter /Oroszlán-jegyben: 17°17’57”
Szaturnusz/Nyilas-jegyben: 0°38’28”
Uránusz/ Kos-jegyben: 19°29’53”
Neptunusz/ Halak-jegyben: 9°48’ 35”
Plútó/ Bak-jegyben:14°58’56”
(válasz HnéViktória 2091. hozzászólására)