Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
3482. Ilcsimama
2021. jún. 22. 10:32

/Váci Mihály/ Pipacsok a búzamezőben.


Búza, búzakalász!

véle szél hadonász:

hajlik, lengedezik,

amíg cseperedik.

Búza, búzakalász.

Színe még nem arany:

mint a fű, csak olyan.

Szerte búzamező

zöld színben repeső,

- színe még nem arany.


Amíg érik a mag,

lassan, jó nap alatt,

- könnyű kis pipacsok

szirma, lángja lobog,

amíg érik a mag.

Messze virítanak.

Lenge szirmaikat

rázva vérpirosan,

mag felett magasan,

messze virítanak.


Tőlük piros a táj!

_"Ime itt van a nyár!"

Őket nézegetik,

szép csokorba szedik.

Tőlük piros a táj.

A zöld búzamezők,

észrevétlenek ők!

De lehull a pipacs,

s felragyognak a nagy

érett búzamezők!

3481. Asinel 75 (válaszként erre: 3480. - Ilcsimama)
2021. jún. 19. 21:13

Köszönöm szépen kedves Ilcsimama 😘!

Szép nyarat és jó egészséget kívánok ❤️!

3480. Ilcsimama (válaszként erre: 3478. - Asinel 75)
2021. jún. 19. 16:57

Igen kedves Asinel 75 jó a kérdésed, de ennek a magyarázata abban rejlik, hogy az állatövi csillagkép és állatövi jegy nem azonos fogalom, mert az állatövjegy az asztrológiai témakörbe tartozik.

A félre értést talán az adja, hogy pl Ikrek csillagkép és Ikrek jegy sem ugyan azt jelenti.


Ugyan is az ég 88 csillagképre van felosztva, így a ekliptika= nappálya égi köre is egymással szomszédos csillagképeken megy keresztül, szám szerint tizenhármon.


Mivel a csillagképek nagyon különböző méretűek és alakúak, ezért az ekliptika egy csillagképbe eső ívhossza – így a Nap áthaladási ideje is – eltérő.


Az állatövi jegyek pedig tizenkét részre (csillagjegyre) osztják a Nappályakörét, vagyis azt az utat, amin a Nap a Földről nézve egy év alatt végig halad.

Ugyan is a tavaszpont precessziója következtében a csillagképek helyzete változik az égen, mert az Ekliptikának= Napkörpályának a képzelt síkja nem esik egybe az egyenlítő síkjával, vagyis 23°27’ eltérés van közöttük. Ennek folytán a Nap bármely év március 21.-én a nappályának nem ugyanazon pontján halad keresztül, mint az azt megelőző évben volt, hanem mindig kb 50 másodperccel korábban.

Ezt nevezzük precessziós jelenségnek, vagy más szóhasználattal a tavaszpont tovahaladásának.

Ezen módon a Földtengelyének az elmozdulása következtében 25.920 év alatt ír le egy teljes kört, vagyis ennyi idő alatt halad visszafelé végig a Nappályán. Mivel pedig ez idő alatt más-más csillagképbe kerül a tavaszpont a precessziós rendszer különbség folytán a Földtengely imbolygó mozgása okozta hatás következtében a Földtengely 23.5 fokos eltérést eredményez a Nappályakörön is. Emiatt az állatövi jegyek az állócsillagokhoz képest a tavaszponttól 72 év alatt 1°-ot hátrál ez -az oka annak, hogy az állatövi jegyek az eredetileg hozzá tartozó csillagképektől eltávolodtak, kb 24 °-ot. Ez pedig a teljes precessziós évek alatt akár 30°-ot is kitehetnek, ami akár egy teljes állatövjegynyi fok- idő eltérést is jelenthet.


Ennek pedig az asztrológiában azért is van nagyjelentősége, mert a 4 sarokpont: I.Ház/ ASC-VII. Ház/ DSC /X. Ház/MC-és IV.Ház IC, csúcsai a Nappályán elhelyezkedő állandó értékeknek úgynevezett földrajzi hely és csillagidő esetén a házszámítási módszer segítségével is, azonosak.


Kedves Asinel 75, milyen gyorsan halad az idő sajnos, már Asztrológiai értelemben mostanság az IKREK - jegye is eltávolodóban: 2020. 05. 21—06. 20.-ig.

Az Ikreknél a Merkúr képviseli az értelem elvét, a gondolkodást és a gondolatok mozgását, vagyis, hogy milyen módokon vagyunk képesek másokkal a gondolat cseréjére.


Ez pedig még abban is megnyilvánulhat, hogy a NAP most még az ikrekben haladva egy hónapon keresztül gondolati szinten erős jó akarati tényezőket támogatott téged is pláne úgy, hogy a Nap-jegyed és az ASC jegyed is Ikrek.


Az Ikrek jegyben születettek általános jellemzői: mivel Pozitív, változó, levegős jegynek tekinthető az Ikrek - jegy, és mert az Uralkodó bolygója a Merkúr ezért szinte minden érdekli, azonban legtöbbjükből hiányzik az alaposság. Ez aztán rád igazán jellemző!


Hajlamos és képes vagy te is, arra, hogy egyszerre több dolgot is, csinálj.

Kitűnő az írás készséged, intelligens, jó szónok, és a kommunikációval is rendelkezel, de az is jellemző lehet rád, hogy mindig sietsz valahová, kíváncsi és mozgékony vagy, éppen ezért sok esetben a sokoldalúságod is lehet egy kicsikét felszínes.


Általában a Napjegyét mindenki ismeri, minden egyéb jelentésével együtt. A NAP= életerő, a tudatos „ÉN” az „EGÓ”- Önképe. Azt viszont soha sem szabad elfeledni, hogy az EGÓ az a csúf kis manó, mely az eszünk és szívünk közötti híd alatt, lakozik.


Aztán maga az ASC és akár még a „Rejtett ASC-is, ami nálad ugyan csak 10:6/ 9:6 bolygószám pontértékek alapján ugyan csak Ikrekre tevődik. Vagyis nálad 3 szorosan is, nagyon fontos tényező lehet a személyiséged megítélésben.


A rejtett aszcendens, megmutatja az utat a külvilág felé, azt mutatja, hogy bennünket más miként lát. A rejtett aszcendens pedig abból tevődik össze, hogy melyik bolygó hol állt melyik jegy- házban, a születés pillanatában.


Mivel pedig a nyugati asztrológiai jegyek is, az ősi civilizációkban kapták a nevüket ezzel együtt az alap/ M/ horoszkópszerinti (tavaszi napegyenlőséggel kezdődő) Kostól a Halakig tartó elnevezésüket, ezért asztrológiai szempontból igen fontos emberi tulajdonságokat tudunk - már csak a Napjegyek ismeretében is -, a hozzájuk fűződő emberi tulajdonságainkból felfedezni saját magunkról.


Az M/ horoszkóp tükrében Kostól a Halakig, a jegyek a horoszkóp körben egymást pozitív és negatív jelzéssel követik egymást. A + jelű jegy általában mindenkinél az alkotó oldalt takarja, míg a – negatív, jel inkább az emberi természetnek a sötétebbik oldalát tükrözheti.


A polárisan szemben álló jegyek pedig, mint egy árnyék tulajdonságokat takarhatnak.

Hiszen a Nap-jegy adja az „ÉNT” az „EGÓT” az életerőt, a tudatosságot a lehetőségét annak, hogy az egyéni önkifejezésünk milyen, az ASC jegyháza pedig meg mutathatja, az öntudatosság és az egyéniségünk miként tud alkalmazkodni a kifelé való hatás révén másokhoz. Hiszen ezzel az arcunkkal tudjuk megvédeni a saját Napjegyünket.


A Hindu és az Indiai bölcsek úgy tartják, hogy a jövőjét születésével, mindenki magával hozza. A Nyugati asztrológia szerint is, a „Radix” születési Horoszkópban benne van az egész sors minden, aminek a megismerése által javítani tudjuk az élet minőségünket.


Azzal, hogy a sorsát mindenki akár a saját kezébe is veheti, mindenki maga döntheti el, hogy hogyan tudja javítani az élet minőségét, ezt nevezzük SAJÁT AKARATNAK.

Hiszen vannak, akiket a sors irányítja és vannak olyanok is, akiket sors csak taszigálja jó felé.


A Nyugati horoszkóp, vagyis a születési „Radix” képlet, mindennél nagyobb segítségünkre lehet a legfontosabb feladatok megoldásában, hogy még jobban megismerhessük Önmagunkat. Őszinte tükröt tartva elénk, hogy az által az igazi értékeinket világosan megmutassa, azért, mert megismerhetjük belőle sorsunk fő irányvonalait.

Egyszóval mondva az Öntudatunk erősítésére használható információival, a horoszkóp ismerete, megmutathatja nekünk a jellemünket, a bennünk rejlő értékeket, az elkövethető hibáinkat, rámutat a lehetőségekre, hogy milyen jó útválasztással találhatunk rá az életünk jobbítására.


Vannak emberek, akiknek hiába súgnak a csillagok, vagy hiába tereli Őket a sors az életfeladatuk teljesítésének útjára, sajnos vagy nem tudják, vagy nem is, figyelnek rá.

Ők azok, akiknek meg kell élniük, és el kell szenvedni a rosszat, mert csak ez után válnak éretté, hogy teljesíteni tudják mindazt, amiért ismét leszülettek erre a Földi világra.


Ismeretes az asztrológiában, hogy 7 évente egymást váltják a bolygók soros évei, vagyis minden év egy másik bolygó befolyása alá kerül, a bolygók mozgásának hatása a születés jegyben nagy jelentőséggel bír az ember karakterére és sorsára.


A soros bolygók mindig az adott év március 21.-től a következő év március 20-ig fejti ki ránk legjobban a hatását.


A 2021.-évben a Szaturnusz bolygó hatása alá tartozunk! (2022.-ben már a Jupiter bolygó lesz a soros bolygó).

Köszönöm, hogy itt voltál, szép nyarat kívánok neked és minden fórum látogatónak!

3479. Ilcsimama
2021. jún. 19. 10:06

Szalai Krisztina/ A fák alatt.


Tudod, elmúlik a bánat

és tenéked szól a fákról

a sok csicsergő, kicsiny madár.

Vigaszként csillan meg egy-egy napsugár.

- Ugye milyen szép a Világ?

Hallgasd, elmondják a máról,

hogy ezernyi fényben táncol

a mosolyodtól a külvilág!


Hagyd el hát, eleget búslakodtál!

- Figyelj, szép a Világ!

Nézd, ez mind-mind a tiéd!

Lásd, nyisd ki a szíved!

Kiáltsd!

Tárd ki a karod!

Kiáltsd: Szeretlek szép Világ!

Amikor megbocsátasz a múltnak,

s megválasztod életcéljaid,

Attól majd lelkesedsz és lángra is, lobbansz!

Akkor hívj köréd másokat és bíztasd őket,

Mert Szép a Világ!


/Aranyosi Ervin/ Belső csend.

Mikor az élet játék,

s a játék maga az ÉLET.

Mikor magadban hordod

a teljes mindenséget.

Mikor a lélek tánca,

körülvesz, elvarázsol.

Mikor megszűnik minden,

a környező világból.

Akkor találsz magadra,

s érted meg a világod,

s rájössz, hogy ez volt minden,

amire a lelked vágyott

3478. Asinel 75
2021. jún. 13. 12:06
Kedves Ilcsimama. Az hogy a napom a Bika csillagképben állt születésemkor mennyiben befojásolja azt, hogy a radix körön viszont az Ikrek jelben volt? Erről nem sok információt lehet találni, hallani,pedig szerintem fontos lehet.
3477. Ilcsimama
2021. jún. 13. 10:41

Kedves Fórumlátogatók, ma egy szép Márai idézetet hoztam nektek!


“És mégis, ma is, így is,

örökké mennyit ad az élet!

Csendesen adja, két kézzel,

a reggelt és a délutánt,

az alkonyt és a csillagokat,

a fák fülledt illatát,

a folyó zöld hullámát,

egy emberi szempár visszfényét,

a magányt és a lármát!

Mennyit ad, milyen gazdag vagyok,

minden napszakban,

minden pillanatban!

Ajándék ez, csodálatos ajándék.

A földig hajolok, úgy köszönöm meg.”

Márai Sándor

3476. e46f572459 (válaszként erre: 3473. - Ilcsimama)
2021. jún. 11. 19:14
Règebben èn is szerettem horgászni, de ma már halkínzásnak tartom .Így inkább etetni szoktam a halakat.
3475. e46f572459 (válaszként erre: 3474. - Ilcsimama)
2021. jún. 11. 19:11
Akkor most már ezt is tudom.
3474. Ilcsimama
2021. jún. 11. 15:49

A szivárvány az egyik leglátványosabb természeti tünemény.

Ugye Ti is így gondoljátok kedves Fórum látogatók!


Az emberek mindig a derűvel, a megbékéléssel, a jóléttel kapcsolták össze. A Biblia szerint az özönvíz után Isten is szivárvánnyal jelezte Noénak, hogy békét kötött az emberekkel. A szivárványnak általában hét színét különböztetjük meg, de ez inkább hagyománytiszteletből van így, nem tükrözi teljesen a fizikai valóságot.

Melyek a szivárvány színei?

A szivárvány hagyomány szerinti hét színének már a megnevezésekor kezdődnek a problémák. Odáig még mindenki egyetért, hogy fölülről lefelé jön a piros, a narancs, a sárga és a zöld. A kéknél viszont már gondok vannak.

A hét szín úgy jön ki, ha kéket kettébontjuk.

A zöld után következő sávot egyszerűen „kék"-nek nevezzük, a következőt pedig, hol lilának, hol türkizkéknek, illetve az angol nyelvterületeken indigókéknek hívják.

Akad azonban nem is egy neves tudós – köztük például a néhai Isaac Asimov –, aki szerint nem kellene megkülönböztetni több kéket, hiszen tulajdonképpen csak a kék sötétebb és világosabb árnyalatairól van szó. Tehát szerintük csak hat színből áll szivárvány.

3473. Ilcsimama
2021. jún. 11. 14:36

A legjobb halfogási idők: mindig a talihold előtti napon és azt kövő napon jó lehet.

Növőhold előtti napokban szintén jó fogás lehet, de az utána következő napokban a Telihlod előtti egy napig nem érdemes lógatni a zsínórt a vízbe!

Új hold előtti / holdcsőkkenő fázis időben is,egészen az új hold -ig, jó fogásra lehet számítani.

3472. Ilcsimama
2021. jún. 11. 14:24

Még mindig Józsibirke nick névre küldve.

Június 2. © Csökkenő-hold állás a Kosban:

10-én: Új hold az Ikrekben é s 12. én már a / Rákban.

18-a Növő hold Szűzben.


24-e TELIHOLD idő pedig a Bakban lesz.


JÚLUS 1-én csökkenő hold időben: Kosban jár a Hold.


10.-én ● Új hold ideje lesz, a jó gondolatokra fókuszáljatok! Rákban jár a Hold.


17.-én Növő holdállásba érkezik a HOLD a Skorpiójegyben:

24.-én, lesz Júliusi Telihold ideje Vízöntő- jegyben:

31.- én, Csökkenő holdállásban a hald a hold a Bikában:



Augusztus.

8.-án ● Oroszlán kegyben:


15.-én Ď Növő hold Skorpióban:

22. -én Telihold/ O Halakban:

30.-án © Csökkenő hold: Ikrekben:



Szeptember.

7. -én / Újhold ● / Szűz - Mérleg határon.


13.-án Ď Növő- hold Nyilasban:

20-án O / telihold Halakban

29-én © / csökkenő hold: Rákban:



Október.


6.-án ● Új-hold/ Oroszlánban:

13.-án Ď / Növő hold: Bakban:

20.-án O / telihold 22 óra 36’-kor még Kosban utána már a Bikában.


28-án © / csökkenőhold Oroszlánban:


November.

4.-én ● Újhold Skorpióban:


11-én Ď / Növő hold Vízöntőben :

19-én O / Telihold Ikrekben:

27-én © Csökkenő- hold Szűzben:



December.

4.-én ● / Új hold Nyilasban:

11. -én Ď Növő- holdban/ Halakban

19-én O / Teliholdban / 11 –ór 36’ ig Ikrekben és utána Rákban:

27-én © / Csökkenő holdállásban: Mérlegben:

3471. Ilcsimama (válaszként erre: 3468. - 2f9443a416)
2021. jún. 11. 14:21

Hú de furcsa nevet választottál Kedves Józsi!? Amiért tetszett a bejegyzésem küldök neked egy kisajándékot.

Látom szeretsz horgászni!


Csendes János/ Az öreg horgász.


Ül az öreg horgász, a vízparton csendben,

Olyan nyugalom van, hogy a nád sem rezzen.

Sima a víz tükre, amott kacsák úsznak,

Kenyérdarabot dob ő a vízityúknak.


Távolban feltűnik egy népes hattyú csapat,

Tőlük közelebb, vöcskök őrzik fiaikat.

A récék a part mellett ide-oda úsznak,

Kutatják víz szélén az ehető magvakat.


Horgászunk elmereng e sok szépség láttán,

Lassan felhúzza a takaróját hátán.

Álmos lesz a horgász a nagy nyugalomban,


Eltelt már sok idő, most a szél sem moccan.

De lám megremeg, a bal horgászbot hegye,

Ettől a horgász figyelmét csak ez köti le.

Éberen figyeli horgászbotja hegyét,

Mi lesz a kapásból emelés vagy ejtés.


Csemegekukorica van egyik horgán,

A másikon pedig, két csontkukac úszkál.

Így hát a kapásból bármilyen hal lehet,

Fajtájára csak kapásból következtet.


Gyorsan emelkedik fel a kapásjelző,

Rövid időn belül most majd bevág ő.

A horgászatnak most jő meg a szépsége,

Kicsi, avagy nagy hal akadt horogvégre.


Tekeri az orsó működtető karját,

Lassan fárasztgatja az akasztott halát.

Úgy érzi akadás lett a hal mozgásból,

Vagy fenékre feküdt horog húzásától.


Most újra elindult, meglazult a damil,

Part felé úszott a hal ismeretlenül.

Feltört most a víz felszín alá a mélyből,

Nem mutatta hátát, csak egy burvány tört föl.


Most megfeszült a damil, újra erőt gyűjtött,

Horgászunk az orsója fékén lazított.

Visít orsó féke, fogy a hal ereje,

Lassan feltűnik víz színén a hal feje.


Feltűnt a hal feje és a hosszú háta,

Nézi horgász erős pontyát, ami nyurga.

Levegőt vett többször, erejét vesztette,

Ezután szákját a hal alá merítette.


Megfogta halat, ami több mint négy kiló,

Szákba helyezte azt, ez ám a csuda jó.

Csalizta a horgot, újra kukoricával,

Cseréli a csontit a jobban mozgókkal.


Etető anyagot tesz az etető kosárba,

Ezzel csalogatja halat a horgára.

Bedobja a bottal az ő horgász cajgját,

S ül az öreg horgász, újra nézi botját.

3470. Ilcsimama
2021. jún. 11. 14:15

Garai Gábor: Június!


Tudom, meghalnék idegenben;

ott még a fák sem ilyenek;

nem virít bodza a berekben,

akácok könnye sem pereg;

nem részegít a széna-illat,

nem villámfénnyel jön a nyár,

nem így táncol felhőn a csillag,

nem szédül az égtől a táj...

Meghalok itt is - : a gyönyörtől,

hogy a repceföld színarany,

hogy a lomb oly zöld szinte tombol,

s a kőnek is illata van;

hogy áll a búza nyers kalásza,

mintha világot nemzene,

s e tájon az lel csak magára,

ki végleg egyesült vele.

3469. janszi (válaszként erre: 3467. - Ilcsimama)
2021. jún. 11. 04:36
Köszönjük szépen Kedves ilcsimama!
3468. 2f9443a416 (válaszként erre: 3467. - Ilcsimama)
2021. jún. 11. 04:21
Dejjó!
3467. Ilcsimama
2021. jún. 11. 04:10

Kedves Fórum látogatók, ma egy tanulságos mesét hoztam nektek!


Oscar Wilde: A csalogány és a rózsa

– Azt ígérte, táncol velem, ha piros rózsát viszek neki – kiáltott fel a diák – csakhogy az én kertemben nincs egyetlen szál piros rózsa.

Hallotta ezt a csalogány fészkében, az örökzöld tölgy mélyén és kinézett a levélréseken át és elcsodálkozott.

– Nincs a kertemben egyetlen szál piros rózsa! – kiáltott fel a fiú és szép szeme megtelt könnyel. – Milyen apróságokon múlik is a boldogság! Olvastam mindent, amit a bölcsek írtak, ismerem a tudományok titkait, mégis tönkremegy az életem egyetlen szál piros rózsa miatt.

– Végre egy hűséges szerető – mondta a csalogány. – Róla énekeltem minden éjszaka, bár nem ismertem; róla meséltem minden éjszaka a csillagoknak és most itt áll előttem. Haja sötét, mint a bimbózó jácint, ajka piros, mint a vágy rózsája; de a szenvedély olyan halovánnyá tette az orcáját, mint a sápadt elefántcsont, és a szomorúság rányomta bélyegét a homlokára.

– A herceg bált ad holnap éjszaka – suttogta a diák – és az én szerelmem ott lesz a társaságban. Ha viszek neki egy szál piros rózsát, hajnalig velem táncol. Ha viszek neki egyetlen szál piros rózsát, a karomban tarthatom, és ő majd ráhajtja a fejét a vállamra és a kezét kezembe zárom. De nincs piros rózsa a kertemben, így hát magamban fogok ülni és ő majd elsuhan mellettem, rám se pillant és a szívem meghasad belé.

– A leghűségesebb szerető, kétségtelenül – mondta a csalogány. – Amiről én énekelek, azt ő végigszenvedi; ami nekem öröm, neki gyötrelem. Bizony, csodálatos a szerelem. Értékesebb a smaragdnál, drágább a drága opálnál. Gyöngyön és gránátalmán meg nem vásárolható, nem is árulják a vásártereken. Nem kapható a kereskedőknél, nem is lehet lemérni az arany-mérlegen.

– A zenészek fenn ülnek majd a karzaton – mondta a diák – játszanak a húros hangszereken és az én szerelmem táncolni fog a hárfák és a hegedűk hangjára. Táncolni fog, olyan lebegőn, hogy a lába nem is érinti majd a földet és a tarkaruhás udvaroncok tolonganak körülötte. De velem, velem nem táncol, mert nem viszek neki piros rózsát – és leborult a fűre és kezébe temette arcát és sírt.

– Miért sír? – kérdezte a kis zöld gyíkocska, míg farkával egyensúlyozva elsurrant mellette.

– Vajon miért? – kérdezte a pillangó, aki ide-oda táncolt a napsugárban.

– Vajon miért? – suttogta szomszédjának lágyan, halkan a százszorszép.

– Egy szál piros rózsáért sír – mondta a csalogány.

– Egy szál piros rózsáért? – kiáltották. – Milyen nevetséges! – És a gyíkocska annyira cinikus volt, hogy hangosan is felnevetett.

De a csalogány átérezte a diák szomorúságának titkát, és némán üldögélt a tölgyfán és a szerelem misztériumán gondolkozott.

Aztán egyszerre csak széttárta barna szárnyait és a levegőbe emelkedett. Mint az árnyék suhant át a ligeten, mint az árnyék lebegett a kert fölött.

Gyönyörű rózsafa állt a pázsit közepén, amikor megpillantotta, leereszkedett hozzá és megült az egyik ágán.

– Adj egy szál piros rózsát – szólította meg – és én elénekelem érte a legszebb dalt, amit csak tudok.

De a rózsafa megrázta a fejét.

– Az én rózsáim fehérek – felelte – fehérek, mint a tenger tajtéka, fehérebbek, mint a hegycsúcsokon a hó. De menj a bátyámhoz, aki a vén napórát fonja körül, ő talán megadja neked, amit kívánsz.

Így a csalogány átrepült ahhoz a rózsafához, amelyik a vén napórát fonja körül.

– Adj egy szál piros rózsát – szólt hozzá – és én elénekelem érte a legszebb dalt, amit csak tudok.

De a rózsafa megrázta a fejét.

– Az én rózsáim sárgák – felelte – sárgák, mint a hableány haja, aki borostyán trónusán ül, és sárgábbak a réten virágzó nárciszoknál, mielőtt levágja őket az arató sarlója. De menj a bátyámhoz, aki ott hajt a diák ablaka alatt, ő talán megadja, amit kívánsz.

Így a csalogány odarepült ahhoz a rózsafához, amely a diák ablaka alatt nőtt.

– Adj egy szál piros rózsát – szólt hozzá – és én elénekelem érte a legszebb dalt, amit csak tudok.

De a rózsafa megrázta a fejét.

– Az én rózsáim pirosak – felelte – pirosak, mint a galamb lába és pirosabbak a nagy korall legyezőknél, amelyek az óceán üregeiben lengedeznek. De a tél megdermesztette nedveimet, a fagy elpusztította bimbóimat és a vihar letördelte ágaimat, nem lesznek rózsáim ebben az egész esztendőben.

– Csupán egyetlen szál piros rózsát szeretnék – kiáltotta a csalogány – egyetlen szál piros rózsát! Hát nincs mód rá, hogy megkaphassam?

– Van egy módja – felelte a fa – de az olyan rettenetes, hogy el sem merem mondani.

– Mondd csak – szólt a csalogány – nem félek.

– Ha piros rózsát szeretnél – mondta a fa – magadnak kell elővarázsolnod énekeddel a holdfényben és önnön szíved vérével kell majd megfestened. A kebledet tövisnek szegezve kell énekelned. Teljes éjszaka kell így énekelned, és a tövisnek át kell szúrnia a szívedet, és eleven vérednek át kell ömlenie az én ereimbe és véremmé kell válnia.

– A halál nagy ár egy piros rózsáért – kiáltotta a csalogány – és az élet mindenkinek drága kincs! Olyan jó elüldögélni a zöld erdőben és figyelni a napot aranyszekéren és a holdat gyöngyös kocsiján. Édes a galagonya illata, édes a völgyben rejtőző harangvirág és dombokon nyíló hangafű. De a szerelem többet ér, mint az élet, és mi egy madár szíve az emberi szívhez képest?

Ezzel széttárta barna szárnyait és a levegőbe emelkedett. Mint az árnyék suhant el a kert fölött, s mint az árnyék lebegett végig a ligeten.

A diák még mindig ott feküdt a fűben, és szép szemében még fel se száradtak a könnyek.

– Légy boldog – kiáltotta a csalogány – légy boldog; megkapod a piros rózsát! Életre hívom énekemmel a holdfényben és önnön szívem vérével festem meg. Viszonzásul annyit kérek csupán, hogy hűséges szerető légy, mert a Szerelem bölcsebb, mint a Bölcselet, márpedig az igen bölcs, és erősebb a Hatalomnál, pedig az nagyon erős. Lángszín a szárnya és a teste is mint a láng. Ajka édes, mint a méz és lehelete akár a tömjén.

A diák fölnézett a fűből, oda hallgatott, de nem értette, mit mond neki a csalogány, mert csak olyasféle dolgokról tudott, amelyekről a könyvek beszélnek.

De a tölgyfa megértette, és elszomorodott, mert nagyon szerette az ágai közt fészkelő kis csalogányt.

– Énekelj nekem még búcsúzóul – suttogta – nagyon egyedül leszek majd nélküled.

A csalogány énekelt hát a tölgyfának és a hangja olyan volt, mint az ezüstkoporsóból felcsengő vízcsobogás. És amikor befejezte a dalt, a diák felkelt és elővette zsebéből jegyzőfüzetét és irónját.

– Kétségtelenül van forma-érzéke – mondta magában, míg keresztülsétált a ligeten – ezt nem lehet tagadni; de vajon mit érez közben? Attól tartok, semmit. Nyilván olyan, mint a legtöbb művész; merő stílus, őszinteség nélkül. Nem áldozná fel magát másokért. Csak a zenével törődik, hiszen tudnivaló, hogy minden művészet önző. Mégis el kell ismerni, akad néhány szép hangja. Milyen kár, hogy nem jelentenek semmit se és nincs gyakorlati értékük! – Azzal bement a szobájába, lefeküdt keskeny szalmaágyára és elgondolkozott szerelmén, és nemsokára elnyomta az álom.

Amikor pedig a hold fönn ragyogott az égen, a csalogány odarepült a rózsafához és a tövisnek feszítette keblét. Egész éjszaka énekelt tövissel a keblében és a hideg kristályos hold lehajolt hozzá és úgy hallgatta. Egész éjszaka énekelt és a tövis egyre mélyebben és mélyebben fúródott keblébe és a szíve vére egyre apadozott.

Előbb a szerelem ébredéséről dalolt egy fiú meg egy fiatal lány szívében. És a rózsafa legfelső ágán virágba szökkent egy csodálatos rózsaszál, úgy tárta ki egyik szirmát a másik után, ahogy egyik dal követte a másikat. Eleinte halovány volt, mint a köd a folyó felett – halovány, mint a hajnal lába és ezüstös, mint a virradat szárnya. Mint a rózsa árnyéka az ezüst tükörben, mint a rózsa árnyéka a víz színén, olyan volt ez a rózsaszál, amely a fa legfelső ágán virágba szökkent.

De a fa rákiáltott a csalogányra, hogy szegezze mellét erősebben a tövisnek. – Szorosabban, kis csalogány – kiáltotta a fa – vagy megvirrad, mielőtt elkészülne a rózsa!

S így a csalogány még erősebben nekifeszítette keblét a tövisnek és egyre hangosabban és hangosabban énekelt, mert a szenvedélyről dalolt, amely egy férfi és egy hajadon lelkében születik.

És enyhe pír öntötte el a rózsa szirmait, ahogy a vőlegény arca elpirul, amikor megcsókolja menyasszonya ajkát. De a tövis még nem hatolt a csalogány szívébe s így a rózsa bimbós belseje fehér maradt, mert csak egy csalogány szíve-vére festheti karmazsinpirosra egy feslő rózsa szirmait.

És a fa rákiáltott a csalogányra, szorítsa magát jobban a tövishez. – Szorosabban, kis csalogány – kiáltotta a fa – vagy megvirrad, mielőtt elkészülne a rózsa!

S így a csalogány még erősebben feszítette keblét a tövisnek és a tövis belefúródott a szívébe és a szegény madarat gyötrelmes, vad kín járta át. Keservesen, egyre keservesebben fájt a seb, vadul, egyre vadabbul szállt az ének, mert a csalogány a szerelemről dalolt, amelyet beteljesít a halál, a szerelemről, amely nem hal meg a sírban.

És a csodálatos rózsaszál karmazsinpiros lett, mint a keleti égbolt rózsája. Karmazsinpiros volt a szirmok koszorúja és karmazsinpiros volt, mint a rubint, a rózsa zárt szíve.

De a csalogány hangja elgyengült, kis szárnya megereszkedett és szeme elhomályosult. Halkabban, egyre halkabban énekelt és úgy érezte, valami összeszorítja a torkát.

S akkor utoljára még egyszer felcsapott a dal. Hallotta a fehér hold is, és megfeledkezett a virradatról s fenn vesztegelt az égen. Hallotta a piros rózsaszál, s átjárta a reszketeg gyönyörűség és a hideg hajnali levegőben kitárta szirmait. A visszhang elvitte a dombok közé bíbor barlangüregébe és felébresztette álmukból az alvó pásztorokat. Végiglebegett a dal a folyó nádasain és a nádasok elvitték üzenetét a tengernek.

– Nézd, nézd – kiáltott a fa – kivirult a rózsa! – de a csalogány nem válaszolt, mert holtan feküdt a magas fű között, tövissel a szívében.

A diák meg kinyitotta délben az ablakát és kinézett rajta.

– Ejnye, milyen csodálatos szerencse – kiáltott fel – egy piros rózsa! Egész életemben nem láttam még hozzá foghatót. Olyan szép, hogy bizonyosan valami hosszú latin neve van – s kihajolt és leszakította

Aztán föltette kalapját és átszaladt a professzor házába, kezében a rózsával.

A professzor lánya a tornácon ült és kék selyem fonalat gombolyított egy csévére, míg kutyuskája a lába előtt hevert.

– Megígérte, hogy velem fog táncolni, ha hozok egy szál piros rózsát – kiáltotta a diák. – Íme, itt a világ legpirosabb rózsája. Tűzze ma este a szíve fölé és ha majd együtt táncolunk, ez a rózsa el fogja mondani, mennyire szeretem magát.

– De a lány arca elborult. – Félek, nem illik a ruhámhoz – válaszolta – különben is a kamarás unokaöccse néhány igazi drágakövet küldött nekem és mindenki tudja, hogy a drágakő többet ér, mint a virág.

– Szavamra, maga nagyon hálátlan – mondta haragosan a diák; és kihajította a rózsát az utcára, egyenesen a kerékvágásba és egy kocsi máris keresztülgázolt rajta.

– Hálátlan?! – mondta a lány. – Maga meg goromba, ha éppen tudni akarja; és végre is, mi maga? Csak egy diák. Aligha van ezüstcsatos cipője, mint a kamarás unokaöccsének – azzal fölkelt a székről és bement a házba.

Milyen buta dolog a szerelem – mondta távozóban a diák. – Félannyi haszna sincs, mint a logikának, mert nem bizonyít be semmit és mindig olyat ígér, ami nem következik be, és elhiteti velünk, ami nem igaz. Szó ami szó, semmi gyakorlati haszna, s mivel korunkban fő a gyakorlatiasság, visszatérek a bölcselethez és a metafizikát fogom tanulmányozni.

Visszatért hát szobájába, elővett egy nagy poros könyvet és belemerült az olvasásba.(Lejegyezte: Vné Anny)

3466. Asinel 75 (válaszként erre: 3465. - Gilingalang)
2021. jún. 8. 22:04
Péntek az én napom, testem a zenére hangolom....vagy vmi ilyesmi 😁😘🤗
3465. gilingalang (válaszként erre: 3462. - Asinel 75)
2021. jún. 8. 21:59

Én péntek😁

Jaj nekünk🤗

3464. Asinel 75 (válaszként erre: 3463. - Janszi)
2021. jún. 8. 15:15
Szuper😁
3463. janszi (válaszként erre: 3462. - Asinel 75)
2021. jún. 7. 21:29
Csak a filozófia,kézművesség stimmel,ebben a sorrendben :)
3462. Asinel 75 (válaszként erre: 3461. - Janszi)
2021. jún. 7. 19:56
Rám igaz a szerda, neked mennyire találó a hétfő?
3461. janszi (válaszként erre: 3460. - Ilcsimama)
2021. jún. 7. 19:16

Köszönjük szépen Kedves Ilcsimama!

Érdekes a születési nap jellemzés,én hétfői vagyok

3460. Ilcsimama
2021. jún. 7. 13:23

Fáradt a szívem (Várnai Zseni)!


Fáradt a szívem, és halkan ver nagyon,

Csak jó úgy hosszan ülni a napon,

Nézni a fákat, és nézni az eget,

A messziről kéklő nagy hegyeket,

És lesni a fájó csöndet itt belül,

Amint a könnyhúrokon hegedül.

Hallgatni: ver-e még dalt a szívem,

Meghalt talán, vagy alszik, pihen?

Vagy, mint a hernyót gubózza selyem,

Hogy föltámadjon szárnnyal ékesen?

Tud-e még sírni, könnye van-e még?

Sikoltani tud-e, ha kínok-kínja ég,

Tud-e lázongni, mint vulkános hegyek,

Ha zúg fölötte vészes förgeteg?

S altatónótát, zengőt, édeset,

Dalol-e majd, ha elterül az est,

S a kisfiú álommesére vár,

Mely aranykertből aranyszárnyon száll,

Át a nagy, fénylő mesetengeren,

A fáradt, csöndes szívemet lesem.

3459. Ilcsimama
2021. jún. 6. 17:02

Június a nyarat nyitó szép hónap,

kezdődik az aratás is maholnap.

JUNIUS a búzaföldön,

munkával tölt minden napot,

meg kell érlelni a kalászt,

Péter-Pál aratni fog.


Kányádi Sándor! Hónapok. Június.

Cseresznyefán rigó rikkant,

Azt rikkantja: - Ó, mi jó!

Piros cseresznye kipislant

Lombok közül millió.

Szénaboglyák erdőn, réten

Gyülekeznek sorba szépen,

Itt-ott felcsendül a dal -

Boldog öreg s fiatal.


/Korsós Erika/ jön a nyár!

Meleget hoz NYÁR-LEGÉNY,

szelíd esőt hint a szél.

Almát, körtét melenget,

eperszemet szemezget.

Aranytenger a vidék,

hullámzik a messzeség.

Búzaszemek megértek:

– Munkára fel, legények!

Patakparton víg a nyár,

ki teheti odajár.

Fürdik, játszik nagyokat,

amíg az ősz be nem kopogtat.

Balogh József: Nyár

Nyár kacsint be az ablakon,

egy tikkadtságod hajnalon,

fénye a redőnyt törve át,

magával füröszt hűs szobát.

Paplant ébreszt és takarót,

lajháros-lusta ágylakót,

tarisznyájában új virág,

- nem kap a szirma hőgutát.

Van benne friss vakáció,

egy tópartra szánt rádió,

fecskék cikázó röpte száz,

veríték-lázas kerti ház…

A dinnye tőle cukrosul,

nevet a Nap rá huncutul,

izzad az erdő, fű, a rét,

patak párolog, és az ég,

szinte önmagát fényli szét.

Vihar, ha orvul mennydörög:

kugliznak fönn az ördögök,0

fürge felhő száll, dús-esős,

lenn fű között időz az őz,

hisz’ messzi még az ősz, a csősz!

3458. Asinel 75 (válaszként erre: 3456. - Ilcsimama)
2021. jún. 3. 21:56

Köszönjük szépen Ilcsimama 😘


Szerdán születtem 🙂

3457. Ilcsimama
2021. jún. 3. 13:45

Végre elérkezett a nyár első, az év hatodik hónapja, a június. Talán a nyári idő is csatlakozik hozzá... Tudtátok, hogy a nevét Júnó római istennőről kapta, aki Jupiter felesége volt? A népi kalendáriumok Szent Iván havának is nevezik, a 18. századi nyelvújítók szerint pedig június: termenes. A hónap érdekessége, hogy míg minden évben a június a hét ugyanazon napjával kezdődik, mint a következő év februárja, ugyanakkor az adott évben nincs még egy ugyanolyan nappal kezdődő hónap.

"Csengő-bongó versikével

Hát köszöntsük a nyarat,

Amely eljött, amely itt van,

Utcáinkban, házainkban,

S most már végre itt marad."

(Tóth Árpád: Június 21)

3456. Ilcsimama
2021. jún. 3. 12:29

Kedves Fórumlátogatók! Aki nem ismeri, hogy mely napon született a startlapon, "milyen nap volt, amikor születtem" bejegyzéssel megtaláljátok.



Ki melyik napon született kihat még akár az érzésvilágára is.



Hétfőn: Ez a nap elsősorban azoknak kedvez, akik üzleti, kereskedelmi téren mozognak. Kiváló lehet egy hétfői születésű személy színésznek, zenésznek, kézművesnek, de még filozófusnak is. Ha nyilvánosság előtt szerepelnek – színház, film, televízió, rádió –, akkor szinte biztos, hogy hírnevet szereznek. Garantált, hogy a hétfőn születettek a legnagyobb sikereiket utazásaik során érik el. A hétfői születésűek, ha csak lehet, kerüljék a pénteki napon születetteket, mert sokszor kerülhetnek összetűzésbe.



Kedden: Állandóan náluk az újdonság varázsa. Kiváló foglalkozás lehet számukra, ha orvosi pályára lépnek, kémiával, fizikával foglalkoznak, vagy egyéb tudományágban próbálnak boldogulni. A legkiválóbb tűzoltók, tűzszerészek, katonák vagy rendőrök belőlük lesznek. Állandóan keményen dolgoznak, újabb terveket tűznek ki maguk elé, és általában el is érik azokat. A keddi születésűek különösen a csütörtöki születésűekkel jönnek jól ki, de nem igen jól jönnek ki a szerdai és a szombati születésűekkel.



Szerdán: Akik szerdán születtek, szeretnek utazni, megismerni a számukra ismeretlen dolgokat. Szeretnek állandóan mozgásban lenni, ezért olyan hivatás a leg jobb számukra, amelyek végzéséhez nem kell egy helyben ücsörögniük. Lehet belőlük kereskedő, utcai árus, de nagy valószínűséggel tehetségük van ahhoz, hogy grafikus, író, festő vagy valamilyen művész váljon belőlük. Akkor járnak igazán jól, ha nem ragadnak le egy szakmánál, hanem két vagy akár három téren is megpróbálnak boldogulni, akkor érzik igazán jól a bőrükbe magukat, ha szakmai téren nem egy lábon állnak. A szerdai születésűek különösen a szombati napon született személyekkel jöhetnek ki nagyon jól, viszont ajánlott, hogy a szerdai születésűek a keddi és a vasárnapi születésűekkel ne nagyon tervezzenek el előre dolgokat.



Csütörtökön: Azok a személyek, akik csütörtökön láttak napvilágot, kimondottan szerencsésnek érezhetik magukat, mivel Ők általában több téren is a sors kegyeltjei lehetnek. Éppen ezért a saját születési napjuk a csütörtök egész életükben a legkedvezőbb napjuk lesz, ekkor kell a legfontosabb döntéseiket meghozniuk, szinte bizonyos, hogy szerencsejátékokban is sikereket érhetnek el ezért ezen a napon, töltsék ki a szelvényeiket arra a hétre. Akkor lehetnek leginkább sikeresek, ha pénzügyi, jogi, egyházi vagy valamilyen képviselői hivatást választanak maguknak, keressék a keddi napon születettek társaságát, mert abból sokat profitálhatnak.



Pénteken: Legyen az akár férfi, akár nő, állandóan jelen lesz a szerelem érzése az életében, még is inkább a szingli életet kedveli úgy igazából. Viszont, ha rá akad egy olyan személyre, aki elcsavarja fejét nincs menekvés első látásra, jön a szerelem. Különösen akkor választ magának jó hivatást, ha a két kezével keresi meg kenyerét, még is inkább a művészetben teljesedhet ki igazán, lehet belőle festő, szobrász, szőnyegszövő, dolgozhat akár a szépség iparban is. A pénteki születésűek, ha csak lehet, kerüljék a hétfőn született egyéneket, mert hamar összekapnak még legapróbb dolgokon is, viszont nagyon jól megértik egymást azokkal, akik vasárnap látták meg a napvilágot.



Szombaton: A szombati születésűek különösen akkor járnak jól, főleg pénzügyi téren, ha ilyen szakmák valamelyikéből választanak maguknak foglalkozást. Kezük kimondottan vonzza a pénzt, komoly vagyont képesek felhalmozni életük során, ha jól bánnak a megkeresett forintokkal. Akiket az anyagiak hidegen hagynak, azokból kiváló kémikus, fizikus, biológus, filozófus válhat. Állandóan új helyzetekkel találja magát szembe, de minden problémán átvergődik komolyabb gondok nélkül.

A szombati születésűek kerüljék a keddi születésűeket, viszont vadásszanak azokra a személyekre, akik szerdai napon születtek, mert ők magukkal vihetik az utazásaik során olyan helyekre is, ahova egyedül nem igen mennének el.



Vasárnap: A vasárnap születettekre siker, hírnév, elismerés várhat, de csak akkor, ha jól használják ki lehetőségeiket. Mindig lesznek olyan emberek, akik támogatják őket, de soha ne éljenek vissza mások bizalmával. Szinte teljesen mindegy, hogy milyen pályát választanak maguknak, mindenhol a siker követi útjukat. A vasárnapi születésűek kerüljék a szerdai születésűeket, viszont nagyon jól megérthetik magukat a pénteki születésűekkel.



Érdekes módon még virágoknak is jelentősége lehet abban, hogy ki milyen virágot kedvelhetsz.



Január hónap szülöttjei kedvelhetik a szegfűt.

Főleg, azért mert a szerelem, a szeretet és a csodálat jelképe a szegfű.

Vonzerő, főleg asszonyi szerelem; komoly szerelmet, szeszélyességet is, jelent a szegfű. Virágnyelven: „A legmélyebb barátság szimbóluma vagy, mert színedet nem változtatod, míg a halál meg nem foszt szirmaidtól.”. Magyar neve is utal arra, hogy levele és termése is szeg alakú.

Mint az első hónap szülöttje, asztrológiailag egy kicsit a Bakjegyhez és egy kicsikét a Vízöntő-jegyben is otthon érzi magát (Bak:XII.22-I.20-ig és Vízöntő: I.21-II. 19-ig), ezért Te is képes lehetsz rá, a székfűk közül igazán a rózsaszínt kedveld, mert az, kifejezetten az anya odaadó szeretetére utalhat.



Február hónap szülöttjeinek kedvence lehet a viola.

Már csak azért is, mert a hűség és a bizalom jelképe a viola, ha az álmodban tűnik fel a Viola virág az mindig valamiben előrelépésre, utalhat!



Március hónapban születettek virága lehet a nárcisz.

Új kezdetek és az újjászületés – ez a nárcisz jelentése-.

Maradj olyan, amilyen vagy, jelentése virágnyelven: „ Kacér, ábrándos lényed olyan, mint ez a szép virág: büszkén kihúzza magát, hogy azután fájdalmasan lehajtsa a fejecskéjét.”. Maradj mindig ilyen édes…

A jó szerencsét is ez a gyönyörű sárga Nárcisz virág jelképezi, ezért örülj, ha ajándékba azt kapod.



Április hónapban születetteknél a százszorszép az igazán kedvelt virág, hiszen, már kora tavasszal, amikor kizöldellnek a gyepek, megjelenek bennük a csodás százszorszépek.

Ki ne sétált volna már a réten százszorszép virágok között. Egyszerű boldogság, tisztaság, ártatlanság, elragadtatás, tiszta mély szerelem valaki iránt, ha letépi, és kedvesének add egy szál százszorszép virágot.

A százszorszép a barátság jelképe is, és az olyan titkoké, amelyekre örökre pecsét kerül.

Az ártatlanság, az őszinteség és a tisztaság szimbóluma is.



Májusban, amikor a gyöngyvirág virágzik, bizony ez megjelenik az ebben a hónapban születettek kedvenc virágában is. Tisztaság, szerénység!

Kifejezetten ajánlott menyasszonyi hajdísznek, menyasszonyi csokorba kötve, vagy virágdísznek a tanuk ruhájára.

Utal a menyasszony tiszta szépségére.

Gyöngyvirág csokrot nőnek ajándékozni megbecsülést jelent. Tisztaság, alázat és báj – akár rólad is szólhatnának a gyöngyvirág jellemzői.

A gyöngyvirág latin neve „majalis”, jelentése „május szülötte”.



Júniusban a rózsáké a fő hangsúly. Azonban ugyan úgy, mint a minden hónapnál az asztrológiai jegyek függvényében a jegyváltás a hónap közép napjaira esik. Így (V.22 -VI.21-ig még az Ikrek jegy szülöttjeié a hónap, míg VI.22-től már VII.22-ig a RÁK szülötteket jellemzi a jegy. Aztán Július 23.-tól- Augusztus 22.-ig már az Oroszlán-jegy szülöttjei a hónap szülöttjei.

Sőt mivel a Rózsák igen csak hálás virágok szinte késő őszig gyönyörködhetünk bennük.



A rózsa rendkívüli széles színválasztékban van jelen az életünkben, ez pedig azt jelenti, hogy minden alkalomhoz van megfelelő belőle.



Színenként a legtöbb jelentést hordozza magában úgymint:

Rózsa (fehér és vörös együtt) - Egység

Rózsa (fehér) - Ártatlanság, tisztaság; Titok, csend a megszokott, vagy kiérdemelt szerelem, de a szülői szeretet virága is lehet.

Az éppen gyermeket szült édesanyának általában fehér rózsából kötött csokrot készítenek. Jelképezi a szerelmet, a megbecsülést, és a tisztaságot.



Rózsa (rózsaszín) - Tökéletes boldogság.

Rózsa (sárga) - A szerelem csökkenése, de lehet a féltékenység virága is, általában a sárga virágok jelentése negatív. Ahogy a dalból is ismerhetjük, jelentésük hűtlenség, irigység. A sárgarózsa ugyanakkor a lanyha érzelmeket is jelentheti egy szerelem estén, de barátoknak bátran ajándékozhatjuk, azonban egyfajta bizonytalanságot sugallhat.



Rózsa (vörös) - Szerelem, szeretlek. A birtokló szerelem, a szenvedély virága.

Vörös rózsa csokor virágnyelven ezt jelzi: „Tartozz hozzám, akarlak, mindennél jobban vágyom rád!” A vörös rózsa jegyűek szenvedélyes és bátor emberek. Az ilyen férfiak hajlamosak ugyan a féltékenységre, ugyanakkor az egy szál vörös rózsa a lángoló szerelem jelképe.

A rózsa, a szerelem virága, szinte egész évben kedvenc ajándékozható virág minden alkalomra. Egy szál piros rózsát ajándékozni az egyértelmű szerelem jelképe, míg rózsát csokorban adni az áhított szerelemé, száz szál piros rózsát ajándékozni pedig a mindent felperzselő, olthatatlan vágyódás jelképe. Így aztán a rózsa számos szimbólumot hordozhat magában. De mindegyikben közös, hogy valamilyen módon a tiszta, bűntelen élethez kötődik, hiszen többek között a szépség, a szerelem, a mulandóság, a jó szerencse, a boldogság és a csend szimbóluma ez a virág.

Mivel a piros rózsa utal a szenvedélyre, a szerelemre, – ez jut eszünkbe először a vörös rózsákról. Rózsabimbó (vörös színben) - Tisztaság és kedvesség… remélj!



Rózsabimbó - Szépség és fiatalság, szerelemben ártatlan szív.



Míg a sárga rózsa a barátság, a lila pedig az első látásra szerelem szimbóluma is, lehet.



Most egyelőre csak Júniusig, majd ha esetleg tetszett nektek, akkor folytatom az év még hátra lévő hónapjainak a jelentéseit is.



Szép napot kívánok mindenkinek.

3455. Ilcsimama
2021. jún. 3. 10:36

/GARAI GÁBOR/ JÚNIUS!


Tudom, meghalnék idegenben;

ott még a fák sem ilyenek;

nem virít bodza a berekben,

akácok könnye sem pereg;

nem részegít a széna-illat,

nem villámfénnyel jön a nyár,

nem így táncol felhőn a csillag,

nem szédül az égtől a táj...

Meghalok itt is - : a gyönyörtől,

hogy a repceföld színarany,

hogy a lomb oly zöld szinte tombol,

s a kőnek is illata van;

hogy áll a búza nyers kalásza,

mintha világot nemzene,

s e tájon az lel csak magára,

ki végleg egyesült vele.

3454. Ilcsimama
2021. máj. 31. 12:34

/SZABÓ PACSIRTA ÉVA/ Légy napfény...

Légy napfény,

mely melegíti a földet.

Légy eső,

mely öntözi az erdőket.

Légy szellő,

mely hűsítve fújdogál.

Légy Hold,

mely világít ha az éj leszáll.

Légy virág,

mely gyönyörködtet.

Légy csillag,

melyet a hold kerülget.

Légy tenger,

mely hajót visz a hátán.

Légy sivatag,

Melyen karaván járkál.

Légy hópehely,

Mely lassan száll a földre.

Légy patak,

Mely folyik csörgedezve.

Légy boldogság,

melyet örökké kergetsz.

Légy a pillanat,

melyet sohasem felejtesz.



/SZABÓ PACSIRTA ÉVA/Fehér margaréták.

Fehér margaréták

Egy csokorba kötve

Azt beszélik nékem

Oly szép kint a réten.

Piros pipacsokkal

Pillangók közt élni

Olyan nagy szabadság

Nem tudja azt senki.

Én is úgy érzem

Szabadnak születtem

Azért sétálgatok

Kint a természetben.

Ott érzem jól magam

Ahol messze látok

Mert bármerre is nézek,

Nincsenek határok.

Fehér margaréták

Elhiszem, én nektek

Nincs sehol sem párja

A csodás természetnek.

Ha tudnálak, benneteket

Vissza is vinnélek

Ha előbb ezt tudtam volna,

Nem vázába teszlek.

3453. Ilcsimama
2021. máj. 30. 14:55

/Szabó Lőrinc/ Ima a gyermekekért!


Fák, csillagok, állatok és kövek

szeressétek a gyermekeimet.

Ha messze voltak tőlem, azalatt

eddig is rátok bíztam sorsukat.

Énhozzám mindig csak jók voltatok,

szeressétek őket, ha meghalok.

Tél, tavasz, nyár, ősz, folyók, ligetek,

szeressétek a gyermekeimet.

Te, homokos, köves, aszfaltos út,

vezesd okosan a lányt, a fiút.

Csókold helyettem, szél, az arcukat,

fű, kő, légy párna a fejük alatt.

Kínáld őket gyümölccsel, almafa,

tanítsd őket csillagos éjszaka.

Tanítsd, melengesd te is, drága nap,

csempészd zsebükbe titkos aranyad.


S ti mind, élő és holt anyagok,

tanítsátok őket, felhők, sasok,

Vad villámok, jó hangyák, kis csigák,

vigyázz reájuk, hatalmas világ.

Az ember gonosz, benne nem bízom,

De tűz, víz, ég, s föld igaz rokonom.

Igaz rokon, hozzátok fordulok,

tűz, víz, ég s föld leszek, ha meghalok;

Tűz, víz, ég és föld s minden istenek:

szeressétek, akiket szeretek.


/Várnai Zseni/ Be szép!(1915)

Angyali kisded

Anyjának lenni,

Bölcsőt rengetni

Nótát zengeni

Be szép.

Gügyögő hangra

Gügyögve felelni,

Nyűgös síráson

Elkeseredni

Be szép.

Piciny kezecskét,

Lábacskát csudálni,

Ébredést lesni,

Aluvást várni

Be szép.

Gyermekmosollyal

Bút hesegetni,

Kereső Szácskát

Kebelre tenni

Be szép.

Gyermekmosolyban

Gyermekként feredni,

Bánatot elvetni,

Édeset nevetni,

Gyermekmosolyban

Gyermekké lenni

Be szép!


/Juhász Gyula/A szomszéd ablakból...


A szomszéd ablakból időn-kint

Szívembe zsong egy drága zaj,

Derűs, meleg madárcsicsergés:

Gyermekkacaj!

Mintha egy boldogabb világból

Üzenné valaki nekem,

Hogy van öröm, ifjú, áldott,

Felhőtlen!

A szomszéd ablakból időn kint

Szívembe zsong egy drága zaj,

Derűs, meleg madárcsicsergés:

Gyermekkacaj!

Mintha egy boldogabb világból

Üzenné valaki nekem,

Hogy van öröm, ifjú, áldott,

Felhőtlen!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook