Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
3032. Ilcsimama
2017. aug. 30. 13:15

A netten találtam, - nilla bejegyzés alatt- érdekesnek tartottam, ezért elhoztam nektek:

Hűm, hogy ez mire jó? ….Talán csak – egyszeri olvasásra??!!


„Csak emeld fel a fejed és mosolyogj, nézd, süt a nap, nem múlt el semmi, nem ért véget semmi még, énekelj és nevess, mondd el, milyen szép volt ez a nyár is.”


„Kedves lányom és fiam”: ha majd egyszer öregnek látsz, légy türelmes kérlek, és mindenek előtt próbálj megérteni engem. Ha majd ugyanazt ismételgetem, ne torkollj le azzal, hogy „ezt már ezerszer elmondtad”, csak hallgass meg kérlek! Emlékezz majd, hogy kislány és kisfiú korodban hányszor meséltem Neked, estéről-estére ugyanazt a történetet, amíg elaludtál.

Ha majd nem akarok megfürdeni, ne szégyeníts meg, ne veszekedj velem, hanem jusson eszedbe hányszor kergettelek különböző ígéretekkel az esti fürdőzés előtt.

Ha azt látod majd, hogy tudatlanul állok az új dolgok előtt, hagyj időt tanulnom, és ne mutasd, hogy reménytelen eset vagyok.

Emlékezz rá Kedvesem, hogy mennyi mindenre tanítottalak meg kiskorodban: szépen enni, egyedül felöltözni és megfésülködni, felvenni a kesztyűt az Élet kihívásaival szemben.

Ha nehezemre esik majd a járás, hagyd, hogy beléd kapaszkodjam, ahogy én segítettem Neked az első lépéseknél.

Ha beszélgetés közben elejtem a szavak fonalát, ne követeld, hogy lehajoljak érte, csak hallgass meg!

Amikor pedig eljönnek az utolsó napok, ne hagyj magamra azért, mert szomorúnak vagy tehetetlennek érzed majd magad.

Segíts az út végére érni!

Én pedig egy cinkos mosollyal megköszönöm majd Neked, hogy együtt töltöttük el ezt az időt: mert ez- az Élet ajándéka."


/Várnai Zseni/: A végtelenben egy napot.


„Csak pár évet, pár hónapot,

a végtelenben egy napot

Alszol egyedül gyermekem.


Csak egyet álmodsz, és jövök,

A földön itt misem örök,

S melletted leszek újra én.


És rád roskadok, Mindenem.

Ott messze túl a Mindenen,

Ott újra eggyé forradunk.


Köröttünk zeng a végtelen,

De túl a földi életen

Nem érhet többé semmi vész.


S újra viselem gondodat,

Csak még pár földi dolgomat

Elvégzem, s aztán jövök.


Addig az álmod szép legyen,

A másvilági réteken

Szebbek talán az álmok is.


Aludj, aludj, s már ott vagyok,

A végtelenben egy napot

Aludjál addig, gyermekem.”


/Wass Albert/ Hulló csillagok.


”Egy égő csillag száll keletre,

útja ezüstös lángban ég;

távolba tűnt... szikrázó útja

már nincs sehol, már újra kék.


Ha lelkünkben lehull egy csillag,

nyomában égő seb akad,

de vér-rubinból fényes útja

örökre fáj a fény alatt.”


„- Milyen színű a szomorúság? – kérdezte a csillag a cseresznyefát, és megbotlott egy felhőfoszlányban, amely gyorsan tovább szaladt.

- Hallod? Azt kérdeztem, milyen színű a szomorúság?

- Mint a tenger, amikor magához öleli a napot. Haragosan kék.

- Az álmoknak is van színe?

- Az álmoknak? Azok alkonyszínűek.

- Milyen színű az öröm?

- Fényes, kis barátom.

- És a magány?

- A magány az ibolya színét viseli.

- Mennyire szépek ezek a színek! Küldök majd neked egy szivárványt, hogy magadra teríthesd, ha fázol.

A csillag behunyta a szemét, és a végtelennek támaszkodott. Egy ideig így maradt, hogy kipihenje magát.

- És a szeretet? Elfelejtettem megkérdezni, milyen színű a szeretet?

- Pont olyan, mint az Isten szeme – válaszolt a fa.

- Na és a szerelem?

- A szerelem színe a telihold.

- Vagy úgy. A szerelem színe megegyezik a Holdéval! – mondta a csillag.

Majd messze az űrbe bámult. És könnyezett.”



"Sose haragudj meg arra,

Ki durva szóval megsebez.

Tudom jól, hogy fáj a sértés,

Valld be, a fontos mégsem ez.

Hidd el nekem, senki nem rossz,

Hidd el, jók az emberek,

Valakiért mindenki harcol,

Valakit mindenki szeret." (Victor Hugo).

3031. Ilcsimama
2017. aug. 29. 11:22

/Hamvas Béla/ Miért csillag a jó barát!


Valami érthetetlen kapcsolat van a barátság és a csillag között.

Miért csillag a barát?

És miért barát a csillag?

Mert olyan távol van, és mégis bennem él?

Mert az enyém, és mégis elérhetetlen?

Mert az a tér, ahol találkozunk nem emberi, hanem kozmikus?

Mert nem kíván tőlem és én sem kívánok tőle semmit? Csak azt, hogy legyen, és így, ahogy van; és ő van, és én vagyok, és ez kettőnknek tökéletesen elég?

Nem lehet rá válaszolni.

Nem is kell.

De, ha nem is lehet, barátom iránt mindig azt fogom érezni,

hogy csillag a világegyetemből a rám ragyog..

3030. Ilcsimama
2017. aug. 24. 13:43

Ma augusztus 24.-én BERTALAN névnap van!

Isten éltesse a Bertalanokat!


A népi regula szerint ez a nap időjárást előre jósló napnak számít, ugyan is, amilyen idő van ezen a napon olyan lesz az ősz is.

Augusztus még hátralévő napjaira is, olyképen mutat rá, hogy míg a hónap első felében tombol a meleg nyár, a hónap végi napokon már hűvösebb lesz az idő.

A gólyák többsége, Bertalan nap környékén már útnak indul a melegebb égtájak felé, mivel itthon nem találnak táplálékot, ezért délre, melegebb területekre költöznek.

Érdekes népi megfigyelés az is, hogy a gólyák tavasszal olyan március 15-i napok környékén és ilyenkor augusztus utolsónapjaiban indulnak neki nagy létszámban, csupán a „vaciláló” költöző madarak néhánya mard még szeptember hónap első kéthetéig hazánkban.


A fecskéink még egy kicsivel rá erősebbek, pláne, ha még ilyen szép idő van, de már ők is csapotokba verődve tervezik az útirányt.

Miért repülnek a költöző madarak csapotokban?


Főleg, azért mert így jobban tudnak egymásra is vigyázni! Például a „V” alakzatban repülő madarak, mint a „Vadlibák,” ezzel a saját felhajtóerejükkel keltett szélirányt is tudják hasznosítani, illetve az aktuális vezetőket mindig lehet cserélni, ha már fáradnak az elől haladók. Sőt azt is sok esetben megfigyelték a régi öregek, hogy amelyik vadliba nagyon elfáradt, azzal egy ideig még a társai közül egynéhány le maradva a csapattól vele marad, míg össze nem szedi az erejét, hogy így több erővel, nagyobb eséllyel utol tudják érni az eredeti csapatukat.


A kisebb testű költöző madarak, mint a fecskék is, elsősorban azért repülnek csapatostul, mert ezzel megvédik egymást a támadó ragadozó fajoktól. Másrészről pedig úgy gólyák, mint a fecskék „öregjei” átadhatják a tapasztalataikat a fiatalabb nemzedéknek főleg az útvonalról, a pihenőhelyekről illetve, a táplálkozási lehetőségekről.

3029. Ilcsimama
2017. aug. 23. 11:12

Kedves barátaim és ismerősök! Még nem régen volt, amikor tavasszal alig vártuk, hogy gólyák és fecskék megérkezzenek, és lám már szomorúan hallgathatjuk a hírekben, hogy itt - ott a gólyák már csoportokban rendeződve készülődnek a nagy utazásra. Találtam ezzel kapcsolatosan 3 szép verset nektek:


/Petőfi Sándor/ A gólya!

„..A.kívánt időszak az ősz a gyermekeknek,

Mint anya úgy jön elé,

Aki fiai számára kosarát

Gyümölccsel terhelé.

Én mindig ellenségemül néztem az őszt, s szólék,

Ha az ősz gyümölcsöt hozott:

Tartsd meg ajándékod, ha kedves madaraimat,

A fecskét és a gólyát elcsalod tőlem… . . „



/Csoóri Sándor/ Szeptemberi gyónás.


Már sarkunkban újra szeptember hava,

csuhé-szatyrodból a nyár, mint a legutolsó darázs,

kirepül.

A meggyfa már olykor vörös levelet ejt, ne nézz oda!

Én se nézem narancsos meztelenséged, noha nézném,

sötéthúsú szilvát harapok inkább ketté.

A szemed is olyan, mint a szilva, az öled is szilva, ízed is az!

Gyékényen árulnálak, ha nem volnék irigy.

De hát irigy vagyok, és verseket írok vezeklésül,

birsalma-sárga szavakat ontva,

Erdő - fényt, erdő- tüzet,

hogy tükrödben fésülködő őszi madár is lássa magát.


/Tóth Árpád/ Őszi eleji kérdés?


. . . . .„Jártál -e mostanában a csendes tarlón este,

Mikor csillaggal ékes a roppant, tiszta tér,

S nagy, lassú szekerek ballagnak haza, messze,

S róluk már szénaillat meghalni visszatér!... . . . .”

3028. Ilcsimama
2017. aug. 20. 20:14

Ma van augusztus 20-a. Vagyis e napon van állam alapító ISTVÁN király ünnepnapja.

Mária Terézia 1774-ben országos ünnepé nyilvánította ezt a napot.


Első alkalommal 1818-ban rendeztek magyar országon egyházi nyilvános körmenetet, Szent István jobbjának a tiszteletére.

Az augusztus20-i emléknap az új alkotmányunk megalkotásának a napja is, valamint a Magyar Köztársaság kikiáltásának jeles ünnepe is!

Augusztus 20-a, az „ÚJ” kenyérköszöntésnek az ünnepe is!


/Szilágyi Domokos/ Hol vagy?

Ah, hol vagy magyarok

Tündöklő csillaga!

Ki voltál valaha

Országunk istápja!

Hol vagy, István király?

Téged magyar kíván,

Gyászos öltözetben

Teelőtted sírván.

Rólad emlékezvén

Csordulnak könnyei,

Búval harmatoznak

Szomorú mezei...


Az országházról, amit tudni illik!



A Parlament Magyarország nemzeti azonosságtudatának és büszkeségének jelképe.


1867-ben I. Ferenc József osztrák császár kiegyezett a magyar nemzettel, ám az államfő továbbra is ő maradt, akit magyar királlyá is koronáztak.

1873-ban a Duna két partján elterülő Buda és Pest egyesült. 7 évvel később az országgyűlés új Parlament-épület létrehozását határozta el. Az építkezés 1884-ben kezdődött a Duna bal partján, a pesti oldalon Steindl Imre irányításával, aki a történelmi épületek restaurálásának volt a mestere.

1896-ra, a millennium évében adták át az épületet. 1902-re készült el teljesen.

A monumentális alkotás az angol parlamenthez hasonlóan neogótikus stílusban épült.

Az Országház a független magyar királyságjövőbe vetett hitének és gazdasági fellendülésének szimbóluma lett.

A Parlamentet számtalan kis csúcsos torony díszíti, a hatalmas kupola két gótikus torony között magasodik. A kupola 96 méter magas, s hogy a millenniumra készült, feltehetően a honfoglalás (896) évét hangsúlyozza.

Az építmény belsejében 10 udvar, 29 lépcsőház és 691 terem van. Az épületdíszek fő témái a magyarság nemzettudatának megerősödését tükrözik.

A külső homlokzaton a magyar uralkodók, az erdélyi fejedelmek és híres hadvezérek szobrait helyezték el. Az ablakok fölött királyok és fejedelmek címerei sorakoznak.

Az épület előtt II. Rákóczi Ferenc fejedelem lovas szobra található.

Az északi oldalon Kossuth Lajos emlékműve látható, aki 1848-ban a forradalom és szabadságharc élére állt, majd rövid időre Magyarország kormányzója lett. Az épület központi része közvetlenül a kupola alatt a tizenhat szögletű csarnok. Hatalmas termek kapcsolódnak hozzá: az egyikben a felsőház (1945-ig), a másikban az alsóház tanácskozott (ma az Országgyűlés folytatja itt munkáját).


A főbejárat a keleti oldalon lévő, két bronzoroszlánnal övezett lépcső.

A látogató a Parlamentbe lépve hatalmas díszlépcsőn haladhat fölfelé.

Feje fölött mennyezeti freskókat csodálhat meg, láthatja az építész, Steindl Imre mellszobrát az egyik fali fülkében.

Körfolyosó övezi a központi fekvésű előcsarnokot, amelyben a magyar történelem kimagasló személyiségeiről készült szobrok állnak: élén Árpáddal, a honfoglaló magyarok vezérével.

2000. január 1. óta a Parlament kupolacsarnokában őrzik a Szent Koronát, a nagyszabású előcsarnokot hivatalos rendezvények megtartására és állami fogadásokra használják.

A magyar Parlament a világ egyik legnagyobb kormányzati épülete.


Augusztus 20.-ra: Írta: Dáma Lovag Erdős Anna. (A vers Szathmáry Olga Ottilia, tolmácsolásában jelent meg.)


Országunk gyönyörű háza,

Magyarok csipke palotája

Kívül látszik rajtad az idő múlása,

Történelmet formáló csatája.

Falaid bizony vési időknek vasfoga,

Háború, s forradalom ütötte,

Golyók, szilánkok sebhelye.


Ablakaid gondos művészek keze munkája,

Művészi szobrok, ajtók, oszlopok faragása.

Szédítő kupolád aranyos varázsa,

Csendet int itt a múlt, a lélek nyugalmat.

Szívet dobogtató, büszke izgalmat,

Mert szent –e hely, falaid hallgatnak.


Szent István koronája, jogara és kard,

Méltóságot, büszkeséget, parancsot ad.

Parancsot ad-e hely magasztos léte,

Történelmet formáló igazi ereje.

Az emberi lélek eltörpül tőle,

Mert üzen a múlt a jövőnek véle.

Szent-e hely, csak tisztelet érje,

Mutatván utunkat, arról le ne térve!


Ezredévek dicsőülnek –e szent helyen,

Ezredévi szenvedések üzenete éled.

Magyar hős népének nem fakul a fénye,

Országházunk gyönyörű léte.

Fővárosunk, Budapest legszebb ékessége.

Dunába ragyog vissza annak tükörképe.

Légy mindig a magyarok örök büszkesége!

3027. Ilcsimama (válaszként erre: 3023. - Rica Maca)
2017. aug. 20. 18:51

Kedves „Rica Maca”! Látom új vagy itt az asztrológiai fórumon. Köszönöm a névnapi köszöntést is és nagyon jól teszed, ha figyelsz a holdfázisok jelentőségéire. Éppen ezért, ha van kedved, és érdekel netán az asztrológia is, akkor olvass bele a fórumelejére visszalapozva a következő holddal kapcsolatos leírásaimra.

Talán hasznát veheted majd az ott olvasottaknak.


Valószínűleg ismered a Napjegyed és annak függvényében is, olvashatsz a holdhatásokról.


Amennyiben pedig ismered esetleg a saját születési „Radix” képleted is, akkor a „Radix” születési horoszkóp körben az alsó és felső félgömbön elhelyezkedő bolygók azt jelzik, hogy mennyire vagyunk nyitottak, vagy zárkózunk el a világ elől.

Akinek legtöbb bolygólya a déli, felső félgömbön, helyezkedik el azok mindenre nyitottabbak.

Akinél pedig a kör északi felén van bolygók többsége, azok zárkózottabbak, nehezebben, tudnak alkalmazkodni a világhoz, Ők azok, akik inkább maguknak valók.


Ennek ismeretében aztán már tehetjük döntéseinket a szeretet által vezéreltetve, hiszen a szeretet benned van, csak az a kérdés, hogy mennyire engeded kinyitni, azt a kiskaput, amin keresztül eljuthat az, másokhoz is.


Amikor kitárjuk a szívünk mások irányában is, akkor a szív csakráink is gyógyulnak, úgy érezhetjük, hogy semmit nem kell megtartanunk magunknak, mert amit adunk azt vissza is kapjuk. Ha engeded a szeretetet áramolni, vagyis nem csak kiadsz magadból, hanem be is engeded a szívedbe, akkor a szeretet áramlásán keresztül gyógyul a lelked is.


A múlt nem fontos, de egyesek szerint………, az élet legfontosabb része az…… mivel –ebben van minden-, minden, amit átéltél, ami miatt boldog vagy és minden szomorúság, amiből tanulni tudsz.


Az önismeret elsődleges célja feltérképezni, hogy ki vagyok „ÉN”, rálátni arra, hogyan működöm, miért kerülök újra és újra ismétlődő helyzetekbe.

A harmonikus változás alapfeltétele önmagunk megértése, a különböző életterületeken való megnyilvánulásaink elfogadása.

Ez által javulni fognak az emberi kapcsolataink is, párkapcsolatunk, kiegyensúlyozottabb életet élhetünk, s a kihívásoknak egészséges módon tudunk megfelelni!

Látni fogjuk már előre a tetteink következményét.


A születési horoszkóp sorsunk és személyiségünk térképe egyszerre, amely természetesen magában foglalja a „Karmánkat”, vagyis megoldandó feladatainkat az életben. A karma azt is, jelenti, hogy fejlődni akarunk!


A jó és rossz egyaránt érhet bennünket, azért mert mindkettő emberi dolog.


A „Karmikus” múlt, az előző életekben felgyülemlett tapasztalatokat, nehézségeket, problémákat, feladatokat, a jó és rossz pontokat jelzi. Azonban ez a FÖLDI életünk a mi választásunk. Hiszen még a szüleinket is mi választjuk ki, és ha megtanuljuk, hogy hogyan lehet fejlődni, akkor már azt is megérthetjük, hogy az „INKARNÁCIÓ”egy tanulási folyamat.

Hiszen mindenki lélek általi „Karmával” érkezik a földre, és több testben is inkarnálódik. Amikor megszületünk egy nagy, és ismeretlen világba csöppenünk.

Igazán biztonságban csak akkor érezhetjük magunkat, ha megtaláljuk a helyünket, és eligazodjunk ebben a bonyolult világban.


Életünk végéig arra törekedjünk, hogy az aszcendens jegyünk, vagyis az I. házunk által kijelölt születési uralkodónk által meghatározott úton tudjunk haladni. Azonban azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy Földön minden lélek csupán átutazó.


Az asztrológia ismeretek legfőbb célja az lehet, hogy a konkrét horoszkóp alapján megismerhessük, hogy lelkünkben milyen tudattalanul működő energiák blokkjai okozhatnak problémákat. Amennyiben a lelki gátakat sikerül önmagunkban feloldanunk és azokat jó értelemben átültetjük a konkrét cselekedeteinkbe, akkor minden rossz blokk egy megnyilvánulási forma által kiváltódhat.


Nem győzöm hangsúlyozni, hogy ebben nyújt segítséget a „Radix”, a születési horoszkópunk mennél jobb megismerése.


A szegények azok, akik nem értek rá örvendezni a napfénynek, a víznek és levegőnek, a FÖLD szépségének és az egész világnak, és nem gyönyörködtek még a HOLD ezüstösen csillogó éjszakai sugarában.


Az élet összefügg, semmi olyan nem történik, aminek nem volna oka és értelme.


A bölcsesség, nem valami állomás ahová megérkezünk, hanem azt jelzi, ahogyan utazol ezen az úton, ha túl gyorsan utazol, akkor nem látod a körülötted szaladó tájat.

Ne rohanj végig olyan gyorsan életeden, hogy elfelejted nem csak azt, hogy hol voltál, hanem azt is, hogy hova mész.

Az élet nem egy versenypálya, hanem egy hosszú utazás, aminek minden lépését élvezni kell.

Az úton járni, majd azon végig menni és egyszerűen boldognak lenni az, maga az élet!


A homokszemekben lásd meg a szép világot, egy mezei virágban a fénylő eget, egy órányi időben az örökkévalóságot, s tarts tenyeredben a végtelent……”


Amikor a HOLD a Nap egyidejűleg megjelenik az égbolton, bizonyosan többeken láttatok már ilyen állásokat, hogy a hold milyen közel áll a Földhöz, vagyis kisebb volt a távolság a Hold és a Föld között, ezért láthattuk például hatalmasnak a teliholdat.

Bár ekkor már a Holdnak a Teli-hold fázisa túl lehet a tetőzésen, még is, a Teli - Hold hatását igencsak érezni lehet még.

Ez a szuperhold jelenség, egyébként nem ritka, évente általában ötször is előfordul, azonban érdekes lehet belegondolni, hogy, a Hold közelsége a Földhöz a megszokottnál eltérőbb.

Egy néhány leírási hely felsdorolása:


Első asztrológiai sorozat I. rész /2011. 09. 22/. 54. számon. Mit jelent a Hold, egy nagyon fontos mutató a horoszkópban ez egyes jegyekben címmel.

A 84. számon található asztrológiai sorozat VIII. része: „gondolatok a Holdról”, 87. számon: a IX. részben a „Legyünk testünk őrei”, 92. számon a X. részben: „az emberi szervezet hatása az életerőre”, 95. számnál: „Víz hatása keringésre” részeket.

Talán a többi feltöltött részek is érdekelhetnek, és segítségül szolgálhatnak számodra és mások számára is

Vagy a VIII. részben: /09. 30./ 84. szám: Hold helyzete és összefüggése a jegyekre vonatkozó betegséghajlamok tekintetében.

IX. rész: / 10. 01. / 87. szám: Újholdról és a Telihold hatásairól, ezeknek összefüggései a Karmával, - valamit a jegyek alapján - a testünkre való holdhatások jelentőségei. Tudatosan legyünk a testünk őrei címmel.

X. rész: / 10. 02./ 92. szám: Kínai orvoslás az asztrológiában. Az életerő áramlás, valamint a keringéssel összefüggő vízhiány.

XI. rész:/ 10. 03./ 95. szám: Az arcon is látható betegségek ismérvei.

Az első rész vége: XII. rész / 10. 04./ 97. számon olvasható: Étkeink az egészséges táplálkozásért.


A 12 állatöv jegy jellemzése pedig megtalálhatók:

Kos.1. szám. Bika jegy: 72. szám. Ikrek jegy: 19. szám. Rák jegy 23. szám. Oroszlán 11. szám.

Szűz jegy: 27. szám. Mérleg jegy: 28. szám. Skorpió jegy:10. sorszám. Nyilas jegy: 71. sorszám. Bak jegy: 14. sorszám. Vízöntő: 17. szám és Halak jegy: 20. számon olvasható.


„Hold járása hold jegyekben feltöltött részeket, pedig megtalálhatjátok még a Kos jegytől a Halak jegyig: 09. 26-tól folyamatosan: 78. szám: Kos jegy, 79: Bika, 85: Ikrek, 87: Rák, 93: Oroszlán, 94: Szűz, 97: Mérleg - Skorpió, 98: Nyilas - Bak, 101. számon a Vízöntő és a Halak jegyek is.


Közben talán olyan dolgokra is rátalálhatsz, amelyek érdekelhetnek téged, és segítségül szolgálhatnak számodra.

Jó böngészést.

3026. Ilcsimama
2017. aug. 20. 18:11

/Szilágyi Domokos/ Új kenyér!


Mosolyog a nyári dél,

az asztalon friss, fehér

új kenyér

Honnan van az új kenyér?


Három traktor földet szántott,

a vetőgép búzát vetett,

felhő hullatta az esőt,

nap hullatta a meleget,

szökkent a szár szép magasra,

jött a kombájn, learatta,

learatta, kicsépelte,

a gőzmalom megőrölte,

teherkocsi hazahozta,

anya pedig megsütötte.

Mosolyog a nyári dél,

az asztalon a friss, fehér

Új kenyér.

3025. Ilcsimama (válaszként erre: 3022. - Rica Maca)
2017. aug. 20. 17:55
Kedves "Rica Maca" neked is köszönöm, hogy névnapomom megemlékeztél rólam!
3024. Ilcsimama (válaszként erre: 3021. - Perla del Mar)
2017. aug. 20. 17:54
Nagyon szépen köszönöm a megemlékezést.
3023. Rica Maca (válaszként erre: 3015. - Ilcsimama)
2017. aug. 18. 16:41
Én is figyelek a Hold állására, hajmosás, hajfestés, most épp d vitamint szedek, így ezt növő holdnál teszem. Nem ártok vele senkinek, de már mondták, hogy a Holdon élek...
3022. Rica Maca
2017. aug. 18. 16:39
Én is benéztem, boldog névnapot kívánok!
2017. aug. 18. 15:55

Kedves Ilcsi mama!

Boldog névnapot kívánok! 🌸💮🌹💐

3020. Ilcsimama
2017. aug. 16. 12:13

/Janikovszky Éva/ Helyzetgyakorlatok kezdő öregeknek, de pláne, már a korban előbbre haladóknak!


Egyszóval a felkelésnek is neki kell készülődnünk, mint annyi minden másnak, mert mostanában, mit tagadjuk: mi mindig készülődünk.

Hogy mire?

Mindenre! Egy hétig emésztjük magunkat, mielőtt megírunk egy levelet.

Három napig tervezzük, hogy felhívjuk ezt vagy azt, az ismerőst, barátot.

Az évtizedek óta ismert címeket, telefonszámokat görcsösen ellenőrizzük.

Készülődünk hajat mosni, gombot felvarrni (végül is van még másik blúzunk!)

Mosogatni, az utcára lemenni, mert mostanában valahogy nem ugrunk le csak úgy ukmukfukk két zsömlyéért a boltba: de nem ám!

Hosszadalmasabb a készülődés, mint régen egy utazás előtt!

Akkor ugye, azt gondoltuk végig, hogy mit kell magunkkal vinnünk?

Most meg azt, hogy mit kell magunkkal csinálnunk: szemcsöpp, lúdtalpbetét, részprotézis (vagy egész), egy kis szín az arcunkra, néha még esetleg kalap is, a fejünkre, (és ez még csak a kezdet, mert hol van még a fűző, a hallókészülék, a bot a járókeret, Stb?)


Aztán a táskaellenőrzés következik! Szemüveg (azzal is alig látjuk már az árakat, csináltatni kellene már másikat), papír zsebkendő, toalettpapír, személyi igazolvány.

Azon töprengünk, hogy a pénztárcánkat hogyan helyezzük biztonságba. A nagyobb címleteket vegyük-e ki belőle és tegyük egy másik külön rekeszbe, vagy a ruhánkba, ha véletlenül kitépnék kezünkből a szatyrunkat, vagy a táskánkat.

Majd mielőtt kilépünk az ajtón, ellenőrizzük, (kétszer is), hogy eloltottuk-e a villanyt, elzártuk-e a gázt Stb.


Amikor az ajtót gondosan bezártuk fontos, hogy a kulcsot mindig ugyanabba táska megszokott rekeszébe tegyük bele, mert esetleg hazafelé jövet keresgélés közben, a kapu előtt, vagy az ajtó előtt, léphetik nyakunkról öreganyánktól kapott aranyláncot.


Vigyázzunk a liftben is, (már akinek nem kell több emeletet fel és le kutygolni I-X emeletig a lépcsőkön, ott is vigyázzunk, hogy idegenek elhaladva mellettünk ne kérjék el a csomagjainkat, hogy majd ők segítenek fel, vagy le vinni azt, és mire észre térünk, már hűlt helye is, lehet a csomagunknak.)


Ezért, ha egy mód van rá, ne szálljunk be a liftbe idegenekkel, várjuk ki sorunkat, (hiszen mi ráérünk?! ), míg olyanokkal találkozunk, akiket ismerünk, (vagy netán egyedül is fel, vagy le mehetünk a liftben).


Fontos, hogy mindig írjuk fel: egy cetli re, hogy mit is, akarunk venni, a cédulát pedig gondosan tegyük a zsebünkbe, (nehogy útközben a zsebkendőnkkel kirántsuk azt), de ezzel is vigyázzunk, hogy elég nagy betűkkel írjunk, hogy a szemüveget elő se keljen vennünk (már, ha nem felejtettük azt is otthon).

Miért is fontos a cédula? Mert különben a boltba érve csak álunk a gondolák előtt, és révülten indulunk az akciós termékek felé (ahol ott a mangó a kutyaeledel stb, de lassan rájössz, hogy nem is tudod, hogy mi az a „mangó”kutyád meg nincs is), de elfelejtetted, megvenni azt a két zsömlyét, amiért eredetileg elindultál.


Vegyük tudomásul, hogy sajnos az idő rohan, (ma még hétfő van és csiribi - csiribá, már is újra péntek lesz), mi meg közben csak jövünk-megyünk, otthon vesszük ki a kávéscsészét, a kistányérunkat, utána külön a kiskanalat, a hűtő előtt állva, egyenként vesszük ki, amire szükségünk lehet, még is a reggelihez ottfelejtjük a legfontosabbat, a tejet.


Miért, mert „ Staccató” módon élünk!


Behozzuk, kivisszük, elővesszük, eltesszük, aztán elfelejtjük, hogy mit hova tettünk, (ha nem tartjuk be a megszokott rendszert, hogy "amit ahonnan levettük oda tegyük azonnal vissza"

Különben naponta, csak órák hosszat keresgélünk valamit!

A kulcsot, a szemüveget (pedig lehet, hogy a fejünkön van feltolva), egy címet, egy telefonszámot, esetleg a nagyobb lukú tűt,

a csekket, a lottószelvényt, amit fel kellene, majd időben adni.

Az orvosságot, aztán azt a jobb napokra eldugott pénzecskét, a csomagolópapírt, (esetleg a pillanat ragasztót), a mélyhűtő zacskót, egy elgurult gombot, a papírvágóollót, vagy egy kis maradék szegfűszeget Stb.

Mert valljuk, be, hogy egyre feledékenyebbek vagyunk!

Ebből következik aztán a következő jó tanács!


Amennyiben elfelejtettük, hogy bevettük-e már a napi adag gyógyszerünket,

Hol, hagytuk a szemüvegünket,

Megsóztuk-e az ételünket,

Miért nyitottuk ki a frizsider ajtaját, STB,

Akkor igyekezzünk elfelejteni a saját félelmeinket és a sérelmeinket is!

A bőrünk ugyan ettől nem lesz fiatalosabb és feszesebb, a hajunk sem lesz dúsabb és csillogóbb, de még mindig miénk, lehet a döntés, hogy néhány év multával is, derűs idős hölgy, vagy házsártos öregasszony válik-e belőlünk.


HÜM…. Te döntöd el, hogy hol tartasz most!

3019. Ilcsimama
2017. aug. 16. 11:58

/Márai Sándor/ A természet csodája.


Tudjátok a természet mitől oly csodás?


Mitől színes, élő, csupa-csupa gyertyafényragyogás?


Ki segít az összes lénynek úszni, szállni, repdesni?


Ki szorgoskodik szüntelen?


Mindez a tündérek műve! Az ő apró kezük munkája, és ha egy kisbaba felnevet, új tündér kap szárnyra.


Menj bátran, minél mélyebbre az erdők közé, a fák alatt itt-ott látod majd a harmatot, ahogy megcsillan a fűszálak hegyén. Ekkor jusson az eszedbe, hogy az angyalok könnye ez. Angyaloké, akik sokat sírnak ma is, mert annyi sok embernek marad még zárva a szíve a szép előtt, de miattad sírnak sírtak már. Azonban mosolyognak, ha meglátnak jönni téged.

Mosolyognak a fák is!

A virágok pedig a legszebb ruháikat öltik magukra és megdobálnak láthatatlan, puha illatlabdákkal. Minden olyan szép, puha, illatos körülötted, mint a mesékben. Te pedig csak mész és arra gondolsz, hogy milyen szép!

Semmi mást nem gondolsz, csak azt, hogy szép! Amikor a virágok nyílnak, a fák ahogy susognak a szellővel, a forrás ahogy mesél és amikor a madarak és minden él és zenél és ahogy mégy céltalanul, egyik tisztásról másikra, valahol megleled az Angyalok virágos rétjét.

Nem tudod, hogy ez - az, mert az angyalokat nem láthatja a szemed, csak annyit érzel, hogy ez olyan csodálatos, és megállsz! Abban a pillanatban megnyílik a szíved, és az angyalok észrevétlenül melléd lépnek, és kincseikkel megtöltik a szívedet.


A legnagyobb kincsekkel, amik csak vannak az ember számára: a Jóság, a Szeretet és a Békesség.

Egy nagy csillogó felhőn ahol a Jóisten ül, bárányfelhőket pöfékel a nagy, kék pipából és jóságosan alámosolyog, ha visszatérsz újra az emberek közé, a „rontó-emberek”, a „Gyűjtögető” emberek közé, és ha gonoszak is, hozzád, Te mégis jóval viszonozd gonoszságukat. Mert szeretettel vagy mindenki iránt és az élet legnehezebb napjaiban is derű a békesség lakik a szívedben: csak akkor sejtik meg, hogy az Angyalok virágos rétjén jártál.

3018. Ilcsimama
2017. aug. 16. 11:57

/Takács Imre/ Nyári rapszódia.


Nincsen fölöttem ég,

csak nagy csillagok.

Alattam, sincs pokol,

a Földgömb forog.

Az emberiség nagy csodái között

nem vagyok egész,

csak részecske.

Ítéletet hordok magamban,

hogy arcom az ember is elfelejtse,

ne csak a fű meg a virág...


/Őri István/ Hogyan lett az igazgyöngyből gyöngyvirág?


Úgy, Kedveseim, hogy Isten egyszer régen lejött a földre körülnézni, és eljátszogatott a szép igazgyöngyökkel.

Becézgette, fényesítgette őket, kérdezgette, hogy érzik magukat a földön.

De a gyöngyök bizony nem feleltek semmit.


Isten gondolkodott egy kicsit, hogy mi lehet ennek a nagy hallgatásnak az oka, s hamarosan rájött:

a gyöngyök azért nem szólnak, mert ők csak egyszerű kis gyöngyök, akik nem tudnak növekedni, felmelegedni, mosolyogni, s beszélni sem, mert nincs bennük élet.


Fogta hát Isten a gyöngyöket, rájuk emelte szelíd szemeit, életet lehelt beléjük, hogy érezni tudjanak, majd szétszórta őket a földkerekségen és azt mondta nekik: ”szaporodjatok és sokasodjatok! Borítsátok be fényetekkel a mezőket, melegítsétek fel tüzetekkel az emberek szívét, gyönyörködjenek mosolyotokban, szeressen titeket minden élő, az erdők, mezők vadjai, az ég madarai és az emberek az egész földön.”


A gyöngyök pedig jó földbe hullottak, ott gyökeret eresztettek, s minden gyöngyből egy-egy szép gyöngyvirág lett Isten és az egész világ örömére.


Isten - látván, hogy milyen szépséget alkotott - örömében így énekelt:

Örülök, ha ragyog a nap, de

Örülök, ha felhő-borús,

Hegyek csúcsa köd-koszorús

Édes-kedves szép világ,

Gyöngyből lett a gyöngyvirág!

Villám csapkod, ég morajlik,

Dörgő hangja messze hallik

Záporeső, szivárvány,

Eső után csalogány

Édes-kedves szép világ,

Gyöngyből lett a gyöngyvirág!


A gyöngyvirágok vele énekeltek, csilingelve táncoltak és olyan szépen mosolyogtak, ahogy csak Isten boldog teremtményei tudnak mosolyogni.

Így teremtette Isten a gyöngyvirágokat!

3017. Ilcsimama
2017. aug. 13. 13:26

/Erdélyi József/ Kék katáng.


Nyár van...

Azóta learattak,

s a tarlón a földeken

keresztben szárad a sok kéve,

mint annyi holttetem.

Az erdőből kiszáll a gerle,

dézsmálja a szemet.

Vadgalambként suhan a szerelmem,

s tekinti földemet...

A dűlőkön hajnali harmat,

futó zápor után

csillagvirágok özönével

rajong a kék katáng.

De az ártatlan kék virágok

elhervadnak hamar:

kegyetlen nap vakítja őket

lángsugaraival.

Mint Dárius Király a síró,

kékszemű foglyokat

tüzes nyárssal, pórázon tartva

érzékeny ajkukat...


/Weöres Sándor/ A célról...


Mit bánom én, hogy érdemes

vagy céltalan a dolgom?

Patak vagyok: kérdjem-e, hogy

habomat hova hordom?


Harcolok: nem tudom, kiért

és nem tudom, ki ellen.

Nem kell ismernem célomat,

Mert célom ismer engem!


/ Weöres Sándor/ Futózápor..

Csillog a bozót, Ága-boga ázik...

Nem jutok szárazon addig a házig.

Vízben, sárban Cuppogva járok...

Majd ha bozót leszek, esőt kívánok.

Ázott ingemet Tűz mellé terítik,

Fázó testemet gyorsan melegítik.

Majd ha virág leszek, esőre nyílok...

Ázik a bozót, és csillog-villog.

3016. Ilcsimama
2017. aug. 9. 10:08

Kibédi Ervin: Nyáresti meditáció!


Kitárul rám ez augusztusi este,

Nem is szokatlan, nem is kábító,

Az égen messze műholdak vonulnak

S üvölt szerte sok táskarádió.

Lábamnál ül kutyám, s odébb a város

Szürke fátylakba burkolózva vár,

Egy nyírfa ága haldokolva lebben

Szinte látom, hogy búcsúzik a nyár.


Búcsúzik és e furcsa búcsúzásban

Szellemek ragyognak a sötéten át,

Ragyognak, körülfognak, kavarognak,

Mintha zörgetnék múltak kapuját.

Számuk végtelen, nevük nevezhetetlen

És tudom, hogy köztük áll:

Shakespeare, Beethoven, Leonardo, Balzac,

Buonarotti, Schweitzer vagy Kodály.


Számuk végtelen, nevük nevezhetetlen,

A sor vége is végtelenbe ér,

Van köztük művész, bányász, orvos,

Csak egy nincs köztük: nincsen hadvezér!

Bevallom kérem, s előre is pardon,

Bűnös vagyok, s óriás bűnöm ez:

Bizony, Napóleonnál többre tartom

A kertészt, aki rózsákat szemez.


S kavarog tovább a sor és a város felől

Ősi tam-tamok vad, kusza ritmusa

Üvölt felém és bombázza agyam és mellem -

és hol van már a szellem -

Ütemre ráng már a láb, a kéz,

Igéz, lefojt és fölemel,

Parancsol, kér és követel,

Zeng, zúg és s üvölt

És üvölt és üvölt és üvölt és... üvölt!


Ha belenézel néha életedbe,

E furcsa csiszolású görbe

Visszapillantótükörbe,

Vagy belehallgatsz messze idegenbe,

Ilyen nyári zajokkal teli csendbe.

Kérdéseidre jelet vagy feleletet várva,

Ne keseredj el, ha csak a lárma

Vagy üvöltés ritmusa az,

Mi hozzád jár ma.


Hidd el, szegények kik üvöltöznek, félnek,

Félnek, mert félrevert harangok

Szavára élték le életük felét,

Kötik őket szólamok, szavak, parancsok,

Kegyetlen őrök, bankok és a tankok.

Félnek, mert sejtik, mit mi már tudunk

- Hisz rég megittuk a tudás borát -

És megpróbálják túlüvölteni

A győzhetetlen Elmúlás dalát.


Hát hadd őket, hadd üvöltsenek békén,

Hiszen már régen te is jól tudod,

Minden ritmikus üvöltésük végén

Megtalálják majd azt a dallamot,

Mely békén zengve térben és időben

A bűvköréből többé nem ereszt,

Vagy végül önnön rezgését szorozva

Magával együtt mindent szétrepeszt..

Hisz ezt hajszoltad, ezt kerested mindig

Évezredeken, életeden át,

A boldogítót, az elérhetetlent,

A megtisztító, szent harmóniát.


Keresd tovább csak, hisz ez a Te sorsod,

Ne bánd a közönyt, ezt az ósdi fegyvert,

Buta gyanakvás ne rettentsen vissza.

Keresd a szenvedést, keresd az embert.

Csak a derű, s a tudás erejével

Mely fényét tisztán hinti szerteszét,

Csak ővelük tudod legyőzni végleg

Az őrjöngő gyanakvás szellemét!

Ne csüggedj hát, ha fogytán a reményed,

Amit ma művelsz az nem is kevés,

Mert hidd el, minden filozófiánál

Többet használ egy jó nagy nevetés.


S ha erőt vesznek lelkeden a gondok,

Ha elveszítenéd mégis hited,

Egy ilyen furcsa augusztusi esten

Kutyád szemében bizton felleled.

Ó nézd mily hűséggel tekint rád,

A szeme ragyogása csupa szó,

S ha megérted egyszer e némaságot,

Az lesz igazi evolúció...!

Elmúlik lassan ez is, ez az este,

Szinte érzem, hogy búcsúzik a nyár,

A nyírfa ága haldokolva lebben,

Lábamnál ül kutyám, s szorongva vár.

3015. Ilcsimama
2017. aug. 9. 10:02

Kedves fórum látogatók, hogy az asztrológiai "uborkaszenzonban" is, legyen olvasni valótok.

Holdhatás ismeret!


Lehetséges-e, hogy másképp érezzük magunkat, amikor telihold van? Lehetséges-e, hogy a Hold állása befolyással bír hangulatunkra, közérzetünkre, partnerkapcsoltunkra, munkaképességünkre és testi állapotunkra?

Vannak, akiknél a kérdésre adott válasz azonnal pozitív, mivel saját magukon is észlelnek bizonyos változásokat teliholdkor. A Hold természeti jelenségeket befolyásoló hatása egyébként is mindannyiunk számára nyilvánvaló, gondoljunk csak az ár-apály jelenségére.


Teliholdkor a Föld a Nap és a Hold közé kerül -, ez a tény befolyással bír valamennyi életműködésre, a szervezet életfolyamataira. Az ősi kínai orvoslás ezzel már évezredekkel ezelőtt foglalkozott : a teliholdat jang – férfias, erős – energiákkal ruházva fel. Míg az újhold a jin – lágy, nőies energiák periodusa – inkább energiahiányos állapotnak számít, a visszahúzódás időszaka, addig a telihold a kiteljesedésé, az emberek gyakran érzik magukat energikusabbnak, akik pedig lelkileg érzékenyebbek, vagy lelki problémákkal küzdenek, gyakorta ingerlékenyebbé, sokkal érzékenyebbé, sérülékenyebbé válnak, gyakori, hogy alvásuk megromlik, esetleg egész éjszaka csak forgolódnak, hánykolódnak alvás helyett. Ez utóbbiakat – mint érzelmi esékenység, rossz alvás – pszichiáterként sok páciensemtől magam is hallom.

A depresszió tünetei felerősödhetnek, a szorongásos problémákkal küszködők akár pánikrohamokat is átélhetnek.

Telihold a testi állapotra is hatással bír : összefügg a menstruációs ciklussal, és telihold napján több gyermek is születik. Statisztikai adatok szerint az orvosi ügyeletben is jóval több problémás eset adódik, de teliholdkor a közlekedési balesetek is nagyobb számban fordulnak elő, mely utóbbi a lelkiállapottal is összefüggésben állhat.


A természeti népek vagy az elmúlt évszázadok emberei melyek szorosabb kapcsolatban állnak/álltak a természettel, és a természeti jelenségekkel, az újhold, a telihold időszakát, vagy akár az évszakok váltakozását is jobban beépítik mindennapi életükbe, mellyel az érzékenyebb, labilisabb időszakokat tehermentesiteni tudják.

Ez sajnos a mai rohanó világban kevéssé megvalósítható, mégis hasznos lehet, ha önismeretünk fejlesztésének részeként, kiszűrve a kritikusabb periodusokat, azokra felkészülünk. Ha pedig ez nem lehetséges, mert olyan mértékben fokozzák panaszainkat, hogy ezek már kínzóak számunkra, és megnehezítik a mindennapokat, érdemes szakemberhez fordulni velük.

3014. Ilcsimama
2017. aug. 9. 09:26

/Juhász Ferenc/ Rezi bordal. Részlet……


"...Mulandóság? Fene bánja!

Csak így szép az élet, hát ma jól

éljed napjaid.

Ne sírj az ifjúság múlásán,

zúgó idő szárnyalásán,

borod mellett hallgasd: a szárnya csattog és süvít."


/Petőfi Sándor/ Meleg dél van...


Meleg dél van itt kinn a mezőben,

Rakja a Nap a tüzet erősen.

Meleg dél van, meglippen a madár,

A fáradt eb kiöltött nyelvvel jár.


Két lyány gyűjti ott a széna rendjét,

Két siheder hordja a petrencét,

Hejh de nem telik nagy kedvök benne,

mert ilyenkor súlyos a petrence.


Legjobb dolga van most a királynak,

Vagy ott annak a gulyásbojtárnak;

Király pihen aranyos karszéken,

Gulyásbojtár kedvese ölében.

3013. Ilcsimama
2017. aug. 8. 18:48

/Brasnyó István/ Vadludak árnya. (Vers részlet).


Valaki halk futamot játszik sárga trombitán,

s előtte porba hever el a forró délután;

majd a dombon is megszűnik nőni az árnyék,

oly gyorsan lehull a fák hegyéről a levél,

amikor közeleg már az augusztusi nyárvég...


/Csoóri Sándor/ A naplopó.


Lent a parton alant

láttam meg Bertalant,

a nagy fűben hevert,

napraforgót szemelt.

Ropogtatta, törte-köpte,

s leste, hogy a héj röpte

milyen pályát ír le és hogyan ér le

nagy lustán a vízbe.


Jó éjszakát nektek szép álmokat!

3012. Ilcsimama
2017. aug. 7. 11:33

Augusztus 7-én a legtöbb naptárban az Ibolya név mellett a DONÁT névnap is szerepel az erre vonatkozó regula szerint a régi öregek megfigyeléséi most igazán, hogy jól bejöttek. Miszerint, hogy ezen a napon sok a villám, és a villámcsapások száma is, amelyet sokfelé bőséges eső és jégeső kísér, ajánlatos nem a fák alá állni.

Pláne, ha, ha ez a nap Teliholdidőre esik, akkor már az előtte és az utána következő napon is, várható hidegfront betöréssel, dörgésvillámlással –zivatarral kísért időjárás változás.

Azt is feljegyzik a régi krónikák, hogy e nap sok felhőinek a szétkergetésére rendelték el a templomok tornyaiban a harangozást, ugyan is úgy tartották, hogy a hangrezgések által keltett hanghullámok szétoszlatják a sűrű jégfellegeket.


Isten éltese a névnaposokat, és köszönjük nekik, hogy megszabadítottak bennünket a- már szinte elviselhetetlen kánikulai melegtől.


Ne feledjétek a Teliholdnap jó gondolat teremtő hatását bevonzani!

3011. Ilcsimama
2017. aug. 7. 11:14

/József Attila/ Nyár.


Aranyos lapály, gólyahír,

áramló könnyűségű rét.

Ezüst derűvel ráz a nyír

egy szellőcskét és leng az ég.

Jön a darázs, jön, megszagol,

dörmög s a vadrózsára száll.

A mérges rózsa meghajol -

vörös, de karcsú még a nyár.


Ám egyre több lágy buggyanás.

Vérbő eper a homokon,

bóbiskol, zizzen a kalász.

Vihar gubbaszt a lombokon.

Ily gyorsan telik nyaram.

Ördögszekéren hord a szél-

csattan a menny és megvillan

a kék ég, tünde fénnyel fönnkészülődik az ősz és a tél.


/Tóth Bálint/ Augusztusi este.


A rózsa lábujjhegyre áll,

tárt pillákkal nézi a holdat.

Alszik fészkén a jégmadár,

fenyőn feketerigók szólnak,

s egyenként elhallgatnak ők is,

elszunnyadnak a tág mezők is,

hangolnak tücskök, pengetik,

felcsap a fülemüle-trilla,

s egy tündér csillagkönnyeit

az égkék kötényébe sírja.

3010. Ilcsimama
2017. aug. 6. 14:07

Így működik egy idős ember agya!


Igencsak elgondolkodtató felfedezést tett egy amerikai tudós!


Gene Cohen, a George Washington Egyetem gerontológusa, több kutatás eredményeire támaszkodva azt állítja, hogy az idős emberek agya sokkal jobban, rugalmasabban, kreatívabban működik, mint azt korábban gondolták. És ennek oka az évek száma.

Amikor valaki elmúlt 60, 70, 80 éves, az agya rengeteg információt, tapasztalatot halmozott fel. Ebben a korban az agyi idegsejtek számtalan olyan külső ingert képesek kódolni, megfejteni, amit a fiatalabbak nem értenek még. A szakértők azt is megfigyelték, hogy az idősebb emberek jobb és bal agyféltekéje harmonikusabban együttműködik, jobban kiegészítik egymást, ezért sikeresebbek az intellektuális képességeket mérő teszteken.


Egy idős ember agya lehet, hogy nem képes olyan gyorsan kapcsolni, és felfogni a helyzetet, viszont a fontos döntések meghozatalakor átfogóbban gondolkodik, összefüggésekben látja a helyzetet, ezért születnek bölcsebb, megfontoltabb gondolatok. Azt is megfigyelték, hogy az idős személyek agya kevésbé reagál a negatív gondolatokra, történetekre, ezért az illető sokkal nyugodtabb, mint a vehemens gondolkodású fiatal.


Egy ember intellektuális kapacitásának csúcsára 70 éves korába jut el, hiszen ekkor termelődik a legtöbb mielin nevű nevű anyag, aminek hatására az agyi idegsejtekben felgyorsul az információ áramlás, ezért akár 3000 százalékkal is javulhat a központi idegrendszer teljesítőképessége.


Az is érdekes, hogy 60 éves kor előtt a két agyfélteke nagyon elkülönülten működik, 60 éves kor után kezdik kiegészíteni egymást, ami azért csodás, mert így komplexebb feladatokat is képes az agy megoldani, amit kísérletekkel is igazoltak.


A Montreal-i Egyetem professzora, Monchi Oury szerint az idősebb emberek agya hatékonyan képes kiszűrni az információ áradatból a fontos tudnivalókat, a haszontalanokat meg egyszerűen nem veszi figyelembe.

Íme, pár sajátosság a 60-70 éves agyműködésére vonatkozóan!


a./ az agysejtek nem halnak el, hanem egyszerűen elvesztik információ-továbbító szerepüket, ha az illető nem dolgoztatja a szürke állományát;

b./ a koncentráció- és memóriazavarok a felhalmozódott információ mennyiségének tudhatók be;

c./ ebben az életkorban az illető hatékonyabban tud dolgozni, jobban bírja a stresszt és racionálisabban gondolkodik is;

d./ ha valaki odafigyel az egészségére, a mozgásra és agytornára, idősebb korára sokkal bölcsebben gondolkodik és szebbnek látja a világot.

3009. Ilcsimama
2017. aug. 6. 13:59

Egy tanulmány szerint a világ legidősebb emberei elmondták, hogy szerintük hogyan kell élni ahhoz, hogy aktív és hosszú legyen az életünk.

Okoztak is, meglepetést is a kisöregek!

És ami igazán elgondolkodtató, hogy mindezt a tapasztalatok mellett a kutatások is alátámasztják!


1. Lazíts egy csésze teával!

A tea tele van antioxidánsokkal, amelyek segítenek meggátolni a szívbetegséget, a rákot és a korai öregedést is. Egy izraeli tanulmány kimutatta, hogy akik mérsékelten, de rendszeresen isznak teát, lényegesen tovább élnek, mint azok, akik nem, vagy csak alkalomszerűen isszák.


2. Egyensúlyozás minden reggel

Talán elsőre egy kicsit furcsán hangzik, de ha reggel öltözködés közben az egyik, majd a másik lábadon egyensúlyozol, az erősíti a hát, kismedencei és a gyomor környéki izmokat, mindent, ami támasztja a gerincet.

"Ez az egyszerű napi rutinnak hosszú távú előnyei vannak, segít abban, hogy az öregedés során is aktívak maradjunk" - mondta Tom Salzman gyógytornász.


3. Napi három dió

A dió az egyik legegészségesebb csonthéjas, mert olyan anyagokat tartalmaz, ami segíti a szervezetet a betegségek elleni küzdelemben, és öregedés gátló antioxidánsokat is tartalmaz. Napi három dió elég ahhoz, hogy minden előnyét teljeskörűen kihasználhassa a szervezeted.


4. Kevesebb fényvédő, de ne égj le

Számos, az Egyesült Királyságban végzett kutatás bebizonyította, hogy minden második ember D-vitamin hiánnyal küzd. Ez a tápanyag a fény által, a bőrünkön keresztül jut a szervezetünkbe. Ha nem éri a bőrünket elég fény, az növeli a kockázatát a szívbetegségeknek, a csontritkulásnak és a ráknak.

Ha napi 15-20 percet eltöltünk a napon mindenféle fényvédő nélkül, az csak a D-vitamin szintet növeli, a bőrrák kialakulásának kockázatát nem.


5. Hat barát, akire mindig támaszkodhatsz

Egy friss ausztrál kutatás szerint a szoros barátságok és családi kötelékek segítenek abban, hogy megélje az ember a száz éves kort. A barátok nyújtotta lelki támasz segít kezelni a stresszt, a szeretet érzése serkenti a dopamin és az oxitocin termelést, ami közérzetjavító, serkenti az agy működését, és lassítja az öregedést.

Más kutatások arra is rámutattak, hogy a hat az optimális számú barát.


6. Hagyd abba az evést 80 százaléknál

Japánban az egyik legalacsonyabb az elhízás, és a legmagasabb a 100 éven felüli emberek aránya. Hogy mi a titkuk? Abba hagyják az evést, amikor úgy érzik, hogy kb. 80 százalékban jóllaktak. A felesleges ételt a tányéron hagyja.

Amerikai kutatók is megállapították, hogy az állatok is kétszer olyan hosszú ideig élhetnek, ha csökkentik a táplálékbevitelt.


7. Feküdj le egy órával korábban

Az alváshiány is nagy kockázatot jelent az egészségünkre, depressziót és szívbetegséget eredményezhet.

A Harvard egyik kutatása szerint, legalább hét órát kell aludni éjszaka ahhoz, hogy jól regenerálódjanak a sejtjeink. Aki kialussza magát éjjel, annál csökken a szívroham és az agyvérzés kockázata.


8. Rendszeresen használj fogselymet

Az ínybetegségek a legelterjedtebbek a világon. Mivel nem tűnik olyan nagyon komoly betegségnek, sokan nem fordítanak rá kellő figyelmet. Pedig elősegíti a szívbetegségek kialakulását, a cukorbetegséget és egyes rákos megbetegedéseket is.


9. Legyél a részletek embere

Az egyik legjobb előrejelzője a hosszú élettartamnak, ha lelkiismeretes az ember - állítja dr. Howard Friedman, amerikai pszichológus. Eredményei szerint azok az emberek, akik óvatosak a pénzügyekkel, megfontoltak, figyelnek a részletekre, tovább élnek.

Úgy látja, hogy a lelkiismeretes emberek több szerotonint termelnek az agyukban, ami jó érzést kelt, ezáltal kevesebbet esznek és jobbat is alszanak.


10. Tarts kisállatot

Akiknek van házi kedvencük, azok kevésbé stresszesek, kevésbé depressziósak és tovább élnek a kutatások szerint. A kisállatoknak nyugtató hatása is van, csökkentik a szívroham kockázatát.


11. Ne tedd a gyümölcsöt a hűtőbe

Azt hihetnénk, hogy ha betesszük a hűtőbe a gyümölcsöt, akkor tovább megőrzi frissességét. A vizsgálatok szerint viszont a hűtött gyümölcsben és zöldségekben kevesebb a vitamin és a tápanyag, mint a szobahőmérsékleten tároltakban.

Például, ha a paradicsomot és a paprikát nem a hűtőben, hanem szobahőmérsékleten tárolod, akkor kétszer annyi béta-karotin és akár hússzor több likopin marad bennük. Ez jó hír, mivel ha ebből a két antioxidánsból többet viszel be a szervezetedbe, egészségesebb lesz a szíved, és alacsonyabb lesz a rák kialakulásának kockázata.


12. Segíts másoknak

Mások segítése nem csak jó érzést okoz, de nagy egészségügyi jutalom is jár érte. Egy átfogó amerikai kutatás szerint jelentősen tovább élnek azok, akik rendszeresen segítenek másoknak, vagy önkéntes munkát végeznek. Kevésbé hajlamosak depresszióra, és jobb az általános egészségügyi állapotuk is.


13. Énekelj a zuhany alatt

A Harvard és a Yale egyetemek közös tanulmánya kimutatta, hogy akik rendszeresen énekelnek, jobb egészségügyi állapotban vannak, mint akik rendszeresen vitaminokat szednek. A vizsgálatok szerint a kórusok tagjainak a várható élettartama is magasabb, mivel az éneklés csökkenti a stresszt, egészségesebb lesz a szívük és kevésbé lesznek depressziósak.


14. Ne panaszkodj

Az optimista emberek 12 évvel tovább élnek, mint a pesszimisták az amerikai Mayo Klinika kutatásai szerint. A pesszimisták hajlamosabbak a vírusos megbetegedésekre, és kevésbé valószínű, hogy emlő-, vagy bőrrák üti fel a fejét náluk.


15. Igyál sok almalevet

Az almalé segít megőrizni az agy fiatalságát, és csökken az Alzheimer-kór kialakulásának veszélye. A kutatók azt találták, hogy aki naponta két pohár almalevet megiszik, nehezebben öregszik az agya.


16. A derekad mérd, ne a súlyodat

A tudósok felfedezték, hogy a derékbőség jobban előrejelzi a szívbetegségeket, mint akár a súly, vagy a BMI testtömegindex. Ennek az az oka, hogy derék tájékon lehet mérni leginkább, hogy a létfontosságú szervekre mennyi zsír rakodott. A férfiaknál 94, a nőknél 80 centi alatti derékbőség az ideális.


17. Legyél nyitott minden szépre és jóra.


18. Adj szeretetet, hogy visszakaphasd azt másoktól is.


19. Nevess naponta legalább 20-szor

A nevetés erősíti az immunrendszert, csökkenti a stresszt, és serkenti egy olyan hormon termelését, ami a rákos sejtek ellen küzd.

Egy kis érdekesség: míg a felnőttek naponta átlagosan csak 5-15 alkalommal nevetnek egy nap, addig a gyerekek összességében órákat töltenek ezzel, egy nap akár több mint száz alkalommal nevetnek.


20. Szokj le a dohányzásról

Körülbelül 10 évvel rövidíti meg az életet a dohányzás egy átfogó finn tanulmány szerint. Emellett csökkenti az életminőséget is idős korban a dohányzás.


21. Higgy!

Több, mint ezer tanulmányt publikáltak már a hit és a hosszú élet kapcsolatáról.

Aki hisz Istenben jobban kezeli a stresszt, az érzelmi problémákat, és ez védelmet nyújt a szívnek, a légzőszerveknek, és nehezebben alakulnak ki emésztési problémák.

3008. Ilcsimama
2017. aug. 5. 11:15

Csillagjegy: Mérleg, Nyilas.


Lazúrkő: Tulajdonsága: Átlátszatlan mélykék színű kő, benne itt-ott fémesen csillogó szikrák látszanak.

Színe a szellem végtelen nagyságát szimbolizálja.


Gyógyhatás:

A lazul kő a meditáció és a szemlélődés köve, mely arra inspirál bennünket, hogy elfogadjuk azt a gondolatot, miszerint a Szeretet, Hallhatatlanság, és Isten egyek.

A lapis lazulinak erős gyógyító, tisztító és finomító hatásai vannak a fizikai testünk területén. A torok energiacentrumaiban kialakult görcsös állapoton, valamint az itt létrejövő energia blokádokon keresztül halad, azt feloldja, és utat nyit.

Jó hatással van a nyaki, és homloktájéki panaszokra, mirigyekre, a pajzsmirigyre is.

Erősíti a szemet.

Erőt ad a testnek, elmének, és az öntudatnak.


Csillagjegy: Bika, Mérleg, Skorpió, Bak, Vízöntő.


Elem: föld

Malachit tulajdonsága: Szine: zöld, feketés zöld.


Áttetsző, opak (nagymértékben fényelnyelő)

A malachit nagyon érzékeny kő, lehetőleg ne érintkezzék vízzel, és ne tegyük a napra sem. Feltöltéséhez hematitot vagy hegyikristályt alkalmazzunk.

Gyógyhatás:

A malachitot a gennyesedések és a gyulladások minden fajtája ellen használhatjuk.

A túlerőltetett szem fáradtságát is enyhíti. Általában javítja a látást.

A malachit erősíti a hasnyálmirigyet és segíti a szervezet méregtelenítését és savtalanítását.

Aktiválja a test öngyógyító folyamatait.

Hatással van a szív csakrára, erősíti a szívizomzatot, egyenletesebbé teszi a szívritmust. Hatásos szívgyengeség, szívfájás, szívneurózis és erős szívdobogás esetén.


Női panaszok, fájdalmas menstruáció vagy menstruációs zavarok esetében szintén használhatjuk, de szülés megkönnyítésére is alkalmas.

A malachit férfiaknál és nőknél egyaránt fokozza a termékenységet.

A kólika különféle fajtáira és a görcsös fájdalmakra nézve a malachit/ lazító, görcsoldó hatású.

Porckorong problémák vagy sérv esetében erősíti a gerincoszlopot.

A malachit segítségével feloldhatjuk a lelki blokádokat is, a kő ezzel is segíti a szellemi fejlődést. A lélek világa feltárul, s betekintést enged az álmokba. Az elfojtott érzelmek tudatosulnak, a lelki sebek begyógyulnak.

A malachit mindig visszavezet lelki egyensúlyunkhoz, harmóniánkhoz.

3007. Ilcsimama
2017. aug. 5. 11:12

/Szabó Lőrinc/ Kis Klára énekel!


Mintha szellemeket akarnál

idézni, óriásokat,

kiknek hatalma elragad.

Úgy ülsz néha a zongoránál,

úgy énekelsz: a túlvilágba

kapcsol valami titkos és

ijesztő átlényegülés,

az isten vagy a semmi vágya.

A zene érlel. Mint imában

a bűnös, vagy mint nyers vasak

a villamos tekercs alatt.

Átváltozol az áramában,

s oly erő száll meg, oly varázslat,

hogy már te tanítod apádat.

3006. Ilcsimama
2017. aug. 4. 10:29

/ Norton Juster/


Ebben a nagy melegben nem hagyom magam,

mert olyan lettem végre, mint a lepke,

akit megvadít egy villanykörte fénye.

Az izzószál varázsa úgy hipnotizálja,

hogy a pillangó a holdra száll,

nem pedig a virágra.


Amikor a pillangó megmozdítja a szárnyát, fuvallat száll az egész Föld körül;

amikor porszem esik a földre,

az egész bolygó egy kicsit súlyosabb lesz,

és ha lábaddal toppantasz a Föld kissé eltér a pályáról.

Amikor nevetsz, körben terjed a vidámság,

mint a tóban a vízgyűrűk,

amikor szomorú vagy,

sehol, senki nem lehet igazán boldog.

3005. Ilcsimama
2017. aug. 1. 10:27

Kedves Fórum látogató tuttad, hogy milyen érdekességeket rejt az emberi test?


1. Az agy annyi energiával működik, mint egy 10 wattos égő.

2. Az ingerek 170mérföld per óra sebességgel közlekednek az

idegpályákon.

3. Az agy használja fel a véráramban keringő oxigén 20%-át.

4. Az arcszőrzet sokkal gyorsabban nő, mint bármely mást

szőrzet a testen.

5. Átlagosan napi 60-100 hajszálat vesztünk.

6. A női hajszál átmérője fele a férfiakénak.

7. Kezünk körmei négyszer gyorsabban nőnek, mint a lábkörmeink.

8. A szőkék több hajszállal rendelkeznek.

9. Legalább a hajszálaink 50%-át el kell veszítenünk,

mielőtt ez feltűnne valakinek.

10. A szív olyan nyomást fejt ki, mellyel akár 9 méterre is

kilőhetné a vérlemezkéinket.

11. Az emberi gyomorban található sav elegendő egy

borotvapenge feloldásához.

12. A gyomrunk belseje 3-4 naponta megújul, mivel a régi

feloldódik a gyomorsavban.

13. A nők szíve gyorsabban ver, mint a férfiaké.

14. A tüdő bal fele kisebb, mint a jobb fél, helyet hagyva

így a szívnek.

15. Az ember túléli azt, ha a belső szervei nagy részét

eltávolítják.

16. A nők kétszer többet pislognak, mint a férfiak.

17. Az emberi test 75%-a víz.

18. Az ember élete során annyi nyált termel, mellyel akár

két úszómedence is megtöltető lenne.

19. A fülzsír termelése elengedhetetlen a normális

fülműködéshez.

20. Naponta kb. 120 millió szexuális aktus történik a Földön.

21. A legnagyobb sejt az emberi testben a heréé, míg a

legkisebb a spermiumé.

22. A fogunk már a születésünk előtt 6 hónappal elkezd nőni.

23. Minden baba kék szemmel születik, ez később az

UV-fénynek köszönhetően éri el a szülőktől örökölt színét.

24. Minden ember kb. fél óráig egyetlen sejtként létezik,

ezután indul be a robbanásszerű sejtosztódás.

25. A férfiak alvás közbeni erekciója a REM-fázis normális

és szükséges velejárója.

26. Egy nagy étkezés után a hallásunk élesebbé válik.

27. Ha a nyálunk nem oldja fel a falatot, akkor nem érezzük

az ízét.

28. Az emberi orr képes 50000-féle szagminta megjegyzésére.

29. Egy emberből kb. 4,5kg hamu marad az elhamvasztása után.

30. A 60. életévünk környékén elveszítjük az ízlelőbimbóink

50%-át.

31. Míg a szemünk mérete nem változik a születésünk után, az

orrunké és a fülünké igen.

32. Hétfőnként sokkal több ember hal meg szívinfarktusban.

33. Az ember előbb meghal az alvás hiányától, mint az

éhezéstől.

34. A betegségek 90%-át a stressz okozza.

35. A nevetéshez 17 izmunkat használjuk, míg a homlokunk

ráncolásához 43-at.

36. A babák még 300 csonttal születnek, ez felnőtt korukra

206 darabra csökken.

37. Az ember kb. 1 cm-rel magasabb reggel, mint este.

38. A legerősebb emberi izom a nyelv.

39. Egy lépés megtételéhez 200 izom munkája szükséges.

40. Percenként 3 millió sejtünk pusztul el.

41. Minden emberi nyelvlenyomat egyedi.

42. A leggyakoribb vértípus a 0-ás.

43. Az emberi ajak azért piros, mert gazdagon átszőtt

hajszálerekkel.

44. Minél hidegebb helyen alszunk el, annál nagyobb eséllyel

lesz rémálmunk.

45. Az emberi könny olyan enzimeket tartalmaz, mely számos

baktériumot elpusztít.

46. Az emberi test annyi hőt ad le fél óra alatt, mellyel

felforralható akár 2liter víz is.

47. Senki sem tudja önmagát megcsiklandozni.

48. Az ember az egyetlen olyan élőlény, mely képes érzelmi

okok miatt könnyezni.

49. A jobbkezes emberek átlagosan 9 évvel tovább élnek

balkezes társaiknál.

50. Az orrunk és az ajkunk közötti bemélyedésnek saját neve van, philtrumnak nevezik.


Érdekes Nem!

3004. Ilcsimama
2017. júl. 30. 11:48

Csillagjegy: Ikrek, Rák, Szűz, Nyilas, Bak.


Elem: levegő, némi víz (fehér változat)

Kalcedon tulajdonságai:

Szín: szürke, szürkéskék, szürkés zöld, szürkésfehér

Gyógyhatás:

Mivel a kalcedon főleg a torok csakra területén fejti ki hatását, általában e tájék betegsége és zavarai esetén alkalmazzák.

Hat az olyan légúti megbetegedésekre, mint például a torokgyulladás, a hörghurut akut és krónikus formája, a rekedtség, torokfájás, gégehurut, pajzsmirigy és betegségei ellen.

A beszédképességet javító tulajdonságai miatt beszédzavarok és dadogás ellen is alkalmas. A torok területén jelentkező blokádokat felszámoló hatása miatt a kő ragadványneve: "a szónokok köve".

A kalcedon a szemnek is jó orvossága, különféle szempanaszok és zöld hályog esetén is alkalmazzák.

További alkalmazási lehetőségei is vannak, például hat a mirigyekre is. Szoptató anyáknál javítja a tejtermelést, de emlő gyulladás gyógyítására is használatos.

A hormontermelő mirigyek működésének minden zavaránál ajánlott a használata. Szabályozza a hormonális ciklusokat.


A belső elválasztású mirigyekre és az anyagcserére gyakorolt hatása révén cukorbetegek számára is ajánlott, mivel szabályozza a vércukorszintet.

Használatával gyorsabban elállíthatjuk a sebek vérzését, és gyógyulásukat is meggyorsítjuk.

Segít legyűrni az utazási rosszulléteket és frontérzékenységet, enyhíti a hányingert, befolyásolja a nyirokáramlást. Használják ágybavizelés és epilepszia ellen is.

A diéta elősegítésére is alkalmas a kalcedon: csillapítja az éhséget, gátolja a tápanyagfelvételt, oldja a vizenyőt (ödémát), szabályozza a testfolyadékokat és segíti a szervezet méregkiválasztását. Segít elhatárolódni a lelki megterhelésektől, nyugtat, ellazít, megszünteti a belső nyugtalanságot, fokozza a terhelhetőséget.

Nem csupán az agressziót építi le, hanem megkönnyíti a mások agressziójával való elbánást is, sőt tudatosítja bennünk saját, gyakran elfojtott agressziónkat. Harmonizálja és megnyugtatja az indulatokat is. Segít a lelki traumák feldolgozásában, visszaadja önbizalmunkat és az elevenség érzését.


Csillagjegy: Kos, Bika, Ikrek, Oroszlán, Szűz, Vízöntő.

Elem: tűz, levegő (sárga)

KARNEOL tulajdonságai: Narancssárga, az energia szimbólumának a színe

Gyógyhatás:

A karneolok a vérre hatnak. Javítják a vérképet, oldják a vérrögöket és véraláfutásokat, segítenek elállítani a vérzéseket, gyorsítják a sebek gyógyulását.

Gyomor - és bélproblémák esetén is hatásos: a bélflóra szabályozása, bélgörcsök, vastagbélgyulladás, szorulás megszüntetése.

Használhatjuk anyagcsere problémák esetében is. Javítják a szervezet ásványi - és tápanyagfelvételét.

A karneolok segítenek a vese - és hólyagkövek feloldásában, véres vizelésnél, az ún. „női betegségeknél”.

A karneol csökkenti a koleszterinszintet is.

Általa csökkenthető a láz és a lázrohamok könnyíthetők.

Hatással van a lépre, májra, gyomorra és nyirokra.

Feszesebbé teszi a kötőszövetet, jól hat érfájdalmak és visszér esetében. Csalánkiütés ellen is használatos.

A karneol fokozza kitartásunkat és állhatatosságunkat, segíti tetterőnket.

Lelki kimerültség esetén új energiát ad, erősíti belső indíttatásunkat.


További folytatás következik:

3003. Ilcsimama
2017. júl. 30. 10:30

A Színek hatása:

Biztosan hallottatok már arról, hogy a színeknek jelentése és hangulatot befolyásoló hatása van. Gondoljunk csak a fekete színre, amelyet hazánkban a gyász színének is tartanak. Ehhez a színhez a legtöbb esetben a gyász, a szomorúság és a szeretett személy elvesztésével kapcsolatos mérhetetlen szomorúság áll.

A piros szín pedig a szerelem színe, nemhiába van az, ha egy szívecskét rajzolunk, akkor rögtön ezzel a színnel színezzük be és nem kékkel vagy éppen sárgával.

A színekkel a hangulatunkat is kifejezhetjük! Nyáron például az emberek többsége vidám, felszabadult és általában optimista. Talán ezért is viselünk elsősorban vidám, élénk színeket.


Télen és ősszel kevés emberen látni citromsárga vagy világos színű ruházatot, ezekben a hónapokban a sötétebb, komorabb színeket részesíti az emberek többsége előnybe.


A színek a lelki és fizikai egészségünkre is hatással vannak. A színterapeuták egy színspektrumot használnak, amelybe elsősorban a narancs, a piros, az indigókék, a sárga, a kék, a zöld és az ibolyaszínek tartoznak. Amikor nem jól érezzük magunkat a bőrünkben, akkor a bennünk keringő energia valahol megreked, vagyis a bennünk lévő energia kibillen az egyensúlyából. A terapeuták a megfelelő szín alkalmazásával képesek arra, hogy az egyensúly ismét helyreálljon, vagyis az egyén ismét boldogan folytathassa az életét. A színterapeuták alkalmazhatnak meditációt, amely során a vizualizációs technikát használják, természetesen ebben a módszerben a színek is fontos szerepet kapnak. De a színterápiát mi magunk is alkalmazhatjuk, ha a problémánknak megfelelő színű ruhát viselünk vagy adott színű ételeket, fogyasztunk.

A piros szín az alsó testrésszel áll kapcsolatban. Mikor ne használja ezt a színt? Amennyiben magas vérnyomásban szenved valaki, ha a szívével vannak gondjai, de a pihenéshez, relaxációhoz sem szerencsés pirosba öltözni. Azonban ha szeretné a vérkeringését felpezsdíteni vagy a derékfájdalmát csillapítani, akkor mindenképpen fontos szerepet kell ennek a színnek az életében kapnia. Ez a szín életerővel és energiával is képes lesz feltölteni. Az is segít, ha a meditáció során erre a színre gondol, vagy sok-sok piros zöldséget, gyümölcsöt fogyaszt, például paradicsomot, meggyet vagy éppen epret.


A narancsszín a hát alsó részével, a vesével és a hassal áll kapcsolatban, így ha valakinek emésztési gondjai vannak, kerülje el messzire ezt a színt, de akkor sem érdemes a narancsszínű ruházathoz és ételekhez ragaszkodni, ha feszültek vagyunk vagy lazítani szeretnénk.

Akkor jó ha ki tartunk a narancs szín mellett, ha probléma van esetleg a húgyhólyaggal, vagy fájdalmas menstruációs tünetek jelentkeznek. Ennek a színnek a segítségével az étvágy is fokozódhat és még fittebbnek is érezhetjük magunkat. Miközben elképzeljük a narancsszínt, ropogtassunk, sárgarépát vagy majszoljunk narancsot egy szép narancsszínű ruhában.


A kék szín hideggé és fázóssá tesz, ezért ha ezt el szeretnénk elkerülni, akkor semmiképpen se öltözzünk kék színbe. Pajzsmirigy-alulműködés esetén sem javasolt a kék színű ruhát viselni, és kék színű ételeket fogyasztani. Ellenben ragaszkodjunk, ehhez a színhez, ha a torokkal, a nyakkal, vagy a pajzsmiriggyel van esetleg valamilyen gond. Sőt idegnyugtatásra, sebgyógyulásra és gyulladáscsillapításra mindenképpen ezt a színt érdemes előnybe részesíteni. Meditáció során összpontosítsunk, erre a színre és együnk minél több kékszínű szőlőt vagy áfonyát.

Amikor valaki autóimmun betegségben szenved, mindenképpen kerülje el a zöld színt! Ellenben ez a zöldszín erősíti a szívet, a tüdőt, és jó hatással van a légzési panaszokra. A zöld szín a szorongó, félénk emberek színe, mivelhogy nyugalmat és harmóniát kölcsönöz az ilyen embereknek. Akinek a zöld a színe, jól teszi, ha minél többet kirándul a természetben és ezen túl a kertészkedés lesz a hobbija. Vegyen minél több cserepes virágot és fogyasszon minél több zöld leveles zöldséget és zöld színű gyümölcsöt.


A sárga a gyomorfájós emberek egyik legnagyobb ellensége, de a hiperaktív embereket még inkább felpörgeti, míg az agresszív személyeket még durvább és még meggondolatlanabb cselekedetekre sarkallja.

A sárga szín egyébként megtámogatja az emésztési folyamatokat. Feszültségoldásra, idegcsillapításra és izomlazításra is nagyon alkalmas. Öltözzünk minél több alkalommal sárga öltözetbe és szeressük a sárga színű étkeket, mint például banán, citrom, kukorica.


A szenvedélybetegek – alkohol- és drogproblémákkal küzdő személyek – kerüljék el jó messzire a lila színt, de a mentális betegségekre sincs jó hatással. Viszont ez a szín csökkenti a gyulladást, nyugtató hatással van az idegekre és még a fejfájást is, csillapítja. Meditáció során összpontosítson lila színű virágokra, mint például a levendula, és fogyasszunk olyan ételeket, amelyek lila színben pompáznak.


Az indigókék nem segít a mentális problémákon, de jobb, ha azok is elkerülik ezt a színt, akik táplálkozási zavarban szenvednek vagy nyugtatókat, szednek. Az indigókék csillapítja az idegi eredetű feszültséget, megszünteti a migrént, és még az álmatlanságban szenvedőket is megnyugtatja. Fogyasszunk ezért, minél több padlizsánt és szilvát, ha ilyen gondjaink támadnak.

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook