Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
3062. Ilcsimama
2017. szept. 23. 15:35

Kedves Fórumlátogatók.

Szeptember 22.-én pénteken 21 óra 48 perckor a Nap belépett a MÉRLEG - jegybe,

Ma 23.-án és 24.-én a HOLD a SKORPIÓ jegyben halad. Aztán 25. 26. 27-én, már a Nyilas jegy 26°50’ fokánál halad. 28-29.-én már a BAK - jegyben, szeptember 30.-án pedig már átlép a HOLD a VÍZÖNTŐ jegybe és mostanság Növő holdfázisban halad egészen október 5.-ig, mert ekkor tetőzik a KOS jegyben a HOLD tölte.


Az ősz kezdetének (mint a többi évszaknak is,) három időpontja van:

Még pedig, hogy a naptári ősz szeptember elsején kezdődik, az ősz hónapjainak (szeptember, október, november) figyelembe vétele miatt, a meteorológiai ősz a lombhullató növények leveleinek elsárgulásával és az idő lehűlésével kezdődik, a csillagászati ősz kezdete az őszi napéjegyenlőség napja vagyis: szeptember 23-a.


Vagyis szeptember 23.-ra tevődik a hivatalos ősz kezdete, VÁNDORMADARAK hava,

ezért aztán a csillagászati ősz szeptember 23.-ától december 22.-ig tart!


Szeptember 23.-án a napsugarak ismét az „Egyenlítőn” delelnek 90°- fokos szögben.

Ilyenkor a nappalok és az éjszakák hossza az egész Földön egyforma.

Ez az őszi napéjegyenlőség időpontja! Utána a nappalok tovább rövidülnek az északi félgömbön.

Vége az Északi-sarkon tartó állandó nappalnak és jön a féléves éjszaka, és a Déli-sarkon következik a féléves nappali időszak.


Ebben az időszakban a nappalok rövidülnek és az időjárás fokozatosan, fordul egyre hidegebbre, szelesebbre és csapadékosabbra. A lombhullató növények levelei elsárgulnak, elvörösödnek, átmenetileg gyönyörű színpompába borítva a természetet, mielőtt elszáradnának és lehullanának a fákról.

Néhány későn érő növény még meghozza ilyen tájt a szép gyümölcseit.


„Adjon az Isten, füvet-fát,

Tele pincét, s kamrát,

Sok örömöt a házban,

Boldogságot a családban. „


Mivel a vénasszonyok nyara általában szeptember utolsó, illetőleg október első napjaiban szokott bekövetkezni. Mivel az idei évben a HOLD növő, illetve Telihold fázis időben halad, még bízhatunk benne, hogy ránk mosolyog az Őszi napsütés és pompázhatnak az „Ősz” jellegzetes virágai a vadrózsa, és az Őszi rózsa különleges színeiben.

Az ŐSZ hó a szüret hónapjának tekinthető.


/Juhász Gyula/ Szép Ősz!


Szüret tüzei égnek,

Szólnak a szüreti nóták,

S a szőlő a hegyek hátán,

Venyige - lombja pirkad.

Megszépül csendesen az egész múlandóság!

3061. Skorpio88
2017. szept. 22. 16:50

Drága Ilcsimam,


Régen írtam ide a fórumra, sajnos kevés időm van, így az asztrológiai "tanulmányaimat" is kicsit elhanzagoltam sajnos, viszont amikor időm megengedi akkor olvasgatom az új bejegyzéseket.

Úgy érzem január óta kicsit megálltak a dolgok körülöttem, pedig követem a bolygók állását és az adott időkben amikor változásokra várok

a bolygóktól. valahogy egyszer sem történt semmi sem, még akkor sem mikor Május - júniusban amikor Uránusz trigont alkotott MC-vel.. vagz valamit rosszul értelmeztem ?


Millió puszi

3060. Ilcsimama
2017. szept. 22. 13:46

/Devecsery László/ Évszakok/ részlet.


„……..Kedves apó, ez az ŐSZ,

ő is köztünk elidőz.

Szőlőt érlel, szüretel,

emberekkel ünnepel.


Ecsetet vesz kezébe,

azt vette a fejébe,

színt fest minden levélre,

így megy a tél elébe.


Hullnak a levelek,

meg is szólal: – Elmegyek,

mert a TÉL már sajnos közeleg:

a nagyszakállú, ősz, öreg.”



/Nézsi Zsuzsa/ A 12 hónap.


Év anyónak, Évszak úrnak

van egy tucat szép gyermeke:

elmondom hát sorba, hogy mi

a tizenkét hónap neve:


MÁRCIUS a tavaszt hozó!

Aranyeső bokorban áll,

ibolya-csokrot kínálgat,

futó széllel rád kiabál.


ÁPRILIS a szelet fújó!

Felhőparipákon vágtat,

záporesőt öntözgetve,

pompás virágözönt áraszt.


MÁJUS a napfénnyel játszik,

Neveli a palántákat,

orgonával, gyöngyvirággal

illatozza be a házat.


JUNIUS a búzaföldön

munkával tölt minden napot,

meg kell érlelni a kalászt,

Péter-Pálkor aratni fog.


JÚLIUS csak bikiniben,

bírja ki a nagy meleget,

vízpartokra, strandolásra

csábít felnőttet, gyereket.


AUGUSZTUS a hatalmas

dinnyehegyek csúcsán csücsül,

szilva, barack, alma-dombok

és répa-tó veszik körül.


SZEPTEMBER a maszatosak,

mert szorgalmasan festeget,

vörös, sárga, rozsdabarna

színre fűt, fát és levelet.


OKTÓBER hátán a puttony,

édes, érett szőlővel telt,

vígassággal ünnepli majd,

ha már mindent leszüretelt.


NOVEMBER kissé szomorú,

emlékeit rakosgatja,

Köpönyegét ködből szőtte

a zúzmarák öreganyja.


DECEMBER piros ruhában,

fehér szakállal érkezik.

Karácsonyi készülődés

festi fényesre napjait.


JANUÁR a kedves fickó,

jégen csúszva sétafikál,

síléccel, vagy korcsolyával,

ha elbukik, úgyis feláll.


FEBRUÁR a jeget töri,

jégcsap csöpög az orráról,

szeretne már hazamenni

oda ahol a tél, táncol.

3059. krisztiger (válaszként erre: 3057. - Ilcsimama)
2017. szept. 20. 15:11

Kedves Ilcsimama!


Köszönöm a valaszodat.

Engem nem zavar, ha itt beszeljük meg, hatha valakinek szinten javara valik.


En is szivesen olvasom masok eseteit, igy most en is adhatok valamit a köznek.


Elöre is köszönöm es türelmesen kivarom a valaszod.


Üdvözlettel,

Krisztina

3058. Ilcsimama (válaszként erre: 3055. - Andus40)
2017. szept. 20. 12:58

Kedves „andus40”, gondolom a 2932. számon jelzett kérdéseidre várod a válaszokat. Valóban jók a kérdéseid, csak még nem volt időm rá, hogy bővebben kitérjek rájuk.


Nagyon sok kérdés ( kérés) gyülemlett fel a nyár folyamán, sok az új fórumozó is, akik a kérdéseikkel el árasztottak engem, de igyekszem szépen sorban - amelyek még aktuálisak - a fórumon megbeszélni veletek. Sok puszika nektek.

3057. Ilcsimama (válaszként erre: 3054. - Krisztiger)
2017. szept. 20. 11:55

Kedves Krisztina. Örülök, hogy rátaláltál a fórumra, olvasgass egy kicsit az általam feltöltött témakörökben, hogy jobban beleláss az asztrológiai ismeretekbe, és mennél jobban megismerd a saját magad lehetőségeit.


Természetesen, amennyiben hozzájárulsz akkor a kérdéseidet a fórum keretein belül is, megbeszélhetjük, hiszen azokból mások is tanulhatnak.

Azonban azt nem jól tetted, hogy a nyilvános fórumon adtad meg a születési adataidat, erre ott van a Portál privát oldala, célszerűbb azt használni ezeknak az adatoknak a megadására.

Természetesen a fórumon általam sohasem kerül személyiségi jogokat érintő dolog kiírásra.


Most a nyári szünet miatt nagyon sok kérdés várakozik a sorára, de igyekszem (ha hozzájárulsz a fórumom)a Te problémádra is, közösen a legjobb leheteőséget megtalálni.

Üdv. Ilcsimama

3056. Ilcsimama
2017. szept. 20. 11:34

Ez őszi borongós időben Barátaimnak és Ismerőseimnek küldöm:

Van egy világ valahol ...


”Van egy világ, hol a valóságban még sohasem jártam,

de a legszebb álmaimban néha rátaláltam.

Ott sosincs viszály, örök béke honol,

tücsök énekére, madárdal válaszol.


Évszázados fák közt hűs patak csordogál,

napsütötte tisztáson egy szép palota áll.

Virágillatú szél borzolja hajamat,

arany napsütésben csillámok táncolnak.


Amerre csak nézek, minden mosolyog rám.

Egy lelógó faág megérinti ruhám.

Bár csend van, de lelkemben egy dallam felcsendül,

úgy érzem a gondom, tőlem messze kerül.


Selymes fűszálak vigyázzák léptem,

a szeretet fényében fürdik egész lényem,

S ekkor halk neszezéssel, ahogy sóhaj lebben,

puha pilleszárnyon egy angyal, elém libben.


Nem beszél, de mégis értem minden szavát,

kézen fog és repít hegyen és erdőn át.

Halandó nem érezhet ilyen érzést soha,

puha lepkeszárnyon álom repít tova.

Eddig nem hallott dal csendül lelkemben,

a szeretet ritmusa dobban a szívemben.”

3055. andus40
2017. szept. 20. 08:44

Kedves Ilcsi mama!


Kérdésem az lenne, hogy valamikor, ahogy időd engedi szeretném a feltett kérdéseimet válaszaiddal megérteni. Előre is köszönöm a kedvességedet.


Csodákkal szép napot mindenkinek :)


Üdvözlettel

andus40

2017. szept. 19. 12:16

Kedves Ilcsimama!


Ma bukkantam a forumra es lattam, hogy szivesen adsz tanacsot asztrologia temaban.


születesi datumom: Debrecen, 1982.06.29 2:45


Rak nap, ikrek aszcendens es kicsit probaltam elmelyedni a temaban...kideritettem, hogy a szaturnusz az 5. hazamban a merlegben van.

Hat nagyon elkeseredtem, amiket olvastam, hogy nyügös parkapcsolati dolgokat es nehez gyermekaldast (ha egyaltalan) josul. Mert sajnos nagyon el is vagyok akadva...


Rakkent masra se vagyok, csak egy boldog parkapcsolatra es sajat csaladra.


Igazabol örömmel vennem, ha adnal par tippet, hogy mire figyeljek, mi az amin el kellenne gondolkoznom es/vagy min kellenne valtoztatnom.


Elöre is köszönettel,

Krisztina

3053. Ilcsimama (válaszként erre: 3051. - 563b626108)
2017. szept. 17. 12:57

Kedves „Maryjane89”. Abban bizonyosan igazad lehet, hogy ez a bejegyzés csupán a Nap- jegyek vonatkozásában általános megállapításokat takarhat. Hiszen mindenkinek az igazi énje a Napjegyében illetve az ahhoz kapcsolható ASC jegyében rejlik igazán.

Már pedig, ha Te úgy érzed, ahogyan írod, akkor remélem az érzéseid, nem futnak rosszvágányon.


Hiszen az is tudható a karma asztrológiából, hogy a lelki társ-kapcsolat nem egy, hanem sok újjászületésen átalakulnak ki, és ezekben a kapcsolatokban a pozitív kapcsolatok adhatják az erőt.

Az is biztos, hogy az emberek többsége a lelki társat mindig a feltételnélküli szeretetben keresik, és ha valaki ezt esetleg nem kapta meg a szülőktől, akkor ez bizony nehezebben jöhet létre a sajátéletében. Mert, hogy az - az igazi lelki társ, aki gazdagítani tudja az egyén lelkét, ezért aztán az életutunk során többféle lelki társsal találkozhatunk.

Ilyen lehet a szülő a barát, a társ is, aki egy hullámhosszon van velünk, kikkel szavak nélkül is megérthetjük egymást és ebben a cél is, az lehet, hogy jobb emberekké váljunk egymás által, illetve, a személyiségünk kialakulásában.


A nyugati asztrológiában pedig a pontos születési időre elkészített horoszkópban két ember Napjegye- Holdjegye, de főleg az ASC –jegyek és e mellett még a Vénusz és Mars bolygók is jelezhetik az egymással harmonizáló lelki rokonság” lelki társ” érzés világát.


Azonban a jó és igazi lelki társ inkább arra törekszik, hogy megláttassa bennünk, hogy hol vagyunk a leg gyengébbek, és ott tudjunk erősödni a támogatása által, illetve, hogy fel tudjuk ismerni, azt is, hogy fontos szerepet töltenek be az életünkben. Vagyis ők általuk felismerhetjük, hogy miről vagyunk képesek lemondani, illetve úgy érzethetjük, hogy le tudunk győzni minden az utunkba kerülő akadályt. Olyan lehet ez, mint az energiaáramlás két ember között, hiszen szavak nélkül is megérthetjük egymást, sőt akár még a gondolatok szintjén is oda – vissza, - az érzések által - kommunikálni tudunk egymással.


Vigyázat azonban, amikor csak azt hiszzük, hogy megtaláltuk az igazi lelki társunkat!


Hiszen az igazi lelki társ egy tükröt mutathat nekünk, amelyben megláthatjuk Ön magunkat, de ha nem vagyunk képesek arra, hogy jó irányba változtassuk meg az életünket, akkor bizony az árnyoldalak is megjelenhetnek az életünkben.

3052. Ilcsimama
2017. szept. 17. 11:32

/ Juhász Gyula/Ének.

Az alkony oson már

Fák lombja alól.

A nyár hegedűjén

Ősz bánata szól.

Fák lombja alól

Táncolva az ősz jön

S a rőt koszorút,

Megrázza a törzsön.

Táncolva az ősz jön,

S mint felleg a hegyre,

Vállamra borulnak


/Reményik Sándor/ Örök szerelem.

Egy bükk és egy fenyő.

Úgy összeforrtak ők,

Ahogy csak lelkek forrnak össze néha,

Egymást halálig híven szeretők.

A bükk a nő, fenyő tán a férfi.

Ez áll szikáran, míg a bükk elomló,

Ölelő karjaival általéri.


Úgy látszik, mintha reáomlana,

Pedig támasztja, mint a fenyő Őtet.

S övezi csendes napfény-glória

A vihar ellenében szegülőket.


Így öregedtek meg:

Egy örök ölelésben.

Ölelkeznek a törzsek, koronák,

Ölelkeznek a gyökerek a mélyben.


Mikor kezdődött ez az ölelés?

Ez volt a növekedésük célja, iránya?

Egymáshoz simult itt már hajdanán

Két Isten ültette pici palánta?


S ahogy a törzsük hatalmasodott:

Úgy lett szerelmük is hatalmasabb,

Törzsüket bronzzal ötvözte körül

A felkelő és lemenő nap.


E mozdulatlan, néma szerelem

A jót s a rosszat most is együtt állja.

S egyszerre csap le majd a fejsze rájuk:

Az emberbőrbe bújt Halál kaszája.

3051. 563b626108 (válaszként erre: 3047. - Ilcsimama)
2017. szept. 16. 19:50

Megcáfolom, csak saját egyéni cáfolat ;)

Ikrek (én) Rák (lelkem másik fele) a romantikus/szerelmes partner

Lélektárs mint barát Vízöntő, Bika, Ikrek

3050. Ilcsimama
2017. szept. 16. 11:43

/Várnai Zseni/ Őszi dal.


A nyár szerelme forró és merész,

de édesebb az őszi napsütés,

a csókja már nem éget, mint a láng

csak simogat, mint egykor jó anyánk,

szívünkre könnyű, enyhe fénye hull...

Mindennap korábban alkonyul,

korábban alkonyul.


Az ősz szerelme, mint a kósza szél,

hol lágy zene, hol vészes szenvedély,

a fény, az árny oly gyorsan változó,

mint életünk, e hullámzó folyó,

még kék az ég, de már is elborul...

és mindennap korábban alkonyul,

korábban alkonyul.

Bús könnyet ont a szürke őszi ég,

zordan borong a felhős messzeség,

egy csonka ágra csapzott varjú száll,

mint Rembrandt rézkarc, olyan most a táj...

Csak nézem, és szívem elszorul:

Jaj, minden nap korábban alkonyul...

Korábban alkonyul… . . .

3049. Ilcsimama
2017. szept. 15. 13:07

/Tompa Mihály/ A madár, fiaihoz.


„. . . . Száraz ágon, hallgató ajakkal

Meddig ültök, csüggedt madarak?

Nincs talán még elfeledve a dal,

Melyre egykor tanítottalak?!

Vagy ha elmúlt, s többé vissza nem jő

A víg ének s régi kedvetek:

Legyen a dal fájdalmas, merengő,

Fiaim, csak énekeljetek!..."


/Radnóti Miklós/ A mécsvirág kinyílik.


A mécsvirág kinyílik

s a hunyó láthatárnak,

könyörög a napraforgó:

a tücskök már riszálnak,

odvában dong a dongó

s álmos kedvét a bársony

estében égre Írta

egy röppenő pacsirta;

s ott messzebb, kint a réten,

a permeteg sötétben

borzong a félreugró

nyulak nyomán a fűszál,

a nyír ezüstös ingben

immár avarban kószál,

s holnap vidékeinken

újból a sárga ősz jár.

3048. Ilcsimama
2017. szept. 12. 12:35

Aranyosi Ervin: Élj vidáman!


Nevess, kacagj, legyél vidám!

– Az élet szép dolog.

Kiket kerül a csüggedés,

gyakrabban boldogok.

Ne bénítson a félelem,

ne bőszítsen harag.

Csak járd az utad csendesen,

mint égen, fenn a Nap.

Lelkedet béke hassa át,

áradjon víg derűd,

szíved szeressen igazán,

– s keresd az egyszerűt.

Ne lásd a hírt, mely szomorít!

– A természet csodás!

Legyen a napi programod

az ébren álmodás.

Figyeld szavad, s miről beszélsz,

valósággá lehet.

Mert teremthet a józan ész,

s a kínzó képzelet.

Tudatosan, jelenben élj,

merj álmodni nagyot!

Gondolhatsz jót és rosszat is,

– pontosan azt kapod.

Amitől félsz, az szembe jön,

el nem kerülheted.

A szerencse rád mosolyog,

ha azon jár eszed.

Gondold hát végig, s mosolyogj,

kacagj, legyél vidám!

Ezt ajánlom, de ez bizony

csak az én teóriám…

3047. Ilcsimama
2017. szept. 11. 14:16

Ki kinek a lelki társa?

Kos: 03.21-04.20.

A Kos energikus, fáradhatatlan, találékony és rendkívül céltudatos csillagjegy, aki azt szereti, ha zajlik körülötte az élet. A türelem nem tartozik az erősségei közé, várni csöppet sem szeret. Olyan társra vágyik, aki képes tartani vele a lépést, és pontosan olyan aktív életet él, mint ő. A Kos ideális partnere magabiztos, és a kockázatoktól sem ijed meg. Lelki társra egy másik Kos, az Oroszlán, a Nyilas, az Ikrek vagy a Vízöntő között találhat.


A Bika (április 21. – május 20.)

A hűséges és romantikus lelki társ

A Bika pontosan olyan hűséges, kiszámítható és megbízható társra vágyik, mint amilyen ő maga is. Aki képes vállalni a felelősséget, és a kötelezettségektől sem riad meg. Aki szavahihető, kitartó és nyugodt, nem mellesleg romantikus beállítottságú. Mélyen érez és szereti a szépet, harmónia lengi őt körül. A Bika horoszkópja szerint lelki társát a Rák, a Bak, a Szűz és a Halak csillagjegyek között találhatja meg.


Az Ikrek (május 21. – június 20.)

Az intelligens és szellemes lelki társ

Az Ikrek meglepően szőrözős típus, amikor a számára ideális partnerről esik szó. Ő a zodiákus egyik olyan csillagjegye, aki tudatosan keresi a legjobbat, a lelki társát. Az ideális partner intelligens, okos, szórakoztató, remek beszélgetőtárs, nem mellesleg inspirálóan hat rá. Az Ikrek olyasvalakire vágyik, aki mellett csöppet sem unalmas az élet, aki mindenkor képes a kíváncsiságát felcsigázni. Ilyen párra az Oroszlán, a Mérleg, a Kos és a Vízöntők között lelhet.


A Rák (június 21. – július 22.)

A kedves és érzékeny lelki társ

A Ráknak óriási a szíve, és nagyon sok szeretetet tud adni. Ennek ellenére olyan barátokra és olyan társra vágyik, aki nemcsak elfogadni, de viszonozni is képes az érzéseit. Aki intelligens, akiről úgy gondolhatja, hogy különleges és épp olyan érzéki, mint ő. Akiről gondoskodhat, és aki anyagi és érzelmi biztonságot tud nyújtani. A Rák lelki társát a Skorpió, a Bika, a Szűz és a Halak között találhatja meg.


Az Oroszlán (július 23. – augusztus 22.)

A magabiztos és titokzatok lélektárs

Az Oroszlán olyan társat keres, aki éppúgy imádja a kalandokat, mint akiben rejtőzik valami titokzatos, aki izgalmas annyira, hogy felfigyeljen rá. Az Oroszlán magabiztos, önálló, nem mellesleg rendkívül büszke típus, aki imádja, ha ráirányul minden figyelem. Éppen ezért – bármilyen furcsán is hangzik – még lelki társának sem adja át a reflektorfényt. Párját, aki felnéz rá, aki tiszteli és elfogadja őt, a tenyerén hordozza. Ilyen társra az Ikrek, a Mérleg, a Nyilas és a Kos csillagjegyek között találhat.


A Szűz (augusztus 23. – szeptember 22.)

Az igényes és odaadó lelki társ

A Szűz magasra helyezi a mércét mindenkor, de a szerelem vonatkozásában különösen. Éppen ezért nincs könnyű helyzetben, nagyon nehezen találja meg lelki társát. Az ideális partner céltudatos, törekvő, épp olyan szorgalmasan és keményen dolgozik, mint ő, határozott, nem mellesleg legalább olyan odaadó, mint a Szűz. Hosszas keresgélés után társát a Skorpió, a Bak, a Rák és a Bika csillagjegyek között találhatja meg.


A Mérleg (szeptember 23. – október 22.)

A harmonikus lélektárs

A Mérleg szintén magas elvárásokat támaszt az ideális társ felé. A szépség nagykövete lehetne, ezért a vonzó külső elengedhetetlen a számára. De nemcsak a külsőségek embere a Mérleg, az intelligencia ugyanilyen lényeges elvárás. A Mérleg életében a harmóniára, a lelki egyensúlyra törekszik. Párjától is ezt szeretné megkapni. Lelki társát az Ikrek, a Nyilas, az Oroszlán és a Vízöntő között érdemes keresnie.


A Skorpió (október 23. – november 21.)

A szenvedélyes lelki társ

A Skorpió nagyon érzékeny és nagyon mélyen érző típus. Olyan társra vágyik, akiben kihívásokra talál, aki erősen inspirálja őt, aki folyamatosan fel tudja ébreszteni a fantáziáját, akivel nem mellesleg mély és gondolatébresztő beszélgetéseket folytathat. ASkorpió hozzá hasonlóan szenvedélyes párra a Szűz, a Halak, az Oroszlán és a Rák csillagjegyek között találhat.


A Nyilas (november 22. – december 21.)

szabadlelkű lélek társ

A Nyilas szabad, önálló és nagyon nyitott típus. Amit nem visel el, az a birtoklási vágy. Olyan társra vágyik, aki hozzá hasonlóan vidám és könnyed, nyitott a világra, aki értelmes, intelligens. Akinek eszébe sem jut, hogy megváltoztassa vagy gúzsba kösse őt, viszont arra inspirálja, hogy felnőjön és felelősséget vállaljon. A Nyilas lelki társát az Oroszlán, a Vízöntő, a Kos és a Mérleg között találhatja meg.


A Bak (december 22. – január 19.)

Az elegáns és megbízható lelki társ

A Bak az a csillagjegy, aki nem ijed meg a kihívásoktól. A szerelemben sem remeg meg a lába, amikor ideális párját keresi. Ő is igencsak magasra helyezi a mértéket, hiszen lelki társa elegáns és stílusos, magabiztos, céltudatos, és büszke önmagára. Az intelligenciának sincs híján, és nem csupán felszínes dolgokról képes csevegni. A legfontosabb mégis az, hogy vakon megbízhasson szerelmében. Ilyen társra a Bak a Halak, a Bika, a Szűz és a Skorpió között találhat.


A Vízöntő (január 20. – február 18.)

Az intelligens lélektárs

A Vízöntő ideális partnere éppúgy nyitott a kihívásokra, a kalandokra, mint ő. Szellemes és vidám, kedveli a társaságot, sokat mosolyog, szereti az életet. Ha még a konyhában is megállja a helyét, akkor máris nyert ügye van, mert a Vízöntő szereti a hasát. Lelki társra a Mérleg, a Kos, a Nyilas és az Ikrek között találhat.


A Halak (február 19. – március 20.)

A kreatív és alkotó lelki társ

A Halak valójában a saját világában él, álmodozó típus, akit nem mindig könnyű megérteni, nem mindig érzi, hol húzódik a realitás. Éppen ezért olyan társ illik hozzá, aki lehúzza a földre, aki biztos támaszt nyújthat neki, de aki hozzá hasonlóan vonzódik a művészetekhez, akivel mély és érzelmes témákról is beszélgethet. A Halak lelki társára a Rák, a Skorpió, a Szűz és a Bika csillagjegyek között találhat.

3046. Ilcsimama
2017. szept. 11. 14:03

A NAPKITÖRÉSEK ÉS HATÁSAI, NAPKITÖRÉS ÉS A TUDAT!


Amikor Napkitörések történnek, a felhalmozódott mágneses energia, amely a Naprendszert kitölti, hirtelen felszabadul.

Sugárzást bocsát ki gyakorlatilag a teljes elektromágneses spektrumon keresztül, a hosszúhullámú rádióhullámoktól kezdve, a röntgensugarakon és a Gamma sugarakon át, egészen a rövidhullámokkal bezárólag.

A tobozmirigy, amely szabályozza szervezetünk cirkadián ritmusát és melatonin hormon termelését, igen érzékeny a mágneses mezőre.

A. L. Tchijevsky orosz tudós szerint életünkben a legjelentősebb emberi események, 80 %-ban a naptevékenység 5 éves periódusának csúcsában következik be.

Az elmúlt 10 év legerősebb napkitörései zajlanak napjainkban.

HOGYAN BEFOLYÁSOLNAK BENNÜNKET A NAPKITÖRÉSEK? - teszik fel sokan e kérdést, mert nem csak a technikai eszközökre van hatással, ahogyan azt sokan gondolják, hanem az emberi élő szervezetre is.

HATALMAS NAPKITÖRÉSEK HATÁSAI: (melyek az utóbbi napokban is történtek)

New Scientist magazin egy nemrégiben közzétett tanulmánya szerint, közvetlen kapcsolat van a Nap mágneses energiaviharai és az ember biológiai rendszere között.

Az a csatorna, amely irányítja Földön az időjárást a mágneses mezőn keresztül, ugyanaz a csatorna könnyíti meg a Nap töltött részecskéinek a beáramlását az emberi test körüli mágneses mezőbe (aurába).

A Nap geomágneses viharainak meg növekedett intenzitása és előfordulási gyakorisága okozza a bolygónkon bekövetkezett VÁLTOZÁSOKAT. Ezek közé tartoznak a földrengések, vulkánkitörések, hurrikánok, tornádók és szélviharok. Továbbá a fokozódó napkitörések hatásának következménye az emberek zavarodottsága.

GEOMÁGNESES TEVÉKENYSÉGEK BEFOLYÁSOLJÁK AZ EMBERI TUDATOT !!!!


A naptevékenységek közismert módon hatással vannak az emberi tudatra. A napkitörések befolyásolják a központi idegrendszert, az összes agyi aktivitást (beleértve az egyensúlyt), az emberi magatartásmintákat, és az összes psziché-fiziológiai (értelmi / érzelmi / fizikai) válaszokat.

A napkitörések tüneteket okozhatnak nekünk: idegesnek, nyugtalannak, aggódónak érezzük magunkat. Szédülés, ingerlékenység, fásultság, fáradtság, hányinger, és émelygési tünetünk lehet. Egyes embereknél szokatlan feledékenység jelentkezhet, míg mások heves szívdobogást tapasztalhatnak. Emberek elhúzódó nyomásról panaszkodnak fejünkben és fejfájást éreznek.

SEJTEMLÉKEINK TÖRLŐDNEK !


A Napkitörések és a Napból kiáradó FOTON hullámok megváltoztatják a fizikai valóságunk szövetét. Erőteljes hatást gyakorolnak ránk, felébresztik, és világossá teszik a sejtszinten tárolt emlékeinket. A feldolgozatlan múltbéli traumáinkat és tapasztalatainkat az alacsony frekvenciájú energiasejtjeinkben tároljuk. A Napból érkező magasabb frekvenciájú foton alapú hullámok megemelik az alacsony szinten lévő érzelmi sejtemlékeinket.

Ahogy ezek a sejtemlékek újra kalibrálódnak a magasabb frekvencián, spontán módon elengedésre kerülnek az alacsonyabb érzelmeink, úgy, mint a szomorúság, a düh és anélkül, hogy tudnánk, miért.

Több esetben ezek „felszabadítása” váratlanul tör ránk és időtartama akár húsz percig is eltarthat, olyan érzést kelt bennünk mint egy „hőhullám”, testünk felmelegszik. Úgy érezhetjük magukat akár egy hullám, váratlanul felszínre kerülnek érzelmeink, mint derült égből a villámcsapás, aztán hirtelen eloszlik.


A LÉLEK CÉLJA AZ "ÉBREDÉS".

Az Isteni Terv elemei összefonódnak a mi sejtjeink emlékezetével. A közelmúltban infúzió formájában a foton-energiák felerősítették sejtemlékezetünket, ami azt jelentette, hogy az Isteni Terv különböző elemei beszivárogtak az Éber Tudatba. Ennek eredményeként sokan kezdenek emlékezni Lelkük céljára, és hirtelen változások történnek életükben, átrendezésre kerül életük a magasabb cél érdekében.

Azonnali megnyilvánulás...

A másik leágazása a beáramló foton energiának az az, hogy mivel ez egy magasabb frekvencia, megnöveli a teljesítményt, a sebességet és gondolataink kapacitásának megnyilvánulását. Szó szerint képesek vagyunk gyakorolni „az azonnali manifesztációt” ; amit gondolunk azt azonnal létre is hozzuk.

Ezzel soha nem tapasztalt magas szintű megnyilvánulás lehetséges.

A Foton alapú energia keveredik gondolataink vibrációs frekvenciájával, ezért elengedhetetlenül fontos, hogy arra irányítsuk a figyelmünket, amit létre akarunk hozni, a helyett, amit nem akarunk, hogy nyilvánuljunk az életünkben.

Amire a figyelmünket és gondolatunkat irányítjuk az, fog gyorsabban megnyilvánulni.

Azok számára, akik ebben a pozitív változás és átalakulás folyamatában részt vesznek, azok számára ez az energia képessé tesz és előnyös lesz.

Másrészről azoknak, akik a múltban ragadtak, akik továbbra is áldozatnak tartják magukat, folytatják a haragot, még több negatívat fognak tapasztalni, egészen addig, amíg készek nem lesznek, hogy elengedjék a régi „létet” és áttérjenek egy magasabb, pozitív rezgésre.

A jó hír az, hogy van szabad akarat, mindenki maga dönt. Használják ezt a gazdag és hozzáférhető erőforrását az elektromágneses energiának.

A napkitörések további hatásai...

A fokozott gyakoriságú és intenzitású napkitörések segítik a régi minták szétesését. amelyek már nem szükségesek, és létrejöhessenek az Új minták. Ez a Változás egy dinamikus és elkerülhetetlen folyamat, amely miatt sok ember izgatottnak, bizonytalannak érezte magát az elmúlt időszakban.

A napkitörések nagy pusztítást okozhatnak technológiai eszközökben, mint például a számítógépekben.

Mivel a naptevékenység emelkedése továbbra is fennáll, új tünetek jelennek meg. Az idő és térdimenziók kezdenek "inogni", kiszámíthatatlanok. Egyes embereknek úgy tűnik, hogy elveszítik az időérzéküket, és / vagy elveszítik a szavakat beszéd közben. Mások szerint az idő egyszerűen eltűnik.

Sok ember küzd alvási nehézséggel, forgolódnak éjszaka, és gyakran tapasztalhatnak szokatlan álmokat. Mások, meg mikor becsukják szemüket éjjel, az őket körülvevő világ forog.

Közülünk néhányan hatalmas túlfeszültséget éreznek a testükben; ezt a túlfeszültséget többnyire követi egy energiaszint csökkenés. Vannak, akik beszámolnak hányingerről, izomfájdalmakról, fájdalomról és szédülésről. Egyesek egyfajta nyomasztó szomorúságot éreznek, míg mások eufóriát tapasztalnak. Lehetségesek látászavarok, belső fül problémák, zümmögő fül, torok és pajzsmirigy problémák, és a hideg láb.


Mi a teendő, ha érzékeny a napenergia-vihar tevékenységre?

Ha a fent említett hatások bármelyikét tapasztalják, nincs mitől tartaniuk – Legyenek boldogok.

- Tudatosan vegyenek részt ebben a jelenleg kínált különleges és erőteljes lehetőségben, saját evolúciónk gyors előrelépésében, mint energikus lények.

- Az aura / energia rendszerünk újra kalibrálása zajlik, az eddiginél jóval magasabb és finomabb frekvencián.

- Minél tájékozottabbak vagyunk és ismerjük, hogy Változások zajlanak, ha felvilágosultabbak vagyunk, és magunkévá tesszük ezt a folyamatot, mint egy szükséges fejlesztő lépést az életünkben.


A NAP KIVÉTELES SEGÍTSÉGÉVEL NÖVEKSZÜNK A MENTÁLIS, AZ ÉRZELMI ÉS A SPIRITUÁLIS ÉBREDÉS IRÁNYÁBA!

A gyakorlatban fizikai szinten enyhíteni tudjuk az evolúciós folyamat nagyobb kihívásait extra pihenéssel, és sok vízivással. Azok számára, akik esetleg óceán közelében élnek, egy séta a tengerparton (vagy ami még jobb, egy jó úszás!) segíti a beérkező energiákat egyensúlyban tartani.

(Fordította: Raj Éva)

3045. Ilcsimama
2017. szept. 11. 14:03

/Csoóri Sándor/ Szeptemberi gyónás.


Sarkunkban újra szeptember hava,

csuhé-szatyrodból a nyár, mint a legutolsó darázs,

kirepül.

A meggyfa már vörös levelet ejt, ne nézz oda!

Én se nézem narancsos meztelenséged, noha nézném-

sötéthúsú szilvát, harapok inkább ketté.

A szemed is szilva, az öled is szilva, ízed is az!

Gyékényen árulnálak, ha nem volnék irigy.

De hát irigy vagyok, és verseket írok vezeklésül,

birsalma-sárga szavakat ontva, erdő-fényt, erdő-

tüzet,

hogy tükrödben fésülködő őszi madár is lássa magát.



/Kiss Anna/ Fűszedő.


Szedésre érett már a fű,

borzong a fél sötétben,

Boróka asszony pendelye

világol kinn a réten.

Talán füvek közt válogat,

sejtésnyi még az illat,

álom füvére, hogyha lel,

magának is szakíthat.

Szedésre érett már a fű,

harmat suhog le róla,

csücsökre fogja pendelyét

a jó füvek tudója.

Úgy válogat, hogy szóban is

elősorolja őket,

igazlátókat, éltetőt,

lélek cseréltetőket.

Vigyázva, hogy virága is

hullatlan megmaradjon,

vének szívében ifjúság

belőlük hogy fakadjon.

Szedésre érett már a fű,

borzong a fél sötétben,

Boróka asszony pendelye

világol kinn a réten.

3044. Ilcsimama
2017. szept. 10. 15:56

/Weöres Sándor/ Galagonya.


Őszi éjjel

izzik a galagonya

izzik a galagonya

ruhája.

Zúg a tüske,

szél szalad ide-oda,

reszket a galagonya

magába.

Hogyha a Hold rá

fátylat ereszt:

lánnyá válik,

sírni kezd.

Őszi éjjel

izzik a galagonya

izzik a galagonya

ruhája.

3043. Ilcsimama
2017. szept. 8. 14:16

Szeptember 8-a Mária napja, akik ezen a napon tartják a névnapjukat Isten, éltesse őket: azonban nagyon sokan szeptember 12.-i Mária napon tartják a névnapjukat.

Szeptember 8-a a Népi regula és naptár szerint „Kisasszonynapja” van!


Időjárási szempontból ez a nap rámutató napnak tekinthető, mert ez jelzi a következő 40 napnak a hőmérsékletét és a csapadék lehetőségét is.

Ugyan is, ha ezen a napon bugyborékkal esik az eső, akkor csapadékos őszre lehet számítni, viszont, ha napos az idő és nincs még ezen a napon fagy, akkor még szép és gyümölcsöt érlelő meleg őszre lehet kilátás.

Az idei bor milyenségére is rámutat ez a nap, mégpedig azzal, ha az éjszakákon nem hűl le nagyon a levegő, akkor a borok jó édes musttartalommal rendelkeznek majd. Viszont, ha hidegidő van e - a napnak az éjjelén, akkor a borok savanykásak lesznek.


Ezt a 8-i napot tartották a régi öregek „fecskehajtó napnak is”, ugyan is, ekkorra már csapatokba verődnek a fecskék és szeptember 12.-re elhagyják hazánkat, hogy melegebb égtájakon keressenek maguknak jobb életteret.


A katolikus vallás szerint szeptember 12.-e Szűz Mária neve napja is, egyben „fecskehajtó kisasszony”napja is, ekkor van.


/Kosztolányi Dezső/ Esti Kornél éneke.


...Hát légy te s könnyű,

könnyű, örökre játszó,

látó, de messze-látszó,

tarkán lobogva száz szó

selymével, mint a zászló,

vagy szappanbuborék fenn,

szelek között, az égben,

s élj addig, míg a lélek,

szépség, vagy a szeszélyek,

mert - isten engem - én is,

én is csak addig élek....”


/Kosztolányi Dezső/ Szeptember elején.


A hosszú, néma mozdulatlan ősz

Aranyköpenybe fekszik nyári, dús

játékai közt, megvert Dárius,

és nem reméli már, hogy újra győz.

Köröskörül bíbor gyümölcse ég,

s nem várja, hogy kedvét töltse még,

a csönd, a szél, a fázó-zöldes ég

fülébe súg, elég volt már, elég,

s ő bólogat, mert tudja-tudja rég,

hogy ez - az élet, a kezdet a vég.

Nekem se fáj, hogy mindent, ami szép,

el kell veszítenem.

A bölcsesség nehéz aranymezébe öltözöm,

s minden szavam mosolygás és közöny.

3042. Ilcsimama
2017. szept. 6. 14:15

/Kun Magdolna/ Varázs alkonyom.


Csak nézd szépségét az esti alkonynak,

melyben a színek kavalkádja napról napra más,

s meglátod, hogy fest a természet óarany felhőket,

és hogy kergeti vad szelével sötét tónusát.


Néha elég egy esetlen törtszárnyú pillanat,

mibe beleolvad egy ilyen álomszerű varázs,

s már nem is fáj annyira ez az ezerarcú élet,

mibe végtelennek tűnik a lét-szomorkodás.


Valahol mindig találunk néhány szökött percet,

ami hűséggel vigyázza a színek ritmusát,

csak a dalt kell megtalálni s azt a hozzá illő kottát,

mi szívünkbe harsogja az élet-muzsikát.



A vershez kapcsolódó színhatások:


Sokszor találkozhattunk már olyan szituációkkal, amikor is jó lett volna tudnunk, egy-egy szín jelentését, most csokorba szedve olvashatjuk a teljesség igénye nélkül:


Sárga: Az örök fény, a felség, a hatalom kifejezője, a közvetítés jelképe emberek és istenek között.

A világos- vagy aranysárga a hit, a jóság, az intuíció, az intellektus színe. A narancssárgába hajló sárga a Nap, a melegség szimbóluma; az isteni szeretet, a bölcsesség színe; a zöldessárgát viszont a halálhoz, az irigységhez, a hitszegéshez társították.

A buddhizmusban a lemondás, a vágytalanság, az alázatosság, a szerzetesek színe.

Kínában a Föld, a középpont színe. Eredetileg császári szín volt - csak annak volt szabad sárga ruhát viselnie, aki a császári családhoz tartozott -, később az előkelőség kifejezője lett.

A keresztény hagyományban is megjelenik a sárga szín többértékűsége: lehet a szentség, a felfedett igazság kifejezője, ugyanakkor a sötét sárga az eretnekség, az árulás színe.


Narancssárga: Átmeneti szín a piros és a sárga között; a szellem és a libidó egyensúlyát jelképezi.

Kínában és Japánban a szeretet és a boldogság színe. A buddhista szerzetesek ruhájának színeként a láng, a megvilágosodás fénye, az isteni szeretet kinyilatkoztatása.

A zsidó hagyományban a ragyogás és a pompa színe.


Piros: Éppúgy lehet az élet, mint a halál jele; mindkét esetben a vérrel asszociálható.

A nemiség szimbóluma, a libidó színe.

A történelem előtti időkben a halottak mellé vörös színű port szórtak a temetkezési szertartás során. Ókori babona, hogy apotropaikus erejű, megóv a démonoktól és a veszélyektől.

Az egyiptomiak befestették fáikat, barmaikat, vagyontárgyaikat pirosra, hogy megvédjék a tűztől és más károktól, s hogy termékenyek legyenek.

A zsidók ajtófélfáikat az áldozati bárányok vérével festették meg, hogy megóvják házaikat a tíz csapás öldöklő angyalától.

Görögországban vörös leplet borítottak a holtakra, ezzel jelképesen áldozattá avatták, hogy kibékülve az alvilágiakkal, lejuthasson birodalmukba.

Az antikvitásban a szeretet, a szerelem, a szenvedély kifejezője; Rómában a menyasszony tűzpiros fátylat visel, ez a flammeum.

Erő-, tűz- és hatalom-jelképként is szerepel.

A zsidó és keresztény hagyományban a komolyság, a fenség színe.

Az Újszövetségben a bűn, az engesztelés, a vezeklés és az áldozat színe.

Negatív jelentése a testi szenvedélyek, megbélyegzéséhez kapcsolódik, a skarlátvörös a "nagy babiloni parázna" színe.

A piros lámpás házak színeként a paráznaságra utal.

Az alkimisták kemencéjét jelképezi, valamint a "Nagy Mű" harmadik fokozatát.

Az európai népszokásokban a húsvéti piros tojás a termékenység jelképe.


Barna: A föld színe, ebből adódik anyaság, gondoskodás, termékenység, szorgalom jelentése.

Mint anyagi szimbólum, az ösztönszféra kifejezője is.

Már az ókorban felveszi a vezeklés, az egyszerűség, az alázat értelmet.

A középkorban az alábbi jelentések tartoznak hozzá: hallgatagság, az evilági hívságok megvetése, szegénység; ezért lesz a ferences szerzetesrend öltözetének színe.


Szürke: A hamu és a köd színe, ezáltal a szomorúság, a melankólia, az unalom, a fásultság, az egyhangúság jelképe.

A keresztény szimbolikában a test halálát és a lélek halhatatlanságát jelképezi. Ebben az értelemben vált az egyházi közösségek, a rendek megkülönböztető színévé.

A szürke a színek ellentéteként a semlegességet, a hétköznapiságot jelenti.


Zöld: A tavasznak, a természet megújulásának, a növekvő életnek a kifejezője.

Különösen az örökzöld növényekhez kötődik termékenységi és halhatatlanságot kifejező szimbolika.

A színskála "közepén" áll, kiegészítő színe a piros, s mivel a kék és a sárga elegye, jelöli egyben a színek hármasságát. Ebből adódik kétértékűsége is: lehet a fiatalság, a remény, a boldogság, ugyanakkor a változás az átmenetiség, a féltékenység jelölője.

Meleg és hideg, égi és földi keveréke.

Lehet az éretlenség, a tapasztalatlanság és naivság jelképe.

A kereszténységben a halhatatlanság, a feltámadás színe, az Erények közül a Reményé.

Negatív jelentése: méreg, halál, a gonosz rontó ereje. A sátánt gyakran ábrázolják zöld testtel és szemmel.


Kék: Az égbolt, a tenger színe, a megfoghatatlanság, a végtelenség, a transzcendencia szimbóluma.

Az intellektus, az elmélkedés, a megnyugvás kifejezője, amely a képzelet és a szürrealitás világához is kapcsolódhat.

Az égi istenekre utalva az emberfeletti, mennyei hatalom kifejezője, ebben az értelemben a földi szenvedélyeket jelző vörös ellentéte.

A keresztény szimbolikában az angyalok, valamint Szűz Mária színe.

A világi uralkodók színeként hatalmuk égi eredetére utal.

Míg a nappali ég vakító kékje maszkulin jelentésű, addig az éjszaka sötétkékje a feminin princípiumra utal.


Lila: A mértékletesség színe.

Egyensúly a föld és ég között (a hajnali és az esti ég színe), az értelem és a vágy, a bölcsesség és az érzelmek között.

Jelenthet intelligenciát, tudást, vallási áhítatot, szentséget, alázatosságot, bűnbánatot, fájdalmat, nosztalgiát.

A rómaiaknál Jupiterhez kapcsolódik.

A kereszténységben a papi törvények, az autoritás, az igazság, a böjt, a szomorúság és a várakozás kifejezője.


Fekete: Az ősi sötétség, a káosz, az éjszaka, a feneketlen, titokzatos mélység, a világűr jelképe.

A színekben kifejeződő élet ellentéte, a halál szimbóluma.

A lemondás színe, a gyász kifejezője; számos hagyományban a gonosz erőkhöz kötődik.

Az ókorban az alvilág isteneihez társult, pl. Hádész - Plátón, Hekaté, Ozirisz színe.

A kereszténységben egyrészt a halál és a gyász színe, másrészt a bűn, a pokol, a bűnhődés jelképe.

A világtól, az élettől való elfordulást, az alázatot is kifejezte, ezért a papok és a bencés szerzetesek ruházatuk színéül választották.

Az alkímiában a szín hiánya, a Nagy Mű első foka, a bomlás, az erjedés, a pokolba való alászállás jelképe.


Fehér: A fény, a tisztaság, a differenciálatlanság, a transzcendencia, a tökéletesség, az egyszerűség jelképe.

Lunáris szín, a női princípium szűzi aspektusát jelzi.

Az égi istenek állatainak színe, így pl. Zeusz, mint fehér hattyú; a Buddha születését jelző álom elefántja; a Szentlélek galambja.

A fehér szoros kapcsolatban áll a halállal és az ehhez kapcsolódó rituális tárgyakkal (halotti lepel, gyertya), jelképezi a szellemeket és a kísérteteket.

A hinduizmus Kozmikus Tojásának színe, amely az állandóság és örökkévalóság megvalósulása.

Kínában a gyász színe. A fehér tigris az őszre, az érett életkorra utal, maszkokon pedig a ravaszságot jelzi.

A fehér virág a gyermekáldást jelenti.

Ártatlanság értelemben jelenik meg Athénban, ahol az Areioszpagosz bírái fehér kövekkel szavaztak a vádlott felmentése mellett.

A keresztény hagyományban az öröm és a vigasság hordozója. A szentséghez, Istenhez tartozó szín, valamint a feltámadás színe.

A fehér ruha a tisztaságot, a szüzességet, a lélek győzelmét jelenti az anyag felett.

A béke és a jóakarat kifejezője; erre utal Noé fehér galambja és a békekövetek fehér zászlója.


Ezüst: Utalhat a kereskedelemre és a pénz hatalmára.

Az egyiptomi mítoszok szerint Ré a napisten csontjai ezüstből vannak.

Kínában a legértékesebb fémnek tartották; a Tejútat "ezüstfolyónak" nevezték.

A görög-római mitológiában a második világkorszak az ezüstkor, amely az aranykor boldog világával szemben a hanyatlás kezdete.

Míg a királyok féme az arany, a királynőé az ezüst.

Az ezoteriában a lunáris asztrál színe.


Arany: A napfény, az isteni hatalom, a megvilágosodás, a halhatatlanság, a dicsőség jelképe.

(Tudjuk, hogy a Nap fénye 8.5perc alatt ér el a Fölhöz)

Az összes napistent, a vetés és aratás isteneit, a beért termést szimbolizálja.

A kereszténységben, az ikonfestészetben és a románkor nyugati festészetében az arany háttér a transzcendens szférára, a mennyei birodalomra utal az arany dicsfény, a glória pedig a megdicsőült szentekre.

Az ezoteriában szintén a szoláris asztrál színe.


Forrás:I.Sz. Facebook.

3041. Ilcsimama
2017. szept. 5. 04:48

/Gárdonyi Géza/ Szeptember.


Elnémult a rigó. Az esteli csöndben

az ősz bogár szomorú pri-pri dala szól már.

A távoli szőlőkben panaszolja szüntelen:

elmúlt, odavan a nyár, a meleg nyár!

Így változik búsra az én hegedűm is:

fejemre az ősz dere, az ősz dere száll.

Gazdagon érik a szőlőm, telve a csűr is,

De pri-pri: odavan a nyár, - a nyár...


/Kálnoky László/ Kettősség.


„…..Ha a szellem testköréből kiléphet

egy kis időre, zakatolva jár

az agyvelő tovább is, mint kitépett

pókláb, amely pók nélkül is kaszál.

Felhőt követ a szellem, s csapodár fényt,

az agy csak a felhúzott szerkezet

gépösztönét, míg óriásbogárként

falja az óra percegve az eltelt perceket.. . . . .”


/Tóth Árpád/ Őszi kérdés.


„Jártál-e mostanában a csendes tarlón este,

Mikor csillaggal ékes a roppant, tiszta tér,

S nagy, lassú szekerek ballagnak haza, messze,

S róluk a szénaillat meghalni visszatér?

És fájt-e, amíg nézted a nyárfást révedezve,

Hogy reszket agg fejük, az ezüstös fehér,

S hogy édes életednek újra egy éve veszve,

Mert viszi már szeptember, a nagy szénásszekér?

S ültél-e elfáradva kemény, út menti kőre,

Merőn bámulva vissza az elvakult időkbe

És feldöbbenve: jaj! Ha most ledőlnél halva!

S eszméltél-e fel árván az éji hidegen,

Mikor a késő szellő, mint kósza, idegen,

Eb, a lábadhoz simult s bús kezeidet nyalta?”


/SZABÓ PACSIRTA ÉVA/ Elmúlt a nyár!


Elmúlik a nyár

A fecske tovaszáll

Gólyamadár fészkét hagyva

Messzi országba száll.

Hullnak a virágok

Lassul az élet

A madarak sem énekelnek

Annyi nyitni kéket.

Esőfelhők tornyosulnak

Odafönt az égen

Harmatosak a reggelek

A köd sűrűjében.

A tücsök sem hegedül

Nem húzza oly vidáman

A hold sem világít már

Úgy az éjszakában.

Elmúlt a nyár

Bizony egy másik év

Hisz tudja jól nálunk

Minden évben vendég.

Hullnak a virágok

Lelassult az élet

A madarak sem énekelnek

Már nyitni kéket.

Mindenki behúzódik

A meleg szobába

És titokban,csendesen

A jövő nyarat várja.

3040. Ilcsimama
2017. szept. 4. 11:46

Kedves Fórumozók.

Lassan a nyárnak már vége, a sötétedés is hamarabb következik be, így talán többeken térünk vissza kedvenc szórakozásunkhoz az asztrológia világában.

Ne feledjétek, hogy az első őszi teliholdat (jókívánságok ideje), szeptember 6-án láthatjuk, a fényviszonyok szempontjából a 6-án este lesz a legkedvezőbb látvány, hiszen ekkor már napnyugta után kb. 20 perccel, bukkan fel a Hold a keleti horizonton, persze, csak akkor lesz jó látható, ha tiszta lesz az égbolt.


A Neptunusz nem tartozik a könnyen megfigyelhető bolygók közé, hiszen távoli és Földünkről nézve igen halvány égitest, így csupán távcsővel látható, azonban mi, akik szeretjük az asztrológiát, tudjuk, hogy a távoli csodás szép kék gázbolygó a Neptunusz, aki ezekben, a hetekben a legfényesebb, 4-én van a legközelebb Földünkhöz. Mivel pedig 5-én szembenállásban lesz a Nappal, így akiknek a képleteikben ez a szembenállás fényszög megjelenik Ők, számíthatnak leginkább arra is, hogy ravaszkodó, alattomos sikertelenségek kerülhetnek felszínre a feljebbvalóik részéről.

Éppen ezért nagyszükségük lehet a Telihold - hatás nyújtotta jó kívánságokra.


A Neptunusz egyébként jelenleg a Halak jegy 13° fokán halad éppen, és a Hold is, éppen Halak- jegyben jár 6-án, mivel pedig a Neptun bolygó éppen a Halak-jegy uralkodó bolygója a „Jóságos JUPITER” bolygóval egyetemlegesen a jókívánságok is, jobban teljesülhetnek. Hiszen a Jupiter bolygó is még mindig a Mérlegjegyben 22° -nál halad, így akár még a Vénusz uralkodói jó hatással is számolhatunk.


Azt is tudhatjuk, hogy amikor a Neptunusz bolygó éppen a Halak-jegyben halad, (vagy akiknek a Neptunusz bolygó a születési képleteikben éppen a Halak-jegyben található, vagy éppen a Halak- jegyben születtek éppen), a Neptun - Jupiteri együttes hatás erősebb lehet. Hiszen a Neptunuszi hatás élénk képzelő erővel ruházza fel a szülötteit, illetve mélyebb spirituális erőkkel röpíthet az illúziók világa is, ilyenkor pedig a veszélyt az jelenheti, ha valaki képtelen különbséget tenni a valóság és a valódi szellemi sugalmazás között.

Mivel pedig szeptember 13.-án a Mars bolygó is, feltűnik az égbolton a Merkúr bolygó közelében, amely éppen a Szűzjegy végénél/ Merkúr uralom alatt halad, így a gondolatokra is erőteljesebb hatás lehet.


Viszont mivel a hűvös őszi éjszakákon már a talaj közelében gyakran képződik sekély ködréteg ez szinte misztikussá, varázsolhatja az egész szeptemberi ÉGI- tájat.

3039. Ilcsimama
2017. szept. 4. 11:41

/Weöres Sándor /Marasztaló!


Ó ne vidd el

két szemeddel

a napsugarat!

Ne menj, várj még:

mert e tájék

sötétben marad.

Ág nem himbál,

fecske nem száll,

béres nem arat.

Ó ne vidd el

két szemeddel

a napsugarat!


/Juhász Gyula/ Szeptember aranya.


Pirkad a lomb, nyaram elmúlt,

Elmúlt epedve nyaram,

A hold bőség-szarujában,

Szeptember aranya van.

Ez a nyár volt a legszebb,

Mert legszomorúbb nekem.

Elmúlt/ Most eldalolom majd,

Szeptember éjjeleken.

Mert ez - az én sorom, üdvöm,

Tűnőben szép nyaram,

Mikor a holdon, szőkén, a

Szeptember aranya van.

3038. Ilcsimama
2017. szept. 3. 15:32

/Garai Gábor/ Szeptember.


Régóta érzem én: az évek

ilyentájt indulnak velem,

mikor megérkeznek, a tépett

fák s levetkőznek nesztelen.


A nyár csodával volt adósom.

S vakul az ég lencséje már,

nem süti át a hit s a hő sem.

Tűnődöm: se csoda, se nyár.


Marad az esély, a valódi,

a tettel megteremthető,

amiben meg tudok fogódzni,

mi fölmagzik majd s újra nő.


És megédesedik tevékeny

gyöngeségem, gyümölcs a fán:

int maga-megváltó reményem,

mint nyúlánk, szőke-fürtű lány:


Dér angyala int, hogy kövessem:

fény s pára ő kívül - belül.

Hív, halálnál hűségesebben:

végképp és elérhetetlenül.


Megjegyzés: az előző 3037. számú bejegyzést átvettem egy kedves nettes ismerősömtől, a szóbban forgó Guadalupei Szűz Mária JPG kép a naplóm képei közt megtekinthető.

3037. Ilcsimama
2017. szept. 3. 15:28

Hogy csodák nincsennek talán még is!


A Guadalupei Szűz Mária kegykép rejtélye

A világ leglátogatottabb zarándokhelye a guadalupei Miasszonyunk bazilika.

Évente több mint húsz millió embert vonz a világ minden tájáról.

Nem véletlenül, hiszen Lupita, ahogy a helyiek hívják, számos titkot őriz.

Szinte nincs olyan szappanopera, melyben legalább egyszer ne hallottunk volna róla. De viccet félre téve, még a NASA kutatóit is ámulatba ejtette a kegykép. A neves szakembereknek köszönhetően, sem tévedés, sem egy jól kivitelezett csalás gyanúja nem merülhet fel. Döbbenetes eredményekre jutottak, amelyeket egész egyszerűen valóságos Csodáknak nevezhetünk?!

A tilma legendája!


A legenda szerint 1531 decemberében egy Juan Diego nevű mexikói indiánnak megjelent a Szűzanya. Arra kérte, hogy építsenek neki a találkozásuk helyén, a Tepeyac-dombon egy templomot. „Menj a püspökhöz... azt akarom, hogy templomot emeljenek e helyen!" A kérésnek eleget téve, Juan elment a püspökhöz, de az nem hitt neki.

Másnap megismétlődött a találkozás és Diego újra felkereste Zumárraga püspököt. A püspök látva Diego kitartását, bizonyítékot kért történetének igazolására. Az indián visszament a dombra és elpanaszolta Szűz Máriának, hogy nem hisznek neki és valamilyen jelet kérnek tőle. A szent csak szelíden mosolygott rá, és megkérte, hogy jöjjön vissza holnap és megkapja a püspök által kért jelet. Ám Juan másnap nem ment el, mert nagybátyja súlyos beteg lett és papot kért.

Nem a megszokott úton haladt, hogy teljesítse rokona kívánságát, de a Szűz Anya akkor is megjelent neki, és elmondta, hogy nagybátyja nem fog meghalni és éppen most gyógyult meg. Arról is biztosította, hogy télvíz idején rózsákat fog találni a Tepeyac dombon. Ez után Diego december 12-én felment a Tepeyac dombra, és teleszedte tilmáját rózsával, melyeket a tél ellenére valóban ott talált, ahogy azt Szűz Mária megígérte. Elvitte a püspökhöz, és az ott lévők előtt széttárta köpenyét. Mindenki térdre borult, de nem a virágok miatt. A tilmán ugyanis megjelent Szűz Mária képének lenyomata. A kért helyen hamarosan megépült a székesegyház és közel kilenc millió indián keresztelkedett meg. A tilma azóta is a bazilikában van és bárki megtekintheti.

A tilmának nevezett köntösön egy 143x55 cm-es kegykép látható. A képen a nőalak kreol arcvonású, napsugarak veszik körül és lába alatt félhold van. Vállát kék köpeny borítja, ruhája rózsaszínű és arany csillagok ragyognak rajta. Öve sötétviola színű, amely azték szokás szerint azt jelzi, hogy várandós. Nyakában pedig egy kereszt látható. A virágok elenyésztek, de az agávé-rostokból szőtt tilma, még a mai napig is épen maradt. Annak ellenére, hogy az ilyen anyagból készült szövetek élettartama 20 év, Juan Diego tilmája több mint 400 éve dacol a természet rendjével szemben. Nem rohadt el, nem ment tönkre, pedig egyfolytában viszontagságos környezetben van. Ezen a gyertyákat, érintéseket, csókokat, dörzsöléseket és a párát érthetjük. Az 1789-ben készített másolat, 8 év alatt teljesen kifakult, pedig védő üveg mögé helyezték. Dr. Adolfo Orozco, a Mexikói Nemzeti Egyetem fizikusának beszámolója szerint nincs tudományos magyarázat a tilma megmaradására. További érdekesség, hogy a szövet állandóan 36,6 fokos. Egy sztetoszkópos vizsgálat alkalmával döbbenetes dolgot fedeztek fel - Mária övénél a tudósok 115 pulzus/percet mértek, mely egy magzat pulzusszámának felel meg!


Már 1929-ben Alfonso Marcu nagyításai révén feltűnt, hogy a Szent Szűz jobb szemében egy szakállas alak tükröződése látható. Ezt a dokumentációt elhelyezték a bazilika levéltárában és nem hozták nyilvánosságra.


1936-ban Richard Kuhn, Nobel-díjas vegyész megállapította, hogy a képen nem látni sem szerves, sem pedig ásványi festéknyomokat. Szintetikust pedig nem használhattak, mert azt csak 300 év múlva fedezték fel.


1951-ben egy fotós, José Carlos Salinas engedélyt kért a köpeny üveg nélküli vizsgálatára, és alá is támasztotta Marcu felfedezését. Erről ő maga így nyilatkozott: „Úgy néz ki, hogy a Szent Szűz szemében tükröződő kép, a csoda azon pillanatát mutatja, amikor a résztvevők arcát, mintha a hajnal sugarai ragyogták volna be, mintegy halvány narancssárga fénnyel."


1954-ben egy fizikus, Francisco Ribera szerint a képet az ember számára ismeretlen eljárással hozták létre a poncsón.


1958-ban felfedezték az úgynevezett Purkinje-Sanson képeket, a Szűz szemében.


1963-ban a Kodak szakemberei vizsgálták a képet, és szerintük a „színes fotók jellemzőivel rendelkezik". Itt jegyeznénk meg, hogy a fotótechnika 1834-ben jelent meg, több mint 300 évvel azután, amikorra is datálható a kegykép keletkezése.


1979-ben a legmodernebb NASA-technológia segítségével Mária pupillájának és íriszének mikroszkopikus méretű részleteit felnagyították. Egy perui tudós és egy digitális fotótechnika szakértője, Jose Aste Tönsmann úgy vélték, hogy nemcsak egy férfialak látható, hanem egy 13 főből álló csoportot is lehet látni. Méghozzá úgy, mint ahogyan két emberi szem egy képet a valóságban lát. A visszatükröződő két kép teljesen egybevág. Köztük ott van Juan Diego és Zumárraga püspök is.

Kísérletileg többször is bizonyították, hogy Mária szemei háromdimenziós élő szemként vizsgálható, szemészeti eszközökkel. Megállapították, hogy a Szent Szűz retinája fény hatására kitágul és összehúzódik! A szakértők véleménye a következő volt: „Emberi pupillák esetében ismert ez a jelenség, de sík képek esetében teljességgel megmagyarázhatatlan." A kép szinte fényképszerűen pontos, pedig nem az. De nincs ember, aki így tudna festeni!


1980-ban a La Pas-i Obszervatórium szakemberei megvizsgálták a köpenyen lévő csillagokat és megállapították, hogy azok nem puszta díszítőelemek.


A naprendszerünk csillagképeit mutatja, az 1531.december 12. reggel 10.26 perckori állásnak megfelelően. Az igazi meglepetés azonban mégsem ez, hanem az, hogy a naprendszerünket nem a földünk felől, hanem a „túloldalról" mutatja.

Ha már a NASA érdeklődését is felkeltette, akkor nyugodtan mondhatjuk, hogy az már nem semmi! A mérnökök szenzációs eredményeket értek el. Megállapították, hogy a tilmán található „festés" nem ér hozzá a szövethez, a „szövet felett lebeg", anélkül, hogy ahhoz hozzáérne. A színek még a mai technológiával sem hozhatók létre. A festék, amellyel a kegykép készült, a földön nem létezik és soha nem is létezett. A kép nem festett. Eredetiségének tekintetében megállapították, hogy eredeti, de azt még ők sem tudják megállapítani, hogy milyen eljárással készült.

További érdekesség, hogy a kegykép - úgy tűnik - elpusztíthatatlan. Túlélt már egy földrengést, valamint egy bombamerényletet is. Érdekes módon sértetlenül megúszta, pedig azt közvetlenül mellette robbantották. Még a savnak is ellenáll ez a közönséges agavé rostokból szőtt köpeny, történt ugyanis, hogy salétromsav ömlött a kép bal felére. De úgy tűnik, hogy még ez is kevés ahhoz, hogy kárt tegyen benne. Csak egy halvány folt emlékeztet erre az incidensre a szövet hátoldalán.


Summa-summarum, nem hétköznapi dologgal van dolgunk! Ha mindennek csak a fele igaz, már akkor is azt mondhatjuk, hogy ez kérem tisztelettel: CSODA.

3036. Ilcsimama
2017. szept. 2. 12:53

/Hajnal Anna/ Szeptember.


Édes, édes most a nap,

bor van benn, vagy méz?

első csókban nyár és ősz

kéken összenéz.

Mámoros a levegő

lenge tánc a fény,

senki sincs ki ellenáll,

hősebb legyek én?


S vajon hősebb aki sír?

jobb-e aki fáj?

melyik hűség igazabb?

s már felel a táj -

gesztenyéken rőt levél

s második virág,

zsenge bimbók és avar,

bolond a világ?


Te is becsapod szívem

súlyod, bánatod?

mind ledobtad mit a sors

orvul rád rakott,

s úgy perdülsz most táncosan,

mint kit szél kavar,

álljak?Fussak? Melyik több?

Honnan e zavar?


Új virágzás és gyümölcs

vegyül itt, mohó,

kecskerágó, bodza is

mind csupa bogyó

s mire kóró lesz a zöld

csipkerózsaág,

virít majd a csitkenye

kihívó virág,


Gúnyos, piros üzenet

mire jön a tél,

csattogó fehér fogától

senki sincs ki fél.

Háry János minden fa,

dicsekvő legény,

messze van még a tél és fagy,

hencegjen szegény.


Te is hősködj ma szívem,

hidd a vágy, a nyár

örökké tart, jó kaland,

s mindig útra vár -

s feledd, feledd hogy a vég

mindig síri hó,

ahol annyi vágy után

megpihenni jó.

3035. Ilcsimama
2017. szept. 1. 13:52

Hello Szeptember!


Az Őszelővel országszerte megkezdődött a szüret, érik a körte, az alma, a korai szőlő, roskadoznak a fák a hamvas szilvaszemek alatt.


„Szeptemberben:

Még vidám színekben pompázik a nyár,

lágyan simogat a pajkos napsugár.

Őszirózsák nyílnak a kertemben,

fecskék gyülekeznek már a villanydróton!”


A gyermekeknek sajnos eljött a VAKÁCIÓ vége!


/Weöres Sándor/ A tanév-nyitásakor!


„Almát, körtét, szilvát, szőlőt

hoz a szeptember,

nekünk új tanévet, tudja ezt

minden ember...”


„ Vackor is megérkezett az első bé-ben,

Haja,

haja, hé!

Megnyílott az ELSŐ- BÉ!

Vackor hátán

iskolatáska,

apró lépteit szaporázza,

szeme előtt nagy fehér tábla:

KÖKÖRCSIN UTCA

olvassa Vackor.

Eredj,

fiam, az iskolába!

Megy,

megy,

megy az apró,

megy a bolyhos,

lompos,

loncsos

és bozontos,

piszén pisze kölyökmackó az iskolába……”



/ Csuka Zoltán/ Szeptember.


Fenn az égen bágyadó

Sárga lángú nap ragyog,

Lenn a kertben száz virág:

Tarkán égő csillagok.


Megborzong a levegő,

Zúg a fák halk kardala,

Titkos hárfán valaki

Mintha bús dalt játszana.


S mint a cselló, messziről

Kéményen és ablakon

Kíséri a dalt s mesél,

Zeng az őszi fuvalom.


Egyébként fű, fa, virág,

Meg se moccan, mintha még

Minden a kék ég alatt

Nyári csöndben fürdenék.


Csak, ha szemed fölveted:

Kék fecskeraj úgy cikáz,

Úgy csapong, oly nyugtalan,

Mint bujkáló égi láz.


S akkor érzed, szíved is

Oly cikázó, nyugtalan,

Őszi ég alatt csapong,

Lázasan és hasztalan.

3034. Ilcsimama
2017. aug. 31. 11:06

No meg ezt is! Figyelj oda a tested a lelked jelzéseire, és tégy meg mindent, hogy elkerüld a betegségeket!

Nagyon sok minden csak rajtad múlik!


A megbetegedések vastörvénye!


Az első biológiai természettörvény: a Megbetegedések Vastörvénye,

Minden ún. megbetegedés egy érzelmi megrázkódtatással keletkezik!


A Rák Vastörvényének van három ún. kritériuma (attól kritérium, hogy mind a három teljesül).

a.) Minden ún. megbetegedés (ami magába foglalja a rákot is) egy konkrét, váratlan, minden korábbinál súlyosabb, igen hevesen, drámaian, és elszigetelten megélt konfliktusélmény-sokkal keletkezik, egyidejűleg mind a három szinten: a lélekben, az agyban és a szerven. Ahhoz tehát, hogy egy agyi góc és egy testi elváltozás beinduljon, előtte törvényszerűen el kell szenvedni egy érzelmi megrázkódtatást, át kell élni egy érzelmi kilengést. Ha az elváltozás nem mérgezés, nem baleset, nem sugárzás, vagy természetellenes táplálkozás következtében alakul ki, akkor csak konfliktus hatására indulhat be. Nincs más lehetőség.


b.) Az elszenvedett konfliktus érzettartalma meghatározza az agyban megjelenő elváltozás (ez az ún. Hameri góc) és a szervi elváltozás helyét. Értelemszerűen az érintett agyi vezérlőközpont által vezérelt szerven tapasztalható az elváltozás.


c.) A három szint folyamatai mindig szinkronban, egyszerre és azonos ütemben zajlanak le. Lélek- Agy- Szerv szinteken! Ez azt jelenti, ha bekövetkezik a konfliktus, ez azonnal megjelenik az agyban, és azonnal beindul a szervi elváltozás. Az elváltozást beindító nyomógomb a lelki síkon van. Ha a konfliktus megoldódik, az agyi tünetek is megváltoznak, beindul az agyszövet helyreállítása, szervi szinten megáll a rákos növekedés, és a létrejött daganatok elbontásra kerülnek, a fekélyek, sorvadások újból felépülnek.

Ezt a különleges, jellegzetes, megbetegedést beindító érzelmi konfliktust nevezik biológiai konfliktusnak, az új Orvostudományban ún. DHS-nek. Ez abban különbözik az összes többi pszichológiai és egyéb konfliktustól, hogy lényében rázza meg az embert, és azonnali testi tüneteket produkálunk!


"Miért nem tudunk magunknak akaratlagosan ilyet KIVÁLTANI? Elég nehéz magunkat megijeszteni... Azonban, ha sínek már le vannak fektetve, tudatosan hergelhetjük magunkat, és azzal befűtünk az elváltozásnak" /Barnai Roberto/


A DHS általános ismertetőjegyei:

1. Komolynak érzett, drámai dolog miatti kisebb-nagyobb, lesújtó, lehengerlő, felzaklató, felháborító, heves érzelmi kilengés. A konfliktust, a konfliktus témáját komolynak érezzük, nem tudunk megnyugodni miatta, kibillent a normál kerékvágásból.


2. Váratlanul, felkészületlenül ér, mint derült égből villámcsapás, a meglepetés erejével hat. (Csak a váratlan, meglepetésszerű konfliktus-élményekre produkált érzelmi kilengés indít be szervi elváltozást! Amire fel tudunk készülni, vagy egyáltalán tudomásul vesszük, hogy megtörténhet - és esetleg bekövetkeznek - azokra nem produkálunk elváltozást!)


3. Megütközés jellegű, konfliktust hordoz. Fennakadunk, rákattanunk, bekattanunk, és nem bírunk lejönni róla. Konfliktus nem létezik önmagában, mindig van oka, indoka. DHS-nél mindig van egy konkrét, jól behatárolható, beazonosítható érzelmi tartalma. Az érintett egyén, ha először talán nehezen is, de meg tudja határozni, mit érez/ mit érzett a konfliktusnál.


4. Elszigetelten megélt, nem beszélünk róla. Érzéseinket nem beszéljük ki, magunkba fojtjuk őket. Vagy azért mert éppen nincs kinek elmondani, vagy azért mert nem akarjuk, hogy sajnáljanak, nevessenek rajtunk, vagy azért hogy ne tudjanak róla, nehogy felhasználják ellenünk, stb. (A megbetegedéshez tehát elengedhetetlen tényező, hogy kibeszéletlen legyen, hogy magunkba fojtsuk érzelmeinket! A legjobb felkészülés tehát a súlyos betegségek ellen, ha rendszeresítünk egy lelki bizalmast!)


5. Átmenetileg nincs megoldása. A rákos daganat vagy fekély addig növekszik, ill. terjed, amíg a konfliktus megoldatlan. Ha megoldásra kerül, átkapcsolunk megoldás utáni szakaszba: az agyi és szervi tünetek megváltoznak, a konfliktus ellensúlyozása, (biológiai megoldása) céljából létrejött testi elváltozás felszámolásra, helyreállításra, újjáépítésre kerül. Nagyon fontos, hogy az öt ismertetőjegynek egyszerre kell teljesülni. Ha bármelyik hiányzik, nincs belőle testi elváltozás! Ha az egyiket kiiktatjuk, megfordul a különprogram, és belépünk a megoldási, gyógyulási szakaszba. Lássuk ezeket a szakaszokat: Második biológiai természettörvény

(A Megbetegedések Vastörvénye = Rák Vastörvénye).


Hamer doktor a rák kutatása során bukkant rá erre a természettörvényre.

1986-ban, amikor megtalálta az ötödik biológiai természettörvényt is, akkor döbbent rá, hogy ez nem csak a rákra, hanem minden elváltozásra érvényes - a biológiai természettörvényeknél jelölt kivételekkel. Kiderült, hogy minden elváltozás ugyanazon törvényszerűségek szerint működik, a két dolog, ami variálódhat, az a konfliktus intenzitása és a konfliktus-aktív szakasz időtartama. Ezek határozzák meg az elváltozás mértékét. "Mechanikailag" tehát nincs különbség a gégegyulladás és a gégerák között - csak az elváltozás súlyossága különböző. Bizonyára azért hagyta meg Hamer doktor ezt a nevet, mert a rákos betegségek esetében a leginkább nyilvánvaló az elszenvedett érzelmi sokk, és a hatására kialakuló szervi elváltozások összefüggése.)

3033. Ilcsimama
2017. aug. 31. 10:54

A Fecabookról "Annytól" hoztem ide nektek:


Ki találta fel a szemüveget?

Az idősebbik Plinius természettudományi munkájában megjegyzi a smaragdról, hogy általában homorúan szokták csiszolni; a nagyobb, csiszolt kövekben éppúgy, mint a tükörben, a tárgyak képei láthatók. Nero császár a gladiátorok küzdelmét egy smaragdban szokta szemlélni.


Neróról mások is írják, hogy gyenge szeme volt s csak a közeli tárgyakat látta jól. Ezekből arra szoktak következtetni, hogy a rövidlátó Nero smaragd lencsét használt "monokli" gyanánt. Ez a feltételezés azonban nem egészen helytálló: először is a smaragd - vagy a hozzá hasonló féldrágakövek, mint a berill stb. - nem olyan átlátszóak, hogy szemüveg gyanánt lehetne használni őket. Kétségtelenül zöld színű üvegről lehetett szó, amellyel az értékes drágaköveket utánozták. Másodsorban az ókorban nem ismerték a szemüvegeket, a konkáv és konvex üveglencsék hatását nem használták ki. Legvalószínűbb az, hogy Nero rájött, hogy a színes, drágaköveket utánzó üvegedények homorúan csiszolt, kerek mezőcskéiben a távoli tárgyak kicsinyített, de éles képe jelenik meg; ez adta a gondolatot, hogy a gladiátorküzdelmeket egy, a szeméhez közel emelt, homorúan csiszolt zöld üvegdarab segítségével kövesse. A következtetéseket azonban ekkor még nem tudták levonni, s így az ókorban még nem készültek látásjavító üveglencsék, szemüvegek.


A szemüveg Európában született. Alapgondolatát Abu Ali Muhammed ben el Hasan ibn Haitam el Basri, ez a szép, hosszú nevű arab tudós találta fel a 10. és a 11. század fordulóján. Vizsgálta a szemet, és tanulmányozta az optikát. Elsőként jött rá arra, hogy az üveggömb szelete nagyítja a képet. Tehát felfedezte a lupét, a nagyítót.

A szemüveg, a nagyításra használható pápaszem csak 1270 után jelenik meg, először Itáliában. Valószínűleg hosszas próbálkozás, több ember keze munkája nyomán alakult ki a mai formája. Mindenesetre a firenzei Santa Maria Maggiore-templomban van egy sírkő ezzel a felírással: "Itt nyugszik Salvato Armato, a firenzei Armati nemzetségből, a pápaszem feltalálója. Isten bocsássa meg a bűneit. Az Úrnak 1317-ik esztendejében."


Mások Alessandro Spirának vagy az angol Roger Baconnek tulajdonítják a szemüveg feltalálását. Hogy Magyarországon mikor használtak először szemüveget, ezt nem lehet egészen pontosan megállapítani. A budai várásatások alkalmával a 15. századból származó, hegyikristály lencséjű ezüst szemüveget találtak, de középkori magyar szárnyasoltár restaurálása alkalmával is bukkantak a falapok közé csúszott bőrkeretes szemüvegre. S ha már itt tartunk, idézzük még azt a sűrűn visszatérő problémát, hogy miért nevezik a szemüveget pápaszemnek is.


A pápaszem vagy papszem kifejezés Calepinus szótárának 1585-ös kiadásában jelenik meg. először. Mivel a régi világban elsősorban a papok foglalkozhattak tudománnyal: könyvek olvasásával, írással - az ő szemük kopott el a legjobban. Először ők használtak tehát szemüveget, a nép nyelvén a pap- vagy pápaszemet.

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook