Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
3152. Ilcsimama
2020. júl. 25. 14:21

Július - Áldás hava!


Ezernyi szín a végtelen, ezernyi nyíló szenvedély,

a fénylő napkorong lázasan fut az égen, alant

a búzatáblák tövében alélt tücskök és fényes páncélú bogarak

szenderegnek a hőségben, a fák odvába riadt macska bújt a rekkenő hőség égető tüze elől,a legelőkön a langy szélben papírsárkányok fénylenek szelíden.

Halk remegés fut át a tájon, olyan ez, mint amikor a mosolyok

átfordulnak nevetésbe, még csak éledezz az öröm, még nem lép

be a szférák csendjébe a vágy, még csak halkan lélegzik, pulzál,

Bizonyítékokat keres, önmagát keresi születő érzéseiben, s csak remél,

remél szüntelen, és tisztán és nyílón fordulnak a szelíd napraforgók

a felhők mentén születő friss zápor első érkező cseppjeihez. . . .


Július

Ím a nyárnak közepén

az erdőt járom én.

Tölgyeseknek rejtekén,

mennyi vadregény...

Ha tisztás kerül utamba,

pázsitján lépkedek.

Míg mókus szalad fenn a fán,

én utána kémkedek.

Július a hév hava,

a Nap reánk lehel.

Sugara úgy simogat,

súgja, élni kell!

Áldott fénye éltető,

most oly nagy ereje...

Érzed, hogy nő a fényerő,

ha fordulsz Nap fele?

A nyárfák ezüst csillogása,

futó szellő ujjain,

Víz fodrán a fény játéka,

mint finom hangszer húrjain.


Ez júliusnak ajándéka,

örvendj, élvezd, ne habozz!

Felszárítja bús könnyeid,

elűzi a bánatod...

Szárcsa bukik, pillangó száll,

míg árad szét a fény.

A kedvesem már vár énreám,

és elindul énfelém.

Átölelem a derekát,

forró, feszes és üde,

Úgy hevít, mint nyár derekán,

az áldott napsugár tüze.

Ó bújj hozzám, ott látod távol,

a messzi láthatár...

A nap tüzében szinte lángol

a felhők uszálya már.

Tarka mezők zöldje ragyog,

Sok - sok virágillatoz,

Mintha örök nyár várna ránk,

lágy szellő ezt súgja most.

Élvezzed hát a júliust,

a nyárnak közepét.


A fénynek tarka színeit,

a napsugár kezét!

Ím a nyárnak derekán,

átölellek én.

Érzed, milyen július?

Mint a legszebb költemény.


/Sango Villagren/ Ébredő csodák.


Már ébredezik a lusta nap,

és bontja első sugarát,

az égbe nyújtózva szárnyra kap

és felém nyitja mosolyát.

Leváltja az égről a fáradt holdat,

és új erővel tovább ragyog.


Átöleli a sötétben megsorvadt

ében tájat, hol én is vagyok.

Lágyan cirógatja arcomat a szél

és rohannak velem a felhők,

a természet dalol, zeng, beszél,

majd ébred a város, felnyög.


Felszáll a füst, lendül a por,

s vad zaj ébred az emberrel.

Reng, üvölt a kocsisor,

és minket a szenny temet el.

Vad búgások, ricsaj csendül,

fültépő, harsány hangok.


Ordítás lesz most a csendből,

nyitnak a boltok, a bankok.

Amíg csendes volt a táj,

és csukott volt még minden szem,

s csukott volt még minden száj,

jobb volt minden, azt hiszem.

Harmat cseppen a kerti virágról,

majd megcsillan rajta a nap sugara,

büszkén ontva a fényt magából,

s csendül a reggelek víg madara.

3151. Ilcsimama
2020. júl. 25. 14:11

Minden napunk ajándék!


Az Ember elment a Bölcshöz:


- Álmot láttam, de sehogy sem tudok rájönni, mi az értelme.

Kérlek, segíts rajtam!

- Hallgatlak - bólintott a Bölcs.

- Az utcán mentem, a mi utcánkban, ahol minden nap járok.

Olyan is volt álmomban, mint egyébként; nem volt semmiféle változás rajta,

csak annyi, hogy nagy szürke göröngyökkel volt tele a járda.

Amikor megrúgtam az egyiket, rájöttem, hogy ezek nem göröngyök, hanem kövek.

Egyet zsebre vágtam, hogy megmutassam a Barátomnak, akihez indultam.

Amikor elővettem, kettévált a kezemben, belül szikrázó, tiszta ragyogású volt.

Azonnal tudtam (bár nem értek hozzá), hogy ez GYÉMÁNT!

Rohantunk az ékszerészhez, de közben telepakoltuk a zsebeinket a csúnya, szürke kövekkel, hátha...

Az ékszerész vágta, csiszolta a kettévált követ, végül fel is mutatta, hadd lássuk mi is, hogy sziporkázik:

„Még soha nem találkoztam ilyen nagy és tiszta gyémánttal” - lelkesedett.

Kipakoltam a sok egyforma szürke kövemet.

Ő bizalmatlanul nézte a sötétlő halmot, majd legyőzve utálkozását, egyet megfogott és vijjogó gépével kettévágta.

Smaragd volt.

A következő rubin, utána valami csodaszámba menő ritkaság, és aztán így végig.


Felfoghatatlan kincs feküdt előttem, szikrázott, tündökölt ezerféle színben, a belsejükben rejtőző érték.

Én pedig döbbenetemben felébredtem, de nem tudok szabadulni az álomtól.

Mondd, mit jelenthet?


A szürke kövek a MINDENNAPJAID, Barátom!


Éppen ideje, hogy felfedezd: valóságos kincsesbánya a mindennapok sokasága.

Dolgozni kell rajtuk, az igaz, de ha jól megmunkálod őket, gazdagabb leszel mindenkinél.

Már reggel vedd kezedbe napodat, hogy megláthasd benne a hűség gyémántját, a bizakodás smaragdját, a szeretet rubinszínű áldozatosságát...


Mától kezdve soha nem beszélhetsz „szürke hétköznapokról”, hiszen LÁTTAD, mi rejlik bennük!

3150. Ilcsimama
2020. júl. 25. 13:10

A tegnapi (július 24-i) Tízmilliós nap margójára!


2020. Július 20.-án Új hold napja volt és az Oroszlánban haladt a hold.

Újholdnapján 2020. július 20.-án és majd augusztus 3.-án,(és minden további Újhold és telihold napokon), Teliholdnapján nem elég kérni, tenni is kell érte! Vannak dolgok, amelyek az ellenőrzésünkön kívül esnek, ám a legtöbb vágyott dolog konkrét lépéseket igényel tőlünk!

Fontos, hogy kizárólag rólunk szóljanak a megfogalmazott kérések!

Ha valami még nem érkezett meg az életünkbe, akkor bizony lehet, hogy még nincs itt az ideje, ám ilyenkor is hinnünk kell benne, hogy a késlekedés a mi érdekünket szolgálja!

Azt se feledd, hogy az irigység blokkolja a jó energiákat!

A legfontosabb tehát, hogy őszintén hinni tudjunk a lehetőségeinkben!

Higgy a Csillagokba is, hiszen megmutathatják nekünk, az idő a tér, a hatások, milyenségét, amelyet, „Mi EMBEREK” a szabad akaratunkkal, olyanná tehetjük, amilyenné szeretnénk.

Az Uránusz bolygó pedig az, amellyel a magas szintű isteni energiákat konkrétan le lehet „hívni”, ide a földi világba, amivel TEREMTENI lehet vele. Jelenleg 2020. júliusban, az Uránusz a Bika jegynek a 10°30’ fokánál halad épen.

Ezt alátámaszthatja még az is, hogy az Uránusz, a Bika- jegyben/ a Vénusz a kis szerencse bolygó uralkodása alatt halad és főleg amikor „”R”=Retrográd módokon” előre-hátra lépve többször is érintheti a saját „Radix” születési horoszkóp szerinti helyzetünket, akkor a kezdet és az új lehetőségek minőségét is, jelentheti számunkra. (Az URÁNUSZ, lassú haladású bolygó, mivel 84 év és 7 nap alatt kerüli meg a NAP-*ot, és nagyjából 7-7 évet tölt el egy-egy jegyben.)


Az ® Szaturnusz pedig a sorsszerű, idő milyenségét, hozhatja el nekünk, annál is inkább, mivel a Szaturnusz úgynevezett sorsbolygó, 2017 év - végétől®”Retrográd” módokon, egészen 2020. végéig, a BAK jegyben/ saját uralma alatt rója körútját. A


Világegyetemben, semmi sem véletlenszerű, minden alárendelődik egy célnak, mely az élet fejlődése érdekében történik. Az Univerzumban, az anyag önmagában nincs (csak energia van), ez pedig sokunknak esetleg megmagyarázhatatlan lehet.

A bolygók az egymással alkotott fényszögeikkel a folytonos körforgásuk következtében bekapcsolnak minden a születési horoszkópban adott aspektusokat.

Ezért ha ismerjük az állatövi jegyeinknek a leírásait, azok uralkodó bolygó hatásait akkor megérthetjük, hogy a fényszögek kihatással vannak ránk, ezért pedig még arra is van lehetőség, hogy a megtörténéseken, szabad akarattal például- jó gondolatteremtéssel-, változtassunk.

Igyekezzünk meg tanulni magas frekvenciát árasztani és rezegtetni: (jóság, szeretet, béke, harmónia, fény, megértés, együttérzés) azért, hogy megfeleljünk a Föld rezgésszintjének is.

A Negatív érzületek, megélések - negatív, káros, energiákat termelnek, egyben csökkentik a frekvenciánkat. Az érzelmek, megélésének az emberi gondolatatoknak, mint minden energiának, van egy adott szintű rezgése. A negatív energiának, a fejlődés egyetemes törvénye szerint, természetesen csak, alacsony rezgésszáma lehet.

Viszont a pozitív gondolatok sokszoros erővel hatnak ki mindenre!

Amennyiben ismerjük saját vérmérsékletünket, akkor összehasonlíthatjuk azzal, hogy a föld ionszférájának aktuális minősége mennyire harmonizál velünk.

A nyugati asztrológiai szerint:

FÖLD elemhez tartoznak Nap jegy szerint: a Bika, Szűz, Bak jegyek.

Levegő elemhez: Ikrek, Mérleg, Vízöntő jegyek.

Tűz elemhez: Kos, Oroszlán, Nyilas jegyek.

Víz elemhez: Rák, Skorpió, Halak jegyek.


A Hold és 4 elem kapcsolata:

TŰZ: kolerikus, lobbanékony vérmérséklet.

FÖLD: melankolikus, lassú, ragaszkodó vérmérséklet.

LEVEGŐ: szangvinikus, szertelen, könnyed vérmérséklet.

VÍZ: flegmatikus, érzelmes, befogadó vérmérséklet.


„Ne feledjétek, hogy egyetlen megértő, segítőkész, kedves szó többet jelent mindennél, ne várjunk, a csodára tegyünk mi is érte valamit”!


Persze nagyon sokan csak legyintenek, hogy megint egy babla – babla szöveg jön, pedig, akik igazán rá tudnak hangolódni a gondolataikkal arra, hogy maguknak csak a jót hozzák be, akkor ők megtapasztalhatják a „jó” gondolat teremtés erejét is.


Ugyan is a Dharmacsakra Tízmilliószoros napokkal is, a valóságunkat gondolatainkkal is megteremthetjük (2020-ban még egy vagyis ez évben az utolsó ilyen nap lesz még, november 7.-én.)


A valóságunkat tehát az határozza meg, mire irányítjuk a fókuszunkat, mire összpontosítunk. Minden anyag gondolataink eredményeképpen manifesztálódik.

Ez az UV sugár felgyorsítja ezeket, a gondolatokat, és gyorsabb ütemben szilárdítja meg őket. Így a jó gondolatok is tízmilliószor gyorsabban jelennek meg az anyagi világban, mint egyébként.


Nagyon fontos, hogy ezeken, az Új hold és a Telihold napokon (és az évente 4 alkalommal jelentkező Dharmacsakra napokon is,) tudatos legyél, mert ez a gyorsulás veszélyes is lehet, ha olyan gondolatokra fókuszálsz, amelyek számodra nem tetsző dolgokról szólnak, hiszen azok is gyorsabban jelennek meg a valóságodban.


Ugyanakkor ez az UV sugár ajándékká is válhat, ha úgy döntesz, viszont, ha negatív érzelmeid, gondolataid merülnek fel, nyilvánítsd ki, hogy elengeded őket.


Te határozod meg gondolataid természetét, de ne feledd: bármire is fókuszálsz, az, gyorsabban fog megvalósulni, mint egyébként, még pedig azért, mert a különleges energiák nagy lehetőségeket rejtenek magukban. Tehát csak is rajtunk múlhat, hogy pozitív, vagy éppen negatív lesz-e a gondolataidnak a végkicsengése.


A Tibeti hagyományok szerint évente négy ilyen kiemelkedő energikus nap van egy évben, ezek pedig a buddhista vallási ünnepekhez köthetők.

Itt van az ideje, hogy bátran kérj szépséget, jóságot, örömöt és boldogságot, egészséget, magadnak!

Arra gondolj, amit jó szándékkal teremteni szeretnél magadnak és másoknak is.

Figyeld majd ebben az évben még hátralévő „Tízmilliószoros/ Dharmacsakra napra is. Használjátok ki minél jobban a Teremtő Napok energiáit, már aki hisz benne!


Ha ismered és tudod a titkot, az megad bármit, amire szükséged van, boldogságot, jó egészséget, jólétet, hiszen bármid lehet, bármit megtehetsz, amit csak akarsz, hiszen saját akarattal mindent elérhetünk, amit csak szeretnénk, és nagyon akarunk valamit talán ez - az élet nagy titka!

Miért? Mert ami az életedben történik azt Te, vonzod be az életedbe, azzal, amit a fejedbe őrzöl, és amire jó szívvel és szeretettel gondolsz.

Ez pedig egy lehet az univerzum legerősebb törvényével a „Vonzás törvényével”, vagyis a gondolatnak bizonyos frekvenciája úgy hat ránk, ahogyan azt mi elképzeljük magunknak.


„Az univerzumban semmi sem mozdulatlan.

Mindanyuinkat egy végtelen erő mozgat.

Ugyanazok a törvények vonatkoznak ránk is.

Tanuld meg a Naptól, hogy szüntelen haladni kell,

Tanulj a Naptól nyugovóra térni,

Tanuld a csillagoktól, hogy az égben és a Földön van az erőd”. (Greg Vaug)


Minden év 7 évente egy másik bolygó befolyása alatt áll az adott év és március 21.-től a következő év március 20-ig fejti ki ránk a hatását.

A 2020-as év a HOLD éve, mert legutoljára a 2013-as év volt a hold éve, azért, mert a bolygó évek hétévente kapcsolódnak egy-egy a bolygóhoz.


Merkúr évek is, nagyon fontosak, mert hozzá kapcsolható az emberi gondolat és minden ami az ésszel kapcsolatos dolgokra vezethető vissza. Legutóbb a 2019. év, volt Merkúri év és legközelebb pedig 7 év elteltével, vagyis 2026.-ban lesz. Merkúri dolgokhoz sorolhatjuk az információt, a kommunikációs készséget, de a Merkúrt „az Isteni Hírvivőként”is, szoktuk jellemezni. A Merkúr az M/ alap-képlet szerint, (ahol a az I. ház a Kossal kezdődik és 12. ház Halak-jegyháza) a 3. 6. házakat, vagyis az Ikrek – jegyet és a Szűz-jegyet uralja, így aztán ide sorolható az éleselméjűség, a sokoldalúság a jó beszélőkészség, de a nyughatatlanság is, mert szinte hajszolják a Merkúr évek szülöttjei a mozgást, az újdonságot, mindenben a felfedezetlen területek fényes lehetőségét vélik meglátni.

Mindig valami új és mélyebb összefüggések megismerése felé hajszolja az e jegyben születetteket a Merkúri fizikai univerzumi erő. Pontosan ebből eredendően is, fontos lehet, hogy minden 7-7 évente bekövetkezendő bolygó évek hatásainál 2021.-ben a Szaturnusz sorsbolygó lesz a soros év.

3149. Ilcsimama
2020. júl. 24. 16:17

A mai napon Július 24.-én a Nap az oroszlán-jegynek a 1°58’ fokánál jár.

A Hold 22°29’ fokon halad a Szűz-jegyben,

A Merkúr bolygó a Rákjegynek a 12°03’ fokánál halad.

Vénusz bolygó 18°04’ fokon jár az Ikrek-jegyben.

Mars bolygó:14°40’ fokon halad a Kos-jegyben saját uralkodása alatt.

Jupiter bolygó: 21°02’ fokon jár a Bak-jegyben, együttállásban 2 másik külső lassú bolygóval együtt: Szaturnusszal Bak-jegy 28°23’ foknál.

Plútó pedig szintén a Bak-jegynek a 23°31’ fokánál található.

Megjegyzem, hogy a PALLAS nevű kisbolygó is,melyet 1802-ben fedeztek fel és azóta tudható róla, hogy kihatással lehet a szociális kapcsolatokra és a politikai nézeteket is, befolyásolja.

Mivel a PALLASZ, éppen a Bak- jegynek a 21°32’ fokánál halad és itt állnak együttállásban a Jupiter 21°02 és 23°31’ fokon a Plútó is, így a hatásaikat átveszik egymástól.


A CHIRON kisbolygó az égitestek közül külön figyelmet érdemel, és mostanság a hatását tekintve divatossá vált az asztrológusok körében is, Charles Kawal fedezte fel 1977 novemberében.

Máig nem sikerült eldönteni a kérdést, hogy aszteroidáról vagy rendkívül kisméretű bolygóról van-e szó. Pályája excentrikus, Napközelben a Jupiter-pályához közelít, Nap- távolban pedig az Uránuszéhoz, útja során kétszer is metszi a Szaturnusz pályáját. Ezáltal mintegy kapcsolatot, hidat képez a három bolygó között. A CHIRON a Napot 50.7 év alatt kerüli meg, egyes asztrológusok szerint a Szűzben uralkodik, vagyis az általános ( Kos I. háztól - 12. jegyházig a Halak- ig), M/ horoszkóp szerinti 6. házban van a természetes, lokális helye. Kapcsolatban áll a gyógyítással, magas rendű tudással, kulcsot adhat a titkok megfejtéséhez, mivel az uralma alá tartoznak még a gyógyszerek is.

Jelenleg a CHIRON 9°54’ foknál halad a Kos – jegyben.


Az Uránusz bolygó pedig a mai napon 10°29’ fokon a Bika-jegyben áll, jó fényszögben Merkúr bolygóval, ez ezért lehet jó csillagállás mert az Uránusz bolygó a Merkúr felsőbb fokú megjelenéseként is, adja számunkra a hatásait.

Itt pedig mivel a Bika-jegynek a Vénusz az uralkodó bolygója, így a váratlan események, amelyeket egyébként az Uránusz bolygó be szokott hozni, jobb is lehet számunkra.


Egyébként a mai napon egy nagyon jó fényszög kapcsolati állás is, van a bolygók között: Hold – Plútó/ Hold- Jupiter /120°-os Trigon jó fényszög. Neptunusz – Jupiter, Mars- Vénusz Szextil szintén jó 60°-fokos fényszög kapcsolat következtében.


Persze a mai napra is igaz lehet, hogy a NAP mostanság a Szaturnusszal és a Plútóval is szemben állás fényszöget képez, ezért a hatások ez által sok esetben nem kedvezőek. No, meg a 3 nagy bolygó találkozása egy jegyben, a Bakban, (+ még a Pallas kisbolygó is), talán ennek tudhatóak be a szélsőséges időjárási helyzetek, mint a földrengés, az árvizek, és betegségek is. Ezt még a Bak-jegyhez 90°-ra lévő Qvadrát fényszögben található Mars bolygó is, a Kos-jegyben, hatásaival felerősíti.


Csak meg jegyzem, akit esetleg érdekelhet, hogy a mai napon a 2020. évi 3. Tízmilliószoros napja, vagyis a Dharmacsakra napja van. Eddig 03.09.-én. 06.05.-én volt ilyen nap és 2020. 11. 07-én lesz 4. ilyen nap. Ezeken, a különleges napokon nemcsak a pozitív gondolatok hatnak tízmilliószoros erővel, hanem a negatív gondolatok is. Éppen ezért, ha eddig valami nem volt jó az éltedben, most a változásért lépj túl a visszahúzó vagy idejétmúlt gondolatokon, és jó gondolatokkal tápláld a lelked.


Mosta a csillagászatról készítettem, egy összefoglaló leírást főleg azoknak, akiket érdekelhet ez a témakör.


Mostanság nagyon sok kép és írás jelenik meg a NEOWISE C(2020/F3 üstökösről, amelyet nem csak teleszkóppal, hanem 2020. 03. 27-től még Július 2 felében is, és augusztus első felében is, a Déli esti égbolton „nagymedve csillagképben”szabad szemmel is, megfigyelhetünk. Most 2020.07. 03-tól az üstökös ellipszis pályán halad a nap körül főleg a Merkúron belüli pályáján halad. Naprendszer égitesteinek mozgásáról Kepler élénk levelezést folytatott Galileivel, ennek hatására fordult később ő is a távcsöves megfigyelések felé. Nevéhez fűződik a két domború lencséből álló Kepler-távcső megalkotása (1611), miszerint a bolygók ellipszis alakú pályán keringenek, melynek egyik gyújtópontjában van a Nap.


Sokunk előtt ismert a Kepler I. törvénye! Kepler-törvények néven nevezzük a bolygómozgások három törvényét, melyeket Johannes Kepler német csillagász állapított meg. Kepler-törvények a Naprendszer bolygóinak mozgás törvényei:


I. A bolygók pályája ellipszis és annak egyik gyújtópontjában van a NAP.


Kepler II. törvénye: A bolygók vezérsugara (a bolygót a Nappal összekötő szakasz) azonos idő alatt azonos területet súrol.

Az első két törvényt Kepler az 1609-ben megjelenő Astronomia Nova „Új csillagászat” című művében közölte.


Kepler III. törvénye: A bolygók keringési idejeinek négyzetei úgy aránylanak egymáshoz, mint az ellipszispályák fél nagytengelyeinek köbei aránylanak egymáshoz. A harmadik törvényt a Mars adatainak kitartó tanulmányozásával 1618. 05. 15.-én találta meg és ezt a törvényt 1619-ben, a „világ harmóniája"című művében tette közzé. Forrás: Wikipédia.


Galileo Galilei (1564–1642)

Itáliai csillagász, természettudós és matematikus. 1609-ben távcsövet készített (Galilei-távcső: egy domború és egy homorú lencséből áll), és (dokumentáltan) elsőként használta az égitestek megfigyelésére. Megfigyelte a Hold hegyeit, krátereit és (általa "tengereknek" nevezett) síkságait. Felfedezte, hogy a Jupiter körül 4 hold kering (Galilei-holdak: Io, Europa, Ganimedes, Callisto), amivel szemléletesen alátámasztotta, hogy nem a Föld a középpontja az összes égitest mozgásának. Leírta, hogy a Vénusz a Holdhoz hasonló fázisokat mutat, a Tejút rengeteg csillagból áll, és általában távcsővel, sokkal több égitest látható, mint szabad szemmel.

Kepler, és Galilei és követőik munkássága nyomán a kopernikuszi heliocentrikus világkép lassan általánosan elfogadottá vált a XVII. századra. Ekkoriban kezdődött a fizika egyre erőteljesebb térhódítása is, ami szorosan összefüggött a csillagászat fejlődésével.


Isaac Newton (1643–1727) angol fizikus és matematikus, az angol Királyi Akadémia titkára, a tudománytörténet egyik legnagyobb alakjának a fizika és matematika területén számos új felfedezése kötődik nevéhez. Felismerte, hogy ugyanaz az erő (a gravitáció) felelős a Föld felé eső testek és a Nap körül keringő bolygók mozgásáért, képletbe foglalta a gravitációs erő törvényét. Megalkotta a testek mozgásának általános törvényeit, melyek azóta, is a mechanika alaptételei.. Az általa felírt mozgásegyenlet megoldásával matematikai úton igazolta a bolygók ellipszispályáját és a többi Kepler-törvényt is. Elméleti eredményeit a természetfilozófia matematikai alapjaiban) fő művében jelentette meg.


Isaac Newton: A fény vizsgálatával is behatóan foglalkozott! Elképzelése szerint a fény nagyon gyorsan mozgó részecskékből (fotonokból) áll, melyet az óta, számos kísérlet igazolt. Elsőként írta le, hogy az üvegprizma a napfényt a szivárvány színeire bontja. Megalkotta az egymással szembefordított homorú és síktükörből álló Newton-távcsövet, mely mentes a lencsés távcsövek színi hibáitól, és később a csillagászatban óriási előrelépést eredményezett.


Később a matematika fejlődése lehetővé tette az égitestek mozgásának egyre pontosabb leírását, vagyis az égi mechanika kifejlődését. Newton elméletének felhasználásával kortársa és kollégája, Edmund Halley (1656–1742) angol csillagász üstökösök mozgását vizsgálta, és rájött, hogy pályájuk nagyon elnyúlt ellipszis – tehát időről időre visszatérnek! A róla elnevezett, 76 éves periódussal keringő Halley-üstökös visszatérését évre pontosan megjósolta, de az eseményt már sajnos nem érhette meg.

A Halley-üstökös legutóbbi, 1986-os visszatérése pontosan akkor történt, mint azt az – égi mechanikai számítások legnagyobb alakja- Pierre Simon Laplace is, (1749–1827) francia matematikus, elméleti fizikus közzé tette. Ugyan is Ő Továbbfejlesztette a Newton - féle mozgásegyenlet megoldásának matematikai módszerét több égitest mozgásának kiszámítására ez az ún. Perturbációs számítási módszert. Ennek segítségével sikerült igazolnia, hogy a Naprendszer égitestei hosszabb ideig megtartják jelenlegi pályájukat.


Érdemes még megemlíteni Immanuel Kant (1724–1804) német filozófus nevét is, aki csillagászati (kozmológiai) kérdésekkel is foglalkozott.


A XIX–XX. században a csillagászat hatalmas fejlődésnek indult, ennek egyik fő mozgatórugója a fizika volt, amely ekkoriban vezető szerepet vívott ki magának a természettudományok között. A csillagászok az újonnan felfedezett fizikai törvényeket alkalmazták a csillagászati objektumok vizsgálatánál, ezáltal sokkal teljesebb képet kaphattak az égitestek tulajdonságairól.


Newton korábbi felfedezését, a napfény színekre bontását, a modern asztrofizika kialakulásával a fizikusok laboratóriumi kísérleteikben, sokféle formában alkalmazták és továbbfejlesztették. Joseph Fraunhofer (1787–1826) német optikus 1815-ben észrevette, hogy a Nap színképe rengeteg keskeny, sötét vonalat tartalmaz ezek a laboratóriumi gyertyák és különböző anyagok lángjai, viszont nem ilyenek, ezeknek a színképei ugyanis fényes, világító vonalakból állnak.


E felfedezés óriási jelentőségére Gustav Kirchhoff (1827–1887) és Robert Bunsen (1811–1899) német tudósok bukkantak rá, mikor kimutatták, hogy a különböző kémiai elemek színképvonalai azonos helyen találhatók, mind a lángok, mind a Nap színképében. Ez alapján Kirchhoff és Bunsen számos ismert anyagot (vasat, nátriumot, kalciumot, magnéziumot és tucatnyi más elemet) azonosított a Nap színképében. Lehetővé vált az, amiről sokáig úgy vélték, abszolút lehetetlen: az égitestek anyagi összetételének meghatározása. 1866-ban egy új elemet, a héliumot először a Nap színképében azonosították a Földön ezt az anyagot addig nem ismerték, később derült csak ki, hogy bolygónkon is fellelhető.


A színképelemzés hamar utat tört magának a csillagászatban és igen népszerű vizsgálati módszerré vált. Kiderült, hogy a különböző objektumok teljesen eltérő színképeket mutatnak: a csillagok a Naphoz hasonló színképűek, a spirálködök úgyszintén, míg a diffúz ködök a lángok színképére hasonlítanak. Ebből világossá vált, hogy a diffúz ködök nem csillagokból állnak, hanem ritka gáz alkotja őket, mint a laboratóriumi gázlámpákat. Ezen, vizsgálatok fő úttörője az angol William Huggins (1842–1910) volt, de a csillagászati színképelemzés fejlődésében két híres magyar csillagász, Gothard Jenő(1857–1909) és Konkoly Thege Miklós

(1942–1916) is, fontos szerepet játszottak.


Új égitestek felfedezése a Naprendszerben:


A newtoni mechanika, a mozgástörvények, a gravitációs törvény megismerése a csillagászok számára lehetővé tette új, korábban ismeretlen égitestek felfedezését, pályájuk kiszámítását is.


Az Uránusz felfedezését 1781-et követő évtizedekben többen próbálkoztak az új bolygó pályájának meghatározásával, de a bolygó rendellenes mozgása miatt ez sokáig nem sikerült. Steven Forrest asztrológus szerint az Uránusz az asztrológia Urának tekinthető. Robert Hant pedig „ transzcendentális „ bolygónak nevezi az Uránusz bolygót, melynek a Napkörüli keringési ideje: 84 év és 7 nap, és általában 7-7 éveket tölt el egy-egy állatöv- jegyben, (2018-19-től -2026. 24.24.-ig, fog tartózkodni a Bika-jegyben) Az Uránusz, – és a többi külső bolygóhoz hasonlóan - olyan hosszú időket töltenek el egy-egy asztrológiai jegyben, hogy egész tömegeken érezhetők az asztrológiai hatásaik.


Ezek után világossá vált, hogy az Uránuszon túl, a Naprendszer külső területein további bolygóknak kell lenniük, melyek gravitációja befolyásolja az Uránusz mozgását.

Az angol John C. Adams (1819–1892) és a francia Jean-Joseph Le Verrier (1811–1877) ki is számította az ismeretlen bolygók helyzetét. Eredményeiket azonban sikertelenül próbálták hazájuk csillagászai között elfogadtatni. Az új bolygót végül 1846-ban a német Johann Gottfried Galle (1812–1910) találta meg Le Verrier számításai alapján, amely a Neptunusz nevet kapta, a Neptunusz Napkörüli keringési ideje: 164. év és 280 nap.


1930-ban a szintén az amerikai Clyde Tombaugh-nak (1906–1997) sikerült először lefotóznia a ma is legkisebb bolygónkat a Plútó névre keresztelt égitestet, melyet a foto lemezeken való elmozdulások alapján azonosította. (a Plútót végül 2006-ban törpebolygóvá minősítették). A Plútó napkörüli keringési ideje: 249 év és 3. nap. (2008-tól- 2024. 11. 21.-ig tartózkodik még a Bak-jegyben, mielőtt átlépne a Vízöntő-jegybe.)


A XIX. század elejétől kezdve sikerült egyre többet megtudni a Naprendszer kis égitesteiről is. A bolygóholdakat és üstökösöket már korábban is ismerték, de 1801-ben január 1-én Giuseppe Piazzinak (1746–1826) sikerült felfedezni a Mars és a Jupiter között húzódó kisbolygó öv legnagyobb tagját a Cerest, 9 óra és 4 perc alatt fordul meg a saját tengelye körül, (az egyéni horoszkópban az anya és gyermek kapcsolatáról ad felvilágosítást, jelenleg a Ceres 12°47’ fokon halad a Halak-jegyben). Ennek is, van magyar tudóshoz köthető jelentősége ugyan is, részben Zách János hozzájárulásával kapta a Ceres nevet, „Jele egy sarló alul kereszttel”aki a növények ültetése, az aratás és az anyai szeretet istennője volt a római mitológiában.


A Naprendszerben a legtöbb kisbolygó a Mars és a Jupiter pályája között, az ún. Kisbolygó övezetben, keringenek.


A Neptunuszon túl húzódó, másik kisbolygó-övezet létét az 1930-as és 1940-es években vetette fel F.C. Leonard, K.E. Edgeworth és Gerard Kuiper (1905–1973) – az utóbbi tudós tiszteletére elnevezett Kuiper –övben, azóta már több mint ezer objektumot ismerhetünk, (nagy részüket 1992 után fedezték fel), és a becslések szerint ennél is, jóval több égitest is, lehet ott.


A Naprendszer legkülső tartományának számító, becslések szerint több milliárd kisbolygónak és üstökös magnak helyet adó Oort - felhő létezését a XX. század közepén a holland Jan Oort (1900–1992) és az észt származású Ernst Öpik (1893–1985) vetette fel.

Albert Einstein (1879–1955) általános relativitáselmélete alapján az 1920-as években számos „világmodellt” dolgoztak ki, melyek az Univerzum terének és anyagának struktúráját matematikai formában írják le. A XX. század csillagászati felfedezései közül ez- az egyik legjelentősebb a spirálködök rejtélyének megoldása volt.


A rejtély megoldásának kulcsát a neves amerikai csillagász, Edwin Hubble (1889–1953) találta meg, aki a kaliforniai Wilson - hegyen az akkori legjobb csillagászati távcsövekkel dolgozhatott.


Hubble speciális fényképezési eljárással csillagokat tudott azonosítani az egyik legismertebb spirálködben, az Androméda - ködben. Ezek között változócsillagokat is talált, és a Shapley - féle módszerrel meghatározta az objektum távolságát. Kiderült, hogy az Androméda - köd sokkal távolabb van, mint bármely gömbhalmaz, vagy akkor ismert égitest, távolsága több millió fényév. Ezzel bebizonyosodott, hogy a spirálködök nagyon távoli, óriási csillagrendszerek – azóta ezeket galaxisoknak nevezzük.

A Hubble - törvény megdöntötte az addig vélt, ún. nyugvó Univerzum hipotézist, és rávilágított, hogy a Világegyetem nem állandó, hanem tágulóban van.


Magyar vonatkozásban: Az eddig HAT-P-2b-ként azonosított óriásbolygó - Magor - nyolcszor nagyobb tömegű, mint a Jupiter. A bolygó alig hat nap alatt kerüli meg a HD 147506 jelű központi csillagot - Hunor -, vagyis nagyon közel kering hozzá. A rendszer a Magyarországról is látható Herkules csillagképben található. A két égitest nevére az IAU szabályai szerint először „online” lehetett javaslatot tenni 2019 nyarán, mivel az IAU 2019-ben, százéves volt. Ez alkalomból minden országnak lehetőséget nyújtottak arra, hogy a nagyközönség elnevezhessen egy csillagot és a körülötte keringő bolygót. Magyarországnak egy olyan „exo” bolygót és csillagát lehetett elneveznie, amelyet Bakos Gáspár a HatNET - Hungarian-made Automated Telescope Network - automata távcsőrendszerrel fedezett fel 2007-ben. Nemzetközi Csillagászati Unió, az IAU közleményében, a Herkules csillagképben? Hunor - Magor nevet kapott egy csillag.

A leíráshoz több forrásanyagot: Netről, illetve Wikipédiából is, kölcsönöztem.

3148. Ilcsimama
2020. júl. 24. 13:13

Július 23. - Augusztus 23.-ig a NAP az Oroszlánjegyben halad, ez a jegy a 360°-os, általános M/ horoszkóp körnek az 5. jegy-háza. Az Oroszlán-jegy uralkodó bolygója fenséges NAP, éppen ezért „Tüzes” elem társul hozzá. Az a bolygó vagy azok a bolygók, amely (ek) a NAP - jegynek, vagy Aszcendens jegyének az uralkodója (uralkodói) a legfontosabb égitestek mindenkinek a „Radix” személyes horoszkópjában.

A Nap = az EGÓVAL, mivel a NAP az élet eszenciája, energia, az akarat, a NAP, mint a naprendszer áramközpontja átsugározza erőit a hozzátartozó többi bolygókra is.


A születési „Radix” Horoszkóp, magyarul ”óra-képletet” jelent, vagyis azokat a csillagállásokat tünteti fel, amelyek a születés idejében a Földnek egy meghatározott pontjához viszonyítva a felkelő jegyben jelen vannak.


Hindu és az Indiai bölcsek úgy tartják, hogy a jövőjét születésével, mindenki magával hozza. A Nyugati asztrológia szerint is, a „Radix” születési Horoszkópban benne van az egész sors minden, aminek a megismerése által javítani tudjuk az élet minőségünket.


Az emberek életében az ismétlődő hibák leginkább, akkor fordulnak elő, amikor az a bolygó melyik ezekért felelős, a Nap körüli körforgása során, újra és újra áthaladnak a születéskori állatövi Nap-jegyen, illetve az Aszcendens= ASC jegyen, de a legnagyobb hatást a bolygók, akkor fejtik ki, amikor Nappálya mentén haladva a körforgás következtében ciklikusan találkoznak a „Radix” születési képlet szerinti Önmagával.


Mivel vannak a Napkörül keringő bolygók közül belső és külső bolygók, ezért főleg a külső bolygók ciklikusan visszatérő szerepe bír a legnagyobb jelentőséggel.

A horoszkópban szereplő belső bolygók: Merkúr- Vénusz, Föld és a Földkörül keringő HOLD, és a Mars.

Külső bolygók: Jupiter –Szaturnusz – Uránusz – Neptunusz – és Plútó.


Nap vagy a Hold (a tradicionális asztrológiában férfi- illetve női horoszkóp- képletben a két fővilágosító (NAP és HOLD), viseli ezt a szerepet), vagy pedig a dátum szerinti jegy, vagyis a Nap az a jegy és az a ház, amelyben a születési uralkodó van, kiemelt az adott konstellációban= helyzetben. Általános állapota, a többi bolygóval való kapcsolódása egyaránt fontos annak megítélésében, hogy az érintett személy mennyire stabil, bízik-e önmagában vagy segítségre szorul, mennyire tud előrehaladni az életben, tudja-e tehetségét kamatoztatni stb. Természetesen vannak még más elemek is, amelyeket figyelembe kell venni, de a születési uralkodó az első és a legfontosabb.


Az Oroszlán-jegyhez tartozik a kitartás, az uralkodás, a büszkeség, a lelkesedés, a magabiztosság, a nagylelkűség, az öncélú játékosság, a hangerő, a jó indulat, a méltóság, de fellengzősség, de az önteltség is.

Az 5. ház jelentése pedig: A vágyélet tárgyával való kapcsolat, életörömök, a szenvedélyek, kedvtelések, vállalkozó kedv, életvágy és nem utolsó sorban a szerencse.


Az Oroszlánjegyben született személyek érzelmei közül a büszkeség a legerősebb, mivel a külvilág felé mutatott arcán mindig a magabiztosság és az életöröm tükröződik.


Az Oroszlán jegyűek jószívűsége és a jó természete szinte napfényt hoz mások életébe is.


Olykor fellelhető egy néhány Oroszlán szülöttben a másokkal való fölényeskedés is, ezért aztán szereti, ha másokat tud irányítani.


Jön a jó idő, nem véletlen a színek közül is az aranysárgát, a narancssárgát, a Napszínét kedveli a legjobban, az Oroszlán semmit sem élvez jobban, mint a napozást, főleg a szép Vízpartot- tengerpartot

Nem véletlen az sem, hogy a Napraforgó virága az Oroszlán jegyben születettek virága.


Az Oroszlán szülöttieknél az ész EREJE mindössze töredéke a SZÍV EREJÉNEK, ezért náluk a szív EREJE főleg a szeretetben nyilvánul meg, ugyan is a Szeretet, az 500-as értéken kalibrál, aminek hatására valójában beindul náluk a vonzás és a teremtés folyamata.


Az sem lehet véletlen, hogy szerencsekövük a drágakő, rubin és a gyémánt, hiszen az Oroszlánok Fém jele az arany!

Éppen ezért is, szeretik az ékszereket, fontos számukra a luxus, a márkás cikkek és az anyagi jólét. Azonban mivel dolgos emberek az Oroszlán jegy szülöttei, így keményen dolgoznak, legtöbbször vezető beosztásban, így anyagi téren meg is teremthetik maguknak és a családjuk számára a jólétet.


Minden oroszlán jegyben született látogatót köszöntök nagy szeretettel:Ilcsimama.


Oroszlán havában súgód maga a fényes Nap.

Ilyenkor mindenek „Midásza” vagy.

Használd az áldást, s hintsd az aranyat!


/Weöres Sándor/ Az oroszlán-csillagkép.


A piros láng a sötétség szeretője.

Az oroszlán nem ragyog magától, hanem az éjszakától.

Elrejti arany sörényét, hasztalan a szaggatott kiáltozás.

A hegycsúcson s minden völgytorokban,

hiábavaló a húr éneke, a madár-hangú síp,

a rengetegben s a zsenge ifjú ligetben,

a szita-zörgetés, forrástól sziklafalig a dob – dörgetés,-

a kérlelés mit ér magányosan valamennyi mellben.

Mindenfelé lát, de nem világít, csak ha végül,

és kezdettől mindörökké átöleli kérlelve a feketeség,

enged a titkából: a magasban s a szétszórtan tükröző,

számtalan mélyben hiány nélkül megszületik,

homályos pirosan életre kelve.

3147. Ilcsimama
2020. júl. 23. 15:15

1899.július 21-én született Ernest Hemingway:

-------------------------------------

Soha ne légy szomorú!


Soha ne légy szomorú, ha a valóság túl rideg,

s ne keseredj el, ha nem találod helyed.

A valós élet olyan, mint a csörgedező patak,

előfordul néha, hogy nehezebben halad.

Ha nem találod céljaid, ne gyötörd magad,

idővel majd alakul, mi e percben csak gondolat.

Kérdezhetnéd, miért élünk, de senki nincs, ki választ ad,

minden napunk küzdelem, mely mindhalálig megmarad.


Ha csalódott vagy, s úgy érzed, hogy minden hullám összecsap,

gondolj bele, mennyi ember vállalná sorsodat.

Mindig csak a jóra figyelj, s hibáidat elfeledd,

ha önmagadat elfogadod, könnyebb lesz az életed.

Ha nem látod a fényt, a Napot, nyisd ki jobban a szemed,

gondjaid közt tartogat még csodákat az életed.

Mindig csak a mának élj, s az örök szabályt ne feledd:

A holnap mindig tiszta, mivel nem szennyezi semmi tett.

3146. Ilcsimama
2020. júl. 23. 14:53

Bocs az előbb rossz helyre töltöttem fel e bejegyzésem.

Ismeretes, hogy az asztrológiában, hogy 7 évente egymást váltják a bolygók soros évei, vagyis minden év egy másik bolygó befolyása alá kerül, a bolygók mozgásának hatása a születés jegyben nagy jelentőséggel bír az ember karakterére és sorsára. A soros bolygó mindig az adott év március 21.-tõl a következő év március 20-ig fejti ki ránk legjobban a hatását.


A 2020.-évben a HOLD bolygó hatása alá tartozunk.

A Hold jelenleg, vagyis a mai napon 2020.07. 23-án, a Szűz- jegynek a 06°09 fokánál halad éppen.

A NAP 1° 01’ fokon most lépett be az OROSZLÁN jegybe.

A Merkúr bolygó 11°01’ a Rák-jegyben/ Hold uralommal halad..

A Vénusz bolygó: 17°20’ az Ikrek-jegyben halad éppen itt a Merkúr az uralkodó bolygó.


Az Uránusz bolygó, (mely egyébként a Merkúr bolygó felsőbb fokú megjelenéseként is működik) 2019. 05.12. -én lépett be a Bika-jegybe és mivel ez Uránusz 7 évet halad egy jegyben,, így 2026. 04. 24.-ig, tartózkodik a Bika-jegyben, Vénusz uralkodás alatt az Uránusz bolygó a mai napon 10°28’ foknál araszol éppen.


Általában tudható, hogy a bolygók mindig annak a jegyháznak a jellegzetességeit viselik magukon, amelyik jegyházban éppen haladnak. Az Uránuszról tudható, hogy hirtelen és váratlan eseményeket szokott behozni. Mivel a Merkúr bolygó is, és a Vénusz bolygó is, jelenleg a Holddal jó fényszögekkel kapcsolódik, így remélhetőleg már jobb napokat (főleg a betegség terén), hozhatnak számunkra.


Amennyiben, ha ehhez még azt is hozzá veszem, hogy az előző hónapokban, a Bakban lévő bolygó állások bizony nem voltak jók számunkra, mert ott 3 bolygó is, együtt állásban állt (Szaturnusz Jupiter-Plútó). Talán most már hamarosan oldódik a helyzet az által is, hogy Szaturnusz sorsbolygó december 18.-tól átlép majd (Szaturnusz- Uránusz uralom alá) a fényt hozó Vízöntőbe, ahol már inkább az emberséget szeretné támogatni.

Mivel a Szaturnusz sors - bolygó 2020-ban „Retrográd módokon” hátra, majd ismét előre haladt, így 2020-ban egy igen ritka jegyváltás is, bekövetkezik ugyan is decemberben szinte egyszerre fog a JUPITER (2020. 12.19.-én) és a SZATURNUSZ (2020. 12.18.-én), belépni a Vízöntő jegyébe. Vagyis a Szaturnusz 2020.-ban „R” módokon ide-oda fog cikázni, mert 2020.01.01.-től - 2020.03.22.-ig a Bak – jegyben kezdte az évet, majd március 23.-tól előre lépett a Vízöntőbe, 2020. 06. 29-ig, majd 06. 30-tól még hátra lépett, ismét a Bak-jegybe. Majd aztán már ebben 2.5 évében ciklusában, december 18.-től már a Vízöntőbe halad majd. Talán ezért is lehet, hogy a 2020-as év, ilyen izgalmas és nehéz évet hozott ránk főleg a vírusos betegséggel kapcsolatosan, de meglehet a reményünk arra, hogy kifelé lábalunk már ebből a szörnyű betegség hullámból.

2020. 06. 28-tól mivel a Mars belépett a saját Kos- jegyébe, itt az erő meg sokszorozódhat.


Amikor már majd a Jupiter is, átlép 2020. 12.19.-vel a Vízöntő- jegybe a Szaturnusszal együtt akkor erős akarati tényezők kaphatnak helyet az emberek életében. Mert a Jupiter és a Szaturnusz találkozása a tartós sikereket jelzi. (A tartós dolgokat a Szaturnusz, a sikereket a Jupiter adja)

A Mars energiái szinte mindenkinél általánosságban is, lehetnek építő és romboló jellegűek is, azért, mert a Mars és annak a magasabb rezgésfokán működő Plútó is, amennyiben a „Radix” születési horoszkópban a MARS vagy a Plútó diszharmonikus fényszögekkel kapcsolódik más bolygókhoz, akkor nagyobb odafigyelést érdemelhetnek annak jegy- háznak a dolgai, amelyben a Mars éppen érintett lehet. Különösen igaz lehet ez a 6. egészség, betegség házra, de a 8. házra is, mert ott jelenhetnek meg a balesetek és műtétek hatásai is. Különösen az egészségünk védelme és a baleseti veszélyek elkerülésére fordítsunk mostanság nagyobb figyelmet, hiszen a Mars bolygó saját uralma alatt 14°10’ a KOS -jegyben saját uralom alatt halad.


Aztán a Plútó, aki éppen a Marsnak a magasabb rezgésfokán is, működik, még a Bak jegyben van 23°33’ foknál jár éppen, itt a Plútó együttállás fényszögben van a Jupiterrel, és a Szaturnusszal is, amely szintén biztató lehetőségeket hozhat be, a betegségek kilábalása terén is. Hiszen a Plútói hatások mindig az életünknek azon területeire vannak leginkább hatással ahol egyébként is változásokra, lehet számítani, ahol az átalakulás, valaminek a megváltozása, de egyben a megújulása is, várható, de kemény leckék, elé is, állíthat bennünket.

Minden csillagjegy esetében kicsit más formában, más hangsúllyal jelennek meg ezek az értékek, így természetesen mindenkinél a saját születési „Radix” horoszkópja szerinti hatásokkal lesznek mérhetők az egyéni hatások is, hogy milyen fényszög kapcsolódások lesznek náluk a Radixban, valamely időpontban.


Vegyük azt is figyelembe, hogy az egész világ mostanság egy fejlődési szakaszon megy keresztül, főleg azért, mert a Nap mostanság csupa-csupa rossz szembenállás fényszögekkel kapcsolódik a bolygókhoz. Tehát mindenkinek szükséges, hogy átgondolja saját életét, úgynevezett spirituális fejlődésen kellene átmenni az embereknek, hogy felismerjék, hogy nem jó irányba visznek az egymással való hadakozások és a rosszindulatú EGÓ elleni lázadozás. Hiszen nem tudjuk visszafogni magunkat, akkor bejöhet, az a mondás, hogy” az ember tervez és Isten végez”, lásd mostanság sok betegség- árvíz, tűzvész Stb jelenségek. A Vízöntőben való nagybolygó haladások nagy lehetőségeket kínálnak fel számunkra, csak kérdés, hogy egyéni és kollektív szinten miképpen tudjuk ezeket magunkévá tenni. Ezt aztán még a Mars bolygó is, a Kosban haladva (2021. 01.06.-ig), időről- időre az energiánkat az önérvényesítés irányba szeretné terelni. Folyamatosan az lesz a jövőbeni feladatunk, az energiákat, ne arra használjuk, hogy az „EGO” malmára hajtsa vizet, mert ezekből csak viszályok keletkeznek, hanem inkább azt erősítsük magunkban, hogy a saját és mások rossz „Egóját” is, hogyan lehetne legyőzni annak az érdekében, hogy a hétköznapjaink, egészségben és békességben teljenek el.

Hiszen 2020. december 21.-e után, az új dolgok létrehozásban kellene segítenünk egymást. Hiszen mindenki a szívében egy csendes életre vágyik, mert csak akkor lehet a magánéletben is jól és boldogan élni. A Mars ereje a saját jelében mindenkinek adhat olyan erőt, hogy beindítsuk azt a megtisztulási folyamatot, hogy inkább motiváljon bennünket, arra, hogy a le tudjuk győzni a félelmünket.


Légy összhangban ön magaddal.

- érezd a belső csend világát is.

- A tetteid gyümölcs magától beérik.

-Értékeld az életben a már meglévő jót!

-Tudatosítsd a most pillanatát.

-Soha ne légy egyedül gyűjtsd magad köré a családod a barátaidat, az ismerőseidet, most már lassan megteheted, hogy találkozhass velük is.

-Sokszor bölcsességre van szüksége az embernek.

-Jó, ha időnként figyelsz a belső csendre.

-Az élet valóság, mint a NAP virága.

-Vigyázz! Ne enged a kezedből elfolyni az IDŐT!

-Mennél tudatosabb irányítod az életed, annál tovább élhetsz boldogan.

-Mennél több tudatosságot irányítasz a testedbe, a belső "Énedbe", annál magasabb lesz a jól átgondolt és kisugárzott rezgésszámod.


Szeretettel Üdvözlök mindenkit aki olvassa a bejegyzésem

3145. Ilcsimama
2020. júl. 23. 12:52

A szerelem és a szenvedély tűzétől az égből többen a földre szálltak, és ezek az angyalok megtanították az embereket, hogy az isteni csodára, amit szerelemnek nevezünk.

Ennek egyik összetartozó jele maga a házasság! A számelmélet vagy más néven a NUMEROLÓGIA , amely sok mindenre adhat jelzésértékeket. Az azonban biztos, hogy a Numerológia lehet egy lépcsőfok a saját Ön-ön magunk megismerésének is.

Mivel születésünkkor megkapjuk azokat a sajátos és ránk jellemző számainkat, amelyek egész éltünkben elkísérnek minket. Az is biztos, hogy a Nap-és az e napokhoz tartozó számkombináció jelentőséggel lehet számunkra.

Ezért aztán a mindennapjainkban benne élnek ezek számok!

Aztán minden szám, ami velünk kapcsolatos, közelebb visz bennünket a céljaink megvalósításában.

Mivel pedig az asztrológia tudománya is, a bolygók ritmusára épül fel, mert az égitestek a Napenergiáját képviselik, ezért aztán az egyjegyű számok szent elveken alapulnak, amelyeket egyes bolygókhoz rendeletek.

Minden számban több rejlik, mint a számszerű értéke/ Püthagorasz/


Többek között ilyen a házasság kötésnapjának a Numerolikus számának a kiszámítása, és annak jelentéstartalmának a jelentése is: (Természetesen ez általános, mert sok-sok emberre vonatkozhat, ezért úgy olvasd a jelentés tartalmakat is.)


Tudjuk, hogy a NAP= életerő, a tudatos „ÉN” az „EGÓ”- Önképe, azt viszont soha sem szabad elfeledni, hogy az „EGÓ az a csúf kis manó, mely az eszünk és szívünk közötti híd alatt, lakozik.”


Aztán maga az Aszcendens=ASC és, akár még a „Rejtett ASC-is nagyon fontos tényező lehet a személyiség megítélésben: Ugyan is a rejtett aszcendens mutatja meg az utat a külvilág felé, azt mutatja, ahogy bennünket más miként lát. A rejtett aszcendens pedig abból tevődik össze, hogy melyik bolygó hol áll melyik jegy-házban található a születési „Radix” képletben. Az ASC- jegyet a születési pontos óra-perc idő adja meg)), akár egy jegyre tevődik, akár kétjegyes, akkor már ebből is érezhetővé válhat, hogy minden egyes jegy alapvető személyiségtípust jelölhet.


Nap-jegy adja az „ÉNT” az „EGÓT” az életerőt, a tudatosságot a lehetőségét annak, hogy az egyéni önkifejezésünk milyen, az ASC - jegyháza pedig meg mutathatja, az öntudatosság és az egyéniségünk miként tud alkalmazkodni a kifelé való hatás révén másokhoz, hiszen ezzel az arcunkkal tudjuk megvédeni a saját Napjegyünket.


A Hindu és az Indiai bölcsek úgy tartják, hogy a jövőjét születésével, mindenki magával hozza. A Nyugati asztrológia szerint is, a „Radix” születési Horoszkópban benne van az egész sors minden, aminek a megismerése által javítani tudjuk az élet minőségünket.


Azzal, hogy a sorsát mindenki akár a saját kezébe is veheti, mindenki maga döntheti el, hogy hogyan tudja javítani az élet minőségét, ezt nevezzük SAJÁT AKARATNAK.

Hiszen vannak, akiket a sors irányítja és vannak olyanok is, akiket sors csak taszigálja jó felé.


A Nyugati horoszkóp, vagyis a születési „Radix” képlet, mindennél nagyobb segítségünkre lehet a legfontosabb feladatok megoldásában, hogy még jobban megismerhessük Önmagunkat. Őszinte tükröt tartva elénk, hogy az által az igazi értékeinket világosan megmutassa, azért, mert megismerhetjük belőle sorsunk fő irányvonalait.

Öntudatunk erősítésére használható információival, megmutatja nekünk a jellemünket, a bennünk rejlő értékeket, az elkövethető hibáinkat, rámutat a lehetőségekre, hogy milyen jó útválasztással találhatunk rá az életünk jobbítására.

Vannak emberek, akiknek hiába súgnak a csillagok, vagy hiába tereli Őket a sors az életfeladatuk teljesítésének útjára, sajnos vagy nem tudják, vagy nem is, figyelnek rá.

Ők azok, akiknek meg kell élniük, és el kell szenvedni a rosszat, mert csak ez után válnak éretté, hogy teljesíteni tudják mindazt, amiért ismét leszülettek erre a Földi világra.


Ma már a NAP az Oroszlánjegyben halad, Július 23-tól – augusztus 23-ig, az Oroszlán jegynek az uralkodó bolygója Fenséges NAP.


A Numerológia számot kiszámíthatjátok, akár már az eltervezett, vagy már a meg kötött házasság időpontjában szereplő számok összeadásával egészen addig, amíg egyjegyű számot nem kaptok. Például: 1981. 06.16= 32=5


1-es számú házasság: Ennek a számnak az uralkodója a Nap, ami azt jelzi, hogy ebben a házasságban a legfontosabb az optimizmus és a kölcsönös bizalom. Maga a találkozás és az ismerkedési szakasz nagyon romantikus volt, egyszóval felejthetetlen. A házasság, amelyben a Nap uralkodik, a házastársak közötti nagy szerelemről, romantikáról és az egymás közötti megértésről árulkodik. A rossz oldala a házasságnak a túlzott birtoklási vágy, illetve az egyik fél túlzott dominanciája.


2-es számú házasság: Ebben az esetben a házasság uralkodója a Hold. A házasság létrejöttének valódi oka egész biztosan a családalapítási vágy. Ebben a kapcsolatban lehetnek előző házasságokból született gyerekek. Az esküvői ceremóniát vagy rendkívüli gazdagság vagy rendkívüli szegénység jellemzi. A házasság sikerességét az anyós akadályozhatja mindkét fél részéről, ezért az érzelmi érettség döntő jelentőséggel fog bírni


3-as számú házasság: A Számmisztika szerint a Jupiter bolygónak az uralma alatt van, a 3-as számú házasság felett a Jupiter uralkodik. Ebben az esetben lehetséges, hogy a házasság érdekből jött létre, a hangsúly az anyagi értékeken van, a házastársak pedig magas társadalmi ranglétra elérésére törekednek. Maga az esküvő természetesen elbűvölő, a házastársak otthona pedig kis kastélyra emlékeztet. A 3-as szám termékenységet ígér, sok gyermeket, családi összejöveteleket és ünnepségeket. Ebből a házasságból hiányoznak az erős érzelmek, rendkívüli esetekben pedig érzelmi közöny jellemzi. Ezért ajánlatos időben elfogadni a szürke hétköznapokat, a rutinos szokásokat.


4-es számú házasság: Az uralkodó bolygó a Szaturnusz. Az alapvető jellemzője ennek a házasságnak a teljes mértékű hűség. A 4-es számú házasságok az esetek többségében sírig tartó kapcsolatok. A házastársak amellett, hogy egy házban élnek és egy ágyban alszanak, képesek együtt is dolgozni, és sikeres családi üzletet is létrehozni. Minden egyes lépésük a legapróbb részletekig előre megtervezett. A hangsúly a hagyományőrzésen, a családi név ápolásán, az utódokon és természetesen a jövőjük pontos megtervezésén van. Ez a szám a harmóniáját és a házastársak közötti egyenjogúságot jelképezi.


5-ös számú házasság: A Merkúr uralja ezt a házasságot. Az egymás közötti kommunikáció minősége a legfontosabb ebben a frigyben. Ahogyan a Merkúr pajkos bolygónak tekinthető, úgy előfordulhat házasságtörés a felek között, sok hosszabb és rövidebb utazás, sőt még külföldre költözés is. 5-ös számú házasságot általában fiatalok kötnek, akik még gyerekkorukból ismerik egymást, esetleg egyetemista éveikből, az is könnyen megtörténhet, hogy az egyik fél még egyetemista, a másik fél pedig segíti őt. Az ilyen emberek általában örökké aktívak maradnak, de azt fontos tudniuk, hogy a hangsúlyt a családra kell helyezni, ha fenn akarják tartani ezt a házasságot.


6-os számú házasság: Ezt a frigyet a Vénusz uralja, mint a szerelem és a házasság görög és római istennője. Ennek a kapcsolatnak a legfőbb jellemzője a nagy szerelem, nagy mennyiségű gyengédség és harmónia. Ez azonban nem azt jelenti, hogy ez a házasság tökéletes, ellenkezőleg. Gyakran lesz veszélyben az állandó külső hatásoktól, gyakran lesz a rosszakarók célpontja különböző formákban, de a Vénusz védelmének köszönhetően mindig meglesz a lehetőség a békülésre, és az újbóli egyesülésre minden veszélyes és kritikus helyzetben. A házastársaknak óvni és ápolni kell a nagy szerelmüket, mint házasságuk alappillérét és óvakodniuk a külvilágból érkező kísértésektől.


7-es számú házasság: Ezt a házasságot az Uránusz bolygó uralja, állítja a számmisztika, ez egyben sok változást, váratlan fordulatot hoz. A 7-es szám a kellemes és kellemetlen meglepetéseket jelenti, amelyek megszakítják a mindennapok monotonitását. A házastársak különböző végzettségűek, gyakori eset, hogy az egyik fél egyetemet végzett, a másik pedig valamilyen szakmunkás, ezért aztán kulturális különbségek is lehetnek köztük. Az is megtörténhet, hogy a házastársak különböző vallást képeznek vagy különböző nép csoporthoz tartoznak. A házasságot majd gyakran az utolsó pillanatban mentik meg, ezért fontos, hogy a házastársak magas fokú bizalommal és toleranciával legyenek egymás iránt, hogy végül is fennmaradjon, és sikeres legyen ez a házasság.


8-as számú házasság: Ennek a frigynek az uralkodója a Mars, így a szexualitás fontos szerepet játszik ebben a kapcsolatban. A 8-as szám igen sikeres házasságot jelez, a házastársak egymásnak lettek teremtve. Valószínűleg első látásra egymásba szerettek, az összes többi pedig történelemmé vált. Megtörténhet, hogy az egyik fél feláldozza magát a másik karrierjéért. Ettől függetlenül az élet minden területén egyetértenek, még egy esetleges közös vállalkozásban is. Joggal ki lehet jelenteni erre a párra, hogy ők egy lélek két testben.


9-es számú házasság: A frigy uralkodója a Neptunusz, ezért a környezetnek gyakran misztikusnak és titokzatosnak tűnhet. Erős lelki kötelék fűzi össze ezt a két embert, a találkozásuk és a házasságuk pedig a sors által rendelt, Karmikus, könnyen megtörténhet, hogy mindenki a házasságuk ellen van, de ők mégis együtt maradnak. A házasság pozitívan fog hatni mindkét félre, és pozitív leckeként fog szolgálni az életükben, ha esetleg a házasságot más emberek megzavarják, a házastársak könnyedén felülkerekednek az akadályokon odaadásukkal és a szerelmükkel.



A szerelem és a szenvedély tűzétől az égből többen a földre szálltak, és ezek az angyalok megtanították az embereket, hogy az isteni csodára, amit szerelemnek nevezünk.

Ennek egyik összetartozó jele maga a házasság! A számelmélet vagy más néven a NUMEROLÓGIA , amely sok mindenre adhat jelzésértékeket. Az azonban biztos, hogy a Numerológia lehet egy lépcsőfok a saját Ön-ön magunk megismerésének is.

Mivel születésünkkor megkapjuk azokat a sajátos é ránk jellemző számainkat, amelyek egész éltünkben elkísérnek minket. Az is biztos, hogy a Nap-és az e napokhoz tartozó számkombináció jelentőséggel lehet számunkra.

Ezért aztán a mindennapjainkban benne élnek ezek számok!

Ezért aztán minden szám, ami velünk kapcsolatos, közelebb visz bennünket a céljaink megvalósításában.

Mivel pedig az asztrológia tudománya is, a bolygók ritmusára épül fel, mert az égitestek a Napenergiáját képviselik, ezért aztán az egyjegyű számok szent elveken alapulnak, amelyeket egyes bolygókhoz rendeletek.

Mindenszámban több rejlik, mint a számszerű értéke/ Püthagorasz/


Többek között ilyen a házasság kötésnapjának a Numerologikus számának a kiszámítása, és annak jelentéstartalmának a jelentése is: (Természetesen ez általános, mert sok-sok emberre vonatkozhat, ezért úgy olvasd a jelentés tartalmakat is.)


Tudjuk, hogy a NAP= életerő, a tudatos „ÉN” az „EGÓ”- Önképe, azt viszont soha sem szabad elfeledni, hogy az „EGÓ az a csúf kis manó, mely az eszünk és szívünk közötti híd alatt, lakozik.”

Aztán maga az ASC és akár még a „Rejtett ASC-is nagyon fontos tényező lehet a személyiség megítélésben: Ugyan is a rejtett aszcendens mutatja meg az utat a külvilág felé, azt mutatja, ahogy bennünket más miként lát. A rejtett aszcendens pedig abból tevődik össze, hogy melyik bolygó hol áll melyik jegyházban található a születési „Radix” képletben. Akár a NAP- jegy, akár az ASC- jegy. Ezt a születési pontos óra-perc idő adja meg)), akár egy jegyre tevődik, akár kétjegyes, akkor már ebből is érezhetővé válhat, hogy minden egyes jegy alapvető személyiségtípust jelölhet.

Nap-jegy adja az „ÉNT” az „EGÓT” az életerőt, a tudatosságot a lehetőségét annak, hogy az egyéni önkifejezésünk milyen, az ASC - jegyháza pedig meg mutathatja, az öntudatosság és az egyéniségünk miként tud alkalmazkodni a kifelé való hatás révén másokhoz, hiszen ezzel az arcunkkal tudjuk megvédeni a saját Napjegyünket.


A Hindu és az Indiai bölcsek úgy tartják, hogy a jövőjét születésével, mindenki magával hozza. A Nyugati asztrológia szerint is, a „Radix” születési Horoszkópban benne van az egész sors minden, aminek a megismerése által javítani tudjuk az élet minőségünket.


Azzal, hogy a sorsát mindenki akár a saját kezébe is veheti, mindenki maga döntheti el, hogy hogyan tudja javítani az élet minőségét, ezt nevezzük SAJÁT AKARATNAK.

Hiszen vannak, akiket a sors irányítja és vannak olyanok is, akiket sors csak taszigálja jó felé.


A Nyugati horoszkóp, vagyis a születési „Radix” képlet, mindennél nagyobb segítségünkre lehet a legfontosabb feladatok megoldásában, hogy még jobban megismerhessük Önmagunkat. Őszinte tükröt tartva elénk, hogy az által az igazi értékeinket világosan megmutassa, azért, mert megismerhetjük belőle sorsunk fő irányvonalait.

Öntudatunk erősítésére használható információival, megmutatja nekünk a jellemünket, a bennünk rejlő értékeket, az elkövethető hibáinkat, rámutat a lehetőségekre, hogy milyen jó útválasztással találhatunk rá az életünk jobbítására.

Vannak emberek, akiknek hiába súgnak a csillagok, vagy hiába tereli Őket a sors az életfeladatuk teljesítésének útjára, sajnos vagy nem tudják, vagy nem is, figyelnek rá.

Ők azok, akiknek meg kell élniük, és el kell szenvedni a rosszat, mert csak ez után válnak éretté, hogy teljesíteni tudják mindazt, amiért ismét leszülettek erre a Földi világra.


Ma már a NAP az Oroszlánjegyben halad, Július 23-tól – augusztus 23-ig, az Oroszlán jegynek az uralkodó bolygója Fenséges NAP.


A Numerológia számot kiszámíthatjátok, akár már az eltervezett, vagy már a meg kötött házasság időpontjában szereplő számok összeadásával egészen addig, amíg egyjegyű számot nem kaptok. Például: 1981. 06.16= 32=5


1-es számú házasság: Ennek a számnak az uralkodója a Nap, ami azt jelzi, hogy ebben a házasságban a legfontosabb az optimizmus és a kölcsönös bizalom. Maga a találkozás és az ismerkedési szakasz nagyon romantikus volt, egyszóval felejthetetlen. A házasság, amelyben a Nap uralkodik, a házastársak közötti nagy szerelemről, romantikáról és az egymás közötti megértésről árulkodik. A rossz oldala a házasságnak a túlzott birtoklási vágy, illetve az egyik fél túlzott dominanciája.


2-es számú házasság: Ebben az esetben a házasság uralkodója a Hold. A házasság létrejöttének valódi oka egész biztosan a családalapítási vágy. Ebben a kapcsolatban lehetnek előző házasságokból született gyerekek. Az esküvői ceremóniát vagy rendkívüli gazdagság vagy rendkívüli szegénység jellemzi. A házasság sikerességét az anyós akadályozhatja mindkét fél részéről, ezért az érzelmi érettség döntő jelentőséggel fog bírni


3-as számú házasság: A Számmisztika szerint a Jupiter bolygónak az uralma alatt van, a 3-as számú házasság felett a Jupiter uralkodik. Ebben az esetben lehetséges, hogy a házasság érdekből jött létre, a hangsúly az anyagi értékeken van, a házastársak pedig magas társadalmi ranglétra elérésére törekednek. Maga az esküvő természetesen elbűvölő, a házastársak otthona pedig kis kastélyra emlékeztet. A 3-as szám termékenységet ígér, sok gyermeket, családi összejöveteleket és ünnepségeket. Ebből a házasságból hiányoznak az erős érzelmek, rendkívüli esetekben pedig érzelmi közöny jellemzi. Ezért ajánlatos időben elfogadni a szürke hétköznapokat, a rutinos szokásokat.


4-es számú házasság: Az uralkodó bolygó a Szaturnusz. Az alapvető jellemzője ennek a házasságnak a teljes mértékű hűség. A 4-es számú házasságok az esetek többségében sírig tartó kapcsolatok. A házastársak amellett, hogy egy házban élnek és egy ágyban alszanak, képesek együtt is dolgozni, és sikeres családi üzletet is létrehozni. Minden egyes lépésük a legapróbb részletekig előre megtervezett. A hangsúly a hagyományőrzésen, a családi név ápolásán, az utódokon és természetesen a jövőjük pontos megtervezésén van. Ez a szám a harmóniáját és a házastársak közötti egyenjogúságot jelképezi.


5-ös számú házasság: A Merkúr uralja ezt a házasságot. Az egymás közötti kommunikáció minősége a legfontosabb ebben a frigyben. Ahogyan a Merkúr pajkos bolygónak tekinthető, úgy előfordulhat házasságtörés a felek között, sok hosszabb és rövidebb utazás, sőt még külföldre költözés is. 5-ös számú házasságot általában fiatalok kötnek, akik még gyerekkorukból ismerik egymást, esetleg egyetemista éveikből, az is könnyen megtörténhet, hogy az egyik fél még egyetemista, a másik fél pedig segíti őt. Az ilyen emberek általában örökké aktívak maradnak, de azt fontos tudniuk, hogy a hangsúlyt a családra kell helyezni, ha fenn akarják tartani ezt a házasságot.


6-os számú házasság: Ezt a frigyet a Vénusz uralja, mint a szerelem és a házasság görög és római istennője. Ennek a kapcsolatnak a legfőbb jellemzője a nagy szerelem, nagy mennyiségű gyengédség és harmónia. Ez azonban nem azt jelenti, hogy ez a házasság tökéletes, ellenkezőleg. Gyakran lesz veszélyben az állandó külső hatásoktól, gyakran lesz a rosszakarók célpontja különböző formákban, de a Vénusz védelmének köszönhetően mindig meglesz a lehetőség a békülésre, és az újbóli egyesülésre minden veszélyes és kritikus helyzetben. A házastársaknak óvni és ápolni kell a nagy szerelmüket, mint házasságuk alappillérét és óvakodniuk a külvilágból érkező kísértésektől.


7-es számú házasság: Ezt a házasságot az Uránusz bolygó uralja, állítja a számmisztika, ez egyben sok változást, váratlan fordulatot hoz. A 7-es szám a kellemes és kellemetlen meglepetéseket jelenti, amelyek megszakítják a mindennapok monotonitását. A házastársak különböző végzettségűek, gyakori eset, hogy az egyik fél egyetemet végzett, a másik pedig valamilyen szakmunkás, ezért aztán kulturális különbségek is lehetnek köztük. Az is megtörténhet, hogy a házastársak különböző vallást képeznek vagy különböző nép csoporthoz tartoznak. A házasságot majd gyakran az utolsó pillanatban mentik meg, ezért fontos, hogy a házastársak magas fokú bizalommal és toleranciával legyenek egymás iránt, hogy végül is fennmaradjon, és sikeres legyen ez a házasság.


8-as számú házasság: Ennek a frigynek az uralkodója a Mars, így a szexualitás fontos szerepet játszik ebben a kapcsolatban. A 8-as szám igen sikeres házasságot jelez, a házastársak egymásnak lettek teremtve. Valószínűleg első látásra egymásba szerettek, az összes többi pedig történelemmé vált. Megtörténhet, hogy az egyik fél feláldozza magát a másik karrierjéért. Ettől függetlenül az élet minden területén egyetértenek, még egy esetleges közös vállalkozásban is. Joggal ki lehet jelenteni erre a párra, hogy ők egy lélek két testben.


9-es számú házasság: A frigy uralkodója a Neptunusz, ezért a környezetnek gyakran misztikusnak és titokzatosnak tűnhet. Erős lelki kötelék fűzi össze ezt a két embert, a találkozásuk és a házasságuk pedig a sors által rendelt, Karmikus, könnyen megtörténhet, hogy mindenki a házasságuk ellen van, de ők mégis együtt maradnak. A házasság pozitívan fog hatni mindkét félre, és pozitív leckeként fog szolgálni az életükben, ha esetleg a házasságot más emberek megzavarják, a házastársak könnyedén felülkerekednek az akadályokon odaadásukkal és a szerelmükkel.

3144. Ilcsimama
2020. júl. 23. 11:36

Különös tekintettel ajánlom Hné Viktóriának!

A születési év utolsó számjegyének hatása az 5 elemek szerint a szülöttre.


Az antik kínai horoszkóp szerint, az életünk minden percét az öt legfontosabb elem befolyásolja, Föld, Tűz, Fa, Víz és Fém. Az asztrológusok véleménye szerint ezek az elemek nem csak a természetet befolyásolják, hanem az ember karakterét is, ezektől az elemektől függőek a szokásaink és az életszemléletünk is.

Melyik évben születtél?

A születési éved utolsó számjegyéből érdekes dolgokat fogsz megtudni.


Föld: 8 és 9: Ezek a személyek megbízhatóak és türelmesek, a földi erők biztosítják számukra a szeretteik iránt érzett felelősséget. Nagyon ambiciózusak, de ugyanakkor idealisták is.

Fejlett az intuíciójuk, a körülöttük élő emberek próbálják imitálni őket, “a föld szülötteit” mert morális értékük nagyon fejlett. Számukra az első helyen, mindig az etika és a biztonság áll. Ugyanakkor tudják használni a saját erejüket, az okosságukat az eléggé zárkózott karakterüknek köszönhetően. Ezeknek a személyeknek elég jó a viszonyuk a pénzzel.


Tűz: 6 és 7: Ezek az emberek mindig a kalandot keresik, és soha nem utasítanak vissza egyetlen új dolgot sem. Nagyon aktívak és energikusak, vezetői tulajdonságokkal rendelkeznek, szeretnek versenyezni és nyerni. Vonzóak, nem szeretik a magányt, azt szeretik, ha körbe vannak véve emberekkel és mindig legyen mozgás körülöttük. Szeretik a rokonaikat és a családjukat. Nagyon nagy az önbizalmuk, intelligensek és barátságosak, tehetséggel rendelkeznek. Amikor ezeknek az embereknek a hibáiról beszélünk, akkor elmondhatjuk róluk, hogy agresszívek és mindent megtesznek azért, hogy elérjék a céljaikat, nagyon izgágák és türelmetlenek.


Fa: 4 és 5: Ezek az emberek nagylelkűek, kitartanak amellett ami nekik fontos, szeretik felfedezni a világot. Nagyon nagy meggyőzőerővel rendelkeznek. Kreatívak, szorgalmasak és mindig valami elfoglaltságot keresnek, mert úgy tartják, hogy a munkával teljesedik ki az - az erő, amivel rendelkeznek. Az önbizalom a legjobb jellemzőkül, mindig hálásak, azért amit elértek. Sajnálatos módon kissé pazarlóak, a másik rossz tulajdonságuk pedig az, hogy többet vállalnak, annál, mint amit el tudnak végezni. Más szóval meg kéne húzniuk bizonyos határokat.


Víz: 2 és 3: Ezek a személyek nagyon figyelmesek, felelősség tudatosak és rögtön segítenek, ha szükség van rá. Nagyon rugalmasak, intelligensek és kreatívak. A képzelőerejük nagyon gazdag és nem félnek használni azt, számtalan filozófus van köztük. Jó a beszédkészségük és meggyőzőek tudnak lenni. Meg kell említenünk azt is, hogy diplomatikusak, intuitívak, olyan részleteket is meglátnak, amelyek fölött mások elsiklanak. Jó szervezők, meglátják a körülöttük lévő emberekben a tehetséget és segítenek nekik fejleszteni azt.


Fém: 0 és 1

Ezek az emberek nagyon dinamikusak és önállóak, az erős karakterüknek köszönhetően. Szeretik magukat, de azt is tudják, hogyan tiszteljenek másokat. Zárkózottak, de amikor nyomás alatt vannak, akkor nagyon is jól meg tudják védeni a nézeteiket. Kiegyensúlyozottak és szeretik a tisztaságot. Lehet rájuk számítani, néha megpróbálnak különbözni másoktól. Amikor biztosan tudják, hogy mit akarnak, akkor senki és semmi nem állhat az útjukba. Ők nem félnek a magánytól, egyetlen dolog, amit elvárnak az - az, hogy elismerjék a sikereiket. Néha impulzívak, szeretik a luxust, a pénzt és a hatalmat. Elég sűrűn lehetnek makacsak, ilyenkor megdöbbentő módon viselkednek.


A születési hónap nagyon sok mindent elárul az emberről. Nem csak a horoszkóp jellemzi az embereket, az is nagyon fontos, hogy mikor született az illető. Minden ember más, de vannak alap tulajdonságok, amelyek bizonyos hó szülötteire jellemzőek. Megtudhatjuk, mire vágynak, mik az erősségeik és mik a legjobb tulajdonságaik.

Keresd meg a párod születési hónapját, ebből megtudhatod milyen életed lesz vele!


Januárban született férfi: Nagyon önálló és megbízható. Szívesen segít a családjának, jó hallgatóság, de nagyon türelmetlen. Reálisan gondolkodik, nem idegeskedő típus. A munkájában kiemelkedő, mert fontos a számára, hogy megbecsüljék azt amit csinál. Kicsit egoista, de ha megfelelő módon viselkedsz vele, akkor boldog életetek lehet. Megbízható és kedves ember.


Februárban született férfi: Nagyon erős személyiség, de mégis érzékeny. Gyorsan átgondolja a dolgokat, ezért néha elhamarkodottan jár a szája. Nagyon makacs és nem szívesen fogad el tanácsokat. A családjáért bármit megtesz, ha kell többet dolgozik, hogy mindenetek meglegyen. 30 éves kora után sokkal nyugodtabb és érettebb lesz, ekkor ismerheted meg a valódi énjét. Szeret középpontban lenni, ezért általában olyan munkát keres, ahol csillogtathatja vezetőegyéniségét. A család szent a számára, a szereleme nagyon fontos a számára! A legrosszabb tulajdonsága a határozatlansága.


Márciusban született férfi: Nagyon magabiztos személyiség, megértő és mindent megtesz azért, hogy elérje a céljait. A családjáért képes harcolni, bármit megtesz azért, hogy boldoggá tegye őket. A kritikát nem viseli túl jól, ha ideges, sokszor olyasmit mond, amit utána megbán. Nem szégyell bocsánatot kérni, ha hibázott. Nem vezető egyéniség, ezért nem bánja, ha a párja mellette áll, amikor nehezebb döntéseket kell hozni. A munkájában jól teljesít, de a döntéshelyzeteket nehezen kezeli.


Áprilisban született férfi: Nyugodt és kiegyensúlyozott személyiség. Kerüli a konfliktusokat, így a párkapcsolati problémákat és a családi gondokat is inkább szép szóval próbálja megoldani. Nagyon dolgos és határozott. A tisztaság fontos a számára, nehezen viseli, ha nem ragyog a lakás. Alapvetően kedves ember, de mikor feszült, akkor könnyen megbánt másokat, pedig ő aztán tényleg nem akar veszekedni. Aki értékeli a személyiségét, annak boldog élete lesz vele. A családjáért mindent megtenne, remek apa és jó férj.


Májusban született férfi: Valódi erős egyéniség, nagyon magabiztos és véghez is viszi a terveit. A családjával rengeteget törődik, kívülálló emberek azonban nem nagyon érdeklik. Csak nagyon kevés embert enged közel magához, nincs is nagy baráti köre, de ez nem is baj. Gyorsan átgondolja a dolgokat, ezért szinte bármit könnyedén megold. Vezetőegyéniség, de a párjára tanácsait elfogadja. Nagyon kitartó, számára szinte nincs megvalósíthatatlan, nagyon dolgos. Vicces és kedves ember, de néha nagyon makacs.


Júniusban született férfi: Nehezen viseli, ha mások tanácsokat adnak neki, úgy érzi sok mindent ő tud a legjobban. Diplomatikus és tisztelettudó. Minden érdekli, ami a világban történik. Azonban nehezen viseli a kritikát és néha kiborítóan aggodalmaskodó. Ezzel szemben viszont orvoshoz nem szívesen megy. Kedves és megértő személyiség, türelmes, ezért nagyon jól bánik a családjával. A szeretteire nagyon vigyáz, számára a család a legfontosabb és ezt ki is mutatja. Jó férj lesz belőle.


Júliusban született férfi: Nyugodt, türelmes és nagyon figyel a családjára. A szerelem és a család a legfontosabb a számára. Nem barátkozós típus, általában csak kevés embert enged magához közel. A munka tekintetében a céljaiért képes harcolni, mindent megtesz azért, hogy a családjának mindent megadjon. Általában nagyon békés és kedves, de mikor rossz napja van, néha olyasmit mond, amit nem is gondol komolyan. Örül a párja és a családja sikereinek. Nagylelkű és nagyon kedves ember, jó férj lesz belőle!


Augusztusban született férfi: Megfontolt és jól öltözött. Számára nagyon fontos a külső, de ez ne tévesszen meg, nem ez alapján ítél. Erős akaratú, hajlandó küzdeni az álmaiért. Semmit nem szeret elhamarkodni, ezért napokig gondolkodik a fontos döntéseken. Jó férj és apa válik belőle. Azonban néha túlságosan aggodalmaskodó, ő az aki kiköti, hogy mikorra érjen haza a gyerek és a kapuban fogja várni. Nagyon dolgos, de nem hagyja, hogy a munka uralja az életét, számára fontos, hogy minél több időt töltsön a családjával.


Szeptemberben született férfi: Jó ember, de néha nagyon makacs. Kedves és vidám. A hangulata elég ingadozó, egyik percben még nevet, a másikban már dühös és a környezet általában nem is érti mi történt. Hamar megnyugszik, de nagyon meg tudja sérteni a szeretteit, amikor ideges. Szerető apa és férj. Fontosnak tartja, hogy a gyereki boldogak legyenek, de nagyon szigorú. A szabadidejében szívesen leül a heverőre és tévézget, de nem lusta, csak számára ez jelenti a kikapcsolódást. Boldog életed lesz vele, ha türelmes és megértő vagy, amikor rossz napja van.


Októberben született férfi: Nagyon nehezen fogadja el az új dolgokat, ezért őt nehéz rávenni, hogy kipróbáljon egy új ételt, vagy bármi mást, ami számára ismeretlen. Szereti a megszokott életét, nem szívesen változtat. Nyugodt és kedves ember, de ha megsértik, akkor nagyon lobbanékony. Nagyon tud csipkelődni, de csak akkor, ha kihozzák a béketűréséből. A családja fontos a számára, de kissé önző személyiség. Szeret időt szánni magára, ezért ne lepődj meg, ha nem törődik veled, amikor éppen meccs van a tévében. Azonban nagyon megbízható és dolgos ember.


Novemberben született férfi: Diplomatikus és átgondolt ember, de nagyon makacs. A munkájára odafigyel és jól is csinálja amit csinál. Az új dolgok érdeklik, szeret mindent felfedezni, ezért néha előtérbe helyezi magát. A családja nagyon fontos a számára, de ő egy szabad egyéniség, aki mindent fel akar fedezni. Ha megérted és elfogadod, akkor boldog lehetsz vele, de nem tipikusan férjnek való. Nem akar ő önző lenni, megpróbál megfelelni a családjának, de ez nehezen megy. A gyerekeit azonban nagyon szereti, még akkor is, ha azt nem mindig mutatja ki nekik.


Decemberben született férfi: Nagyon dolgos és fontos számára, hogy elérje a céljait. Kedves és hűséges típus. Mindent megtesz a családjáért, folyton azért dolgozik, hogy boldoggá tegye őket. Akkor érzi jól magát, ha a szerettei boldogak. Nyugodt, vidám és boldog életre vágyik. A szerelme nagyon fontos a számára, megértő ember, akire mindig lehet számítani. A legszívesebben a gyermekeivel tölti a szabadidejét. Boldog életed lesz vele, ha te is arra vágysz, amire ő és azon fáradozol, hogy mindenetek meglegyen.


Nő szülöttek hónapjai: Január: A januárban született nők nagyon ambiciózusak és konzervatívak. Kritikusak, azonban szeretnek beszélni az érzéseikről. A hasonló gondolkodásmódú és intellektuális szintű emberekkel vannak jó viszonyban, másokat nem tűrnek meg a környezetükben.


Február: Akik ebben a hónapban születtek, romantikus alkatok. A velük való kommunikációhoz sok türelem kell. Nem mindenki érti meg őket, a hangulatingadozásaikat sokan nem tudják elviselni. Absztrakt módon gondolkodnak.


Március: Vonzóak és karizmatikusak, akik ebben a hónapban születtek. Nagyon tudnak szeretni, de csak addig, amíg meg nem bántják őket. Azonban öröm márciusban, született nővel élni, hiszen ha nem sértjük meg őket, kedvesek és bűbájosak.


Április: Azok a hölgyek, akik ebben a hónapban születtek diplomatikusak és szinte mindenkivel képesek jó viszonyt ápolni. E hónap szülöttei hajlamosak a féltékenységre, ha szerelmük eljátszotta a bizalmát, jobb ha elkerüli a vérmes áprilisi nőt. Nagyon tudnak szeretni és boldoggá teszik életük szerelmét, de csak addig, amíg nem bántja meg őket.


Május: A májusban született nők erős karakterűek és határozott elképzeléseik vannak. Életük szerelmét boldoggá teszik, határtalan szeretet lakozik bennük. Azt mondják, hogy a májusban született nőket egyetlen férfi sem tudja elfelejteni, mert szerelmük tüzes és őszinte.


Június:A hónap szülöttei kíváncsiak, kreatívak és kedvesek – ezek a legjobb tulajdonságaik. Viszont hátrányuk, hogy hamarabb beszélnek, mintsem gondolkodnak. Nem szívesen mondják az ember szemébe az igazat, inkább a háta mögött furkálódnak. A férfiakra néha csak játékszerként gondolnak.


Július: Akik ebben a hónapban születtek, boldogak és talpraesettek. Nem szeretik a konfliktusokat, az őszinteséget nagyra becsülik. Ha egyszer kiábrándulnak valakiből, nehéz visszaszerezni a bizalmukat.


Augusztus: A hónap szülöttjeire jellemző az egoizmus. Nem érdemes veszekedni velük. Remek humorérzékük van, azonban nem viselik jól, ha ők vállnak a vicc tárgyává. Ha megsérti őket az ember, nem tudhatja, mikor számíthat a visszavágásra. Folyamatosan szeretnének a figyelem központjában lenni, számukra sokat jelent, hogy a férfiak felfigyeljenek rájuk.


Szeptember: A szeptemberi nők csodásak, de a véleményük sokszor ingadozó. Nem képesek a meg bocsátásra, nagyon bosszúállóak. A hosszú kapcsolatokat szeretik, az egyéjszakás viszonyokra nem hajlandóak. A kapcsolatukban akkor tudnak kiteljesedni, ha megtalálják azt a férfit, aki minden szinten megfelel az elképzeléseiknek.


Október: Akik ebben a hónapban születtek, erős jelleműek, határozottak és kedvesek. A csalódástól nagyon félnek, ezért nem mindig beszélnek az érzéseiktől. A többi nő általában féltékeny rájuk, mert nagyon elragadóak és a személyiségük is kellemes.


November:A hónap szülöttei mindig kiszúrják a füllentést. Az őszinteség számukra alap! Amit tudnunk kell róluk, jobb, ha nem kérdezzük meg a véleményüket, ha nem vagyunk képesek elviselni a valóságot.


December: A decemberi nők türelmetlenek, de szerencsések. A nehéz helyzetekből is könnyedén felállnak, vidám természetűek. A sértéseket is képesek elviselni, de úgy tűnik, hogy a Jóisten velük van, mert általában az álmaik teljesülnek.

2019. máj. 10. 14:37
Sziasztok! Tudnék elèrhetőséget kapni Ilcsi mamához? Nagyon fontos lenne 🙏🏼🙏🏼 Kèrlek titeket, segítsetek!!!!!!!!!
2019. márc. 15. 20:04
Megszűnt ez a fórum?
3141. Lora2
2019. febr. 5. 14:57

Sziasztok!


Kérdésem lenne:

Akiknek rossz dolgot mondtak az asztrologusok,volt köztetek olyan,akinek nem jott be?

Ugye nem kell készpénznek venni?

Koszi a valaszokat!

3140. Timba1025
2018. okt. 8. 16:52

Sziasztok!

El kezdtem olvasgatni a fórumot az elejétől, és én úgy látom, hogy a kezdetekből jó pár rész hiányzik. Ilcsi Mama néhány hozzászólásában ilyeneket írt: "Megtalálhatjátok a fórumon a Kos jegytől a Halak jegyig: 09. 26-tól folyamatosan: 78. szám: Kos jegy, 79: Bika, 85: Ikrek, 87: Rák, 93: Oroszlán, 94: Szűz, 97: Mérleg - Skorpió, 98: Nyilas - Bak". A Kos nekem pl. a 18 hozzászólásban jelent meg. Én ezeknél a számoknál csak mások kommentjeit látom. Valakinek megvan esetleg az összes rész amit Ilcsi Mama feltöltött? Nagyon megköszönném, ha valaki el tudná küldeni.

3139. Ilcsimama
2018. ápr. 17. 12:45

Kitôl: Peter76, 2018-03-30 16:31


Téma: Re: Re: Áldás

________________________________________

Üzenet: Kedves Ilcsi Mama!


Köszönjük szépen! Olvastam, értesültem, hogy vissza tetszik vonulni.


Az eddig itt elvégzett munkája nagyon széles és értékes forrás anyag lesz az asztrológiát tanulmányozóknak... Köszönjük!


Sok boldogságot és áldott húsvéti ünnepeket kívánok!


Kedves Péter köszönöm szépen az elismerést, remélem nem haragszol, ha a privát üzeneted a fórumlátogatókkal is megosztom, annál is inkább mivel még mindig többeken keresnek meg különböző asztrológiai kéréseikkel. Sajnos a jövőben már nem tudok nektek e téren segítséget nyújtani. Azt kívánom minden kedves asztrológiai ismereteket tanuló fórumlátogatónak, hogy higgyétek el ez a tanulás nem vész kárba, csak is többek lesztek általa, mivel ez által jobban megismeritek saját magatokat, és másokat is.

Mindenkinek jó egészséget, sok boldogságot kívánok szeretettel: Ilcsimama.

3138. Ilike01
2018. febr. 11. 02:34

Kedves Ilcsimama!


Elnézését kérem,de az e-mail címem elfelejtettem leírni.

ottonejakli@gmail.com

Még egyszer köszönöm szépen a segítségét.

Üdvözlettel: Ilike

3137. Ilcsimama
2018. jan. 3. 12:16

Újév napján, amikor is lezárjuk az Ó évet, mi is, egy és új korszakot kezdünk, mint ahogyan a tavaszpont az, amely a Földön a korszakokat jelöli meg.

Soha ne feledjétek, hogyha kitárjuk mások irányába a szívünket, minden, úgy ahogyan szeretnénk, a legjobban teljesül.


Virradjon rád szép nap, köszöntsön rád jó év.

Kedves hajlékodba költözzön a jó lét.

Szívedbe szeretet, lelkedben nyugalom,

Örömöd sok legyen, bánatod semmi.

Segítsen az Isten boldognak lenni!

Légy mindig vidám, Örülj a szépnek,

Légy nagyon boldog a következő 365. napon is.


Ballag már az esztendő, vissza- visszanézve,

Nyomában öccse jár, vígan fütyörészve.

Beéri az öreget, s válláról a terhet, legényesen leveszi, pedig még csak gyermek. ,

Lépegetnek szótlanul, s mikor az éjfél el jő,

Férfiasan kezet fog, a múlttal a jövendő.


Hallgass a Szívedre!


„Álmodtál egy boldog évről,

Reménykedtél igaz szívből.

A REMÉNY mára tovaszállt,

ÁLMOD is már messze jár.

Vár az ÚJ ÉV ismét Téged,

Reményt hoz és büszkeséget.

Vágyat ébreszt, s újra éltet,

Boldogabbá tehet Téged.

Életed még lehet meseszép.

Boldog Új Évet kívánok NEKED én.


Kedve Fórumlátogatók!


Érdekes dolgokat tartogat számunkra a mostani 2018-as Új Év a Kínai asztrológiai szerint is.

Míg a múlt évben a „a KAKAS éve volt” a mostani 2018. év február hó16.-tól- 2019. február 4.-ig a KUTYA éve lesz és mivel 8-as számmal végződő évek mindig a Földelemhez tartoznak így ezt az évet a FÖLD elemhez kell társítani.


A Keleti hagyományok világában 3000 éve ünneplik meg az állatjegyekkel kezdődő Hold Új Év ciklusokat, melyek a hold járásától függően január utolsó harmadától, február második feléig változó időpontokban kezdődnek.

Ehhez öt elem rendeltetik: Tűz, Fa Föld, Fém és a Víz.


A körfogás szerinti ciklusok során a Tüzet táplálja a Fa, a Tűz a hamu révén táplálja a Földet, a Földből nyerhető a Fém, a Fém pedig beleoldódik a Vízbe, mellyel táplálja azt, a Víz pedig táplálékot ad a Fának.


Az őselemek ugyanis mind jelen vannak az élet minden területén, egymás nélkül nem léteznek, mind hatással vannak ránk is az emberekre, csak nem egyformán, ezért jellegükben más-másként értékelendők. Az elemek nélkül az ember sem élhetne, ahogy az elemek sem létezhetnek egymás nélkül, ez - az alapja az állandó körforgásnak és az Asztrológiának egyaránt.


Minden elemen egy-egy bolygó uralkodik, úgy, mint: Fán: JUPITER, Tűzön: MARS, Földön: SZATURNUSZ, Fémen: VÉNUSZ, Vízen: a MERKÚR bolygó.


Egy sima Kínai ciklus 12 évig tart, egy teljes „nagy évet” alkotó tizenkét éves ciklus 60 esztendeig tart. (pontosan 11 év 315 nap, ennyi idő alatt kerüli meg a Jupiter bolygó egyszer a napot).


Egy legenda szerint kapták az egyes ciklusok az állatneveket.


Újév napján a Buddha magához hívta a birodalom állatait, azért, hogy közösen ünnepeljenek. Ám csak tizenkét állat jelent meg az ünnepségen. Így aztán érkezésük sorrendjében Buddha azzal jutalmazta meg őket, hogy mindegyikőjüknek felajánlott egy - egy saját évet.

Ebben az évben ők maguk befolyásolják az eseményeket, valamint abban az esztendőben született emberek sorsát is meghatározzák. Asztrológiai szempontból Kínai állatjegyek sorrendje a következő: Patkány- Bivaly – Tigris – Nyúl - Sárkány- Kígyó- Ló- Kecske – Majom- Kakas - Kutya- és végül a Disznó:


A Kínai asztrológia szerint a születési évek szempontjából a Kutya éveihez tartoznak mind azok, akik 1910. 1922. 1934. 1946. 1958. 1970. 1982. 1994. 2006. és a 2018-as év, ezt követően pedig mind azok, akik 12 évenként születnek majd, szintén a Kutya évéhez kapcsolhatók.


Az idei 2018. évben a Kutya évhez a FÖLD - elem rendeltetik, az univerzumot egyensúlyban tartó és egymást kiegészítő dinamikus erőként jelenlévő + JANG polaritása kapcsolható.


Mivel minden állatjegyhez hozzátartozik valamilyen elem, másrészt mindegyik év más és más elem uralma alatt áll, vagyis tizenkét éves ciklus ötször ismétlődik meg a Kínai nagy horoszkópban. A hatvan évig tartó nagy cikluson belül pedig egy-egy ÁLLATJEGY MINDIG MÁS ELEMHEZ TÁRSUL.

Tehát az idei 2018. évben a KUTYA évéhez kapcsolható Kínai +YANG, és a FÖLD – elem.

Mit is jelent a Kínai horoszkóp szerint a FÖLD elem hatása?

Az ide tartozó emberek nagyon megfontoltak, két lábon a földön járó személyiségek. Konzervatív, reális, de nagyon érzelmes típusok. Praktikusan gondolkoznak, társaikhoz hűségesek és a nehéz időben is kitartanak a szeretteik mellett.


A 12 éves és a 60 éves nagy ciklusonként a bolygó állásokhoz a Kínai bölcsek visszatérő jelenségeket ismertek fel.


Példaként említeném meg, hogy a rómaiak szerint a Szaturnusz bolygó uralkodásának idejére esett az aranykor: amikor még nem ismerték az emberek a háborút, nem törekedtek mindenáron a pénz és vagyon felhalmozására, hanem tiszta erkölcsűek lévén csak azzal éltek, amit a természet szabadon, minden kényszer nélkül adott nekik.

Mivel a Földön a Szaturnusz bolygó uralkodik, így a Nyugati asztrológia és a Kínai asztrológia szerint is, Szaturnusz bolygó uralja az időt, és általa a sorsot is szimbolizálja.


A Szaturnusz bolygó pedig 2017. december 12. 20.-val (a Nyilas jegyből átlépett) a BAK- jegybe, ahol 2020. 12. 16.-ig fog tartózkodni, a BAK jegynek pedig az uralkodó bolygója maga a SZATURNUSZ sorsbolygó.


Mivel pedig a Kínai asztrológia alapja maga Jupiter bolygó 12 éves ciklusai, és ezen belül az is, hogy a Jupiter, mint éves bolygó egy-egy évet tartózkodik minden állatöv jegyben, így lényeges, lehet még az is, hogy 2018. 11. 08-tól a Jupiter bolygó is éppen a Bak-jegyben fog haladni egy teljes éven keresztül, így a 2018. év ezen a téren is igen nagy jelentőséggel bírhat.


Miért is?

Azért mert itt is érvényes lesz erre az évre, hogy az emberek tiszta erkölcsű, durvaságtól és kellemetlenségektől mentes, rendes életre vágynak, amelyet a Jupiter bolygó a Nap hatására elhozhatná nekünk. Még pedig azért, mert a JUPITER bolygó a nagyszerencse bolygója, és mivel a 2018-as év egyben a VÉNUSZ évének is, tekinthető, (a Vénusz a kisszerencse bolygója), így anyagi haszon is kísérheti a Kutya évre eső ezen idejét. Annál is inkább, mert 2018. 01. 17.-ig még a Vénusz bolygó is épen a BAK - jegyben halad majd. Aztán mivel a Vénusz bolygó gyors bolygó, mert 225 nap alatt kerüli meg a Napot, így 4-6 heteket tartózkodik egy- egy állatövi jegyben, tehát minden jegyen gyorsan áthaladva remélhetően jó fényszög kapcsolatot létesíthet más bolygókkal is.


Bár politika terén diplomáciai előrelépésekkel is törekedni lehetne a jobb személyes kapcsolatok kialakításában, nagyobb gondot kellene fordítani az ellentétek elsimítására, valamint nagyobb figyelmet kellene fordítani a családokat támogató ügyekre, mert a Kutya évében főleg az otthonbiztonságának megvédésének kellene előtérbe kerülnie.


Főleg azért, mert Magyarország és Budapest is, az országokat és városokat besoroló jegyek szerint a Nyilas jegyhez tartozik, melynek ugye a Jóságos JUPITER bolygó az uralkodója.


Azonban 2018. 01. 27-től – 2018. 03. 17.-ig a Mars bolygó is, éppen a Nyilas/Tűz jegyen halad majd keresztül, ahol az embereket a szabad szellemek vonzzák, aztán 03. 18-tól - 05. 15.-ig pedig a BAK –jegyben/ Szaturnusz uralkodás alatt halad majd a Mars bolygó is.


Az akaratos Mars pedig, főleg amikor a Tüzes jegyen halad át, mint a Nyilas-jegy is, mindig türelmetlen cselekvésre készteti az embereket, ahol a megjelenik a hatalmi harcért való küzdelem. Illetve amikor az erősakaratú MARS bolygó a BAK/Föld-jegyben halad éppen, az emberek általában nem viselik el az alkalmatlanságot, mert csak a siker vonzata az elsődleges, akkor pedig a tehetetlenség hatalmába kerülve sok esetben nem a legjobb hatást válthatja ki az emberekből, mert elveszíthetik az önuralmukat, és ezért agresszív- erőszakos módon is képesek viselkedni.


Szaturnusz sors - bolygó egyébként a függetlenségre való törekvési szándékkal ruház fel, és mert a Szaturnusz bolygó 2.5 évig tartózkodik majd Bak-jegyben/ saját uralkodás alatt, így a Kínai asztrológiai állat jegyek közül a KUTYA - jegy a / Föld elemmel társulva még jobban megnövelheti a Szaturnuszi sorszerű tisztánlátást.


Végezetül Kínai közmondással zárom soraimat: „ A Boldogság mindig az általad nyitva hagyott ajtón jöhet csak be”.


Mint lyukas zsákból a lencse, úgy hulljon rátok a szerencse!

Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek: Ilcsimama.

3136. Ilcsimama
2018. jan. 1. 14:20

Minden kedves Fórumlátogatónak.


/Arany János/ Új Évre!


Itt van tehát: megjött az Új év,

Mint biztató előlegem;

Háromszázhatvanöt nap-éjre

Halvány reményszínt hoz nekem.


/Tavi Rózsa/ Újévre!


Legyenek az újévben is, gyönyörű álmaid,

Valósuljanak meg terveid, vágyaid.

Hordjon a teremtő a tenyerén téged

Vidám szeretetben teljen el az éved.

Kerüljön betegség, szomorúság, bánat

Mit igazán szeretnél, még valóra válhat.

Hit, öröm, szeretet alapja a létnek

Kívánok boldog, élhetőbb Újévet!



/Osvát Erzsébet/ Új év!


Peregnek a percek,

órák és a napok.

Te Újév elhozod nekünk

Nevető Napot,

Vidám hóvirágot,

Lila ibolyát,

Újra hallhatjuk majd,

a madarak dalát.

3135. Ilcsimama
2017. dec. 31. 15:23

Szilveszterre /Minden kedves Fórumlátogatónak!


„Egy pillanatra megpihen az órarúgó,

míg himnuszra várva vigyázban áll a két mutató,

Majd a nagyobbik egy picit előredőlve átlép,

az Új Esztendőbe s onnan visszaszól a kicsinek,

Boldog Új Évet Neked és mindenkinek!


Meghitten gondolunk az elmúlt évekre,

Hol örömet, hol bánatot hagyott örökbe.

Tiszteletbe tartva múltat és jövőt,

Feledjük a rosszat, gyűjtsük az Új erőt.


Bízzunk és reméljük az Újévre nézve,

Minden családban legyen egészség és béke.

Tisztesség legyen a vendég az év küszöbén,

Mit örökbe fogadunk a szívünk közepén.


Legyen erő, egészség minden házban,

Kenyér az asztalon a meleg szobában.

Bor, szalonna sose fogyjon el,

Búzánkat a jég sose verje el.


A jókívánságokat lehetne sorolni,

Embertársainkat, igazán szeretni.

Legyen közöttünk a szeretet és békesség,

Az Újévnek kezdetén.”



/Tobai Rózsa/ Szilveszter napjára.


Eljött az óév utolsó napja,

Ünnepel a város apraja-nagyja.

Megszólalnak a papírtrombiták,

Tűzijátékot játszik a világ.


Jön az éjféli pezsgődurranás,

Pohár koccintástól hangos a lakás.

Éjféli szép szavak s ölelések,

Ó évből maradnak már csak az álomképek.


Új évi fogadalmak, ígéretek,

Kívánság, hogy beteljesüljenek.

Adja az Isten teljesüljön vágyaitok,

Boldog Új Évet kívánok!


Közeleg az éjfél, ismét eltelt egy év,

Szívünkben feléled egy-egy régi emlék.

Felidézzük az elmúlt szép pillanatokat,

Tovaszállt, meg nem élt, tűnő álmokat.


Titokban reméljük, boldog évek várnak,

Nem lesz benne többé szomorúság, bánat.

Köszöntsük hát együtt a következő évet,

Kívánjuk, hogy álmunk sose érjen véget.


Kívánjunk Boldog Új Évet!

3134. Ilcsimama
2017. dec. 29. 13:45

Boldog Új Évet minden HOXA Fórumozó társamnak, mert úgy döntöttem, hogy már a jövőben nem lehetek közöttetek. Szeretettel gondolok vissza a sok tanulással eltelt évekre, a sok kérdésekre és a válaszokra.

Szívemben zárt örömmel emlékezem rátok, mindenkire és HOXÁRA!


„Ha jő az este,

S megjelennek az égen a csillagok,

Hidd el, mind neked ragyognak!

Azt írják fel az égre, hogy

Boldog és szép életet kívánok!”


Most amikor majd az Újév napján, lezárjuk az Ó évet, mi is, egy és új korszakot kezdünk, mint ahogyan a tavaszpont az, amely a Földön a korszakokat jelöli meg.

Soha ne feledjétek, hogyha kitárjuk mások irányába a szívünket, minden, úgy ahogyan szeretnénk, a legjobban fog teljesülni.


„Virradjon rád szép Nap, köszöntsenek rád jó évek.

Kedves hajlékodba költözzön be a jó léte.

Szívedbe szeretet, lelkedben nyugalom,

Örömöd sok legyen, bánatod semmi.

Segítsen az Isten boldognak lenni!

Légy mindig vidám, Örülj a szépnek,

Légy nagyon boldog minden év 365. napján.”


/Tavi Rózsa/ Újévre!


Legyenek az újévben is, gyönyörű álmaid,

Valósuljanak meg terveid, vágyaid.

Hordjon a teremtő a tenyerén téged

Vidám szeretetben teljen el minden éved.

Kerüljön betegség, szomorúság, bánat

Mit igazán szeretnél, még valóra válhat.

Hit, öröm, szeretet alapja a létnek

Kívánok nektek boldog, élhetőbb Újévet!


/Osvát Erzsébet/ Új év!


Peregnek a percek,

órák és a napok.

Te mostani Újév elhozod nekünk

Nevető Napot,

Vidám hóvirágot,

Lila ibolyát,

Újra hallhatjuk majd,

a madarak dalát.


/Remenyik Sándor/Viszontlátásra!


Viszontlátásra, - mondom, és megyek.

Robognak vonatok és az életek,

Bennem, legbelül még valami remeg.

Mert nem tudom,

Sohasem tudhatom:

Szoríthatom-e még

Azt a kezet, amit most elengedek.


Viszontlátásra: mondom mégis, mégis.

Viszontlátásra holnap, vagy még ez után,

Vagy ha nem holnap, - hát holnapután.

Vagy ha nem akkor - hát majd azután.

És ha aztán sem - talán egy év – vagy sok év múlva.

S ha még akkor sem - hát ezer év múlva.

Viszontlátásra a földnek porában,

Viszontlátásra az égi NAP sugarában.

Viszontlátásra a szép Hold udvarán,

Vagy a Tejút valamely szép csillagán.

Vidám viszontlátásra!

3133. júliusi
2017. dec. 24. 07:42
Boldog unnepeket Ilcsimama,es forumtarsak!!!
3132. Ilcsimama
2017. dec. 21. 13:08

Kellemes Áldott Karácsonyt Kívánok mindenkinek!

A naplómban küldtem nektek képes üzeneteket is. Szeretettel:Ilcsimama.

3131. Ilcsimama
2017. dec. 2. 13:06

December Ó december!


DECEMBER piros ruhában,

fehér szakállal érkezik.

Karácsonyi készülődés

festi fényesre napjait.


/Donászy Magda/: Fenyő-köszöntő.


Köszöntelek, te zöld fenyő!

Megszépítetted házunk.

Hózúzmarás karod körül

Kitárt szívünkkel állunk.


A messziség küldötteként

vállaltad véges sorsod,

mert ránk borult a hosszú éj,

mely fényt, reményt kioltott.


Ott hagytad rég otthonod:

Fenyő barátod, társad.

Az erdők gyantás illata,

Bezárt szobákban száll csak.


A tág határok álma is

ágad tövében fészkel,

amíg halódó illatod

kályhák tüzében vész el.


A szín és élet is te vagy,

s ameddig ágad zöldell,

Betöltesz otthont és szívet

a békességes csönddel.

3130. Ilcsimama
2017. nov. 26. 15:16

Kedves Katalinok bár tegnap volt a nevetek napja a gyűjteményemben nézzétek milyen szép Heltai verset találtam nektek.

Minden Katalinnak Boldog Névnapot kívánok.


/Heltai Jenő/ Katalin napra.


Mert dalaimnak azt a részét,

Mely túlnyomónak mondható,

-Minek tagadjam gyöngeségem-

Kegyedhez írtam, kis Kató,

És dalaimnak az a része,

Mely túlnyomónak mondható,

Kegyednek semmiképp se tetszett,

Sőt visszatetszett, kis Kató.


Igaz, hogy önt tegezni mertem,

Ami botránynak mondható,

Mert önt csupán magáznom illik,

Vagy kegyedeznem, kis Kató.

De dalaimnak azt a részét,

Mely túlnyomónak mondható,

Mégis szívemből szívhez írtam,

Az ön szívéhez, kis Kató.


Hogy ön hideg maradt s kegyetlen,

Már ez malőrnek mondható,

Ha bánatomban meghalok most,

Magára vessen, kis Kató.

Magára vessen, ha belőlem

Más nem marad meg, kis Kató,

Mint dalaimnak az a része,

Mely túlnyomónak mondható.

3129. Ilcsimama
2017. nov. 23. 14:09

A Naplómban látható képen a jóságos Jupiter bolygó: a „Nagy Mágus” a Nyilas jegy uralkodóbolygója, a lélekfélholdja, amely a mai napon a Skorpiójegyben 9°30’ foknál halad éppen.

A Nyilas-jegy uralkodójaként a jósága pedig abban nyilvánulhat meg, hogy a tudásáltali gyarapodást szolgálja.


/Füst Milán/ Nyilas – hava.


„Ősz van, korán sötétül és künn esik.

Vénül az idő s könnyei szakállára peregnek.

Magános lélek!

S ködös éjjelen átdidereg,

S csak ködös hajnalidőbe derül, mikor rohanó,

Tengerzöld felhők úsznak az égen.

Holtan fekszik a lélek ilyenkor s boldog.

Jószívű szellem,

Idegen szellem közeleg s tengerzöld

Szőlőfürtöt tart bús arca elé...

A november!


/Héra Zoltán/ Ó kalendárium.


A Nyilas havában Jupiter atyai kegye árasszon el.

Mintha asztalfőn ülnél, lakomán,

ne bánj semmit, csak mesélj,

a tél elé, ha még nem jött volna el,

s bele a télbe, ha megjött már a tél.

3128. Ilcsimama
2017. nov. 22. 17:02

Mennyire gyorsan haladnak a napok! November 22- 23.-val Nap már a Skorpió jegyből átlép a Nyilas jegybe. Ez bizony-bizony már a TÉL elő havának minősül.

XI hónap a NOVEMBER – NYILAS jegy.


Nyilas jól tudja: célt csak úgy talál,

Ha vízivásnál rendületlen áll.

Ha mámor fogja el szemét s eszét,

Bármely ügyes, kezével célt, vészit.


NOVEMBER –November, kissé szomorú,

emlékeit rakosgatja,

Köpönyegét ködből szőtte,

Ő lesz a zúzmarák öreganyja.


/Horváth Jánosné/ Ősz!

Őszre tél jön, Télre Tavasz,

Újra éled, újra sarjad,

Új rügyet hajt majd a lombos ág,

Unokákban élünk tovább.

Örök körforgás az élet,

Szeretet nem lehet véges,

El nem múlik, el sosem fogy,

Szeretetből kell nagyon sok.


Szép, lankadt novemberi gally,

jó bánat tiszta, lassú műve,

kiről levált a röpke raj,

s alatta hajló, száraz íve,

maradt hűs, haldokló kezednek,

magánnyal dús és koldus ág,

melyen csak emlékek rezegnek,

elvégzett szomorúság!


Miért vettelek ma észre,

talán először életemben,

mint sokszor elhadart ima,

szavát, amely az értelemben

tartalmat nyer és felvilágol?

Miért nincs rajtad kívül

szememben ebből a világból,

mely elsötétül és kihűl?


Novemberben:

Az ég vándorai már mind útra keltek,

a fák levelei mind leperegtek,

lehűlt a levegő, szitál az eső,

avar alatt, alszik az őszi erdő.


/Ferenczy Hanna / November .


Ne higgyetek a fénynek,

a langyos déli szélnek,

ne higgyetek, ti fák!

Aludjatok el halkan,

a párálló avarban

félig nyílt ibolyák.

Rügyek, csak vissza, vissza!

az ég akármily tiszta,

most játszik álnokul.

Hiába zöld a pázsit,

Már a november jár itt,

S mire bealkonyul -

Köd gyűjt vámot a tájról,

s a tétovázó fákról

- mint szédült, vak szeszély -

leszaggat minden éket,

és szétdúl minden szépet

a novemberi éj.

3127. Ilcsimama (válaszként erre: 3126. - Krisztiger)
2017. nov. 22. 16:53

Pontosan ezért szoktam volt mondani, hogy a születés potos ideje nagyon fontos a "Radix" születési horoszkóp elkészítésnél, mert ez határozza meg az I. ASC házat, majd ezzel együtt a többi házakat, is.

Kedves „krisztiger”. Még párperces eltérés is befolyásolhatja a „Radix” értelmezést, hát még itt nálad az egy órás eltérést bizony sok mindenben másképpen kell értékelni.

Még az a jó, hogy maga az Ikrek/ ASC nem változott!

Hiszen már maga az Ikrek ASC is, 6°53’ helyett 24°30’-ra tevődik, ez pedig jól átrendezi képletet, a házak és a házakban található felkelő bolygók vonatkozásában.


Elsősorban annak lehet rád jelentősége, hogy az 5. bolygós STELLIUM nem 6. házadban, hanem az 5. házban van. Ez pedig a gyermekházad, illetve egyben az életörömök háza is, mely előszobája VII. házadnak. Mivel pedig ott a Neptunusz bolygó pontosan a jegycsúcsra került és még az ASC-el is szemben állás fényszöget képez, így nagyobb jelentősége van, annak, amit az előzőekben leírtam. Főleg úgy, hogy a Merkúr és a Vénusz bolygók így a 12. házadban állnak, tehát a betegség hajlamod nem múlandó, hanem krónikusan állandó, amelyhez még a 6. házas szemben álló Uránusz váratlan dolgokat is behozhat.


Igyekezz a fórumon átnézni a Mérleg Szaturnuszi hatásokat, illetve a módosult jegy- házhatások értelmezést is, valamint a bolygóknak a jegy-házakban való szerepét is.


Üdv: Ilcsimama.

3126. krisztiger (válaszként erre: 3125. - Ilcsimama)
2017. nov. 22. 09:17

Kedves Ilcsimama!


Hat szohoz se jutok! Nagyon szepen köszönöm ezt a hosszu elemzest.

Elsö körben lementem es kinyomtatom, azt hiszem jo parszor at fogom meg olvasni.


Viszont mult heten felhivtam a Klinikat, ahol születtem es nem 2:50kor, hanem hajnali 3:50kor születtem, Anyukam rosszul emlekezett.

Azt hiszem a bolygokon es a hazakon nem valtoztat ez az egy ora, csak a fenyszögeken.


Üdvözlettel,

Krisztina

3125. Ilcsimama (válaszként erre: 3093. - Krisztiger)
2017. nov. 21. 14:27

A válasz a"krisztiger" 3053-3054-es számon feltett kérdésére is vonatkozik.


Kedves Fórumlátogatók: Nyár óta sok idő telt el, sokaknak a kérdései talán már megoldódtak az óta, de talán az egyik régebbi várakozónak „ krisztiger” –nek kérdése még időszerű lehet, (aki a 3059. számon engedélyezte, hogy a „Radix” képlete alapján itt a fórumon adhatok választ a Jupiter és Szaturnusz és VII. párkapcsolatos témakörben. Ezért talán most az ő kérdésével foglakoznák, ez a témakör talán másokat is érdekelhet. Az sem véletlen, hogy a 3054 számon „krisztiger” miért éppen a Szaturnusz kérdésével foglalkozik leginkább.

Aztán az sem véletlen, hogy az előző 3022. számú „babi09” bejegyzésemben miért írok a Szaturnusz, illetve a Jupiteri hatásokról. Hiszen érdekes módon a két horoszkóp nem csak azért hozható össze egymással mert most mind ketten a 35. évükben járnak, ha nem azért is, mert e két horoszkóp is mutathatja, hogy mennyire nagy jelentősége van magának a Nap jegynek és az ASC adta lehetőségeknek az emberek életében.


Mire alapozom ezt a két horoszkóp esetében?


Tulajdonképpen arra, hogy míg „Babi09”-nél a Nap-jegy a Szűzben áll, a X. házban, az ASC pedig a Skorpió jegyben az I. házban, addig „krisztiger” esetében ez 2. házas RÁK/ Napjegyet és Ikrek I. házas ASC-t, jelent.


Azonban a Tranzit bolygóhaladások óramű pontosságú rendszerében a pontos születési felkelő bolygók más-más jegy-ház, és bolygó hatásokkal ruházzák fel már a születéskor az egyéneket. Így amikor Tranzit módokon ismét elérkeznek a bolygók a „Radix” szerinti bizonyos pontokhoz, akkor ott a képletszerinti fényszög hatásokat hozzák be az illető számára.


Aztán az sem véletlen e két horoszkóp összevetésénél, hogy a születés idejében a Tranzit bolygók STELLIUM együttállásban álltak, erre a „babi09” horoszkópelemzéseknél külön is felhívtam a figyelmet (keressétek vissza a fórumon és olvassátok el újra, nagyon tanulságos).

Azonban míg „babi09”-nál a 3 bolygós STELLIUM állás a Mérlegjegyben a 11. életmegoldások- a remények meg valósulásának a házában van, addig „krisztiger”- nél az 5 DB. STELLUM bolygó, mind a 6. házban jelenik meg, még is 3 jegyre tevődnek. Vagyis Mérleg-jegyben együttállásban található a/ Hold és a Plútó, (a Plútó pedig együttállást képez a jóságos Jupiterrel), aztán szintén a Mérleg - jegyben van nála a Szaturnusz bolygó, (együttállásban a Holddal), aztán a Skorpió-jegyre tevődik az erőben álló Jupiter, majd pedig a STELLIUM 5 tagja az URÁNUSZ bolygó a Nyilasban/ Jupiter uralkodás alatt adhatja a jó hatásokat neki.


No, akkor asztrológiai ismeretek után érdeklődő és tanuló kedves fórumlátogatók, már ebből is látható, hogy mennyire fontos lehet a születési horoszkópelemzés. Hiszen a pontos születési időre felállított „Radix” horoszkóp már az alap szempontjából is és a mindenkori állandóan tovább haladó Tranzit bolygó bármelyike, amikor a „Radix” jegyházakhoz érkezik, illetve amikor a sarokházakat érinti, pláne amikor találkozik a bolygó a "Radix helye szerinti" sajátmagával, akkor aspektusba= fényszögbe kerül egymással, azok alapján adhatják a várható események bekövetkeztét. Legyen az együttállás, szembenállás, jó Trigon- és jó Szextil, vagy netán feladatot adó Qvadrát – és annak a gyengébb hatású, de szintén korlátozó fényszög hatásai.


Ezért érdemes a főleg a SZOLÁR horoszkópot elkészíteni (megtalálhatjátok a fórumon, több helyeken is az általam írt elkészítési módokat), mert annak alapján még a rosszabb hatások esetén is, figyelemmel, kísérhetitek, és követni tudjátok az eseményeket és a „szabad - akarati tényező figyelembe vételével, van mód elébe menni még rosszabb dolgoknak is.


Ugyan is a Tranzitok idején más- más módokon jelenhet meg a bolygók egymással alkotott fényszög kapcsolatai, azonban az alaphoroszkóp mivel behozza ide a saját jegy-házhatásokat is így, van mód arra, hogy úgy éljük meg (ha ismerjük a horoszkópunkat), hogy azokat igyekezzünk a magunk javára fordítani!


Amikor pedig az alap ”Radix” –ban sikerül a lényeges elemeket felderíteni, akkor, ha még az alaptermészetet is ide vesszük, akkor a házhatások figyelembe vételével illetve a kozmikus bolygó és fényszög hatások szerint, a jegyek uralkodó bolygóinak a hatását is ideszámítva, sok mindent sikerülhet az életfolyásunkról kideríteni.


Tehát megállapítható például, „babi09” estében, hogy nála a Szűz/ napjegy pontosan a X. karrier és a hívatás házra tevődik, a Mars bolygója pedig benne áll a Skorpió jegybe, mégpedig pontosan az ASC –jegy csúcsán, (ahol a jegy csúcson hatások a legerősebbek), és mivel itt a Mars az uralkodó bolygó, így egyértelmű, hogy erősakarattal viszi véghez az életének az alakulást. Még pedig oly módokon, hogy fontos számára tanulás, a munka, a gyermek is, mert a Hold az 5. házban foglal helyet, illetve család is, mert a IV. háza a Halakban a Jóságos Jupiter másodlagos uralkodásával erre ösztönzi őt, és főleg azért, mert a képletében a JUPITER a Skorpiójegyben „Erőben” található.


Kedves „krisztiger” a Radix horoszkópod valószínűleg ismered, mert abból megadtál bizonyos adatokat is, így csupán a kérdésedre vonatkozóan az Ikrek Aszcendens= ASC, és Szaturnuszi hatások, amire leginkább szeretnék neked válaszolni.

Viszont amennyiben beleolvastál a fórum előzményekbe azt is, láthatod, hogy a válaszom főleg úgy állítom össze, hogy azokból mások is asztrológiai ismeret szempontjából tanulni tudjanak.


Bár nagyon fontos lehet nálad maga a RÁK Nap-jegy/ Ikrek ASC-el felvértezve, ezért röviden erre is kitérnék.

Ugyan is a Rákok fantáziája igen élénk, képzelőerejük hatalmas, és olyan simulékonyak, mint a víz, de ugyan akkor olyan változékonyak is. Beszédmodoruk, íráskészségük és memóriájuk is, kiváló és remek. Viszont érzékenyen reagálnak sok mindenre, amelyek felett mások csak úgy átsiklanak, kedvesek, szolgálatkészek, alkalmazkodóak, és álmodozóak.


Ugyan akkor jellemző lehet rájuk az önfejűség és a makacsság is, főleg, ha Rák-jegy egy levegősjegyű jeggyel, mint például az Ikrekkel párosul, mint nálad. Mert az Ikrek jegy ugyan pozitív, változó, levegős jegy az Uralkodó bolygója pedig maga a Merkúr az „ÉSZ Istene”.


Azonban az Ikrek hatás következtében, hiányozhat belőled az alaposság, mert a szétszórtságoddal a sokoldalúságod is kissé felszínessé válhat.

Mert ezzel egy kicsit hat az életvitelre is, és ez olykor megbosszulhatja magát, még pedig abban, hogy főleg munkában, és nem a barátságokban és a párkapcsolatban keresik a lehetőségeket.


Ez pedig azért is lehet így nálad, mert a 6. házas Hold hatására, és mert a Napjegynek is Hold az uralkodója így a Rákjegy igen impulzív, hangulat és a kedélyállapot is változó.


A Rákok egyébként is, néha túlságosan is romantikusak, ábrándosak, és kalandvágyóak, ezért kapcsolataikban gyakran sikertelenek, sokszor nem hozzájuk illő társat választanak, ezért többségük többször is házasodik, mire megtalálja az igazi társát. Talán még az Rák-jegy általános jellem is igaz lehet rád, hogy amennyiben saját családjukban valamilyen okból gyermek nem születhet szinte biztos, hogy valamelyik közelálló rokon, vagy ismerős gyermek nevelésében is részt vesznek az édes anyjukhoz, viszont nagyszeretettel kötődnek.


Általánosságban is a képletelemzés a „Radix”-ban az ASC önmagunk felismerését jelképezi, a Deszcendens=DSC, pedig mivel ezzel pontosan szemben áll, és a másik, a Te, felismerését szimbolizálja, így a kettő együtt a horoszkóp úgynevezett kapcsolat tengelye, amely megmutatja, milyen a viszony az „Én” ((Felkelő pont=Aszcendens: ASC) és a Te (Deszcendens) között. Míg azok a tulajdonságok, melyeket az aszcendens jelképez, nagyon hamar tudatosulnak bennük, addig a Deszcendens abban (az előrehaladó ház jelentések értelmezésében),a jegyben áll, amely a születésünkkor már lenyugvó állapotban van, lényegében eltűnik a látószögünkből, és a tudatalattinkba merül. (Erről az előre haladó házak jenetésekről is találtok bővebb leírást a fórumon).


Ezért aztán az Aszcendens által jelképezett tulajdonságokat kezdettől fogva sajátunkként éljük meg, viszont a Deszcendens jegyének a jellemzőit először idegennek érezzük, és hosszú időn keresztül csak másokban vesszük észre, akikre kivetítjük őket.

A Deszcendens jegye viszont megmutathatja, mit keresünk akár a pár- kapcsolatainkban, milyen jellegű kapcsolatot részesítünk előnyben, és milyen embertípust tartunk vonzónak, vagy akár ellenszenvesnek bármilyen kapcsolatban is.


Aztán idehozhatnám még „Rejtett Aszcendens” jegyedet is, ami szintén Skorpiójegyre tevődik: egyébként a Rejtett ASC megnyilvánulási formái jegyenként változatosak lehetnek. A Skorpió-jegy bizony sok esetben arrogáns is lehet, viszont megbízható és gyakorlatias, viszont a Rák/Nap¬ jegy és az Ikrek/ ASC - jegy eleme feltárhatja azt az alapvető belső erőt, amely minden cselekedetednek a motorja lehet.


Egyébként általánosságban a köralatti „jelek” elem táblázatban a Rejtett Aszcendens vonatkozásban a levegő-jegyűeket főleg az intellektuális hajlamaik hajtják, a víz-jegyűeket pedig a legmélyebb érzelmi vágyaik vezérelhetik.


Visszatérve az eredeti kérdésedre, a Szaturnusz bolygód a Radix”-ban az 5. 6. ház csúcsán áll, így nem jól értelmezted a „Radix” képletedben, a Szaturnusz helyét. Ugyan is az igaz, hogy a Mérleg-jegyben áll a (15°35’) fokon, de nem az 5. életörömök és gyermek- házába, hanem a 6. szolgálat, munka és egészségi viszonyok házadban.


Ahogyan Te fogalmaztál: „nagyon elkeseredtem, amiket olvastam, hogy nyűgös párkapcsolati dolgokat és nehéz gyermekáldást jelez. „


Abban van igazság, hogy az 5. ház és a VII. Ház is, szerelmi és párkapcsolati dolgokra is, kiterjed, mert az 5. ház, mint az életörömök háza a VII. ház pedig a párkapcsolatok, és mindenféle kapcsolatok házát adja.

Nálad mivel az 5. ház a Szűzjegyben 4° foknál Merkúr uralom alatt kezdődik és a Mérleg 15°-ig tart. Itt az 5. ház és 6. ház egy részének pedig a Vénusz bolygó az uralkodója, és mivel itt áll neked a 6. házadban a születési holdad is, 16°16’ fokon, mégpedig Növő-hold fázis időben, így ez is, lehet az akadálya - a képletszerinti - saját gyermekáldás elmaradásnak. A képletedben a Holdnak a Vénusszal van egy 150°Nevelő, quincunx – fényszög, amely lassú állandó súrlódások között fejlesztő fényszög ugyan, de belső jellemi nehézségeket is, jelöl, mint elsősorban az önbizalom hiánya, de egyben bizonyos női betegséget is, bevonzhat.


Ugyan is Vénusz és a HOLD is, gyors bolygó és gyakorta jelenik meg Tranzit= visszatérő fényszög kapcsolódás, arról már nem is beszélve, hogy a holdnak még az Uránusszal sem jó a fényszög kapcsolata nálad, ami szintén a 6. házadban van és Orbisz határon a VII. ház csúcsával.

Azt pedig tudjuk ugye, hogy a „Radix”születési horoszkópban az egymással fényszögben álló bolygók, ha az előrehaladás során elérik a másik bolygó radix helyzetét, azzal fokozatosan kiválthatják az eredeti hatásokat is.


Mivel pedig a születési horoszkópban az előrehaladó házhatások szempontjából is a házak fókusz keresőként működnek, amik egyben jelzik, hogy az egyes bolygók energiái az élet mely területére vetülhetnek rá.

Nálad az ASC az Ikrekben (6°53’ fokon), azt a pontot jelzi ahol lélek, megtestesül és kifejezi az egyéniséged, az 5. házas gyermekházon és a VII. házas másokkal való kapcsolatokon keresztül is, jellemez téged, vagyis nem csak az Ikrek Napjegy adottságait adják neked!


Már pedig a Nyilas VII. házadban álló Neptunusz bolygó is azt jelzi, hogy egészségi szempontból lehet valami női dolgokkal kapcsolatos betegséghajlamod. Sőt ezt még az is megerősítheti, hogy a Vénusz bolygód az Ikrek-jegyben áll ugyan, (4° fokon), de még 12. korlátozások házában, ami ugye szemben áll a 6. házas Nyilas- jegyben álló Uránusszal, amely sok esetben váratlan akadályokat jelez e téren is. Mivel a boldog párkapcsolati téren pedig (a férfit is jelző 5. házas) Exil /MARS bizony akadályokat gördíthet eléd e téren is. Amennyiben még azt is figyelembe vesszük, hogy a Vénusz az Ikrekben 4°-on, valamint Merkúr is 17° nálad kritikus fokon található.


Csak megjegyzem, hogy általánosságban minden „Radix” horoszkópban megtalálhatók azok a bizonyos kritikus pontok, amelyek fokozzák a jegyerejét: A Kos, a Rák, a Mérleg, és a Bak 13. és 26. foka.

A Bika, az Oroszlán, a Skorpió és a Vízöntő 9. és 21. foka.

Az Ikrek, a Szűz, a Nyilas és a Halak 4. és 17. foka. Ezek megjelenhetnek a Tranzitok során is olyan hatásként, mint ahogyan azt a képletszerinti bolygó fényszögek megjelenítik.


2016. 09.09 -től - 2017. 10. 09.-ig a Tranzit Jupiter a Mérlegben/Vénusz uralom alatt haladt, neked pedig az 5. házból 15 foknyi rész még a Mérlegjegyre tevődik itt található nálad a MARS bolygó is, mely a Szaturnusszal együttállás fényszöget képez, - vagyis ilyenkor a hatások is összeadódnak - a Szaturnusz sorsszerűen befolyásolhatja az amúgy is „Exil”-ben lévő Marsikus hatásokat.

Azért „Exil” itt a Mars bolygó, mert egyébként a Kos-*- jegyben lenne uralmi helyzetben, mert a Kos jegynek a Marbolygó az uralkodó bolygója, azonban, ha a képletben - mint nálad is- a Kossal szemben lévő jegyben, a Mérlegben található a Mars, akkor a bolygónak az erővesztesége a rangvesztés következtében a hatása már nem erős. Mivel pedig a képletedben még a Nap- Vénusz 45° rossz fényszögnek is lehet jelentősége, mert egzakt módon a közepes 90° hatásának is meg felelhet, ezért szintén nem tesz jót semmilyen kapcsolatok terén, (és nem csak a párkapcsolat értendő ide).


Még is én úgy gondolom, hogy elkeseredettségre nincs okod, fogadd el az élet adta lehetőségeidet és igyekezz az általam jelzett időkben a sorsodon változtatni. Hidd el, hogy menni fog, hiszen a 2018-as év a VÉNUSZ évében fog eltelni.


VÉNUSZ pedig az Ikrek - jegyben az alkotó szellemi képességedet fejleszti, mert neked az Ikrek/ ASC következtében a Merkúr/ Uralmi hatása miatt nagyok jók az adottságaid, hogy élni tudj a változtatás lehetőségével. Ugyan is Nők esetében szinte bizonyos, hogy az Ikrekkel szemben lévő VII. házas Deszcendens=DSC házban olyan párkapcsolatokat létesíthetnek, ahol a nem egyetértés és a veszekedés szinte minden formája megtalálható. Éppen ezért arra kellene törekedned, hogy ne csak ki és bejárkálj a szerelemben, hanem igyekezz olyan intellektuális partnert választani, akiben megtalálhatod a boldogságod.


A Szaturnuszi Tranzit bolygó haladások mivel mérföldkövei az életünknek, így nálad, most a képleted szerint is kihatással lehet majd rád.


Miért, és mi a Tranzit hatás?


A bolygók a keringésük során bizonyos meghatározott és egymástól eltérő sebességgel haladnak az ekliptikán= a Nappályakörön és a zodiákus= az állatövi jegyekben sugárzási kapcsolatokat létesítenek a „Radix= születési képlet szerinti jegyház helyekkel. Nem kell az eredeti helyzeteknek megismétlődnie, azonban ha analógiát látunk a „Radix”horoszkóp egymással fényszögben álló két bolygó egyikével a Tranzit előre haladás folytán bizonyosan el fogja érni a másik bolygó „Radix” helyzetét és ezzel kiválthatja az eredeti hatásokat.(Erről is bővebben írtam a fórumon többször is.)


Ezek a fényszög kapcsolatok pedig kihatással vannak ránk a szerint, hogy ezeknek a fényszög kapcsolódásoknak milyen erős a hatásuk ránk nézve.

A gyorsbolygók hatásait (Nap – Hold – Merkúr Vénusz Mars)- rövidebb ideig, míg a lassú bolygók (Jupiter-Szaturnusz Uránusz Neptunusz- és a Plútó), jó vagy rossz hatásait hosszabb időn keresztül érzékelhetjük.

Aztán bizonyos életszakaszokban ezek a Tranzithatások lehetőségeket teremtenek arra, hogy még nagyobb mértékben ilyen –olyan fényszög hatással legyenek ránk nézve. Pláne akkor, amikor ezek Tranzit bolygók a „Radix” szerinti: ASC –Nap- MC, vagy éppen Hold jegyházakkal létesítenek fényszög-kapcsolatot, vagy éppen a valamely”Radix” bolygóval létesítenek fényszög kapcsolatot.


(Azért, hogy ezt a részt mások is a helyén tudják kezelni, ezért leírom, hogy a Szaturnuszi mérföldköveink az életünkben: 7, 14, 21, 28-30, 35, 42, 49, 56-60, 63, 70. évek. Szaturnusz átvonulása pedig a jegy- házakon úgy nagyjából 2.5 év, mert a Retrográd=”R” haladások ezt az időt még növelhetik is.


Jupiteri mérföldkövek: 6, 12, 18, 24, 30, 36, 42, 48, 54, 60, a Jupiter átvonulása a jegy- házakon 1 év ennek az életterületei azok a bizonyos Holdkapuk. Az emberek életében a félholdkapu 18,7 éves korban van, amely egy rövid időszak erejéig utalásokat hordoz az életfeladatra vonatkozólag aztán 37,4 éves korban jön a következő Holdkapu, ebben az időszakban az ember néhány hét erejéig lehetőséget kap, hogy közelebb kerüljön az életfeladatához.

A fentiekből aztán már könnyen megvizsgálhatjuk a Szaturnusz 7 -7 éves ciklusát is.

Ilyenkor az is fontos lehet, hogy 4X7 évre bontva nézzük meg az élet folyását. Ekkor rálelhetünk, hogy min kellene változtatni?


Vagyis minden 7. évben a Szaturnusz felteszi nekünk a nagy feladat kérdést: Így szeretnéd élni az életed, vagy itt az idő változtatni?


Ha igen, akkor újra kell gondolni eddigi életünket, céljainkat, alapelveinket, és tovább lépni a kívánt irányban.)


Mivel Te azt kérded, hogy „mire figyeljek, mi az, amin el kellene gondolkoznom és/vagy min kellene változtatnom?” Én úgy gondolom, hogy a választ nem csak a születési „Radix”-ban, hanem a Tranzitban haladó bolygó hatásokban lelhetjük meg.


A Tranzit Jupiteri bolygó haladás, amely téged 2017. 10.10-től - 2018. 11.07-ig a Skorpiójegyben való haladással érint, mert itt a lehetőségeid szorosan kötődnek majd belsőigényekkel főleg a 6. egészségházadra lehet nagyobb hatással.

Még pedig azért, mert a Jupiter bolygó által elfoglalt jegy (nálad a Skorpió), meghatározhatja, hogy miként törekszünk az életünk mélyebb megértésére és milyen előnyöket és kapunk az életben.

A mindenkori Skorpió jegyben haladó Jupiter bolygó pedig fáradhatatlanul kutatja a valósággal való kapcsolatot. Mivel pedig az akarat és az elszántság révén szinte minden legyőzhetővé válhat, így az itt haladó Jupiter a Tranzitok során nyereséget is hozhat, vagy akár másoktól kapott örökségséggel is kecsegtethet bennünket.


Még pedig azért, mert a Jupiter a nagy szerencse bolygója: ennek az égitestnek tulajdoníthatóak a „véletlenek”, szerencsés egybeesések, váratlan, csodás fordulatok. Segít megoldani azokat a feladatokat, amelyek elé az élet állít bennünket, de a Jupiter nemcsak a váratlan örömök bolygója lehet, hanem a kiérdemelt boldogságé is.


Mivel pedig a Jupiter 12 év alatt halad körbe a horoszkópon, így minden 12. évben 12. 24.36.48.60. STB. éves korban egy új lehetőséget nyújtó ciklus kezdődik el az emberek életébe, ezt úgy is nevezhetnénk, hogy a jó lehetőségek ciklusai. Ebből pedig minden 3. évben kihívást, jelentő fényszögeket hoz létre a születéskori helyzetével. Ugyan csak másféle, de tízen kétéves ciklusok nyújtanak lehetőséget a Jupiter a születési Nap és az ASC között és hasonlóan aktiválódnak, amikor a Tranzit Jupiter eléri ezeket, a pontokat a születési”Radix” horoszkópban. Amennyiben felfedezzük a képletünkben ezeket, jó lehetőségeket akkor 6 éven keresztül élvezhetjük a jó hatásokat, aztán majd a 9. év évhez közelegve a jó hatások egy kicsit ugyan alábbhagyhatnak, de egy újabb Jupiteri ciklus másfajta új jó dolgokkal ajándékozhat meg bennünket.


Most pedig 2017.-év október 10.-től -2018. 11.07.-ig, egy teljes éven keresztül a Skorpió-jegyben fog haladni a Tranzit Jupiter. Mivel a Jupiter bolygó éves bolygó, így a Jupiter most 11 év után jár ismét a Skorpiójegyben ahol ezzel a jegyváltással segítségünkre, lehet mindazokban a dolgokban, amelyekkel sikereket szeretnénk elérni.

Aztán a Skorpió-jegynek még a Plútó is, mint a Mars magasabb fokán rezgő bolygó is az uralkodó bolygója, így a szülött szinte az elébe kerülő akadályt képes legyőzni.


Neked pedig ugye most lesz a 3X12 éves Jupiteri ciklus időd 2018-ban.

Amikor pedig majd a Jupiter Tranzit módon ismét jegyet vált majd 2018. 11. 08 -tól 2019.12.01-ig a Nyilas- jegyben, akkor pedig a képleted szerinti VII. párkapcsolati házaddal hozható összefüggésbe, amely egyébként a Nyilas- jegyben/Jupiter uralkodás alá tevődik.


A Jupiter nemesít bennünket, bölcsességet ad, és megkülönböztet bennünket másoktól, segítségével lesz hitünk, emberségünk, és általa találhatunk magunkra. Ez a törekvés, ezek az etikai értékek tesznek bennünket boldoggá, nem csak pénzben, hanem tudásban, és a szerelemben is.


A Tranzit Szaturnusz bolygó pedig ugye jelenleg 2017. 12.19. -ig szintén a Nyilasban/ Jupiter uralom alatt halad éppen, majd 2.5 évre tovább lép majd 2017. 12. 20 -tól - 2020. 12.16.-ig a Bakjegybe, ahol a Szaturnusz lesz az uralkodó bolygó.


A képletedben nálad Bak-jegyben található a Leszálló Holdcsomópontja, vagyis ez jelzi a kaput az ösvényt a múltba, ezt pedig úgy kell érteni, hogy az önkényeskedésről, a megmerevedett viselkedési szokásaidról, le kellene mondanod, mert a jövőútjának az alakulását csak is úgy tudod megvalósítani. Ugyan is mivel Nap –Mars helyzete, akkor 90°-nyi távolságra található egymástól a képletedben, ez is a Mars „Exil” állás következtében a két elv egymásba ütközését hozhatja be, amely akadályoz, és csak későn nagy erőkifejtések árán engedi a teljesülést.


Amennyiben a 7-7 évekre szeretnéd a szétbontani a Te Szaturnuszi időidet, akkor 5x7= 35 év ahol Te most 2017-ben éppen jársz. Amikor pedig a Jupiter a Skorpióban halad, akkor az akaraterőd és az elszántságod révén szinte minden akadályt le tudsz győzni, ha Te is ezt szeretnéd. Mert a 7 évenkénti megújulás idejében, mindenki egy változáson megy keresztül.


Ugyan is, nem mindegy, hogy a ki hogyan és miként éli meg a változás lehetőségét, valamint hogyan folytathatja, és miként éli a további életét.


A Szaturnusz bolygó mindig hasonlóan és tartósan fejti ki ránk a hatását, azért mert a Szaturnusz a legfontosabb hétköznapi eseményeket kiváltó sorsbolygó, ugyan úgy amint a Jupiter is, amelyet szintén sors - bolygónak tekinthetünk.


Maga a Szaturnusz sorsbolygó, pedig amely szintén 2017 évvégéig a Nyilas jegyben Jupiter uralkodás alatt halad majd, itt jelezheti az életünk megkerülhetetlen korlátait, szinte új lehetőségeket kínálva nekünk, de egyben egy védőpajzsot is körénk vonhat az által, hogy a Mars energiái által hozott életveszélyes helyzeteket ki tudjuk kerülni.

A Szaturnuszt nem csak egy „jó tanító bácsinak” ha nem akár cseles bolygónak is nevezhetnénk, mert ilyenkor, amikor valamiképpen a haladása során a Marssal kapcsolódik össze, néha úgy tűnhet, hogy óvatosságra sarkall, amikor valójában pontosan a bátorságra lenne esetleg szükségünk, azért, hogy a Mars energiái által ki tudjunk törni a saját korlátaink közül. Viszont, ha pozitív erőként éljük meg a Szaturnuszi útmutatásokat, akkor az „ÉN” kiterjeszkedését a Marsikus hatásoknak a védekezése tekintetében is, még az esetleges sors - csapások nyilai elől is jó értelemben elmenekülhetünk.

Pláne, ha maga Szaturnusz bolygó a személyes horoszkóp körben, a felső baloldali régióban helyezkedik el, vagyis itt azt jelezheti, hogy a tudatos „ÉN”a karrieren keresztül nyilvánul meg.


Mivel azonban nálad a Szaturnusz bolygó az alsó régióban a 6. egészségi területet jelző házban áll képletedben így igyekezz minden rosszat hátra hagyni és csak is jó irányában fejleszteni magad, még pedig a 2. házadban a Nappal együttálló Felszálló Holdcsomópontodnak a segítségével, amely a jövőútjának az alakulását van hivatva jelezni, itt még a 2. házas RÁK/ Hold /uralkodó is segíthet neked.

Azonban mindenképpen figyelj oda az egészségedre! Főleg a Plútó és a Hold betegséghajlamok: nyirok rendszer, méh, és gyomor tekintetében.


Azt is jó tudni, hogy a Szaturnusz bolygó mindig hasonlóan és tartósan fejti ki ránk a hatását, azért mert a Szaturnusz és a Jupiter bolygó, a két legfontosabb hétköznapi eseményeket kiváltó sorsbolygó, vagyis, hogy mi teljesíti be a sorsunkat a Kronosz az idő: Ha eljön az idő, akár jó akár rossz az, bizony eljön!

Azért mert a "Karma" szerinti cselekedet, bizonyos törvényt jelent, mert bármit teszünk, tudnunk kell, hogy azok következményekkel járnak, ha pedig elfogadjuk, hogy a „Karma” következmény, akkor azt is el kell fogadnunk, hogy mindennek meg van a maga következménye.


Egyébként az általános M/ Horoszkóp körben a NAP - háza 5. Oroszlán-jegy –házat adja, de a „Radix” születési képletben is az 5. ház bármely jegyre tevődjön is, az életörömök az élvezetek házát jelenti, ahol megjelenik az életvágy, a kedvtelés a szórakozás, de ide sorolhatjuk a gyermekek általi örömöket is.


Mivel azonban a 2017. év Nap évében telik el, mert minden 7 éves ciklusidős bolygó év: mindig az adott év március 21.-től a következő év március 20.-ig tart, ezért most minden idegszáladdal a családodra, a boldogságodra és az otthonodra koncentrálhatsz. Aztán majd a 2018-as évben is, mely a Vénusz évet adja, illetve még 2019 évet is, magadénak tekintheted, mert ez lesz a MERKÚR éve.


(Egyébként a 7 évenként bekövetkezendő bolygó általi hatást befolyásoló évekről is találhattok leírást, főleg a 2202. számú kérdésre adott válasz alapján, amely 2208. számra lett feltöltve 2015. 10. 10-én.)


Végezetül remélem, hogy az eltelt évek során általam írt asztrológiai ismertetőkből sokan tudtatok töltekezni, és akiket érdekel e támakör ők is vissza tudnak a fórumon lapozni és ezzel is, fejleszteni lehet az asztrológiai tudást. Hiszen a Placidus program a netről ingyenesen is letölthető és azzal a saját pontos születési idővel a horoszkóp-kör is elkészíthető.


Az általam feltöltött leírások szerinti jelentés tartalmak alapján pedig sok minden behelyetesíthető a saját horoszkóp értelmezésében.


Ez úton is köszönet HOXÁNAK, hogy eddig ilyen nagy felületet biztosított számomra a Hoxa Portálon a Fórum keretei között.


Köszönöm a sok érdeklődő megkeresést,a válaszaimat pedig, mindig szeretettel és ajándékként adtam mindenki számára a fórumon és a privát kérésben is.


Neked és minden kedves fórumlátogatónak nagyon sok boldogságot kívánok.

Maradok sok szeretettel: Ilcsimama.

3124. Ilcsimama
2017. nov. 21. 13:27
A 3122. számon leírtak "babi09-nek szól, csak elírtam nevet Gabinak.
3123. Ilcsimama (válaszként erre: 3093. - Krisztiger)
2017. nov. 20. 15:47
Kedves" krisztiger" figyeld a fórumot hamarosan sorra kerülsz és válaszolok a feltett kérdésedre.
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook