Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


542. Ilcsi Mama (válaszként erre: 541. - HnéViktória)
2012. febr. 25. 19:15
Igen Vikikém. Ilyennek kell lenni, ha megnézed az előre jelzésem én is ezt írom még januárban. Egyébként remélem minden rendben van?
541. HnéViktória (válaszként erre: 539. - Nyári szellő)
2012. febr. 25. 17:42

Én megvagyok:)

Nagyon szépen sütött a nap,csak viharos volt a szél.

540. Ilcsi Mama (válaszként erre: 539. - Nyári szellő)
2012. febr. 25. 13:46

A jó idő mindenkit kicsalogat a szabadba. Kell egy egy kis napfény mindenkinek, majd csak ide találnak a többiek is. A mai nap kapcsán küldök nektek egy kis történelmet.


Február 25.-e MÁTYÁS napja:


A Népi regula szerint: Február 25.-én, ha, hideg és jég van Mátyás, azt megolvasztja.

Ha viszont meleg van, Mátyás bátyám jeget formál.

Ha ezen a napon eső esik, a jég elveri a termést.


Mátyás napjához tartozik az a népszokás is, hogy a szalmabábut elsiratják, majd elégetik.


Ennek a napnak hallatán leginkább Mátyás a király jut az eszünkbe.


Mátyáskirály édesapja: Hunyadi János kisnemesi származású ifjú:

Előbb apród, majd nagyúri famíliák belső tisztje volt."Ifjúságának legelső idejétől kezdve végezte a hadimunkát "(mondja róla a krónika). 1430. körül Zsigmond király segítségével ismerkedett meg Itáliában a hadvezetés fejlett módszereivel. Csehországban tanulta ki a huszita- zsoldosok szervezetét és hadrendjét. Az 1440 években, már a török veszély miatt helytállt a déli határon.

Zsigmond király erdélyi vajdának, Temesi ispánnak, nádor fehérvári főkapitánynak nevezi ki


Hunyadi Jánost. Az 1446-i országgyűlésen kormányzóvá választották. 1448-ban a balkánon Szkander bég albán szabadságharcosaival összefogva végleg kiverték a törököt a balkánról. A rigómezei csatánál azonban vereséget szenvedtek.


A török 1456-ban Magyarország meghódítására indulva ostromba fogta Nádor fehérvárott. Hunyadi János saját seregével és Kapísztrán János kereszteseivel ragyogó győzelmet aratott a szultán többszörös túlerőben lévő serege ellen. Nem sokkal élte túl győzelmét, mert áldozatul esett a táborában kitört pestisjárványnak. Gyulafehérvárott a székesegyházban temették el. Ez követően 1458-1490.-ig uralkodott fia Mátyás.


Néhány gondolat MÁTYÁS Királyról:


1443. február 23.-án születet Kolozsváron.

Édesanyja: Szilágyi Erzsébet. Édesapja: Hunyadi János.

A Duna jegén választották" kiáltották" királlyá 1458. január. 24.-én. Ekkor még nem töltötte be a tizenötödik életévét sem.

Felesége: Kunigunda-Katalin

Mátyás már hat éve király, de István király koronája még nem érintette a fejét így Vitéz János (aki Hunyadi János barátja, illetve a kis Mátyás nevelője is volt) tárgyalásokat kezdeményezett Frigyes Német-római császárral. A nála jogtalanul őrzött korona visszaadására.

Frigyes nagyon sok pénzért (80 ezer arany forintért) végre visszaadta a koronát.

Mátyásra, olyan szerződést kényszeríttet, hogy amennyiben mátyás törvényesen fiú utód nélkül halna meg Frigyesé lesz a korona és az ország is.

1464.- februárjában, felesége Katalin, fiút szült.

A szülést követően Katalin és a csecsemő is rövidesen meghalt.


Tekintettel a királyné halálára, kisebb pompával (1464. március 29.-én a Székesfehérvári országgyűlésben) zajlott le a koronázás. Háromszor kérdezte meg a nádor az összegyűltektől "Akarjátok-e királyotoknak Mátyást" Az országgyűlés résztvevői háromszor kiáltották" „Akarjuk"

Majd az agg Szécsi Dénes érsek teszi a koronát Hunyadi Mátyás fejére.

III. Frigyes (a ravasz Habsburg) nagyon ügyelt arra, hogy Mátyás leánykérései a környező országokban, visszautasításra kerüljenek, hogy ne lehessen törvényes utódja.

Mátyás Király szerelmi élete igen szerencsétlen volt.


Első igazi, mély szerelmi kapcsolata a cseh országi Boroszló városában élő Edelpeck Borbálához fűződik. A finom lelkű Barbara –a király kedvese lesz-. Ebből a szerelemből született (1473.- ban) Mátyás törvénytelen fia, a későbbi Corvin János.

Barbara (kolostorba vonult) fogadalmához híven, örökre eltűnt a király életéből, amikor 1474. október 30.-án Mátyás eljegyezte magát, az itáliai, aragóniai Beatrixszal, Ferdinánd nápolyi király lányával. Beatrix 1476. december 10.-én érkezett Székesfehérvárra. Ahol (Mátyás édesanyja) Szilágyi Erzsébet fényes pompával fogadta. 1476. év. December 12.-én magyar királynévá koronázták.


Talán legfőbb hibájául róható föl, Mátyásnak, hogy nem volt képes körültekintően megválasztani a jövendőbeli királyné személyét. Beatrix Mátyásnál jóval fiatalabb volt, s másfajta erkölcsöket hozott magával italiból. Mátyás királynak arról sem volt tudomása, hogy Beatrix az ifjú királyné meddő.

Ez Frigyesnek igen jól jött, mivel a korona visszaadáskor kötött szerződés szerint, ha nem lesz Mátyásnak törvényes fiúörököse, Frigyesé lesz a korona.

Mátyás életének utolsó esztendejében Beatrix is ellene szövetkezett.


Jellemző volt Mátyás királyra az irodalom és a művészetek pártolása, mivel a művészet örömből születik és örömöt ad.

Alapelve volt:" örülj az életnek, önfeledten, bölcsen.

Légy forrása és inspirálója mások örömének."

Örömmel minden sikerül.

Jellemző volt rá a könyvek szeretete is. Világhírű könyvtárat alapított, a híres Corvinákat.

Mátyás Budára hivatta Rómából. Hess András nevű nyomdászt. Így jelent meg 1473. június 5.-én az első Magyarországon nyomtatott könyv, a Budai Krónika, eredeti címén: Crónika Hungarorum.

A király főleg apjától, Hunyadi Jánostól, tanulta a jó ízlést.

Hunyadi Mátyás Európában elsőként tartott fönn álladó hadsereget. ("Ez a fekete sereg")


1486.-os évi törvénynek első paragrafusa szerint:

"Mátyás Istenkegyelméből: Magyarország, Csehország Dalmácia, Horvátország, Ráma, Szerbia, Galícia, Lodoméria, Kun ország, és Bulgária, királya. Szilézia, és Luxemburg hercege, Morvaország, és Lurítza őrgrófja."

Mátyás király a magyaron kívül beszélt: latinul, görögül, németül, csehül, olaszul. Többé-kevésbé értett és beszélt, és járatos volt más nyelvekben is.

1490.-ben király halálát követően, olyan hírek kaptak lábra Rómában, hogy a magyar királyt megmérgezték.

Mátyás Király halála után, Beatrix, szinte erőszakkal vette férjül Ulászlót, a lengyel király idősebb fiát.


Mi volt a titka Mátyás népszerűségének?

(1458-1490) összesen 32-évig tartó uralkodása idején:

Bekövetkezett haláláig erős birodalmat hozott létre,

s kora jelentős reneszánsz hatalmává fejlesztette országát.

A köznemességet fölemelte, támogatta a polgárosodást, az ipart, a kereskedelmet, a művészeteket, jó pénzt veretett, és keménykezű uralkodó volt. Mégis az ismereteit, a tudását, rátermettségét, kell első helyre tenni. Ez volt a legnagyobb titka a jégen választott "Jégtörő Mátyásnak."

Azt mondhatjuk, hogy Mátyás életében szinte minden fontos dolog, a téli és a tavaszi időszakban esett meg vele:


Februárban született.

Januárban választották királlyá.

Márciusban koronázták meg.

Februárban született és halt meg kisfia és felesége.

Áprilisban kezdtek összeesküvést szervezni ellene, Frigyes német római császár támogatásával.

1490. Április hó 6.-án halt meg Bécsben 47 évesen.

A népmondás szerint: Meghalt Mátyás a király, oda az igazság".


További vérvonal:


Mátyás király végrendeletében fiát, Corvin Jánost tette meg örökösének.

A király váratlan halála után azonban Jagelló Ulászlót, cseh királyt ismerték el királynak.

Corvin János feleségül vette Frangepán Beatrixot. Frigyükből két gyermekük születetett,

Kristóf és Erzsébet.

Corvin János fiatalon meghalt.

Később nagyobbik gyermekét Kristófot valószínűleg megmérgezték és meghalt.

György fráter így fakadt:

"Nincs ott atyám biztonságban János híveinek élete. Nem is lesz, amíg egyetlen csepp Hunyadi vér folyik valakinek az ereiben.

- Rettenetes örökség az atyám. A nagy király, ha már trónját nem hagyhatta fiára, adott hát neki királysággal felérő vagyont,

- s, királynak is elegendő ellenséget"


Mátyás egyetlen élő utódja a kis Erzsébet kilenc évesen tüdőgyulladásban megbetegedett. Utolsó órájában hívatta Terka dadust és György frátert, akiket nagyon szeretett. A fráter összekulcsolta csuklyája bő ujja alatt két kezét, s oda szólt az öregasszonynak. (- aki Corvin János dadusa is volt-)

Akkor hát a mi óránk következik....

Kend mesét mond neki, én imádkozom érte.


Segíteni már nem tudtak rajta, a kislány meghalt.

Édesanyja Frangepán Beatrix szájához kapta a zsebkendőjét, szeméből patakzott a könny.....


Corvin Erzsébet az utolsó, akinek ereiben Hunyadi Mátyás vére folyt....


(Forrás: Történelmi könyvekbeli ismeret anyag és Lipták Gábor Amiről a kövek beszélnek c. kötete. A legenda címe: Rettenetes örökség.)

2012. febr. 25. 12:55

Merre vagytok kedves fórumlátogató társaim??

Mindenki élvezi a tavaszt???:))))

2012. febr. 23. 16:01

Kedves Ilcsi Mama


Érdekel mit gondol a születési időm alapján.

1988.01.14 06:00 - Baja, Bács-kiskun


Bármilyen észrevételt szívesen olvasok, párkapcsolat, család, munka, életfeladat.

Köszönöm,

Üdv. Tímea

2012. febr. 23. 13:50

A Holdnapok nagyon fontos jelentőséggel bírnak az életünkben más módokon is, mint az

Új - Hold és a milliószoros napok.


A holdidőszak kiszámítása minden évre, hónapra érvényes a 28 napból számított újhold első napjától kezdődően a következő. (ÚJHOLD) újjászületését követő 24 óráig. Vagyis, ha azt vesszük, hogy most február 23-25.- ig, volt az első három nap. Vagyis, akkor ma február 23.-án, a holdhónap 1. napja van. Majd, a következőmárciusi újhold, 22.-én lesz. Vagyis a márciusi újhold ismételt első három napja után a 4. új holdnap nap március 27.-a kedd lesz.

(És így tovább az év mindenhónapjánál e szerint kell számolni.)


Nézzétek meg ennek alapján, hogy kinek mit is, hozhatnak a Holdhónap napjai, vagyis mire kell leginkább figyelni. Sokan jeleztétek a problémákat jó, ha ezeket is figyelembe veszitek, ezért én most csak a probléma megoldáshoz való napokat gyűjtöttem ki.

Egyébként a fórumon a 104. számon a teljes anyag, minden napra leírva is, megtekinthető.

Az időjárás előre jelzésemben pedig a holdfázis napok minden hónapnál jelezve vannak.


Februárban az Új holdhónap február 21-én ● van. Március 1-én Ď, Növő-hold, 8-án O, Telehold, és 15-én ©. Csökkenő hold lesz.

Március 22-én ismét ●Újhold lesz.


Tehát: februári - Az újhold első három 23 – 25.-ig napja legalkalmasabb üzleti ügyek tervezésére és elkezdésére. Ezeken, a napokon érdemes olyan tervek megvalósításán is dolgozni, amelyek a jövőt határozzák meg. A tervek után a megvalósítást főleg a D / növő-hold (ELSŐ NEGYED) a hold növekedésekor célszerű elkezdeni és a (TELIHOLD)-ig, befejezni, ebben az esetben biztos sikeres lesz a tervezett, vagy elkezdett jövő.


Februári újhold 11. 12. napján (március. 4 -5, Vasárnap-hétfőnek felel meg. ), álmaid valóra válnak, főleg a 12. nap a szerencse nap.

Ekkor hasznos és eredményes döntéseket hozhatunk, mely kihatással lehet a közel, s távoli jövőnkre.


- A holdhónap 19. napján (március 12.-e hétfő) minden fontos döntésünket meghozhatjuk, de legyünk ezen a napon is megfontoltak minden téren.


- A holdhónap 18.(III. 11.-e vasárnap) 20. (III. 12.-a kedd) 25. (III. 18.-a vasárnap.) napok sok veszélyt rejtenek magukban, ezért főleg a közlekedésben érdemes óvatosnak lenni, de más, előre nem látható veszélyeket is rejtegethet e három nap, ezért e napokon legyünk egy kicsit alaposabbak, átgondoltabbak, döntésünk és cselekedetünk meghozatalában.


- A holdhónap 24. napja (III/ 17.-a szombat) alkalmas tehetsége kibontakoztatására, a zavaros ügyeket ekkor könnyen meg tudja oldani.


- A holdhónap 27. napja, (III. hó. 20.-a, kedd). Ezen a napon elveszített dolgok soha nem kerülnek meg. Vigyázzunk értékeinkre.


- A februári holdhónap 28.-ik napja (március 21.-a szerda) napján: Az utolsó napon óvakodjunk a szerencsejátékoktól, mert az ezen a napon tett téteket általában elveszítjük.

536. Ilcsi Mama (válaszként erre: 534. - HnéViktória)
2012. febr. 23. 13:48
Ez így van ahogyan nyári szellő írja, de leginkább mi magunk tudunk seegíteni a problémák megoldásában, ha pozitív módon állunk hozzá a dolgokhoz.
535. nyári szellő (válaszként erre: 534. - HnéViktória)
2012. febr. 22. 21:20

Segítjük egymást,ahogy tudjuk!

Ez természetes:)

534. HnéViktória (válaszként erre: 532. - Ilcsi Mama)
2012. febr. 22. 20:17
Köszönöm nektek Köszönöm Köszönöm!!!!!
533. júliusi (válaszként erre: 530. - Ilcsi Mama)
2012. febr. 22. 19:53
Köszönöm,úgy legyen...:)
532. Ilcsi Mama (válaszként erre: 529. - Svetus)
2012. febr. 22. 19:33
Olvasod Vikikém! Ők is azt mondják, amit én. Fel a fejjel!!!!!! Hol is van az a bizonyos kulcs!!!!!???
531. Ilcsi Mama (válaszként erre: 528. - Nyári szellő)
2012. febr. 22. 19:32
Nagyon helyesen látod, ezt kell tennni.
530. Ilcsi Mama (válaszként erre: 520. - Júliusi)
2012. febr. 22. 19:29

Erre munka dologra is ott van a képletedben a magyarázat!

A Mars most a Szüzben/ Merkúr uralkodóval, halad.

Nézd csak meg a képleted, hogy értsd is. Nálad a Mars 17°52 fokon áll, most meg a Szűzben a Mars 18 Fokon halad, és ugye írtam, hogy a Mars ahol tud ott szeret gáncsot vetni. Nézd meg azt is, hogy a Szüzjegytől 3X30° fokra van a képletedben a 6. munka háza, hát akkor hova is, vetheti a Qvadrátot, vagyis a megoldandó feladatokat a Mars. Türelem, nálad a munka házad a Nyilas-jegyben/ Jupiter uralkodóval található, minden rendben lesz. Hiszen a Retográd hátra lépő Szaturnusz május első harmadában 25°foknál még a segítségedre siet. Addig pedig csak türelemmel végezd a munkádat, megfogják látni benned az értéket, hiszen az X. házas Mc.-d is az ég tetején Jupiter uralkodóval áll a képletedben.

Olvasd újra képletfejtésben a Jupiterről irottakat. Lehet, hogy pontosan most fogja a munka terén az új főnök meglátni benned, amit eddig a régi nem látott. Legyél munka társaiddal megértő és segítőkész, olyan mint amelyet RÁK/Hold aszcendenstől a születésedkor kaptál.

529. Svetus (válaszként erre: 524. - HnéViktória)
2012. febr. 22. 19:12
Viki még átfordíthatod... pozítivan gondolkodj és sikerülni fog! :o)
528. nyári szellő (válaszként erre: 524. - HnéViktória)
2012. febr. 22. 19:11

Fel a fejjel Viki!!!!

Tudod,a gondolatoknak teremtő ereje van!!!

Puszillak:)

527. Svetus
2012. febr. 22. 19:11

Én ma megpróbáltam mindent pozitivan szemlélni,segítettem is,sőt még adakoztam is!

Remélem vissza is így jön... nagyon jó lenne...

526. Ilcsi Mama (válaszként erre: 524. - HnéViktória)
2012. febr. 22. 18:46
Lásd a leírást az 512. számon.........
525. Ilcsi Mama (válaszként erre: 524. - HnéViktória)
2012. febr. 22. 18:45
Írtam neked privi levelet!!!! Még nincs vége a mai napnak!!!! Fel a fejjel!!!!!
524. HnéViktória (válaszként erre: 522. - Kazsuzsika)
2012. febr. 22. 17:22
Igen tudom.De a rossz dolgok is ma voltAK.
523. kazsuzsika (válaszként erre: 522. - Kazsuzsika)
2012. febr. 22. 15:09

2012-ben a 10 milliószoros napok:


2012. február 22.

2012. június 4.

2012. július 23.

2012. november 6.

522. kazsuzsika (válaszként erre: 521. - HnéViktória)
2012. febr. 22. 15:08

Nem halasztottad el! Ma van :) Csak még tegnap újhold is volt. Ma kell minden szépre és jóra koncentrálni, mert ma tízmilliószoros nap van.

És az idén még lesz 3 ilyen nap. Nem maradtál le semmiről!

521. HnéViktória (válaszként erre: 518. - Ilcsi Mama)
2012. febr. 22. 15:03

Én nem tudtam!!!

Sőt sok negativ dolog történt!!!!!

Nagyon szomorú vagyok!Mert elhalasztottam ezt a napot.

520. júliusi (válaszként erre: 519. - Ilcsi Mama)
2012. febr. 22. 14:06

Igen ez így igaz!

Meg is fogadtam a tanácsaidat!!!

Most úgy néz ki ,a munka területe hoz megoldandó dolgokat,új főnököt kapunk,és kolléganők is cserélődnek mellettem, elég feszült a helyzet odabent...

Az egészséggel kapcsolatban,megúsztam baleset nélkül, de az egész család átment az influenzán,megfázáson.

Remélem,Te is jól vagy.Puszi-!

519. Ilcsi Mama (válaszként erre: 516. - Júliusi)
2012. febr. 22. 13:45

Kedves „Júliusi”. Örülök, hogy hallok rólad is. Nagyon régen jártál nálunk a fórumon. Nagyon jól teszed Te is, ha megragadod ezt a fontos gondolatteremtő napok jelentőségét. Ugyan is, ha megnézed a horoszkópod és leírt levelemet, abból kiolvashatod, hogy milyen fontos dolgok előtt állsz mostanában a problémáid megoldása terén.

A közelmúlt előző számainál, itt a fórumon, ha visszaolvasod, ahol jeleztem, hogy a Vénusz most éppen hol halad láthatod, hogy most a Kos-jegyben jár, majd átlép a Vénusz a szerelem és a kisszerencse bolygója a Te 11. vágyak remények házadba, a Bika jegybe. Neked a Vénusz „Lokálisan” az első házadban áll a születési képletben, vagyis amire most nagyon vágysz és gondolsz az a gondolatteremtő nap segítségével meg is, valósulhat. Már csak azért is, mert Te Rák- jegyű vagy, annak meg az uralkodója HOLD. És tudod ott áll a képletedben, a Rák jegyben a NAPOD mellett az Aszcendensen csücsülve a MARS bolygó is, tehát a pároddal kapcsolatos dolgaidban is, nagyon sok jót ígér neked szerelem és szerencse terén is, az eljövendő időszak.

518. Ilcsi Mama (válaszként erre: 517. - HnéViktória)
2012. febr. 22. 13:10
Kedves Viki és mindenki más is. Tegyétek azt, meglátjátok az eremény sem marad el csak hinni kell benne. Pláne most, hogy még a tegnapi Új Hold is besegít ebben. Minden negatív gondolatot zárjatok ki a tudatotokból, csak a szépre a jóra a szeretetre és a megvalósult boldog életre koncentráljatok.
517. HnéViktória (válaszként erre: 512. - Ilcsi Mama)
2012. febr. 21. 19:05

Ilcsi Mama ez ismét nagyon érdekes cikk volt.!!!

Holnap csupa szépre jóra fogok gondolni:)))

Köszönjük.

516. júliusi (válaszként erre: 512. - Ilcsi Mama)
2012. febr. 21. 15:53
Köszönöm, hogy értesítettél!Tavaly "lemaradtam róla",most bepótolom:)
515. Svetus (válaszként erre: 513. - Kazsuzsika)
2012. febr. 21. 14:48
Pontosan! :o)
514. Svetus (válaszként erre: 510. - Ilcsi Mama)
2012. febr. 21. 14:47
Köszönöm Ilcsi Mama. Minden úgy van ahogy leírtad,nagy bennem a segítőkézség és így nevelem a gyerekeimet is. Sajnos eddigi megérzéseimmel rossz dolgok jöttek,ez volt az egyetlen egész életem folyamán amikor jókor éreztem valamit. Sajnos apai nagymamám ill. kereszanyukám halálát is megéreztem és mikor a szüleim közölték velem már tudtam. Így volt ez párkapcsolataim során is...sajna akkor is késő volt hisz már máshol keresték a szerelmet,hogy szépen fejezzem ki magam. Családom a mindenem,remélem így is marad. Mégegyszer köszönöm,hogy megerősitettél abban hogy továbbra is bízzak az érzéseimben. :o)
2012. febr. 21. 14:37
Akkor holnap is 10 milliószoros napunk lesz. Nagyon oda fogok figyelni. Ha holnap is ilyen gyönyörű, napos, madárcsicsergéses napunk lesz akkor nem lesz nehéz pozitívan gondolkodni :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook