Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Akit érdekel az asztrológia

Kategória: Összes fórumtéma » Egyéb témák » Csevegős témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

2898. babi092017-05-24 22:22
Kedves Ilcsimama!

Elölről elolvastam majd minden bejegyzést és a szabad akaraton kezdtem gondolkodni. Azt írtad, hogy ennek feltétele, hogy tisztában legyünk a radixunkkal, hogy ki tudjuk hozni a legjobbat.
Tudom hogy elfoglalt vagy így a következő kérdésekkel csak a "várólistára" szeretnék felkerülni :)
A legtöbb ház jelentéstartalma világos számomra, kivéve a 8, 11 és 12. házak.
8. ház: veszteségek, stb háza azonban valahol írod, hogy mivel a Mundán szerint a skorpió megfelelője, ezért a tudatalatti háza is.
Emiatt érdekes számomra, hogy akkor pl. a meditáció, jóga stb gyakorlása lehet "feladat" itt lévő felszállóval?
11. ház: a barátokon kívül írtad, hogy "életmegoldások" háza. Pontosan mit értesz ezalatt?
12. ház: szintén tudatalatti és a hosszabb betegségek, rosszabb dolgok háza, ugyanakkor a gyermekkor háza is (a kettő együtt nekem nem érthető pontosan, hol van az összefügés?)
Mit jelent itt (én esetemben) a Jupiter ami szintén karma bolygó?

Azért kérdem ezeket a dolgokat mert meggyőződésem, hogy azok a "rossz" dolgok amiket ezek a házak jelenthetnek csak akkor következnek be ha nem élünk a szabad akarat adta jó választási lehetőségekkel.
Ha interneten olvasgat az ember akkor általánosságban elmondható, hogy a 8. és 12. háztól mindenki tart egy kicsit.
Te mit gondolsz erről? Tudnál nekünk arról mesélni miként lehet a jó dolgokat kiaknázni ezekben a házakban?
(Személyes ismerősöm pl. hangsúlyos 8. és 12. házzal nagyon szép eredményeket ér el a meditációban és rendkívül kellemes, intelligens személynek tartom, emiatt is érdekel a téma)

Köszönöm szépen.

Szép estét,
Babi

2897. maryjane892017-05-24 21:36
Sziasztok, van akinek 11es a lélekszáma?:)

2896. Ilcsimama2017-05-23 18:42
/SZABÓ PACSIRTA ÉVA/
Ha szabad lennék mint a madár.

Ha szabad lennék mint a madár
Mely fáról-fára röppenve száll
Boldogan élném az életem
Mindent látnék földön és hegyeken.
Szálldogálnék örökkön-örökké
Látnám a természet minden szépségét
Egy világot hol mindenki boldog
Ahol az ember mindig csak mosolyog.
Szárnyalnék,messzi útra kelnék
Ahol még nem jártam oda is elmennék
Mert akkor igazán szabad lennék
Talán vissza onnan sohasem jönnék.
Szállnék tovább fel a fellegekbe
Szellő szárnyán néha megpihenve
Valamelyik felhő talán elmondaná nékem
Mikor lesz eső ezen a vidéken.
De jó is lenne,csak szállni boldogan
Nem lenne más csak végtelen utam
Mert szabadnak lenni csodás dolog
Felettünk semmi más csak fénylő csillagok.

2895. Ilcsimama2017-05-23 10:50
A naplómban feltöltöltöttem pár képet nézzétek meg.

/Nyiraty Gábor/Vedd észre!

Ha nem lehet tied az, amit szeretnél,
Szeresd azt, ami a tied még!
Csak bolyongunk a Föld kerekén,
Tekerjük, míg bírjuk, az élet kerekét,
S közben elsiklunk sok apró dolog felett,
mely mindvégig a lábunk előtt hevert,
az egyszerű szépség, mely boldoggá is tehet,
de szemünk előtt csak a nagyzoló cél lebeg.
Nem kell a rohanás, hisz rövid az élet,
Kár siettetni, ugyanaz lesz a vége.
Álljunk meg néha, s vegyük észre a csodát,
Vigyük magunkkal nehéz utunk során,
mert egy mosoly, egy ölelés, egy szál virág,
mind-mind maga lehet a boldogság.

/Vecsey Mária/ Látni.

Látni nemcsak mindig szemmel,
látni szívvel, szerelemmel,
az - az igazi, a belső,
szerelmes a leges- legelső.

Látni ne csak a szemeddel,
inkább a szíveddel vedd el!
Mert azt úgyis megtalálod,
amikor már nem is látod.

Látni így kell: szerelemmel,
ha látni akar az ember,
és, ha így lesz a sajátod,
akkor mindörökre Te látod.

2894. Ilcsimama2017-05-23 10:20
8 jótékony hatása a meditációnak!

Feltehetjük magunkban a kérdést, hogy miért nem szentelünk időt, akár csak 5 percet, hogy csendben, önmagunk gondolataiba mélyedve meditáljunk, rendszerezzük az elménkben zajló folyamatokat, megnyugtassuk a ziháló lelkünket, a feszült testünket.
Naponta csupán 5-10 perc.
Most következzen a csendes meditáció 8 jótékony hatása, amelyet érdemes a hétköznapok részévé tenni!
1. Csend, nyugalom!

A meditáció során megtanuljuk uralni a gondolatainkat, az elménk működését, így elkerülhetjük az úgynevezett “majom agy” kialakulását, amely arra utal, hogy életünk legnagyobb része azzal telik el, hogy a múlt és jövő problémáinak megoldásán agyalunk. Ezt szinte lehetetlen elkerülni, mégis meg kell próbálni, minél többet gyakorolunk, annál kevésbé lesz zavaró ez az állandó gondolati káosz, zűrzavar.

2. Erősödő koncentrációképesség!

A meditáció segít abban, hogy önmagunkra figyeljünk, ami könnyűnek tűnik, de próbáljuk ki, hogy hány másodpercig tudunk úgy nyugton ülni, hogy gondolataink ne kalandozzanak el másfele, csak arra a pillanatra összpontosítsunk amelyben éppen akkor vagyunk. Nem olyan egyszerű. Ez a módszer azért is hasznos, mert így képesek leszünk meggátolni a negatív gondolatok kialakulását, hatását, de a pozitívokat viszont meg tudjuk őrizni.

3. Javul az érzelmi állapotunk!

A csend hatására az agyban olyan folyamatok indulnak be, amelyek jótékonyan hatnak a testünkre, érzelmi állapotunkra. Fontos, hogy odafigyeljünk a légzésünkre, zárjuk ki a hanghatásokat, a negatív érzelmi hatásokat. Ez a módszer a kezdő és a haladó meditálóknak is remek praktika, hogy érzelmileg egyensúlyba kerüljenek önmagukkal.

4. Megszabadulunk a méreganyagoktól!

Mikor elmélyülünk a csendben, megindul a lelkünk és a testünk tisztulási folyamata is. Minél mélyebb gondolati rétegekbe jutunk be, annál erőteljesebb a méregtelenítés, annál hatékonyabban szabadulunk meg az ártó gondolatoktól.

5. Boldogságot okoz!

Minél többször sikerül meditálnunk, annál nagyobb az esélye annak, hogy csodás dolgok következnek be az életünkben, mert egyszerűen megváltozik a látásmódunk, olyan szép, csodás dolgokat is észreveszünk, amelyek mellett korábban elmentünk. Jobban fogjuk értékelni emberi kapcsolatainkat, ami örömet, boldogságot okoz.

6. Rugalmasabbak leszünk!

Az első törökülés nem biztos, hogy jól fog esni, de már a negyedik, ötödik ilyen pozitúra, valamint a nyugtató meditációnak köszönhetően sokkal jobban fog menni, mozgékonyabbnak, rugalmasabbnak fogjuk érezni magunkat.

7. Javul a memória!

A Proceeding of the National Academy of Science szaklapban megjelent 2011-es tanulmány szerint, azok a felnőttek, akik hetente háromszor, 40 percet meditáltak, jelentősen javítottak a memóriájukon, és sokkal jobban tudtak összpontosítani különböző dolgokra.

8. Elmúlik az álmatlanság!

Már napi pár perc meditáció javítja az alvás minőségét, és ezáltal megszüntethető az álmatlanság és az azzal járó kellemetlen tünetek, amilyen a kimerültség, nyugtalanság, stressz. Ahogy a meditációban mindig, a légzésre való odafigyelés most is nagyon fontos

2893. Ilcsimama2017-05-23 10:11
Gyermeknapi előzetes.

/Weöres Sándor/ Mi volnék?

Tűzben fa parazsa volnék,
vízben puha moha volnék,
légben jegenyefa volnék,
földön anyám fia volnék.

Szélben libapihe volnék,
kasban puha csibe volnék,
erdőn galagonya volnék,
otthon apám fia volnék.

/Szabó Lőrinc/ Sokat tud az én kezem!

Sokat tud az én kezem,
sokat tud az ujjam,
benne mindenféle régi,
s mindenféle új van.

A régi a lecke
s én gyártom az újat,
hogy megnőve, szép hazámnak
segíteni tudjak.

Festek, írok, építek
tornyot, hidat, embert,
papíromon sok a ház,
és csak úgy nyit a sok kert.

Betű gurul, neve "Ó"
arca, mint a Holdé,
szeme nő és farkat ereszt:
most úgy hívják, hogy „Gé” betű.

Rajz, betű és száz tudás
van az én ujjamban,
bennem is nő, szépül, épül
ami odakinn van.

Jó szerszám az én kezem,
az eszem se rosszabb,
gyönyörű ma a világ, de
gyönyörűbb lesz holnap.

Szabó Lőrinc: Kicsi vagyok én

Kicsi vagyok én,
majd megnövök én,
mint a tüdő a fazékból
kidagadok én.

Kicsi vagyok én,
majd megnövök én,
apámnál is, anyámnál is
nagyobb leszek én.

Kicsi vagyok én,
erős leszek én,
világ minden óriását
földhöz vágom én.

Kicsi vagyok én,
bátor leszek én!
Óriások palotáit
elfoglalom én.

Kicsi vagyok én,
nagy úr leszek én!
Aranyszobát adok minden
testvéremnek én.

Kicsi vagyok én,
boldog leszek én,
én leszek a legjobb ember
a föld kerekén!

2892. Ilcsimama2017-05-22 14:13
Kedves Fórumozók! Érdemes az égen ma nézelődni!

Holdsarló és Vénusz 22-én hajnalban
Mintegy 7 fok távolságban jelenik meg a keleti horizonton 22-én hajnalban a Vénusz és a 19 százalékos megvilágítású holdsarló. Az ország keleti szélén 03:10, Budapesten 03:20, nyugati határunk közelében 03:30 a két égitest felbukkanásának ideje, másfél órával napkelte előtt. Ekkor már pirkad, a horizont vöröses árnyalatokat kezd ölteni, de még kivehető a Tejút szalagja is, a kelő bolygó és a Hold is vöröses színben ragyog. Mivel a Vénusz igen fényes, így később is megfigyelhető az együttállás, fél órával napkelte előtt 10 fok magasságban látszik majd a két égitest, de száraz, tiszta időben akár napkelte után is láthatjuk még a szépséges Vénuszt.

2891. Ilcsimama2017-05-22 14:10
A Morinus programmal és a 4.5 Placidus programmal is kirajzolhatók az éves szolárban a fényszögek.
Ezen kivül van még egy manuális nézési lehetőség is, amikor az éves Szolár jegy (kerekített) fokszámát és a fényszög jelzését feljegyezzük a Radix megfelelő jegy-ház helyeihez a kölső fényszögjezések függvényében láthatók a hatások. Ahol a külső fényszög jelzéseknél üres terület (hézag) van, ott a szabadakarati tényezőt érdemes kihasználni.
(válasz Pannacotta29 2890. hozzászólására)

2890. Pannacotta292017-05-21 17:15
Köszönöm szépen a válaszod Ilcsimama,

Nagyon várom minden hozzászolásod, válaszod a lenti témához. Igazán érdekességképpen osztottam meg az oldalon a szekunder direkciós irányváltásokat retrográd bolygók esetén, alapvetően a Szolár horoszkópot én is izgalmasabbnak, információ dúsabbnak találom az adott évre. Felkeltetted az érdeklődésem a SzolárTranzit kifejezés iránt, dátumokkal alátámasztva. Eddig a szolár horoszkóp és radix horoszkóp bolygóállásaiból és fényszögkapcsolataiból és Morinus programban az összevetéskor egymás házhelyzeteiből igyekeztem levonni következtetéseket, ezért is új számomra ez a kifejezés..mindig tanul az ember...:)

Elemzéseidet a versek megtöltik extra tartalommal.
Szép vasárnapot!

2889. babi092017-05-21 15:13
Köszönöm, drága Ilcsimama...
...vagy inkább: Tündérmama :)

2888. Ilcsimama2017-05-21 14:17
(Rhonda Byrne)
Nagyon fontos, hogy szeresd önmagad, mert e- nélkül nem lehetsz boldog.
Ha nem vagy kibékülve azzal, aki vagy, blokkolod mindazt a jót, mindazt a szeretetet, amely (...) feléd áramlik.

/Alkina/ Csillagsors.

A hold felkel, a nap lenyugszik,
A szó elhal, egy csillag hullik.
Kicsi szárnyán lefele,
Így halad a föld fele.
Fényes csíkot hagy mögötte,
De bánatunkra: nem örökre.
Csak egy pillanat, míg látszik,
Tán másnak nem hiányzik.
Nem látták a régi korok,
Nem látják a nagy utódok.
Van csillag, mi fennmaradt,
S az évezredek alatt
Hol nem látták, hol fényt hozott,
Vagy örökre eltávozott.
Ha van nekünk is csillagunk,
Ha van, hová tartozzunk,
Vajon fönn ragyog-e,
Mint a Göncöl szekere,
Vagy távoli galaxis gyűrűjében,
Az örök feledés sűrűjében,
Egymaga van és sír.
Nincs jövője, csak borús múltja.
Hogy került oda? Nem tudja.
Bárcsak lenne kiút!
Vissza, hol ragyog a tejút!
Mit rejt a világ? Csak hallgat?
Segítséget nincs, ki adhat?
És a remény bágyadt fénye
Utat törve száll feléje.
Ne sírj, Csillag, így nincs menekvés,
A megoldás: hit, és cselekvés.

/Szerző ismeretlen/.

„Meglásd azt, ami szép, hogy boldog legyél, mert élsz!

Mikor felébredsz reggel,
Napod ne bosszankodva kezdd el,
húzd el a függönyt, tárd ki az ablakod,
Hallgasd a madarakat.
Engedd szívedbe a napot!

Vedd észre, hogy az élet csupa csoda,
Gondolkodj el rajta, hogy mi micsoda,
Az élet szép, s már az is érdekes,
Miként jut fel a csapba egy vízcsepp.

Nem kell mosolyognod, ha nem szeretnél,
Ne magazinok s elcsépelt közhelyek szerint élj.
Tedd azt, amit tenni akarsz,
Csak mindig önmagad maradj.

Ha rohannod kell, sétálj,
S tegyél néhány csodát!
Vegyél néhány szál virágot annak, kit szeretsz,
Nézz velük csillagokat, nem kell sok erő, hogy meglepd.

Nem kérem, hogy egyik napról a másikra élj,
Szeress!
Tedd, mit szeretnél,
csak ez kell, hogy boldog légy!”

2887. babi092017-05-20 22:32
Kedves Ilcsimama!

Nagyon szép verseket írtál Anyák napjára, olvasgattam őket.
A minap olvastam azt is, hogy a tranzit holdcsomók átváltottak oroszlánba és vízöntőbe. Írtad nekem régebben, hogy nekem ezek a házak (3., 9.) "felfüggesztett karmát" jelölnek, így szeretném kérdezni, hogy erről mit lehet többet tudni? Jelenthet több felelősség vállalást a vízöntő házban (3.ház és erre tippelek) de mit jelent a 9. házra? Pontosan mi a "felfüggesztett karma"? Miért van?
Köszönöm szépen az idődet.

Szép estét,
Babi

2886. Ilcsimama2017-05-20 14:37
Kedves „Pannacotta29”. Priviben azt írod, hogy felruháztalak olyan dolgokkal, amiket Te nem úgy érzel, ez pedig főleg abból adódhat, hogy a belső érzéseid vezérelnek, illetve mély érzésű és kedves lehetsz, mivel a Halak - Jupitered elmélkedő és intellektuális tulajdonsággal ruházott fel a születésedkor. Már pedig a 9. házban álló Jupiteri hatás a holddaal együtt nagyon erős, hiszen valamikor régen még csak a Jupiter volt az egyedi uralkodója (a Neptun felfedezése előtt) a Halak-jegynek, talán ezért lehet neked ilyen jó életszemléleted, és széles látóköröd, amivel én felruháztalak.
Az sem lehet véletlen, hogy éppen most találtál rá a fórumra.

Mivel az előzőekben, csak egyes bolygók helyeit adtad meg, így azoknak Tranzit haladás helyeivel tudtam következtetni a születési idődre.

Viszont érdekes az is, hogy a Jupiter az előző fejtegetésemhez képest + egy 12 éves ciklus idővel áll mostanság ott a Mérlegjegyben és a múltév októbervégén haladt át éppen a te „radix” képleted szerinti 10°-nál.
Az Uránusznak pedig valóban most van nálad a 42. éves fél- vissza térés ideje, pontosabban 05. 27-én lesz az egzat jegy szembenállása. A Jupiterrel pedig a Mérlegben, a Szolárban 27°-nál szeptember végén fog szembeállás fényszögbe kerülni.
Aztán a Neptun is az idén márciusban haladt a halak 12° környékén így a „Szolár Tranzitban”a Marssal és a Vénusszal is akkor volt szembenállás fényszögben. Tehát mondhatjuk úgy, hogy már túl haladott az aggódásod, mert a többi bolygókkal a szolárban nincsenek csak jó fényszög kapcsolatok, még a Szaturnusz is hozza mostanság a Nyilasban az Uránusszal és a Felszállóval is jó fényszög kapcsolódásokat.

Örömmel vettem a fórum bejegyzésedet a „Retrográd bolygók irányváltásairól”, ezzel kapcsolatosan, egy - két dologról a fórumon szeretnék majd válaszként én is szólni. Ugyan is a „Radix”-ban egymással fényszögben álló bolygó egyike, ha az előrehaladás során eléri a másik bolygó radix helyzetét, ezzel fokozatosan kiválthatja az eredeti hatásokat is.

Ezért is, szeretem én a Szolár horoszkópot, mert hiszen a tényleges életévre tudjuk rávetíteni a várható Tranzit eseményeket, és nem csak a másodlagos irányítás kaphat hangsúlyos szerepet.

Ekkor láthatjuk főleg, hogy a vizsgált évben a benne mutatkozó bolygó helyzetek mennyire ismétlik meg a „Radix” születési képletben rögzített helyzeteket. Hiszen itt nem a Szolár szerinti házakat nézzük, hanem a születéskori házállás hatásait vizsgáljuk.

Mivel a bolygók ugye folytonosan egy megadott rendszerint a Nappályán mozgásban vannak, és amikor újra és újra átvonulnak a saját „Radix” fényszög- pontokon láthatóvá válhatnak, hogy mennyiben váltanak ki új önálló Tranzit hatásokat. Amikor pedig „Retrográd” módon többször is érintik a bolygók a megfelelő fényszög pontokat, ott a hatások is, többszörösen és nagyobb hatásként érezhetők, pláne a lassú bolygóknál.

A bolygó átvonulás ideje úgy nagyjából 3° , ezért a kérdéses időpont előtt és utáni 1°30’ –nyi időre fel lehet készülni. A legerősebb hatás természetesen a pontos átvonulási időben van, de attól számítottan már csökkenő mértékben érezhető a hatás, amint távolodik a bolygó a kérdéses fényszög ponttól, pláne amikor a bolygók éppen direktbe, vagyis előrehaladó állapotban haladnak éppen.
(válasz Pannacotta29 2883. hozzászólására)

2885. mazsumazsu2017-05-19 18:48
Kedves Ilcsi mama! Múltkor írtad, hogy a 7 év és a Szaturnusz nagyon erősen hat velem kapcsolatban és pár hét múlva átlépem az újabb 7 évet. Van egy problémám amit mindenféleképp próbáltam megoldani sikertelenül és ennek érdekében mindent megtettem ami ezzel kapcsolatos lehet, de a problémámat nem sikerült megoldani. Viszont egy valami van ami ezzel egyáltalán nem függ össze de kifejezetten negatív dolog. Szerinted lehetséges e az hogy bár összefüggésben nincs a problémámmal de ha ezen a negatív dolgon változtatok a következő 7 év már problémamentes lesz? Illetve napra pontosan a születésnapomig ezt tanácsos "rendezni" hogy az új elkövetkezendő 7 évem jól sikerüljön? Ha kissé érthetetlen voltam ne haragudj de remélem azért tudsz válaszolni amit előre is köszönök. Szép napot kívánok Neked mazsu.

2884. Mcsaba2017-05-19 18:31
Kedves Ilcsimama !

Köszönöm az elismerő szavakat és a biztatást ! Valamennyire én is érzek haladást, de azért mégis csak bukdácsolok. A 2017 évi Szolár képletemet nézegetve arra lennék kíváncsi, hogy a Mars-Szaturnusz-Uránusz kapcsolatok miként vonatkoznak a Radix-beli Mars-Szaturnusz-Uránusz kapcsolatok jelentőségeihez ?
- A Szolár helyzetük felerősíti-e mindazt amit a Radixban mutatnak ?

2883. Pannacotta292017-05-16 14:21
Kedves Ilcsimama és Fórumozók,
Engedjétek meg, hogy tanfolyami anyagból idemásoljak egy részletet, melynek megfigyelése a családtagok és saját képletemben is élénken megfigyelhető. Remélem hasznát veszitek :) Számomra újabb érdekesség az asztrológia izgalmas világában.

A retrográd bolygók irányváltása.
Retrográd bolygók, szekunder direkció (és karma)
Az asztrológiában, és különösen a karmikus szemléletű képlet elemzésben kitüntetett szerepet kapnak a retrográd mozgású égitestek. Maga a retrográd mozgás, hiszen az a földről nézve úgy mutatja a számunkra a bolygót, mintha hátrafelé mozogna az égbolton, hozza kapcsolatba a bolygót a karmikus múlttal. Az ilyen égitestre szokták azt mondani, hogy olyan tulajdonságokat és képességeket jelölnek a születési képletben, amelyeket a szülött fiatal korában nehezen tud csak érvényesíteni és kiteljesíteni. Annak megítéléséhez pedig, hogy az adott bolygó által képviselt tulajdonságokat mikortól tudja az ember érvényre juttatni, a szekunder direkció módszerét hívhatjuk segítségül.

Példának hozzuk fel a Retrográd Marsot:

Retrográd Mars:
Koncentráljunk most a Retrográd Marsra. A Mars az energia, erő, agresszió, cselekvő aktivitás, a fizikai szintű cselekvés bolygója. Ha retrográd fázisban van a születési képletben, akkor az gátoltságot, visszafogottságot, belül halmozódó agressziót és hasonló nehézséget jelöl általában. Ha a születés a Mars retrográd fázisának olyan időszakában történik, amikor a bolygó már jó ideje retrográd mozgású az égbolton, akkor viszont várható lesz, hogy az élet folyamán a szekunder direkcióban megfordul a születést követő adott napon, és ez fordulatot, változást hoz a szülött életében. Ha egy bolygó retrográdból fordul direkt irányba a szekunder direkcióban, akkor az adott életév ilyen értelemben fordulópontot jelent majd a szülött életében, hiszen ekkortól szűnnek meg azok a gátló, akadályozó tényezők, amelyek a bolygóhoz és az által uralt életterületekhez kötődtek. De épp ellenkezőleg történik a dolog, ha egy direkt mozgású bolygó a szekunder direkcióban retrográd irányba fordul a szekunder direkcióban. Ilyenkor az addig könnyedén vitt dolgok megakadnak, akadályok és nehézségek lépnek fel azokban a dolgokban, amiket a bolygó jelöl.
Ha a radix retrográd Mars a szekunder direkcióban direktbe fordul, akkor a szülött jobban tudja majd használni az erejét, cselekvőképesebb, az akaratát jobban képviselni tudó tulajdonságokat tud majd felmutatni az életében. Viszont, ha a radixbeli direkt Mars a szekunder direkcióban retrográd fázisba fordul, akkor a szülött az addigi cselekvőképességét, akaratát nehezebben fogja tudni érvényesíteni. Természetesen mindezt a radix képlet adta keretek és jelzések kölcsönhatásának tekintetében kell megítélni.

2882. Ilcsimama2017-05-16 11:59
/Aranyosi Ervin/ Ahogy a madarak…

Ma reggel ismét madárdalra keltem,
lágy fény derengett át az ablakon.
Csendben hallgattam, s odakint a kertben
egy apró kórus trillázgatott nagyon.
Vidám dalukból, áldott élet áradt,
Kicsi szívükben öröm zakatolt.
Háladalt zengve a gyönyörű világnak,
élve a jelent, s várva a holnapot.
Mi, emberek, vaj’ mért nem vesszük észre,
az életünk, pont ilyen egyszerű.

Boldog lehetsz, gondolj mindig a szépre,
arcodat fesse a megértő derű!
Adj végre szárnyat képzelt vágyaidnak!
Amit remélsz, az mind tiéd lehet!
Nem szab határt semmi sem álmaidnak,
amire gondolsz, el is érheted.
Hitetlenséged, lehet ami gátol,
az akadályt is csak te építed.
Mert minden gond megoldódik magától,
– mégis oly kevés ember érti meg.
Ne legyen nyögés, vége akarásnak,
a természet sosem erőlködik.

A folyók folynak, sorra utat vájnak,
az élet mindig magától működik.
Csodálkozz rá e szépséges világra,
élvezd a jelent, értékeld a mát!
Szemed, füled, s szíved nyisd végre tágra,
érezd az élet lüktető dallamát!

2881. Ilcsimama2017-05-16 11:58
/Dsida Jenő/Hívlak élni.

Hallgasd meg, mit suttog az élet,
élni hív újra meg újra.
Ne nézz vissza a sáros útra,
legyen előtted minden tiszta.

Emeld fel fejed, lásd meg a szépet,
szemed kékjében égjen a fényed..
Lásd meg végre, hogy szeretnek,
még akkor is, ha nevetnek.

Hisz mosolyt te csalsz arcukra,
ismerj bennük magadra!
Soha ne bánd, ha fáj,
hisz erőre így találsz.

Mi most bánatot okoz,
később nem lesz rá gondod.
Hidd el jól tudom, hogy fáj,
hinnünk mindig muszáj.

Fogd a kezem, ha úgy érzed,
hogy szívedből kihull az élet.
Ne keresd már, hogy hol tévedtél,
ne, sírj azon, mit meg nem tettél,
Gyere velem, én hívlak élni,
vérző szívvel is remélni!

/Radnóti Miklós/ Május. (1941.)
Szirom borzong a fán, lehull;
fehérlő illatokkal alkonyul.
A hegyről hűvös éj csorog,
lépkednek benne lombos fasorok.
Megbú a fázós kis meleg,
vadgesztenyék gyertyái fénylenek.

2880. Ilcsimama2017-05-15 14:32
Kedves Fórumlátogatók.

A május vége felé egyre enyhébb éjszakák talán többeket kicsalogatnak a csillagos ég alá.
A nyári csillagképek már az esti órákban megjelennek. Egyre szebben látjuk a Tejutat.
Egyre később sötétedik, ha van lehetőségünk és türelmünk kivárni, míg beáll a teljes sötétség (napnyugta után kb. 2 órával), megláthatjuk az épp felkelő Skorpiót, majd kicsit később a Tejút fénylő szalagját. A nagy Nyári Háromszöget alkotó 3 fényes csillag a keleti égen ragyog, és bár 3 különböző (a Lant, a Hattyú és a Sas) csillagképhez tartoznak, együtt talán ez a legismertebb a nyári égbolt tüneményei közül.

Este fél 11 után már megpillanthatjuk keleten a háromszöget - tiszta égbolt esetén akár városi körülmények közt is.
Éjfél felé már egészen látványos galaxisunk íve a délkeleti égbolton - eztán mintegy 3 órán keresztül még teljes a sötétség, így egészen sokáig élvezhetjük a látványt.

A holdfény zavaró hatása sem érvényesül már, hiszen jelenleg már a csökkenő hold ideje van és az égi kísérőnk 20-án már csak éjjel 2 után kel fel a Halak- jegyben 16°21’ foknál.
Aztán pedig május 25.-én 21 óra 45’ –kor az Új hold fázisidőbe lépünk az Ikrek- jegyben, ahol a földről nézve a hold nem is látható.
Amennyiben az időjárás engedi, keressünk fényszennyezéstől mentes, vidéki helyszínt és használjuk ki a csillagnézés gyönyörének a lehetőségét!

2879. Pannacotta292017-05-14 17:06
Köszönöm szépen. Élek a lehetőséggel. :)
(válasz Ilcsimama 2878. hozzászólására)

2878. Ilcsimama2017-05-14 16:02
Kedves „Pannacotta29”. Nagyon örülök, hogy ilyen kacskaringós úton, de még is rám találtál.
Jó tanulást, vigyél kimásolva mindent, amit úgy gondolsz, hogy az asztrológiai ismeretek fejlesztésében a segítségedre lehet.
Üdv: Ilcsimama
(válasz Pannacotta29 2877. hozzászólására)

2877. Pannacotta292017-05-14 14:20
Kedves Ilcsimama! Nagyon örülök a találkozásnak. Rendkivüli ismeretekre teszek itt szert, kiegészitve eddigi alapismereteimet. Klasszikus asztrológiát tanulok egy éve, mely részben fedi le az itt olvasottakat.(Transzbolygok ismeretének hiányosságai) Örülök hogy itt lehetek. 😊

2876. Ilcsimama2017-05-14 13:45
“Te magad vagy az az erő, amely életre hívja a történéseket – a jót, a rosszat egyaránt. Rajtad áll, melyikre tartod magad érdemesnek: helyes gondolkodással a szerencsét idézed meg, vagy gondolkodás nélkül cselekszel, és bajokat zúdítasz az életedre. Rajtad múlik, bearanyozod-e napjaidat vagy feketére fested magad körül a világot.”
(Tatiosz)

2875. Ilcsimama2017-05-14 13:18
Kedves Csaba! Nagyon büszke vagyok rád, hogy a kezdettektől itt vagy velünk, és nagyon sokat tanultál és sokat tudsz már az asztrológia világáról. Azt is nagyon díjazom, hogy a kérdéseidet úgy teszed fel, hogy azokból mások is tanulhassanak.
(válasz Mcsaba 2874. hozzászólására)

2874. Mcsaba2017-05-12 17:41
Köszönöm szépen kedves Ilcsimama !!!
Kezd érthetővé válni a dolog, ami azt jelenti, hogy kezdem felismerni, hogy még mennyi tanulnivaló van.
(válasz Ilcsimama 2873. hozzászólására)

2873. Ilcsimama2017-05-11 15:30
Kedves Csaba! Mindkettőt kell vizsgálni ugyan is az ASC, mint I. ház uralkodójával szemben található a VII. párkapcsolatok háza, tehát ennek a háznak az ura, illetve a házban álló bolygók és fényszög kapcsolatukat érdemes górcső alá venni.
Nézzük, hogy miképpen?

A VII. ház ugye azonos a Descendens jeggyel, tehát ez lesz az I. jegyház ellentétes pólusa,
vagyis a VII. házas DSC mutatja meg, hogy miként látnak bennünket mások. Hiszen az ASC azt jelzi, hogy „ÉN” milyennek látom-gondolom saját magam, a DSC nél pedig látható, hogy mások milyennek gondolnak engem, ez a kifelé hatás. Talán első látásra nagyon meglepő lehet a kifelé és befelé való hatás között. Persze mert ezek mindig ellentétes jegyhatásként vesznek részt a horoszkópban. Vagyis pl: a Kos ASC- jegy igyekszik Mérlegként viselkedni a párkapcsolatban. Miért is? Mert a vonzás törvényén is alapul a párkapcsolat.

Gondoljunk csak bele nem véletlenül szokás mondani, hogy „az ellentétek vonzzák egymást”.
Tehát a szemben lévő jegyek kiegészíthetik egymást.
Mivel pedig a VII. házban főleg a jegyuralkodón keresztül nyilvánulhat meg, hogy milyen lehet a kifelé mutatott képünk, ezért fontos lehet a bolygók és fényszögek vizsgálata is, mert a hatások is annyifélék lehetnek.

Az adat lapomra feltöltök egy képet, hogy a Napjegy szempontjából általánosságban, milyen jeggyel lehet harmonikus kapcsolatban.

Bolygók szempontjából, pedig nagyon jó lehet a párkapcsolati téren, ha a Radix” horoszkópban a VII. ház ura valamiként kapcsolatba van az I. házzal, akár uralkodóként, akár hogy esetleg benne áll a házban.

Amikor VII. házban áll a Nap ez a házasság fontosságát jelzi, amennyiben harmonikus helyzetben található, akkor az erőt és az önbizalmat is erősítheti. Viszont ha diszharmonikus helyzetben áll itt a Nap, akkor sok estben a gőgöt, a mások uralását is jelképezheti.
Érdekes lehet még a bolygók szempontjából az is, hogy a Merkúr soha sem távolodik el a naptól 28° foknál nagyobb távolságra ezért azt is fontos lehet vizsgálni a Merkúr ugyan abban a jegyházban áll-e, mint a Nap, mert Merkúr a VII. házban, sok esetben családi vitákat gerjeszthet, ez pedig sok esetben nem kiegyensúlyozott boldogtalanságot eredményezhet a VII. házas Merkúr sok esetben érdekházasságot is jelezhet.

Az Uránuszt is érdemes I-VII. Házvonatkozásban és az megvizsgálni, mert sokszor fordulhat elő, hogy nem kellően átgondolt kapcsolatból házasság kötés lesz, ilyenkor pedig az Uránusz teszi a maga dolgát, hogy váratlan, hirtelen jött szétcincáló hatásával igyekszik a feleket eltávolítani egymástól. Ilyenkor jöhet jól, ha valakinek a Vénusza éppen a VII. házában áll, mert
a Vénusz a boldog szerelmi házasság felé tudja terelni az embereket, és segíthet esetleg leküzdeni a felmerülő nehézségeket is.

Aztán a Szaturnusz a VII. házban állva derűs kapcsolatot teremhet, ha jó a fényszög kapcsolódása, de diszharmonikus fényszögeknél kellemetlenségek és nézeteltéréseket is behozhat.

Abban a jegyben és házban, amelyben a Nap tartózkodik, csak is, az lehet az illetőnél párkapcsolati szempontból a legfontosabb, amit az ASC- jegyének az ura képes összhangba hozni a szerelemmel a gyermekkel STB –vel.

A VII. házas Nap ekkor itt azt jelzi, hogy az illetőnek nehéz esetleg az Ön ismerete, nehezen érti meg még saját magát is, nem hogy másokat. Miért? Mert a VII. ház „Lenyugvó háznak” tekinthető, tehát nagyon fontos ilyenkor az ASC értelmezésem illetve, hogy személyiség fejlődés során az illető miként éli meg Pl: az 5. házát. Lényeg, hogy mennél tudatosabban tudjuk megvalósítani saját magunkat!
Aztán mennyire ismerjük sajátmagunkat, hogy mennyit bír el Pl: egy házasságban a szerelem?
Milyen különbségek vannak a kapcsolatban és azokat, hogyan miképpen tudjuk egymásra hangolni. Hiszen a párkapcsolat lehet harmonikus, de sok esetben tenni kell érte, hogy olyan legyen, amely mindkét fél számára elfogadható. Itt azonban fontos szempont, hogy mennyire tudunk összecsiszolódni úgy, hogy egyik fél érzésvilága sem sérüljön.

Azt is fontos tudni, hogy az I. ház mindig a magát a szülöttet jelzi, mivel az „EGÓ” sok esetben képes átvenni az irányítást a szellem fölött, ekkor lehet számítani a folyamatos harcra, mert itt jelentkezhet a küzdelem a jellemekkel. Legyenek viszont jók, vagy netán rosszak az azokat kísérő érzések, mindig rajtunk áll, hogy mit kezdünk az érzéseinkkel, hiszen mindig az érzelmek a saját érzéseink irányítják az életünket.

Éppen ezért nem elhanyagolható a képletben a Hold helye sem, a VII. házban álló Hold jó előjele lehet a kapcsolatnak, az érzésvilágnak és a jó házasságnak is.
Aztán a IV. házban álló hold segítheti a családi egyetértés, és a X. házas Hold pedig segítheti a jó kapcsolatokat.

Ha pedig még a Jupitert is megnézzük a képletünkben, akkor, ha a VII. házban található jó házasságot és jó boldogulást hozhat az életünkben.

Nagyon fontos lehet még a párkapcsolatban az is, hogy jelezz-e képlet arra vonatkozó jelzéseket, (Felszálló - Leszálló holdcsomó), hogy esetleg a” Múltban” az előzőélet valamelyikében volt-e már esetleg egymással valamilyen kapcsolat.
Mivel pedig a szeretet éppen olyan kapcsolat, mint akár a gyűlölet, ezért sok esetben olyanokhoz is vonzódhat az ember, akiket legszívesebben szeretne elkerülni, ebben az esetben szinte biztos, hogy valamit be kell teljesíteni, ami a múltból esetleg ránk maradt.
(válasz Mcsaba 2871. hozzászólására)

2872. Ilcsimama2017-05-11 13:17
/Rákos Sándor/: Aranyeső.

Borús egek alatt, fagyosszentek csípős szelében,
lombok sötétjén az aranyeső füstje fölizzik.
Mennyi ragyogás! Aszkétikusan visszafogott
színek zenéjében micsoda szólam!
Üveghomályú téli reggeleken
mosoly reflektora süt így a nők szeméből.
Ragyogj, ragyogj szép tavaszi virágom, ragyogj csak!
Ragyogj túl a kerten, a sárrá omló utak borúján!
Nagy tanulság a te elszánt ragyogásod,
kivált nekem -
régóta fény nélkül didergek!

2871. Mcsaba2017-05-09 20:21
Köszönöm szépen kedves Ilcsimama !

Én eddig a Naibod Egyenlítővel próbálkoztam, mert az volt kiemelve. Viszont elégé bizonytalanul választottam ki a direkciókat.
- Az igaz-e, hogy a házasság esetében az ASC és a születési uralkodó, vagy 7. ház urának kapcsolatait kell vizsgálni ?
(válasz Ilcsimama 2870. hozzászólására)

2870. Ilcsimama2017-05-09 13:03
Kedves Csaba. Mivel a születési Radix is a nappályamentén haladó bolygókon épül, így a felkelő bolygó, illetve felekelő- ASC-jegyet ennek alapján kell számba venni.

1°= 1 év az Ekliptikán /vagyis a nappályán.
valódi napívek az Ekliptikán lletve a nappályán.

2869. Mcsaba2017-05-08 19:40
Kedves Ilcsimama !

A Primer direkcióval kapcsolatosan kérdezném, hogy a születési idő pontosításakor melyik beállítást javasolod ?

Placidus Plus > Opciók > Ívdirekciókulcs:
- 1°= 1 év az Ekliptikán
- 1°= 1 év az Egyenlítőn
- Naibod az Ekliptikán
- Naibod az Egyenlítőn
- valódi napívek az Ekliptikán
- valódi napívek az Egyenlítőn

A számítások eltérőek és melyik az "igazi" ?
(válasz Ilcsimama 2867. hozzászólására)