Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kozmetikát nyitni Pesten, szerintetek megéri? fórum

Kozmetikát nyitni Pesten, szerintetek megéri? (tudásbázis kérdés)


26. tixtina (válaszként erre: 25. - Veronika27)
2011. szept. 24. 13:33

Így van-én is Ausztriába mentem volna,mikor végeztem,csak sajnos nem tudok németül:(

Anglia nagyon messze van-egyelőre megpróbálunk itthon megélni-aztán meglátjuk ,milyen lesz a helyzet.

Sokan elhagyják az országot,főként fiatalok-meg is értem őket.Itt nagyon nehéz boldogulni:O

25. Veronika27 (válaszként erre: 24. - Tixtina)
2011. szept. 24. 13:27

Hát igen, ez van sajnos:(

Én még mindig azt mondom, hogy Ausztria meg Németország a legközelebbi hely, ahol megéri a szépségszakmában dolgozóknak.

Mennék én is, mert hozzánk közel van, de nem beszélek németül, csak angolul :/

Sok kicsi sokra megy, én is azt mondom... Én sem keresek sokat, mégis örülök neki, mert félre tudjuk tenni.

24. tixtina (válaszként erre: 23. - Veronika27)
2011. szept. 24. 11:04

Na,ezt szajkózom a férjemnek már egy jó ideje,amit leírtál a második felében.

Egyszerűen nem érti meg:OO

Sajnos,csak a kozmetikához értek,nincs más végzettségem,gyakorlatom-csak szimpla érettségim.

A párom meg súlyos gerincbeteg,nem tud munkát vállalni.Román fordításokból egészítette ki a nyugdíját,de már évek óta nincs meló:(

Megpróbálok a fodrász barátnőmmel egyezkedni.

Aztán,meglátom,mi lesz.

Mindenesetre,ha adódik állás itt az oviban,megyek:D Nekem már 50 -60 ezer plusz is elég lenne,hogy megéljünk:)

23. Veronika27 (válaszként erre: 22. - Tixtina)
2011. szept. 24. 10:12

Például nálunk otthon, 25 ezres kisvárosban az én fodrászom 15-ért bérel széket.

Na állítólag megoldható a dolog úgy is, hogyha regisztrált munkanélküli vagy és kiváltod a vállalkozóit, akkor 6 hónapig kedvezményt kapsz, fizetik a járulékot, vagy mifene.

A másik meg az, (szintén reg.munkanélküliként) a fodrász felvesz dolgozni. Ezért ő kap valamennyi támogatást, neked pedig csak a bérletet meg rezsit kell fizetned. Így szokták csinálni.


Sajnos semmi sem megy. Most nyitni szerintem kész öngyilkosság...Az más, ha valakinek már régebb óta megvan az üzlete és túlélte a válságot, de hogy most belevágni... Lehet az ember bármennyire jó és olcsó, ha nincs pénzük az embereknek, akkor csőd lesz a vége...

22. tixtina (válaszként erre: 21. - Veronika27)
2011. szept. 23. 18:14

Az a helyzet,hogy én sem vagyok túl járatos benne.

Széket kiadni,kb. havi 30-ért szoktak-legalább is itt a környékemen.

Persze,ez is hely függő.Belvárosban 50 -60 ezret is elkérnek-ezt hallomásból írom-

Nos,a barátnőmnek van fodrászüzlete -ő is otthon alakította ki a vállalkozását.

Azt mondták,többen kérik a kozmetikát-neki nincs kozmetikusa,és idegent nem szeretne felvenni.

Már többször hívott,csak a rezsibe kéne beszálljak,de a férjem nem engedi,mert a csaj állandó délutáni műszakban van,és vele együtt kéne dolgoznom-Nekem meg nem jók a délutánok,csak ha itthon csinálom,a gyerekek miatt.

Viszont a kozmetikám megvan,20 nm-es helyiség.elválasztva a szoli.

Mi is vacillálunk a férjemmel,hogy érdemes-e befektetni a fodrászatba-csinálunk egy költségvetést-van rá keretem,de kérdéses-amit írtál-,megtérül-e :OO

Ami nagyobb befektetés nélkül működne,az a kéz és lábápolás,masszőr-de ezek sem mennek:(

21. Veronika27 (válaszként erre: 20. - Tixtina)
2011. szept. 23. 13:47

Igen, így van.

Ha jól értettem, te rendeznél be egy fodrászatot. Ahogy írtad, ez nagyobb befektetés.

Így viszont nem élsz meg napi egy kuncsaftból, vagyis inkább úgy mondom, hogy mínuszos leszel rendesen, míg visszajön a fefektetett pénzed.

A másik meg az, hogy kezelésre a vendégek kb. 30%-a megy. A többi az egyéb szolgáltatás (festés, gyanta, stb.), tehát a napi egy kezelés ára nagyon nehezen jön be.

Mennyiért lehet kiadni egy felszerelt fodrászatot? Havi 50? Nem vagyok járatos e témában.

20. tixtina (válaszként erre: 19. - Veronika27)
2011. szept. 23. 13:34

Igen,ez is igaz:D

Átlagban,5-6 ezer szokott lenni,ahogy mostanság tájékozódtam-ezek az árak mennek-de biztos van jóval drágább,meg olcsóbb is:D

Nekem ,60-70 ezernek meg kell maradni tisztán,ahhoz,hogy érdemes legyen működtetni.

19. Veronika27 (válaszként erre: 18. - Tixtina)
2011. szept. 23. 13:01
Hát attól függ, mennyit kér egy kezelésért...
18. tixtina (válaszként erre: 17. - Tigris1971)
2011. szept. 23. 12:07

Szia!

Az a helyzet,hogy én még 16 évvel ezelőtt vettem a gépet,és egy nagyon régi szerkentyű,de jól barnított.

Ma már főként az álló szolik mennek,vagy a fekvőben a sok csöves,gyorsbarnítók.

Sajnos nem nagyon tudok ez ügyben tanácsot adni,már évek óta nem járok szoliba,nagyon ritkán használom a saját gépünket.

Manapság nem járnak sokan szoliba-viszont fodrászhoz mennek az emberek,ezért véleményem szerint tanácsos lenne összefogni egy jó fodrásszal,akinek van vendégköre,de nincs hol dolgozzon-pl.gyesről megy vissza,stb.

Legalább is,most így fogok belevágni megint-megcsinálom a fodrászatot,bár kissé nagyobb befektetés.

Párom mondta,hogy napi egy kuncsaftból már meg lehet élni-úgy értve,hogy napi egy arckezelés.

Úgyhogy,hajrá-csak pozitívan !!:))

17. Tigris1971 (válaszként erre: 16. - Tixtina)
2011. szept. 23. 11:59
Szia!Nagyon kedves vagy,hogy bíztatsz,nem hagyom magam eltántorítani.Gondoltam rá,hogy esetleg egy szoláriumgépet is vennék kiegészítésül,sajnos csak használtra futja.Tudnál tanácsot adni,mire érdemes odafigyelni a vásárláskor?Álló vagy fekvőre van nagyobb igény?Kicsit hülye kérdés,de muszáj körbejárnom a témát,mielőtt belevágok:a szolinál milyen haszonkulcsra lehet számítani,figyelembevéve az áramfogyasztását,karbantartását,csőcseréket?Úgy értem,hogy pl.10 perc működés árából kb. mennyi a haszon?Előre is köszi!
2011. szept. 22. 22:41

Szerintem vágj bele.Ha tudsz valami különlegeset nyújtani a vendégnek,vagy ha jó beszélgetőpartner vagy,stb,stb-sok minden apró dolgokon múlik a vendégkör kialakítása-

Nekem is azt mondták,hogy ne nyissak szolit,mert a környékemen rengeteg van,meg nem megy nekik sem,stb..

Aztán,mégis belefogtam,és hajnaltól éjfélig jöttek a vendégek,iszonyú jól kerestem vele-sajnos abbahagytam,mert továbbtanultam,majd jöttek a gyerekek,stb.

15. Veronika27 (válaszként erre: 14. - Tigris1971)
2011. szept. 21. 11:58
Oké! :)
14. Tigris1971 (válaszként erre: 13. - Veronika27)
2011. szept. 21. 11:57
Köszönöm szépen,most szaladnom kell,de délután jövök!
13. Veronika27 (válaszként erre: 12. - Tigris1971)
2011. szept. 21. 11:53
Írok neked priviben, küldök linkeket:)
2011. szept. 21. 11:51
Meglestem az adatlapodat,tényleg szakmabeli vagy.Hát igen,a szoláriummal kapcsolatban nekem is volt egy ilyen érzésem.Gondoltam még esetleg kiegészítésül kozmetikai cuccok forgalmazását is.Kezdő kozmetikusként milyen olcsóbb kezelőgépek beszerzését javasolnád,amik tényleg szükségesek?A 30-as feletti korosztályt céloznám meg...Most készülök kezelőágyat venni,milyet javasolnál.Hidraulikusan emelhetőt,vagy nincs jelentősége,és elég a fix?A segítséged előre is köszönöm.
11. Veronika27 (válaszként erre: 10. - Tigris1971)
2011. szept. 21. 11:44

Nem tudom megmondani, de szerintem nem olyan sok, hisz a kezdőkészlettel betárazol egy időre és mindenből nagyobb kiszerelést veszel. Persze mindig kell ez-az.

Szoláriumot én sosem tartottam vonzó dolognak (lehet mert én sem használom), sok van belőle, nyeli az áramot, drága a csőcsere, úgy tudom, tehát azzal is mindig van valami szívás...Mellesleg nincs is jó visszahangja mostanában.

2011. szept. 21. 11:41
Kedves vagy,hogy válaszoltál,és igyekszel segíteni.12 éve van boltom,úgyhogy sejtem,hogy az első időszak nem egy leányálom.Ha esetleg profi vagy,megtudnád nekem mondani,hogy átlagban a bevétel hány százalékát viszi el az anyagköltség,persze csak elméletben.A szoláriumról mit gondolsz,érdemes beruházni?
2011. szept. 21. 11:29

Egyetértek Veronika27-el..

annyi kiegészítést írnék még, hogy a 70 e ft-os kereseted utáni járulékokat is add hozzá a költségvetés készítésénél

Sajnos manapság ez se kevés..

plusz az alapanyagok, segédanyagok

8. Veronika27 (válaszként erre: 7. - Tigris1971)
2011. szept. 21. 11:26

Tudom, nem tőlem kérdezted, de...

A bevételed függ a kiadásaidtól is, tehát a bérleti díjtól (+rezsi), az anyagköltségedtől, na meg ugye a járulékoktól, amit magad után fizetsz.

Ha szerencséd van, akkor ez úgy kb. 100 ezer forintból megvan. Ha mondjuk szeretnél egy minimálbért, akkor még adj hozzá 70-et kb., tehát mondjuk 170 ezret kellene keresned egy hónapban.

Elmondom neked, hogy ez nagyon nehezen jön össze egy kezdőnek.

Csakis akkor várj bele, ha van anyagi háttered, spórolt pénzed, pénzes férjed, vagy aki segít, mert az első időben veszteséges leszel, ez minden vállalkozásnál így van...

2011. szept. 21. 11:18
Hát sajnos erre én is gondoltam,idősebb korban nagyon nehéz váltani.Saját kozmetikája van,vagy közösben dolgozik?Tudom,hogy nem illik ilyet kérdezni,de tudnál adni egy kis támpontot,milyen keresetre lehet számítani?Én már egy bő minimálbérrel is kiegyeznék,ha cserébe a magam ura lehetek.
6. Veronika27 (válaszként erre: 1. - Tigris1971)
2011. szept. 21. 11:13

Szerintem sem éri meg...

Ha van lehetőséged, inkább mint alkalmazott, keress kozmetikusi állást.

2011. szept. 21. 11:11

nem vagyok az, viszont a barátnőm kozmatikusként dolgozik Budapesten. Nem tud megfelelő vevőkört kialakítani, mert sok olyan nő van aki már a régi megszokott és bevált kozmetikusához jár vissza.

amúgy nagyon jól dolgozik, sokéves tapasztalata van.

2011. szept. 21. 11:05
Eddig kereskedelemmel foglalkoztam,de már nagyon unom,arról nem is beszélve a válság is a kiskereskedelmet érinti a legjobban.Valamit csinálni kell....Kozmetikus vagy?
2011. szept. 21. 10:58
Hát, szerintem nem. Iszonyat sok van, nehéz visszajáró ügyfeleket találni.
2011. szept. 21. 10:30
Most járok kozmetikai suliba.Szerintetek 40 évesen érdemes még kozmetikában gondolkodnom?Egy kicsi,2-3 személyes,családias hangulatú kozmetikára gondoltam,velem egy korú fodrásszal.Mit gondoltok?
2011. szept. 21. 10:28
Kozmetikát nyitni Pesten, szerintetek megéri?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook