Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Középiskolában.... mit?.. hogyan? fórum

Középiskolában.... mit?.. hogyan? (beszélgetős fórum)


28. 9536810fa1 (válaszként erre: 26. - Doxikri)
2011. szept. 21. 15:01
Te tánctanár is vagy titokban? :)
27. 9536810fa1 (válaszként erre: 26. - Doxikri)
2011. szept. 21. 15:00

Tökjóóóóó.... megnéztem! :))


Hát köszönöm, Lányok az együttgondolkodást... jegyzeteltem, aztán meglátjuk, mekkora falakba ütközöm. AZ igazság, hogy ha sokat negatívoskodnak velem, mert így meg úgy nem lehet (ugye ez a szokványos), én olyankor nem erőlködöm... de hát bízom a szebb jövőben. :)))

2011. szept. 21. 12:25

Mi a következőt csináltuk tavaly. A fiamék 8-sok voltak és a suliban minden tavaszal rendeznek egy "Tavaszi Zsongás" nevű kultúrális fesztivált, amire a suli tanulói készülnek különböző műsorszámokkal. Zene, színdarab, tánc, vers, stb. Én azt találtam ki, hogy akiknek kedve van az osztályból, azoknak betanítunk a barátnőmmel egy táncot (retro zenére) És azt teszük be utolsó műsorszámként a zsongásra. 6 lány és két fiú jelentkezett és úgy beszéltük meg, hogy a barátnőm és én is beszállunk az utolsó táncba. Mindezt titokban csináltuk, a tanárok csak annyit tudtak, hogy valamit fogunk bemutatni. Hair, Dity Dancing, Grease, wakawaka, AC/DC, Jacko, ABBA zenékre csináltunk egy 8 perces koreográfiát, betanítotuk, próbáltunk, csináltuk a jelmezeket, díszleteket és közben nagyon összebarátkoztunk a gyerekekkel, sőt még ők is 8 év után rájöttek, hogy milyen jó barátok tudnak lenni a fiúk a lányokkal. A produkciónak állati nagy sikere let és(most jön a lényeg!!!) nyáron majdnem minden hétvégén mentünk fellépni velük, különböző falunapokra fesztiválokra. Ezért már persze gázsit kértünk, ami egy közös alapba ment.

Ezt meg lehetne csinálni máshol is.

Mi nagyon élveztük és a gyerekek kérésére megalakítottunk egy tánciskolát, ahol most októbertől folytatjuk a táncot. Jövőre új koreográfia, új fellépések. És, ami a lényeg: együtt a gyerekekkel!!!!!!

Ha kíváncsi vagy it meg tudod nézni a produkciót, bár a felvétel minősége nem a legjobb. Ez volt a Zsongáson előadott tánc:

[link]

2011. szept. 21. 11:35
Valami belépős karaoke program is érdekelheti őket!
2011. szept. 21. 11:22

Talán vmi streetartos dologgal is lehetne próbálkozni úgy, hogy netes felülettel össze legyen kötve, arra azért megmozdulnának, és meg lehet oldani kevés hely igénnyel. Olyasmire gondolok, hogy pl. ha az iskolának van nagy, szürke beton felülete (egy betonkerítés megteszi), akkor lehetne graffiti pályázatot kiírni. Első körben lehetne facebook szavazás, ahhoz nem kell helyet biztosítani, így nem tudnak törni-zúzni, és nem kell felügyelet, csak egy személy, aki kontrollálja a fb. oldalt meg mersze nyomatja az aktiváló sódert. Első körben lehetne nevezési díjat szedni, második körben meg lehetne vmi minimális belépő arra az eseményre, ahol a továbbjutottak megmérettetnek a falnál. Talán az udvaron annyit nem tudnak rombolni (csak egy mosdót kell elérhetővé tenni bent), és a pár órás esemény alatt még lehetne büfét csinálni, vásározni. Szponzornak meg talán meg lehetne fűzni egy festék boltot, aki pl. támogathatja az eseményt utalványal. Egy diáknak ösztönző tud lenni, hogy színesre kifestheti a szobáját, vagy akár mintát tud fújni a kreatív kis odújába.

A szponzor is talán jobban hajlik a támogatásra, ha egyesség születik, hogy a like-olóknak majd szépen megjelenik időnként, hogy szavazattok az XY által támogatott versenyen, és ha jól sül el a dolog, akkor a végén el lehet hencegni a szavazóknak, hogy ennyi meg annyi összeg befolyt ezekre a célokra, és köv. évben talán egyszerűbb a helyzet. Az ifjak nagyon aktívak tudnak lenni, ha lájkokat kell gyűjteni.


Hasonló módon el tudnám képzelni egy hangszerüzlet megfűzését, és akkor zenével pályázhatnak, dalszöveget lehet versenyeztetni (a grafittisnél is lehet színekről, festésről szóló szogeneket íratni). Esetleg a helyi rádiósokkal beszélni, hogy pár percet támogatásként egy műsorban tudnak-e adni.


Persze ez már nagyon energia és idő igényes, meg jó ha ismerősei vannak az embernek, vagy az iskolában tanulók szülei között akad aki tud segíteni. Érdemes korosztályra, nem iskolára szűkítve csinálni, de talán hatékonyabb is. Ha meg tényleg ki van terjesztve szélesebb körbe az egész, akkor hogy ne legyen probléma a hova lett a pénz esete, beszélni kell az önkorménytar non-profit-kultúr vállalatával, vagy hasonló ifjúsági szervezettel, ott biztos segítenek, ha vki a legnehezebb részt, a szervezést magára vállalja.

23. 9536810fa1 (válaszként erre: 21. - Doxikri)
2011. szept. 21. 09:52

Igaziból általános iskolában azt érzem, valahogy könnyebb volt... annyit ijesztgettek a "mai lehetetlen, semmire se jó ifjúság"-gal, hogy lassan elhiszem, és nem merek nyitni ötlettel, félek, hogy magamra maradok. :/


A műsoros est is tetszik... :o)

Persze mindenhez kell pedagógusi háttér/támogatás, ha az nem lesz, akkor ... háát akkor, csak nyafogjanak, hogy ez is kellene, meg az is... :/

22. 9536810fa1 (válaszként erre: 20. - Ditta67)
2011. szept. 21. 09:49
Köszönöm... akkor ez már máshol bevált, nálunk még most kezdik majd bevezetni. :)
2011. szept. 21. 09:42

Sziasztok! Valamikor már volt egy hasonló fórum, ahová én is írtam és javasoltam egy iskolai vásárt. Azzal hurrogtak le, hogy ennek az adóvonzatát nem lehet megoldani. Én úgy gondolom, hogy a középiskolások is szívesen csinálnának kreatív dolgokat, esetleg süthetnének sütit, amit el lehetne adni. De akár egy műsoros estre is lehetne készülni, ahová belépőt szednétek, vagy éppen felajánlás alapján lenne a belépő. Az a pénz pedig a sulié, vagy az osztályé lenne. A tombola is hozna pénzt és arra a tárgyakat szintén felajánlás alapján lehetne gyűjteni.

Mi tavaly, igaz ugyan, hogy az általánosban, családi szilvesztert szerveztünk, a falunk kultúrházába. Volt tombola, vacsora, buli. Együtt a gyerekekkel és nagyon jó volt. Szerintem most sem fogják kihagyni. Nagyon jó kezdeményezés volt és tetszett mindenkinek, ráadásul pénzt is hozott.

Karácsonyi vásárt is lehetne szervezni és ha nem tudnak a srácok otthon csinálni valamit, akkor össze kell őket rángatni pár délutánra és együtt kreatívkodni. Igen erős közösségformáló hatása lenne!!!Hidd el, a gyerek még megmaradt mindegyikükben!!!! :)))

Ezt a számlaadás, meg adózás dolgot....hááát, nem tudom. Valahogy csak meg lehetne oldani.

20. Ditta67 (válaszként erre: 15. - 9536810fa1)
2011. szept. 21. 09:42
A fiam gimnáziumában osztálypénzből ki kell fizetni,ha a termükben vmelyik padban,székben kár esett.Mindenki a saját termére vigyázz még akkor is ha sok órájuk máshol van.Tavaly 8000Ft-ot kellett fizetnünk.
19. 9536810fa1 (válaszként erre: 18. - 4c30444687)
2011. szept. 21. 09:28
Köszönöm, jegyeztem. :)
18. 4c30444687 (válaszként erre: 9. - 9536810fa1)
2011. szept. 21. 09:26

Szerintem a papírgyűjtés már elég elavult, mert a szelektív hulladékgyűjtőbe folyamatosan tudják üríteni az emberek, és nem halmozódik fel így annyi.


Kupakokat viszont lehet gyűjteni. Igaz, hogy filléreket adnak érte, de évek alatt elég szép mennyiség tud összegyűlni. A városban van egy kisgyerek, akinek (persze nem két nap alatt), de részben ebből gyűlt össze egy több milliós orvosi beavatkozás. A kukák mellé egy plusz gyűjtő kell legalább a folyosóra, és erélyesen rájuk szólni, ha a kommunális szemétbe dobják flakonostól :) Mivel elég sok kell, ezért szerintem erre lehet versenyt meghirdetni, csak ehhez is kell vmi nyeremény, úh. szponzolt érdemes találni.

17. 9536810fa1 (válaszként erre: 16. - 9536810fa1)
2011. szept. 21. 09:26
találnák szülőket = találnéééééék (ehhh... nem tudom, hogy sikerült így félreírni... :/)
16. 9536810fa1 (válaszként erre: 14. - T.Ili)
2011. szept. 21. 09:26

Nanananaaaa... csak soroljad... soroljad.... Ez szerinted kivitelezhető.. erre lehet őket mozdítani?

Biztos találnák szülőket, akik ügyesek valamiben, és csinálnának szívesen átadnák a tudásukat... De a középiskolások ugye legnehezebb korban lévő fiatalok, nem tudom, hogy mennyire lennének fogékonyak ilyen ötletekre.

15. 9536810fa1 (válaszként erre: 13. - 4c30444687)
2011. szept. 21. 09:24

Értem és teljesen igazad van, ezen a részesedés dolgon én is filóztam, ... akkor ez elvetve.

Áh, játszóház persze kilőve... az nem. Egyéb programokat se mernek szervezni, mert nem vigyáznak az ifjak semmire. Ezévtől már azt is keményen fogják venni, hogy ha valaki kárt tesz bármiben, akkor azt a szülőnek ki kell fizetni. Már olyan is felmerült, hogy kauciót kérnek a gyerekektől év elején, hogy ha kárt csinál, legyen miből rendezni.... ez azért durva, ez tuti nem fog így működni.

14. t.Ili (válaszként erre: 9. - 9536810fa1)
2011. szept. 21. 09:24

Teremtsetek Ti hagyományt!

Az általánosban csak kisebb hajtogatások,ragasztások,fűzések,és sógyurmázások ...stb voltak. Itt már lehetne egész komoly alkotásokat is csinálni.

Pl.fafaragások,agyagedények,figurák,szövések,hímzések,varrások. Pl.egész komoly táskákat lehetne varratni velük a kinőtt farmernadrágiakból!:)))

Lehetne jelmezeket csinálni, és farsang előtt eladni....és még sorolhatnám, de nem érek rá! :DDD

13. 4c30444687 (válaszként erre: 6. - 9536810fa1)
2011. szept. 21. 09:21
A vásároknak akkor szokott kp-ban mérhető eredménye lenni, ha több napos. Egyik nap kinézi a gyerek, hogy szeretne vmit, másnap megveteti. Mármint így szokott lenni, ha napközben van, ha meg d.u.-i muri, mint a farsang, akkor nem hiszem, hogy megmozgatná a középiskolásokat, ráadásul az egész tanári személyzetnek ott kellene strázsálni, és ezért sem fizetne nekik a suli. Meg aztán bajos dolog, hogy mit tudtok eladni. Ha valaki bevisz saját holmit, valószínűleg saját részesedést is akar, ha meg nem kap semmit, akkor valószínűleg kevésbé szívesen mond le. A játszóházhoz nagyok, nehéz helyben olyan programot kitalálni, amiért maradnának, elmennének, ráadásul fizetnének.
12. Ditta67 (válaszként erre: 6. - 9536810fa1)
2011. szept. 21. 09:20
Nálunk igaz tombolába,de vállalkozók is ajánlottak dolgokat.Kozmetikus 1 kezelést,fodrász frizurát,bolt ajándékkosarat stb.Ezeket esetleg el is lehetne adni.De ki az aki ezt végigviszi?Kevés pedagógus vállal ilyet!
11. 9536810fa1 (válaszként erre: 10. - T.Ili)
2011. szept. 21. 09:19
... hááát lehet, mert ez minden évben téma, aztán lesöprik a lehetőséget. Azért megpróbálok odahatni keményebben... már annyira keményen, ami tőlem telik. :)
10. t.Ili (válaszként erre: 3. - 9536810fa1)
2011. szept. 21. 09:17

Én elsősorban nyelvkönyvekre,és szöveggyűjteményekre gondoltam. De azt gondolom, ha bejönne 50 db matekkönyv, akkor a tanárral meglehetne beszélni, hogy ebből tanuljon jövőre az osztály.Hisz az nem nagyon változik :))

Vagy a földrajz,kémia....:))

Nyilván, először egyeztetni kéne az igazgatóval, és a tanárokkal,hogy melyek azok a könyvek, amik évek óta nem változtak.

Itt valószínű,ha mereven ellenállnak, valakinek a tankönyvrendelésből haszna van. :(

9. 9536810fa1 (válaszként erre: 7. - T.Ili)
2011. szept. 21. 09:17

... amúgy igen, én is csak általános iskolákban hallottam eddig. Azért vagyok kíváncsi rá, hogy középiskolákban mik vannak helyette.


A kerékpár- és egyéb túrás lehetőségeket felírtam, papír- és vasgyűjtést is... utána nézek ezeknek mennyire van/vagy nincs hagyománya a suliban.

8. 9536810fa1 (válaszként erre: 7. - T.Ili)
2011. szept. 21. 09:15

Igaziból karácsony előtt van amelyik iskola részt vesz a nagyvásáron is... a Fő utcán végig van kipakoló vásár, és van amelyik iskolának van ott pavilonja, nem tudom hogyan intézték...de elméletileg van rá lehetőség.

Karácsony előtt végül is mindenki vásárol, a gyerekek nagy része is, és így olcsóbban és helyben hozzájut ajándékhoz... gondolom én....

... de lehet, hogy elveszett ötlet... :/

7. t.Ili (válaszként erre: 6. - 9536810fa1)
2011. szept. 21. 09:11
Ezt a mieink már általánosban megcsinálták. Luca napi vásárnak hívták. Az a baj, ha csak iskolán belül szervezik, nem viszik kijjebb,hogy idegenek is vásárolhassanak, akkor megint csak a gyerekektől,és szüleiktől lesz a pénz elvéve,mert csak ők vásárolhatnak.
2011. szept. 21. 09:04

Köszönöm, Franie és Ditta.

Jegyzetelek szorgalmasan... :)

***


... szerintetek - hm lehet, hogy nagy hülyeség - középiskolásokkal lehet karácsonyi vásárt csinálni? Karácsony előtt... esetlegesen saját alkotások, vagy szülőké, ismerősöké vagy behozott jó állapotú dolgok... és az osztályok nevezhetnének, hogy ki akar részt venni (tehát nem kötelező)... és a vásári stand dekorációját is pontozni, és természetesen a befolyt összeg is számítana... és bizonyos százalék maradna az osztályé,a többi a sulié... és persze valamiképp jutalmazni a legügyesebb osztályokat...

Ez egy 1000 tanulós iskola, megvehetnék a karácsonyi ajándékokat... elfogadható áron. De ugye a vásár előtt előtte a készülődés, a cuccok begyűjtése, esetlegesen elkészítése, a csomagolás... stb. a mai középiskolások mozdíthatók egy ilyen dologra?

A saját gyerekeimből ítélve, ők bármire mozdíthatók... de ha az általános iskolában is ilyent véletlenül fel mertem vetni, akkor szinte kikérték maguknak a pedagógusok, hogy ez mennyi melóval jár, és szó se lehet róla. Pedig szerintem egy ilyen dologban való részvétel eleve nevel, és tanít is...


nemtom... Jövő csütörtökön lesz SZM ülés és a szülői értekezletek is, addigra össze kellene állítani néminemű előremutató gondolatmenetet...

5. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - 9536810fa1)
2011. szept. 21. 08:51
Bicikli versenytúra. Nálunk a városban van egy, az egyik suli szervezi. A pénzes részét nem tudom, de a lényege, hogy régóta egy bicikli kereskedő/szerizelő vállalkozó szponzorálja fixen (minimum 10 éve), és ő is elmegy tekerni. A vállalkozónak jó, mert nyilván sokan hozzá mennek, hiszen velük együtt tekert, ő ajánlotta fel a nyereményeket, bővíti az ismerségét, a sulinak meg van program, és ilyesmire azért egészen rávehetők a gyerekek. Az egész nyíltan van megszervezve, nem csak abból a suliból mehetnek, gyerekek, szülők is szoktak menni, igazából inkább egy túra széles körben, de akik versenyorientáltak, azoknak egy körben megvan a megmérettetés. Amúgy magapság nagyon trendi a fuss/tekerj XY célért.
2011. szept. 21. 08:48

Régen a papír és vasgyűjtés volt még amiből pénz jött.Nekem 2 középiskolás gyerekem van.Az egyiknél jó a kapcsolat a szülők között,családi főzést is csináltunk,hogy megismerkedjünk mindenki fizet,kör emailekben tartjuk a kapcsolatot,szülőin kevés a hely mert sok gyereknek apja-anyja ott van.

A másiknál a teljes érdektelenség,az sem fizeti az osztálypénzt/1000Ft/ aki naponta ad ennyit a gyerekének.Szegény osztályfőnök ha megfeszül sem tud változtatni.

2011. szept. 21. 08:35

Igen, ezt minden évben felhozzuk, de a tankönyvkiadók igyekeznek mindig annyit módosítani, hogy ezt ne tudjuk megcsinálni... gondolom ez általános iskolában is probléma. Rengeteg féle könyv van, mindenki másból akar tanítani, mindegyiket átírogatják kicsit... olyan tankönyveink vannak nekünk is, amit ki se nyitottak egész évben, de megvenni meg kellett. :/


Azért felvetem majd, hogy legalább, ami nem változik, függvénytábla meg ilyesmi, legalább azokat begyűjteni...

Szerintem a MÉH telepek tankönyvekkel vannak teli... :)


Köszönöm. :)

2011. szept. 21. 08:23

Lenne egy ötletem :)

Nem korszakalkotó, de talán jövőre hozna valami pénzt.

Talán megkereshetnék, a régebben végzetteket,hogy odaadnák-e nekik a régi tankönyveiket. Persze,ami még használható!

Ezeket jövőre,féláron lehetne eladni a következő osztályoknak.

Szerintem sokan odaadnák,ha valaki begyűjtené. Nálunk is két gyerek középiskolás tankönyvei vannak eltéve a padláson. Van,amit ki se kellett nyitniuk,de mag kellett venni.Ha ezt megtudnátok szervezni, Jelentős összeghez jutnátok. Igaz, csak jövőre.:)

2011. szept. 21. 08:00

Sziasztok!

Középiskolás a gyermekem. Még nem volt meg a szülői értekezlet, csak előzőleg az SZM-el kapcsolatot tartó pedagógus behívott, hogy beszéljük át, mi kellene ebben az évben. …. Nos, nem fogjátok kitalálni… háááát pénz… erre-arra, mondjuk az nem nagy összeg, mert kb.3 ezer Ft, amit így év elején kellene beadni, de ezen kívül támogassuk az alapítványt… a sportkört… meg nem tudom.

Tudom, hogy nincs… nincs az iskolának… nincs a szülőnek… amikor viszi a lakásokat a bank, nincs munka, nem is értem…

Kérdésem… középiskolában mi olyan programot tudtok elképzelni, ahol pénz jöhet be… (a szülői bálon kívül)?

Magam részéről fontosnak tartom azt, hogy ezügyben az ifjúság és a szülők is mozgósítva legyenek. Lehetséges ez még középiskolában? … vagy tényleg annyira elveszettek, semmire nem jók a gyerekeink manapság? ....hm... hja, meg a szülők is?

Én alapjáraton optimista és pozitív vagyok, csak félek, hogy magamra fogok maradni... ezért várom a gondolatokat, hogy nálatok hogyan működik, működik-e valami egyáltalán középiskolás korban az iskola és a szülői ház között?


Köszönöm a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook