Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítség! Van traumatológus közöttetek? fórum

Segítség! Van traumatológus közöttetek? (beszélgetős fórum)


26. Faszil
2013. febr. 7. 19:44

Ez lesz az utolsó beírás erről.

Sajnos a titánszöget nem lehet kivenni, mert a belső rész nem forrt össze, mert a roncsolódás miatt nem épült ki az érhálózat.

Bicegek, de nem mindig. Általában.

25. Faszil
2012. jún. 12. 13:52
Jelenleg még járok vissza a traumára (rtg. Még mindig sántítok, már lassan egy éve (augusztus elején lesz). A combizmom még mindig kisebb. Naponta végzek speciális erősítő gyakorlatokat, és a nagy izom már sokkal erősebb, mint a másik lábam, de bizonyos részei még mindig gyengébbek. Vannak benne csomók is, úgyhogy csak sérült az izmom, összeugrottak a rostok.
24. Faszil
2011. okt. 16. 10:12

Fejlemények:

Voltam a traumatológusnál. Mondtam neki, hogy fáj a térdem. Rögtön mondta, hogy ez természetes, elborzadt az esetemen, mert közben olvasta, mivel itt szerintem csak véletlen, ha találkozom azzal az orvossal, aki műtött. Mondta, hogy biztosan járok fizioterápiára, én meg mondtam, hogy a plasztika miatt nem lehetett. A férjem is bent volt.

Utána megvizsgált. Akarta mutatni, hogy persze, hogy fáj a térdem, amikor milyen kicsi még a combizmom, de nagyon meghökkent. Ki ült az arcára, szórakoztató volt.;-) Sokat dolgoztam rajta, úgyhogy szép nagyok az izmaim. Megtekergette a térdeimet, kért, hogy menjek felé néhány lépést, és persze mentem.

Teljesen el volt bűvölve. Azt mondta, hogy se rehabilitációra, se fizioterápiára nem kell mennem, csináljam tovább, azt, amit eddig, mert nagyon jól haladok, és írt föl könyökmankót.

Aznap nagyon-nagyon sokat mentem, így egy kicsit túlterheltem a lábam, most azt próbálom kikúrálni. Amúgy is vannak hullámvölgyek, visszaesések, de egyre kisebbek.

A könyökmankó jobb, mert fel tudok egyenesedni vele és rosszabb, mert nem tudok semmit vinni magammal.

Itt, ha felírják a segédeszközt, ingyen megkapod, de tájékoztatnak, hogy emberi kötelességed visszavinni a kórházba, ha már nem kell. Nem büntetnek meg, vagy szólnak, az a tiéd, de ha visszaviszed, oda tudják adni olyannak, akinek nincs biztosítása.

23. Faszil (válaszként erre: 21. - 76d055b916)
2011. szept. 27. 13:01

Köszi Boszi! Nagyon drága vagy, hogy gondolsz rám. A férjem egy csoda pasi, de őrült szigorú, ami nagyon fájdalmas. Ő amúgy masszőr, nem tudom, írtam e már. Ha néha , mondjuk másnaponként megmaszírozza a lábam, na az nagyon fáj szintén, de nagyon jót tesz neki. Különben én masszírozgatom, meg ahol elérem a talpamat is minden nap, mert én meg reflexológus is vagyok. Persze, hogy nagyon fáj a láb zónája, majd kiugrik a szemem, de masszírozom és még meditálok és mantrázok is rá, hogy gyógyuljon. Előtte ezeket nem csináltam, csak remélni tudom, hogy jól csinálom, és nem árthat.

Köszi, én nem is tudtam hogy elfertőződhet. Nekem mondjuk egy bacival még a műtőben befertőzték két kisebb darabon azt a részt, ahonnan lenyúzták a bőrömet. Nem akarták a kötést levenni öt napig a műtét után, de én könyörögtem, sőt, határozottan kijelentettem, hogy szedjék le, mert olyan büdös volt a sebem, hogy nem tudtam tőle aludni.

Amikor leszedték, szerencsére csak a nyúzott részről kellett, akkor látszott, hogy a drénemet belevezették a kötszer alá, ahol a nyúzás volt, de nem az volt büdös, hanem a baci csinálta ezt a szagot. Utána mégegyszer átköttettem, és akkor egy olyan doki látta, akit érdekelt, különben elég lekezelőek voltak, mert nem akartak hozzányúlni. Na a doki adott antibiót, és olyan kötést tetetett fel, ami, mikor leszedték, nemes egyszerűséggel letépte a sebemmel együtt a fertőzött részt, úgy hogy üvöltöttem a kábszer ellenére is, ezt megcsinálták 2x és meggyógyult, eltünt a fertőzés.

Húúúúú... rossz belegondolni,hogy befertőződhetett volna a plasztikázott rész is. Erre nem is gondoltam eddig. Köszi.

22. Faszil
2011. szept. 27. 12:42

Csak még annyit, hogy itt amikor sétálok egywedül a kerettel, szoktam beszélgetni a spanyol szomszédokkal. Itt, mivel mindíg, -és értsd szó szerint- mindíg süt a nap, persze azért is hívják ezt a partot Costa el sol-nak, szóval itt rengeteg motoros van. Nem is lehet motor nélkül közlekedni amúgy ebben a nagy városban, mert annyi a jármű, hogy kocsival nem tudsz leparkolni és haladni, csak állsz a dugóban.

Szóval mivel sok a motor, minden szomszédnak van ismerőse, vagy rokona, akit ért már motorbaleset.

Ezeket a sztorikat hallgatva, hát én még szerencsére csak a szokásos combtörést szereztem be és természetesen megnyúzott a szalagkorlát, ezért vagyok polytraumatizált, de sokan sokkal rosszabbul jártak.

Itt elkezdték a szalagkorlátokat lecserélni olyanra, amely nem vágja le a motorosok lábát, mert sok a motoros, sok az ilyen jellegű baleset, ami terheli a TB-t, így idővel kicserélik a szalagkorlátokat olyanra, amely nem vág.

21. 76d055b916 (válaszként erre: 20. - Faszil)
2011. szept. 27. 12:37

:-D NAGYON ÜGYES VAGY!!! Hidd el nagyon jól csinálod!! Örülök,hogy a férjed is segít!Egyedül nehezebb lenne! Csak így tovább!Sajnos még egy kicsit messze van,de hidd el,hogy fogsz Te még szaladni!!!

Ami a külsődet illeti,sovány vigasz,tudom,de még jó,hogy simán gyógyult a plasztikád,és nem fertőződött el!Hidd el,láttam már néhény elég csúnya dolgot!!

Ne keseredj el,csináld,amit tudsz nap mint nap!Majd még érdeklődöm!!.)

20. Faszil
2011. szept. 27. 12:30

Nagyon kedves vagy, hogy kérdezed, ma pl nagyon fáj. Elkezdtem szedni Condrosulfot400mg, meg Mesulid 100mg. Szerencsére van még nekem, mert bár kivonták a forgalomból, nekem csak és kizárólag ez jó a havi hasi fájdalomra. Szóval ez a két cucc nagyon jó az ízületemnek. Így most rá kell jönnöm, hogy az egész combom fáj, nem csak a térdízületem. Nyilván nagy roncsolást csináltak a 2 hétig lifegő, mozgó csontvégek.

Tegnap megpróbáltam ráterhelni, hát olyan a térdemnél, mintha makaróni tészta lenne. Nem tudja még megtartani a testem. Csütörtökön megyek a plasztikai sebészhez, remélem, oda már nem kell többet menni. A sebem, ahonnan leszedték a bőrt, szerintem nyom nélkül fog meggyógyulni. Persze, mivel kb 20x30cm, soká, de az rendben lesz.

A bőrátültetett rész kb felére húzta össze a sebet, amire a bőrt rátették. Már alíg van rajta pörk. Szóval szép a maga módján, dehát az egész elég torz. Ha a tükörbe nézek, a combom olyan, mint egy kilapított dolog, és mindíg azt álmodom, hogy megáll a tengervíz, mint egy mélytányérban a combomban. Még az új testképpel is barátkoznom kell.

Nagyon fájnak az izmaim, amiket nyújtok, és ott, ahol a törés volt, van ott meg iszonyatosan tud fájni, hogy mi? Talán a törés, de lehet, hohgy az izom.

Nagyon jól kinyújtottam már a lábam, azaz nem csak, hogy 90 fokban le tudok ülni, de magam alá tudom húzni a lábam, így a bokám visszafeszülése miatt már nem is tudom ülve tovább húzni, nyújtani a combizmom.

A járásban nem haladtam előre, vagy nem látványos. A kezemre terhelek sokat, a csuklójaimat erőltetem meg.

A férjem tornáztat a talajon, és már le tudok mászni a földre és vissza is tudok jönni, és hasra is tudok feküdni, és éjszaka a helyzetváltoztatáshoz nem kell felülnöm:)Ez azt jelenti, hogy tudom a térdeim, lábaim a kezem nélkül is mozgatni.

Úgyhogy büszke vagyok, erősödöm, csak ma bőgök a fájdalomtól, pedig jó éjszakám volt.

Azért írtam ilyen részletesen, mert később valaki, hasonló cipőben majd szívesen olvassa szerintem.

Nekem is jó lett volna egy ilyen topik.

Majd még később is írok, míg meg nem gyógyulok.

2011. szept. 26. 19:47
Hali Faszil! Hogy van a lábad?
18. Faszil (válaszként erre: 14. - 76d055b916)
2011. szept. 21. 12:02

Köszi Boszi!

Igazad van, mert a térdem akadt be a szalagkorlátba, és úgy tört el a combcsontom. A külső rögzítés meg 2 hétig volt, mert itt ünnep volt és nem dolgozott senki. Ha tudtam volna, a másik kórházban maradok, ahol tőrtént a baleset, és betették a külső rögzítést. Ott megműtöttek volna még azon a héten. Nem tudtam, hogy itt városonként is van munkaszüneti nap. Ráadásul a plasztikai műtét után megint nem hajlíthattam 8 napig, ami nagyon visszavetett. A férjem csak azt szajkózta, hogy a műtét előtt jobb volt. Hát hogyne, amikor minden sebkezelés előtt kábító fájdalom csillt kaptam a vállamba és utána mászkáltam.

Van a térdemnek olyan része, amihez nem lehet hozzá érni, mintha kint lennének az idegek.

Hát... itt nem hiszem, hogy van magánrendelés. Nagyon szigorúak a szabályok, még választott orvosod sem lehet. Persze itt van egy csomó privát kórház, ott más a szitu.

Őszintén: nincs pénzünk arra, amit írtál. Így is nagyon visszavet minket, hogy ennyit kell szüneteltetni a munkakeresést.

Köszi a segítséget.

17. Derya (válaszként erre: 16. - Faszil)
2011. szept. 21. 11:54

szívesen.

van, persze. akinek nincsen jogviszonya, vagyis nem fizet tb-t a munkahelyéről vagy egyéb jövedelem okán, az külön megállapodást köthet. ezt az apehnél kell illetve lehet megtenni és 5 ezer körül kell havonta fizetni.

ha nem magyar állmpolgár lennél, akkor kéne egy évet várnod, illetve akkor is csak 276 napot.

16. Faszil (válaszként erre: 13. - Derya)
2011. szept. 21. 11:51

Köszi a választ Derya!

Az ügyvédem járt utána és nem ejtett szót a különmegállapodásról, csak ezeket a borzalmakat mondta. Jó tudni, hogy van ilyen is.

15. Faszil (válaszként erre: 10. - 432d0af620)
2011. szept. 21. 11:49

OK! Köszi szépen a segítséget! Sokkal bizakodóbb vagyok, mert mostmár jobban tudom terhelni a lábam, és ki is megyek a lakásból tenni egy kört és beszívni a virágzó Jázmin illatát. Továbbra is nagyon fáj, de napról napra jobb lesz, ha sokat sétálok, húzom, és a "zsarnok" ; ) férjem által kitalált gyakorlatokat végzem. Őt nem érdekli, ha bőgök a fájdalomtól, de csinálnom kell. És jobb.

És ezt neked is köszönhetem, mert nagyon sok erőt adott, hogy neked már volt ilyen, és tökéletesen működsz. Igazán boldog vagyok, hogy írtál.Pusz

2011. szept. 21. 11:14

Kint nincsenek magánrendelések,ahol esetleg hamarabb szóba állnának veled? És akkor már csak 1 tolmácsot kellene keresned,aki elkísér! Bocsi,ha hülyeségeket írok,csak próbálkozom!

A térdizületed meg valószínű a baleset során is sérült+ még a műtét sem tett jót neki,főleg az első külső rögzítés! Nekem egy pár évvel ezelőtt csak egy térd arthroscópiát(tükrözést) csináltak,és mégis hetekig csak 2 mankóval tudtam kölekedni.Ja, és a mai napig k..va érzékeny!:-)

Amit bírsz,azt csináld rendszeresen,de ne "akciózz",orvosi beleegyezzés nélkül!

13. Derya (válaszként erre: 11. - Faszil)
2011. szept. 21. 10:16

ha magyar állampolgár vagy, akkor nem egy év múlva járna a teljes ellátás szerintem, hanem ahogy bemész az apehbe és kéred a különmegállapodást.

de azért gondolom csak jobb lenne ott helyben találni orvost....

jobbulást kívánok!

12. Faszil (válaszként erre: 6. - 76d055b916)
2011. szept. 21. 10:06

Köszi Boszi!

Tudom, hogy nem könnyű felelősséggel semmit mondani. Nem, sajna nem találtam itt magyar dokit. Szerintem az ő egészségügyük jól működik, és egyik kórházban sem és egyik osztályon sem láttam külföldi dokit sem. Van itt egy magyar srác, aki ismeri az itt élő magyarokat, de nagyon kevés van, és nics doki. Azért köszi, jó ötlet volt.

11. Faszil (válaszként erre: 8. - Ditta67)
2011. szept. 21. 10:02
Kedves Ditta! Köszi a válaszod, de nem. Mivel mi végleg jöttünk el és kijelentkeztünk a TB-ből, ezért ha hazaköltöznénk csak alapellátás járna, és egy év után járna újra a teljes szolgáltatás. Gondolom, itt is lesz majd rehab, csak ugye a Spanyolok nem kapkodják el a dolgokat, és hát főleg azért, mert két hatalmas seb van a combomon és eddig nagyon óvatosnak is kellett lennem, hogy ne dobja le a beültetett bőrt a sebem.
10. 432d0af620 (válaszként erre: 9. - Faszil)
2011. szept. 21. 09:59

hát ha én arra emlékeznék...de ha tudnám se mondanék, mert ahány beteg, annyi gyógymód, nem biztos hogy ami nekem jó volt Neked is jó lenne.

a lábamat addig húztuk be ameddig tudtam, és még annál is egy picit jobban, hogy kellőképpen húzódjon, sajnos ez máshogy nem nagyon megy.

amúgy a dévény terápiások tudnak ezen segíteni, nem tudom ott kint van-e, nézz utána.

9. Faszil (válaszként erre: 7. - 432d0af620)
2011. szept. 21. 09:55

Drága Ropimami!

Nagyon földobódtam a válaszodtól. El sem tudod hinni, mennyire örülök, hogy futsz, ugrálsz stb., mert most ez eléggé kivitelezhetetlennek tűnik.

Tudom, hogy nem illene megint rákérdezni, de nagy segítség lenne, ha emlékeznél, hogy meddig húztátok be a lábad, és ha eszedbe jutna egy-egy gyakszi is. Ha gondolod, mehet priviben, vagy skypolhatunk is, ha lenne kedved.

8. Ditta67 (válaszként erre: 5. - Faszil)
2011. szept. 21. 09:01
Az nem megoldható,hogy haza gyere?Itt alanyi jogon még a rehabilitáció is jár.
7. 432d0af620 (válaszként erre: 4. - Faszil)
2011. szept. 20. 16:58

igazán nincs mit. :)

2006-ban volt a baleset, 1,5 évre rá vették ki a vasat, Nekem már semmi bajom, futok, járok, ugrálok, hajlítom, minden OK. Veled is minden rendben lesz, csak találj jó szakembert (nem könnyű). Nekem vérömlenyem volt belül a combomban, azt is elmasszírozta. ajáanlanám a gyógytornászom ha itthon lennél :(

6. 76d055b916 (válaszként erre: 1. - Faszil)
2011. szept. 20. 16:47
Próbálj kint élő traumatológust keresni,és felvenni vele a kapcsolatot! Írásban nem biztos,hogy tudnak vagy akarnak segíteni! Traumás műtősnő vagyok,de én sem mernék neked semmit tanácsolni látatlanban. Viszont hátha találnál egy ott dolgozó magyar dokit!
5. Faszil (válaszként erre: 2. - Bige)
2011. szept. 20. 16:46

köszi a tanácsot, meg az együtérzést. Szekélyesen jól elkomunikálok, de telefonon nem megy. A párom meg csak angolul tud, itt meg azt nem beszélik. Én meg nem tudok elmenni a kórházba, hogy ezt elintézzem.

Igen, itt szeretnénk élni, de sajnos ahogy kiköltöztünk, már a második hétvégén megtörtént a baj. Éppen csak a hivatalos papírokat intéztem el, de még a többi létfontosságú dolog hátra van. Hát... Nem hiányzott a baleset.

Köszi a válaszod: Faszil

4. Faszil (válaszként erre: 3. - 432d0af620)
2011. szept. 20. 16:41

Nagyon köszi, nagy segítség, amit írtál. Én is saját térd, illetve izommasszázzsal jutottam eddig, ami nagyon-nagyon fájdalmas. Ha még azt megírnád, hogy mennyire kellett, hogy behajlítsátok? Úgy, hogy a fenekedet érje hátulról, vagy csak, hogy tudj ülni? És neked is a térded fájt őrületesen? Nekem a doki írt föl járókeretszerűséget, nem pont olyan, mint nálunk, rá is ülhetsz, ha elfáradsz. Még mielőtt átpasszolt a plasztikára, és azt mondta, hogy majd wc-re, meg a kórteremben használhatom. Úgyhogy ő szerintem gyógyultan akar látni a kontrolon. Nekem sajna még van egy nagy púp is a combom külsején, amiről ő sem tudja, hogy mi. Neked volt ilyen? Annyira örülök, hogy írtál.

Most tudsz járni? Meggyógyultál? Hogy vagy? Mikor történt az eset?

3. 432d0af620 (válaszként erre: 1. - Faszil)
2011. szept. 20. 13:10

szia!

ugyan nem vagyok traumatológus, de nekem is volt balesetem, velőűrszegeléssel rakták helyre a combcsontomat, nem tudtam behajlítani azt a lábamat amelyik tört, gyógytornász masszírozta ki nekem az izmaimat, végigordítottam 3 hónap masszírozást, mozgatást, stb...akkor be tudtam hajlítani, de kinyújtani nem tudtam, újra masszírozás, torna.

Keress egy jó gyógytornászt, aki foglalkozik ilyen esetekkel, Én kórházban találtam, de magánúton jött hozzám, Én se tudtam járni, csak mankóval 3 hónapig.

Ne állj rá, míg orvos azt nem mondja, ráállhatsz.

2. bige
2011. szept. 20. 11:49

Nagyon sajnálom, ami Veled történt. :(

Egyébként is ott laksz? Vagy erre az időre bérlitek a lakást?

Nem lehet, hogy bárki felelősséggel ilyen komoly dologban interneten keresztül érdemi tanácsot adjon.

Hogy-hogy nem megy a nyelv, hogy közelebbi időpontot kérjél? Milyen nyelvről van szó? szerintem abban kérjél itt segítséget, hogy valaki lefordítsa Neked, hogy el tudjál hamarabb menni.

Azt hogy érted meg, amit az orvos mond? Akivel kint vagy - sem beszéli a nyelvet?

2011. szept. 20. 11:42

Nagy szükségem lenne segítségre, mert szeretnék még járni, futni stb. és most nem tudom, mit tegyek, eléggé matt helyzetbe kerültem.

Aug. 6án külföldön motorbalesetem vol, (utas voltam) amikor is kettétört a combcsontom, és egyúttal a szalagkorlát lenyúzta a bőröm a combom belsejéről, ami el is halt. 3x műtöttek, először csak kívülről rögzítették egy fémmel a csontomat, majd tettek egy vasat a combcsontomba belül teljes hosszában (bennmaradós) -amit a térdem fölött 2 fönt egy csavarral rögzítettek- és legutóbb megcsinálták a plasztikai műtétet, azaz lenyúzták a combom többi bőrér és ráhelyezték az izmomra, ami nem sérült.

Gyógyulok, külföldön bérlünk egy lakást és ott lakom.

A nagy bajom, hogy majd csak 1 hónap múlva fogad a traumatológus, és nem tudok közelebbi időpontot kérni, mert nem megy a nyelv.

Amikor átkerültem a plasztikai sebészetre, azt mondta, hogy húzzam a lábam befelé, mert különben csak sántítani tudok majd. Ez azt jelenti, hogy ugye a lábam menjen lefelé, ülés pozíció felé.

Na ezt mostmár letornáztam sokszor üvöltve és bőgve, úgy hogy tudok ülni. Nem tudom, tovább is kell nyújtanom, vagy később jobban megy majd, esetleg magától? A legnagyobb baj, hogy iszonyatosan fáj a térdem. Nem tudok járni, csak terhelek a kerettel a csuklóimra. Nem tudjátok, hogy szabad terhelni a lábam, illetve normális, hogy ennyire fáj a térdem, és mi lenne jó neki, hogy ne fájjon, esetleg valami gyógytorna gyakorlatok? Vagy nem tudom... Még csak 41 vagyok, szeretnék újra élni, már 6 hete csak a fájdalom börtönébe vagyok bezárva. Írtam egy a traumatológus válaszolba, de nem válaszolt.

Nem akarom, hogy túl sok idő teljen el, én meg örökre sántítsak, mert későn rehabilitáltak.

Ha tudtok, kérlek segítsetek!

Nagyon köszi előre is. Faszil

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook