Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Feljelentettek. Mit tegyek szerintetek? (a történet a köv. hozzászólásomban) fórum

Feljelentettek. Mit tegyek szerintetek? (a történet a köv. hozzászólásomban) (tudásbázis kérdés)

1 2
2016. jan. 25. 21:17

A történet elsikkadt.

Azóta már más családtagot is feljelentéssel fenyegetett, így valszeg már hisznek nekem. A depiből amúgy kijöttem, de azóta sem beszélek vele. Ő már rég szeretné a szőnyeg alá söpörni az ügyet, én nem hagyom. Megbeszélni nem akarja, ha megpróbáltam, támadni, üvöltözni, fenyegetőzni, fröcsögni kezdett.

Úgyhogy amennyire tehetem, távol tartom magam tőle, és kész.


Bichi, anno nem mondták meg, hogy ki jelentett fel, csak a mobilszámot közölték, amelyről a feljelentés érkezett. Azt a számot akkor is, azóta is fejből tudom, hogy kié. Mikor bemondtam a feljelentő nevét, és hogy ő kicsoda, szegény hivatalnok úgy meglepődött, hogy hirtelen a szava is elakadt.

53. Bichi
2016. jan. 25. 11:29

szia!

Én azt nem értem, hogy elvileg nem mondják meg, hogy ki jelentett fel, és a VPOP sem hív fel téged. Ha komolyan vesznek egy ilyen feljelentést, akkor is levélben behívnak, bár nem az Önkormányzathoz, annak ehhez totál semmi köze... Szóval én ezt az egészet nem értem, bár ha azt mondod, hogy nem igaz, akkor azt sem értem, hogy mit izgatod magad. Ezeket bizonyítani kell, a "nincs"-et meg nem lehet...

52. ba11c7edb7 (válaszként erre: 51. - Mayalina)
2016. jan. 24. 23:36
Azért érdekes lenne ennyi év távlatából meg tudni a történet végét.
51. Mayalina (válaszként erre: 50. - Ncilány)
2011. okt. 1. 15:54

Hát igen. De tudod, én úgy voltam vele, hogy kiért, ha nem a családomért?

Rémálmomban sem gondoltam volna, hogy pont egy családtag döf hátba!

50. Ncilány (válaszként erre: 49. - Mayalina)
2011. okt. 1. 15:02

Köszi a választ.

Szoktam mondani, kevés az az ember akiért " tűzbe tenném a kezem ". Vagy amiért.. Még a megközelítésén is elgondolkoznék.

Mármint a tűz...

49. Mayalina (válaszként erre: 48. - Ncilány)
2011. okt. 1. 14:19

De aranyos vagy, hogy kérdezed!

Egyenlőre csak annyi, hogy ő ezerrel tagadja, a tettét. Most várok a hivatal levelére, hogy mikor lesz a napja, amikor a lánynak be kell mennie személyesen is.

Kíváncsi vagyok, hogy komolyan veszi-e az ún. behívót...

Ha nem, akkor nagyon meg fog lepődni ő is, emg a család is.


De ami fontos: a szívem még mindig rettentően fáj azért, amit velem tettek. Depressziós lettem, és igyekszem legalább annyira a elszínen maradni, hogy a párkapcsolatomat ne tegyem tönkre, de nagyon nehéz. A barátnőm szerint orvosra van már szükségem...

Egyenlőre számomra feldolgozhatatlan, hogy családon belül megtörénhet ilyen! :,-(

2011. szept. 30. 22:36
Mi történt azóta, ha publikus a további történet is?
47. Mayalina (válaszként erre: 46. - 03e8385f6c)
2011. szept. 23. 11:19

Azt mondta a hivatalnok, hogy be fogják idézni a feljelentőt, hogy bizonyítsa az állítását.

Azt is mondta, hogy nekem csak értesítőt küld, nem lesz kötelező megjelennem (tekintetbe vette, hogy az a valaki szánt szándékkal ártani akar nekem, és nem szívesen találkozok vele).


Nagyon kedves Tőled, hogy felajánlottad a segítségedet, köszönöm szépen!

46. 03e8385f6c (válaszként erre: 45. - Mayalina)
2011. szept. 22. 16:05

Mondom a SZTORI NEM STIMMEL, nem az igazmondás nem stimmel.

Adott egy eljárásjog, szabsértés vagy büntető, egykutya - a hatóságnak is vannak kötelezettségei, azaz le kell írni pontosan, mikor, hol és milyen okból kell megjelenni és lehetőséget kell biztosítani a felkészülésre.


Valaki írta, hogy neked kell bizonyítani.Téves.

A bizonyítási teher mindig a vádlót, gyanúsítót,stb..terheli.

És a legfontosabb: A MINDEN KÉTSÉGET KIZÁRÓLAG NEM BIZONYÍTOTT TÉNY A TERHELT TERHÉRE NEM ÉRTÉKELHETŐ!


Ha segítség kell, szólj - földik voltunk egy ideig:), meg egy exkolléga földit is most mosdatok más ügyben.

Miközben sajtkereskedés nyitással vagyok elfoglalva.

Mailcím az adatlapomon!

Üdv

Sandman

45. Mayalina (válaszként erre: 50. - Sandman)
2011. szept. 22. 14:21

Köszönöm, hogy leírtad ezeket.

Annyit tudok, hogy a VPOP egyik ingyenesen hívható számán jelentett fel, de engem az önk.-től egy munkatárs keresett meg, aki a szab.sértési osztályon dolgozik.

Gondolom, átadták oda az ügyet, de hogy miért, arról fogalmam sincs.

Mivel én az a "béna" ember vagyok, aki még gyalog sem megy át a piroson, és járművel, meg anélkül szabályosan közlekedik, törvénytisztelek, és úgy összességében mindenhol betartom a szabályokat, így gőzöm sincs arról, hogy mi hova tartozik, kinek kell engem felkeresnie, mi történhet, mi nem történhet. Most már tudom, mert a hivatalnok felvilágosított az ügy további menetéről.


ÉS már bocs, de visszautasítom, amivel a hozzászólásodat kezdted: "A sztori nem simmel..."

Légy szíves ne kételkedj abban, hogy az igazat írom le, pláne akkor, amikor segítséget kérek.

44. 4c30444687 (válaszként erre: 38. - Mayalina)
2011. szept. 20. 22:51
Az a szegény ember elfelejtett adózni, talán vámot fizetni, gondolom a e.ü. hozzájárulása is egész minimális lehetett... Úgy kell neki!
43. 4c30444687 (válaszként erre: 28. - Bige)
2011. szept. 20. 22:48
Szerintem ez ritka balek feljelentő, azért mondta el az ügyintéző. Letagadni, hogy ő tette? :P
2011. szept. 20. 19:43
MInden feljelentést kivizsgálnak,az APEH jelenti a feljelentést az önkormányzatnak az hivatalbol értesit,de 100% hogy kimegy az APEHa helyszinre is.
41. globus (válaszként erre: 35. - 04e95f637a)
2011. szept. 20. 16:32
Nem zörög a haraszt, ha nem fújja a paraszt :)
40. Pahet a vadász (válaszként erre: 39. - Mayalina)
2011. szept. 20. 16:14
Én csak azt nem értem, hogy hamis feljelentés miatt nem tesznek semmit???
2011. szept. 20. 16:10
Jah, és észre sem veszi, hogy ezzel, és más tetteivel egy családot szakított szét.
38. Mayalina (válaszként erre: 37. - Aade756d08)
2011. szept. 20. 16:09

Szegény! :(

Nálam viszont max a saját ruháimat találnák, meg a személyes holmimat.

Amúgy nem vagyok otthon szerencsére abban, hogy melyik ügyet milyen szervnek kell intéznie, úgyhogy az utolsó kérdésedre nem tudok válaszolni.

Engem felhívtak, megbeszélt időpontra bementem, lerendeztem, ennyi.

Most próbálom feldolgozni ezt az egészet.

Mármint nem csak a feljelentősdit, hanem azt, hogy egy rokon, akiért anno bármit megtettem volna ezt tegye velem.

2011. szept. 20. 15:57
Ez nagy gáz!Egyik ismerösöm ugyan így járt!Csak ő hozzá kimentek a vámosok a lakására mivel ott tárolta a ruhákat.És pénz büntetést kapott határidőre amenyiben nem tudta volna kifizetni elzárás!Így eladta a házát és albérletben laknak,hogy a nagy összeget kifizesse!Ez nem a hivatal intézi???!
36. Mayalina (válaszként erre: 34. - Globus)
2011. szept. 20. 14:13

Igen, azt mondják. De mint tudjuk, a kivétel erősíti a szabályt.


Ahhoz sem kellett nagy fantázia a részéről, hogy másokkal megtegye ugyanezt. :(


Egyébként borzasztóan fájdalmas ez az egész sztori, mert egy olyan ember teszi ezt, akiért nem is olyan régen még tűzbe mentem volna. Nem tudtam, hogy kígyót melengetek... :(:(:(

Nem lesz könnyű feldolgoznom ekkora törést! :'-(

35. 04e95f637a (válaszként erre: 34. - Globus)
2011. szept. 20. 14:12
ha nem fújja a szél :)
34. globus
2011. szept. 20. 14:05
Valahonnan csak vette ezt a márkás ruha témát... azt mondják, nem zörög a haraszt, ha nem zörgetik :)
2011. szept. 20. 14:00

Kedves hozzászólók!

Nagyon szépen köszönöm a bátorítást.

Nem a hivataltól félek, hanem attól a gonoszkodótól.

Ez a terve most dugába dőlt neki.

Most voltam tisztázni magam, tényleg csak elbeszélgettek velem, és mondta a hivatalnok, hogy semmi konkrétumot nem tudott a lány felhozni ellenem. Viszont az eljárás olyan, hogy őt most be kell hívniuk, hogy személyesen is mondja el a magáét (ezen nekem már nem kötelező részt vennem), és ha nem jelenik meg a megbeszélt időben, akkor rendőr fog érte menni, ami neki 7000 Ft-jába fog kerülni. Ha ezt megtudja, azt hiszem még jobban fog tombolni.

De nem is ez a lényeg.

Hanem az, hogy hogyan mentsem meg magam tőle?

Hogy védhetném ki a további ilyen támadásokat?

Legközelebb mi lesz? Elüt az autójával???

Vagy beperel, mert egyszer büdöset pukiztam?

Vagy szegényes az én fantáziám hozzá képest, mi? :(

32. Mayalina (válaszként erre: 31. - Ditta67)
2011. szept. 20. 13:55

Köszi Ditta, nagyon jót nevettem a történeteden!

Azzal együtt, hogy szomorú, hogy vannak ilyenek.

2011. szept. 20. 12:06

Vannak ilyen feljelentgetős,rosszindulatú emberek minden faluban.

Nálunk is van.A falu csak "kukucska mariska"-nak hívja.A szomszédja vermet csinált az udvarra.Amikor ásta,kérdezte tőle Mariska néni,hogy mit csinál?Azt válaszolta,hogy alagutat ás a hegybe és azon fogja a fát lopni!Amilyen hülye elhitte és ment a polgármesterhez!A falu egész héten rajta nevetett! A szomorú,hogy ez igaz történet.Nem lehet vele mit kezdeni,de a hivatalban kötelesek eljáni az írásbeli feljelentéseire!

30. reload (válaszként erre: 2. - Mayalina)
2011. szept. 20. 11:34

Ha nincs rejtegetnivalód, akkor nincs miért aggódnod. Lezárják az eljárást és ennyi Hivatalból kötelesek eljárni!

Utána a rokont jelentsd fel rágalmazásért, vagy hitelrontásért-nem tudom ilyet lehet-e magánemberként..

29. timycat (válaszként erre: 21. - Mayalina)
2011. szept. 20. 11:12
értem, gondolom nem vették olyan komolyan a bejelentést, csak elbeszélgetnek veled; "Hallgatassék meg a másik fél is"-elven; ne aggódj, ha nagy "gond" lenne már rád rúgták volna az ajtót
28. bige
2011. szept. 20. 11:11

főleg, ha a hivatalnok elmondta Neked, akkor csak a bürokrácia miatt hívnak be.


..de olyat még nem hallottam, hogy megmondják, hogy ki volt a feljelentő. mondjuk attól még lehet, hogy igen - ezek szerint igen -, csak nekem furcsa...

27. bige
2011. szept. 20. 11:09
és tényleg semmi félnivalód, ha nem tettél semmi rosszat
26. bige
2011. szept. 20. 11:08
csak kíváncsi voltam. :)
25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 20. - Mayalina)
2011. szept. 20. 11:08

Akkor semmi félnivalód nincs.:)


Csak nyugi,meghallgatnak és kész, hivatalból ez nekik kötelező, sok sikert!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook