Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítség gyógyszerre! fórum

Segítség gyógyszerre! (beszélgetős fórum)


2011. szept. 20. 23:58

Sziasztok!


Még egyszer köszönöm a tegnap éjszakai segítséget!!!


Ma már jobb a helyzet kissé, nincs az a nagyon fulladás szerűségbe hajló köhögése... persze köhög még azért, de már jobb kicsit.

Csak délelőtt adtam neki a Mucoprontot, és délután 2x Sinecodot. Isla-t is adok neki, szívesen szopogatja :-)

Calcium-C vitamin-hidegpárásító, ezek mennek még. Szerencsére nem lázasodott be, ez már jó jel.


Kissé nyomi vagyok, tegnap negyed kettőig nem mertem elaludni, addig figyeltem Lucát. Ma Ő is elég kimerült volt, nagyon hamar elaludt... Remélem most már jó/jobb éjszakája lesz!


(Ma egész nap bújt hozzám, azt mondogatta, hogy (idézem: a legvilágon én jobban szeretlek Anya...)

Hááát, sírtam, nnnna...


:-))


Jó éjt Mindenkinek,


Viki

17. Ata06
2011. szept. 20. 13:48
Írd majd meg, hogy mit intéztél?
2011. szept. 20. 08:47

Sziasztok!


A lándzsással kezdtük, nem volt elég... sajna..


Pár órát tudott nyugodtan aludni a kis drágám, de megint nagyon köhög és tele van váladékkal az orra, úgyhogy megyünk a másik orvoshoz is, sajnos csak délután rendel...


Mindenkinek köszi!

15. TRJT
2011. szept. 20. 08:44
Én kizárólag lándzsás útifűszirupot használok, tökéletes.
2011. szept. 20. 07:45
Jaja, a mi doktornőnk is azt mondja mindig, hogy reggel és délben köptető aztán már csak köhögés csillapító, ami általában sinecod.
2011. szept. 20. 02:37
soha ne adj este hat után köptetőt...semmilyet...nagyon megszívja az ember vele az éjszakákat! jobbulást akicsikének!!!
12. t.Ili (válaszként erre: 11. - Vikica76)
2011. szept. 20. 00:09
Még adhatsz neki egy kiskanál kristálycukrot, Nekünk mindig segített. Letapasztja a garat ingerelt nyálkahártyáit,és segít, amíg elalszik.
11. Vikica76 (válaszként erre: 10. - Panni58)
2011. szept. 20. 00:05
Rendben, megpróbálom. Hiszen még teljesen párna nélkül alszik...
2011. szept. 20. 00:01
nem gyógyszer, de segíthet, jó magas párnára fektesd, kevésbé irritálja a váladék a torkát,ha "majdnem ülve" fekszik, így jobban tud aludni, nem köhög annyira. nálunk mindig bevált. jobbulást kívánok!
2011. szept. 20. 00:00

Igen, a calcium az megy, az ampullásat adom neki, felezve reggel/este...

Beadtam a prospan-t és minta kicsit csillapodott volna, kopp-kopp...

És megy a hidegpárásító is...


Hálásan köszönöm az éjszakai "ügyeletet" és segítséget!!!!!!!

8. youlcsi (válaszként erre: 7. - T.Ili)
2011. szept. 19. 23:56
a sinecod az egyik legjobb köhögéscsillapító... szóval az jó helyen volt...
7. t.Ili (válaszként erre: 5. - Vikica76)
2011. szept. 19. 23:55
reggel köptető kell,este meg csillapító. Legalábbis régen így használtuk :)
6. youlcsi (válaszként erre: 1. - Vikica76)
2011. szept. 19. 23:54

próbálj adni neki kalciumot (akár pezsgőtablettát, akár calcimusc-ot)


emlékszem, régen volt egy nagyon jó szer... calciphedrin volt a neve... csak hát betiltották... pedig az aztán minden ilyenre jó volt...

2011. szept. 19. 23:47

Köszönöm a tanácsokat!

Elvileg nincs allergiája, ez egy jó kis megfázásból indult, de Luca "általában" nehezen gyógyul...

Holnap természetesen viszem tovább, először fül-orr-gége, aztán meglátjuk...


A mucipront igen, köptető, és azóta köhög ennyire, mióta délután adtam neki belőle :-((

2011. szept. 19. 23:26

Szerintem, hívj fel egy ügyeletet, vagy ügyeletes gyógyszertárat, vigyázni kell az összetevőkkel, az sem mindegy mennyi ideje kapta.


Jobbulást a kicsinek!!

2011. szept. 19. 23:18
Szerintem adhatsz. Az oldja a hörgőgörcsöt. Nem vetődött fel, hogy kezdődő asztmája van? Mert az köhögéssel jár! Az én fiam annak idején ugyanígy volt és évekig szenvedtünk, mire eljutott a gyerek pulmonológiára. Allergiája nincs a kicsinek?
2011. szept. 19. 23:18

A Mucopront,ha jól tudom köptetô.

Vagy tévedek?

2011. szept. 19. 23:07

Kislányom iszonyatosan köhög, persze voltunk ma orvosnál, de mivel nem lázas és nem csúnya a torka, ezért nem kapott antibiotikumat (szrencsére). Eddig a köhögését Prospan-nal kezeltem, így általában nappal köhögött, de az éjszakákat végig aludta. A doki ma Mucoprontot és Sinecodot írt fel, utóbbit adtam neki lefekvés előtt.

De már annyira köhög szegény kis drágám, hogy a szívem szakad meg érte (4 éves).


Szerintetek adhatok még neki Prospan-t? Hátha megnyugtatja kicsit, eddig bevált....


Köszi,


Viki

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook