Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A csecsemő sensomotoros fejlődése 1 éves korig fórum

A csecsemő sensomotoros fejlődése 1 éves korig (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A csecsemő sensomotoros fejlődése 1 éves korig

16. KisCsillag2 (válaszként erre: 14. - OlíviaAnna)
2009. júl. 16. 12:26
hát igen,a nurofen tényleg nem adható 3 napnál hosszabb ideig.csak azért az a 3 nap megváltás,amikor sem a ringatás sem a simi nem hoz megnyugvást.a dentinox gél pedig csak addig hat amíg elalszik a baba kb 20 percig s 1/2 1 óra múlva ébredés.szóval azért néha adható.főleg ha a homeós cucc nem jön be.
15. KisCsillag2 (válaszként erre: 13. - Caryna)
2009. júl. 16. 12:21
szirup.szuri utáni lázra,fogzás okozta fájdalomra.kifejezetten kisbabáknak.
2009. júl. 15. 11:45
Láz és fájdalomcsillapító. Én is beszereztem a szuszpenziós változatát - just in case - de azért ez nem homeopátiás cucc, rendes ibuprofen alapú fájdalomcsillapító, mint az Algoflex, Saridon vagy Advil. Szóval én tartok otthon, de eddig elég volt a Dentinox zselét bevetnem. Ezt egyébként egy Nenedent-baby nevű xillites babafogkrémhez kapott szilikon-sörtés, ujjra húzható fogkefével szoktam bedörzsölni. Néhány anyuka arról számolt be a hoxán, hogy nekik nem hatott a Dentinox. Persze, mert lenyelte a gyerek. Ha vették volna a fáradtságot, hogy akár egy nedves pelust az ujjukra téve, akár egy ilyen ujjra húzható fogkefével bedörzsöljék az ínybe, akkor hatott volna. A Dentinox lidokaint tartalmaz, tehát HELYI érzéstelenítő. Ha lenyeled a lidokaint vajon elérzésteleníti a bokádat? Természetesen kevésbbé lórugás hatású, de kíméletes is. A Nurofentől meg persze, hogy alszik a gyerek, hiszen még a gyerekdózisnak is 4-6 órás fájdalomcsillapító hatása van. Én rendszeresen nem adagolnék fájdalomcsillapítót az esti nyugalom érdekében, inkább legyen egy kis kellemetlenség, felkelés, dédelgetés, ínymaszírozás, stb. mint, hogy Nurofennel garantáljam a csendet.
13. Caryna (válaszként erre: 12. - KisCsillag2)
2009. júl. 14. 18:48
Mi is a Nurofen és mire jó?
12. KisCsillag2 (válaszként erre: 10. - Caryna)
2009. júl. 11. 15:40
hát már nagyon ügyi,szépen sétálgat már ha fogjuk a kezét.Hát szerintem se tegyél neki plédet mert ha tényleg fel akar kapaszkodni lecsúszhat a kezecskélye s megüti Magát.Kisfiam is bukott már párat a kiságyban,de semmi baja nem lett szerencsére.Biztos jön a fogacskája azért ébred,nem.Enyém is ébred 2óránként,ha nem adok Neki nurofent.
11. OlíviaAnna (válaszként erre: 10. - Caryna)
2009. júl. 11. 09:44
Caryna, ne tegyél takarót az ágyra, mert magára tudja rántani, de kijönni alóla nem fog tudni. Legalábbis mi jártunk már így. Nagyon megijedtem, mikor a pléd alatt találtam a kislányom, még jó, hogy kapott alatta levegőt! Mi csak rácsvédőt használunk, illetve mikor még nem állt biztonságosan, párnákat tettünk be az ágyába. Van, hogy este én is teszek egy plédet az ágyára, ha még teszek-veszek körülötte, de mielőtt lefekszem, leveszem a takarót. Óhatatlan, hogy meg fogja magát ütni a rácsban, de ezek a petit accident-ek kellenek, hogy kialakuljon a félelemérzete, egyensúlyérzéke. Egyébként a járókák, kiságyak rácsa úgy van kialakítva, hogy veszélyesen nem ütheti meg magát benne a baba. Az én kislányom is produkált pár ijesztő eldőlés, de ez a "tanulópénz", amit meg kell fizetni.
10. Caryna (válaszként erre: 9. - KisCsillag2)
2009. júl. 11. 09:02

Hát igen, valóban egy csoda! :-) Én is sokszor elgondolkodok ezen! Épp a múltkorában olvastam valahol, hogy az ember az élete első két évében többet tanul, mint a hátralévő élete folyamán összesen!

Nálunk most az van sajnos, hogy hajnalban többször is felébred a picikém s mikor bemegyek hozzá látom, hogy totál éber, keresztbe fordult a kiságyban, sőt, volt, hogy négykézláb volt, úgy találtam rá! Már takarót terítettünk az ágyára, hogy a rácsba be ne verje a fejecskéjét ilyenkor, vagy ne kapaszkodjon s próbáljon felállni éjszaka, mert mivelmég nem bírja el magát nagyot eshet! A ti picitek már ügyesen megy? Fogjátok a kezecskéjét?

9. KisCsillag2 (válaszként erre: 8. - Caryna)
2009. júl. 10. 21:00
ugyis tudják mikor lehet felállni,ha már elég érett lesz rá nem csak próbálkozni fog.Nekem először a kiságyban állt fel.egy csoda,nem is olyan rég még csak feküdtek:)fejüket sem bírták el,most meg fel akarnak állni:)
2009. júl. 10. 20:07

Ja, nálunk egyelőre nem ez a helyzet, mert bár mindenbe kapaszkodik a kicsi lányom - jelezve, hogy állni akarna, gondolom - de a súlyát megtartani nem tudja egyelőre, ezért van még a földön neki a helye! Ha nálatok a lépegetés is megy, ott persze más a helyzet szerintem is!

gratulálok hozzá! .-)

2009. júl. 10. 18:58
különben a pipiskedve járás nem a komptól van?
6. KisCsillag2 (válaszként erre: 3. - Caryna)
2009. júl. 10. 16:09
nem tudom,hogy tudnám akarata ellenére a földre kényszeríteni?Mászik is,de szeret már sétálni s teli talpon lépked.Hozzá kell tegyem nem erőltettem Neki sem a felállást sem a sétálást csak jön mászik a nyakamba hogy fogjam a kezét s indul is.Bár már 8 hónapos,azt gondolom a baba maga tudja mikor mire képes már,ha az agy elég fejlett hozzá miért kellene a földre kényszeríteni?
5. Caryna (válaszként erre: 4. - Lukasikmoncsi)
2009. júl. 6. 17:30
Hát, én is ettől félek, így nem is engedem neki mostmár, hisz látom, nem elég erős még, hogy a súlyát elbírja, inkább a mászást "eröltetem" neki.
4. Lukasikmoncsi (válaszként erre: 3. - Caryna)
2009. júl. 6. 14:58

Szia!

Az unokaöcsémnek is ez volt a baja.Nagyon korán felállt és ahogy megtanulta már nem lehetett ülve tartani.Mikor megtanult járni pipiskedett és gyógytornára kellett járnia,most 14 éves és egy éve hagyta el a pipiskedést.

3. Caryna (válaszként erre: 2. - KisCsillag2)
2009. júl. 5. 14:08
Szia, az én kislányom ma 7 hónapos, s ezelőtt pár nappal állt fel először aminek nagyon örültem, viszont ma mondta egy konduktor, hogy az ilyen idős babáknak még a talajon a helyük, elkezdhetnek lábujjhegyezni, maiből achilles rövidülés lehet! Hát, nagyon megijedtem!
2009. jún. 11. 14:26
hát nem tom az én kisfiam 7hós lesz s teljesen egyedül feláll ha bármibe meg tud kapaszkodni.
2007. nov. 12. 14:38
Minden újdonsult anyuka lelkesen figyeli, hogy pici gyermeke miként fedezi fel a körülötte lévő világot, és a saját testét. Ez a kis leírás támpontot adhat, hogy kisbabánk mozgásfejlődésében mire számíthatunk, mik a figyelmeztető jelek, amikor érdemes szakemberhez fordulni.

Ugrás a teljes írásra: A csecsemő sensomotoros fejlődése 1 éves korig

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook