Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A diéta ennyire káros? fórum

A diéta ennyire káros? (beszélgetős fórum)


13. d68657db8f (válaszként erre: 10. - Mandarin_x)
2011. szept. 19. 19:57

Koszi a tanacsot, megnezem! :)

Nekem hal'Istennek sosem voltak kenyszeres nekifutasaim, inkabb csak jatszadoztam a dietaval: felszaladt 3-4 kilo, aztan nevetve ledobtam gyorsan. Az atkinst 3 eve a fogorvosom emlitette meg, mikozben epp a fogam csinalta. Nagyon lelkes volt, es tetszett neki. Hazamentem, utananeztem - persze csak jokat talaltam rola - es jatszva ledobtam azt a par kilot. Aztan most megint ugy adodott, hogy gondoltam egyet, persze konnyeden, naivan, es buszken, lazan csinaltam vegig a napokat. Eszre sem vettem szinte.

Akkor tunt fel, hogy valami nincs rendben, amikor elkezdtem total nagy nyugalommal atgondolni az eletem - elotte mindig ideges lettem tole. Mintha be lennek gyogyszerezve. :S Meg a parom ingerlekenyseget is halal nyugalommal kezeltem. Ez alapbol jo, csak a pulzusom volt ijeszto, magamhoz kepest. Aztan ez a verzes-dolog...

Egyszeruen csak csodalkozom magamon: azt hittem, en vasbol vagyok, vagy mifene. Biosz szakon vegeztem, megsem gondoltam at, ugy voltam vele, az en testem serthetetlen... No mindegy, kepzeljetek, tegnap ota eszem rendesen, most feltoltom magam. A pulzusom azota 68-72 nyugalmi allapotban. Szuper. Tobbet ilyet nem csinalok.

Meg is nezem a tobbi opciot. :)

2011. szept. 19. 16:03
Maximálisan egyetértek az IR diéta az ami egészséges,tartós fogyást tud biztosítani, anélkül,hogy éheznél vagy tönkre vágnád a szervezeted.
11. mandarin_x (válaszként erre: 10. - Mandarin_x)
2011. szept. 19. 15:56

latom masok javasoltak hasonlot, bocsi az ismetlesert :)



csak uuuugy el tud szallni az agyam ettol a dieta biznisztol hogy az nem is igaz.

2011. szept. 19. 15:54

szerintem undorito dolog az atkins. A szenhidratra szuksege van a szervezetnek, es nagyon megszivat ha nem adod meg neki...


inkabb nezz utana valami IR dietanak, komolyan mondom szerintem az a legjobban bevalt es legertelmesebb abbol a szempontbol hogy nincs benne elvonas, tiltas. A lenyeg hgoy szamolod ugyan a kaloriakat de a hangsuly a bevitt szenhidratmennyisegen van, fogyizos formaban altalaban 160ch-t szoktak javasolni. Ezt kell elosztani 5-6 reszre. Ez csinalhato eletvitelszeruen, es megmaradhat benne neha a csokolade vagy sutemeny is (persze kis mennyisegben). Es ugye mondani nem kell remelem, hogy egy dieta sosem eleg onmagaban, nagyon fontos melle a rendszeres mozgas is!

sok sikert!

9. d68657db8f (válaszként erre: 7. - Titamilla86)
2011. szept. 19. 14:10
Ja, es koszi a tanacsokat, betartom! A kardio edzest lehet, hogy eleinte nem fogom birni, de megprobalom. :)
8. d68657db8f (válaszként erre: 7. - Titamilla86)
2011. szept. 19. 14:08

A leheto legjobbkor irtal, koszonom! :) Eppen egy viszonylag egeszseges ertendet keresgelek, es a mozgast, amit a munkam mellett vegezhetnek.

Meg 17 napom van az alomszep nyaralasig, es mar nagyon beleeltem magam, hogy buszken vehetem fel a szep nyari ruhaimat, es a bikinit sem artott volna... :) Meg olyan 6 kilo van, amitol szivesen elbucsuznek, de lehet, hogy annyi sem. Azert egy okos etrenddel, sok zoldseggel, odafigyelve, es napi aerob mozgassal meg menthetek rajta, ugye? Szerinted is?

Jo, nem ezen mulik az eletem, csak nehezen fogadom el a kudarcokat. Meg hat, nagyon sokat olvasgattam, es nem is a bikinis-vegigvonulas osztonoz, hanem ez egeszseges eletmod, amit amugy is be fogok most mar vezetni, sulytol fuggetlenul.

2011. szept. 19. 12:00

Nem lehetetlen,hogy az Atkins-féle diétától borult fel a szervezeted. Ez egy borzasztóan káros diéta, az egyik legkárosabb. Ahhoz,hogy a szervrendszerek,az agy megfelelően működni tudjon kb 100g szénhidrátra van szükséged napi szinten, ezért egy átlag szénhidrát orientált diétában 125g a minimum amit be kell vinned, különben károsítja a szervezeted. Főleg,ha normális kajákat eszel,nem olyanokat amiket direkt a szénhidrátcsökkentett diétára találtak ki, pl a Norbis termékek, bár nekem hosszútávon azzal is elkezdett raktározni a szervezet és még híztam tőle.

A szédülés a leesett vércukortól van, a 60-as pulzus még normális, de lehet attól,hogy a szervezetnek,mint írtam nem jutott elég energia, ezért lassabb,raktározóbb üzemmódra kapcsolt. Az,hogy hamarabb megjött, pláne ha gyógyszert szedsz nem jó, nagyon nem. Jól tetted,hogy abba hagytad, ha fogyni akarsz akkor 5x-i étkezés, naponta,kétnaponta 30 perc kardió edzés, és 140g ch minimum, arányosan elosztva 5 étkezésre. Nem lesz olyan gyors,mint az eddigi,de egészséges maradsz és nem éhezel.

2011. szept. 18. 18:29

Koszonom szepen a valaszokat! :)

Orulok, hogy igy gondoljatok, kicsit megijedtem, bevallom. Meg sosem fordult elo ilyen velem, amiota gyogyszert szedek, szinte orara pontosan jott.

Meg ez az alacsony pulzus... Olyan, mintha allandoan be lennek csiccsentve.

Fura is volt, hogy nem huzom fel magam semmin, biztosan le vagyok lassulva. :D

5. b235ac96d5 (válaszként erre: 1. - D68657db8f)
2011. szept. 18. 16:09

Szia! Én próbáltam az Atkins diétát, de a fehérje számlálgatásba bele lehet dilizni. Eleinte a napi 20g annyira kevés, hogy ha odafigyeltem nagyon, már ott tartottam, hogy mindenen mániákusan a feliratokban azt keretem, mennyi fehérje van benne? A végén megmaradtam néhány élelmiszernél, amiről tudtam már, hogy "belefér a keretbe", de akkorra már nagyon egyoldalúvá vált az étkezésem. Azt gondolom, hogy te is itt tarthatsz. Az egyoldalú táplálkozás lerontja a szervezetet. Javaslom, hogy fokozatosan térj vissza a vegyes étrendhez. Ha hirtelen állsz vissza (csokis kalács) elronthatod az eredményeidet, sőt!

Aztán, ha helyre billentél, válassz valamilyen kiegyensúlyozottabb diétát. Én a 90 naposat választottam és lement 11 kg:)

4. Veronika27 (válaszként erre: 1. - D68657db8f)
2011. szept. 18. 15:12

Szerintem hogy pár nappal korábban jött meg, abban nincs semmi kóros. Ez bárkivel előfordul diéta nélkül is.

Nem ismerem az Atkins diétát, tehát nem tudom, mit eszel, mikor és hányszor, de én a fokozatosság elvét vallom, inkább kevesebb fogyás, de nehézségek nélkül. Én candida diétával fogytam 6 hét alatt 6kg-ot, nem voltam rosszul sosem.

A diéta nem káros, sőt kimondottan hasznos azoknak, akiknek épphogy a kövérség hozta ki a cukorbetegséget, keringési problémákat, stb., csak lassan, fokozatosa, semmi drasztikusság.

Lehet másik diétát kellene választanod.

2011. szept. 18. 14:45
Szerintem minden drasztikus dolog káros.A mensid meg a felborult kalóriabeviteltől zavarodott meg.Az anorexiások sem menstruálnak.
2. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - D68657db8f)
2011. szept. 18. 14:44

sokmindentól lehet ez, első lépés egyél rendesen és ha a tünetek nem szünnek meg akkor irány a doki


ha csak leesett a vércukrod akkor a kalács után jól kell lenned szerintem

2011. szept. 18. 14:37

Sziasztok! 3 hete nagy lendulettel elkezdtem az Atkins dietat, nagyon jol megy/ment, jol erzem magam, es sokat fogytam. 63 rol indultam, most kb. 57 vagyok.

Csinaltam mar 3 eve, akkor is total kenyelmes volt, semmi mellekhatast nem tapasztaltam.

Na mindegy, most megtorpantam.

Ugyanis par napja kicsit kovalyogtam, mintha be lennek csipve, megmertem a pulzusomat - azota sokszor csekkolom - es 60 korul mozog. Szerintem ez eleg keves, plane, hogy elotte mindig inkabb 80-hoz kozelitett. A masik dolog, hogy gyogyszert szedek, mindig percre pontosan jott meg, de most 4-5 nappal korabban, mint kene, a bogyobol meg hatra lenne egy szem.

Par perce ettem csokis kalacsot, viszlat Atkins! Ennyit nem er az egesz...

Mit szoltok hozza? Nagyon erdekelne, mennyire gyakori ez a nok koreben. Van errol tapasztalatotok?

Ha nincs, akkor meg szolgaljon ez a bejegyzes tanacskent: mindent csak esszel, gondoljatok meg ketszer is! (vicces, hogy ilyen hirtelen allok at az ellentaborba, nemreg meg nagyon orultem, hogy ilyen konnyu fogyni)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook