Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megteheti a kereskedő, hogy nem adja vissza a pénzt, csak levásárolható a rossz áru összege? fórum

Megteheti a kereskedő, hogy nem adja vissza a pénzt, csak levásárolható a rossz áru összege? (tudásbázis kérdés)

2011. szept. 18. 16:51
kívánja-e bármelyiket ellenőrzés keretében fogadni?
2011. szept. 18. 16:51

sokmindent megtehet, de te is sokmindent megtehetsz

ilyen szavakat mondasz: fogyasztóvédelmi főfelügyelőség, nav, antsz :D

20. syria (válaszként erre: 5. - Lengyelnehajni)
2011. szept. 18. 15:23

Simán vissza kell adnia a pénzt. Te elég lojális voltál, elfogadtad a javítást de cucc még ezek után is használhatatlan.

Hivatkozz arra, hogy ettől a típustól elment a bizalmad, s mivel másfajta nincs neki, marad a pénzvisszaadás. (De ha lenne is másik fajtája, akkor sem vagy köteles egy esetleges újabb herce-hurcát felvállalni.)

19. Mönkhe (válaszként erre: 14. - Lengyelnehajni)
2011. szept. 18. 14:40
Biztos hogy sikerül! Mindent bele, és minden jót!
18. kakukkfű (válaszként erre: 17. - Mönkhe)
2011. szept. 18. 14:38
Jelen esetben egy bőröndről beszélünk. A könyv teljesen más kategória!
17. Mönkhe (válaszként erre: 15. - Kakukkfű)
2011. szept. 18. 14:36
Elvileg igen. A fogyasztóvédelem meg a vásárlóért van. Én használt könyvekkel kereskedem, de ha valaki visszahozza, hogy nem tetszik, én megkérem vásárolja le. Ha végképp nem akarja, visszaadom a pénzt. De ez az én jóindulatom. Ellenben köteles nem lennék, ha nem tetszik neki, nézzen másik könyvet. Mert ha vett valamit, feltételezem, tudta, mit vesz, ha nem szakadt nem gyűrött, és betű is van benne, akkor elvileg okés. Más termékeknél nem tudom, ez hogy van. Csak sejtem, ha valami nem jó, hibás, és a kereskedő kekec, akkor fogyasztóvédelem. Csak addig míg vizsgálják, se termék, se pénz. Nem kellemes.
16. kakukkfű (válaszként erre: 14. - Lengyelnehajni)
2011. szept. 18. 14:31
Sok sikert!
15. kakukkfű (válaszként erre: 12. - Mönkhe)
2011. szept. 18. 14:31
A vásárló csak akkor viszi vissza a terméket, ha nincs vele megelégedve bármi okból kifolyólag. Az egy dolog, hogy a kereskedőnek a főnöke hogyan utasítja az alaklmazottját, de igenis 8 napon belül vissza kell, hogy adják a pénzt ilyen esetben. Ha ezt az üzlet megtagadja, akkor lehet fordulni a fogyasztóvédőkhöz.
2011. szept. 18. 14:30
Nagyon köszönöm a segítséget.Remélem sikerül elintézni.
2011. szept. 18. 14:26
sehol sincs az előírva h le kell vásárolni...
12. Mönkhe (válaszként erre: 11. - Kakukkfű)
2011. szept. 18. 14:25
Nem ellentétes. Ha a bolt vagy nem tudom milyen kiskereskedelmi szabályzat ugye a vsárlást szerződésnek tekinti. Ha vettél valamit a tied, ennyi. Ha hibás, akkor javítani köteles, ha nem tudja akkor levásároltatni. De ha valaki bőröndöt vett, és nincs más olyan ami neki tetszik, csak ez, nem kényzserítheti, hogy vegyen helyette hátizsákot. Olyankor pedig az árát köteles visszaadni. Én is kereskedő vagyok. Tudom hogy megy ez.
11. kakukkfű (válaszként erre: 6. - Mönkhe)
2011. szept. 18. 14:21

Elvileg levásárolni kell, de ha kiállsz azért hogy igenis adja vissza az értékét, elvileg köteles.


Ez a két mondat ellentétes egymással.

2011. szept. 18. 14:21
Az első javítást köteles vagy elfogadni. Ha ezek után megint probléma van az áruval, akkor meg lehet kermiztetni, ez után te választasz: levásárlás, pénz visszafizetés.
2011. szept. 18. 14:20
Hát nem nagyon szeretnék huzavonát, viszont böröndre meg szükségem van. Másik fajta meg nincs nála.
2011. szept. 18. 14:19
Ez azért kereskedőn is múlik. Én játékboltot vezettem majd' 2 évig. Ha rossz volt a termék, mindig visszaadtuk az árát, persze először próbáltuk rávenni, válasszon mást... De valóban, elvileg el kell küldeni felülvizsgálatra. Csak hát így hozzájuk soha többet nem fogsz visszamenni...
2011. szept. 18. 14:14
nem.
6. Mönkhe (válaszként erre: 3. - Lengyelnehajni)
2011. szept. 18. 14:14
Elvileg ha az áru bizonyíthatóan hibás, és te nem akarsz semmi más egyéb megoldást választani, elküldheti fogyasztóvédelmi vizsgálatra, vagy akár te is kérheted ezt, és ha kiderül hogy a termék nem a te hibádból ment tönkre köteles visszafizetni az árát. Csak ez időigényes. Elvileg levásárolni kell, de ha kiállsz azért hogy igenis adja vissza az értékét, elvileg köteles.
2011. szept. 18. 14:11
Egy hiperbe áruló maszek.
4. kakukkfű (válaszként erre: 1. - Lengyelnehajni)
2011. szept. 18. 14:10
Elvileg nem teheti meg, hogy levásároltassa a pénzt! Ilyen esetekben én is a panaszkönyvet szoktam kérni, és érdekes módon máris megoldható, hogy visszaadja.
2011. szept. 18. 14:10
2 héttel ezelőtt vettem egy bőröndöt, de első utazásnál kiszakadt a füle. Visszavittem, és a hölgy tetetett rá egy alátétet, ezzel meg volt oldva.Most hétvégén, szintén utaztam a börönddel, most a másik füle szakadt ki, és ahova tetette az alátétet, az is kiszakadt megint.Meg se pakoltam annyira, pedig még bőven lehetett volna pakolni a böröndbe.Nem volt nehéz.tegnap visszavittem, de nem érte el a főnökét.Azt mondta, nem adnak vissza pénzt, csak levásárolhatom.Ezt megteheti?
2011. szept. 18. 14:07

Hááát....

Szoktak ilyet csinálni, de ha pl. nincs a kedvedre való, adja csak vissza a lóvét!

Ilyenkor kell írni a panaszkönyvbe.

Ez valami maszek vagy keleti áruda ugye? :o)

2011. szept. 18. 14:06
Megteheti a kereskedő, hogy nem adja vissza a pénzt, csak levásárolható a rossz áru összege?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook