Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » öröklés fórum

öröklés (beszélgetős fórum)

10. dioevi
2019. jún. 24. 16:36
Meg lehet-e változtatni az öröklés szokásos menetét végrendelettel?
2010. márc. 17. 11:05

Sziasztok!

A házasságba vitt gyermek unokái csak akkor örökölnek ha örökbe fogadta a feleség tudtommal.

8. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 6. - Canon01)
2009. febr. 28. 16:51
Ez egy nagy tévedés. Ha valaki lemond az örökségéről annak az nem kerül a tulajdonába ezért tőle se lehet örökölni.
7. LoLiNa (válaszként erre: 5. - Canon01)
2008. jan. 8. 05:20
mivel ő nevelete, gyámja volt, így ugyanolyan jogai vannak neki is és az ő leszármazottainak is szerintem..
2008. jan. 7. 23:19
Most olvastam örökléssel kapcsolatban egy érdekeset (nem tartozik ehhez), de valaki le akar mondani a jogos örökségéről. Megteheti megfelelő indokkal, de ő utána az ő örökösei fogják örökölni az általa lemondott örökséget.
2008. jan. 7. 23:16

Sziasztok!

Én sem vagyok ügyvéd, de szerintem csak először a hozott gyermek nem örökölt, csak a házasságban született két testvér, akkor csak azok leszármazottjai fognak örökölni. A vitt gyermek unokái nem.

2007. nov. 18. 05:54
Én ugyan nem vagyok ügyvéd,de tudomásom szerint,a hozott gyermek unokái is.A saját gyermek unokái csak akkor örökölnék az egészet ,ha a másik vonalon,már nem lenne vérszerinti örökös.
2007. nov. 17. 18:24

Üdv!

Lenne egy kérdésem. Férfi az első házasságából (feleség halála miatt) a másodikba "vitt" egy fiút. Később lett egy közös gyerek. A férj meghalt a két vérszerinti gyerek megkapta az apai örökség 50-50%-át. A két gyermek is meghalt. Utoljára az idős özvegy. Kérdés: a téynlegesen saját unokái örökölnek, vagy a "hozott" gyermek unokái is?

Köszi, Misi

2007. nov. 17. 18:24

Üdv!

Lenne egy kérdésem. Férfi az első házasságából (feleség halála miatt) a másodikba "vitt" egy fiút. Később lett egy közös gyerek. A férj meghalt a két vérszerinti gyerek megkapta az apai örökség 50-50%-át. A két gyermek is meghalt. Utoljára az idős özvegy. Kérdés: a téynlegesen saját unokái örökölnek, vagy a "hozott" gyermek unokái is?

Köszi, Misi

2007. nov. 12. 09:04

Sziasztok Lányok !


Ha van köztetek ügyvéd vagy jogász, és tud segíteni nekem néhány kérdésben, kérem jelentkezzen.

Előre is nagyon köszönöm.

M

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook