Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Egy találmány, ami megnehezítette a nők életét: A fogyókúra fórum

Egy találmány, ami megnehezítette a nők életét: A fogyókúra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy találmány, ami megnehezítette a nők életét: A fogyókúra

2011. szept. 27. 20:15

Amit kihagytam:D Én is iskolában dolgozom/14 évfolyamos/és azt gondolom ,hogy a csajszik ebben a korban /mint mi is anno:D/főleg a külsővel foglalkoznak..ezt majd kinövik idővel, szerintem:D

De nem jobb az a kategória sem , akik utálják magukat , kövérek és pattanásosak..ők szerintem szintén nem találják a helyüket.

De azt hiszem a jólét a fő gond/már ebből a szempontból/mert a kamaszok legfőbb gondja/ hál istennek:D/a külalakjuk. Nincs megélhetési probléma,nem kell melózni suli után, bármit ehetnek,és ruházkodhatnak /bár sír a nép, de azért ha az előző korosztállyal összevetjük,ez tény/így maradnak a pszichoszomatikus gondok ,étkezési zavarok...sajna..ezekben persze benne van az önképzavar is...

24. katykóca (válaszként erre: 22. - Incó)
2011. szept. 27. 20:07

Ebben igazad van, tényleg torz a társadalom ebből a szempontból, de nem mindenki ilyen ,és az is torz társadalomkép, ahol a kövérség elfogadható miután ez az állapot egészségtelen,és ezt nem lehet elmismásolni,mert tényleg az!!

Igen nekem is diétás naplóm van, de szerintem ebben semmi gond nincs, bár nem ide tartozik, az enyém segítő napló, mert ez nálam nem csak életmód,hanem foglalkozás is:DDD

23. Incó (válaszként erre: 21. - Katykóca)
2011. szept. 23. 08:33
Na sejtettem, hogy neked is diétázós naplód van:-(((((
22. Incó (válaszként erre: 21. - Katykóca)
2011. szept. 23. 08:31

Sajnos ilyen tapasztalataim vannak. Középiskolában tanítok. A csajok nagy része (nem mind) csak a külsőségekkel foglakozik, Belül torzak, mert a bomba test ellenére is önbizalomhiányuk van. Sose olvastak és nem értik a művészetek lényegét sem. Sorolhatnám még mennyire üresek...

Nem kategorizálok, hisz vannak kivételek. Az a bajom, hogy sokat foglalkozunk a testsúllyal, de szinte semmit a lélek fejlődésével. Miért nincs egyensúly? Erről miért nem beszél a média???

21. katykóca (válaszként erre: 22. - Incó)
2011. szept. 22. 20:54

A halálozási mutatónk negatív mérlegét nem gondolnám,hogy az egészséges életmódban normál testsúlyban élők rontanák le igazán..és azt sem gondolom , hogy az egészséges életmódúak között lenne elharapódzva jobban a pszichés kórkép a kövérekkel szemben...

Az a mondatod meg, hogy "Kisportolt test, élethosszig tartó fogyókúra és torz lélek." nem is értem milyen párhuzam vonás....?! Miért kategorizálod be ezt az embersoprtot a torz léek skatulyába??? Ilyen tapasztalataid vannak???

Mert én inkább gondolnám a punnyadt test élethosszig zabálás torz lélek összefüggést...

2011. szept. 20. 18:22

Legalább fogynak a diétás maszlagok,

gazdagodnak az edőterem-tulajdonosok,

lesz munkájuk az ideggyógyászoknak/belgyógyászoknak (anorexia-bulimia miatt), a nőgyógyászoknak a meddőség miatt, stb... Csak így tovább...

19. Incó (válaszként erre: 18. - Giorcub)
2011. szept. 20. 14:19
Vagy azért, mert unalmasnak tartja az állandó kalóriaszámlálást, tud jókat enni a barátaival tetszik neki és a környezetének is a kinézete és sugárzik belőle az életöröm... Én már tényleg annyira unom ezt a kövér kontra sovány témát. Olyan jó lenne, ha legalább ennyit foglalkoznánk a lelki és a szellemi fejlődésünkkel:-)
18. giorcub (válaszként erre: 10. - B486c9cf7d)
2011. szept. 19. 22:36
nulla ez a cikk, nem is ertem minek irodott. sajnos bizony a kisportolt karcsu test valoban egeszseges. persze lehet hogy az iroja nem teljesen ilyen es csak az irigyseg beszelt belole, hisz ha korulnezunk azert kover itt mindenki mert vagy hormonbeteg,ilyen az alkata,pajzsmirigy izeje van esatobbi. de az hogy netan 2xer 3xor annyit eszik mint kene vagy mozogni kellene az fel sem merul, hisz neki izuleti betegsege is van meg a tulsulya sem engedi, satobbi satobbi...
17. giorcub (válaszként erre: 6. - Vberni01)
2011. szept. 19. 22:32
az lenne a kommunizmus. de ugy nez ki nem jott be...
16. a14deb9047 (válaszként erre: 10. - B486c9cf7d)
2011. szept. 18. 16:37

Sissy még korábban...

Arról már kevesebbet beszélnek, hogy miért nem mosolygott? Ugyanis szinte már nem voltak már fogai!!

Callas pedig nem tudta feldolgozni, hogy O. nem őt vette feleségül... Lényegében a fogyókúra következményeibe halt bele... A hangja is ezért veszítette el a varázsát.

15. 5b7c229955 (válaszként erre: 11. - Incó)
2011. szept. 18. 14:22
Ezzel egyetértek. És részben a cikkel is.
2011. szept. 18. 14:03
Ez a találmány addig nem is okoz problémát, amíg egészséges úton kínál egészségesebb életet. A testképzavaros nőket pedig nagyon sajnálom. A saját életüket, örömüket rontják el azzal, hogy állandóan a súlyukon rágódnak, belebetegednek. Először lelkileg, aztán testileg az ön el nem fogadásba...
13. Cepheus (válaszként erre: 11. - Incó)
2011. szept. 18. 12:55
Engem az döbbentett meg és gondolkoztatott el egyszer, amikor egy öltözőnyi 16 éves, csinos, fiatal sportoló (!) lánynak tettem fel a kérdést, hogy hányan fogyókúráznak, és csak ketten nem jelentkeztek. :-/ Egyikük sem volt rászorulva pedig.
12. 6b006fc769 (válaszként erre: 11. - Incó)
2011. szept. 18. 09:27
Amit írtál ugyan olyan pszichés zavar, mint a többi. Egyfajta mánia, amibe bezárja magát, mert nem mer teljes életet élni.
11. Incó
2011. szept. 18. 07:50
Én értem a cikk lényegét és a címmel is egyetértek. Még mielőtt valaki feszegetné nem vagyok kövér. És igen én azt gondolom nagyon sokat foglalkozunk a mai világban a külsőségekkel. Rengeteg ismerősöm fogyózik. Ismerek olyat, aki egész életében ezt teszi. Szinte másról sem szól az életük, mint az állandó odafigyelésről és az elkeseredett harcról. Minden napjuk e köré szerveződik. Már én is unom, hogy állandó témájuk ez. Órákat fecsegnek a különböző diétákról és észre se veszik, hogy lelkileg mennyire megüresedtek. Hozzáteszem csak önmagukat látják kövérnek igazából még molettnek sem mondhatóak...
2011. szept. 18. 07:48
Maria Callas 1923-ban szuletett, nem kellene a 20-as evekhez emlegetni a fogyokurajat.
2011. szept. 17. 23:41

En a cimmel viaskodom: nem hinnem, hogy megnehezitette volna, aki akar, az fogyozik, aki nem, az meg nem. Amugy teljesen igaz: mindig volt es lesz is sok-sok dolog, amit az emberek megtesznek - ki-ki hiusagbol, mas az egeszseg remenyeben, egyesek a szepsegiparban dolgoznak stb.

Ugyanennyire karos lehetett pl. a vegyi szokites, amikor meg tomeny hidrogen-peroxiddal 'apoltak' a hajat. De jol bemutatja a cikk, hogy az emberek mar az osidok ota mennyire adnak a kulsosegekre.

(speciel en siman dietazom egyet, ha eppen nem erzem jol magam a boromben, nem nagy ugy sztem)

2011. szept. 17. 23:24

Igan, nekem is ezen akadt meg leginkább a szemem: "Ma már ugyan toleránsabbak az emberek, de még mindig divat a kisportolt, karcsú test, azt tartja egészségesnek a társadalmi gondolkodás. "

Már bocsánta, de nem hiszem, hogy a társadalmi gondolkodás a "hibás" egyszerűen az az egészséges. Élettani szempontból, nem társadalmiból.

2011. szept. 17. 21:28

"Ma már ugyan toleránsabbak az emberek, de még mindig divat a kisportolt, karcsú test, azt tartja egészségesnek a társadalmi gondolkodás."

Mit ért azalat a cikkíró,hogy ma már toleránsabbak az emberek?

?A szép test szerintem esztétikai fogalom..egy érzés ,ha ránézel valakire....és jó rá nézni..és akárhogy is próbáljuk belemagyarázni.a úlsúlyos test NEM esztétikus!!!!!

A kisportoltan karcsú/ami Nem sovány!!!/ ami az emberi szemnek , nemtől függetlenül bejön...

Leeht magyarázkodni..meg varázsolni,hogy miért is szép a túlsúlyos alkat, de az igazság az hogy az embernek a kisportolt karcsú alak jön be, legyen férfi avagy nő, és az a test legyen női avagy férfi test.....és ez aért van, mert az őskor óta ez az a morfológiai felépítés ami legjobban segíti a faj fenntartását.

IGEN az egész a aszaporodásról ,és a második genetikai késztetésrő..a fajfenntartásról szól!!Az tetszik aki a legbiztosabban viszi tovább a faj jegyeit..és az a kisportolt egészségers test!!!

2011. szept. 17. 20:49

Azért hozzátenném:

az emberiség egyik része túlsúlyos, mert bár zavarja, azért állandóan eszik, finomabbnál, finomabb falatok elérhető közelségben. Miközben a lejárt szavatosságú áruk tömkelegét semmisítik meg (persze nem ingyen)!


A másik része éhezik, gyermekek, felnőttek egyaránt, mivel egyáltalán nem jutnak élelemhez, vízhez. Nem feltétlenül Afrikára gondolok, elég a környezetünkben körülnézni.


Tehát valaki bármit megtenne, hogy ne egyen, a másik része pedig bármit, hogy élelemhez jusson. Jó volna valami egyensúly!!!!

2011. szept. 17. 18:42

Egyetértek azzal, hogy a soványság nem jó, sõt, csúnya is. Egy kis husi, egy kis "fogás" kell az emberre. A nõ is úgy szép, ha nem csontkollekció, ha nem egy deszka van a hasa helyén, hanem kicsit kerekded, ami még esztétikus.

Viszont az is tény, hogy a túlzott kövérség sem jó, mert kényelmetlen is sok helyzetben, a szívet is öli, hamarabb fárad az ember stb.

Meg kellene találni a középutat, hogy az emberek boldogak legyenek a bõrükben. Én pl soha nem szeretnék "modell-alkat" lenni vagy sovány, de azt sem szeretném, hogy a testzsírom nagyon magas legyen.

2011. szept. 17. 18:41
ez durva:S:S
2011. szept. 17. 18:23

Mennyire igaz...

A soványság egyenlő volt a betegséggel, az éhinséggel, a szegénységgel, nincstelenséggel, a "nincs mit ennie"...

Vannak még kultúrák, ahol az arát az esküvő előtt néhány héttel direkt hízókúrára fogják...

Számomra a soványság Afrikát és Auswitzot jelenti...

2011. szept. 17. 18:13
Ez a cikk nagyon nem tetszik.:S
2011. szept. 17. 18:08
Régebben a kövérség a gazdagság jele volt, az étkezésről való önkéntes lemondás a szerzetesek, remeték sajátja volt. Az alakformáló fehérnemű ősanyja a fűző, mely ugyan roppant kényelmetlen és egészségtelen viselet volt, de a nemkívánatos hurkák leszorításával darázsderekat varázsoltak maguknak az alkatilag kevésbé szerencsések is.

Ugrás a teljes írásra: Egy találmány, ami megnehezítette a nők életét: A fogyókúra

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook