Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Menütervezés fórum

Menütervezés (beszélgetős fórum)


2011. szept. 18. 13:48

kicsit elmaradtam:)

heti ebédmenünk:

-lasagne, de nem szeretem én így nekem nokedli és csirkepörkölt

- paprikás krumpli

- tarhonyás hús(csirkemellből) ubisalival

- pizza

- tejszínes csirke( rafinéria alap)

- rántott sajt hasábbal


mi csak csirkemellet eszünk, párom eszik sertés darált húst, én nem, viszont én halat szeretem ő nem:)

szvl nálunk elég változatlan a menü ha a húsféléket nézzük:)


párom nem szereti a levest,én igen de nem ilyen melegben,így ha végre jön az ősz lesz mellé leves is, de az kedv függő dolog, hoyg épp van e kedvem és időm,kapacitásom a másfél éves lányom mellett összedobni:)


reggeli változó,épp amit találok,mert nem nagyon szoktunk reggelizni, de vacsi is elég kusza...


többnyire én kétszer ebédelek mini adagot, egyszer délben a lányommal, aztán 5-6körül amikor a párom megjön melóból...vacsizni nem igazán szoktunk,csak ha korán jön...


általában továjból valamit,vagy salit, vagy felvágottat...


nálunk a hangsúly az ebéden van inkább:)


kinek mi volt pl a mai ebéd?és mit főz holnap?:)

2011. szept. 17. 15:37

Ha van darálthús, akkor töltött paprika/káposzta, fasírt, Milánói, hortobágyi. Ezek mellé világos leveseket készítenék (karfiol, borsó, zöldség, spárga).

Baromfi aprólék esetén ragu(tárkonyos-, gulyásleves, (mellé palacsinták, főtt tészták, túrógombóc, ricskoch), rizses hús, pörkölt, húsleves esetén a főtthúshoz paradicsom-, gyümölcsmártás. A sült szárny mellé pedig csak egy könnyű köret, savanyúság...

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Hirtelen ennyi.

2011. szept. 17. 14:25
bejelelölöm a fórumt de ébredezik a lányom mennem is kell...később írok ételeket ha lesz időm:)
2011. szept. 17. 14:24
én minden héten hétvégén úgy vásárolok be vagyis együtt a család,hogy egész hétre előlre megírom a kis menüsort,ami max csak a napok cserélődnek:) de az étel ugyanaz...mondjuk csak ebédnél,vagy ha olyan vacsi van amihez kell valami extra,gomba,vagy bármi,és nem áll itthon a szekrényben:)
2. anci.ancika (válaszként erre: 1. - Andika751)
2011. szept. 17. 14:24
Csatlakozom!
2011. szept. 17. 14:19

Ötleteket várok heti/havi menütervezéséhez, reggeli, ebéd, vacsora!


Szedjünk össze ötleteket, hogyan lehetne összeállítani a menüt, és ehhez a bevásárlólistát.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook