Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya tüzelésével kapcsolatban tudtok segíteni? fórum

Kutya tüzelésével kapcsolatban tudtok segíteni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
97. Bcicus (válaszként erre: 96. - Ina87)
2011. szept. 18. 22:46
Ez nem igaz. Csomó kutya végig vérzi a tüzelést.
96. ina87
2011. szept. 18. 16:55
ha vérzik akkor nem vemhes,vérzés után szokot be pározni!
95. zoknis kacsa (válaszként erre: 93. - Reload)
2011. szept. 17. 17:41
Jó ötlet:) Ügyesek legyetek:)
94. reload
2011. szept. 17. 16:44
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!!
93. reload (válaszként erre: 91. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 17. 16:44
Úgy döntöttem valószínű el fogom vinni magammal a kutyát a munkahelyemre. Szerencsére megoldható, így biztosan nem lesz gond. Mert az enyémet sem szeretném egész nap a lakásba zárva tartani, akkor már inkább a melóhelyen legyen az udvaron :) Aztán csak elmúlik ez a tüzeléses időszak, több meg nem lesz :)
92. Kamillka (válaszként erre: 88. - Reload)
2011. szept. 17. 16:40
A pera mar tuzeles elott meduzzad, ill bekemenyedik. Ha elkezd kemenzedni a felso resze 1-2 heten belul tuzelni fog. Nem torvenyszeru, h pottyoz a kutya, plusz egy husszuszoru fajtanal nem is annyira latvanyos a verzes. Mikor az enyemnek mar kezd dagadni a nunija napi 2x attorlom popsitorlovel, mert elso heten nala nem lehet vert latni egyaltalan. 2 heten erosebb, de akkor sem veszes. Csak a verzesre nem lehet mindig apellalni, h megalapitsd a tuzeles kezdetet. A 20. naptol szinten jobban nezegetem neki, mert addig nem mehet kutyak koze, amig ivarzik persze, hiaba nem all mar meg. Semmi szukseg ra, h bebolonditsuk a kornyek kutyait...
91. zoknis kacsa (válaszként erre: 88. - Reload)
2011. szept. 17. 15:08

ha figyelted, akkor úgy is van, szerintem most felesleges elmenned állatorvoshoz, elég megbeszélned az időpontot, de mindenképp várj egy hónapot.

figyelj a kutyusokra , sose legyenek kint együtt felügyelet nélkül.

90. reload (válaszként erre: 84. - Bcicus)
2011. szept. 17. 14:33
Hétfőn megyünk állatorvoshoz, majd ő eldönti, hogy mi legyen.
89. reload (válaszként erre: 83. - Arrival)
2011. szept. 17. 14:32
Akkor mikortól?
88. reload (válaszként erre: 82. - Bcicus)
2011. szept. 17. 14:32

Mégis mikortól kezdődik egy tüzelés?

Akárhol olvastam, mindenhol azt írják, hogy mikor a nemi szerve megduzzad és vércseppeket hagy maga után. A mi kutyánknál ez 2 napja van.

Ha előbb kezdődött, azt miből vehettem volna észre?


Mondjuk többször biztos nem fog, mert ivartalanítva lesz, de hátha okosabb leszek.

87. zoknis kacsa (válaszként erre: 85. - Arrival)
2011. szept. 17. 12:38

Igen van:)

Bár én nem választottam, a kutya választott minket:)

Az kan shar pei , úgy került hozzánk , hogy a gazdija elutazott külföldre, a nőstény nem kellett a régi gazdának,mert beteg volt. keveréket pedig már itt szedtem össze falun, ahová költöztünk.

Imádom őket, nagy egyéniségek:)

86. Bcicus
2011. szept. 17. 12:17
Sok kutya azért hízik el ivaralanítás után, mert a gazdi elkezdi sajnálni, először a műtét és a seb miatt, utána meg azért mert szegény már nem ugyan az, nem elehtnek kölykei és emberi tulajdonságokkal próbálják felruházni.. Sajnálatból, pedig többet kap enni illetve nasikat kap. A másik fele, hogy műtét után féltik és nem hagyják mozogni.
85. arrival (válaszként erre: 81. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 17. 12:11

Neked van a kér shar-pei -ed?

Én is gondolkoztam rajta anno, 12 éve, 4 lehetőségben gondolkodtam: közép schnauzer, shar pei, briard vagy csau, és végül snaci lett.

Életem legjobb döntése volt :)


De azért a shar peiről nem mondtam le!

84. Bcicus (válaszként erre: 77. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 17. 12:09
Tüzelés után nehezebb a vérzés lehetősége miatt a műtét, de mivel lehet, hogy befedezték, ezért nem szabad várni, nehogy nem kívánt kölykök szülessenek, hanem ki kell pakolni.
83. arrival (válaszként erre: 82. - Bcicus)
2011. szept. 17. 12:08
Ez is igaz, mert a tüzelés nem a vérzéstől kezdődik.
82. Bcicus (válaszként erre: 79. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 17. 12:08
Már ha tényleg a második napon volt. Láthatóan a gazdinak gőze nincs a dolgokról, tehát lehet, hogy már rég tüzelt, csak nem vette észre.
81. zoknis kacsa (válaszként erre: 76. - Arrival)
2011. szept. 17. 11:22
Oh hát köszi, persze sokan ezt beszélik...meg ugye azt is, hogy a kutya a verésből tanul..:(
80. zoknis kacsa (válaszként erre: 78. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 17. 11:21
kandúr, de még nem látszanak a heréi:)
79. zoknis kacsa (válaszként erre: 75. - Bcicus)
2011. szept. 17. 11:16
2.napon biztos nem....
78. zoknis kacsa (válaszként erre: 76. - Arrival)
2011. szept. 17. 11:16

a cicát is viszem majd , de még fiatal hozzá azt mondta a doki.

Okt.1-én viszem , akkor is majd rákérdezek, sajnos nem tudom mennyi idős lehet.

77. zoknis kacsa (válaszként erre: 75. - Bcicus)
2011. szept. 17. 11:14
Ott van egy kis türelmi idő, de ezt már megbeszéltük.A vérzékenység miatt várni kell egy hónapot.
76. arrival (válaszként erre: 67. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 17. 11:10

Nem, nem kell diétáztatni. Az ivartalanítás utáni elhízás pont olyan tévhit, mint az, hogy az ivartalanítással meg kell várni az első tüzelést.

Nekem 3 kutyám, és 2 macskám van ivartalanítva, sosem voltak elhízva, nem voltak betegek. A macskák pedig nem mászkáltak el.

Már sajnos idősek, 12-16 év közöttiek.

75. Bcicus (válaszként erre: 3. - Reload)
2011. szept. 17. 11:09
Simán befedezhette a kan. A tüzelés 3 hét amint vége van, vidd el ivartalaníttatni.
2011. szept. 17. 11:06
Bár azért még nem telt el nap, hogy ne lett volna bent egy fél órácskát, van , hogy itt kap enni:)
73. zoknis kacsa (válaszként erre: 72. - Mummoska11)
2011. szept. 17. 11:05

:) rettenet milyen büdös:)

az enyémnek is van nyakörve, de csak olyan vékony:)


Akkor szoktam beengedni, ha itt a barátnőm kisfia, úgy imádja a cicát.

Lükék kutyust akarnak, de szerintem egy 3 évesnek jobb a cica, mivel a kutya úgyis a szülő gondja lesz.

72. Mummoska11 (válaszként erre: 69. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 17. 11:03
Jujj az kellemetlen. Nekünk egy estére volt egy fogadott kiscicánk. Egyik este mikor sétáltattam a kutyukat, elképesztően sírt és megkerestem. Fel volt akadva a nyakörve a fára és nem tudott kiszabadulni...leszedtem szegényt és felhoztam éjjelre, mert szakadt az eső. Másnap elengedtük, persze a nyakörvet leszedtem róla, nehogy megint felakassza magát. De a kis mocskos hálából belepisilt a szobanövényem cserepébe...nagyon boldog voltam tőle :D
71. zoknis kacsa (válaszként erre: 68. - Mummoska11)
2011. szept. 17. 10:58
oh , azok gömbölyűen a legszebbek:)
70. reload
2011. szept. 17. 10:58
Köszönöm a segítségeteket, sajnos most már muszáj mennem. Később leszek még! :)
69. zoknis kacsa (válaszként erre: 66. - Mummoska11)
2011. szept. 17. 10:57

Igen kertes, a cica az úgy magától költözött be, jó helye van a fáskamrába, ott a kajája és a doboza , amiben alszik.A keverékkel jóban van , meg a kan shar pei-el , de a nőstény nem bírja:(

Párom csinált neki feljárót a tetőre, ott napozik:)

Mostanában előre jön a kiskertbe, és ha nincsenek bent a kutyák kicsit beengedem, de nem sokat,mert nem szobatiszta, és a múltkor is rápisilt egy vánkosomra:)

68. Mummoska11 (válaszként erre: 67. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 17. 10:57
Nálunk ugyan azt kapja mint eddig. Nekünk ő alapból jó húsba volt mindig, szóval én sem vettem észre rajta, hogy hízott volna. Mindig kis dagi volt, mondjuk ez fajta miatt is szerintem. Nem is szép egy sovány francia bulldog :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook