Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány éves koráben tudja meg egy gyerek, hogy nem létezik igaziból Télapó? fórum

Hány éves koráben tudja meg egy gyerek, hogy nem létezik igaziból Télapó? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2014. ápr. 13. 03:16
amikor a szulok megmondjak neki.
136. ina87
2014. ápr. 11. 16:28
érdekes h ki h probálja ezt a dolgot megoldani,én saját magambol indulok ki már ovis koromba megtudtam h se jézuska se mikulés nem létezik na meg a nyuszi sem hozza a tojásokat a szüleim ezt viszonylag jol kezelték anyit kértek tölem h a többi gyereknek ne mondjam meg az oviba h egyik sem létezik,de etöl fügetlenül az ünnep az ünnep ugyna ugy meg ünneplem az ünnepet.
2014. ápr. 11. 16:13
A télapó igen is létezik :)
2009. ápr. 24. 14:38

A párom is megkérdezte húsvétkor, hogy meddig szivatjuk még a gyereket a nyúllal, mikulással, Jézuskával. Szerintem ez addig jó, amíg a gyerek el akarja hinni, amíg benne van a mese-világban. Mikuláskor elmesélem Szent Miklós történetét, hogy rá emlékezünk, és a karácsony történetét is ismeri. Így a háttér megvan.

A nyuszihoz nincs mesém, de tündéri, ahogy keresgéli az ajándékokat.

133. cde569c9a1 (válaszként erre: 127. - Zizisicc)
2009. márc. 10. 18:57
Szegény gyerek egy világot törtél össze benne.:(
2009. márc. 10. 18:55

Az én lányom most 9, és most tudta meg. A férjem a télapó az iskolában is, és most azt hiszi, az apuja egy igazi télapó. És ő majd lehet krampusz következő alkalommal.-amikor megint Mikulás lesz.

Szóval igazából még mindig hisz benne.

Sőt. Én is.

Külömben minek pakolnám ki a csizmánkat minden alkalommal???

2009. márc. 10. 18:32

Nekem a lányom 3 évesen tudta, pedig nem akartam :S Ebben szerintem ludas pl az óvoda, hogy mikulás előtt volt náluk a csomagosztás, Mikor mondta, hogy legyen jó mert jön este a télapó,mondta, hogy de anyu, télapó nem is létezik :S

Én ezek miatt kimondottan nem szerettem hogy a bölcsibe, oviba van külön mikulás, mert szerintem az egy családi ünnep.

Bár gondolom vannak gyerekek aki meg csak ott kapnak csomagot :(

2008. dec. 30. 02:10
Amíg hiszi hogy van én nem mondom el neki. Majd szépen rájön magától.
2008. dec. 30. 01:00

"Hány éves koráben tudja meg egy gyerek, hogy nem létezik igaziból Télapó?"->miért? nem létezik?:///

:)

2008. dec. 2. 19:56
Amikor már nem akar hinni benne!
2008. dec. 2. 19:55

Most lesz 7 éves a lányom, és épp ma magyarázta el nekem, hogy se Télapó, se Mikulás, de még csak Jézuska sincs, és hogy az apja, meg én csempésszük az aktuális helyre az ajándékokat, az éj leple alatt. :oDDDD

Hát, az idén már nincs titok. :o))))))))))

126. 9cb35398ff (válaszként erre: 125. - 9cb35398ff)
2008. dec. 2. 19:51
Ez a Jézuskára is vonatkozik, és Mikire is inkább kisebb játékot szeretne:)))
2008. dec. 2. 19:44
A lányom még hisz benne, de sztem gyanakszik már, mert a szórólapokat nagyon bújja és mutogatja nekünk.:))) Majd magától rájön a valóságra, én nem állítom neki hogy igenis létezik, viccesen elbeszélgetünk róla.
2008. dec. 2. 19:19
Ovis lehettem, amikor gyanakodni kezdtem, hogy talán mégsem a Télapó, Jézuska hozza az ajándékokat. Szüleim megvárták, míg elalszok, de közben kilestem őket, és gyanúm beigazolódott.
2008. dec. 2. 19:02
Elsős volt amikor az osztálytársai mondták neki, egy darabig kételkedett még, azután bevallottam neki hogy mi vagyunk a mikulás.
2008. dec. 2. 16:44
Miért?? Nem létezik?(Gyöngyi 48 éves))))
2008. dec. 2. 16:40

Én elég későn tudtam meg. Engem az osztálytársak világosítottak fel, s mikor otthon rákérdeztem, bevallották. :-)

Viszont az utcai télapókat általában fejben lebuktattam, mert nem voltam olyan hülye, hogy ne vegyem észre rajtuk a műszakállt. :-P

120. Lina25
2008. szept. 27. 09:55
Mikor még pici voltam apám mindíg megkérte az egyik ismerősét hogy öltözzön be mikulásnak! :) Egyszer azonban elfeletkezett magáról és mikor kikísérte azt mondta apám: "Köszönöm Pistikém!" Na hát én így tudtam meg.... :)Én ekkor 8-9 éves lehettem és jót röhögtünk rajta! :D
2008. aug. 30. 18:48

Nekem anyukám annak idején azt mondta, hogy nincs Mikulás, nincs Isten stb.

Aztán, amikor az oviban jött a Mikulás, akkor felvilágosítottam az anyukámat, hogy rosszul tudja, mert van Mikulás, mert én találkoztam Vele, és mihozzánk azért nem jön, vagyis azért az anyukámtól kapom otthon az ajándékot, mert folyton költözködünk egyik albérletből a másikba, és szegény Mikulás nem tudja, hogy mikor hol lakunk.

Anyum még tett egy kis próbálkozást amikor a boltba mentünk, hogy nézzem már meg, hogy ott vannak a mikuláscsomagok, amiket a boltban lehet venni, meg annak a néninek is van a kosarában három mikuláscsomag, de én megmagyaráztam Neki, hogy azért árulnak ilyeneket a boltban, mert mások is vannak, akik annyit költözködnek, hogy a Mikulás nem tudja, hogy hol laknak, meg szegény Mikulásnak annyit kell mászkálnia, hogy nem ér oda mindenhova, úgyhogy néha be kell Neki segíteni.

Aztán, amikor nagyobb lettem, rájöttem, hogy Istennel kapcsolatban is tévedett, de sajnos Anyum addigra már nem élt, úgyhogy nem tudtam erről felvilágosítani, de lehet, hogy azóta már tudja is ;)

2008. aug. 30. 18:38
Nekem egyáltalán nem monták. Vagy ha monták arra nem emlékszem. Mert a nővérem egyszer az ovodában elkezdte terjeszteni az igét hogy nem létezik. És az óvónénik kénytelenek voltak beszélni anyukámmal hogy miért mondja a gyerek hogy nincs télapó. Ezt már csak azzal lehetett volna megkoronázni ha anyukám visszakérdezett volna hogy "miért? létezik?" Szóval nekem meg a hugomnak egyáltalán nem monták. Viszont meg kellett játszan magunkat a szomszéd gyerekek előtt mert ők nagyon vallásosak és hisznek a télapóban meg a jézuskában meg a nyuszikában.
2008. aug. 30. 18:34
amikor kezd kételkedni, amikor kész rá :))
2008. aug. 30. 18:33
A lányom 6 és 1/2 éves, és már gyanítja, hogy nincs. Sőt rá is kérdezett, de témát váltottam. Az idén megmondom neki, hogy jól gondolja.
2008. aug. 30. 18:32
GYEREKE VÁLOGATJA,DE ADDIG AZ IGAZI AMIG HIOSZNEK BENNE!
114. gazsika
2008. ápr. 23. 15:24

Sziasztok! Annakidején nekem a bátyám és az unokatesóm erővel próbálták magyarázni, hogy márpedig Nyuszi hozza az ajándékot, én meg gondolkodásra szólítottam fel őket: egy pici nyuszi hátára hogy fér rá egy nagy szatyor ajándék, és ráadásul a nyuszinak keze sincs, hogy a fészekbe tegye a dolgokat!!! Ekkor alig 6 éves voltam, az unokatesóm 8, a bátyám 10.

Nekem még nincs gyerekem, nem tudom, hogy lesz majd. De a szomszédban 11 és 12 éves (!) gyerekeknek még mindig a Télapó, Nyuszi... hozza az ajándékot. Ez tuti, mert mindig minket kérnek meg a szomszédék, hogy majd vigyük be a lakásba az ajándékokat, ameddig ők elmennek a a templomba...

Szerintem ez már gáz...

2007. dec. 27. 15:54

a nagy lányom az oviban tudta meg hogy nincs télapó

először akkor amikor volt a télapó ünnepség az oviban és az ovónéni öltözött be mikulásnak. ő odasúgta a társának hogy:te nézd ez nem is a télapó, ez az ibi néni

mire a másik: hát persze hisz nincs is télapó!

ne hidd el hogy van. nem létezik

csak a nénik és a bácsik találták ki. anyu mondta a tesómnak. ő hat éves és biztos jobban tudja hisz nagyobb.

szóval ez van. igy a 4.5 éves lányom tudja hogy én veszem a boltból a cuccot. ezek után hogy mondjam neki hogy az oviban hazudnak?

igy ezen túl vagyunk.

de az izgalom és a karácsony varázsa megmaradt.

lehet hogy jobb is igy.

2007. dec. 27. 15:45
Én olyan 6-7 éves lehettem amikor megtudtam hogy nincs Télapó meg Jézuska. Épp végeztem a fürdéssel amikor lebuktak anyumék hogy pakolják az ajándékot a szekrényből a fa alá. :))) Igazából nem érintett méy ponton.
2007. dec. 27. 15:41
En igyekeztem minnel kesobb leleplezni sajat magam.
110. lily3 (válaszként erre: 109. - Chandy)
2007. dec. 27. 15:40
Télapó hozza????
109. Chandy
2007. dec. 27. 15:05
Én 5évesen tudtam meg amikor ovodaba indultm és láttam h anyukam disziti a fenyőt, nem a télapó hozza, de hamar tultettem magam rajta.
2007. dec. 18. 14:38
Gyerektől függ,ha hagyod folyni a dolgokat,és kíméletesen valamennyire őszinte vagy.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook