Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mivel tudom ösztönözni a fiamat, hogyha hazamegy először gyorsan tanuljon meg? fórum

Mivel tudom ösztönözni a fiamat, hogyha hazamegy először gyorsan tanuljon meg? (tudásbázis kérdés)

1 2
34. Pan Dóra (válaszként erre: 33. - 5ee4868ac8)
2011. szept. 17. 07:36

Én ne látom elrettentő példának az anyuka kérdését, bár kissé nyakatekerten tette fel, de mindössze annyit kérdezett, hogy tudná elérni, hogy a gyerekének otthon első legyen a tanulás, vagyis a kötelesség elvégzése. :)

És NE tanuljon vele, ha a gyerek nem kéri!!! Ha segítségért fordul hozzá, akkor azonnal menjen, mert pár perc múlva már nem fog úgy figyelni, de amíg a gyerek önálló tanulásra képes, nem szabad elrontani azzal, hogy saját feladatunkként kezeljük az ő tanulását! Ezt TUDOM! Végigcsináltam! :(((

33. 5ee4868ac8 (válaszként erre: 1. - SzánI.)
2011. szept. 16. 21:04
Szerintem ennél a kérdésnél nem is kell több. Ez elrettentő példa. Fura ez a "hogyha". Miért? Nem megy mindenképpen haza? Gyorsan tanuljon? Miben kell mérni a gyorsaságot? 5 oldalt ma olvas el gyorsabban, vagy tegnap olvasott el gyorsabban? Tanuljon meg. De mit? Előtte vagy utána szokás írni. Rákerestem a google-ban, hogy ez egyébként csak nálam szokás, vagy úgy általában. Lehet tippelni. Persze lehet érteni, hogy mit takar a kérdés, de így nagyon vicces. Szerintem tanuljon együtt a gyerekkel!
2011. szept. 16. 20:45

Az én fiam is ezt űzte 1 éven át. Minden nap hazahozta napköziből a leckét, este 20:00-ig cirkuszolt felette, volt amit titokban én csináltam meg, hogy kérdeztem Őt, írtam én be. Sokat sírtam esténként, bevetettem jutalmazást, dícsértem, játszottunk, elhoztam már ebéd után is...de semmi. 2 sort 2 óra alatt írt le, közben ivott, pisilni kellett, leesett a radír, a ceruza, faragni kellett. Mindent bevetett, csak a leckével nem haladt. közben mellette 2 kisebbel is foglalkoznom kellett, ha elmozdultam mellőle 1 percre, már játszott valamivel, a ceruzával, bármivel.


Így kezdtük a 2. osztályt, míg egy napon kiakadtam és leültettem sokadszorra. azt mondtam Neki, hogy rendben, nem kell megcsinálni, hagyja a fenébe. De ne is jöjjön hozzám a kéréseivel, mert én sem fogom megtenni, csak amit én szeretnék. De...ha igazán okos, akkor hamar megcsinálja a apköziben, büszke lesz rá mindenki, marad ideje játszani és engem is boldoggá tesz.


Kipróbálta egy napon, mindenki elégedett volt vele, másnap már Ő ült le "gyakorlok anya" kijelentéssel. És leült az azt követő napon is és utána is és azóta is :).

31. Pan Dóra (válaszként erre: 29. - SzánI.)
2011. szept. 16. 20:24

Csináljatok közösen egy napirendet! Legyen benne, kinek, mikor, mi a feladata! Írjátok alá! A gyerek is! Hátha jó lesz hivatkozási alapnak! Ha neki nem lesz kedve tanulni, neked ne legyen kedved pl. vacsorát adni! :)

Talán bejön:)))

2011. szept. 16. 18:29

Rögtön iskola után?!!

Ha kellően odafigyel a suliba, ki van tikkadva szegény. Kell némi pihenő. Ez legyen megszabva... pl 1 óra... aztán jöhet a tanulás...

29. SzánI. (válaszként erre: 28. - Pan Dóra)
2011. szept. 16. 18:28

Az a helyzet, hogy a hanyagságának már így is voltak következményei.


Nem jelölt be házikat, úgyhogy szeptember 1-től már 4 beírása van a hiányzó házi miatt.


Ha tőle függ, sajnos neki sem állna tanulni. Viszont amikor tanulunk és ötösöket hoz nagyon büszke és örül.


Nem értem.


Szerintem a fiúkat amúgy is máshogy kell "nevelni". Eddig semmi gondom nem volt, de mostanában valahogy nem bírok vele. A családban nincsenek is kisfiús rokonok akik ötleteket adnának, azért szoktam ilyen témákat nyitni. Lassan fogalmam sem lesz, mit kezdjek vele.

28. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - SzánI.)
2011. szept. 16. 16:04

Bízd rá, hogy mikor tanul. Akkor a leghatékonyabb, ha magától áll neki. Attól, hogy mézesmadzagokat húzogatsz előtte, még nem fog nekiállni :(

Ebben a pakliban az is benne van, hogy csak este ül a könyvei fölé, és az is, hogy egyáltalán nem készül másnapra. Hadd tapasztalja meg a saját bőrén, milyen következményei vannak a hanyagságnak! Aztán döntse el, hogy kell-e ez neki.

Attól, hogy NEKED probléma az Ő tanulása, még nem juttok előre!

27. SzánI. (válaszként erre: 22. - Titati)
2011. szept. 16. 13:48

Jajj, dehogynem! Fontosak a haverok, csak lehet hogy erősebb a lustaság.


Ma megbeszéltem vele, mivel az egyik haver itt akar aludni nálunk, hogy szombaton délután (miután elment a haver) tanulás lesz, de nyafogás nélkül.


Majd kiderül, de bízom benne.

2011. szept. 16. 13:15
szép hétvégét csajszik
2011. szept. 16. 13:03

....nálunk elején volt hosszadalmas türelmi idő!!!!

de már már nincs gond,csak ellentéte,csajszik ez türelmi idő;)

MAGNEB6!! ..:);)

jó vicc mi?

24. cicaanya (válaszként erre: 21. - SzánI.)
2011. szept. 16. 12:59

Hát igaz...de,ne feledjük minden gyerek más!

Csak vannak dolgok amiket hamarabb ,vagy később,vagy talán egy idő múlva jön rá mi jó!

Vagy támogatjuk,és és hajrázással hamar jobb lesz minden ..jut ideje mindenre...

Lehet egy kis bakizás viccelődés is rá vezeti....de De amugy mennyi idős a gyerkőcöd?

pl:pénteken nincs tanulás nálunk,csak ha sok van tehát 2-x3x előveszi a lecot mire már észbe kapok kész házija :DD

de ugye nálunk megy 5gyüjtés,és szorgalmival szerzi meg ;) örülök van akarat ereje gyerekemnek...lehet nálatok is van ilyen ?

Ezzel is lehet inspirálni valamilyen szinten(?)....!

próba cseresznye;) pénteken nincs lecozás de egész héten hamar kész legyen lecó,s mellette lenni,rákapatni ízére(hogy megy gyorsabban,vagy könnyebben,stb...)

2011. szept. 16. 12:31

Nálunk is probléma a tanulás. Az én fiam napközis, és nem fejezi be az írásbelit, hogy csak olvasni kelljen. Délután 5-kor viszont elég fáradtak már a gyerekek, így nehéz őket rávenni, hogy csinálják meg aztán mehetnek.

Minden egyes sornál átbeszéljük, hogy mit fogunk csinálni ha végeztünk, miért nem lehet leírni 2 perc alatt, aztán nem kellene beszélni róla, hanem csinálhatná...

22. titati (válaszként erre: 21. - SzánI.)
2011. szept. 16. 12:25

Azt érzem, hogy nem olyan fontosak neki a haverok.

Ha fontosak lennének, tudna gyorsabban tanulni.

21. SzánI. (válaszként erre: 19. - 32816cc1a8)
2011. szept. 16. 12:23

Mert ha belelendül valami jó kis elfoglaltságba, nem tudja abbahagyni.


Amúgy a barátai is mind megírják a leckét, és kb 3-4 körül jönnek a fiamhoz. Csak akkor ő még az álmodozásai közepette van, sajna mindig el kell küldenem a haverokat. Pedig ők is mondták már neki, hogy siessen egy kicsit.

20. SzánI. (válaszként erre: 18. - Bnedora)
2011. szept. 16. 12:21

Igen, egy rövid másféle elfoglaltság jó lenne. Persze. Csak akkor az lenne (mert már próbáltuk), hogy na még egy kicsit, még nem kelljen tanulni, majd később, és akkor is ugyan ott lennénk, mintha rögtön el kelle kezdenie tanulni, csak még 2-3 órával később.


Semmit nem ér.

2011. szept. 16. 12:20

Mért kéne azonnal leckét írni?

Én hagyom,hogy egy kicsit lazítson,megnézze az emailjait,egyen és közben elmondja mi volt a suliban.

Ez max.1 óra utána jöhet a lecke.Nálunk ez bevált!:)))

2011. szept. 16. 12:06
De, miért kell meggyőzni arról, hogy azonnal tanuljon. Nem volt szegénykének elege a suliban? Szerintem egy rövid másféle elfoglaltság, kikapcsolódás jobb volna neki.
2011. szept. 16. 12:05

Én is hasonló gondokkal küzdök, csak az én fiam már 16 éves ! Végigjártam és tanultuk vele az aáltalános iskolát, a felvételit és most 2. éve egyházi gimibe jár.

ha nem ül le mellé az aember, csak összecsapja a leckét. Amint melléül valaki, fel lehet kelteni az érdeklődését. Könnyen tanul egyébként, de akkor is el vagyok keseredve.

Nincs kedvem vele érettségizni és majd esetleg a jogra járni....

Rongyosra beszéljük a szánkat a családban, hogy saját magának tanul, hogy szép és könnyű élete legyen, meghallgatja, megérti, majd....nem alkalmazza. ha megvonom a számítógépet, akkor meg könyvet olvas vagy zenét hallgat, de akkor se tanul !

Segítsen valaki, ha tud.

2011. szept. 16. 12:02

Mondjuk te vagy az anyja, tehát először is rá kellene nevelni arra, hogy amit mondasz neki, azt megcsinálja, mert a szófogadás a gyermeknevelés alapja..

Aztán már minden szépen és egyszerűen működik!;o)

15. SzánI. (válaszként erre: 14. - SzánI.)
2011. szept. 16. 11:57
És ezért sem tudom, hogyan kezeljem ezt a dolgot.
14. SzánI. (válaszként erre: 12. - 342402de6d)
2011. szept. 16. 11:56

De egyszerűen nem értem. Senki nem volt nálunk ilyen a családban.

Amikor alsós voltam és napközis, utáltam az ebéd utáni szaladgálós szüneteket, inkább titokban kivittem a leckét megírni.

13. titati (válaszként erre: 11. - SzánI.)
2011. szept. 16. 11:55
a lányomból kiindulva semmivel :-(
12. 342402de6d (válaszként erre: 1. - SzánI.)
2011. szept. 16. 11:54
sajnos semmivel,én már mindent próbáltam...
11. SzánI. (válaszként erre: 7. - Honeywald)
2011. szept. 16. 11:53

Vele szoktam tanulni, mert délután 1 körül otthon vagyok mostanában, de akkor is húzza az időt. Írni pedig nem tudok helyette gyorsabban.


Tavaly is volt, kb. egy hónapban egyszer, amikor hamar megtanult, nagyon örült hogy sok ideje maradt. Aztán ennyi. Minden nap nem megy.

2011. szept. 16. 11:53
rá kell vezetni hogy megy hipp hop dolog!
9. honeywald (válaszként erre: 6. - Cicaanya)
2011. szept. 16. 11:53
ez is jo!!!!
8. SzánI. (válaszként erre: 4. - Cicaanya)
2011. szept. 16. 11:51

De legalább megtanulja.

Egyébként ez az átöltözés dolog nálunk is csak akkor megy, ha szólok neki.

2011. szept. 16. 11:51
tanulj vele együtt... ösztönözd..igérj neki vmit, de TARTSD IS BE :)
2011. szept. 16. 11:51
én 1héten átt mellette voltam mutiza meg mit tanult ,nem szóltam bele,ha kell segíttek...azóta bizonyít ő jobban tudja mint én :D
2011. szept. 16. 11:50

Nem tudom, ki, hogy van vele, de az én fiam tanulás közben nagyon szeret álmodozni, nagyon lassan tanul. Ebédelés után legszívesebben inkább játszana.


Minden nap elmondom neki, hogyha megtanult átmehet a barátaihoz, de ettől sem megy gyorsabban. Sőt, 5 óra körül (amikor a lecke felével végzett) már idegesebb, hogy milyen kevés az ideje, és megint nem tud a barátjához menni.


Hogyan ösztönözzem?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook