Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van valakinek tapasztalata a spirállal történő fogamzásgátlásról? fórum

Van valakinek tapasztalata a spirállal történő fogamzásgátlásról? (beszélgetős fórum)


24. anikó0709 (válaszként erre: 1. - Timesz35)
2014. ápr. 30. 21:29
Gondolom, nem akarsz már gyereket, azért választod ezt a megoldást. A történetem kicsit régi, de lehet, hogy még aktuális. Én 40 évesen estem teherbe véletlenül naptár módszer szerinti védekezésel. Utána még évekig szedtem fogamzásgátlót, de 44 évesen lebeszélt róla az orvosom. Ekkor tetettem fel spirált, bár nekem is a drága, hormontartlmú Mirenát (ha jól emlékszem a nevére) javasolta a doki, de én az egyszerű 7 ezre mellett döntöttem, nem is az anyagiak miatt, hanem nem akartam több hormonális dolgot a szervezetembe. Szóval 5 évig volt fenn, soha semmilyen kellemetlenséget nem okozott, a vérzésem se lett erősebb tőle. Sem a feltétel, sem a leszedés nem fájt.
2011. szept. 16. 18:39
én csak azt nem értem hogy miért nem ajánlott olcsóbbat? ami nem hormontartalmú, az csak 8000 ft körül van
22. gabilive (válaszként erre: 21. - Timesz35)
2011. szept. 16. 18:29

Van itt a Hoxán egy Mirenás fórum is.Ha gondolod,ott több információt,tapasztalatot olvashatsz róla.

Én is pár napja találtam rá,mikor nálam is szóba került a Mirena feltevése.

[link]

2011. szept. 16. 18:02

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a hozzászólását a témához. Amit leszűrtem nincs két egyforma eset.Lehet,hogy mégis csak ki kellene próbálnom.Csak mint ahogy

gabilive is írta nagyon drága mulatság ,ha esetleg nem bírja a szervezetem. A Mirena most jelenleg olyan 57000 Ft körül van. Ezt javasolta az orvos.Mondtam neki,hogy gondolkodhatnék rajta! Nem mondtam meg az igazat,hogy nincs rá pénzem. :(

20. gabilive (válaszként erre: 18. - Verosz)
2011. szept. 16. 11:05

Szerintem érdemes megpróbálni.Ha bírja a szervezeted,tényleg ez a legkényelmesebb megoldás.Ha meg mégsem válik be,legfeljebb leveteted.

Eleinte nekem sem volt különösebb gondom vele,a bővebb menszesz-en kívül.Sem gyulladásom nem volt,sem fájdalmam.Ellenőrzésre is csak évente kellett járnom.

Még én sem döntöttem,hogy ha most ezt leveszik,feltetessem-e a Mirenát,amit az orvos javasolt.Arról is olvastam már mindenfélét.Viszont ahhoz elég drága,hogy pár hónap múlva meg levetessem,ha nem válik be:(

19. Ditta67 (válaszként erre: 18. - Verosz)
2011. szept. 16. 10:37
Ha megszokod,szerintem a spirál a legkényelmesebb védekezési eszköz.Ne hallgass senkire,Te dönts,mert minden embernek másként reagál a szervezete.Ismeretségi körömben a legtöbben spirált használnak.Hogy milyet az már pénztárca függő is.
18. verosz
2011. szept. 16. 08:12
Most én is azon gondolkozom hogy tetessek e fel spirált vagy sem.Az én dokim ajánlott egyet,ami 2 évig lehet fent és 3 havonta kell mennem ellenőrzésre.Hát nem tudom...Eddig nem szedtem semmit,a gyógyszer kilőve,a gumiban (már)nem bízom mert volt egy balesetünk vele igy csak a spirál maradna.,de sajnos nem jó tapasztalatokat olvasok,hallok róla.Most gondolkozok erősen h mit válasszak, férjem aranyos mert elmenne elkötettésre.
2011. szept. 16. 06:09
szerintem próbáld ki hogy bírja a szervezeted legfeljebb leveteted. nekem is van szülés után tetettem fel silver lillyt és csak éreztem a felhelyezést, nem fájt, utána kb. egy hétig vérezgettem. még szoptatok nem volt még mensim, néha fáj a hasam, de ennyi.
16. Ditta67 (válaszként erre: 15. - Kistanítónéni)
2011. szept. 16. 05:36
Ez a vérezgetés normális.Én 3 hónapig vérezgettem,elmentem újra nőgyógyászomhoz aki azt mondta, van aki fél évig is így van!A Miréna ilyen.
2011. szept. 15. 21:51

Nekem korábban volt normál spirálom, de egy év után levetettem, mert vagy egy hétig véreztem és borzasztó erősen, volt amikor haza kellett jönnöm a munkahelyemről, mert annyira véreztem. Fájni nem fájt, gyulladást sem kozott.

Most Mirenám van. Ettől nagyon enyhe a menstruációm viszont egy hétig is vérezgetek.

A fogamzásgátló tablettáktól folyamatos migrénem volt, így azt nem tudok szedni, ezért maradt a spirál.

2011. szept. 15. 21:24

Nekem is 5 évre tették fel,de most, 4,5 év után készülök levetetni.Egy ideig "csak" annyi problémát okozott,hogy nagyon sokáig tartó és bő menstruációm volt,de az utóbbi hónapokban már össze-vissza jön meg,10-12 napig is eltart,és még a ciklusok között is vérezgetek.

Görcsölni szerencsére nem szoktam,vagy legalábbis elviselhető mértékben.

Mikor feltették a spirált,egyáltalán nem fájt,szinte meg sem éreztem,a levételtől viszont félek,mert a doki szerint nem látszik a kihúzószál.Azt mondta,ha nem találja meg,akkor altatásban fogja leszedni.

Ja,és Mirenát javasolt helyette.

13. Liviaa (válaszként erre: 12. - Beatav)
2011. szept. 15. 20:20
nekem 3 évente, azt mondta a doki, talán ő jobban tudja..
12. beatav (válaszként erre: 9. - Liviaa)
2011. szept. 15. 20:09
5 évente és nem fájt a feltétel,levételt meg észre sem vettem.A gyakrabb gyulladás igaz,a fájdalmasabb mensi egyáltalán nem.Ez az én tapasztalatom.
2011. szept. 15. 19:38
Szia! Nekem lassan 5 éve van fent hormonspirál, sem a szoptatásánál sem utána nem volt gond vele. Sőt a havi vérzés is teljesen leminimalizálodott. Nekem Mirena spriál van fent.Kicsit drága, de behozza az árát.
2011. szept. 15. 19:35
Igen sajnos!!!! eleinte nagyon bevállt 2 évig volt aztén állandóan görcsöltem és mindíg gyulladásba voltam. már már olyan fájdalmaim voltam mintha szülnék. az orvos inkább levette mert mindíg visszatérő volt a gyulladás.
2011. szept. 15. 19:13
3 évente cserélni kell..
2011. szept. 15. 19:10
Csak a pozitívumot tudom mondani!16 évig volt spirálom,soha semmi gondot nem okozott(nőgyógyásznál szinte nem is voltam).Ajánlom a sok hormon tartalmú fogamzásgátló helyett.!
2011. szept. 15. 19:09

Szia!

nekem 1,5 éve van fent, semmi gondom vele, az első 3 hónapban voltak közti vérzéseim, de azóta az a max. kellemetlenség, hogy 2 nappal tovább van meg, ami nekem így 6 nap és nem 4.

2011. szept. 15. 19:08
De mindenkinek más, van akinek egy hét után le kell szedni, mert nem bírja. A felrakás az viszont nagyon fáj
2011. szept. 15. 19:06

Szia

Nekem nemrég tették fel, de nem jó szerintem, nekem is fájt, meg folyásod is lesz tőle, ami elvileg normális, de engem zavar.

Szerintem nem annyira jó..

A vérzést nem tudom, mert még nincs nekem, szoptatok, és még nem jött:)

De állítólag azzal nincs gond, csak vérzés elött erőteljesebb folyása van az embernek..

2011. szept. 15. 19:03
Szia, nekem volt spirálom még 4 éve, de többet sem tetetném fel. Állandó alhasi fájdalmaim voltak, véreztem. 4 hónap után levették. Anyósom ugyan így volt..tehát nekünk nem igen jók a tapasztalatok. De viszont, hogy egy kis pozitívat is mondjak, sógornőmnek viszont már 10 éve van..és semmi panasz.:-)
3. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Timesz35)
2011. szept. 15. 18:59

Szia! Én csak a családom 2 női tagjának a spirállal kapcsolatos dolgait tudom. Anyukámnak sokáig fent volt az első és semmi baja nem volt vele. A másodiknál gyulladásai keletkeztek, vérzés kíséretében. Akkor levetette, majd egy idő elteltével tett még egy próbálkozást, és ugyanígy járt. Utána soha többet nem próbálkozott vele.

A keresztanyámnál panaszt soha nem okozott, viszont terhes lett mellette.

2. kacsa118 (válaszként erre: 1. - Timesz35)
2011. szept. 15. 18:59

Én nem saját, hanem édesanyám nevében tudok mondani pár szót. Mióta én megvagyok (lassan 25 éve), azóta szinte végig ez volt és van is neki. Igazából nem volt panasza, nem voltak gyulladásai. Az első 1-2 mensi valóban erősebb, de utána teljesen normális.

A lényeg, hogy jó minőségűt vegyél!

2011. szept. 15. 18:55
Az érdekelne elsősorban,hogy igaz-e a felrakás után gyakori a RENDSZERES kismedence gyulladás és az erőteljesebb havi vérzés! Olyanok írjanak akiknek van tapasztalatuk! Előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook