Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi erről a véleményed? fórum

Mi erről a véleményed? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. szept. 16. 19:49
Mivel én vagyok a legidősebb a csalodomba nem is egy hanem 5 testvéremet segítettem az életbe való elindulásba.És azért sem vártam köszönetet csak hogy aki következőleg eljön otthonról azt segítsék nekem segíteni.És így is történt .Muterék senkit nem segítették azt várták inkább hogy feladva a próbálkozást hazakullog de senki nem ment mert segítettük egymást. 11-en vagyunk tesók 1 bátyám van a többi öcsém húgom.Már csak két húgom lakik otthon és egy kollégista.Az elmúlt 8 év alatt 2 öcsém és 3 húgom ált talpra a támogatásommal.De amikor a lányok jöttek az öcsémék is segítettek és aztán a lányok is egymást.Két év múlva legkéásőbb jön a következő attól függően muterék mennyire akarják szabájozni.Ha próbálkoznak akkor hamarabb jön ő lesz a következő.szóval nem unatkozom sem a saját 4 gyerekemmel sem a testvéreimmel.Remélem így már jobban érthető vagyok és nem én vagyok a haraggal eltelt...méregzsák.
44. 44bc6f2b60 (válaszként erre: 42. - Fruska197912)
2011. szept. 16. 19:39
Akkor félre vagyok értve.A segítséget én úgy értettem hogy Én az utcabelimnek többször is vigyáztam a gyerekeire és semmit nem vártam cserébe.Tehát ez a baratsegítség tipikus esete amikor segítesz ahol tudsz és ahogy tudsz de nem vársz semmit érte.De egyszer aztán eljött hogy nekem kellett volna de égetően egy kis fél órára segítség az én gyerekeimnél de érdekes módon én bármikor kértem hogy"figyi gyors ellépek bicóval a postára mert nagyon fontos levelet kell feladni" érdekes módon az volt legtöbbször hogy éppen megyek el, most ne haragudj de.... viszont amikor nekik kellett menni akkor "ugye nem baj ha ...csak fél óra és..." aztán a félből lett másfél de sose hánytorgattam mert nagyon szeretem a gyerekeit tök jó fejek és a gyerekeim is oda vannak értük tehát...de mostanság is csak 15 perc és itt vagyok lett abból két óra is.Egyszer átment a lányom hozzájuk játszani de nem volt 10 perc se és jött hogy maradhatna e még mert ki kell mennie a tanyára és vigyázhatna e a gyerekeire és ez nem egyszer fordult elő de mikor már 3.-szor is ez volt na akkor azért kicsit kezdtem pipa lenni hogy a lányom érdekes módon akkor mehet át hozzájuk mikor nekik dolguk van és gyerekpásztor kell.Szóval ez a kihasználás tipikus esete.Na ez az amit nem díjazok.Viszont van az önzetlen segítség amiért nem vár az ember viszonzást és nálam legalábbis ez a túlnyomó mert én inkább igyekszem megoldani a dolgaim vagy családon belül fogadok el segítséget mert a családnak mindig visszasegítem ahol tudom.A sógoromnak pl elintéztem hogy méhész tanfolyamra mennyen és szaktanácsot adjon ami 1 alkalom kb 10 ezer ft.Évente mindenkihez el kell mennie az több 10 ezer.Akkor most a sulinál most kőművest keresnek.A másik sógorom az beajánlom, és rewmélem neki is leszt ebből plussz pénze.Ésw örül a májam hogy tudtam segíteni.De ezért nem várok köszönetet.elég nekem hogy tudtam segíteni.Ti nem így vagyxtok.Az előbb nem fejtettem ki bővebben bocsi.
43. 9536810fa1 (válaszként erre: 42. - Fruska197912)
2011. szept. 16. 17:22
Ez igaz. :) ... de hogy ezt átlásd, harmonikus, kiegyensúlyozott személyiségnek kell lenned. A gyűlölködés és harag és negatív mindenféle nem ehhez segít hozzá. :)
42. Fruska197912 (válaszként erre: 41. - 44bc6f2b60)
2011. szept. 16. 17:20

Én egyáltalán nem vagyok olyan okos és még sokmindent kell tanulnom, de segíteni nem azért szoktunk, mert cserébe várunk valamit.


Egyébként pedig abban hiszek (és ezt megtapasztaltam), hogy visszakapjuk, nem feltétlenül attól akinek segítünk, főleg ha nincs semmije amit adhatna és nem is feltétlenül akkor, amikor mi segítettünk.

2011. szept. 16. 15:12
Hát nekem is van olyan utcabelim akinek mi segítettünk de vissza nem akarta megbeszéltünk bizonyos dolgot ingyen aztán pénzt kért érte.Tudod barátok nem akarnak egymáson keresni.Na akkor fél évre még a beszélő viszony is megszünt.Már rendeződött de már nem olyan felhőtlen az ismeretség.Vigyázni kell kinek segít az ember mert az a jó ha odavissza működik.Sokszor az ember akkor is segít persze amikor nem vár viszonzást de ha valaki az ember barátja ott azért jogosan várja a viszonzást.De ha az uradat stíröli akkor nem foglalkozz vele verd ki a fejedből mert akkor nem azért megy tönkre a kapcsolatod az uraddal mert ő bármit is tesz hanem eleve az idegtől a féltékenységtől.Szóval te magad kikezdheted a saját kapcsolatod.vigyázz ezzel.Pattintsd le a nőcit az ismeretségedből.
40. f8db0709b8 (válaszként erre: 39. - 9536810fa1)
2011. szept. 16. 08:42

lehet van benne valami.

csak az zavar,hogy én már segítettem neki,ő meg ezt csinálja hálából!

Egyébként lehetnénk jóban is,ha betartaná a házirendet!

39. 9536810fa1 (válaszként erre: 38. - F8db0709b8)
2011. szept. 16. 06:28
... ha ilyen zavaró tényezők vannak, akkor jelezzétek a közös képviselőnek, mármint a hangos zenét hajnalban. :) Különben is, hagyd a francba... én úgy vagyok, hogy akit nem kedvelek, arra nem pazarolom se az időmet, se a gondolataimat... Neked valami miatt befészkelte magát az agyadba, és nem tudod kiűzni onnét... nem jó ez... foglald el magad, akkor nem lesz időd rajta rágódni! :)
2011. szept. 16. 06:25

Béka királylány!


Nem hallgatózom,csak tudod panel,és mivel jó idő van,nyitva van az ablak!Egyébként is mániája üvöltve elmenni az ablak előtt.

Az hogy rákattant,nem jelenti azt,hogy párom hajlik is felé,ugyanis soha nem csalt meg.És tudom nem is fog,mivel amikor lehet együtt vagyunk!Tehát minden szabadidejében!

A kérdésem az volt,mi a véleményed a szituról,illetve ki hogy oldja meg!!!!!

Azt sem mondtam utálni kell Nektek azt a nőt.

(csak ma is arra keltünk hajnalban,hogy bömböl a zene,ezek a húzások amik baromira zavarnak)

2011. szept. 15. 21:36
Oksa igyekszem megpróbálni a hízelgést de eléggé akaratos vagyok igazságosság terén.Négy fiú testvérem van velük nőttem fel/ja meg 6 húgom/ gondolhatjátok...ha életbe akartam maradni nekem kellett a leghangosabbnak lenni és azért elég erős a beidegződés.Ma a "vitát" mert nem lett komoly ,azzal zártam hogy mivel én úgy gondolom hogy normálisabb mint az átlagpasik elvárom tőle hogy elfogadja és elismerje amit itthon csinálok mert az is munka.Sőtt megállapodtunk még az elején hogy én hivatásos anyaként itthon fogok dolgozni,hogy ne bölcsibe bevágott mások által félre vagy sehogy nevelt gyerekeink legyenek.Ha valami félresikerül legalább magunkat hibáztathatjuk.Erre rögtön azzal példálózott hogy bezzeg amíg én szülni voltam arany rend volt/persze mert állandóan a mamánál voltak a gyerekek csak vacsira mentek haza könnyű úgy rendet tartani hogy sokszor a mama takarított fel.Ja mondom igen elhiszem hogy az volt/de a két kicsi szülése után ahogy hazajöttem már aznap elmosogattam hogy be lehessen menni a konyhába/ más egy hétig "kikapcsolódésként"csinálni mint egy életen át mindig ugyanaz ugyanaz ugyanaz...Mikor az ember agya betokosodik mert nincs felnőtt akivel pletyizhetne nincsenek kollégák akikkel jókat röhöghet hülyülhet hanem mindig a gyerekek és az ő problémáik megoldása meghalgatása.Egyenlőre most várok hogy mi lesz erre a "kérésemre" hogy reagál.az a jó benne hogy el szokott gondolkozni és ha úgy érzi hogy igazam van vagy jogos a kérésem/de nem ismerné ám be/ akkor igyekszik módosítani a viselkedésén.Ha valamit megígér akkor tényleg igyekszik is tartani magát hozz.
36. 4c30444687 (válaszként erre: 35. - 9536810fa1)
2011. szept. 15. 20:17
2, behűtött sör :)
35. 9536810fa1 (válaszként erre: 34. - 4c30444687)
2011. szept. 15. 20:13

Ok, akkor gyűjtsünk ötleteket, ami beválhat...

1.) puszi



(én laikus vagyok, sokéve egyedül élek :D, egyedül mosogatok, egyedül takarítok, egyedül nevelek gyereket... stb. stb... :))))

34. 4c30444687 (válaszként erre: 33. - 9536810fa1)
2011. szept. 15. 20:10
Egy ideje most mindig én pakoltam, mosogattam el itthon. A napokban már a nyelvemen volt, hogy ideje lenne vmiből kivenni a részét, de inkább nem tettem. Főztem kaját meg adtam mellé puszi. És láss csodát, ma mire hazajöttem (na nem mindent:) de elmosogatott.
33. 9536810fa1 (válaszként erre: 32. - 4c30444687)
2011. szept. 15. 20:06
... + egyszer csak elfelejtik isteníteni érte, hanem természetesnek veszik, sőt kötelesség. A férfiak nem ceretik a kötelességeket... szívesen segítenek a Nőnek, ha azok imádattal és hálával viseltetnek, tehát így tessék hozzáállni.... szerintem! :))))
32. 4c30444687 (válaszként erre: 30. - 44bc6f2b60)
2011. szept. 15. 20:04

Mertjek mást mondani, mint hogy igazad van? :) Abban egyet értek, hogy a gyerekek ellátásába be kellene segítenie, de leginkább azért, mert úgy gondolom, hogy a gyerekeknek szükségük van mind a két szülő törődésére. Centire pontosan nem lehet leosztani, de valahogy úgy kell megoldani, hogy egyik fél re érezze, hogy aránytalan.

Ha régebben is megoldottátok, akkor valószínűleg menni fog modt is. Talán átmenetileg besokalt kicsit, és ezért érzi úgy, hogy neki elég a 8 órája.

31. 9536810fa1 (válaszként erre: 30. - 44bc6f2b60)
2011. szept. 15. 19:56

Miért kell mindig bebizonyítani, hogy mi vagyunk a jobbak? (Tény, hogy mi vagyunk a jobbak! ;))) .... próbáld ki... "(bájos mosoly)... igazad van Drágám, mit szeretnél, hogy másképp csináljak?" "örülök, hogy ilyen férjem van, aki még a munka mellett is segít nekem... sokan nem mondhatják el ezt magukról, büszke vagyok rád!"

.. asszem kezét-lábát törné utána, hogy még büszkébb legyél.. :)))


Próba-cseresznye, aztán mesélj! :))

2011. szept. 15. 19:53

Na most jót nevettem franie.

Adok nektek más témát ha gondoljátok.

Szóval van ez a mi esetünk.Én itthon vagyok gyesen ahogy írtam azt is felosztás van.Megállapodtunk hogy a gyerekekkel a teendőket fürdetés etetés közösen csináljuk mármint a vacsit.A mosást minden mást persze én csinálok a férjem meg kint a kertbe a palántái meg a tüzifa vágáspakolás benti szerelési munkákat csinálja.Szóval ez a felállás.Éjszaka ha valaki rosszat álmodik a férjem megy át a gyerekszobába a picivel meg én foglalkozom mert ő sokszor felébred keres engem ő velünk alszik ,és ha én mennék a másik szobába akkor a pici aki addigra félig felébred teljesen felébredne a hangokra és akkor vége is lenne az alvásnak.Ezért én vissza csítítom a férjem meg a rosszat álmodót nyugtatja meg.Szóval igyekszem fifti fiftit kialakítani.De mostanság le van sajnálva amit én csinálok ,mert "ő dolgozik egész nap!!Hogy fentartsa a családot"Az persze nem számít hogy a gyes családiból azért én is odakeresek 90-et mert én "CSAK" itthon vagyok nem csinálok semmit felkiáltással van mindig.Hiába mondom neki hogy az hogy én itthon vagyok nem azt jelenti hogy sose csinálok semmit én borzasztóan ráérek,mert a ruha négy gyerekre nem lesz tiszta magától a lakásba nem lesz rend magától a tányérok sem lesznek tiszták a fiúk sem egyedül jönnek haza kenyeret ilyesmit nekem kell vásárolni és sorolhatnám a többit de ti is tudjátok.Ezen van most épp a vita nálunk mert a férjem nem akarja elismerni hogy attól hogy itthon vagyok ugyanúgy dolgozom mint ő csak én beoszthatom magamnak napi 12 órába jó esetbe.Míg ő nyolc órába lezavrja és kész.De én úgy gondolom ha hazajön a munkából pihenjen egy órát vagy amennyit igényel de utána igenis vegyen részt a család életébe fifti- fifti alapon.Mert a gyerekekkel foglalkozni kell nevelni nem csak megcsinálni.Igazam van???vagy igazam van?????

29. 9536810fa1 (válaszként erre: 28. - 4c30444687)
2011. szept. 15. 19:41
... nem, csak ő is hisztizett... pedig az a királylyányok kiváltsága. :DD
28. 4c30444687 (válaszként erre: 26. - 9536810fa1)
2011. szept. 15. 19:40
Azt hitte ő a királylány? És sok alsószoknyás, pörgős rucit is hordott a gyémántberakásos kiskoronán kívül? :)
27. 9536810fa1 (válaszként erre: 24. - F8db0709b8)
2011. szept. 15. 19:39
Mondjuk ha leveszed olyankor a füledet a kulcslyukról, tuti nem fogod hallani... :))) ... tőlem a Hajmási Pétert is énekelhetik a lépcsőházban, azt se hallom meg. :)))
26. 9536810fa1 (válaszként erre: 23. - 4c30444687)
2011. szept. 15. 19:37
.... hjaaa.... mármint Béka úr? :DDDD ... hááát éppen elválófélben vagyunk, nem bírtam rávezetni arra, hogy királylány vagyok, azt hitte Ő az... :// :DD
25. 4c30444687 (válaszként erre: 20. - F8db0709b8)
2011. szept. 15. 19:37
És a barátod nem tudja leszerelni, ezért mi itt utáljuk együtt a gyereknevelési stílusa és a házimunkája miatt? Ez most komoly?
24. f8db0709b8 (válaszként erre: 18. - 9536810fa1)
2011. szept. 15. 19:36

ismerem a férjét még régebbről.csodálkoztam is hogy elvette ezt a csajt.Félreértés ne essék,semmi közünk nem volt egymáshoz,csak annó 1 helyre jártunk szórakozni.

Nem gondolnám,hogy lecserélném a pasimat rá:)

Azért pikkelek rá,mert irritáló megjegyzéseket tesz mikor előttünk megy el.

23. 4c30444687 (válaszként erre: 21. - 9536810fa1)
2011. szept. 15. 19:35
Értem én. Most elhencegtél, hogy jó palid van ;)
22. 9536810fa1 (válaszként erre: 20. - F8db0709b8)
2011. szept. 15. 19:35
... opppsz... hát akkor mondd meg neki, hogy fölös energiáit inkább a saját családjára fordítsa, a Tiédről meg szálljon le. Mondjuk az tényleg durva, azt én is nehezen viselném, de nem az lenne a legnagyobb bajom vele, hogy nevel gyereket otthon avagy nem. :)
21. 9536810fa1 (válaszként erre: 19. - 4c30444687)
2011. szept. 15. 19:34
... hááát jó pasik mellett királyleány a feleség... vagy nem? :))))
20. f8db0709b8 (válaszként erre: 15. - 4c30444687)
2011. szept. 15. 19:34
Igazából kicsit rákattant a páromra...
19. 4c30444687 (válaszként erre: 18. - 9536810fa1)
2011. szept. 15. 19:33
Ha még jó hapsi is a férje, akkor a karám is dőljön ki :)
18. 9536810fa1 (válaszként erre: 14. - F8db0709b8)
2011. szept. 15. 19:28

... esetleg, ha megkérdeznéd tőle... és megmondanád, hogy hogyan kellene élnie? Hm?

Nem értem, miért bántja a csőröd... jó pasi a férje? :)))

17. 4c30444687 (válaszként erre: 16. - Df2a740c00)
2011. szept. 15. 18:00
Na, de dögőjjön má' meg a szomszéd tehene! :) Még jó, hogy nem irigy ;)
16. df2a740c00 (válaszként erre: 14. - F8db0709b8)
2011. szept. 15. 17:59
Miért, aki nem robotol reggeltől estig, az már "minek él"? Akkor aki nyer a lottón az kösse fel magát, mert má' mégis minek él? Én dolgozom melóhelyen, dolgozom sokat otthon is, de ha lehetne, lazítanék az tuti. Amúgy meg nem tudhatod, hogy otthon még mennyi teendő várja, esetleg fordít, stb.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook