Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas vérnyomás alternatív kezelés terhesen fórum

Magas vérnyomás alternatív kezelés terhesen (tudásbázis kérdés)


26. Mönkhe (válaszként erre: 25. - Vvicus)
2011. szept. 26. 06:27

Szia!! Nagyon örülök a pozitív élményeknek, és hogy tetszik. :)

Csak így tovább, meglátod, ahogy gyakorolsz, sok pozitív változás lesz, egyre több. :))

25. vvicus (válaszként erre: 24. - Mönkhe)
2011. szept. 25. 23:06

Szia! Voltam már kétszeri is, hatalmas élmény volt, és már most érzem, hogy segít. Egy-egy relaxáció után szépen lemegy a vérnyomásom és a pulzusom, és a gyakorlással ez csak jobb lehet.

Nagyon köszönöm, hogy adtad a tippet, igazi reménysugár ez most nekem!

2011. szept. 19. 11:09
De jóó! Majd írd meg, milyen volt a tapasztalatod, és mit éreztél! Várom :))) Szép és relaxált napot neked! :)
23. vvicus (válaszként erre: 22. - Mönkhe)
2011. szept. 19. 11:00
Köszi! Ma megyek az első alkalomra, nagyon kíváncsi és izgatott vagyok. :-D
22. Mönkhe (válaszként erre: 21. - Vvicus)
2011. szept. 15. 15:12
Nagyon szívesen! Kívánok minden jót,jó egészséget, és sok sikert!
21. vvicus (válaszként erre: 20. - Mönkhe)
2011. szept. 15. 14:36
Köszönöm a tippet, rá is akadtam Dunakeszin egyvalakire, aki szimpatikus kép alapján, le is írta a végzettségeit és kifejezetten foglalkozik terhesekkel. Írtam neki, remélem, hamarosan el is tudom kezdeni.
20. Mönkhe (válaszként erre: 18. - Vvicus)
2011. szept. 14. 20:23
Igen, abszolút megértem. Szerencsére sok jó szakembert találni, úgyhogy érdemes körülnézegetni. És valóban hatékony. Szívvel ajánlom. Többek között azért is mert nem csak erre jó, mindenre, a közérzeted is jobb lesz. A gondolatok tiszták. Szóval érdemes :)
19. Mönkhe (válaszként erre: 16. - Vvicus)
2011. szept. 14. 20:21
Akupunktúrát ne. Ellenben gyógynövényekkel kapcsolatosan kérhetsz tőle személyre szabott taanácsot. Akár természetgyógyászoktól, fitoterapeutáktól. Babát várva a növények sem játék. Kerüld a rozmaringot, tárkonyt, szegfűszeget.
18. vvicus (válaszként erre: 17. - Mönkhe)
2011. szept. 14. 20:20
Én épphogy az egyéni foglalkozásokat részeltetem előnyben mindenben. Számomra hatékonyabb, oldottabb vagyok.
17. Mönkhe (válaszként erre: 11. - Vvicus)
2011. szept. 14. 20:18
Én is oktatok autogén tréninget, de rajtam kívül is nagyon sokan. HA nem szeretsz egyénileg gyakorolni és inspirál mások jelenléte, akkor érdemes csoportost vállalni. Sokan vagyunk, lehet válogatni szerencsére. érdemes olyat akit tud is valami igazolványfélét, vagy tréner vagy tanácsadó végzettséget felmutatni.
16. vvicus (válaszként erre: 15. - Mönkhe)
2011. szept. 14. 20:18
Értem, akkor ebben többet nem is gondolkodom. Pedig jónak tűnt, csinál is egy szakorvos a közelünkben akupunktúrás kezelést magas vérnyomásra.
15. Mönkhe (válaszként erre: 12. - Vvicus)
2011. szept. 14. 20:16
Veszélyes. Vetélést okozhat, még akkor is ha adott esetben a szakember nagyon jó. Nemigen merné ezt válallni senki. Mint ahogy akupresszúrát sem. Max lazító masszázsokat. Eltalálhat akár az energiavezetéken egy olyan pontot, ami beindítja vérzést.
14. vvicus (válaszként erre: 13. - Mönkhe)
2011. szept. 14. 20:16
Akkor ezt holnaptól ki is próbálom.
13. Mönkhe (válaszként erre: 9. - Vvicus)
2011. szept. 14. 20:15
Naponta max 3x. Reggel-délben-este. 2 - 2,5 dl langyos vízbe teszel 1 evőkanál almaecetet, és megiszod. Másra is jó lesz, méregtelenít. Nem okoz gyomorsavproblémát, csak nem valami finom az íze.
12. vvicus (válaszként erre: 10. - Mönkhe)
2011. szept. 14. 20:14
Terhesen miért nem szabad?
11. vvicus (válaszként erre: 6. - Mönkhe)
2011. szept. 14. 20:13
Egyszerűen írjam be a google-be, hogy autogén tréning tanfolyam, vagy tudsz ajánlani valami olyat, amiről tudod, hogy megbízható?
2011. szept. 14. 20:13
Akupunkturát nem fog komoly szakember alkalmazni terhesen, felelőtlenség lenne.
9. vvicus (válaszként erre: 4. - Mönkhe)
2011. szept. 14. 20:13
Az almaecetet hogyan kell fogyasztani? Úgy értem, hogy mennyit és mikor?
2011. szept. 14. 20:11
A másik elsősegély: A fül legmagasabb csúcsát enyhén meg kell bökni, hogy egy picikét vérezzen. Automatikusan eseik a vérnyomás. ha nagyon magas, akkor a mutatóujj, köröm alsó keresztjénél szintén meg lehet bökni.
2011. szept. 14. 20:08
Az első lépések a légzéstechnikák tanulása. Sokszor már ez is eredményes lehet.
6. Mönkhe (válaszként erre: 5. - Vvicus)
2011. szept. 14. 20:05
Az autogén tréning egyfajta relaxációs gyakorlat, főként testkontroll, és különböző problémák megoldásában segíthet. Ilyen a vérnyomásprobléma, szorongások, idegi tünetek. Tulajdonképpen a tapasztalat az, hogy még a cukorbetegséget is képes stabilizálni, ha valaki valóban komolyan gyakorol. Az alaptréning kb 10-15 alkalom, és ekkor már eredményesen lehet alkalmazni célzott problémák esetén is. Nem csak egy ellazult állapot, hanem tudatos irányítás a szervezetnek, idegrendszernek, még a gondolatoknak is. Így pl indulatproblémákra is kiváló. Nincs mellékhatás. CSak a javulása minden életterületnek. Nem meditáció ( az is eredményes lehet ) ez a technika konkrétan relaxáció, de annál mégis egy fokkal magasabb.
5. vvicus (válaszként erre: 3. - Mönkhe)
2011. szept. 14. 20:00

Homeopátiás szerrel próbálkoztam előzőleg is, valahogy az nekem nem válik be, pedig szakorvostól voltak a bogyók.


Mi az az autogén tréning? Ez érdekelne... :-)


A fokhagymáról úgy tudod, valóban hatásos? Mert olvasni olvastam, de nem tudom, tényleg segít-e.

2011. szept. 14. 19:59

a fagyöngy is segíthet, de én nem ajánlanám ha babát vársz.

Viszont az almaecet szintén jó.

2011. szept. 14. 19:57

Érdemes megkérdezni egy homeopata orvost, tud e valamit ajánlani, amit várandósan is lehet szedni. Általában növényi kivonatot ajánlanak.

De jó a fokhagyma, azt lehet terhesen, illetve alternatív megoldás az autogén tréning.

2011. szept. 14. 19:56

Sziasztok!

Szeretnék tapasztalatokat gyűjteni, kinek milyen alternatív gyógymód vált be a magas vérnyomására.


Az első terhességem alatt toxémiás lettem, most is eléggé benne van a pakliban (úgy tűnik, jön a Tesó :-D). Vérnyomáscsökkentő gyógyszert szedek, de szeretnék kipróbálni alternatív módszereket is.


A fokhagyma kapszuláról tudom, hogy állítólag csökkenti a vérnyomást. Ez bevált valakinek?


Olvastam a vérnyomás csökkentésére alkalmazott akkupunktúrás kezelésről is. Ilyet valaki próbált már?


Citromfű teát ittam előző terhesség alatt is, az sajnos nem nagyon váltotta be a hozzá fűzött reményeket, de az alvásban segített. :-)


Omega3-as halolaj nem tudom, segíthet-e.


Szívesen olvasnék személyes tapasztalatokat, ötleteket, amiket terhesen is ki lehet próbálni.

2011. szept. 14. 19:53
Magas vérnyomás alternatív kezelés terhesen

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook