Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalataitok vannak a X.kerületi Bajcsy-Zsilinszky kórház szülészetéről? fórum

Milyen tapasztalataitok vannak a X.kerületi Bajcsy-Zsilinszky kórház szülészetéről? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
132. Lenke33
2022. aug. 5. 16:51

Sziasztok! Aki mostanában szült a Bajcsyban, tudna írni egy hasznos listát, hogy mi az amit kérnek a szüléshez illetve majd az ott tartózkodás idejére?

Babára, mamára egyaránt érdekelne!

Köszönöm előre is!

131. Lautrec
2022. máj. 22. 17:39
A felújítás folyamatos, előbb-utóbb szép lesz az egész osztály. Van ott jó orvos is valóban, meg ez a hentes és jópár rezidens ...
130. Dreamerlady (válaszként erre: 130. - Wang Shuo)
2022. ápr. 30. 09:59

Azért ezt olvasva nagyon örülök, hogy végül nem merünk ebbe a kórházba menni. Sajnos az ember nem tudhatja, hogy kinek a kezébe kerül. 😢😢 Nagy kár, mert kétszer is voltam bent sürgősségin és mind a két esetben nagyon normális orvosok láttak el. Csak az ember kockáztatni meg nem mer, mert mást is kifoghat.


Hónapokkal ezelőtt egyébkent borzalmas állapotban volt a szárny. Azóta felújították vajon?

2022. ápr. 11. 18:52
Én kétszer szültem ott. 2016-ban és 17-ben. Nem volt választott orvosom. Egyszer ballonos indítással, egyszer spontán. Megszültem, kicsit repedtem, szépen összevartak, aranyos volt a doktornő aki csak a varrásoknál volt jelen. Vendég wc koszos. Hát igazi szocreál hangulat. De összességében rendben volt. Mindenki egészségesen távozott 3 nap után.
128. Lautrec
2022. ápr. 9. 21:33
2021-ben szültem ott, mivel az orvosom nem jött be a szülésre, bizonyos baráth líviánál szültem. 10 napig sárga voltam a vérveszteségtől, a gátmetszést úgy elcseszte, hogy hónapok alatt nem jött rendbe, műteni kellett. Hónapokig sántikáltam és állva ettem, mert fájt. A műtétet is ott csinálták, de az sem sikerült jól, mert hónapokkal később még mindig fáj és azon agyalok, hogy hova kéne menni ezzel... A kórházban megtudtam, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki így járt ezzel a hentessel (baráth lívia), rendszeresen csinál ilyen hibákat. Aki teheti az intézmény környékét is kerülje el.
2021. szept. 22. 12:55

Szia! Nekem személyes tapasztalom nincs. Pár hónapja náluk jártam covid oltás miatt, és akkor kérdezgettem ott az oltási ponton. Mondta egy dolgozó, hogy mindkét babája ott született és nagyon jó élménye volt.


Illetve külön oda is jött egy hölgy hozzám a sorból, hogy hallotta a kérdésem. Neki is két baba született ott, szintén pozitív tapasztalatokkal távoztak.

126. bgyv (válaszként erre: 124. - Szokeciklon)
2021. szept. 17. 09:58
Szia! Engem is érdekelnének a tapasztalataid! :)
125. Dreamerlady (válaszként erre: 124. - Szokeciklon)
2021. ápr. 17. 16:07

Szia!


Jujj, de jó!! Köszönöm szépen! Nagyon kiváncsi vagyok. 😊

124. szokeciklon (válaszként erre: 123. - Dreamerlady)
2021. ápr. 17. 12:26
Holnap írok privátban :)
123. Dreamerlady (válaszként erre: 122. - Szokeciklon)
2021. ápr. 16. 20:46

Szia! Ez nagyon szuperül hangzik! Megkérdezhetem, hogy kinél szültél?


Amúgy fotók alapján szépnek tűnik az osztály. Meg úgy láttam, hogy nagyon rendben vannak a vajúdó szobák.


Mesélsz picit a nagy napról? Köszönöm! 😊

2021. ápr. 16. 13:41
Tavaly júniusban szültem ott, alapvetően utálom az orvosokat, a kórházakat, de mindenki nagyon kedves, a csecsemősök is tündérek, szerintem nagyon-nagyon jó az osztály!! Nekem ott dolgozik az orvosom, azért mente oda, de nem bánom :)
2021. ápr. 15. 22:36
Sziasztok! Szült mostanában valaki ebben a kórházban? Köszönöm a válaszokat. 😊
120. PöttyösPanka (válaszként erre: 119. - Odett143)
2019. júl. 25. 15:31
Köszi :)
119. Odett143 (válaszként erre: 118. - PöttyösPanka)
2019. júl. 25. 12:42

Nagyon koszi :)))))

Nektek pedig jó egészséget :-)

118. PöttyösPanka (válaszként erre: 117. - Odett143)
2019. júl. 25. 07:54

Szia!

K. G. volt az.

Könnyű szülést kívánok!

117. Odett143 (válaszként erre: 114. - PöttyösPanka)
2019. júl. 24. 18:53

Szia Pöttyös Panna, megírnád h ki ez a penzehes doki? Csak.mert en is ismerek ott egyet. Elég ha a monogramjat :)

Erosen gondolkodom h mi is szuleszt fizetunk csak.

Koszi!!!

116. FerLett
2019. jún. 27. 23:53
Én január 31.-én szültem választott doki nélkül, ha újra szülnék akkor sem választanék dokit, inkább csak szülésznőt ( ő az aki igazából végig veled van mindenben segít ) . Kicsit érdekesnek találtam a kórház néhány dolgozóját délelőtt benn voltam nst-én és uh-on (pár nappal túl hordtam azért ) az uh.-on közölték, hogy szivárog a magzatvízem, viszont kedvenc dr. nőm akit most nem neveznék meg ( hosszú szőke hajú flegma képű nő ) azt mondta konkrétan, hogy én hülye vagyok és az uh. hölgy is itt nem szivárog semmi és ,hogy biztos indítani fogják a szülést majd ,mert nem úgy festek, mint aki szülni fog. Letörten haza mentünk és 2 óra alvás után persze elfolyt a maradék magzatvizem ( ennyit az indításrol ). Bementem a kórházba persze kedvenc dokinéni volt ott ,a váltásig egy teljes óra hossza volt még és kedves dokinéni vizsgálat nélkül ott hagyott mondván , hogy lejárt a munka ideje és sietősen elment magamra hagyott ..... a szülésnél fájdalomcsillapítót nem kaptam , még azt a maszkot sem (utólag örülök neki) a szülésznő egy angyal volt végig mellettem volt kedves volt segítőkész egy fintor nem volt az arcán pedig 11x hánytam és fájás közbe majdnem ra borítottam .. 1 ember lehetett benn anyukám volt velem a vajúdás alatt legyezett majd kitolásnál a férjem jött be és persze utolsó pillanatban az orvos . A baba 4070 grammal jött világra így sajnos szakadtam és vágtak is a vágást meg sem éreztem viszont a varrásnál minden egyes tű szúrást éreztem az érzéstelenítő ellenére is ... kívül belül varrtak de a fiam a mellkasomon volt és minden fájdalom eltörpült . Azt a bizonyos aranyórát megkaptuk, aztán sajnos elvették, mert a felkelésnél elajultam. A csecsemösökről annyit, hogy szó nélkül cumisüvegből adtak neki cukros vízet és nem tájékoztattak, hogy a babám cukra leesett picit csak utólag tudtam meg véletlenül . Volt amelyik kedves volt, de volt amelyik ( idősebbek) bunkó volt . A babák végig velünk voltak.
2018. nov. 23. 14:50
Október 1-jén szültem pcs.-al a Bajcsyban. Fogadott volt a dokim, szülésznőt nem fogattam. Aki akkor velem foglalkozott, es segìtett az első felkelésnél annak háláltam meg. Ugy van minden , ahogy Pöttyös Pa... leírta.
2018. okt. 21. 10:55

5-én megszületett a kislányom a Bajcsyban. Szülésindítás volt, de mivel nem tágultam, császár lett a vége. Fogadott orvosom és szülésznőm volt. Ehhez mérten teljesen korrektek és kedvesek voltak. A szülésznőt, Fülöp Ilonát csak ajánlani tudom. Nagyon elégedett vagyok vele mind szakmailag, mind emberileg.

Maga a kórház hagy némi kívánnivalót maga után. A látogatási rend túl laza. Elvileg 8-20-ig van, és a szobába csak két ember mehet be max fél órára. De valójában mindenki akkor jön-megy, amikor akar. Kétágyas szobában voltam, egy komplett kínai családdal, akiket az sem zavart, hogy pihennék vagy szoptatnék. Senki sem szólt rájuk.

A csecsemő gondozási elvek kissé regimódiak. Egyből elviszik a babát megfürdetni, simán adnak neki tápszert, hason altatják a babákat, stb. Szerencsére azért rooming-in rendszer van, tehát bármennyit az embernél lehet a babája, és bármikor visszaviheti, ha pihenésre van szüksége. A csecsemősök kedvesek, segítőkészek. A szoptatós nővér napi kétszer körbemegy hétvégén is.

A sima nővérek viszont nem nagyon törődnek semmivel. A véres derékaljat nem cserélték le, a katétert elvették, mikor még nem tudtam lábra állni. Lehordtak, hogy nem ettem meg a vacsorát, mikor az asztalig sem tudtam elmenni. A kötésemre a kórházi tartózkodásom alatt senki egyszer sem nézett rá. Alig vártam, hogy végre hazamehessek.

A doki elég pénzéhes. Akinek nem a választott orvosa, de ügyeletben nála szül, azt is a magánrendelésére hívja vissza varratszedésre ezzel jelezve, hogy várja a borítékot. Amúgy fogadott orvosként a sima szülés és a császár is 150 nála.

113. PöttyösPanka (válaszként erre: 112. - Somaandi)
2018. aug. 16. 07:15

Szia!


Most így hirtelen csak azt tudom megmondani, hogy a terhesgondozás ultrahanggal 20000 Ft. Ultrahang nélkül talán 12 vagy 14, nem emlékszem pontosan. Viszont 12. hét előtt valamivel kevesebb. Az NST 3000 Ft. A szülés 150000 Ft, ha császár, akkor talán 190000 Ft. Bocs, hogy nem tudok pontosabb infót adni, de a 20 és 150 az tuti.

112. Somaandi (válaszként erre: 110. - PöttyösPanka)
2018. aug. 15. 22:28
Szia,megkérdezhetem mit jelent az hogy drágább mint a többi magánrendelés. Mennyi kb egy vizit? Köszönöm. Andi
2018. aug. 15. 22:26
Sziasztok, 2016 decemberben a Bajcsyban szültem nagyon jó élményekkel. Most 8 hetes terhes vagyok és szeretnék megint ott szülni, de az orvosom külföldre ment. Tudtok ajánlani olyan orvost aki természetes szülés párti, és nem sürgeti a folyamatot, nem ad "gyorsítot" ok nélkül. Köszönöm szépen. Andi
110. PöttyösPanka (válaszként erre: 109. - Bglidia28)
2018. jún. 27. 06:31

A neheze még csak most kezdődik :D Innentől életed végig aggódni fogsz :D


Igen, én is a Medikardba járok. Nagyon korrekt hely. Mondjuk kicsit drágább, mint más magánrendelések, de tényleg kulturáltabb is. Szedek Gravidát, vasat, Mg+B6-ot és kalciumot minden nap. Ezen kívül néha omega3+E-vitamint, meg 1500-as C-vitamint. A vas és a kalcium a terhesség második felében nagyon fontos. Addig elég, ami a terhesvitaminban van (a Femibionban egyik sincs!). Nekünk is első baba, úgyhogy parázok én is rendesen :)


Ha a szédülés megmarad, lehet, hogy vérszegény vagy. Akkor kezdj el előbb szedni vasat nagy dózisban.


Nekem is az orvos volt a fontos. Meg is jártam párat, mire itt kötöttem ki. De megnyugtat, hogy jók a tapasztalatok a kórházzal kapcsolatban is :)

109. Bglidia28 (válaszként erre: 108. - PöttyösPanka)
2018. jún. 26. 11:04

Akkor már a nehezén túl vagy, mostmár elrepül az az idő, úgyhogy élvezd ki 😊

Gondolom te is a Medikardba jársz akkor, írtad hogy magánrendelésre jársz a doktor úrhoz. Múlt héten voltunk ott először, meg voltam vele elégedve, mondjuk mondta a doki, hogy később a kórházban fog uh-ozni. Szedsz valamilyen vitamint? Első babád egyébként? :)


Én most épp nagyon jól vagyok, az elmúlt hetekben volt nagyon erős hányingerem, szédültem, de ezt ki kell bírni a cél érdekében :)

Az első babánkat várom, ezért sok bennem az aggodalom, de nem akarom túlgondolni a dolgokat :D

Az egyik barátnőm három babát is itt szült a Bajcsyban, úgyhogy szerintem megbízható hely, meg számomra az orvos volt a lényeg, meg hogy lehet szülési pozíciókat választani/változtatni, és végig veled lehet a baba. :)

108. PöttyösPanka (válaszként erre: 107. - Bglidia28)
2018. jún. 26. 10:53

De jó, hogy hallottad a szívhangját :) Az olyan megnyugtató. Hogy vagy? Én a 7. héttől voltam nagyon rosszul :S


Én már 26 hetes vagyok kereken. A fáradékonyságon kívül szerencsére minden rendben, jól érzem magam. Kezdek kicsit nehezen mozogni, pedig hol van még a vége :D

107. Bglidia28 (válaszként erre: 106. - PöttyösPanka)
2018. jún. 26. 10:36
Én is gratulálok neked! :) Említette a doktor úr, hogy ha esetleg ő nem tudna lenni valami miatt, akkor a Kardosnak fog átadni, de rengeteg jót hallottam róla is, úgyhogy teljesen megbíznék benne. Hányadik hétben jársz? Hogy érzed magad? Én most vagyok 7 hetes +3 napos az Uh szerint, és már hallottuk a szívhangját is 😊 Boldog babavárást! :)
106. PöttyösPanka (válaszként erre: 105. - Bglidia28)
2018. jún. 11. 16:17

Szia


Gratulálok a babához! :)

Jó olvasni, hogy megbízható a főorvos. Elvégre az én dokim közvetlen felettese :) Mivel én szülök előbb, majd beszámolok a tapasztalataimról.

105. Bglidia28 (válaszként erre: 104. - PöttyösPanka)
2018. jún. 11. 15:50
Szia! Én február elejére vagyok kiírva, de ott szeretnék szülni Dr. Szécsényi Istvánnál. Ő a főorvos az osztályon, és nagyon megbízható, nyugodt, alapos doki :)
2018. máj. 23. 11:08

Senki?

És senki nem is tervez idén ott szülni?

2018. máj. 17. 10:23

Sziasztok!


Van valakinek friss tapasztalata a Bajcsy szülészetével kapcsolatban? Dr. Kardos Gábor osztályvezető helyettes főorvoshoz járok magánrendelésre. Nekem eddig nagyon szimpatikus.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook