Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogászok, teszveszesek, mit tehetek ilyen esetben? fórum

Jogászok, teszveszesek, mit tehetek ilyen esetben? (tudásbázis kérdés)


1 2
38. marienka (válaszként erre: 1. - 2f64521118)
2011. szept. 14. 19:57
Így sajna én is jártam.. Igaz veled ellentétben én egy 1000 est buktam..Az illető kapott egy csomó negatív értékelést, mert többen is jártak így és kitiltották az aukcióról..A pénz meg one:(((Azóta szinte csak a személyes átvételbe megyek bele, vagy megnézem az eladó mások által írt értékelését.. Sajna ez tanulópénz volt:((( félek, hogy Neked is:(
37. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 36. - Trapiti)
2011. szept. 14. 19:54
nincs alap.Már egy sima túrórudi ellopásáért is lehet csücsülni. 72 órát alapból,a többi a bíróság hatásköre.
36. trapiti (válaszként erre: 35. - 6ee0ffb012)
2011. szept. 14. 19:51

Mennyi? Akkor ha tudja bizonyítani hogy az eladó hibázott és nem jut vel semmire tényleg fel kell jelenteni - bár bevallom én még ilyennel nem találkoztam (biztosan vannak csalók, de azt nem hiszem, hogy ha valaki x ideje normálisan teszveszezik, vannak értékelései, akkor egyszercsak direkt átver valakit 5000 forinttal...)

Persz nem árt előre megnézni, hogy milyen az eladó...

35. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 34. - 2f64521118)
2011. szept. 14. 19:39
Bizony így van.Már rég nem 20e ft az alaptétel.
2011. szept. 14. 18:43
Szerintem már nem csak 20e felett foglalkoznak az üggyel.Ez közönséges lopás,ha én bemegyek egy boltba és elemelek valamit lecsuknak.Ez is ugyan olyan.
33. 52dc947cc5 (válaszként erre: 31. - Trapiti)
2011. szept. 14. 18:09

Persze én ezzel tisztában vagyok, csak tudod az a furcsa, hogy én ha regisztrálok valahova mindenhol szigorúan NEM kérek hírlevelet, és nem engedélyezem hogy az adataimat felhasználhassák.MIndenhol ez az első amit beállítok, mert a halálom a hírlevél..

Persze hogy nem a teszvesz a hibás azért mert elfelejtettem a jelszavam és a felhasználó nevem, de még megszabadulni se tudok tőlük hiába kértem új jelszót, hogy legalább addig engedjen be amíg törlöm magam ennek már 3 napja kb :D és még mindig nem tudok belépni..Nem enged a teszvesz :D

32. trapiti (válaszként erre: 26. - 2f64521118)
2011. szept. 14. 17:54
Ez furcsa. Évek óta használom mindkét oldalt, mindig tételes számlát küldenek és mindig stimmel. Tisztában kell lenni a szbályokkal, de engem még sosem akartak átverni.
31. trapiti (válaszként erre: 29. - 52dc947cc5)
2011. szept. 14. 17:52

Hát, ha akkor beállítottad hogy kérsz hírlevelet, aztán elfelejtetted a jelszót és most hibás jelszavakkal próbálkoztál törölni a regedet, azért szerintem nem a teszvesz a hibás... ;)

Ha normálisan beállítod a fiókot, akkor csak olyasmit kapsz, amit kértél. Minden hírlevélben ott a link egyébként ahol le lehet iratkozni...

2011. szept. 14. 17:50

Ha egy termék nem érkezik meg, és ajánlott postával kérte az illető, akkor bizonyítható ha nem került feladásra.

(Amennyiben sima postázást kért, akkor nem bizonyítható az eladó felelőssége, hiszen a postán is elveszhet, sőt gyakran el is veszik a csomag ha nem ajánlott küldemény.)

Amire az oldalon lehetőség van: ha valóban az eladó hibázott, lehet negatívan értékelni, és amennyiben több hasonló eset is van, akkor kitiltják az illetőt. Rendőrsége feljelentést lehet tenni, de ha jól tudom, 20.000 ft fölött indul csak vizsgálat.


Mindenesetre nyitott szemmel kell járni mielőtt az ember vásárol, de szerintem jól használható mindkét oldal. Több mint 2000 adásvételen vagyok túl, eddig egy alkalommal fordult elő, hogy nem érkezett meg valami. Akkor én ajánlott postát kértem, az eladó véletlenül simán adta fel, el is tűnt a postán. Megbeszéltük, visszautalta a pénzt és kész. Másiki két-három alkalom volt hogy vissza kellett küldenem a terméket, mert nem volt renden, minden esetben visszakaptam a pénzemet.

Vásárolok is, árulok is, még semmi komolyabb gondom nem volt.

2011. szept. 14. 17:49
Óhh és tegyük hozzá, hogy megszabadulni sem lehet a teszveszesektől. Én pl regisztráltam kb 1-2 éve egyszer néztem körül mert épp kerestünk valami elektromos dolgot páromnak, nem vásároltunk. Azóta sem voltam fent, de még mindig jönnek az értesítők mailben ami borzasztóan idegesítő. Egyik nap épp probáltam megszüntetni a tagságom, természetesen se a jelszavam se a felhasználónevem nem ugrott be hát miért is ugrott volna be elsőre... :P , sokadik proba után kértem az értesítést. Utána meg azért nem engedett be mert sokadszor helytelenül probáltam bejelentkezni, letiltott egy ideig. Így meg hogy a fenébe szabaduljak meg tőlük? Förtelem..
2011. szept. 14. 16:50
Nem vagyok egy nagy üzletelő,de bizony be-be fogok nézni egy ingyenes oldalra is,hátha.
27. titati (válaszként erre: 26. - 2f64521118)
2011. szept. 14. 16:47

Az a baj, hogy nem nagyon tudsz hova menni, mert egyeduralkodók :-(((

Vannak jutalék és feltöltési díj mentes aukciós oldalak, de ott bizony eladni se nagyon lehet :-8

2011. szept. 14. 16:41
Elég inkorrektek igen,a másik amitől félek én is,hogy rám tolnak valami nem is reális tartozást és fenyegetnek a behajtókkal.Most hogy tájékozódtam a neten több ilyen esetet is láttam.Igazság szerint egyre inkább gondolkozom azon, hogy fogom a motyóim és kivonulok a teszvesz-vateráról mert nem érzem magam biztonságban és emellett még egy halom jutalékkal is behúznak.
2011. szept. 14. 16:33

Azért a teszvesz sem épp fair a maga formájában. Mivel ők jutalékot húznak le az árusításból, barátnőmet pl letiltották mert egy eladónak annyit írt, hogy emailben megbeszélik a többit, ami annyit takart, hogy a részleteket az utalásról, a csomagfeladásról tehát nem megkerülni akarta a teszvesz vezetőségét, azzal hogy mondjuk leveteti az eladóval a termékét és megegyeznek oldalon kívül..aztán neki álltak telefonon fenyegetőzni barátnőmnek, hogy fizesse ki a tarozását az oldal felé az 510ft-ból érdekes módon alig 1 hónap alatt 4000ft lett és behajtókkal fenyegetőztek.Nevetséges!Tudom sok kicsi sokra megy és fent kell tartani az oldalt, de amikor olyanért tiltanak valakit aminek nincs tényleges oka..és még plusz költségeket is rávernek..elgondolkodtató akkor olyanok fejében akik meg ilyeneket megtesznek, átvágják a vásárlót.

Azóta sem tud vissza regisztrálni az oldalra barátnőm mert automatikusan letiltják...

2011. szept. 14. 16:15
Köszönet a segítő hozzászólásokért!
23. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 22. - 2f64521118)
2011. szept. 14. 16:13
Tényleg menj be,nem fognak nevetni.Sajnos ez már minden yardon megszokott,hogy ilyen feljelentést vesznek fel. :(((
2011. szept. 14. 16:09
Mindenképp megteszem,és bárotrítok erre mindenkit.Legszívesebben tennék valami mást,de az önbíráskodás nem sok jóra vezet...Szóval mihamarabb rendőrség,és remélem nem röhögnek körbe.Viszem a netes utalás printsrceenjét,meg esetleg a levelezést.Kellhet még valami?
2011. szept. 14. 16:02

Sajnos én nem jelentettem fel az illetőt, de már igy utólag bánom.

Én azt javaslom, hogy menj el a rendőrségre és jelentsd fel, még ha időbe is tellik.

2011. szept. 14. 15:59
Grrr...
19. debóra (válaszként erre: 18. - 2f64521118)
2011. szept. 14. 15:56
Hát látod van akinek vastag bőr van a pofáján és bevállalja. Nekem sem lenne hozzá "gusztusom."
2011. szept. 14. 15:55
Akkor ez egy jó pénzkereseti lehetőség bakker,hurrá.Ha gerinctelen lennék most így szerezném vissza a pénzem csak valahogy nekem ehhez nincs pofám :(
17. debóra (válaszként erre: 16. - 6ee0ffb012)
2011. szept. 14. 15:54
Sajnos szomorú, hogy tényleg felveszik a nagy jutalékokat és semmit nem tesznek, pedig biztos nem egy-két csalóról van itt szó.
16. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 15. - Debóra)
2011. szept. 14. 15:53
Mossák kezeiket... A jutalékot persze nyelik le rendesen.Bár ez a tag nyílván azt sem fizette.
2011. szept. 14. 15:51
Én is jártam már igy, ahogy te egy cipővel. Elküldtem az árát és a mai napig nem kaptam meg a cipőt. Irtam a teszvesznek, azt a választ kaptam, hogy nem tudnak segiteni, jelentsem fel a rendőrségen.
14. 2f64521118 (válaszként erre: 13. - 6ee0ffb012)
2011. szept. 14. 15:45
Köszi!Találtam még egy panaszost akinek lóg pénzzel,igaz neki kevesebbel,arra biztatom, hogy ő is jelentse fel!
13. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 10. - 2f64521118)
2011. szept. 14. 15:39
ott hegyekben áll az ilyen jellegű feljelentés.A párom rendőr,szokott mesélni... Ettől függetlenül fel kell jelenteni,mert bűncselekményt követett el,és ki fogják vizsgálni,ha időbe telik is!!!!!
12. 2f64521118 (válaszként erre: 11. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 14. 15:39
Engem is érdekel...szerintem semmit...széttárják a kezüket
2011. szept. 14. 15:38

Undorító, láttam már olyan oldalt, ahol volt ilyen feketelista szerőség, olyanokról , akik lehúzták az embereket.

Rengeteg a tisztességtelen ember,és sajnos nagyon sok lehetőségük van becsapni a rendes emberkéket.


Kíváncsi vagyok , mit válaszol a tesz vesz...

10. 2f64521118 (válaszként erre: 8. - Titati)
2011. szept. 14. 15:35
Nos,én bizony bemegyek akkor a rendőrségre!Hátha nem ússza meg...
2011. szept. 14. 15:34
A telefonja vagy kikapcsolva vagy letiltott...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook