Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 1 hét alatt be lehet tanulni egy új munkahelyen pályakezdőként? fórum

1 hét alatt be lehet tanulni egy új munkahelyen pályakezdőként? (beszélgetős fórum)

20. 388b941089 (válaszként erre: 11. - Kisnyuszi24)
2011. szept. 14. 13:13

a másik csajt biztos nem amiatt tartották meg, mert jogi végzettsége van


a főnökök leszarják, h milyen végzettséged van, nekik akkor vagy jó, ha tökéletesen elvégzed a munkádat. (engem is pont azért nem iskoláz be a főnök, mert így is jó vagyok)


milyen típusú iroda volt, ügyvédi vagy közjegyzői, esetleg bíróság?

19. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Kisnyuszi24)
2011. szept. 14. 13:08

Szia,


jogi asszisztens vagyok, milyen feladatot kellett volna ellátnod? amúgy sajnálom :(

2011. szept. 14. 12:33

Hát elég szomorú hogy pályakezdőként ennyire nem lehet elhelyezkedni.

Én is pályakezdő vagyok,de én még csak munkát sem kaptam eddig...tehát még egy hetet de még csak egy napot sem dolgozhattam.

2011. szept. 14. 11:30
1 hét alatt lehetetlen megtanulni egy új szakmát, pláne jogit. Sztem ott rosszul mérték fel a munkaerő igényt. Vagy olyat kellett volna felvenniük, akinek ilyen végzettsége, vagy szakmai tapasztalata van, vagy nem is kellett nekik igazán az ember és csak most jöttek rá. Nekem is volt egy 3 hónapos munkahelyem, ahová felvettek minőségügyi mérnöknek, pályakezdőként, friss diplomával. 1 hónapig mindenféle tréningek, ilyesmik, aztán kiküldtek a gyártásba mindendarabos minőségellenőrzésre (amit ugye 8 általánossal is simán lehet). Ez így ment 2 hónapig, már úgy voltam, ha lejár a próbaidőm, megkérdezem, van-e egyáltalán létjogosultságom mérnökként, de ők mondták a végén, hogy bocs, de rosszul mértük fel a munkaerőigényt, mégsincs szükség itt 2 minőségügyi mérnökre (a másik már kb egy éve ott volt), úgyhogy elküldenek. Utólag örültem neki, mert a közvetlen főnökömmel se nagyon jöttem ki.
2011. szept. 13. 22:46

Nekem is volt egy 1 napos pályafutásom.

Figyelnem kellett, hogy mit csinál a lány, aki helyett mentem volna. Én kértem, hogy én majd csinálom ő figyeljen, de az nem felelt meg. Délután 2-kor közölték, hogy nem felelek meg. Utólag örülök, mert a táppénzem duplája volt annak a fizetésnek.

2011. szept. 13. 22:35
Hát ez a 2 óra, és a 2 nap, amit írtok, még viccesebb mint az én esetem :) Akkor én már rengeteg időt voltam ott :)
14. viva70
2011. szept. 13. 22:33
Nekem eddig 2 órás volt a legrövidebb állásom. Igaz, onnan magamtól álltam fel, mert elvárták volna, hogy rögtön átlássam a dolgokat. De, ha nem állok fel, akkor sem értem volna meg ott az ebédidőt szerintem.:D
13. sercegnő (válaszként erre: 1. - Kisnyuszi24)
2011. szept. 13. 22:24
engem anno 2 nap utan rugtak ki, mert nem lattam bele a ceg eletebe. netto 85ezerert Pesten, es beszeljek nyelveket. Csaladi ceg. Jot rohogtem!
2011. szept. 13. 22:04

Nem, 1 hét alatt nem lehet megtanulni még egy olyan munkát sem, amit máshol már csináltál.

Manapság sajnos ez van a munkaerő piacon. Bejutni is nehéz egy munkahelyre és azt megtartani is.

És mostanság nagy divat az is, hogy fúrják az embereket a kollégák, ami ellen szinte lehetetlen tenni.

2011. szept. 13. 21:30
Az az igazság, hogy velem együtt egy másik lányt is felvettek, őt megtartották. Neki van jogi végzettsége...
2011. szept. 13. 21:27
Természetesen nem ingyen munka volt, hanem rendes állás. Az ott eltöltött időt kifizette a főnök, ezzel nincs is gond, csak nem tartom reálisnak azt hogy 1 hetet adtak. Nem is tudtam bizonyítani. Mert állítólag nincs arra idő, hogy megvárják, hogy pár hét múlva már jobban menjen...
2011. szept. 13. 21:25
Hát, ha próbaidős voltál, akkor akár indoklás nélkül is kirúghat. Ha tényleg tudott arról, hogy nincs tapasztalatod, akkor elég furcsa, hogy 1 hét után elküld, mert azért az ilyen dolgokba nem lehet ennyi idő alat belejönni, még akkor sem, ha máshol ugyanebben dolgoztál volna. Lehet, hogy valami mást várt, mint amit kapott, és ennyi idő kellett hozzá, hogy felmérje a dolgokat. Vagy jött egy másik jelölt. Viszont a próbaidő az tényleg lutri, akár 2 hónap után is elküldhetett volna ugyanígy. Örülj, hogy hamarabb kiderült.
2011. szept. 13. 21:24

Hidd el, hogy egy hét alatt nem lehet megtanulni egy új szakmát, sőt ha valamit nagyon tudsz akkor is kell idő mikorra megszokod az ottani szokásokat.

Remélem jobbat találsz legközelebb, ez ne vegye el a kedved!

2011. szept. 13. 21:22
ha tudták,hogy nincs jogi a végzettséged nem értem mit csodálkoznak.1 hét semmire nem elég,pláne nem bizonyítani.Szerintem kicsit korrektebb is lehetett volna ha már jogászok...egy hét ingyenmunka ez komoly???ennyi erővel nem csak a te hanem az ő hibájuk is ha felvettek...te jó ég...
2011. szept. 13. 21:15
Hát ebben az volt az "érdekes", hogy a főnökasszony, nem is érzékeltette, hogy ezt gondolja, se senki az irodában. A fő poén pedig az, hogy péntektől kezdtem úgy kb. átlátni a dolgokat, és tegnap már voltak sikerélményeim is (igaz, hogy kis dolgok, de kezdőként annak is örültem - mit sem sejtve)...
2011. szept. 13. 21:13
Az én munkahelyem is ilyen pedig kereskedelem volt és nem jogi,csak sok rétű és sok mindenre kellett figyelni.Az üres pozícióra hónapokig kerestünk embert , és volt hogy egy hét után kiderült hogy nem illik a csapatba ,más a tempó, a hozzáállás , vagy nem oda való... szerintem ilyen máshol is előfordul.Nem volt neked való munka szerintem örülj is neki, később jött volna ki hogy nem vagy oda való...
4. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Kisnyuszi24)
2011. szept. 13. 21:09
talált mást / nem voltál szimpatikus / lassabb voltál, mint amire számítottak stb...
3. guminyanya (válaszként erre: 1. - Kisnyuszi24)
2011. szept. 13. 21:07
Az elmondottak alapján később hálás leszel, hogy megszabadultál a főnökasszonytól... Inkorrekt volt Veled, az biztos!
2. 3f592ca597 (válaszként erre: 1. - Kisnyuszi24)
2011. szept. 13. 21:03

A jogi asszisztensi melóhoz OKJ kell, úgy tudom.


Lehet, hogy csak egy egyhetes ingyenmunkaerő kellett neki ? :)

2011. szept. 13. 21:02

A véleményetekre lennék kiváncsi ezzel kapcsolatban.

Bővebben: 1 hete kezdtem el dolgozni egy munkahelyen, és ma azzal az indokkal bocsátottak el, hogy nem tudok mindent máris.

Tisztában vagyok vele hogy nincsenek jogi ismereteim (ez egy jogi asszisztensi állás volt) - igaz, a főnök asszony is tudta, és ennek ellenére vett fel - és pont ezért folyamatosan tanultam egyik napról a másikra (segédanyagokat, és az új dolgokat)...azt mondták, hogy nincs idő arra, hogy belejöjjek.... ez normális??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook