Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meghatározhatja egy óvónő, h mikortól alhat bent a gyerek? és kinek a feladata a benti problémák-szocializálódás, rendszer stb-megoldása? fórum

Meghatározhatja egy óvónő, h mikortól alhat bent a gyerek? és kinek a feladata a benti problémák-szocializálódás, rendszer stb-megoldása? (beszélgetős fórum)


1 2
39. Boléna (válaszként erre: 37. - A14deb9047)
2011. szept. 15. 12:43
ez nem így van.nyugodtan nézz utána, több korszak is van a viselkedés szerint is,1évesig,1-2 éves,2-3 éves,3-6 éves. 3-6 között a nehéz kor a 4éves kor környéke 6 éves kor után kezd el önállósulni a szülőktől,ez után már valóban nyesegetni lehet csak
38. pepi2 (válaszként erre: 19. - Boléna)
2011. szept. 14. 21:17

jézusom...csak lesek....pedagógus vagyok, de ilyenkor totál ki tudok akadni a pedagógusokra. Hát pont azért pedagógus(az óvó néni) hoyg megoldja a helyzetet...ha direkt kiöntötte a fiad a vizet, rendezze le, de a téma ott le is van zárva, neki kell megtanítania mit szabad és lehet az oviban, mikor mit hogyan. Ez nem az otthona, amit esetleg a szülők elnéznek ő nem nézi el, de a szabályokra neki kell megtanítania, de nem úgy hogy megalázza, és téged is kényelmetlen, kellemetlen helyzetbe hoz. (amúgy ezzel csak maga alatt vágja a fát..)

A kisebbik fiam is most kezdte az ovit, első nap mindjárt letámadt az óvó néni, hogy jaj nem beszél még mindent, hogyan fogja megérteni...és tanítsam meg neki, hogy ha valamit akar, akkor szóljon...Na mondom ez sem normális, mégis hogyan tanítsam ezt meg(természetesen otthon szól mindenért), hiszen ő van vele, tanítsa meg ő, ha akar tőle valamit...én hiába mondom a fiamnak, hogy figyeljen oda, ha szólnak hozzá, az óvónéni ezt elmondja neki 2x ott a szobában és már oda is figyel, ennyi...

Amúgy meg simán hagyd ott alvásra, teljes jogú óvodás, marad délután, és ennyi, az altatását meg szintén oldja meg, ha problémás gyerek, ha nem. A nagyobbik fiam annyira problémázott az alváson, hogy félre kellett húzni az ágyát...na félrehúzták, szegény a terem másik végében aludt egyedül és kész...de mindig balhézott. Következő évben ismét kiscsoportos volt, új óvó nénikkel, érdekes ők teljesen jól megtalálták vele a hangot, tök jól bánnak vele és fél perc alatt elalszik az oviban...minden csak szeretet, akarás és odafigyelés kérdése...

2011. szept. 14. 19:33

3-4 éves korára a gyermeknek már kialakult egyénisége van...

Utána már csak nyesegetni lehet...

Nálunk nem volt beszoktatás: reggel bementünk és már vissza se nézett... 3,5 éves volt ekkor.

36. Serry (válaszként erre: 34. - Titamilla86)
2011. szept. 14. 19:01

Azért az durva,hogy egy beszoktatás óvódában 2-3 hétig húzódjon. MAx ált 1 hét szokott lenni. itt szernitem arról van szó,hogy mivel "anyuka otthon van" a másikkal ne aludjon ott. S még annyit,phgy NEM MInDEGY az óvónőnek hány gyerek alszik ott.

Nem magánovi ez véletlen?

2011. szept. 14. 18:44
de még meg se próbálták,és itthon alszik. de bent szeretne.
2011. szept. 14. 16:29
Persze,hogy meghatározhatja, alapvetően Ő látja,hogy hogyan viseli a gyerek a beszoktatást, az ott létet, és hidd el mindegy neki,hogy 25 vagy 26 gyerek alszik ott. Az alvás egy bizalmi dolog, se a gyereknek,se a többi gyereknek, se neked, sem az óvónőnek nem jó,ha ott marad, de nem alszik csak nyűglődik, és baj van vele.
2011. szept. 14. 07:02
Vannak olyan esetek hogy az óvoda dönt a beszoktatás menetéről idejéről. Tájékozódj a házirendről és a helyi programról. Ha ezekben nem találsz kikötést erre vonatkozólag, akkor nyert ügyed van. Egyébként minden dolgozó szülő gyermeke ott aludhat, sőt a nem dolgozóké is, ha a fenntartó nem rendelkezik bizonyos okok miatt másképp. (De ez ritka)
2011. szept. 13. 23:05
persze,tegye a dolgát,de én ezt nem tudom olyan könnyen venni. van aki simán lecarja h ha sír a gyereke,vagy bántják,ha rossz bent neki stb-én is ismerek ilyet-én nem ilyen vagyok. szeretném ha jó élményei lennének,mert az ovi egy nagyon meghatározó dolog. sztem
2011. szept. 13. 23:02
nem szólogatok be csak próbálom megérteni mi a baj,de minden nap mást találnak ki,1-et megoldok,2-t kérnek számon..
2011. szept. 13. 22:46

Miért ez a kötélhúzás?

Beviszem a gyermekemet, ettől kezdve az ő felelősségük. És nem szólok bele a munkájukba,

ők se az enyémbe. Hiszen rájuk bíztam a gyermekemet. Hívatlan prókátornak meg hol is a fizetése? Miér kell kívülről befelé szólongatni.

Úgy tűnik az egész, mint egy kötélhúzás. Ki az erősebb. Had végezzék nyugodtan a munkájukat, miért kell még itt mesterségesen is tupírozni az emberek idegszálait?

2011. szept. 13. 22:29

de akkor mit tegyek? 1 hét után vigye el máshová? de hová?? már lassan 4 éves lesz,már január óta járhatna de előbb nem vették fel..


nem tartom ellenségemnek,csak nem értem.. én szeretet megértést várnék.. de csak a bírálatot kapjuk nap mint nap.. semmi türelem..

2011. szept. 13. 21:41
Tényleg ennyire megátalkodottak lennének az óvónők? Legalábbis, most ahogy ide betévedtem, ez jön le ebből a beszélgetésből. Mintha az ellenségeitek lennének. Ha nem bízol meg abban a nőben, ellenszenvet érzel iránta, miért hagyod rá, hogy nevelje a gyermeked?
27. Serry
2011. szept. 13. 21:40

Akkor látványosan csináld azt,hogy megérkezel gyerek szalad megkérded minden rendben volt? igen. jó akkor köszönj az többieknek és eljöttök. Napokig ne kérdezz semmit az óvónőtől.... csak a gyerektől.. ha bajuk van mondják reggel apukának:)


Kíváncsi lennék erre mit lépnek.

2011. szept. 13. 21:37
igen,apa viszi reggel,de délután én megyek most még..
25. Serry
2011. szept. 13. 21:23

apa tudja hozni vinni az oviból? akkor hordja ő. Te pedig nyugodtan menj és szoktasd a testvérét a bölcsibe....


Apával mert férfi nem mernek úgy kikezdeni az óvónők mint veled. Ne hagyjátok.

24. Serry (válaszként erre: 12. - Boléna)
2011. szept. 13. 21:19

látják rajtad,hogy a gyereken keresztül megfélemlítettnek. mert te félsz ,hogy rossz lesz a gyereknek. neki is meg kell tanulnia megküzdeni magáért és neked is.


Kár voltam mondanod az óvónőnek,hogy állást keresel ergo ráérsz mindennap délben menni érte... tehát nem erőlködik..


Én GYEd-n voltam mikor a nagy az ovit kezdte ergo ráértem,hogy ebéd utánig legyen. Aztán mikor a kicsi már bölcsis volt és munkát kerestem ráértem elhozni ebéd után, pedig a kicsi ott aludt a bölcsiben... Érdekes mód egészen addig nem volt hely, hová letenni még egy ágyat az alvós szobában ( mert egyházi intézmény volt és volt ott ilyen is) amíg azt nem mondtam, hogy 3 nap múlva dolgozni megyek és nem tudunk csak 4 után jönni. egyből ott aludhatott.


Szóval én a helyedben odaállnék az óvónő elé, hogy kezdtem holnap a bölcsődei beszoktatást, mert 1 hét múlva dolgozom. Tehát onnantól,hogy a kicsi ott aludhat a bölcsiben a nagynak is muszáj,mert nem tudok előbb jönni érte. ( Nem baj ha ez valójában hazugság,de tedd meg a gyerekedért)

sokat árthat neki ha látja ezt a huzavonát. Sajnos saját tapasztaltat.t


vagy egy másik lehetőség.. nem tudod megoldani valahogy ,hogy előbb a kicsit szoktasd be a bölcsibe? Utána a nagynak is könnyebb lenne talán.

2011. szept. 13. 21:18
ja,bp 18.kerület
22. ájrin (válaszként erre: 19. - Boléna)
2011. szept. 13. 21:18
Mondjuk ez nagyon gáz:( Szegényke. Ne hagyd, hogy elvegyék a kedvét.
2011. szept. 13. 21:18
2 nap után mondtak véleményt. mert h nem csinál mindent rögtön úgy,ahogy kell. igen,van olyan h ha nagyon lelkes akkor süket lesz! :) ott az a sok új játék,és gyerek,őt ez jobban érdekli mint a kelkáposzta főzelék.. és ezért rossz gyerek..
20. ájrin (válaszként erre: 18. - Boléna)
2011. szept. 13. 21:17

Ez jó ötlet, haragudjanak a férjedre:D Egy pasinak jobban elnézik, ha indulatos.

Na, majd írd meg, mi volt, én mára távozom, jó éjt!

2011. szept. 13. 21:16

anyukám is ezt mondta,h pont az a dolguk,h megtanítsák nekik,h kell boldogulni ebben az új helyzetben,nem kiemelni,h jaj ez rossz! ma nagypn bepipultam,mert kérdeztem a fiamat,h milyen volt a napja,jókisfiú volt-e. mondta h igen. erre az óvónéni megszólal: nem is mert rossz voltál! szegény csak nézett! akkor elborult az agyam h mi is a bűne? kiborította a vizet. ennyi?? nem elég?? sztem ez nem akkora bűn. de direkt csinálta! és?


á,nem tudom.. lehet h tényleg új ovi kéne,de ő meg egyelőre úgy néz ki h lelkes,de nem szeretném ha letörnék ezt,és sose kapna dícséretet..

2011. szept. 13. 21:13

igen,biztos látják h nagyon a szívemre veszem ezeket..


férjem már nagyon pipa,lehet őt küldöm be,mondta ma is h a mi gyerekünk volt reggel az egyetlen aki önállóan csinált mindent,mégis minket pécéztek ki..


ha tehetném,tuti waldorfba vagy montessoriba vinném.. ha lesz munkám sztem át is íratom őket

17. ájrin (válaszként erre: 15. - Boléna)
2011. szept. 13. 21:12

Szerintem beszélj a vezető óvónővel, és ő majd utána néz, ne hagyd magad, nem tehetik tönkre az életviteleteket, nem veszíthetsz el emiatt munkát, nem skatulyázhatják be a gyerekedet...stb.

Ha problémás problémás, ezért szép a szakmájuk, ezért tanultak, hogy megoldják ezeket a helyzeteket. Mi dolguk lenne, ha csupa angyalka járna oda, aki egész nap csak illedelmesen ül és csüng az óvónéni ajkán, hogy mikor mit kell csinálni.

2011. szept. 13. 21:11

egy hét alatt eldöntötték, hogy problémás a gyerek???

Igen, szerintem beszélj a vezetőnővel.

Megkérdezhetem merre van ez az óvoda?

2011. szept. 13. 21:07
2 óvónéni van,az egyik nagyon flegma, a másik egy katonatiszt,de ő kedvesebb ezzel együtt is,de az alvással ő is így gondolkodik.. beszéljek a vezetővel? mert már azt is megkaptam h problémás gyerek.. pedig nem is!!
14. patyoma (válaszként erre: 9. - Boléna)
2011. szept. 13. 21:06
az nem lehet, hogy a t4e személyiséged ilyen? Úgy értem látják rajtad, hogy bizonytalan vagy ebben az új ovis helyzetben , ezért állandóan letámadnak? Oszd ki őket, hogy az a dolguk, hogy ezeket megoldják és megtanítsák a gyerekeknek.
13. encifinci (válaszként erre: 9. - Boléna)
2011. szept. 13. 21:05
Egyik gyerek sem első nap tanulja meg az új rendszert ezért kell aovónéninek türelmesnek lennie,amúgy nem 2 óvónéni van egy csoportbe? esetleg másik csoport nincs ugyanebben az oviban?
2011. szept. 13. 21:03
csak félek h ha mondjuk nem alszik,akkor durvák vele vagy ilyesmi.. :(
11. ájrin (válaszként erre: 7. - Boléna)
2011. szept. 13. 21:03

Igazad van, az óvodában nekik kell helyszínen megoldani a dolgot. Mikor nekem panaszkodott az óvónő a gyerekre sokadjára, akkor megkérdeztem tőle, hogy azt most azért mondja, mert végrehajtónak tart és ha hazamegyek meg kell vernem a gyereket, vagy azért, mert nem bír egy 4 éves kislegénnyel és tanácsot vár tőlem?

A dadus is ott volt és elfordult, annyira vissza kellett tartania a nevetést. Nem volt népszerű az óvónéni drága a kollégák körében sem, mert olyan volt, mint egy katonatiszt. Ja, ezt is megmondtam neki.

Onnantól kezdve mindenki a barátom volt, aki hallotta.

Nem ez lesz az egyetlen eset, hogy ki kell állnod a gyerekedért. Az óvónő van a gyerekekért és nem fordítva.

10. patyoma (válaszként erre: 7. - Boléna)
2011. szept. 13. 21:01

édes lehet a fiad.:)


Nem a te felelősséged, ha akarnád egyszerűen közölhetnéd az óvónővel, hogy holnaptól ott alszik a gyerek és kész.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook