Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TB tartozás kifizetése hogyan történhet? fórum

TB tartozás kifizetése hogyan történhet? (tudásbázis kérdés)

6. f8db0709b8 (válaszként erre: 5. - Dandoczi)
2013. márc. 17. 08:34
Gyesen voltam,kijött majd 60ezer tartozás...az tisztázva lett....erre most ismételten kaptam csekket,holott gyesen vagyok....minden évben ez van....én már unom!
2013. márc. 16. 13:10

A Magyar Nemzet Oldalán - MNO - találtam egy érdekes cikket az üggyel kapcsolatban, hátha segít!

A cikk címe:


Sokba kerül a tb-tartozás


Sajnálatosan sokan nincsenek tisztában azzal a ténnyel, hogy a tb kötelezően fizetendő biztosítás, és nem szolgáltatás, amiért csak a használatakor kell fizetni.


Azok, akik hazánk területén bejelentett lakcímmel rendelkeznek, de munkabérből vagy vállalkozói járulékból nincs fizetve a társadalombiztosításuk, azoknak az adóhatóság jelenleg napi 170 forint összeget számol fel, függetlenül attól hogy volt-e orvosnál vagy sem.


Kinek nem kell fizetnie?


Fizetés alól azok kapnak felmentést, akik az Országos Egészségbiztosítási Pénztár közleményében olvasható kivételek egyikébe sorolhatók. Ide tartoznak például a gyesen, gyeden lévők, ápolási díjban részesülők, a nappali tagozaton tanulók és a szociálisan rászorultak. A felsoroltak egyikének sem kell saját maga után járulékot fizetnie, helyettük a magyar állam vállalja át a költségeket.


A nem fizetett járulék esetében az adóhivatal vizsgálatot indít, és megállapítja a járulékfizetési kötelezettséget. Nem fizetett és felhalmozódott összegekre az adóhivatal kamatot és bírságot számít fel, amelyet együttesen végrehajtóval hajtat be.


( Cikk szerzője: www.kerelmek-beadvanyok.hu )

2011. szept. 13. 19:43
ha sima tartozásról lenne szó,bemenni apehoz,csekket kikérni,kifizetni,de ebben az esetben mi van nem tudom.Szerintem mivel nem az ő nevén van,nem fogják ráterhelni.Viszont lehet kérni részletfizetést!
2011. szept. 13. 19:17
senki nem tudja?
2011. szept. 13. 18:16
Ha valaki nem fizeti a TB-jét, ( se mh, se kereset stb) kórházba kerül, de nem tudja kifizetni a 40.000 Ft-os kórházi számlát sem, ráterhelhetik-e a lakásra, amiben lakik, ha az nem az ő nevén van jelenleg, de később egy részét örökölni fogja?
2011. szept. 13. 18:16
Tartozás- kifizetés kérdése

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook