Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy szoktassam a gyereket, hogy egyedül elaludjon? fórum

Hogy szoktassam a gyereket, hogy egyedül elaludjon? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. szept. 23. 14:49
Nálunk is hasonló a helyzet. A fiam 3 éves, nagy ágyban alszik és mindig oda kell feküdni mellé elalvás előtt. Beszélgetünk, hülyéskedünk, összebújunk, kb. 20-30 perc. Ezzel nem is lenne baj, csak éjszaka is felébred és átjön. Olyankor apja visszaviszi, lefekszik mellé, megvárja, míg elalszik és visszajön. Csak van olyan, hogy 2-3-szor is átjön egy éjszaka alatt, azért az fárasztó. A férjem nem engedi, hogy áthozzuk és fiam sem tudna mellettünk aludni, már próbáltuk, így inkább apa megy át hozzá. Remélem le fog erről szokni.
2011. szept. 21. 08:26

Találtam egy jó cikket ezzel kapcsolatban:


[link]

58. Szilvita (válaszként erre: 57. - Csibefalat2008)
2011. szept. 20. 15:15
2 éves volt pont. Pelus, de aktuális lenne, de nem hajlandó rá, így nem erőltetem. Tök fölösleges, úgy vettem észre. Majd pár hónap múlva megpróbálom újra, hátha...
2011. szept. 20. 14:26
Mekkora volt mikor a cumis eset volt? Az enyém 2 éves.A pelus nálatok még nem aktuális? Az enyém is elkezdte ezt a sikitozósdit, próbálom majd figyelmen kivül hagyni max veszek nyugtatót- magamnak...
56. Szilvita (válaszként erre: 55. - Csibefalat2008)
2011. szept. 20. 13:56

A cumi nálunk is sima ügy volt, pedig nagyon féltem tőle, mert állandóan követelte, egész nap szinte a szájában volt. Utáltam. Egyik este az ikeában voltunk és apjával hülyültek, hogy büdös a cumi, a pénztáros meg mondta, ha büdös, dobjuk ki. Úgy is lett (persze visszacsempészte nekünk). Este azt hittem hogy lefekvéskor balhé lesz, hát meg sem említette! Hajnalban persze mikor felébredt, volt sírdogálás a cumi után, de csak azért mert nagyon álmos volt, és nem bírt visszaaludni, de meséltünk neki, rötyögött és végül elaludt. Következő éjjel már 5 perc alatt visszaaludt, aztán már ugyanúgy ment minden, mint mikor cumi volt. Pár nap után megemlítette, hogy hol van, rötyögve elmondta, hogy kidobta a néni, a másikat meg ő mert eltört (jóval korábban), meg hogy anya büszke rá:)

A barátnőm meg azt csinálta, hogy mindig vágott picit a cumiból, és mire elkopott, addigra nem is kellett a gyereknek. Addig meg lehet neki magyarázni, hogy nagy lesz, stb.

2011. szept. 20. 13:36

Szia! Mardj ott vele mig el nem alszik, beszélgessetek eseteleg mondj mesét, mi arról beszélgetünk ki alszik már: családtagok, háziállatok aztán egyszer csak elalszik. Aztán kilógok a szobából. Úgy vagyok vele, tudja azt hogy lehet hozzám fordulni még alvás előtt is ha vmit akar, később ha gondja lesz oviba + suliba tudja akkor is jöhet.

Bandita itt vagy még? A cumiról leszoktatás tényleg ilyen egyszerű volt nálad? És a pelusról hogy csináltad? Tudom ez másik fórum lenne ha nem akarod ide irni küldheted privben is hátha más nem küzd ezzel:-(

2011. szept. 20. 10:51

sziasztok!

az én lányom 4,5 éves, és 1 hetes korától köztünk aludt (cicin aludt el). kb 2 éves volt, mikor vettünk neki gyerekágyat (a sosem használt kiságy helyett :D), azóta úgy alszik el, hogy odafekszek mellé, és ha elalszik átmegyek az ágyamba. éjjel ha felébred, átjön mellém aludni, és alszunk reggelig nyugodtan. ezzel nekem nincs is bajom, szeretek vele aludni. apuka külföldön dolgozik, gyakorlatilag 5 hetente van itthon 1 hetet, de olyankor általában szóvá teszi, hogy miért alszik még mindig velünk a gyerek. ezért kb 1 hónapja gondoltam egyet, és közöltem a gyerekkel, hogy nem jöhet át hozzám aludni, majd én átmegyek ha felébred és hív. nos, eleinte volt olyan, hogy 6x-7x kellett átmennem hozzá és ott ülnöm mellette a fotelban, míg vissza nem aludt. volt, hogy 40 percet ültem ott. (nem lepett meg a dolog, mert pici korától 2 óránként felébred minden éjjel, ez még a szopizós időszakban rögzült be neki gondolom...). de kb egy hét után valami véletlen folytán végigaludta az éjszakát. aztán már csak 2x-3x kellett bemennem, egy héttel később megint átaludta az egész éjszakát. de ezzel vége is volt, más javulás azóta sincs :(. én viszont már hulla fáradt vagyok a folytonos átmászkálástól, és nem a fotelban ülök míg elalszik, hanem befekszek mellé az ágyába :). ez persze marhára tetszik neki :). szóval itt tartunk, most várom a csodát :), hogy egyszer majd elkezdi végigaludni az éjszakákat. de már azzal is beérném, ha csak 1x kellene átmennem hozzá minden éjjel.

nálunk az nem jön be, hogy "mindjárt jövök, csak elmegyek pl fogat mosni, addig próbálj aludni", mert megvárja, míg visszafekszek mellé, nem alszik el addig. ha meg csak úgy otthagyom, hogy próbáljon egyedül elaludni, (úgy, hogy ne is várja, hogy visszamegyek) akkor meg kimászkál az ágyból, és áll a szobája ajtajában egy ideig csendben, aztán elkezd sírni, hogy menjek be.

ja, az oviban simán elalszik egyedül.

tudom, hogy ezzel nem segítettem a topikindítónak, csak leírtam a mi történetünket. bocsi! :)

53. Szilvita (válaszként erre: 50. - T_marcsi)
2011. szept. 15. 18:30
Remélem nálunk is eljön ez az idő...
52. Szilvita (válaszként erre: 43. - Andi6020)
2011. szept. 15. 18:29
Nem mindenki egyforma. Nálunk a gyerek sincs annyira oda az együtt alvásért, időnként van rá igénye, meg ha beteg. Akkor természetesen velünk alszik, bár én nem alszom valami jól ilyenkor. Általában a saját ágyában akar aludni. De arra határozott igénye van, hogy ott feküdjünk az ágya mellett, míg el nem alszik, ami általában fél és egy óra időtartam, tehát nem 10-15 percről beszélünk. Mivel későn alszik el, és a férjem fáradt, ha ő altatja, akkor bealszik a saját meséjén, ha én altatom, akkor a nappaliban a kanapén alszik be, és utána már nyilván nincs kedve dumálni meg filmet nézni, egyebek. Viszonylag sokat utazik is, szóval nem sokat látjuk:(
51. t_marcsi (válaszként erre: 50. - T_marcsi)
2011. szept. 14. 13:56
Igaz, hogy mikor elaludt mindig kijöttünk, és ha éjszaka sírt, visszamentem. Magunk közé sosem raktam, és mindig kiságyban aludt, amíg megmaradt benne, mert a légzésfigyelő máshogy nem működik. Most ha otthagyjuk mondókázik, mesél-beszélget magában, de ha szól hogy apa vagy anya gyere, akkor visszamegyünk, és egy kicsit ottmaradunk vele.
50. t_marcsi (válaszként erre: 4. - Annaluca)
2011. szept. 14. 13:48
Nálunk 2 év 2 hónaposan egyik napról a másikra működött a dolog. 1,5 éves kora óta nem kiságyban alszik, és mindig is a saját szobájában aludt, inkább mi aludtunk ott mellette, először matracon, majd befeküdtünk a gyerekágyba amíg elaludt.
49. f8db0709b8 (válaszként erre: 47. - Andi6020)
2011. szept. 14. 11:03

vettem a lapot!

de csak ez is tönkre tudja tenni a házasságot,működjön bármily jól is!

48. andi6020 (válaszként erre: 46. - Csgybzs)
2011. szept. 14. 10:49
Neked is 44. Hsz.
47. andi6020 (válaszként erre: 45. - F8db0709b8)
2011. szept. 14. 10:48
44. Hsz.
46. csgybzs (válaszként erre: 43. - Andi6020)
2011. szept. 14. 10:25
És Neked nincs igényed arra, hogy kettesben bújj össze esténként a pároddal, kikapcsolj, nő legyél, ne csak anya??
45. f8db0709b8 (válaszként erre: 43. - Andi6020)
2011. szept. 14. 09:38

Apa,anya együtt alszik,ez így van rendjén.

A gyereknek is kell magánszféra,egy saját birodalom,és ez a saját szobánál és ágynál kezdődik.

Nem gondolom,hogy a gyerekem miatt akarom tönkretenni a kapcsolatot apával,hogy az egyébként is kevés együtt töltött idő,még kevesebb legyen.Azt meg pláne nem akarom,hogy másik néni ágyából rángassam haza a páromat,mert a gyerek miatt nem lehetünk együtt.

lehet kővel dobálni,én nem tolerálom az együtt alvást a gyerekkel!

44. andi6020 (válaszként erre: 43. - Andi6020)
2011. szept. 14. 09:33

Mondjuk az én hozzászólásom egyáltalán nem ide való, mivel az a kérdés, hogy "Hogy szoktassam a gyereket, hogy egyedül elaludjon". Szóval vegyétek úgy mintha nem mondtam volna semmit.


Az utolsó mondatomat kivéve, mert azt továbbra is fenntartom.

43. andi6020 (válaszként erre: 42. - Csgybzs)
2011. szept. 14. 09:31

Mindenre van megoldás szerintem.

Az én gyerekem igényli az együtt alvást. És én is. Nem mondom, hogy ez követendő, de nálunk így van. És nekünk jó így. A gyerekek sem egyformák. Apa anya együtt alszik, miért kellene a gyereknek külön, egyedül, ha nem akar. Ismétlem, nem mondom, hogy így kellene lenni mindenhol, de nem értem, hogy ez miért baj. Persze ha apukának gond, az más.

De azt nem hiszem, hogy "csak ez" tönkretehetne egy amúgy jól működő házasságot.

42. csgybzs (válaszként erre: 41. - Andi6020)
2011. szept. 14. 08:09

Hát, volt már rá példa a világtörténelemben, hogy apuci keresett olyan nénit, aki hajlandó/képes/tud/bír szexelni vele....


Na de "viccet" félretéve. Igenis eltávolodhatnak szerintem attól, hogy nincs magánszférájuk és a gyerek mindig mindenhol "jelen van". Legalább az éjszaka had legyen a kettőjüké nem?

41. andi6020 (válaszként erre: 13. - Csgybzs)
2011. szept. 14. 06:39
...ettől? :O
2011. szept. 13. 22:24

Nekem pl a gyerek olyan 1-1,5 éves koráig külön aludt. Nem volt semmi gond. Persze elég sokszor kelt fel mert nagyon rossz alvó, de én bírtam hogy éjjel akár 10x is átmentem. De amikor kikerült a kiságyból akkor már nem tudod visszavinni mert visszajön. Rá meg nem zárhatom az ajtót. Este mese után nálunk is együtt alvás. Itthon nem hajlandó nélkülem aludni csakis anya jó. Simogatja a hajam, puszilgat úgy alszik el. És az oviban meg alszik a többivel. Én is azt hittem hogy majd ha már ott elalszik akkor itthon is könnyebb lesz. A fenét... ugyanúgy megy. Most átrendezzük épp a szobáját hátha akkor majd jobban fog ott aludni (mert most már ugye el tudja mondani hogy mi tetszik neki és mi nem).

Én azt mondom hogy mindenre meg kell érnie a gyereknek. Nálunk a cumi és a pelenka is így volt. Megbeszéltük hogy nézd kisfiam már olyan koszos ez a cumi, nem lehet kimosni, a végén még beteg leszel tőle. Dobjuk ki. Együtt kidobtuk és azóta se kérte egyszer se. Pedig addig nem tudott aludni nélküle.

39. Szilvita (válaszként erre: 38. - Zsuzsika83)
2011. szept. 13. 22:15
Igen, ilyen már volt délben nálunk is, sőt, ma felébredt délután két óra alvás után, és mikor bementem, rövid beszélgetés után közölte, hogy menjek ki:) Fél óra múlva megjelent a nappaliban tök jókedvűen. Szóval van ilyen, de este még sosem fordult elő. Megpróbálom, hátha ez beválik. Szerintem neki az nem tiszta, hogy csak ő alszik, és mi nem.
38. zsuzsika83 (válaszként erre: 36. - Szilvita)
2011. szept. 13. 21:46
Egyébként ha nem akarod sírni hagyni, akkor csak annyit tehetsz, hogy időnként próbálkozol, vagy sírni hagyod. Én pl. 3 napja egy véletlen folytán jöttem rá, hogy a lányom néha már hajlnadó egyedül elaludni. Most is mondtam neki, mindjárt jövök, csak még elmosogatok. Nyitva hagytam az ajtót, hallja a hangunkat, de azóta csend van. 2 napig így elaludt délben magától, ma pl. nem. Ha viszont behúzom rá az ajtót, ordít. Szóval esetleg próbáld meg így, hogy anya mindjárt jön, de hagyd nyitva az ajtót.
37. csgybzs (válaszként erre: 36. - Szilvita)
2011. szept. 13. 21:37
Ja, én tényleg nem gondolom ám sehogy, szép is lenne, ha nulla tapasztalattal belevauvauznék, csak fura olvasni, hogy sok családban mennyi "gondot" okoz a gyerek. Tudom mindenki szerint megéri...
36. Szilvita (válaszként erre: 35. - Csgybzs)
2011. szept. 13. 21:30
De, de szerintem ez mostanság (két éves kora körül) kezd kialakulni. Mi is vívjuk a csatákat:) Sejtem, hogy gondolkodsz, hidd el, nem olyan egyszerű. De muszáj lesz megnevelni:)
35. csgybzs (válaszként erre: 33. - Szilvita)
2011. szept. 13. 21:23
Na de nem az lenne a normális, ha azért az anya kezében lenne a "póráz"? kérdem én laikus......
34. rudyvica (válaszként erre: 30. - Zsuzsika83)
2011. szept. 13. 20:59

Én is ugyanigy jártam - nekem 3dik gyerekem - az elsö kettö ugy aludt, kulön ágyba, egyedul. Puszi, simogatás, kijöttem a szobából és egyedul elaludt mindkettö. Mig jött ez a picurka és kiforgatott minden következetességet.

Ahogy Te is, én sem birtam a minden éjszaka fennt levést, következetesen vissza simogatni öt a kiságyába kb 20szor egy éjszaka.

Most ö is mellettunk alszik, igy legalább alszok valamit éjjel.


Szóval szerintem ez teljesen gyerek-vérmérséklet fuggö

33. Szilvita (válaszként erre: 32. - Zsuzsika83)
2011. szept. 13. 20:53
Szerintem mindenki így áll hozzá, aztán rájön, hogy a gyerek egy külön emberke, akinek akarata van és bizony kitartóbb mint te:D
32. zsuzsika83 (válaszként erre: 27. - Csgybzs)
2011. szept. 13. 20:52
Én is úgy áltam a gyerekneveléshez, mit te. Volt gyönyörűen berendezett babaszoba, kiságy meg minden. 3 hónapig próbálkoztam a külön szoktatással, aztán amikor arra ébredtem a kiságy mellett a szoptatós fotelben, hogy mindjárt kiesik a kezemből a gyerek, mert elaludtam, akkor döntöttünk úgy, hogy ez így nem mehet tovább. Onnantól alszik mellettünk egy heverőn, mert ahogy letettem a kiságyba azonnal üvöltött. A heverőn viszont ha elaludt szopcsi közben, nem ébredt fel, ha én felkeltem mellőle.
31. Szilvita (válaszként erre: 25. - Csgybzs)
2011. szept. 13. 20:48
Köszi!:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook