Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Túl sok gyomorsav ellen mi használ? fórum

Túl sok gyomorsav ellen mi használ? (tudásbázis kérdés)


2013. márc. 10. 12:47
Nekem ha túl sok a gyomorsavam akkor nyers babot,és rizsát eszem.Nekem bevallt módszer,és ettől gyorsan elmúlik a gyomoregesem.
2012. szept. 5. 21:30
PÁLINKA !!!
27. Icuska538 (válaszként erre: 26. - Mariann63)
2012. szept. 5. 20:45
A fogyás nagyon sokat javít a helyzeten .
2012. szept. 5. 18:15
Én a paleos táplálkozást ajánlom ez ügyben.Semmi gyomorégés, gyomorfájás, amióta eszerint táplálkozom.Viszont ledobtam 19 kilót, és sose vagyok éhes.
25. Cucicsillag (válaszként erre: 24. - Nik84)
2011. szept. 23. 12:13

Az biztos, ahány ember annyi féle. Páromnak sem jön be a tej, de mi anno ezt így tanultuk.

Én pl. a citrommal vagyok haragban, attól görcsölök be úgy, hogy ihajj.

Remélem a fórumindító azóta eljutott már orvoshoz, mert veszélyes üzem.

24. nik84 (válaszként erre: 23. - Cucicsillag)
2011. szept. 23. 12:09
nekem pont a tej csinál durva gyomorsavat! szóval azért az sem bombabiztos mindenkinek! Ki kell próbálni kinek mi jön be!
2011. szept. 23. 10:41

A citrom és a grapefriut is felejtős, meg a szódabikarbónát sem tudom elképzelni, hogy hatásos lenne (max.büfögtet)

Amit beválik, az egy pohár tej (persze nem az agyontartósított, 2021-ben jár le a szavatossága tipusúra gondolok) mert képez a gyomorfalon belül egy réteget, ami védi a nyálkahártyát.

+no stress :o)

Utóbbi árt a legtöbbet.

Ja, és a salvus vizet tényleg sokan dícsérik, bár nem próbáltam.

22. dalya (válaszként erre: 2. - Warnika)
2011. szept. 23. 09:24
Igen a salvus víz csoda, nekem nagyon használ, pedig 20 éve van nyombél fekélyem, és eddig csak a drága gyógyszerek voltak, több kevesebb sikerrel, de a salvus nagyon jó.
21. P.marianna (válaszként erre: 20. - 636640b917)
2011. szept. 23. 09:10

Nem fogok veled tényekről vitatkozni. OKOZHAT fekélyt a szódabikarbóna, mert kimarja a gyomorfalat.


A fűszeres ételek OKOZNAK savat és a stressz IS.

Ne beszélj össze-vissza.

20. 636640b917 (válaszként erre: 19. - P.marianna)
2011. szept. 22. 23:04

A szódabikarbóna sosem okoz és okozott fekélyt....!!!!!!

Valóban orvos...jó tanács..párosítva a sok sok savlekötővel..

Érdemes elolvasni a mellékhatásait, na ezek okoznak fekélyt!!!

A fűszeres kajának sok köze nincs a savhoz....

Stressz--reflux--gyomorsav.....

2011. szept. 21. 14:25

Nem játék, a házi praktikákkal többet ártasz, mint használsz.

Szódabikarbónát semmiképpen ne végy be, mert fekélyt okoz!!!!

Általánosságban elmondható, hogy az étkezéssel és a sporttal tudod befolyásolni, de mivel a sav kimarja egy idő után a gyomorfalat, a nyelőcsövet és fekélyt, majd rákot okozhat, orvoshoz kell(!!!)menni.

Ne egyél-igyál cukrosat, szénsavasat, paradicsomot, káposztát, hagymát, este sokat, zsíros dolgokat stb. Kávét, teát, egyéb irritatívakat.


Repceméz, napi 3-szor egy kanállal, kúraszerűen , hónapokig használva jó lehet.


A sav nem egy kis vacak tünet, amivel nem törődni is jó. Nem játék.


Sportolj, mert az oldja a stresszt és a stressz savtúltengéshez vezet.


Vény nélküli szereket NE, orvos!!!

2011. szept. 21. 14:12
lenmag,szodabikarbónát nem ajánlom!
17. Lona55
2011. szept. 21. 13:08

Szia!

A natúr pattogatottkukorica elmulasztja és finom is.

2011. szept. 14. 18:44
Köszi mindenkinek,vettem salvus vizet,szódabikarbonát,ezekkel kezdtem a napot.Napközben jól voltam,de mostanra már érzem a savat.A citromtól félek,mézet is kipróbálom majd.További szép napot mindenkinek.
2011. szept. 14. 08:00
Nekem is a repce méz jött be, illetve extrémebb esetekben a R.e.n.n.i.e.
2011. szept. 13. 14:08
Citrom és salvus víz. Nekem a salvus víz mindent megoldott. Olyat mindenképpen igyál!!
13. fd8e423e9e (válaszként erre: 11. - Vimafe)
2011. szept. 13. 14:04
Ez érdekes, mert pl. nekem vannak olyan lúgosító ételek, amelyek kifejezetten savat csinálnak, és pl. a hús mindig jó. Szerintem ez annyira egyéni.
12. 7a183ed54a (válaszként erre: 9. - Fd8e423e9e)
2011. szept. 13. 14:03
Nekem 6 éve vették ki az epeköveimet.Akkor leszoktam a cigiről,most meg a kávéról,/amit mindig reggel éhgyomorra szoktam inni.Azt hittem nem is tudok élni az én reggeli kávém nélkül,hát mégis.Nekem az a tapasztalatom,mindegy mit eszek,már pl.korán reggel fáj a gyomrom,nincs étvágyam,aztán később tudok enni,akkor meg az a baj,hogy ettem.Sajnos vannak gondok az életemben,és tudom a stressz is hatással van rám,de a gondokat egyenlőre nem tudom megoldani.A tanácsaitok közül kipróbálok párat,hátha nekem is beválik.Most jutott eszembe,rizs diéta,1-2 napos,15 vagy 25 dkg főtt rizs,5 adagra elosztva almával,banánnal,szőlővel,az utóbbi kettő lúgosít is.Szerintetek?
11. Vimafe
2011. szept. 13. 13:44

Próbálj meg minél több lúgosító ételt fogyasztani és nagyon kevés savas ételt....

Hátha ez beválik :)

2011. szept. 13. 13:42

Sziasztok!

Nekem is sok volt a savam, gyógyszerhegyek... nem segített semmi.

A stressz az első , amit likvidálni kell...

Sok sok relaxal..

Aztán 1 héten keresztül reggel és este 1 mokkáskanál szódabikarbóna és 1 db citrom leve, összekevered és felhöpinted.Vigyázz, mert kifut, lassan öntsd hozzá a citromot.

A másik szintén szódab..s recept.

3 héten keresztül minden étkezés előtt 1 mokkáskanál szb. 1 dl vízben feloldva.

A grapefruitot pl sem refluxosnak sem savtúltengésben szenvedőnek nem szabad alkalmazni!Erre vigyázzatok!!

Az rendben van, hogy a citrom lugosít, de a grape másként funkcionál szervezeten belül...

talán tudtam segíteni:-))

Szép napot Mindenkinek!

2011. szept. 13. 13:41

nekem epeműtét óta jelentkezett ez a probléma


csatlakozom, a legjobb a salvus víz, de ha marja torkomat egy-két rennie is segít kicsit


jah és vaj-margarin felejtős, ha reggel azzal kezdek, tuti sav az egész napom (de az epeműtét miatt már van egy-két tiltott dolog a listán:((( )

2011. szept. 13. 13:38
Nálunk is a szódabikarbóna a menő :) Meg a szénsavas, cukros löttyök, péksütik mellőzése, és sok gyümölcs, zöldség :) jobbulást!
2011. szept. 13. 13:33

Nálunk a családban a szódabikarbónás víz mindenkin segített ilyen esetben. (2dl vízben feloldok 1 csapott taáskanállal) Az íze rossz, de hatékony. A stressz is okozhatja.

Jobbulást!

2011. szept. 13. 13:33
a férjem gaviscont szedett, neki az jó volt
5. Sunny1 (válaszként erre: 2. - Warnika)
2011. szept. 13. 13:33
Meg a grapefruit is. Talán kicsit jobban, mint a citrom, de biztosan azért, mert abból többet eszik meg egyszerre az ember.
4. Sunny1 (válaszként erre: 1. - 7a183ed54a)
2011. szept. 13. 13:32
Nekem sem használt a gyógyszer, igaz csak egy hónapig szedtem, de semmit sem javultam, így feladtam. Utána leszoktam a főzős kávéról, helyette csökkentett koffeintartalmú kevergetőst kezdtem inni, és reggel, este megiszom egy deci salvus vizet. (van a spaarban is). Azóta klasszisokkal jobb a helyzet.
3. szöszi71 (válaszként erre: 1. - 7a183ed54a)
2011. szept. 13. 13:31
Nekem a repcevirágméz nagyon bevált, ez megköti a savat.
2011. szept. 13. 13:30

citrom = lúgosít

salvus gyógyvíz

2011. szept. 13. 13:28
Nagyon sok a savam,szeretnék valami diétát,/de ne háztartási kekszet ajánljatok/ami segíthet savtúltengés ellen.Már a 2-k gyógyszert kapom,de nem érzem,hogy javulna a helyzet.A dokim most nem elérhető.De jól jönne valami jó tanács.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook