Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mi a különbség az aerob és a cardio mozgás között? fórum

Mi a különbség az aerob és a cardio mozgás között? (tudásbázis kérdés)


2012. jan. 31. 11:46

Az aerob (ahol van elég axigén) ELLENTÉTE az anaerob (ahol nincs elég osxigén, tejsav termelődik, izomlázad lesz). Jól tudom?


Attól, mert valami aerob, még lehet kardió is, vagy nem?

Szerintem a két fogalom nem zárja ki egymást, akár ugyanazt a mozgást is leírhatja, de egyik a szív, másik az oxigén szempontjból.

Lehet, hogy rosszul gondolom, aki szakértő, cáfoljon!

2011. szept. 13. 09:40

Kardio: az állóképességed erősítésére,a tűréshatárod kitolására szolgál azzal, hogy a szíved izomzatát is erősíti, valamint az izom megdolgoztatásával segít a hajszálerek képződésében. Minél több van belőlük, annál nagyobb az izom, ergo annál kevesebb dolga van a szívnek. Magas pulzusszámon, "lihegve" végzett gyakorlatok.


Aerob: a hosszú távú teljesítőképességedet tolja ki, zsírégetésre kiváló, mert attól aerob, hogy elegendő levegővétel (leegyszerűsítve) a feltétele. A zsírégetéshez is kell oxigén, és ahhoz is, hogy akár órákig tudj edzeni kifulladás nélkül.

2011. szept. 13. 09:35

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy mi a különbség az aerob és a cardio mozgás között?

Kinek melyiket javasolják? Én fogyni szeretnék még 3-4 kilót, de nagyon nehezen mozdul. Eddig lement 15 kg.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook