Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hajtetű elleni küzdelem.... fórum

Hajtetű elleni küzdelem.... (beszélgetős fórum)


1 2 3
74. ,zumba (válaszként erre: 73. - Franc22)
2022. okt. 9. 10:08
Kemény helyzetet idéz elő ez a tetű. Nagyon régen jártam iskolába, gyerek is, de nem találkoztunk vele. Nem is láttam sosem. A mai világban ilyentől kell szenvedni.
73. Franc22 (válaszként erre: 72. - Dia2022)
2022. okt. 9. 09:51

Húúú, hát ez nem semmi.

Tavaly az iskolába nagyon sok tetüs volt nálunk. De nem igazán foglalkoztam vele.

Idén az oviba közölték, hogy ismét felütötte a fejét. Na most én annyira parás vagyok. Konkrétan csak rá gondolok és napokig vakarózom. Lányom kis barátnői szinte mind kaptak. Minden nap nézem a fejét, ha látom csak kicsit is hozzányúl. Vettem megelőző sprayt, 9naponta fújom a fejét neki és magamnak. Sampont is szereztem be. Én iszonyodom ettől.


Amúgy nem lehet, hogy az ovis ágyba van és azért kapjátok el folyton???

Másra nem tudok gondolni, ha otthon már átmentél mindenen.

Ismerősöm gyerekgondozó és mondta, hogy a matracokat is ilyenkor fertőtlenítőporral szórják és alaposan porszívózzák. Hátha egy próbát megér otthon is . Szőnyegen is.

Míg írtam, konkrétan szarrá vakarom magam, mert olyan érzésem van, mintha rajtam mászkálnának.

2022. szept. 7. 12:57

Sziasztok!

Hát nekünk ez az év kegyetlen ebben a témában. A lányomba március óta találtam minden hónapban bogarat, serkét. Az iskolában szóltam minden egyes alkalommal. Azonban a pedagógus reakciója annyi volt, hogy kezeljem rendszeresen, mert ezek szerint szeretik a vérét minden héten. Hozzáteszem minden áldott hónapban vettem a paranit sampont minden hónapban kentük a fejét. Olyan érzésem van mintha már immunisok lennének rá. Több mindent olvasgattam hogy nem él meg vér nélkül. De akkor hogy irtom ki? A leghihetetlenebb számomra az hogy a napokban a saját hajamba is találtam nem kevés bogarat. (festett dús hosszú hajam van). Lekentük pedexel. Jah és csak bogár volt serke nem. Minden esetre a lányom haját is lekezeltem vele.

Mi tévő legyek?

Most kipróbáltuk a pedexet. Hátha.

Bútorba, ágyba beköltözhet? Mivel irtsam ki ha igen?

71. 4c1a787e8f (válaszként erre: 70. - Vbanita)
2015. okt. 31. 15:18

A serke nem hal el szerintem, de jól tetted, ha kitetted őket.

Aztán ha lesz lehetőség, mosás, sőt én azokat is előtte kicsit megöntözném azzal a vegyszeres folyadékkal, amivel a hajakat is kezeltem.


De azért nyugi, nálunk anno mindenkinek be lett egyszer mosva a feje a lakásban a vegyszerrel, ágyneműk lecserélve, aztán ennyi. A szer 2-3 hétig meggátolja, hogy beléd menjen a tetű. Azért költözni, meg felégetni nem kellett... :-)

2015. okt. 31. 15:03
Sziasztok!Érdeklődnék,hogy akinél előfordult tetü, az mit csinált a plüssökkel? Sajnos nem tudom őket pár napig kimosni őket. Kiszáműztem mindet a teraszra,nem hal el a tetű pár nap alatt? Köszi a válaszokat :)
69. a1a5b8f69a (válaszként erre: 1. - Coline)
2011. okt. 27. 13:26
szólj az iskola orvosnak vagy a védőnőnek az ő feladatuk hogy a gyerekek ne kerüljenek így közösségbe...reggel a védőnőnél, vagy iskolaaszisztensnél kezdenek átnézi őket ha gond van lekezeli és hazaküldi őket vagy kapásból haza... vagy a tanítónéni küldje haza azonnal, az oviban így működik, nem engedik közösségbe...
68. amika1
2011. febr. 18. 12:15
kőszi
2010. ápr. 16. 18:34
szia! köszi a választ!
66. lilmo
2010. ápr. 14. 20:32
köszi
65. Náíma (válaszként erre: 64. - Lilmo)
2010. ápr. 14. 20:30
Hát ,legfeljebb ha elmegy a kislány,jól nézd meg a gyerekek fejét!Én úgy tudom,hogy nem lehet egyszeri kezeléssel ki írtani őket!Meg kell ismételni!
64. lilmo
2010. ápr. 14. 20:18
2
63. Náíma (válaszként erre: 62. - Lilmo)
2010. ápr. 14. 20:14
Hát azért vigyázz!Jobb félni mint megijedni!Vannak gyerekek a családba?
62. lilmo
2010. ápr. 14. 20:08

Sziasztok!

Keresztlányom fején tegnap találtak tetűt. Kiirtották. Holnap jön hozzánk. Szerintetek még fertőz?

2010. ápr. 12. 19:30
sziasztok! elfelejtettem megkérdezni, hogy mennyi idő után lehet abbahagyni a kezelést? ha 2x úgy kezeltem le, hogy tiszta, akkor már elég csak megelőzni? köszi!!!!!!
2010. ápr. 10. 17:06

Sziasztok!


Sok hozzászólást elolvastam és nálunk nagyon jó a védőnő, de szerinte a gyerekem és én is mentesek voltunk, miután találtam a fejében vagy 10-15 bogarat egy kupacban. Szerinte akkoriban keltek ki és ez volt a szerencsénk. nem tudom honnan jöttek, de már mindent átfertőtlenítettem! Szóval megnézett minket, rendben vagyunk, aztán este mégis találtam a lányban 1-et és magamban 1-et. sajnos engem senki nem tud átvizsgálni alaposan, mert anyám nem látja a bogarakat. Először ijedtemben 2 napon át reggel és este lekentem a fejünket pedex-el, aztán vettem a paranit irtóspray-t és azzal is lekentem mindenkit ahogy kell, de nem tudom, hogy ez használ-e. Szerintetetk melyik a legjobb? És ha megszabadultunk tőlük, akkor milyen sampont használjak? Köszi a válaszokat! (Én egy abszolút bogárfóbiás vagyok, ezért valami nagyon hatásosat keresek, mert csak a katicabogarat tűröm el, mást nem!!!!) köszi

59. macs30
2010. márc. 29. 18:25
sziasztok:)nekünk a teafaolajos sampon és a paranit nevű szer vált be:)jah és a tetű avagy serke fésű...
2010. febr. 10. 10:42
sziasztok!tényleg semmit sem lehet tenni a tetüs gyerek szüleivel?nekik vannak csak jogaik?és a másik gyereknek,és szüleinek???védőnő tehetetlen,tanárnő tehetetlen.akkor ki tehet valamit?tudtok segíteni?előre is köszi
2010. jan. 2. 18:27
Mi most küzdünk ezzel a gonddal. De nehéz amikor a két éves lányom nem engedi magát bogarászni.
56. Szabokisandi (válaszként erre: 54. - Bajusz9)
2009. aug. 23. 16:42

Szia! Nehéz kiírtani, de megoldható. Az első alkalommal nagyon ideges voltam miatta. Féltem, ha elkapom, akkor nekem ki nézegeti naponta a hajam. A férjem alig volt otthon és volt egy picikém is. A lényeg az, hogy rendszeresen nézd át és szedd ki, amit csak találsz. Amikor pedig már úgy látod, hogy nincs, akkor is kezeld még sokáig minden héten, mert ha egy is marad, akkor kezdheted előről. Ha rendes a védőnőtök, akkor kérheted a segítségét, hogy nézze át ő is. A Pedexet nem is ismerem. Nekem ez a Neemoxan bevált, mert a nittyfor nagyon kiszárította a fejbőrét, ezért felváltva használtam neki.

Hajrá!


Amúgy szerintem is felháborító, hogy mehetnek közösségbe, mert így visszafertőzik egymást.

55. bajusz9 (válaszként erre: 49. - Monoszs)
2009. aug. 22. 08:45
Úgy tudom 48 órán belül elpusztulnak fejen kívül, én lefújtam mindent írtószerrel, nem várok annyit sem.
2009. aug. 22. 08:42

Egy hete küzdünk. A Pedex nem pusztította el a serkéket, csak az élő nagyokat. Nem tudtam az összes serkét leszedni, ami maradt, azok most kelnek ki. Így naponta hajmosás, hajbalzsamozás (utána jöhet majd a hajzsírosodás rendezése), majd Nittyfor, vagy Pedex. Tiszta ágynemű, már a havi mosópor, öblítő adagomat elmostam egy hét alatt.

Nekem festett hajam van, és bizony átjöttek bele közvetlenül festés után is. Viszont serkét nem raktak...

A fiúk hajába viszont nem mennek (remélem nem is fognak).

Még van egy hetünk, aztán iskola. Addigra teljesen végeznünk kell velük. Ha maradna véletlenül, akkor kiíratom az orvossal, rettenetes lelkiismeret furdalásom lenne, ha bárki elkapná Tőle.

2009. aug. 21. 00:13
Az hogy mehet közösségbe így tetvesen és fertőzheti a többi gyereket,ez egy szemét mocskos rendelet amit azonnal meg kéne szüntetni!
52. 49ca420470 (válaszként erre: 42. - Coline)
2009. aug. 21. 00:11

Nem állsz messze a valóságtól mert mikor a lányomban volt ovis korában akkor a tetűírtóval 2x egymás után kentem le a fejét vastagon és mikor megmostam a haját és szárítottam,akkor ott futott a nagy kövér tetű a hajszárító elől.Tehát nem mindegyik tetűírtó jó,régen petróleummal kenték le a fejét a gyereknek majd bekötötték pelenkával és a tetvek kiültek a pelenka tetejére és egyetlen írtás elég volt.Magyarországon Eu tiltás miatt nem árulhatnak olyan írtószert ami szennyezi a vizet a levegőt a talajt és emiatt igen gyengék az írtószerek.

Festett hajba valamiért nem megy a tetű én sem kaptam el a lányomtól pedig igen sokat összebújtunk és én mire észrevettem(álmomban sem gondoltam volna arra hogy tetves)addigra már nagyon sok volt benne.Már ovi után 2 hétig a mamánál volt mire észrevettük a mama ugye nemlátta mert rossz a szeme.

Mi si hetekig írtottuk és én is minden hajmosás után még hetek múlva is lekentem a fejét.Nagyon megszenvedtünk vele.

2009. aug. 20. 23:17

Sziasztok! Az én lányom haja elég hosszú volt mindkét alkalommal, amikor elkapta az oviban/iskolában. Az alábbi menet vált be. Minden nap - akár többször is - átnéztük a fejét és az összes állatot és serkét, amit csak találtunk, kiszedtük a hajából. Aztán hajmosás, van egy krém (Neemoxan), amit bele kell fésülni a nedves hajba. Vettem hozzá egy tupírfésűt, mivel annak elég sűrű a foga és azzal fésültem bele. Máskor meg a hagyományos Nittiforral kezeltem, azt is tincsenként, vattával az egész hajhosszon, nagy figyelemmel a tarkóra és a hajtőre.

Amikor már negatívnak láttam, akkor is kezeltem még hetekig hajmosás után, hogy a maradék is elpusztuljon. Mert első alkalommal bizony nem így tettem és az egész nyár el lett szúrva, mert visszajöttek... Szóval 6 hétig még minden hajmosást követően lekezeltem.

Hogy a ruhán életbe marad e, fogalmam sincs. Már olvastam róla, hogy ilyen módon nem terjed.

2009. aug. 15. 09:25
Jaj, bocsánat, előre is köszönöm a válaszokat.
2009. aug. 15. 09:24

Sziasztok, minket is utolért az "áldás". A lányom barátnője volt nálunk 5 napig, nyüzsögtek a fején a tetvek. Mindenfelé találtam amerre járt a lakásban. A fejeket lekezeltem előírás szerint, de a többi részlet homályos előttem.

Azt szeretném kérdezni, meddig él a tetű fejen kívül, illetve, hogy mibe áztassam be a kényesebb ruhákat, ami kiírtja a tetűt, és nem teszi tönkre a ruhát.

48. e.andi (válaszként erre: 46. - Sugallat)
2008. júl. 5. 09:34

Szia!

Ezen az oldalon találsz képeket róla. [link]

Sajnos nálunk is probléma, de már meghülyülök tőlük, a puszta gondolattól elkezdek vakarózni :(

47. mami40 (válaszként erre: 46. - Sugallat)
2008. jún. 9. 22:50
Szia Sugallat! Én találtam egy sampont és kondicionálót, amit már ki is próbáltunk és nálunk már bevált. A Rózsakertben lévő gyerekfodrászatban lehet kapni és az a neve, hogy "Lice-free zone". Kimondottan tetmegelőző, gyógynövényes sampon, így ha időben értesülünk a tetű megjelenéséről az oviban, suliban, akkor ezzel mossuk a gyerekek haját és nem megy bele a tetű. A fodrászatot úg hívják, hogy Tincses-sziget, nagyon aranyos, és ott lehet ezt is többek között kapni. Sok sikert!
2008. jún. 9. 19:07
Sziasztok!Ugyan régen írtatok ide de nekem mégiscsak lenne kérdésem!? már rengeteg oldalt megnéztem de pl.tetves hajról képet sehol nem találok!!! Soha nem voltam tetves és a környezetemben sem fordult elő!!! Pusztán kíváncsiságból meg hát persze jó lenne tudni, hogy is néz ki a hajban!
2008. márc. 31. 15:39

Bizony ám! Nem lehet kitiltani óvodából sem. Megkérhetjük a szülőt, hogy legyen kedves lekenni a csemete fejét és bíznunk kell a együttműködésében. Ha nem csak serkét találok, hanem bogarat is (vagy a szülők nem kenik be a gyereket), én bizony az oviban nap közben lekezelem az apróságok buciját, hogy nehogy tovább vándoroljanak a "lakók".

Kérek mindenkit, mielőtt a pedagógusokat szapulja, gondoljon arra, hogy mi (főleg oviban) folyton összebújunk a gyerekekkel, -hiszen a kicsiknek kell a meghitt mese, az együttjátszás- és igencsak ki vagyunk téve a fertőzésnek, mégsem háboroghatunk senkinek. Csöndben megvesszem a tetűírtót és kenegetem magam is...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook