Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hivatásos nevelőszülővé válás fórum

Hivatásos nevelőszülővé válás (beszélgetős fórum)

2012. aug. 13. 14:48
Kedves Nevelőszülők,egy kiadványon dolgozok ami a nevelőszülői hivatást szeretné népszerűsíteni, megismertetni az emberekkel.Eddig elég sok dolog szólt a nevelőszülőség ellen, hogy milyen embert próbáló munka, nincsenek megbecsülve stb.de szeretnék arról is írni, mi a szépsége annak, ha valaki nevelőszülővé válik.Vannak-e előnyei,miért jelentkezzen valaki nevelőszülőnek.Ha tudtok segítsetek ebben, nagy szükség van az olyan emberekre, mint ti. Köszönöm
16. megi04
2011. szept. 14. 19:46

Igen,én is éppen ma reggel hallottam róla,mi történt.

Nem igazán értem....Úgy tudom,a tanfolyam előtt alkalmassági vizsgálat is van,amibe bele tartozik az is,hogy alapos tesztnek vetik alá a jövendő nevelőszülő lelkivilágát!!

Na most vagy az orvos hülye,vagy a tesztek feleslegesek!

15. 52dc947cc5 (válaszként erre: 12. - Megi04)
2011. szept. 14. 15:28

Igen sajnos ez Magyarország.. borzasztó ami nálunk megy. Nem elég, hogy éveket kell várni a teljes örökbefogadásra, de olyanoknak simán kiadnak gyerekeket akiknek nem lenne szabad. Akinek meg nem lehet bármi okból kifolyólag az meg várjon éveket és még az sem biztos, hogy kap..

Épp tegnap néztem a híradót, a nő 4 nevelt gyereket éheztetett és vert és a gyámügy nem vette észre.. Hihetetlen.

14. kacsa mama (válaszként erre: 13. - Karnevál)
2011. szept. 14. 07:37

Én is adtam örökbe több gyermeket,tavaly 2 fiút külföldre amit nagyon meg szenvedtem, különböző okok miatt.

Nem könnyű feladat,mert az agyamban azt mondom,hogy csak kölcsön vannak itt a kicsik,de a szivem mást diktál,nagyon nehéz a kettő között navigálni.

Nagyon sok mindent tudnék mesélni,16 év tapasztalat van a hátam mögött,és nem kevés gyermek.

2011. szept. 14. 00:40
Van ilyen is olyan is nevelőszülőkből.Tudok olyanról akik éveken keresztül neveltek 6 gyereket,akik testvérek.Apának,anyának szólították a nevelőszülőket,akik visszaadták a gyerekeket,mert "nem jött be a számításuk"Ezt ők fogalmazták így..De olyan családot is ismerek akik fogyatékos,sérült gyerekeket vállaltak,és olyan nagy szeretetben nevelték őket,mintha sajátjaik lettek volna.Azzal is számolni kell,h a nevelőszülőtől elkerülhet úgy is a gyerek,ha örökbeadható.Az előbb említett esetben is ez történt.Mindhárom kisfiút külföldre fogadták örökbe,iszonyú fájdalmas volt a nevelőszülőknek..Én csak a fejlesztőpedagógusuk voltam fél évig,de annyira megszerettem azokat a kis drágákat,h picit belehaltam mikor tudtam,h utoljára látom őket.Hosszú idő kellett,h fel tudjam dolgozni,el sem tudom képzelni,h a nevelőszülők mit érezhettek.Szóval szerintem aki ezt szeretné csinálni,tudnia kell,h ez is benne van a pakliban,h bizony el kell őket engedni ha örökbefogadhatóak.Ők pl 2 kislányt azért fogadtak örökbe,h el ne vigyék őket.Meg is kapták,h ha erre nem képesek,lehet ,h nem alkalmasak a feledatra.Én nagyon becsülöm ezeket az embereket..Akik meg a pénzért csinálják,vagy visszadobják a gyerekeket.. .nem is minősítem:(
12. megi04
2011. szept. 13. 22:51

Szerettem volna nevelőszülő lenni. Kissé sem csak a pénzért,hanem,mert tiszta szívből imádom a gyerekeket!!!


Közölték:Nem lehet,mert az egyik fiam autista!

Meg sem próbáltak utána nézni,hogy milyen fokon. Akkor láthatták volna,hogy nem ön,és közveszélyes,sőt! imádja a gyerekeket!!!

De nem! Autista,tehát ki van zárva. Vagyis,valószínűleg,az intézetben jobb neki,mint egy családban,akik mindent megadnának neki!!!


Ugyan akkor simán kiadják olyanoknak IS akiknél a gyerek csak szenved!

EZ Magyar ország!!!

2011. szept. 13. 13:56
Mindenkinek köszönöm a választ és elsősorban azt szeretném leszögezni,hogy nem én szeretnék nevelőszülő lenni,hanem a hugom.Neki van két kisfia ,van lakásuk,elég nagy és szivesen nevelne gyerekeket.Mivel ő már nem szeretne saját gyereket,így gondolt arra,hogy hoznának ki gyerekeket,kettőt,és szivesen nevelné.Nagyon gyerekcentrikusak,ő is és a férje is.A saját gyereke beteg,és neki nem okozna gondot az sem,ha esetleg sérült gyermeket kapnának.Nem a pénz miatt tenné,hiszen a gyereknevelésből ,akár saját,akár nevelt,nem lehet meggazdagodni.A mi környezetünkben is volt egy házaspár,akik hivatásosak voltak,de nekik nem adnak már gyerekeket.Ennek is oka van.Erről tudnék mesélni,de nem teszem mert ez egy nyílt fórum,nem szeretnék senkit megsérteni.Még egyszer köszönöm a válaszokat.
10. 52dc947cc5 (válaszként erre: 9. - Kacsa mama)
2011. szept. 13. 11:51

Én ezekkel mind tisztában vagyok, de hidd el a csekély összegért is sokan képesek kihozni gyerekeket kiegészítésképp..

Párom és a huga is tudna miről mesélni elhiheted, nem ők az egyedüliek akik nem jó sorsot kaptak az élettől. 15 évesen jött haza párom az igazi szüleihez a csóróságba, a LÁTSZÓLAG jó körülményekből..9 évet volt náluk , 3x szökött meg tőlük. Mai napig gondunk van a volt nevelőanyjával, komolyan mondom pofa kell ahhoz amit művelt párommal a hugával és a másik testvérpárral akik náluk voltak még rövid ideig.. Mint mondtam tisztelem és becsülöm azokat akik szívvel lélekkel teszik és még 1x nem általánosítok.

9. kacsa mama (válaszként erre: 8. - 52dc947cc5)
2011. szept. 13. 11:27

Van igazság abban amit irsz,de ha végig gondolod,nekünk nem jár az ingyenes tankönyv,az ebéd támogatás,kollégiumokban teljes dijjat fizetünk,a legtöbb gyerek sérült akit orvoshoz,vagy korházba kell vinni havonta többször, stb.stb.akkor gondolj bele mire elég a pénz amit a gyerekekre kapunk.

A dijjazást meg lehet nézni a neten,ki mennyit kap gyerekenként,nehogy azt gondolja már bárki,hogy ez olyan sok pénz amit a gyerekekre kapunk.

De...mindenki elött ott a lehetőség ,ki lehet probálni ezt a munkát,és utána lehet beszélni anyagiasságról.

8. 52dc947cc5 (válaszként erre: 7. - Kacsa mama)
2011. szept. 13. 11:02

Nem. Félre érted, én egyáltalán nem általánosítok. Barátnőmet teljeskörüen örökbe fogadtak és össze teheti a két kezét, hogy normális családot kapott ahol szeretik és megbecsülik. Unokatestvéreimet nagymamám hozta ki az intézetből és nevelte fel őket..ők is kitudja hol lennének ma mamám nélkül.

De ezek mellett nem szabad megfeledkezni a tényről, hogy bizony nagyon sokan vannak akik csak a pénz miatt vállalják a gyereket/gyerekeket és nem kapnak semmit főleg érzelmileg mint egy normális családban max dolgoztatják. Nagyon távoli rokonságomban is pl a gyerekeket rakat számra vették ki az intézetből csak a pénz miatt, és megállás nélkül dolgoztak a gyerekek reggeltől estig mint a cselédek míg a saját gyerekeiknek ki volt nyalva a fenekük és mindent szabad volt nekik.

Párom részéről is tudnék mit mesélni..

Minden tiszteletem azoké akik szívvel lélekkel vállalják a gyerekek nevelését, normális családi légkört biztosítanak neki, megkapnak mindent a szeretettől a nevelésig és anyagilag, de aki nem ilyen azt inkább hadd ne mínősitsem.

7. kacsa mama (válaszként erre: 5. - 52dc947cc5)
2011. szept. 13. 09:47

Nagyon könnyen általánositotok,de nem minden nevelőszülő ilyen!!!!!!!


Nagyon sok nevelőszülő végzi nagyon is jól a munkáját,csak az olyanok akik csalódtak,csak a hibát akarják látni a nevelőszülőkben.

Sok barátom van ebből a körből,akik szívből végzik a munkájukat,és mindent meg tesznek a gyermekekért.

Tudod nálam is van egy 16 éves lány aki nem menne el tőlem semmi pénzért,mert nagyon szeret itt lenni nálunk.

2011. szept. 13. 09:41

Szia!

Én hivatásos vagyok,de nem könnyű azzá válni,mert hagyományos nevelőszülőkben gondolkodnak az okosok most már.

Nagyon sok nevelőszülőt ismerek akik elvégezték a hivatásost,nem kis anyagi ráforditással a tanfolyamot,és azóta sem alkalmazták őket hivatásosként,pedig ők már nagyon sok mindent végig csináltak a gyerekekkel.

Én 13 év hagyományos nevelőszülői munkám után lettem csak hivatásos nevelőszülő,tehát ezen is gondolkodj el.

Nem könnyű feladat ez a munka,de ha szereted a gyerekeket,nagyon sok öröm,de melette fájdalom-keserűség is ér.

2011. szept. 13. 07:53

Én is sok sikert kívánok amennyiben tényleg a gyerek/gyerekek miatt szeretnéd tenni, de ha csak a pénz miatt akkor.. inkább nem mondok semmit..

Párom 9 évet húzott le nevelőszülőknél, olyanoknál akik csak is a pénz miatt vállalták őket a hugával. Nem részletezném, remélem kiérződik magától is a dolog...

2011. szept. 12. 22:04

Amennyiben a gyermekért vágsz bele, sok sikert kívánok...


Szép estét :)

3. margozsodi (válaszként erre: 2. - Akymo)
2011. szept. 12. 20:17
Igen ezt természetesen tudtam,csak erre vonatkozólag nem találtam sehol utalást.Köszönöm a válaszodat,esetleg személyes tapasztalat?
2011. szept. 12. 20:12

A tandíjat te fizeted és a párod, valamint semmilyen juttatást nem kapsz.Amikor már kihelyeznek nevelő szülőhöz gyermeket akkor a gyermek kapja a pénzt, azaz rá kell fordítanod , teljes elszámolási kötelezettséggel.Neked gyermekenként 15000 Forint jár havonta , mint tiszteletdíj.

Van különbség a nevelőszülő és a hivatásos nevelő szülő közt, remélem tudod.

2011. szept. 12. 19:59
SZIASZTOK!KÉRLEK BENNETEKET,AKI TUD NEKEM VÁLASZOLNI TEGYE MEG!AZ LENNE A KÉRDÉSEM,HOGY HA VALAKI HIVATÁSOS NEVELŐSZÜLŐ SZERETNE LENNI ÉS JELENTKEZIK A MEGFELELŐ SZERVNÉL,AZOK ELKÜLDIK EGY TANFOLYAMRA.EZ EDDIG STIMMEL,DE ANNAK NEM TUDOK UTÁNAJÁRNI SEHOL,HOGY ERRE AZ IDŐSZAKRA,MÁRMINT A TANFOLYAM ELVÉGZÉSE ALATTI IDŐSZAKRA KAPNAK E MÁR VALAMI JUTTATÁST,VAGY ESETLEG FIZETIK A TANFOLYAMOT.SZÉPEN KÉREK MINDENKIT,AKI TUD,VÁLASZOLJON NEKEM.ELŐRE IS KÖSZÖNÖM.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook