Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítség kutyások! Hiperaktív diszpláziás kutya! fórum

Segítség kutyások! Hiperaktív diszpláziás kutya! (beszélgetős fórum)


9. Havran (válaszként erre: 8. - Laleh)
2011. szept. 14. 08:14
Ez igy van jut rá idő csak akarni kell.Én 4 kutyát tartok,és mellette heti 5-6 napot dolgozok,van,hogy 10-12 órát,de szeretem őket,vállaltam őket és úgy intézem az életem,hogy legyen rájuk idöm.
2011. szept. 13. 15:13

Nem tudom, hogy került hozzátok a kutya és miért, de a felelős állattartás nem merül ki abban, hogy kap enni, meg van helye...


Aki nem tud időt szánni a kutyára, főleg egy ilyen fajtára, amelyik igényli a foglalkozást/foglalkoztatást, ne tartson!


Feladatot kell neki adni, nem csoda, ha hiperaktív.

Minden nap sétálni kell a kutyával legalább 1 órát.

Az, hogy elrohan, pedig nevelés kérdése. Én is ajánlom figyelmedbe a csodálatos kutyadokit, nagyon jól elmagyarázza, hogyan kell helyesen sétáltatni egy kutyát, és azt is, miért.


Ha szeret keresni, meg lehet neki tanítani, hogy eldugott tárgyat megkeressen pl a kertben.


Kérdezd meg az állatorvost, szabad-e neki labdázni. Akkor úgyis csak annyit mozog, amennyi jól esik neki.


Vannak speciális játékok, amiből ki kell varázsolni a jutalomfalatokat.


Én személy szerint reggel 5.30-kor kelek, hogy legalább fél órát tudjak sétálni a kutyával, ne bolonduljon meg napközben. Utána dolgozom, mint bárki más, hazamegyek, kutyát sétáltatok, elmegyek a gyerekeimért az oviba, vacsorát csinálok, és este, miután letettem a gyerekeket, 1-1,5 órára leviszem hancúrozni a többi kutyával a parkba.

Jut rá idő, csak akarni kell.

7. Szilas21 (válaszként erre: 6. - Gaby76)
2011. szept. 13. 10:05
Van egy jó sorozat a Nat Geo műsorán. A címe "A csodálatos kutyadoki" Sokat lehet belőle tanulni. Főként azt, hogy a kutyákra időt kell szánni. Ha diszpláziás, akkor is kell neki a mozgás! Kell neki a falkavezér (ember!) irányítása. Ehhez ad segítséget a műsor.
6. Gaby76 (válaszként erre: 5. - Havran)
2011. szept. 12. 23:45
Ha tudnám erre a választ, megoldanám magam a problémát. de köszönöm a hozzászólásokat!
5. Havran (válaszként erre: 3. - Gaby76)
2011. szept. 12. 17:12
Ne haragudj,de ha nincs idöd se nagyon akkor mégis milyen jellegű segitségre gondoltál???
2011. szept. 12. 17:09

Akkor passz, nincs más ötletem.

Ha nektek nincs időtök meg energiátok, illetve a kutya túl problémás, akkor vagy marad ilyen, vagy szakember segítségét kell kérni.

3. Gaby76 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2011. szept. 12. 16:32
Ilyesmire a környéken nincs lehetőség. Időm se nagyon van. Valójában a szüleimnél van a kutya, és már az is sok időt elvesz, hogy kivigyük sétálni
2011. szept. 12. 16:25
Vidd el kutyasuliba.
2011. szept. 12. 16:22
Másfél éves golden retrieverről van szó. Ez már a sokadik kutyánk. Sosem tapasztaltam ezt a fajta hiperaktivitást! Nem bír 2 percig sem egy helyben ülni, figyelemzaros, mert mindenre figyel, minden érdekli, és ez sétakor kellemetlen lehet, mert elrohan egy kocogó vagy nesz után. Kézzelfogható megoldás lenne a "bicikliztetés", de a diszpláziája miatt nem szabad biciklivel futtatni, sőt, gyakran a saját tempóját is próbáljuk lassítani, mert ha kicsit megerőltetni magát, rögtön meglátszik a hátsó lábain! Próbáltuk gyalog kifárasztani, de csak mi fáradunk el, nevelgetni, de attól is mi fáradunk el :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook