Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Rumos -fahéjas szilvadzsemet csinálnék dzsemfixszel, mikor tegyem bele a rumot az elején vagy amikor már majdnem kész? fórum

Rumos -fahéjas szilvadzsemet csinálnék dzsemfixszel, mikor tegyem bele a rumot az elején vagy amikor már majdnem kész? (tudásbázis kérdés)


2011. szept. 12. 12:47
koszonom a valaszokat...
2011. szept. 12. 12:36

E szerint csak a végén miután már levetted a tűzről, bár ez meggy dzsem, de szerintem nem számít milyen gyümölcs.

2 kg érett meggyet szűrőben, váltott vízben többször megmosunk, lecsöpögtetjük. Szárát leszedjük, kimagozzuk, és visszatesszük a szűrőbe, hogy a leve lecsurogjon. (Kb. 2-3 óra szükséges hozzá.) A levet lábosban 1,5 kg kristálycukorral, 4 szem összetört szegfűszeggel, 1 kávéskanál őrölt fahéjjal, állandóan kevergetve, 15-20 percig főzzük, majd belerakjuk a gyümölcshúst is. Az újraforrástól számított 20 percig gyenge lángon, folyton kevergetve forraljuk. A tűzről lehúzzuk, langyosra hűtjük, beleöntünk 1 dl rumot, és addig keverjük, amíg a dzsem a rumot fel nem szívja. Betakarva másnapig állni hagyjuk, csak ekkor töltjük az üvegekbe, majd 25 percig nedves gőzben tartjuk. A gőzölőfazékban hagyjuk kihűlni.

Különleges aromájú dzsem; torták, sütemények töltelékébe, parfék, pudingok ízesítésére használhatjuk.

2011. szept. 12. 12:31
Én még soha nem csináltam,de én biztos akkor tenném bele mikor már majdnem kész,hisz ha felforralod vele akkor elmegy a rum íze,ereje!Aztán lehet butaságot írtam :-).
2011. szept. 12. 12:28
Rumos -fahejas szilvadzsemet csinalnek dzsemfixel, mikor tegyem bele a rumot az elejen vagy amikor mar majdnem kesz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook