Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Minden bajom van magammal! Mit tegyek, hogy ez ne így legyen? fórum

Minden bajom van magammal! Mit tegyek, hogy ez ne így legyen? (beszélgetős fórum)


1 2
40. nana06 (válaszként erre: 33. - Tazita)
2011. szept. 12. 20:47

Én is teljesen így éreztem mikor olvastam a könyvet, komolyan én kötelező olvasmányként kezelem minden évben egyszer el kell olvasni :) nekem is kb 1,5 év volt az mire eljutottam idáig...most imádom az életemet, nagyon jól érzem magam...régen úgy gondoltam hogy mivel egy pasi se fordul meg utánam ezért én csúnya vagyok....pedig igazából csak azért nem fordultak meg utánam mert nem szerettem saját magam...

szerintem ha elolvasod a könyvet fórumindító, akkor eleinte nehéz lesz rájönni a hazugságokra amiket magad köré építettél, de ha ki mered mondani magadnak amit elrontottál, és próbálsz változtatni rajta akkor minden menni fog mint a karikacsapás :)

39. michelle.r (válaszként erre: 34. - 53dfddad18)
2011. szept. 12. 11:41

Nem mindenkivel beszél így. Drogosokkal kezdte, azokkal másképpen nem ment, valahogy meg kellett értetnie, hogy vagy abbahagyja, vagy megdöglik :S.

Azóta egyfajta védjegyévé vált :)


Én nagyon csípem, azon kevesek egyike, aki a gyógyszerekre bízza.

38. 53dfddad18 (válaszként erre: 37. - Tazita)
2011. szept. 12. 11:31
Én rövid úton orrba vágnám! :)
37. Tazita (válaszként erre: 36. - 53dfddad18)
2011. szept. 12. 11:18

Hát szerintem ez egy másik topik témája lenne :-) Megosztó személyiség, az biztos és nem is állítom, hogy mindenkinek "bejön" a stílusa, sőt, megkockáztatom, hogy néha ez egy jól kitalált pr és marketing fogás, amit előad, én egyet tudok mondani, nekem segített, pedig nem beszélek csúnyán én sem, egyik nemtől se tetszik a "kocsis-stílus".

Arra gondolok, hogy ha az embernek (a többségnek) szépen becsomagolva, szép szavakkal adják elő a tutit, akkor nem figyel rá annyira, mintha beleordítják a képébe és egy jó nagy tükröt mutatnak neki.

Mondom, nem biztos, hogy a topik indítójának tetszene a könyv, vagy segítene, egy próbát megér.

36. 53dfddad18 (válaszként erre: 35. - Tazita)
2011. szept. 12. 11:12
Őrá
35. Tazita (válaszként erre: 34. - 53dfddad18)
2011. szept. 12. 11:11
:-) Ezt Csernusra érted?
34. 53dfddad18 (válaszként erre: 33. - Tazita)
2011. szept. 12. 11:10
Az igazság jó dolog, csak azt nem értem, hogy miért kell csúnyán beszélni, és kiabálni...
33. Tazita
2011. szept. 12. 11:02

Valaki itt már írta Csernus A nő című könyvét, hát én is szívből ajánlom. Jóóóó őszintén, bizony néha obszcén szavakkal kimondja a fájdalmas igazságot. Én is egyedül olvastam, amikor otthon voltam és szinte minden oldalon majdnem kiesett a könyv a kezemből, mert rájöttem...bakker, ez vagyok én, ugyanezt csinálom, és hányadszorra esek bele ugyanabba a sza...al teli gödörbe, mert nem vagyok őszinte kimondani bizonyos dolgokat. Nekem kb másfél évembe került, amíg alakítgattam magamon, először elmentem hastáncra, mert úgy éreztem, molett vagyok és nem akarok cicababák között ugrálni a konditeremben. Baromi jól éreztem magam és ez kezdett látszódni is, pedig hidd el, alacsony vagyok, amin nem lehet változtatni :-),és közel sem modell alkat, de felfedeztem magamban a jó dolgokat, az előnyös tulajdonságokat, hogy pl szép hosszú hajam van, sokat olvastam, mindenki el tudott velem akár szinte ismeretlenül is beszélgetni és tényleg ezeket kezdtem el hangsúlyozni, aminek meg is lett az eredménye. Nem pasi szinten mértem, hogy hány fordult meg utánam, hanem magamban, mert addigra már mertem őszinte lenni saját magammal szemben és hidd el, ez átjön!!

Most ugyan újra "megrokkantam" kicsit, ez más tészta hogy miért, de ugyanúgy elkezdtem dolgozni "magamon" és hiszem, hogy jó úton járok. Tuti Neked is sikerülni fog!!!

2011. szept. 12. 10:25
például?
31. f1e23b97ee (válaszként erre: 17. - White-Angel)
2011. szept. 12. 10:16

Ezek felesleges rossz gondolatok.


És mi van akkor, ha bejönne a párodnak az a nő. Ami egyébként elképzelhető, mert mindkét nem úgy van összerakva, hogy megnézi a másik nem képviselőjét.


De ha be is jön neki az még nem jelent semmit.


Megnézi elraktározza magában, hogy ez igen és él tovább Veled boldogan.

30. michelle.r (válaszként erre: 27. - Sercegnő)
2011. szept. 12. 10:07

"Kuzdok azert, hogy elfogadjanak, es szeressenek, mert ugy erzem, hogy csak akkor vagyok szeretheto."


Ez pont fordítva van. Ha eléggé szereted önmagad, már nem kell küzdeni mások szeretetéért vagy elfogadásáért. Akkor egyszerűen csak megtörténik. A küzdelem elve kizárja, hogy jó dolgok történjenek veled, mert amíg küzdesz, csak annak a hiányára összpontosítasz, amiért küzdesz.


Amíg az ember magával nincs békében és nem fogadta el magát, addig tök mindegy, hogy vélekedik a külvilág. Még ha téged tartanak is a világ legszebbjének, nem hiszed el, ha te belül mást gondolsz.


Mondjuk nem ártana rendezned a kapcsolatot az anyáddal, mert amíg róla így vélekedsz, addig kizárt, hogy magaddal békét köss ;)

29. 53dfddad18 (válaszként erre: 27. - Sercegnő)
2011. szept. 12. 08:59
Ha küzdeni kell a szeretetért az rég rossz. A görcsös akarást valahogy észrevenni az emberen. Legjobb ha magunkat adjuk. A nem tökéletes emberek is szerethetők. Sőt azok talán még egy kicsit jobban is....
28. t.Ili (válaszként erre: 1. - White-Angel)
2011. szept. 12. 00:16

[link]


Vegyél példát róla :)

2011. szept. 11. 22:11
ne szabad masokkal hasonlitani magadat. O Te bajod, meg alt. mindenkinek, aki "zavaros", hogy olyan akar lenni mint mas. Tul sok a csinos, vekony no, a TV-ben az utcan, a plakatokon. Te ufgy vagy jo, ahogy vagy. Soha nem volt ennyi psziches, elegedetlen ember mint ma, mert be akarunk illeszkedni egy tarsadalomba, ami eleve elcseszett. Tehat szerintem a megoldas, hogy ne akarjunk annyira beilleszkedni, mert ha kiengedjuk azt a gozt, amit arra pocsekolunk, hogy beilleszkedjunk, felszabadal az igazi "en"-unk, aki vonzo, eletvidam, kedves, es mindenki majd teged/minket akar. Tehat talald meg az oromeidet, elj annak, es viragozni fogsz. Ezt konnyu mondani, en is kuszkodok vele. Kuzdok azert, hogy elfogadjanak, es szeressenek, mert ugy erzem, hogy csak akkor vagyok szeretheto.
26. Shila
2011. szept. 11. 20:39

Baromi egyszeru!

Lasd magad kulsos szemmel. Emeld ki az erenyeidet, javits azokon a dolgokon,amit ugy erzel,hibaid. hozd ki magadbol a maximumot es akkor teljes es egyedi leszel. Tokeletes kreacioja Istennek,hiszen mar msot is az vagy!

Ha hivo lennek,azt irnam, Isten nem teremt selejtet,hiszen mindent a maga kepere formal. Ezaltal te is egyedi es megismetelhetetlen vagy es fontos resze ennek a vilagnak.


Hagyd a buta gondolatokat, hidd el,az altalad tokeletesnek velt,dogos vadmacsacska noknek is van bajuk magukkal,nem keves! Senki nem tokeletesen elegedett es ez igy van jol!


Nem igazan olvastam el az egesz topicot-csak beleolvastam,de ahogy Bucika is irja!

Tanulj! Es treningezd magad! Lasd a vilagot magad korul, vond le a konzekveniat es lasd magad mas szemevel.


Sok szerencset!

25. 53dfddad18 (válaszként erre: 2. - White-Angel)
2011. szept. 11. 20:09
Tanulj! Légy okosabb, bölcsebb! A többi jön magától...
24. melindike (válaszként erre: 23. - 7adf5aff48)
2011. szept. 11. 19:57

Ha így szeretett beléd, miért hagyna el? ;)

Ne filózz és idegeskedj ezen, csak élvezd a szerelmét!

2011. szept. 11. 19:55
Csatlakoznék,én az alakom és önmagam miatt vagyok kibukva,h nem vagyok elég vékony,habár párommal 9 ho ota egytt vagyunk,persze mennek le a kilok,meg nem öltözök vadmacskásnak,és félek h egyszer elhagy egy ilyen miatt....
2011. szept. 11. 19:40
Sok-sok évvel, néhány kapcsolattal a hátam mögött, azt mondom, hogy az a jó kapcsolat, amiben fejlődsz, amiben szebbnek és egyre szebbnek, okosabbnak és jobbnak érzed magad. Az az emberi kapcsolat, ami nem ebben segít, visszahúz... visszafog. :/
2011. szept. 11. 19:40
sajnos White-Angel én is ugyan ilyen vagyok mint Te egyre jobban nem vagyok megelégedve magammal:S van egy párkapcsolatom is nekem is és ugyan ezt élem át mint Te...
20. b235ac96d5 (válaszként erre: 1. - White-Angel)
2011. szept. 11. 19:39

Az a pasi, aki veled van, biztosan nem véletlenül választott téged. Gondol arra, mi az, ami miatt tetszel neki. Ne keresd a hibákat magadban.

Ha egy szépségkirálynőt megkérdeznek, ő is talál magán "javítani valót" Az ember már csak ilyen!

Vedd sorra az "értékeidet", ami miatt szerethető vagy. Ha megtaláltad, légy büszke rá és erősítsd magadban:)

19. Nyulacska88 (válaszként erre: 5. - White-Angel)
2011. szept. 11. 19:28

Miért Téged szeret? Mert számára Te vagy az, akire várt, akiben mindazt egy személyben megtalálta, amit eddig egyik, vagy másik kapcsolatában.


Sokan előttem leírták már, hogy Mi nők, máshogy látjuk magunkat, mint a pasik minket.


Ezért ne azzal foglalkozz, hogy hány olyan Nő van aki a Te véleményed szerint szebb, mint Te,mert nem a Te véleményed számít, hanem a párodé :). Ő úgy szeret, ahogy vagy, amilyen vagy, és Te végre megtaláltad azt az embert, aki mellett boldog vagy és biztonságban érzed magad.


Tudod nagyon sok Nő nem tudja, egy igazán boldog párkapcsolat alapja az, hogy a Nő jól érezze magát e kapcsolatban. A Tiéd azért ilyen, mert így érzed Magad, és ez mindaddig így is marad, amíg az érzés benned meglesz.


Tehát ne agyalj azon, miért Téged szeret, csak egyszerűen légy boldog vele.

2011. szept. 11. 19:19

Fogadd el önmagad úgy, ahogy vagy...

Te egyedi vagy és megismételhetetlen.

Merj és akarj!

Tanuld meg magad viselni méltósággal, kiemelni, hangsúlyozni az értéket, a hibákat javítgatni, törekedni a fejlődésre, az önismeretre.

Lehet, hogy édesanyád nem Angelina J., édesapád nem Brad Pitt... Nem is ez a lényeg...


Ahogy Koncz Zsuzsa énekelte:

Ha én zászló lennék, sohasem lobognék,

semmiféle szélnek játéka nem volnék.

Akkor lennék boldog, ha kifeszítenének,

s nem lennék játéka semmiféle szélnek.

17. White-Angel (válaszként erre: 15. - Doczizs)
2011. szept. 11. 19:14

Ez ismerős. Tegnap utaztunk a trolin, én "simán" felöltözve, velünk szemben meg ült egy dögös, vadmacsek csajszi.

Az 5 perces úton kb. 6x átfutott az agyamon, hogy: "Húúú, micsoda dög, biztos a páromnak is bejön!" A vicc csak az, hogy még a nő felé sem nézett:D

16. nana06 (válaszként erre: 14. - White-Angel)
2011. szept. 11. 19:13

nem csak hogy nem könnyű...rettentően nehéz szerintem, nekem is kellett egy év mire eljutottam erre a szintre ahol most vagyok...szerencsére a barátaim velem voltak mindig, így azért könnyebb volt :)

de neked is menni fog, csak ne félj semmitől :)

2011. szept. 11. 19:09
Szia! Nekem is volt ilyen.. pedig nem is vagyok csúnya a visszajelzések alapján... de azt csináltam pl vonaton, mikor mentem ki az aktuálishoz, hogy ha felszállt egy csini lány (olyan TRENDI), ki voltam bukva, hogy na,, ez tuti ott száll le, és a pasim őt fogja bámulni... ez persze sosem következett be, de nekem is volt ilyen frusztrációm... aztán lett egy időszak, mikor egyedül lettem, 7 év után először (7 évig nem ugyanaz a pasim volt), és végre kicsit magamra találtam, és ebben a mostani kapcsolatomban végre nincsenek szorongások, és félelem... nem tudom, mi kellett, konkrétum nem volt, egyszerűen csak jobban elfogadtam magam... tökéletesen haszontalan, amit írtam :D
14. White-Angel (válaszként erre: 13. - Nana06)
2011. szept. 11. 19:06
Jól tudom, hogy magamban kell rendet tenni, de ez sokszor nagyon nem könnyű..
13. nana06 (válaszként erre: 5. - White-Angel)
2011. szept. 11. 19:05
Nekem azt volt nehéz felfognom, hogy minden ember máshogy lát minket mint ahogy mi látjuk saját magunkat...szóval ne gondolkodj ilyeneken, persze ez mindenkinek eszébe jut szerintem, de ne edd magad a semmiért :) Beszélgessetek sokat, és hidd el csak nőni fog a bizalmad is :)
12. 9242a6388c (válaszként erre: 10. - White-Angel)
2011. szept. 11. 19:00

Ez jó, jó, hogy tudod.:))

Szerintem ő sokkal jobban lát kívülről téged, mint te magadat belülről...:)

11. White-Angel (válaszként erre: 9. - Nana06)
2011. szept. 11. 18:59
De nagyon ÉDES vagy, köszönöm:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook